SON DAKİKA BORSA HABERLERİ

Son Dakika Borsa Haberleri

 • 16:09Başbakan Davutoğlu'nun KabulüBaşbakan Ahmet Davutoğlu, Türkiye-AB KİK Türkiye Kanadı üyelerini kabul etti.
 • 14:27Atso Başkanı Çetin: Ekonomi Kötü, Babacan Ortada YokAtso Başkanı Çetin: Ekonomi Kötü, Babacan Ortada YokAntalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Davut Çetin, ekonomi ve siyasetteki belirsizliğe rağmen ekonomiden sorumlu Başbakan Yardımcısı Ali Babacan'ın uzun zamandır ortada olmadığını söyledi.
 • 12:23Çetin, Çetin, "Bizde Şeytan En Çok Yol İşine Karışıyor"Antalya Ticaret ve Sanayi Odası’nın(ATSO) Temmuz Ayı Olağan Meclisi, odanın Meclis Salonu’nda gerçekleştirildi.
 • 16:03Aa GününGünün öne çıkan gelişmeleri saat 16.00 itibarıyla şöyle: 1- TSK'dan hava operasyonu Diyarbakır 8. Ana Jet Üs Komutanlığından kalkan uçaklar yurtiçi ve yurtdışındaki hedefleri vurdu.
 • 12:14Maliye Bakanı Şimşek (3)Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, yeni dönem memur maaş zamlarının belirleneceği toplu sözleşme sürecine ilişkin, "İmkanları değerlendiririz, elimizden gelenin en iyisini yaparız ama 'seçim belirsizliği var' diye de Türkiye'nin ileride ödeyemeyeceği bir faturayı da millete ödetmeyiz" dedi.
 • 12:11Maliye Bakanı Şimşek: (2)Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Amerikan Merkez Bankası'nın (Fed) eninde sonunda faizleri artıracağını, bunun da muhtemelen eylül ayında olacağını söyledi.
 • 11:59Bakan Şimşek'den Koalisyon AçıklamasıBakan Şimşek'den Koalisyon AçıklamasıMaliye Bakanı Mehmet Şimşek koalisyon ile ilgili açıklamada bulundu.
 • 11:36Ceren Hindistan kimdir? Çok konuşulan isim anne olduCeren Hindistan kimdir? Çok konuşulan isim anne olduCeren Hindistan kimdir? Çok konuşulan isim Ceren Hindistan anne oldu.Hamile olup olmadığı sürekli tartışılan ünlü manken, imam nikahlı eşi Ümit Aslan'dan bir kız bebek dünyaya getirdi.
 • 11:32Maliye Bakanı Şimşek: (1)Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, piyasalara, ekonomiye yansıması olacak diye terör örgütlerinin Türkiye üzerinde operasyon yapmasına asla izin vermeyeceklerini belirtti.
 • 11:13Şimşek: Fed'in Faiz Artımı Türkiye'yi Olumsuz EtkilerŞimşek: Fed'in Faiz Artımı Türkiye'yi Olumsuz EtkilerMaliye Bakanı Şimşek, Fed'in faiz toplantıları ile ilgili, gelişmekte olan ülkeler için en kötü senaryo gündemde olduğunu söyledi.
 • 09:43Ceren Hindistan<br> Anne OlduCeren Hindistan
  Anne Oldu
  İlk kez annelik heyecanı yaşayan Hindistan, bir kız bebek dünyaya getirdi.
 • 08:22Ceren Hindistan Anne OlduCeren Hindistan Anne OlduHamile olup olmadığı sürekli tartışılan ünlü manken, imam nikahlı eşi Ümit Aslan'dan bir kız bebek dünyaya getirdi.
 • 18:04Eskişehir'li Gazetecinin Mutlu GünüEskişehir'li Gazetecinin Mutlu GünüEskişehir’in yerel bir gazetesinde çalışan Selen Yardımcı ile aynı gazetede karikatürist olan Hekim Ali Babacan dünya evine girdi.
 • 17:23Şehidin Teyzesi: İki Askerim Daha Var, Onlar da Vatana Kurban OlsunŞehidin Teyzesi: İki Askerim Daha Var, Onlar da Vatana Kurban OlsunDAEŞ saldırısında şehit olan Yalçın Nane'nin cenazesi memleketinde toprağa verildi. Şehidin teyzesi Zeliha Nane "İki askerim daha var, onlar da vatana kurban olsun" dedi.
