SON DAKİKA CHP PARTİ MECLİSİ HABERLERİ

Son Dakika Chp Parti Meclisi Haberleri

 • 11:00Demirtaş: Abim Kandil'de Değil, IŞİD'e Karşı SavaşıyorDemirtaş: Abim Kandil'de Değil, IŞİD'e Karşı SavaşıyorHDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, abisinin PKK operasyonlarında yaralandığı iddiasıyla ilgili "Abim Kandil'de değil. IŞİD tecavüzcülerine karşı savaşıyor" dedi.
 • 15:59HDP'den HDP'den "Saray'ın Savaşına Karşı Topyekun Barış" ÇağrısıHDP'nin açıklamasında Kandil Dağı'ndaki bombardımanda Zergele köyünde 10 sivilin öldüğü belirtildi ve Saray'ın savaşına karşı topyekun barış" başlıklı bir açıklama yayınlandı.
 • 16:26Suruç'ta Annesi ve Kardeşini Kaybeden Genç Kız Patlama Anını AnlattıSuruç'ta Annesi ve Kardeşini Kaybeden Genç Kız Patlama Anını AnlattıSuruç'taki bombalı saldırıda annesi ve kardeşini kaybeden Sinem Kılıç, olayı "Her yerimize etler geldi. 'Üstümdeki parçalar benim arkadaşımın' diyorsun." sözleriyle anlattı.
 • 21:52Kılıçdaroğlu: Davutoğlu Koalisyon Kurmak İstiyor, Erdoğan İzin VermiyorKılıçdaroğlu: Davutoğlu Koalisyon Kurmak İstiyor, Erdoğan İzin VermiyorCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Başbakan Davutoğlu samimi olarak bir koalisyon kurmak istiyor. Fakat Cumhurbaşkanlığı'nda oturan kişi izin vermiyor." dedi.
 • 16:42Hdp Parti Meclisi: Sarayın Savaş Hamlesine Karşı Topyekun Barış Direnişi YapılacaktırHdp, son günlerde çıkan çatışmaların durdurulması gerektiğini bildirirken, "Parti Meclisimiz, yapılan değerlendirmeler ve çıkarılan planlamalar doğrultusunda, MYK başta olmak üzere tüm örgütlerimizin barış ve çözüm mücadelesini sürdürmesi görevini bir kez daha vurgulamıştır.
 • 16:02Aa GününGünün öne çıkan gelişmeleri saat 16.00 itibarıyla şöyle: 1- Davutoğlu'ndan önemli mesajlar Başbakan Ahmet Davutoğlu, Çankaya Köşkü'nde düzenlenen kahvaltıda, Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölge illerinden bazı sivil toplum kuruluşlarının temsilcileriyle bir araya geldi.
 • 15:50Hdp Pm Sonuç BildirgesiHDP Parti Meclisi (PM) bildirgesinde, "barış ve çözüm mücadelesinin" sürmesi vurgusu yapıldı.
 • 15:27Hdp Barajı Geçemezse Kaos Çıkartır' Diyen İktidar Sahipleri Kaos Çıkarmıştır'HDP Parti Meclisi (PM) Sonuç Bildirgesi açıklandı.
 • 14:52Demirtaş: 'Devlet Silah Bıraksın' Demiyorum, Karşılıklı Ateşkes Durumundan Söz EdiyorumDemirtaş: 'Devlet Silah Bıraksın' Demiyorum, Karşılıklı Ateşkes Durumundan Söz EdiyorumHDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, devletin silah bırakmasının söz konusu olamayacağını belirterek "Ben, 'Devlet silah bıraksın' falan demiyorum.
 • 12:56Hdp Eş Genel Başkanı Demirtaş AçıklamasıHDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, "ateşkes" konusunda tek taraflı çağrı yapmadığını belirterek, "Anında PKK silahları susturmalı, ellerini tetikten çekmelidir.
 • 19:34Kılıçdaroğlu, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanları ile GörüştüKılıçdaroğlu, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanları ile GörüştüKılıçdaroğlu, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanları ile görüştü CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Doğu ve Güneydoğu illerinden gelen TOBB'a bağlı Ticaret ve Sanayi Odası Başkanları ile bir araya geldi.
 • 17:49Kılıçdaroğlu, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanları ile GörüştüChp Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Doğu ve Güneydoğu illerinden gelen TOBB'a bağlı Ticaret ve Sanayi Odası Başkanları ile bir araya geldi.
