15:3300
SON DAKİKA ÇATIŞMA HABERLERİ

Son Dakika Çatışma Haberleri

   

  AK Parti Ankara İl Başkanlığı 5. Olağan Kongresi

  Genel Başkan ve Başbakan Davutoğlu: (3) "Kim şu veya bu gerekçeyle milli hazinemize, kaynaklarımıza yolsuzluk niyetiyle yaklaşırsa, kim herhangi bir şekilde harama bulaşırsa, kardeşimiz de olsa onun kolunu koparmaya kararlıyız. Ama yolsuzluk iddiaları üzerinden yalan yanlış ithamlarla, birtakım komplolarla milli iradeye karşı kim harekete geçerse onu da durdurmaya aynı şekilde kararlıyız" "(14 Aralık Operasyonu) Bu operasyonlarda her hangi bir şekilde, basın özgürlüğünü ilgilendiren bir konu (Bugün 14:37)

   

  Irak'taki Çatışmalar

  Başbakanlık Sözcüsü Hadisi: "ABD kara birlikleri, terör örgütü IŞİD'le mücadelede operasyonlara katılmıyor" (Bugün 14:37)

   

  Peşmerge, Şengal'in Merkezine Doğru İlerliyor

  Peşmerge, Şengal'in Merkezine Doğru İlerliyor

  Peşmerge güçleri, terör örgütü IŞİD'in kontrolündeki Musul'un Şengal (Sincar) ilçesine başlattığı operasyon devam ediyor. (Bugün 14:23)

   

  AK Parti Ankara 5. Olağan Genel Kurulu (2)

  AK Parti Ankara 5. Olağan Genel Kurulu (2)

  Başbakan Ahmet Davutoğlu, yargının yeniden yapılandırılması için gerekli tedbirlerin alınacağına işaret ederek, "Bütün anayasal kurumlarımızın tam ve doğru yerine oturması için inşallah 2015 Haziran’ından sonra yeni bir anayasa için yola çıkacağız" dedi. (Bugün 13:54)

   

  Irak'ta Şiddet Olayları

  Bağdat'ta düzenlenen bombalı saldırılarda 5 kişi öldü, 21 kişi yaralandı. (Bugün 13:52)

   

  Ypg'li Türeli Malazgirt'te Toprağa Verildi

  Ypg'li Türeli Malazgirt'te Toprağa Verildi

  Kobani’de, IŞİD militanlarıyla çıkan çatışmada hayatını kaybeden YPG’li Erkan Türeli, Muş’un Malazgirt ilçesinde toprağa verildi. (Bugün 13:49)

   

  Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki Açıklaması

  Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki Açıklaması

  Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki, AK Parti Melikgazi ilçesi 5. Olağan Kongresi’nde yaptığı konuşmasında, "Biz göreve geldiğimizde DHKPC’li olan belediye çalışanları vardı. (Bugün 13:35)

   

  Irak'taki Çatışmalar

  El Cezire ve El Badiye’de operasyonları komutanı Tümgeneral Kazım: "Koalisyon güçlerinin Enbar'da düzenlediği saldırıda 40 IŞİD militan öldü, çoğu ağır silah taşıyan 20 araç da imha edildi" IŞİD'in Ramadi'nin El Havz bölgesine düzenlediği saldırı püskürtüldü, çıkan çatışmada 4 militan öldürüldü. (Bugün 13:03)

   

  Barzani, Şengal Dağı'na Çıktı; Kürtlere Müjde Verdi

  Barzani, Şengal Dağı'na Çıktı; Kürtlere Müjde Verdi

  Barzani, IŞİD kuşatmasının kırıldığı Şengal Dağı'nda sesi titreyerek zafer konuşması yaptı. Barzani, "Kürdistan'ın bir karışını bile teröristlere bırakmayacağız" dedi. (Bugün 12:40)

   

  Tunus'ta Cumhurbaşkanlığı Seçimi

  Ülkede, seçim merkezlerindeki güvenlik önlemleri üst düzeye çıkarıldı. (Bugün 12:11)

   

  Tunus'ta Cumhurbaşkanlığı Seçimi

  Tunus'ta Cumhurbaşkanlığı Seçimi

  Oyunu kullanan Başbakan Cuma: "Yoğun güvenlik önlemleri alındı, teröristler ülkeyi karıştıramayacak" (Bugün 11:48)

   

  Kuzey Irak?ta ?şengal Coşkusu?

  Kuzey Irak?ta ?şengal Coşkusu?