 • 16:58Gaziantep Şehit Astsubay İçin Gaziantep?te Tören DüzenlendiGaziantep Şehit Astsubay İçin Gaziantep?te Tören DüzenlendiŞehit Astsubay için Gaziantep'te tören düzenlendi KİLİS'te IŞİD militanlarının silahlı saldırısında şehit düşen astsubay Mehmet Yalçın Nane için 5'inci Zırhlı Tugay Komutanlığı'nda tören düzenlendi.
 • 16:19Şehit Astsubay, Gözyaşları İçerisinde Son Yolculuğuna UğurlandıŞehit Astsubay, Gözyaşları İçerisinde Son Yolculuğuna UğurlandıKilis’in Elbeyli ilçesindeki Dağ Hudut Karakolu’nda devriye görevi yaparken IŞİD mensubu teröristlerin silahlı saldırısında şehit düşen Astsubay Mehmet Yalçın Nane, Gaziantep’te düzenlenen törenin ardından gözyaşları içerisinde son yolculuğuna uğurlandı.
 • 15:23Şehit Astsubay Son Yolculuğuna UğurlandıSuriye sınırında terör örgütü DAEŞ kontrolündeki bölgeden açılan ateşle şehit olan astsubay Yalçın Nane'nin cenazesi, Gaziantep'te defnedildi.
 • 13:44Şehit Astsubay İçin Gaziantep'te Tören DüzenlendiŞehit Astsubay İçin Gaziantep'te Tören DüzenlendiKilis'te IŞİD'in açtığı ateşle şehit düşen jandarma Astsubay Mehmet Yalçın Nane için düzenlenen törende anne ve babası çocuklarını asker selamıyla uğurladı.
 • 13:44Şehit Astsubay Yalçın Nane İçin Tören DüzenlendiŞehit Astsubay Yalçın Nane İçin Tören DüzenlendiGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Astsubay Yalçın Nane için Gaziantep 5. Zırhlı Tugay Komutanlığı'nda düzenlenen görüntüler- Şehidin annesi ve eşinin görüntüsü- Tören alanından detay- Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'in törene katılması- Dua yapılması- Şehidin tabutunun getirilmesi - Saygı duruşu GAZİANTEP - Suriye sınırında terör örgütü DAEŞ militanlarınca şehit edilen Astsubay Yalçın Nane için Gaziantep 5. Zırhlı Tugay Komutanlığı'nda tören düzenlendi.
 • 13:36Şehit Astsubaya İlk Tören 5. Zırhlı Tugay Komutanlığı'ndaŞehit Astsubaya İlk Tören 5. Zırhlı Tugay Komutanlığı'ndaKilis'te IŞİD terör örgütü mensupları tarafından açılan ateş sonucu şehit düşen Jandarma Astsubay Mehmet Yalçın Nane için ilk tören Gaziantep 5. Zırhlı Tugay Komutanlığı'nda gerçekleştirildi.
 • 13:35Şehit Astsubay Son Yolculuğuna UğurlanıyorSuriye sınırında terör örgütü DAEŞ kontrolündeki bölgeden açılan ateşle şehit olan astsubay Yalçın Nane için Gaziantep 5. Zırhlı Tugay Komutanlığında tören düzenlendi.
 • 13:23Şehit Astsubay'a Askeri TörenKilis’in Elbeyli İlçesi’nde Terör örgütü IŞİD militanlarının açtığı ateş sonucu şehit olan astsubay Mehmet Yalçın Nane’nin memleketi olan Gaziantep’te askeri tören düzenlendi.
 • 10:54Zarrab'ın Şikayetçi Olduğu Davada Kapatılan Yolsuzluk Delilleri Dosyaya Girdi17 Aralık büyük yolsuzluk soruşturmasının delilleri bir kez daha yargı önüne çıkıyor.
 • 10:54Maliye Bakanı Şimşek Emtialardaki Düşüşü DeğerlendirdiMaliye Bakanı Mehmet Şimşek, emtia fiyatlarındaki düşüşün Türkiye’ye doğrudan etkisinin olumlu ama dolaylı etkisinin olumsuz olduğunu söyledi.
