11:4700
SON DAKİKA ÇATIŞMA HABERLERİ

Son Dakika Çatışma Haberleri

  Irak'taki Çatışmalar

  Peşmerge güçleri, IŞİD'in kontrolündeki Celavle kasabasına operasyon düzenleyerek bazı mahallelerini kontrol atına aldı ABD öncülüğündeki koalisyon güçlerinin havadan destek verdiği operasyonda, IŞİD'in büyük kayıplar verdiği belirtildi Celavle'deki çatışmalar devam ederken Irak ordu birlikleri de Diyala'nın Sadiye nahiyesini IŞİD militanlarından kurtarmak için harekete geçti. (Bugün 10:19)

   

  Kamu Görevlileri Etik Kurulu Başkanı Prof. Dr. Sedat Murat Açıklaması

  Kamu Görevlileri Etik Kurulu Başkanı Prof. Dr. Sedat Murat Açıklaması

  Başbakanlık Kamu Görevlileri Etik Kurulu Başkanı Prof. Dr. Sedat Murat, etik ihlal kararları ile ilgili en fazla belediye başkanları hakkında müracaatta bulunulduğunu belirterek, “Etik değerleri yerleştirmek durumundayız. Kurtuluşumuz buna bağlı. Biz bunu yerleştirirsek mutlu olacak, yerleştiremezsek hep birlikte batacağız. Bugün modern dünyanın bunalımında etik değerlerden uzaklaşma vardır” dedi. (Bugün 09:39)

   

  Davutoğlu'ndan Biden'a Sitemli Irak Mesajı

  Davutoğlu'ndan Biden'a Sitemli Irak Mesajı

  Atlantik Konseyi'nde konuşan Davutoğlu, ABD Başkan Yardımcısı Biden'a sitem ederek, "Kimse bize 'siz Ankara'da oturun, Irak'taki enerji kaynakları atıl kalsın' diyemez" dedi (Bugün 09:33)

   

  Başbakan Davutoğlu, Erzincan'da Stk Temsilcileriyle Bir Araya Geldi

  Davutoğlu, Erzincan'daki Kule Park Sosyal Tesisleri'nde sivil toplum kuruluşlarının temsilcileriyle akşam yemeğinde bir araya geldi. (Bugün 01:22)

   

  Davutoğlu: 'Türkiye 12 Yılda Büyük Bir Değişim Yaşadı'

  Davutoğlu: "Türkiye 12 Yılda Büyük Bir Değişim Yaşadı"

  Başbakan Davutoğlu, Erzincan'da- Davutoğlu: (3)- "Milletle bütünleşildiğinde, o eneri, sinerji devreye sokulduğunda bir ülkenin kaderi değişebiliyor. (Dün 22:01)

   

  Başbakan Davutoğlu, Erzincan'da

  Davutoğlu: (3) "Milletle bütünleşildiğinde, o eneri, sinerji devreye sokulduğunda bir ülkenin kaderi değişebiliyor. (Dün 21:59)

   

  Hülya Avşar Kobanili Kadınları Ziyaret Etti

  Hülya Avşar Kobanili Kadınları Ziyaret Etti

  Kendisini 'Kürt kızıyım' diye tanıtan Hülya Avşar, Kobani'den kaçarak Şanlıurfa'nın Suruç İlçesi'nde barınan kadınları yaşadıkları çadırlarda ziyaret etti. (Dün 20:24)

   

  Güney Sudan Üst Düzey Heyeti, Mısır'da

  Güney Sudan Dışişleri Bakanı Benjamin: "Bakanların gerçekleştirdiği görüşmeler sırasında sağlık, tarım, gençlik ve kültür gibi alanlarda iş birliğinin yolları ele alındı" Mısır Dışişleri Bakanı Şükri: "Nil havzası konusunda aramızda tam bir koordinasyon var" (Dün 20:19)

   

  Irak'taki Çatışmalar

  Hit ilçesinde 30'u IŞİD militanı 35 kişi hayatını kaybetti, 30 kişi yaralandı İlçede 5, Ramadi'de 1 bölge IŞİD militanlarından geri alındı. (Dün 20:07)

   

  Işid ile Bazı Kürt Gruplar Arasındaki Çatışmalar

  Işid ile Bazı Kürt Gruplar Arasındaki Çatışmalar

  IŞİD ile bazı Kürt gruplar arasındaki çatışmalar- Kobani'deki çatışmalar, iç bölgelerde sürüyorŞANLIURFA (AA) - ABD öncülüğündeki koalisyon güçlerine ait savaş uçakları, Kobani'deki (Ayn el Arap) terör örgütü IŞİD hedeflerini bombaladı. (Dün 19:15)

   

