SON DAKİKA BÜLENT TEZCAN HABERLERİ

Son Dakika Bülent Tezcan Haberleri

 • 17:33CHP Seçim Takvimini AçıkladıCHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin ile Seçim ve Hukuk İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan, önümüzdeki Kasım ayında gerçekleşecek erken seçim sürecinde adayların başvuruları için gerekli takvimi açıkladı.
 • 14:21CHP Genel Başkan Yardımcısı Tezcan AçıklamasıCHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan, "Hakim ve savcıların özlük işlerine bakan HSYK, iktidar veya bir başka güç odağının kontrolünde olamaz" görüşünü paylaştı.
 • 14:07Tezcan: Hsyk, Ucuz Yalanlara Bekçilik Yapma Yeri DeğildirCHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan, Sümeyye Erdoğan'a suikast yalanını ortaya çıkaran 2 savcı hakkında inceleme başlatılmasına tepki gösterdi.
 • 13:20Hükümet Kurma SüreciHükümet kurma süreci kapsamında, AK Parti ile CHP heyetleri arasında gerçekleştirilen görüşmelerin ikincisi başladı.
 • 16:25Madımak Olayları 22. Yılında Etkinliklerle AnıldıMadımak Olayları 22. Yılında Etkinliklerle AnıldıSivas'ta, 2 Temmuz 1993'te 37 kişinin hayatını kaybettiği Madımak olaylarının 22. yıl dönümü nedeniyle anma etkinliği düzenlendi.
 • 16:21Ailelerin Eski Madımak Oteli Kapısındaki BekleyişiAilelerin Eski Madımak Oteli Kapısındaki BekleyişiGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: -Otel önünden görüntü-Vatandaş görüntüsü-Kapı önünde oturan aileler-Açıklama -Genel detaylar Sivas olaylarının 22. yılı- Sivas'ta 2 Temmuz 1993'te çıkan olaylarda yaşamını yitirenler, kentte düzenlenen programda anıldı- Olaylarda hayatını kaybedenlerin aileleri ile HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ, CHP Genel Başkan Yardımcıları Bülent Tezcan, Veli Ağbaba, Sezgin Tanrıkulu, Selin Sayek Böke, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun eşi Selvi Kılıçdaroğlu, CHP'li ve HDP'li bazı milletvekilleri, merkezin önüne karanfil bıraktı- Olayda hayatını kaybedenlerin yakınlarından bazıları, eski Madımak Oteli kapısı önünde bekleyerek, içeriye kimsenin girmesine izin vermedi Sivas'ta 2 Temmuz 1993'te çıkan olaylarda yaşamını yitirenler, kentte düzenlenen programda anıldı.
 • 13:02Yolsuzlukla Mücadelede Ne Kadar Israrlı Olması Gerektiğinin Açık Örneği'CHP Genel Başkan Yardımcısı Aydın Milletvekili Bülent Tezcan, 17 Aralık rüşvet ve yolsuzluk soruşturmasının kilit ismi Reza Zarrab'ın, 'ihracat şampiyonu' olarak ödüllendirilmesiyle ilgili olarak "Zarrab'ın cari açığı da ne kadar hızlı azalttığını anlatıyorlardı.
 • 20:58Aydın: Türkiye'nin Rehabilitasyonu İçin İktidara İhtiyacımız VarAydın: Türkiye'nin Rehabilitasyonu İçin İktidara İhtiyacımız VarCHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan, Türkiye'nin rehabilitasyonu için iktidara ve hükumeti kurmaya hazır olduklarını ifade etti.
 • 19:24Nazilli - CHP'li Tezcan: Bu Görüşme CHP'nin Kurumsal Kimliğini Temsilen Yapılmış Bir Görüşme...Nazilli - CHP'li Tezcan: Bu Görüşme CHP'nin Kurumsal Kimliğini Temsilen Yapılmış Bir Görüşme...CHP'li Tezcan: Bu görüşme CHP'nin kurumsal kimliğini temsilen yapılmış bir görüşme değildir CUMHURİYET Halk Partisi (CHP) Aydın Milletvekili Bülent Tezcan, CHP eski Genel Başkanı ve Antalya Milletvekili Deniz Baykal'ın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile yaptığı görüşmenin, CHP'nin kurumsal kimliğini temsilen yapılmış bir görüşme olmadığını belirtip, "Bunu böyle göstermeye çalışmak ya da ifade etmeye çalışmak yanlış olur" dedi.
