SON DAKİKA CEZAYİR HABERLERİ

Son Dakika Cezayir Haberleri

 • 22:32 BM ile Fas Arasındaki Batı Sahra Anlaşmazlığı Fas hükümeti, Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Ban Ki-mun'un, Batı Sahra ile ilgili raporunda yer alan "tutum ve verileri" kınayarak, "Batı Sahra'daki varlığının meşruiyetine dokunacak manevraları" kabul etmediğini açıkladı.
 • 19:21 9. Uluslararası Öğrenci Buluşması 9. Uluslararası Öğrenci Buluşması GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Uluslararası öğrenciler stantlarından detay Öğrencilerle röportaj 9. Uluslararası Öğrenci Buluşması Etkinlikte, Suriye, Afganistan, Yunanistan, Azerbaycan, Bosna Hersek, Arnavutluk, Somali, Makedonya, Kosova, Cezayir, Kırım ve Karadağ'dan öğrenciler kültürlerini tanıttı Trakya Uluslararası Öğrenci Derneğince düzenlenen 9. Uluslararası Öğrenci Buluşması, Rüstem Paşa Kervansarayında başladı.
 • 15:18 İngiliz Gazeteciden Gaziantep'e Övgü İngiliz gazeteci Jack Nathaniel Peat, Londra'nın önemli haber siteleri arasındaki "The London Economic"teki makalesinde, bir hafta boyunca gezdiği Gaziantep'i övgü dolu sözlerle anlattı.
 • 14:38 Yabancı Akademisyenler Üniversiteyi Tercih Ediyor Yabancı Akademisyenler Üniversiteyi Tercih Ediyor Mevlana ve Erasmus gibi uluslararası öğretim elemanı değişimine olanak tanıyan değişim programlarıyla belirli süreyle Kilis 7 Aralık Üniversitesi’ne gelen akademisyenlere bir yenisi daha eklendi.
 • 14:27 Aksa Jeneratör'de Yeni Hedefler Afrika Ve Hindistan Aksa Jeneratör'de Yeni Hedefler Afrika Ve Hindistan 2019 yılında 600 milyon 2025 yılında 1 milyar dolar ciro hedefi.
 • 13:14 Myp Lideri Yılmaz: Myp Lideri Yılmaz: "Ne Oldu da Şimdi Laiklik Kötü Bir Şey Oldu" Muhafazakar Yükseliş Partisi (MYP) Lideri Ahmet Reyiz Yılmaz, “Ne oldu da şimdi laiklik kötü bir şey oldu.
 • 08:37 Gıda ve Gıda Bileşenleri Endüstrisinin Ortak Buluşması... Avrasya, Orta Doğu ve Kuzey Afrika'nın Gıda ve Gıda Bileşenleri Üreticileri, Fi Istanbul 2016'da Buluşuyor
 • 23:55 Cezayir Başbakanı Sellal'ın Moskova Temasları Cezayir Başbakanı Abdülmelik Sellal, temaslarda bulunmak üzere geldiği Moskova'da, mevkidaşı Dmitriy Medvedev, Federasyon Konseyi Başkanı Valentina Matvitenko ve Duma Başkanı Sergey Narışkin ile görüştü.
 • 13:48 ICCI 2016 Fuarı Başladı ICCI 2016 Fuarı Başladı Türkiye ve bölgenin en önemli Enerji Etkinliği ICCI 2016 – 22. Uluslararası Enerji ve Çevre Fuarı Ve Konferansı 27 Nisan'da başladı
 • 13:17 Renault Grubu'nun İlk Çeyrek Cirosu 10 Milyar 489 Milyon Euro Renault Grubu, 2016'nın ilk çeyreğinde 10 milyar 489 milyon Euro ciro elde ettiğini açıkladı.
 • 09:02 Gündem / 27 Nisan 2016 Kurucusu: Mustafa Kemal Atatürk / 6 Nisan 19201- Cumhurbaşkanı Erdoğan Hırvatistan'daCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, mevkidaşı Kolinda Grabar Kitaroviç ile İş Forumu'na katılacak, Başbakan Tihomir Oreskovic'i kabul edecek, Parlamento Başkanı Zeljko Reiner'in onuruna vereceği öğle yemeğine iştirak edecek.
