22:2900
SON DAKİKA ÇANAKKALE HABERLERİ

Son Dakika Çanakkale Haberleri

   

  Çomü Yenilikçi Bilgide Dünyada 281. Sıraya Yükseldi

  Üniversitelerin yenilikçi (inovatif) bilgi ve teknolojik etkilerini inceleyen ve dünya çapında 5 binden fazla üniversiteyi derecelendiren SCIMAGO, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi'nin (ÇOMÜ) patentlerde atıf yapılan bilimsel yayın çıktısı açısından dünyadaki yerini 281 olarak belirledi. (Bugün 18:20)

   

  Ekmeğini Taştan Çıkaran Gençler Projesi"

  Hatay'da Gençlik ve Spor Bakanlığının desteğiyle hayata geçirilen proje kapsamında 10'u Suriyeli 20 genç mozaik eşya üretimi ve tiyatro eğitimi alıyor Proje Koordinatörü Girişken: "Gençler kursta öğrendikleriyle mozaikten ürettikleri hediyelik eşyaları satıp para kazanacak'' (Bugün 14:32)

   

  Parion'un Su Altı Hazineleri Gün Işığına Çıkarılacak

  Helenistik dönemin en önemli antik liman kentlerinden Parion'da, su altı arkeolojisi çalışmalarına gelecek yıl başlanması planlanıyor. (Bugün 14:00)

   

  İlk Adımlarını 10 Yaşında Attı

  Annesinin hamileliğinin 32'nci haftasında dünyaya gelen 10 yaşındaki çocuk, doktorları yaşaması ve yürümesinin çok zor olduğunu söylemesine rağmen şimdi yürüyüp babasıyla top oynuyor Baba Barut: "Efe'ye ne kadar ilgi gösterdiysek, o kadar iyiye gitti" "Doktorlarımızın öngördüğü fizik tedavi yöntemlerini. (Bugün 13:47)

   

  Sporcu Kardeşlerin "Milli Takım" Hayali

  Edirne'de, öğretmeni sayesinde atletizmle tanışan ve zor şartlar altında çalışmalarını sürdüren sporcunun, iki kardeşi de atletizme gönül verdi Sporcu Tek: "Antrenmanlarımı zor şartlarda yapsam da Türk bayrağını dünya çapında dalgalandırma düşüncesi beni motive etti" "Hedefimiz milli takıma. (Bugün 13:42)

   

  Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu Açıklaması

  Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu Açıklaması

  "Bakanlık olarak tamamladığımız 114 tesisi, 30 Kasım Pazar günü, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun katılacağı merasimle toplu olarak Balıkesir'de açacağız" "Açılışı yapılacak 114 tesis, 6 baraj, 13 gölet, 36 gölet ve sulaması, 29 gölet sulaması, 16 sulama tesisi, 7 içmesuyu tesisi, 2 hidroelektrik enerji. (Bugün 13:20)

   

  Her 22 Saniyede Bir Uçak Seferi Yapıldı

  Her 22 Saniyede Bir Uçak Seferi Yapıldı

  Bu yılın 10 ayında Türkiye'deki havaalanlarında 22 saniyede bir uçak trafiği yaşandı Uçak trafiği, bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 9 artarak 1 milyon 142 bin 280'e ulaştı Aynı dönemde, sefer yapan uçaklara Türk hava sahasından geçen uçaklar da dahil edildiğinde bu süre 18 saniyeye düşüşor. (Bugün 12:30)

   

  Çanakkale Belediyespor'a Ağır Misafir

  Kadınlar Voleybol 1'inci Ligi'nde son 3 maçında Galatasaray, İdmanocağı ve Bursa Büyükşehir Belediyespor'a yenilerek yara alan Çanakkale Belediyespor, yarın taraftarının önünde Eczacıbaşı Vitra ile kozlarını paylaşacak. (Bugün 12:25)

   

  Orman ve Su İşleri Bakanlığı'ndan 114 Dev Eser Daha

  Orman ve Su İşleri Bakanlığı geleneksel hale getirdiği merasimlerle tesisleri toplu olarak hizmete sunmaya devam ediyor. (Bugün 12:03)

   

  Türkiye'de En Fazla Bölünmüş Yola Sahip Olan İl Konya

  Türkiye'de En Fazla Bölünmüş Yola Sahip Olan İl Konya

  Karayolları Genel Müdürlüğü'nünün verilerine göre; en fazla bölünmüş yol uzunluğuna sahip il Konya olurken, en az bölünmüş yola sahip il Kilis oldu. (Bugün 11:59)

   

  Meteoroloji'den Türkiye'nin 5 Günlük Zirai Tahmin Raporu

  Meteoroloji Genel Müdürlüğü iklimsel özellikler dikkate alınarak belirlenen Türkiye'nin 9 ayrı bölgesi için 28 Kasım ile 2 Aralık tarihleri arasındaki zirai tahmin raporu açıkladı. (Bugün 11:54)

   

  İzmir'in Turizm Fuarı İçin Geri Sayım Başladı

  İzmir'in Turizm Fuarı İçin Geri Sayım Başladı

  Travel Turkey İzmir-Turizm Fuar & Konferansı, 4 Aralık Perşembe günü, İzmir Uluslararası Fuar Alanında düzenlenecek törenle kapılarını 8'nci kez açacak. (Bugün 11:22)

   

 

Manşet Haberleri

[Hata Bildir]
28.11.2014 22:29:21. #1.13#