SON DAKİKA ÇİĞLİ HABERLERİ

Son Dakika Çiğli Haberleri

 • 28 Temmuz 2016 16:38Adana Ahlaki Durum' Gerekçesiyle Ordudan Atılınca İntihar Eden Üsteğmen Nazlıgül'ün Komutanı...Adana Ahlaki Durum' Gerekçesiyle Ordudan Atılınca İntihar Eden Üsteğmen Nazlıgül'ün Komutanı...Ahlaki durum' gerekçesiyle ordudan atılınca intihar eden Üsteğmen Nazlıgül'ün komutanı FETÖ'cü çıktı'Neden makyaj yapıyorsun?' diye sorgulanıp 'Disiplinsizlik ve ahlaki durum' gerekçesiyle görevden uzaklaştırılınca intihar eden 1 çocuk annesi Üsteğmen Nazlıgül Daştanoğlu'nun son görev yeri olan 12'nci Hava Ana Ulaştırma Üs'nün o dönem komutanı olan Tümgeneral Mehmet Cahit Bakır ile Genelkurmay Başkanı adına olayın soruşturması için görevlendirilen Korgeneral Mustafa Özsoy,15 Temmuz darbe girişiminden sonra tutuklandı.
 • 28 Temmuz 2016 16:38El Konulan Sağlık Birimleri Hizmete GirdiEl Konulan Sağlık Birimleri Hizmete Girdiİzmir'de, darbe girişiminin ardından ilan edilen OHAL kapsamında alınan tedbirlere yönelik çıkartılan ve Resmi Gazete'de yayınlanan Kanun Hükmünde Kararname ile kapatıldıktan sonra İzmir Kuzey Bölgesi Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği bünyesindeki hastanelere bağlanan kurumlardan Şifa Üniversitesi'nin iki birimi hizmete girdi.
 • 28 Temmuz 2016 15:40Ankara'da F-16'lara Yakıt İkmali Yapan Pilotun İfadesi Ortaya ÇıktıAnkara'da F-16'lara Yakıt İkmali Yapan Pilotun İfadesi Ortaya ÇıktıDarbe gecesi Ankara'yı bombalayan F-16'lara havada yakıt nakli yapan tanker uçağının pilotu Üstteğmen Fatin Akbulut'un ifadesinde telsizden kimseyle temas kurmadıklarını söyledi.
 • 28 Temmuz 2016 13:46HBB'nin Kilit Parke Taşı Atağı Hız Kesmeden Devam EdiyorHBB'nin Kilit Parke Taşı Atağı Hız Kesmeden Devam Ediyor15 Temmuz darbe girişimi ardından kent meydanlarında başlayan Demokrasi Nöbetleri 13. Gününe girdi.
 • 28 Temmuz 2016 13:45Ordudan Atılınca İntihar Eden Üsteğmen Nazlıgül'ün Komutanı FETÖ'cü ÇıktıOrdudan Atılınca İntihar Eden Üsteğmen Nazlıgül'ün Komutanı FETÖ'cü Çıktı"Neden makyaj yapıyorsun?" diye sorgulanıp ordudan atılınca intihar eden Üsteğmen Nazlıgül Daştanoğlu'nun komutanları FETÖ'cü çıktı.
 • 28 Temmuz 2016 13:43El Konulan Sağlık Birimleri Hizmete GirdiEl Konulan Sağlık Birimleri Hizmete Girdiİzmir'de, darbe girişiminin ardından ilan edilen OHAL kapsamında alınan tedbirlere yönelik çıkartılan ve Resmi Gazete'de yayınlanan Kanun Hükmünde Kararname ile kapatıldıktan sonra İzmir Kuzey Bölgesi Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği bünyesindeki hastanelere bağlanan kurumlardan Şifa Üniversitesi'nin iki birimi hizmete girdi.
 • 28 Temmuz 2016 12:14Mete Yarar Erdoğan'a Saldırı Düzenleyen 11 Askerin Sırrını AnlattıMete Yarar Erdoğan'a Saldırı Düzenleyen 11 Askerin Sırrını AnlattıEski Bordo Bereli Mete Yarar, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a saldırı düzenleyen ve halen firari olan 11 kişilik ekibin sırrını anlattı. Grup içindeki 1 kişinin ise tanınmadığını belirtti.
 • 28 Temmuz 2016 07:40TSK'da İhraç Depremi: Bin 684 Asker İhraç EdildiTSK'da İhraç Depremi: Bin 684 Asker İhraç EdildiYaş toplantısı öncesi Resmi Gazete'de yayınlanan ihraç kararnamesine göre TSK'dan 149 general ve amiral, bin 99 subay ve 436 astsubay ihraç edildi.
