SON DAKİKA BORSA HABERLERİ

Son Dakika Borsa Haberleri

 • 11:50 12. Ekonomi Koordinasyon Kurulu Toplantısı Ekonomiden sorumlu Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek başkanlığında dün yapılan 12. Ekonomi Koordinasyon Kurulu Toplantısı'nda, gelir vergisi sistemine ilişkin hususlar değerlendirildi.
 • 03:43 Başbakan Davutoğlu Ankara'ya Geldi Başbakan Ahmet Davutoğlu, özel uçak "ANA" ile saat 03.36'da Ankara'ya geldi.
 • 00:53 Başbakan Davutoğlu Ankara'ya Gitti Başbakan Ahmet Davutoğlu, Katar'a yaptığı iki günlük ziyaretini tamamlayarak özel uçak "ANA" ile TSİ 00.05'te Ankara'ya gitti.
 • 15:05 Türkiye, Ttıp'ten Önce Gümrük Birliği'ne Odaklanmalı Türkiye, Ttıp'ten Önce Gümrük Birliği'ne Odaklanmalı" ABD ve AB arasında müzakereleri süren TTIP, dünya ticaretinde yeni bir dönem başlatacak.
 • 13:17 Davutoğlu, Katar Emiri ve Başbakanı ile Görüştü Davutoğlu, Katar Emiri ve Başbakanı ile Görüştü Katar'a resmi ziyarette bulunan Başbakan Ahmet Davutoğlu, Katar Emiri Şeyh Tamim Bin Hamad Al Thani ile Katar Başbakan ve İçişleri Bakanı Şeyh Abdullah Bin Nasser Bin Khalifa Al Thani ile bir araya geldi.
 • 12:21 Davutoğlu, Katar Başbakanı ile Görüştü Davutoğlu, Katar Başbakanı ile Görüştü Başbakan Ahmet Davutoğlu Katar Başbakanı ve İçişleri Bakanı Abdullah Nasır bin Halife Al Thani ile bir araya geldi.
 • 09:18 Başbakan Davutoğlu Başbakan Davutoğlu "Başbakan" Sıfatıyla İlk Kez Katar'da GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Davutoğlu'nun uçaktan inişi Davutoğlu'nun yetkililer tarafından karşılanması Başbakan Davutoğlu, Dışişleri bakanı olarak 15 defa gittiği Katar'ı "başbakan" sıfatıyla ilk kez ziyaret ediyor.
 • 08:05 Başbakan Davutoğlu Katar'a Geldi (2) - Doha Başbakan Davutoğlu Katar'a Geldi (2) - Doha GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun uçaktan inişi Karşılama Başbakan Davutoğlu Katar'a geldi Davutoğlu, özel uçak "ANA" ile saat 01.40'ta Katar'a geldi Başbakan Ahmet Davutoğlu, özel uçak "ANA" ile saat 01.40'ta Katar'a geldi.
 • 03:37 Başbakan Davutoğlu Katar'da Başbakan Davutoğlu Katar'da GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Başbakan Davutoğlu'nun gelişi - Davutoğlu, Dışişleri bakanı olarak 15 defa gittiği Katar'ı "başbakan" sıfatıyla ilk kez ziyaret ediyor Davutoğlu'nun, Katar ziyaretiyle, iki ülke ilişkilerindeki mevcut ivmenin sürdürülmesinin yanı sıra işbirliğinin çeşitli yönleriyle gözden geçirilmesi, siyasi, ekonomik, askeri, kültürel ve diğer alanlarda daha da üst düzeye çıkarılması imkanlarının ele alınması hedefleniyor Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun, Katar ziyaretiyle, iki ülke ilişkilerindeki mevcut ivmenin sürdürülmesinin yanı sıra işbirliğinin çeşitli yönleriyle gözden geçirilmesi, siyasi, ekonomik, askeri, kültürel ve diğer alanlarda daha da üst düzeye çıkarılması imkanlarının ele alınması hedefleniyor.
 • 03:30 Başbakan Davutoğlu, Katar'da Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun, Katar ziyaretiyle, iki ülke ilişkilerindeki mevcut ivmenin sürdürülmesinin yanı sıra işbirliğinin çeşitli yönleriyle gözden geçirilmesi, siyasi, ekonomik, askeri, kültürel ve diğer alanlarda daha da üst düzeye çıkarılması imkanlarının ele alınması hedefleniyor.
 • 03:23 Başbakan Davutoğlu Katar'a Geldi Başbakan Ahmet Davutoğlu, özel uçak "ANA" ile saat 01.40'ta Katar'a geldi.
