SON DAKİKA ÇELİK İŞ SENDİKASI HABERLERİ

Son Dakika Çelik İş Sendikası Haberleri

 • 16:20 25 İşçi Fabrika Önünde Açlık Grevine Başladı 25 İşçi Fabrika Önünde Açlık Grevine Başladı Sakarya’nın Arifiye ilçesinde faaliyet gösteren bir fabrikada çalışan 25 işçi, asgari ücret zamlarını alamadıkları gerekçesiyle açlık grevine başladı.
 • 16:25 Kayseri'de Güvenlik Güçleri ve Terör Mağdurlarına Yardım Gönüllü Kültür Kuruluşları Platformunca terör saldırıları nedeniyle mağdur olan vatandaşlar ve bölgede görev yapan güvenlik güçleri için Mardin'in Kızıltepe ilçesine bir tır yardım malzemesi gönderildi.
 • 13:46 Gönüllü Kültür Kuruluşları Platformu'ndan Terör Mağduru Ailelere Yardım Gönüllü Kültür Kuruluşları Platformu'ndan Terör Mağduru Ailelere Yardım Kayseri Gönüllü Kültür Kuruluşları Platformu ‘Teröre Karşı Dostluk ve Kardeşlik Eli’ kampanyası kapsamında terör mağduru ailelere yardım amacıyla Mardin’in Kızıltepe İlçesi’ne 1 TIR dolusu yardım malzemesi gönderdi.
 • 10:34 Güngör: Çelik Sektörü Zor Bir Dönemden Geçiyor Çelik İş Sendikası ile Befesa Silvermet fabrikası arasında sürdürülen toplu iş sözleşmesi anlaşma ile sonuçlandı.
 • 15:20 Hak-iş'den Boydak Holdinge Dombıralı Ziyaret Hak-iş'den Boydak Holdinge Dombıralı Ziyaret Hak-İş Konfederasyonu Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Toruntay, Öz Ağaç-İş Sendikası 2 Nolu Şubesinin Genel Kurulu ve bir dizi ziyaretler için geldiği Kayseri’de Boydak Holdingi de Dombıra şarkısıyla ziyaret etti.
 • 12:49 Dombıralı Genel Kurul Dombıralı Genel Kurul Öz Ağaç İş Sendikası Kayseri 2 Nolu Şubesi 2. Olağan Genel Kurulu yapıldı.
 • 19:55 Kardemir'in Temelinin Atılması ve Karabük'ün Kuruluşunun 79. Yıl Dönümü Kardemir'in Temelinin Atılması ve Karabük'ün Kuruluşunun 79. Yıl Dönümü Karabük Demir Çelik Fabrikaları A.Ş’nin (KARDEMİR) temelinin atılması ve Karabük’ün kuruluşunun 79. yıl dönümü törenlerle kutlandı.
 • 15:18 Tofaş İşçisinin Hukuk Zaferi Tofaş İşçisinin Hukuk Zaferi TOFAŞ’ta yapılan büyük eylemin ardından Türk Metal Sendikası’ndan istifa ederek Çelik İş’e geçtikleri için işten çıkarılan işçiler, işe iade davasını kazandı.
 • 17:25 Çelik -İş Sendikasına Bağlı İşçiler Maaşları İçin Grev Yaptı Çelik -İş Sendikasına Bağlı İşçiler Maaşları İçin Grev Yaptı Sakarya 1. Organize Sanayi bölgesinde faaliyet gösteren bir fabrikada, Çelik-İş Sendikasına bağlı 100’e yakın işçi maaş zamlarına tepki göstererek grev yaptı.
 • 16:07 Sakarya Otomotiv Yan Sanayi Fabrikasında Çalışanlar Greve Çıktı Sakarya Otomotiv Yan Sanayi Fabrikasında Çalışanlar Greve Çıktı Sakarya'nın Arifiye İlçesi'nde bulunan bir otomotiv yan sanayi fabrikası çalışanları sözleşmede anlaşmaya varılamaması üzerine greve çıktı.
 • 15:52 CHP Sivas Milletvekili Akyıldız Açıklaması CHP Sivas Milletvekili Ali Akyıldız, Sivas Demir Çelik Fabrikasının faaliyetinin durdurulmasına ilişkin, "Bugün Meclis'e vermiş olduğumuz araştırma önergesiyle, Meclis'in bu olaya el koymasını talep ediyoruz.
