SON DAKİKA CEZAYİR HABERLERİ

Son Dakika Cezayir Haberleri

 • 22:24Mursi Hakkındaki İdam Kararına TepkilerCezayir'in en büyük İslami eğilimli partisi Toplumsal Barış Hareketi Birliği lideri Abdurrezak Makri, Mısır'ın seçilmiş Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi'ye verilen idam cezası karşısında ülkesinin tutumunun makul olmadığını söyledi.
 • 15:57Design Scene Istanbul Dün BaşladıMimarlık ofisi Atelier187 tarafından bu yıl ilki düzenlenen Design Scene İstanbul, dün akşam, Cezayir Restoran'ın tarihi binasında, farklı alanlardan gelen dört tasarımcıyı buluşturduğu söyleşi ile başladı.
 • 10:27Mali'deki OlaylarMali'de ayrılıkçı Azavad Hareketleri Koordinasyonu (CMA), hükümetle barış müzakerelerine dönmeyi kabul etti.
 • 23:39Mısır'daki İdam Kararlarına TepkilerCezayir parlamentosundaki muhalif bloklar, "Mısır'daki ihlallere" karşı ülkelerinin harekete geçmesi için çağrıda bulundu.
 • 16:37Katlanır Konteynerler Yurt Dışında İlgi Odağı Oldu"Vekon Genel Müdürü Özgül Yücel, Vekon'un yurt dışında özellikle inşaat projeleri için sunduğu çözümlerle dikkat çektiğini belirterek, "Sektör profesyonellerinin ilgisini en çok katlanır konteynerleri kullanarak sunduğumuz anahtar teslim kamp çözümlerimiz çekti" ifadesini kullandı.
 • 15:11Cezayir'de Askeri OperasyonCezayir ordusunun El-Buveyra ilinde dünden bu yana yürüttüğü operasyon kapsamında "terörist" olarak nitelendirilen 25 kişiyi öldürdüğü bildirildi.
 • 11:25Tasarım Tutkunlarına Özel 4 Gün Mimarlık ofisi Atelier187 tarafından bu yıl ilki düzenlenecek Design Scene İstanbul, farklı disiplinlerden dört tasarımcıyı Cezayir Restoran'ın tarihi binasında buluşturuyor
 • 22:44Cezayir'de Çanakkale Savaşı SergisiCezayir'de, Çanakkale Zaferi'nin 100. yılı anısına "Savaştan Barışa Uzanan Yol" temalı fotoğraf sergisi açıldı.
 • 20:02Mursi Hakkındaki İdam Kararına TepkilerMursi Hakkındaki İdam Kararına TepkilerGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Ortak Değerler Platformu üyelerinin taşıdıkları pankartlar ve attıkları sloganlardan görüntüler- Grup adına konuşan Gazi İşler'in konuşması- Etkinliğe destek veren AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık- AK Parti Malatya Milletvekili Mustafa Şahin ve milletvekili adayı Bülent Tüfenci- Dua yapılması Mursi hakkındaki idam kararına tepkiler- Malatya'da Ortak Değerler Platformu'nun düzenlediği programa AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çalık da destek verdiMALATYA - Malatya ve Kayseri'de sivil toplum kuruluşları, Mısır'da darbeyle görevinden uzaklaştırılan seçilmiş Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi'nin de aralarında bulunduğu 106 kişinin idama mahkum edilmesini protesto etti.
 • 15:55Mursi Hakkındaki İdam Kararına TepkilerMALATYA/ Malatya ve Kayseri'de sivil toplum kuruluşları, Mısır'da darbeyle görevinden uzaklaştırılan seçilmiş Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi'nin de aralarında bulunduğu 106 kişinin idama mahkum edilmesini protesto etti.
