SON DAKİKA ÇELİK İŞ SENDİKASI HABERLERİ

Son Dakika Çelik İş Sendikası Haberleri

 • 17:34Kan Ver, Can Ver" ProjesiKarabük Demir ve Çelik Fabrikaları (KARDEMİR), Çelik İş Sendikası ve Türk Kızlayı Karabük Şubesi'nin yürüttüğü "Kan ver, can ver" projesi kapsamında kan bağışı kampanyası düzenleneceği bildirildi.
 • 17:24Dörtyol Kaymakamı Soytürk'e ZiyaretÇelik-İş Sendikası İskenderun Şubesi Başkanı Murat Demir ve yönetim kurulu üyeleri, Dörtyol Kaymakamı Recep Soytürk'ü ziyaret etti.
 • 18:35Ulupınar Ziyaretlerine BaşladıUlupınar Ziyaretlerine BaşladıAK Parti Karabük Milletvekili Aday Adayı Özgür Ulupınar, sivil toplum kuruluşlarını ziyaret etti.
 • 12:16Karabükspor'da Hedef Yine Süper LigPTT 1. Lig takımlarından Kardemir Karabükspor'un kulüp başkanı Feridun Tankut, "Daha önce Süper Lig'e 3 kez yükseldik, bunu yine başaracağımızdan kuşkum yok" dedi.
 • 13:48Ramazan Bayramı KutlanıyorKarabük Demir ve Çelik Fabrikaları'nda (KARDEMİR) bayramlaşma töreni düzenlendi.
 • 16:46Çelik-iş'ten, Tofaş'tan Çıkartılan İşçilere Bayram HediyesiÇelik-iş'ten, Tofaş'tan Çıkartılan İşçilere Bayram HediyesiÇelik-İş Bursa Şubesi, geçtiğimiz günlerdeki grevin ardından Tofaş'tan çıkartılan 84 işçiye Ramazan Bayramı öncesi para yardımı yaptı.
 • 12:06TOFAŞ Çalışanlarına Bayram Öncesi Cumhuriyet Altını Hediye EttiTOFAŞ Çalışanlarına Bayram Öncesi Cumhuriyet Altını Hediye EttiTürkiye'nin en büyük otomobil fabrikalarından TOFAŞ, bayram öncesi 6 bin 500 çalışanına Cumhuriyet altını dağıttı.
 • 15:03Ramazan Bayramı'na DoğruAK Parti Karabük İl Başkanı Timurçin Saylar ve Çelik-İş Sendikası Karabük Şubesi Başkanı Ulvi Üngören, Ramazan Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.
 • 15:45Kardemir Karabükspor'da 3. Ferudun Tankut DönemiKardemir Karabükspor'da 3. Ferudun Tankut DönemiPTT 1. Lig ekiplerinden Kardemir Karabükspor’un yapılan olağanüstü genel kurulunda, kulübün eski başkanlarından Hikmet Feridun Tankut, yeniden başkanlığa seçildi.
 • 17:23THY Teknik A.Ş.'de Sendikalar Arası Yetki Tartışmasında Disk Referandum İstediTHY Teknik A.Ş.'de Sendikalar Arası Yetki Tartışmasında Disk Referandum İstediHaber Faik KAPTAN - Kamera Murat ÇAKIR İstanbul DHA Yargıtay kararıyla THY Teknik A.Ş. çalışanlarının metal işkolundan sayılması üzerine sendikalar arasında çıkan yetki tartışması sürerken, DİSK'e bağlı Birleşik Metal-İş Sendikası, bugün saat 14.30'da bir basın açıklaması yaptı.
 • 17:00THY Teknik A.ş'de Sendikalar Arası Yetki Tartışmasında Disk Referandum İstediTHY Teknik A.ş'de Sendikalar Arası Yetki Tartışmasında Disk Referandum İstediYargıtay kararıyla THY Teknik A.Ş çalışanlarının Metal İş kolundan sayılması üzerine sendikalar arasında çıkan yetki tartışması sürerken DİSK'e bağılı Birleşik Metal İş Sendikası, bugün saat 14.30'da bir basın açıklaması yaptı.