 • 14:05 Sendikalı İşçilerin Grev Başlattığı Fabrikada Üretim Sürüyor Sendikalı İşçilerin Grev Başlattığı Fabrikada Üretim Sürüyor Sakarya'nın Arifiye İlçesi'nde bulunan bir otomotiv yan sanayi fabrikası Başkurt Motor'da çalışanlardan 100 Çelik-İş Sendikası üyesi, sözleşmede anlaşmaya varılamaması üzerine greve başladı.
 • 15:41 Hayatını Kaybeden Sendikacı Son Yolculuğuna Uğurlandı Hayatını Kaybeden Sendikacı Son Yolculuğuna Uğurlandı Ankara’da tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden Kardemir Karabükspor Kulübü ve Çelik-İş Sendikasının eski yöneticilerinden Osman Nuri Bal (61), Safranbolu ilçesinde toprağa verildi.
 • 14:48 Eski Kardemir Karabükspor Yöneticisi Bal Toprağa Verildi Hayatını kaybeden Kardemir Karabükspor Kulübü ve Çelik-İş Sendikasının eski yöneticisi Osman Nuri Bal, Safranbolu ilçesinde toprağa verildi.
 • 16:00 Eski Kardemir Karabükspor Yöneticisi Bal Vefat Etti Kardemir Karabükspor Kulübü ve Çelik-İş Sendikasının eski yöneticisi Osman Nuri Bal, 61 yaşında hayatını kaybetti.
 • 23:50 SİDEMİR'in Aldığı Kapanma Kararı İşçileri Mağdur Etti SİDEMİR'in Aldığı Kapanma Kararı İşçileri Mağdur Etti Sivas Demir Çelik İşletmeleri'nde (SİDEMİR) çalışan işçiler adına konuşan Çelik-İş Sendikası Sivas Şube Başkanı, işverenin fabrikayı kapatma kararı aldığını söyledi.
 • 16:42 Sidemir Kapandı, İşçiler Mağdur Sidemir Kapandı, İşçiler Mağdur Sivas Demir Çelik İşletmeleri'nde (SİDEMİR) çalışan ve 6 aydır ücretlerini alamayan işçiler adına açıklama yapan Çelik-İş Sendikası Sivas Şube Başkanı Mustafa Erturhan, "İşveren fabrikayı kapatma kararı aldı.
 • 10:05 Eti Alüminyum AŞ'de Toplu İş Sözleşmesi İmzalandı Eti Aliminyum AŞ'de çalılşan işçilerin toplu iş sözleşmesi yapıldı.
 • 18:16 Demir-çelik İşçisine Yüzde 40 Zam Demir-çelik İşçisine Yüzde 40 Zam Karabük ve Bartın'da faaliyet gösteren Mescier Demir Çelik Sanayi ile Çelik-İş Sendikası arasındaki toplu iş sözleşmesi görüşmelerinde anlaşma sağlandı.
 • 15:36 Çelik-iş Sendikası ile Mescier Arasında Sözleşme Çelik-iş Sendikası ile Mescier Arasında Sözleşme Çelik-İş Sendikası Karabük Şube Başkanı Ulvi Üngören, sendikaları ve Mescier Demir Çelik arasında 2. dönem toplu iş sözleşmesinin anlaşmayla sonuçlandığını bildirdi.
 • 13:54 Çelik-İş Sendikası ile Mescier Arasında Sözleşme Çelik-İş Sendikası Karabük Şube Başkanı Ulvi Üngören, sendika ve Mescier Demir Çelik arasında 2. dönem toplu iş sözleşmesinin anlaşmayla sonuçlandığını bildirdi.
 • 14:29 Çelik-iş Sendikası Adana Şube Başkanı Sedat Aydın Açıklaması Çelik-iş Sendikası Adana Şube Başkanı Sedat Aydın Açıklaması Çelik-İş Sendikası Adana Şube Başkanı Sedat Aydın, asgari ücrette yapılan artış sonrası kıdeme dayalı ücret farklılığının ortadan kalktığını, iş yerindeki çalışma ilişkileri ve iş barışının bozulmaması için kıdem farkını dikkate alacak şekilde yeni bir ücret düzenlemesi yapılması gerektiğini söyledi.
 • 12:25 Asgari Ücret Zammı Ücret Farklılığını Ortadan Kaldırdı, Yeni Düzenleme Şart Asgari Ücret Zammı Ücret Farklılığını Ortadan Kaldırdı, Yeni Düzenleme Şart" Çelik-İş Sendikası Adana Şube Başkanı Sedat Aydın, asgari ücrette yapılan artış sonrası kıdeme dayalı ücret farklılığının ortadan kalktığını, işyerindeki çalışma ilişkileri ve iş barışının bozulmaması için kıdem farkını dikkate alacak şekilde yeni bir ücret düzenlemesi yapılması gerektiğini söyledi.
