SON DAKİKA BİTLİS HABERLERİ

Son Dakika Bitlis Haberleri

 • 17:28Korucu Başkanı: Çözüm Sürecinde 13 Korucuyu Şehit VerdikKorucu Başkanı: Çözüm Sürecinde 13 Korucuyu Şehit VerdikAnadolu Köy Korucuları ve Şehit Aileleri Konfederasyonu Başkanı Ziya Sözen, Erciş’te şehit edilen korucu Abdulbari Gül’ün çözüm sürecinde şehit edilen 13. korucu olduğunu açıkladı.
 • 22:19Eski Ahlat Şehri KazılarıEski Ahlat Şehri Kazıları" BaşladıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Selçuklu Mezarlığı genel - Mezarlıktaki çalışmalar- Detaylar- Prof. Dr. Recai Karahan ile röportaj "Eski Ahlat Şehri Kazıları" başladı- Dünyanın en büyük İslam mezarlığı ve Anadolu'nun Orhun Abideleri olarak nitelendirilen Ahlat Selçuklu Mezarlığı'nda yürütülen kazı çalışmalarının bu yılki bölümü başladı Bitlis'in Ahlat ilçesinde bulunan ve Anadolu'nun Orhun Abideleri olarak nitelendirilen Ahlat Selçuklu Mezarlığı'nda kazı çalışmaları başladı.
 • 17:43Türk-İslam Mezarlığı'nda Kazı ve Temizleme Çalışması BaşladıTürk-İslam Mezarlığı'nda Kazı ve Temizleme Çalışması BaşladıBitlis'in Ahlat İlçesi'nde bulunan, dünyanın en büyük Türk-İslam mezarlığı olarak bilinen Selçuklu Mezarlığında kazı ve temizleme çalışmaları başladı.
 • 10:39Şehit Savcı Kiraz Anısına Bitlis'te Hatıra Ormanı OluşturulduŞehit Savcı Kiraz Anısına Bitlis'te Hatıra Ormanı Oluşturulduİstanbul Adliyesi'nde meydana gelen terör saldırısı sonucunda şehit olan Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz anısına Bitlis Cumhuriyet Başsavcılığı'nca, Tatvan ilçesindeki Açık Ceza İnfaz Kurumu Müdürlüğü'nde hatıra ormanı oluşturuldu.
 • 14:48Jandarmadan Kaçak Sigara OperasyonuJandarmadan Kaçak Sigara OperasyonuBitlis İl Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından yapılan yol kontrolleri sırasında bir araçta 13 bin 840 paket kaçak sigara ele geçirildi.
 • 12:39Kaza Yapan Otomobilden Kaçak Sigara ÇıktıKaza Yapan Otomobilden Kaçak Sigara ÇıktıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Kaza yapan otomobil - Kaçak sigaralarlardan görüntü Kaza yapan otomobilden kaçak sigara çıktı- Bitlis'in Hizan ilçesinde polisin kovalamacası sırasında kaza yapan 2 şüphelinin terk ettiği otomobilde 7 bin 720 paket kaçak sigara bulundu Hizan'da 2 şüphelinin, kovalamaca sırasındaki kazanın ardından terk ettikleri otomobilde 7 bin 720 paket kaçak sigara ele geçirildi.
 • 16:26Ahlatlı 'Sofu Dayı' 10 Bin Fidan DiktiAhlatlı 'Sofu Dayı' 10 Bin Fidan DiktiBitlis'in Ahlat İlçesi'nde yaşayan ve halk arasında 'Sofu Dayı' olarak bilinen 87 yaşındaki Abdulbari Üryanoğlu'nun, Şu ana kadar 10 bine yakın fidan diktiği öğrenildi.
 • 15:12Ahlatlı 'Sofu Dayı' 10 Bin Fidan DiktiAhlatlı 'Sofu Dayı' 10 Bin Fidan DiktiBitlis'in Ahlat ilçesi'nde yaşayan ve halk arasında 'Sofu Dayı' olarak bilinen 87 yaşındaki Abdulbari Üryanoğlu ilçede gerçekleştirdiği ağaçlandırma çalışmalarıyla tanınıyor.