 • 00:02 Gündem Özeti / 27 Nisan 2016 Kurucusu: Mustafa Kemal Atatürk / 6 Nisan 19201- Cumhurbaşkanı Erdoğan Hırvatistan'daCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, mevkidaşı Kolinda Grabar Kitaroviç ile İş Forumu'na katılacak, Başbakan Tihomir Oreskovic'i kabul edecek, Parlamento Başkanı Zeljko Reiner'in onuruna vereceği öğle yemeğine iştirak edecek.
 • 14:35 Lpg Üretimi Şubatta Arttı Türkiye'nin LPG üretimi şubat ayında bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 25 arttı.
 • 12:12 İşte Laik Ülkelerin Listesi İşte Laik Ülkelerin Listesi İşte "laik" olarak tanımlanan devletler: AFRİKAAngola, Benin, Botsvana, Burkina Faso, Burundi, Kamerun, Yeşil Burun Adaları, Çad, Demokratik Kongo Cumhuriyeti, Etiyopya, Gabon, Gine, Liberya, Mali, Namibya, Senegal, Somali, Güney AfrikaAMERİKABolivya, Brezilya, Kanada, Şili, Kolombiya, Küba,
 • 11:53 TRT Yeniden Copeam'ın Yönetiminde Türkiye Radyo ve Televizyon Kurumu (TRT), Akdeniz Görsel İşitsel Daimi Konferansı'nda (COPEAM) yeniden yönetim kuruluna ve başkan yardımcılığı görevine seçildi.
 • 11:27 Tüketiciler Kazanıyor Tüketiciler Kazanıyor İki gün süren fuarda 72 firma stand açtı.
 • 11:27 ABD Avrupa'ya Doğalgaz Satacak ABD Avrupa'ya Doğalgaz Satacak ABD'ye ait yaklaşık 175 bin metreküp doğalgaz kapasiteli "Creole Spirit LNG" tankerinin Portekiz üzerinden Avrupa'ya LNG transferine başlayacak olması, Avrupa doğalgaz piyasalarında yeni bir döneme girileceğinin sinyali olarak değerlendiriliyor.
 • 10:54 Kozmetik sektörünün zirvesi büyük ilgi gördü... Kozmetik sektörünün zirvesi büyük ilgi gördü... 12. Uluslararası Kozmetik, Güzellik ve Kuaför Fuarı - BeautyEurasia 96 ülkeden 9.237 profesyonel ziyaretçiyi ağırladı!
 • 10:17 Doğalgaz İthalatı Şubatta Azaldı Doğalgaz İthalatı Şubatta Azaldı Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) verilerinden derlenen bilgilere göre, 2016 Şubat ayında Türkiye'nin doğalgaz ithalatı azaldı, üretimde ise artış gerçekleşti.
 • 09:21 Doğalgaz İthalatı Şubatta Yüzde 14,5 Azaldı Türkiye'nin doğalgaz ithalatı şubatta geçen yılın aynı ayına göre yüzde 14,5 azalarak 3 milyar 964 milyon metrekübe geriledi.
 • 19:02 Arap Mağrip Birliği İçişleri Bakanları Toplantısı Arap Mağrip Birliği İçişleri Bakanları Toplantısı AA Tunus'ta Arap Mağrip Birliği 6'ncı Dönem İçişleri Bakanları toplantısı düzenlendi.
 • 16:58 Arap Mağrip Birliği İçişleri Bakanları Toplantısı Tunus İçişleri Bakanı Hadi Mecdub, "Arap Mağrip Birliği ülkelerinden birine karşı yapılan saldırı üye ülkelere de yapılmış kabul edilir." dedi.
 • 16:21 Cezayirli Bakan Mesahil, Şam'da Cezayir, Mağrib ve Afrika İşlerinden Sorumlu Delege Bakanı Abdulkadir Mesahil'in, Suriye Devlet Başkanı Beşşar Esed'e ülkesinin ulusal uzlaşı tecrübelerini aktardığı bildirildi.
 • 15:17 Kale Grubu, Rusya'daki Fabrikasını Kapattı Kale Grubu, Rusya'daki Fabrikasını Kapattı Vestel'in ardından Kale Grubu da Rusya'daki fabrikasını kapattı. Grubun yurtdışındaki ilk yatırımı olan Kalekim Rusya fabrikası 2008'de açılmıştı.
 • 13:12 Mağrip Ülkelerinden Almanya'ya İltica Başvuruları Düştü Mağrip Ülkelerinden Almanya'ya İltica Başvuruları Düştü Almanya'nın Mağrip ülkelerinden yapılan iltica başvurularını kısıtlamak amacıyla çıkarmayı planladığı yeni yasa, henüz hazırlık aşamasında etkili oldu.