 • 19:10 Çelik-iş Sendikası Genel Başkanı Gül: Çelik-iş Sendikası Genel Başkanı Gül: "Önümüzde İki Seçenek Var" Görüntü Dökümü: Hak-iş Konfederasyonu Genel Başkan Yardımcısı ve Çelik-iş Sendikası Genel Başkanı Ali Cengiz Gül'ün girişinden görüntüler Gül'ün konuşması İşçilerden tezahürat - "Önümüzde iki seçenek var ya uzun yıllar asgari ücret kapanında kalacağız ya da hayır asla kölelik ücretine kabul etmeyeceğimizi haykıracağız" Hak-iş Konfederasyonu Genel Başkan Yardımcısı ve Çelik-iş Sendikası Genel Başkanı Ali Cengiz Gül, "Önümüzde iki seçenek var ya uzun yıllar asgari ücret kapanında kalacağız ya da hayır asla kölelik ücretine kabul etmeyeceğimizi haykıracağız" dedi.
 • 15:48 Çelik-iş Sendikası Genel Başkanı Gül Açıklaması Hak-iş Konfederasyonu Genel Başkan Yardımcısı ve Çelik-iş Sendikası Genel Başkanı Ali Cengiz Gül, "Önümüzde iki seçenek var ya uzun yıllar asgari ücret kapanında kalacağız ya da hayır asla kölelik ücretine kabul etmeyeceğimizi haykıracağız" dedi.
 • 18:25 Akademisyenlerin Bildirisine Tepkiler SAKARYA/ Sakarya ve Karabük'te faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşları, "Barış İçin Akademisyenler İnisiyatifi" bildirisini imzalayan akademisyenlere tepki gösterdi.
 • 18:30 Tofaş'ta 8 Kişi İşten Çıkarıldı Tofaş'ta 8 Kişi İşten Çıkarıldı Türkiye’nin önde gelen otomobil fabrikalarından Tofaş’tan sendikal tercihleri gerekçesiyle işten atıldıkları iddia edilen 8 işçi ve sendika temsilcileri fabrika önünde basın açıklaması yaptı.
 • 22:20 Sivas'taki İşçilerin Maaş Eylemi Sivas'taki İşçilerin Maaş Eylemi GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Görüşmelerden görüntü - AK Parti Sivas Milletvekili Habip Soluk açıklama- İşçilerin görüntüsü Sivas'taki işçilerin maaş eylemi- AK Parti Sivas Milletvekili Soluk: "Yarından itibaren iş akitleri sona eren Demir-Çelik işçileri gelip yeniden eski maaşları neyse o maaşları üzerinden kayıtlarını yaptıracak, pazartesiden itibaren de üretime başlayacaklar" AK Parti Sivas Milletvekili Habip Soluk, "Yarından itibaren iş akitleri sona eren Demir-Çelik işçileri gelip yeniden eski maaşları neyse o maaşları üzerinden kayıtlarını yaptıracak, pazartesiden itibaren de üretime başlayacaklar" dedi.
 • 20:16 Sivas'taki İşçilerin Maaş Eylemi AK Parti Sivas Milletvekili Habip Soluk, "Yarından itibaren iş akitleri sona eren Demir-Çelik işçileri gelip yeniden eski maaşları neyse o maaşları üzerinden kayıtlarını yaptıracak, pazartesiden itibaren de üretime başlayacaklar" dedi.
 • 12:43 Sivas Tso Başkanı: Demir Çeliğe Devlet El Koyup Yeniden Özelleştirmeli Sivas Tso Başkanı: Demir Çeliğe Devlet El Koyup Yeniden Özelleştirmeli Sivas Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) Başkanı Osman Yıldırım, sorun yumağı haline gelen ve çalıştırılamayan Sivas Demir Çelik Fabrikası'nın özelleştirme sürecinin hatalı olduğunu söyledi.