 • 10:25Şimşek, Emtialardaki Düşüşü DeğerlendirdiŞimşek, Emtialardaki Düşüşü DeğerlendirdiMaliye Bakanı Mehmet Şimşek, emtia fiyatlarındaki düşüşün Türkiye'ye doğrudan etkisinin olumlu ama dolaylı etkisinin olumsuz olduğunu söyledi.
 • 17:36Konya Merkezli "Paralel Yapı" Operasyonu İddianamesi (2)Konya Cumhuriyet Başsavcılığınca, "Paralel Devlet Yapılanması" iddialarına ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında hazırlanan iddianamede, örgütün lider merkezli bir yapıya sahip olduğu, örgütlenmenin gizlilik, hiyerarşik yapılanma, özel haberleşme ve kod adı kullanma gibi özellikleri ile yasa dışı terörist örgütlenme taktiklerini kullandığı belirtildi.
 • 13:13Kayıp Kişinin Cesedi Zeytinlikte BulunduKayıp Kişinin Cesedi Zeytinlikte BulunduOlay yerinden genel görüntüler- Olay yeri inceleme ekibinin çalışması- Cenaze aracının gelişi- Cesedin çıkartılışı ve cenaze aracına alınışı Kayıp kişinin cesedi zeytinlikte bulundu- Orhangazi'de Ramazan Bayramı'nın ikinci gününden bu yana aranan kişinin ölüm nedeni araştırılıyor Bursa'nın Orhangazi ilçesinde, 18 Temmuz'dan bu yana kendisinden haber alınamayan 30 yaşındaki Mehmet Şimşek'in cesedi, bölgede bir zeytinlikte bulundu.
 • 12:46Orhangazi'de Kayıp Gencin Cesedi Zeytinlikte BulunduOrhangazi'de Kayıp Gencin Cesedi Zeytinlikte BulunduBursa'nın Orhangazi İlçesi'nde bayramın ikinci günü evden çıktıktan sonra bir daha haber alınamayan 30 yaşındaki Mehmet Şimşek'in cesedi zeytinlikte bulundu.
 • 12:11Orhangazi'de Kayıp Gencin, Zeytinlikte Cesedi BulunduOrhangazi'de Kayıp Gencin, Zeytinlikte Cesedi BulunduBursa'nın Orhangazi İlçesi'nde bayramın ikinci günü evden çıktıktan sonra kendisinden bir daha haber alınamayan 30 yaşındaki Mehmet Şimşek'in cesedi zeytinlikte bulundu.
 • 12:04Kayıp Gencin Cesedi Zeytinlikte BulunduKayıp Gencin Cesedi Zeytinlikte BulunduBursa’nın Orhangazi ilçesinde, bayramın ikinci günü evinden çıktıktan sonra bir daha kendisinden haber alınamayan genç, öğrenci yurdu arkasındaki zeytinlikte ölü olarak bulundu.
 • 11:37Kobanili Çocuklara Kreş YapacaklardıKobanili Çocuklara Kreş YapacaklardıŞanlıurfa'nın Suruç ilçesindeki patlamada yaşamını yitiren gençler, Kobani'de kreş yapmak için yola çıkmışlardı.
 • 11:33Kayıp Kişinin Cesedi Zeytinlikte BulunduBursa'nın Orhangazi ilçesinde, 18 Temmuz'dan bu yana kendisinden haber alınamayan 30 yaşındaki Mehmet Şimşek'in cesedi, bölgede bir zeytinlikte bulundu.
 • 20:54Suruç'taki Terör SaldırısıEzilenlerin Sosyalist Partisi, Şanlıurfa'nın Suruç ilçesinde ölen ve yaralananlardan bazılarının isimlerini açıkladı.
 • 15:58Suruç'taki Patlamada Yaralananların İsimleri Belli OlduSuruç'taki Patlamada Yaralananların İsimleri Belli OlduAmara Kültür Merkezi önünde meydana gelen patlamada yaralılardan bazılarının isimleri belli oldu.
 • 08:47Devletten Vergide Pekiyi Alana Ödül!Devletten Vergide Pekiyi Alana Ödül!Yarım asırlık Vergi Usul Kanunu değişiyor. Yeni kanunla, mükelleflerin vergi karnesi çıkarılarak, ödül sistemi hayata geçirilecek. Pozitif ayrımcı uygulamalar yapılacak.