  Irak'taki Çatışmalar

  Cumhurbaşkanı Yardımcısı Maliki: "Musul bir komplo sonucu IŞİD'in eline düştü" (Dün 18:44)

   

  Işid ile Bazı Kürt Gruplar Arasındaki Çatışmalar

  Kobani'deki çatışmalar, iç bölgelerde sürüyor. (Dün 18:42)

   

  Ukrayna'da Ateşkes Sözde Kaldı

  Ukrayna'da Ateşkes Sözde Kaldı

  Ukrayna ve Rusya yanlısı ayrılıkçılar arasında eylül ayında imzalanan barış anlaşması çatışmaları dindirmeye yetmedi. (Dün 17:56)

   

  İzmir Bakan Zeybekci 'İzmir İnşallah Makus Talihinden Kurtulacak'

  İzmir Bakan Zeybekci 'İzmir İnşallah Makus Talihinden Kurtulacak'

  Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, partisinin İzmir'in Karşıyaka İlçe Kongresinde yaptığı konuşmada İzmir Büyükşehir Belediyesi'ni eleştirerek İzmir her yağmurda ne hale geliyor. (Dün 17:54)

   

  Hülya Avşar ve İş Kadınları, Suruç'ta Kobanili Kadınlarla Görüştü

  Hülya Avşar ve İş Kadınları, Suruç'ta Kobanili Kadınlarla Görüştü

  TİKAD, yönetim kurulu üyeleri ile sanatçı Hülya Avşar, Kobani kentinden kaçarak Şanlıurfa'nın Suruç ilçesinde barınan kadınları yaşadıkları çadırlarda ziyaret etti. (Dün 17:41)

   

  Tdv Kadın Aile ve Gençlik Merkezi Yeni Dönem Açılışı

  Diyanet İşleri Başkanı Görmez: "İslam dünyasında öyle yapılar oluştu ki insanlar yahut insanlardan müteşekkil yapılar, insanlara şöyle diyebiliyorlar: 'Biz sizin ahiretinizi garantiye alalım, siz dünyada iradenizi bize teslim edin'. Yok böyle bir şey" "Hiç kimse kimsenin ahiretini garantiye alamaz. Ahireti karşısında hiç kimse dünyasını bir başkasına emanet edemez. Ama böyle bir tehlikeyle karşı karşıyayız" "Bugün İslam coğrafyasında insanlar birbirlerini 'Allahu Ekber' diyerek öldürüyorlar. (Dün 17:32)

   

  Bakan Eker, Feshane'de Diyarbakır Günleri'ne Katıldı

  "Çözüm Süreci, Türkiye'de akan gözyaşının durması, annelerin ağlamaması, herkesin farklılıklara tahammül edebildiği bir kültürün yerleşmesi demektir. (Dün 17:02)

   

  "İran İçin Nükleer Silahlara Dönüşün Olmayacağından Emin Olmalıyız"

  Almanya Dışişleri Bakanı Steinmeier, "İran için nükleer silahlara geri dönüşün olmayacağından emin olmalıyız." dedi. (Dün 17:02)

   

  Tikad Heyeti Suruç'daki Kampları Ziyaret Etti

  TİKAD heyeti Suruç ilçesinde, Suriyeli Kürtlerin barındığı kampı ziyaret etti TİKAD Başkanı Bulut: "1 yıla yayılan bir yardım kampanyası olacak, amaç bu insanların daha da insanca yaşamaları için nasıl şartlar oluşturabiliriz, o nedenle buradayız" Heyet üyelerinden sanatçı Hülya Avşar da kapmta kalan sığınmacılarla "Kürtçe" konuşarak onların sorunlarını dinledi. (Dün 16:39)

   

 

  Yüksekdağ: Geleceği Saray Değil, Barışı Yapanlar Belirler

  Yüksekdağ: Geleceği Saray Değil, Barışı Yapanlar Belirler

  Samsun'da konuşan HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ, "Bu memlekette saray yapanlar değil, barışı yapanlar geleceği belirler" dedi. (Dün 16:38)

   

  Bakan Zeybekci: 'İzmir İnşallah Makus Talihinden Kurtulacak'

  Bakan Zeybekci: 'İzmir İnşallah Makus Talihinden Kurtulacak'

  Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, partisinin İzmir'in Karşıyaka İlçe Kongresinde yaptığı konuşmada İzmir Büyükşehir Belediyesi'ni eleştirerek "İzmir her yağmurda ne hale geliyor. (Dün 16:30)

   

  Arap Barış Planı İzleme Komitesi 29 Kasım'da Toplanacak"

  Filistin Devlet Başkanı Abbas, Arap Birliği dışişleri bakanları ve daimi temsilcilerinden oluşan "Arap Barış Planı İzleme Komitesi"nin 29 Kasım'da önemli bir toplantı gerçekleştireceğini belirtti. (Dün 15:52)

