SON DAKİKA CİZRE HABERLERİ

Son Dakika Cizre Haberleri

 • 23:56Demirtaş'tan Digitürk Yorumu: Yalanlarını Saklamaya ÇalışıyorlarHalkların Demokratik Partisi Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Digitürk'ün yedi muhalif kanalı yayından kaldırmasına ilişkin “Bugün 7 kanalın bir yayın portalı tarafından hukuksuz bir şekilde çıkarılmış olması yayın bir gerçeği yani iktidarın yıpranmış olduğunu, yalanlarını toplumdan saklamanın bir yöntemi olarak kullanılıyor.
 • 22:09Demirtaş: Türk Bayrağı Biat Etme Aracı Olarak KullanıldıDemirtaş: Türk Bayrağı Biat Etme Aracı Olarak KullanıldıHDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Türk bayrağı kullanılarak hırsızlıkların, tetikçiliğin üstünün örtüldüğünü belirterek "Türk bayrağı biat etme aracı olarak kullanıldı" dedi.
 • 20:11Ensarioğlu: Ensarioğlu: "Sakallı Olduğu İçin Dindarları Öldürdüler"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Anadolu Ajansı Diyarbakır Bölge Müdürlüğü- AK Parti Diyarbakır milletvekili adayı Galip Ensarioğlu AK Parti Diyarbakır milletvekili adayı Ensarioğlu: - "HDP sıkışmış ve zor durumdadır.
 • 19:11Ensarioğlu: Ensarioğlu: "Hdp Sıkışmış ve Zor Durumdadır"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Anadolu Ajansı Diyarbakır Bölge Müdürlüğü- AK Parti Diyarbakır milletvekili adayı Galip Ensarioğlu - "HDP sıkışmış ve zor durumdadır.
 • 18:05Devlet Bahçeli Hakkındaki FezlekeMHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından liderleri Devlet Bahçeli hakkında fezleke hazırlanmasına ilişkin, "Bundan Bahçeli yara almaz, hukuk yara alır, bağımsız yargı yara alır" dedi.
 • 17:10Kirpi Aracının Devrilmesi Sonucu 13 Asker YaralandıGenelkurmay Başkanlığı, Çukurca-Cizre kara yolunda intikal eden konvoyda bulunan bir kirpi aracının trafik kazası yapması sonucunda 13 askeri personelin hayati tehlikeleri olmayacak şekilde yaralandığını açıkladı.
 • 16:58Terör Örgütüne Yardım ve Yataklık Yapan 10 Kişi GözaltındaTerör örgütü PKK'ya yardım ve yataklık yapmak suçundan 10 kişi gözaltına alındı.
 • 16:44Cizre'de Hasar Gören Ev ve İş Yerleri Onarılmayı BekliyorCizre'de Hasar Gören Ev ve İş Yerleri Onarılmayı BekliyorŞırnak’ın Cizre ilçesinde 8 gün süren sokağa çıkma yasağı esnasında birçok ev ve iş yeri zarar gördü.
 • 16:20AK Parti Diyarbakır Milletvekili Adayı Ensarioğlu AçıklamasıAK Parti Diyarbakır milletvekili adayı Galip Ensarioğlu, "HDP sıkışmış ve zor durumdadır.
 • 14:34Oktay Vural'dan Bardak ve Sakızlı AçıklamaOktay Vural'dan Bardak ve Sakızlı AçıklamaMHP Grup Başkanvekili ve İzmir Milletvekili Oktay Vural, İzmir Cumhuriyet Meydanı’nda bulunan Atatürk heykeli önünde çay bardağı ve sakızla açıklama yaptı.
 • 13:12Sırrı Süreyya'dan Digitürk Yorumu: Karınca Kanat Takınca Zevali YakındırHalkların Demokratik Partisi (HDP) Ankara Milletvekili Sırrı Süreyya Önder, aralarında Yumurcak TV’nin de bulunduğu bazı kanalların Digitürk tarafından sansüre uğramasını, “Karınca kanat takınca zevali yakındır.
