SON DAKİKA CHP PARTİ MECLİSİ HABERLERİ

Son Dakika Chp Parti Meclisi Haberleri

 • 13:45CHP'li Necati Yılmaz, Atatürk Resmini İndirdiği İddiasını YalanladıCHP'li Necati Yılmaz, Atatürk Resmini İndirdiği İddiasını YalanladıMeclisteki odasından Atatürk resmini indirdiği iddiasında adı geçen CHP Ankara Milletvekili Necati Yılmaz, Kılıçdaroğlu'nun "Sen doğru dur, eğri belasını bulur" sözünü hatırlattı.
 • 17:38CHP'li Aylin Nazlıaka, PM'nin 'Tedbir' Kararına İtiraz EttiCHP'li Aylin Nazlıaka, PM'nin 'Tedbir' Kararına İtiraz EttiCHP Parti Meclisi tarafından kesin ihraç talebiyle Yüksek Disiplin Kurulu'na sevk edilen Aylin Nazlıaka, hakkındaki "tedbir" kararına itiraz etti.
 • 19:24CHP'li Nazlıaka, Hakkında Verilen 'Tedbir' Kararına İtiraz EttiCHP Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka, Parti Meclisi'nin hakkında verdiği karara itiraz etti.
 • 17:41CHP'li Nazlıaka Hakkındaki Tedbir Kararına İtirazda BulunduCHP Parti Meclisi (PM) tarafından kesin ihraç talebiyle Yüksek Disiplin Kurulu’na (YDK) sevk edilen Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka, hakkındaki "tedbir" kararına ilişkin itirazda bulundu.
 • 15:30İngiltere Başbakanı Cameron Açıklamasıİngiltere Başbakanı David Cameron, "Rusya dahil bütün ülkeler Suriye'de bir geçiş hükümeti oluşturmak için ılımlı, Sünni muhalefetin masada yer alması gerektiğinin farkına varmalı" dedi.
 • 13:30Hdp Kadın Meclisi ToplantısıHDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ, "Bugün bu şiddet iktidarı kendi sonunu hazırlıyor.
 • 18:59CHP'de Dış Politika ve Anayasa SunumuCHP TBMM Grubu'nda yarın milletvekillerine anayasa ve dış politika konularında sunum yapılacak.
 • 16:39CHP'li Nazlıaka'nın Ydk'ya SevkiCHP Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka'nın tedbirli olarak kesin ihraç talebiyle ilgili dosya Yüksek Disiplin Kurulu'na (YDK) ulaştı.
 • 16:32CHP'deki "Atatürk Resminin İndirildiği" TartışmalarıCHP'de tedbirli olarak kesin ihraç istemiyle Yüksek Disiplin Kuruluna (YDK) sevk edilen Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka, "Ne bir milletvekilimizin Atatürk'e saygısızlığı ya da düşmanlığı olduğuna dair bir iftira attım ne de asılsız bir bilgi paylaştım. YDK'nın, üyelikten çıkarma gibi aşırı orantısız bir ceza talebinin tutarsızlığını değerlendirip, usulüne uygun olarak, objektif bir karar vermesini umuyorum.
 • 15:42CHP'li Nazlıaka'dan AçıklamaCHP Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka, "Ne bir milletvekilimizin Atatürk’e saygısızlığı ya da düşmanlığı olduğuna dair bir ’iftira’ attım, ne de ’asılsız’ bir bilgi paylaştım. YDK’nın bir an önce, konunun, olayın içindeki diğer kişiler bir yana bırakılıp, sadece şahsıma ve üstelik de ’üyelikten çıkarma’ gibi aşırı orantısız bir ceza talebiyle önüne getirilmesindeki tutarsızlığı değerlendirip; usulüne uygun olarak ve objektif bir karar vermesini umuyorum" dedi.
