SON DAKİKA CİHAN HABER AJANSI HABERLERİ

Son Dakika Cihan Haber Ajansı Haberleri

19:55
Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi: Basın Özgürlüğünde Türkiye Kötüye Gidiyor Türkiye'nin de üye olduğu Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi, “Avrupa’da basın özgürlüğünün korunması” başlıklı raporu 19 'hayır' oyuna karşı 77 'evet' ile kabul etti.
Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi: Basın Özgürlüğünde Türkiye Kötüye Gidiyor
12:53
Freedom House Başkanı: Türkiye'de Gazetecilerin Tutuklanması Çok Ciddi Problem İnsan hakları, demokrasi, şeffaflık ve özgürlükler konusunda Türkiye’nin kötü gidişatı, Freedom House’un yayınladığı 2015 özgürlükler raporunda net olarak bir kez daha ortaya konuldu.
Freedom House Başkanı: Türkiye'de Gazetecilerin Tutuklanması Çok Ciddi Problem
19:21
Suriye'de Diyalog İçin Görüşmeler Devam Edecek Rusya’nın başkenti Moskova’da Suriye’den muhalefet ve hükümetin katılımı ile yapılan görüşmenin devamı niteliğinde yeni görüşmelerin yapılması planlanıyor.
Suriye'de Diyalog İçin Görüşmeler Devam Edecek
19:07
Tolgay ve Opare, Mersin İdmanyurdu Maçına Yetişiyor Beşiktaş'ın yeni transferleri Opare ve Tolgay Arslan'ın lisansının Süper Lig'de bu hafta oynayacakları Mersin İdmanyurdu maçına yetiştirileceği açıklandı.
18:05
Suriye Cephesi Üyesi Farid Şarif: Türkiye'den Beklentimiz Yok Rusya’nın başkenti Moskova’da Suriye krizine çözüm için muhalefet ve hükümet temsilcilerinin katılımı ile yapılan toplantılar devam ediyor.
Suriye Cephesi Üyesi Farid Şarif: Türkiye'den Beklentimiz Yok
17:09
Mehmet Baransu Serbest Kaldı Gazeteci Mehmet Baransu, iki ayrı soruşturma kapsamında gözaltına alınarak Kartal’daki Anadolu Adalet Sarayı’nda ifade verdi.
11:06
Türkiye, Rus Turistler İçin Tedbir Paketi Hazırlıyor Ukrayna krizi, Batılı ülkelerin uyguladığı yaptırımlar, petrol fiyatlarının düşmesi ve rublede devalüasyon nedeni ile zor günler yaşayan Rusya’da, tatil amaçlı yurt dışı çıkışlarının 2015’de yüzde 40 civarında azalması bekleniyor.
00:04
Yunanistan Dışişleri Bakanı Kotzias: Türkiye ile İyi Komşular Olmalıyız Yunanistan'da seçimlerden zaferle çıkan Radikal Sol Koalisyon Partisi (Syriza) ve Bağımsız Yunanlar Partisi tarafından oluşturulan kabine, yemin ederek göreve başladı.
Yunanistan Dışişleri Bakanı Kotzias: Türkiye ile İyi Komşular Olmalıyız
18:31
Eski Mazlumder Başkanından İfade Özgürlüğü İçin İmza Kampanyası T24 yazarı ve eski Mazlumder Genel Başkanı Ömer Faruk Gergeroğlu, ifade özgürlüğü için bir imza kampanyası başlattı.
15:28
Rekorlar Kitabına Girmek İçin Yapmadığı Şey Kalmadı Afganistan’ın başkenti Kabil’de ikamet eden 20 yaşındaki Ali Rıza isimli genç yılanlarla yatıp kalkıyor.
11:44
Savcı, Korkmaz Davasında Mütalaası Doğrultusunda Verilmeyen Cezaya İtiraz Etti Ali İsmail Korkmaz davasında savcı, polis memuru Mevlüt Saldoğan’ın mütalaası doğrultusunda cezalandırılmadığı gerekçesiyle 3. Ağır Ceza Mahkemesi ve Yargıtay’a itiraz etti.
