SON DAKİKA BORÇKA HABERLERİ

Son Dakika Borçka Haberleri

 • 15:13Meteoroloji'den Rize ve Artvin İçin Kuvvetli Yağış UyarısıMeteoroloji'den Rize ve Artvin İçin Kuvvetli Yağış UyarısıMeteoroloji Genel Müdürlüğü, Rize'nin doğusu ile sel felaketinin yaşandığı Artvin'in Hopa ilçesine ve kıyı kesimlerine kuvvetli yağış uyarısı yaptı.
 • 18:4130 Ağustos Zafer Bayramı'na DoğruBorçka Kaymakamı Ertuğrul Örnek, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla Artvin'in en yüksek 3400 rakımlı Karçal Dağı'na tırmanacak dağcılara Türk bayrağı teslim etti.
 • 18:38Artvin'deki Sel ve HeyelanArtvin'deki sel ve heyelanın ardından Hopa ve Arhavi Toplum Sağlığı Merkezi sorumlu hekimleri ve personeliyle enfeksiyon hastalıklarına dair bulgular, vaka sayılarının takibi, gereken önlemlerin alınması konusunda çalışmaların titizlikle yürütüldüğü bildirildi.
 • 12:46Sel ve Heyelanın Ardından Arama ve Temizlik Çalışmaları SürüyorSel ve Heyelanın Ardından Arama ve Temizlik Çalışmaları SürüyorGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Selden zarar gören trılardan görüntü, - Zarar gören tırların başka araçlara yüklenip götürülmesi, - Kayıp kişileri arama çalışmaları, - İşyeri zarar gören Yücel Akbıyık ile röportaj, - İneğini evinin balkonuna çıkaran Havva Topaloğlu, - Havva Topaloğlu ile röportaj, Artvin'deki sel ve heyelan- Sel ve heyelanın ardından yaralarının sarılması için 862 personel, 282 iş makinesi ve 2 helikopter ile çöp ve molozların temizlenmesi çalışmaları devam ediyor- Kayıp 3 kişinin bulunması için Hopa ve Sugören Deresi üzerinde başlatılan çalışmalar JAK, AFAD ve Sahil Güvenlik ekiplerince sürdürülüyor Hopa ilçesinde meydana gelen sel ve heyelanların ardından yaraların sarılması için 862 personel, 282 iş makinesi ve 2 helikopterle çöp ve molozların temizlenmesi çalışmaların yürütülüyor.
 • 12:20Artvin'deki Sel ve HeyelanHopa ilçesinde meydana gelen sel ve heyelanların ardından yaraların sarılması için 862 personel, 282 iş makinesi ve 2 helikopterle çöp ve molozların temizlenmesi çalışmaların yürütülüyor.
 • 03:08Artvin'deki Sel ve Heyelan - Hopa Tso Başkanı AkyürekArtvin'deki Sel ve Heyelan - Hopa Tso Başkanı AkyürekGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Hopa Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Osman Akyürek- Hopa Esnaf ve Sanatkarlar Odası Yönetim Kurulu Başkanı Osman Küçükali- Osman Akyürek'in konuşması Artvin'deki sel ve heyelan- Hopa TSO Başkanı Akyürek: - "Yoğun bir yardım akışı var. Bu yardım akışı içerisinde kötü niyetli kişilerin başka illerde Hopa adına hesap numarası açıp para topladıklarını duyduk. Odamıza kayıtlı olan üyelerimize cep telefonundan uyarı mesajı gönderdik" Hopa Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Yönetim Kurulu Başkanı Osman Akyürek, sel felaketinin ardından başka illerde kötü niyetli bazı kişilerin Hopa adına para topladığını duyduklarını, odaya kayıtlı üyelere konuyla ilgili cep telefonundan uyarı mesajı gönderdiklerini söyledi.
 • 23:08Meteorolojik UyarıMeteoroloji Genel Müdürlüğü, Rize'nin doğusu ile Artvin'in kıyı kesimlerinde önümüzdeki 3 saat içinde kuvvetli yağış beklendiği uyarısında bulundu.
 • 21:00Hopa Tso Yönetim Kurulu Başkanı Akyürek: Hopa Çizme ile AnılamazHopa Tso Yönetim Kurulu Başkanı Akyürek: Hopa Çizme ile AnılamazHopa Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Osman Akyürek, "Yaşanan sel felaketinden sonra ilçe esnafı hakkında yapılan spekülatif haberleri hak edecek bir davranış olmamıştır.
