07:2700
SON DAKİKA BİTLİS HABERLERİ

Son Dakika Bitlis Haberleri

 

  Bitlis'te 4.4 Büyüklüğünde Deprem

  Bitlis'te 4.4 Büyüklüğünde Deprem

  Bitlis'in Ahlat İlçesi'nde Richter ölçeğine göre 4.4 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. (30 Ekim 2014 Perşembe )

   

  TÜSİAD Üyeleri 'Anadolu Buluşmaları' İçin Van'a Geliyor

  TÜSİAD Üyeleri 'Anadolu Buluşmaları' İçin Van'a Geliyor

  Van Dinamik ve Sanayici İşadamları Derneği (VADSİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Suat Çiftçi, 6 Kasım'da TÜSİAD üye 60 iş adamının Van'a geleceğini söyledi. (30 Ekim 2014 Perşembe )

   

  Köy Yolları Parke Taşıyla Kaplanacak

  Bitlis'e bağlı köy ve mezraların yolları, İl Özel İdaresi tarafından kurulan parke taşı üretim tesisi sayesinde çamurdan arındırılacak İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Sözbilici: "Kurduğumuz tesisle köy ve mazra yollarını çamurdan kurtararak insanların rahat şekilde yaşamasını amaçladık" (30 Ekim 2014 Perşembe )

   

  Hizan'da Proje Hazırlama Eğitimi

  Hizan Kaymakamı İnci'nin girişimleriyle ilçedeki kurum amirleri ve STK temsilcilerine "Uygulamalı Proje Döngüsü Yönetimi ve Proje Hazırlama" eğitimi veriliyor. (30 Ekim 2014 Perşembe )

   

  Ahlat'taki Kore Gazisi Hayatını Kaybetti

  Ahlat'taki Kore Gazisi Hayatını Kaybetti

  Bitlis'in Ahlat ilçesinde yaşayan 86 yaşındaki Kore gazisi Mehmet Ali Avcı hayatını kaybetti. (30 Ekim 2014 Perşembe )

   

  Kore Gazisi Son Yolculuğuna Uğurlandı

  Kore Gazisi Son Yolculuğuna Uğurlandı

  Bitlis’in Ahlat ilçesinde ikamet eden Kore Gazisi Mehmet Ali Avcı (86) hayatını kaybetti. (30 Ekim 2014 Perşembe )

   

  Güroymak'ta 'Adını Yaşatacağız Öğretmenim' Kampanyası

  Bitlis’in Güroymak Kaymakamlığı ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ilçede görevliyken geçirdiği trafik kazası sonucu hayatını kaybeden öğretmen anısına 'Adını yaşatacağız öğretmenim' bağış kampanyası başlattı. (29 Ekim 2014 Çarşamba )

   

  Tatvan'da 29 Ekim Kutlamaları

  Tatvan'da 29 Ekim Kutlamaları

  Cumhuriyet Bayramının 91. yılı tüm yurtta olduğu gibi Bitlis’in Tatvan ilçesinde de coşkulu şekilde kutlandı. (29 Ekim 2014 Çarşamba )

   

  Yerli Elektro Gitarı "Marka" Yapmak İstiyor

  Bitlis'in Hizan ilçesinde yaşayan, ceviz ağacından elektro gitar yapımını internette izlediği videolar sayesinde öğrendikten sonra bunları 10 ülkeye ihraç eden Faruk Yılmaz, bu alanda markalaşmak istiyor Yılmaz: "Tamamen el emeği olan yerli elektro gitarı markalaştırmak istiyorum. (29 Ekim 2014 Çarşamba )

   

  Kaymakam Özbek, Hacıları Ziyaret Etti

  Adilcevaz Kaymakamı Özer Özbek, ilçeden kutsal topraklara giderek Hac vazifesini yerine getirenleri ziyaret etti. (29 Ekim 2014 Çarşamba )

   

  Korucular ve Şehit Aileleri Konfederasyonu Genel Başkanı Sözen

  Korucular ve Şehit Aileleri Konfederasyonu Genel Başkanı Sözen

  Korucular ve Şehit Aileleri Konfederasyonu Genel Başkanı Sözen: - "Korucularımız, kendilerine kurşun sıkılmasına, çözüm sürecinde 11 şehit vermesine ve provokasyon ile tahriğe rağmen, süreci sekteye uğratacak hiçbir girişimde bulunmadı. (28 Ekim 2014 Salı )

   

  Korucular ve Şehit Aileleri Konfederasyonu Genel Başkanı Sözen Açıklaması

  "Korucularımız, kendilerine kurşun sıkılmasına, çözüm sürecinde 11 şehit vermesine ve provokasyon ile tahriğe rağmen, süreci sekteye uğratacak hiçbir girişimde bulunmadı. (28 Ekim 2014 Salı )

   

  Korucular Yetki İstedi

  Korucular Yetki İstedi

  Anadolu Köy Korucuları ve Şehit Aileleri Konfederasyonu Başkanı Ziya Sözen, Bitlis'te basın toplantısı yaptı. (28 Ekim 2014 Salı )

