SON DAKİKA BORSA HABERLERİ

Son Dakika Borsa Haberleri

 • 23:23 Resmi Gazete'ye Göre Ekonominin Başında Şimşek Yok Resmi Gazete'ye Göre Ekonominin Başında Şimşek Yok Başbakan ve Başbakan Yardımcılarının görev dağılımına ilişkin genelge, Resmi Gazete'de yayınlandı. Yapılan görev dağılımına göre Mehmet Şimşek'in eski kabinede olan bir çok yetkisinin elinden alındığı ortaya çıktı.
 • 21:35 Kurtulmuş: 'Anayasadaki Değişiklik Tekliflerinin Birinci Derecede ve Yegane Muhatabı Milletin... Kurtulmuş: 'Anayasadaki Değişiklik Tekliflerinin Birinci Derecede ve Yegane Muhatabı Milletin... GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Bakanlar Kurulu Toplantısı 65. Hükümetin ilk Bakanlar Kurulu toplantısı Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Kurtulmuş 65. Hükümetin ilk Bakanlar Kurulu toplantısı (1) Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Kurtulmuş, başbakan yardımcılarının görev alanları ile bağlı kurum ve kuruluşları açıkladı Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, başbakan ve başbakan yardımcılarının görev alanları ile bağlı kurum ve kuruluşları açıkladı.
 • 21:25 Kurtulmuş: 'Siyaseti Bu Kadar Seviyesiz, Bu Kadar Edepsiz, Bu Kadar Düşük Bir Vaziyette Yapmak... Kurtulmuş: 'Siyaseti Bu Kadar Seviyesiz, Bu Kadar Edepsiz, Bu Kadar Düşük Bir Vaziyette Yapmak... GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : 65. Hükümetin ilk Bakanlar Kurulu toplantısı Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Kurtulmuş 65. Hükümetin ilk Bakanlar Kurulu toplantısı (1) Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Kurtulmuş, başbakan yardımcılarının görev alanları ile bağlı kurum ve kuruluşları açıkladı Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, başbakan ve başbakan yardımcılarının görev alanları ile bağlı kurum ve kuruluşları açıkladı.
 • 20:34 Başbakan Yardımcılarının Görev Dağılımı Belli Oldu' Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, başbakan ve başbakan yardımcılarının görev alanları ile bağlı kurum ve kuruluşları açıkladı.
 • 20:29 Başbakan Yardımcılarının Görev Alanları Belli Oldu Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, 65. Hükümetin ilk Bakanlar Kurulu toplantısında Başbakan yardımcılarının görev alanlarının belli olduğunu söyledi.
 • 20:20 65. Hükümetin İlk Bakanlar Kurulu Toplantısı (1) Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, başbakan ve başbakan yardımcılarının görev alanları ile bağlı kurum ve kuruluşları açıkladı.
 • 20:15 Kurtulmuş: Başbakan Yardımcılarının Görev Dağılımı Belli Oldu Kurtulmuş: Başbakan Yardımcılarının Görev Dağılımı Belli Oldu Kurtulmuş: Başbakan yardımcılarının görev dağılımı belli oldu (1)"64. Hükümet'e reform hükümeti demiştik. Bu hükümete de reform ve atılım hükümet demek daha doğru olur""Pazar günü TBMM'de güven oyu olarak ümit ediyoruz ki hükümetimiz resmen de kuruluş aşamasını tamamlamış olur"Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş 65. Hükümet'in ilk Bakanlar Kurulu toplantısı sonrasında yaptığı açıklamada, Başbakan yardımcılarının görev dağılımı belli olduğunu bildirdi.
 • 20:10 Kurtulmuş: Başbakan Yardımcılarının Görev Dağılımı Belli Oldu (1) Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş 65. Hükümet'in ilk Bakanlar Kurulu toplantısı sonrası yaptığı açıklamada, Başbakan yardımcılarının görev dağılımının belli olduğunu bildirdi.
 • 19:53 65. Hükümette Başbakan Yardımcılarının Görev Dağılımları Belli Oldu 65. Hükümette Başbakan Yardımcılarının Görev Dağılımları Belli Oldu Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, ilk Bakanlar Kurulu toplantısının ardından 65. Hükümetin Başbakan Yardımcılarının görev dağılımlarını açıkladı.
 • 17:38 Güneydoğu Bakan'sız Kaldı… Bursalı Bakan Olsa Da Urfa Şanslı! Güneydoğu Bakan'sız Kaldı… Bursalı Bakan Olsa Da Urfa Şanslı! 65. Hükümeti kurma görevi kendisine verilen Binali Yıldırım, yeni bakanlar kurulu listesini Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a sundu. Kabinede Güneydoğulu bakan yok.
