SON DAKİKA ÇİĞLİ HABERLERİ

Son Dakika Çiğli Haberleri

 • 20:43Sahte Altın Para ile Dolandırıcılık Yapan Zanlı YakalandıSahte Altın Para ile Dolandırıcılık Yapan Zanlı Yakalandıİzmir'in Aliağa İlçesi'nde, sahte altın paraları tarihi eser diye vatandaşlara satmak isteyen R.Y. düzenlenen operasyonla yakalandı.
 • 15:0583 Yaşında Dünyayı Yeniden GördüGözlerinde oluşan ileri derecedeki katarakt nedeniyle 2 yıl önce görme yetisini kaybeden 83 yaşındaki Emine Antep, Sağlık Bakanlığı İzmir Kuzey Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği'ne bağlı Sağlık Bilimleri Üniversitesi İzmir Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde yapılan katarakt ameliyatı ile yeniden görmeye başladı.
 • 13:20İzmir'de Günübirlik Kiralanan Yerlere Denetimİzmir Valiliği’nce oluşturulan komisyonda ’Günübirlik kiralanan daireler, binalar ve tesisler’ hakkında çalışma başlatıldı.
 • 12:01İzmir ve Kıyı İlçelerine Yağış Uyarısıİzmir Valiliği tarafından yapılan açıklamada, İzmir merkez ve kıyı ilçelerinde kısa süreli kuvvetli gök gürültülü sağanak yağışın beklendiği bildirildi.
 • 11:52İzmir Körfezi'nde İzmir Körfezi'nde "Tarama" BaşlıyorGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: İzmir körfezinde yapılan temizliğin havadan görüntüleri Körfezde yapılan temizliğin arşiv görüntüleri İZSU Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanı Yılmaz ile röportaj İzmir Körfezi'nde "tarama" başlıyor İzmir Körfezi'ni yeniden yüzülebilir hale getirme hedefi kapsamında dip tarama projesine ilişkin ÇED başvurusunun komisyonlarda kabul görmesi sonrası hazırlık çalışmaları başladı İZSU Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanı Yılmaz: "Onayın çıkması sonrası 8-9 ay içinde ilk kazmayı vuracağız, 5 yıllık bir sürecimiz var" "Taze su girişinin artmasıyla körfezin yüzülebilir olacağına inanıyorum.
 • 11:35İzmir Körfezi'nde "Tarama" Başlıyorİzmir Körfezi'nin yeniden yüzülebilir hale getirilmesi ve büyük konteyner gemilerinin limana yanaşabilmesi için İZSU ve TCDD işbirliğiyle yapılacak dip tarama işleminin başlatılması için son aşamaya gelindi.
 • 13:54CHP'li Altıok, 'Marksist-Leninist ve Ateist' Suçlamasını TBMM'ye TaşıdıCHP'li Altıok, 'Marksist-Leninist ve Ateist' Suçlamasını TBMM'ye TaşıdıChp Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Zeynep Altıok Akatlı, ÇİBEM'de isimsiz ihbar mektubuyla başlatılan incelemeyi Meclis'e taşıdı ve İçişleri Bakanı Ala'ya 6 soru sordu.
 • 10:17Çiğli Bölge Eğitim HastanesiÇiğli'de kısa süre önce açılan Çiğli Bölge Eğitim Hastanesi'nde açık kalp ameliyathanesinin hazır hale getirildiği bildirildi.
 • 20:18İzmir'de Bıçaklı Kavga: 1 Ölü, 2 Yaralıİzmir'in Bergama ilçesinde iki grup arasında çıkan kavgada bıçaklanan 1 kişi öldü, 2 kişi yaralandı.
 • 16:45"Marksist, Leninist ve Ateist" Olmakla Suçlanan Müdür Konuştu: Hedef Gösterdiler"Marksist, Leninist ve ateist" olmakla suçlanan ve mesleki kurslar veren ÇİBEM başkanı Serdar Sandal, "Bir meczubun dilekçesiyle hedef gösterilmem doğru değil." dedi.
 • 16:23İzmir'de Demir Çubuklu, Bıçaklı Kavga: 1 Ölü, 2 Ağır Yaralıİzmir'de Demir Çubuklu, Bıçaklı Kavga: 1 Ölü, 2 Ağır Yaralıİzmir’in Bergama ilçesinde, iddialara göre yasak aşk nedeniyle çıkan bıçaklı, demir çubuklu kavgada 1 kişi öldü, 2 kişi de yaralandı.