   

  Sözen: Çözüm Süreci Korucu İnfaz Sürecine Dönüştü

  Sözen: Çözüm Süreci Korucu İnfaz Sürecine Dönüştü

  Korucu Konfederasyonu Başkanı Ziya Sözen, çözüm sürecinin korucu infaz sürecine dönüştüğünü söyledi. (28 Ekim 2014 Salı )

   

  Tatvan'da 29 Ekim Kutlamaları Başladı

  Tatvan'da 29 Ekim Kutlamaları Başladı

  Cumhuriyet Bayramının 91. yılı kutlamaları kapsamında Bitlis'in Tatvan ilçesinde çelenk koyma töreni düzenlendi. (28 Ekim 2014 Salı )

   

  29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Etkinlikleri

  Hizan'da, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla tören düzenlendi. (28 Ekim 2014 Salı )

   

  Adilcevaz ile Küçükçekmece Kardeş Belediye

  İstanbul’un Küçükçekmece ile Bitlis'in Adilcevaz belediyeleri "kardeş belediye" oldu. (28 Ekim 2014 Salı )

   

  Adilcevaz'da Kaçak Sigara Operasyonu

  Adilcevaz ilçesinde düzenlenen kaçak sigara operasyonunda 2 bin 430 paket kaçak sigara ele geçirildi. (28 Ekim 2014 Salı )

   

  Yerel Gazeteden Eğitime Destek

  Ahlat ilçesinde günlük olarak yayın hayatını sürdüren Yeni Ahlat Gazetesi, ilçedeki köy okullarına hikaye kitabı desteğinde bulundu. (28 Ekim 2014 Salı )

   

  Bitlis Belediyesinden Asfalt Çalışmaları

  Bitlis Belediyesi tarafından, altyapı çalışmaları nedeniyle bozulan cadde ve sokaklar asfaltlanıyor. (28 Ekim 2014 Salı )

   

  Alıç' İçin 20 Kilometre Yürüdüler

  Alıç' İçin 20 Kilometre Yürüdüler

  Bitlis’in Ahlat ilçesinde 7 yıldır faaliyet gösteren gezi ve yürüyüş ekibi, bu kez dünyanın en organik meyvelerinden olan “Alıç”ı toplamak için yaklaşık 20 kilometrelik bir yürüyüş düzenledi. (28 Ekim 2014 Salı )

   

  Acil Durumlar İçin Başbakanlık Koordinasyon Merkezi Kurulacak

  Acil Durumlar İçin Başbakanlık Koordinasyon Merkezi Kurulacak

  Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, acil durumlarda koordinasyonu teşkil etmek üzere Başbakanlık Koordinasyon Merkezi kurulacağını açıkladı. (28 Ekim 2014 Salı )

   

  Arınç: 'Terör Saldırılarına Kesinlikle Müsamaha Gösterilmeyecek'

  Arınç: "Terör Saldırılarına Kesinlikle Müsamaha Gösterilmeyecek"

  Bakanlar Kurulu Toplantısı-Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Arınç: (1)-"Sayın Başbakanımızın imzasıyla bir genelgeyle acil durumlarda koordinasyonu teşkil etmek üzere Başbakanlıkta bir birim oluşturduk. Başbakanlık Koordinasyon Merkezi, Başbakanımızın talimatıyla faaliyete geçecek, acil duruma neden olan gelişme ortadan kalkınca da faaliyetlere son verecek"-"(Şırnak'ta patlayıcı yüklü kamyonun kaçırılması) Güçlü bir arama, tarama, yukarıdan insansız hava aracı ve taarruz helikopterleri (27 Ekim 2014 Pazartesi )

   

  Bakanlar Kurulu Toplantısı

  Bakanlar Kurulu Toplantısı

  Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Arınç: (1) "Sayın Başbakanımızın imzasıyla bir genelgeyle acil durumlarda koordinasyonu teşkil etmek üzere Başbakanlıkta bir birim oluşturduk. Başbakanlık Koordinasyon Merkezi, Başbakanımızın talimatıyla faaliyete geçecek, acil duruma neden olan gelişme ortadan kalkınca da faaliyetlere son verecek" "(Şırnak'ta patlayıcı yüklü kamyonun kaçırılması) Güçlü bir arama, tarama, yukarıdan insansız hava aracı ve taarruz helikopterleri ile dağa varmadan (27 Ekim 2014 Pazartesi )

   

  Bitlis'te Tarihi Eserlerin Korunmasıyla İlgili Yapılan Çalıştay Bitti

  Bitlis'te Tarihi Eserlerin Korunmasıyla İlgili Yapılan Çalıştay Bitti

  TMMOB, İMO Van Şubesi, İMO İl Temsilciliği ve BEÜ iş birliğiyle Bitlis'te düzenlenen "Tarihi Eserlerin Korunması ve Geleceğe Güvenle Devredilmesi Çalıştayı" sona erdi. (27 Ekim 2014 Pazartesi )

   

Manşet Haberleri

[Hata Bildir]
01.11.2014 07:27:53. #1.13#