SON DAKİKA BRÜKSEL HABERLERİ

Son Dakika Brüksel Haberleri

 • 15:16İskoçya AB'de Kalma Arayışındaİskoçya Başbakanı Nicola Sturgeon, İskoçya’nın AB’deki yerini korumak için Brüksel ile “acil görüşme” arayışında olduklarını söyledi.
 • 13:34Türk Telekom Mobile, kamu ve iş dünyasını iftar yemeğinde buluşturduTürk Telekom Mobile, kamu ve iş dünyasını iftar yemeğinde buluşturduTürk Telekom Mobile, Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği AB Temsilciliği ile birlikte Belçika ve Türkiye'den üst düzey yetkililerin katılımıyla bir iftar yemeği düzenledi.
 • 11:38THY'nin Brüksel Seferleri 5'e ÇıktıTürk Hava Yolları (THY) Belçika'nın başkenti Brüksel'e günde 5 sefer düzenlemeye başladı.
 • 08:11C&A Çıkıyor, Mağazaları Defacto OluyorC&A Çıkıyor, Mağazaları Defacto OluyorAvupa'nın önemli moda perakende markalarından C&A, Türkiye'den çıkma kararı aldı. C&A'nın mağazalarını perakende zincirlerinden DeFacto devralacak.
 • 19:07Brüksel'de Ulaştırma Sektörü Çalışanları Greve GittiBelçika'nın başkenti Brüksel'de, ulaştırma sektöründeki grev nedeniyle metro, tramvay ve şehir için otobüs seferleri durdu.
 • 18:03Bakan Zeybekci'den 'İngiltere' Yorumu: Önemli ve Tarihi Bir GelişmeEkonomi Bakanı Nihat Zeybekci, İngiltere'nin Avrupa Birliği'nden (AB) çıkma kararıyla ilgili, "Birleşik Krallık'ın AB'den ayrılması tabi olarak çok önemli ve tarihi bir gelişmedir.
 • 18:00Brexit'in AB İçin Faydaları da Var!Brexit'in AB İçin Faydaları da Var!Brüksel'deki parlamenterler, bürokratlar ve siyasi araştırmacılar Brexit konusunda uzun zamandır kafa yoruyordu.
 • 17:19İngiltere'nin AB'den AyrılmasıWASHINGTON (AA) – ABD Hazine Bakanı Jacob Lew, Birleşik Krallık'ın Avrupa Birliği'nden ayrılma (Brexit) kararına saygı duyduklarını belirterek, "Londra, Brüksel ve uluslararası partnerlerimizle, Avrupa ve ötesindeki ekonomik istikrarı, güvenliği ve refahı korumaya devam etmek için yakından çalışacağız" dedi.
 • 14:07Juncker: Juncker: "Daha Önce Görülmemiş Bir Durum"Avrupa Komisyonu Başkanı Jean-Claude Juncker, Birleşik Krallık’ın “AB’ye Hayır” kararıyla ilgili açıklamada sonuçtan dolayı üzgün olduğunu ifade ederek, “Karara saygı duymalıyız. Bu daha önce görülmemiş bir durum” dediAvrupa Komisyonu Başkanı Jean-Claude Juncker Brüksel’de gerçekleştirdiği görüşmenin ardından yaptığı açıklamada Birleşik Krallık’ın AB’den ayrılma müzakere sürecinin en kısa sürede başlaması gerektiğini ifade etti.
 • 14:00Bakan Zeybekci: "Birleşik Krallık'ın AB'den Çıkışı Önemli Bir Kilometre Taşıdır"Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, “Birleşik Krallık’ın AB’den çıkışı önemli bir kilometre taşıdır” dedi.
 • 10:57Belçika Başbakan Yardımcısı da İftara KatıldıBelçika Başbakan Yardımcısı da İftara KatıldıAcıların paylaşılması gerektiğini belirten Şahin, acının coğrafyası farklı olsa da eşit bir şekilde tüm insanların paylaşmasını beklediğini söyledi.
 • 08:16İngiltere'nin AB'den Çıkması Türkiye'yi Nasıl Etkileyecekİngiltere'nin AB'den Çıkması Türkiye'yi Nasıl Etkileyecekİngiltere'nin AB'den çıkması Türkiye açısından büyük riskler taşısa da sürecin iyi idare edilmesi halinde Türkiye açısından yeni fırsatlar da ortaya çıkabilir.
