SON DAKİKA BORSA HABERLERİ

Son Dakika Borsa Haberleri

 • 16:57Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş: (1)Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, "Türkiye'nin güvenlik meselesi, bütün bunlarla birlikte 7 Haziran'dan sonra kurulamamış koalisyon ve geçici hükümet şartları, eğer inanın ki demokrasisi kırık dökük işleyen bir ülke olsaydı şimdiye kadar ekonomi çoktan altüst olmuş olurdu, Türkiye'deki bütün dengeler çok zor kurulacak şekilde bozulmuş olurdu.
 • 15:23AK Parti'de Seçim Sloganı 'İstikrara Oy Verin' OlacakAK Parti'de Seçim Sloganı 'İstikrara Oy Verin' OlacakAK Parti 1 Kasım seçim stratejisini netleştirmeye başladı. İki ayaklı yürütülecek kampanyada AK Parti seçimlerde vatandaşa 'İstikrara oy verin.' diyecek.
 • 12:46Babacan, Çavuşoğlu May Return To Active PoliticsWith less than two weeks to go to the convention of the Justice and Development Party (AKP), the party leadership is now working on how it can best make use of its experienced politicians and whether they would run in early polls, including former Economy Minister Ali Babacan and Foreign Minister Mevlüt.
 • 07:30AK Parti'de 10 İsme 3 Dönem Vizesi ÇıktıAK Parti'de 10 İsme 3 Dönem Vizesi ÇıktıÜç dönem yasağından kurtulan AK Parti'li 70 eski milletvekilinin bir bölümü de tekrar siyasete dönecek. Bu isimler partinin zayıf kaldığı illerde liste başı olacak.
 • 19:58Silvan'da Yola Yerleştirilen Patlayıcının İnfilak Ettirilmesi - Başbakan Yardımcısı YılmazSilvan'da Yola Yerleştirilen Patlayıcının İnfilak Ettirilmesi - Başbakan Yardımcısı YılmazGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Başbakan Yardımcısı Cevdet Yılmaz'ın valiliğe girişi- Yılmaz'ın Valilik anı defterini imzalaması - Yılmaz'ın Valilik makamında konuşması- Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Kutbettin Arzu'nun konuşması Silvan'da yola yerleştirilen patlayıcının infilak ettirilmesi- Başbakan Yardımcısı Yılmaz: - "Şehrin içinde, sivillerin yaşadığı bir mahallede bombalama hadisesini yapanların nasıl bir zihniyete sahip olduklarını başta Diyarbakır halkı olmak üzere tüm halkımızın vicdanına havale ediyorum"- "Bu ve benzer hadiseler, terör örgütünün sivil vatandaşların hayatını hiçe saydığını gösteren birer örnektir"- Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Arzu: - "Kendileri, 'Silah artık bir çözüm aracı değil, silahların gömülmesi gerekir' derken, daha sonra bu silahların şehirde patlatılmasını kınıyorum.
 • 12:17MHP'li Balkız: Saray'ın Sözlerini Dikkate Alan Bir Kabine Ortaya ÇıktıMHP'li Balkız: Saray'ın Sözlerini Dikkate Alan Bir Kabine Ortaya ÇıktıMilliyetçi Hareket Partisi (MHP) Manisa Milletvekili Zeynel Balkız, hukukçu olmasa bile hukukun üstünlüğünü savunan ve ekonomik kalkınmada da hukukun üstünlüğüne inanan Ali Babacan’ın kabinede yer almamasının AK Parti’nin sağlıklı bir kabine oluşturamamasının göstergesi olduğunu savundu.
 • 11:45MHP'li Balkız'dan Yeni Kabineye 'Derme Çatma' BenzetmesiMHP'li Balkız'dan Yeni Kabineye 'Derme Çatma' BenzetmesiMilliyetçi Hareket Partisi (MHP) Manisa Milletvekili Zeynel Balkız, Başbakan Ahmet Davutoğlu tarafından oluşturulan yeni kabinenin aslında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kabinesi olduğunu belirterek, “Derme çatma bir kabine bizim için hiçbir mana ifade etmiyor” dedi.