 • 15:12Çerkez Sürgününde Ölenler İçin Ahlat'ta Mevlit OkutulduÇerkez Sürgününde Ölenler İçin Ahlat'ta Mevlit OkutulduBitlis'in Ahlat İlçesi'nde Kafkas Kültür ve Dayanışma Derneği tarafından, 1864 yılında sürgüne uğrayan ve bu sürgün esnasında yaşamlarını yitiren Çerkezler için mevlit okutuldu.
 • 14:08Bitlisli Kadınlar Bitlisli Kadınlar "Çilek"Le GülecekGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Teorik eğitimden detaylar- Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Bülent Korkmaz'ın konuşması- Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Alaattin Aslan'ın konuşması- Bahçede uygulamalı eğitimden detaylar Bitlisli kadınlar "çilek"le gülecek- Yolalan beldesinde yetiştiricilik kursuna katılan kadınlar için "çilek bahçeleri" kurulacak- Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Aslan: - "Çözüm Süreci ile bölgede yaşanan barış ve huzur ortamını ve kentlerden köylere geri dönüşü değerlendirerek, istihdama yönelik faaliyetler yürütüyoruz" YUNUS OKUR - Bitlis'in Yolalan beldesinde çilek yetiştiriciliği kursuna katılan 20 kadın için "çilek bahçeleri" oluşturulacak.
 • 09:28Meteoroloji Uyardı: Anadolu'nun Birçok Yerinde Sağanak Yağış BekleniyorMeteoroloji Uyardı: Anadolu'nun Birçok Yerinde Sağanak Yağış BekleniyorMeteoroloji, Anadolu'nun birçok yeri için gök gürültülü sağanak yağış uyarısında bulundu.
 • 14:27Adilcevaz'da Mursi'ye İdam Cezası Verilmesi Protesto EdildiAdilcevaz'da Mursi'ye İdam Cezası Verilmesi Protesto EdildiBitlis'in Adilcevaz ilçesinde, Mısır'ın devrik cumhurbaşkanı Muhammed Mursi'ye idam cezası verilmesi, cuma namazı çıkışı yağmur altında protesto edildi.
 • 11:14Köylüler Boş Oy KullanacakKöylüler Boş Oy KullanacakBitlis’in Ahlat ilçesinde, ağır tonajlı araçların oluşturduğu toz ve köy yoluna verdiği tahribattan usanan köylüler, 7 Haziran seçimlerinde boş oy kullanacaklarını belirtti.
 • 13:19Kirpiler Binlerce Arıyı YediKirpiler Binlerce Arıyı YediBitlis’in Ahlat ilçesinin Kırklar Mahallesi’nde bulunan bir bal üreticisinin 25 arı kovanına dadanan kirpiler, binlerce arıyı yerken, bir o kadar da arının kovanlardan uzaklaşmasına neden oldu.
 • 08:58Meteoroloji'den 20 İle Sağanak ve Kuvvetli Yağış UyarısıMeteoroloji'den 20 İle Sağanak ve Kuvvetli Yağış UyarısıYaz aylarının kapıya dayanmasına rağmen güneş yüzünü tam olarak Türkiye'ye göstermedi. Meteoroloji; 20 ilde sağanak ve yerel olarak kuvvetli yağış beklendiğini açıkladı.
 • 02:31Anadolu'dan Muğla'ya Kültür AdımlarıAnadolu'dan Muğla'ya Kültür Adımları" ProjesiGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Açık hava tiyatrosu halkoyunları gösterileri "Anadolu'dan Muğla'ya Kültür Adımları" Projesi- Proje kapsamında Gürcistan, Muğla, Burdur, Diyarbakır, Ankara, Bitlis, İstanbul ve Balıkesir halk oyunları ekipleri davul, zurna, kemençe ile yörelerine özgü halk oyunları oynadı "Anadolu'dan Muğla'ya Kültür Adımları" Projesi kapsamında Muğla'ya gelen halk oyunları ekipleri, bölgelerine özgü oyunları sahneledi.
