SON DAKİKA ÇAĞLAYAN HABERLERİ

Son Dakika Çağlayan Haberleri

 • 08:47Babacan Devri Kapandı, Ekonominin Dümenine Şimşek GeçtiBabacan Devri Kapandı, Ekonominin Dümenine Şimşek GeçtiMehmet Şimşek'in kaptanlığında Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın damadı Berat Albayrak Enerji, Süleyman Soylu Çalışma, Binali Yıldırım ise Ulaştırma Bakanlığı yapacak.
 • 20:27Gül'ün Başdanışmanı Ahmet Sever'den Can Dündar'a DestekGül'ün Başdanışmanı Ahmet Sever'den Can Dündar'a DestekGazeteci Can Dündar'ın MİT TIR'larıyla ilgili yargılandığı davaya 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün Başdanışmanı Ahmet Sever de adliyeye gelerek destek oldu.
 • 00:55Dilek Dündar: Basına Yapılmış Bir DarbedirDilek Dündar: Basına Yapılmış Bir DarbedirMİT TIR'ları haberleri nedeniyle tutuklanan Can Dündar'ın eşi Dilek Dündar, "Direneceğiz ve kazanacağız. Basına yapılmış bir darbe bu." dedi.
 • 10:34İstanbul'da 11 İlçede Elektrik Kesintisi Yaşanacakİstanbul'da 11 İlçede Elektrik Kesintisi Yaşanacakİstanbul'da 11 ilçede 29 Kasım pazar günü 12 ilçede elektrik kesintisi uygulanacak. Başakşehir ve Fatih'te kesinti 12 saat sürecek.
 • 11:54CHP'li Yarkadaş: Tutuklama Talimatı 6 Ay Önce TRT Haber'de VerildiCHP'li Yarkadaş: Tutuklama Talimatı 6 Ay Önce TRT Haber'de VerildiCHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş, Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar ile gazetenin Ankara temsilcisi Erdem Gül’ün tutuklanma talimatının, 6 ay önce TRT Haber’e çıkan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından verildiğini söyledi.
 • 05:36Arda BoylarıArda Boyları" Balesi SahnelendiGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - "Arda boyları" bale gösterisi "Arda boyları" Samsun'da sahnelendi Samsun Devlet Opera ve Balesi, Trakya yöresine ait türkülerden "Arda boyları"nın hikaye ve müziğini modern dansla harmanlayan "Arda boyları" balesini Samsun'da sanatseverlerle buluşturdu.
 • 00:27Arda Boyları" Samsun'da SahnelendiSamsun Devlet Opera ve Balesi, Trakya yöresine ait türkülerden "Arda boyları"nın hikaye ve müziğini modern dansla harmanlayan "Arda boyları" balesini Samsun'da sanatseverlerle buluşturdu.
 • 00:16Milletvekilleri ve Gazeteciler Dündar ve Gül'ün Tutuklanmasına Tepki GösterdiMilletvekilleri ve Gazeteciler Dündar ve Gül'ün Tutuklanmasına Tepki GösterdiCumhuriyet gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar ve gazetenin Ankara Temsilcisi Erdem Gül'ün tutuklanmasının ardından, Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı önünde toplanan Dündar ve Gül'ün ailesi, milletvekilleri ve gazeteci arkadaşları karara tepki gösterdi.
 • 00:11Can Dündar ve Erdem Gül'ün TutuklanmasıCan Dündar ve Erdem Gül'ün TutuklanmasıBarış Yarkadaş'ın konuşması- CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal'ın konuşması CHP milletveklilleri ile Cumhuriyet gazetesi çalışanlarının yanı sıra bir grup vatandaş, Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar ve Ankara temsilcisi Erdem Gül'ün tutuklanma karanını protesto etti.
 • 23:53CHP'li Milletvekillerinden Tutuklama AçıklamasıİSTANBUL (İHA) – CHP milletvekilleri, Can Dündar ve Erdem Gül hakkındaverilen tutuklama kararının ardından adliye önünde basın açıklaması yaptı.
 • 23:00Geniş Haber) Gazeteci Can Dündar ve Erdem Gül TutuklandıMit TIR'larıyla ilgili yayımladıkları haber ve görüntüler nedeniyle haklarında başlatılan soruşturma kapsamında savcılıkça ifadeleri alınarak nöbetçi mahkemeye sevk edilen Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar ve gazetenin Ankara Temsilcisi Erdem Gül tutuklandı.
 • 21:58Can Dündar ve Erdem Gül TutuklandıCumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar ve gazetenin Ankara Büro Temsilcisi Erdem Gül, MİT TIR’larına ilişkin soruşturma kapsamında çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.
