SON DAKİKA BEYTÜŞŞEBAP HABERLERİ

Son Dakika Beytüşşebap Haberleri

 • 14:26Altan Tan Kazan Kaldırdı! HDP'yi Karıştıracak AçıklamalarAltan Tan Kazan Kaldırdı! HDP'yi Karıştıracak AçıklamalarDiyarbakır milletvekili Altan Tan, HDP'ye yönelik ağır eleştirilerde bulundu. Altan Tan, "HDP'de Türk solu hakim oysa tabanı muhafazakâr Kürt seçmen." dedi.
 • 11:20PKK'nın Tedarikçilerine Hapis İstemiVan'da terör örgütü PKK'nın kırsal alandaki mensuplarına erzak ve ilaç temin ettikleri belirlenen iki şüphelinin 10'ar yıla kadar hapsi istendi.
 • 22:23AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Özdağ AçıklamasıAK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ, CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu'nun açıklamalarına ilişkin, "Karşımızda ellerinde silahlarla, 150 ton patlayıcıyla Cizre'yi, Sur'u, Varto'yu, Beytüşşebap'ı, Nusaybin'i yaşanmaz hala getiren, vatandaşlarını rehin alan, çocukları canlı kalkan olarak kullanan acımasız bir örgüt var. Sezgin Tanrıkulu bu örgütü kötüleyeceğine 'Orada toplu katliam yapılmıştır' gibi sözler kullanıyor.
 • 11:53Eksi 20 Derecede Balık AvıEksi 20 Derecede Balık AvıŞırnak’ın Beytüşşebap ilçesinde vatandaşlar soğuk havaya meydan okuyor.
 • 11:39Terörle Mücadelede Yeni Dönem BaşlıyorTerörle Mücadelede Yeni Dönem Başlıyor"Terörle Mücadele ve Rehabilitasyon Eylem Planı" kapsamında, teröristle etkin mücadele adımları ile terörün zemin bulduğu ekonomik, sosyokültürel ortamı restore etmeye yönelik adımlar eş zamanlı yürütülecek.
 • 11:30Beytüşşebap'ta Çocuklar Soğuklara Aldırış Etmeden Tarlalarda Kazma ve Kürekle ÇalışıyorBeytüşşebap'ta Çocuklar Soğuklara Aldırış Etmeden Tarlalarda Kazma ve Kürekle ÇalışıyorŞırnak’ın Beytüşşebap ilçesinde soğuklara aldırış etmeyen çocuklar, bahar aylarına ön hazırlık yapmak için tarlalarda kazma ve küreklerle çalışıyor.
 • 13:54Tıbbiyeliler Doğu ve Güneydoğu'daki Öğrencileri UnutmadıTıbbiyeliler Doğu ve Güneydoğu'daki Öğrencileri UnutmadıGörüntü Dökümü: Öğrencilerden görüntü SÜ Tıp Fakültesi 4. sınıf öğrencisi Muhammet Fatih Şahin'in konuşması Tıbbiyeliler Doğu ve Güneydoğu'daki öğrencileri unutmadı Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrencileri, başta Doğu ve Güneydoğu olmak üzere ülkenin birçok bölgesindeki ilkokullara yardım yaparak imkanı olmayan öğrencilerin geleceğe daha iyi hazırlanmalarına katkı sağlıyor Genç Tıbbiyeliler Öğrenci Topluluğu Başkanı Şahin: "Doğuda maalesef insanları devletten ayırmaya çalışan bir örgüt var. Biz buradan o çocuklara yardım ettiğimiz zaman 'Demek ki batıdaki ağabeylerimiz, ablalarımız bizi gerçekten seviyorlar, bizi düşünüyorlar' diyecekler.
 • 12:40Tıbbiyeliler Doğu ve Güneydoğu'daki Öğrencileri UnutmadıSelçuk Üniversitesi (SÜ) Tıp Fakültesi öğrencileri, kurdukları Genç Tıbbiyeliler Öğrenci Topluluğu ile başta Doğu ve Güneydoğu olmak üzere Türkiye'nin birçok bölgesinden ilkokul öğrencilerine kitap, kırtasiye ve giyecek yardımında bulunuyor.
