SON DAKİKA ÇARŞAMBA OVASI HABERLERİ

Son Dakika Çarşamba Ovası Haberleri

 • 15:59Aynı Evin Önüne Yine Otomobil Uçtu: 2 YaralıAynı Evin Önüne Yine Otomobil Uçtu: 2 YaralıSamsun’da daha önce ölümlü kazanın meydana geldiği evin bahçesine yine otomobil uçması sonucu meydana gelen kazada bu kez 2 kişi yaralandı.
 • 11:30Rotary'den Dilek Öğretmene ÖdülRotary'den Dilek Öğretmene ÖdülSamsun'un Kumköy İlkokulu'nda görev yapan ve bir vakıf tarafından da 'Dünyadaki en iyi 50 öğretmen' arasında gösterilen Dilek Livaneli'ye Uluslararası Rotary 2430'ncu Bölge Meslek Üstün Hizmet Ödülü verildi.
 • 10:44Samsun'da En Çok Domates, Biber ve Buğday YetişiyorSamsun'da En Çok Domates, Biber ve Buğday YetişiyorGıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Kadir Güven, Samsun’da yetişen önemli tarla bitkileri, sebze ve meyve üretim miktarlarına bakıldığında domates, buğday, biber, lahana gibi ürünlerin ilk sıralarda yer aldığını söyledi.
 • 14:50Bisikletiyle Araç Altında KaldıBisikletiyle Araç Altında KaldıSamsun'un Çarşamba ilçesinde meydana gelen kazada bisiklet sürücüsü yaralandı.
 • 11:19Söğüt ve Kavak Ağaçları Tarımsal Üretimi Tehdit EdiyorSöğüt ve Kavak Ağaçları Tarımsal Üretimi Tehdit EdiyorGıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Kadir Güven, ovaların sınırlarına dikilen söğüt ve kavak ağaçlarının mahsulde kalitenin düşmesine, mantari hastalıkların artmasına ve birçok zararlı böcek türüne barınak vazifesi gösterdiğini söyledi.
 • 15:49Öldürülen Uygur Türkleri İçin Gıyabi Cenaze NamazıSAMSUN/ Sincan Uygur Özerk Bölgesi'ndeki oruç yasağına uymadığı gerekçesiyle öldürüldüğü belirtilen Uygur Türkleri için Samsun'un Çarşamba ilçesi ile Amasya'nın Taşova ilçesinde gıyabi cenaze namazı kılındı.
 • 12:13Samsun Engellilere ve Diş Hekimi Korkusu Olanlara Genel Anestezi Altında TedaviSamsun Engellilere ve Diş Hekimi Korkusu Olanlara Genel Anestezi Altında TedaviEngellilere ve diş hekimi korkusu olanlara genel anestezi altında tedavi SAMSUN Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi'nde 2.5 yıl önce başlatılan uygulama ile engelli çocuk ve yetişkinler ile diş hekimi korkusu nedeniyle müdahale yapılamayan çocuklar, genel anestezi yapılarak ameliyathanede tedavi ediliyor.
 • 11:57Engellilere ve Diş Hekimi Korkusu Olanlara Genel Anestezi Altında TedaviEngellilere ve Diş Hekimi Korkusu Olanlara Genel Anestezi Altında TedaviSamsun Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi'nde 2.5 yıl önce başlatılan uygulama ile engelli çocuk ve yetişkinler ile diş hekimi korkusu nedeniyle müdahale yapılamayan çocuklar, genel anestezi yapılarak ameliyathanede tedavi ediliyor.
 • 17:30Samsun - Yıldırım Çarpması Sonucu ÖldüSamsun - Yıldırım Çarpması Sonucu ÖldüYıldırım çarpması sonucu öldü Samsun'un Çarşamba İlçesi'nde 65 yaşındaki Şaban Torun, yıldırım çarpması sonucu yaşamını yitirdi.
 • 17:09Yıldırım Çarpması Sonucu ÖldüYıldırım Çarpması Sonucu ÖldüSamsun'un Çarşamba İlçesi'nde 65 yaşındaki Şaban Torun, yıldırım çarpması sonucu yaşamını yitirdi.
 • 15:50Çarşamba'da Tarlada Sıcak Altında Çalışıp Oruç TutuyorlarÇarşamba'da Tarlada Sıcak Altında Çalışıp Oruç TutuyorlarSamsun'un Çarşamba ilçesinde sebze-meyve tarlalarında çalışan işçiler sıcak havaya rağmen oruç tutarak ekmek paralarını kazanıyor.
 • 10:27Eski Milletvekili Kale Vefat Etti14. Dönem Samsun Milletvekili Nihat Kale (83) vefat etti.
 • 16:41Otomobil Takla Attı: 1 Ölü,1 YaralıSamsun'un Çarşamba İlçesi'nde sürücüsünün kontrolden çıkan otomobil takla attı, 1 kişi öldü, 1 kişi de yaralandı.
