SON DAKİKA ÇELİK İŞ SENDİKASI HABERLERİ

Son Dakika Çelik İş Sendikası Haberleri

 • 10:05Eti Alüminyum AŞ'de Toplu İş Sözleşmesi İmzalandıEti Aliminyum AŞ'de çalılşan işçilerin toplu iş sözleşmesi yapıldı.
 • 18:16Demir-çelik İşçisine Yüzde 40 ZamDemir-çelik İşçisine Yüzde 40 ZamKarabük ve Bartın'da faaliyet gösteren Mescier Demir Çelik Sanayi ile Çelik-İş Sendikası arasındaki toplu iş sözleşmesi görüşmelerinde anlaşma sağlandı.
 • 15:36Çelik-iş Sendikası ile Mescier Arasında SözleşmeÇelik-iş Sendikası ile Mescier Arasında SözleşmeÇelik-İş Sendikası Karabük Şube Başkanı Ulvi Üngören, sendikaları ve Mescier Demir Çelik arasında 2. dönem toplu iş sözleşmesinin anlaşmayla sonuçlandığını bildirdi.
 • 13:54Çelik-İş Sendikası ile Mescier Arasında SözleşmeÇelik-İş Sendikası Karabük Şube Başkanı Ulvi Üngören, sendika ve Mescier Demir Çelik arasında 2. dönem toplu iş sözleşmesinin anlaşmayla sonuçlandığını bildirdi.
 • 14:29Çelik-iş Sendikası Adana Şube Başkanı Sedat Aydın AçıklamasıÇelik-iş Sendikası Adana Şube Başkanı Sedat Aydın AçıklamasıÇelik-İş Sendikası Adana Şube Başkanı Sedat Aydın, asgari ücrette yapılan artış sonrası kıdeme dayalı ücret farklılığının ortadan kalktığını, iş yerindeki çalışma ilişkileri ve iş barışının bozulmaması için kıdem farkını dikkate alacak şekilde yeni bir ücret düzenlemesi yapılması gerektiğini söyledi.
 • 12:25Asgari Ücret Zammı Ücret Farklılığını Ortadan Kaldırdı, Yeni Düzenleme ŞartAsgari Ücret Zammı Ücret Farklılığını Ortadan Kaldırdı, Yeni Düzenleme Şart"Çelik-İş Sendikası Adana Şube Başkanı Sedat Aydın, asgari ücrette yapılan artış sonrası kıdeme dayalı ücret farklılığının ortadan kalktığını, işyerindeki çalışma ilişkileri ve iş barışının bozulmaması için kıdem farkını dikkate alacak şekilde yeni bir ücret düzenlemesi yapılması gerektiğini söyledi.
 • 19:10Çelik-iş Sendikası Genel Başkanı Gül: Çelik-iş Sendikası Genel Başkanı Gül: "Önümüzde İki Seçenek Var"Görüntü Dökümü: Hak-iş Konfederasyonu Genel Başkan Yardımcısı ve Çelik-iş Sendikası Genel Başkanı Ali Cengiz Gül'ün girişinden görüntüler Gül'ün konuşması İşçilerden tezahürat - "Önümüzde iki seçenek var ya uzun yıllar asgari ücret kapanında kalacağız ya da hayır asla kölelik ücretine kabul etmeyeceğimizi haykıracağız" Hak-iş Konfederasyonu Genel Başkan Yardımcısı ve Çelik-iş Sendikası Genel Başkanı Ali Cengiz Gül, "Önümüzde iki seçenek var ya uzun yıllar asgari ücret kapanında kalacağız ya da hayır asla kölelik ücretine kabul etmeyeceğimizi haykıracağız" dedi.
 • 15:48Çelik-iş Sendikası Genel Başkanı Gül AçıklamasıHak-iş Konfederasyonu Genel Başkan Yardımcısı ve Çelik-iş Sendikası Genel Başkanı Ali Cengiz Gül, "Önümüzde iki seçenek var ya uzun yıllar asgari ücret kapanında kalacağız ya da hayır asla kölelik ücretine kabul etmeyeceğimizi haykıracağız" dedi.