 • 17:04Kılıçdaroğlu'nun KabulüKılıçdaroğlu'nun KabulüCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Doğu ve Güneydoğu illerinden gelen bazı oda ve borsa başkanlarıyla görüştü.
 • 16:35Kılıçdaroğlu, Doğu ve Güneydoğu İllerinden Gelen Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlarıyla GörüştüKılıçdaroğlu, Doğu ve Güneydoğu İllerinden Gelen Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlarıyla GörüştüCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Doğu ve Güneydoğu illerinden gelen Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’ne (TOBB) bağlı Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlarıyla görüştü.
 • 15:52Demirtaş: Demirtaş: "İki Çatışan Tarafın da Elini Tetikten Çekmesi Lazım"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın açıklamaları HDP Parti Meclisi Toplantısı- Eş Genel Başkan Demirtaş: -"Eğer seçimse biz seçimden korkmuş, kaçmış bir parti değiliz. İster bu ay, ister önümüzdeki ay, ister kasımda erken bir seçime HDP hazırdır"- "Bizler PM olarak, il ve ilçe yönetimlerimizle ev ev, köy köy, mahalle mahalle dolaşacağız. 'Bu savaş bizlerin savaşı değil' diyeceğiz"-"Yeni Cumhurbaşkanının danışmanı yapılan eski Anayasa Komisyonu Başkanı Kuzu, onun bürosunda, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığında değil, onun özel hukuk bürosunda parti kapatma hazırlığı yapılıyor şu anda.
 • 15:30Demirtaş: Demirtaş: "Amaç Partiyi Kapatmaktan Çok Hazine Yardımından Muaf Bırakmak"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın kürsüye gelmesi ve açıklamaları HDP Parti Meclisi Toplantısı- Eş Genel Başkan Demirtaş: -"Eğer seçimse biz seçimden korkmuş, kaçmış bir parti değiliz. İster bu ay, ister önümüzdeki ay, ister kasımda erken bir seçime HDP hazırdır"- "Bizler PM olarak, il ve ilçe yönetimlerimizle ev ev, köy köy, mahalle mahalle dolaşacağız. 'Bu savaş bizlerin savaşı değil' diyeceğiz"-"Yeni Cumhurbaşkanının danışmanı yapılan eski Anayasa Komisyonu Başkanı Kuzu, onun bürosunda, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığında değil, onun özel hukuk bürosunda parti kapatma hazırlığı yapılıyor şu anda.
 • 15:13Demirtaş: Demirtaş: "Bu Ülke Hepimizin Vatanı"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın kürsüye gelmesi ve açıklamaları HDP Parti Meclisi Toplantısı- Eş Genel Başkan Demirtaş: -"Eğer seçimse biz seçimden korkmuş, kaçmış bir parti değiliz. İster bu ay, ister önümüzdeki ay, ister kasımda erken bir seçime HDP hazırdır"- "Bizler PM olarak, il ve ilçe yönetimlerimizle ev ev, köy köy, mahalle mahalle dolaşacağız. 'Bu savaş bizlerin savaşı değil' diyeceğiz"-"Yeni Cumhurbaşkanının danışmanı yapılan eski Anayasa Komisyonu Başkanı Kuzu, onun bürosunda, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığında değil, onun özel hukuk bürosunda parti kapatma hazırlığı yapılıyor şu anda.
 • 15:09Demirtaş: Demirtaş: "Biz Seçimden Korkmuş, Kaçmış Bir Parti Değiliz"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın açıklamaları HDP Parti Meclisi Toplantısı- Eş Genel Başkan Demirtaş: -"Eğer seçimse biz seçimden korkmuş, kaçmış bir parti değiliz. İster bu ay, ister önümüzdeki ay, ister kasımda erken bir seçime HDP hazırdır"- "Bizler PM olarak, il ve ilçe yönetimlerimizle ev ev, köy köy, mahalle mahalle dolaşacağız. 'Bu savaş bizlerin savaşı değil' diyeceğiz"-"Yeni Cumhurbaşkanının danışmanı yapılan eski Anayasa Komisyonu Başkanı Kuzu, onun bürosunda, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığında değil, onun özel hukuk bürosunda parti kapatma hazırlığı yapılıyor şu anda.
 • 15:02Demirtaş: Savaş İstemeyenlerin Sesinin İsteyenlerden Çok Çıkması LazımDemirtaş: Savaş İstemeyenlerin Sesinin İsteyenlerden Çok Çıkması LazımHDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, “Asker, polis, gerilla, sivil ölüyor.