 • 03:46Belçika'de İftar ProgramıBelçika'de İftar ProgramıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Brüksel'de iftar programı Kur'an-ı Kerim okunmasıyla başlayan iftar programı Programa katılan Belçika Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Didier Reynders'in konuşması -AB Bakan Yardımcısı Ali Şahin'in konuşması Salondan genel görüntü.
 • 02:33Brüksel'de İftar ProgramıMüstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) ve Türk Telekom Mobile Belçika, Brüksel'de iftar programı düzenledi.
 • 17:54Kronoloji: Brexit ve SonrasıKronoloji: Brexit ve SonrasıBritanya'nın ve Avrupa Birliği'nin kader referandumunu izleyecek gün ve saatlerin kronolojisini Bernd Riegert ve Barbara Wesel hazırladı.
 • 17:37Filistin Devlet Başkanı Abbas, AP Genel Kurulu'nda Konuştu (1)Filistin Devlet Başkanı Abbas, AP Genel Kurulu'nda Konuştu (1)GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas'ı AP Başkanı Martin Schulz kapıda karşılaması Tokalaşma ve görüşmeden detaylar Filistin Devlet Başkanı Abbas Avrupa Parlamentosu (AP) Genel Kurulu'nda milletvekillerine hitap etmesi Filistin Devlet Başkanı Abbas Brüksel'de Abbas: "Filistin olarak imzalanan tüm anlaşmalara uyduk, tüm taahhütleri yerine getirdik ancak İsrailliler taahhütlerini yerine getirmiyor" "Neden uluslararası hukuk İsrail'e karşı uygulanmıyor?
 • 17:25Filistin Devlet Başkanı Abbas, AP Genel Kurulu'nda Konuştu (2)Filistin Devlet Başkanı Abbas, AP Genel Kurulu'nda Konuştu (2)GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Filistin Devlet Başkanı Abbas Avrupa Parlamentosu (AP) Genel Kurulu'nda milletvekillerine hitap etmesi Filistin Devlet Başkanı Abbas Brüksel'de Abbas: "Filistin olarak imzalanan tüm anlaşmalara uyduk, tüm taahhütleri yerine getirdik ancak İsrailliler taahhütlerini yerine getirmiyor" "Neden uluslararası hukuk İsrail'e karşı uygulanmıyor?
 • 17:18İsrail Cumhurbaşkanı Rivlin Brüksel'de Açıklamasıİsrail Cumhurbaşkanı Reuven Rivlin, "Filistin ve İsrail arasında güven ortamı ve barış perspektifi sağlanmasının tek yolu doğrudan görüşme." dedi.
 • 16:53Filistin Devlet Başkanı Abbas Brüksel'de AçıklamasıFilistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas, "Barışçıl bir gelecek için, Filistin'in 1967'deki sınırlarında ve Doğu Kudüs'ün başkent olduğu bağımsız bir devlet olması en iyi çözümü teşkil ediyor.
 • 14:02Kramponların Değeri Kulelerin Önüne GeçtiKramponların Değeri Kulelerin Önüne GeçtiJLL, Euro 2016'da parlayan yıldızların transfer piyasasındaki değerleri ile, söz konusu sporcuların ülkelerinde ön plana çıkan ticari gayrimenkullerin fiyatlarını kıyasladı.
 • 00:22İsrail Cumhurbaşkanı Reuven Rivlin, Brüksel'deGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: İsrail Cumhurbaşkanı Reuven Rivlin AP Başkanı Marti Schulz'un tokalaşması Avrupa Parlamentosu'ndaki konuşması BRÜKSEL - İsrail Cumhurbaşkanı Reuven Rivlin, AP Başkanı Marti Schulz ile Brüksel'de görüştü.
 • 23:53"Vizesiz Avrupa" Krizinde Kritik Tarih Belli OlduAB ile yaşanan vize muafiyeti sürecindeki sorunları aşmak için, Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu ile AB Komisyonu Başkan Yardımcısı 30 Haziran'da Brüksel'de bir araya gelecek.
 • 23:37Filistin Devlet Başkanı Abbas, Brüksel'deFilistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas, "Biz kendimizi toprağımız ve insanlarımızı özgürleştirmeye adadık.
 • 23:12İsrail Cumhurbaşkanı Rivlin Brüksel'deİsrail Cumhurbaşkanı Reuben Rivlin, "Halihazırda siyasi ve bölgesel koşullar, İsrail ve Filistin arasında tam bir kalıcı anlaşma sağlanmasına uygun değil." dedi.