 • 11:21Büyük Zafer'in 93. Yıl DönümüCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, başkomutan sıfatıyla, 30 Ağustos Zafer Bayramı ve Türk Silahlı Kuvvetleri Günü kutlamalarını kabul etti.
 • 09:15Kabinenin İlk Sınavı Tezkere Olacak! Gözler HDP'li İki Bakan'daKabinenin İlk Sınavı Tezkere Olacak! Gözler HDP'li İki Bakan'daGeçici kabine ilk toplantısında, görev dağılımından sonra TBMM'de 'Irak ve Suriye'ye yönelik sınır ötesi operasyon yapmasını öngören Başbakanlık tezkeresi sınavına girecek.
 • 19:54Gaziantep Maliye Bakanı Şimşek: 1 Kasım?da İstikrar Çıkmazsa Türkiye Kısır Döngüye GirerGaziantep Maliye Bakanı Şimşek: 1 Kasım?da İstikrar Çıkmazsa Türkiye Kısır Döngüye GirerMaliye Bakanı Şimşek: 1 Kasım'da istikrar çıkmazsa Türkiye kısır döngüye girer MALİYE Bakanı Mehmet Şimşek, 1 Kasım'da yapılacak olan genel seçimlerde ortaya çıkacak tablonun ülkenin geleceği için büyük önem taşıdığını söyleyerek, 'Türkiye, güçlü ve reformcu hükümetle yoluna devam etmemesi halinde kamu maliyesi büyük bir tehdit altında olacak" dedi.
 • 19:27Ali Babacan En Büyük Hayalini GerçekleştiremediAli Babacan En Büyük Hayalini GerçekleştiremediAli Babacan, bakanlıktan ayrılmasıyla en büyük hayalleri arasında yer alan G-20 zirvesine ev sahipliği yapma şansını kaçırdı.
 • 19:03Maliye Bakanı ŞimşekMaliye Bakanı ŞimşekGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Meclis toplantı salonunun görüntüsü - Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'in salona gelmesi ve partililerle selamlaşması-Saygı duruşu- Şimşek'in konuşması- Büyük Birlik Partisi'nden (BBP) AK Parti'ye geçiş yapan bin kişiye temsilen rozet takılması. Maliye Bakanı Şimşek Gaziantep'te: - "Şunu çok açık ve net olarak söyleyeyim; eğer Türkiye 1 Kasım'da yapılacak seçimden güçlü bir hükümet, reformcu bir hükümet çıkartamazsa, bugünleri dahi mumla aramak riskiyle karşı karşıyayız"- "Eğer güçlü ve reformcu bir hükümetle Türkiye yoluna devam edemezse, cari açığı ancak fakirleşerek kontrol altında tutabilecektir"- "Biz terör örgütleriyle anladıkları dilden konuşacağız ama milletimizin kardeşliği, birliği ve beraberliği için, huzuru için, Türkiye'de barış için, demokrasimizin standartlarını, temel hak ve özgürlükleri çok daha ileriye taşıma çabasında olduk. Bu çabamızı, bu iddiamızı, güçlü bir şekilde devam ettireceğiz" Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, "Şunu çok açık ve net olarak söyleyeyim; eğer Türkiye 1 Kasım'da yapılacak seçimden güçlü bir hükümet, reformcu bir hükümet çıkartamazsa bugünleri dahi mumla aramak riskiyle karşı karşıyayız" dedi.
 • 18:05Maliye Bakanı Şimşek: 1 Kasım'da İstikrar Çıkmazsa Türkiye Kısır Döngüye GirerMaliye Bakanı Şimşek: 1 Kasım'da İstikrar Çıkmazsa Türkiye Kısır Döngüye GirerMaliye Bakanı Mehmet Şimşek, 1 Kasım'da yapılacak olan genel seçimlerde ortaya çıkacak tablonun ülkenin geleceği için büyük önem taşıdığını söyleyerek, "Türkiye, güçlü ve reformcu hükümetle yoluna devam etmemesi halinde kamu maliyesi büyük bir tehdit altında olacak" dedi.