 • 22:51 Başbakan Davutoğlu Katar'a Gitti Başbakan Ahmet Davutoğlu, özel uçak "ANA" ile saat 22.40'ta Katar'a gitti.
 • 16:28 Davutoğlu: Davutoğlu: "Çatışmalarla Gerginliklerle Anılan Bu Günü, Şenliklerle Anılan Bir Gün Yaptık" GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun açıklamaları Başbakan Davutoğlu sendika temsilcileriyle buluştu Davutoğlu: (3) "Çalışma ve sosyal güvenlik alanında adeta bir devrim gerçekleştirdik.
 • 10:59 Terör Mağduru Esnafın Kredi Borcuna Erteleme Ekonomiden sorumlu Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, terör olayları nedeniyle mağdur olan esnaf ve sanatkarların Türkiye Halk Bankası AŞ'den kullandıkları düşük faizli kredi borçlarının 1 yıl erteleneceğini, konuya ilişkin kararname taslağını Başbakanlığa gönderdiklerini bildirdi.
 • 10:48 Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Çin Dışişleri Bakanı Wang Yi ile Görüştü Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Asya’da İşbirliği ve Güven Artırıcı Önlemler Konferansı (AİGK) Dışişleri Bakanları toplantısına katılmak üzere geldiği Pekin’de Çin Halk Cumhuriyeti Dışişleri Bakanı Wang Yi ile görüştü.
 • 09:48 Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu Çin'de Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Asya İşbirliği ve Güven Artırıcı Önlemler Konferansı (CICA) Beşinci Dışişleri Bakanları Toplantısı'na katılmak üzere geldiği Çin'de Dışişleri Bakanı Vang Yi ile bir araya geldi.
 • 23:00 Galatasaray'dan Eski Finlandiya Başbakanına Forma Galatasaray Kulübü, Finlandiya Eski Başbakanı ve Avrupa Komisyonu Başkan Yardımcısı Jyrki Katainen’e forma hediye etti.
 • 22:56 Galatasaray, Avrupa Komisyonu Başkan Yardımcısı Katainen'e Forma Hediye Etti Galatasaray, Avrupa Komisyonu Başkan Yardımcısı Katainen'e Forma Hediye Etti Galatasaray Kulübü, Ekonomiden Sorumlu Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek'ten eşi için sarı-kırmızılı forma ricasında bulunan Finlandiya Eski Başbakanı ve Avrupa Komisyonu Başkan Yardımcısı Jyrki Katainen'e forma hediye etti.
 • 22:21 Mehmet Şimşek Güvenlik Durumunu Dikkate Alan Bir Bütçe Hazırladık-4 Mehmet Şimşek Güvenlik Durumunu Dikkate Alan Bir Bütçe Hazırladık-4 Mehmet Şimşek Güvenlik durumunu dikkate alan bir bütçe hazırladık-4(Tür: Ankara)
 • 22:09 Mehmet Şimşek Güvenlik Durumunu Dikkate Alan Bir Bütçe Hazırladık-3 Mehmet Şimşek Güvenlik Durumunu Dikkate Alan Bir Bütçe Hazırladık-3 Mehmet Şimşek Güvenlik durumunu dikkate alan bir bütçe hazırladık-3(Tür: Ankara)
 • 21:39 Galatasaray, Jyrki Katainen'e Forma Hediye Etti Galatasaray Kulübü, Ekonomiden Sorumlu Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek'ten eşi için sarı-kırmızılı forma ricasında bulunan Finlandiya Eski Başbakanı ve Avrupa Komisyonu Başkan Yardımcısı Jyrki Katainen'e forma hediye etti.
 • 17:56 Mehmet Şimşek Güvenlik Durumunu Dikkate Alan Bir Bütçe Hazırladık-2 Mehmet Şimşek Güvenlik Durumunu Dikkate Alan Bir Bütçe Hazırladık-2 Mehmet Şimşek Güvenlik durumunu dikkate alan bir bütçe hazırladık-2(Tür: Ankara)
 • 17:50 Mehmet Şimşek: Güvenlik Durumunu Dikkate Alan Bir Bütçe Hazırladık Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, Kilis'te yaşanan güvenlik sorununa ilişkin bir soru üzerine Şimşek, "Karşımızda barbar bir terör örgütü DEAŞ var. Zaman zaman maalesef bizim topraklara da bu atılan bir takım roketler vs. düşebiliyor.