  Kuzey Irak'taki Peşmerge güçlerinin IŞİD'in işgali altındaki Şengal (Sincar) İlçesi'ni tamamen kontrol altına alması büyük coşkuya neden oldu. (Bugün 10:02)

   

 

  Kayseri'de Kesk'ten 14 ve 17 Aralık Operasyonları Tepkisi

  Kayseri'de Kesk'ten 14 ve 17 Aralık Operasyonları Tepkisi

  Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK) Kayseri Şubesi, 4 bakanın isminin geçtiği 17 Aralık operasyonu ve 14 Aralık'taki cemaate yönelik 'paralel yapı' operasyonlarına tepki gösterdi. (Dün 16:12)

   

  Diyarbakır'da 2 Terörist Tutuklandı

  Diyarbakır'da değişik tarihlerde kamu kurumları ve güvenlik güçlerine yönelik silahlı, molotoflu, bombalı 5 ayrı saldırıda bulunduğu belirlenen 1 PKK'lı ile yine polise molotoflu saldırıda bulunduğu tespit edilen 1 DHKP-C'li tutuklandı. (Dün 16:04)

   

  Deik Genel Kurulu

  Deik Genel Kurulu

  Cumhurbaşkanı Erdoğan: (5) "Anadolu Ajansı, dünyanın en iyi ajansları arasına giriyor, girecek. (Dün 15:42)

   

  Nişantaşı Saldırganlarının Kimlikleri Belirlendi

  Nişantaşı Saldırganlarının Kimlikleri Belirlendi

  İstanbul'da bir gece kulübün önünde sabah saatlerinde meydana gelen silahlı çatışmaya ilgili polis kaçan 2 saldırganın kimliğini belirledi. (Dün 15:24)

   

  Işid Bahanesiyle İzinsiz Gösteriler

  Işid Bahanesiyle İzinsiz Gösteriler

  Diyarbakır'da IŞİD bahanesiyle düzenlenen izinsiz gösterilere katıldığı ve terör örgütü DHKP/C üyesi olduğu iddiasıyla 1 kişi tutuklandı. (Dün 15:17)

   

  Irak'ta Saldırılar: 3 Ölü, 15 Yaralı

  Irak'ın başkenti Bağdat'ta düzenlenen saldırılarda 3 kişi hayatını kaybetti, 15 kişi yaralandı. (Dün 14:59)

   

  Putin'in Sözleri Kıbrıs Rum Kesimi'nde Soğuk Duş Etkisi Yaptı

  Rusya Federasyonu Başkanı Vladimir Putin’in geleneksel yıllık basın toplantısında Kıbrıs’tan söz ederken Kuzey ve Güney Kıbrıs demesi ve Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan övgüyle söz etmesi Rusya’yı uzun yıllardır “doğal müttefik “ olarak kabul eden Rum yönetimini kaygılandırdı. (Dün 14:51)

   

  Işid ile Bazı Kürt Gruplar Arasındaki Çatışmalar

  Adana'da bir grup, Kobani'deki (Ayn el Arap) çatışmada hayatını kaybeden kadın için basın açıklaması yaptı. (Dün 14:29)

   

  Peşmerge'nin Saniye Saniye IŞİD'den Şengal'i Geri Alma Görüntüleri

  Peşmerge'nin Saniye Saniye IŞİD'den Şengal'i Geri Alma Görüntüleri

  Peşmerge güçleri, IŞİD'in kontrolündeki Şengal ilçesini ele geçirdi. IŞİD'in ağır darbe yediği çatışmalar, saniye saniye görüntülendi. (Dün 14:18)

   

  Diyarbakır'daki 6-7 Ekim Olayları

  Diyarbakır’da, 6-7 Ekim olaylarında polise molotofkokteyli ile saldıran 1 DHKP/C üyesinin tutuklandığı açıklandı. (Dün 13:57)

   

  Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Finans Sektörüne 'Yüksek Faiz' Uyarısı

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yüksek faiz konusunda finans sektörünü uyararak, “Kredi noktasında lütfen gözlüklerinizi dikkatli seçin, yakın uzak sıkıntı olmasın. (Dün 13:55)

   

  Kadınlardan Kobani'de Ölen Sibel Bulut İçin Eylem

  Kadınlardan Kobani'de Ölen Sibel Bulut İçin Eylem

  Adana'da, Halkların Demokratik Kongresi Kadın Meclisi üyeleri, Suriye'nin Kobani kentinde IŞİD güçleriyle girdiği çatışmada ölen Sibel Bulut için eylem yaptı. (Dün 13:31)