 • 18:25Akademisyenlerin Bildirisine TepkilerSAKARYA/ Sakarya ve Karabük'te faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşları, "Barış İçin Akademisyenler İnisiyatifi" bildirisini imzalayan akademisyenlere tepki gösterdi.
 • 18:30Tofaş'ta 8 Kişi İşten ÇıkarıldıTofaş'ta 8 Kişi İşten ÇıkarıldıTürkiye’nin önde gelen otomobil fabrikalarından Tofaş’tan sendikal tercihleri gerekçesiyle işten atıldıkları iddia edilen 8 işçi ve sendika temsilcileri fabrika önünde basın açıklaması yaptı.
 • 22:20Sivas'taki İşçilerin Maaş EylemiSivas'taki İşçilerin Maaş EylemiGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Görüşmelerden görüntü - AK Parti Sivas Milletvekili Habip Soluk açıklama- İşçilerin görüntüsü Sivas'taki işçilerin maaş eylemi- AK Parti Sivas Milletvekili Soluk: "Yarından itibaren iş akitleri sona eren Demir-Çelik işçileri gelip yeniden eski maaşları neyse o maaşları üzerinden kayıtlarını yaptıracak, pazartesiden itibaren de üretime başlayacaklar" AK Parti Sivas Milletvekili Habip Soluk, "Yarından itibaren iş akitleri sona eren Demir-Çelik işçileri gelip yeniden eski maaşları neyse o maaşları üzerinden kayıtlarını yaptıracak, pazartesiden itibaren de üretime başlayacaklar" dedi.
 • 20:16Sivas'taki İşçilerin Maaş EylemiAK Parti Sivas Milletvekili Habip Soluk, "Yarından itibaren iş akitleri sona eren Demir-Çelik işçileri gelip yeniden eski maaşları neyse o maaşları üzerinden kayıtlarını yaptıracak, pazartesiden itibaren de üretime başlayacaklar" dedi.
 • 12:43Sivas Tso Başkanı: Demir Çeliğe Devlet El Koyup Yeniden ÖzelleştirmeliSivas Tso Başkanı: Demir Çeliğe Devlet El Koyup Yeniden ÖzelleştirmeliSivas Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) Başkanı Osman Yıldırım, sorun yumağı haline gelen ve çalıştırılamayan Sivas Demir Çelik Fabrikası'nın özelleştirme sürecinin hatalı olduğunu söyledi.
 • 12:20Sivas Tso Başkanı: Devlet Demir Çeliğe El Koyup Yeniden ÖzelleştirmeliSivas Tso Başkanı: Devlet Demir Çeliğe El Koyup Yeniden ÖzelleştirmeliSivas Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) Başkanı Osman Yıldırım, sorun yumağı haline gelen ve çalıştırılamayan Sivas Demir Çelik Fabrikası'nın özelleştirme sürecinin hatalı olduğunu belirterek, "Kamu borçlarına karşılık fabrikaya devlet el koymalı. Bu işi yapabilecek, sektörden gelen ehil kişi veya kurumlara da yeniden satışını yapmalı" dedi.
 • 21:54Sivas - Demir Çelik İşçilerinden 'Elektrik' EylemiSivas - Demir Çelik İşçilerinden 'Elektrik' EylemiDemir çelik işçilerinden 'elektrik' eylemi Sivas Demir Çelik İşletmeleri'nde (SİDEMİR) çalışan ve yaklaşık 5 aydır ücretlerini alamayan ve eş akitleri fesh edilen işçiler, kaldıkları lojmanların elektrikleri kesilince kent meydanına mum yakarak çocuklarıyla birlikte eylem yaptılar.