 • 15:26Bakanlık Sordu, Marksist, Leninist ve Ateist Müdür KonuştuBakanlık Sordu, Marksist, Leninist ve Ateist Müdür Konuştuİçişleri Bakanlığı'na Marksist, Leninist ve Ateist olarak şikayet edilen Serdal Sandal, "Bir meczubun dilekçesi ile hedef gösterildim" dedi.
 • 09:50İzmir'de 4 Hastane Sağlık Bilimleri Üniversitesi'ne Bağlandıİzmir'de 4 Hastane Sağlık Bilimleri Üniversitesi'ne Bağlandıİstanbul'da kurulan Türkiye Sağlık Bilimleri Üniversitesi bünyesine İzmir'den de 4 hastane katıldı.
 • 12:56Karşıyaka Kampı ErtelendiSpor Toto 2. Lig'e düşen transfer yasaklısı Karşıyaka'da yönetim, eldeki profesyonel olmayan genç futbolcuların durumunu görmek için yapmayı planladığı kampı erteledi.
 • 12:37Mahkemeden Tüketicileri Sevindirecek KararMahkemeden Tüketicileri Sevindirecek KararÇiğli'de oturan Özge Küçükerdönmez, ev sahibi olmak için 3 yıl önce bir inşaat firması ile satış sözleşmesi yaptı.
 • 11:49Mahkemeden Tüketicileri Sevindirecek KararMahkemeden Tüketicileri Sevindirecek Kararİzmir'de, Özge Küçükerdönmez, ev almak için sözleşme yaptığı inşaat şirketi daireyi zamanında teslim etmeyince, şirket ve bankaya karşı açtığı 'Satış ve kredi sözleşmesinin feshi' davasını kazandı.
 • 08:02Harmandalı Çöplüğünde Yangın (2)Saatler SONRA SÖNDÜRÜLDÜÇiğli'de çöplük alanda yangın ve rüzgar nedeniyle büyüyen yangın ekiplerin 8 saat süren çalışması sonucunda kontrol altına alınarak söndürüldü.
 • 07:24Harmandalı Çöplüğünde Çıkan Yangın Söndürüldüİzmir’in Çiğli ilçesinde, çöplük alanda çıkan yangın yaklaşık 3 saatlik bir çalışma sonucu söndürüldü.
 • 01:35Harmandalı Çöplüğü Alev Alev YanıyorHarmandalı Çöplüğü Alev Alev Yanıyorİzmir’in Çiğli ilçesinde, çöplük alanda çıkan ve şiddetli rüzgar nedeniyle kısa sürede büyüyen yangın söndürülemezken, yangın nedeniyle Harmandalı ve Çiğli ilçesinin bazı kesimleri kara dumanla kaplandı.
 • 08:38Denge Eğitim Fuarı Denge'de Hayal Gücü Devreye Girdi İlki düzenlenen Denge Eğitim Fuarı 28 Mayıs Cumartesi tarihinde ziyaretçilerini ağırladı.
 • 11:14İzmir Polisi Çocuklarla İftarda Buluştuİzmir Polisi Çocuklarla İftarda Buluştuİzmir Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü tarafından “Bir Çocuk Bir Dünya” Projesi kapsamında, çocuklar ve aileleri ile İzmir polisi iftar yemeği etkinliğinde bir araya geldi.
 • 20:12PKK'nın PKK'nın "Ege Planı" Nusaybin'de Ele GeçirildiPKK'nın Ege yapılanmasının, iki ay önce Mardin'in Nusaybin ilçesindeki operasyonda ele geçirilen kroki ve notlar sayesinde büyük oranda çökertildiği belirtildi.
 • 16:08Terör Örgütü PKK İzmir'de Adeta Cephanelik KurmuşTerör Örgütü PKK İzmir'de Adeta Cephanelik KurmuşPKK’nın Ege yapılanması çökertildi, terör örgütünün İzmir’deki patlayıcı deposu ele geçirildi, özelikle turizm illerinde yapacağı sansasyonel eylemler önlendi,Edinilen bilgiye göre, Mardin’in Nusaybin ilçesinde terör örgütü PKK’ya yönelik sürdürülen operasyonlarda bir eve düzenlenen baskında önemli bilgi, kroki ve notlar ele geçirildi.
 • 15:58PKK'nın "Ege Planı" Nusaybin'de Ele GeçirildiTerör örgütü PKK'nın, geçen yıl mart ayından bu yana oluşturmaya çalıştığı Ege yapılanmasının, iki ay önce Mardin'in Nusaybin ilçesindeki operasyonda ele geçirilen kroki ve notlar sayesinde büyük oranda çökertildiği belirtildi.
