SON DAKİKA ÇELİK İŞ SENDİKASI HABERLERİ

Son Dakika Çelik İş Sendikası Haberleri

 • 15:50Demir Çelik İşçilerinin Sorunu Meclis'te ÇözülecekDemir Çelik İşçilerinin Sorunu Meclis'te ÇözülecekMaaşlarını alamadıkları gerekçesiyle uzun bir süredir gündem olan ve en son çatı eylemiyle adını duyuran Demir Çelik işçileri için Meclis’te kanun teklifi hazırlanacak.
 • 22:00İşçileri, CHP'li Vekil İkna Ettiİşçileri, CHP'li Vekil İkna EttiDemir çelik işçilerinin yaklaşık 4 saat süren eylemi Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Sivas Milletvekili Ali Akyıldız'ın müdahalesiyle son buldu.
 • 21:18Sivas Demir Çelik İşçileri, Haklarını Ankara'da ArayacakSivas Demir Çelik İşçileri, Haklarını Ankara'da ArayacakMaaşlarını alamadıkları gerekçesiyle eylem yapan Demir Çelik Fabrikası İşçileri (SİDEMİR) haklarını Ankara'da arayacak.
 • 20:40Ücret Alamayan Demir-çelik İşçileri Eylem İçin Çatıya Çıktı (2)Ücret Alamayan Demir-çelik İşçileri Eylem İçin Çatıya Çıktı (2)İşçileri, CHP'Lİ VEKİL İKNA ETTİ Demir çelik işçilerinin yaklaşık 4 saat süren eylemi Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Sivas Milletvekili Ali Akyıldız'ın müdahalesiyle son buldu.
 • 20:35Sivas'taki İşçilerin Maaş EylemiMaaşlarını alamadıkları gerekçesiyle 5 katlı iş hanının çatısına çıkarak 4 saat eylem yapan Sivas Demir Çelik Fabrikası işçilerini, CHP Sivas Milletvekili Ali Akyıldız, konuyu TBMM gündemine taşıma sözü vererek ikna etti.
 • 20:34Sidemir İşçilerini 4 Saat Sonra Çatıdan CHP'li Vekil İndirdiSidemir İşçilerini 4 Saat Sonra Çatıdan CHP'li Vekil İndirdiSivas Demir-Çelik İşletmeleri’nde (SİDEMİR) çalışan ve 4 aydır ücretlerini alamadıkları için 5 katlı binanın çatısına çıkarak eylem başlatan işçiler, 4 saat sonra Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Sivas Milletvekili Ali Akyıldız tarafından ikna edilerek çatıdan indirildi.
 • 20:16Sivas'taki İşçilerin Maaş Eylemi Sona ErdiSivas'taki İşçilerin Maaş Eylemi Sona ErdiGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - İşçilerin çatıdan görüntüsü, - Aşağıda bekleyenlerin görüntüsü, - CHP Sivas Milletvekili açıklama, Maaşlarını alamadıkları gerekçesiyle 5 katlı iş hanının çatısında 4 saat eylem yapan Sivas Demir Çelik Fabrikası işçileri, CHP Sivas Milletvekili Ali Akyıldız, konuyu meclis gündemine taşıma sözü vermesiyle son buldu.
 • 19:07Maaşlarını Alamayan İşçiler Çatıda Eylem Yaptı (2)Maaşlarını Alamayan İşçiler Çatıda Eylem Yaptı (2)GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Çatıdaki işçilerden görüntü- Aşağıda bekleyen işçilerin görüntüsü- İtfaiye görüntüsü - Vatandaştan görüntü- İtfaiye ekiplerinin şişme yatağı kurmaları Maaşlarını alamadıkları gerekçesiyle bir süredir eylemlerini sürdüren Sivas Demir Çelik Fabrikası'nda çalışan işçilerden bazıları, 5 katlı iş hanının çatısına çıktı.
