SON DAKİKA BENGİ YILDIZ HABERLERİ

Son Dakika Bengi Yıldız Haberleri


BENGİ YILDIZ

Bengi Yıldız, 15 Kasım 1965'te Batman Kozluk'ta doğdu. Babasının adı Hikmet, annesinin adı Fetiha'dır. Avukat; İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ni bitirdi. Haftalık Yeni Ülke gazetesinde Batman muhabiri olarak gazeteciliğe başladı. Daha sonra Gündem, Demokrasi, Ülkede Özgür Gündem gazetelerinde... Devamı

21:55
TBMM Genel Kurulu HSYK ile ilgili teklifin görüşülmesine geçilmeden yeni bir tartışma yaşandı Teklifin görüşülmesine başlandı.
TBMM Genel Kurulu
16:01
Adalet Bakanı Bozdağ, BDP'yi Ziyaret Etti Bozdağ: "(HSYK ile ilgili Anayasa değişikliği) Şu anda hepimizin bir fikri, görüşü olabilir ama heyetin çalışmasından sonra netleşecektir" "MHP katılmaz, diğer partiler katılırsa onlar uzlaşır, metin ortaya koyabilirse, bu metin Anayasa değişikliğini sağlayacak çoğunlukla Meclis'ten geçerse sorun.
Adalet Bakanı Bozdağ, BDP'yi Ziyaret Etti
11:03
Yıldız: Hükümet, Yargının Mutfağını Ele Geçiriyor TBMM Adalet Komisyonu üyesi ve BDP Batman Milletvekili Bengi Yıldız, tetkik hakimlerinin Adalet Bakanı tarafından belirlenmesi teklifini eleştirdi.
Yıldız: Hükümet, Yargının Mutfağını Ele Geçiriyor
17:04
BDP'li Idris Baluken HSYK Düzenlemesine Eleştirdi BDP Grup Başkanvekili Idris Baluken ve BDP Batman Milletvekili Bengi Yıldız,Gazeteciler Günü sebebiyle Parlamento Muhabirleri Derneği'ni ziyaret etti.
BDP'li Idris Baluken HSYK Düzenlemesine Eleştirdi
14:58
Baluken'den 'Hsyk Düzenlemesi'ne İlişkin Açıklama BDP Grup Başkan Vekili İdris Baluken, HSYK düzenlemesine ilişkin, "HSYK, yargının bağımsızlığını savunan, adalet dağıtan tarafsız konumunu gözetleyen bir kurum olmaktan çıkmıştır; siyasi perspeftikleri içeren açıklamalar yapmaktan da çekinmemiştir" dedi.
Baluken'den 'Hsyk Düzenlemesi'ne İlişkin Açıklama
13:05
Demokratikleşme Paketi, TBMM Anayasa Komisyonu'nda Adalet Bakanı Bozdağ: "Kişisel verilerin korunmasıyla ilgil yasa tasarısı, önümüzdeki Bakanlar Kurulu'nda görüşüldükten sonra TBMM'ye sevkedilebilecek" "Uygulayıcıların, yasalarla ortaya konulan idareyi uygulamalarına yansıtması, Türkiye'nin demokratikleşmesi ve hukukun üstünlüğünün tesisi bakımından.
Demokratikleşme Paketi, TBMM Anayasa Komisyonu'nda
17:30
Bengi Yıldız : Türkiye'nin Darbe Anayasasından Kurtulamaması Büyük Bir Ayıp Yıldız, parlamentoda düzenlediği basın toplantısında, bugün itibariyle 3 parti olarak Anayasa Uzlaşma Komisyonu'nun çalışma kurallarına göre 3. toplantıyı yaptıklarını belirtti.
Bengi Yıldız : Türkiye'nin Darbe Anayasasından Kurtulamaması Büyük Bir Ayıp
15:52
Anayasa Uzlaşma Komisyonu - MHP Konya Milletvekili Bal - MHP Konya Milletvekili Faruk Bal, AK Parti'nin Anayasa Uzlaşma Komisyonu'nun 3. toplantısına da mazeret bildirmeden katılmadığını, bu nedenle komisyondan çekilmiş sayıldığını ileri sürerek, böylece komisyonun görevinin sona erdiğini söyledi.