 • 18:17Köy Okulunda Bilim FuarıKöy Okulunda Bilim FuarıBitlis'in Adilcevaz İlçesi'ne bağlı Göldüzü Köyü'ndeki Göldözü Ortaokulu'nda TÜBİTAK- 4006 Bilim Fuarı açıldı.
 • 15:06Yurtta AsayişBitlis'te iki tırda yapılan aramada, 462 bin 124 paket kaçak sigara bulundu.
 • 18:41Bitlis'te Kaçak Sigara OperasyonuBitlis'te Kaçak Sigara OperasyonuBitlis Emniyet Müdürlüğü ekiplerince yapılan operasyonda 2 TIR'ın kasasında toplam 462 bin 124 paket kaçak sigara ele geçirildi.
 • 09:11Camiler Restorasyona Alındı, Halk Namaz Kılacak Yer BulamıyorCamiler Restorasyona Alındı, Halk Namaz Kılacak Yer BulamıyorBitlis'de 8 cami aynı anda restorasyona alınınca, vatandaş namaz vakitlerinde namaz kılacak yer bulma ve abdest alma konusunda sıkıntı yaşıyor.
 • 12:31Bitlis Jeotermal Enerjiden, Kendi Elektriğini ÜretecekBitlis Jeotermal Enerjiden, Kendi Elektriğini ÜretecekBitlis'te 5 yıldır jeotermal kaynak arama faaliyetlerini sürdüren Zorlu Holding ve Aytemiz Şirketler Grubu ile Bitlis Valiliği arasında, jeotermal kaynaklardan elektrik enerjisi üretimine yönelik sözleşme imzalandı.
 • 12:24Eğitim-Sen'li Öğretmeni AKP Üyesi YapmışlarEğitim-Sen'li Öğretmeni AKP Üyesi YapmışlarBitlis’te Eğitim-Sen şubesine 3 dönem başkanlık yapan Eğitim-Sen Bitlis Şube Genel Sekreteri ve aynı zamanda kamu çalışanı öğretmen Kemal Gültekin’in bilgisi dışında AKP’ye üye yapıldığı ortaya çıktı.
 • 06:41Miraç Kandili Gecesi Camiler Doldu Taştı - Edirne/tekirdağ/erzurum/bitlis/Miraç Kandili Gecesi Camiler Doldu Taştı - Edirne/tekirdağ/erzurum/bitlis/GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Edirne, Tekirdağ, Erzurum, Bitlis ve Siirt'ten cami detayları- Vaaz verilmesi- Mevlid okunması EDİRNE/TEKİRDAĞ/ERZURUM/BİTLİS/SİİRT - Hazreti Muhammed'in Allah'ın huzuruna çıktığı gece olarak kabul edilen Miraç Kandili coşkuyla kutlandı.
 • 18:45Bitlis'te Jeotermal Enerji Üretimi İçin Sözleşme YapıldıBitlis'te Jeotermal Enerji Üretimi İçin Sözleşme YapıldıBitlis Valiliği, Zorlu Holding ve Aytemiz Şirketler Grubu arasında jeotermal kaynaklardan enerji üretimine yönelik sözleşme imzalandı.
 • 13:31Bitlis Rögara Düşen Köpeği İtfaiyeciler KurtardıBitlis Rögara Düşen Köpeği İtfaiyeciler KurtardıBitlis'in Adilcevaz ilçesinde kapağı açık rögara düşen köpeği itfaiye ekipleri kurtardı.
