06:5100
SON DAKİKA BORSA HABERLERİ

Son Dakika Borsa Haberleri

  Borsa 4 Haftanın En Yükseğinden Kapandı

  Borsa İstanbul 100 (BIST 100) endeksi, önceki kapanışa göre 798,15 puan yükselerek 76.331,44 puan ile 23 Eylül'den bu yana en yüksek kapanışını yaptı. (Dün 18:19)

   

  Borsa Günü Yükselişle Kapattı

  Borsa haftanın ilk işlem gününü yüzde 1,06’lik yükselişle tamamladı. (Dün 18:15)

   

  Borsada Günlük İşlemler

  Borsa İstanbul hisse senetleri piyasasında işlem gören hisse senetlerinin, TL olarak bugünkü birinci ve ikinci seans kapanış, en düşük ve en yüksek fiyatları ile günlük değişim oranları şöyle: (Dün 18:15)

   

  Borsada Günlük İşlemler

  Borsa İstanbul hisse senetleri piyasasında işlem gören hisse senetlerinin, TL olarak bugünkü birinci ve ikinci seans kapanış, en düşük ve en yüksek fiyatları ile günlük değişim oranları şöyle: (Dün 18:14)

   

  Dolar Günü 2,2466 Tl, Euro 2,8716 TL'den Kapattı

  Serbest piyasada gün sonu itibarıyla 2,2456 TL’den alınan dolar 2,2466 TL’den satılırken, 2,8704 TL’den alınan Euro’nun satış fiyatı ise 2,8716 TL olarak gerçekleşiyor. (Dün 18:13)

   

  Borsada İşlem Hacmi Sıralaması

  Borsa İstanbul'da işlem gören hisse senetleri arasında ikinci seansta ve günlük bazda işlem hacmine göre ilk on hisse senedi şöyle: (Dün 18:10)

   

  İkinci Seansta En Çok Değer Kazanan ve Kaybeden Hisseler

  Borsa İstanbul'da bugün yapılan ikinci seansta, en çok değer kazanan ve en çok değer yitiren on hisse senedi ile değişim oranları şöyle: (Dün 18:08)

   

  Akdeniz Güvenlik İhalelerde 410 Milyon Lirayı Aştı.

  Akdeniz Güvenlik DHMİ'nin Ankara'daki Genel Müdürlüğü ile İstanbul Atatürk Havalimanı da dahil olmak üzere 42 ildeki havalimanları, radar ve VOR istasyonlarının güvenliğini 2 bin 269 personelle sağlayacak. (Dün 18:08)

   

  Borsada En Çok Değer Kazanan ve Kaybeden Hisseler

  Borsa İstanbul'da bugün günlük bazda en çok değer kazanan ve en çok değer yitiren on hisse senedi ile değişim oranları şöyle: (Dün 18:05)

   

 

  Basketbol, Voleybol ve Hentbol Karşılaşmaları Tamamlandı

  Spor Genel Müdürlüğü ile Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu tarafından ortaklaşa düzenlenen 'Amatör Spor Haftası' etkinlikleri kapsamında düzenlenen basketbol, voleybol ve hentbol müsabakaları tamamlandı. (Dün 15:10)

   

  Borsa 2. Seansa Düşüşle Başladı

  Borsa İstanbul 100 (BIST 100) endeksi ikinci seansa, ilk seans kapanışına göre 238,60 puanlık düşüşle 76.147,41 puandan başladı. (Dün 15:07)

   

  Borsa Yatırım Fonları Yüzde 0,81 Değer Kazandı

  Bankalar ve bazı aracı kurumlar tarafından oluşturulan yatırım fonlarına katılma belgelerinden borsa yatırım fonları yüzde 0,81, tahvil bono yatırım fonları yüzde 0,20, uluslararası yatırım fonları yüzde 0,25 değer kazandı. (Dün 15:07)

   

  Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Yıldız Açıklaması

  "Dövizdeki yükselme CIF fiyatlarındaki değişiklikleri hesaba kattığımızda 21 kuruşluk indirimin şu ana kadar birebir yansıdığını gördük. Yani Genova piyasasındaki 21 kuruşluk indirim aynen buraya da yansıdı, motorin ve benzinde bunlar tabii ki değişiklik arz ediyor. (Dün 15:07)

