SON DAKİKA BERGAMA HABERLERİ

Son Dakika Bergama Haberleri

11:33
Dünyanın "Harikalarını" Mermerde Canlandırıyor İzmirli doğaltaş sanatçısı Dursun Köroğlu, Türkiye topraklarında bulunan dünyanın 7 harikasından Artemis Tapınağı ile Bodrum Mozolesi'ni 1/40 ve 1/100 ölçekte mermere işliyor Dursun Köroğlu: "Dünyanın bu iki harikasının çeşitli malzemelerden yapılmış maketleri var. Ancak bu eserler yapıldığı dönemlerde kullanılan malzemelerin olduğu gibi ilk kez mermere işleniyor.
11:33
Dünyanın "Harikalarını" Mermerde Canlandırıyor Dünyanın "harikalarını" mermerde canlandırıyor- İzmirli doğaltaş sanatçısı Dursun Köroğlu, Türkiye topraklarında bulunan dünyanın 7 harikasından Artemis Tapınağı ile Bodrum Mozolesi'ni 1/40 ve 1/100 ölçekte mermere işliyor- Dursun Köroğlu: "Dünyanın bu iki harikasının çeşitli malzemelerden yapılmış maketleri var. Ancak bu eserler yapıldığı dönemlerde kullanılan malzemelerin olduğu gibi ilk kez mermere işleniyor.
Dünyanın 'Harikalarını' Mermerde Canlandırıyor
19:07
MHP Bergama İlçe Kongresi MHP Bergama İlçe Başkanlığına Sercan Akman seçildi.
15:40
Çam Fıstığınının Düşmanı Bulundu Bergama'daki Kozak Yaylası'nın en önemli geçim kaynağı olan çam fıstığında son yıllarda verimin önemli ölçüde düşmesinin Amerika kıtasından yayılan bir böcek türünden kaynaklandığı ortaya çıktı.
21:49
İzmirli Kadın Girişimciler Başkanlarını Seçti TOBB İzmir Kadın Girişimciler Kurulu (KGK), yeni başkanını seçti.
İzmirli Kadın Girişimciler Başkanlarını Seçti
15:15
Aliağa'ya 1 Milyon Fidan Aliağa Belediye Meclisi'nin 2015 yılı ilk toplantısında konuşan Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar, kentin geleceğine yönelik iddialı konuştu.
Aliağa'ya 1 Milyon Fidan
14:33
İzmir İzmir Soğuk Rekoru Kırdı, Süs Havuzları ve Seralar Dondu İzmir soğuk rekoru kırdı, süs havuzları ve seralar dondu İZMİR'de, son yılların en soğuk gecesinde sıcaklık - 7 dereceye kadar düştü.
İzmir İzmir Soğuk Rekoru Kırdı, Süs Havuzları ve Seralar Dondu
14:04
Aliağa'ya 1 Milyon Fidan Aliağa Belediye Meclisi'nin 2015 yılı ilk toplantısında konuşan Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar, kentin geleceğine yönelik iddialı konuştu.
14:00
Dünya Miras Alanları Adına Unesco ile İmzalar Atıldı Dünya Kültür Mirasını koruma yönünde Türkiye’nin ilk UNESCO Kürsüsü UNESCO (Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve Kültür Kurumu) Genel Direktörü Irina Bokova ile Kadir Has Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Aydın arasında imzalanan protokol ile kuruldu.
Dünya Miras Alanları Adına Unesco ile İmzalar Atıldı
12:55
İzmir Soğuk Rekoru Kırdı, Süs Havuzları, Seralar Dondu İzmir'de, son yılların en soğuk gecesinde sıcaklık sıfırın altında 7 dereceye kadar düştü.
İzmir Soğuk Rekoru Kırdı, Süs Havuzları, Seralar Dondu
16:49
Unesco ile Kadir Has Üniversitesi Arasında Ortaklık "Dünya Miras Alanlarının Yönetimi ve Tanıtımı: Yeni Medya ve Toplumsal Katılım UNESCO Kürsüsü", tarafların imzasıyla çalışmalarına başladı UNESCO Genel Direktörü Bokova: "Kültürel alanları şiddet ve çatışmaya karşı korumak, iklim değişiminin yarattığı tehlikeleri hafifletmek, sınır ötesi projeleri büyütmek.
Unesco ile Kadir Has Üniversitesi Arasında Ortaklık
22:23
İzmir'de "Soğuk Hava" Seferberliği Soğuk hava ve kar yağışı hayatı olumsuz etkilerken, barınma sorunu yaşayan vatandaşları İzmir Büyükşehir Belediyesi koruma altına aldı.
