SON DAKİKA BRÜKSEL HABERLERİ

Son Dakika Brüksel Haberleri

 • 30 Temmuz 2016 12:56Belçika: İki Kardeş 'Saldırı Planlamaktan' GözaltındaBelçika: İki Kardeş 'Saldırı Planlamaktan' Gözaltında33 yaşındaki Nureddin H ve kardeşi Hamza'nın Mons bölgesi ve Liege kentindeki bazı evlerin aranmasının ardından gözaltına alındığı bildirildi.
 • 30 Temmuz 2016 12:46Belçika'da Terör OperasyonuBelçika’nın Liege kentinde ve Mons bölgesinde yapılan terör operasyonları kapsamında, Brüksel’de saldırı gerçekleştireceğinden şüphelenilen 2 kardeş gözaltına alındı.
 • 29 Temmuz 2016 14:22Dünya Devinden İyi Haber: 'Siparişlerimizi Yüzde 35 Arttırıyoruz'Dünya Devinden İyi Haber: 'Siparişlerimizi Yüzde 35 Arttırıyoruz'Türkiye'deki darbe girişimi ve sonrasında yaşanan gelişmelerin, hedeflerini aksatmayacağını belirten Ideal Standard International CEO'su Tursten Tuerling, Türkiye'den daha fazla ürün tedarik edeceklerini ve iş hacmini artıracaklarını söyledi.
 • 29 Temmuz 2016 12:44Fetö'nün Darbe Girişimi Belçika Basınına Mektupla AnlatıldıTürkiye'nin Brüksel Büyükelçiliği, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimiyle ilgili Belçika kamuoyunu bilgilendirmek amacıyla Flamanca ve Fransızca olarak yayın yapan başlıca yazılı basın kuruluşlarına ve haber ajanslarına mektup gönderdi.
 • 28 Temmuz 2016 17:27AB'den Türkiye'deki Sığınmacılar İçin 1,4 Milyar EuroAB'den Türkiye'deki Sığınmacılar İçin 1,4 Milyar EuroAB Komisyonu, Türkiye'deki Suriyeli sığınmacılar için taahhüt ettiği yardımın 1,4 milyar euroluk dilimini serbest bıraktı.
 • 27 Temmuz 2016 16:38Dünya Devi Türkiye'den Tedariki ArtıracakIdeal Standard International Üst Yöneticisi (CEO) Tursten Tuerling, Türkiye'den daha fazla ürün tedarik edeceklerini ve iş hacmini artıracaklarını belirtti.
 • 27 Temmuz 2016 11:31Burdan Yumurta'ya Uluslararası ÖdülBurdan Yumurta'ya Uluslararası ÖdülGünde 2 milyon üretim kapasitesine sahip Burdan Yumurta, Brüksel’de dünyanın dört bir tarafından üreticilerin katıldığı yarışmada lezzet ve kalite ödülü aldı.
 • 27 Temmuz 2016 11:19Gentiloni: "Türkiye'de Darbe Girişimi Sonrası Verilen Reaksiyon Tehlikeli ve Orantısız Bir Hal Aldı"İtalya Dışişleri Bakanı Paolo Gentiloni, darbe girişimi sonrası Türkiye'de intikam duygusuyla bir tasfiye sürecinin yaşandığını, verilen reaksiyonun tehlikeli ve orantısız bir hal aldığını iddia etti.
 • 27 Temmuz 2016 10:17Onlarla Bir Araya Gelmeyeceğimizi, Aynı Masa Etrafında Oturmayacağımızı Beyan Ediyoruz...Onlarla Bir Araya Gelmeyeceğimizi, Aynı Masa Etrafında Oturmayacağımızı Beyan Ediyoruz...TÜRKİYE'nin Brüksel Büyükelçiliği önünde yapılan gösteri, şehit olanlar için bir dakikalık saygı duruşuyla başladı.
