SON DAKİKA CEZAYİR HABERLERİ

Son Dakika Cezayir Haberleri

 • 08:12Rusya Akkuyu İçin 3 Milyar Dolar HarcadıRusya Akkuyu İçin 3 Milyar Dolar HarcadıErdoğan'ın Akkuyu Nükleer santralinin yapımı ile ilgili Rusya'ya yapmazsa gelir başkaları yapar" açıklaması sonrası Rusya'nın 3 milyar dolar harcama yaptığı ortaya çıktı.
 • 15:46Kurtulmuş Aa Editör Masası'na Konuk OlduBaşbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın "Şiddet isteyen bize oy vermesin" açıklamasına ilişkin, "Çıksınlar partinin resmi görüşü olarak, 'bizim yuvamız dağlardır, biz terörün gölgesinde yaşayacağız' desinler.
 • 18:54Avrupa'daki Türkler Sandık Başında (2)Avrupa'daki Türkler Sandık Başında (2)GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Berlin konsolosluğunda sıra bekleyen vatandaşlar- Berlin konsolosluğundaoy kullanan vatandaşlar- Berlin konsolosluğundaoy kullanan vatandaşlarla röportaj Avrupa'daki Türkler sandık başında- Oy kullanma işlemi 7 ülkede devam ediyor- Türkiye'nin Berlin Büyükelçisi Hüseyin Avni Karslıoğlu da eşi ile birlikte sandık başına giderek oy kullandı 26. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri için Almanya'da oy kullanma işlemi sürüyor.
 • 17:48Avrupa'daki Türkler Sandık BaşındaAvrupa'daki Türkler Sandık BaşındaGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Avrupa'daki Türkler sandık başında- Berlin Büyükelçisi Hüseyin Avni Karslıoğlu gelişi ve oy kullanması- Berlin Büyükelçisi Hüseyin Avni Karslıoğlu ile röportaj Avrupa'daki Türkler sandık başında- Oy kullanma işlemi 7 ülkede devam ediyor- Türkiye'nin Berlin Büyükelçisi Hüseyin Avni Karslıoğlu da eşi ile birlikte sandık başına giderek oy kullandı 26. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri için Almanya'da oy kullanma işlemi sürüyor.
 • 16:11İslam Medeniyetinde Zaman Sempozyumu Başladıİslam Medeniyetinde Zaman Sempozyumu BaşladıKonya’da Selçuklu Belediyesi ve Necmettin Erbakan Üniversitesi Rumi Medeniyetler Uygulama ve Araştırma Merkezi işbirliği ile düzenlenen İslam Medeniyeti’nde Zaman Sempozyumu başladı.
 • 15:51Avrupa'daki Türkler Sandık BaşındaAvrupa'daki Türkler Sandık BaşındaGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Oy kullanma işlemi- Cenevre Başkonsolosu Hüseyin Barbaros Dicle'nin açıklaması Avrupa'daki Türkler sandık başında- Oy kullanma işlemi 7 ülkede devam ediyor- Türkiye'nin Berlin Büyükelçisi Hüseyin Avni Karslıoğlu da eşi ile birlikte sandık başına giderek oy kullandı 26. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri için Almanya'da oy kullanma işlemi sürüyor.
 • 14:34Diyanet İşleri Başkanı Görmez, Almanya Büyükelçisi Erdmann'ı Kabul EttiDiyanet İşleri Başkanı Görmez, Almanya Büyükelçisi Erdmann'ı Kabul EttiGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez'in Almanya'nın Ankara Büyükelçisi Erdmann'ı kabulü Görmez, Almanya'nın Ankara Büyükelçisi Erdmann'ı kabul etti- Diyanet İşleri Başkanı Görmez: - "Mülteciler meselesi, insanlığın ortak sorunu olmaya devam ediyor.
 • 13:23Aktif Bank'tan Arap Ülkelerindeki Yatırımlara TeşvikAktif Bank, Arap ülkelerindeki yatırımları teşvik etmek amacıyla 40 yılı aşkın süredir hizmet veren Arap Yatırım ve İhracat Kredi Garanti Kuruluşu (DHAMAN) ile "Akreditif Teyidi Sigortası Çerçeve Sözleşmesi" imzaladı.
 • 10:4412'nci Batı Akdeniz Ülkeleri Bakanlar Arası Diyalog ToplantısıFas'ın Tanca kentinde düzenlenen 12'nci 5+5 Batı Akdeniz Bakanlar Arası Diyalog Toplantısı'nda terörle mücadeleye vurgu yapıldı.