 • 07:57Reza Zarrab, Aynı Altınla Hem İthalat Hem İhracat YapmışReza Zarrab, Aynı Altınla Hem İthalat Hem İhracat YapmışBakanlık tarafından hazırlanan ve 11 aydır işlem yapılmadan bekletilen raporda Zarrab'ın Türkiye menşeli altınları ihraç ettikten sonra yeniden ithal ettiği ortaya çıktı.
 • 18:01Bakan Şimşek, Kurumların Bayramını KutladıBakan Şimşek, Kurumların Bayramını KutladıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'in bayramlaşması Ramazan bayramı kutlanıyor- Maliye Bakanı Şimşek, jandarma ve polisevini ziyaret ederek, güvenlik güçlerinin bayramını kutladı Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, jandarma ve polisevini ziyaret ederek, güvenlik güçlerinin bayramını kutladı.
 • 15:30Bakan Mehmet Şimşek: Bakan Mehmet Şimşek: "Bu Süreçte Samimi ve Yapıcı Olacağız"Ramazan Bayramı’nın ilk ziyaretini Gaziantep’e gerçekleştiren Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, koalisyona yönelik açıklamada bulunarak, “Bu süreçte samimi ve yapıcı olacağız” dedi.
 • 15:16Maliye Bakanı ŞimşekMaliye Bakanı ŞimşekGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Bayramlaşma- Maliye Bakanı Şimşek'in konuşması- AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Abdulhamit Gül'ün konuşması Maliye Bakanı Şimşek: - "İnşallah önümüzdeki dönemde yine elimizden geldiğince güzel ülkemizin gelişmesi ve kalkınması için çalışmaya devam edeceğiz"- AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Gül: - "Hükümet kurma noktasında her türlü fedakarlığı, gayreti göstermeye devam edeceğiz" Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, "İnşallah önümüzdeki dönemde yine elimizden geldiğince güzel ülkemizin gelişmesi ve kalkınması için çalışmaya devam edeceğiz" dedi.
 • 14:47Gaziantep - Bakan Şimşek: Ülkemiz İçin En Doğrusunu YapacağızGaziantep - Bakan Şimşek: Ülkemiz İçin En Doğrusunu YapacağızBakan Şimşek: Ülkemiz için en doğrusunu yapacağız MALİYE Bakanı Mehmet Şimşek, koalisyon görüşmelerinin erken aşamada olduğunu belirterek, "Muhalefetten yapıcı bir tutum ile karşı karşıya kalırsak, arzuladığımız samimiyeti bulursak, ülkemiz için en doğru olanı yapmak için ne gerekiyorsa yapacağız? dedi.
 • 14:37Bakan Şimşek: Ülkemiz İçin En Doğrusunu YapacağızBakan Şimşek: Ülkemiz İçin En Doğrusunu YapacağızMaliye Bakanı Mehmet Şimşek, koalisyon görüşmelerinin erken aşamada olduğunu belirterek, "Muhalefetten yapıcı bir tutum ile karşı karşıya kalırsak, arzuladığımız samimiyeti bulursak, ülkemiz için en doğru olanı yapmak için ne gerekiyorsa yapacağız" dedi.
 • 14:04Maliye Bakanı Şimşek AçıklamasıMaliye Bakanı Mehmet Şimşek, "İnşallah önümüzdeki dönemde yine elimizden geldiğince güzel ülkemizin gelişmesi ve kalkınması için çalışmaya devam edeceğiz" dedi.
 • 14:03Şimşek: Muhalefetten Arzuladığımız Samimiyeti Bulursak Gerekeni YapacağızŞimşek: Muhalefetten Arzuladığımız Samimiyeti Bulursak Gerekeni YapacağızMaliye Bakanı Mehmet Şimşek, koalisyon görüşmelerinin daha erken aşamada olduğunu dile getirerek, “Muhalefetten de yapıcı bir tutum ile karşı karşıya kalırsak, arzuladığımız samimiyeti bulursak ülkemiz için en doğru olanı yapmak için ne gerekiyorsa yapacağız.” dedi.
 • 13:26Ramazan Bayramı KutlanıyorMaliye Bakanı Mehmet Şimşek, jandarma ve polisevini ziyaret ederek, güvenlik güçlerinin bayramını kutladı.