Anayasa Uzlaşma Komisyonu - MHP Konya Milletvekili Bal -
15:39
Anayasa Uzlaşma Komisyonu Dağıldı Yeni bir anayasa yapım sürecinde büyük umutlarla kurulan TBMM Anayasa Uzlaşma Komisyonu bugün resmi olarak sona erdi.
Anayasa Uzlaşma Komisyonu Dağıldı
15:31
Muhalefet Partilerinden Anayasa Uzlaşma Komisyonu Değerlendirmesi Anayasa Uzlaşma Komisyonu’nun görevinin sona ermesiyle ilgili, muhalefeti temsil eden üyeler açıklama yaptı.
Muhalefet Partilerinden Anayasa Uzlaşma Komisyonu Değerlendirmesi
13:38
Anayasa Uzlaşma Komisyonu'nun Muhalefet Milletvekilleri Bir Araya Geldi TBMM Anayasa Uzlaşma Komisyonu'nun çalışmalarının devam ettiğini belirten muhalefet partileri, üçüncü kez bir araya geldi.
Anayasa Uzlaşma Komisyonu'nun Muhalefet Milletvekilleri Bir Araya Geldi
12:34
Anayasa Uzlaşma Komisyonuna AK Parti Üçüncü Kez Katılmadı Meclis Anayasa Uzlaşma Komisyonu üyesi ve BDP Batman Milletvekili Bengi Yıldız, komisyona Ak Parti'nin mazeretsiz olarak üçüncü kez katılmadığını belirterek, protokol gereğince komisyonun dağılmasına ilişkin karar alacaklarını söyledi.
Anayasa Uzlaşma Komisyonuna AK Parti Üçüncü Kez Katılmadı
15:42
Bengi Yıldız: Bu Cemaat Ne Kadar Güçlü TBMM Genel Kurulu'nda 2014 Yılı bütçesi üzerinde konuşan BDP Batman Milletvekili Bengi Yıldız, İstanbul merkezli operasyona değindi.
Bengi Yıldız: Bu Cemaat Ne Kadar Güçlü
15:37
Bengi Yıldız: Bu Cemaat Ne Kadar Güçlü TBMM Genel Kurulu'nda 2014 Yılı bütçesi üzerinde konuşan BDP Batman Milletvekili Bengi Yıldız, İstanbul merkezli operasyona değindi.
Bengi Yıldız: Bu Cemaat Ne Kadar Güçlü
14:21
2014 Yılı Bütçesi TBMM Genel Kurulu'nda Maliye Bakanı Şimşek: "Uzlaşma müessesi 1961'den beri hukukta var ve uygulanıyor.
2014 Yılı Bütçesi TBMM Genel Kurulu'nda
20:28
2014 Yılı Bütçesi TBMM Genel Kurulu'nda BDP'li Tan: "Devran dönüyor, Genelkurmay Başkanları içeri giriyor, anlı şanlı birilerini kazığa oturtmakla tehdit edenler bugün içeriden çıkamıyor.
2014 Yılı Bütçesi TBMM Genel Kurulu'nda
11:31
BDP'li Vekiller 'Dokunulmazlık' Kıskacında BDP Batman Milletvekillerinin dokunulmazlık dosya sayısı 156'ya çıktı
BDP'li Vekiller 'Dokunulmazlık' Kıskacında
17:13
BDP, TBMM Başkanı Çiçek'in Anayasa mektubuna yanıtını verdi (1) Anayasa Uzlaşma Komisyonu üyesi, BDP Batman Milletvekili Bengi Yıldız, TBMM Başkanı Cemil Çiçek'in, anayasa çalışmalarının yeni yöntemlerle devam edilebileceği görüşünde olduğunu söyledi.
