SON DAKİKA BORSA HABERLERİ

Son Dakika Borsa Haberleri

15:03
AK Parti Afyonkarahisar 5. Olağan İl Kongresi Genel Başkan ve Başbakan Davutoğlu: (2) "(Cihan devleti) deyince, birileri rahatsız olmuşlar.
14:58
AK Parti İl Kongresi - Detaylar (2) AK Parti Afyonkarahisar 5. Olağan İl Kongresi- Genel Başkan ve Başbakan Davutoğlu: (1)-"Şerefli Türk Silahlı Kuvvetlerimiz, şeref vazifesini en iyi şekilde yapıyor.
AK Parti İl Kongresi - Detaylar (2)
14:31
Başbakan Davutoğlu'ndan, Kılıçdaroğlu'na "Kokarçay" Göndermesi Başbakan Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Genel Müdürlük yaptığı dönemde kurumun her yerinden kokular yükseldiğini söyleyerek, “Her yer kokuyordu akan bir tek yer vardı oda yolsuzluk kanallarıydı” dedi.
Başbakan Davutoğlu'ndan, Kılıçdaroğlu'na 'Kokarçay' Göndermesi
13:53
Alperen Ocakları Şarkışla Şubesinde Devir Teslim Töreni Alparslan Altunbulak, başkanlık görevini Mehmet Şimşek'e devretti.
11:16
1 Milyar Metrekare Arazi Satışından 5 Milyar Lira Gelir Maliye Bakanı Şimşek, 12 yılda 1 milyar 12 milyon metrekare Hazine arazisi satışından 5 milyar 119 milyon lira gelir elde edildiğini açıkladı Aynı dönemde 1,5 milyar metrekare 2B taşınmazı 3,2 milyar liraya satıldı.
10:55
Türel'den Manavgat'a Yatırım Müjdeleri Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Manavgat’ta alt yapıya 2 yılda 161 milyon liralık yatırım yapacaklarını açıkladı, ilçenin yeni yaşam alanı olacak Türkbeleni Projesi’ni tanıttı.
Türel'den Manavgat'a Yatırım Müjdeleri
20:07
Mehmet Şimşek: "Kaynaklar Faize Değil, Hizmette Harcanıyor" AK Parti Siirt 5. Olağan Kongresi- Maliye Bakanı Şimşek: "Kaynaklar faize değil, Türkiye'nin ihtiyaçlarına ve hizmette harcanıyor"- "Türkiye'nin dış ticareti 405 milyar dolara kadar çıkmıştır.
Mehmet Şimşek: 'Kaynaklar Faize Değil, Hizmette Harcanıyor'
19:29
AK Parti Siirt İl Kongresi SİİRT (İHA) – Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, yeni Türkiye’yi inşa ettiklerini belirterek,“Yeni Türkiye ne demek?
AK Parti Siirt İl Kongresi
19:20
Bakanın Yolunu Kesip Mektup Verdiler Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Siirt 5. Olağan Kongresi'ne katılmak üzere kente gelen Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’in aracının önünü kesen Yol-İş Sendikası'na bağlı karayolları taşeron işçileri, Bakan Şimşek'e mektup verdi.
Bakanın Yolunu Kesip Mektup Verdiler
18:33
AK Parti Siirt 5. Olağan Kongresi Maliye Bakanı Şimşek: "Kaynaklar faize değil, Türkiye'nin ihtiyaçlarına ve hizmette harcanıyor" "Türkiye'nin dış ticareti 405 milyar dolara kadar çıkmıştır.
17:46
Taşeron İşçiler Bakan Şimşek'in Önünü Kesti Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Siirt 5. Olağan Kongresi’ne katılmak üzere kente gelen Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’in aracının önünü kesen Yol-İş Sendikası’na bağlı karayolları taşeron işçileri, Bakan Şimşek’e mektup verdi.