 • 16:55THY Teknik Çalışanlarından EylemTHY Teknik Çalışanlarından EylemTürk Hava Yolları'nın bakım ve onarım işlerini yürüten THY Teknik çalışanları, sendikal tercihlerine müdahale edildiği ve iki işçinin işine son verildiği gerekçesiyle eylem yaptı.
 • 16:16Kardemir'de Toplu İş SözleşmesiKarabük Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Özcan, Karabük Demir ve Çelik Fabrikaları (KARDEMİR) ile Çelik-İş Sendikası arasında yürütülen 12. dönem toplu iş sözleşmesine ilişkin, işçi ve iş verenler dışında da şehrin tamamını memnun edecek bir sözleşme olduğunu bildirdi.
 • 15:27Kardemir A.Ş. İşçilerinin Toplu Sözleşmelerinde Mutlu Son1995 yılında 1 TL'ye yöre halkına satılan Türkiye’nin ilk demir çelik sektöründeki entgre tesisi olan Kardemir A.Ş.'de 12. dönem toplu iş görüşmeleri mutlu sonla bitti.
 • 11:29Kardemir'de Anlaşma SağlandıKarabük Demir ve Çelik Fabrikalarından, (KARDEMİR) Çelik-İş Sendikası ile yürütülen 12. Dönem Toplu İş Sözleşmesi görüşmelerinde anlaşmaya varıldığı bildirildi.
 • 09:15Piyasa BeklentimizPiyasa BeklentimizTuncay Turşucu - İntegral Menkul Değerler İç piyasada endeks-kur-faiz üçlüsü sakin seyrini koruyor.
 • 22:24Kardemir'de Toplu İş SözleşmesiKardemir'de Toplu İş SözleşmesiGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - İşçilerden detaylar - Çelik-İş Sendikası Genel Başkanı Ali Cengiz Gül'ün konuşması Çelik-İş Sendikası Genel Başkanı Ali Cengiz Gül, Karabük Demir ve Çelik Fabrikaları (KARDEMİR) ile Çelik-İş Sendikası arasında yürütülen 12. dönem toplu iş sözleşmesine ilişkin, "Yaklaşık yüzde 25-26'lık bir zamla toplu sözleşmeyi tamamladık.
 • 21:40Karabük Kardemir İşçisine Yüzde 25 ZamKarabük Kardemir İşçisine Yüzde 25 ZamKardemir işçisine yüzde 25 zam Karabük Demir Çelik Fabrikaları (Kardemir) ile Çelik-İş Sendikası arasındaki 12'nci dönem toplu iş sözleşmesi görüşmelerinde anlaşma sağlandı.
 • 21:34Kardemir İşçisine Yüzde 25 ZamKardemir İşçisine Yüzde 25 ZamKarabük Demir Çelik Fabrikaları (Kardemir) ile Çelik-İş Sendikası arasındaki 12'nci dönem toplu iş sözleşmesi görüşmelerinde anlaşma sağlandı.
 • 21:33Kardemir'de Toplu İş SözleşmesiKardemir'de Toplu İş SözleşmesiÇelik-İş Sendikası Genel Başkanı Ali Cengiz Gül, Karabük Demir ve Çelik Fabrikaları (KARDEMİR) A.Ş. ile Çelik-İş Sendikası arasında yürütülen 12. dönem toplu iş sözleşmesine ilişkin, "Yaklaşık yüzde 25-26’lık bir zamla toplu sözleşmeyi tamamladık" dedi.
 • 19:53Kardemir'de Toplu İş SözleşmesiÇelik-İş Sendikası Genel Başkanı Ali Cengiz Gül, Karabük Demir ve Çelik Fabrikaları (KARDEMİR) ile Çelik-İş Sendikası arasında yürütülen 12. dönem toplu iş sözleşmesine ilişkin, "Yaklaşık yüzde 25-26'lık bir zamla toplu sözleşmeyi tamamladık.
