SON DAKİKA ÇANAKÇI HABERLERİ

Son Dakika Çanakçı Haberleri

 • 13:01Kırsal Bölgelerde Enerji Çalışmaları Hız KazandıKırsal Bölgelerde Enerji Çalışmaları Hız KazandıDicle EDAŞ Şanlıurfa İl Müdürlüğü'nün sınır köylerine yönelik bakım, onarım ve yenileme çalışmaları sürüyor.
 • 13:50Suriye Sınırındaki Mahalleler AydınlatılıyorSuriye Sınırındaki Mahalleler AydınlatılıyorŞanlıurfa’nın Suriye sınırında bulunan Akçakale, Birecik, Ceylanpınar ve Suruç ilçelerindeki sınır mahalleleri aydınlatılıyor.
 • 13:17Tekirdağ'dan Kısa KısaTekirdağ Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Daire Başkanlığı, kentte kırsal köy turizmini canlandırma çalışmaları kapsamında belirlenen mahallelere stant ve şemsiye dağıttı.
 • 16:46Çatak Yolunun Genişletilmesi İçin GirişimÇatak Yolunun Genişletilmesi İçin GirişimÇorum Çatak Tabiat Parkı ve bölgedeki köylere ulaşım sağlayan yolunun genişletilmesi için çalışma başlatıldı.
 • 12:59Vali Karahan, Yaralı Uzman Çavuşu Ziyaret EttiVali Karahan, Yaralı Uzman Çavuşu Ziyaret EttiDiyarbakır’ın Lice ilçesinde bölücü terör örgütü PKK ile girdikleri çatışmada yaralanarak tedavi altına alınan ve daha sonra Giresun’a sevk edilen Uzman Çavuş Nuri Kaya’yı, Giresun Valisi Hasan Karahan ziyaret etti.
 • 14:35Niğde'de Terör Söylentisi Paniğe Neden OlduSosyal medyada Niğde’nin Ulukışla ilçesinde 2 teröristin görüldüğü ve helikopterle arama yapıldığı haberi, paniğe neden oldu.
 • 12:25Zonguldak'taki Timsah, Görenleri ŞaşırtıyorZonguldak'taki Timsah, Görenleri ŞaşırtıyorZonguldak'ın Gökçebey ilçesinde faaliyet gösteren Çanakçılar Hayvanat Bahçesi'nde bulunan yaklaşık 2 metre boyundaki timsah görenleri şaşırtıyor.
 • 17:09Ölen Oğullarının İsteğini Yerine GetirdilerÖlen Oğullarının İsteğini Yerine GetirdilerTokat'ta yaşayan anne ve baba, geçirdiği beyin kanaması nedeniyle yaşamını yitiren oğullarının, "çocuğunu sünnet töreninde at üzerinde gezdirme" hayalini gerçeğe dönüştürdü.
 • 15:39Ölen Oğullarının İsteğini Yerine GetirdilerTokat'ın Turhal ilçesinde yaşayan Nuri ve Zübeyde Çanakçı çiftçi, beyin kanaması sonucu ölen oğullarının isteğini yerine getirerek, torunlarını at üstünde gezdirdi.
 • 12:07Niksar Kalesi Gün Yüzüne ÇıkarılıyorNiksar Kalesi Gün Yüzüne ÇıkarılıyorTürkiye'nin ikinci büyük kalesi olarak bilinen Tokat'ın Niksar ilçesindeki kalede, kazı çalışmalarına başlandı.
 • 13:41Sarıgöl Belediyesi Leyleklere Yeni Yuva YaptıSarıgöl Belediyesi Leyleklere Yeni Yuva YaptıSarıgöl Belediyesi ile GEDİZ A.Ş tarafından ortaklaşa yapılan çalışma sonunda, ilçedeki 3 mahallede elektrik direklerinin üzerinde bulunan leylek yuvaları yeniden düzenlendi.