 • 12:00Futbol Aşkı Engel TanımıyorFutbol Aşkı Engel TanımıyorDoğuda etkili olan kar yağışı çocukların futbol aşkına engel olamıyor.
 • 12:33Doğu ve Güneydoğu'daki 5 İlde 33 Yeni Polis Güvenlik Noktası KurulacakBakanlar kurulu tarafından alınıp, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından onaylandıktan sonra Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yer alan karara göre Diyarbakır, Şırnak, Hakkari, Bingöl ve Mardin merkez ile ilçelerinde 33 yeni polis güvenlik noktasının kurulması için belirlenen taşınmazların kamulaştırılması istenildi.
 • 10:3010 İlde Acele Kamulaştırma KararıEmniyet Genel Müdürlüğü, polis güvenlik noktası kurmak amacıyla çoğu Şırnak, Mardin ve Diyarbakır'da olmak üzere 10 ilde acele kamulaştırma yapacak.
 • 16:48AKP'den Sur'daki Ailelere YardımAKP'den Sur'daki Ailelere YardımDiyarbakır'ın Sur ilçesinden göç eden vatandaşlara yardım getiren AKP'li 20 kişilik milletvekili heyeti, basın açıklaması yaptı.
 • 18:01Diyarbakır Ak Partili Özdağ, Sur'da Silah Sesleri Arasında KonuştuDiyarbakır Ak Partili Özdağ, Sur'da Silah Sesleri Arasında KonuştuAk Partili Özdağ, Sur'da silah sesleri arasında konuştu AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ, sokağa çıkma yasağının sürdüğü Diyarbakır'ın Sur İlçesi'nde silah ve patlama sesleri arasında yaptığı konuşmada, "Biz Türkiye'yiz, imparatorluk bakiyesinin çocukları böyledirler.
 • 16:11Ak Partili Özdağ, Sur'da Silah Sesleri Arasında KonuştuAk Partili Özdağ, Sur'da Silah Sesleri Arasında KonuştuAk Parti Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ, sokağa çıkma yasağının sürdüğü Diyarbakır'ın Sur İlçesi'nde silah ve patlama sesleri arasında yaptığı konuşmada, "Biz Türkiye'yiz, imparatorluk bakiyesinin çocukları böyledirler.
 • 15:06AK Parti Heyeti Çatışmaların Altında Basın Açıklaması DüzenlediAK Parti Heyeti Çatışmaların Altında Basın Açıklaması DüzenlediDiyarbakır’ın Sur ilçesinden göç eden vatandaşlara yardım getiren AK Partili 20 kişilik milletvekili heyeti, silah seslerinin altında basın açıklaması gerçekleştirdi.
 • 14:34AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Özdağ AçıklamasıAK Parti Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ, "Biz Türkiye'yiz, imparatorluk bakiyesinin çocukları böyledirler.
 • 11:19Irak Sınırına Sıfır Noktada Bulunan Beytüşşebap'ta Karne SevinciIrak Sınırına Sıfır Noktada Bulunan Beytüşşebap'ta Karne SevinciIrak sınırına sıfır noktada bulanan Şırnak’ın Beytüşşebap ilçesinde öğrenci ve yeni ataması yapıldığı için ilk defa karne dağıtan öğretmenler karne heyecanı yaşadı.
 • 19:55AK Parti Manisa Teşkilatından Terör Mağduru Ailelere YardımAK Parti Manisa Teşkilatından Terör Mağduru Ailelere YardımGörüntü Dökümü: Yardım tırından görüntüler Zülfikar Gürcan'ın konuşması Tırın yola çıkışı AK Parti Manisa teşkilatından terör mağduru ailelere yardım Terör mağduru aileler için toplanan 1 tır dolusu yardım Şırnak'ın Beytüşşebap ilçesine gönderildi AK Parti Manisa İl Başkanı Gürcan: "Biz Kürt'üz, Arap'ız, Türk'üz ama birlikte Türkiye'yiz ve hep birlikte kardeşiz. Bu kardeşliğimizin nişanesi olarak da böyle bir etkinliği gerçekleştiriyoruz.