 • 15:50Ordu Arap Gazeteciler Ordu'ya Hayran KaldıOrdu Arap Gazeteciler Ordu'ya Hayran KaldıArap gazeteciler Ordu'ya hayran kaldı ORDU'nun turizm potansiyelinin ortaya çıkarılması ve tanıtılması amacıyla Vali İrfan Balkanlıoğlu'nun daveti üzerine kente gelen 18 ülkeden 32 Arap gazeteci Ordu'ya hayran kaldı.
 • 13:36Arap Gazeteciler Ordu'yu GezdiArap Gazeteciler Ordu'yu GezdiOrdu'nun turizm potansiyelinin ortaya çıkarılması ve tanıtılması amacıyla Vali İrfan Balkanlıoğlu'nun daveti üzerine kente gelen 18 ülkeden 32 Arap gazeteci Ordu'yu gezdi.
 • 18:24Mursi Hakkındaki İdam Kararına TepkilerSiyaset, Ekonomi ve Toplum Araştırmaları Vakfı (SETA) Genel Koordinatörü Burhanettin Duran, Mısır'da darbeyle görevinden uzaklaştırılan seçilmiş Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi'nin idama mahkum edilmesine ilişkin, "Batı ülkeleri, demokrasi umutlarını söylüyorlar ama buna rağmen demokrasiye destek olmuyorlar.
 • 18:01Paris'te Banliyö İsyanına Sebep Olan 'Trafoda Ölüm' Davasında Polislere BeraatFransa'nın başkenti Paris'te 2005 yılından polisten kaçıp sığındıkları elektrik trafosunda yüksek akıma kapılarak hayatlarını kaybeden 15 yaşındaki Bouna Traore, ve 17 yaşındaki Zyed Benna davasında şüpheli polisler beraat etti.
 • 12:02Safranbolu'nun Yüzünü Arap Turistler GüldürecekSafranbolu'nun Yüzünü Arap Turistler GüldürecekSafranbolu ilçesinden genel görüntüler- Sokak görüntüleri- Sokaklarda fotoğraf çektiren turistler- Safranbolu Belediye Başkanı Necdet Aksoy'un açıklamaları- Turistlerin sokaklarda gezmesi Safranbolu'nun yüzünü Arap turistler güldürecek- Tarihi konaklarıyla ünlü Safranbolu'ya yılda 1 milyon turistin çekilmesi hedefi doğrultusunda, diziler sayesinde Türkiye'ye ilginin arttığı Arap ülkelerindeki tanıtımlar artırılacak- Safranbolu Belediye Başkanı Aksoy: -"Hedefimize ulaşmak için Arap ülkelerindeki tanıtım faaliyetlerine hız vereceğiz.
 • 11:55Merck Onkoloji'ye Deneyimli YöneticiMerck Onkoloji'ye Deneyimli Yönetici İlaç sektöründe 10 yılı aşkın süredir görev yapan Selen Zeydanlı Bisson, Merck İlaç Onkoloji Terapötik Alan Direktörü oldu.
 • 11:22Safranbolu'nun Yüzünü Arap Turistler GüldürecekDaha çok Uzakdoğuluların ilgi gösterdiği Safranbolu'ya 1 milyon turistin çekilmesi için gözler Arap ülkelerine çevrildi.
 • 10:42Tasarım Tutkunlarına Özel 4 GünDesign Scene İstanbul 21 Mayıs'ta başlıyor!
 • 23:01Cezayir'de Araplar ile Amazigler Arasındaki OlaylarCezayir'in Gardaya kentinde Araplar ile Amazigler arasında yeniden başlayan şiddet olaylarında 26 kişinin yaralandığı bildirildi.
 • 16:25Tunus Başbakanı Habib Es-Sayd Cezayir'deResmi ziyaret için beraberindeki heyetle Cezayir'de bulunan Tunus Başbakanı Habib es-Sayd, iki ülke arasındaki ilişkileri daha da geliştirme konusunda kararlı olduklarını belirtti.