 • 12:57Terör, Doğu'da Sağlık Hizmetlerini de VurduTerör, Doğu'da Sağlık Hizmetlerini de VurduGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Van Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi, - Acil servis girişi, - Muayene için bekleyenler, - Doktorun hastaya müdahalesi, - Dursun Odabaş Tıp Merkezi, - Kan alma üniteleri, - Servislerde yatan hastalar, - Muayene olan çocuk ve yaşlı kadın, Terör, Doğu'da sağlık hizmetlerini de vurdu- Hakkari Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliğine bağlı kurumlardaki 13 doktor, güvenlik endişesiyle görevinden istifa ederken, çok sayıda sağlık personeli de tayin dilekçesi verdi- Van-Hakkari Tabipler Odası Başkanı Koç: "Son olaylar nedeniyle diğer kurumlarda olduğu gibi sağlık çalışanlarında da büyük bir moral bozukluğu yaşanıyor"- Şemdinlili hasta yakını Çelik: "Hastaneye geldim. Çocuğumu doktora getirdim ama maalesef doktor bulamıyoruz.
 • 12:17Terör, Doğu'da Sağlık Hizmetlerini de VurduTerör, Doğu'da Sağlık Hizmetlerini de VurduGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Hakkari Devlet Hastanesi tabelası- Poliklinik önünde bekleyenler- Doktor muayene yaparken- Vatandaşlardan Mehmet Baş- Vatandaşlardan Remzi Çelik Terör, Doğu'da sağlık hizmetlerini de vurdu- Hakkari Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliğine bağlı kurumlardaki 13 doktor, güvenlik endişesiyle görevinden istifa ederken, çok sayıda sağlık personeli de tayin dilekçesi verdi- Van-Hakkari Tabipler Odası Başkanı Koç: "Son olaylar nedeniyle diğer kurumlarda olduğu gibi sağlık çalışanlarında da büyük bir moral bozukluğu yaşanıyor"- Şemdinlili hasta yakını Çelik: "Hastaneye geldim. Çocuğumu doktora getirdim ama maalesef doktor bulamıyoruz.
 • 12:04Başsavcılık, MHP Genel Başkanı Bahçeli Hakkında Fezleke HazırladıAnkara Cumhuriyet Başsavcılığı, Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli hakkında ‘kamu görevlisine görevinden dolayı hakaret’ suçunu işlediği gerekçesi ile fezleke hazırladı.
 • 11:58Bahçeli Hakkında FezlekeAnkara Cumhuriyet Başsavcılığı, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli hakkında hazırladığı fezlekeyi, TBMM Başkanlığına sunulmak üzere Adalet Bakanlığına gönderdi.
 • 11:50Terör, Doğu'da Sağlık Hizmetlerini de VurduTerör, Doğu'da Sağlık Hizmetlerini de VurduTerör olaylarının artması ve sivilleri de hedef alması nedeniyle, çok sayıda sağlık çalışanı Doğu ve Güneydoğu Anadolu'dan ayrıldı.
 • 11:44Baydemir: Koalisyonda Anahtarlar HDP'nin Elinde OlacaktırBaydemir: Koalisyonda Anahtarlar HDP'nin Elinde OlacaktırŞanlıurfa'nın Viranşehir ilçesinde halka seslenen HDP adayı Osman Baydemir, "1 Kasım'dan sonra kurulacak koalisyonda anahtarlar HDP'nin elinde olacaktır" dedi.
 • 10:41"Ne İdüğü Belirsiz Hâkim" Sözleri Bahçeli'nin Başını YaktıAnkara Cumhuriyet Başsavcılığı, Bahçeli'nin, Cizre İlçe Seçim Kurulu Başkanı Hâkim Eray Temizkan hakkında kullandığı sözler nedeniyle fezleke hazırladı.
 • 09:29Cihan Haber Ajansı Gündemi-AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, partisinin Manisa Cumhuriyet Meydanı’nında düzenlediği mitingte halka hitap edecek.
 • 03:41Nobel Ödüllü Türk Prof. Sancar: Ben Türküm, TürkNobel Ödüllü Türk Prof. Sancar: Ben Türküm, TürkNobeli alan Aziz Sancar, "BBC'nin bana sorduğu ilk soru, 'Siz Arap mısınız?' oldu. Ben de 'Türküm, o kadar. Mardin'de, Kars'ta da doğmuşsam ben Türküm' dedim." dedi.