 • 16:41Bursa Otomotiv Sektöründe Çıkartılan İşitme ve Ve Duyma Engelil İşçilerden Basın AçıklamasıBursa Otomotiv Sektöründe Çıkartılan İşitme ve Ve Duyma Engelil İşçilerden Basın AçıklamasıOtomotiv sektöründe çıkartılan işitme ve ve duyma engelil işçilerden basın açıklaması BURSA'da otomotiv sektöründe çıkartılan işçilerin tekrar görevlerinin başına dönmeleri için Hak-İş'e bağlı Çelik-İş Sendikası bugün basın toplantısı düzenleyip imza kampanyası başlattı.
 • 16:16Otomotiv Sektöründe Çıkartılan İşitme ve Ve Duyma Engelil İşçilerden Basın AçıklamasıOtomotiv Sektöründe Çıkartılan İşitme ve Ve Duyma Engelil İşçilerden Basın AçıklamasıBursa'da otomotiv sektöründe çıkartılan işçilerin tekrar görevlerinin başına dönmeleri için Hak-İş'e bağlı Çelik-İş Sendikası bugün basın toplantısı düzenleyip imza kampanyası başlattı.
 • 17:01Kardemir Karabükspor'da Kongre SüreciKardemir Karabükspor'da Kongre SüreciKardemir Karabükspor’da geniş katılımlı yönetimin oluşması adına alınan olağanüstü genel kurul kararının ardından eski başkanlardan Hikmet Ferudun Tankut, kendi adını taşıyan kulüp binasında düzenlediği basın toplantısında aday olduğunu açıkladı.
 • 13:06Hava İş Sendikası Anayasa Mahkemesine GidecekHava İş Sendikası Anayasa Mahkemesine Gidecekİş Sendikası Başkanı Ali Kemal Tatlıbal, Yargıtay'ın Teknik AŞ çalışanları için iş kolu tespit davasında Çelik İş Sendikası lehine karar alması üzerine bir açıklama yaparak konuyu Anayasa Mahkemesine götüreceklerini söyledi.
 • 11:40THY Teknikte Sendika Savaşları SürüyorTHY Teknikte Sendika Savaşları SürüyorHava-İş, yaklaşık 4 bin 600 THY Teknik A.Ş. faaliyetlerinin, taşımacılık iş kolundan metal iş koluna geçmesinin çalışanlar açısından büyük kayıp olduğunu iddia etti.
 • 17:06Çelik-İş Genel Başkanı Gül: 3 Bin 500 Tofaş İşçisi Sendikamıza Geçti, Salt Çoğunluğu AştıkÇelik-İş Genel Başkanı Gül: 3 Bin 500 Tofaş İşçisi Sendikamıza Geçti, Salt Çoğunluğu AştıkBursa'da düzenlenen "Tofaş işçilerinin kardeşlik, birlik ve kararlılık toplantısında konuşan Hak- İş Genel Başkan Yardımcısı ve Çelik-İş Sendikası Genel Başkanı Ali Cengiz Gül, Tofaş fabrikasında 3 bin 500 civarında işçinin sendikalarına geçtiğini ve salt çoğunluğu aştıklarını söyledi.
 • 16:58Çelik-İş Genel Başkanı Gül: 3 Bin 500 Tofaş İşçisi Sendikamıza Geçti, Salt Çoğunluğu AştıkÇelik-İş Genel Başkanı Gül: 3 Bin 500 Tofaş İşçisi Sendikamıza Geçti, Salt Çoğunluğu AştıkBursa'da düzenlenen 'Tofaş işçilerinin kardeşlik birlik ve kararlılık' toplantısında konuşan Hak- İş Genel Başkan Yardımcısı ve Çelik-İş Sendikası Genel Başkanı Ali Cengiz Gül, Tofaş Fabrikası'nda 3 bin 500 civarında işçinin sendikalarına geçtiğini ve salt çoğunluğu aştıklarını söyledi.
 • 16:44Tofaş İşçilerinin Tofaş İşçilerinin "Kardeşlik, Birlik ve Kararlılık Toplantısı"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Toplantıdan genel görüntüler- Hak-İş Genel Başkan Yardımcısı ve Çelik İş Sendikası Genel Başkanı Cengiz Gül Hak-İş Genel Başkan Yardımcısı ve Çelik İş Sendikası Genel Başkanı Cengiz Gül, "Toplu sözleşmelerde söz ve karar sahibi işçidir.