 • 19:17AK Parti Manisa Teşkilatından Terör Mağduru Ailelere YardımAK Parti Manisa teşkilatınca terör mağduru aileler için toplanan 1 tır dolusu yardım, Şırnak'ın Beytüşşebap ilçesine gönderildi.
 • 17:02Konya'dan Diyarbakır'a Kardeşlik KöprüsüKonya'dan Diyarbakır'a Kardeşlik KöprüsüGörüntü Dökümü: AK Parti Konya İl Başkanlığı binasından görüntü, İçerisinde yardım malzemesi bulunan tırdan görüntü, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek'in konuşması, AK Parti Konya İl Başkanı Musa Arat'ın basın açıklaması, Yardım tırının hareket etmesi, Konya'dan Diyarbakır'a kardeşlik köprüsü AK Parti Konya İl Başkanlığınca temin edilen 1 tır dolusu yardım malzemesi terörden zarar gören vatandaşlara ulaştırılmak üzere Diyarbakır'a gönderildi AK Parti Konya İl Başkanlığı tarafından temin edilen 1 tır insani yardım malzemesi, terörden zarar gören vatandaşlara ulaştırılmak üzere Diyarbakır'a ulaştırıldı.
 • 16:09Konya'dan Diyarbakır'a Kardeşlik KöprüsüAK Parti Konya İl Başkanlığı tarafından temin edilen 1 tır insani yardım malzemesi, terörden zarar gören vatandaşlara ulaştırılmak üzere Diyarbakır'a ulaştırıldı.
 • 15:55AK Parti Konya'dan Diyarbakır ve Şırnak'a Kardeşlik EliAK Parti Konya'dan Diyarbakır ve Şırnak'a Kardeşlik EliAdalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Konya İl Teşkilatı Sivil Toplum ve Halkla İlişkiler Birim Başkanlığı tarafından başlatılan kampanya ile Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde terörden zarar gören vatandaşa yönelik yardım toplandı.
 • 15:09Terör Mağdurlarına Manisa'dan YardımTerör Mağdurlarına Manisa'dan YardımAK Parti Sivil Toplum ve Halkla İlişkiler Başkanlığı tarafından Güneydoğu’da terörden mağdur olan ailelere yönelik düzenlenen yardım kampanyasına AK Parti Manisa İl Başkanlığı bir TIR dolusu yardım malzemesiyle destek oldu.
 • 15:21'Taşınma' Kararına Hakkarililer Üzüldü, Yüksekovalılar Sevindi'Taşınma' Kararına Hakkarililer Üzüldü, Yüksekovalılar SevindiBaşbakan Ahmet Davutoğlu'nun Yüksekova'nın Hakkari İl Merkezi olacarak taşınacağına ilişkin yaptığı açıklama kentte büyük yankı buldu.
 • 15:19Terör Örgütü Eğitimi de Hedef AlıyorŞırnak ve ilçelerinde hain saldırılar düzenleyen ve okullara zarar veren PKK'lı teröristler, çok sayıda öğrenciyi eğitimden mahrum bıraktı.
 • 18:32Kaymakamın Kararlılığı Teröristleri İlçeye SokturmuyorKaymakamın Kararlılığı Teröristleri İlçeye SokturmuyorŞırnak’ın Beytüşşebap İlçe Kaymakamı Kadir Güntepe’nin teröristlere karşı net tavrı ilçe merkezinde hendek kazılması ve olayların çıkmasını engelliyor.
 • 17:16Beytüşşebap'ta Kapalı Köy Yolları AçılıyorBeytüşşebap'ta Kapalı Köy Yolları AçılıyorŞırnak’ın Beytüşşebap ilçesinde yoğun yağan kar yağışı nedeniyle ulaşıma kapanan köy yolları açılıyor.