İzmir'de 'Soğuk Hava' Seferberliği
18:15
Şimdi Sıra Efes ve Diyarbakır'da Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, Bergama ve Bursa'nın Dünya Mimar Listesi'ne kabulüne ilişkin sertifikayı UNESCO Genel Direktörü Irina Bokova'nın elinden, Anadolu Medeniyetleri Müzesinde düzenlenen törenle aldı.
Şimdi Sıra Efes ve Diyarbakır'da
16:51
Şimdi Sıra Efes ve Diyarbakır'da Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, Bergama ve Bursa'nın Dünya Mimar Listesi'ne kabulüne ilişkin sertifikayı UNESCO Genel Direktörü Irina Bokova'nın elinden, Anadolu Medeniyetleri Müzesinde düzenlenen törenle aldı.
Şimdi Sıra Efes ve Diyarbakır'da
16:46
Unesco Berat Takdim Töreni Kültür ve Turizm Bakanı Çelik: "Ülkemiz dünya miras listesinde varlığı olan 161 ülke içinde 20. sıraya yükselmiştir" "Almanya’da, Haziran 2015’te düzenlenecek olan Dünya Miras Komitesi oturumunda değerlendirilecek olan Efes ile Diyarbakır Surları ve Hevsel Bahçeleri'nin Dünya Miras Listesi’ne adaylıkları.
16:37
Unesco Berat Takdim Töreni UNESCO Genel Direktörü İrina Bokova "Türkiye, UNESCO'nun gündemini belirleyen önemli ülkeler arasında.
16:11
İzmir'de Soğuk Hava Seferberliği Soğuk hava ve kar yağışı hayatı olumsuz etkilerken, barınma sorunu yaşayan vatandaşlar İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından koruma altına alındı.
İzmir'de Soğuk Hava Seferberliği
14:51
İzmir'de Soğuk Hava Seferberliği Soğuk hava ve kar yağışı hayatı olumsuz etkilerken, barınma sorunu ile karşılaşanlar, İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından koruma altına alındı.
İzmir'de Soğuk Hava Seferberliği
13:31
İzmir'de "Soğuk Seferberliği" Soğuk hava ve kar yağışı hayatı olumsuz etkilerken, barınma sorunu yaşayan vatandaşlar İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından koruma altına alındı.
11:56
Bergama'da Eğlence Dönüşü Kazada Öldü İzmir'in Bergama ilçesinde, eğlence dönüşü ters yola girip, bir kamyonla çarpışarak şarampole yuvarlanan otomobilin sürücüsü 39 yaşındaki Ufuk Ergel yaşamını yitirdi.
Bergama'da Eğlence Dönüşü Kazada Öldü
11:07
Eğlence Dönüşü Kazada Öldü İzmir'in Bergama İlçesi'nde, eğlence dönüşü ters yola girip, bir kamyonla çarpışarak şarampole yuvarlanan otomobilin sürücüsü 39 yaşındaki Ufuk Ergel yaşamını yitirdi.
Eğlence Dönüşü Kazada Öldü
17:40
İzmir'de 'Soğuk' Alarmı İzmir Büyükşehir Belediyesi, hava sıcaklıklarındaki anormal düşüşle birlikte sokakta yaşayan kimsesizler için alarma geçti.
İzmir'de 'Soğuk' Alarmı
15:56
Çelik, Bokova'ya Ankara'yı Tanıtacak Bergama ve Bursa’nın Dünya Miras Listesi’ne kabulüne ilişkin sertifikaların, UNESCO Genel Direktörü Irina Bokova tarafından Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik'e tevdi edileceği bildirildi.
Çelik, Bokova'ya Ankara'yı Tanıtacak
14:37
Sokakta Kimse Kalmasın! İzmir Büyükşehir Belediyesi, hava sıcaklıklarındaki anormal düşüşle birlikte, sokakta yaşayan kimsesizler için alarma geçti.
13:58
Unesco Genel Direktörü Bokova Ankara'yı Keşfedecek Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, UNESCO Genel Direktörü Irina Bokova’yı Ankara’da tarihi ve kültürel zenginliklerimizle tanışacağı bir programla ağırlayacak.
Unesco Genel Direktörü Bokova Ankara'yı Keşfedecek
12:43
Sarıköy'de 5. Geleneksel Deve Güreşleri Heyecanı Balıkesir’in Gönen ilçesine bağlı Sarıköy Mahallesi’nde (köyünde) bu yıl 5’ncisi yapılan geleneksel deve güreşlerinde 76 deve güreşti.