 • 17:36Maliye Bakanı Şimşek Gaziantep'te AçıklamasıMaliye Bakanı Mehmet Şimşek, "Şunu çok açık ve net olarak söyleyeyim; eğer Türkiye 1 Kasım'da yapılacak seçimden güçlü bir hükümet, reformcu bir hükümet çıkartamazsa bugünleri dahi mumla aramak riskiyle karşı karşıyayız" dedi.
 • 17:18Görevini Türkeş'e Devreden Arınç Masasını TopladıGörevini Türkeş'e Devreden Arınç Masasını TopladıGörevlerini teslim eden Ali Babacan ve Faruk Çelik'in makam odalarını toplamadıkları göze çarptı. Bülent Arınç'ın ise eşyalarını devir teslimden önce topladığı görüldü.
 • 17:04Bakan Şimşek: Bakan Şimşek: "Eğer Seçimlerde Güçlü Bir Parti Çıkmazsa, Şu Ana Kadar Kazanılan Bütün Birikimler...Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, “AK Parti çok güçlü reformlarla seçime gidecek.
 • 15:08Babacan'dan Boşalan Görevi Yılmaz ÜstlenecekBabacan'dan Boşalan Görevi Yılmaz ÜstlenecekAK Parti'de görevli bir yetkili Başbakan Yardımcısı Cevdet Yılmaz'ın Babacan'dan boşalacak görevleri üstleneceğini bildirdi.
 • 15:05Babacan'a Hazine Müsteşarlığı Çalışanlarından Sürpriz MektupBabacan'a Hazine Müsteşarlığı Çalışanlarından Sürpriz MektupAK Parti hükümetlerinde kesintisiz bakanlık ve Başbakan Yardımcılığı görevlerini üstlenen Ali Babacan'a, veda resepsiyonunda Hazine Müsteşarlığı çalışanlarınca mektup verildi.
 • 13:41Babacan Görevini Yılmaz'a DevrettiAli Babacan, Başbakan Yardımcılığı görevini Cevdet Yılmaz'a devretti.
 • 13:29Yeni Kabinenin Analizi! En Genç Bakan Kılıç, En Yaşlı GönülYeni Kabinenin Analizi! En Genç Bakan Kılıç, En Yaşlı GönülTürkiye'nin ilk seçim hükümeti kabinesinde 6 siyaset bilimci, 5 mühendis, 4 ekonomist, 2 avukat yer aldı. Kabinenin en genç bakanı Çağatay Kılıç, en yaşlısı ise Vecdi Gönül oldu.
 • 11:17Halk Kavga İstemiyor'Halk Kavga İstemiyor'Geçici seçim hükümeti kabinesinin onaylanmasının ardından seçimler için geri sayım başladı.
 • 08:23İlk Geçici Hükümet 'İlk'lerle Kuruldu! İşte Yeni Kabinenin Şifreleriİlk Geçici Hükümet 'İlk'lerle Kuruldu! İşte Yeni Kabinenin ŞifreleriTürk siyasi tarihinde ilk kez kurulan "geçici hükümet"in bakan koltuğunda ilk kez başörtülü bir kadın oturdu. Türkeş soyadı, tam 37 yıl 8 ay sonra bir kez daha kabinede yer aldı.
 • 23:09Babacan, Kabinelerin Vazgeçilmezi OlduBaşbakan Ahmet Davutoğlu'nun açıkladığı Anayasa'nın 114. maddesi gereğince kurulan Geçici Bakanlar Kurulu'nda yer almayan Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, AK Parti Hükümetlerinin tamamında görev aldı.
 • 23:08Geçici Bakanlar Kurulu AçıklandıGeçici Bakanlar Kurulu'nda AK Parti'den 10, MHP'den 1, HDP'den de 2 milletvekili yer aldı.
 • 22:44Geçici Bakanlar Kurulu AçıklandıKonya Milletvekili, Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu'nun Başbakanlığında kurulan Geçici Bakanlar Kurulu'nun göreve başlamasına dair karar, Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi.
 • 22:1511 Bakanın Görevi Sona ErdiAnayasa'nın 114'üncü maddesi gereğince oluşturulan Geçici Bakanlar Kurulu'nda, Başbakan Yardımcıları Bülent Arınç ve Ali Babacan, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Gümrük ve Ticaret Bakanı Nurettin Canikli, Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik ile Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker milletvekili olmadıkları için yer alamadı.