 • 28 Temmuz 2016 07:38Yarbay İtiraf Etti! Darbecilere Erdoğan'ın Yerini ABD BildirecektiYarbay İtiraf Etti! Darbecilere Erdoğan'ın Yerini ABD BildirecektiCumhurbaşkanı Erdoğan'ın yerinin tespit edilememesi halinde cuntacılar, Amerikalılar'dan yer tespiti ve net konum ile ilgili yardım alarak operasyonu gerçekleştirecekti.
 • 28 Temmuz 2016 07:20Darbeci Pilot Bolat: Hava Kuvvetleri Ülkeyi Yerle Bir EdecektiDarbeci Pilot Bolat: Hava Kuvvetleri Ülkeyi Yerle Bir EdecektiEtkin pişmanlık hükümlerinden yararlanmak istediğini söyleyen Kara Pilot Yarbay Murat Bolat'ın ifadesi şok etti. Bolat, "Hava kuvvetleri ülkeyi yerle bir edecekti." dedi.
 • 28 Temmuz 2016 01:23Ohal'e İlişkin İkinci Khk Resmi Gazete'de Yayımlandı (8)"Olağanüstü Hal Kapsamında Alınması Gereken Tedbirler ile Bazı Kurum ve Kuruluşlara Dair Düzenleme Yapılması Hakkında Kararname" ile 249 havacı, 7 karacı pilot Türk Silahlı Kuvvetlerinden (TSK) ihraç edildi.
 • 27 Temmuz 2016 18:31Fetö'nün Darbe Girişimine İlişkin Soruşturmaİzmir'in Tire ilçesinde Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine ilişkin soruşturma kapsamında örgütle bağlantılı olduğu değerlendirilen derneğin kurucu üyesi olduğu iddiasıyla gözaltına alınan şüphelinin iş yerinde FETÖ elebaşı Fetullah Gülen imzalı yazı ele geçirildi.
 • 27 Temmuz 2016 17:50Darbeci Askerlerden 2'si Adliyeye Sevk Edildi (2)- YenidenDarbeci Askerlerden 2'si Adliyeye Sevk Edildi (2)- Yeniden15 TEMMUZ gecesi Muğla'nın Marmaris İlçesi'nde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kaldığı otele saldıran darbeci askerler arasında bulunan ve geçen pazartesi günü yakalanan 7 askerden 2'si Muğla'da adliyeye sevkedildi.
 • 27 Temmuz 2016 17:38Yarbay Güven, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Suikast Planını AnlattıDarbe girişimine ilişkin soruşturma kapsamında tutuklanan Yarbay Emin Güven, gözaltına alındıktan sonra verdiği ilk ifadesinde, 15 Temmuz günü Muhafız Alayı'nda, Kurmay Albay Fırat Alakuş ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Başyaveri Albay Ali Yazıcı'nın bulunduğu 5-6 kişinin toplantı yaptığını belirterek, "Konuşmalardan duyduklarıma göre, Cumhurbaşkanı'nın yeri öğrenilecek, bir ekip gidip Cumhurbaşkanı'nı alacaktı ancak tam yerini bilmiyorlardı.
 • 27 Temmuz 2016 16:59Zekeriya Kuzu'nun 'Alevileri Aramızdan Atmamız Lazım' Dediği Ortaya ÇıktıZekeriya Kuzu'nun 'Alevileri Aramızdan Atmamız Lazım' Dediği Ortaya ÇıktıÇiğli İmamı diye anılan Astsubay Zekeriya Kuzu'nun personele 'Hepimiz bir arada olmalıyız. İçimizde bulunan Alevi kökenli personel, sisteme ve ahlakımıza zarar vermektedir.' dediği ortaya çıktı.
 • 27 Temmuz 2016 15:19Yarbay Güven: Yaver Yazıcı Erdoğan'ın Yerini ÖğrenecektiYarbay Güven: Yaver Yazıcı Erdoğan'ın Yerini ÖğrenecektiÖzel Kuvvetler Komutanlığı'nda görevli Yarbay Emin Güven, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın başyaveri Ali Yazıcı'nın darbe gecesi Erdoğan'ın yerini bulmakla görevlendirildiğini anlattı.
 • 27 Temmuz 2016 15:10İzmir'de CHP'den AK Parti'ye ZiyaretCHP İzmir İl Başkanı Alaattin Yüksel ve il yönetim kurulu üyeleri, AK Parti İzmir İl Başkanlığını ziyaret etti.