 • 19:21Cihan Haber Ajansı Haftalık Gündemi27 Kasım 2015 Cuma- TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Cansen Başaran Symes ve TÜRKONFED Yönetim Kurulu Başkanı Tarkan Kadooğlu, Çanakkale'de düzenlenen TÜRKONFED 19. Girişim ve İş Dünyası Zirvesi'nde konuşacak.
 • 17:46İstanbul'un 13 İlçesinde Elektrik KesintisiBoğaziçi Elektrik Dağıtım A.Ş. (BEDAŞ), Pazartesi günü İstanbul’un 13 ilçesinde elektrik kesintisi yaşanacağını duyurdu.
 • 16:15Can Dündar'a Tutuklama TalebiMİT Tırları soruşturması kapsamında Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni ve Cumhuriyet Gazetesi Ankara Temsilcisi Erdem Gül, savcılık sorgusunun ardından tutuklama istemiyle nöbetçi mahkemeye sevkedildi.
 • 14:46Alman İş Adamlarından Besni Eğitimine 25 Bin Euro BağışladıAlman İş Adamlarından Besni Eğitimine 25 Bin Euro BağışladıMerinos Yönetim Kurulu Üyesi Ali Erdemoğlu ve Adıyaman’ın Besni Kaymakamlığının girişimleri sonucu Alman İş Adamlarından Besni ilçe eğitiminde kullanılmak üzere 25 Bin Euro hibe edildi.
 • 13:31Varto Müftülüğü'nden Anlamlı YardımVarto Müftülüğü'nden Anlamlı YardımMuş’un Varto Müftülüğü, açtığı hesaba yapılan bağışlarla aldığı arsanın tapusunu vefat eden imamın eşine verdi.
 • 12:50Dündar ve Gül Hakkındaki "Mit Tırları" SoruşturmasıCumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar ve Ankara Temsilcisi Erdem Gül, gazetede, MİT'e ait yardım tırlarının durdurulmasıyla ilgili gerçeğe aykırı bazı görüntü ve bilgiye yer verdikleri gerekçesiyle haklarında başlatılan soruşturma kapsamında ifade vermek üzere Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı'na geldi.
 • 12:30Can Dündar Terör Soruşturmasında İfade Vermek Üzere AdliyedeCan Dündar Terör Soruşturmasında İfade Vermek Üzere AdliyedeCumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar, MİT Tır’larına ilişkin görüntülerin yayınlanması gerekçesiyle hakkında başlatılan soruşturmada ifade vermek üzere adliyeye geldi.
 • 11:24Ordu'da Kültür SanatErzurum Devlet Tiyatrosu, "Hülleci" adlı oyunu Ordulu sanatseverlerin beğenisine sunacak.
 • 10:46Hayrettin, Sokak Müzisyenine Valiz Dolusu Para Döktü!Amerika'da kaldığı süre boyunca Amerikalıları trolleyen Hayrettin, son çektiği video ile Youtube popüler videolarında 2. sıraya yerleşti.
 • 20:03Can Dündar ve Erdem Gül, MİT Tır'ları Manşetinden Dolayı İfadeye ÇağrıldıCumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar ve Ankara temsilcisi Erdem Gül, MİT TIR’ları manşetinden dolayı ifadeye çağrıldı.
 • 16:21Adliye Önünde Kadın Cinayetlerinde 'İndirim' ProtestosuAdliye Önünde Kadın Cinayetlerinde 'İndirim' Protestosu* 'Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu' üyesi kadınlar, Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı önünde eylem yaptı.
 • 16:15Adliye Önünde Kadın Cinayetlerinde Adliye Önünde Kadın Cinayetlerinde "İndirim" Protestosu'kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu' üyesi kadınlar, Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı önünde eylem yaptı.
 • 15:52Hüda Par'dan İl Müftüsü Bozkurt'a ZiyaretHüda Par'dan İl Müftüsü Bozkurt'a ZiyaretHür Dava Partisi (HÜDA PAR) Genel Başkan yardımcıları Hasan Aşkın ve İnan Sur ile Muş İl Başkanı Mehmet Şirin Çağlayan, İl Müftüsü Alettin Bozkurt’u makamında ziyaret etti.
 • 15:51Çağlayan Adliyesi'nde Kadınlardan Siyah Çelenkli ProtestoÇağlayan Adliyesi'nde Kadınlardan Siyah Çelenkli ProtestoKadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele ve Dayanışma Günü dolayısıyla İstanbul Adalet Sarayı önüne siyah çelenk bıraktı.