 • 19:19Halıderelilerin Taş Ocağı İsyanıHalıderelilerin Taş Ocağı İsyanıKocaeli'nin Gölcük İlçesi'nde işletme süresinin 20 Eylül 2015'te bitmesi gereken bir taş ocağının 2037 yılına kadar uzatıldığını öğrenen vatandaşlar taş ocağının çevredeki meyve bahçeleri ve evlerin toz içersinde kaldığını söyleyerek biran önce iptal edilmesini istedi.
 • 18:45Halıderelilerin Taş Ocağı İsyanıHalıderelilerin Taş Ocağı İsyanıKocaeli'nin Gölcük İlçesi'nde işletmesi 20 Eylül 2015'te bitecek taş ocağının süresinin 2037 yılına kadar uzatıldığını öğrenen halk isyan etti.
 • 11:25Gurbetçi, Diş Tedavisinde Memleketini Tercih EdiyorGurbetçi, Diş Tedavisinde Memleketini Tercih Ediyor"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Diş muayenehanesi, - ODÜ Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Varol Çanakçı ile röportaj, - Diş tedavisi olan hastalar, "Gurbetçi, diş tedavisinde memleketini tercih ediyor"- Yurt dışındaki Türk vatandaşları, yaz mevsimiyle birlikte, hem tatil yapmak hem de diş tedavisi amacıyla Türkiye'ye geliyor- ODÜ Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Çanakçı: - "Gurbetçilerimiz tatillerini yapıyor veya akrabalarını, dostlarını görüyor.
 • 11:06Gurbetçi, Diş Tedavisinde Memleketini Tercih Ediyor"Yurtdışındaki Türk vatandaşları, yaz mevsimiyle birlikte, tatil yapmak ve hasret gidermek için geldikleri Türkiye'de, diş tedavilerini de yaptırıyor.
 • 16:44Kayseri Telefon Beklediği Kargodan, Biber Tohumu ve Krem ÇıktıKayseri Telefon Beklediği Kargodan, Biber Tohumu ve Krem ÇıktıKayseri'NİN Tomarza ilçesinde yaşayan Ömer Çanakçı'yı "Cep telefonu kazandınız" diyerek arayanların gönderdiği kargodan bir paket biber tohumu, bir paket yeşil kahve ve birkaç markasız krem çıktı.
 • 12:24Telefon Beklerken, Kargodan Biber Tohumu ve Krem ÇıktıTelefon Beklerken, Kargodan Biber Tohumu ve Krem ÇıktıKayseri'de yaşayan Ömer Çanakçı'yı "Cep telefonu kazandınız" diyerek arayanların gönderdiği kargodan biber tohumu, yeşil kahve ve birkaç markasız krem çıktı.
 • 13:50Tzob, Fındık Rekolte Beklentisini AçıkladıTzob, Fındık Rekolte Beklentisini AçıkladıTürkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Yönetim Kurulu Üyeleri Hasan Kozoğlu ve Arslan Soydan, Ziraat Odaları tarafından oluşturulan komisyonun, fındık üretilen 16 il ve 130 ilçede örnekleme metodu uygulanarak çotanak sayımı yaptığını ve 2015 fındık rekoltesini 590 bin 394 ton olarak tahmin ettiğini bildirdi.
 • 01:39Giresun Kuşdiliyle HaberleştilerGiresun Kuşdiliyle HaberleştilerKuşdiliyle haberleştiler Giresun Kuşdili Kültür ve Sanat Festivali Çanakçı ilçesinde yapıldı.
 • 16:10Kuşdiliyle HaberleştilerKuşdiliyle HaberleştilerGiresun Kuşdili Kültür ve Sanat Festivali, Çanakçı ilçesinde yapıldı.
 • 14:38Bu Fabrikada 60 Türde 1.500 Hayvan VarBu Fabrikada 60 Türde 1.500 Hayvan VarZonguldak’ın Gökçebey ilçesindeki Çanakçılar Seramik Fabrikası'nın bahçesinde 30 yıl önce oluşturulan hayvanat bahçesinde 60 türden bin 500’e yakın hayvan bulunuyor.
