SON DAKİKA ÇANAKKALE HABERLERİ

Son Dakika Çanakkale Haberleri

13:18
Sürdürülebilir Turizm İçin Kapasite Geliştirme Semineri Kültür ve Turizm Bakanlığı, Anadolu Efes ve Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) işbirliğiyle yürütülen Gelecek Turizmde Sürdürülebilir Turizm Destek Fonu Projesi kapsamında düzenlenen ‘Kapasite Geliştirme Seminerleri’nin ikincisi Çanakkale’de yapıldı.
Sürdürülebilir Turizm İçin Kapasite Geliştirme Semineri
13:14
Yılmaz Erdoğan'a, Avustralya'nın Oscarı Yılmaz Erdoğan, "Son Umut" filmindeki rolüyle, Avustralya'nın Oscar'ı olarak da bilinen Sinema Ödüllerinde "En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu" ödülüne layık görüldü.
13:01
Afgan Öğrenciler Yeteneklerini Sergilediler Çanakkale Uluslararası Öğrenci Derneği’nin düzenlediği ülke tanıtımı ve yemek günü programında, Afgan öğrenciler hünerlerini sergilediler.
Afgan Öğrenciler Yeteneklerini Sergilediler
19:27
Çavuşoğlu Türkmenistan'da Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu: "(AİHM'deki Perinçek davası) Bu dava aslında sözde soykırımla ilgili bir dava değil, ifade özgürlüğüyle ilgili bir davadır"
18:58
İbrahim Kalın - Çanakkale Savaşları'nın 100. Yılı Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)-"(Çanakkale Savaşları'nın 100. yılı) Bu savaşın en önemli yönlerinden birisi de Türkiye'nin bugün bu savaşta karşı cephede yer almış milletlerle kurduğu iyi dostluk ilişkileridir.
İbrahim Kalın - Çanakkale Savaşları'nın 100. Yılı
18:47
İbrahim Kalın - Charlie Hebdo'ya Yönelik Saldırı Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)-"(Çanakkale Savaşları'nın 100. yılı) Bu savaşın en önemli yönlerinden birisi de Türkiye'nin bugün bu savaşta karşı cephede yer almış milletlerle kurduğu iyi dostluk ilişkileridir.
İbrahim Kalın - Charlie Hebdo'ya Yönelik Saldırı
18:33
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın Açıklaması "(Çanakkale Savaşları'nın 100. yılı) Bu savaşın en önemli yönlerinden birisi de Türkiye'nin bugün bu savaşta karşı cephede yer almış milletlerle kurduğu iyi dostluk ilişkileridir.
18:23
İbrahim Kalın: "Türkiye, Somali'de İnsanlığın Yüzünü Ağartan İşlere İmza Atıyor" Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)-"(Çanakkale Savaşları'nın 100. yılı) Bu savaşın en önemli yönlerinden birisi de Türkiye'nin bugün bu savaşta karşı cephede yer almış milletlerle kurduğu iyi dostluk ilişkileridir.
İbrahim Kalın: 'Türkiye, Somali'de İnsanlığın Yüzünü Ağartan İşlere İmza Atıyor'
18:19
Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda Bir İlk Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, "Sayın cumhurbaşkanımızın halkla yaptığı temaslar, Cumhurbaşkanlığı Sarayı’ndaki temasları dikkate alındığı zaman sahadaki mevcudiyeti her zaman devam ediyor.
17:46
Manavgat'ta Bir Önceki Yıla Göre Şirket Sayısında Yüzde 14,4 Artış Oldu MATSO Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Boztaş, Manavgat’ta 2014 yılında da 57 ilden fazla şirket kurulduğunu, ilçede kurulan şirket sayısının bir önceki yıla göre yüzde 14,4 arttığını söyledi.
Manavgat'ta Bir Önceki Yıla Göre Şirket Sayısında Yüzde 14,4 Artış Oldu
17:28
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: Değişik Modelleri ve Örnekleri Var, Bu Farklı Modeller... Cumhurbaşkanlığı sözcüsü İbrahim Kalın Saray'daki ilk basın toplantısını gerçekleştirdi.
17:23
Hatay, 2015'in İlk Çanakkale Sohbetlerine Ev Sahipliği Yaptı Toplumun tarihsel ve kültürel gerçeklere duyarlılığını arttırmayı hedefleyen AnadoluJet'in, Çanakkale Zaferi'nin 100. yılı sebebiyle, Çanakkale 2015 - 100. Yıl Koordinasyon Merkezi ile birlikte projelendirdiği "AnadoluJet'le Çanakkale Sohbetleri" Çanakkale, Ankara, Kayseri, Trabzon, Samsun ve Konya'nın ardından medeniyetler şehri Hatay'da halk ve üniversite öğrencileri ile buluştu.