 • 03:21 Washinton'da Washinton'da "Barış ve Dayanışma" Yürüyüşü GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Yürüyüşten detaylar, açıklama ve röportajlar, Washinton'da "Barış ve dayanışma" yürüyüşü ABD'deki Türkler ve Türkiye dostu ülkeler, 1915 olaylarına dair iddialara karşı ve İslamofobi, yabancı düşmanlığı, Suriyeli mültecilerin durumuna dikkat çekmek için Washington'da "Barış ve dayanışma" yürüyüşü yapıyor ABD'nin başkenti Washington'da, Türk-Amerikan Ulusal Yönlendirme Komitesinin organize ettiği "Barış ve Dayanışma Yürüyüşü" için Türkiye ve farklı ülkelerden binlerce insan Beyaz Saray önünde toplandı.
 • 23:20 ABD'de Ermeni İddialarına Karşı Türkiye'ye Destek Yürüyüşü ABD'de Ermeni İddialarına Karşı Türkiye'ye Destek Yürüyüşü ABD'nin başkenti Washington'da, Türk-Amerikan Ulusal Yönlendirme Komitesinin organize ettiği "Barış ve Dayanışma Yürüyüşü" için Türkiye ve farklı ülkelerden binlerce insan Beyaz Saray önünde toplandı.
 • 19:39 Washinton'da "Barış ve Dayanışma" Yürüyüşü ABD'nin başkenti Washington'da, Türk-Amerikan Ulusal Yönlendirme Komitesinin organize ettiği "Barış ve Dayanışma Yürüyüşü" için Türkiye ve farklı ülkelerden binlerce insan Beyaz Saray önünde toplandı.
 • 19:33 Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş, Manisa'da Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, 1915 olaylarına ilişkin Ermine iddialarıyla ilgili, "Her milletin haini olur ama maalesef bizim ülkenin hain kontenjanı çok fazladır.
 • 12:03 Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş Manisa'da Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Türkiye'nin dünyanın dört bir tarafındaki insanlara yardım elini uzattığını belirterek, "Türkiye, dünyanın dört bir tarafındaki bizim gönül coğrafyamızın gönül tellerine vurabilecek gücü kendinde buluyorsa, bu Türkiye'nin siyasi ve iktisadi istikrarı sayesindedir.
 • 15:34 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, Trabzon, Rize, Artvin, Giresun, Bayburt, Gümüşhane ve Ordu'da çeşitli etkinliklerle kutlandı.
 • 15:11 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Gümüşhane'de, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı çeşitli etkinliklerle kutlandı.
 • 14:03 Yabancı Uyruklu Öğrenciler Şehitliği Ziyaret Etti Isparta’da yabancı uyruklu öğrenciler şehitliği ziyaret etti.
 • 13:18 Yabancı Öğrenciler Türkiye'yi Öğreniyor Gençlik ve Spor Bakanlığının "Damla Projesi" ile Isparta'ya gelen Türkiye'de üniversite eğitimi gören yabancı uyruklu öğrenciler, Karaağaç Mahallesi'ndeki mezarlıkta temizlik yaptı, ziyaret ettikleri şehitlikte de dua etti.
 • 11:56 Hayat Kimya'dan Ar-Ge'ye 100 milyon TL yatırım Hayat Kimya'dan Ar-Ge'ye 100 milyon TL yatırım "Sektörünün En İyi Ar-Ge Merkezi" seçilen Hayat Kimya Ar-Ge Merkezi'nin açılış töreni 22 Nisan 2016 tarihinde T.C. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık'ın katılımıyla gerçekleşti.
 • 11:50 Hayat Kimya'dan Ar-Ge'ye 100 milyon TL yatırım "Sektörünün En İyi Ar-Ge Merkezi" seçilen Hayat Kimya Ar-Ge Merkezi'nin açılış töreni 22 Nisan 2016 tarihinde T.C. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık'ın katılımıyla gerçekleşti.
 • 22:01 Kocaeli Türkiye İçin Mecburi İstikamet Ar-Ge ve İnovasyondur Kocaeli Türkiye İçin Mecburi İstikamet Ar-Ge ve İnovasyondur Bakan Işık Barış ve huzur dolu dünyayı biz kuramadık ama sizler kuracaksınız (EK)Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Kocaeli'nin Başiskele İlçesi'nde Hayat Kimya'nın Ar-Ge Merkezi'nin açılışına katıldı.