 • 13:48Zonguldak - Fabrika İçinde Dev Hayvanat BahçesiZonguldak - Fabrika İçinde Dev Hayvanat BahçesiFabrika içinde dev hayvanat bahçesi Durmuş SEVİNDİK/ GÖKÇEBEY (Zonguldak), (DHA)- ZONGULDAK'ın Gökçebey İlçesi'nde kurulu Çanakçılar Seramik Fabrikası'nın bahçesinde 30 yıl önce oluşturulan hayvanat bahçesinde 60 türden 1500'e yakın hayvan bulunuyor.
 • 12:32Fabrika İçinde Dev Hayvanat BahçesiFabrika İçinde Dev Hayvanat BahçesiZonguldak'ın Gökçebey İlçesi'nde kurulu Çanakçılar Seramik Fabrikası'nın bahçesinde 30 yıl önce oluşturulan hayvanat bahçesinde 60 türden 1500'e yakın hayvan bulunuyor.
 • 12:27Bayramda Tatlı Tüketimine DikkatBayramda Tatlı Tüketimine Dikkat" (2)GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Baklava yapımı (arşiv görüntüler)- Diş muayenesinden görüntüler "Bayramda tatlı tüketimine dikkat"- Uzmanlar, fazla şeker ve tatlı tüketiminin diş hastalıklarının yanı sıra hazımsızlık, tansiyon, kolesterol ve kan şekerinin yükselmesi gibi rahatsızlıklara yol açabileceği uyarısında bulundu- Atatürk Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ertaş: - "Ramazan Bayramı'nda çok fazla tüketilen şeker, sadece diş hastalıklarına değil mide ve bağırsak hastalıklarına da neden olabiliyor"- Ordu Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Çanakçı: - "Tatlının sistemik hastalıklarla ilişkisi olması nedeniyle bayramda çok tüketilmesi diş etlerini olumsuz etkileyecektir"ERZURUM/ Fazla şeker ve tatlı tüketiminin diş hastalıklarının yanı sıra hazımsızlık, tansiyon, kolesterol ve kan şekerinin yükselmesi gibi rahatsızlıklara yol açabileceği uyarısında bulunan uzmanlar, Ramazan Bayramı'nda tatlı tüketimine dikkat edilmesini önerdi.
 • 12:08Bayramda Tatlı Tüketimine Dikkat"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Baklava yapımı (arşiv görüntüler)- Yalova sütlüsü görüntüleri (arşiv görüntüler)- Atatürk Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ümit Ertaş ile röportaj "Bayramda tatlı tüketimine dikkat"- Uzmanlar, fazla şeker ve tatlı tüketiminin diş hastalıklarının yanı sıra hazımsızlık, tansiyon, kolesterol ve kan şekerinin yükselmesi gibi rahatsızlıklara yol açabileceği uyarısında bulundu- Atatürk Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ertaş: - "Ramazan Bayramı'nda çok fazla tüketilen şeker, sadece diş hastalıklarına değil mide ve bağırsak hastalıklarına da neden olabiliyor"- Ordu Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Çanakçı: - "Tatlının sistemik hastalıklarla ilişkisi olması nedeniyle bayramda çok tüketilmesi diş etlerini olumsuz etkileyecektir"ERZURUM/ Fazla şeker ve tatlı tüketiminin diş hastalıklarının yanı sıra hazımsızlık, tansiyon, kolesterol ve kan şekerinin yükselmesi gibi rahatsızlıklara yol açabileceği uyarısında bulunan uzmanlar, Ramazan Bayramı'nda tatlı tüketimine dikkat edilmesini önerdi.
 • 11:47Bayramda Tatlı Tüketimine Dikkat"ERZURUM/ Fazla şeker ve tatlı tüketiminin diş hastalıklarının yanı sıra hazımsızlık, tansiyon, kolesterol ve kan şekerinin yükselmesi gibi rahatsızlıklara yol açabileceği uyarısında bulunan uzmanlar, Ramazan Bayramı'nda tatlı tüketimine dikkat edilmesini önerdi.