Taşeron İşçiler Bakan Şimşek'in Önünü Kesti
17:40
Bakan Şimşek'ten AK Parti'nin Siirt Kongresi'nde Kürtçe Selama Konuşması Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, partisinin katıldığı Siirt il kongresine katılanları, Kürtçe konuşarak selamlayarak, "15-20 yıl önce bir bakanın gelip burada size Kürtçe hitap edebileceğini düşünebiliyor musunuz?" dedi.
Bakan Şimşek'ten AK Parti'nin Siirt Kongresi'nde Kürtçe Selama Konuşması
18:06
Maliye Bakanı Şimşek Açıklaması "(Kayıtdışı Ekonomi ile Mücadele Eylem Planı) Buradaki amaç; vergiyi tabana yayarak, kayıtdışılığı azaltarak, ülkemizin, ekonomimizin gelişmesi, kalkınması için daha fazla kaynak sağlamak" "Yeni herhangi bir vergi yok. Sadece vergide adaleti sağlamaya, vergiyi tabana yaymaya yönelik bir çerçeve, bir.
17:44
Bakan Şimşek'ten Atama Müjdesi Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, "2015 yılında da vergi müfettiş yardımcıları almaya devam edeceğiz.
17:43
Maliye Bakanı Şimşek Açıklaması "Kayıtdışı işçi çalıştıranlar ile vergi kaçakçılığı suçu işlemeleri sebebiyle haklarında mahkemece hüküm verilenleri, kamu ihalelerinden men edeceğiz" "Sinema, dizi yapımcıları ve senaristlerle bir araya gelerek, kayıtdışılık konusunun yapımlarda işlenmesini sağlayacağız. Bu konuda sanat dünyasından destek istiyorum" "Akaryakıt satış bilgilerini anlık olarak takip edebileceğimiz merkezi bir sistemi hayata geçireceğiz" "Nakit ekonomisi ile mücadele edeceğiz.
17:42
Maliye Bakanı Şimşek, Soruları Yanıtladı Açıklaması "Yakında beyannameleri birleştirmek istiyoruz.
17:34
Kayıtdışı Ekonominin Azaltılması Programı Eylem Planı Kayıtdışılıkla mücadelede etkinliğin artırılmasına katkı sağlamak amacıyla 24 saat esasına dayanan denetim uygulamasına geçilecek Bu kapsamda SGK'da görev yapan denetmen sayısı 5 bine çıkarılacak.
17:28
Vergide Vergimatik Dönemi "Kayıtdışı Ekonomi ile Mücadele Eylem Planı"nı açıklayan Maliye Bakanı Şimşek, "Vergi tahsilatları için banka ATM'leri gibi vergi terminallerinin kurulacağını" söyledi.
Vergide Vergimatik Dönemi
16:30
Şimşek, Soruları Yanıtladı (1) Maliye Bakanı Şimşek: - "(Kayıtdışı Ekonomi ile Mücadele Eylem Planı) Buradaki amaç; vergiyi tabana yayarak, kayıtdışılığı azaltarak, ülkemizin, ekonomimizin gelişmesi, kalkınması için daha fazla kaynak sağlamak"- "Yeni herhangi bir vergi yok. Sadece vergide adaleti sağlamaya, vergiyi tabana yaymaya yönelik bir çerçeve, bir eylem planı" - "Kayıtdışı ekonominin gayri safi yurt içi hasılaya oranını 2002'den bu yana 6 puan düşürdük. Yeni eylem planını uygulayarak, 2018 yılı sonunda kayıtdışı
Şimşek, Soruları Yanıtladı (1)
16:29