 • 19:36Artvin'deki Sel ve HeyelanHopa Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Yönetim Kurulu Başkanı Osman Akyürek, sel felaketinin ardından başka illerde kötü niyetli bazı kişilerin Hopa adına para topladığını duyduklarını, odaya kayıtlı üyelere konuyla ilgili cep telefonundan uyarı mesajı gönderdiklerini söyledi.
 • 15:16Eskişehir'den Sel Mağduru Artvin'e Yardım EliEskişehir'den Sel Mağduru Artvin'e Yardım EliTepebaşı Belediyesi, geçtiğimiz günlerde üzücü sel felaketi yaşanan Artvin’e, içinde yardım ve gıda malzemeleri olan bir TIR dolusu yardımı Hopa’ya yolladı.
 • 14:52Kamulaştırma KararlarıTesis edilecek santraller ile enerji nakil hatlarının yapımı başta olmak üzere enerji projeleri kapsamında bazı taşınmazlar acele kamulaştırılacak.
 • 14:31Borçka Milli Eğitim Müdürlüğünden Ücretsiz KursBorçka Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ilçe genelinde ücretsiz destekleme ve yetiştirme kursu açılacağı bildirildi.
 • 10:15Borçka Kaymakamı Örnek'in İncelemeleriBorçka Kaymakamı Ertuğrul Örnek, bölgede yaşanan afet sonrası incelemelerde bulundu.
 • 08:48Karayollarında DurumKarayollarının yapım, onarım ve yenileme çalışmaları sürdürülen kesimlerinde ulaşım kontrollü sağlanıyor.
 • 13:16Borçka Kaymakamı Örnek AçıklamasıBorçka Kaymakamı Ertuğrul Örnek, vatandaşların can ve mal güvenliğinin sağlanmasının önemli olduğunu bildirdi.
 • 12:20Sanko Üniversitesi Flaması Karadeniz SahillerindeSanko Üniversitesi Flaması Karadeniz SahillerindeSANKO Üniversitesi’nin sponsorluğunda bisikletle Karadeniz turuna çıkan Boran Ovayolu, “Hayalime ortak olan SANKO Üniversitesi’nin flamasını ikinci kez taşımaktan ve dalgalandırmaktan büyük gurur duyuyorum” dedi.
 • 18:41Beşiktaş'tan, Yaşanan Sel ve Heyelan Felaketi Sonucu AçıklamaBeşiktaş Kulübü, Artvin’de yaşanan sel ve heyelan felaketleri sonucu bir mesaj yayınladı.
 • 18:32CHP Tekirdağ Milletvekili Köprülü: CHP Tekirdağ Milletvekili Köprülü: "Hodri Meydan Diyoruz"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - CHP Tekirdağ Milletvekili Emre Köprülü'nün açıklamaları CHP Tekirdağ Milletvekili Köprülü: - "Hodri meydan diyoruz.
 • 17:38MHP'li Edis: Rant ve İnsan Hatası Hopa'ya Felaket YaşatmışMHP'li Edis: Rant ve İnsan Hatası Hopa'ya Felaket YaşatmışMHP grubu adına Samsun Milletvekilleri Hüseyin Edis, Erhan Usta ve Giresun Milletvekili Osman Erzurum, sel felaketini yerinde incelemek üzere Hopa ve Arhavi ve Borçka ilçelerine gitti.
 • 17:21CHP Tekirdağ Milletvekili Köprülü AçıklamasıCHP Tekirdağ Milletvekili Emre Köprülü, "Hodri meydan diyoruz.
 • 15:36CHP'de Seçim ÇalışmalarıCHP'de Seçim ÇalışmalarıCumhuriyet Halk Partisi (CHP) Tekirdağ Milletvekili Emre Köprülü, AK Parti hükümetini eleştirerek ülkeyi karamsarlığa getirdiklerini söyledi.
 • 15:10İzmir Milletvekili Yiğit: Devlet Hopa'ya Yeteri Kadar El Uzatmadıİzmir Milletvekili Yiğit: Devlet Hopa'ya Yeteri Kadar El UzatmadıCumhuriyet Halk Partisi (CHP) milletvekilleri Hopa, Borçka ve Arhavi’de incelemelerde bulunup, tespitlerini rapor haline getirdi.
 • 08:45Karayollarında DurumKarayollarının yapım, onarım ve yenileme çalışmaları sürdürülen kesimlerinde ulaşım kontrollü sağlanıyor.
 • 22:16Borçka'da Çatı YangınıBorçka'da Çatı YangınıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Artvin'de çatı yangını- Yangın söndürme çalışmalarından detaylar Artvin'de çatı yangını Borçka ilçesinde bir binanın çatısında çıkan yangın hasara yol açtı.
