SON DAKİKA CİZRE HABERLERİ

Son Dakika Cizre Haberleri

 • 15:34PKK/YDG-H Terör Örgütünün Ankara Sorumlusu YakalandıPKK/YDG-H Terör Örgütünün Ankara Sorumlusu YakalandıAnkara İl Jandarma Komutanlığı'na bağlı ekipler tarafından yapılan operasyonda PKK/YDG-H terör örgütünün Ankara sorumlusu ve aranan bir diğer terörist yakalandı.
 • 09:38Cizre'de Gösteride Ateş Açıldı; 1 ÖlüCizre'de Gösteride Ateş Açıldı; 1 ÖlüŞırnak'ın Cizre İlçesi'nde gösteriler sırasında yaralanan 23 yaşındaki Abdullah Özdal yaşamını yitirdi.
 • 16:04Cizre Emniyet Müdürlüğü Ek Binasına Silahlı SaldırıCizre Emniyet Müdürlüğü Ek Binasına Silahlı SaldırıCizre İlçe Emniyet Müdürlüğü ek binasına uzun namlulu silahlarla saldırı düzenlendi. Binaya 6 kurşunun isabet ettiği saldırıda, ölen ya da yaralanan olmadı.
 • 16:58Cizre Devlet Hastanesi'ne Silahlı SaldırıCizre Devlet Hastanesi'ne Silahlı SaldırıŞırnak'ın Cizre İlçe Devlet Hastanesi'ne kimliği belirsiz kişi ya da kişiler tarafından uzun namlulu silahlarla ateş açıldı. Saldırıda ölen ya da yaralanan olmadı.
 • 02:11Bakan Yıldız'dan Boru Hattındaki Patlamaya İlişkin AçıklamaEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, “Bu akşam Türkiye - İran Doğalgaz Boru Hattı'nın; Türkiye - İran sınırının 15 km içerisinde, Ağrı ilimizin sınırları içerisindeki bir noktasına sabotaj düzenlenerek boru hattı patlatıldı.
 • 01:08Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız AçıklamasıEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, “Bu akşam Türkiye-İran Doğalgaz Boru Hattının; Türkiye-İran sınırının 15 km içerisinde, Ağrı ilimizin sınırları içerisindeki bir noktasına sabotaj düzenlenerek boru hattı patlatıldı.
 • 00:16Türkiye-İran Doğalgaz Boru Hattına SaldırıTürkiye-İran doğalgaz boru hattının, Türkiye-İran sınırının 15 kilometre içerisinde, Ağrı sınırları içerisindeki bir noktasına sabotaj düzenlenerek boru hattının patlatıldığı açıklandı.
 • 20:22Hakkari'deki Stk'lardan 'Operasyonları Durdurun' ÇağrısıHakkari'deki Stk'lardan 'Operasyonları Durdurun' ÇağrısıHakkari'deki STK'lardan 'operasyonları durdurun' çağrısı Hakkari'de bir araya gelen 42 sivil toplum kuruluşu (STK) temsilcisi, PKK kamplarına yönelik yapılan bombardıman başta olmak üzere, bölgede son dönemde gelişen operasyon ve olayların son bulması için ortak basın açıklaması yaptı.
 • 19:04Hakkari'deki Stk'lardan 'Operasyonları Durdurun' ÇağrısıHakkari'deki Stk'lardan 'Operasyonları Durdurun' ÇağrısıHakkari'de bir araya gelen 42 sivil toplum kuruluşu (STK) temsilcisi, PKK kamplarına yönelik yapılan bombardıman başta olmak üzere, bölgede son dönemde gelişen operasyon ve olayların son bulması için ortak basın açıklaması yaptı.
 • 18:33Cizre Devlet Hastanesine Silahla Ateş AçıldıCizre Devlet Hastanesine Silahla Ateş AçıldıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Selahattin Cizrelioğlu Devlet Hastanesi girişi - kurşunların isabet ettiği camlar - kırık camlardan detaylar - poliklinik girişi ve başhekimlik - hastaneden detaylar Şırnak'ta hastaneye silahla ateş açıldı- Cizre ilçesindeki Selahattin Cizrelioğlu Devlet Hastanesine uzun namlulu silahla saldırı düzenlendi Şırnak'ın Cizre ilçesinde hastaneye uzun namlulu silahla ateş açıldı.