 • 14:45Gül Kitabevi Davasında Bir Tahliye DahaGül Kitabevi Davasında Bir Tahliye DahaKırşehir’de 8 Eylül 2015 tarihinde yapılan ‘Teröre Lanet, Bayrağa Saygı’ yürüyüşünde meydana gelen olaylarda yakılan Lise Caddesindeki Gül Kitabevi ile ilgili 3'ü tutuklu 17 sanığın yargılandığı davanın ikinci duruşması bugün gerçekleştirildi.
 • 12:57Uludağ: Uludağ: "İşini İyi Yapanlar Ayakta Kaldı"1 Ocak 2016 itibariyle zorunlu trafik sigortası primlerine getirilen aşırı yüksek zamlarla tepkiler dinmiyor.
 • 18:02Nusaybin'de Cizre YürüyüşüNusaybin'de Cizre YürüyüşüMardin’in Nusaybin ilçesinde Nevruz Meydanı'nda bir araya gelen kalabalık Cizre’de yaşananları protesto etti.
 • 16:37CHP İzmir İl Örgütü Geniş Kapsamlı Toplantı DüzenlediCHP İzmir İl Örgütü Geniş Kapsamlı Toplantı DüzenlediCHP İzmir İl Başkanı Alaattin Yüksel milletvekilleri, parti meclisi (PM) üyeleri, yüksek dsiplin kurulu (YDK) üyeleri, ilçe başkanları, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu ile ilçe belediye başkanlarıyla toplantı yaptı.
 • 16:29Büyükşehir'de CHP ZirvesiBüyükşehir'de CHP ZirvesiCumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmir milletvekilleri, Parti Meclisi ve Yüksek Disiplin Kurulu üyeleri, ilçe başkanları ve Büyükşehir ile ilçe belediye başkanları, İzmir Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonu’nda bir araya gelerek toplantı yaptı.
 • 15:45Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz: "Yılın Son Çeyreğinde Gsyh Büyümesi Yüzde 5,4'ü Aşabilir"Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, yılın son çeyreğinde GSYH büyümesinin yüzde 5,4’ü aşabileceğini açıkladı.
 • 15:00Kalkınma Bakanı Yılmaz: "Azalan Belirsizlik Ortamı, Sanayi Üretimimize Olumlu Yansıdı"Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, 2015 yılı Aralık ayı sanayi üretim endeksi verilerini değerlendirdi.
 • 14:44CHP Parti Meclis Üyesi Yıldırım Kaya Düziçi'ndeCHP Parti Meclis Üyesi Yıldırım Kaya Düziçi'ndeCHP Parti Meclisi Üyesi Yıldırım Kaya, CHP’nin 21 maddelik deklarasyonunu anlatmak için Osmaniye’nin Düziçi ilçesine geldi.
 • 14:31Yılmaz: Belge ve Fotoğrafları Pm'ye Arzettim, Böyle Bir Olay YaşanmamıştırYılmaz: Belge ve Fotoğrafları Pm'ye Arzettim, Böyle Bir Olay YaşanmamıştırCHP Ankara Milletvekili Necati Yılmaz, TBMM’deki odasından Atatürk resminin indirildiği iddialarıyla ilgili açıklamalarda bulundu.
 • 14:07Kalkınma Bakanı Yılmaz AçıklamasıKalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, Sanayi Üretim Endeksi'nin 2015 yılı Aralık ayında piyasa beklentilerinin üzerinde artış kaydettiğini belirterek, "Bu sonuç, 1 Kasım seçimleri sonrası azalan belirsizlik ortamının sanayi üretimimize olumlu yansıdığını göstermektedir" ifadesini kullandı.
 • 14:02CHP'li Yılmaz: Odamda 2 Dakika Kaldığına Dair Bilgileri Pm'yle PaylaştımCHP'li Yılmaz: Odamda 2 Dakika Kaldığına Dair Bilgileri Pm'yle PaylaştımChp Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka'nın TBMM'deki odasından Atatürk'ün resmini indiren kişi olarak Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'na ismini verdiği iddia edilen CHP Ankara Milletvekili Necati Yılmaz, "Aylin Nazlıaka TBMM'deki çalışma odamda 2 dakikalık bulunduğuna ilişkin bilgi, belge ve fotoğrafları Parti Meclisiyle paylaştım. Böyle bir olayın yaşanmadığını tespit ettiler" dedi.