 • 14:38CHP'li Tezcan: Bu Görüşme CHP'nin Kurumsal Kimliğini Temsilen Yapılmış Bir Görüşme DeğildirCHP'li Tezcan: Bu Görüşme CHP'nin Kurumsal Kimliğini Temsilen Yapılmış Bir Görüşme DeğildirCumhuriyet Halk Partisi (CHP) Aydın Milletvekili Bülent Tezcan, CHP eski Genel Başkanı ve Antalya Milletvekili Deniz Baykal'ın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile yaptığı görüşmenin, CHP'nin kurumsal kimliğini temsilen yapılmış bir görüşme olmadığını belirtip, "Bunu böyle göstermeye çalışmak ya da ifade etmeye çalışmak yanlış olur" dedi.
 • 18:14Milletvekili Genel Seçiminin ArdındanCHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan, koalisyon tartışmalarına ilişkin, "Partiler, kendi kimlikleriyle ortaya çıkıp, Anayasanın çizdiği çerçeve içerisinde rüştünü ispat edip hareket ederlerse, Türk demokrasisi birçok hükümet seçeneğine açıktır" dedi.
 • 17:33CHP'li Tezcan, AK Parti ile Koalisyon İhtimalini DeğerlendirdiCHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan, AK Parti ile koalisyon ihtimaline ilişkin, "Bizim kapalı olduğumuz şey, dışarıdan kurgulanmış yönetilen ve anayasal düzenimizle bağdaşmayan, vesayetçi bir hükümet sistemine kapalıyız" dedi.
 • 17:03Tezcan: Tezcan: "Millet Parlamenter Sistemin Devamlılığı Yönünde Vurgu Yapmıştır"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan konuşması CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan, 25'inci Dönem Milletvekili Genel Seçimi'nin ardından gazetecilere yaptığı değerlendirmede, "Milletimiz önemli bir tercihte bulunmuştur.
 • 19:34Tezcan: Tezcan: "Millet İradesinin, Sandıktan Bozulmadan Çıkması Çok Büyük Önem Taşıyor"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Milletvekili genel seçimleri- CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan- Tezcan'ın konuşması Milletvekili genel seçimleri- CHP Genel Başkan Yardımcısı Tezcan: - "Milletin iradesi sandığa girdi.
 • 15:25Genel Seçime DoğruCHP, örgütlere gönderdiği genelge ile hayatta olmayanlar adına seçmen bilgi kağıdı gönderildiği iddialarına karşı dikkatli olunmasını istedi.
 • 12:35CHP: Ölüler İçin Oy Kullanılacak, KullandırmayınCHP: Ölüler İçin Oy Kullanılacak, KullandırmayınCHP'li Bülent Tezcan ile Gürsel Tekin İl ve İlçe Başkanlıklarına yazı göndererek kimliklerin kontrol edilmesini, sahte oy kullanılmasına engel olunmasını istedi.
 • 11:14CHP'den Ysk'ya BaşvuruCHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 31 Mayıs'ta katıldığı TRT ortak yayınının, RTÜK yasası ve YSK genelgesine aykırı olduğunu belirterek, yaptırım uygulanmasını talep etti.
 • 10:52CHP, Erdoğan'ı Ortak Yayınlayan TRT'yi YSK'ya Şikayet EttiCHP, Erdoğan'ı Ortak Yayınlayan TRT'yi YSK'ya Şikayet EttiCHP'li Tezcan, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 31 Mayıs'ta TRT 1, TRT Haber, TRT Türk ortak yayınına ilişkin Yüksek Seçim Kurulu'na başvuru yaptı.
