SON DAKİKA ÇİĞLİ BELEDİYESİ HABERLERİ

Son Dakika Çiğli Belediyesi Haberleri

 • 15:04Eğlence Dönüşü Kazada İki Genç Hayatını Kaybettiİzmir’in Çiğli ilçesinde, eğlenmek için dışarı çıkan iki kişinin içinde bulunduğu otomobil önce bir otomobile çarpıp savruldu sonra belediye otobüsüne arkadan çarptı.
 • 15:02İzmir Mülteci Kabul ve Barınma Merkezi Kapılarını, Suriyelilere de Açacakİzmir Mülteci Kabul ve Barınma Merkezi Kapılarını, Suriyelilere de AçacakMülteci Kabul ve Barınma Merkezi kapılarını, Suriyelilere de açacak İZMİR'de, Türkiye'ye sığınma başvurusunda bulunan mülteciler için, Avrupa Birliği'nin de desteğiyle, Kabul ve Barınma Merkezi kuruldu.
 • 10:15Mülteci Kabul ve Barınma Merkezi Kapılarını, Suriyelilere de AçacakMülteci Kabul ve Barınma Merkezi Kapılarını, Suriyelilere de Açacakİzmir'de, Türkiye'ye sığınma başvurusunda bulunan mülteciler için, Avrupa Birliği'nin de desteğiyle, Kabul ve Barınma Merkezi kuruldu.
 • 09:59Evden İki Kamyon Çöp ÇıktıEvden İki Kamyon Çöp Çıktıİzmir’de, bir evde yapılan temizlik çalışmasında iki kamyon çöp çıkarıldı.
 • 10:54Çiğli Belediyesinden Hayvanlara Özel BakımeviÇiğli Belediyesinden Hayvanlara Özel BakımeviÇiğli'de yapımı devam eden 3 bin 700 metrekarelik alan üzerine kurulu olan Çiğli Belediyesi Geçici Hayvan Bakımevi'nin hizmete girmesi için sayılı günler kaldı.
 • 18:05Disk Genel Başkanı Beko AçıklamasıDİSK Genel Başkanı Kani Beko, asgari ücretin bir an önce bin 500 lira olması için haklarını aradıklarını belirtti.
 • 15:40Çiğli Belediyesi'nde Eşe Şiddet Uygulayan İşçiye YaptırımÇiğli Belediyesi'nde Eşe Şiddet Uygulayan İşçiye Yaptırımİzmir'in Çiğli Belediyesi'nde çalışan Kafesan'a bağlı toplam 732 işçi için Türkiye Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK) Genel-İş Sendikası temsilcileri ve belediye yetkilileri arasında süren toplu sözleşme görüşmeleri tamamlandı.
 • 11:05Başkan Arslan'a Babalar Günü SürpriziBaşkan Arslan'a Babalar Günü SürpriziÇiğli Belediyesi Eğitim Merkezi (ÇİBEM)’nde eğitim gören kursiyerlerin çocukları, Çiğli Belediye Başkanı Hasan Arslan’a Babalar Günü sürprizi yaptı.
 • 14:55Keşif Dağcılık–Oder 5. Otizm Farkındalık EtkinliğiKeşif Dağcılık Kulübü ve ODER işbirliğinin güzel örneklerinden biri olan 5. Geleneksel Otizm Farkındalık Pikniği, Kemalpaşa'nın Yiğit Köyü'ndeki Bircanlar Piknik Alanında gerçekleştirildi.
 • 14:59Kazada Ölen Vinç Operatörü Faciayı ÖnlemişKazada Ölen Vinç Operatörü Faciayı Önlemişİzmir'in Çiğli ilçesinde bir inşaatta 2 kişinin öldüğü, 3 kişinin yaralandığı vinç kazasıyla ilgili ayrıtılar ortaya çıkmaya başladı.
 • 11:58Konak ve Çiğli Belediyesinden Vergi UyarısıKonak ve Çiğli Belediyesinden Vergi UyarısıKonak ve Çiğli Belediyesi, Emlak ve Çevre Temizlik Vergilerinin ilk taksit ödemelerinin 31 Mayıs tarihinde sona erdiğine dikkat çekerek, vatandaşların mağdur olmamaları amacıyla veznelerin hafta sonuna kadar açık olduğunu bildirdi.
 • 11:31Çiğlili Anneler Şirince'yi GezdiÇiğlili Anneler Şirince'yi Gezdiİzmir’in Çiğli ilçesinde Anneler Günü etkinlikleri kapsamında, Çiğli Belediyesi tarafından Selçuk ilçesine bağlı Şirince’ye gezi düzenlendi.