 • 12:20 Sivas Tso Başkanı: Devlet Demir Çeliğe El Koyup Yeniden Özelleştirmeli Sivas Tso Başkanı: Devlet Demir Çeliğe El Koyup Yeniden Özelleştirmeli Sivas Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) Başkanı Osman Yıldırım, sorun yumağı haline gelen ve çalıştırılamayan Sivas Demir Çelik Fabrikası'nın özelleştirme sürecinin hatalı olduğunu belirterek, "Kamu borçlarına karşılık fabrikaya devlet el koymalı. Bu işi yapabilecek, sektörden gelen ehil kişi veya kurumlara da yeniden satışını yapmalı" dedi.
 • 21:54 Sivas - Demir Çelik İşçilerinden 'Elektrik' Eylemi Sivas - Demir Çelik İşçilerinden 'Elektrik' Eylemi Demir çelik işçilerinden 'elektrik' eylemi Sivas Demir Çelik İşletmeleri'nde (SİDEMİR) çalışan ve yaklaşık 5 aydır ücretlerini alamayan ve eş akitleri fesh edilen işçiler, kaldıkları lojmanların elektrikleri kesilince kent meydanına mum yakarak çocuklarıyla birlikte eylem yaptılar.
 • 21:24 Demir Çelik İşçilerinden 'Elektrik' Eylemi Demir Çelik İşçilerinden 'Elektrik' Eylemi Sivas Demir Çelik İşletmeleri'nde (SİDEMİR) çalışan ve yaklaşık 5 aydır ücretlerini alamayan ve iş akitleri fesh edilen işçiler, kaldıkları lojmanların elektrikleri kesilince kent meydanına mum yakarak çocuklarıyla birlikte eylem yaptılar.
 • 21:13 Maaşlarını Alamayan İşçilerden "Elektrik Kesintisi" Eylemi İşten çıkarılan ve bir süredir maaşlarını alamayan Sivas Demir Çelik Fabrikası (SİDEMİR) işçileri, kaldıkları fabrika lojmanlarının elektriğinin kesilmesi nedeniyle eylem yaptı.
 • 21:08 Evde Elektrikleri Kesilince Kent Meydanında Mum Yaktılar Evde Elektrikleri Kesilince Kent Meydanında Mum Yaktılar Sivas Demir Çelik İşletmeleri’nde (SİDEMİR) çalışan ve 5 aydır maaşlarını alamayan işçiler kaldıkları lojmanlarda elektrikleri kesilince kent meydanında mum yakarak duruma tepki gösterdi.
 • 18:07 Kılıçdaroğlu, Sidemir İşçileri İçin Heyet Gönderdi Kılıçdaroğlu, Sidemir İşçileri İçin Heyet Gönderdi Sivas Demir Çelik Fabrikası'nın (SİDEMİR) işten çıkarılan işçilerinin sorunlarına CHP’li vekiller çözüm arayacak.
 • 16:07 Sivas CHP'li Atıcı: Demir Çelikte Çözüm AK Parti Hükümetindedir Sivas CHP'li Atıcı: Demir Çelikte Çözüm AK Parti Hükümetindedir Cumhuriyet Halk Partisi (CHP), Sivas Demir Çelik İşletmeleri'nde (SİDEMİR) çalışan ve yaklaşık 5 aydır ücretlerini alamayan işçilerin sorunlarına çözüm bulmak amacıyla bir komisyon kurdu.
 • 15:36 CHP'li Atıcı: Demir Çelikte Çözüm AK Parti Hükümetindedir CHP'li Atıcı: Demir Çelikte Çözüm AK Parti Hükümetindedir Chp, Sivas Demir Çelik İşletmeleri'nde (SİDEMİR) çalışan ve yaklaşık 5 aydır ücretlerini alamayan işçilerin sorunlarına çözüm bulmak amacıyla bir komisyon kurdu.
 • 15:09 CHP Heyeti Sidemir İşçileriyle Görüştü CHP Heyeti Sidemir İşçileriyle Görüştü Sivas’ta 5 aydır maaşlarını alamadıkları için bir süredir eylem yapan Sivas Demir Çelik işçilerinin sorunları görüşmek üzere CHP kente heyet gönderdi.
 • 15:02 CHP Heyetinden Sidemir İşçilerine Destek CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun talimatı doğrultusunda Sivas'a gelen CHP'li 5 milletvekili, maaşlarını alamadıkları gerekçesiyle bir süredir eylem yapan Sivas Demir Çelik İşletmeleri A.Ş (SİDEMİR) işçileriyle bir araya geldi.
 • 18:08 5 Aydır Maaş Alamayan İşçiler Sidemir'in Cenaze Namazını Kıldı 5 Aydır Maaş Alamayan İşçiler Sidemir'in Cenaze Namazını Kıldı Sivas Demir Çelik Fabrikası(SİDEMİR) işçileri bu kez tabutlu eylem yaptı.
