SON DAKİKA CİZRE HABERLERİ

Son Dakika Cizre Haberleri

 • 12:20Tekirdağspor'un Rakipleri Belli OlduTekirdağspor'un Rakipleri Belli Oldu2016-2017 Sezonu Spor Toto 2. ve 3. Lig’de gruplar belli oldu.
 • 21:19Osmangazi Köprüsü Açılış TöreniCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "İnşallah Osmangazi Köprüsü bayram sonuna kadar ücretsiz olarak halkımızın hizmetinde olacaktır ve ben girişimci firmalarımızın bu jestini aynı zamanda inşallah bu köprümüzün sadakası olarak hayırlı olacak diyorum.
 • 20:54Osmangazi Köprüsü, Cumhurbaşkanı'nın Katıldığı Törenle Trafiğe AçıldıOsmangazi Köprüsü, Cumhurbaşkanı'nın Katıldığı Törenle Trafiğe AçıldıDünyanın en büyük orta açıklığa sahip 4. asma köprüsü olan Osmangazi Köprüsü, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım’ın katıldığı tören ile trafiğe açıldı.
 • 17:52İmo Yüksekova Raporunu Açıkladıİmo Yüksekova Raporunu Açıkladıİnşaat Mühendisleri Odası (İMO) Van Şube Başkanı Kamuran Turgut, Yüksekova’da yapılan tespitler sonucunda 3 bin 637 adet konutun kullanılamaz halde olduğunu belirterek, 23 bin 640 kişinin evsiz olduğunu söyledi.
 • 16:43Cizre'de Yetim ve Öksüz Çocuklara Bayram HediyesiŞırnak'ın Cizre ilçesinde müftülük tarafından Diyanet Vakfının desteğiyle hayata geçirilen projeyle yetim ve öksüz çocuklara bayram öncesi giyim yardımında bulunuldu.
 • 16:25Demirtaş İfadeye Çağrıldı (2)Demirtaş İfadeye Çağrıldı (2)Bakanlık SORUŞTURMA İZNİ VERMİŞHDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'a, Mersin Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen bir soruşturma kapsamında talimatla ifade vermesi tebliğ edilirken, ifade vermesi istenen soruşturma dosyası ile ilgili detaylar da ortaya çıktı.
 • 14:27Demirtaş: Erdoğan Türkiye'nin En Büyük Satış ve Pazarlama MüdürüDemirtaş: Erdoğan Türkiye'nin En Büyük Satış ve Pazarlama MüdürüSelahattin Demirtaş, Erdoğan'ın Mavi Marmara ile ilgili sözleri için "Türkiye'nin en büyük satış ve pazarlama müdürü. Satmadığı kimse kalmadı. Sata sata saraya çıktı." dedi.
 • 13:23Havalimanı Saldırısının Bir Benzeri IŞİD Mektubundan ÇıktıHavalimanı Saldırısının Bir Benzeri IŞİD Mektubundan ÇıktıIŞİD'in, son hedefi olan İstanbul Atatürk Havalimanı saldırısının bir benzerini, daha önce Peşmerge konvoyuna yapmak istediği IŞİD militanının mektubunda ortaya çıktı.
 • 12:25Çevre ve Şehircilik Bakanı Özhaseki Cizre'de İftara KatıldıÇevre ve Şehircilik Bakanı Özhaseki Cizre'de İftara KatıldıBir dizi temas ve incelemelerde bulunmak üzere Şırnak'a gelen Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Şırnak Valiliği'nin Cizre'de düzenlediği iftar programına katıldı.
 • 02:57Asp İl Müdürlüğü Tarafından İftar Programı DüzenlendiAsp İl Müdürlüğü Tarafından İftar Programı DüzenlendiHakkâri Aile ve Sosyal Politikalar (ASP) İl Müdürlüğü tarafından engelli, koruyucu, sosyal ekonomik destek alan fakir aileler ve İlimize göç eden aileler onuruna iftar yemeği verildi.