 • 02:13Hrant Dink Suikasti Soruşturmasında 9 Emniyet Mensubu Serbest BırakıldıHrant dink suikastına ilişkin olarak, "Kamu görevlilerinin ihmali olduğu" iddiasıyla yürütülen soruşturma kapsamında gözaltına alınan 5 şüpheli ile aynı soruşturmada daha önce "kasten öldürmenin ihmali davranışla işlenmesi" suçundan tutuklanan eski İstihbarat Daire Başkanı Ramazan Akyürek'in de aralarında bulunduğu 4 şüpheli, "tasarlayarak kasten öldürme", "suç örgütü kurmak" ve "suç işlemek amacıyla kurulan örgüte üye olmak" suçlarından serbest bırakıldı.
 • 01:15Hrant Dink Cinayeti SoruşturmasıHrant Dink cinayeti soruşturması kapsamında gözaltına alınan aralarında eski Trabzon İstihbarat Şube Müdürü Faruk Sarı'nın da bulunduğu 5 şüpheli ile aynı soruşturmada daha önce "kasten öldürmenin ihmali davranışla işlenmesi" suçundan tutuklanan eski İstihbarat Daire Başkanı Ramazan Akyürek'in de içinde olduğu 4 şüpheli, "tasarlayarak kasten öldürme", "örgüt kurmak, yönetmek ve örgüte üye olmak" suçlarından serbest bırakıldı.
 • 00:04Cihan Haber Ajansı Ön GündemiAK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, partisinin Manisa Cumhuriyet Meydanı’nında düzenlediği mitingde halka hitap edecek.
 • 23:28Şırnak'ta Zırhlı Araç Devrildi: 13 Asker YaralıŞırnak'ta Zırhlı Araç Devrildi: 13 Asker YaralıŞırnak'ın Uludere ilçesinde, izne giden askerleri taşıyan zırhlı aracın kaza yapması sonucu 13 asker yaralandı.
 • 22:44Futbol: Spor Toto 3. Lig'de GörünümSpor Toto 3. Lig'de 8. hafta mücadelesi, yapılan iki maçla tamamlandı.
 • 18:34Hrant Dink Cinayeti SoruşturmasıHrant Dink cinayeti soruşturmasında ek ifadelerine başvurulan ve haklarında gözaltı kararı bulunan 9 şüpheli, tutuklanmaları istemiyle mahkemeye sevk edildi.
 • 18:30Cizre'ye Atanan Polislere Toplumsal Olaylara Müdahale EğitimiCizre'ye Atanan Polislere Toplumsal Olaylara Müdahale EğitimiCizre'ye atanan polislere toplumsal olaylara müdahale eğitimi Ramazan İMRAĞ/CİZRE (Şırnak),(DHA) - ŞIRNAK'ın Cizre İlçe Emniyet Müdürlüğü'nde özel harekat ve çevik kuvvet polisine, Cudi Dağı eteklerinde, toplumsal olaylara müdahale eğitimi verildi.
 • 17:50Cizre'de Yaralanan 6 Çocuk Annesi Kadın, Hayatını KaybettiCizre'de sokağa çıkma yasağının uygulandığı zamanda vücuduna isabet eden kurşunla yaralanan 6 çocuk annesi Mülkiye Geçgel (48), dün gece geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybetti.
 • 17:42Sağlık Bakanı AA Editör Masası'na Konuk Oldu Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Anadolu Ajansı Editör Masası'nda gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.
 • 16:11Cizre'ye Atanan Polislere Toplumsal Olaylara Müdahale EğitimiCizre'ye Atanan Polislere Toplumsal Olaylara Müdahale EğitimiŞırnak'ın Cizre İlçe Emniyet Müdürlüğü'nde özel harekat ve çevik kuvvet polisine, Cudi Dağı eteklerinde, toplumsal olaylara müdahale eğitimi verildi.
 • 15:19Ergenekon Temyiz Duruşmasında Eski Genelkurmay Başkanı Başbuğ'un İfade Vermesi Sona ErdiEski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ, “Dağlıca saldırısında medyada korkunç bir bilgi kirliliği yaratılarak, TSK’nin icra etmekte olduğu terörle mücadeleye karşı haksız ve ön yargılı bir karalama kampanyası yürütüldü.