 • 19:59 Bakan Işık: Barış ve Huzur Dolu Dünyayı Biz Kuramadık Ama Sizler Kuracaksınız (2) Bakan Işık: Barış ve Huzur Dolu Dünyayı Biz Kuramadık Ama Sizler Kuracaksınız (2) Türkiye İÇİN MECBURİ İSTİKAMET AR-GE VE İNOVASYONDURBilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Kocaeli'nin Başiskele İlçesi'de Hayat Kimya'nın Ar-Ge merkezinin açılışına katıldı.
 • 14:09 55. Uluslararası Bursa Festivali Bursa Büyükşehir Belediyesince bu yıl 55'incisi düzenlenen "Uluslararası Bursa Festivali", 16 Mayıs-4 Haziran tarihlerinde yapılacak.
 • 11:28 Ünlü Blogger'lar Türk kozmetik ürünlerini çok sevdi! Ünlü Blogger'lar Türk kozmetik ürünlerini çok sevdi! Milyonlarca takipçisi olan Blogger'lar Kozmetik Tanıtım Grubu'nun davetlisi olarak İstanbul'da…
 • 10:44 Cezayir'de Mağrib Birliğini Etkinleştirme Forumu Mağrib ülkelerinden siyasi partiler, kurulduğundan beri pek etkin olmayan Mağrib Birliğinin etkinleştirilmesi amacıyla Cezayir'de forum düzenledi.
 • 17:35 YÖK Üyesi Yaşar'dan, Mezun Olduğu Liseye Kütüphane YÖK Üyesi Yaşar'dan, Mezun Olduğu Liseye Kütüphane Prof. Dr. Yaşar, hayatı boyunca kitaplarla uğraştığını belirterek, "Şu anda 6 binada kitaplığım var. Burayı sürekli himayemiz altına alarak yürütmek istiyorum.
 • 17:11 YÖK Üyesi Yaşar'dan, Mezun Olduğu Liseye Kütüphane Cumhurbaşkanı Başdanışmanı ve Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Üyesi Prof. Dr. Hasan Nuri Yaşar'ın, 1982 yılında mezun olduğu Gümüşhane Lisesine yaptırdığı zenginleştirilmiş kütüphane (Z-kütüphane), hizmete açıldı.
 • 16:31 Beautyeurasia 2016 Bugün Kapılarını Açtı Beautyeurasia 2016 Bugün Kapılarını Açtı Türkiye kozmetik sektörü 3 yıl içerisinde 13 milyar TL hacime ulaşacak.
 • 13:32 14 Yaş Uluslararası Tenis Turnuvasına Doğru Adana'da 14 Yaş Uluslararası Tenis Turnuvası düzenlenecek.
 • 11:35 Antalya'da 10 Milyona Mal Olan Rus Okulu Açıldı Antalya'da 10 Milyona Mal Olan Rus Okulu Açıldı Konyaaltı İlçesi'nde kentte yaşayan Rus asıllı çocukların eğitim gördüğü Uluslararası Rus Okulu ve Anaokulu ile yabancılara yönelik turizm sektöründe çalışacak eleman yetiştiren Uluslararası Turizm Akademisi'nin yer aldığı Eduant Uluslararası Eğitim Merkezi'nin açılışı yapıldı.
 • 10:59 THY ile Ah Kod Paylaşımı Anlaşması Yaptı Türk Hava Yolları (THY) ile Cezayir'in bayrak taşıyıcı havayolu Air Algérie (AH), arasında kod paylaşımı anlaşması imzalandı.
 • 09:48 Tet'den 10,8 Milyar Dolarlık İhracat Türkiye geçen yıl elektronik, beyaz eşya, elektrik üretim ve dağıtım ekipmanları ile kabloda toplamda 10,8 milyar dolarlık ihracat gerçekleştirdi.
 • 20:16 Libya'da Ulusal Mutabakat Hükümeti Kurma Çabaları Cezayir'in Mağrib ve Afrika İşlerinden Sorumlu Delege Bakanı Abdulkadir Mesahil, ülkesinin Libya krizi için siyasi çözüm ve ulusal diyalogdan başka seçenek görmediğini belirtti.
 • 16:02 Krizdeki İspanyollar Krizdeki İspanyollar "Helal Sektörüne" Yatırım Yapıyor İspanya'nın güneyindeki Endülüs bölgesinin Cordoba kenti, yeni bir pazar olarak "helal sektörüne" yöneldi.