   

  Bakan Yıldız'dan Gündeme İlişkin Açıklamalar

  Bakan Yıldız'dan Gündeme İlişkin Açıklamalar

  Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, doğalgaz temini konusunda, “Böyle bir krizi inşallah yaşamayız, ama böyle bir ihtimal var mı derseniz Ukrayna’dan kaynaklanabilecek böyle bir ihtimal var” dedi. (Dün 14:53)

   

  CHP Milletvekili Özel: Takipsizlikle Adaletin Saati 17.25'te Durdu

  CHP Manisa Milletvekili Özgür Özel, 17 ve 25 Aralık soruşturmalarında takipsizlik kararı verilmesinin, adalet adına bir katliam olduğunu söyledi. (Dün 14:51)

   

  Emtia Fonları Yüzde 1,07 Değer Kaybetti

  Emtia Fonları Yüzde 1,07 Değer Kaybetti

  Emtia yatırım fonları yüzde 1,07, fon sepeti yatırım fonları yüzde 0,04 değer kaybetti. (Dün 14:19)

   

  YÖREX Kapılarını Açıyor

  YÖREX Kapılarını Açıyor

  Yöresel Ürünler Fuarı, 22-26 Ekim tarihleri arasında Antalya Anfaş EXPO Center'da kapılarını açacak. (Dün 14:15)

   

  Freşa Hedef Büyüttü

  Freşa Hedef Büyüttü

  Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı ve Çakırmelikoğlu Maden Suşu işletmesi Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu, bünyelerindeki ’Freşa’ markalı içecek grubunun artık iç ve dış piyasada çok daha yaygın dağıtım ağına kavuşacağını söyledi. (Dün 14:15)

   

  Ebola'dan Kurtuldu, Şimdi Mücadeleye Gidiyor

  Batı Afrika ülkesi Sierra Leone'de Ebola salgınına yakalanan ve İngiltere'de gördüğü tedavinin ardından iyileşen İngiliz hemşire, salgınla mücadeleye destek için bu ülkeye dönme kararı aldı. (Dün 13:41)

   

  3. Antalya Akreditasyon Çalıştayı

  TOBB'un düzenlediği çalıştay, akredite 152 oda ve borsanın genel sekreterleri ile akreditasyon sorumlularını buluşturdu. (Dün 13:13)

   

  CHP'den Adliye Önünde Eylem

  CHP Ankara İl Örgütü, 17 ve 25 Aralık soruşturmalarıyla ilgili takipsizlik kararı verilmesini, Ankara Adliyesi önüne "Adaletin kara günü" yazılı siyah çelenk bırakarak protesto etti. (Dün 13:12)

   

  Borsada Birinci Seans Kapanış

  Borsada Birinci Seans Kapanış

  Borsa İstanbul hisse senetleri piyasasında bugün yapılan birinci seansta işlem gören hisse senetlerinin TL olarak önceki seans kapanış fiyatları, bugünkü birinci seanstaki en yüksek, en düşük ve kapanış fiyatları ile değişim oranları şöyle: (Dün 13:09)

   

  Borsada Birinci Seans Kapanış

  Borsada Birinci Seans Kapanış

  Borsa İstanbul hisse senetleri piyasasında bugün yapılan birinci seansta işlem gören hisse senetlerinin TL olarak önceki seans kapanış fiyatları, bugün birinci seanstaki en yüksek, en düşük ve kapanış fiyatları ile değişim oranları şöyle: (Dün 13:08)

   

  Birinci Seansta Şehir Endekslerinin Değişimi

  Birinci Seansta Şehir Endekslerinin Değişimi

  Borsa İstanbul şehir endekslerinin önceki ikinci seans kapanış, bugün birinci seanstaki en düşük, en yüksek ve kapanış değerleri ile birinci seanstaki değişim oranları şöyle: (Dün 13:08)

   