BDP, TBMM Başkanı Çiçek'in Anayasa mektubuna yanıtını verdi (1)
16:37
BDP Meclis Başkanı Çiçek'in Mektubuna Cevap Verdi BDP Eş Genel Başkan Yardımcısı Meral Beştaş, "Bizim BDP olarak kırmızı çizgi olarak tabir edilecek çizgimiz, uluslararası değerler, evrensel kriterler, Türkiye'nin taraf olduğu uluslararası sözleşmelerin kaynaklık ettiği haklardır.
BDP Meclis Başkanı Çiçek'in Mektubuna Cevap Verdi
16:14
Bdp, TBMM Başkanı Çiçek'in Anayasa Mektubuna Yanıtını Verdi BDP Genel Başkan Yardımcısı Beştaş: "Farklı kombinasyonlarla anayasa süreci devam ettirilmeli" diye konuştu. BDP'li Yıldız, Çiçek'in, anayasa çalışmalarının yeni yöntemlerle devam edilebileceğ...
Bdp, TBMM Başkanı Çiçek'in Anayasa Mektubuna Yanıtını Verdi
15:45
BDP, Mektuba Cevap Verdi: Anayasa Çalışmaları Devam Etmeli BDP,Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Cemil Çiçek'in yeni Anayasa çalışmaları kapsamında partilere gönderdiği mektuba cevap verdi.
BDP, Mektuba Cevap Verdi: Anayasa Çalışmaları Devam Etmeli
13:26
BDP'li Yıldız Meclis Başkanını Eleştirdi BDP Batman Milletvekili Bengi Yıldız, TBMM Başkanı Cemil Çiçek'e atıfta bulunarak Anayasa Komisyonunun dağılmasında önemli rol oynadığını belirtti.
BDP'li Yıldız Meclis Başkanını Eleştirdi
14:59
Yeni Anayasa Tartışmaları TBMM Anayasa Yazım Komisyonu'nun çalışmalarını sürdürdüğünü belirten CHP, MHP ve BDP'li üyeler, AK Parti'li üyeler olmadan ikinci toplantısını yaptı  CHP'li Kart: "Meclis Başkanı'nın istifa e...
Yeni Anayasa Tartışmaları
17:52
Anayasa Uzlaşma Komisyonu'nun Son Toplantı Tutanağı TBMM Başkanı Çiçek: "25 aylık tecrübeden sonra; siz iki ay da üç ay da çalışsanız, yeni bir anayasa konusunda netice almanız mümkün değil" "Bu komisyonun kuruluş misyonu yepyeni bir anayas...
Anayasa Uzlaşma Komisyonu'nun Son Toplantı Tutanağı
18:18
Anayasa Yazım Komisyonu'nun Chp, MHP ve BDP'li Üyeleri Bir Araya Geldi CHP'li Kart: "Çiçek, daha önce bunu tolere ediyordu ama artık AKP Genel Başkanı'nın talimatlarına daha fazla direnemedi. Emir ve talimatların gereği yapılmıştır" MHP'li Bal: "AKP, 41 maddeyi ...
Anayasa Yazım Komisyonu'nun Chp, MHP ve BDP'li Üyeleri Bir Araya Geldi
02:33
Bengi Yıldız Cemil Çiçek'e Tepki Gösterdi Anayasa Komisyonu Yazım Kurulu Başkanı BDP Batman Milletvekili Bengi Yıldız, Komisyon çalışmalarının sonlandırılması istemine tepki gösterdi.
Bengi Yıldız Cemil Çiçek'e Tepki Gösterdi
18:48
"Komisyonun Sıfırdan Bir Anayasa Yapamayacağı Kanaatindeyim" Anayasa Uzlaşma Komisyonunda, Meclis Başkanı Çiçek "Bu komisyonun, yeni sıfırdan bir anayasa yapamayacağı kanaatindeyim." dedi.
'Komisyonun Sıfırdan Bir Anayasa Yapamayacağı Kanaatindeyim'
18:25
Anayasa Uzlaşma Komisyonu Çalışmaları MHP Konya Milletvekili Faruk Bal, "AK Parti Meclis Başkanı Cemil Çiçek'i aracı kılarak komisyon faaliyetlerini sona erdirmek için dolambaçlı bir yolu tercih etmiştir" derken, BDP'li Bengi Yıldız, "AK Parti ve Meclis Başkanımız umuyoruz ki, bu...