 • 18:28Sivas Demir Çelik İşçileri Çatıya Çıkarak Eylem YaptıSivas Demir Çelik İşçileri Çatıya Çıkarak Eylem Yaptı2 yıldır yaptıkları eylemlerle haklarını alamadıkları gerekçesiyle gündeme gelen ve son günlerde de 4 aydır maaşlarını alamadıkları nedeniyle eylemler yapan Sivas Demir Çelik işçileri, bu kez de çatıya çıktı.
 • 18:00Sivas - Ücret Alamayan Demir-çelik İşçileri Eylem İçin Çatıya ÇıktıSivas - Ücret Alamayan Demir-çelik İşçileri Eylem İçin Çatıya ÇıktıÜcret alamayan demir-çelik işçileri eylem için çatıya çıktı Sivas Demir Çelik İşletmeleri'nde (SİDEMİR) çalışan ve 4 aydır ücret alamadıkları için bir süredir gösteri yapan işçilerden bazıları bir iş merkezinin çatısına çıkarak intihar eylemi başlattı.
 • 17:50Ücret Alamayan Demir-çelik İşçileri Eylem İçin Çatıya ÇıktıÜcret Alamayan Demir-çelik İşçileri Eylem İçin Çatıya ÇıktıSivas Demir Çelik İşletmeleri'nde (SİDEMİR) çalışan ve 4 aydır ücret alamadıkları için bir süredir gösteri yapan işçilerden bazıları bir iş merkezinin çatısına çıkarak intihar eylemi başlattı.
 • 17:06Maaşlarını Alamayan İşçiler Çatıda Eylem YaptıMaaşlarını Alamayan İşçiler Çatıda Eylem YaptıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Çatıda eylem yapan işçiler, - İş Hanın önünde eylem yapan işçiler, - İtfaiyenin önlem alması, - Bazı işçilerin mağaza çalışanlarıyla tartışması, Sivas'taki işçilerin maaş eylemi- Maaş alamadıkları gerekçesiyle bir süredir eylem yapan işçilerden bazıları, kent merkezindeki 5 katlı iş hanının çatısına çıktı Maaşlarını alamadıkları gerekçesiyle bir süredir eylemlerini sürdüren Sivas Demir Çelik Fabrikası'nda çalışan işçilerden bazıları, 5 katlı iş hanının çatısına çıktı.
 • 16:54Sidemir İşçileri Maaşlarını Alamayınca Çatıya ÇıktıSidemir İşçileri Maaşlarını Alamayınca Çatıya ÇıktıSivas Demir Çelik İşletmeleri’nde (SİDEMİR) çalışan ve 4 aydır ücretlerini alamayan işçiler, bağlı bulundukları sendika binasının çatısına çıkarak duruma tepki gösterdi.
 • 16:40Sivas'taki İşçilerin Maaş EylemiMaaşlarını alamadıkları gerekçesiyle bir süredir eylemlerini sürdüren Sivas Demir Çelik Fabrikası'nda çalışan işçilerden bazıları, 5 katlı iş hanının çatısına çıktı.
 • 15:03Sidemir İşçileri Eylemlerine Ara VerdiSidemir İşçileri Eylemlerine Ara VerdiSivas Demir Çelik İşletmeleri’nde (SİDEMİR) çalışan ve yaklaşık 4 aydır ücretlerini alamadıkları gerekçesiyle eylem yapan işçiler, çalıştıkları şirkete kayyum atanması nedeniyle eylemlerine ara verdiklerini açıkladı.
 • 18:41Sivas- Sidemir'e Kayyum Atandı, İşçiler Eylemlerine Ara VerdiSivas- Sidemir'e Kayyum Atandı, İşçiler Eylemlerine Ara VerdiSidemir'e kayyum atandı, işçiler eylemlerine ara verdi Sivas Demir Çelik İşletmeleri'nde (SİDEMİR) çalışan ve yaklaşık 4 aydır ücretlerini alamadıkları gerekçesiyle 2 gündür eylem yapan işçiler, çalıştıkları şirkete kayyum atanması nedeniyle eylemlerine ara verdi.