Sarıköy'de 5. Geleneksel Deve Güreşleri Heyecanı
09:25
Bizim Köylerimiz Başkan Aziz Kocaoğlu, Büyükşehir sınırlarına dahil olan en ücra mahallelere kadar giderek "Biz bir aileyiz" mesajını veriyor.
13:43
İzmir Büyükşehir'den Curuf Harekatı Çevre yatırımlarıyla öne çıkan İzmir Büyükşehir Belediyesi, demir-çelik fabrikalarının atık malzemesi olan cürufları yol yapımında kullanmaya başladı.
İzmir Büyükşehir'den Curuf Harekatı
10:30
İzmir'in Yol Yapımında Demir-çelik Fabrikalarının Atık Malzemeleri Kullanılıyor Yeni yolların alt yapısında demir-çelik fabrikalarının atık malzemesi olan demir cürufunu kullanmaya başlayan İzmir Büyükşehir Belediyesi, bir yandan özellikle Aliağa ve Foça’da yaşanan önemli bir çevre sorununun çözümüne katkı koyarken, diğer yandan da cürufları ekonomiye kazandırıyor.
İzmir'in Yol Yapımında Demir-çelik Fabrikalarının Atık Malzemeleri Kullanılıyor
23:33
CHP'li Susam'dan, TARSİM'e Çağrı CHP'li Mehmet Ali Susam, aşırı soğuk ve yağışların tarımı olumsuz etkilediğini belirterek, "TARSİM kazanç peşinde koşmasın, çiftçinin kara gün dostu olsun." dedi.
CHP'li Susam'dan, TARSİM'e Çağrı
16:28
Büyükşehir'den "Cüruf Harekatı" Çevre yatırımlarıyla öne çıkan İzmir Büyükşehir Belediyesi, demir-çelik fabrikalarının atık malzemesi olan cürufları yol yapımında kullanmaya başladı.
17:27
Büyükşehir'den Yatırım Yağmuru İzmir Büyükşehir Belediyesi, 2014'te kente 1 milyar 215 milyon liralık yatırım harcaması yaptı. Büyükşehir'in 11 yıllık yatırım harcaması ise 7 milyar 222 milyon liraya ulaştı.
15:13
İzmir'de Kar Alarmı Türkiye genelinde dünden beri etkili olan kar yağışı nedeniyle İzmir'de kapanan köy yollarına Büyükşehir Belediyesi ekipleri tarafından müdahale edildi.
İzmir'de Kar Alarmı
10:56
Kırmızı Bayrak' İzmir'de Engellilerin Hayatını Kolaylaştıyor İzmir Büyükşehir Belediyesi, engellilerin hayatını kolaylaştıran önlemler alan kamu ve özel sektör kuruluşlarına kırmızı bayrak dikiyor.
Kırmızı Bayrak' İzmir'de Engellilerin Hayatını Kolaylaştıyor
20:51
İzmir'de Kar, Hayatı Olumsuz Etkiliyor İzmir'in Bergama ve Kınık ilçelerinin yüksek kesimlerinde etkili olan kar yağışı hayatı olumsuz etkiliyor.
İzmir'de Kar, Hayatı Olumsuz Etkiliyor
14:32
İzmir'de Trafik Kazası: 7 Yaralı Bergama ilçesinde otomobille ile kamyonetin çarpışması sonucu 7 kişi yaralandı.
18:24
Hırsızlık Zanlıları Yakalandı İzmir'in üç ayrı ilçesinde işyerlerinden hırsızlık yapan 4 zanlı, jandarmanın operasyonuyla yakalandı.
Hırsızlık Zanlıları Yakalandı
18:13
Bergama'da Kar Yağışı Nedeniyle Kapanan Yollar Açılıyor Yurtta kış- İzmir'in Bergama ilçesinde kar yağışı nedeniyle kapanan 30 mahalle yolundan 14'ü ulaşıma açıldı Bergama ilçesinde kar yağışı nedeniyle kapanan 30 mahalle yolundan 14'ü ulaşıma açıldı.
Bergama'da Kar Yağışı Nedeniyle Kapanan Yollar Açılıyor
17:02
Yurtta Kış İzmir'in Bergama ilçesinde kar yağışı nedeniyle kapanan 30 mahalle yolundan 14'ü ulaşıma açıldı.