 • 16:21Aa GününGünün öne çıkan gelişmeleri saat 16.00 itibarıyla şöyle: 1- İran ile nükleer müzakerelerde anlaşma sağlanması İran'ın başkenti Tahran'da, nükleer müzakerelerde anlaşma sağlanması üzerine sokaklara çıkan vatandaşlar sevinç gösterilerinde bulundu ABD Başkanı Obama, Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdulaziz ve Birleşik Arap Emirlikleri veliahttı Muhammed Al Nahyan ile telefonda görüştü Katar, anlaşmayı "önemli adım" diye niteleyerek memnuniyetle karşıladı ABD Dışişleri Bakanı Kerry, KİK dışişleri bakanlarını aradı Suudi Arabistan, "nükleer silah elde edilmesinin engellenmesi, askeri alanların teftişi" ve anlaşmanın ihlali halinde yaptırımların yeniden uygulanması çağrısı yaptı Azerbaycan Dışişleri Bakanlığı: "Anlaşmayı alkışlıyoruz" İran Dışişleri Bakanı Zarif: "Gelişmiş uranyum zenginleştirmeye, gelişmiş ekonomiye ve gelişmiş nükleer programa ulaşacağız" (01.47/04.31/05.10/06.19/08.44/11.57) 2- Cumhurbaşkanlığı Külliyesi kapılarını basına açtı Külliye içerisinde bulunan kuzey ve güney idari binalarının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın makamının da bulunduğu ana bina da basına tanıtıldı Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Burası sıfırdan projesiyle, her şeyiyle mükemmel bir şekilde yapılmış ve bu ülkenin temsil makamı. Bunun üzerinde bu kadar böyle provokatif haberler veya dezenformasyon yapmak bunlar hiç doğru şeyler değil" "Danıştayın yanılmıyorsam üç tane kararı var burayla alakalı ama maalesef sürekli olarak burayı gündemde tutmayı bile ben şık bulmuyorum.
 • 14:07Maliye Bakanı Şimşek Soruları Yanıtladı AçıklamasıMaliye Bakanı Mehmet Şimşek, Türkiye'nin güçlü bir koalisyon hükümeti ile yoluna devam etmesi gerektiğini belirterek, "Tekrar seçim olması olumsuz bir senaryo, çünkü tekrar seçim yapılması 2015 yılının tamamının bir anlamda belirsizlikle karşı karşıya kalması demek" ifadesini kullandı.
 • 13:59Şimşek: Şimşek: "İran'da Durumun Normalleşmesi Türkiye'yi Olumlu Etkileyecektir"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'in konuşması Merkezi yönetim bütçe gerçekleşmeleri- Maliye Bakanı Şimşek: (3)- "Siyasi görünüm net olarak ortaya çıkana kadar özel sektör yatırımları ertelenme riskiyle karşı karşıyadır.
 • 13:55İhtiyaç Sahibi 200 Aileye Yardım Yapıldıİhtiyaç Sahibi 200 Aileye Yardım YapıldıAdıyaman’da, Yoksullar ve Kimsesizler Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (YOKİM-DER) tarafından Adıyaman’da, ihtiyaç sahibi 200 aileye kıyafet yardımı yapıldı.
 • 13:51Şimşek: Şimşek: "Reformların Hayata Geçirilmesi Zaruri"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'in konuşması- Şimşek'in gidişi Merkezi yönetim bütçe gerçekleşmeleri- Maliye Bakanı Şimşek: (3)- "Siyasi görünüm net olarak ortaya çıkana kadar özel sektör yatırımları ertelenme riskiyle karşı karşıyadır.
 • 13:22Şimşek: Şimşek: "Türkiye'nin Şu Anda Tek Çıpası Mali Disiplindir"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'in konuşması Merkezi yönetim bütçe gerçekleşmeleri- Maliye Bakanı Şimşek: (2)- "Ekonomik büyüme ve makro finansal istikrar açısından Türkiye'nin şu anda tek çıpası mali disiplindir"- "Geçen senenin ilk yarısına göre bu yılın ilk 6 ayında ilave 3,1 milyar liralık KDV iadesi gerçekleştirdik"- "Enflasyona ilişkin risklerin, siyasi belirsizliğin, bu kadar popülist söylemin olduğu bir seçim ve sonrasında, faizler hala tek hanede ise bu esas itibarıyla bütçe disiplininden kaynaklanmaktadır" Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, "Ekonomik büyüme ve makro finansal istikrar açısından Türkiye'nin şu anda tek çıpası mali disiplindir" dedi.