 • 13:01Annelerinin Terk Ettiği Yavru Köpeklere Başka Bir Köpek Sahip ÇıktıAnnelerinin Terk Ettiği Yavru Köpeklere Başka Bir Köpek Sahip ÇıktıSamsun'da annelerinin terk ettiği yavru köpeklere, başka bir sokak köpeği annelik yapıyor. Terk edilen iki yavru köpek, başka bir köpeğin gösterdiği anne şefkatiyle büyüyor.
 • 20:58Samsun'da Trafik Kazası: 5 YaralıSamsun'da Trafik Kazası: 5 YaralıSamsun’da meydana gelen trafik kazasında 5 kişi yaralandı.
 • 18:21Çarşamba'da Çiftçilere Bilgilendirme ToplantısıÇarşamba'da Çiftçilere Bilgilendirme ToplantısıSamsun’un Çarşamba ilçesinde Tarım Kredi Kooperatifleri Samsun Bölge Müdürlüğü tarafından çiftçi bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi.
 • 17:40Okul Servis Sürücülerine Eğitim SemineriOkul Servis Sürücülerine Eğitim SemineriSamsun’un Çarşamba ilçesinde okul servis sürücülerine eğitim semineri verildi.
 • 19:38Samsun - Yabancı Kardelenlere Gözü Yaşlı VedaSamsun - Yabancı Kardelenlere Gözü Yaşlı VedaYabancı kardelenlere gözü yaşlı veda Samsun'un Çarşamba İlçesi'ne 15 kilometre uzaklıktaki Kumköy İlkokulu'nda görev yapan, bir vakıf tarafından 'Dünyadaki en iyi 50 öğretmen' arasında gösterilen Dilek Livaneli'nin girişimi ile yurt dışından gelen 3 gönüllü yabancı eğitmen, bugün gözyaşlarıyla köyden ayrıldı.
 • 17:31Yabancı Kardelenlere Gözü Yaşlı VedaYabancı Kardelenlere Gözü Yaşlı VedaSamsun'un Çarşamba İlçesi'ne 15 kilometre uzaklıktaki Kumköy İlkokulu'nda görev yapan, bir vakıf tarafından 'Dünyadaki en iyi 50 öğretmen' arasında gösterilen Dilek Livaneli'nin girişimi ile yurt dışından gelen 3 gönüllü yabancı eğitmen, bugün gözyaşlarıyla köyden ayrıldı.
 • 16:11Çarşamba Tarımı DeğerlendirildiÇarşamba Tarımı DeğerlendirildiÇarşamba, Ayvacık ve Salıpazarı ilçeleri Kırsal Kalkınma ve Tarım Yatırımları Eylem Planı toplantısı Çarşamba Ticaret Borsası M. Rifat Hisarcıklıoğlu konferans salonunda gerçekleşti.
 • 15:15Öğrencilerden Jandarma ZiyaretiÖğrencilerden Jandarma ZiyaretiSamsun’un Çarşamba İlçesi Çaltı İlkokulu öğrencileri, Dikbıyık Jandarma Karakol Komutanlığı’na ziyarette bulundu.
 • 16:46Çarşamba'da Kırsal Kalkınma ToplantısıÇarşamba'da Kırsal Kalkınma ToplantısıSamsun’un Çarşamba ilçesinde Vali İbrahim Şahin ve Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz’ın da katılımlarıyla ‘kırsal kalkınma’ toplantısı gerçekleştirildi.
 • 11:26Ziraat Odasından Öğrencilere Bafra Pideli SunumZiraat Odasından Öğrencilere Bafra Pideli SunumSamsun İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, ilköğretim 4. sınıf öğrencilerine doğa bilinci çevre farkındalığı kazandırmak, tarladan sofraya gıda üretim teknolojileri ve gıda güvenilirliği hakkında bilgi vermek amacıyla etkinlik yapıldı.
 • 17:33Samsun'da Lider Çocuk Tarım Kampı Sona ErdiSamsun'da Lider Çocuk Tarım Kampı Sona ErdiSamsun Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü tarafından, ilkokul 4. sınıf öğrencileri için düzenlenen “Lider Çocuk Tarım Kampı” tamamlandı.
 • 16:57Samsun Çarşamba 2015 seçim sonuçları (Genel seçim) Çarşamba ilçesiSamsun Çarşamba 2015 seçim sonuçları (Genel seçim) Çarşamba ilçesiSamsun Çarşamba genel seçim sonuçları. Çarşamba ve Samsun'un tüm ilçelerinde kesinleşmiş 7 Haziran 2015 seçim sonuçları. Samsun Çarşamba ve Türkiye geneli seçim sonuçları ile birlikte güncel gelişmeler haberler.com adresinde.
