SON DAKİKA ÇİFTLİKKÖY HABERLERİ

Son Dakika Çiftlikköy Haberleri

 • 18:16Yalova - Emekli Emniyet Müdürü Toprağa VerildiYalova - Emekli Emniyet Müdürü Toprağa VerildiEmekli emniyet müdürü toprağa verildi Yalova'dan, geçen çarşamba günü Bursa Uluabat Gölü'ne avlanmak için giden ve dün sazlıklar arasında ağlara takılmış cesedi bulunan emekli emniyet müdürü Sedat Erdoğan (66), Yalova'nın Çiftlikköy İlçesi'nde toprağa verildi.
 • 16:58Emekli Emniyet Müdürü Toprağa VerildiEmekli Emniyet Müdürü Toprağa VerildiYalova'dan, geçen çarşamba günü Bursa Uluabat Gölü'ne avlanmak için giden ve dün sazlıklar arasında ağlara takılmış cesedi bulunan emekli emniyet müdürü Sedat Erdoğan (66), Yalova'nın Çiftlikköy İlçesi'nde toprağa verildi.
 • 16:56Yalova Grubundan Çiftlikköy ÇıktıYalova Grubundan Çiftlikköy ÇıktıYalova’da oynanan Bayanlar Voleybol 3. Lig terfi maçlarını namağlup olarak Çiftlikköy Belediyespor lider tamamladı.
 • 16:55Gölde Emekli Emniyet Müdürünün Cesedinin BulunmasıBursa'nın Karacabey ilçesinde ördek avlamak amacıyla açıldığı Uluabat Gölü'nde ölü bulunan emekli emniyet müdürünün cenazesi Yalova'nın Çiftlikköy ilçesinde toprağa verildi.
 • 13:31Çiftlikköy'ün Sultanlarına Moral KahvaltısıÇiftlikköy'ün Sultanlarına Moral KahvaltısıÇiftlikköy Belediyespor bayan voleybol takımı Türkiye Bayanlar 3. Voleybol Ligi terfi maçları öncesinde moral depoladı.
 • 12:23Göç Yolunda Doğum Sancısıyla Gelen Yeni YaşamGöç Yolunda Doğum Sancısıyla Gelen Yeni YaşamGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: -İmece İnisiyatifi'nin Çeşme'deki yardım çalışmalarından detaylar, -Derneğin yardım malzemelerinin bulunduğu depoda kıyafetlerin tasnif edilmesi, -Aileden ve yeni doğan bebekten detaylar, -Cevat Hüseyni, Azade Hüseyni ve Birnur Eser ile röp. - Çeşme'den Yunan adasına geçmek üzereyken doğum sancısı çeken Afgan kadın, İzmirli bir annenin bu yolculuğa izin vermeyip hastaneye götürmesi üzerine doğum yaptı Afgan aile, kendilerine evini açan ve her türlü zorluklarında yanlarında olan Türk annenin ismini çocuklarına verdi Azade Hüseyni: "Ailemizden görmediğimiz yardımı Türkiye'de gördük" Birnur Eser: "Benim yanımda kalmalarını çok arzu ediyorum.
 • 11:27Göç Yolunda Doğum Sancısıyla Gelen Yeni YaşamÜlkelerinden daha iyi bir yaşam umuduyla Avrupa'ya geçmek için binlerce kilometre yol kateden Afgan ailenin hayatı, çıktıkları umuda yolculuk sırasında tanıştıkları hayırsever bir annenin gösterdiği fedakarlık sayesinde değişti.
 • 17:03Çiftlikköy'de Parklar Gündüz Gibi IşıldıyorÇiftlikköy'de Parklar Gündüz Gibi IşıldıyorYalova’nın Çiftlikköy Belediyesi, park ve spor alanlarındaki aydınlatma çalışmalarını sürdürüyor.