 • 12:36Madalyalar Salona SığmadıMadalyalar Salona SığmadıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Boks antrenmanından görüntüler,- Madalyalardan görüntüler,- Muay Thai ve Kick Boks Milli Takım Antrenörü Ömer Uğur'un açıklamaları, Madalyalar salona sığmadı- Bitlis Muay Thai Takımı'nın şampiyonalarda elde ettiği madalyalar, 100 metrekarelik spor salonuna sığmayınca, depoya kaldırıldı YUNUS OKUR - Bitlis Muay Thai Takımı'ndaki genç sporcuların, Türkiye şampiyonalarında kazandığı madalyalar, 100 metrekarelik spor salonuna sığmadı.
 • 12:25Rögara Düşen Köpeği İtfaiyeciler KurtardıRögara Düşen Köpeği İtfaiyeciler KurtardıBitlis'in Adilcevaz İlçesi'nde kapağı açık rögar kuyusuna düşen köpeği itfaiye ekipleri kurtardı.
 • 20:47Akdoğan: Akdoğan: "El İşaretiyle Milliyetçilik Olmuyor"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Akdoğan'ın salona girişi- Salondan detaylar- Akdoğan'ın konuşması- Genel detaylar Başbakan Yardımcısı Akdoğan: -"Şimdi milliyetçilik üzerinden şeref tartışması var birkaç gündür.
 • 18:52Belediye Personeline İş Güvenliği Semineri VerildiBelediye Personeline İş Güvenliği Semineri VerildiBitlis'in Adilcevaz İlçesi'nde, belediye personeline iş güvenliği eğitim semineri verildi.
 • 12:5170 İşletmenin Temeli Atılacak70 İşletmenin Temeli AtılacakGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Bitlis Organize Sanayi Bölgesi alanından detaylar- Bitlis Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) Başkanı Davut Tezcan'ın konuşması Bitlis'te 70 işletmenin temeli atılacak- Bitlis'te, 10 yıllık çalışmanın ardından altyapısına 20 milyon lira harcanarak oluşturulan OSB'de, yatırımcılara hem teşvik hem de bedelsiz arsa imkanı verilecek- BTSO Başkanı Tezcan: - "Bölgede yıllardır boşa akan sular ve yer altı madenleri değerlendirilecek.
 • 11:29Kanaat Önderlerinden Başbakana RaporKanaat Önderlerinden Başbakana RaporBİTLİS (İHA) – Başbakan Ahmet Davutoğlu’na, miting için geldiği Bitlis’te kanaat önderleriyle yaptığı toplantıda Kürt sorununun çözümüne dair rapor sunulduğu belirtildi.
 • 10:20Ahlat'tan Anadolu'ya Kardeşlik VurgusuAhlat'tan Anadolu'ya Kardeşlik VurgusuBitlis’in Ahlat ilçesindeki Taşharman köyü ilk ve ortaokulu öğrencileri, Biz Ezelden Kardeşiz isimli proje kapsamında Ahlat’tan Anadolu’ya kardeşlik vurgusu yaparken, seslendirdikleri kardeşlik marşı dinleyenlerden tam not aldı.
 • 12:12Çatışmada Dost Ateşiyle Vurulan Askerin BaşvurusuÇatışmada dost ateşiyle yaralanan askerin, açtığı davada reddedilen maddi ve manevi tazminat miktarları üzerinden vekalet ücreti belirlenmesi nedeniyle mahkemeye erişim hakkının ihlal edildiğine karar verildi.
 • 11:45Babasının Vasiyetini Öğrencileriyle Birlikte GerçekleştirdiBabasının Vasiyetini Öğrencileriyle Birlikte GerçekleştirdiBitlis'in Adilcevaz İlçesi'ne bağlı Aydınlar Beldesi'nde öğretmenlik yapan Ferman Timur Alageyik, babasının vasiyetini öğrencileriyle birlikte yerine getirdi.
 • 12:04Tatvan'da 2 Aile Arasında Çıkan Kavgada 1 Kişi YaralandıTatvan'da 2 Aile Arasında Çıkan Kavgada 1 Kişi YaralandıBitlis'in Tatvan İlçesi'nde 2 aile arasında çıkan kavgada 1 kişi bıçak darbeleriyle yaralandı.