 • 14:30Samsun - Çalıkuşu Dilek Öğretmen Sesini Dünyaya DuyurduSamsun - Çalıkuşu Dilek Öğretmen Sesini Dünyaya DuyurduÇalıkuşu Dilek Öğretmen sesini dünyaya duyurdu SAMSUN'un Kumköy İlkokulu'nda görev yapan, bir vakıf tarafından da 'Dünyadaki en iyi 50 öğretmen' arasında gösterilen Dilek Livaneli, okulu ile dünya arasında eğitim köprüsü kurdu.
 • 13:35Ticaret Borsalarında 2014 Ürünü 461 Bin Ton Fındık İşlem GördüNisan 2015 sonu itibarıyla ticaret borsalarında 2014 ürünü 461 bin ton fındığın işlem gördüğü bildirildi.
 • 12:04Çalıkuşu Dilek Öğretmen Sesini Dünyaya DuyurduÇalıkuşu Dilek Öğretmen Sesini Dünyaya DuyurduSamsun'un Kumköy İlkokulu'nda görev yapan, bir vakıf tarafından da 'Dünyadaki en iyi 50 öğretmen' arasında gösterilen Dilek Livaneli, okulu ile dünya arasında eğitim köprüsü kurdu.
 • 16:45Termik Santraller, Ovalarımızı Da, Sağlığımızı da Yok Edecek'Termik Santraller, Ovalarımızı Da, Sağlığımızı da Yok Edecek'Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) milletvekili adayı Hayati Tekin, son yıllarda verilen termik santral izinleri ile Samsun’un tarım alanlarına büyük bir darbe vurulduğuna dikkat çekti.
 • 15:34Köktaş'ın Seçim ÇalışmalarıKöktaş'ın Seçim ÇalışmalarıAK Parti Samsun Milletvekili Adayı Fuat Köktaş seçim çalışmalarını Çarşamba, İlkadım ve Kavak ilçelerinde sürdürdü.
 • 18:41Okul Servis Sürücülerine SeminerOkul Servis Sürücülerine SeminerSamsun’un Çarşamba ilçesinde Milli Eğitim Müdürlüğü, Emniyet Müdürlüğü ve Şoförler Odası tarafından okul servis sürücülerine eğitim semineri verildi.
 • 15:542 Bin Metrekarelik Serada Yılda 20 Ton Salatalık Üretiyor2 Bin Metrekarelik Serada Yılda 20 Ton Salatalık ÜretiyorUlutaş Tarım Ürünleri sahibi Bahtiyar Ulutaş (65), Çarşamba Ovası'nda 4 yıl önce kurduğu 2 bin metrekarelik serada yılda 20 ton salatalık üretiyor.
 • 15:23Çarşamba Devlet Hastanesi Çalışanlarından İş Bırakma EylemiÇarşamba Devlet Hastanesi Çalışanlarından İş Bırakma EylemiSamsun Çarşamba Devlet Hastanesi çalışanları Dr. Kamil Furtun’un saldırıya uğrayarak hayatını kaybetmesi dolayısıyla bir günlük iş bırakarak olayı kınadı.
 • 18:56Gençlik ve Spor Bakanı KılıçGençlik ve Spor Bakanı KılıçGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Açılışı yapılacak camiden genel ve detay görüntü - Bakan Kılıç'ın kendi kullandığı araçla açılışa gelmesi ve karşılanması - Bakan Kılıç'ın konuşması - vatandaşlardan detay - Bakan Kılıç'dan detay ve açılış - Bakan Kılıç'ın Orduköy Mahallesi Kılcanlı Mahallesi'ndeki ahşap camide incelemelerde bulunması- Bakan Kılıç, daha sonra bir otelde Yasemin ve Necmi Sener çiftinin nikahında şahitlik yaptı Gençlik ve Spor Bakanı Kılıç: - "Hatırlıyorsunuz, duvarlara yazılar yazılmıştı 'zulüm 1453'te başladı' diye. Fethin ne olduğunu, İstanbul'un fethinin ne anlama geldiğini anlamayanlara da Rabbim inşallah hidayet nasip eylesin" Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, "Hatırlıyorsunuz, duvarlara yazılar yazılmıştı 'zulüm 1453'te başladı' diye. Fethin ne olduğunu, İstanbul'un fethinin ne anlama geldiğini anlamayanlara da Rabbim inşallah hidayet nasip eylesin" dedi.
 • 17:56Bakan Kılıç, Samsun'da Cami Açılışına KatıldıBakan Kılıç, Samsun'da Cami Açılışına KatıldıGençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Samsun’da cami açılışına katıldı.
 • 17:00Gençlik ve Spor Bakanı Kılıç AçıklamasıGençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, "Hatırlıyorsunuz, duvarlara yazılar yazılmıştı 'zulüm 1453'te başladı' diye. Fethin ne olduğunu, İstanbul'un fethinin ne anlama geldiğini anlamayanlara da Rabbim inşallah hidayet nasip eylesin" dedi.