 • 16:05Özgür-der Diyarbakır Şubesi'nden Mursi'nin İdam Edilmesi Kararına TepkiÖzgür-der Diyarbakır Şubesi'nden Mursi'nin İdam Edilmesi Kararına TepkiDiyarbakır Özgür Düşünce ve Eğitim Hakları Derneği (ÖZGÜR-DER) Şubesi eski Mısır Cumhurbaşkanı Muhammet Mursi için idam kararı verilmesine tepkilerini dile getirmek için basın açıklaması yaptı.
 • 16:54Uluslararası Doğada Görüntü Avcılığı Yarışması Sinop'ta BaşladıSinop'un doğal ve kültürel değerlerinin belgelenmesi ve tanıtımı amacıyla Doğa Araştırmaları, Sporları ve Kurtarma Derneğince (DASK) düzenlenen "19. Doğada Görüntü Avcılığı Yarışması (DOGAY)" başladı.
 • 16:25Mali'de Barış Anlaşması İmzalandıMali'de Barış Anlaşması İmzalandıMali Hükümeti ile ülkenin kuzeyindeki ayrılıkçı Tuareg, Arap ve diğer kabileler arasında geçen yılın Temmuz ayında başlatılan barış görüşmelerinde taraflar anlaşmaya vardı ve dün imzalar atıldı.
 • 16:00Öz İplik-iş 12. Genel KuruluÖz İplik-İş Sendikası Genel Başkanı Murat İnanç, “2013 yılında Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından açıklanan üye sayımız 17 binlerde iken, 2015 yılında üye sayımızı 22 binin üzerine çıkardık.
 • 15:12ABD Tahvilinde Çin Liderliği Geri AldıDünyaya toplamda 6,1759 trilyon dolar devlet tahvili satan ABD’den en çok tahvil alan ülke yeniden Çin oldu.
 • 13:35Mali'de ÇatışmaMali'de hükümet yanlısı GATIA grubu ile ayrılıkçı Azavad Hareketleri Koordinasyonu (CMA) arasında çıkan çatışmada, çok sayıda milisin öldüğü belirtildi.
 • 02:05Mali'de Barış AnlaşmasıMali'de Barış AnlaşmasıMali'de merkezi hükümet ile Mali'nin kuzeyindeki silahlı gruplar arasında yapılan barış anlaşmasının imza töreni başkent Bamako'da gerçekleştirildi.
 • 23:29Denizli - Bakan Nihat Zeybekci Türkiye Savaş Olurken Bir Kenarda Bekleyen Ülke DeğilDenizli - Bakan Nihat Zeybekci Türkiye Savaş Olurken Bir Kenarda Bekleyen Ülke DeğilBakan Nihat Zeybekci Türkiye savaş olurken bir kenarda bekleyen ülke değil EKONOMİ Bakanı Nihat Zeybekci, Denizli İhracatçılar Birliği'nin (DENİB) Anemon Otel'de düzenlediği '2014 İhracatın Yıldızları Ödül Töreni'ne katıldı.
 • 22:27Bakan Nihat Zeybekci: Bakan Nihat Zeybekci: "Türkiye Savaş Olurken Bir Kenarda Bekleyen Ülke Değil"Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Denizli İhracatçılar Birliği'nin (DENİB) Anemon Otel'de düzenlediği '2014 İhracatın Yıldızları Ödül Töreni'ne katıldı.
 • 22:05Kurtulmuş: Kurtulmuş: "Bu Millet, Taş Taş Üstüne Koyanla, Laf Yapanlarla, Kuru Kalabalıkları Biliyor ve Ayırt...GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: -Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş'un konuşması-Çocukların gösterisi- Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş: - "Bu millet, taş taş üstüne koyanla, laf yapanlarla, kuru kalabalıkları biliyor ve ayırt ediyor.
 • 20:12Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş AçıklamasıBaşbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, "Bu millet, taş taş üstüne koyanla, laf yapanlarla, kuru kalabalıkları biliyor ve ayırt ediyor.