 • 12:16Baharatlı Bakliyatlı" Tablolar YapıyorRengarenk baharatları, bitkisel tohum ve bakliyatları, soda şişesi ile gazoz kapakları gibi geri dönüşebilir malzemeleri bir araya getirerek tablolara ve dekoratif eşyalara dönüştüren sanat tarihçisi Uğur Soydan, yaptığı doğal tasarım ürünleriyle dikkati çekiyor.
 • 14:22Çiftlikköy'de Bin 700 Kursiyer Sertifika AldıÇiftlikköy'de Bin 700 Kursiyer Sertifika AldıYalova’nın Çiftlikköy ilçesinde, Hayat Boyu Öğrenme Halk Eğitim Planlama ve İşbirliği Komisyonu toplantısı yapıldı.
 • 16:21Çiftlikköy'de 200 Palmiyeye Kış BakımıÇiftlikköy'de 200 Palmiyeye Kış BakımıYalova’nın Çiftlikköy ilçesinde palmiye ağaçlarının aşırı soğuk hava şartlarında zarar görmemesi için gerekli koruma ve bakım çalışmaları özenle yapılıyor.
 • 17:35Altınova'nın Sultanları Start VerdiAltınova'nın Sultanları Start VerdiYalova’yı Bayanlar Bölgesel Voleybol Ligi’nde temsil edecek olan Altınova Belediyespor çalışmalarına başladı.
 • 17:19Yalova - Hacıoğlu'ndan, Höh Onursal Başkanına EleştiriYalova - Hacıoğlu'ndan, Höh Onursal Başkanına EleştiriHacıoğlu'ndan, HÖH Onursal Başkanına eleştiri Balkan Rumeli Türkleri Konfederasyonu Genel Başkanı Zürfettin Hacıoğlu, Hak ve Özgürlükler Hareketi (HÖH) Onursal Başkanı Ahmet Doğan'ın Lütfi Mestan'ı genel başkanlıktan azletmesini kabul etmelerinin mümkün olmadığını söyledi.
 • 15:12Hacıoğlu'ndan, Höh Onursal Başkanına EleştiriHacıoğlu'ndan, Höh Onursal Başkanına EleştiriBalkan Rumeli Türkleri Konfederasyonu Genel Başkanı Zürfettin Hacıoğlu, Hak ve Özgürlükler Hareketi (HÖH) Onursal Başkanı Ahmet Doğan'ın Lütfi Mestan'ı genel başkanlıktan azletmesini kabul etmelerinin mümkün olmadığını söyledi.
 • 11:32Ege Denizi'ndeki Yasa Dışı Geçişlerİzmir'in Çeşme ilçesinde yasa dışı yollarla Yunan adalarına geçmeye çalışan göçmenlerin yoğun olarak kullandığı Çiftlikköy Mahallesi'ndeki metruk binalar, güvenlik önlemlerinin artırılması sonrası boşaldı.
 • 12:34Mersin Üniversitesi'nde 20 Akademisyene SoruşturmaMersin Üniversitesi'nde 20 Akademisyene SoruşturmaMersin Üniversitesi (MEÜ) Rektörlüğü, Barış İçin Akademisyenler İnisiyatifi'nin yayımladığı bildiride imzaları bulunduğu gerekçesiyle 20 akademisyen hakkında idari soruşturma başlattı.
 • 18:28Meü'deki Gösterilere Katılan 3 Öğrenci TutuklandıMersin Üniversitesi’nde (MEÜ), geçtiğimiz Aralık ayında düzenlenen bir etkinliği protesto eden ve terör örgütü lehine slogan atan grupla ilgili yürütülen soruşturma kapsamında gözaltına ve adliyeye sevk edilen 6 kişiden 3’ü tutuklandı.
 • 17:51Mersin Üniversitesindeki GerginlikMersin Üniversitesinde (MEÜ) geçen ay öğrencilerin düzenlediği bir etkinliği protesto eden ve terör örgütü lehine slogan atan grupla ilgili yürütülen soruşturma kapsamında gözaltına ve adliyeye sevk edilen 6 kişiden 3'ü tutuklandı, 3'ü adli kontrol şartıyla salıverildi.