 • 13:49Atatürk Resminin İndirildiği İddiasıCHP Ankara Milletvekili Necati Yılmaz, CHP Parti Meclisi'nin (PM), TBMM'deki odasından Atatürk resminin indirildiği iddiasının asılsız olduğuna karar verdiğini anımsatarak, "Partimin, vazgeçilmezimiz olan Atatürk üzerinden daha fazla tartışılmasına izin veren bir anlayış içinde olmayacağım" dedi.
 • 13:46CHP'li Yılmaz Odamda 2 Dakika Kaldığına Dair Bilgileri Pm'yle PaylaştımCHP'li Yılmaz Odamda 2 Dakika Kaldığına Dair Bilgileri Pm'yle PaylaştımDha Ankara - CHP'li Yılmaz Odamda 2 dakika kaldığına dair bilgileri PM'yle paylaştım CHP Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka'nın TBMM'deki odasından Atatürk'ün resmini indiren kişi olarak Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'na ismini verdiği iddia edilen CHP Ankara Milletvekili Necati Yılmaz, Aylin Nazlıaka TBMM'deki çalışma odamda 2 dakikalık bulunduğuna ilişkin bilgi, belge ve fotoğrafları Parti Meclisiyle paylaştım. Böyle bir olayın yaşanmadığını tespit ettiler dedi.
 • 12:28Sanayi Üretimi Beklentileri AştıSanayi üretimi endeksi, 2015 Aralık'ta yüzde 4,4 artarak beklentileri aşarken, 2015 yılının son çeyreğine ilişkin büyüme beklentilerini de pozitif etkiledi.
 • 12:01Türkiye'de Fındık ÜretimiCHP Ordu Milletvekili Seyit Torun, "Fındık maalesef kaderine terk edilmiş durumdadır.
 • 23:42Aylin Nazlıaka Kesin İhraç İstemiyle Yüksek Disiplin Kurulu'na Sevk Edildi (3)Aylin Nazlıaka Kesin İhraç İstemiyle Yüksek Disiplin Kurulu'na Sevk Edildi (3)Chp'li BÖKE: İDDİALAR ASILSIZ VE GERÇEK DIŞI OLDUĞU ORTAYA ÇIKTI Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selin Sayek Böke, Parti Meclisi toplantısı ardından düzenlediği basın toplantısında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.
 • 23:20Chp?li Selin Sayrek Böke,?iddialar Asılsız ve Gerçekdışı Olduğu Ortaya ÇıktıChp?li Selin Sayrek Böke,?iddialar Asılsız ve Gerçekdışı Olduğu Ortaya Çıktı"CHP'li Selin Sayrek Böke, 'İddialar asılsız ve gerçekdışı olduğu ortaya çıktı Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selin Sayek Böke, Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka'nın ortaya attığı bir CHP milletvekilinin Atatürk posterinin indirildiği iddiasının gerçek dışı olduğunu belirterek Aylin Nazlıaka'nın kesin ihraç istemiyle tedbirli olarak yüksek disiplin kurulan sevk edilmesine karar verildiğini açıkladı.
 • 22:16Böke: Böke: "Pm, Böyle Bir Olayın Gerçekleşmediğine Kesin Olarak Kanaat Getirdi"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Selin Sayek Böke'nin açıklamaları CHP PM Toplantısı Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Böke: "(Atatürk resminin kaldırıldığı iddiası) Asılsız ve gerçek dışı bir iddiayla CHP'yi kamuoyunda haksız bir tartışmanın içine çeken PM üyesi ve Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka'nın kesin ihraç istemiyle, tedbirli olarak Yüksek Disiplin Kuruluna sevk edilmesine gizli oylama sonucunda, oy çokluğuyla karar verildi.