 • 11:05Tatvan'da 2 Aile Arasında Çıkan Kavgada 1 Kişi YaralandıTatvan'da 2 Aile Arasında Çıkan Kavgada 1 Kişi YaralandıBitlis'in Tatvan İlçesi'nde 2 aile arasında çıkan kavgada 1 kişi bıçak darbeleriyle yaralandı.
 • 17:12Bitlis'teki Dağ Bisikleti Yarışları Sona ErdiBitlis'teki Dağ Bisikleti Yarışları Sona ErdiBitlis'in Ahlat İlçesi'nde Dünya Bisiklet Birliği, Türkiye Bisiklet Federasyonu ve Salcano dağ bisikletleri ortaklığıyla düzenlenen Uluslararası Dağ Bisikleti yarışları tamamlandı.
 • 16:26Bitlis'teki Salcano Bitlis Uluslarası Dağ Bisiklet Yarışı Sona ErdiBitlis'teki Salcano Bitlis Uluslarası Dağ Bisiklet Yarışı Sona ErdiBitlis'teki Salcano Bitlis Uluslarası Dağ Bisiklet Yarışı sona erdi Bitlis'in Ahlat İlçesi'nde Dünya Bisiklet Birliği, Türkiye Bisiklet Federasyonu ve Salcano dağ bisikletleri ortaklığıyla düzenlenen Uluslararası Dağ Bisikleti yarışları tamamlandı.
 • 14:36Dernek ve Federasyon Başkanları Adilcevaz'ı GezdiDernek ve Federasyon Başkanları Adilcevaz'ı GezdiBİDEF ile TATSO işbirliğiyle 13 farklı ilin dernek federasyonları başkan ve yardımcıları Bitlis'in Adilcevaz ilçesine gezi programı düzenledi.
 • 14:33Bitlis'teki Dağ Bisikleti Yarışları Sona ErdiBitlis'teki Dağ Bisikleti Yarışları Sona ErdiBitlis'in Ahlat İlçesi'nde Dünya Bisiklet Birliği, Türkiye Bisiklet Federasyonu ve Salcano dağ bisikletleri ortaklığıyla düzenlenen Uluslararası Dağ Bisikleti yarışları tamamlandı.
 • 12:42Bitlis 110 Yaşındaki Kaynanasına Bakan Gelin Bitlis'te Yılın Annesi SeçildiBitlis 110 Yaşındaki Kaynanasına Bakan Gelin Bitlis'te Yılın Annesi SeçildiBitlis'te 20 yıldır birlikte yaşadığı 110 yaşındaki kaynanasına bir çocuk gibi bakan 38 yaşındaki 5 çocuk annesi Dilfuruz Bulut, Bitlis Kadınları Koruma ve Kaynaştırma Derneği tarafından yılın annesi seçildi.
 • 12:36Engebeli Arazilerin Vazgeçilmezi, Engebeli Arazilerin Vazgeçilmezi, "Karasaban"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Tarlada çalışan traktör - Engebeli arazide karasaban ile tarla sürenler Engebeli arazilerin vazgeçilmezi, "karasaban"- Karasabanlar, gelişen teknoloji ve insan gücüne ihtiyacı azaltan ziraat araçlarının üretilmesine rağmen,engebeli arazilerde çiftçilerin vazgeçilmezi olmaya devam ediyor ALİ İHSAN ÖZTÜRK - Gelişen teknolojiyle tarımsal üretim imkanlarının artması neticesinde neredeyse unutulmaya yüz tutan geleneksel tarım araçları, engebeli arazilerde çiftçilerin imdadına yetişiyor.
 • 11:46110 Yaşındaki Kayınvalidesine Bakan Gelin Bitlis'te 'Yılın Annesi' Seçildi110 Yaşındaki Kayınvalidesine Bakan Gelin Bitlis'te 'Yılın Annesi' SeçildiBitlis'te 20 yıldır birlikte yaşadığı 110 yaşındaki kayınvalidesine bakan 5 çocuk annesi 38 yaşındaki Dilfuruz Bulut, Bitlis Kadınları Koruma ve Kaynaştırma Derneği tarafından 'Yılın annesi' seçildi.