 • 10:01Yurt Dışındaki Seçmen Sandık BaşındaTürkiye, 1 Kasım'da yapılacak milletvekili genel seçimine hazırlanırken, yurt dışında yaşayan seçmenler için oy verme işlemi başladı.
 • 23:315+5 Batı Akdeniz Bakanlar Arası Diyalog Toplantısı' Fas'ta Yapıldı5+5 Batı Akdeniz Bakanlar Arası Diyalog Toplantısı' Fas'ta Yapıldı12'nci 5+5 Batı Akdeniz Bakanlar Arası Diyalog Toplantısı Fas'ın Tanca kentinde gerçekleşti.
 • 22:5912'nci Batı Akdeniz Ülkeleri Bakanlar Arası Diyalog ToplantısıFransa Dışişleri Bakanı Laurent Fabius, "Filistinliler için adalet, İsrailliler için güvenlik sağlanmadıkça Filistin meselesinin açık bir yara olarak kalacağını" ifade etti.
 • 16:10Cezayir'de El-Kaide OperasyonuCezayir'de güvenlik güçlerinin, Tunus sınırına yakın Tebesse bölgesinde düzenlediği operasyonda, El-Kaide örgütünün üst düzey komutanlarından Ebul Hasan lakaplı Bukari Ali'nin öldüğü bildirildi.
 • 15:50Genel Seçime DoğruTürkiye'de 1 Kasım'da düzenlenecek 26. Dönem Milletvekili Genel Seçimi için yarın Avrupa'nın bazı ülkelerinde oy kullanma işlemi başlayacak.
 • 12:30Ordu Arap BasınındaOrdu Arap BasınındaOrdu’nun turizm odaklı gelişmesini ve kalkınmasını sağlamak amacıyla başlatılan tanıtım faaliyetleri, Arap basınında geniş yer buluyor.
 • 10:467 Aralık Üniversitesi ile Fas'taki Hassan Üniversitesi Arasında İş Birliği Protokolü İmzaladı7 Aralık Üniversitesi ile Fas'taki Hassan Üniversitesi Arasında İş Birliği Protokolü İmzaladıKilis 7 Aralık Üniversitesi ile Fas’ın Kazablanka şehrinde bulunan Hassan II Üniversitesi arasında işbirliği protokolü imzalandı.
 • 23:07Genel Seçimler İçin Almanya'da 13 Bölgede Hazırlıklar TamamlandıGenel Seçimler İçin Almanya'da 13 Bölgede Hazırlıklar TamamlandıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Konsolosluk bahçesindeki seçim sandıklarının hazırlıkları-Köln Başkonsolosu'nun açıklamaları Genel seçime doğru- Türkiye'deki genel seçimler için Almanya'da 13 bölgede hazırlıklar tamamlandı- Almanya'da 8-25 Ekim tarihinde saat 10.00 ile 19.00 arasında oy kullanılabilecek Türkiye'deki 26. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri için Almanya'da 13 konsolosluk bölgesinde hazırlıklar tamamlandı.
 • 20:39Genel Seçimler İçin Almanya'da 13 Bölgede Hazırlıklar TamamlandıGenel Seçimler İçin Almanya'da 13 Bölgede Hazırlıklar TamamlandıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Berlin Başkonsolosluğunda seçim hazırlık aşamaları- Berlin Başkonsolosu Ahmet Başar Şen'in açıklaması Genel seçime doğru- Türkiye'deki genel seçimler için Almanya'da 13 bölgede hazırlıklar tamamlandı- Almanya'da 8-25 Ekim tarihinde saat 10.00 ile 19.00 arasında oy kullanılabilecek Türkiye'deki 26. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri için Almanya'da 13 konsolosluk bölgesinde hazırlıklar tamamlandı.
 • 18:23Genel Seçime DoğruTürkiye'deki 26. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri için Almanya'da 13 konsolosluk bölgesinde hazırlıklar tamamlandı.
 • 17:32İslam Medeniyetinde Zaman Sempozyumu Başlıyorİslam Medeniyetinde Zaman Sempozyumu Başlıyor08-11 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirilecek İslam Medeniyeti’nde Zaman Sempozyumu için basın bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi.
 • 10:49Edirne'de, 50 Kaçak YakalandıEdirne'de, yasa dışı yollardan yurt dışına çıkmaya çalışan 50 kişi yakalandı.