 • 21:34CHP Pm Toplantısı Sonrasında Nazlıaka AçıklamasıCHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Selin Sayek Böke, “Asılsız ve gerçek dışı bir iddiayla CHP’yi kamuoyunda haksız bir tartışmanın içine çeken PM üyesi ve Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka’nın kesin ihraç istemiyle tedbirli olarak Yüksek Disiplin Kurulu’na sevk edilmesine gizli oylama sonucunda oy çokluğuyla karar verildi” dedi.
 • 21:16Atatürk Posteri İndirildiği İddiasının Asılsız Olduğu Pm'de Ortaya Çıktı'Atatürk Posteri İndirildiği İddiasının Asılsız Olduğu Pm'de Ortaya Çıktı'CHP Genel Başkan Yardımcısı Parti Sözcüsü Selin Sayek Böke, Aylin Nazlıaka tarafından ortaya atılan CHP'li bir milletvekilinin odasından Atatürk posterini indirdiği iddiasının asılsız ve gerçek dışı olduğunun Parti Meclisi (PM) toplantısında ortaya çıktığını söyledi.
 • 20:51CHP Pm ToplantısıCHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Selin Sayek Böke, "Asılsız ve gerçek dışı bir iddiayla CHP'yi kamuoyunda haksız bir tartışmanın içine çeken PM üyesi ve Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka'nın kesin ihraç istemiyle, tedbirli olarak Yüksek Disiplin Kuruluna sevk edilmesine gizli oylama sonucunda, oy çokluğuyla karar verildi.
 • 17:44CHP'li Nazlıaka'nın Disipline Sevk EdilmesiTBMM'de Atatürk resminin indirildiği iddialarını gündeme getiren Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka'nın "tedbirli olarak partiden kesin ihracı" istemiyle YDK'ya sevk edildiği Parti Meclisi (PM) toplantısında kısa süreli tartışmaların yaşandığı iddia edildi.
 • 16:01Aa Günün1- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, turizmle ilgili sosyal medya hesabından yaptığı değerlendirmede, "Ülkemizin son 13 yılı, her alanda olduğu gibi turizm sektöründe de rekorların kırıldığı bir dönem olmuştur.
 • 15:50CHP'li Nazlıaka "Kesin İhraç" İstemiyle Disipline Sevk EdildiCHP Parti Meclisi (PM), TBMM'de Atatürk resminin indirildiği iddialarını gündeme getiren, Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka'yı "tedbirli olarak partiden kesin ihracı" istemiyle Yüksek Disiplin Kurulu'na (YDK) sevk etti.
 • 15:38Aylin Nazlıaka Kesin İhraç İstemiyle Yüksek Disiplin Kurulu'na Sevk Edildi (2)Nazlıaka YÜKSEK DİSİPLİN KURULUNA SEVK EDİLDİ CHP Parti Meclisi (PM), Atatürk fotoğrafınının indirildiği iddiasıyla gündeme gelen, Aylin Nazlıaka'nın kesin ihraç istemiyle Yüksek Disiplin Kurulu'na sevk edilmesine karar verdi.
 • 15:20CHP Parti Meclisi'nin 'Aylin Nazlıaka' KararıCHP Parti Meclisi, 4 saat süren toplantıda, Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka’nın "tedbirli olarak kesin ihraç istemiyle" Yüksek Disiplin Kurulu’na sevk edilmesine karar verdi.
 • 15:09CHP'li Nazlıaka'dan 'İhraç' AçıklamasıCHP'li Nazlıaka'dan 'İhraç' AçıklamasıCHP Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka, "Ben CHP’nin böyle bir çığın altında ezilmesini istemem. Bu olayın iyi yönetilememiş olmasının tamamen benim üzerime yüklenmesini doğru bulmuyorum" dedi.