 • 16:05Giresun Festivale Giresun Festivale "Kuşdili" ile DavetGiresun Kuşdilini Tanıtma Kültür ve Turizm Derneği üyeleri, 19 Temmuz'da yapılacak olan geleneksel Kuşdili Festivaline 'kuşdili' ile davette bulundu.
 • 15:07Festivale Festivale "Kuşdili" ile DavetGiresun Kuşdilini Tanıtma Kültür ve Turizm Derneği üyeleri, 19 Temmuz'da yapılacak geleneksel Kuşdili Festivaline 'kuşdili' ile davette bulundu.
 • 16:30Antalya'da Elektrik KesintileriAntalya’nın Serik ilçesi’nde cumartesi ve pazar günü sabah saat 06.00-17.59 saatleri arası olmak üzere 12’şer saat elektrik kesintisi yaşanacakAntalya’nın farklı ilçelerinde uygulanan planlı elektrik kesintileri devam ediyor.
 • 17:54Nizip Çayı'nda Çalışmalar Son SüratNizip Çayı'nda Çalışmalar Son Sürat20 yıldır Gaziantep Organize Sanayi Bölgesi’ndeki fabrikalardan çıkan atık suların kirlettiği Nizip Çayı, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’nin girişimleriyle artık temiz akacak.
 • 12:09Süt Dişlerinin Erken ÇekilmesiSüt Dişlerinin Erken Çekilmesi" Eğrilik NedeniGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Ordu Üniversitesi (ODÜ) Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Varol Çanakçı ile röportaj, - Diş hekimlerinin çalışken görüntüleri, "Süt dişlerinin erken çekilmesi" eğrilik nedeni- ODÜ Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Çanakçı: - "Küçük yaşlarda diş bozuklukları görülmeye başlanıyor.
 • 11:56"Süt Dişlerinin Erken Çekilmesi" Eğrilik NedeniODÜ Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Çanakçı, diş bozukluklarının, genetik unsurların yanı sıra çocuk yaşlarda süt dişlerinin erken çekilmesinden kaynaklandığını söyledi.
 • 10:18Adana'da Elektrik KesintisiAdana’nın İmamoğlu, Seyhan, Karataş ve Ceyhan ilçelerinde cuma günü elektrik kesintisi uygulanacak.
 • 16:41Bağ Yaprağı Alım Fiyatı Üreticileri SevindirdiBağ Yaprağı Alım Fiyatı Üreticileri SevindirdiManisa'nın Sarıgöl ilçesinde, bağ yaprağı alım fiyatlarında kilogramın 1 TL olması üreticileri sevindirdi.
 • 12:03Girişimcilik Kursunu Bitiren Öğrenciler Sertifikalarını AldıKOSGEB'in Menderes Belediyesi ile kendi işini kurmak isteyenlere yönelik gerçekleştirdiği "Uygulamalı Girişimcilik Projesi" kapsamında düzenlenen eğitimi tamamlayanlar sertifikalarını aldı.
 • 09:23Menderes'te Girişimciler Sertifikalarını AldıMenderes'te Girişimciler Sertifikalarını AldıMenderes Belediyesi’nin kendi işini kurmak isteyenlere yönelik KOSGEB ile gerçekleştirdiği Uygulamalı Girişimcilik Projesi kapsamında düzenlenen eğitimleri başarıyla tamamlayan girişimciler sertifikalarını aldı.
 • 09:07Menderes'te Girişimciler Sertifikalarını AldıMenderes Belediyesi'nin kendi işini kurmak isteyenlere yönelik KOSGEB ile gerçekleştirdiği Uygulamalı Girişimcilik Projesi kapsamında düzenlenen eğitimleri başarıyla tamamlayan girişimciler sertifikalarını aldı.
 • 19:08Aydın'ın Yeni Vali Yardımcısı ve Kaymakamları Belli OlduAydın'ın Yeni Vali Yardımcısı ve Kaymakamları Belli Olduİçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan Mülki İdare Amirleri Kararnamesiyle Aydın’da yer değiştiren vali yardımcısı ve kaymakamlar belli oldu.