 • 03:52Fas'taki Libya Uzlaşı GörüşmeleriLibya krizinin tarafları, uzlaşı görüşmeleri çerçevesinde BM Özel Temsilcisi Bernardino Leon başkanlığında Fas'ın Suheyrat kentinde toplantı yaptı.
 • 23:58Etiyopya ile Eritre Arasında GerginlikADDİS Etiyopya Cumhurbaşkanı Mulatu Teshome, uluslararası çabaların başarısız olması durumunda "terör örgütlerini destekleyerek ülkesinin istikrarına zarar vermekle" suçladığı Eritre hükümeti aleyhinde adımlar atacağı uyarısında bulundu.
 • 14:10Kevin Constant'a Milli DavetKevin Constant'a Milli DavetTrabzonspor'un Gineli oyuncusu Kevin Constant milli takıma çağrıldı.
 • 12:56Bisikletle Dünyayı DolaşıyorlarBisikletleriyle Edirne'den dünya turuna çıkan Melih Akdoğan ile Zahide Öz Kazakistan'a ulaştı.
 • 12:44Constant'a Milli DavetTrabzonspor'un Gineli oyuncusu Kevin Constant milli takıma çağrıldı.
 • 10:506. Dünya Askeri Oyunları'nda Azerbaycan Takımı Dünya Üçüncüsü Oldu6. Dünya Askeri Oyunları'nda Azerbaycan Takımı Dünya Üçüncüsü OlduGüney Kore'nin Mungyeong kentinde düzenlenen 6. Dünya Askeri Oyunları 3 Ekim'de yapılan judo müsabakaları ile başladı.
 • 23:30Cezayir-Fas Sınırına 80 Denetim Noktası İnşa EdildiCezayir ile Fas sınırında kaçakçılığı engellemek amacıyla 80 denetim noktası inşa edildiği bildirildi.
 • 17:09Benzama 100 Çift Ayakkabısı ile Poz VerdiBenzama 100 Çift Ayakkabısı ile Poz VerdiReal Madrid'in yıldız golcüsünün 100 çift ayakkabısı ile verdiği poz için "Cuma namazı hırsızı" yorumları yapıldı.
 • 16:10CHP Eski Milletvekili Umut Oran AçıklamasıEski CHP milletvekili Umut Oran, bazı ülkelerde oy kullanma süresinin kısa tutulmasının yurt dışında yaşayan seçmenlerin seçime katılım oranını düşüreceğini iddia etti.
 • 14:10IRCICA Kazan'da İlk Hat Sergisini AçtıTürk sanatçıların muhteşem eserlerinden oluşan Hüsnü Hat Sergisi'ni Tataristan'ın başkenti Kazan'da sanatseverlerle buluşturdu.
 • 20:26Hırsızlık Zanlısı TutuklandıHırsızlık Zanlısı TutuklandıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Güvenlik kamerası görüntüleri Fatih'teki bir AVM'de hırsızlık olayına karıştığı iddiasıyla gözaltına alınan Cezayir uyruklu zanlı tutuklandı.
 • 19:50Hırsızlık Şüphelisi YakalandıFatih ve Şişli'de çeşitli hırsızlık olaylarına karıştığı iddiasıyla gözaltına alınan Cezayir uyruklu şahıs tutuklandı.
 • 18:37İthal Yankesici' Kameralara YakalandıCezayir uyruklu yankesici önce güvenlik kameralarına, ardından güven timlerine yakalandı.
 • 18:02Bursa Yapı Yaşam Fuarı ve Kongresi" BaşladıTürk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) Bursa Şubesi ve Burkon Turizm işbirliğinde, Erexpo Fuarcılık tarafından "Kentsel Boşluğun Dili" temasıyla bu yıl 27'ncisi düzenlenen "Bursa Yapı Yaşam Fuarı ve Kongresi" başladı.
 • 15:49Bursa Yapı Yaşam Fuarı ve Kongresi AçıldıBursa Yapı Yaşam Fuarı ve Kongresi AçıldıTMMOB Mimarlar Odası Bursa Şubesi ve Burkon Turizm işbirliğinde Erexpo Fuarcılık A.Ş. tarafından düzenlenen “Bursa Yapı Yaşam Fuarı ve Kongresi” start aldı.
