09:2000
SON DAKİKA BORSA HABERLERİ

Son Dakika Borsa Haberleri

  Başbakan'dan B-20 Üyelerine Yemek

  Başbakan'dan B-20 Üyelerine Yemek

  Başbakan ahmet Davutoğlu, B-20 Türkiye temsilcileri onuruna yemek verdi. (Dün 19:31)

   

  Başbakan'dan B-20 Üyelerine Yemek

  Başbakan'dan B-20 Üyelerine Yemek

  Haber-Kamera Murat DELİKLİTAŞ - Zeki GÜNAL İstanbul DHA Başbakan Ahmet Davutoğlu, B-20 Türkiye temsilcileri onuruna yemek verdi. (Dün 19:22)

   

  Davutoğlu, İşadamları ile Yemekte Buluştu

  Davutoğlu, İşadamları ile Yemekte Buluştu

  Başbakan Ahmet Davutoğlu, B20 Türkiye temsilcileri ile Dolmabahçe’deki Başbakanlık Ofisi’nde verilen yemekte bir araya geldi. (Dün 18:59)

   

  Başbakan Davutoğlu, İstanbul'da

  Başbakan Davutoğlu, İstanbul'da

  Davutoğlu, Türkiye B20 temsilcileriyle yemekte bir araya geldi. (Dün 18:55)

   

  Bakan Şimşek'ten Eleştirilere Rakamlarla Cevap

  Bakan Şimşek'ten Eleştirilere Rakamlarla Cevap

  Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, kamu idarelerindeki demirbaş ve kiralık araçlarla ilgili yapılan eleştirilere rakamları açıklayarak cevap verdi. (Dün 18:40)

   

  CHP Milletvekili Erdoğdu: Yandaş İş Adamlarının Yüzde 95 Vergisi Silindi

  CHP İstanbul Milletvekili Aykut Erdoğdu, bütçe görüşmelerinde Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’e, “Yandaş iş adamlarının, milletin anasına küfreden Mehmet Cengiz'in ne kadar vergisini sildiniz tarhiyat uzlaşmasında? (Dün 15:58)

   

  Ali Babacan Doların Bundan Sonra Ne Yapacağını Açıkladı

  Ali Babacan Doların Bundan Sonra Ne Yapacağını Açıkladı

  Dolarla ilgili soruları yanıtlayan Ali Babacan, Amerikan Merkez Bankası'nın izleyeceği politikaların doların değerini etkileyecek bir numaralı faktör olduğunu söyledi. (Dün 14:36)

   

  Erdoğan, Katar Emiri Şeyh Temim Bin Hamad Al Sani'yi Kabul Etti - Detaylar

  Erdoğan, Katar Emiri Şeyh Temim Bin Hamad Al Sani'yi Kabul Etti - Detaylar

  Katar Emiri Şeyh Temim Ankara'da-Cumhurbaşkanı Erdoğan, Şeyh Temim'i Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda askeri törenle karşıladı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Katar Emiri Şeyh Temim bin Hamad Al Sani'yi Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda resmi törenle karşıladı. (Dün 13:05)

   

  Başbakan Yardımcısı Babacan Açıklaması

  "(Rusya kaynaklı gelişmeler) Kurda bir etkisi oluyor ama temeller sağlamsa bundan da korkmamak lazım" "(Enerji KİT'lerinin döviz ihtiyacını artık Merkez Bankası karşılasın) dedik. (Dün 13:04)

   

  Başbakan Yardımcısı Babacan Açıklaması

  "Sermaye piyasalarımız, Borsa İstanbul, bunlar kesinlikle teşvik edilmesi gereken alanlarımız" "Bu sektör (inşaat) büyürken bunda adaleti sağlayalım, haksız kazancı önleyelim ve orada eğer bir değer oluşuyorsa, rant oluşuyorsa belediyemiz, devletimiz hak ettiği payı da alsın" "Vekaleten atadığımız bir Hazine Müsteşarımız ve vekaleten atadığımız bir BDDK Başkanımız var. Her ikisi de çok güvendiğimiz, sevdiğimiz arkadaşlarımız. (Dün 13:04)

   

  Başbakan Yardımcısı Babacan Açıklaması

  "Vergi oranlarıyla ilgili genel anlamda herhangi bir değişiklik planımız yok" "(Dönüşüm programları) Muhtemelen gelecek hafta 7 tane daha açıklanacak" (Dün 12:34)

   

  Protokolde Hakan Fidan ve Vali'nin 'Paltodaki Saç Teli' Diyaloğu

  Protokolde Hakan Fidan ve Vali'nin 'Paltodaki Saç Teli' Diyaloğu

  Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Katar Emiri ile yapacağı görüşme öncesi hazır bulunan isimlerden Hakan Fidan ve Ankara Valisi Mehmet Kılıçlar arasında ilginç bir olay yaşandı. (Dün 12:24)

   