Savcı, Korkmaz Davasında Mütalaası Doğrultusunda Verilmeyen Cezaya İtiraz Etti
20:19
Başbakan Davutoğlu'nun Programlarında Basına Ayrımcılık Yapıldı Diyarbakır ve Batman'da konuşan Başbakan Ahmet Davutoğlu, yasakları kaldırdıklarını belirterek, "Biz bütün yasakları kaldırdık.
15:43
Yunan Seçmen: Değişim, İş ve İtibar İstiyoruz Yunanistan’da sabah saat 07.00’de başlayan oy verme işlemi sorunsuz devam ediyor.
12:54
Türkiye'ye Sığınan Iraklı Türkmenler, Farklı Muamele Görmekten Şikayetçi İç savaştan kaçıp yeni umutlarla Türkiye’ye sığınan çok sayıda Türkmen aile, yaşadıkları sıkıntıların devam etmesine sitem etti.
Türkiye'ye Sığınan Iraklı Türkmenler, Farklı Muamele Görmekten Şikayetçi
12:33
Avşar, Yozgat'taki Olaylı Ak Parti Kongresini Anlattı AK Parti'nin olaylı geçen Yozgat 5. Olağan Kongresi'nde il başkanlığı için yarışan Zekeriya Avşar, seçimin baskı altında taraflı yapıldığını belirtti.
Avşar, Yozgat'taki Olaylı Ak Parti Kongresini Anlattı
10:52
Faz Editörü Dr. Hermann: Erdoğan Rakip Gördüğü Herkesi Yok Etmek İstiyor 'Erdoğan eğer Türkiye'yi bir diktatörlüğe dönüştürmek istiyorsa bunu başaramayacak.
Faz Editörü Dr. Hermann: Erdoğan Rakip Gördüğü Herkesi Yok Etmek İstiyor
09:44
Moskova'da Türk Kültür Günü'nde Müzik Ziyafeti Sunuldu (Özel) Türk-Rus Kültür Merkezi’nin Rusya’nın başkenti Moskova’da organize ettiği 'Türk Kültür Günü’nde' müzik ziyafeti sunuldu.
Moskova'da Türk Kültür Günü'nde Müzik Ziyafeti Sunuldu (Özel)
16:43
Jandarma, Ogün Samast Yakalanmadan Üzerindeki Silahla İlgili Rapor Hazırlamış 8 yıldır aydınlatılamayan Hrant Dink cinayeti ile ilgili her gün yeni bilgi ve belgeler ortaya çıkıyor.
Jandarma, Ogün Samast Yakalanmadan Üzerindeki Silahla İlgili Rapor Hazırlamış
16:06
Yunanistan'da Kaybolan Türk Turistleri 11 Araç ile Onlarca Kişi Arıyor Yunanistan'ın Orta Makedonya bölgesinin Pieria dağlarında kaybolan 12 Türk turisti arama çalışmaları sürüyor.
15:22
Syriza Partisi: "Türkiye ile Ekonomik İlişkileri Geliştirmek İstiyoruz" Yunanistan'da yarın yapılacak kritik erken genel seçimlerden zaferle çıkması beklenen anamuhalefet partisi Radikal Sol Koalisyon'un (Syriza) ekonomik politikalar sorumlusu Prof. Yannis Milios (60), Syriza hükümetinin Türkiye ile ekonomik ilişkileri daha da geliştirmek ve yeni fırsatlar oluşturmak için çalışacağını söyledi.
15:19
IŞİD'in Rehin Aldığı Japon Gazetecilerin Durumu Belirsizliğini Koruyor Suriye'de kaçırılan ve IŞİD tarafından 20 ocak Salı günü yayınlanan videoda serbest bırakılması için 200 milyon dolar istenen Japon gazetecilere verilen süre doldu.
13:42
Güney Afrika'da, Somali ve Pakistanlılara Ait Dükkanlar Yağmalandı Güney Afrika’daki Johannesburg şehrinin Soweto bölgesinde, Pazartesi günü Senosi Yusuf isimli Somalili bir dükkan sahibinin hırsızlık yapan 14 yaşındaki bir siyah genci vurması sonucu başlayan olaylarda, en az 3 kişi öldü, 163 kişi tutuklandı.