 • 13:49İder Mobilya'dan İzmir'e ikinci mağazaİder Mobilya'dan İzmir'e ikinci mağazaKaliteli ve uygun fiyatlı ürünlerini ikinci mağazası ile İzmir halkıyla buluşturmaya devam eden İder Mobilya, satış ağını genişletiyor.
 • 11:39İzmir'deki Hain Planın İzi, Nusaybin'de Bulunduİzmir'deki Hain Planın İzi, Nusaybin'de BulunduPKK'nın, İzmir'de planladığı saldırının krokileri, Mardin'de ortaya çıktı. Ele geçirilen krokiyi inceleyen birimler, çözüm süreci devam ederken gömülen silahları buldu.
 • 10:58İzmirliler Konut Alırken, İzmirliler Konut Alırken, "Önce Çocuğum" Diyorİzmir’in cazibesi artarken konut fiyatlarında da dünya ile yarışıyor.
 • 10:35MEB İzmir TEOG taban puanları 2016MEB İzmir TEOG taban puanları 2016MEB İzmir TEOG taban puanları 2016. 2016 TEOG sınav sonuçlarının açıklanmasından sonra şimdi gözler lise taban puanlarında. 2016 TEOG lise taban puanları açıklandı.
 • 10:31Ege'nin Zeytinyağı Güneşle ParlayacakEge'nin Zeytinyağı Güneşle ParlayacakTariş Zeytin ve Zeytinyağı Birliği, üretim tesislerinde kullandığı enerjinin yüzde 70’ini karşılayacak güneş enerjisi yatırımıyla stratejik bir adım attı.
 • 09:49Ege'nin zeytinyağı güneşle parlayacak TÜRKİYE ve dünyanın en başarılı kooperatifçilik öykülerinden birini yazan Tariş Zeytin ve Zeytinyağı Birliği, üretim tesislerinde kullandığı enerjinin yüzde 70'ini karşılayacak güneş enerjisi yatırımıyla stratejik bir adım attı.
 • 13:07İzmir'de Cinsel Saldırı Şüphelisi Tutuklandıİzmir'de Cinsel Saldırı Şüphelisi Tutuklandıİzmir'in Çiğli İlçesi'nde 27 yaşındaki H.P., 21 yaşındaki F.E. isimli kadına cinsel saldırıda bulunup, dövdüğü ve 300 lirasını aldığı iddiasıyla tutuklandı.
 • 11:15"Daha İyi Bir Yaşam İçin" Sürdürülebilirliğe Tam DestekUzun yıllardır çevre bilinciyle hareket ederek, doğa üzerindeki etkisini her yıl daha da azaltmayı hedefleyen Pınar, 2015 yılında sürdürülebilirlik alanında gerçekleştirdiği çalışmaları açıkladı.
 • 10:56İkçü'nün İlk Mühendisleri Alandaİkçü'nün İlk Mühendisleri Alandaİzmir Kâtip Çelebi Üniversitesi Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi, ilk mezunlarını verdi.
 • 15:38Türk Kızılayı'ndan Türk Kızılayı'ndan "Ramazan" ÇağrısıTürk Kızılayı İzmir Şubesi’nin ev sahipliğinde toplanan 340 bin ünite kanın Ege Bölgesi’ndeki 134 hastanenin 132’sinin kan ihtiyacının karşılandığı belirtildi.
 • 20:53Şehit Cenazesinde Kılıçdaroğlu'na Yönelik ProtestoŞehit Cenazesinde Kılıçdaroğlu'na Yönelik ProtestoGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: CHP ilçe örgütünün yürüyüşü Yürüyen merdivenlerden çıkanlar Üst geçitten yürüyenler AK Parti Çiğli ilçe binasının önüne siyah çelenk bırakılması Şehit cenazesinde Kılıçdaroğlu'na yönelik protesto.
 • 19:54Şehit Cenazesinde Kılıçdaroğlu'na Yönelik ProtestoCHP Çiğli İlçe Teşkilatı, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun dün Fatih Camisi'nde protesto edilmesini kınadı.
 • 17:57CHP'li Aksünger: Başkanlık Sisteminin Provası YapılıyorChp Genel Başkan Yardımcısı Erdal Aksünger, İstanbul'daki şehit polislerin cenazesinde Kemal Kılıçdaroğlu'nun önüne tabanca kurşunu bırakılması ilgili yaptığı açıklamada, "Bu olayla arzulanan Başkanlık sisteminin provası yapılmıştır.