   

  Türkiye'nin Kobani'ye Yönelik Yardımları

  Kobani ilçesindeki çatışmaların ardından Türkiye'ye 192 bin 417 kişi sığındı Sığınmacılara günlük ortalama 70 bin öğün sıcak yemek verildiği, Kobani'ye şimdiye kadar 819 araçla insani yardım malzemesi gönderildiği ve yardımların tutarının 27 milyon lirayı geçtiği belirtildi. (Dün 13:23)

   

  Irak'taki Çatışmalar

  Enbar'a bağlı Bağdadi nahiyesinde terör örgütü IŞİD ile güvenlik güçleri arasında çıkan çatışmada bir yarbay ile 10’dan fazla militan öldürüldü, bazı askerler ağır yaralandı El Cezire ve El Badiye’de operasyonlardan sorumlu komutan Tümgeneral Kazım: “ABD güçleri Bağdadi kasabası yakınlarındaki Aynu’l. (Dün 13:02)

   

  Erdoğan Bu Defa Kendine Kızdı: Bu Konuda Başarısız Oldum!

  Erdoğan Bu Defa Kendine Kızdı: Bu Konuda Başarısız Oldum!

  Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu toplantısında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Başbakanlığı dönemi ile ilgili bir başarısızlık itirafında bulundu. (Dün 12:53)

   

  Irak'taki Çatışmalar

  Irak Başbakanı İbadi, Peşmerge'nin Şengal (Sincar) Dağı'na ulaşarak IŞİD'in kuşatmasını kırdığı gerekçesiyle IKBY Başkanı Barzani'yi kutladı. (Dün 12:49)

   

  Afganistan'da Sivil Kayıpları Son 5 Yılın Zirvesinde

  Birleşmiş Milletler Afganistan Özel Temsilcisi Nicholas Haysom, 2014'te Afganistan'daki sivil kayıplarının son beş senenin en üst seviyesine çıktığını söyledi. (Dün 12:48)

   

  Gençlerle Başbaşa'nın Konuğu Yavuz Bahadıroğlu Oldu

  Gençlerle Başbaşa'nın Konuğu Yavuz Bahadıroğlu Oldu

  Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği ’Gençlerle Başbaşa’ konferansının ilk konuğu Tarihçi Yazar Yavuz Bahadıroğlu oldu. (Dün 12:30)

   

  Roth: Türkiye'de Demokrasi Geriliyor

  Roth: Türkiye'de Demokrasi Geriliyor

  Alman Yeşiller Partisi Milletvekilli Claudia Roth, Türkiye'nin izlediği siyasi politikasyı değerlendirirken demokrasinin gerilediğini öne sürdü. (Dün 12:14)

   

  Ayı, Mezarından Çıkardığı Cenazeyi Parçaladı

  Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü Yaban Hayatı Dairesi Başkanı Altun "Arkadaşlarımız fotokapanlarla ayılara yönelik çalışmalarını devam ettiriyor." dedi. (Dün 11:54)

   

  Yavuz Bahadıroğlu "Gençlerle Başbaşa"nın Konuğu Oldu

  Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Gençlik Hizmetleri Şube Müdürlüğü'nün düzenlediği "Gençlerle Başbaşa" konferansının ilk konuğu Tarihçi Yazar Yavuz Bahadıroğlu oldu. (Dün 11:39)

   

  Yemen'de Gösteri

  Yemen'de Gösteri

  Başkent Sana'daki Değişim Meydanı'nda toplanan yüzlerce gösterici, Husi militanlarından 6. Askeri Birliği orduya teslim etmesini istedi. (Dün 11:33)

   

  Dünyada 2014 Böyle Geçti

  2014'te farklı bölgelerde yaşanan savaşlar, çatışmalar, siyasi krizler, terör saldırıları ve doğal afetler dünya gündeminde öne çıktı. (Dün 10:07)

   

  Dünyada 2014 Böyle Geçti

  2014'ün ikinci çeyreğinde hem Ortadoğu hem de Ukrayna'da çatışmalar hız kesmedi. (Dün 10:07)

   

  Dünyada 2014 Böyle Geçti

  2014'ün son çeyreğinde ABD, Rusya, Ortadoğu ve Pakistan başta olmak üzere dünyada önemli gelişmeler yaşandı. (Dün 10:06)

   

Manşet Haberleri

[Hata Bildir]
21.12.2014 15:33:07. #1.13#