 • 11:24Mersin Üniversitesindeki GerginlikMersin Üniversitesinde (MEÜ) geçen ay öğrencilerin düzenlediği bir etkinliği protesto eden ve terör örgütü lehine slogan atan grupla ilgili yürütülen soruşturma kapsamında 5 kişi gözaltına alındı.
 • 16:35Şansal Büyüka Çiftlikköy'e Hayran KaldıŞansal Büyüka Çiftlikköy'e Hayran KaldıLig TV’deki Maraton programının moderatörü ve spor yazarı Şansal Büyüka, Yalova’nın Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar’ı ziyaret etti.
 • 18:41İstanbul'un 13 İlçesinde Elektrik KesintisiBüyükçekmece, Çatalca, Silivri, Bakırköy, Küçükçekmece, Esenler, Beylikdüzü, Bahçelievler, Zeytinburnu, Eyüp, Güngören, Kağıthane ve Sarıyer'de 13 Ocak Çarşamba günü elektrikler kesilecek.
 • 16:45Meü'de 'Minik Bilim Kahramanları Buluşuyor' Fuarı DüzenlendiMeü'de 'Minik Bilim Kahramanları Buluşuyor' Fuarı Düzenlendi“Minik Bilim Kahramanları Buluşuyor” fuarı, Mersin Üniversitesi’nin (MEÜ) ev sahipliğinde gerçekleştirdi.
 • 13:39Çiftlikköy'de İçme Suyu Kalitesi ArtacakÇiftlikköy'de İçme Suyu Kalitesi ArtacakYalova’nın Çiftlikköy ilçesi Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar, ilçedeki içme suyu altyapısını değiştirmeye başladıklarını dile getirerek, “Çalışmayla suyun kalitesi bile değişiyor.
 • 15:26Ro-ro Seferleri İçin Liman Yapımı OnaylandıRo-ro Seferleri İçin Liman Yapımı Onaylandıİstanbul trafiğinin rahatlatılması maksadıyla İDO tarafından Ambarlı-Topçular arasında yapılacak olan RO-RO taşımacılığına yönelik çalışmalar başladı.
 • 15:22Yalova'da Şehiriçi Trafik Alternatif Yollarla RahatlatılacakYalova'da Şehiriçi Trafik Alternatif Yollarla RahatlatılacakYalova Belediye Başkanı Vefa Salman, şehiriçi trafiğin rahatlatılmasına yönelik alternatif yolları devreye sokacaklarını söyledi.
 • 11:58Çiftlikköy'de "Hoş Geldin Bebek" ProjesiÇiftlikköy Belediyesi tarafından "Hoş geldin bebek" projesi kapsamında çocukları olan ailelere bebek setleri veriliyor.
 • 11:26Üniversiteliler İşkur ile TanıştıÜniversiteliler İşkur ile TanıştıMersin Üniversitesi’ne (MEÜ) yeni başlayan öğrencilerin kent ile uyumunun sağlanması amacıyla uygulanan Üniversite Yaşamına Giriş (UYG) programı kapsamında, üniversiteliler İŞKUR ile tanıştı.
 • 16:46Çiftlikköy'de "Kanser Semineri"Çiftlikköy Belediyesi tarafından vatandaşlara yönelik "Kanser Semineri" gerçekleştirdi.
 • 15:56Çiftlikköy Belediye Başkanı Silpagar AçıklamasıÇiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar, "Seçimlerde vatandaşlara verdiğimiz yapay ada sözümüzün bütün izinleri alındı" dedi.
 • 11:53Meü Giysibank'ta Satılan Her Ürün Karşılıksız Bursa DönüşüyorMeü Giysibank'ta Satılan Her Ürün Karşılıksız Bursa DönüşüyorTürkiye’de 8 yıl önce ilk kez Mersin Üniversitesi (MEÜ) ve Mersin Üniversitesi Mezunlar Derneği (MERMED) tarafından hayata geçirilen ‘Giysibank’, bir taraftan öğrencilere çok ucuz fiyata giysi sağlarken, bir taraftan da elde edilen gelirle karşılıksız burs veriyor.