 • 13:36 Mehmet Şimşek, Saray'a Direnebilir Mi? Mehmet Şimşek, Saray'a Direnebilir Mi? Yıldırım hükümetinin ekonomi yönetimi piyasalarda olumlu hava estirirken, ekonomiye yönelik endişeler ise henüz dinmiş değil. Uzmanlara göre, Mehmet Şimşek'in kabinede kalması yapısal reformlar açısından yeterli değil. Yeni Başbakan Binali Yıldırım'ın kurduğu 65. hükümet yalnızca siyasi açıdan değil, ekonomi yönetimi açısından da kritik önemde.
 • 13:36 Batuhan Yaşar: Batuhan Yaşar: "Yeni Kabinenin Şifreleri" İhlas Haber Ajansı ve TGRT Haber Ankara Temsilcisi Batuhan Yaşar, Türkiye Gazetesi’ndeki köşesinde, "Yeni kabinenin şifreleri ne, sihirli dokunuş kimin için yapıldı", "Başkanlık sistemi resmen başladı mı?", "Binali Yıldırım nasıl bir Başbakan olacak?
 • 10:00 Abdülkadir Selvi: Erdoğan'la Yıldırım Bir Bakan Üzerinde Anlaşamadı Abdülkadir Selvi: Erdoğan'la Yıldırım Bir Bakan Üzerinde Anlaşamadı Hürriyet yazarı Abdülkadir Selvi, yeni kabine kurulurken Cumhurbaşkanı Erdoğan'la Başbakan Yıldırım arasında bir isim üzerinde anlaşmazlık yaşandığını ancak problemin çözüldüğünü yazdı.
 • 09:06 Yeni Hükümetin Gizli Silahı, Ekonomi Ekibi Olacak Yeni Hükümetin Gizli Silahı, Ekonomi Ekibi Olacak Binali Yıldırım'ın Başbakanlığı'ndaki 65. Hükümet'te ekonomi yönetimi piyasaların yakından tanıdığı isimlere emanet. Piyasalara güven veren ekip 65. hükümetin gizli silahı.
 • 07:46 Dolmabahçe Ekibi Gitti! Bir Tek Efkan Ala Kaldı Dolmabahçe Ekibi Gitti! Bir Tek Efkan Ala Kaldı Binali Yıldırım'ın başbakanlığındaki 65. Hükümet'te en dikkat çeken değişikliklerden biri Dolmabahçe mutabakatı fotoğrafında yer alan Yalçın Akdoğan ve Mahir Ünal'ın yer almaması oldu.
 • 16:28 65. Hükümet'in Kurulması Gaziantep Sanayi Odası (GSO) Yönetim Kurulu Başkanı Adil Sani Konukoğlu, yeni hükümet üyelerinin tamamının vizyon sahibi isimler arasından seçilmiş olmasının memnuniyet verici olduğunu ifade etti.
 • 15:53 Tiryakioğlu, 65.hükümeti Kutladı Tiryakioğlu, 65.hükümeti Kutladı Gaziantep Ticaret Borsası (GTB) Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Tiryakioğlu, Başbakan Binali Yıldırım başkanlığında kurulan Türkiye Cumhuriyetinin 65. Hükumetini kutlayarak, yeni bakanlar kurulu üyelerine görevlerinde başarı diledi.
 • 15:51 65. Hükümet'in Kurulması Ege ihracatçı Birlikleri Koordinatör Başkanı Sabri Ünlütürk, İzmir Milletvekili Binali Yıldırım Başbakanlığında kurulan 65. Hükümet'te Denizli Milletvekili Nihat Zeybekci'nin de Ekonomi Bakanı olmasının Ege adına sevindirici olduğunu belirtti.
 • 15:44 Gaib Koordinatör Başkanı Abdulkadir Çıkmaz Açıklaması Gaib Koordinatör Başkanı Abdulkadir Çıkmaz Açıklaması Güneydoğu Anadolu İhracatçılar Birliği (GAİB) Koordinatör Başkanı Abdulkadir Çıkmaz Binali Yıldırım önderliğinde kurulan 65. Hükumetin ülke ve millete hayırlı olmasını diledi.
 • 15:25 65. Hükümet'in Kurulması "Bakanlar Kurulunun Atanmasına Dair İşlem", Resmi Gazete'nin bugünkü mükerrer sayısında yayımlandı.
 • 15:03 Yabancı Ekonomistler Yeni Kabineyi Değerlendirdi Rabobank Gelişen Piyasalar Kur Stratejisti Piotr Matys, Başbakan Binali Yıldırım'ın yeni kabineyi açıklamasıyla TL'nin dolar karşısında güçlü performans gösterdiğini belirtti.
 • 14:45 Konukoğlu'ndan Yeni Hükümete Tebrik Konukoğlu'ndan Yeni Hükümete Tebrik Gaziantep Sanayi Odası (GSO) Yönetim Kurulu Başkanı Adil Sani Konukoğlu, 65. Hükümet'i tebrik etti ve "Sayın Binali Yıldırım başbakanlığındaki güçlü yeni hükümetin Türkiye'yi daha ileriye taşıyacak adımlar atacağına ve azimle çalışacağına inancımız tamdır.