Güney Afrika'da, Somali ve Pakistanlılara Ait Dükkanlar Yağmalandı
12:53
Yeni Demokrasi Partisinde Moraller Bozuk: 'İstikrar İçin' Samaras Diyor Yunanistan'da yarın yapılacak seçimler öncesi muhafazakar Yeni Demokrasi Partisi (ND) seçmeni, istikrarın bozulmasından korkuyor.
Yeni Demokrasi Partisinde Moraller Bozuk: 'İstikrar İçin' Samaras Diyor
11:07
Görevden Alındı, Kıbrıs'ta Cumhurbaşkanı Adaylarından En Güçlüler Arasına Girdi Kıbrıs Türk tarafı adına uzun yıllar müzakereleri yürüten Kudret Özersay, bu görevine son verilmesinin ardından Cumhurbaşkanı adayı oldu.
Görevden Alındı, Kıbrıs'ta Cumhurbaşkanı Adaylarından En Güçlüler Arasına Girdi
17:31
Turgay Olcayto: Ekrem Kardeşimizin Sıkıntılı Döneminde Elbette Yanında Olacaktık Zaman Gazetesi Genel Yayın Müdürü Ekrem Dumanlı, medyayı hedef alan 14 Aralık operasyonundaki tutumu nedeniyle Türkiye Gazeteciler Cemiyeti (TGC) Başkanı Turgay Olcayto’ya teşekkür ziyaretinde bulundu.
17:14
Afganistan'da Binlerce Kişi Charlie Hebdo Dergisini Protesto Etti Afganistan'ın başkenti Kabil’de aralarında din adamlarının bulunduğu binlerce kişi, Hz. Muhammed'e (sav) hakaret içeren karikatürler yayınlayan Charlie Hebdo dergisini protesto etti.
11:54
Türk Yumurta İhracatçılarına Rusya'dan Alternatif 4 Güzergah Rusya Federal Bitki Koruma ve Karantina Servisi (Rosselhoznadzor), Ukrayna’nın Türkiye'den ithal edilen yumurta geçişine izin vermemesi üzerine, alternatif 4 güzergah önerdi.
Türk Yumurta İhracatçılarına Rusya'dan Alternatif 4 Güzergah
14:18
Taş Ocağından Atılan Mıcır ve Su, Zeytin Ağaçlarını Kuruttu Türkiye’nin zeytin üretim üssü Gemlik’te bir taş ocağından dökülen su ve mıcır, zeytin ağaçlarını kuruttu.
Taş Ocağından Atılan Mıcır ve Su, Zeytin Ağaçlarını Kuruttu
10:07
Türkiye'ye Biber Gazı Satan Fabrika Kapandı Türkiye'ye biber gazı satan Güney Koreli DaeKwang'ın fabrikası kapandı. Firmanın ihracat izninin de iptal edilmesi bekleniyor.
Türkiye'ye Biber Gazı Satan Fabrika Kapandı
16:38
Çgd: Twitter Linklerine Erişim Yasağı Türkiye'nin İtibarını Sıfıra İndiriyor Çağdaş Gazeteciler Derneği Genel Başkanı Ahmet Abakay, İstanbul 6. Sulh Ceza Hakimliği’nin gazetecilerin Twitter linklerine erişim yasağı getirmesini, "Uluslararası camiada da Türkiye’nin itibarı bu olaylarla, bu kararlarla sıfıra indirilmiş oluyor.
16:34
Zaman Yazarı Günseli Özen Ocakoğlu'nun Acı Günü Zaman Gazetesi Yazarı Günseli Özen Ocakoğlu'nun hayatını kaybeden 85 yaşındaki annesi Adile Özen, son yolculuğuna uğurlandı.