 • 16:17Deniz Gezmiş ve Arkadaşlarının Anısına 3 Fidan AnıtıDeniz Gezmiş ve Arkadaşlarının Anısına 3 Fidan Anıtıİzmir’in Çiğli ilçesinde, Deniz Gezmiş, Hüseyin İnan ve Yusuf Aslan’ın anısına yaptırılan 3 Fidan Tam Bağımsızlık Anıtının açılışı gerçekleştirildi.
 • 13:32İzmir'de Karakoldan Cemevine Dönüştürülen Bina MühürlendiÇiğli ilçesinde Alevi vatandaşların ihtiyaçları için cemevine dönüştürülen eski karakol binası, belediye ekiplerince mühürlendi.
 • 16:01Kitap Okuyan Bilir' Projesinin İzmir'deki Ödülleri Verildi"Kitap Okuyan Bilir" projesi kapsamında Türkiye genelinde yapılan ve Ege Eğitimciler Federasyonu tarafından Ege Bölgesi ayağı düzenlenen yarışmada, İzmir'de dereceye girenlere ödülleri törenle verildi.
 • 11:04Güzeltepe'ye Bakım ve Eğitim MerkeziGüzeltepe'ye Bakım ve Eğitim MerkeziEge Üniversitesi Eğitim Fakültesi, İZELMAN Kreş, Anaokulları ve Eğitim Merkezleri ile Çiğli Belediyesi iş birliğinde okul öncesi bakım ve eğitim merkezleri projeleri kapsamında Güzeltepe Okul Öncesi Bakım ve Eğitim Merkezi hizmete açıldı.
 • 11:24Stresten Meditasyon Sayesinde KurtulabilirsinizStresten Meditasyon Sayesinde KurtulabilirsinizÇiğli Belediyesi’nin düzenlediği seminere katılan Klinik Psikolog Koç, yüksek derecede strese maruz kalmanın birçok olumsuzluk ve hastalığı tetikleyebileceğini, ama stresle meditasyon çalışmaları sayesinde başa çıkılabileceğine dikkat çekti.
 • 17:16Pülümür ve Çiğli Belediyeleri Kardeş OlacakTunceli'nin Pülümür ve İzmir'in Çiğli belediyelerinin "kardeş belediye" olmak için karar aldığı bildirildi.
 • 17:28Beko: Disk Ailesinden Vekil Sayısı ÇoğalmalıBeko: Disk Ailesinden Vekil Sayısı ÇoğalmalıDisk Genel Başkanı Kani Beko, TBMM'de DİSK'in eski Genel Başkanı Süleyman Çelebi ve eski Genel Sekteri Musa Çam'ın milletvekili olarak işçi hakları ve demokrasi adına mücadele ettiklerini, 7 Haziran seçimlerinde sendika, DİSK kökenli milletvekillerinin çoğalmasını talep ettiklerini söyledi.
 • 19:11Gizli Bilgi Belge Bulundurma Davasında Sanıklara ŞokGizli Bilgi Belge Bulundurma Davasında Sanıklara ŞokAralarında üst düzey askerlerin de bulunduğu, ’Gizli Bilgi ve Belge Bulundurma’ davasına İzmir 5. Ağır Ceza Mahkemesinde devam edildi.
 • 15:32Gizli Bilgi Belge Davasında Yeni Duruşma MaratonuGizli Bilgi Belge Davasında Yeni Duruşma Maratonuİzmir'de, aralarında üst düzey askerleri-n de bulunduğu tutuksuz 357 sanığın yargılandığı 'Gizli bilgi ve belge bulundurma' dava dosyasının Anayasa Mahkemesi'ne gönderilmesi istemi mahkeme başkanı Orhan Kızıltaş ve heyet üyeleri tarafından kabul edilmedi.
 • 01:39Şüpheli Paket Fünye ile PatlatıldıŞüpheli Paket Fünye ile Patlatıldıİzmir'in Çiğli Belediyesi hizmet binası yakınlarına bırakılan naylon poşet paniğe yol açtı.
 • 00:44Şüpheli Paket Fünye ile PatlatıldıŞüpheli Paket Fünye ile Patlatıldıİzmir'in Çiğli Belediyesi hizmet binası yakınlarına bırakılan naylon poşet paniğe yol açtı.
 • 10:47Çiğli Belediyesi'nden Park AtağıÇiğli Belediyesi'nden Park AtağıÇiğli Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri tarafından yürütülen çalışmalar doğrultusunda 100 adet parkın yapımı ve birçoğunun da yenilenmesi çalışmaları başladı.
 • 11:25Engelli Çocuklar Yeni Yıl Eğlencesiyle CoştuEngelli Çocuklar Yeni Yıl Eğlencesiyle Coştu2015’e saatler kala zihinsel engelli çocuklar, İzmir’in Çiğli ilçesinde düzenlenen yılbaşı eğlencesinde keyifli dakikalar geçirdi.