 • 14:39 Gso Yönetim Kurulu Başkanı Adil Sani Konukoğlu Açıklaması Gso Yönetim Kurulu Başkanı Adil Sani Konukoğlu Açıklaması Gaziantep Sanayi Odası (GSO) Yönetim Kurulu Başkanı Adil Sani Konukoğlu, yeni kurulan hükumeti tebrik ederek, ‘’ Binali Yıldırım başbakanlığındaki güçlü yeni hükumetin, Türkiye’yi daha ileriye taşıyacak adımlar atacağına ve azimle çalışacağına inancımız tamdır’’ dedi.
 • 14:10 MKYK'ya ve Kabineye Giremeyen Akdoğan'dan İlk Yorum MKYK'ya ve Kabineye Giremeyen Akdoğan'dan İlk Yorum 65'nci hükümetin Bakanlar Kurulu'nun açıklanmasının ardından ilk mesajlardan biri, kabine dışı kalan Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan'dan geldi: Hayırlı Olsun.
 • 14:02 Kabinenin Yaş Ortalaması Değişmedi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından onaylanan 65. Hükümet'in en genç ismi, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, en yaşlısı ise Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu.Başbakan Binali Yıldırım tarafından açıklanan yeni kabinede, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı olarak yer bulan Kaya, 35 yaş ile Bakanlar Kurulu'nun en genç üyesi oldu.
 • 13:58 Gaziantep'te 'Kuzey Şehir Projesi' Konferansı Gaziantep'te 'Kuzey Şehir Projesi' Konferansı Gaziantep'te 'Kuzey Şehir Projesi' konferansıBaşbakanlık Toplu Konut İdaresi ve Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılması planlanan 50 bin konutluk 'Kuzey Şehir Projesi' için 'Arama Konferansı' düzenlendi.
 • 13:44 Ekonomi Yönetimi Şekilleniyor AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Binali Yıldırım tarafından kurulan 65. Hükümet'in ekonomi yönetimi şekilleniyor.
 • 13:35 Cumhurbaşkanı Erdoğan, 65. Hükümeti Kurmakla Görevlendirdiği Binali Yıldırım'ı Kabul Etti (5) Aynı KOLTUKTA KALAN BAKANLARBaşbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Başbakan Yardımcısı Tuğrul Türkeş, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, İçişleri Bakanı Efkan Ala, Maliye Bakanı Naci Ağbal, Orman Bakanı Veysel Eroğlu.KABİNEYE YENİ GİREN BAKANLARBaşbakan Yardımcısı Nurettin Canikli, Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak, AB Bakanı Ömer Çelik, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan.YERİ DEĞİŞENLERBaşbakan Yardımcısı Lütfi Elvan, Kalkınma Bakanı oldu.
 • 13:10 Karadeniz'den Yeni Kabineye 6 Bakan Karadeniz'den Yeni Kabineye 6 Bakan Başbakan Yıldırım'ın açıkladığı 65. Hükümet'te Karadeniz Bölgesi'nden iki başbakan yardımcısı ve 4 bakan yer aldı. Bakanlar arasında Konya vekilinin olmaması dikkat çekti.
 • 12:54 Gaziantep'te 'Kuzey Şehir Projesi' Konferansı Gaziantep'te 'Kuzey Şehir Projesi' Konferansı Başbakanlık Toplu Konut İdaresi ve Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılması planlanan 50 bin konutluk 'Kuzey Şehir Projesi' için 'Arama Konferansı' düzenlendi.
 • 12:39 AK Parti Hükümetlerinin Vazgeçilmez İsmi: Veysel Eroğlu AK Parti Hükümetlerinin Vazgeçilmez İsmi: Veysel Eroğlu 60. hükümetten itibaren AK Parti hükümetlerinin tamamında Bakan olarak görev alan Veysel Eroğlu, 65. hükümette de Orman ve Su İşleri Bakanı olarak görev aldı.
 • 12:19 Borsa, Yeni Hükümet ile 78 Bin Puanı Aştı Borsa İstanbul 100 (BIST 100) endeksi yeni hükümetin açıklanmasının ardından sert bir şekilde yükselişe geçerek 78.000 puanın üzerine çıktı.
 • 12:16 65. Hükümet'in Kurulması AK Parti 2. Olağanüstü Büyük Kongresi'nde genel başkanlığa seçilmesinin ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yeni hükümeti kurmakla görevlendirilen AK Parti Genel Başkanı Binali Yıldırım, 65. Hükümet'i oluşturdu.