 • 12:58Çiğli'de Dikkat Çeken Konut Projesine Yoğun İlgiÇiğli'de Dikkat Çeken Konut Projesine Yoğun İlgiİzmir’de Çiğli ilçesinde, yedi dönüm arazi üzerine kurulan ve iki blokta toplam 137 daireden oluşan konutlar büyük ilgi gördü.
 • 17:01Genç Karikatürcüler Yetişiyor: 1045 Öğrenci Hayvan Hakları Konulu Karikatür ÇizdiGenç Karikatürcüler Yetişiyor: 1045 Öğrenci Hayvan Hakları Konulu Karikatür ÇizdiAydın doğan Vakfı ve Yaratıcı Çocuklar Derneği'nin işbirliğiyle düzenlenen, "Hayvan Hakları" konulu karikatür yarışmasının ödül töreni dün Kozzy Alışveriş ve Kültür Merkezi, Gönül Ülkü Gazanfer Özcan Sahnesi'nde gerçekleştirildi.
 • 15:05Çiğli Belediyesinde "Usulsüzlük" İddiasıAK Parti Çiğli Belediyesi Meclis Grup Başkanvekili Mesut Demirkaya, Çiğli Belediyesinin geçen yıl yapılan bazı alımlarda 10 milyon liraya yakın usulsüzlük yapıldığını iddia ederek, gereğinin yapılmaması halinde sorumlular hakkında suç duyurusunda bulunacaklarını belirtti.
 • 13:13Çiğli Belediyesi'ne 12 Sayfalık Denetim RaporuÇiğli Belediyesi'ne 12 Sayfalık Denetim RaporuÇiğli Belediyesi Denetim Komisyonu Raporu’nun tamamlanmasının ardından basın toplantısı düzenleyen komisyon üyesi Mesut Demirkaya, rapordan örnekler vererek, 2014 yılında 3,5 milyon TL olan bütçe açığını 2015 yılında 21-22 milyon TL’lik çıktığını söyledi.
 • 12:16İzmir'in Asırlık Camileri Ramazana Hazırİzmir'de yüzyıllar önce yapılan tarihi camiler mimarisi ve ihtişamıyla dikkati çekiyor.
 • 08:53Karnaval tadında bir gündüKarnaval tadında bir gündüİzmir Büyükşehir Belediyesi'nin sosyal projelerinden yararlanan yüzlerce çocuk, Kültürpark'ta düzenlenen şenlikte bir araya geldi.
 • 16:395 Haziran Dünya Çevre Günü'nde İzmir farkı Çocuklara sözümüz varBaşkan Aziz Kocaoğlu, "Çocuklarımıza söz verdik. Geleceğin kentini yaratırken, geleceğin kaynaklarını bugünden tüketmemek zorundayız" dedi.
 • 11:12İzmir "On Bir Ayın Sultanı"Na Hazırİzmir'de, "on bir ayın sultanı" ramazanın, amacına uygun yaşanabilmesi için hazırlıklar tamamlandı.
 • 12:12Senem Kılıç'tan Senem Kılıç'tan "Endüstri 4.0" ÇağrısıStratejik Ortaklık ve Yönetim Danışmanı Senem Kılıç, İzmir Çiğli 2. Ana Jet Üssü’nde Endüstri 4.0 konulu bir konferans verdi.
 • 22:34Başbakan Yıldırım, İzmir'de: (1)Başbakan Binali Yıldırım, bölücü terör örgütünü içeriden ve dışarıdan kimlerin desteklediğini iyi bildiklerini belirterek, "Bu ülkeye, aziz millete karşı bu aymazlığı yapanlar yarın bu milletin yüzüne bakamayacaklar.
 • 09:53İzmirli çocuklar tiyatroya doyacakİzmirli çocuklar tiyatroya doyacakİzmir Büyükşehir Belediyesi, Haziran ayında 8'i çocuklar için olmak üzere toplam 12 tiyatro oyununu seyirciyle buluşturacak.
 • 13:40Karşıyaka'ya Tolungüç'ten Veda SinyaliKarşıyaka'da ligin son 9 haftasında takımın başına getirilen teknik sorumlu Soner Tolungüç, tecrübeli futbolcuların takımda tutulmaması ve transfer yasağının da kalkmaması halinde ayrılabileceği sinyalini verdi.
 • 15:45Üç Şehirde Üstün Zekalı İlköğretim Okulu AçılacakÜç Şehirde Üstün Zekalı İlköğretim Okulu Açılacakİstanbul'da üstün zekalı çocuklara eğitim veren bir özel okul, Bursa, İzmir ve Ankara'da da kampüsler açacak.