  Hukuk ve İktisat İlişkisi: Özgürlüğün Toplumsal Refah Boyutu" Konferansı

  MIT Öğretim Üyesi Prof. Dr. Acemoğlu: "Demokrasi ve çoğulcu değerlerin ekonomik büyüme üzerinde olumlu bir etkisi var. Daha zengin ülkelerin daha özgür ve demokratik olmaları bir tesadüf değil" "Türkiye kendini daha modern ve zengin bir topluma ancak sürekli ve hızlı ekonomik büyüme yolu ile dönüştürebilir" (Dün 11:57)

   

 

  Katar Emiri Şeyh Temim Ankara'da

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Katar Emiri Şeyh Temim bin Hamad Al Sani'yi Cumhurbaşkanlığı Sarayında resmi törenle karşıladı. (Dün 11:12)

   

  Katar Emiri Şeyh Al Sani Ankara'da

  Katar Emiri Şeyh Al Sani Ankara'da

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın davetlisi olarak Türkiye'ye gelen Katar Emiri Şeyh Temim bin Hamad Al Sani, resmi törenle karşılandı. (Dün 10:47)

   

  Katar Emiri Şeyh Al Sani Ankara'da

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın davetlisi olarak Türkiye’ye gelen Katar Emiri Şeyh Temim bin Hamad Al Sani, resmi törenle karşılandı. (Dün 10:42)

   

  Başkent'e "Katar Caddesi"

  Ankara Büyükşehir Belediyesi, Türkiye ile Katar arasındaki dostluk bağlarının pekiştirilmesi ve işbirliğinin arttırılması amacıyla, Çankaya ilçesi Birlik Mahallesi 415. Cadde’nin ismini törenle, “Katar Caddesi” olarak değiştirdi. (18 Aralık 2014 Perşembe )

   

  Başbakan Davutoğlu: Son Büyüme Rakamları Beklentilerimizin Altında Geldi

  Başbakan Ahmet Davutoğlu '10. Kalkınma Planı Öncelikli Dönüşüm Programları Eylem Planları'nı açıkladı. (18 Aralık 2014 Perşembe )

   

  TÜRKONFED'in 10. Kuruluş Yıl Dönümü Kutlaması

  TÜRKONFED'in 10. Kuruluş Yıl Dönümü Kutlaması

  FIRATSİFED Başkanı Yahya Alper Bektaş, Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu toplantısının son derece yararlı geçtiğini söyledi. (18 Aralık 2014 Perşembe )

   

  Öncelikli Dönüşüm Programları Eylem Planları

  Başbakan Davutoğlu ve bakanlar soruları yanıtladı (1) Davutoğlu: "(Rusya kaynaklı gelişmeler) Hiçbir konuda ekonomi yönetimimiz, hükümetimiz bir panik halinde ya da var olan dengeleri etkileyecek bir yola girmemiştir, girmeyecektir" "Hiçbir kesimin, herhangi bir şekilde, bir tereddüt yaşamasını gerektirecek bir durum yok. Uluslararası piyasaların Türkiye ekonomisine güveni tam" "Genel dengeleri ilgilendiren ek tedbir almaya ihtiyaç hissetmiyoruz. (18 Aralık 2014 Perşembe )

   

  Ali Babacan 10. Kalkınma Planı Toplantısında Konuştu

  Ali Babacan 10. Kalkınma Planı Toplantısında Konuştu

  (Tür: Ankara) (18 Aralık 2014 Perşembe )

   

  Öncelikli Dönüşüm Programları Toplantısı

  Başbakan Ahmet Davutoğlu, plaket ve hediyelerle ciddi bir israf alanının oluştuğunu söyledi. (18 Aralık 2014 Perşembe )

   

  Öncelikli Dönüşüm Programları Eylem Planları - Davutoğlu (1)

  Öncelikli Dönüşüm Programları Eylem Planları- Başbakan Davutoğlu: (1)- "Birkaç gün önce özellikle Rusya'daki dalgalanma sebebiyle gelişmekte olan ekonomilerin finansal yapıları ve genel dengeleri itibarıyla ortaya çıkan konjonktürde de görüldüğü gibi rasyonel, soğukkanlı kriz yönetimi mantığıyla bu krizi piyasalara hissettirmeden yönetebilme kabiliyeti açısından büyük bir sınavdan sürekli geçiyoruz"- "Muhtemelen bu çalışmalar (yapısal dönüşüm programları) tamamlandığı zaman mart, nisan gibi (18 Aralık 2014 Perşembe )

   

  Öncelikli Dönüşüm Programları Eylem Planları

  Başbakan Davutoğlu: (1) "Birkaç gün önce özellikle Rusya'daki dalgalanma sebebiyle gelişmekte olan ekonomilerin finansal yapıları ve genel dengeleri itibarıyla ortaya çıkan konjonktürde de görüldüğü gibi rasyonel, soğukkanlı kriz yönetimi mantığıyla bu krizi piyasalara hissettirmeden yönetebilme kabiliyeti. (18 Aralık 2014 Perşembe )

   

  Emeklilere Kötü Haber: Ek Zam Yok

  Emeklilere Kötü Haber: Ek Zam Yok

  Mehmet Şimşek, emekli haklarında genel bir düzenlemeyle ilave artışların yapılmasına yönelik halihazırda bakanlıkça yürütülmekte olan bir çalışma bulunmadığını bildirdi. (18 Aralık 2014 Perşembe )