 • 14:52Demirtaş: Kendisinin Durumuyla İlgili Bir Bilgim YokHdp Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, partisinin genel merkez binasındaki Parti Meclisi toplantısında açılış konuşması yaptı.
 • 13:50Hdp Parti Meclisi ToplantısıHDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, "Eğer seçimse biz seçimden korkmuş, kaçmış bir parti değiliz. İster bu ay, ister önümüzdeki ay, ister kasımda erken bir seçime HDP hazırdır" dedi.
 • 13:04Demirtaş: "Ağabeyim Işid'e Karşı Bedelli Askerlik Yapmıyor"Halkların Demokratik Partisi(HDP) Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, PKK’ye yönelik operasyonlarda ağabeyinin de yaralandığı haberlerine cevap vererek, "Haberi teyit ettiğimize dair bir bilgi yok. Doğru olma şansı da yok, çünkü ağabeyim Kandil’de değil. Kendisinin durumu ile bilgim yok. IŞİD’e karşı bedellik askerlik yapmıyor, halkının onuru için direniyor" dedi.
 • 13:03Hdp Barajı Geçemezse Kaos Çıkaracak Diyenler, Ülkeyi Kaosa Sürükledi'Hdp Barajı Geçemezse Kaos Çıkaracak Diyenler, Ülkeyi Kaosa Sürükledi'Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, eğer seçimse seçimden korkmuş bir parti olmadıklarını, ister bu ay, ister önümüzdeki ay, ister Kasım’da, erken bir seçime HDP hazır olduğunu söyledi.
 • 12:28CHP'li Usluer'den Arınç'a: Biz Susmak İçin Seçilmedik, Özür DileyinCHP Parti Meclisi üyesi ve Eskişehir Milletvekili Gaye Usluer, TBMM'de Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'ın bir kadın milletvekili için sarfettiği, "Sen sus hanımefendi, bir kadın olarak sus." sözüne sert tepki gösterdi.
 • 12:21Demirtaş: Bilal'e Karşılık Hilal Takasıyla Bir Savaş Koalisyonu KurdularDemirtaş: Bilal'e Karşılık Hilal Takasıyla Bir Savaş Koalisyonu KurdularHalkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, şu anda oyalamaya dayalı bir koalisyon görüşmelerinin sürdüğünü söyleyerek, “Asıl savaş koalisyonu kurulmuş durumda zaten. Onu biliyorsunuz. Bilal’e karşılık hilal takasıyla bir savaş koalisyonu kurdular ve ‘ülkeyi kan revan içinde seçime götürürsek hep birlikte kazanırız’ diye hesap yapıyorlar.
 • 11:36Demirtaş: "Parti Kapatma Hazırlığı Yapıyorlar"Halkların Demokratik Partisi(HDP) Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, HDP hakkında parti kapatma hazırlığı yapıladığını iddia ederek, “Bizim gibi bir direniş hareketinin, sizin tehditleriniz, dokunulmazlık restiniz, kapatma restiniz karşısında geri adım atmamızı beklemek hayaldir” dedi.
 • 11:28Demirtaş: Burhan Kuzu'nun Bürosunda Parti Kapatma Hazırlığı YapılıyorDemirtaş: Burhan Kuzu'nun Bürosunda Parti Kapatma Hazırlığı YapılıyorHalkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın danışmanı Burhan Kuzu’nun avukatlık bürosunda parti kapatma hazırlığının yapıldığını söyledi.
 • 09:24Cihan Haber Ajansı GündemiAKP-CHP koalisyon heyetleri, TBMM’de 4. kez bir araya gelecek.
 • 09:02Erdoğan, Endonezya Cumhurbaşkanı Yardımcısı Kalla'yı Kabul EdecekCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Endonezya Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yusuf Kalla'yı kabul edecek.
 • 00:02Erdoğan, Endonezya Cumhurbaşkanı Yardımcısı Kalla'yı Kabul EdecekCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Endonezya'daki temaslarının ikinci gününde Endonezya Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yusuf Kalla'yı kabul edecek.
 • 15:59Confrontation" Avoidable İf Armed Groups Leave Turkey: Turkish Pm"confrontation" can be avoided if all armed groups quit Turkey, Prime Minister Ahmet Davutoğlu said, vowing to continue security operations until all armed groups leave the country. "These operations will continue until armed groups leave the country and lay down their arms, and until the Islamic State.