 • 15:42Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele GünüKadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu üyeleri, kadın cinayetlerine ilişkin davalardaki ceza indirimi uygulamasını protesto etti.
 • 17:40İstanbul'daki Terör Örgütüne Yönelik OperasyonTerör örgütü PKK'nın gençlik yapılanması YDG-H üyesi olduğu iddia edilen 2 şüpheli tutuklandı.
 • 17:06Davutoğlu 81 İlden Gelen Öğretmenlerle BuluştuBaşbakan Ahmet Davutoğlu, "Türkiye'de ve çevresinde barışı ikame etmek, bütün bu ateş çemberinin içinde ülkemizin demokrasisini, huzurunu, güvenliğini teminat altına almak için ne gerekiyorsa yapacağımızdan bütün dünyanın haberdar ve emin olması lazım" dedi.
 • 16:35Davutoğlu 81 İlden Gelen Öğretmenlerle BuluştuBaşbakan Ahmet Davutoğlu, öğretmenlere seslenerek, "Başkaları bu toprakların çocuklarını Türk, Kürt, Sünni, Alevi diye bölerek çatıştırmaya çalışırken, siz onlara dönüp, 'Çanakkale'de ayrılmayanları, Sarıkamış'ta ayrılmayanları bugün de ayırtmayacağız' diyerek gayret sarf edin" dedi.
 • 16:06Ekonomi Yönetiminde Saray ve Çankaya Uzlaştı'Ekonomi Yönetiminde Saray ve Çankaya Uzlaştı'Davutoğlu'nun açıkladığı yeni kabinede ekonomi yönetiminin kilit ismi Ali Babacan yer almadı.
 • 14:4464. Hükümet'in KurulmasıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, 1 Kasım'da yapılan 26. Dönem Milletvekili Genel Seçimi'nden tek başına iktidar olarak çıkan AK Parti'nin Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu'nu Hükümet'in kurmakla görevlendirmesinin ardından 64. Hükümet, Davutoğlu tarafından oluşturuldu.
 • 13:22Öğretmenler Günü'ne Özel Gotik Kaligrafi SergisiÖğretmenler Günü'ne Özel Gotik Kaligrafi SergisiSanatsal alanda adından sıkça söz ettiren Siverek Çağlayan Bulut İlköğretim okulu, görsel sanatlar öğretmeni İbrahim Aydın nezaretinde Öğretmenler Günü'ne özel Gotik Kaligrafi Sergisi düzenledi.
 • 12:10Terör Örgütüne Yönelik OperasyonTerör Örgütüne Yönelik OperasyonGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Gözaltına alınanların adliyeye sevki İstanbul'daki terör örgütüne yönelik operasyon-YDG-H üyesi 2 kişi adliyeye sevk edildi Fatih'te gözaltına alınan terör örgütü PKK'nın gençlik yapılanması YDG-H üyesi 2 kişi, adliyeye sevk edildi.
 • 12:03Fatih'te Bombalar ile Yakalanan Çocuklar Adliyeye SevkedildiFatih'te Bombalar ile Yakalanan Çocuklar Adliyeye SevkedildiFatih'te üzerinden el yapımı parça tesirli 7 bomba ile 5 litre benzin çıktığı belirtilen D.A.(17) ve A.Y.(16), Üsküdar'daki Çocuk Şube Müdürlüğü'ndeki işlemlerin ardından adliyeye sevkedildi.
 • 12:01Fatih'te Bombalar ile Yakalanan Çocuklar Adliyeye SevkedildiFatih'te Bombalar ile Yakalanan Çocuklar Adliyeye SevkedildiHaber-Kamera: Cengiz ÇOBAN-İSTANBUL-DHA Fatih'te üzerinden el yapımı parça tesirli 7 bomba ile 5 litre benzin çıktığı belirtilen D.A.(17) ve A.Y.(16), Üsküdar'daki Çocuk Şube Müdürlüğü'ndeki işlemlerin ardından adliyeye sevkedildi.
 • 11:51İstanbul'daki Terör Örgütüne Yönelik OperasyonFatih'te gözaltına alınan terör örgütü PKK'nın gençlik yapılanması YDG-H üyesi 2 kişi, adliyeye sevk edildi.
 • 00:21Bedaş Çalışanının Kemerburgaz'da İş Kazasında ÖlümüBoğaziçi Elektrik Dağıtım AŞ (BEDAŞ), Kemerburgaz'da yaşanan kazada işçi Deniz İçli'nin ölümüne ilişkin, BEDAŞ'ın üzerine düşen tüm yükümlülüğü yerine getirerek adli makamlarla tüm bilgileri paylaştığını ve her türlü yardımı yaptığını bildirdi.
