SON DAKİKA BORÇKA HABERLERİ

Son Dakika Borçka Haberleri

 • 16:22Yok Olan Kültürümüz; Su DeğirmenleriYok Olan Kültürümüz; Su DeğirmenleriKaradeniz bölgesinin önemli bir kültürü olan su değirmenleri hidro elektrik santralleri (HES) ve barajların etkisiyle yok olmaya başlayan kültürler arasına giriyor.
 • 17:0924 Kasım Öğretmenler Günü24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla Borçka'da tören düzenlendi.
 • 10:19Sel Suları ile Gelen Kirlilik Muratlı Barajı'nı Çöplüğe DöndürdüSel Suları ile Gelen Kirlilik Muratlı Barajı'nı Çöplüğe DöndürdüArtvin’in Borçka ilçesinde yaşanan sel sonrası Muratlı Barajı’nda kirli tabaka ortaya çıktı.
 • 14:02Artvin'deki Sel ve HeyelanBorçka Kaymakamı Ertuğrul Örnek, sel ve heyelandan etkilenen köylerde incelemelerde bulundu.
 • 18:37Hopa Belediyesi'nden 2. Hamsi ŞöleniHopa Belediyesi'nden 2. Hamsi ŞöleniArtvin'in Hopa ilçesinde bu yıl ikincisi düzenlenen Hamsi Şöleni'nde Hopalılar hamsiye doydu.
 • 14:10Bilinçli Gençlik, Huzurlu Toplum Projesi' Ödülleri VerildiBilinçli Gençlik, Huzurlu Toplum Projesi' Ödülleri VerildiArtvin il Emniyet Müdürlüğünce hazırlanan 'Bilinçli Gençlik, Huzurlu Toplum Projesi' kapsamında ödül ve kitap dağıtım töreni düzenlendi.
 • 13:24Artvin'deki Sel ve Heyelanİnsani Yardım Vakfı tarafından Borçka'da sel ve heyelandan etkilenen ailelere gıda yardımı yapıldı.
 • 11:32Artvin'deki Sel ve HeyelanTürk Kızılayı, sel ve heyelanlardan etkilenen Artvin'in Borçka ve Murgul ilçelerindeki vatandaşlara 300 gıda paketi dağıttı.
 • 23:46Artvin'deki Sel ve Heyelan - Vali Cirit, İncelemelerde BulunduArtvin'deki Sel ve Heyelan - Vali Cirit, İncelemelerde BulunduGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Vali Kemal Cirit'in sel bölgesindeki çalışmaları incelemesi- Vali Cirit'in açıklaması Artvin'deki sel ve heyelan- Vali Cirit: "Afetten en çok Borçka ilçesi etkilendi.
 • 19:17Borçka Kaymakamı Örnek: Borçka Kaymakamı Örnek: "Heyelan ve Sel Dolayısıyla Mağdur Olan 430 Kişi Müracaatta Bulundu"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Sel bölgesinden genel ve detay görüntüler, - Borçka Kaymakamı Ertuğrul Örnek'in konuşması Artvin'deki sel ve heyelan- Borçka Kaymakamı Örnek: "Heyelan ve sel dolayısıyla mağdur olan 430 kişi müracaatta bulundu.
 • 19:01Artvin'deki Sel ve HeyelanArtvin Valisi Kemal Cirit, kentte yaşanan sel ve heyelanlara ilişkin, "Afetten en çok Borçka ilçesi etkilendi.
 • 18:04Artvin'deki Sel ve HeyelanArtvin Valisi Kemal Cirit, heyelan nedeniyle göçük altında kalarak hayatını kaybeden 3 yaşındaki Zühre Naz Durmuş'un ailesine taziyede bulundu.
 • 16:41Artvin'deki Sel ve HeyelanBorçka Kaymakamı Ertuğrul Örnek, heyelan ve sel dolayısıyla mağdur olan 430 kişinin müracaatta bulunduğunu belirterek, "İlçede, şimdiye kadar yaptığımız tespite göre, 4 milyon liranın üzerinde hasar oluştu" dedi.
 • 10:58Artvin'in Borçka İlçesindeki Selin ArdındanArtvin'in Borçka İlçesindeki Selin ArdındanArtvin ve ilçelerinde etkili olan sağanak yağış ve oluşan sel felaketinin yaraları sarılmaya çalışılıyor.