 • 27 Temmuz 2016 09:17Flaş İddia: Türkiye'ye Yaptırımı AB Komisyonu Başkanı Juncker Engelledi!Flaş İddia: Türkiye'ye Yaptırımı AB Komisyonu Başkanı Juncker Engelledi!Brüksel merkezli haftalık gazete Politico Europe'un haberine göre, yaptırımı önerisi AB Komisyonu'nun Genişlemeden ve Komşuluktan Sorumlu Komiseri Johannes Hahn'dan geldi.
 • 26 Temmuz 2016 19:37Fetö'nün Darbe Girişimine Dünyadan TepkilerBelçika'daki Türk sivil toplum kuruluşları (STK), FETÖ'nün darbe girişimine tepki gösterdi.
 • 26 Temmuz 2016 17:02AB Erdoğan'ın Suçlamalarını ReddettiAB Erdoğan'ın Suçlamalarını ReddettiCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Alman medyasına verdiği röportajda Avrupa Birliği'nin mülteci anlaşması taahhütlerine uymadığını söylemişti.
 • 21 Temmuz 2016 19:43Belçika'da Ulusal Gün Kutlamalarına Terör Korkusu DamgasıBelçika'da Ulusal Gün Kutlamalarına Terör Korkusu DamgasıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Belçika'daki Ulusal Gün kutlamaları için gelen insanlar Polisler ve güvenlik önlemleri Belçika'da Ulusal Gün kutlamalarına terör korkusu damgası Belçika'daki Ulusal Gün kutlamaları, Fransa'nın Nice kentindeki gibi bir saldırı korkusu nedeniyle sönük geçti Kutlama törenini geçen seneye oranla çok az kişi izlerken, polis ve asker yoğun güvenlik önlemi aldı Belçika'daki Ulusal Gün kutlamalarına terör saldırısı korkusu nedeniyle katılanların sayısı önceki senelere oranla çok az oldu.
 • 21 Temmuz 2016 18:41Belçika'da Ulusal Gün Kutlamalarına Terör Korkusu DamgasıBelçika'daki Ulusal Gün kutlamalarına terör saldırısı korkusu nedeniyle katılanların sayısı önceki senelere oranla çok az oldu.
 • 21 Temmuz 2016 11:42Türklere Megafon Kullandıran Polisler Hakkında Soruşturma AçıldıTürklere Megafon Kullandıran Polisler Hakkında Soruşturma AçıldıDarbe girişimi gecesi Türkiye'nin Brüksel Büyükelçiliği önünde toplanan çok sayıda Türk vatandaşının megafon kullanmasına izin veren polislere soruşturma açıldı.
 • 21 Temmuz 2016 11:32Kardeşi 35 Kişiyi Öldürdü, O Belçika Adına YarışacakKardeşi 35 Kişiyi Öldürdü, O Belçika Adına YarışacakAvrupa ve Belçika, Brüksel Havaalanı'nda 22 Mart 2016'da 35 kişinin hayatını kaybettiği terörist saldırısıyla bir anda sarsıldı.
 • 21 Temmuz 2016 10:36Brüksel Bombacısının Erkek Kardeşi Olimpiyatlarda YarışacakBrüksel Bombacısının Erkek Kardeşi Olimpiyatlarda YarışacakBrüksel'de havalimanı patlamasının zanlılarından biri olan Naim Laachraoui'nin erkek kardeşi Murat Laachraoui, Rio Olimpiyatları'nda yarışacak.
 • 20 Temmuz 2016 18:20Belçika'da Bomba AlarmıBelçika'da Bomba AlarmıBelçika’da polis uzun bir mont giyen ve üzerinde kablolar bulunan bir şüpheliye dair ihbar alınmasının ardından harekete geçti.
 • 20 Temmuz 2016 18:01Brüksel'de Terör AlarmıBelçika'nın başkenti Brüksel'de üzerinde bomba bulunduğu tahmin edilen bir kişi nedeniyle terör alarmı verildi.