Şimşek, Soruları Yanıtladı (2) Maliye Bakanı Şimşek: - "(Kayıtdışı Ekonomi ile Mücadele Eylem Planı) Buradaki amaç; vergiyi tabana yayarak, kayıtdışılığı azaltarak, ülkemizin, ekonomimizin gelişmesi, kalkınması için daha fazla kaynak sağlamak"- "Yeni herhangi bir vergi yok. Sadece vergide adaleti sağlamaya, vergiyi tabana yaymaya yönelik bir çerçeve, bir eylem planı" - "Kayıtdışı ekonominin gayri safi yurt içi hasılaya oranını 2002'den bu yana 6 puan düşürdük. Yeni eylem planını uygulayarak, 2018 yılı sonunda kayıtdışı
Şimşek, Soruları Yanıtladı (2)
16:29
Şimşek, Soruları Yanıtladı (3) Maliye Bakanı Şimşek: - "(Kayıtdışı Ekonomi ile Mücadele Eylem Planı) Buradaki amaç; vergiyi tabana yayarak, kayıtdışılığı azaltarak, ülkemizin, ekonomimizin gelişmesi, kalkınması için daha fazla kaynak sağlamak"- "Yeni herhangi bir vergi yok. Sadece vergide adaleti sağlamaya, vergiyi tabana yaymaya yönelik bir çerçeve, bir eylem planı" - "Kayıtdışı ekonominin gayri safi yurt içi hasılaya oranını 2002'den bu yana 6 puan düşürdük. Yeni eylem planını uygulayarak, 2018 yılı sonunda kayıtdışı
Şimşek, Soruları Yanıtladı (3)
16:24
Bakan Şimşek, Kayıtdışı Ekonomi ile Mücadele Eylem Planı'nı Açıklıyor Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, akaryakıt sektörünün önemli olduğunu ve bu alanda düzenlemeler yapılacağını açıkladı.
15:03
Türkiye Başkanlığı'nda G20 Gündemi" Uluslararası Finans Enstitüsü'nün (IIF) düzenlediği "Türkiye Başkanlığı'nda G20 Gündemi" Konferansı İstanbul'da gerçekleştirilecek.
11:49
Başbakan Yardımcısı Babacan Açıklaması “Geçen 10 yıla oranla gelişmekte olan ekonomilerin ortalama büyüme hızları bu dönemde (gelecek on yıllık dönemde) azalacak” “Fakat bu düşük büyüme oranları bile gelişmiş ekonomilerin ortalama büyüme hızlarından daha yüksek olacak” “Türkiye açısından petrol fiyatlarındaki düşüş ve ihracat pazarımızı çeşitlendirmek.
10:09
AK Parti Siirt İli Başkanlığında Kongre Heyecanı Adalet ve Kalkınma Partisi Siirt İl Başkanlığı 5. Olağan Kongresi yarın yapılacak.
21:09
Çözüm Süreci Toplantısı Sona Erdi Başbakan Ahmet Davutoğlu başkanlığında yapılan, 2015 yılının ilk çözüm süreci toplantısı sona erdi.
20:35
Çözüm Süreci Toplantısı Başbakan Davutoğlu başkanlığındaki Çözüm Süreci Toplantısı sona erdi.
18:58
Çözüm Süreci Toplantısı Başladı Başbakan Davutoğlu başkanlığında Çözüm Süreci Toplantısı yapılıyor.
18:41
Başbakanlık'ta Çözüm Süreci Toplantısı 2015 yılının ilk çözüm süreci toplantısı, Başbakan Ahmet Davutoğlu başkanlığında başladı.
12:40
"Tuvalete Gidiyorum" Diye Evden Çıktı, Donmak Üzereyken Bulundu Bursa'da, torununa tuvalete gittiğini söyleyerek evden ayrılan alzheimer hastası yaşlı adam, dere kenarında donmak üzereyken bulundu.
'Tuvalete Gidiyorum' Diye Evden Çıktı, Donmak Üzereyken Bulundu
19:20
Alzheimer Hastası Donmak Üzereyken Bulundu Bursa'da dün gece evinden bahçedeki tuvalete gidiyorum diyerek çıktıktan sonra kaybolan 75 yaşındaki Alzheimer hastası Mehmet Şimşek, Jandarma ekipleri tarafından 6 saat sonra donmak üzereyken bulundu.