 • 10:13110 Yaşındaki Kayınvalideye Vefa110 Yaşındaki Kayınvalideye VefaBitlis’te, yirmi yıldır birlikte yaşadığı 110 yaşındaki kayınvalidesine bir çocuk gibi bakan 5 çocuk annesi Dilfuruz Bulut, Kadınları Koruma ve Kaynaştırma Derneği tarafından yılın annesi seçildi.
 • 06:42Ahlat Uluslararası Dağ Bisikleti YarışıAhlat Uluslararası Dağ Bisikleti Yarışı"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Bisiklet yarışları -Detaylar -Türkiye Bisiklet Federasyonu Merkez Hakem Komitesi Üyesi Celal Siper Özdöl röportajı - Sporculardan Erdinç Balemen röportajı - Bahtiyar Kara röportajı Ahlat Uluslararası Dağ Bisikleti Yarışı- Bitlis'in Ahlat ilçesinde düzenlenen Ahlat Uluslararası Dağ Bisikleti Yarışı'nın ikinci etabı tamamlandı - Türkiye'nin yanı sıra 8 ülkeden yarışmaya katılan 48 sporcu, Osmanlı Kalesi'nin içinde ve dışında belirlenen zorlu parkurda pedal bastı Dünya Bisiklet Birliği, Türkiye Bisiklet Federasyonu ve Salcano tarafından, Bitlis'in'in Ahlat ilçesinde düzenlenen "Ahlat Uluslararası Dağ Bisikleti Yarışı"nın ikinci etabı tamamlandı.
 • 21:45Bitlis - Ahlat 'Uluslararası Dağ Bisikleti Yarışları' BaşladıBitlis - Ahlat 'Uluslararası Dağ Bisikleti Yarışları' BaşladıAhlat 'Uluslararası Dağ Bisikleti Yarışları' başladı BİTLİS'in Ahlat İlçesi'nde Dünya Bisiklet Birliği, Türkiye Bisiklet Federasyonu ve Salcano dağ bisikletleri ortaklığıyla düzenlenen Uluslararası Dağ Bisikleti Yarışları başladı.
 • 15:31Ahlat 'Uluslararası Dağ Bisikleti Yarışları' BaşladıAhlat 'Uluslararası Dağ Bisikleti Yarışları' BaşladıBitlis'in Ahlat İlçesi'nde Dünya Bisiklet Birliği, Türkiye Bisiklet Federasyonu ve Salcano dağ bisikletleri ortaklığıyla düzenlenen Uluslararası Dağ Bisikleti Yarışları başladı.
 • 14:06Başbakan Davutoğlu'nu ATAK Helikopteri KoruduBaşbakan Davutoğlu'nu ATAK Helikopteri KoruduBaşbakan Ahmet Davutoğlu'nun Bitlis ziyaretinde Türkiye'nin milli helikopteri ATAK da görev aldı.
 • 11:1513 İlin Dernek Başkan ve Yardımcılarından Tatvan'a 3 Günlük Gezi13 İlin Dernek Başkan ve Yardımcılarından Tatvan'a 3 Günlük GeziBitlis’in Tatvan Ticaret ve Sanayi Odası (TATSO) ve İstanbul’da faaliyet gösteren Bitlis Dernekler Federasyonu (BİDEF) işbirliğiyle 13 ilden dernek başkan ve yardımcıları Tatvan'a 3 günlük gezi programı düzenledi.
 • 09:44Meteoroloji'den 13 İle Kuvvetli Yağış UyarısıMeteoroloji'den 13 İle Kuvvetli Yağış UyarısıKayseri, Kırşehir, Sivas, Adana, Kahramanmaraş, Osmaniye, Bingöl, Muş, Bitlis, Diyarbakır, Batman, Siirt ve Antalya'da şiddetli yağış etkili olacak.