 • 12:15 Yeni Kabinede İsim İsim Gidenler, Gelenler, Yeri Değişenler Yeni Kabinede İsim İsim Gidenler, Gelenler, Yeri Değişenler Yeni kabinede Ömer Çelik AB Bakanı, İsmet Yılmaz Milli Eğitim Bakanı olarak yer aldı. Yalçın Akdoğan, Volkan Bozkır gibi 8 isim kabine dışı kaldı.
 • 12:13 Cumhurbaşkanı Erdoğan, 65. Hükümeti Kurmakla Görevlendirdiği Binali Yıldırım'ı Kabul Etti (2) Cumhurbaşkanlığı SARAYI'NDA KABİNEDE YER ALAN İSİMLERİ AÇIKLADIBaşbakan ve AK Parti Genel Başkanı Binali Yıldırım, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüştükten sonra Bakanlar Kurulu'nu açıkladı.
 • 12:09 Yeni Bakanlar Kurulu Listesi, İşte 65.Hükümet'in Bakanları Yeni Bakanlar Kurulu Listesi, İşte 65.Hükümet'in Bakanları Yeni kabinede kimler var ? Yeni Bakanlar Kurulu açıklandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti Genel Başkanı Binali Yıldırım'ın sunduğu kabine listesini onayladı. 65. Hükümet'in yeni Bakanları da belli oldu. Yeni kabinede Yalçın Akdoğan yer almadı. Yeni Hükümet'in Bakanlarının tam listesi haberimizde.
 • 12:09 Mehmet Şimşek Yeniden Başbakan Yardımcısı AK Parti Gaziantep Milletvekili Mehmet Şimşek, 65. Hükümet'te yeniden Başbakan Yardımcılığına getirildi.
 • 12:07 65. Hükümet Açıklandı, Dolar 3 Liradan Geri Geldi, Borsa Yükseldi 65. Hükümet Açıklandı, Dolar 3 Liradan Geri Geldi, Borsa Yükseldi 4 ayın zirvesine yükselen Dolar/TL,yeni hükümetin açıklanmasının ardından 2,98'nin altına geldi. Borsa yükseldi.
 • 12:04 İşte Yeni Kabine... İşte Yeni Kabine... Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından 65'inci hükümeti kurmakla görevlendirilen Binali Yıldırım, Bakanlar Kurulu listesini Beştepe'de açıkladı.
 • 12:02 Dolar 2.98 Liranın Altına Geriledi Güne 3 liranın üzerinde başlayan dolar, yeni kabinenin açıklanmasıyla sert bir düştü ve 2,9750 seviyesine çekildi.
 • 12:00 Yeni Ekonomi Yönetimi Belli Oldu 65. Hükümet açıklandı, ekonomi yönetimi de belirlendi.
 • 11:57 İşte Yeni Ekonomi Yönetimi 65. hükümeti açıklandı.
 • 11:56 İşte Yeni Kabine Türkiye Cumhuriyeti'nin 65. Hükümeti açıklandı.
 • 11:55 Parti Yönetimine Giremeyen Akdoğan, Kabinede de Çizik Yedi Parti Yönetimine Giremeyen Akdoğan, Kabinede de Çizik Yedi Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın başbakanlığı döneminden bu yana AK Parti siyasetinin aktif isimleri arasında yer alan Yalçın Akdoğan, Yıldırım hükümetinde MKYK'dan sonra kabineye de giremedi.
 • 11:54 Flash Başbakan Binali Yıldırım, yeni Bakanlar Kurulu'nu açıkladı.
 • 11:49 Yeni Kabine Açıklandı 65. Hükümeti kurmakla görevlendirilen AK Parti Genel Başkanı Binali Yıldırım, Bakanlar Kurulu’nu açıkladı.
 • 11:49 65. Hükümet Kuruldu 65. Hükümet Kuruldu Başbakan Binali Yıldırım, 65. Hükümetin kabinesinde yer alan isimleri açıkladı.
 • 11:48 65. Hükümetin Ekonomi Kurmayları Belli Oldu 65. Hükümetin Ekonomi Kurmayları Belli Oldu Başbakan Binali Yıldırım Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a sunduğu yeni kabine listesini açıkladı. Yeni hükümetin ekonomi kurmayları belli oldu. Mehmet Şimşek ekonominin başında kaldı.
 • 11:45 65. Hükümette Başbakan Yardımcılıklarına Nurettin Canikli, Mehmet Şimşek, Tuğrul Türkeş, Numan...
 • 11:40 Erdoğan Onayladı! İşte 65. Hükümet'in Bakanları Erdoğan Onayladı! İşte 65. Hükümet'in Bakanları Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti Genel Başkanı Binali Yıldırım'ın sunduğu kabine listesini onayladı. 65. Hükümet'in yeni Bakanları da belli oldu. Yeni kabinede Yalçın Akdoğan gibi 8 isim yok.