 • 19:59Türkiye'deki SuriyelilerTürkiye'deki Suriyeliler" KonferansıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Hacettepe Üniversitesi Göç ve Siyaset Araştırmaları Merkezi Müdürü Doç. Dr. Murat Erdoğan'ın konuşması Hacettepe Üniversitesi Göç ve Siyaset Araştırmaları Merkezi Müdürü Doç. Dr. Murat Erdoğan, "Türkiye'de kayıtlanan Suriyeliler'in sayısının 2 milyon 420 bine çıktı.
 • 17:50Türkiye'deki Suriyeliler" KonferansıHacettepe Üniversitesi Göç ve Siyaset Araştırmaları Merkezi Müdürü Doç. Dr. Murat Erdoğan, "Türkiye'de kayıtlanan Suriyeliler'in sayısının 2 milyon 420 bine çıktı.
 • 09:39Yenişehir'de Yeni Yol Açma Çalışmaları Devam EdiyorYenişehir'de Yeni Yol Açma Çalışmaları Devam EdiyorMersin’in merkez ilçe Yenişehir Belediyesi’nin yeni yol açma çalışmaları kapsamında, Deniz Mahallesi’nde imarlı yollar açılıyor.
 • 16:55Mevlana'nın 742. Vuslat Yıl DönümüÇiftlikköy ilçesinde, Hazreti Mevlana'nın 742'nci vuslat yıl dönümü dolayısıyla Şeb-i Arus etkinliği yapıldı.
 • 13:20Mültecilerin Yaşam Şartları Yürek SızlattıMültecilerin Yaşam Şartları Yürek SızlattıÜlkelerindeki iç savaştan kaçarak yeni bir hayat kurabilmek için Avrupa ülkelerine daha kolay geçebilmek için kendi istekleriyle İzmir’in Çeşme ilçesindeki Alman Tatil Köyü’ne yerleşen onlarca sığınmacı, kışın gelmesiyle soğukta battaniyeler arasında tek odalı barınaklarda ısınmaya çalışarak yaşam mücadelesi veriyor.
 • 13:05Ege Denizi'ndeki Yasa Dışı GeçişlerYunanistan'ın Sakız Adası'na geçmek isteyen farklı uyruklardan çok sayıda sığınmacının Çeşme'deki bekleyişi sürüyor.
 • 11:34İzmir Mültecilerin Avrupa Hayalindeki Son İstasyonları Çeşme'de, İnsanlık Dramİzmir Mültecilerin Avrupa Hayalindeki Son İstasyonları Çeşme'de, İnsanlık Dramİzmir'in Çeşme İlçesi, başta Suriye olmak üzere ülkelerindeki iç karışıklardan yeni bir yaşam özlemiyle kaçan mültecilerin, Avrupa'ya rotasındaki son istasyonlardan biri haline geldi.
 • 10:28Üniversite Öğrencilerinden Sığınmacı İmecesiÜniversite Öğrencilerinden Sığınmacı İmecesiİzmir'in Çeşme İlçesi, başta Suriye olmak üzere ülkelerindeki iç karışıklardan yeni bir yaşam özlemiyle kaçan sığınmacıların Avrupa'ya rotasındaki son istasyonlardan biri haline geldi.
 • 12:59Yalovalı Çiftçiler Bursa'daki Kivi Bahçelerini GezdiYalovalı Çiftçiler Bursa'daki Kivi Bahçelerini GezdiYalova İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü’nce çiftçilere yönelik teknik gezi düzenlendi.