 • 18:00Sidemir'e Kayyum Atandı, İşçiler Eylemlerine Ara VerdiSidemir'e Kayyum Atandı, İşçiler Eylemlerine Ara VerdiSivas Demir Çelik İşletmeleri'nde (SİDEMİR) çalışan ve yaklaşık 4 aydır ücretlerini alamadıkları gerekçesiyle 2 gündür eylem yapan işçiler, çalıştıkları şirkete kayyum atanması nedeniyle eylemlerine ara verdi.
 • 17:16Sivas'taki İşçilerin Maaş EylemiSivas Demir Çelik Fabrikasında çalışan ve bir süredir maaşlarını alamadıkları gerekçesiyle eylem yapan işçiler, salı gününe kadar eylem yapmama kararı aldı.
 • 12:11Sivas Demir Çelik İşçileri BölündüSivas Demir Çelik İşçileri BölündüHaklarını alamadıkları gerekçesiyle zaman zaman yaptıkları eylemlerle gündeme gelen Sivas Demir Çelik işçilerinde bölünme yaşandı.
 • 13:40THY Teknik AŞ Tis İmza TöreniTürk Hava Yolları (THY) Teknik AŞ ile Çelik-İş Sendikası arasında, 3 yıllık dönemi kapsayacak 5. Dönem Toplu İş Sözleşmesi (TİS) imzalandı.
 • 13:40THY Teknik AŞ Tis İmza TöreniTHY Teknik AŞ Tis İmza TöreniGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Törenden genel detaylar- THY Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı'nın konuşması- Hak İş Konfederasyonu Genel Başkanı Mahmut Arslan'ın konuşması- İmza töreni Türk Hava Yolları (THY) Teknik AŞ ile Çelik-İş Sendikası arasında, 3 yıllık dönemi kapsayacak 5. Dönem Toplu İş Sözleşmesi (TİS) imzalandı.
 • 13:29THY ile Teknik A.ş Arasında Toplu İş Sözleşmesi İmzalandıTHY ile Teknik A.ş Arasında Toplu İş Sözleşmesi İmzalandıHaber-Kamera İbrahim YILDIZ İstanbul DHA Türk Hava Yolları (THY) Teknik A.Ş ile Çelik-İş sendikası arasında 5'nci dönem toplu iş sözleşmesi imzalandı.
 • 13:04THY ile Teknik A.ş Arasında Toplu İş Sözleşmesi İmzalandıTHY ile Teknik A.ş Arasında Toplu İş Sözleşmesi İmzalandıİş sendikası arasında 5'nci dönem toplu iş sözleşmesi imzalandı.
 • 13:00THY Teknik A.Ş. ile Çelik-İş Sendikası Arasında Toplu İş SözleşmesiTürk Hava Yolları Teknik A.Ş. ile Çelik-İş Sendikası arasında 5'inci dönem toplu iş sözleşmesi imzalandı.
 • 12:39THY Teknik A.Ş.'de Toplu İş Sözleşmesi İmzaları AtıldıTHY Teknik A.Ş.'de Toplu İş Sözleşmesi İmzaları AtıldıTürk Hava Yolları (THY) Teknik A.Ş. ile Çelik-İş Sendikası arasında 5. Dönem Toplu İş Sözleşmesi imzalandı.
 • 18:53Kardemir'de Kan Bağışı Kampanyası Sona ErdiKardemir'de Kan Bağışı Kampanyası Sona ErdiKarabük Demir ve Çelik Fabrikaları (KARDEMİR), Çelik-İş Sendikası ve Türk Kızılayı Karabük Şubesince yürütülen "Kan Ver, Can Ver" Projesi kapsamında, bin 191 ünite kan toplandığı bildirildi.
 • 16:56Karabük'te "Kan Ver, Can Ver" ProjesiKarabük Demir ve Çelik Fabrikaları (KARDEMİR), Çelik İş Sendikası ve Türk Kızılayı Karabük Şubesince yürütülen "Kan Ver, Can Ver" Projesi kapsamında, bin 191 ünite kan toplandığı bildirildi.