Anayasa Uzlaşma Komisyonu Çalışmaları
18:23
TBMM Anayasa Uzlaşma Komisyonu Toplantısı BDP'li Yıldız: "Anayasa çalışmaları için 'bitti' diyemeyiz ama uzun zamandır görünen o. 4 aydır tek bir adım atmayan AK Parti'dir. Herhalde o zamandan kafalarında bitirmişlerdi"
TBMM Anayasa Uzlaşma Komisyonu Toplantısı
18:04
Meclis Başkanı'ndan Liderlere "Anayasa" Mektubu TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Meclis Anayasa Uzlaşma Komisyonu'nun çalışmalarına ilişkin liderlere bir mektup yazacak.
Meclis Başkanı'ndan Liderlere 'Anayasa' Mektubu
18:02
Anayasa Uzlaşma Komisyonu Toplantısı AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Şahin: "TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Anayasa Uzlaşma Komisyonu'nun Anayasa yapamayacağına ilişkin kaanatini, birer yazıyla özetleyerek 4 siyasi parti genel merkezin...
Anayasa Uzlaşma Komisyonu Toplantısı
18:06
TBMM Anayasa Uzlaşma Komisyonu Toplanıyor Komisyon, tıkanıklığı aşmak ve çalışmaları daha verimli hale getirmek için Meclis Başkanı Çiçek'in başkanlığında, 14 Kasım Perembe günü toplanacak
TBMM Anayasa Uzlaşma Komisyonu Toplanıyor
18:19
Başörtülü Vekiller, Anayasa Yazım Komisyonu'nun da Gündeminde AK Parti'li İyimaya: "Hoşgörü iklimine yapılan katkı unutulmayacak. Dönüşüm, toplum ve siyaset kurumu için önemli sorumluluklar yüklemektedir. Karşıtlık retoriğine kapılmadan hoşgörü iklimini g...
Başörtülü Vekiller, Anayasa Yazım Komisyonu'nun da Gündeminde
12:51
HDK Görev Dağılımı Yaptı Halkların Demokratik Partisi 1. Olağanüstü Kongresinde divan seçimi ve eş başkan seçimi yapıldı.
HDK Görev Dağılımı Yaptı
18:03
Yeni Anayasa Yazımı TBMM Anayasa Yazım Komisyonu, Hakimler Kurulu ve Savcılar Kurulu maddelerinde yine uzlaşma sağlayamadı
Yeni Anayasa Yazımı
18:56
Yeni Anayasa Çalışmaları TBMM Uzlaşma Yazım Komisyonu, ''Hakimler Kurulu'' maddesi üzerinde çalışmasını tamamladı
Yeni Anayasa Çalışmaları
18:50
Anayasa Uzlaşma Komisyonu, Hakimler Kurulu'nu Görüştü Yeni Anayasa çalışmaları çerçevesinde toplanan Yazım Komisyonu, Hakimler Kurulu başlıklı maddeyi müzakere etti.