   

  Öncelikli Dönüşüm Programları Eylem Planları

  Başbakan Davutoğlu, Onuncu Kalkınma Planı'nda belirlenen öncelikli dönüşüm programlarına ilişkin yarın ikinci kez basın toplantısı düzenleyecek. (17 Aralık 2014 Çarşamba )

   

  AK Parti Kırşehir Merkez İlçe Başkanı Şahin, Mazbatasını Aldı

  AK Parti Kırşehir Merkez İlçe Başkanı Mehmet Şahin, mazbatasını aldı. (17 Aralık 2014 Çarşamba )

   

  Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Yıldız Açıklaması

  "Enerji KİT'lerinin döviz alımlarının kısmen veya tamamen Merkez Bankasından yapabilmesinin önünü açıldı" "17 Aralık ile 31 Aralık arasında BOTAŞ'ın ödeyeceği miktar yaklaşık 1,2 milyar dolar. (17 Aralık 2014 Çarşamba )

   

  Bahreyn Milli Günü Ankara'da Kutlandı

  Bahreyn Milli Günü, Ankara'da verilen resepsiyonla kutlandı. (16 Aralık 2014 Salı )

   

  Güler Sabancı: Önceliğimiz Uygulama Olmalıdır (2)

  Güler Sabancı: Önceliğimiz Uygulama Olmalıdır (2)

  (fotoğraf eklendi. (15 Aralık 2014 Pazartesi )

   

  Güler Sabancı: Önceliğimiz Uygulama Olmalıdır

  Türkiye'nin G20 dönem başkanlığını devraldığı G20'nin iş dünyası ayağı olan B20'nin Türkiye'deki açılış toplantısı yapıldı. (15 Aralık 2014 Pazartesi )

   

  Hakan Ülken, Business 20 Toplantılarına Katıldı

  Hakan Ülken, Business 20 Toplantılarına Katıldı

  TOBB Ticaret Odaları Konsey Başkan Yardımcısı Hakan Ülken, TOBB Başkanlığı nezdinde düzenlenen bir dizi toplantı ve ziyaret için Ankara ve İstanbul'da temaslarda bulundu. (15 Aralık 2014 Pazartesi )

   

  Babacan: Eğer Güven Yoksa...

  Babacan: Eğer Güven Yoksa...

  Başbakan yardımcısı Ali Babacan, "Eğer güven yoksa yatırımcı duruyor, bankalar duruyor, tüketici ve ekonomi duruyor" dedi. (15 Aralık 2014 Pazartesi )

   

  Babacan Eğer Güven Yoksa

  Babacan Eğer Güven Yoksa

  * Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, "Eğer güven yoksa yatırımcı duruyor, bankalar duruyor, tüketici ve ekonomi duruyor" "Maliye politikalarıyla ekonomiyi ne kadar canlandırmaya çalışırsanız çalışın, merkez bankaları para politikalarında ne kadar genişlemeci çizgi izlerse izlesin eğer güven yoksa bir ülkede, büyümede, istihdam da mümkün değil" Haber-Kamera: Enver ALAS - İstanbul / DHA G-20'nin iş dünyası ayağı olan B20 Türkiye Başlangıç Toplantısı, Başbakan Yardımcısı Ali Babacan'ın katılımıyla (15 Aralık 2014 Pazartesi )

   

  B20 Türkiye Toplantısı

  Başbakan Yardımcısı Babacan: (1) "Bugün itibariyle dünya ekonomisinin önündeki en büyük problem bütçe açıkları değil kredibilite açığıdır" "Kredibilite açığı ne kadar çabuk kapatılırsa güven o kadar hızlı oluşur ve bu oluşan güven güçlü ve sürdürülebilir bir büyümeyi arkasından getirir" "Biz istiyoruz. (15 Aralık 2014 Pazartesi )

   

  B20 Türkiye Toplantısı - Başbakan Yardımcısı Babacan (2)

  B20 Türkiye Toplantısı - Başbakan Yardımcısı Babacan (2)

  Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, G20'nin iş dünyası ayağı B20'nin Türkiye'deki ilk toplantısında konuşma yaptı. (15 Aralık 2014 Pazartesi )

   

  Ali Babacan: 'Dünya Ekonomisinin En Büyük Engeli Kredibilite Açığıdır'

  Ali Babacan: "Dünya Ekonomisinin En Büyük Engeli Kredibilite Açığıdır"

  Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, İstanbul’da gerçekleştirilen B20 Türkiye Başlangıç Toplantısı’na katıldı. (15 Aralık 2014 Pazartesi )

   

  Maliye Bakanı Şimşek Açıklaması

  "Türkiye, 28 AB üyesi ülkenin 25'inden daha iyi bir bütçe performansına sahiptir" "(Bütçe rakamları) Hükümetlerimizin hiçbir şekilde mali disiplinden taviz vermediğini ve seçim ekonomisi uygulamadığını bir kez daha ortaya koymuştur" (15 Aralık 2014 Pazartesi )

   

Manşet Haberleri

[Hata Bildir]
20.12.2014 09:20:36. #1.11#