 • 14:00Genel Seçimlere DoğruCHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan, 7 Haziran'daki seçimler için 522 bin 720 sandık görevlisi ile seçimlerin hukuki sürecini takip etmeleri için de 4 bin 22 avukat belirlediklerini ifade ederek, "Nerede hangi tür seçim güvenliğini önlemeye yönelik adım varsa, bunu önleme görevi başta bağımsız yargı olmak üzere devletin kendisidir.
 • 13:53CHP, Seçim Güvenliği İçin 4 Madde ÖnerdiCHP, Seçim Güvenliği İçin 4 Madde ÖnerdiCHP'li Tezcan, "Veri girişleri kontrol edilmeli, oyları siyasi parti temsilcileri teslim etmeli, sonuçlar mutlaka kontrol edilmeli. Oy taşımada partiler dışlanmamalı." dedi.
 • 13:16CHP'li Tezcan: İsterseniz Kına Yakın, Seçim RisktedirCHP'li Bülent Tezcan, yeniden parmak boyasının konuşulması üzerine; "Seçim hileleri konusunda YSK aktif çalışma yapmaz ise isterseniz kına yakın, seçim risktedir.'' dedi.
 • 12:43CHP'li Tezcan: Sandığa Önlem Alınmazsa, Parmağa Kına da Yaksanız Seçim RisktedirCHP'li Tezcan: Sandığa Önlem Alınmazsa, Parmağa Kına da Yaksanız Seçim RisktedirCumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı Aydın Milletvekili Bülent Tezcan, seçim güvenliği ile ilgili açıklamalarda bulundu.
 • 13:07CHP'li Tezcan'dan Ysk'ya Cumhurbaşkanı BaşvurusuCHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın seçim sürecine müdahalede bulunduğunu ileri sürerek, Yüksek Seçim Kurulunca (YSK) bu durumun Anayasa'ya aykırı olduğuna ve yasaklanmasına karar verilmesini istedi.
 • 12:32CHP'den Ysk'ya BaşvuruCHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan, seçim yasaklarına aykırı yapılacak faaliyetlere izin verilmemesi, bu tür faaliyetlerin yayınlanmamasına karar verilmesi talebiyle, Yüksek Seçim Kuruluna (YSK) başvuruda bulundu.
 • 18:20CHP Genel Başkan Yardımcısı TezcanCHP Genel Başkan Yardımcısı TezcanGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Bülent Tezcan ve partililerin alkışı- CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan'ın açıklamaları- Partililerden detay CHP Genel Başkan Yardımcısı Tezcan: - "Genel seçime kısa bir süre kaldı.
 • 17:26Cumhurbaşkanı Mitingine Zorla Seyirci İddiasıCumhurbaşkanı Mitingine Zorla Seyirci İddiasıChp Genel Başkan Yardımcısı ve Aydın Milletvekili Bülent Tezcan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Aydın İstasyon Meydanı'ndaki toplu açılış törenini eleştirdi.
 • 17:13Aydın CHP Genel Baskan Yardimcisi Bülent Tezcan Gündeme İlişkin Açıklamalarda BulunduAydın CHP Genel Baskan Yardimcisi Bülent Tezcan Gündeme İlişkin Açıklamalarda BulunduAydın CHP Genel Baskan Yardimcisi Bülent Tezcan gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu (Tür: Yurt)
 • 16:35CHP'li Tezcan: Cumhurbaşkanı'nın Mitinginde Yoklama AlacaklarCHP'li Tezcan: Cumhurbaşkanı'nın Mitinginde Yoklama AlacaklarCHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Aydın'da katılacağı toplu açılış törenine, kişilerin resmi yazı ve talimatlarla gitmeye zorlandığını iddia etti.
 • 10:33Chp, Erdoğan'ın Görev İhlalleri İçin Yine Ysk'ya BaşvurduCHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan, Cumhurbaşkanı'nın tarafsızlıkla bağdaşmayan konuşmalarının hukuka aykırılığının tespit edilerek denetlenmesi için Yüksek Seçim Kurulu’na (YSK) başvurdu.