 • 14:16Borsa İkinci Seansa Yatay BaşladıBorsa İstanbul 100 (BIST 100) endeksi, ikinci seansa, ilk seans kapanışına göre yüzde 0,03 yükselişle 79.017,17 puandan başladı.
 • 12:46Borsa, İlk Seansı Yükselişle TamamladıBorsa İstanbul 100 (BIST 100) endeksi, ilk seansı yüzde 0,92 yükselişle 78.992,93 puandan tamamladı.
 • 09:11Küresel Piyasalar Veri Odaklı Seyrine Geri DöndüKüresel Piyasalar Veri Odaklı Seyrine Geri DöndüKüresel piyasalar, ABD Merkez Bankası'nın (Fed) faizleri artırmak için ağustos ve eylül ayındaki verilerin gelişimini izleyeceğini açıklamasının ardından gelecek haftaki yoğun veri gündeminin piyasalarda sert hareketliliklere neden olabileceği belirtiliyor.
 • 23:18Rabotnicki - Trabzonspor: 1-0Rabotnicki - Trabzonspor: 1-0Stat: Nacionalna Arena Filip II HAKEMLER: Pawel Gil (xxx), Piotr Sadczuk (xxx), Marcin Borkowski (xxx) (Polonya) RABOTNİCKİ: Bozinovski (xxx), Cikarski (xx), Ilievski (xxx), Ristevski (xx), Siljanovski (xx), Vujcic (xxx), Petrovikj (xxx), Sahiti (xx) (Dk.85 Mitrov), Anene (xx), Altiparmakovski (xxx) (Dk.81 Markoski), Ilijoski (xxx) (Dk. 64 Trajcevski xx) TRABZONSPOR: Uğurcan Çakır (xx), Salih Dursun (x), Aykut Demir (x) (Dk. 75 Okay Yokuşlu x), Mustafa Yumlu (xx), Alper Uludağ (x), Medjani (x), Constant (xx), Sefa Yılmaz (x) (Dk. 62 Özer Hurmacı x), Yusuf Erdoğan (xx), Waris (x) (Dk. 80 Erkan Zengin x), Cardozo (x) GOL: Dk. 23 Ilijoski (Rabotnicki) SARI KARTLAR: Dk. 5 Medjani, Dk. 55 Alper Uludağ, Dk. 89 Okay Yokuşlu, Dk. 90 Özer Hurmacı (Trabzonspor) Dk. 9 Ilijoski, Dk. 51 Vujcic (Rabotnicki) 6'ncı dakikada Ilievski'nin ceza alanı dışı sol çaprazından kullandığı serbest atışta, kaleci Uğurcan Çakır, topu yatarak kornere çelmeyi başardı.
 • 18:17Tsipras: Let's Ballot For Consensus, Harmony İn Party– Prime Minister of Greece Aleksis Tsipras proposed a ballot for a consensus within the party to give a decision between approving the agreement with the creditor companies or not, declaring "it is not right to lean on the vote of opposition". In this regard, Tsipras also called on for an emergency congress meeting. While opening the Syriza Central Committee meeting at the Cine Keramikas hall in Athens, Tsipras made a speech urging a common path respecting different points of view. Tsipras also said that next Sunday, a referendum within the party is possible. "Let's protect each other not of words but of deeds and show this with a common posture in the assembly. The first leftist party of Europe since the Second World War can either be supported or be dropped by the leftist deputies" added the Greek PM. Having referred to the members within the party that speak of an alternative solution and reject the agreement in the party, Tsipras said "They will have to explain this to us. The crisis in Greece and its results have caused changes in Europe. Roles are casted again.
 • 17:44Tsipras: Let's Ballot For Consensus, Harmony İn Party– Prime Minister of Greece Aleksis Tsipras proposed a ballot for a consensus within the party to give a decision between approving the agreement with the creditor companies or not, declaring "it is not right to lean on the vote of opposition". In this regard, Tsipras also called on for an emergency congress meeting. While opening the Syriza Central Committee meeting at the Cine Keramikas hall in Athens, Tsipras made a speech urging a common path respecting different points of view. Tsipras also said that next Sunday, a referendum within the party is possible. "Let's protect each other not of words but of deeds and show this with a common posture in the assembly. The first leftist party of Europe since the Second World War can either be supported or be dropped by the leftist deputies" added the Greek PM. Having referred to the members within the party that speak of an alternative solution and reject the agreement in the party, Tsipras said "They will have to explain this to us. The crisis in Greece and its results have caused changes in Europe. Roles are casted again.