 • 17:54Cizre'de Olaylar Sırasında Hastaneye 2 Kurşun İsabet EttiŞırnak'ın Cizre İlçesi'nde dün akşam çıkan olaylar sırasında, kimin ateşlediği belirlenemeyen silahtan çıkan 2 kurşunun, Selahattin Cizrelioğlu Devlet Hastanesi'nin polikliniklerden birinin penceresine isabet ettiği ortaya çıktı.
 • 17:20Mardin'deki Polise SaldırıNusaybin Bölge Trafik İstasyonuna dün gece silahla ve patlayıcıyla saldırı düzenleyen şüphelilerin kullandığı kamyonet, yakılmış halde bulundu.
 • 16:19Nusaybin'de Teröristler 3 Ambulansı TaradıNusaybin'de Teröristler 3 Ambulansı TaradıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Saldırıya uğrayan ambulanslar- Mermi izleri- Hastane bahçesinden genel görüntüler- Kazılan hendeklerin görüntüleri Güneydoğu'da terörist saldırılar- Törer örgütünü yönelik operasyonları bahane ederek Diyarbakır, Mardin, Şırnak ve Batman'da izinsiz gösteri yapan gruplar, polise motolofkokteyli ve havai fişeklerle saldırdı, mahalle girişlerine hendek kazdı- Nusaybin'de hastane bahçesinde park halindeki 3 ambulansa uzun namlulu silahlarla ateş eden teröristler, Cizre'de zırhlı araca roketatarla saldırıda bulundu-Sason'da köprüye yerleştirilen 18 kilogram patlayıcı etkisiz hale getiren polis, düzenlediği operasyonlarla çok sayıda molotofkokteyli ele geçirdi-Olaylarda 1 kişi yaralandı, 2 kişi gözaltına alındı Diyarbakır, Mardin, Şırnak ve Batman'da, terör örgütüne yönelik operasyonları bahane eden teröristler, polise yönelik saldırılarda bulundu.
 • 16:03Aa GününGünün öne çıkan gelişmeleri saat 16.00 itibarıyla şöyle: 1- TSK'dan hava operasyonu Diyarbakır 8. Ana Jet Üs Komutanlığından kalkan uçaklar yurtiçi ve yurtdışındaki hedefleri vurdu.
 • 15:16Güneydoğu'da Terörist SaldırılarDiyarbakır, Mardin, Şırnak ve Batman'da, terör örgütüne yönelik operasyonları bahane eden teröristler, polise yönelik saldırılarda bulundu.
 • 12:10Ertuğrul Kürkçü: Operasyonların Hedefi Işid Değil Hdp'nin BileşenleridirHDP İzmir Milletvekili Ertuğrul Kürkçü, operasyonların her ne kadar yetkili ağızlarca IŞİD'in oluşturduğu büyük güvenlik tehdidine yönelik olduğu söylense de Türkiye'nin her yerinde çok büyük ölçüde Halkların Demokratik Partisi'ni(HDP) bileşenlerini ve sol sosyalist güçleri hedef aldığını, IŞİD ile bağlantılı kişi ve kuruluşların operasyonlardan etkilenmediklerinin görüldüğünü söyledi.
 • 12:10Cizre'de 1 Kişi Daha YaralandıŞırnak’ın Cizre ilçesinde dün gece polisle çatışan YDG-H üyelerinden bir kişi yaralandı.
 • 09:03Cizre'de Polis Aracına Roketatarlı SaldırıCizre'de Polis Aracına Roketatarlı SaldırıŞırnak’ın Cizre ilçesinde izinsiz gösteriye müdahale eden polis zırhlı aracına roketatarlı saldırı düzenlendi.
 • 07:58Mardin'deki Saldırıda Yaralanan Polis Memuru Ankara'ya GetirildiMardin'in Nusaybin ilçesinde, gece saatlerinde gerçekleştirilen silahlı saldırıda yaralanan polis memurlarından biri, ambulans uçakla Ankara’ya getirildi.