Anayasa Uzlaşma Komisyonu, Hakimler Kurulu'nu Görüştü
21:22
Yeni Yasama Yılı Resepsiyonu BDP'li Sakık: "Daha çok ortaklaşalım. Ortaklaşmadan bu paketlerin hayata geçme şansı yok" BDP'li Yıldız: "İllaki baraj olacaksa yüzde üç makul"
Yeni Yasama Yılı Resepsiyonu
18:48
Yeni Anayasa Yazımı TBMM Anayasa Yazım Komisyonu Yargıtay ve Danıştay başlıklı maddeleri ele aldı CHP ve MHP, Yargıtay'ın adliye mahkemelerinin yanı sıra askeri mahkemelerin verdiği kararlarda da son inceleme yeri olduğu önerisinde ısrar etti
17:37
Yeni Anayasa Yazımı TBMM Anayasa Yazım Komisyonu, Anayasa Mahkemesi'ne üye seçiminde, üçüncü görüşmede de uzlaşma sağlayamadı Komisyon, uzlaştığı madde sayısını artırdı; TBMM Başkanlık Divanı'nda kadın ve erkek eşit temsil edilecek
18:57
Yeni Anayasa Yazımı TBMM Anayasa Yazım Komisyonu, Anayasa Mahkemesi'nin kuruluşu başlıklı maddeyi ele aldı
Yeni Anayasa Yazımı
13:15
Anayasa Uzlaşma Komisyonu'ndan Serzeniş Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmir Milletvekili Rıza Türmen, Uzlaşma Komisyonu çalışmaları ile ilgili "Dışarıdakiler bizi rahat bırakırsa, oda dışındakiler rahat bıraksa, uzlaşma ruhunu görüyorum" dedi.
Anayasa Uzlaşma Komisyonu'ndan Serzeniş
21:24
BDP'li Yıldız: Seçim Yasası BDP'ye Zarar Verecek BDP Batman Milletvekili Bengi Yıldız, hükümet seçim yasasının yüzde 10 olan seçim barajını neredeyse yüzde 20'lere çıkaracağını söyledi.
BDP'li Yıldız: Seçim Yasası BDP'ye Zarar Verecek
13:48
BDP Yeni Anayasa Çalışmalarını Değerlendirdi BDP Diyarbakır Milletvekili Altan Tan, yeni anayasa çalışmalarıyla ilgili, "Şu an fiilen yeni anayasa rafa kalkmış bulunuyor" ifadesini kullandı.
BDP Yeni Anayasa Çalışmalarını Değerlendirdi
12:41
BDP'li Beştaş: Anayasa Çalışmaları Kötü Gidiyor BDP Genel Başkan Yardımcısı Beştaş, BDP'li Anayasa Uzlaşma Komisyonu üyeleri Altan Tan ve Bengi Yıldız ile basın toplantısı düzenledi.
BDP'li Beştaş: Anayasa Çalışmaları Kötü Gidiyor
12:25
BDP'li Altan Tan: Yeni Anayasa Yapımı Fiilen Rafa Kalkmıştır BDP Diyarbakır Milletvekili Altan Tan yeni anayasa yapım sürecinin fiilen rafa kalktığını söyledi.
BDP'li Altan Tan: Yeni Anayasa Yapımı Fiilen Rafa Kalkmıştır
20:35
Yeni Anayasa Yazımı Yazım Komisyonu'nda partiler, "vatandaşlık" başlıklı madde üzerinde genel görüşlerini sundu BDP'li Danışman Beştaş, BDP'li Yıldız'ın, Mahmut Esat Bozkurt'un "Saf Türk soyundan olmayanların bu memlekette tek hakları vardır; hizmetçi olma hakkı, köle olma hakkı" sözlerini aktardığı sırada MHP'li Öztürk'ün, "Ne kadar iyi demiş" dediğini savundu Bunun üzerine komisyonda tartışma yaşandı. Öztürk, böyle bir şey demediğini ifade etti
Yeni Anayasa Yazımı
18:15
Anayasa Yazım Komisyonu Toplantıda, "Eğitim ve öğrenim hakkı ve hürriyeti" başlıklı madde görüşüldü
Anayasa Yazım Komisyonu
10:14
Bengi Yıldız Anayasa Toplantısına Katıldı TBMM Anayasa Uzlaşma Komisyonu, TBMM Başkanı Cemil Çiçek başkanlığında yeniden toplantı düzenlendi.
Bengi Yıldız Anayasa Toplantısına Katıldı
SonDakika.com - Son Dakika Haber - En Son Haberler
24 saat kesintisiz haber yayını
Hakkımızda | Reklam | İletişim
SonDakika.com Haber Portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. 28.01.2015 22:15:01. #1.13#
ŞUAN BURADASINIZ: SON DAKİKA BENGİ YILDIZ HABERLERİ
[Hata Bildir]