 • 09:34Mersin Üniversitesi'ndeki Olaylı Gösteriye 4 TutuklamaMersin Üniversitesi'ndeki Olaylı Gösteriye 4 TutuklamaMersin Üniversitesi’ndeki (MEÜ) bir anma etkinliğini protesto etmek amacıyla düzenledikleri gösteride polise taş, sapan, şişe ve havai fişeklerle saldırdıkları iddiasıyla gözaltına alınan 23 kişiden 4’ü tutuklandı.
 • 23:30Mersin Üniversitesi'nde Olaylara Karışan 23 Öğrenciden 4'ü TutuklandıMersin Üniversitesi'nde geçtiğimiz cuma günü meydana gelen olaylarda gözaltına alınan 23 öğrenci, bugün adliyeye sevk edildi.
 • 21:43Mersin'de Adliyeye Sevk Edilen 4 Öğrenci TutuklandıMersin Üniversitesi'nde (MEÜ) Nihal Atsız için düzenlenen anma etkinliğini protesto eden ve kendilerine engel olmak isteyen polislere taşlarla saldırdıkları için gözaltına alınan 23 üniversite öğrencisinden 4’ü çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.
 • 21:24Mersin Üniversitesi'ndeki GerginlikMersin Üniversitesinde (MEÜ) öğrencilerin düzenlediği bir etkinliği protesto eden ve barikat kurup, polise taş attıkları gerekçesiyle gözaltına alınan 23 kişiden 4'ü tutuklandı.
 • 19:11Mersin Üniversitesi'nde Öğrenciler Polisle Çatıştı: 25 GözaltıMersin Üniversitesi'nde Öğrenciler Polisle Çatıştı: 25 GözaltıMersin Üniversitesi'nde (MEÜ) merhum Hüseyin Nihal Atsız için düzenlenen anma etkinliğine tepki gösteren öğrenciler, kendilerine engel olmak isteyen polislere taşlarla saldırdı.
 • 18:32Mersin ve Çukurova Üniversitelerinde GerginlikMERSİN/ Mersin Üniversitesinde (MEÜ) öğrencilerin düzenlediği etkinliği protesto eden gruba polis müdahale etti.
 • 18:09Mersin Üniversitesi'nde Anma Etkinliğine Taşlı Tepki: 25 GözaltıMersin Üniversitesi'nde Anma Etkinliğine Taşlı Tepki: 25 GözaltıMersin Üniversitesi'nde merhum Hüseyin Nihal Atsız için düzenlenen anma etkinliğine tepki gösterip polisi taşlayan sol görüşlü öğrencilere müdahale edildi.
 • 17:19Mersin Üniversitesinde OlayMersin Üniversitesinde OlayMersin Üniversitesinde bir grup öğrencinin düzenlediği bir etkinliği provoke etmek isteyen PKK yanlısı öğrenciler, Çiftlikköy kampüsünü savaş alanına çevirdi.
 • 16:42Kivide Markalaşmayı Sağlamak İçin ProjeYalova İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından kivide markalaşmayı sağlamak için "Kivi Yetiştiriciliğinde İyi Tarım Uygulamalarının Yaygınlaştırılması ve Kontrolü" projesi başlatıldı.
 • 16:22Çiftlikköy'de "Engelsiz Kafe" İnşaatı TamamlandıÇiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar, engelli vatandaşlara yönelik yaptıkları Engelsiz Kafe inşaatının tamamlandığını bildirdi.
 • 11:19Çeşme'de Ormanda Kalan Sığınmacılara Gönüllü Üniversiteliler Sahip ÇıktıÇeşme'de Ormanda Kalan Sığınmacılara Gönüllü Üniversiteliler Sahip Çıktıİzmir'in Çeşme ilçesi Çiftlikköy bölgesi, son dönemde yabancı sığınmacıların Yunan adalarına kaçmak için kullandıkları yerlerden biri. Türkiye'nin dörtbir yanından önce İzmir'in Konak ilçesi Basmane semtine gelen çoğunluğu Suriyeli sığınmacılar, daha sonra Çiftlikköy'e hareket ediyor.