 • 16:32Tofaş'ta Yetkili Olan Çelik-İş Başkanı Gül: İşçiyi Mahcup EtmeyeceğizTofaş'ta Yetkili Olan Çelik-İş Başkanı Gül: İşçiyi Mahcup EtmeyeceğizBursa'da, otomotiv sektöründe geçen ay üyesi oldukları sendikanın toplu iş sözleşmesinde yeterli zammı alamadığı gerekçesiyle işçilerinin üretimi durdurmasının yankıları sürüyor.
 • 16:23Tofaş İşçilerinin "Kardeşlik, Birlik ve Kararlılık Toplantısı"Hak-İş Genel Başkan Yardımcısı ve Çelik İş Sendikası Genel Başkanı Cengiz Gül, "Toplu sözleşmelerde söz ve karar sahibi işçidir.
 • 16:15Ali Cengiz Gül: Ali Cengiz Gül: "Toplu Sözleşmelerde Söz ve Karar Sahibi İşçidir"Çelik İş Sendikası Genel Başkanı Ali Cengiz Gül, toplu sözleşmelerde söz ve karar sahibinin işçiler olduğunu söyledi.
 • 14:47Disk Başkanı Beko: İşçinin Sendika Seçiminde Hükümetin Baskısı VarDisk Başkanı Beko: İşçinin Sendika Seçiminde Hükümetin Baskısı VarDevrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK) Yönetim Kurulu Başkanı Kani Beko, işçilerin kendi özgür iradeleriyle sendikalara üye olmadıklarını öne sürdü.
 • 13:13Çelik İş Sendikası Genel Başkanı Cengiz Gün AçıklamasıÇelik İş Sendikası Genel Başkanı Cengiz Gün AçıklamasıTofaş Otomobil Fabrikası çalışanlarının iş bırakma eylemini dün akşam saatlerinde sona erdirmesinin ardından işçiler, bu sabah 06.45 vardiyasıyla tekrar üretime başladı.
 • 08:46Tofaş'ta Eylem 1 Gün Sürdü, Bu Sabah Üretime Başlama Kararı AlındıTofaş'ta Eylem 1 Gün Sürdü, Bu Sabah Üretime Başlama Kararı AlındıTOFAŞ'ta önceki akşam 2 çalışanın işten çıkarılmasını protesto eden yaklaşık 2 bin işçi iş bırakma eylemi yaptı.
 • 21:00Tofaş'ta Eylem Sona ErdiTofaş'ta Eylem Sona ErdiGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: -Fabrika önünden genel detaylar-İşten çıkarılan Mehmet Altın'ın işçilerle konuşması-Çelik İş Sendikası Genel Teşkilatlandırma Sekreteri Akyel işçilere açıklama yapması-Akyel'in gazetecilere açıklama yapması Bursa'da TOFAŞ fabrikasındaki eylem sona erdi-Çelik İş Sendikası Genel Teşkilatlandırma Sekreteri Akyel: -"Çalışanlarımız bundan sonrası için eylemi bitirme kararı aldı.
 • 20:53Tofaş İşçileri Eylemlerini SonlandırdıTofaş İşçileri Eylemlerini SonlandırdıTofaş Otomobil Fabrikası çalışanlarının bugün başlayan iş bırakma eylemi akşam saatlerinde sona erdi.
 • 20:15Bursa'da Tofaş Fabrikasındaki Eylem Sona ErdiBursa'da, TOFAŞ Türk Otomobil Fabrikası AŞ tesislerinde bir grup işçi, geçen ay üretimin durmasına yol açan eyleme katıldığı gerekçesiyle iki kişinin işten çıkarıldığını ileri sürerek, başlattıkları eylemlerini sonlandırdı.
 • 16:14Aa GününGünün öne çıkan gelişmeleri saat 16.00 itibarıyla şöyle: 1- Milletvekili genel seçiminin ardından - Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu'nu Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda saat 17.00'de kabul edecek.