 • 20 Temmuz 2016 17:55Belçika'da Darbe Girişimi Karşıtı Gösteride Polise SoruşturmaBelçika'da FETÖ'nün püskürtülen darbe girişimini protesto eden Türk vatandaşlarına, polis aracının megafonunu Kur'an-ı Kerim okunması için kullandıran polislerin belirlenmesi için soruşturma başlatıldı.
 • 19 Temmuz 2016 19:53Voa Flaş Haber 18 TemmuzVoa Flaş Haber 18 TemmuzAmerika Dışişleri Bakanı John Kerry, Brüksel’de yaptığı açıklamalarda, Dışişleri Bakanı Mevlut Çavuşoğlu’nun Türk hükümetinin demokrasi ve hukukun üstünlüğüne olan saygısını sürdüreceği konusunda kendisine güvence verdiğini söyledi.
 • 19 Temmuz 2016 00:10Fetö'nün Darbe Girişimine TepkilerMacaristan Dış Ticaret ve Dışişleri Bakanı Peter Szijjarto, Avrupa Birliği'nin (AB), Türkiye'de anayasal düzenin yıkılmasına yönelik darbe girişiminde bulunanlara hesap sorma konusunda müdahalede bulunmaması gerektiğini söyledi.
 • 19 Temmuz 2016 00:03İdam Cezasının Olduğu Hiç Bir Ülke AB Üyesi Olamazİdam Cezasının Olduğu Hiç Bir Ülke AB Üyesi Olamaz"Türkiye'deki darbe girişimi Brüksel'deki diplomatik görüşmelerin de gündemine oturdu.
 • 18 Temmuz 2016 19:00İtalya'dan İdam ve Yargı Mensuplarına "Tasfiye" Tepkisiİtalya Dışişleri Bakanı Paolo Gentiloni, Türkiye'de idamın yeniden gündeme getirilmesine tepki gösterirken, Türk hükümetinden aldıkları söze rağmen yargı mensuplarına yönelik bir tasfiye yapıldığını söyledi.
 • 18 Temmuz 2016 17:28İtalya'dan 'İdam' ve 'Yargı Mensuplarına Tasfiye' Tepkisiİtalya Dışişleri Bakanı Paolo Gentiloni, Türkiye'de idamın yeniden gündeme getirilmesine tepki gösterirken, Türk hükümetinden aldıkları söze rağmen yargı mensuplarına yönelik bir tasfiye yapıldığını söyledi.
 • 18 Temmuz 2016 15:35ABD Dışişleri Bakanı Kerry AçıklamasıABD Dışişleri Bakanı John Kerry, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimiyle ilgili, "Türkiye, NATO müttefiki ve AB'nin önemli ortağı. Biz, seçilmiş yönetimin yanında yer alıyoruz.
 • 18 Temmuz 2016 13:49Türkiye'nin Fetö Elebaşının İadesi TalebiABD Dışişleri Bakanı John Kerry, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) elebaşı Fetullah Gülen'in iadesiyle ilgili kendilerine sunulacak delillerin standartlara uygun olması durumunda bunun gereğini yapacaklarını söyledi.
 • 18 Temmuz 2016 12:47AB'den 'Türkiye' AçıklamasıAB'den 'Türkiye' AçıklamasıAB Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini, Brüksel'de yaptığı açıklamada, Türkiye'nin demokrasi, insan hakları ve temel özgürlüklere saygı göstermesi gerektiğini söyledi.
 • 18 Temmuz 2016 10:46Mogherini: "Türkiye'de Hukukun Egemenliği Korunmalı"AB Dışişleri ve Güvenlik Politikaları Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini, Brüksel’de gerçekleştirilen AB Dışişleri Bakanları toplantısı öncesinde yaptığı açıklamada, “Türkiye’de hukukun egemenliği korunmalı. Ülkeyi hukuktan uzaklaştıracak adımların herhangi bir mazereti olamaz. Demokratik ve meşru kurumlar korunmalı” dedi.