 • 14:05"Soylu"dan Bir Anaokulu Da Bornova'yaSoylu Anaokulları Kurucusu Dilek Soylu hız kazandırdığı eğitim projelerinde kabına sığmaz oldu. Soylu, Karşıyaka şubesinden kısa süre sonra Bornova şubesini de hizmete açtı.
 • 20:38İzmir'de "Taşınmaz Kültür Varlıkları Katkı Payı" TartışmasıValilik: "(Çiğli Belediye Başkanı Hasan Arslan) Sayın Belediye Başkanı, emlak vergisine ek olarak kanunen vatandaşlardan emaneten topladıkları parayı yatırmak yerine sanki valilik, belediyeden kanun dışı para istiyormuş gibi bir açıklamayla konuyu mecrasının ve anlamının dışına çıkararak ve çarpıtarak.
 • 11:38"Soylu"dan Bir Anaokulu Bornova'daSoylu Anaokulları Kurucusu Dilek Soylu hız kazandırdığı eğitim projelerinde kabına sığmaz oldu
 • 16:32CHP'nin Kardeş Belediyeler ProjesiCHP'nin Kardeş Belediyeler ProjesiCHP Genel Başkan Yardımcısı Ağbaba: "Bu uyguladığımız projeyle Türkiye'de yeni bir belediyecilik anlayışı ortaya çıkacak.
 • 14:35CHP'nin Kardeş Belediyeler ProjesiCHP'nin Kardeş Belediyeler ProjesiCHP'nin Kardeş Belediyeler Projesi- CHP Genel Başkan Yardımcısı Ağbaba: "Bu uyguladığımız projeyle Türkiye'de yeni bir belediyecilik anlayışı ortaya çıkacak.
 • 16:57Ege Denizi'nde Kaybolan Kişinin AranmasıUrla Kaymakamı Demiryürek: "Hava şartları denizden arama yapmamıza izin vermiyor.
 • 21:06Rüzgarın Kızı Semra Aksu KorkuttuRüzgarın Kızı Semra Aksu KorkuttuTürkiye'nin rekortmen eski milli atletlerinden 53 yaşındaki Semra Aksu, kalbindeki ritim bozukluğu nedeniyle İzmir Başkent Üniversitesi Zübeyde Hanım Hastanesi'nde sağlık kontrolünden geçirilip, tedavisine devam edilmek üzere taburcu edildi.
 • 10:37İzmir Kazandıİzmir Büyükşehir Belediyesi'nin son üç yıl içinde ilçe belediyeleri ile gerçekleştirdiği ortak hizmet projeleri, kente otoparktan mısır kurutma tesisine kadar yaklaşık 223.4 milyon TL değerinde onlarca yatırım kazandırdı.
 • 11:03İzmir'e Üç Yılda 223 Milyon Liralık Yatırım Yapıldıİzmir'e Üç Yılda 223 Milyon Liralık Yatırım Yapıldıİzmir Büyükşehir Belediyesi'nin son üç yıl içinde ilçe belediyeleriyle hayata geçirdiği ortak hizmet projeleri, yaklaşık 223,4 milyon TL değerinde 46 yatırım kazandırdı.
 • 10:32İzmir Belediyeleri İmece ile 46 Proje Gerçekleştirdiİzmir Belediyeleri İmece ile 46 Proje Gerçekleştirdiİzmir Büyükşehir Belediyesi’nin son üç yıl içinde ilçe belediyeleri ile gerçekleştirdiği ortak hizmet projeleri, kente otoparktan mısır kurutma tesisine kadar yaklaşık 223.4 milyon TL değerinde onlarca yatırım kazandırdı.
 • 14:13Kocaoğlu: İzmir'i Seviyorsan, İzmir'in Malına Sahip Çıkacaksınİzmir Büyükşehir Belediyesi'nin desteğiyle Çiğli Belediyesi tarafından yaptırılan Ataşehir Çok Amaçlı Salonu'nun temel atma töreninde konuşan Başkan Aziz Kocaoğlu, İl Özel İdaresi mallarının paylaşımı konusunda açıklamalar yaptı.
 • 16:26Çiğli Belediyesi Madenciler İçin Lokma DöktürdüÇiğli Belediyesi Madenciler İçin Lokma DöktürdüSoma’daki maden faciasında hayatını kaybeden 301 maden işçisi için yardım kampanyasıyla Somalı madenci ailelerin yanında olan Çiğli Belediyesi, hayatını kaybeden işçiler için lokma döktürdü, kurban kestirdi.