 • 14:37Bursa'da Otomotiv Fabrikalarında Gerginlik (2)Çelik – İŞ'TEN EYLEME DESTEK TOFAŞ'ta dün akşam 2 işçinin işten çıkarılmasına ilişkin bu sabah metal işçilerinin başlattığı iş bırakma eylemi sürüyor.
 • 13:49Tofaş Fabrikasındaki EylemTofaş Fabrikasındaki EylemFabrikadan genel görüntüler-İşçilerin slogan atmaları-Demir-İş sendikası destek gösterisi-Hak-İş Konfederasyonuna bağlı Çelik İş Sendikasının Genel Teşkilatlandırma Sekreteri Recep Akyel, açıklama Hak-İş Konfederasyonuna bağlı Çelik İş Sendikasının Genel Teşkilatlandırma Sekreteri Recep Akyel, TOFAŞ Türk Otomobil Fabrikası AŞ'de iki kişinin yeniden işe alınmasını istedi.
 • 13:32Bursa'da Tofaş Fabrikasındaki EylemHak-İş Konfederasyonuna bağlı Çelik İş Sendikasının Genel Teşkilatlandırma Sekreteri Recep Akyel, TOFAŞ Türk Otomobil Fabrikası AŞ'de işten çıkarılan iki kişinin yeniden işe alınmasını istedi.
 • 13:14Eylem Yapan Tofaş İşçilerine Sendika DesteğiEylem Yapan Tofaş İşçilerine Sendika DesteğiTOFAŞ Fabrikasında 2 işçinin işten çıkartılması üzerine sabah saatlerinde başlayan üretimi durdurma eylemi devam ediyor.
 • 12:54Eylem Yapan Tofaş İşçilerine Sendika DesteğiTOFAŞ Fabrikasında 2 işçinin işten çıkartılması üzerine sabah saatlerinde başlayan üretimi durdurma eylemi devam ediyor.
 • 16:43Otomotiv İşçilerinin EylemiÇelik-İş Sendikası Genel Başkanı Ali Cengiz Gül, otomotiv işçilerinin eylemiyle ilgili, "12 Eylül kırıntısı malum sendika bu iş yerlerinde artık bitmiştir, geriye dönüş mümkün değildir" değerlendirmesinde bulundu.
 • 15:20Hizmet-İş Sendikası 12. Olağan Genel Kurulu - ArslanHizmet-İş Sendikası 12. Olağan Genel Kurulu - ArslanGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Mahmut Arslan'ın konuşması Hizmet-İş Sendikası 12. Olağan Genel Kurulu- Hak-İş Genel Başkanı Arslan: - "Ülkemizde taşeron şirketlerde 1 milyon 200 bin civarında işçi çalışmaktadır.
 • 14:28Hizmet-İş Sendikası 12. Olağan Genel KuruluHak-İş Genel Başkanı Mahmut Arslan, Türkiye'de taşeron şirketlerde 1 milyon 200 bin civarında işçi çalıştığını belirterek, "Bunun 800 bin kadarı kamuda, 400 bini de belediyelerde çalışmaktadır.
 • 11:50Seçim Bildirgelerimizde Gerçekleştiremediğimiz Hiçbir Madde YokSeçim Bildirgelerimizde Gerçekleştiremediğimiz Hiçbir Madde Yok"AK Parti Karabük İl Başkanlığı Eskipazar’da seçim bürosu açılışını gerçekleştirerek seçim çalışmalarını sürdürdü.
 • 09:12Milli İttifak Adayı Duran Soyuğur AçıklamasıMilli İttifak Adayı Duran Soyuğur AçıklamasıSaadet Partisi(SP) ve Büyük Birlik Partisi(BBP)’nin desteklediği Milli İttifak adayları Kayseri Çelik İş Sendikası Başkanı Celalettin Korkmazyürek’i ziyaret etti.
 • 15:14Hava İş Sendikası "İş Kolu Tespit" Davasını KazandıTürkiye Sivil Havacılık Sendikası’yla (Hava-İş) Hak-İş’e bağlı Çelik İş Sendikası arasındaki iş kolu tespit davası sonuçlandı.