 • 23:09(Ek Bilgilerle) Bedaş Çalışanı Deniz İçli Son Yolculuğuna Uğurlandıgeçtiğimiz günlerde Göktürk'te bir elektrik arızasını tamir için giden ve elektrik akımına kapılarak kaldırıldığı hastanede hayatını kaybeden BEDAŞ görevlisi Deniz İçli, son yolculuğuna uğurlandı.
 • 17:26Hakkari'de "Özel Güvenlik Bölgesi" UygulamasıHakkari'nin merkez ve Çukurca ilçesindeki bazı alanlarda 15 gün süreyle "özel güvenlik bölgesi" ilan edildi.
 • 13:15İstanbul'daki Silah Kaçakçılığına Yönelik Operasyonİstanbul'da silah kaçakçılığıyla mücadele kapsamında düzenlenen operasyonda, evinde 9 silah ve bunlara ait çok sayıda mühimmat ele geçirilen şüpheli tutuklandı.
 • 13:10Silah Kaçakçılığına Yönelik OperasyonSilah Kaçakçılığına Yönelik OperasyonGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Operasyondan görüntü- Yakalanan silah görüntüsü İstanbul'da silah kaçakçılığıyla mücadele kapsamında düzenlenen operasyonda, evinde 9 silah ve bunlara ait çok sayıda mühimmat ele geçirilen şüpheli tutuklandı.
 • 17:52Kaynak Holding Hakkındaki SoruşturmaKaynak Holding ve bünyesindeki şirketlere yönelik soruşturma kapsamında, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nda müşteki sıfatıyla ifade veren bir kişinin, Kaynak Holding'in sağladığı parayla kendisine bir şirket kurdurulduğunu, şirket zarar etmesine rağmen toplanan himmet paralarının oradan kazanılmış gibi gösterildiğini, bunları kendisinin bizzat İstanbul'a götürerek cemaatin belirlediği bir yetkiliye, çoğu zaman da özellikle yönetim kurulu başkanı Naci Tosun'a teslim ettiğini anlattığı öğrenildi.
 • 14:06Sivil Toplum Örgütleri Çocuk Cezaevlerinin Kapatılmasını İstediSivil Toplum Örgütleri Çocuk Cezaevlerinin Kapatılmasını İstediSivil toplum örgütleri, 20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü nedeniyle yaptıkları eylemde çocuk cezaevlerinin kapatılmasını istedi.
 • 13:20Cezaevinde ÖlümCezaevinde Ölüm"E Suç Duyurusu"çocuk Cezaevleri Kapatılsın Girişimi", Trabzon Bahçecik Cezaevi'nde tutuklu bulunan 15 yaşındaki "Emirhan Nas'ın ölümüyle ilgili olarak, Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkif Evleri Genel Müdürlüğü ve Cezaevi idaresi hakkında suç duyurusunda bulundu.
 • 13:19Cezaevi'nde ÖlümeCezaevi'nde Ölüme" Suç Duyurusu* "Çocuk Cezaevleri Kapatılsın Girişimi", Trabzon Bahçecik Cezaevi'nde tutuklu bulunan 15 yaşındaki "Emirhan Nas'ın ölümüyle ilgili olarak, Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkif Evleri Genel Müdürlüğü ve Cezaevi idaresi hakkında suç duyurusunda bulundu.
 • 13:09Çocuk Cezaevleri Kapatılsın Girişimi"Nden Adliye Önünde Açıklama“Çocuk Cezaevleri Kapatılsın Girişimi”, Dünya Çocuk Hakları Günü’nde, Trabzon Bahçecik Cezaevi’nde E.O.’nun hayatını kaybetmesi nedeniyle Adalet Bakanlığı, Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü ve Trabzon Cezaevi İdaresi hakkında suç duyurusunda bulundu.
 • 11:45Orhangazi Belediyesi'nden Miniklere Diş Macunu ve FırçaOrhangazi Belediyesi'nden Miniklere Diş Macunu ve FırçaOrhangazi Belediyesi, minik öğrencilere diş macunu ve fırçası dağıttı.
 • 10:558 Golde 8 Farklı İsmin Bulunduğu Kayserispor'da İki Gol Atan İsim Yok8 Golde 8 Farklı İsmin Bulunduğu Kayserispor'da İki Gol Atan İsim YokSpor Toto Süper Lig’de bu sezon en az gol atan takımlardan biri konumundaki Kayserisporda atılan 8 golün tamamında farklı oyuncuların isimleri bulunuyor.
 • 21:30İstanbul'da Trafik Yoğunluğu (2)İstanbul'da akşam saatlerinde trafik yoğunluğu yüzde 78'e kadar ulaştı.