 • 18 Temmuz 2016 00:17Fetö'nün Darbe Girişimine TepkilerFetö'nün Darbe Girişimine TepkilerGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Belçika'nın Maasmechelen kentinde toplanan Türk vatandaşlarının tepkisi AK Parti Brüksel Temsilcisi Ruhi Açıkgöz'ün konuşması İstiklal marşı okunması FETÖ'nün darbe girişimine tepkiler Belçika'nın Maasmechelen kentinde toplanan Türk vatandaşları, FETÖ'nün püskürtülen darbe girişimine karşı gösteri düzenledi Belçika'nın Maasmechelen kentinde yaşayan Türk vatandaşları, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) püskürtülen darbe girişimine tepki gösterdi.
 • 17 Temmuz 2016 12:20Fetö'nün Darbe Girişimine TepkilerBelçika'nın Beringen şehrinde yaşayan Türkler, Fetullahçı Terör Örgütünün (FETÖ) püskürtülen darbe girişiminin ardından dün gece saatlerinde örgüte ait bir binaya yürüdü.
 • 17 Temmuz 2016 11:01Avrupalı Türkler Darbecilere KarşıAvrupalı Türkler Darbecilere KarşıALMANYA'nın başkenti Berlin'de Türkiye kökenlilerin kurduğu sivil toplum kuruluşlarının yöneticileri ve Berlinli Türkler, Berlin Büyükelçiliği'nin önünde nöbet tuttu.
 • 17 Temmuz 2016 04:28Fetö'nün Darbe Girişimine TepkilerFetö'nün Darbe Girişimine TepkilerGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Tepkilerden görüntüler Belçika'nın başkenti Brüksel'de toplanan vatandaşlar, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine tepki gösterdi.
 • 17 Temmuz 2016 04:22Fetö'nün Darbe Girişimine TepkilerFetö'nün Darbe Girişimine TepkilerGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Tepkilerden görüntüler Belçika'nın başkenti Brüksel'de toplanan vatandaşlar, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine tepki gösterdi.
 • 16 Temmuz 2016 21:58Fetö'nün Darbe Girişimine Dünyadan TepkilerAvrupa İslam Organizasyonu Federasyonu (FIOE), Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimini kınadıklarını ve Türk halkının demokrasi yanlısı davranışını takdir ettiklerini bildirdi.
 • 16 Temmuz 2016 19:40Belçika'da Türkiye'ye Destek GösterisiBelçika'da Türkiye'ye Destek GösterisiBelçika'da Türkiye'ye destek gösterisiEnder DURUEL BELÇİKA (DHA) - Türkiye'de yaşanan darbe girişimini protesto etmek ve Türk devleti ile birlik mesajı vermek için Brüksel'de yaşayan vatandaşlar Türk Büyükelçiliği önünde bir araya gelerek gösteri düzenledi.
 • 16 Temmuz 2016 19:04Fetö'nün Darbe Girişimine Dünyadan TepkilerBelçika'nın başkenti Brüksel'de toplanan vatandaşlar, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine tepki gösterdi.
 • 16 Temmuz 2016 02:48İstanbul ve Ankara'da Fetö'den Darbe GirişimiTürkiye'nin Brüksel Büyükelçiliği önünde toplanan vatandaşlar, İstanbul ve Ankara'da FETÖ'nün darbe girişimine karşı gösteri düzenliyor.
 • 15 Temmuz 2016 19:16Ttıp Müzakerelerinde 14. Tur TamamlandıAvrupa Birliği (AB) ve ABD arasında Transatlantik Ticaret ve Yatırım Ortaklığı (TTIP) müzakerelerinde 14. tur görüşmeleri tamamlandı.