 • 01:35Nusaybin'de Bölge Trafik İstasyonuna Silahlı SaldırıNusaybin'de Bölge Trafik İstasyonuna Silahlı SaldırıGörüntü Dökümü: - İzinsiz gösteriler- Jandarmanın olaya müdahalesi- Saldırıya uğrayan Bölge Trafik İstasyonu- Hastanede yaralıların taşınması Nusaybin'de Bölge Trafik İstasyonu'na yönelik saldırıda 3 polis yaralandı.
 • 00:27Mardin'de Polise SaldırıNusaybin'de Bölge Trafik İstasyonu'na yönelik saldırıda 3 polis yaralandı.
 • 22:24Cizre'de Olaylar Sırasında Ölen Genç, Toprağ VerildiCizre'de Olaylar Sırasında Ölen Genç, Toprağ VerildiŞırnak'ın Cizre ilçesinde dün çıkan olaylar sırasında evinin balkonunda otururken nerden geldiği belli olmayan bir kurşunun göğsüne isabet etmesi sonucu yaşamını yitiren Abdullah Özdal, binlerce kişinin katılımıyla toprağa verildi.
 • 21:43Cizre'de Olaylar Sırasında Ölen Genç, Toprağ VerildiCizre'de Olaylar Sırasında Ölen Genç, Toprağ VerildiŞırnak'ın Cizre ilçesinde dün çıkan olaylar sırasında yaşamını yitiren Abdullah Özdal, toprağa verildi.
 • 20:53Cizre'de Özdal'ın Cenaze Töreninden Sonra Olaylar ÇıktıCizre'de Özdal'ın Cenaze Töreninden Sonra Olaylar ÇıktıCizre’de dün akşam çıkan olaylarda ölen Abdullah Özdal’ın cenazesinin defnedilmesinden sonra olaylar çıktı.
 • 20:08Cizre'deki Olaylarda Ölen Abdullah Özdal'ın Cenazesi DefnedildiCizre'deki Olaylarda Ölen Abdullah Özdal'ın Cenazesi DefnedildiŞırnak’ın Cizre ilçesinde gösteriler sırasında vücuduna isabet eden kurşun ile hayatını kaybeden 23 yaşındaki Abdullah Özdal’ın cenazesi olaysız bir şekilde defnedildi.
 • 18:14Sarıyıldız, Mühimmat Taşıdığı İddiaları ile İlgili Açıklama YaptıSarıyıldız, Mühimmat Taşıdığı İddiaları ile İlgili Açıklama YaptıHDP Şırnak Milletvekili Faysal Sarıyıldız, Suruç’a silah taşıdığına ilişkin iddiaların gerçeği yansıtmadığına dikkat çekerek, iddialarla hem kendisinin hem de partisinin itibarsızlaştırılmaya çalışıldığını söyledi.
 • 17:24Cizre? de Emniyet Müdürlüğü Ek Binasına Silahlı SaldırıCizre? de Emniyet Müdürlüğü Ek Binasına Silahlı SaldırıŞırnak'ın Cizre İlçesi'nde bugün öğleden sonra kimliği belirsiz kişiler tarafından, uzun namlulu silahlarla Emniyet Müdürlüğü ek binasına ateş açıldı.
 • 17:23Cizre'de Emniyet Müdürlüğü Ek Binasına Silahlı SaldırıCizre'de Emniyet Müdürlüğü Ek Binasına Silahlı SaldırıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Cizre İlçe Emniyet Müdürlüğü ek binası- Ek Hizmet binası tabelası- Bina önündeki polis araçları-Bina çevresinden görüntü Şırnak'ta silahlı saldırı- Cizre İlçe Emniyet Müdürlüğü ek binasına uzun namlulu silahla ateş edildi.
 • 17:04Cizre'de Emniyet Müdürlüğüne Silahlı SaldırıCizre'de Emniyet Müdürlüğüne Silahlı SaldırıŞırnak'ın Cizre İlçesi'nde emniyet müdürlüğü ek binasına kimliği belirsiz kişiler tarafından, uzun namlulu silahlarla ateş açıldı.