Hatay, 2015'in İlk Çanakkale Sohbetlerine Ev Sahipliği Yaptı
17:19
Sağanak Yağış Sonrası Evleri Su Bastı Çanakkale'nin Bayramiç ilçesinde sağanak yağmur hayatı olumsuz etkilerken, bodrum katları su bastı.
17:17
Radyovizyon Dergisi Yayın Hayatına Yeniden "Merhaba" Dedi Radyovizyon Dergisi 4 yıl aradan sonra 15 Ocak'ta yayımlanan sayısıyla yayın hayatına yeniden başladı TRT Genel Müdürü Göka: "Bu sayıyla dergimizi bıraktığımız yerden daha da ileriye götürmek arzusuyla karşınızdayız"
17:04
Balıkesir Devlet Hastanesi, Büyük Hastanelerle Yarışıyor Balıkesir Devlet Hastanesi Yöneticiliğine getirilen Uzman Doktor Adil Ozan Gökuç, Balıkesir'de verilen sağlık hizmetlerinin bir çok ile örnek olduğunun altını çizdi.
Balıkesir Devlet Hastanesi, Büyük Hastanelerle Yarışıyor
16:53
Manavgat'ta 2014 Yılında 57 İlden Daha Fazla Şirket Kuruldu Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası (MATSO) Ocak Ayı Meclis Toplantısı gerçekleştirildi.
Manavgat'ta 2014 Yılında 57 İlden Daha Fazla Şirket Kuruldu
16:47
Çan'a 1 Yeni Ambulans Çanakkale’nin Çan İlçesi 112 Acil Servisine Sağlık Bakanlığı tarafından 1 adet yeni ambulans tahsis edildi.
Çan'a 1 Yeni Ambulans
16:45
Biga Belediyesi'nden Asılsız Hayvan Barınağı Haberlerine Tepki Çanakkale’nin Biga Belediye Başkanı İsmail Işık, sosyal medyada hayvan barınağı ile çıkan haberlerin asılsız olduğunu söyledi.
Biga Belediyesi'nden Asılsız Hayvan Barınağı Haberlerine Tepki
16:24
Bayramiç'te Kuvvetli Sağanak Hayatı Olumsuz Etkiliyor Çanakkale'nin Bayramiç ilçesinde 3 gündür devam eden kuvvetli sağanak hayatı olumsuz etkiliyor.
Bayramiç'te Kuvvetli Sağanak Hayatı Olumsuz Etkiliyor
16:22
İbrahim Kalın Kimdir ? Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın Cumhurbaşkanlığı, Türkiye'de bir ilke imza attı. Cumhurbaşkanlığı sözcüsü İbrahim Kalın ilk kez bir basın toplantısı düzenleyip, basın mensuplarına brifing verdi.
İbrahim Kalın Kimdir ? Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın
16:04
Türkiye'de İlk Defa Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Basın Toplantısı Yaptı Cumhurbaşkanlığı, Türkiye'de bir ilke imza attı. Cumhurbaşkanlığı sözcüsü İbrahim Kalın ilk kez bir basın toplantısı düzenleyip, basın mensuplarına brifing verdi.
Türkiye'de İlk Defa Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Basın Toplantısı Yaptı
15:38
Ehem Den Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Alanında Eğitim Hizmetleri Verilecek Balıkesir’in Edremit İlçesinde Amatör denizcilik, denizciler için kısa mesafe telsiz operatörlüğü ve amatör telsizcilik sınavlarına hazırlık kursları ve sınav başvuruları alınıyor eğitimler ve sınavlar Edremit Halk Eğitimi Merkezinde yapılacakEdremit Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü (EHEM) Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlınca yürütülen Amatör Denizcilik (ADB), Denizciler için Kısa Mesafe Telsiz Operatörlüğü(KMT) ve Amatör Telsizcilik Sınavları için Hazırlık Kursları açılacağını ve
Ehem Den Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Alanında Eğitim Hizmetleri Verilecek
15:20
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu'nu Türkmenistan'da Çavuşoğlu, Türkmenistan Devlet Başkanı Berdimuhamedov tarafından kabul edildi.
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu'nu Türkmenistan'da
15:19
Hatay'da Çanakkale Savaşı Sohbetleri AnadoluJet’in, 100. yıldönümünde Çanakkale Savaşı ve kahramanlarını hatırlatmayı amaçladığı AnadoluJet’le Çanakkale Sohbetleri programı, 2015 yılındaki ilk programını Hatay’da düzenledi.
Hatay'da Çanakkale Savaşı Sohbetleri
15:08
120'lik Delikanlı Mehmet Dedeyi Görenler Şaşırıyor Şırnak'ta yaşayan Mehmet dede doğduğunda Osmanlı Devleti daha yıkılmamıştı. 120'lik delikanlı, genç görüntüsüyle görenleri şaşırtıyor.