   

  Mısır Ordusunun Sina'daki Operasyonları

  Operasyonlarda 7 kişinin öldürüldüğü, 67 kişinin gözaltına alındığı bildirildi. (Dün 15:31)

   

  Dev-Sol'cunun Mezarı 32 Yıl Sonra Bulundu

  Dev-Sol'cunun Mezarı 32 Yıl Sonra Bulundu

  Jandarma tarafından 1981 yılında öldürülen Dev-Sol'cu Necdet Pişmişler'in naaşı 32 yıl sonra bulundu. (Dün 15:11)

   

  ABD Güvenli Bölgeye Mesafeli

  ABD Güvenli Bölgeye Mesafeli

  Biden'in ziyareti başlarken Türkiye'nin Suriye'de güvenli bölge taleplerine yine mesafeli açıklamalar geldi. (Dün 15:06)

   

  Kimse Bize Ankara'da Oturun Diyemez'

  Kimse Bize Ankara'da Oturun Diyemez'

  İstanbul’da düzenlenen Atlantik Konseyi oturumunda Türkiye enerji ihtiyacı sebebiyle aktif oyuncu olmayı sürdüreceğini, ABD ise Rusya’nın enerji tekelinin kırılması gerektiğini vurguladı. (Dün 15:03)

   

  Davutoğlu: Kimse Enerjiyi Silah Olarak Kullanmasın

  Atlantik Konseyi’nin özel toplantısında konuşan Başbakan Ahmet Davutoğlu, Kıbrıs sorununa dikkat çekti. (Dün 14:39)

   

  Başbakan Ahmet Davutoğlu (2)

  Başbakan Ahmet Davutoğlu (2)

  Başbakan Ahmet Davutoğlu, enerjinin çatışma aracı olarak kullanılmasının kazanan tarafının olmayacağını vurgulayarak, "Enerjiyi bir savaş, bir çatışma aracı olarak görmek yerine insani kalkınmanın ve insanlığın daha müreffeh bir gelecek kurma idealinin aracı olarak görmek durumundayız" dedi. (Dün 14:32)

   

  Davutoğlu'ndan Kıbrıs Rum Kesimine Uyarı

  Başbakan Ahmet Davutoğlu, ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden'la birlikte katıldığı 6. Atlantik Konseyi Enerji ve Ekonomi Zirvesi'nde Kıbrıs Rum Kesimi'yle Doğu Akdeniz'de yaşanan petrol ve doğalgaz arama gerginliğine değindi. (Dün 14:32)

   

  Tanrıkulu: Şahısların Yasal Yollarla Türkiye'ye Giriş Kayıtları Bulunmakta Mıdır?

  Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu, İstanbul Cerrahi Hastanesi'nin 5'inci katında yurt dışından getirilen hastaların olduğunu belirterek "İstanbul Cerrahi Hastanesi'nde bu tarih itibariyle ateşli silah tedavisi gören yabancı uyruklu kaç hasta bulunmaktadır? (Dün 14:29)

   

  Tekrar) Davutoğlu: 'Kimse Enerjiyi Silah Olarak Kullanmasın'

  Tekrar) Davutoğlu: "Kimse Enerjiyi Silah Olarak Kullanmasın"

  Başbakan Ahmet Davutoğlu, Kıbrıs Rum kesimine çağrıda bulunarak, "Enerjiyi bir silah gibi kullanmasın hiç kimse. ’Ben enerjiyi elde edeyim, karşı tarafa istediğim barışı empoze edeyim’ denirse bu Kıbrıs müzakerelerine en büyük darbeyi vurur. (Dün 14:05)

   

  Atlantik Konseyi Enerji ve Ekonomi Zirvesi

  Başbakan Davutoğlu: (3) "Eğer herkes Kıbrıs etrafındaki doğal kaynakların Kıbrıs'ın bütününe ait olduğu konusuna mutabık kalır ve ortak bir vizyonla eylem planıyla bu enerjiyi barış yönünde kullanırsa herkes kazanır" "Gelin Irak'ı el birliğiyle bir kriz ülkesi olmaktan çıkarıp, yükselen bir ekonomi haline dönüştürelim. Sizler içeriden bunun çabasını sergileyin, bizler size dışarıdan destek verelim. Irak terörle anılmasın. (Dün 14:03)

   

  Atlantik Konseyi Enerji ve Ekonomi Zirvesi

  Atlantik Konseyi Enerji ve Ekonomi Zirvesi

  Başbakan Davutoğlu: (2) "Eğer enerjiyi çatışma aracı olarak kullanacak olursak bunun kazanan tarafı olmaz. Enerjiyi bir savaş, bir çatışma aracı olarak görmek yerine insani kalkınmanın ve insanlığın daha müreffeh bir gelecek kurma idealinin aracı olarak görmek durumundayız" "Enerji güvenliği aslında demokratik toplumlar için istikrarın da bir teminatı, hayat standardının bir teminatı. (Dün 13:41)