  Birinci Seansta Endekslerin Değişimi

  Borsa İstanbul endekslerinin önceki ikinci seans kapanış, bugün birinci seanstaki en düşük, en yüksek ve kapanış değerleri, birinci seanstaki değişim oranları ile adet ve hacimleri şöyle: (Dün 13:08)

   

  Birinci Seansta İşlem Hacmi Sıralaması

  Borsa İstanbul'da birinci seansta işlem gören hisse senetleri arasında, işlem hacmine göre ilk on hisse senedi şöyle: (Dün 13:07)

   

  Birinci Seansta En Çok Değer Kazanan ve Kaybeden Hisseler

  Birinci Seansta En Çok Değer Kazanan ve Kaybeden Hisseler

  Borsa İstanbul'da bugün yapılan birinci seansta, en çok değer kazanan ve en çok değer yitiren on hisse senedi ile değişim oranları şöyle: (Dün 13:07)

   

  Borsa İlk Seansta 76 Bini Aştı

  Borsa ilk seansta yüzde 1,13 değer kazandı. (Dün 13:04)

   

  Bankacılık Kanunu Değişiyor

  Tasarıya göre; Borsa İstanbul A.Ş'ye ait paylar, gerektiğinde stratejik ortaklık kurulması için ilgili taraflara ve teknoloji, teknik bilgi ve yetkinlik aktarılması karşılığında diğer borsalara, piyasa veya sistem işleticilerine Kurul'un onayıyla devredilebilecek "Borsa İstanbul Anonim Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı en yüksek icra amiri sıfatıyla şirketi sevke, idareye ve tek başına temsile ve ilzama yetkilidir" hükmü, yürürlükten kaldırılıyor KİT'lerde yönetim kurulunun oluşumui yeniden (Dün 13:04)

   

  Gün Ortasında Döviz Piyasası: Dolar 2,2466 Tl, Euro 2,8685 Tl

  Serbest piyasada gün ortası itibarıyla 2,2462 TL’den alınan dolar 2,2466 TL’den satılırken, 2,8673 TL’den alınan Euro’nun satış fiyatı ise 2,8685 TL olarak gerçekleşiyor. (Dün 13:03)

   

  İktidardan 59 Maddelik Bankacılık Kanunu İçin Kanun Tasarısı

  Hükümet, Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığı’na Bakanlar Kurulu’ndan 13 Ekim 2014 tarihinde geçen ’Bankacılık Kanunu ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı’nı sundu. (Dün 13:02)

   

  CHP'den Adliye Önünde Eylem

  CHP'den Adliye Önünde Eylem

  CHP'den adliye önünde eylem-CHP Ankara İl Örgütü, 17 ve 25 Aralık soruşturmalarıyla ilgili takipsizlik kararı verilmesini, Ankara Adliyesi önüne "Adaletin kara günü" yazılı siyah çelenk bırakarak protesto ettiANKARA (AA) - CHP Ankara İl Örgütü, İstanbul merkezli 17 ve 25 Aralık soruşturmalarıyla ilgili takipsizlik kararı verilmesini, Ankara Adliyesi önüne "Adaletin kara günü" yazılı siyah çelenk bırakarak protesto etti. (Dün 12:56)

   

  Türkiye'nin İlk ve Tek Yöresel Ürün Fuarı Anadolu'yu Antalya'ya Taşıyacak

  Dünyada milyarlarca dolarlık ekonomi oluşturan yöresel ürünlerin öneminin biraz daha anlaşılmasını sağlayan, alanının ilk ve tek fuarı olan Yöresel Ürünler Fuarı (YÖREX) kapılarını beşinci kez açıyor. (Dün 12:54)

   

  Savcılığın Takipsizlik Kararına CHP İzmir'den Siyah Çelenk

  Savcılığın Takipsizlik Kararına CHP İzmir'den Siyah Çelenk

  17 Aralık operasyonunda 53 kişi için takipsizlik kararı verilmesi üzerine CHP İzmir İl Başkanlığı, Türkiye’deki diğer il başkanlıkları ile eş zamanlı olarak İzmir Adliyesi önüne siyah çelenk bıraktı. (Dün 12:40)

   

Manşet Haberleri

[Hata Bildir]
21.10.2014 06:51:18. #1.12#