 • 15:10Bursa Büyükşehir Belediyesi Artvin'deki Selin Yaralarını SarıyorBursa Büyükşehir Belediyesi Artvin'deki Selin Yaralarını SarıyorBursa Büyükşehir Belediyesi, geçen hafta Artvin’de yaşanan sel felaketinin ardından Borçka ilçesindeki yaraların sarılması için bölgeye 1 tır dolusu yardım malzemesi gönderdi.
 • 15:02Selin Yaralarını Büyükşehir SarıyorBursa Büyükşehir Belediyesi, geçtiğimiz hafta Artvin'de yaşanan sel felaketinin ardından Borçka ilçesindeki yaraların sarılması amacıyla bölgeye 1 tır dolusu yardım malzemesi gönderdi.
 • 10:59Artvin'deki Sel ve HeyelanArtvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, ildeki sel ve heyelanlara ilişkin, "Belediyemiz, DSİ, Karayolları, İl Özel İdaresi ve AFAD İl Müdürlüğümüz başta olmak üzere tüm kurumlarımız bütün imkanlarıyla çalışmalarına devam ediyor" dedi.
 • 18:04Artvin'deki Sel ve HeyelanArtvin Valisi Kemal Cirit, kentte sel ve heyelan sonrasında yaklaşık 60 köye elektrik verilemediğini, 30'u aşkın köye de ulaşımın sağlanamadığını bildirdi.
 • 16:07Sel ve Heyelanın Ardından - Vali CiritSel ve Heyelanın Ardından - Vali CiritGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: -Afetzedelere yemek dağıtılması-Vali Kemal Cirit'in incelemeleri ve yemek dağıtması-Vali Cirit'in açıklamaları Artvin'deki sel ve heyelan- Vali Cirit: - "Borçka'da 361 ailemizin afetzede olarak, şu andaki durum itibarıyla bizde kaydı bulunuyor"- "Yüzde 30'luk bir alanda hasar tespitini tamamladık.
 • 14:32Artvin'deki Sel ve HeyelanArtvin Valisi Kemal Cirit, sel ve heyelandan etkilenen Borçka ilçesinde şu ana kadar 361 afetzede aile belirlendiğini bildirdi.
 • 13:24Artvin'deki Sel ve HeyelanTrabzon Büyükşehir Belediyesi, Artvin'deki sel ve heyelanın ardından 22 bin 921 litre su dağıtımı yapıldığını bildirdi.
 • 12:58Artvin'de Heyelanın Yaraları SarılıyorArtvin'de Heyelanın Yaraları SarılıyorArtvin ve çevresinde meydana gelen sağanak yağışlar sonucu sele maruz kalan vatandaşların ilk günden bu yana yanında olan Türk Kızılayı, Artvin ve Borçka belediyelerinin Borçka’daki ihtiyaç sahiplerine sıcak yemek desteği, kurulan çadırlarda verilmeye devam ediliyor.
 • 12:21Artvin'deki Sel ve HeyelanGiresun Belediye Başkanı Kerim Aksu, Artvin'de yaşanan sel ve heyelan nedeniyle bölgeye iki kamyon içme suyu gönderdiklerini söyledi.
 • 12:18Selin Sürüklediği Arabasını Halatla Direğe BağladıSelin Sürüklediği Arabasını Halatla Direğe BağladıBorçka'da sel ve heyelan sonrası aracının sürüklendiğini fark eden kişi, çalışmayan otomobilini halatla elektrik direğine bağladı.
 • 11:37Selin Sürüklediği Arabasını Halatla Direğe BağladıArtvin'deki sel ve heyelan sonrası arabası çalışmayan kişinin, otomobilini kurtarabilmek amacıyla halatla elektrik direğine bağlaması ilginç görüntüler oluşturdu.
 • 21:07Artvin'deki Sel ve HeyelanArtvin'deki Sel ve HeyelanGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Artvin'deki sel ve heyelan, - Sel ve heyelandan detay görüntüler, - Sel mağduru olan vatandaşlar ile röportaj, - Artvin Valisi Kemal Cirit'in ilçelerde incelemesi ve açıklaması, Artvin'deki sel ve heyelan- Vali Cirit, sel ve heyelan nedeniyle hasar oluşan Murgul ve Borçka ilçesinde incelemede bulundu- Cirit: - "Borçka'da 80'i aşkın binayı boşalttık. 100'ü aşkın aile çeşitli yerlere yerleştirildi" Artvin Valisi Kemal Cirit, 11-12 Kasım'da etkili yağışın ardından sel ve heyelan meydana gelen Murgul ve Borçka ilçesinde inceleme yaptı.