 • 17:41 Mehmet Şimşek: Güvenlik Durumunu Dikkate Alan Bir Bütçe Hazırladık Mehmet Şimşek: Güvenlik Durumunu Dikkate Alan Bir Bütçe Hazırladık Mehmet Şimşek: Güvenlik durumunu dikkate alan bir bütçe hazırladık"Ne tedbir alınması gerekiyorsa alınır. Kaynak konusunda ben, sorun çıkacağına pek inanmıyorum"Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, Kilis'te yaşanan güvenlik sorununa ilişkin bir soru üzerine Şimşek, "Karşımızda barbar bir terör örgütü DEAŞ var. Zaman zaman maalesef bizim topraklara da bu atılan bir takım roketler vs. düşebiliyor.
 • 17:12 Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek Türkiye-ab Yüksek Düzeyli Ekonomik Toplantısı'nda Konuştu Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, “Bizim amacımız Türkiye ile Avrupa arasındaki ekonomik entegrasyonu çok daha güçlü bir şekilde sağlamak, ileriye taşımak ve bu çerçevede iş aleminin önünü açmaktır” dedi.
 • 16:56 Başbakan Yardımcısı Şimşek'ten Kilis Açıklaması Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, "Zaman zaman maalesef bizim topraklara da atılan birtakım roketler düşebiliyor.
 • 16:44 Türkiye-Ab Yüksek Düzeyli Ekonomik Diyalog Toplantısı Avrupa Komisyonu Başkan Yardımcısı Jyrki Katainen, Transatlantik Ticaret ve Yatırım Ortaklığı (TTIP) anlaşması sürecine ilişkin, "Bu sürecin hiçbir şekilde ne Türkiye'ye ne de diğer taraflara olumsuz bir etkisinin olmamasını istiyoruz.
 • 16:34 Türkiye-Ab Yüksek Düzeyli Ekonomik Diyalog Toplantısı ANKARA (AA) – Avrupa Komisyonu Başkan Yardımcısı Jyrki Katainen, Türkiye'nin yapısal reformlara yönelik çalışmalarına ilişkin, "Bazen Avrupa Birliği (AB) içindeki üye ülkelerimizin de keşke böyle reform listeleri olsa diye düşünüyorum.
 • 16:18 Türkiye-Ab Yüksek Düzeyli Ekonomik Diyalog Toplantısı Ekonomiden sorumlu Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, Avrupa Birliği (AB) vize serbestisine ilişkin, "Türkiye olarak biz inanıyoruz ki Mayıs başında, bu kriterleri yerine getirmiş olacağız. İnşallah bu vesileyle önemli reformlar yapmış olacağız" dedi.
 • 16:06 Türkiye-Ab Yüksek Düzeyli Ekonomik Diyalog Türkiye-Ab Yüksek Düzeyli Ekonomik Diyalog" (3) - Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek'in açıklamaları Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, "Türkiye-AB Yüksek Düzeyli Ekonomik Diyalog" toplantılarının sonucuna ilişkin Avrupa Komisyonu Başkan Yardımcısı Jyrki Katainen ile basın toplantısı düzenledi.
 • 16:05 Türkiye-Ab Yüksek Düzeyli Ekonomik Diyalog Toplantısı Türkiye-AB Yüksek Düzeyli Ekonomik Diyaloğu basın bildirisinde, ekonomik diyaloğun AB ile Türkiye arasında Gümrük Birliği neticesinde önemli ölçüde artan ekonomik ilişkileri, ekonomi politikaları ve yapısal reform gündemleri üzerinde müşterek bir anlayış geliştirerek daha da iyileştirmeyi hedeflediği belirtildi.
 • 16:00 Türkiye-Ab Yüksek Düzeyli Ekonomik Diyalog Toplantısı Ekonomiden sorumlu Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, Avrupa Birliği (AB) ile ABD arasında imzalanacak Transatlantik Ticaret ve Yatırım Anlaşmasına (TTIP) ilişkin, "Hiçbir şekilde Türkiye'nin TTIP dışında kalmaması lazım. Etrafımızda böyle anlaşmalar yapılırken biz tabii ki dışında kalamayız." dedi.
 • 15:40 Türkiye-Ab Yüksek Düzeyli Ekonomik Diyalog Türkiye-Ab Yüksek Düzeyli Ekonomik Diyalog" (5) - Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Avrupa Komisyonu Başkan Yardımcısı Jyrki Katainen'ın açıklamaları Konuşmalar sonunda fotoğraf çekimi ve ayrılış Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, "Türkiye-AB Yüksek Düzeyli Ekonomik Diyalog" toplantılarının sonucuna ilişkin Avrupa Komisyonu Başkan Yardımcısı Jyrki Katainen ile basın toplantısı düzenledi.