 • 21:24Demir Çelik İşçilerinden 'Elektrik' EylemiDemir Çelik İşçilerinden 'Elektrik' EylemiSivas Demir Çelik İşletmeleri'nde (SİDEMİR) çalışan ve yaklaşık 5 aydır ücretlerini alamayan ve iş akitleri fesh edilen işçiler, kaldıkları lojmanların elektrikleri kesilince kent meydanına mum yakarak çocuklarıyla birlikte eylem yaptılar.
 • 21:13Maaşlarını Alamayan İşçilerden "Elektrik Kesintisi" Eylemiİşten çıkarılan ve bir süredir maaşlarını alamayan Sivas Demir Çelik Fabrikası (SİDEMİR) işçileri, kaldıkları fabrika lojmanlarının elektriğinin kesilmesi nedeniyle eylem yaptı.
 • 21:08Evde Elektrikleri Kesilince Kent Meydanında Mum YaktılarEvde Elektrikleri Kesilince Kent Meydanında Mum YaktılarSivas Demir Çelik İşletmeleri’nde (SİDEMİR) çalışan ve 5 aydır maaşlarını alamayan işçiler kaldıkları lojmanlarda elektrikleri kesilince kent meydanında mum yakarak duruma tepki gösterdi.
 • 18:07Kılıçdaroğlu, Sidemir İşçileri İçin Heyet GönderdiKılıçdaroğlu, Sidemir İşçileri İçin Heyet GönderdiSivas Demir Çelik Fabrikası'nın (SİDEMİR) işten çıkarılan işçilerinin sorunlarına CHP’li vekiller çözüm arayacak.
 • 16:07Sivas CHP'li Atıcı: Demir Çelikte Çözüm AK Parti HükümetindedirSivas CHP'li Atıcı: Demir Çelikte Çözüm AK Parti HükümetindedirCumhuriyet Halk Partisi (CHP), Sivas Demir Çelik İşletmeleri'nde (SİDEMİR) çalışan ve yaklaşık 5 aydır ücretlerini alamayan işçilerin sorunlarına çözüm bulmak amacıyla bir komisyon kurdu.
 • 15:36CHP'li Atıcı: Demir Çelikte Çözüm AK Parti HükümetindedirCHP'li Atıcı: Demir Çelikte Çözüm AK Parti HükümetindedirChp, Sivas Demir Çelik İşletmeleri'nde (SİDEMİR) çalışan ve yaklaşık 5 aydır ücretlerini alamayan işçilerin sorunlarına çözüm bulmak amacıyla bir komisyon kurdu.
 • 15:09CHP Heyeti Sidemir İşçileriyle GörüştüCHP Heyeti Sidemir İşçileriyle GörüştüSivas’ta 5 aydır maaşlarını alamadıkları için bir süredir eylem yapan Sivas Demir Çelik işçilerinin sorunları görüşmek üzere CHP kente heyet gönderdi.
 • 15:02CHP Heyetinden Sidemir İşçilerine DestekCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun talimatı doğrultusunda Sivas'a gelen CHP'li 5 milletvekili, maaşlarını alamadıkları gerekçesiyle bir süredir eylem yapan Sivas Demir Çelik İşletmeleri A.Ş (SİDEMİR) işçileriyle bir araya geldi.
 • 18:085 Aydır Maaş Alamayan İşçiler Sidemir'in Cenaze Namazını Kıldı5 Aydır Maaş Alamayan İşçiler Sidemir'in Cenaze Namazını KıldıSivas Demir Çelik Fabrikası(SİDEMİR) işçileri bu kez tabutlu eylem yaptı.
 • 17:41Ücretlerini Alamayan Sidemir İşçilerinden 'Tabutlu' EylemÜcretlerini Alamayan Sidemir İşçilerinden 'Tabutlu' EylemSivas Demir Çelik İşletmeleri’nde (SİDEMİR) çalışan ve ücretlerini alamadıkları gerekçesiyle eylem yapan işçiler fabrikanın kapatılması ve işten çıkarılmaları nedeniyle ‘tabutlu’ eylem yaptı.