Alzheimer Hastası Donmak Üzereyken Bulundu
17:39
Büyükşehir Belediyesinden "Öğretmen Çalıştayı" Malatya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi bünyesinde hizmet veren eğitim merkezlerindeki eğitimcilere yönelik düzenlenen "Öğretmen Çalıştayı" başladı.
16:51
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Atalay Açıklaması "Şu anda bunlar paralel yapının bir oyuncağı. Paralel yapı, bunları, CHP'yi, anamuhalefet partisini parmağında oynatıyor.
16:10
Başbakan Yardımcısı Babacan, Düşük Gelirli Ülkelerin Büyükelçileri ile Bir Araya Geldi Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, Türkiye’nin G-20 başkanlığı döneminde G-20’nin 6 çalışma gücünü belirlediklerini belirterek, “Krizden sonra ülkelerin mali problemleri ortaya çıktı.
15:54
Babacan - Düşük Gelirli Ülkelere Ulaşılacak Düşük gelirli ülkelere ulaşılacak- Başbakan Yardımcısı Babacan, "G-20 dönem başkanlığımız süresince düşük gelirli gelişmekte olan ülkelere ulaşmaya karar verdik" dedi.
Babacan - Düşük Gelirli Ülkelere Ulaşılacak
15:27
Öncelikli Dönüşüm Programları Eylem Planları Onuncu Kalkınma Planı'nda belirlenen 25 öncelikli dönüşüm programının tamamı bugünkü toplantıyla açıklanmış oldu.
14:58
Öncelikli Dönüşüm Programları Eylem Planları Başbakan Davutoğlu ve bakanlar soruları yanıtladı (1) Davutoğlu: "Önümüzdeki günlerde, haftalarda yapılacak toplantılarla faiz oranlarının daha aşağı inme, daha aşağı bir trende doğru yönelmesi beklentisi hepimiz için söz konusudur" "Bu yönde bir eğilim ve bu yönde bir karar alınacağı düşüncesindeyim.
14:39
Yapısal Dönüşüm 10. Kalkınma Planı Başbakan Davutoğlu: (5) "Bu program, ayrıca ekonomide verimlilik düzeyini, rekabet gücünü ve kamu gelirlerini artırmamızı sağlayacak" "Bu programla hedef dönemde gayrisafi yurt içi hasılaya, kayıt dışı ekonominin gayrisafi yurt içi hasılaya oranının 2018 yılı sonunda yüzde 21,5'e, tarım dışı sektörlerde.
Yapısal Dönüşüm 10. Kalkınma Planı
14:30
Davutoğlu: "Faiz Oranlarının Düşmesi Zaten Beklenen Bir Gelişmeydi" Öncelikli Dönüşüm Programları Eylem Planları- Başbakan Davutoğlu ve bakanlar soruları yanıtladı (1)- Davutoğlu: - "Önümüzdeki günlerde, haftalarda yapılacak toplantılarla faiz oranlarının daha aşağı inme, daha aşağı bir trende doğru yönelmesi beklentisi hepimiz için söz konusudur"- "Bu yönde bir eğilim ve bu yönde bir karar alınacağı düşüncesindeyim ama Merkez Bankası kendi çalışma sistemini bu anlamda uygulayacak"-"Son faiz indirim kararı doğru bir karardır, Sayın Başçı'nın dün yaptığı
Davutoğlu: 'Faiz Oranlarının Düşmesi Zaten Beklenen Bir Gelişmeydi'
14:19
Başbakan Davutoğlu Yapısal Dönüşüm Programının Son Bölümünü Açıkladı Başbakan Ahmet Davutoğlu, "Nitelikli insan gücü için çalışma izni turkuaz kart sistemi ile özellikle gelmelerini arzu ettiğimiz kişiler için ara alan oluşturacağız. Türkiye’de rahat kalacaklar, vatandaş olmadan belli haklardan istifade ederek, böylece en kaliteli insan unsurunun Türkiye’ye gelişini temin edeceğiz" dedi.