 • 15 Temmuz 2016 16:12Demirtaş'tan Fransa Saldırısı ve Terör MesajıDemirtaş'tan Fransa Saldırısı ve Terör MesajıFransa’da yaşanan terör saldırısı nedeniyle mesaj yayınlayan İzmir Ticaret Odası (İTO) Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Demirtaş, "Bugün en önemli küresel sorun haline gelen terörle ortak mücadele etmek gerekmektedir.
 • 15 Temmuz 2016 14:26Belçika'da Güvenlik TedbirleriBelçika, Fransa'nın Nice şehrinde gerçekleştirilen terör saldırısı sonrası, 21 Temmuz'daki Ulusal Gün kutlamalarında güvenlik önlemlerini arttırmaya karar verdi.
 • 15 Temmuz 2016 13:09NATO ve Rusya Fikir Ayrılıkları Hususunda HemfikirNATO ve Rusya Fikir Ayrılıkları Hususunda HemfikirBrüksel'de düzenlenen NATO – Rusya görüşmelerinde Ukrayna krizi ön plana çıktı.
 • 15 Temmuz 2016 09:47Ska Keller: Türkiye'nin AB'den Uzaklaşmasında İki Taraf da HatalıSka Keller: Türkiye'nin AB'den Uzaklaşmasında İki Taraf da HatalıANKARA ile Brüksel arasında özellikle vize konusunda son zamanlarda soğuk rüzgarlar esiyor.
 • 14 Temmuz 2016 16:19Nato-Rusya Konseyi ToplantısıLitvanya Dışişleri Bakanı Linas Linkevicius, NATO ile Rusya arasında yapılan görüşmelerin faydasız olduğunu söyledi.
 • 14 Temmuz 2016 12:56Avrupa Parlamentosunda Terör Örgütü SergisiAK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin, Avrupa Parlamentosunda (AP) terör örgütü sergisi açılmasına ilişkin olarak, "Barış, huzur ve istikrarın tehdit unsuru olan terör örgütlerinin Avrupa Parlamentosunda rahatlıkla terör propagandası yapıyor olması, son derece manidar ve endişe vericidir" dedi.
 • 14 Temmuz 2016 10:42NATO ve Rusya YakınlaşamadıNATO ve Rusya YakınlaşamadıBrüksel'de biraraya gelen NATO Rusya Konseyi'nde taraflar arasında yakınlaşma sağlanamadı.
 • 14 Temmuz 2016 09:17CHP Pm Yarın ToplanıyorCHP Parti Meclisi (PM), Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında yarın toplanacak.
 • 13 Temmuz 2016 16:05Yabancı Yolcular, Havalimanında Güllerle KarşılandıYabancı Yolcular, Havalimanında Güllerle KarşılandıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Öğrencilerin gelen yolculara gül dağıtması İletişim Kulübü Başkanı Sinan Ergün'ün açıklaması Sabahattin Zaim Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Arif Ersoy'un açıklaması Yabancı yolcular, havalimanında güllerle karşılandı Atatürk Havalimanı'ndaki terör saldırısını protesto eden bir grup Sabahattin Zaim Üniversitesi öğrencisi, Dış Hatlar Geliş Terminali'nde, yabancı yolculara gül dağıttı Atatürk Havalimanı'ndaki terör saldırısını protesto eden bir grup Sabahattin Zaim Üniversitesi öğrencisi, Dış Hatlar Geliş Terminali'nde, yabancı yolculara gül dağıttı.
 • 13 Temmuz 2016 14:54Havalimanında Gül Dağıtarak Terörü Protesto EttilerHavalimanında Gül Dağıtarak Terörü Protesto Ettilerİstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi öğrencileri, Atatürk Havalimanı'nda yaşanan terör saldırısını kınamak amacıyla dış hatlar geliş terminalinde yolculara gül dağıttı.
 • 12 Temmuz 2016 22:50İbrahim Kalın, AP'de Terör Örgütü Sergisi Açılmasına Tepki GösterdiCumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın Avrupa Parlamentosunda terör örgütü sergisi açılmasına tepki gösterdi.