 • 12:25Mangal Dumanı Yaşlı Çifti Zehirledi: 1 ÖlüMangal Dumanı Yaşlı Çifti Zehirledi: 1 ÖlüŞırnak'ın Beytüşşebap ilçesinde, mutfakta odun kömürüyle yaktıkları mangaldan zehirlenen çiftten, 65 yaşındaki Hani Engin hastanede yaşamını yitirdi.
 • 16:46Beytüşşebap'ta Soba Zehirlenmesi: 1 ÖlüŞırnak’ın Beytüşşebap ilçesinde, sobadan sızan gazdan etkilenen Hane Engin ve Tahir Engin çifti zehirlendi.
 • 13:20Beytüşşebap'ta Beyaz EsaretBeytüşşebap'ta Beyaz EsaretŞırnak’ın Beytüşşebap ilçesinde yoğun kar yağışı hayatı olumsuz etkiliyor.
 • 11:12Beytüşşebap'ta 8 Gündür Elektrik Kesik, Yollar KapalıŞırnak’ın Beytüşşebap ilçesinde yoğun kar yağışı nedeni ile 8 gündür yollar kapalı, elektrikler kesik. İlçe sakinleri 8 gündür devam eden elektrik kesintilerine ve yollarının açılmamasına tepki gösterdi.
 • 12:31Güneydoğu'da KışGüneydoğu Anadolu Bölgesinde kar yağışı ve tipi ulaşımı engelliyor.
 • 13:51Beytüşşebap'ta Beyaz EsaretBeytüşşebap'ta Beyaz EsaretŞırnak'ın Beytüşşebap İlçesi'nde 5 gündür aralıklarla süren kar yağışı nedeniyle 42 köy yolu ulaşım sağlanmazken, ilçe merkezine 5 günden beri elektrik verilemiyor.
 • 13:26Beytüşşebap'ta Beyaz EsaretBeytüşşebap'ta Beyaz EsaretBeytüşşebap'ta beyaz esaret ŞIRNAK'ın Beytüşşebap İlçesi'nde 5 gündür aralıklarla etkisini gösteren kar yağışı nedeniyle 42 köy yolu ulaşım sağlanmazken ilçe merkezine 5 günden beri elektrik verilemiyor.
 • 16:04Uludere ve Beytüşşebap İlçeleri Karanlığa GömüldüUludere ve Beytüşşebap İlçeleri Karanlığa GömüldüŞırnak’ın Uludere ve Beytüşşebap ilçelerine 4 gündür elektrik verilemiyor.
 • 16:55Yurtta KışŞırnak'ta yoğun kar yağışı nedeniyle 72 köy yolu kapandı ve elektrik direklerinin devrilmesi sonucu 12 köye elektrik verilemiyor.
 • 13:00Şırnak'ta Kırsalda Kar Kalınlığı 1,5 Metreyi Aştı, 45 Köy Yolu Ulaşıma KapandıŞırnak'ta Kırsalda Kar Kalınlığı 1,5 Metreyi Aştı, 45 Köy Yolu Ulaşıma KapandıŞırnak'ta kırsalda kar kalınlığı 1,5 metreyi aştı, 45 köy yolu ulaşıma kapandı Sekvan KÜDEN/Mehmet Halis İŞ/ŞIRNAK/MARDİN (DHA)- ŞIRNAK merkez, Uludere ve Beytüşşebap ilçelerine bağlı 45 köy yolu yoğun kar yağışı nedeniyle ulaşıma kapandı.
 • 12:31Şırnak'ta Kırsalda Kar Kalınlığı 1.5 Metreyi GeçtiŞırnak'ta Kırsalda Kar Kalınlığı 1.5 Metreyi GeçtiŞırnak merkez, Uludere ve Beytüşşebap ilçelerine bağlı 45 köy yolu yoğun kar yağışı nedeniyle ulaşıma kapandı.