 • 16:26Samsun'a İçme Suyu Sağlayan Çakmak Barajı'nın Doluluk Oranı Yüzde 100Samsun'a İçme Suyu Sağlayan Çakmak Barajı'nın Doluluk Oranı Yüzde 100Devlet Su İşleri(DSİ) 7. Bölge Müdürü Ahmet Kanık, Samsun’a içme suyu sağlayan Çakmak Barajı’nın 28 Mayıs 2015 tarihi itibariyle doluluk oranının yüzde 100 olduğunu belirtti.
 • 18:04Genel Seçimlere DoğruAK Parti Samsun Milletvekili adayı Kamuran Özden, Çarşamba Sebze ve Meyve Halini ziyaret ederek esnafla sohbet etti.
 • 16:37Karaaslan: Karaaslan: "Onlar Konuşur, AK Parti Yapar"AK Parti Samsun Milletvekili Adayı Çiğdem Karaaslan, İlkadım ve Çarşamba ilçelerinde seçim çalışmalarını sürdürdü.
 • 15:10Kamuran Özden'in Çarşamba ZiyaretiKamuran Özden'in Çarşamba ZiyaretiSeçim çalışmalarına Çarşamba ilçesinde devam eden AK Parti Samsun Milletvekili Adayı Kamuran Özden, sabah ilçedeki sebze ve meyve halini ziyaret ederek esnaflarla sohbet etti.
 • 19:55Elektrik Akımına Kapılan Kişi Hayatını KaybettiSamsun'un Çarşamba İlçesinde bahçe sulayan bir kişi elektrik akımına kapılarak hayatını kaybetti.
 • 16:54Kırsal Mahallelere Büyükşehir Eli DeğdiKırsal Mahallelere Büyükşehir Eli DeğdiSamsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz ve çalışma ekibi Salıpazarı ve Çarşamba ilçelerinin mahallelerinde yapılan içme suyu ve beton yol çalışmalarını yerinde inceledi.
 • 12:11Yol Çalışması Nedeniyle 90 Mezarın Yeri DeğiştirildiSalıpazarı ile Çarşamba ilçesi arasında yapılan yol çalışması nedeniyle 90 mezar bulundukları yerden taşındı.
 • 18:26Kirpiyi İtfaiye KurtardıKirpiyi İtfaiye KurtardıSamsun’un Çarşamba ilçesinde su gideri borusunun içine düşen bir kirpiyi Samsun Büyükşehir Belediyesi İtfaiye ekipleri kurtardı.
 • 15:46Çarşamba'da 'Muhtarlık Bilgi Sistemi' AnlatıldıÇarşamba'da 'Muhtarlık Bilgi Sistemi' AnlatıldıSamsun’un Çarşamba ilçesinde, İçişleri Bakanlığı’nın uygulamaya koyduğu “Muhtar Bilgi Sistemi” hakkında bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi.
 • 18:35İşyerinde Öldürüldüİşyerinde ÖldürüldüSamsun'un Çarşamba İlçesi'nde işyerinde silahlı saldırıya uğrayan 55 yaşındaki Hüseyin Özcan, olay yerinde can verdi.
 • 13:46Tacettinoğulları Beyliği'nin Merkezi, Doğal Yaşam Parkı OlacakTacettinoğulları Beyliği'nin Merkezi, Doğal Yaşam Parkı OlacakSamsun Büyükşehir Belediyesi’nin, şehrin sahip olduğu doğal, kültürel ve tarihi potansiyelleri turizme kazandırmak amacıyla yürüttüğü eylem planı çalışmaları kapsamında Çarşamba ilçesine yapılacak yatırımlar belli oldu.
 • 19:24Samsun'da Trafik Kazası: 6 YaralıSamsun'da Trafik Kazası: 6 YaralıSamsun’da otomobilin midibüse çarpması sonucu meydana gelen trafik kazasında 6 kişi yaralandı.
 • 17:24Türk Yıldızları'ndan Şehide Anlamlı ZiyaretTürk Yıldızları'ndan Şehide Anlamlı ZiyaretSamsun'da bulunan Türk Yıldızları'nın pilotları, 2012 yılında eğitim uçuşu yaptığı sırada uçağın düşmesi sonucu şehit düşen Türk Yıldızı Pilotu Yüzbaşı Ümit Özer'i mezarı başında ziyaret ederek dua etti.
 • 18:06Kumköy İlkokulu Öğrencileri JandarmadaKumköy İlkokulu Öğrencileri JandarmadaSamsun Çarşamba İlçesi Kumköy İlkokulu öğrencileri, Çarşamba İlçe Jandarma Komutanlığı’nda jandarmanın görevlerini öğrendi.