   

  Suruç Eski Belediye Başkanı ile Oğlunu Öldüren Şüpheli Yakalandı

  Suruç Eski Belediye Başkanı ile Oğlunu Öldüren Şüpheli Yakalandı

  Şanlıurfa'nın Suruç İlçesi eski belediye başkanı Salih Tekinalp ile oğlu Sinan Tekinalp'in öldürülmesine ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında 1 kişi gözaltına alındı. (Dün 13:33)

   

  Davutoğlu: 'Kimse Enerjiyi Silah Olarak Kullanmasın'

  Davutoğlu: "Kimse Enerjiyi Silah Olarak Kullanmasın"

  Başbakan Ahmet Davutoğlu, Kıbrıs Rum kesimine çağrıda bulunarak, "Enerjiyi bir silah gibi kullanmasın hiç kimse. ’Ben enerjiyi elde edeyim, karşı tarafa istediğim barışı empoze edeyim’ denirse bu Kıbrıs müzakerelerine en büyük darbeyi vurur. (Dün 13:31)

   

  Çocuklar, Çocuk Haklarına Dikkat Çekti

  Çocuklar, Çocuk Haklarına Dikkat Çekti

  İnsan Hakları ve Mazlumlar İçin Dayanışma Derneği (MAZLUMDER) Malatya Şubesi Çocuk Hakları Komisyonu, çocuk haklarına dikkat çekti. (Dün 13:26)

   

  Azerbaycan'ın Ermenistan Helikopterini Düşürmesi

  Ermenistan, helikopter enkazının bulunduğu bölgeye operasyon yaparak pilotların cesetlerini aldıklarını, çatışmada Azerbaycan ordusunun kayıp verdiğini ileri sürerken Azerbaycan iddiaları yalanladı. (Dün 13:08)

   

  Irak'taki Çatışmalar

  Ordu güçleri, IŞİD'in kuşatması altındaki Ramadi kentinde kontrolü sağlamak için operasyon başlattı. (Dün 13:07)

   

  Hatay'da Savaştan Kaçıp Harabe Evlere Sığındılar

  Hatay'da Savaştan Kaçıp Harabe Evlere Sığındılar

  Kobani'deki çatışmalardan kaçarak Türkiye'ye sığınan Suriyeli Kürtler, Hatay'ın Kırıkhan ilçesindeki harabe evlerde hayata tutunmaya çalışıyor. (Dün 12:45)

   

  Afganistan'da Savaşa Devam

  Afganistan'da Savaşa Devam

  New York Times gazetesine göre ABD ordusunun muharip birlikleri Afganistan'da önümüzdeki yıl da varlığını sürdürmeye devam edecek. (Dün 12:22)

   

  Hatay'da Savaştan Kaçıp Harabe Evlere Sığındılar

  Hatay'da Savaştan Kaçıp Harabe Evlere Sığındılar

  Kobani'deki çatışmalardan kaçarak Türkiye'ye sığınan Suriyeli Kürtler, Hatay'ın Kırıkhan ilçesinde harabe evlerde yaşamaya çalışıyor. (Dün 11:35)

   

  Kenya'da Yolcu Otobüsüne Silahlı Saldırı: 28 Ölü

  Kenya'da Yolcu Otobüsüne Silahlı Saldırı: 28 Ölü

  Kenya'nın kuzeydoğusundaki Mandera şehrinde bu sabah bir yolcu otobüsüne düzenlenen silahlı saldırıda, 28 yolcu hayatını kaybetti. (Dün 11:10)

   

  Yeryüzü Doktorları'dan Suriye'ye Tıbbi Destek

  Yeryüzü Doktorları'dan Suriye'ye Tıbbi Destek

  Yeryüzü Doktorları, Suriye'ye, Hayrat İnsani Yardım ve Türk Kızılayı işbirliğiyle 3 bin 900 kan durdurucu kit gönderdi. (Dün 10:01)

   

  Yeryüzü Doktorları, Suriye'de Yara Sarmaya Devam Ediyor

  Yeryüzü Doktorları, Suriye'de Yara Sarmaya Devam Ediyor

  Yeryüzü Doktorları, sağlık sisteminin çöktüğü ve ciddi boyutlarda ilaç sıkıntısının yaşandığı Suriye'ye Hayrat İnsani Yardım ve Kızılay işbirliğiyle 3 bin 900 adet kan durdurucu kit gönderdi. (Dün 09:36)

   

Manşet Haberleri

[Hata Bildir]
23.11.2014 11:47:53. #1.12#