10:09
Türkiye Uzmanı Kürt Yazar : Çözüm Süreci Yürümüyor (Özel) Irak Bölgesel Kürdistan Yönetimi'nin önde gelen yazar ve siyasetçilerinden Hasan Ahmet; çözüm süreci, PKK'nın kanton bölge oluşturma çabası, Erbil'in gelişmeler karşısındaki tutumu ve Kürtlerin kendi içlerindeki mücadeleleriyle ilgili önemli açıklamalarda bulundu.
19:36
Bakü Katliamındaki Şehitler, Moskova'da Gözyaşlarıyla Anıldı Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de, 20 Ocak 1990 tarihinde çok sayıda sivil vatandaşın katledilmesiyle ilgili facia, Moskova’da gözyaşlarıyla anıldı.
Bakü Katliamındaki Şehitler, Moskova'da Gözyaşlarıyla Anıldı
18:14
Ülkeyi Popüler Yapan Diziler Yüzünden Bugün İnsanlar Hapse Atılıyor" Türkiye’nin kendisine, Batı’ya ve Müslüman dünyaya yapacağı en büyük katkının gerçek bir demokrasi olmaktan geçtiğini söyleyen Zaman yazarı ve Cihan Haber Ajansı Genel Müdürü Abdülhamit Bilici, demokrasi ve hukuktan uzaklaşmanın içeride olduğu kadar dışarıda da ülkemize büyük zarar verdiğini vurguladı.
19:24
Ukrayna'da Ortodokslar Buz Gibi Suya Girerek Vaftiz Oldu Ukrayna’daki Ortodokslar, Hazreti İsa'nın vaftiz edildiğine inanılan 19 Ocak gününü coşkuyla kutluyor.
Ukrayna'da Ortodokslar Buz Gibi Suya Girerek Vaftiz Oldu
11:57
İç Güvenlik Paketi Hak ve Özgürlüklerde Geriye Gitme Sonucunu Doğuracak' Turgut Özal Üniversitesi Ceza ve Ceza Usul Hukuku Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Yardımcı Doçent Doktor Haluk Çolak, İç Güvenlik Paketi’nin bireylerin hukuki güvenlik ilkesini zedeleyebilecek düzenlemeler olduğu kanaati taşıdığını söyledi.
İç Güvenlik Paketi Hak ve Özgürlüklerde Geriye Gitme Sonucunu Doğuracak'
14:07
Nazım Hikmet'i Kaçıran Erduran: Üsküdar'a Gidiyor Gibi Yapıp Karadeniz'e Geçtik Gazeteci ve oyun yazarı Refik Erduran, 64 yıl önce yaşanan Nazım Hikmet’in yurt dışına kaçış öyküsünü anlattı.
Nazım Hikmet'i Kaçıran Erduran: Üsküdar'a Gidiyor Gibi Yapıp Karadeniz'e Geçtik
11:39
Türkiye, 'Tramvay Kafe'de Tanıtıldı Kazakistan'da Türk Kültür ve Tanıtma Müşavirliği tarafından düzenlenen 'Türk Kültür Haftası' başladı.
11:03
Mete Vardar: İstersek Hemen Yarın Sağ Bek Oyuncusu Getirebiliriz Beşiktaş Yöneticisi Mete Vardar, "İstesek hemen yarın sağ bek oyuncusu getiririz ancak kulübün bir transfer politikasının olduğunu söyledi.
Mete Vardar: İstersek Hemen Yarın Sağ Bek Oyuncusu Getirebiliriz
10:12
Oğuz Dağlaroğlu: Yeni Yabancı Statüsü Türk Futbolunu Kurtarmaz (Özel) Akhisar Belediyespor'un ve Türk futbolunun tecrübeli kalecilerinden Oğuz Dağlaroğlu, gelecek sezon Türkiye'de uygulanacak yabancı oyuncu statüsünün Türk futbolunu kurtarmayacağını düşündüğünü söyledi.
15:11
Türk-Rus Kültür Merkezi'den Rus Engelli Çocuklara Ebru Dersi Dünyaca ünlü Moskova Devlet Puşkin Müzesi’nde ünlü Türk ebru ustası Edip Asan, engelli Rus çocuklara ders verdi.