 • 21:51Geçici Bakanlar Kurulu - Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Ali Rıza AlaboyunGeçici Bakanlar Kurulu - Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Ali Rıza AlaboyunGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: -Bakan Ali Rıza Alaboyun'un arşiv görüntüleri Seçim hükümeti açıklandıBaşbakan Davutoğlu kabine listesini açıkladı.
 • 21:33Başbakan Davutoğlu Geçici Bakanlar Kurulu'nu AçıkladıBaşbakan Ahmet Davutoğlu, geçici Bakanlar Kurulu’nu açıkladı.
 • 21:273 Dönemlik İki İsim Kabineye Girdi! İşte AK Parti'de Kabine Dışı Kalanlar3 Dönemlik İki İsim Kabineye Girdi! İşte AK Parti'de Kabine Dışı KalanlarBaşbakan Davutoğlu'nun açıkladığı geçici seçim hükümeti kabinesinde 3 dönemlik iki isim yer aldı. AK Parti'nin değişmez ismi Ali Babacan dönemi ise sona erdi.
 • 21:26İşte Davutoğlu'nun Açıkladığı Geçici Bakanlar Kuruluİşte Davutoğlu'nun Açıkladığı Geçici Bakanlar KuruluBaşbakan Ahmet Davutoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile yaptığı görüşme sonrası, Geçici Bakanlar Kurulu listesini açıkladı.
 • 21:25Geçici Bakanlar Kurulu AçıklandıAK Parti Gaziantep Milletvekili Mehmet Şimşek, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun açıkladığı Anayasa'nın 114. maddesi gereğince kurulan Geçici Bakanlar Kurulu'nda yeniden Maliye Bakanlığı görevine getirildi.
 • 21:18Geçici Bakanlar Kurulu AçıklandıBaşbakan Ahmet Davutoğlu, Anayasa'nın 114. maddesi çerçevesinde kurulan Geçici Bakanlar Kurulu'nu açıkladı.
 • 21:08Seçim Hükümeti Kabinesine OnaySeçim Hükümeti Kabinesine OnayTürkiye Başbakanı Ahmet Davutoğlu, geçici seçim hükümeti kabinesini Cumhurbaşkanı Erdoğan'a sundu.
 • 21:08Davutoğlu'nun Seçim Hükümeti Belli OlduCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın geçici hükümeti kurmakla görevlendirdiği Başbakan Ahmet Davutoğlu, yeni kabine listesini sundu.
 • 21:04Ayşen Gürcan Kabinenin İlk Başörtülü Bakanı OlduAyşen Gürcan Kabinenin İlk Başörtülü Bakanı Olduİstanbul Ticaret Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ayşen Gürcan, geçici seçim hükümetinin ilk başörtülü bakanı oldu. Gürcan, Aile Bakanı Ayşenur İslam'ın yerine atandı.
 • 20:21Cumhurbaşkanı Kabul Etti, Seçim Hükümeti KurulduCumhurbaşkanı Kabul Etti, Seçim Hükümeti KurulduBaşbakan Ahmet Davutoğlu'nun sunduğu seçim hükümeti, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan tarafından kabul edildi. Davutoğlu yeni kabineyi yaptığı basın toplantısıyla açıkladı.
 • 17:12Babacan'a Veda ResepsiyonuBabacan'a Veda ResepsiyonuBaşbakan Yardımcısı Ali Babacan için bugün görevine veda ediyor. Babacan için bugün saat 17:00'da resepsiyon düzenlenecek.
 • 13:23Düzce'ye Ek 10 Milyon TL KaynakDüzce'ye Ek 10 Milyon TL KaynakAK Parti Düzce Milletvekillerinin Ankara trafiği devam ediyor.
 • 14:56Bilecik'te Bir İlkBilecik'te Bir İlkBilecik’te, 11 blok içinde 130 hanenin bulunduğu sitede bir ilk gerçekleştirilerek bloklar arası halı saha turnuvası düzenlendi.