 • 17:41 Ücretlerini Alamayan Sidemir İşçilerinden 'Tabutlu' Eylem Ücretlerini Alamayan Sidemir İşçilerinden 'Tabutlu' Eylem Sivas Demir Çelik İşletmeleri’nde (SİDEMİR) çalışan ve ücretlerini alamadıkları gerekçesiyle eylem yapan işçiler fabrikanın kapatılması ve işten çıkarılmaları nedeniyle ‘tabutlu’ eylem yaptı.
 • 17:11 Maaşlarını Alamayan İşçilerinden Maaşlarını Alamayan İşçilerinden "Tabutlu" Eylem GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - İşçilerin omuzlarında tabutla Meydana Gelişi- Üzerinde Türk bayrağı ve Sivas Demir Çelik yazan tabut-Temsili cenaze namazı - Güvenlik Önlemleri- Tabutla beraber grubun yürüyüşü- Yukarı Tekke Mezarlığına gidişleri- Çelik-İş Sendikası Sivas Şube Başkanı Mustafa Erturhan'ın açıklaması Maaşlarını alamayan işçilerinden eylem- Sivas'ta, bir süredir maaşlarını alamayan ve işten çıkartılan Demir Çelik Fabrikası çalışanları "tabutlu" eylem yaparak, temsili cenaze namazı kıldı Sivas'ta bir süredir maaşlarını alamayan ve işten çıkartılan Demir Çelik Fabrikası çalışanları, eylem yaptı.
 • 17:07 Sivas'ta Demir Çelik İşçilerinden Tabutlu Eylem Sivas'ta Demir Çelik İşçilerinden Tabutlu Eylem Sivas'ta demir çelik işçilerinden tabutlu eylem Sivas Demir Çelik İşletmeleri'nde (SİDEMİR) çalışan ve ücretlerini alamadıkları gerekçesiyle geçen aydan beri aralıklarla eylem yapan işçiler, üzerinde fabrikalarının ismi yazan tabutu taşıyıp temsili olarak gıyabi cenaze namazı kılarak tepkilerini sürdürdü.
 • 16:37 Sivas'ta Demir Çelik İşçilerinden Tabutlu Eylem Sivas'ta Demir Çelik İşçilerinden Tabutlu Eylem Sivas Demir Çelik İşletmeleri'nde (SİDEMİR) çalışan ve ücretlerini alamadıkları gerekçesiyle geçen aydan beri aralıklarla eylem yapan işçiler, üzerinde fabrikalarının ismi yazan tabutu taşıyıp temsili olarak gıyabi cenaze namazı kılarak tepkilerini sürdürdü.
 • 15:42 Maaşlarını Alamayan İşçilerinden Eylem Sivas'ta bir süredir maaşlarını alamayan ve işten çıkartılan Demir Çelik Fabrikası çalışanları, eylem yaptı.
 • 19:24 Maaş Alamadıkları İçin Eylem Yapan Sidemir İşçilerine Biber Gazlı Müdahele Maaş Alamadıkları İçin Eylem Yapan Sidemir İşçilerine Biber Gazlı Müdahele Üretimi duran ve işten çıkarılan Sivas Demir Çelik Fabrikası(SİDEMİR) işçileri, ücretlerini talep etmek için yine meydanlara indi.
 • 18:23 4 Aydır Alamadıkları Maaşlarını İsteyen İşçilere Polisten Sert Müdahale 4 Aydır Alamadıkları Maaşlarını İsteyen İşçilere Polisten Sert Müdahale Sivas Demir Çelik İşletmeleri'nde çalışan işçiler, 4 aydır maaş alamadıkları gerekçesiyle eylem yaptı. Yürümek isteyen işçilere polis gaz ve copla müdahale etti.
 • 16:52 Eski Hak-İş Genel Sekreteri Türker, Mezarı Başında Anıldı Eski Hak-İş Genel Sekreteri ve Çelik-İş Sendikası Genel Başkanı Metin Türker, ölümünün 18. yılında mezarı başında anıldı.
 • 12:34 Metin Türker Mezarı Başında Anıldı Metin Türker Mezarı Başında Anıldı Eski Hak-İş Genel Sekreteri ve Çelik-İş Sendikası eski Genel Başkanlarından Metin Türker, ölümünün 18. yılında mezarı başında anıldı.