 • 17:00Etyen Mahçupyan: PKK'ya Zarar Vermek Türkiye'ye Kazanç SağlamıyorEtyen Mahçupyan: PKK'ya Zarar Vermek Türkiye'ye Kazanç SağlamıyorDavutoğlu'nun fahri danışmanlığını da yapan Mahçupyan, "Türkiye, PKK'ya zarar vermenin kendi hanesine 'kazanç' yazmadığını görecek kadar akıllı olmak zorunda" dedi.
 • 16:32Şırnak'ta Silahlı SaldırıCizre İlçe Emniyet Müdürlüğü ek binasına uzun namlulu silahla saldırı yapıldı.
 • 15:24Cizre'de Gösteride Ateş Açıldı; 1 Ölü (3)Cizre'de Gösteride Ateş Açıldı; 1 Ölü (3)Sarıyıldız: POLİS KURŞUNUYLA ÖLDÜ HDP Şırnak Milletvekili Faysal Sarıyıldız, bugün Cizre'deki Mem-u Zin Kültür Merkezi'nde düzenlediği basın toplantısında, dün akşamki olaylar sırasında Abdullah Özdal'ın güvenlik güçlerinin açtığı ateşle öldüğünü öne sürdü.
 • 15:22HDP'li Sarıyıldız'dan Savunma: Kirli Bir Komplo Devreye SokulduHDP'li Sarıyıldız'dan Savunma: Kirli Bir Komplo Devreye SokulduHDP Şırnak Milletvekili Faysal Sarıyıldız, bazı gazetelerde kendisi ile ilgili çıkan haberleri yalanladı ve "Bizim için kirli bir komplo devreye sokuldu." dedi.
 • 14:19Cizre'de Bir Kişi Hayatını KaybettiCizre'de Bir Kişi Hayatını Kaybetti(Tür: Yurt)
 • 12:35CHP'nin Suruç Raporu: Patlama Öncesi Güvenlik ve İstihbarat Zafiyeti VarCHP heyetinin ekleriyle birlikte 219 sayfadan oluşan 'Suruç Katliamı ve IŞİD Tehdidi Hakkında Değerlendirme Raporu'nda dikkat çekici bilgiler yer alıyor.
 • 12:16Cizre? de Yaşanan Olaylar Yüzünden Esnaf 4 Günden Beri Kepenk AçmıyorCizre? de Yaşanan Olaylar Yüzünden Esnaf 4 Günden Beri Kepenk AçmıyorŞanlıurfa'nın Suruç İlçesi'nde meydana gelen patlamada ölen 32 kişiden biri olan Uğur Özkan'ın defnedildiği Şırnak'ın Cizre İlçesi'nde yaşanan olaylardan dolayı esnaf, son 4 gündür kepenk açmıyor.
 • 11:59Cizre'de Gösteride Ateş Açıldı; 1 Ölü (2)- YenidenCizre'de Gösteride Ateş Açıldı; 1 Ölü (2)- YenidenŞanlıurfa'nın Suruç İlçesi'nde meydana gelen patlamada ölen Uğur Özkan'ın toprağa verilmesinin ardından memleketi Şırnak'ın Cizre İlçesi'nde çıkan olaylar 4 gündür sürerken, dün gece 21 yaşındaki Abdullah Özdal, vücuduna isabet eden nereden geldiği belli olmayan kurşunla ağır yaralandı.
 • 10:39Cizre'deki Olaylarda Bir Kişi ÖldüCizre'deki Olaylarda Bir Kişi ÖldüŞırnak’ın Cizre ilçesinde polis ile göstericiler arasında çıkan çatışmayı evinin balkonundan izlerken nereden geldiği belli olmayan merminin vücuduna isabet etmesi sonucu yaralanan şahıs, tedavi için Diyarbakır’a sevk edilirken yolda hayatını kaybetti.
 • 09:33Cizre'de Olaylı Gece: 1 YaralıŞırnak’ın Cizre ilçesinde izinsiz gösteri yapan grup polisle çatıştı.
 • 03:29Cizre'de Çıkan Olaylarda 1 Kişi Hayatını KaybettiCizre'de Çıkan Olaylarda 1 Kişi Hayatını KaybettiŞırnak'ın Cizre ilçesinde çıkan olaylarda silahla ağır yaralandığı iddia edilen Abdullah Özdal, ambulansla Diyarbakır'a kaldırılırken yolda yaşamını yitirdi.