 • 27 Temmuz 2016 14:25Aranan Darbeci Askerlerin Fotoğrafları 'Acil' Koduyla Dağıtıldı (3)- YenidenAranan Darbeci Askerlerin Fotoğrafları 'Acil' Koduyla Dağıtıldı (3)- YenidenMarmaris'te Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kaldığı otele saldırdıktan sonra kaçan ve 12 gündür aranan 11 askerin kimlikleri belirlendi.
 • 27 Temmuz 2016 13:18Pilotların Dış Görev ve Yolluğundan "Himmet" KesintisiFetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimiyle ilgili bilgi sahibi olarak ifadesine başvurulan Konya 3. Ana Jet Üs Komutanlığı 135. MAK ve İHK Filo Komutanlığında görevli Astsubay K.L, sadece FETÖ/PDY üyelerinin gönderildiği yurt dışı görev ve yolluğundan "himmet" kesintisi yapıldığını belirtti.
 • 27 Temmuz 2016 11:52Aranan Darbeci Askerlerin Fotoğrafları 'Acil' Koduyla DağıtıldıAranan Darbeci Askerlerin Fotoğrafları 'Acil' Koduyla DağıtıldıMarmaris'te Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kaldığı otele saldırdıktan sonra kaçan ve 12 gündür aranan 11 askerin kimlikleri belirlendi.
 • 27 Temmuz 2016 10:03Erdoğan'ın Kaldığı Otele Saldıran Firari Darbeci Askerlerin Kimlikleri Belli OlduErdoğan'ın Kaldığı Otele Saldıran Firari Darbeci Askerlerin Kimlikleri Belli OlduMarmaris'te Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kaldığı otele saldırdıktan sonra 12 gündür aranan firari durumdaki 11 askerin kimlikleri belirlendi. Acil koduyla tüm ekiplere dağıtıldı.
 • 27 Temmuz 2016 09:24İzci sözüİzci sözüİzmir Büyükşehir Belediyesi'nin Çiğli ve Uzundere Çocuk Gençlik Merkezi'ndeki öğrenciler, 12 haftalık izcilik eğitimini 5 günlük Gümüldür yaz kampı ile noktaladı.
 • 26 Temmuz 2016 18:42"Paşa" Lakaplı Darbeci Zekeriya Kuzu'dan İlk İfade! İddiaları ReddettiErdoğan'ın kaldığı otele saldırı düzenleyen askerlerden Çiğli Ana Jet Üs Komutanlığı'nın "imamı" 'Paşa' lakaplı Astsubay Başçavuş Zekeriya Kuzu, "imam" ve "paşa" iddialarını reddetti
 • 26 Temmuz 2016 15:36Başkan Uğur, Bandırma'da Demokrasi Nöbetine KatıldıBaşkan Uğur, Bandırma'da Demokrasi Nöbetine KatıldıBandırma ve Gönen’de düzenlenen demokrasi nöbetine katılan Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, FETÖ terör örgütünün din ile alakası olmadığını, dini kullandığını ifade eden Uğur, “FETÖ terör örgütü sapık bir dini ideolojiye sahip. Bir dikta rejimi kurmak istiyordu.
 • 26 Temmuz 2016 14:29Uğur; Uğur; "Fetö'nün Işid'den, PKK'dan Farkı Yok"15 Temmuz darbe girişiminin ardından başlayan "Demokrasi Nöbetleri", Balıkesir ve ilçelerinde, binlerce vatandaşın katılımı ile devam ediyor.
 • 26 Temmuz 2016 13:48Bandırma ve Gönen'de Binler Demokrasi ŞölenindeBandırma ve Gönen'de Binler Demokrasi Şöleninde15 Temmuz Darbe Girişimi ardından başlayan Demokrasi Nöbetleri tüm Türkiye'de olduğu gibi aynı heyecan ve kararlılıkla Balıkesir ve ilçelerinde de binlerce vatandaşın katılımı ile sürüyor.
 • 26 Temmuz 2016 12:44Marmaris'te Otele Saldıran Askerlerin Gösterdiği Alanda Silah ve Mühimmat BulunduMarmaris'te Otele Saldıran Askerlerin Gösterdiği Alanda Silah ve Mühimmat BulunduÜyesi askerler, 15 Temmuz'daki darbe girişiminin ardından, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Marmaris'te tatilini geçirip, kısa süre önce ayrıldığı otele saldırı düzenledi.
 • 26 Temmuz 2016 11:18Bu Yakalananlar Buz Dağının Görünen Kısmı"Hava Kuvvetleri Komutanlığından 2010 yılında "Binbaşı" rütbesindeyken zorla emekli edilmeye çalışılan ve daha sonra istifa ettirilen Hakan Filiz, askeri hayatı boyunca Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyeleriyle yaşadıklarını ve mücadelesini anlattı.