 • 14:31Kso Başkanı Kütükcü İhracat Rakamlarını DeğerlendirdiKso Başkanı Kütükcü İhracat Rakamlarını DeğerlendirdiKonya Sanayi Odası (KSO) Başkanı, TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Memiş Kütükcü, “Ülke olarak kazançlı çıkmak için düşük büyümelerin ardından gelecek yeni döneme mutlaka hazırlanmalıyız” dedi.
 • 14:2915 Ülkeden Bilim İnsanı Konya'da Buluştu15 Ülkeden Bilim İnsanı Konya'da BuluştuSelçuk Üniversitesi (SÜ) ev sahipliğinde Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Amerika Birleşik Devletleri North Dakota State Üniversitesi, Endonezya Sabelas Maret Üniversitesi, TÜBİTAK ve Konya Gıda ve Tarım Üniversitesi destekleriyle düzenlenen ‘2. Uluslararası Sürdürülebilir Tarım ve Çevre Konferansı’ başladı.
 • 14:1315 Ülkeden Bilim İnsanı Konya'da BuluştuSelçuk Üniversitesinin ev sahipliğinde düzenlenen 2. Uluslararası Sürdürülebilir Tarım ve Çevre Konferansı başladı.
 • 11:35Prof. Dr. Aslan: Türkiye Topyekün Bir Kaosa SürükleniyorProf. Dr. Aslan: Türkiye Topyekün Bir Kaosa SürükleniyorCumhuriyet Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Nagehan Talat Arslan, Arap baharının Türkiye’ye sıçratılmak istendiğine vurgu yaparak, Türkiye’nin topyekûn bir kaosa sürüklendiğini söyledi.
 • 14:40Grafikli - Ysk, 54 Ülkede Sandık KuracakYüksek Seçim Kurulunca (YSK), 1 Kasım'da yapılacak Milletvekili Genel Seçimi için 54 ülkedeki 112 temsilcilikte sandık kurulacak.
 • 12:14Lpg Piyasası RaporuRafinerici lisansı sahiplerinin temmuz ayında sıvılaştırılmış petrol gazı (LPG) üretimi 80 bin 965 tona yükseldi.
 • 10:46Sıvılaştırılmış Doğalgaz İhracında Katar Yine ZirvedeKatar, 2014 yılında dünyanın en fazla sıvılaştırılmış doğalgaz (LNG) ihracatını yaparak zirvedeki yerini korudu.
 • 00:24ABD'den Daeş Destekçilerine Yaptırım KararıABD'den Daeş Destekçilerine Yaptırım KararıABD Dışişleri ve Hazine bakanlıkları, DAEŞ'e destek sağladıkları gerekçesiyle 35 kişi ve kuruluşa yaptırım kararı aldı.
 • 20:24Cezayir Cumhurbaşkanı Buteflika'dan Silah Bırakma ÇağrısıCezayir Cumhurbaşkanı Abdulaziz Buteflika, ülkedeki terör örgütü mensuplarına Barış ve Ulusal Uzlaşma Sözleşmesi'nden yararlanmak için silah bırakma çağrısı yaptı.
 • 08:28Altan Tan, PKK'nın Silah Bırakma Şartlarını SıraladıAltan Tan, PKK'nın Silah Bırakma Şartlarını SıraladıKürtlerin savaş istemediğini belirten HDP'li Altan Tan, "Hadi hodri meydan" diyerek PKK'nın silah bırakma şartlarını bir bir sıraladı.
 • 14:29İhtiyaç Sahiplerinin Kapısını Bu Kez Yabancı Öğrenciler Çaldıİhtiyaç Sahiplerinin Kapısını Bu Kez Yabancı Öğrenciler ÇaldıDünyanın 113 ülkesinde milyonlarca insana yardım eli uzatan Kimse Yok Mu Derneği (KYM), bu kez farklı bir uygulamaya imza attı.
 • 10:59Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Yoğun Telefon Trafiği Bayramın İkinci Günü de SürdüCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kurban Bayramı’nı tebrik vesilesiyle bazı ülkelerin cumhurbaşkanları ve başbakanları ile dün de telefon görüşmelerini sürdürdü.
 • 10:41Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Bayram TebriğiCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bazı ülkelerin cumhurbaşkanları ve başbakanlarıyla görüşerek, Kurban Bayramı'nı tebrik etti.
 • 10:23Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Yoğun Telefon Trafiği Bayramın İkinci Günü de SürdüCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kurban bayramını tebrik vesilesiyle bazı ülkelerin Cumhurbaşkanları ve Başbakanları ile dün de telefon görüşmelerini sürdürdü.