120'lik Delikanlı Mehmet Dedeyi Görenler Şaşırıyor
14:22
Doğduğu Zaman Osmanlı Devleti Hala Yıkılmamıştı Şırnak’ta yaşayan 120 yaşındaki Mehmet dede, görenleri hayretler içinde bırakıyor.
Doğduğu Zaman Osmanlı Devleti Hala Yıkılmamıştı
14:19
CHP'li Soydan, Gökçeada'daki Seli TBMM'ye Taşıdı Chp Çanakkale Milletvekili Serdar Soydan, Çanakkale'nin Gökçeada İlçesi'ndeki Çınarlı Deresi'nin sağanak yağmur nedeniyle taşarak, sele neden olmasıyla ilgili TBMM'ye soru önergesi verdi.
CHP'li Soydan, Gökçeada'daki Seli TBMM'ye Taşıdı
14:18
Kmü Karaman'da Yetişen Kuru Fasulyelerin Özelliklerini Araştırdı Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi’nde (KMÜ), Karaman’da yetişen bazı kuru fasulye çeşitlerinin fiziko-kimyasal özellikleri ve pişme kalitesinin belirlenmesine yönelik araştırma yapıldı.
Kmü Karaman'da Yetişen Kuru Fasulyelerin Özelliklerini Araştırdı
14:10
Çanakkale'nin Nüfusu 511 Bin Oldu Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemi sonuçlarına göre, Aralık 2013’de 502 bin 328 olan Çanakkale’nin nüfusu, 2014 Aralık ayı itibariyle 511 bin 790 oldu.
Çanakkale'nin Nüfusu 511 Bin Oldu
13:20
AK Parti'de Adaylık Turları Hızlandı Lapseki'de, AK Parti İlçe Başkanlığı yönetim kurulu toplantısına eski İl Genel Meclisi Başkanı Ali Rıza Tekin ile milletvekili adayı Sebahattin Güner katıldı.
AK Parti'de Adaylık Turları Hızlandı
12:54
Çanakkale'de Sağanak Yağış Hayatı Olumsuz Etkiledi Çanakkale'nin Bayramiç ilçesinde sağanak yağmur hayatı olumsuz etkilerken, bodrum katlarını su bastı.
Çanakkale'de Sağanak Yağış Hayatı Olumsuz Etkiledi
12:51
Gelibolu'da Fuhuş ve Uyuşturucu Operasyonu Çanakkale’nin Gelibolu ilçesinde, hem uyuşturucu sattığı, hem de fuhuş yaptırdığı iddia edilen bir kişi tutuklandı.
Gelibolu'da Fuhuş ve Uyuşturucu Operasyonu
12:31
Jandarmadan Servis Şoförlerine Eğitim Çanakkale Jandarma Trafik Timleri 105 servis şoförüne trafik eğitimi verdi.
Jandarmadan Servis Şoförlerine Eğitim
12:26
Sivas'ın "Doktor Balıklar"I Alternatif Tıpta Kullanılacak Kangal ilçesinde yetiştirilen ve bir kısmı ÇOMÜ'ye getirilerek çoğaltılan balıklardan dermatoloji alanında alternatif tıp yöntemi olarak yararlanılması için çalışma başlatıldı ÇOMÜ Deniz Bilimleri ve Teknolojisi Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Çelik: "Amacımız burada, doğadaki balıkları, insanların yararına kullanılabilecek şekilde kazandırmak" "Balığın üretimi, büyümesi ve alternatif tıbba kazandırılmasına yönelik çalışmalar yapıyoruz.
Sivas'ın 'Doktor Balıklar'I Alternatif Tıpta Kullanılacak
12:11
Askerleri Sevinç Gözyaşlarıyla Uğurladılar Geleneksel asker uğurlama törenlerinde, gözyaşı ve sevinç bir arada yaşanıyor.
Askerleri Sevinç Gözyaşlarıyla Uğurladılar
11:46
Üniversiteden Kuru Fasulye Araştırması KMÜ Mühendislik Fakültesi Gıda Mühendisliği Bölüm Başkanı Yalçın Coşkuner, kuru fasulyelerin özellikleri ve pişme kalitesinin belirlenmesine yönelik araştırma yaptı.
Üniversiteden Kuru Fasulye Araştırması
11:44
Konya'da Kazım Karabekir Paşa Anıldı Konya Aydınlar Ocağı ve Kazım Karabekir Paşa’ya Vefa kitabı yazarları tarafından “Kazım Karabekir Paşa” vefatının 67. yıldönümünde anılarak, “Kazım Karabekir Paşa’ya Vefa” prestij kitabının tanıtımı da düzenlenen toplantıda gerçekleştirildi.