 • 26 Temmuz 2016 11:14Suikast Timinin Pilotu: Cumhurbaşkanı'nın Helikopterini Gördüm, Kimseye SöylemedimSuikast Timinin Pilotu: Cumhurbaşkanı'nın Helikopterini Gördüm, Kimseye SöylemedimDarbe gecesi Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kaldığı otele baskın yapan timi taşıyan helikopterin pilotu, "Cumhurbaşkanına ait helikopterin uçtuğunu gördüm kimseye söylemedim." dedi.
 • 26 Temmuz 2016 08:29Gökova ve Çetibeli Kaçak 11 Darbecinin Yakalanması İçin Ablukaya AlındıGökova ve Çetibeli Kaçak 11 Darbecinin Yakalanması İçin Ablukaya AlındıErdoğan'a suikast planlayan timin kaçak 11 üyesinin yakalanması için Marmaris'in Gökova ve Çetibeli bölgesi polis ve askerler tarafından havadan ve karadan ablukaya alındı.
 • 26 Temmuz 2016 07:33Darbe İçin İmam FetvasıDarbe İçin İmam FetvasıSakarya Üniversitesi İlahiyat Fakültesi öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Adil Öksüz'ün Akıncılar Hava Üssü'ne giderek Gülen'in talimatlarını darbecilere ilettiği ve darbe fetvası verdiği öğrenildi.
 • 26 Temmuz 2016 00:32İzmir'de 17 Asker Tutuklandıİzmir’de, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ)’nün yaptığı darbe girişimi nedeniyle açılan soruşturma kapsamında gözaltına alınan ve buradaki işlemlerin ardından adliyeye sevk edilen 23 askerden 17’si tutuklandı.
 • 25 Temmuz 2016 23:04Güncelleme - Fetö'nün Darbe Girişimiİzmir'de Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine ilişkin soruşturma kapsamında gözaltına alınarak adliyeye sevk edilen 23 askerden 17'si tutuklandı.
 • 25 Temmuz 2016 20:49Cumhurbaşkanı'na Suikast Girişiminden Aranan Bazı Darbeci Askerlerin Yakalanma AnıCumhurbaşkanı'na Suikast Girişiminden Aranan Bazı Darbeci Askerlerin Yakalanma AnıFetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ayrılmasının ardından Muğla'nın Marmaris ilçesinde konakladığı otele saldırı düzenleyen askerlerden 4'ü daha yakalandı.
 • 25 Temmuz 2016 20:347 Darbeci Asker Marmaris'te Yakalandı15 Temmuz 2016 gecesi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kaldığı otele saldırı düzenleyen darbeci askerlerden 7 tanesi Marmaris'te Çetibeli Gökçetepe mevkiinde yakalandı.
 • 25 Temmuz 2016 19:17Marmaris Saldırısına Katılan Darbecilerden 7'si Yakalandı (6)Marmaris Saldırısına Katılan Darbecilerden 7'si Yakalandı (6)Kaçış PLANI İÇİN DÜN AKŞAM BİRARAYA GELMİŞLERDarbe girişminin ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kaldığı otele saldırıda bulunan kaçan darbeci 17 askerden 7'si bugün yakalandı.
 • 25 Temmuz 2016 18:59En Tehlikeli Firari 'Paşa' Lakaplı FETÖ İmamı YakalandıEn Tehlikeli Firari 'Paşa' Lakaplı FETÖ İmamı YakalandıMarmaris'te yakalanan 7 darbeci komandodan birinin de Çiğli Ana Jet Üssü'nün imamı 'Paşa' lakaplı FETÖ'cü terörist Hava Astsubay Zekeriya Kuzu olduğu ortaya çıktı.
 • 25 Temmuz 2016 18:25Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Suikast GirişimiFetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ayrılmasının ardından Muğla'nın Marmaris ilçesinde konakladığı otele saldırı düzenleyen askerlerden 4'ü daha yakalandı.
 • 25 Temmuz 2016 18:09Foça'da Kaza: 1 Ölüİzmir’in Foça ilçesinde, seyir halinde ilerleyen otomobilin bisikletli bir vatandaşa çarptı.
 • 25 Temmuz 2016 17:57FlaşDha YURT: Marmaris' te yakalanan askerler arasında Çiğli Ana Jet Üssünün imamı Paşa lakaplı Zekeriye Kuzu' nunda olduğu bildirildi.
 • 25 Temmuz 2016 14:2923 Asker Adliyeye Sevk Edildi23 Asker Adliyeye Sevk Edildiİzmir'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine ilişkin soruşturma kapsamında gözaltına alınan 23 asker, emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.