 • 19:25Sivas Demir Çelik İşçileri: İş Akdini FeshederizSivas Demir Çelik İşçileri: İş Akdini FeshederizSivas’ta özelleştirildiğinden beri sağlıklı üretim yapamaması, maaşları düzenli ödeyememesi ve sık sık grevlere sahne olmasıyla gündeme gelen SİDEMİR demir çelik fabrikasında işçiler, artık sabırlarının kalmadığını ifade etti.
 • 18:54Sivas - Demir Çelik'te Üretim Durdu, İşçiler Zor Durumda KaldıSivas - Demir Çelik'te Üretim Durdu, İşçiler Zor Durumda KaldıDemir Çelik'te üretim durdu, işçiler zor durumda kaldı Sivas'ta faaliyet gösteren Demir Çelik Fabrikası'nda üretim yeniden durdu.
 • 18:15Demir Çelik'te Üretim Durdu, İşçiler Zor Durumda KaldıDemir Çelik'te Üretim Durdu, İşçiler Zor Durumda KaldıSivas'ta faaliyet gösteren Demir Çelik Fabrikası'nda üretim yeniden durdu.
 • 14:31Sendikacıların Siyasilerden BeklentileriSendikacıların Siyasilerden BeklentileriHak-İş Konfederasyonu Genel Başkan Yardımcısı ve Çelik-İş Sendikası Genel Başkanı Ali Cengiz Gül, sendika ve çalışanların siyasilerden en önemli talep ve beklentilerinin, vergi oranlarının düşürülmesi ve örgütlenmenin önünün açılması olduğunu belirtti.
 • 17:26Çelik-İş Sendikası Genel Başkanı Gül AçıklamasıÇelik-İş Sendikası Genel Başkanı Ali Cengiz Gül, sendika ve çalışanların siyasilerden en önemli talep ve beklentilerinin, vergi oranlarının düşürülmesi ve örgütlenmenin önünün açılması olduğunu belirtti.
 • 16:57Kan Ver, Can Ver Projesi"Karabük Demir ve Çelik Fabrikaları (KARDEMİR), Çelik İş Sendikası ve Türk Kızılayı Karabük Şubesinin yürüttüğü "Kan Ver, Can Ver Projesi" kapsamında gerçekleştirilen kan bağışı kampanyası başladı.
 • 13:32Kardemir'den Anlamlı KampanyaKardemir'den Anlamlı KampanyaTürk Sanayisinin öncü kuruluşlarından olan Karabük Demir ve Çelik Fabrikaları (KARDEMİR) A.Ş ve Çelik İş Sendikası, Türk Kızılay’ı ile birlikte ‘Çeliğe Su, İnsana Kan, Kan Ver, Can Ver’ sloganı ile yeni bir sosyal sorumluluk projesini daha hayata geçirdi.
 • 17:34Kan Ver, Can Ver" ProjesiKarabük Demir ve Çelik Fabrikaları (KARDEMİR), Çelik İş Sendikası ve Türk Kızlayı Karabük Şubesi'nin yürüttüğü "Kan ver, can ver" projesi kapsamında kan bağışı kampanyası düzenleneceği bildirildi.
 • 17:24Dörtyol Kaymakamı Soytürk'e ZiyaretÇelik-İş Sendikası İskenderun Şubesi Başkanı Murat Demir ve yönetim kurulu üyeleri, Dörtyol Kaymakamı Recep Soytürk'ü ziyaret etti.
 • 18:35Ulupınar Ziyaretlerine BaşladıUlupınar Ziyaretlerine BaşladıAK Parti Karabük Milletvekili Aday Adayı Özgür Ulupınar, sivil toplum kuruluşlarını ziyaret etti.
 • 12:16Karabükspor'da Hedef Yine Süper LigPTT 1. Lig takımlarından Kardemir Karabükspor'un kulüp başkanı Feridun Tankut, "Daha önce Süper Lig'e 3 kez yükseldik, bunu yine başaracağımızdan kuşkum yok" dedi.
 • 13:48Ramazan Bayramı KutlanıyorKarabük Demir ve Çelik Fabrikaları'nda (KARDEMİR) bayramlaşma töreni düzenlendi.