 • 14:50Aydın CHP'den Vatandaşa Bedava Arsa, Taksitle Ev VaadiAydın CHP'den Vatandaşa Bedava Arsa, Taksitle Ev VaadiCumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı ve Aydın milletvekili adayı Bülent Tezcan iktidara geldiklerinde Hazine arazilerini evsiz vatandaşlara bedava vereceklerini ve devlet olarak yapacakları evleri de 277 lira taksitle vatandaşlara dağıtacaklarını söyledi.
 • 17:59YSK, CHP'nin Erdoğan Başvurusunu ReddettiYSK, CHP'nin Erdoğan Başvurusunu ReddettiYSK, CHP'nin Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın tarafsızlığını ihlal ettiğini belirterek, televizyonlarda vatandaşın oyunu etkileyecek konuşmalara yer verilmemesi talebiyle yaptığı başvuruyu reddetti.
 • 16:30Chp, Savcılığın İstediği Bilgileri SunmadıCHP Genel Başkan yardımcısı Bülent Tezcan, cumhuriyet tarihi ile ilgili savcılık tarafından istenilen belgeleri sunmadıklarını bildirdi.
 • 21:28MİT Tırlarının Durdurulmasıyla İlgili Tutuklama KararıCHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan, MİT tırlarının durdurulması soruşturmasında, eski Adana Cumhuriyet Başsavcısı ve eski Adana İl Jandarma Komutanı ile 3 savcının tutuklanmasına ilişkin, "Sipariş üzerine savcıların tutuklandığı bir ülkede adalet çökmüştür.
 • 14:13AK Parti Milletvekili Uslu'dan CHP Genel Başkan Yardımcısı Tezcan'a CevapAK Parti Milletvekili Uslu'dan CHP Genel Başkan Yardımcısı Tezcan'a CevapCHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan'ın, vali ve kaymakamların AK Parti adına propaganda yaptığı iddiasına, Aydın milletvekili Adayı Zeynep Uslu'dan cevap geldi.
 • 19:43Tezcan: 7 Haziran'da Türkiye'de, Millet De, Başbakan'da KurtulacakTezcan: 7 Haziran'da Türkiye'de, Millet De, Başbakan'da KurtulacakCHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan, tarafsız olması gereken Cumhurbaşkanı’nın meydanlarda muhalefet partilerinin dinini imanını sorguladığını söyledi.
 • 16:42CHP'li Tezcan'dan CHP'li Tezcan'dan "Kaymakamlar Eliyle Aday Tanıtım Toplantısı" EleştirisiCHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan, Aydın CHP İl Başkanlığı'nda düzenlenen toplantıda; Aydın Valisi ile kaymakamlara yüklendi.
 • 14:38CHP'li Tezcan'dan CHP'li Tezcan'dan "Kaymakamlar Eliyle Aday Tanıtım Toplantısı" EleştirisiChp Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan, Aydın CHP İl Başkanlığı'nda düzenlenen toplantıda, Aydın Valisi ile kaymakamlara yüklendi.
 • 13:35CHP'li Tezcan: Kaymakamlar ve Valiler AKP Propagandasına Yardım EdiyorCHP'li Tezcan: Kaymakamlar ve Valiler AKP Propagandasına Yardım EdiyorCHP Aydın İl Başkanlığı’nda düzenlediği basın toplantısında konuşan CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Milletvekili Bülent Tezcan, kaymakamların ve valilerin AK Parti milletvekili adaylarına propaganda için toplantılar düzenlediğini iddia etti.
 • 12:06CHP Genel Başkan Yardımcısı Tezcan AçıklamasıCHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan, İstanbul 29. Asliye Ceza Mahkemesi Hakimi Metin Özçelik'in tutuklanmasına ilişkin, "Türkiye yeni Ergenekon ve Balyoz davaları yaratılarak normalleşemez. Hakimler verdikleri kararlar nedeniyle tutuklanamaz. En yanlış kararları verseler bile bunun yolu, hukuk içindeki mekanizmaların çalıştırılarak kararların düzeltilmesidir" ifadesini kullandı.
 • 10:50Tezcan: Hakimler Verdikleri Karar Nedeniyle TutuklanamazCHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan, İstanbul 29. Asliye Ceza Mahkemesi Hakimi Metin Özçelik'in tutuklanmasına tepki gösterdi.