 • 18:07Artvin'deki Sel ve HeyelanArtvin Valisi Kemal Cirit, 11-12 Kasım'da etkili yağışın ardından sel ve heyelan meydana gelen Murgul ve Borçka ilçesinde inceleme yaptı.
 • 16:58Trabzon Büyükşehir Belediyesi Borçka'nın Yardımına KoştuTrabzon Büyükşehir Belediyesi Borçka'nın Yardımına KoştuTrabzon Büyükşehir Belediyesi, Artvin’in Borçka ilçesinde meydana gelen heyelan olayları sonrasında Borçkalılar’ın yardımına koştu.
 • 16:55Artvin'deki Sel ve Heyelanlarda Hayatını Kaybeden 3. Kişi de Son Yolculuğuna UğurlandıArtvin'deki Sel ve Heyelanlarda Hayatını Kaybeden 3. Kişi de Son Yolculuğuna UğurlandıArtvin’in Hopa ilçesinde şiddetli yağmurlardan dolayı meydana gelen sel ve heyelanda, iş makinesi kullanırken toprak altında kalıp hayatını kaybeden Osman Korkmaz defnedildi.
 • 16:48Borçka?da Heyelan Kurbanı Operatör Toprağa VerildiBorçka?da Heyelan Kurbanı Operatör Toprağa VerildiBorçka'da heyelan kurbanı operatör toprağa verildi Artvin'in Borçka ilçesinde meydana gelen sel felaketinde oluşan heyelan sonucu hayatını kaybeden dozer operatörü Osman Korkmaz, toprağa verildi.
 • 13:23Borçka'da Heyelan Kurbanı Operatör Toprağa VerildiBorçka'da Heyelan Kurbanı Operatör Toprağa VerildiArtvin'in Borçka ilçesinde meydana gelen sel felaketinde oluşan heyelan sonucu hayatını kaybeden dozer operatörü Osman Korkmaz, toprağa verildi.
 • 13:01Heyelanda Hayatını Kaybeden Osman Korkmaz Toprağa VerildiHeyelanda Hayatını Kaybeden Osman Korkmaz Toprağa VerildiArtvin'in Hopa ilçesinde, 11 Kasım 2015 günü şiddetli yağmurlardan dolayı meydana gelen sel ve heyelanda, iş makinesi kullanırken toprak altında kalıp hayatını kaybeden Osman Korkmaz defnedildi.
 • 21:40Artvin-Borçka Karayolu Heyelan Nedeniyle Ulaşıma KapandıArtvin-Borçka karayolu, şiddetli yağış nedeniyle meydana gelen heyelan sonucu ulaşıma kapandı.
 • 20:51Artvin'deki Sel ve HeyelanArtvin Valisi Kemal Cirit, Hopa ilçesinde sel ve heyelan nedeniyle çalışma yaparken şarampole devrilen iş makinesinde hayatını kaybeden Osman Korkmaz'ın ailesine taziye ziyaretinde bulundu.
 • 20:48Artvin'deki Sel ve HeyelanArtvin'de meydana gelen sel ve heyelan sonucu bölgede mahsur kalan 31 kişi tahliye edildi.
 • 19:49Afad: Artvin Borçka'da Sel ve Su Baskınları Sonucu Bölgede Mahsur Kalan 31 Kişi Tahliye EdildiBaşbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı, (AFAD) Artvin Borçka'da aşırı yağışların sebep olduğu sel ve su baskınlarına ilişkin açıklama yaptı.
 • 18:53Erzurum Afad, Artvin'e Desteğe GittiErzurum Afad, Artvin'e Desteğe GittiSel afetinin yaşandığı Artvin’in ilçelerine Erzurum’dan 11 kişilik AFAD ekibi sevk edildi.
 • 18:07Borçka'daki Sel ve Heyelan - 2 Kişinin Cenazesi Toprağa VerildiBorçka'daki Sel ve Heyelan - 2 Kişinin Cenazesi Toprağa VerildiGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Borçka'daki sel ve heyelan- Cenazeye katılan vatandaşlar - Ölenlerin ailelerinin taziyeleri kabul etmesi- Cenaze namazı kılınması - Cenazelerin cenaze aracına konulması Artvin'deki sel ve heyelan- Borçka ilçesinde hayatını kaybeden biri çocuk 2 kişinin cenazesi toprağa verildi Artvin'in Borçka ilçesinde meydana gelen sel ve heyelanlar nedeniyle yaşamını yitiren biri çocuk 2 kişinin cenazesi defnedildi.