 • 16:53Cezayirli Cinayet Zanlısı Kuşadası'nda YakalandıCezayirli Cinayet Zanlısı Kuşadası'nda Yakalandıİzmir’de bir mültecinin öldürülmesiyle ilgili aranan Cezayir uyruklu şahıs, Kuşadası polisi tarafından yakalandı.
 • 16:41Ermeni İddialarının Amacı Türkiye'nin İtibarına Zarar Vermek"Dünya Müslüman Alimler Birliği Genel Sekreteri Dr. Ali Muhyiddin el-Karadaği, "Türkiye'nin itibarını zedelemek" için uluslararası kampanya yürütüldüğünü belirtti.
 • 16:19Mali'de Yönetimle Ayrılıkçılar Arasında Barış İmzasıMali'de Yönetimle Ayrılıkçılar Arasında Barış İmzasıBamako yönetimi ve Mali’nin kuzeyindeki ayrılıkçı gruplar arasında Temmuz 2014'ten beri yürütülen barış görüşmelerinin nihai imzasının bugün atılacağı açıklandı.
 • 16:03Kültür Festivali Renkli Görüntülere Sahne OlduKültür Festivali Renkli Görüntülere Sahne OlduBu yıl 9.’su gerçekleştirilen uluslararası '7 Kıta 7 Renk Kültür Festivali' renkli ve anlamlı görüntülere sahne oldu.
 • 11:15Akib İhracatçıları Yeni Pazarlara AçılacakAkib İhracatçıları Yeni Pazarlara AçılacakAkdeniz İhracatçı Birlikleri’nin (AKİB) koordinatör başkanlığına seçilen Bülent Aymen, ihracat yaptıkları bölge ülkelerdeki sıkıntıların geçmesini bekleme lüksleri olmadığını belirterek, alternatif pazarlar için yol haritalarının hazır olduğunu bildirdi.
 • 11:00Gediz'den Uluslararası Yarı İletken Teknolojileri KonferansıGediz'den Uluslararası Yarı İletken Teknolojileri KonferansıGediz Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliği, Uluslararası Yarı İletken Teknolojileri Konferansı düzenledi.
 • 17:14Yurtta AsayişZonguldak'ın Kozlu ilçesinde çıkan yangında, bir restoran kullanılamaz hale geldi.
 • 16:29Cezayirli Cinayet Zanlısı Tutuklandıİzmir'in Konak ilçesinde yasa dışı yollardan yurtdışına çıkartmak için anlaştığı Cezayir uyruklu kişiyi, silahla öldürdüğü iddia edilen aynı ülke vatandaşı zanlı tutuklandı.
 • 14:53Hamzaçebi: Hukuk Güvenliği Yoksa, Kimse Yatırım YapmazHamzaçebi: Hukuk Güvenliği Yoksa, Kimse Yatırım YapmazSeçim çalışmaları kapsamında Sultanbeyli’de programa katılan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Grup Başkanvekili Hamzaçebi, hukuk güvenliğinin olmadığı ülkeye hiç kimsenin yatırım yapmayacağını söyledi.
 • 13:55Uluslararası Doğada Görüntü Avcılığı Yarışması Sinopta YapılacakSinop doğal ve kültürel değerlerinin belgelenmesi ve tanıtımı amacıyla, Doğa Araştırmaları, Sporları ve Kurtarma Derneği (DASK) tarafından bu yıl 19. yapılacak Doğada Görüntü Avcılığı Yarışması'nın (DOGAY) 15 - 19 Mayıs tarihleri arasında Sinop'ta yapılacağı bildirildi.
 • 13:24Kendi Vatandaşını Öldüren Cezayirli YakalandıKendi Vatandaşını Öldüren Cezayirli Yakalandıİzmir’in konak ilçesinde, yasadışı yollar ile Avrupa ülkelerine geçmek isteyen Cezayir vatandaşı Elhabip Fetnacı’yı sakladığı evde yanlışlıkla başından silahla vurup öldüren aynı ülke vatandaşı Boumaiza Dijamel polis ekiplerince yakalandı.