 • 21:02AP'de Vize Serbestisi PaneliTürkiye'nin Avrupa Birliği (AB) Daimi Temsilcisi Büyükelçi Selim Yenel, "Mali ve Bütçesel Hükümler" başlıklı 33 nolu faslın 30 Haziran'da açılacağını söyledi.
 • 18:14Emirdağ Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği İftar Yemeği VerdiEmirdağ Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği İftar Yemeği VerdiAfyonkarahisar’ın Emirdağ İlçe Belediye Aş Evinde, merkezi Belçika’nın Başkenti Brüksel’de bulunan Emirdağ Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (EYAD) tarafından iftar yemeği verdi.
 • 10:23Kosova Cumhurbaşkanı Taçi, Brüksel'de Temaslarda BulunduKosova Cumhurbaşkanı Taçi, Brüksel'de Temaslarda BulunduKosova Cumhurbaşkanı Taçi, Brüksel'de temaslarda bulunduTuran Kasap, 22 Haziran (DHA) - Temaslarda bulunmak üzere Brüksel'de bulunan Kosova Cumhurbaşkanı Haşim Taçi, Avrupa Parlamentosu Başkanı Martin Schulz ve AB Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini ile görüştü.
 • 18:50Kosova Cumhurbaşkanı Thaçi Brüksel'deKosova Cumhurbaşkanı Haşim Thaçi, Brüksel'deki temasları kapsamında Avrupa Parlamentosu (AP) Başkanı Martin Schulz ve AB Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini ile görüştü.
 • 17:33Ecb Başkanı Draghi AçıklamasıAvrupa Merkez Bankası (ECB) Başkanı Mario Draghi, "ECB, özellikle İngiltere'deki AB referandumu sonrasında olabilecek tüm durumlara hazırlıklı." dedi.
 • 17:17Thaçi, Mogherini GörüşmesiThaçi, Mogherini GörüşmesiGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Kosova Cumhurbaşkanı Hashim Thaçi, AB Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Frederica Mogherini görüşmesi BRÜKSEL - Kosova Cumhurbaşkanı Hashim Thaçi, Avrupa Birliği (AB) Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Frederica Mogherini ile Brüksel'de görüştü.
 • 16:17Tusk-Rivlin GörüşmesiTusk-Rivlin GörüşmesiGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: AB Konsey Başkanı Donald Tusk ile İsrail Cumhurbaşkanı Reuven Rivlin görüşmesi Tusk-Rivlin ortak basın toplantısı İsrail Cumhurbaşkanı Rivlin Brüksel'de AB Konseyi Başkanı Tusk: "AB'nin önceliği kalıcı barışın sağlanması. Bölgede iki devletli çözüm için her iki tarafla da çalışmaya devam edeceğiz.
 • 13:51İsrail Cumhurbaşkanı Rivlin Brüksel'deAB Konseyi Başkanı Donald Tusk, İsrail-Filistin sorunuyla ilgili, "AB'nin önceliği kalıcı barışın sağlanması. Bölgede iki devletli çözüm için her iki tarafla da çalışmaya devam edeceğiz.
 • 12:55Terör AlarmıTerör AlarmıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Alış veriş bölgesinde alınan güvenlik önlemleri Brüksel'deki terör alarmı Son 4 gündür terör alarmı verilen şehirde, alışveriş bölgesi bomba ihbarı nedeniyle kapatıldı Belçika'nın başkenti Brüksel'in merkezinde mağazalar ve bir alışveriş merkezinin (AVM) bulunduğu bölge, bomba ihbarı nedeniyle kapatıldı.
 • 12:43Brüksel?de Bomba AlarmıBrüksel?de Bomba AlarmıDha DIŞ HABER- Brüksel'de bomba alarmıEnder Duruel Brüksel, 21 Haziran, (DHA)- Brüksel'in en büyük ve en işlek alışveriş merkezi olan City 2 Shoping'de bomba ihbarı üzerine şehirde panik yaşandı.
 • 11:08Brüksel'deki Terör AlarmıBelçika'nın başkenti Brüksel'in merkezinde mağazalar ve bir alışveriş merkezinin (AVM) bulunduğu bölge, bomba ihbarı nedeniyle kapatıldı.
 • 11:02Ewora Platformu Brüksel'de Eğitimde Ayrımcılığı GörüştüEwora Platformu Brüksel'de Eğitimde Ayrımcılığı GörüştüEwora Platformu Brüksel'de eğitimde ayrımcılığı görüştüEnder DURUEL BELÇİKA (DHA) Brüksel'de Universite Foundation Fondation'da, European Women Rectors Assocıatıon EWORA platformunda bir araya gelen emekli rektörler, eğitim dünyası başta olmak üzere, kadınlara karşı cinsiyet ayrımcılığını engellemek için neler yapılabileceğini görüştü.