Konya'da Kazım Karabekir Paşa Anıldı
11:33
Sivas'ın "Doktor Balıkları" Alternatif Tıpta Kullanılacak Sivas'ın "doktor balıklar"ı alternatif tıpta kullanılacak- Kangal ilçesinde yetiştirilen ve bir kısmı ÇOMÜ'ye getirilerek çoğaltılan balıklardan dermatoloji alanında alternatif tıp yöntemi olarak yararlanılması için çalışma başlatıldı.
11:31
Çanakkale'de Uyuşturucu Operasyonu Operasyon kapsamında 1 kişi tutuklandı.
Çanakkale'de Uyuşturucu Operasyonu
11:18
Sivas'ın Doktor Balıklar'ı Alternatif Tıpta Kullanılacak Kangal ilçesinde yetiştirilen ve bir kısmı ÇOMÜ'ye getirilerek çoğaltılan balıklardan dermatoloji alanında alternatif tıp yöntemi olarak yararlanılması için çalışma başlatıldı.
Sivas'ın Doktor Balıklar'ı Alternatif Tıpta Kullanılacak
11:15
Rize'de Çanakkale Şehitlerinin Anısına 12 Bin Meyve Fidanı Dikilecek Rize Valiliği tarafından yürütülen çalışma ile Çanakkale Zaferinin 100. yıl dönümünde Rize'de 161 dönüm alanda 12 bin meyve fidanı dikilmesi hedefleniyor.
Rize'de Çanakkale Şehitlerinin Anısına 12 Bin Meyve Fidanı Dikilecek
10:57
İl İl Yeni Nüfus Oranları Türkiye nüfusunun yüzde 18,5'inin ikamet ettiği İstanbul, 14 milyon 377 bin 18 kişiyle en çok nüfusa sahip il, Bayburt ise 80 bin 607 kişiyle en az nüfusa sahip il oldu.
İl İl Yeni Nüfus Oranları
10:43
Sgk'dan Dolandırıcılık Uyarısı Çanakkale Sosyal Güvenlik İl Müdürü Basri Tümsek, son günlerde bazı şahısların SGK’nın adını kullanarak vatandaşları arayıp ‘genel sağlık sigortası prim borçlarını’ silmek için bildirdikleri banka hesabına para yatırmaları gibi haksız menfaat elde etmeye yönelik teşebbüste bulunduklarının tespit edildiğini, bunlara itibar edilmemesi gerektiğini söyledi.
Sgk'dan Dolandırıcılık Uyarısı
10:32
Mahçupyan: Ermenistan İyi İlişkiler Kurmada Diasporadan Daha Hazır Başbakan Davutoğlu'nun Başdanışmanı Etyen Mahçupyan "Ermenistan ve toplumu, Türkiye ile ilişkiye girmede diasporadan daha hazır" dedi.
Mahçupyan: Ermenistan İyi İlişkiler Kurmada Diasporadan Daha Hazır
10:23
Boğazlardan Geçen Gemi Sayısı Azaldı İstanbul ve Çanakkale Boğazlarından geçen yıl 74 bin 744 gemi geçiş yaptı.
Boğazlardan Geçen Gemi Sayısı Azaldı
10:00
Biga'ya 2 Yeni Ambulans Çanakkale’nin Biga ilçesi 112 Acil Servise 2 adet yeni ambulans tahsis edildi.
Biga'ya 2 Yeni Ambulans
09:42
Çomü'nün Tübitak Başarısı Sürüyor Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi'nin (ÇOMÜ) Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu'ndan (TÜBİTAK) 2014 yılı içerisinde 30'dan fazla proje aldığı bildirildi.
Çomü'nün Tübitak Başarısı Sürüyor
08:25
Çanakkale Destanı Sakarya'da İki günde toplam 4 kez sahnelenen oyunlar yaklaşık üç bin Sakaryalı seyirci tarafından büyük beğeni ile izlendi.
Çanakkale Destanı Sakarya'da
23:30
Katar-Türkiye 2015 Kültür Yılı Yılın lansmanı, Katar Kültür Bakanı Kuvari ile Kültür ve Turizm Bakanlığı Müsteşarı Dursun'un katılımıyla yapıldı.
22:16
Anadolujet'le Çanakkale Sohbetleri" Hatay'da, Çanakkale Zaferi'nin 100. yıl dönümü dolayısıyla "AnadoluJet'le Çanakkale Sohbetleri" programı düzenlendi.
Anadolujet'le Çanakkale Sohbetleri'
SonDakika.com - Son Dakika Haber - En Son Haberler
24 saat kesintisiz haber yayını
Hakkımızda | Reklam | İletişim
SonDakika.com Haber Portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. 29.01.2015 14:19:52. #1.12#
ŞUAN BURADASINIZ: SON DAKİKA ÇANAKKALE HABERLERİ
[Hata Bildir]