 • 16:23Trabzonspor'a Kombine ŞokuYeni sezon öncesi krizlerle boğuşan Trabzonspor, kombine satışlarında da hayal kırıklığı yaşadı.
 • 14:51Ppk: Liranın Değer Kaybı Enflasyonda Düşüşü SınırlıyorTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) 23 Temmuz günü gerçekleştirilen Para Politikası Kurulu (PPK) toplantı özetini yayınladı.
 • 14:44Merkez Bankası Ppk Toplantı Özeti: (1)Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Para Politikası Kurulu (PPK) toplantı özetinde, "Ham petrol fiyatlarındaki gelişmelerin etkisiyle enerji enflasyonu gerilerken Türk lirasında gözlenen değer kayıpları enflasyondaki düşüşü sınırlamıştır" denildi.
 • 14:27Merkez Bankası Ppk Toplantı Özetini YayımladıMerkez Bankası Para Politikası Kurulu Toplantı özetinde, yılın ikinci çeyreğine ilişkin veriler iktisadi faaliyette ılımlı bir seyre işaret ettiği, bu dönemde dış talep zayıf seyrederken, iç talebin büyümeye ılımlı düzeyde katkı verdiği düşünüldüğü, öte yandan, jeopolitik riskler ve küresel piyasalardaki belirsizliklerin yanı sıra tüketici ve yatırımcı güvenindeki zayıf seyir önümüzdeki dönemde büyüme üzerinde riskler oluşturduğu belirtildi.
 • 16:41CHP Efeler'de Delege Listeleri Askıya ÇıktıCHP Efeler'de Delege Listeleri Askıya ÇıktıCumhuriyet Halk Partisi (CHP) MYK, geçen yıl temmuz ayında yapılması planlanan ancak Cumhurbaşkanlığı seçimi nedeniyle Parti Meclisi kararıyla bir yıl ertelenen 35. olağan kurultayında oy kullanacak üyelerin listeleri askıya çıktı.
 • 13:58Trabzonspor'da Şota da İstifa EttiTrabzonspor'da Şota da İstifa EttiTrabzonspor'da Onur Kıvrak ve Süleyman Hurma krizi iyice büyüdü, Teknik Direktör Şota da istifa etti. Yönetim, Şota'yı ikna etmeye çalışıyor.
 • 11:40Piyasa BeklentimizPiyasa Beklentimizİntegral Menkul Değerler Hafta açılışında BIST 100 endeksinde yaşanan sert satış sonrası önceki gün tepki alımlarının geldiğini gördük. Koalisyona yönelik gelen olumlu açıklamalar BIST'te pozitif etki yaratsa da, sonrasına ilişkin çözüm sürecine yönelik gelen açıklamalar kazançların bir kısmının geri verilmesine sebep oldu.
 • 09:35Dış Borsalar Fed Öncesi YükselişteDış Borsalar Fed Öncesi YükselişteBugün açıklanacak ABD Merkez Bankası (Fed) Açık Piyasa Komitesi (FOMC) kararlarının küresel piyasaların yönü üzerinde belirleyici olacağı belirtiliyor.
 • 09:06Küresel Piyasalar Fed'i BekliyorKüresel piyasalar dün genel olarak pozitif bir seyir izlerken, bugün açıklanacak ABD Merkez Bankası (Fed) Açık Piyasa Komitesi (FOMC) kararlarının piyasaların yönü üzerinde belirleyici olacağı belirtiliyor.
 • 17:01Trabzonspor'a Makedonya'da Coşkulu KarşılamaTrabzonspor'a Makedonya'da Coşkulu KarşılamaUefa Avrupa Ligi 3'üncü Ön Eleme Turu'nda Perşembe akşamı oynayacağı Rabotnicki maçı için Makedonya'nın başkenti Üsküp'e gelen Trabzonspor'u, bu ülkedeki Trabzonspor taraftarları büyük coşkuyla karşıladı.
 • 17:01New York Borsası Yükselişle AçıldıNew York borsasında endeksler, yarın açıklanacak Fed tutanakları öncesinde güne alış ağırlıklı bir seyirle başladı.
 • 15:58Çöp Toplama Yolu Hizmete AçıldıHatay Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı Kuruyer Mahallesi Çöp Toplama yolunu asfaltladı.
 • 15:50Dolardaki Sert Tepkiler Görülebilir'Dolardaki Sert Tepkiler Görülebilir'Eda Karadag/ İntegral Menkul Değerler - Analist İçeriden gelen haberler, liranın seyrini etkilemeye devam ediyor.