 • 02:41Nusaybin'de Polise Silahlı SaldırıNusaybin'de Polise Silahlı SaldırıGörüntü Dökümü: - Yakılan ATM'ler - Polise ekiplerine atılan molotof kokteyli- Yangın - Toma aracının yangını söndürmesi - Silah sesleri - detaylar Mardin'in Nusaybin ve Şırnak'ın Cizre ilçelerinde, terör örgütü PKK'ya yönelik sınır ötesi operasyon bahanesiyle düzenlenen izinsiz gösterilerde polise silahla ateş açıldı.
 • 00:01Nusaybin ve Cizre'de İzinsiz GösteriMARDİN/ Mardin'in Nusaybin ve Şırnak'ın Cizre ilçelerinde, terör örgütü PKK'ya yönelik sınır ötesi operasyon bahanesiyle düzenlenen izinsiz gösterilerde polise silahla ateş açıldı.
 • 17:56Derleme - Gün İçindeki "Terör Örgütü Operasyonu" Haberlerini Derleyerek Tekrar Yayınlıyoruz.DAEŞ, PKK ve MLKP terör örgütlerine yönelik 25 ilde düzenlenen operasyonlarda 371 kişi gözaltına alındı.
 • 17:28Terör Örgütü OperasyonuTerör Örgütü OperasyonuGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Terör örgütü operasyonundan detaylar- Polis araçları Şırnak'ta terör örgütü operasyonu- Şırnak Valiliği'nce terör örgütü PKK'nın gençlik yapılanması YDG/H'ya yönelik operasyonda 15 kişinin gözaltına alındığı bildirildi Şırnak'ta terör örgütü PKK'nın gençlik yapılanmasına yönelik operasyonda, 15 şüphelinin yakalandığı bildirildi.
 • 16:04Şırnak'ta Terör Örgütü OperasyonuŞırnak'ta terör örgütü PKK'nın gençlik yapılanmasına yönelik operasyonda, 15 şüphelinin yakalandığı bildirildi.
 • 14:01Cizre'de Ydg-H'ye İnsansız Hava Araçlı Eş Zamanlı Şafak OperasyonuCizre'de Ydg-H'ye İnsansız Hava Araçlı Eş Zamanlı Şafak OperasyonuŞırnak’ın Cizre ilçesinde PKK’nın gençlik yapılanması YDG-H’ye yönelik yapılan eşzamanlı şafak operasyonunda YDG-H yapılanması içinde yer aldığı tespit edilen 10 kişi gözaltına alındı.
 • 13:28Batman'da Terör Örgütü OperasyonuBatman'da Terör Örgütü OperasyonuGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Operasyona giden Toma ve zırhlı araçlar - Baskın yapılan evin içinden görüntüler Güneydoğu'da terör örgütü operasyonu- Diyarbakır, Mardin, Şırnak, Batman ve Siirt'te terör örgütünün gençlik yapılanması YDG/H'ya yönelik operasyonda 104 kişi gözaltına alındı Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde terör örgütü PKK'nın gençlik yapılanması YDG/H'ya yönelik operasyonda 104 kişi yakalandı.
 • 13:17Güneydoğu'da Terör Örgütü OperasyonuGüneydoğu Anadolu Bölgesi'nde terör örgütü PKK'nın gençlik yapılanması YDG/H'ya yönelik operasyonda 104 kişi yakalandı.
 • 19:26Cizre-Silopi Elektrik İletim Hattına SabotajCizre-Silopi Elektrik İletim Hattına SabotajGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Sabotaj yapılan Cizre-Silopi elektrik iletim hattından detay Cizre-Silopi elektrik iletim hattına sabotaj Silopi ilçesinde, terör örgütü PKK mensuplarının 2 yüksek gerilim hattı direğini patlatarak, zarar verdiği bildirildi.
 • 18:49Cizre-Silopi Elektrik İletim Hattına SabotajSilopi ilçesinde, terör örgütü PKK mensuplarının 2 yüksek gerilim hattı direğini patlatarak, zarar verdiği bildirildi.