 • 20:27Sel Mağdurlarının Vergi Borçlarının Ertelenmesini Memnuniyetle KarşılandıSel Mağdurlarının Vergi Borçlarının Ertelenmesini Memnuniyetle KarşılandıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Artvin'deki sel ve heyelanlar- Sel ve heyelan mağdurlarından detay- Esnaflarla röportaj Artvin'deki sel ve heyelanlar- Sel ve heyelanlardan etkilenen esnaf, sel mağdurlarının vergi borçlarının ertelenmesini memnuniyetle karşıladı- Esnaf Bayar: "Devletimize teşekkür ediyoruz.
 • 19:28Artvin'de Korkutan YangınArtvin'de Korkutan YangınArtvin’in Borçka ilçesinde bir binanın çatı katında çıkan yangın çevre sakinlerine korkulu anlar yaşattı.
 • 18:22Artvin'deki Sel ve HeyelanlarBaşbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi (AFAD) Başkanı Fuat Oktay, "Çalışmalarımız bütün kurumların ortak hareketiyle devam ediyor.
 • 18:12Artvin'deki Sel ve HeyelanlarArtvin'in Hopa ilçesinde sel ve heyelanlardan etkilenen esnaf, sel mağdurlarının vergi borçlarının ertelenmesinden memnuniyet duyuyor.
 • 17:54Borçka'da 3 Katlı Apartmanın Çatısı YandıBorçka'da 3 Katlı Apartmanın Çatısı YandıArtvin'in Borçka ilçesinde 3 katlı bir apartmanın çatı katında yangın çıktı.
 • 17:06Hopa Yaralarını Sarıyor. 8 Kişinin Öldüğü Selde 3 Kişi de Kayıp (4)Hopa Yaralarını Sarıyor. 8 Kişinin Öldüğü Selde 3 Kişi de Kayıp (4)Belediye BAŞKAN YARDIMCISI: İKAZDA BULUNDUK Hopa Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet İskender, heyelan ve sel öncesinde belediye hoparlörlerinden uyarı anonsları yapıldığını söyledi.
 • 16:15Sel Mağdurlarının Vergi Borçları ErtelendiMaliye Bakanlığı, Bakan Mehmet Şimşek'in onayıyla Artvin'in Arhavi, Borçka ve Hopa ilçelerindeki tüm mükellefler için vergi uygulaması bakımından 29 Şubat 2016'ya kadar mücbir sebep hali ilan etti.
 • 16:03Aa Günün1- Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti Genel Başkanı ve Konya Milletvekili, Başbakan Davutoğlu'nu geçici Bakanlar Kurulu kurmak üzere Başbakan olarak atadı.
 • 15:44Karadeniz'de Seller 86 Yılda 655 Can AldıDoğu ve Orta Karadeniz'de 1929'dan bugün dek meydana gelen 51 sel, taşkın ve heyelanda 655 kişi hayatını kaybetti.
 • 15:06Artvin'deki Sel ve HeyelanArtvin'deki sel ve heyelanların ardından 46 Afet ve Acil Durum Başkanlığı (AFAD) başta olmak üzere AKUT ve diğer kamu, kurum ve kuruluşlarından toplam 372 personelin arama kurtarma çalışmalarında görev yaptığı belirtildi.
 • 11:35Artvin'deki Sel ve HeyelanBaşbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı'nca (AFAD), Artvin'deki sel ve heyelan nedeniyle 8 vatandaşın yaşamını yitirdiği, 1 vatandaşın halen kayıp olduğu, 19 vatandaşın da yaralı olduğu bildirildi.
 • 08:41Karayollarında DurumKarayolları Genel Müdürlüğünden, aşırı yağışlar neticesinde dere taşkını sonucu ulaşıma kapanan Hopa-Borçka-Artvin yolunun açılması için çalışmaların sürdürüldüğü bildirildi.
 • 08:33ÇMO'dan Artvin İsyanı: Bizi Vatan Hainliğiyle Suçlayanlar NeredeÇMO'dan Artvin İsyanı: Bizi Vatan Hainliğiyle Suçlayanlar NeredeArtvin'de 8 kişinin öldüğü sel felaketiyle ilgili TMMOB Çevre Mühendisleri Odası Başkanı Mert Güvenç isyan etti: Uyardığımızda bizi vatan hainliğiyle suçlayanlar nerede?