 • 16:48Artvin'de 120'ye Yakın Köy Elektriksiz KaldıArtvin Valisi Kemal Cirit, kent genelinde yaşanan sel ve heyelan nedeniyle 120'ye yakın köye elektrik verilemediğini söyledi.
 • 16:44Borçka?da Sel İhmalle GeldiBorçka'da sel ihmalle geldi (2) SELDE HAYATINI KAYBEDEN 2 KİŞİ TOPRAĞA VERİLDİ Artvin'in Borçka İlçesi Aksu Mahallesi'nde heyelan sonucu binanın ikinci katındaki evlerine dolan toprak altından yaralı halde çıkarılan ancak kaldırıldığı hastanede hayatını kaybeden 3 yaşındaki Zümra Durmuş ile İprikli Köyü'ndeki heyelanda toprak altında kalan 74 yaşındaki Kemal Kara için Borçka Merkez Caminde, öğle namazı sonrası cenaze namazı kılındı.
 • 14:46Artvin'deki Sel ve HeyelanArtvin'deki Sel ve HeyelanArtvin'in Borçka ilçesinde meydana gelen sel ve heyelanlar nedeniyle yaşamını yitiren biri çocuk 2 kişinin cenazesi defnedildi.
 • 14:42Borçka'da Sel İhmalle Geldi (2)Borçka'da Sel İhmalle Geldi (2)Selde HAYATINI KAYBEDEN 2 KİŞİ TOPRAĞA VERİLDİ Artvin'in Borçka İlçesi Aksu Mahallesi'nde heyelan sonucu binanın ikinci katındaki evlerine dolan toprak altından yaralı halde çıkarılan ancak kaldırıldığı hastanede hayatını kaybeden 3 yaşındaki Zümra Durmuş ile İprikli Köyü'ndeki heyelanda toprak altında kalan 74 yaşındaki Kemal Kara için Borçka Merkez Caminde, öğle namazı sonrası cenaze töreni yapıldı.
 • 14:00Borçka'daki Heyelanda Hayatını Kaybedenler Toprağa VerildiBorçka'daki Heyelanda Hayatını Kaybedenler Toprağa VerildiArtvin'in Borçka ilçesinde meydana gelen heyelan felaketinde hayatını kaybeden Zümra Durmuş ve Kemal Kara aynı camide kılınan cenaze namazının ardından toprağa verildi.
 • 13:55Borçka Barajı Faciayı ÖnlediBorçka Barajı Faciayı Önledi"Artvin Valisi Kemal Cirit, heyelandan zarar gören Borçka ilçesinin daha fazla zarar görmesini Borçka Barajı’nın engellediğini söyledi.
 • 13:34Artvin'deki Sel ve HeyelanArtvin'de etkili olan yağış nedeniyle Murgul ilçesinde mahsur kalan 3 hamile kadın askeri helikopterle kurtarıldı.
 • 13:30Heyelanda Hayatını Kaybeden Zümra Naz ile Kamil Kara DefnedildiHeyelanda Hayatını Kaybeden Zümra Naz ile Kamil Kara DefnedildiArtvin'in Borçka ilçesinde şiddetli yağışlardan dolayı meydana gelen sel ve heyelan nedeniyle hayatını kaybeden Zümra Naz Durmuş ve Kamil Kara'nın cenaze namazı kılındı.
 • 13:25Borçka'da Sel İhmalle GeldiBorçka'da Sel İhmalle GeldiArtvin'in Borçka, Murgul ve Hopa İlçeleri'nde meydana gelen ve 3 kişinin hayatını kaybettiği, 11 kişinin de yaralandığı sel felaketinde yol açma, temizlik ve hasar tespit çalışmaları başlatıldı.
 • 09:51Artvin'de 124 Köye Elektrik VerilemiyorArtvin'de 124 Köye Elektrik VerilemiyorŞiddetli yağışlarla birlikte sel felaketinin yaşandığı Artvin'de 124 köye elektrik verilemiyor.
 • 09:51Artvin'de 124 Köye Elektrik VerilemiyorArtvin'de 124 Köye Elektrik VerilemiyorArtvin'de etki olan yağış nedeniyle sonrası meydana gelen sel nedeniyle Şavşat ilçe merkezi ve tüm il genelinde 124 köye elektrik verilemiyor.
 • 09:43Artvin'de Elektrikler KesilecekArtvin'de Elektrikler KesilecekArtvin'de meydana gelen sel nedeniyle Şavşat ilçe merkezi ve tüm il genelinde 124 köye elektrik verilemeyecek.