 • 12:58CHP Grup Başkanvekili Hamzaçebi AçıklamasıCHP Grup Başkanvekili Akif Hamzaçebi, "Yaşanacak, mutlu ve huzurlu bir ülke istiyorsak en az yüzde 6 büyüyen bir Türkiye yaratmalıyız. Bunu da CHP iktidarında biz gerçekleştireceğiz" dedi.
 • 12:50Cezayirli Cinayet Şüphelisi YakalandıCezayirli Cinayet Şüphelisi Yakalandıİzmir'in Konak İlçesi'nde, iddiaya göre yasadışı yollardan yurt dışına kaçırmak istediği Cezayir vatandaşı Elhabip Fetnacı'yı (25) sakladığı evde elindeki tabancanın bir anda ateş alıp patlaması sonucu başından vurup ölümüne neden olan aynı ülke vatandaşı 32 yaşındaki B.D. polisin çalışmasıyla yakalandı.
 • 04:44Fransa'da Müslüman Kız Öğrencilere Fransa'da Müslüman Kız Öğrencilere "İkna Odası" Uygulaması (3)GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Anne Gülsüm Ö. ile röportaj Fransa'da Müslüman kız öğrencilere "ikna odası" uygulaması- Charleville-Mezieres kentinde 15 yaşındaki Sarah K'nın uzun etek giydiği gerekçesiyle derse alınmadığı okulun yönetiminin, Müslüman kız öğrencilere yönelik Türkiye'de bir dönem kullanılan "ikna odasına" benzer bir uygulama yapma emri aldığı öğrenildi- Uzun etek giydiği için aynı okulda derse alınmayan Saliha Ö'nün annesi Gülsüm Ö: - "Okul müdürü Dubois, 'Gelen emre göre, uzun etek konusunda ısrarcı Müslüman kızları fikirlerini değiştirene kadar okul içerisinde belirlenen izole odalarda tutmamız gerekiyor, dolayısıyla okul yönetimi insaflı bile davranıyor' dedi" - "Öğrencilerin çoğu başörtülü olduğu için ayırımcılığa uğradığını düşünüyordu.
 • 00:36Mali'deki Barış MüzakereleriCezayir ve Fransa, Mali'de yaşanan siyasi krizin taraflarına barış anlaşmasını imzalama çağrısında bulundu.
 • 23:16Arap Milli Eğitim Bakanları KonferansıArap Milli Eğitim Bakanları KonferansıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Konferanstan genel ve detay görüntüler- ALESCO Başkanı Abdullah Hamad Meharib'in konuşması - Ürdün Eğitim Bakanı Muhammed Zenbiyat'ın konuşması - Konferans Başkanı ve Cezayir Milli Eğitim Bakanı Nouriya Bin Ghabrit'in konuşması Ürdün'ün başkenti Amman'da Arap Milli Eğitim Bakanları Konferansı düzenlendi.
 • 22:18Arap Milli Eğitim Bakanları KonferansıÜrdün'ün başkenti Amman'da Arap Milli Eğitim Bakanları Konferansı düzenlendi.
 • 21:16Zeybekci: Brüksel'deki Anlaşma, AB'ye Üyeliğimizde Tarafları CesaretlendirecekEkonomi Bakanı Nihat Zeybekci, bugün AB Komisyonu’nun ticaretten sorumlu üyesi Cecilia Malmström ile Belçika'nın başkenti Brüksel’de bir araya gelerek bir anlaşma imzaladı.
 • 19:56Irak'taki ÇatışmalarIrak'ın Musul, Salahaddin ve Enbar vilayetlerinde çıkan çatışmalarda, 35 terör örgütü DAEŞ militanı öldüğü, 7 askerin yaralandığı bildirildi.