 • 15:06 Türkiye-Ab Yüksek Düzeyli Ekonomik Diyalog Toplantısı Ekonomiden sorumlu Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, "Bizim amacımız Türkiye ile Avrupa arasındaki ekonomik entegrasyonu çok daha güçlü bir şekilde sağlamak, ileriye taşımak ve bu çerçevede iş aleminin tabii ki önünü açmaktır" dedi.
 • 12:52 Köprü Ayakları Köprü'den Zor Geçti Köprü Ayakları Köprü'den Zor Geçti Batmanın Hasankeyf ilçesinde yeni yerleşim biriminde yapılacak devasa köprünün ayakları eski köprünün üzerinden zor bir şekilde geçti.
 • 12:03 Mehmet Şimşek Anlattı, Otomatik Bireysel Emeklilik Nasıl Olacak Mehmet Şimşek Anlattı, Otomatik Bireysel Emeklilik Nasıl Olacak Ekonomiden Sorumlu Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek otomatik BES'e yönelik bilinmesi gerekenleri anlattı.
 • 10:07 Yatırım İçin De Özgür Basın Şart Yatırım İçin De Özgür Basın Şart "Türkiye'yle aramızdaki göç anlaşması bizim için şu anda en önemli konu" diye söze giriyor Pierre Moscovici, Avrupa Birliği'nin Ekonomi ve Mali İşler Sorumlusu. Devam ediyor: "Türkiye'yle sadece bu anlaşma için değil, her konuda işbirliğini, yakınlaşmayı amaçlıyoruz; buna ekonomik ilişkiler, yatırımlar dahil. Tabii daha çok yatırımın gelmesi için, mali politikalar başta yapısal reformlar, yargı reformu ve basın özgürlüğü de yüksek öneme sahip. Yatırım istikrar, önünü görebilmek ve güvenlik ister; bu nedenle reformlardan söz ettiğimiz zaman bunun bağımsız yargı ve basın özgürlüğünü de içerdiğini söylüyoruz.
 • 09:01 Gündem / 26 Nisan 2016 Kurucusu: Mustafa Kemal Atatürk / 6 Nisan 19201- Erdoğan'ın Azerbaycan ve Hırvatistan ziyaretiCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Azerbaycan'da, Birleşmiş Milletler Medeniyetler İttifakı 7. Küresel Forumu'na katılacak, Malta Cumhurbaşkanı Marie Louise Coleiro Preca ile görüşecek.
 • 00:06 Gündem Özeti / 26 Nisan 2016 Kurucusu: Mustafa Kemal Atatürk / 6 Nisan 19201- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Birleşmiş Milletler Medeniyetler İttifakı 7. Küresel Forumu'na katılacak, Malta Cumhurbaşkanı Marie Louise Coleiro Preca ile görüşecek.
 • 18:51 Başbakan Yardımcısı Şimşek, AB Komisyonu Üyeleri ile Boğaz Turu Yaptı Başbakan Yardımcısı Şimşek, AB Komisyonu Üyeleri ile Boğaz Turu Yaptı GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Başbakan Yardımcısı Şimşek ile AB Komisyonu üyelerinin tekneye binmesi Şimşek'in İstanbul'u tanıtması Genel detaylar "Türkiye-AB Yüksek Düzeyli Ekonomik Diyalog" toplantısı Toplantı kapsamında Başbakan Yardımcısı Şimşek, TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu ve AB Komisyonu üyeleri boğaz turu yaptı Ekonomiden Sorumlu Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek ile Avrupa Birliği (AB) Komisyonu üyeleri boğaz turu yaptı.
 • 18:31 Türkiye-Ab Yüksek Düzeyli Ekonomik Diyalog" Toplantısı Ekonomiden Sorumlu Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek ile Avrupa Birliği (AB) Komisyonu üyeleri, Avrasya Tüneli Projesi'nin (İstanbul Boğazı Karayolu Tüp Geçişi) inşaatında incelemelerde bulundu.
 • 16:41 Türkiye-Ab Yüksek Düzeyli Ekonomik Diyalog" Toplantısı Ekonomiden Sorumlu Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek ile Avrupa Birliği (AB) Komisyonu üyeleri boğaz turu yaptı.