 • 15:05Aylin Nazlıaka, Kesin İhraç İstemiyle Yüksek Disiplin Kurulu'na Sevk EdildiCumhuriyet Halk Partisi (CHP) Parti Meclisi (PM), Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında toplandı.
 • 14:54CHP PM, Aylin Nazlıaka'yı İhraç İstemiyle Disiplin Kurulu'na Sevk EttiCHP PM, Aylin Nazlıaka'yı İhraç İstemiyle Disiplin Kurulu'na Sevk EttiCHP Parti Meclisi, Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka'nın "tedbirli olarak kesin ihraç istemiyle" Yüksek Disiplin Kurulu'na sevk edilmesine karar verdi.
 • 14:34CHP'li Nazlıaka Hakkındaki "Disipline Sevk" TalebiCHP Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka, TBMM'de bir milletvekilinin odasındaki Atatürk fotoğrafını indirdiği iddialarına ilişkin, "Bu olay ismimin Aylin Nazlıaka olduğu kadar gerçek. Ancak olayın daha sonrasında basına servis edilişi ve basında işleniş biçimiyle yön değiştirmesi, maalesef algısal boyutuyla, gerçekleştirilen olay arasında fersah fersah fark yaratmıştır.
 • 14:12Bu Olay, İsmim Aylin Nazlıaka Olduğu Kadar Gerçektir"CHP Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka, "Bu olay, ismim Aylin Nazlıaka olduğu kadar gerçektir.
 • 12:34CHP'li Kök: Elektrikteki Soygunun Hesabını SoracağızCHP Antalya Milletvekili Devrim Kök, elektrikteki haksız zamlara sessiz kalmayacaklarını, konuyu Meclis gündemine taşıyacaklarını söyledi.
 • 11:55CHP Bağları GüçlendiriyorCHP Bağları GüçlendiriyorCHP Adana İl Başkanı Ayhan Barut, parti içi birlik-beraberliği pekiştirmeye yönelik çalışmaları kapsamında CHP’li belediye başkanları ve meclis üyelerini bir araya getirdi.
 • 11:26CHP Parti Meclisi ToplandıCHP Parti Meclisi ToplandıChp Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Parti Meclisini Genel Merkez İsmail Cem Salonu'nda topladı.
 • 10:54CHP Parti Meclisi, Aylin Nazlıaka İçin ToplandıCHP Parti Meclisi, Aylin Nazlıaka İçin ToplandıCHP Parti Meclisi, Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka'nın durumunu görüşmek üzere Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında olağanüstü toplandı.
 • 10:26CHP Pm, Kılıçdaroğlu Başkanlığında ToplandıCumhuriyet Halk Partisi (CHP) Parti Meclisi (PM), Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında toplandı.
 • 09:44Ceylanpınar'da 2 Polisin Hunharca Öldürülmesi, Hükümete Bir Zemin SunduCeylanpınar'da 2 Polisin Hunharca Öldürülmesi, Hükümete Bir Zemin Sundu"CHP Parti Meclisi (PM) üyesi İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, Kürt meselesinin, şiddetle, silahlı yöntemle, terör eylemleriyle çözülemeyeceğini belirterek, bunu Kürtlerin de görüyor olduğunu söyledi.
 • 09:29Cihan Haber Ajansı GündemiCHP Parti Meclisi (PM), tedbirli olarak kesin ihraç talebiyle disiplin kuruluna sevk edilen Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka’nın durumunu görüşmek üzere Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında olağanüstü toplanacak.
 • 09:00Gündem/ 7 Şubat 2016Kurucusu: Mustafa Kemal Atatürk/ 6 Nisan 1920 1- CHP Parti Meclisi, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında toplanacak.
 • 00:00Gündem Özeti/ 7 Şubat 2016Kurucusu: Mustafa Kemal Atatürk/ 6 Nisan 1920 1- CHP Parti Meclisi, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında toplanacak.