13:02
İzmir'de Kar Alarmı Türkiye genelinde dünden beri etkili olan kar yağışı sebebiyl İzmir’de de kapanan bazı köy yollarına, Büyükşehir Belediyesi ekipleri tarafından müdahale edildi.
İzmir'de Kar Alarmı
12:41
İzmir Köylerinde Kar Alarmı İzmir Büyükşehir Belediyesi ekipleri, yüksek kesimlerdeki ilçe ve köylerin kardan kapanan yolları açmak için aralıksız çalışıyor.
İzmir Köylerinde Kar Alarmı
10:13
İzmir'in Kuzeyinde Bazı Köy Yolları Ulaşıma Kapandı Yurdun büyük bölümünü etkisi altına alan kar yağışı, İzmir’in kuzeyinde de etkili oldu.
İzmir'in Kuzeyinde Bazı Köy Yolları Ulaşıma Kapandı
23:25
Etik Başkanı Mehmet İşler, 'Radyo Sahil'in Canlı Yayın Konuğu Oldu Ege Turistik İşletmeler ve Konaklamalar Birliği (ETİK) Başkanı ve Türkiye Otelciler Federasyonu (TUROFED) Başkan Yardımcısı Mehmet İşler, Aliağa merkezli yayın yapan Sahil Radyo’da Yunus Yeşilöz’ün hazırlayıp sunduğu “Açık Görüş” programına konuk oldu.
Etik Başkanı Mehmet İşler, 'Radyo Sahil'in Canlı Yayın Konuğu Oldu
23:24
Manisa'da Kar Nedeniyle Mahsur Kalan 30 Öğrenci Kurtarıldı Manisa Turgutlu'da köylerine giderken yoğun kar yağışı sebebiyle yolda mahsur kalan 30 öğrenci kurtarıldı.
22:03
Kar Yağışı Nedeniyle Öğrenciler Evlerine Dönemedi izmir'in Bergama İlçesi'nde, taşımalı sistemle eğitim gören 13 öğrenci kar nedeniyle yolun kapanması sonucu Bergama Öğretmen Evine yerleştirildi.
Kar Yağışı Nedeniyle Öğrenciler Evlerine Dönemedi
21:53
İzmir'in Kuzeyinde Köy Yolları Ulaşıma Kapandı Yurdun büyük bölümünü etkisi altına alan kar yağışı, İzmir’in kuzeyinde de etkili oldu.
İzmir'in Kuzeyinde Köy Yolları Ulaşıma Kapandı
20:01
Bakan Elvan: Karayolları'ndaki Değişimi Motivasyon İçin Yaptık (4) Bakan'dan YAT LİMANLARI İÇİN UZLAŞMA ÇAĞRISI Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, İzmir Ticaret Odası genişletilmiş özel meclis toplantısına katıldı.
Bakan Elvan: Karayolları'ndaki Değişimi Motivasyon İçin Yaptık (4)
18:16
Bergama'da Kar Yağışı Yurtta kış- Kar yağışı ve buzlanma nedeniyle İzmir-Manisa yolu ulaşımı kapandı- Bergama, Menemen, Kınık ve Kemalpaşa ilçelerinde kar yağdı- Seferihisar'da fırtına nedeniyle bazı balıkçı teknelere zarar gördü Yurdu etkisi altına alan kar yağışı nedeniyle İzmir-Manisa yolu ulaşıma kapandı, İzmir'in Bergama, Menemen, Kınık ve Kemalpaşa ilçelerine de kar yağdı.
Bergama'da Kar Yağışı
17:07
Yurtta Kış Kar yağışı ve buzlanma nedeniyle İzmir Manisa yolu ulaşımı kapandı Bergama, Menemen, Kınık ve Kemalpaşa ilçelerinde kar yağdı Seferihisar'da fırtına nedeniyle bazı balıkçı teknelere zarar gördü.
15:19
Bakan Elvan: Karayolları'ndaki Değişimi Motivasyon İçin Yaptık Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, Karayolları Genel Müdürlüğü'ndeki kadro değişiklilerinin daha fazla motivasyon ve daha hızlı koşmak için yapılan rutin bir uygulama olduğunu söyledi.
Bakan Elvan: Karayolları'ndaki Değişimi Motivasyon İçin Yaptık
SonDakika.com - Son Dakika Haber - En Son Haberler
24 saat kesintisiz haber yayını
Hakkımızda | Reklam | İletişim
SonDakika.com Haber Portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. 01.02.2015 07:40:19. #1.13#
ŞUAN BURADASINIZ: SON DAKİKA BERGAMA HABERLERİ
[Hata Bildir]