 • 14:47Ergenekon" Davasının Temyiz DuruşmasıEski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral İlker Başbuğ, "İçimizdeki hain subaylar olmasaydı bu komploların bu kadar başarılı olması mümkün değildi.
 • 14:43İlker Başbuğ, Yargıtay'da 33 Sayfalık Ergenekon İfadesi Verdiİlker Başbuğ, Yargıtay'da 33 Sayfalık Ergenekon İfadesi VerdiGenelkurmay Eski Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ, Yargıtay 16. Ceza Dairesi’nde dün başlayan 274 sanıklı Ergenekon davasının temyiz inceleme duruşması bugün de sürüyor.
 • 13:43Hak-Par'lı Çelebi: Bölgede Adı Konulmamış Bir İç Savaş Görüntüsü VarHak ve Özgürlükler Partisi (HAK-PAR) Başkanlık Kurulu Üyesi Abdullah Çelebi, Doğu ve Güneydoğu'da yaşanan şiddetin bölgeyi yaşanamaz duruma getirdiğini kaydetti.
 • 13:28Nusaybin'deki Sokağa Çıkma Yasağının ArdındanNusaybin'deki Sokağa Çıkma Yasağının ArdındanGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Sokağa çıkma yasağının ardından dışarı çıkan insanlar, - Yolda kurulmuş barikat, - Kurşunun isabet ettiği yapılar, - Röportajlar, Nusaybin'deki sokağa çıkma yasağının ardından- İlçede sokağa çıkma yasağının olduğu günlerde yaşanan terörist saldırılarda ev ve iş yeri zarar gören vatandaşlar, terör örgütü PKK'ya tepki gösterdi- Terör saldırılarından büyük rahatsızlık duyan vatandaşlar, teröristlerin ilçeyi terk etmesini istedi Mardin'in Nusaybin ilçesinde sokağa çıkma yasağının olduğu günlerde ev ve iş yeri zarar gören vatandaşlar, terör örgütü PKK'ya tepki gösterdi.
 • 12:35Nusaybin'deki Sokağa Çıkma Yasağının ArdındanMardin'in Nusaybin ilçesinde sokağa çıkma yasağının olduğu günlerde ev ve iş yeri zarar gören vatandaşlar, terör örgütü PKK'ya tepki gösterdi.
 • 11:22Müezzinoğlu, Aa Editör Masası'na Konuk OlduSağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, "29 ambulans ekibimiz zaman aman alıkonuldu.
 • 09:53Diyarbakır Ak Partili Ensarioğlu Şırnak'taki Görüntü Kabul Edilemez, Zararı AK Parti GörecektirDiyarbakır Ak Partili Ensarioğlu Şırnak'taki Görüntü Kabul Edilemez, Zararı AK Parti GörecektirAk Parti MKYK üyesi ve Diyarbakır Milletvekili adayı Galip Ensarioğlu, Şırnak'ta çatışmada öldürülen PKK'lının cesedinin polis aracına bağlanarak sürüklenmesinin kabul edilebilir ve affedilebilir bir şey olmadığını belirterek, Soruşturma başlatıldı, bunların takipçisiyiz.
 • 22:39Mardin - Ak Partili Miroğlu: Cizre, Nusaybin Ne de Başka Bir Yer 4- 5 Gün Süren Sokağa Çıkma...Mardin - Ak Partili Miroğlu: Cizre, Nusaybin Ne de Başka Bir Yer 4- 5 Gün Süren Sokağa Çıkma...Ak Parti Mardin Milletvekili Orhan Miroğlu, bazı ilçelerde ilan edilen sokağa çıkma yasaklarını değerlmendirirken, "Ne Nusaybin, ne Cizre ne de başka bir şey 4- 5 gün süren sokağa çıkma yasaklarını asla hak etmiyor.
 • 21:36Zana: Çözüm Sürecinde Artık 3'üncü Bir Göze İhtiyaç VarZana: Çözüm Sürecinde Artık 3'üncü Bir Göze İhtiyaç VarAvrupa Parlamentosu'ndan konuşan HDP Ağrı Milletvekili Leyla Zana, 'çözüm süreci için artık 3'üncü bir göze ihtiyaç duyulduğunu' söyledi.