 • 10:30Taşeron Korkusuyla İntihara Kalkıştıİzmir'de, Çiğli Belediyesi'ne bağlı bir şirkette işçi olarak çalışan 34 yaşındaki G.K., çalıştığı belediye firmasının ihaleye girememesi nedeniyle taşeron şirkette çalışmak zorunda kalacakları söylentileri üzerine, bunalıma girerek intihar etmek istedi.
 • 10:29Çiğli Belediyesi Vezneleri Hafta Sonu AçıkÇiğli Belediyesi Vezneleri Hafta Sonu AçıkÇiğli Belediyesi, emlak, çevre temizlik ve ilan reklam vergilerinin ilk taksitlerini ödemeyen mükelleflerin zorluk yaşamaması için cumartesi ve pazar günleri vezneleri açık tutacak.
 • 07:15Taşeron Düşüncesi, İntihara Teşebbüs EttirdiTaşeron Düşüncesi, İntihara Teşebbüs EttirdiÇiğli Belediyesi'ne ait bir şirkete çalışan G.K., iddiaya göre, belediye şirketi Kafesan yeni dönemde yapılacak ihaleye giremeyeceği ve taşerona devredileceği için psikolojik bunalıma girdi.
 • 16:20Kılıçdaroğlu'ndan Başkanlar Zirvesi (4)Kılıçdaroğlu'ndan Başkanlar Zirvesi (4)Kılıçdaroğlu BAŞKANLARLA SEÇİMİ KONUŞTU CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İzmir Büyükşehir Belediye Bakanı Aziz Kocağlu'nun eşgüdümünde tarihi Havagazı Fabrikası'nda partisinin 22 ilçe belediye başkanı, genel başkan yardımcıları ve İzmir İl Başkanı Ali Engin ile basına kapalı toplantı yaptı.
 • 12:18CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu İzmir'e GeldiCHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu İzmir'e GeldiCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, yerel seçimlerin ardından ilk kez İzmir'e geldi.
 • 14:09İzmirli Bayan Antrenörün 1'inci Lig MutluluğuKadınlar Futbol 2. Lig Play-Off mücadelesinden zaferle ayrılarak 1. Lig'e yükselen Beden Eğitimi ve Spor Eğitim Merkezi'nin (BESEM) kadın teknik direktörü Feriha Paylar, sıfırdan yarattığı bir takımı zirveye çıkarmanın mutluluğunu yaşıyor.
 • 10:59Başkan Arslan İlk Nikahını KıydıBaşkan Arslan İlk Nikahını KıydıÇiğli Belediye Başkanı Hasan Arslan, belediye başkanı olarak ilk nikahını kıydı.
 • 13:09Başkan Arslan'ın Kafesan AçıklamasıBaşkan Arslan'ın Kafesan AçıklamasıÇiğli Belediye Başkanı Hasan Arslan, belediyeyi borç batağından kurtarabilmek için harekete geçerken, işçilerin alacak krizi ilgili olarak da Kafesan Şirketi konusunda önemli bir açıklama yaptı.
 • 10:02Çiğli Belediyesi Engelli Çocukları İzmir Doğal Yaşam Parkı'na GötürdüÇiğli Belediyesi Engelli Çocukları İzmir Doğal Yaşam Parkı'na GötürdüEngellilere yönelik uygulamalarıyla dikkat çeken Çiğli Belediyesi, zihinsel engelli çocukları İzmir Doğal Yaşam Parkı’na götürdü.
 • 06:04Çiğlili Çocuklar Çiğlili Çocuklar "Kral Çıplak" ile GüldüÇiğli Belediyesi, Yeni Sanat Merkezi iş birliğinde çocukları tiyatroyla buluşturdu.
 • 10:44Başkan Arslan'a Disk'ten Tebrik ZiyaretiBaşkan Arslan'a Disk'ten Tebrik ZiyaretiTürkiye Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu’nun (DİSK) genel merkez ve şube temsilcileri, göreve yeni başlayan Çiğli Belediye Başkanı Hasan Arslan’ı makamında ziyaret etti.
 • 13:18CHP İzmir İl Başkanı Ali Engin: CHP İzmir İl Başkanı Ali Engin: "İstifa Edenler Hırslarına Yenik Düştü"CHP İzmir İl Başkanı Ali Engin, Buca Belediye Başkan Adayı Levent Piriştina ile birlikte İlçe Başkanlığı'nı ziyaret etti.
 • 14:17CHP'de açlık grevi -"CHP Parti Meclisi'nde (PM) İzmir'in ilçe belediye başkan adaylarına ilişkin Merkez Yönetim Kurulu (MYK) kararlarının değiştirilmesine" tepki gösteren Çiğli Belediyesi CHP Meclis Üyesi Önder Özdemir ve bir grup partili açlık grevini sürdürüyor.