 • 19:32Eski Milletvekili Galip Demirel Son Yolculuğuna UğurlandıEski Milletvekili Galip Demirel Son Yolculuğuna UğurlandıEski Milletvekili Galip Demirel son yolculuğuna uğurlandı ANKARA Üniversitesi Cebeci Araştırma ve Uygulama Hastanesi'nde solunum yetmezliği nedeniyle vefat eden 18'inci Dönem Malatya Milletvekili ve eski bakanlardan Güldal Akşit'in babası Galip Demirel toprağa verildi.
 • 16:49Eski Milletvekili Galip Demirel Son Yolculuğuna UğurlandıEski Milletvekili Galip Demirel Son Yolculuğuna UğurlandıAnkara Üniversitesi Cebeci Araştırma ve Uygulama Hastanesi'nde solunum yetmezliği nedeniyle vefat eden 18'inci Dönem Malatya Milletvekili ve eski bakanlardan Güldal Akşit'in babası Galip Demirel toprağa verildi.
 • 16:46AK Parti Dış İlişkiler Başkanlığı Medya BuluşmasıAK Parti Genel Başkan Yardımcısı Yasin Aktay, 1 Kasım'da yapılacak seçimleri "seçimin yinelenmesi" şeklinde tanımlayarak, "Eğer aynı sonuç yinelenirse, mesajı almanız ve koalisyon bile olsa devam etmeniz gerekiyor.
 • 15:16Galip Demirel'in Cenazesine Çok Sayıda Siyasetçi Katıldı18. Dönem milletvekili ve eski İçişleri Bakanlığı Müsteşarı Galip Demirel’in cenazesi devletin zirvesini Kocatepe Camii’nde buluşturdu.
 • 14:38Eski Milletvekili Galip Demirel Son Yolculuğuna UğurlandıTedavi gördüğü Ankara Üniversitesi Cebeci Araştırma ve Uygulama Hastanesinde solunum yetmezliği nedeniyle vefat eden 18. Dönem Malatya Milletvekili Galip Demirel toprağa verildi.
 • 14:32Demirel'i Devletin Zirvesi UğurladıDemirel'i Devletin Zirvesi UğurladıGeçirdiği rahatsızlık sonucu tedavi gördüğü hastanede vefat eden 18’inci dönem milletvekili ve eski İçişleri Bakanlığı Müsteşarı Galip Demirel için Kocatepe Camii’nde cenaze namazı kılındı.
 • 11:26Küresel Ekonominin Devleri Ankara'da BuluşuyorKüresel iş dünyasının temsilcileri, dünya ekonomisindeki riskleri ve G20’den beklentilerini Ankara’da 3-5 Eylül 2015 tarihlerinde düzenlenecek B20 Türkiye Konferansında dile getirecek.
 • 10:59B20 Türkiye Konferansı Ankara'da GerçekleştirilecekB20 Türkiye Konferansı 3-5 Eylül'de Ankara'da gerçekleştirilecek.
 • 20:27Sel Mağdurlarının Vergi Borçlarının Ertelenmesini Memnuniyetle KarşılandıSel Mağdurlarının Vergi Borçlarının Ertelenmesini Memnuniyetle KarşılandıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Artvin'deki sel ve heyelanlar- Sel ve heyelan mağdurlarından detay- Esnaflarla röportaj Artvin'deki sel ve heyelanlar- Sel ve heyelanlardan etkilenen esnaf, sel mağdurlarının vergi borçlarının ertelenmesini memnuniyetle karşıladı- Esnaf Bayar: "Devletimize teşekkür ediyoruz.
 • 18:12Artvin'deki Sel ve HeyelanlarArtvin'in Hopa ilçesinde sel ve heyelanlardan etkilenen esnaf, sel mağdurlarının vergi borçlarının ertelenmesinden memnuniyet duyuyor.
 • 16:15Sel Mağdurlarının Vergi Borçları ErtelendiMaliye Bakanlığı, Bakan Mehmet Şimşek'in onayıyla Artvin'in Arhavi, Borçka ve Hopa ilçelerindeki tüm mükellefler için vergi uygulaması bakımından 29 Şubat 2016'ya kadar mücbir sebep hali ilan etti.