 • 17:11Maaşlarını Alamayan İşçilerinden Maaşlarını Alamayan İşçilerinden "Tabutlu" EylemGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - İşçilerin omuzlarında tabutla Meydana Gelişi- Üzerinde Türk bayrağı ve Sivas Demir Çelik yazan tabut-Temsili cenaze namazı - Güvenlik Önlemleri- Tabutla beraber grubun yürüyüşü- Yukarı Tekke Mezarlığına gidişleri- Çelik-İş Sendikası Sivas Şube Başkanı Mustafa Erturhan'ın açıklaması Maaşlarını alamayan işçilerinden eylem- Sivas'ta, bir süredir maaşlarını alamayan ve işten çıkartılan Demir Çelik Fabrikası çalışanları "tabutlu" eylem yaparak, temsili cenaze namazı kıldı Sivas'ta bir süredir maaşlarını alamayan ve işten çıkartılan Demir Çelik Fabrikası çalışanları, eylem yaptı.
 • 17:07Sivas'ta Demir Çelik İşçilerinden Tabutlu EylemSivas'ta Demir Çelik İşçilerinden Tabutlu EylemSivas'ta demir çelik işçilerinden tabutlu eylem Sivas Demir Çelik İşletmeleri'nde (SİDEMİR) çalışan ve ücretlerini alamadıkları gerekçesiyle geçen aydan beri aralıklarla eylem yapan işçiler, üzerinde fabrikalarının ismi yazan tabutu taşıyıp temsili olarak gıyabi cenaze namazı kılarak tepkilerini sürdürdü.
 • 16:37Sivas'ta Demir Çelik İşçilerinden Tabutlu EylemSivas'ta Demir Çelik İşçilerinden Tabutlu EylemSivas Demir Çelik İşletmeleri'nde (SİDEMİR) çalışan ve ücretlerini alamadıkları gerekçesiyle geçen aydan beri aralıklarla eylem yapan işçiler, üzerinde fabrikalarının ismi yazan tabutu taşıyıp temsili olarak gıyabi cenaze namazı kılarak tepkilerini sürdürdü.
 • 15:42Maaşlarını Alamayan İşçilerinden EylemSivas'ta bir süredir maaşlarını alamayan ve işten çıkartılan Demir Çelik Fabrikası çalışanları, eylem yaptı.
 • 19:24Maaş Alamadıkları İçin Eylem Yapan Sidemir İşçilerine Biber Gazlı MüdaheleMaaş Alamadıkları İçin Eylem Yapan Sidemir İşçilerine Biber Gazlı MüdaheleÜretimi duran ve işten çıkarılan Sivas Demir Çelik Fabrikası(SİDEMİR) işçileri, ücretlerini talep etmek için yine meydanlara indi.
 • 18:234 Aydır Alamadıkları Maaşlarını İsteyen İşçilere Polisten Sert Müdahale4 Aydır Alamadıkları Maaşlarını İsteyen İşçilere Polisten Sert MüdahaleSivas Demir Çelik İşletmeleri'nde çalışan işçiler, 4 aydır maaş alamadıkları gerekçesiyle eylem yaptı. Yürümek isteyen işçilere polis gaz ve copla müdahale etti.
 • 16:52Eski Hak-İş Genel Sekreteri Türker, Mezarı Başında AnıldıEski Hak-İş Genel Sekreteri ve Çelik-İş Sendikası Genel Başkanı Metin Türker, ölümünün 18. yılında mezarı başında anıldı.
 • 12:34Metin Türker Mezarı Başında AnıldıMetin Türker Mezarı Başında AnıldıEski Hak-İş Genel Sekreteri ve Çelik-İş Sendikası eski Genel Başkanlarından Metin Türker, ölümünün 18. yılında mezarı başında anıldı.
 • 10:41İtso'da Çelik ve Filtre Sektörünün Sorunları Görüşüldüİtso'da Çelik ve Filtre Sektörünün Sorunları Görüşüldüİskenderun Ticaret ve Sanayi Odası (İTSO)’nda sanayi sektöründe yaşanan gelişmeler ve çözüm önerileri hakkında bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi.