 • 15:43Beytüşşebap'ta Kar Hayatı Durma Noktasına GetirdiBeytüşşebap'ta Kar Hayatı Durma Noktasına GetirdiŞırnak'ın Beytüşşebap İlçesi'nde dünden bu yana aralıksız devam eden kar yağışı, hayatı durma noktasına getirdi.
 • 15:17Yurtta KışYoğun kar yağışı ve buzlanma nedeniyle ulaşıma kapanan Şırnak-Siirt karayolunun açılması için çalışma başlatıldı.
 • 11:47Şırnak'ta Okullara Kar TatiliŞırnak'ta Okullara Kar TatiliŞırnak il merkezi ile Uludere İlçesi'nde kar yağeışı nedeniyle okullarda eğitime bugün ara verildi.
 • 10:54Şırnak'ta Okullara Kar TatiliŞırnak'ta Okullara Kar TatiliŞırnak’ta dünden itibaren devam eden kar yağışı hayatı olumsuz etkilerken, il merkezi ve Uludere ilçesinde okullar 1 gün tatil edildi.
 • 18:59Diyarbakır Valiliğinden Buzlanma ve Don UyarısıDiyarbakır Valiliğinden bölgede kar yağışıyla birlikte buzlanma ve don yaşanabileceği belirtilerek, tedbirli olunması istendi.
 • 17:57Şırnak'ta Terör Örgütüne Yönelik OperasyonlarŞırnak'ın Silopi ve Beytüşşebap ilçelerinde PKK'lı teröristlere yönelik operasyonlarda, çok sayıda silah ele geçirildi, 5 kişi gözaltına alındı.
 • 20:53Şırnak'ta 3 Kalaşnikof ve Çok Sayıda Mühimmat Ele GeçirildiŞırnak'ta 3 Kalaşnikof ve Çok Sayıda Mühimmat Ele GeçirildiŞırnak’ta İl Jandarma Komutanlığı ekiplerinin takibe aldıkları bir araçta yapılan aramada, 3 adet Kalaşnikof silah, 1 adet ruhsatsız av tüfeği ve çok sayıda bu silahlara ait mühimmat ele geçirilirken, yakalanan 2 şahısla ilgili adli işlemler devam ediyor.
 • 13:24Terör, Şırnak'ta Eğitime Darbe VurduŞırnak'ta bir süredir devam eden terör olaylarının en çok zarar verdiği kurumların başında okullar geliyor.
 • 16:52Beytüşşebap'ta Teröre Tepki YürüyüşüBeytüşşebap'ta Teröre Tepki YürüyüşüBeytüşşebap'ta teröre tepki yürüyüşü ŞIRNAK'ın Beytüşşebap İlçesi'nde aralarında geçici köy korucularının da bulunduğu grup, ellerinde Türk bayraklarıyla teröre tepki yürüyüşü düzenledi.
 • 16:39Beytüşşebap'ta Teröre Tepki YürüyüşüBeytüşşebap'ta Teröre Tepki YürüyüşüŞırnak'ın Beytüşşebap İlçesi'nde aralarında geçici köy korucularının da bulunduğu grup, ellerinde Türk bayraklarıyla teröre tepki yürüyüşü düzenledi.
 • 16:12Beytüşşebap'ta Terörü Telin YürüyüşüŞırnak’ın Beytüşşebap ilçesinin önde gelen aileleri, son zamanlarda artan terör olaylarını protesto etmek ve devletin yanında olduklarını belirtmek üzere kaymakamlık binası önünde bir araya gelerek yürüyüş düzenledi.
 • 11:07Kültür ve Turizm Bakanı Ünal, Aa Editör Masası'ndaKültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal, terörle mücadeleye ilişkin, "Bu hendekler kalkana kadar ve orada yaşayan vatandaşlarımızın güvenliği sağlanana kadar, orada kamu düzeni inşa edilene kadar, devlet tabii ki üzerine düşen sorumluluğu gerektiği gibi yerine getirecektir" dedi.