17:24
Central Bank: Inflation Seen To Move Towards 5 Pct. Target İn 2015 Central Bank of Turkey (CBOT), said expected the inflation to display a notable decline and move towards the 5.0 percent target in 2015, after missing the 2014 target by 3.17 points. CBOT sent a letter to the government, to describe how and why it missed the inflation target in 2014, due to the Article.
16:50
Babacan, G20 Üyesi Ülkelerin Büyükelçileriyle Buluşacak Başbakan Yardımcısı Babacan "Dünyada ilk defa KOBİ'ler için küresel bir ses oluşacak." dedi.
16:42
Merkez Bankası'ndan Hükümete Açık Mektup "Geçen yıl enflasyonun hedefin üzerinde gerçekleşmesinde döviz kuru ve gıda fiyatlarındaki gelişmeler ile yönetilen fiyatlardaki ayarlamalar belirleyici olmuştur" "2014 yılının ikinci yarısından başlayarak petrol fiyatlarının aşağı yönlü bir eğilim sergilemesi 2015 yılında enflasyonda öngörülen düşüş sürecini destekleyecek önemli bir gelişme olmuştur" "Bu yıl enflasyonun kayda değer bir düşüş sergileyerek, yüzde 5’lik hedefle uyumlu düzeylerde gerçekleşmesi beklenmektedir.
Merkez Bankası'ndan Hükümete Açık Mektup
15:45
İnşaat Sektörü Zirvesi Ekonomi Bakanlığı ve Türkiye Müteahhitler Birliği koordinatörlüğünde düzenlenen İnşaat Sektörü Zirvesi, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun katılımıyla başladı.
İnşaat Sektörü Zirvesi
15:20
MB'nin Hükümete Enflasyon Mektubu: 2015'te Hedefle Uyumlu Olacak Merkez Bankası, enflasyon hedefini tutturamadığı için hükümete yolladığı mektupta, 2014 yılında alınan tüm önlemlere yüksek düzeyde kalan enflasyonun, 2015 yılında "hedefler ile uyumlu düzeylerede" gerçekleşmesinin beklendiği belirtildi.
MB'nin Hükümete Enflasyon Mektubu: 2015'te Hedefle Uyumlu Olacak
15:12
Babacan, Kral Abdullah İçin Açılan Taziye Defterini İmzaladı Başbakan Yardımcısı Babacan, hükümet adına, Suudi Arabistan'ın Ankara Büyükelçiliğinde açılan taziye defterini imzaladı.
Babacan, Kral Abdullah İçin Açılan Taziye Defterini İmzaladı
14:46
Maliye Bakanı Şimşek Açıklaması "Bu kadar jeopolitik gerginlik varken ve içeride yaşanan iki seçime rağmen Türkiye geçen yıl birçok anlamda makroekonomik performans olarak bence oldukça iyi bir noktada.
Maliye Bakanı Şimşek Açıklaması
14:41
Babacan, Suudi Kralın Taziye Defterini İmzaladı Başbakan Yardımcısı Babacan, hükümet adına, Suudi Arabistan'ın Ankara Büyükelçiliği'nde açılan taziye defterini imzaladı.
Babacan, Suudi Kralın Taziye Defterini İmzaladı
14:06
11. İstanbul Mobilya Fuarı - Maliye Bakanı Şimşek Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, 11. İstanbul Mobilya Fuarı'nın açılışında konuştu.
11. İstanbul Mobilya Fuarı - Maliye Bakanı Şimşek
SonDakika.com - Son Dakika Haber - En Son Haberler
24 saat kesintisiz haber yayını
Hakkımızda | Reklam | İletişim
SonDakika.com Haber Portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. 01.02.2015 18:42:06. #1.11#
ŞUAN BURADASINIZ: SON DAKİKA BORSA HABERLERİ
[Hata Bildir]