10:20
Yılmaz Odabaşı: Akp, Öcalan'ın Konaklayacağı Yeri ve Nasıl Korunacağını Hazırladı Gazeteci, şair ve yazar Yılmaz Odabaşı, çözüm sürecinin Abdullah Öcalan için son şans olduğunu söyledi.
09:55
Efendimizin Savaşları Müdafaa Savaşıdır; 23 Yılda 13 Saat Kılıçlar Çekilmiştir' İlahiyatçı yazar Dr. Reşit Haylamaz, gerek Kur’an-ı Kerim, gerekse Peygamber Efendimiz’in (sav) hayatında şiddetin ve savaşın hiçbir zaman öncelikli gündem olmadığını söyledi.
Efendimizin Savaşları Müdafaa Savaşıdır; 23 Yılda 13 Saat Kılıçlar Çekilmiştir'
09:08
Olcay Şahan: 2. Yarıda Bütün Türkiye Beşiktaş'ı Konuşacak Olcay Şahan, ligin ilk yarısında bütün Türkiye'nin Beşiktaş'ı konuştuğunu, sezonun 2. yarısında da yine bütün Türkiye'nin Beşiktaş'ı konuşacağını söyledi.
Olcay Şahan: 2. Yarıda Bütün Türkiye Beşiktaş'ı Konuşacak
01:57
Mali'de Charlie Hebdo Protesto Edildi Mali’ni başkenti Bamako’da, Fransız mizah dergisi Charlie Hebdo, Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed'e (sas) hakaret anlamına gelen karikatür yayınlaması sebebiyle protesto edildi.
Mali'de Charlie Hebdo Protesto Edildi
17:30
Dersi Öğretmenler Değil Gazeteciler Verdi Zonguldak'ın Ereğli İlçesi Özel Fatih Koleji 11. sınıf öğrencileri geleneksel hale getirilen 4. gazete yarışması öncesinde Ereğli ve Zonguldak'tan gelen usta gazetecilerle bir araya geldi.
Dersi Öğretmenler Değil Gazeteciler Verdi
15:41
Malavi ve Mozambik'te Sel Faciası: 60 Ölü, Onbinlerce Evsiz Sahraaltı Afrika ülkeleri Malavi ve Mozambik'te üç gündür devam eden sağanak yağışların getirdiği sel felaketinde ilk belirlemelere göre en az 60 kişi öldü.
Malavi ve Mozambik'te Sel Faciası: 60 Ölü, Onbinlerce Evsiz
15:09
Yeşiller Eşbaşkanı: Erdoğan'ı Eleştirmeye Cüret Eden Gazeteciler Baskı Altında Avrupa Parlamentosu Yeşiller Grubu Eşbaşkanı Rebecca Harms, "Türkiye’de Erdoğan’ı eleştirmeye cüret edebilen bütün gazetecilerin sistematik bir baskıya tabii tutulduğunu görüyoruz.
Yeşiller Eşbaşkanı: Erdoğan'ı Eleştirmeye Cüret Eden Gazeteciler Baskı Altında
11:18
Düşen Petrol Fiyatı Güney Afrika'da Vatandaşın Bütçesini Yüzde 4,5 Rahatlatacak Dünya piyasalarında petroldeki düşüşün ardından Güney Afrika’da da fiyatlar son 6 yılın en düşük seviyesine indi.
Düşen Petrol Fiyatı Güney Afrika'da Vatandaşın Bütçesini Yüzde 4,5 Rahatlatacak
20:24
Aziz Yıldırım: Türkiye'nin En Büyük Spor Kulübüyüz Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, Kütahya'da yaptığı konuşmada, "Türkiye'nin en büyük spor kulübüyüz." dedi.
Aziz Yıldırım: Türkiye'nin En Büyük Spor Kulübüyüz
SonDakika.com - Son Dakika Haber - En Son Haberler
24 saat kesintisiz haber yayını
Hakkımızda | Reklam | İletişim
SonDakika.com Haber Portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. 29.01.2015 20:24:38. #1.11#
ŞUAN BURADASINIZ: SON DAKİKA CİHAN HABER AJANSI HABERLERİ
[Hata Bildir]