 • 15:03Giresun'da 6 İlçenin Kaymakamı DeğiştiKaymakam ve vali yardımcılarının bekledikleri Mülki İdare Amirleri 2015 Kararnamesi yayınlandı.
 • 11:57Dişiniz Ağrıyorsa Mutlaka Hekiminize GidinDişiniz Ağrıyorsa Mutlaka Hekiminize Gidin"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Erzurum Dışçilik Fakültesi önünden görüntü- Detaylar- Atatürk Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Öğretim Üyesi Çanakçı ile röp- Detaylar "Dişiniz ağrıyorsa mutlaka hekiminize gidin"- Doç. Dr. Çanakçı: "Diş ağrısının nedenini bilmeden ağrı kesici kullanarak problemi çözmeye çalışmak son derece yanlıştır.
 • 11:39Dişiniz Ağrıyorsa Mutlaka Hekiminize Gidin"Atatürk Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Fatih Çanakçı, diş ağrısının nedenini bilmeden ağrı kesici kullanarak problemi çözmeye çalışmanın son derece yanlış olduğunu belirterek, "Bunun tıbbi ve ekonomik sakıncaları vardır.
 • 15:32Tekirdağ'da Elektrik Kesintisi UyarısıTrakya Elektrik Dağıtım A.Ş. Tekirdağ İşletme Müdürlüğü sorumluluk alanında yapacağı çalışmalardan dolayı elektrik kesintilerine karşı vatandaşları uyardı.
 • 01:24Çöp Sorunu ÇözülüyorÇöp Sorunu ÇözülüyorGörele Belediye Başkanı Tolga Erener, ilçenin çöp sorunu çözmek için başlatılan projenin son aşamaya geldiğini söyledi.
 • 16:23Muhtar Çokşen: Muhtar Çokşen: "60 Yıllık Hizmet 2 Haftada Yapıldı"İlkadım İlçesi Çanakçı Mahallesi Muhtarı Metin Çokşen, “60 yıllık hizmetler 2 hafta içinde yapıldı” dedi.
 • 10:06Torbalı'daki Girişimcilik Kurslarıyla 180 Kişi İşyeri Açmaya Hak KazandıTorbalı'daki Girişimcilik Kurslarıyla 180 Kişi İşyeri Açmaya Hak Kazandıİzmir'in Torbalı Ticaret Odası (TTO), KOSGEB Güney Bölge Müdürlüğü, Torbalı Kaymakamlığı ve İş-Kur tarafından düzenlenen "Uygulamalı Girişimcilik" eğitiminin ardından dün sertifikalar dağıtıldı.
 • 12:56İşkur, İtko ve Kosgeb'den Girişimcilere FırsatİŞKUR Müdürlüğü, İzmir Terziler ve Konfeksiyoncular Odası (İTKO) ve KOSGEB Güney Hizmet Müdürlüğü'nün ortak çalışmasıyla kendi iş yerini açmak isteyen girişimcilere yönelik eğitimler düzenleneceği bildirildi.
 • 11:22Başkan Karabağ Horon TeptiBaşkan Karabağ Horon Tepti3. Sis Dağı Yayla Şenliği’ne katılan Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ, vatandaşlarla beraber horon tepti.
 • 13:49Giresun'da Bir Kişi Derede BoğulduGiresun'da Bir Kişi Derede BoğulduGiresun’un Görele ilçesinde, öğlen saatlerinde ortadan kaybolan Hasan Yılmaz’ın (47) cesedi, Çanakçı Deresi’nde bulundu.
 • 18:21İlkadım'da Asfalt Seferberliğiİlkadım Belediyesince 4 günde 7 mahallede 2.5 kilometre asfalt yapıldığı bildirildi.
 • 17:46İlkadım'da 4 Günde 2.5 Km'lik Asfalt Yol Yapıldıİlkadım'da 4 Günde 2.5 Km'lik Asfalt Yol YapıldıYaz ayının gelmesiyle asfalt sezonunun başladığını ifade eden İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, köy statüsünden mahalle statüsüne geçen 7 mahalleye 4 gün içerisinde 2.5 kilometrelik asfalt yol yaptıklarını söyledi.