 • 21:47CHP Genel Başkan Yardımcısı Tezcan AçıklamasıCHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan, 6,5 milyon işsizin, onurlu ülkelerin vatandaşları gibi bu problemlerinden kurtulup, alnı ak, başı dik gezdiği, yaşanacak bir Türkiye istediklerini söyledi.
 • 15:25Bülent Tezcan - CHP'den TRT Hakkında Suç DuyurusuBülent Tezcan - CHP'den TRT Hakkında Suç DuyurusuGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: CHP Aydın İl Başkanlığı tabelası - CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan'ın açıklamaları- Basın toplantısından detaylar- Tezcan'ın partililerle sohbet edip fotoğraf çektirmesi CHP Genel Başkan Yardımcısı Tezcan: -(CHP'nin 'Milletçe Alkışlıyoruz' reklamı) "TRT yöneticileri kamu görevinin kötüye kullanarak suç işlemektedir.
 • 15:04CHP Genel Başkan Yardımcısı Tezcan: Vatandaş İktidara Tasdikname VerecekCHP Aydın İl Başkanlığı’nda bir basın toplantısı düzenleyen Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan, genel seçimde vatandaşın hükümete tasdikname vermesini beklediklerini söyledi.
 • 14:57Efgan Ala Bölgede Dolaşıyor Bu Tereddüt ve Şüpheleri Artıran HususturEfgan Ala Bölgede Dolaşıyor Bu Tereddüt ve Şüpheleri Artıran Husustur"CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan, Ağrı’daki çatışmayla ilgili ilk açıklamayı Efgan Ala'nın yapmasına tepki göstererek, " Efgan Ala’nın şu anda hiçbir sıfatı yoktur.
 • 14:21CHP Genel Başkan Yardımcısı Tezcan AçıklamasıCHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan, TRT'nin, partilerinin "Milletçe Alkışlıyoruz" reklamını yayınlamama kararı aldığını belirterek, buna ilişkin hukuki işlem başlattıklarını bildirdi.
 • 13:10CHP'li Tezcan: Unutmasınlar Ki TRT'nin Asıl Sahibi MillettirCumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan, CHP'nin 'Milletçe Alkışlıyoruz' reklamını TRT'nin yayınlamamasına tepki gösteren bir açıklama yayımladı.
 • 13:00CHP'den Reklamını Yayımlamayan TRT'ye TepkiCHP'den Reklamını Yayımlamayan TRT'ye TepkiCHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan, seçim kampanyası için hazırlanan "Milletçe Alkışlıyoruz" reklamına vize vermeyen TRT'ye sert çıktı.
 • 16:56Chp, Milletvekili Aday Listelerini Ysk'ya Sundu - Bülent TezcanChp, Milletvekili Aday Listelerini Ysk'ya Sundu - Bülent TezcanCHP, milletvekili aday listelerini YSK'ya sundu-CHP Genel Başkan Yardımcısı Tezcan: -"Parti olarak seçimlere hazırız. Türkiye'de 7 Haziran, demokratik, olgun bir seçim yarışıyla sonuçlanıp bir iktidar değişikliğini müjdelemesini bekliyoruz" CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan, "CHP olarak seçimlere hazırız. Türkiye'de 7 Haziran, demokratik, olgun bir seçim yarışıyla sonuçlanıp bir iktidar değişikliğini müjdelemesini bekliyoruz" dedi.
 • 16:45Bülent Tezcan: Sandıktan Çıkan Sonuçların Hiçbirini DeğiştirmedikBülent Tezcan: Sandıktan Çıkan Sonuçların Hiçbirini DeğiştirmedikGenel seçimlerde yarışacak milletvekili adaylık listesini ilk olarak CHP, Yüksek Seçim Kurulu’na (YSK) teslim etti.
 • 16:15CHP Genel Başkan Yardımcısı Tezcan Adayı Listesini Ysk'ya Teslim EttiCumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan, 7 Haziran’da yapılacak olan genel seçimler için milletvekili adayı listesini YSK’ya teslim etti.