 • 25 Temmuz 2016 13:27Adana - İncirlik'te Darbe Gecesini 'Çiğli İmamı' Kuzu'nun Oğlu Anlattı -ArşivAdana - İncirlik'te Darbe Gecesini 'Çiğli İmamı' Kuzu'nun Oğlu Anlattı -Arşivİncirlik'te darbe gecesini 'Çiğli imamı' Kuzu'nun oğlu anlattıBekir Ercan Van'ın ABD'ye iltica isteğini bizzat üsdeki Amerikalılara ait binaya giderek yaptığı ortaya çıktıCUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan'ı Marmaris'te kaldığı oteli vurmakla görevli Çiğli 2'nci Ana Jet Üs Komutanlığı'nda 'generallere dahi emir veren' üs imamı Astsubay Başçavuş Zekeriya Kuzu'nun İncirlik'te görevli oğlu Uzman Çavuş Muhammet Emrah Kuzu, ifadesinde ilginç detaylar verdi.
 • 25 Temmuz 2016 12:56Fetö'nün Darbe Girişimiİzmir'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine ilişkin soruşturma kapsamında gözaltına alınan 23 asker, emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.
 • 25 Temmuz 2016 12:39'Çiğli İmamı' Kuzu'nun Oğlu Darbeci Generalin Şoförü Çıktı'Çiğli İmamı' Kuzu'nun Oğlu Darbeci Generalin Şoförü ÇıktıÇiğli 2'nci Ana Jet Üs Komutanlığı'nda 'generallere dahi emir veren' üs imamı Astsubay Başçavuş Zekeriya Kuzu'nun oğlunun uzman çavuş olduğu ve İncirlik Üssü komutanının şoförü olduğu ortaya çıktı.
 • 25 Temmuz 2016 12:37İzmir'de 23 Subay ve Astsubay Daha Adliyeye Sevkedildiİzmir'de 23 Subay ve Astsubay Daha Adliyeye Sevkedildiİzmir’de, FETÖ’ye lojistik destek sağladığı ileri sürülen 23 subay ve astsubay emniyetteki sorgulamalarının ardından adiyeye sevkedildi.
 • 25 Temmuz 2016 11:03Uzman Çavuş Parolayı Unutan Darbeci Askerleri Nizamiyeye AlmamışUzman Çavuş Parolayı Unutan Darbeci Askerleri Nizamiyeye AlmamışDarbe gecesi Çiğli 2. Ana Jet Üs Komutanlığı nizamiye kapısında nöbet tutan uzman çavuşun ifadesi ortaya çıktı. Uzman çavuş yanlış parola söyleyen darbeci askerleri nizamiyeye almamış.
 • 25 Temmuz 2016 07:37Darbecilerin Hazırladığı TSK Atama Listesi! Oteli Basan General MİT Müsteşarı OlacaktıDarbecilerin Hazırladığı TSK Atama Listesi! Oteli Basan General MİT Müsteşarı OlacaktıFethullahçı Terör Örgütü'nün 15 Temmuz'da halk tarafından bastırılan darbe girişiminin başarılı olması durumunda TSK'da hayata geçirmeyi planladığı 'atama listesi' de ortaya çıktı.
 • 24 Temmuz 2016 13:34Ege Ordu Komutanı Abdullah Recep'in Emir Astsubayının 'Darbe Oyunu' Kameraya TakıldıEge Ordu Komutanı Abdullah Recep'in Emir Astsubayının 'Darbe Oyunu' Kameraya TakıldıDarbe girişimi sırasında Ege Ordu Komutanı Orgeneral Abdullah Recep'i gözaltına alacak darbeci askerleri, emir astsubayı olan Astsubay Adnan Karaman'ın gündüzden özel aracıyla karargaha soktuğu ortaya çıktı.
 • 24 Temmuz 2016 13:32Karşıyaka Davraz YolcusuSpor Toto 2'nci Lig'de yeni sezon hazırlıklarını 14 Temmuz'dan beri Çiğli Selçuk Yaşar Tesisleri'nde sürdüren Karşıyaka, yarın 12 günlük kamp için Isparta Davraz'a gidecek.
 • 24 Temmuz 2016 11:56Marmaris'te Aranan Askerlere Ait Telefonlar ve Hücum Yelekleri BulunduMarmaris'te Aranan Askerlere Ait Telefonlar ve Hücum Yelekleri BulunduDarbe girişiminde Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı öldürmek için görevlendirilen TİM'i arama çalışmaları sürüyor. Son olarak cep telefonları hücum yelekleri ormanlık alanda bulundu.