 • 20:50Nusaybin'de Sönmez ve Turan Toprağa VerildiNusaybin'de Sönmez ve Turan Toprağa VerildiMardin Valiliği tarafından Nusaybin’de uygulanan 107 saatlik sokağa çıkma yasağı sırasında polis tarafından vuruldukları ileri sürülen Ahmet Sönmez (54) ile Şahin Turan'ın (26) cenazeleri, Nusaybin’de yapılan toprağa verildi.
 • 19:48Hrant Dink Cinayeti Soruşturmasında Yeni Gözaltı KararıHrant Dink cinayetine ilişkin yürütülen soruşturmada, eski İstanbul İstihbarat Şube Müdürü Ahmet İlhan Güler ile eski Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) İstihbarat Dairesi Teknik Şube Müdürü Yunus Yazar'ın da aralarında bulunduğu 9 polisle ilgili gözaltı kararı alındı.
 • 18:31Van - Olaylarda Hayatını Kaybeden Satılmış, Özalp'te Toprağa VerildiVan - Olaylarda Hayatını Kaybeden Satılmış, Özalp'te Toprağa VerildiOlaylarda hayatını kaybeden Satılmış, Özalp'te toprağa verildi Van'ın Özalp İlçesi Tepedam Mahallesi'nde çıkan olaylarda yaralanan ve tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden Ömer Faruk Satılmış, Özalp İlçesi Damlacık Mahallesi'nde toprağa verildi.
 • 17:35Olaylarda Hayatını Kaybeden Satılmış, Özalp'te Toprağa VerildiOlaylarda Hayatını Kaybeden Satılmış, Özalp'te Toprağa VerildiVan'ın Özalp İlçesi Tepedam Mahallesi'nde çıkan olaylarda yaralanan ve tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden Ömer Faruk Satılmış, Özalp İlçesi Damlacık Mahallesi'nde toprağa verildi.
 • 17:31Genel Seçimlere DoğruAK Parti Mardin Milletvekili Orhan Miroğlu, Şırnak'ta bir zırhlı aracın arkasına bağlanarak sürüklenen terörist fotoğrafına ilişkin "Suçu ne olursa olsun hiç kimse böyle bir muameleyi hak etmiyor.
 • 15:38Ak Partili Miroğlu: Cizre, Nusaybin Ne de Başka Bir Yer 4- 5 Gün Süren Sokağa Çıkma Yasağını Hak...Ak Partili Miroğlu: Cizre, Nusaybin Ne de Başka Bir Yer 4- 5 Gün Süren Sokağa Çıkma Yasağını Hak...Ak Parti Mardin Milletvekili Orhan Miroğlu, bazı ilçelerde ilan edilen sokağa çıkma yasaklarını değerlmendirirken, "Ne Nusaybin, ne Cizre ne de başka bir şey 4- 5 gün süren sokağa çıkma yasaklarını asla hak etmiyor.
 • 14:53Hdp'li Kadın Milletvekili Adayları: Savaşı Biz Başlatmadık Ama Biz BitireceğizHdp'li Kadın Milletvekili Adayları: Savaşı Biz Başlatmadık Ama Biz BitireceğizHDP’nin Antalya kadın milletvekili adayları, ortak bir toplantı düzenleyerek seçim çalışmaları hakkında değerlendirmelerde bulundu.
 • 13:33Berat Albayrak: Ysk'nın Kararında İyi Niyet YokAK Parti İstanbul Milletvekili Dr. Berat Albayrak, A Haber'de yayınlanan Söz Teması progamında katıldı. Yüksek Seçim Kurulu'nun, "Sandıklar taşınamaz" kararını değerlendirdi.
 • 18:05Şırnaklılar Tepkili: Yaşananlar 1990'ları Geride BıraktıŞırnaklılar Tepkili: Yaşananlar 1990'ları Geride BıraktıŞırnak'ta polis aracının arkasına bağlanan bir cenazenin yerde sürüklendiğini gösteren fotoğraf ve görüntülere Şırnaklılar tepki gösterdi.
 • 17:21Ysk's Rejection Of Ballot Box Relocation An "Erosion Of Authority" Says PmPrime Minister Ahmet Davutoğlu has joined criticism of Turkey's top election authority for its refusal to call for the relocation of ballot boxes in several eastern and southeastern districts, though Deputy Prime Minister Tuğrul Türkeş voiced confidence that security forces and local administrations.