 • 03:52Artvin'deki Sel ve Heyelanlar - Bakan EroğluArtvin'deki Sel ve Heyelanlar - Bakan EroğluGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu'nun AKUT ekibi ile tokalaşması- Bakan Eroğlu'nun açıklamaları Artvin'deki sel ve heyelanlar- Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu, sel ve heyalan bölgesini incelemek üzere Artvin'in Hopa İlçesine geldi- Bakan Eroğlu, ölü sayısının 8'e yükseldiğini açıkladı Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Artvin'in Hopa ilçesinde meydana gelen sel ve heyelanlarda ölenlerin sayısının sekize yükseldiğini açıkladı.
 • 03:17Artvin'deki Sel ve HeyelanlarOrman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Artvin'in Hopa ilçesinde meydana gelen sel ve heyelanlarda ölenlerin sayısının sekize yükseldiğini açıkladı.
 • 01:48Vali Cirit Hopa'da İncelemelerde Bulundu.Vali Cirit Hopa'da İncelemelerde Bulundu.Artvin Valisi Kemal Cirit, sel ve heyelan felaketinden etkilenen Hopa’da incelemelerde bulundu.
 • 01:33Artvin Yeniden Vali Cirit Hopa?da İncelemelerde BulunduArtvin Yeniden Vali Cirit Hopa?da İncelemelerde BulunduArtvin Valisi Kemal Cirit, sel ve heyelan felaketinden etkilenen Hopa'da incelemelerde bulundu.
 • 01:32Meteorolojik UyarıBu gece Hopa, Borçka ve Arhavi çevrelerinde gökgürültülü sağanak yağış bekleniyor.
 • 01:26Vali Cirit Hopa?da İncelemelerde BulunduVali Cirit Hopa?da İncelemelerde BulunduArtvin Valisi Kemal Cirit, sel ve heyelan felaketinden etkilenen Hopa'da incelemelerde bulundu.
 • 01:21Meteoroloji'den Artvin İçin Bir Uyarı DahaMeteonoloji Genel Müdürlüğü, sel ve heyelan felaketinin yaşandığı Artvin için halen devam eden yağışların önümüzdeki 3 saat boyunca aralıklarla kuvvetli olmasının beklendiğini açıkladı.
 • 01:00Artvin'de Sel ve Heyelan Felaketi: 7 Ölü, 1 Kayıp (5)Artvin'de Sel ve Heyelan Felaketi: 7 Ölü, 1 Kayıp (5)Vali CİRİT HOPA'DA İNCELEMELERDE BULUNDU Artvin Valisi Kemal Cirit, sel ve heyelan felaketinden etkilenen Hopa'da incelemelerde bulundu.
 • 22:41Artvin Valiliği Ulaşım ile İlgili Açıklama YaptıArtvin Valiliği yaşanan sel olayında ulaşım ile ilgili açıklama yaptı.
 • 22:06Artvin Valiliği Ölü Sayısını 7 Olarak Düzeltti - 2Artvin Valiliği Ölü Sayısını 7 Olarak Düzeltti - 2Dha Yurt: Artvin Valiliği ölü sayısını 7 olarak düzeltti Artvin'de sel ve heyelan felaketi: 7 ölü, 2 kayıp (Yeniden) Artvin Valisi Kemal Cirit, Hopa ilçesi merkezli meydana gelen sel ve heyelan olayında daha önce 8 olarak açıklanan ölü sayısının 7 olduğunu söyledi.
 • 21:59Artvin'deki Sel ve HeyelanArtvin Valisi Kemal Cirit, "Maalesef bugün ilimizde yaşanan sel ve heyelan nedeniyle daha önce açıklamış olduğumuz, kaybetmiş olduğumuz vatandaşlarımızla ilgili olarak, bir vatandaşımızı daha sonra sağlık ekiplerimiz hayata döndürmeyi başardı.
 • 21:57Artvin Valiliği Ölü Sayısını 7 Olarak Düzeltti - 1Artvin Valiliği Ölü Sayısını 7 Olarak Düzeltti - 1Dha Yurt: Artvin Valiliği ölü sayısını 7 olarak düzeltti Artvin'de sel ve heyelan felaketi: 7 ölü, 2 kayıp (Yeniden) Artvin Valisi Kemal Cirit, Hopa ilçesi merkezli meydana gelen sel ve heyelan olayında daha önce 8 olarak açıklanan ölü sayısının 7 olduğunu söyledi.
 • 21:16Artvin'deki Sel ve Heyelanlar - Borçka'da Çok Sayıda Kişi Mahsur KaldıArtvin'deki Sel ve Heyelanlar - Borçka'da Çok Sayıda Kişi Mahsur KaldıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Selde mahsur kalanların kepçe yardımıyla kurtarılması- Röportajlar ARTVİN - Artvin'de meydana gelen sel ve toprak kaymasının ardından Borçka'da çok sayıda iş yeri ve araç sular altında kaldı.