 • 15:50Demir Çelik İşçilerinin Sorunu Meclis'te ÇözülecekDemir Çelik İşçilerinin Sorunu Meclis'te ÇözülecekMaaşlarını alamadıkları gerekçesiyle uzun bir süredir gündem olan ve en son çatı eylemiyle adını duyuran Demir Çelik işçileri için Meclis’te kanun teklifi hazırlanacak.
 • 22:00İşçileri, CHP'li Vekil İkna Ettiİşçileri, CHP'li Vekil İkna EttiDemir çelik işçilerinin yaklaşık 4 saat süren eylemi Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Sivas Milletvekili Ali Akyıldız'ın müdahalesiyle son buldu.
 • 21:18Sivas Demir Çelik İşçileri, Haklarını Ankara'da ArayacakSivas Demir Çelik İşçileri, Haklarını Ankara'da ArayacakMaaşlarını alamadıkları gerekçesiyle eylem yapan Demir Çelik Fabrikası İşçileri (SİDEMİR) haklarını Ankara'da arayacak.
 • 20:40Ücret Alamayan Demir-çelik İşçileri Eylem İçin Çatıya Çıktı (2)Ücret Alamayan Demir-çelik İşçileri Eylem İçin Çatıya Çıktı (2)İşçileri, CHP'Lİ VEKİL İKNA ETTİ Demir çelik işçilerinin yaklaşık 4 saat süren eylemi Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Sivas Milletvekili Ali Akyıldız'ın müdahalesiyle son buldu.
 • 20:35Sivas'taki İşçilerin Maaş EylemiMaaşlarını alamadıkları gerekçesiyle 5 katlı iş hanının çatısına çıkarak 4 saat eylem yapan Sivas Demir Çelik Fabrikası işçilerini, CHP Sivas Milletvekili Ali Akyıldız, konuyu TBMM gündemine taşıma sözü vererek ikna etti.
 • 20:34Sidemir İşçilerini 4 Saat Sonra Çatıdan CHP'li Vekil İndirdiSidemir İşçilerini 4 Saat Sonra Çatıdan CHP'li Vekil İndirdiSivas Demir-Çelik İşletmeleri’nde (SİDEMİR) çalışan ve 4 aydır ücretlerini alamadıkları için 5 katlı binanın çatısına çıkarak eylem başlatan işçiler, 4 saat sonra Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Sivas Milletvekili Ali Akyıldız tarafından ikna edilerek çatıdan indirildi.
 • 20:16Sivas'taki İşçilerin Maaş Eylemi Sona ErdiSivas'taki İşçilerin Maaş Eylemi Sona ErdiGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - İşçilerin çatıdan görüntüsü, - Aşağıda bekleyenlerin görüntüsü, - CHP Sivas Milletvekili açıklama, Maaşlarını alamadıkları gerekçesiyle 5 katlı iş hanının çatısında 4 saat eylem yapan Sivas Demir Çelik Fabrikası işçileri, CHP Sivas Milletvekili Ali Akyıldız, konuyu meclis gündemine taşıma sözü vermesiyle son buldu.
 • 19:07Maaşlarını Alamayan İşçiler Çatıda Eylem Yaptı (2)Maaşlarını Alamayan İşçiler Çatıda Eylem Yaptı (2)GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Çatıdaki işçilerden görüntü- Aşağıda bekleyen işçilerin görüntüsü- İtfaiye görüntüsü - Vatandaştan görüntü- İtfaiye ekiplerinin şişme yatağı kurmaları Maaşlarını alamadıkları gerekçesiyle bir süredir eylemlerini sürdüren Sivas Demir Çelik Fabrikası'nda çalışan işçilerden bazıları, 5 katlı iş hanının çatısına çıktı.