 • 10:48Brüksel'de Bomba AlarmıBrüksel’de bir alışveriş merkezi çevresinde, bir şüphelinin üzerinde patlayıcı bulunduğuna dair bomba ihbarı yapıldı.
 • 10:42Brüksel'de Bomba AlarmıBrüksel'de Bomba AlarmıBrüksel'de polis üzerinde bomba bulunduğu tahmin edilen bir kişiyi City 2 adlı alışveriş merkezi yakınlarında gözaltına aldı.
 • 10:33Brüksel'de Bomba Alarmı: 1 Kişiye GözaltıBelçika'nın başkenti Brüksel'deki bir alışveriş merkezi çevresinde bombalı saldırı düzenlenebileceğine yönelik istihbarat alan güvenlik güçlerinin düzenlediği operasyonda şüpheli şahıs gözaltına alındı.
 • 15:43Brüksel'de Terör AlarmıBelçika'da hafta sonu düzenlenen terör operasyonunun ardından başkent Brüksel'in merkezi metro istasyonlarında sıkı güvenlik önlemleri alınıyor.
 • 06:33Brüksel'de Operasyon: 3 Kişi Terörist Saldırı Hazırlığıyla SuçlanıyorBrüksel'de Operasyon: 3 Kişi Terörist Saldırı Hazırlığıyla SuçlanıyorBelçika polisi terörle mücadele ekipleri Cuma ve Cumartesi günü ülke çapında düzenledikleri 40 farklı operasyonda terörist saldırı hazırlığında olduğu iddia edilen 40 kişiyi göz altına aldı.
 • 15:24Brüksel'de Büyük Terör Operasyonu: 12 Kişi TutuklandıBelçika'nın başkenti Brüksel'de polis gece 40 ayrı adrese eş zamanlı baskın düzenlendi.
 • 14:55Brüksel'de Büyük Terör OperasyonuBelçika'nın başkenti Brüksel'de polis gece 40 ayrı adrese baskın düzenlendi.
 • 12:05Belçika'da Terör OperasyonuBelçika polisi, dün gece ve bu sabah saatlerinde terörle mücadele operasyonu çerçevesinde 40 ev ve 152 garaja baskın düzenledi.
 • 11:57Belçika'da Terörle Mücadele OperasyonuBelçika'da Terörle Mücadele OperasyonuBelçika'da düzenlenen terörle mücadele operasyonlarında 12 şüpheli gözaltına alındı.
 • 10:57Brüksel'de Terör Operasyonu: 12 Kişi Gözaltına AlındıBelçika'nın başkenti Brüksel'de polis gece 40 ayrı adrese baskın düzenlendi.
 • 10:37Brüksel'de Terör OperasyonuBrüksel'de Terör OperasyonuBrüksel'de saldırı hazırlığında olduğu düşünülen kişiler yakalandı.
 • 19:27AB'ye Protesto: Paranızı İstemiyoruzAB'ye Protesto: Paranızı İstemiyoruzSınır Tanımayan Doktorlar Örgütü mülteci krizinde izlediği politikayı protesto etmek amacıyla örgütün artık AB'den maddi yardım almama kararı aldığını açıkladı.
 • 17:22Demirtaş: İfade Vermeye Gitmeyeceğiz, Kürt Sorununa Avrupa Daha Fazla Destek VermeliDemirtaş: İfade Vermeye Gitmeyeceğiz, Kürt Sorununa Avrupa Daha Fazla Destek VermeliHDP lideri Demirtaş, dokunulmazlıkla alakalı "Savcı ifadeye çağırdığında gitmeyeceğiz" dedi, Avrupa'dan Kürt sorunu için daha fazla destek istedi.
 • 11:42Milli Savunma Bakanlığı'ndan 'Güvenli Bölge Kurulacak' Haberlerine YalanlamaMilli Savunma Bakanlığı'ndan 'Güvenli Bölge Kurulacak' Haberlerine YalanlamaMilli Savunma Bakanlığı Genel Sekreterliğinden yapılan yazılı açıklamada, görüşmeye ilişkin bazı basın yayın organlarında "Güvenli Bölge Kurulacak" başlıklı haberlerin yer aldığı anımsatıldı.