 • 16:39 Türkiye-Ab Yüksek Düzeyli Ekonomik Diyaloğu - Mehmet Şimşek Türkiye-Ab Yüksek Düzeyli Ekonomik Diyaloğu - Mehmet Şimşek GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Ekonomiden Sorumlu Başbakan Yardımcısı Şimşek'in konuşması Türkiye-AB Yüksek Düzeyli Ekonomik Diyaloğu Ekonomiden Sorumlu Başbakan Yardımcısı Şimşek: "Eğer Gümrük Birliği'ni kamu alımlarını, hizmetleri ve tarımı içerecek şekilde genişletirsek Türkiye'nin AB ile potansiyel hizmet ve mal ticareti çok rahat şekilde 300 milyar dolar seviyesine çıkabilir" "İnanıyorum ki AB, Türkiye'ye adil yaklaşıp Türkiye'nin tam üyeliğini sağlamakla değişik medeniyetler arasında, İslam ile diğer medeniyetler arasında güçlü bir diyaloğu ve barışçıl şekilde yaşamanın da aslında önemli bir modelini başarıya ulaştırmış olacak" Ekonomiden Sorumlu Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, "Eğer Gümrük Birliği'ni kamu alımlarını, hizmetleri ve tarımı içerecek şekilde genişletirsek Türkiye'nin AB ile potansiyel hizmet ve mal ticareti çok rahat şekilde 300 milyar dolar seviyesine çıkabilir.
 • 16:23 Şimşek AB Büyük Bir Başarı Hikâyesidir Şimşek AB Büyük Bir Başarı Hikâyesidir Şimşek: AB BÜYÜK BİR BAŞARI HİKAYESİDİRBaşbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek: "AB büyük bir başarı hikayesidir.
 • 16:14 Türkiye-Ab Yüksek Düzeyli Ekonomik Diyaloğu - Hisarcıklıoğlu Türkiye-Ab Yüksek Düzeyli Ekonomik Diyaloğu - Hisarcıklıoğlu GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu'nun konuşması Türkiye-AB Yüksek Düzeyli Ekonomik Diyaloğu TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu: "Tüm fasıllarda müzakerelerin açılması ve kapanmasını istiyoruz" "AB'nin vize serbestisini Haziran 2016'ya çekme kararından büyük memnuniyet duyuyoruz" Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Türkiye'nin Avrupa Birliği'ne (AB) tam üyelik sürecine ilişkin, "Katılım müzakerelerinin duraksaması her iki taraf için de maliyetli oldu.
 • 16:00 Türkiye-Ab Yüksek Düzeyli Ekonomik Diyaloğu - Katainen Türkiye-Ab Yüksek Düzeyli Ekonomik Diyaloğu - Katainen GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Avrupa Komisyonu İş, Büyüme, Yatırım ve Rekabetçilik konularından sorumlu Başkan Yardımcısı Katainen'in konuşması BusinessEurope CEO'su Beyrer'in konuşması - Avrupa Komisyonu İş, Büyüme, Yatırım ve Rekabetçilik konularından sorumlu Başkan Yardımcısı Katainen: "Türkiye bütün kriterleri yerine getirirse AB de vize serbestisini sunmak yönünde kararlı. Bu kriterler sadece Türkiye'nin değil, bütün ülkelerin yerine getirmesi gereken kriterler" "Biz Türkiye'yi daha fazla yanımızda görmek istiyoruz, işbirliği gerçekleştirmek istiyoruz.
 • 15:24 "Türkiye'nin Yönü AB'dir. AB'nin Yönü De Türkiye Olmalıdır" TÜRKONFED Başkanı Tarkan Kadooğlu, Türkiye-AB Üst Düzey Ekonomik Diyalog Yuvarlak Masa Toplantısı'na katılarak çok önemli mesajlar verdi.
 • 15:02 Türkiye-Ab Yüksek Düzeyli Ekonomik Diyaloğu Avrupa Komisyonu İş, Büyüme, Yatırım ve Rekabetçilik konularından sorumlu Başkan Yardımcısı Jyrki Katainen, "Türkiye bütün kriterleri yerine getirirse AB de vize serbestisini sunmak yönünde kararlı. Bu kriterler sadece Türkiye'nin değil, bütün ülkelerin yerine getirmesi gereken kriterler" dedi.
 • 14:56 Bakanlar Kurulu Toplandı Bakanlar Kurulu, Başbakan Ahmet Davutoğlu başkanlığında toplandı.
 • 14:48 Bakanlar Kurulu Toplandı Bakanlar Kurulu, Başbakan Ahmet Davutoğlu başkanlığında toplandı.