 • 18:28Sivas Demir Çelik İşçileri Çatıya Çıkarak Eylem YaptıSivas Demir Çelik İşçileri Çatıya Çıkarak Eylem Yaptı2 yıldır yaptıkları eylemlerle haklarını alamadıkları gerekçesiyle gündeme gelen ve son günlerde de 4 aydır maaşlarını alamadıkları nedeniyle eylemler yapan Sivas Demir Çelik işçileri, bu kez de çatıya çıktı.
 • 18:00Sivas - Ücret Alamayan Demir-çelik İşçileri Eylem İçin Çatıya ÇıktıSivas - Ücret Alamayan Demir-çelik İşçileri Eylem İçin Çatıya ÇıktıÜcret alamayan demir-çelik işçileri eylem için çatıya çıktı Sivas Demir Çelik İşletmeleri'nde (SİDEMİR) çalışan ve 4 aydır ücret alamadıkları için bir süredir gösteri yapan işçilerden bazıları bir iş merkezinin çatısına çıkarak intihar eylemi başlattı.
 • 17:50Ücret Alamayan Demir-çelik İşçileri Eylem İçin Çatıya ÇıktıÜcret Alamayan Demir-çelik İşçileri Eylem İçin Çatıya ÇıktıSivas Demir Çelik İşletmeleri'nde (SİDEMİR) çalışan ve 4 aydır ücret alamadıkları için bir süredir gösteri yapan işçilerden bazıları bir iş merkezinin çatısına çıkarak intihar eylemi başlattı.
 • 17:06Maaşlarını Alamayan İşçiler Çatıda Eylem YaptıMaaşlarını Alamayan İşçiler Çatıda Eylem YaptıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Çatıda eylem yapan işçiler, - İş Hanın önünde eylem yapan işçiler, - İtfaiyenin önlem alması, - Bazı işçilerin mağaza çalışanlarıyla tartışması, Sivas'taki işçilerin maaş eylemi- Maaş alamadıkları gerekçesiyle bir süredir eylem yapan işçilerden bazıları, kent merkezindeki 5 katlı iş hanının çatısına çıktı Maaşlarını alamadıkları gerekçesiyle bir süredir eylemlerini sürdüren Sivas Demir Çelik Fabrikası'nda çalışan işçilerden bazıları, 5 katlı iş hanının çatısına çıktı.
 • 16:54Sidemir İşçileri Maaşlarını Alamayınca Çatıya ÇıktıSidemir İşçileri Maaşlarını Alamayınca Çatıya ÇıktıSivas Demir Çelik İşletmeleri’nde (SİDEMİR) çalışan ve 4 aydır ücretlerini alamayan işçiler, bağlı bulundukları sendika binasının çatısına çıkarak duruma tepki gösterdi.
 • 16:40Sivas'taki İşçilerin Maaş EylemiMaaşlarını alamadıkları gerekçesiyle bir süredir eylemlerini sürdüren Sivas Demir Çelik Fabrikası'nda çalışan işçilerden bazıları, 5 katlı iş hanının çatısına çıktı.
 • 15:03Sidemir İşçileri Eylemlerine Ara VerdiSidemir İşçileri Eylemlerine Ara VerdiSivas Demir Çelik İşletmeleri’nde (SİDEMİR) çalışan ve yaklaşık 4 aydır ücretlerini alamadıkları gerekçesiyle eylem yapan işçiler, çalıştıkları şirkete kayyum atanması nedeniyle eylemlerine ara verdiklerini açıkladı.
 • 18:41Sivas- Sidemir'e Kayyum Atandı, İşçiler Eylemlerine Ara VerdiSivas- Sidemir'e Kayyum Atandı, İşçiler Eylemlerine Ara VerdiSidemir'e kayyum atandı, işçiler eylemlerine ara verdi Sivas Demir Çelik İşletmeleri'nde (SİDEMİR) çalışan ve yaklaşık 4 aydır ücretlerini alamadıkları gerekçesiyle 2 gündür eylem yapan işçiler, çalıştıkları şirkete kayyum atanması nedeniyle eylemlerine ara verdi.