 • 16:46Çelik-iş'ten, Tofaş'tan Çıkartılan İşçilere Bayram HediyesiÇelik-iş'ten, Tofaş'tan Çıkartılan İşçilere Bayram HediyesiÇelik-İş Bursa Şubesi, geçtiğimiz günlerdeki grevin ardından Tofaş'tan çıkartılan 84 işçiye Ramazan Bayramı öncesi para yardımı yaptı.
 • 12:06TOFAŞ Çalışanlarına Bayram Öncesi Cumhuriyet Altını Hediye EttiTOFAŞ Çalışanlarına Bayram Öncesi Cumhuriyet Altını Hediye EttiTürkiye'nin en büyük otomobil fabrikalarından TOFAŞ, bayram öncesi 6 bin 500 çalışanına Cumhuriyet altını dağıttı.
 • 15:03Ramazan Bayramı'na DoğruAK Parti Karabük İl Başkanı Timurçin Saylar ve Çelik-İş Sendikası Karabük Şubesi Başkanı Ulvi Üngören, Ramazan Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.
 • 15:45Kardemir Karabükspor'da 3. Ferudun Tankut DönemiKardemir Karabükspor'da 3. Ferudun Tankut DönemiPTT 1. Lig ekiplerinden Kardemir Karabükspor’un yapılan olağanüstü genel kurulunda, kulübün eski başkanlarından Hikmet Feridun Tankut, yeniden başkanlığa seçildi.
 • 17:23THY Teknik A.Ş.'de Sendikalar Arası Yetki Tartışmasında Disk Referandum İstediTHY Teknik A.Ş.'de Sendikalar Arası Yetki Tartışmasında Disk Referandum İstediHaber Faik KAPTAN - Kamera Murat ÇAKIR İstanbul DHA Yargıtay kararıyla THY Teknik A.Ş. çalışanlarının metal işkolundan sayılması üzerine sendikalar arasında çıkan yetki tartışması sürerken, DİSK'e bağlı Birleşik Metal-İş Sendikası, bugün saat 14.30'da bir basın açıklaması yaptı.
 • 17:00THY Teknik A.ş'de Sendikalar Arası Yetki Tartışmasında Disk Referandum İstediTHY Teknik A.ş'de Sendikalar Arası Yetki Tartışmasında Disk Referandum İstediYargıtay kararıyla THY Teknik A.Ş çalışanlarının Metal İş kolundan sayılması üzerine sendikalar arasında çıkan yetki tartışması sürerken DİSK'e bağılı Birleşik Metal İş Sendikası, bugün saat 14.30'da bir basın açıklaması yaptı.
 • 16:55THY Teknik Çalışanlarından EylemTHY Teknik Çalışanlarından EylemTürk Hava Yolları'nın bakım ve onarım işlerini yürüten THY Teknik çalışanları, sendikal tercihlerine müdahale edildiği ve iki işçinin işine son verildiği gerekçesiyle eylem yaptı.
 • 16:16Kardemir'de Toplu İş SözleşmesiKarabük Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Özcan, Karabük Demir ve Çelik Fabrikaları (KARDEMİR) ile Çelik-İş Sendikası arasında yürütülen 12. dönem toplu iş sözleşmesine ilişkin, işçi ve iş verenler dışında da şehrin tamamını memnun edecek bir sözleşme olduğunu bildirdi.
 • 15:27Kardemir A.Ş. İşçilerinin Toplu Sözleşmelerinde Mutlu Son1995 yılında 1 TL'ye yöre halkına satılan Türkiye’nin ilk demir çelik sektöründeki entgre tesisi olan Kardemir A.Ş.'de 12. dönem toplu iş görüşmeleri mutlu sonla bitti.
 • 11:29Kardemir'de Anlaşma SağlandıKarabük Demir ve Çelik Fabrikalarından, (KARDEMİR) Çelik-İş Sendikası ile yürütülen 12. Dönem Toplu İş Sözleşmesi görüşmelerinde anlaşmaya varıldığı bildirildi.
 • 09:15Piyasa BeklentimizPiyasa BeklentimizTuncay Turşucu - İntegral Menkul Değerler İç piyasada endeks-kur-faiz üçlüsü sakin seyrini koruyor.