 • 01:57Vali Deniz: 'Bu Milleti, Terör Örgütleriyle Dize Getirmeye Çalışıyorlar Ama Başaramayacaklar'Vali Deniz: 'Bu Milleti, Terör Örgütleriyle Dize Getirmeye Çalışıyorlar Ama Başaramayacaklar'GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Şehit yakınları ile gazilerin salona gelmesi Vali Ahmet Deniz eşi Olcay Deniz ile davetlilerle sohbet etmesi Vali Ahmet Deniz'in konuşması Batman Valisi Deniz: "DAEŞ olsun, PKK olsun, DHKP/C olsun bunların tek bir amacı var, bu ülkenin büyümesini, gelişmesini önlemek isteyen ülkelerin piyonu olarak hareket etmektir" "Bu terör örgütlerini kullananlar Çanakkale'de dize getiremediği bu milleti, terör örgütleriyle dize getirmeye çalışıyorlar ama başaramayacaklar.
 • 01:11Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan AçıklamasıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile yaptığı görüşmeye ilişkin, "Gerçekten her iki ülke için de çok faydalı bir görüşme yaptığımıza inanıyorum.
 • 00:48Demirtaş, Partisinin İftarında KonuştuDemirtaş, Partisinin İftarında KonuştuHalkların Demokratik Partisi (HDP) İstanbul İl Örgütü tarafından STK temsilcileri, partili ve vatandaşlara iftar yemeği verildi.
 • 00:48Hdp İstanbul İl Başkanlığı İftarıHDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, "Senin komşunun evi yandığında onun dumanından, ateşinden, alevinden ille de etkilenirsin.
 • 00:42Demirtaş, Partisinin İftarında KonuştuDemirtaş, Partisinin İftarında Konuştu* HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş;"Atatürk Havalimanı'na İŞİD teröristleri saldıracak ve bu adamlar 20 gündür keşif yapıyorlar.
 • 00:37Çevre ve Şehircilik Bakanı Özhaseki, Şırnak'taÇevre ve Şehircilik Bakanı Özhaseki, Şırnak'taGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki'nin araçtan inişi, selamlaşması İftar programından görüntü Özhaseki'nin konuşması Çevre ve Şehircilik Bakanı Özhaseki, Şırnak'ta Bakan Özhaseki: "Terörün dini yok, imanı yok, insafı yok. Eğer insafı olsaydı gidip de havaalanında 41 kişiyi öldürmezdi.
 • 00:28Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Personeliyle İftarda Bir Araya GeldiCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Milletin her bir ferdi, bu ayın ruhuna uygun bir şekilde dayanışmasını, muhabbetini, ümidini diri tutmaya çalışıyor.
 • 00:15Sakarya Bahçeli Terör Girdabı Ülkemizi İçine ÇekmektedirSakarya Bahçeli Terör Girdabı Ülkemizi İçine ÇekmektedirBahçeli Terör girdabı ülkemizi içine çekmektedirMHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Türkiye'nin kan revan içinde olduğunu belirterek, Genişleyen terör girdabı her gün biraz daha ülkemizi içine çekmektedir dedi.
 • 23:56Batman Valiliğinden Şehit Yakınları ile Gazilere İftarBatman Valiliğinden Şehit Yakınları ile Gazilere İftarBatman Valiliği tarafından il merkez ve ilçelerde bulunan şehit yakınları ile gazilere yönelik iftar programı düzenlendi.
 • 23:50Hakkari Valiliğinden İftarHakkari Aile ve Sosyal Politikalar (ASP) İl Müdürlüğü tarafından engelli, koruyucu, sosyal ve ekonomik destek alan aileler ve kente göç eden ailelere iftar yemeği verildi.
 • 23:49Çevre ve Şehircilik Bakanı Özhaseki, Şırnak'taÇevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, İstanbul Atatürk Havalimanı'nda yaşanan terör saldırısına ilişkin, "Terörün dini yok, imanı yok, insafı yok. Eğer insafı olsaydı gidip de havaalanında 41 kişiyi öldürmezdi.
 • 23:45Çevre ve Şehircilik Bakanı Özhaseki Cizre'de İftar YaptıÇevre ve Şehircilik Bakanı Özhaseki Cizre'de İftar YaptıÇevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Şırnak Valiliğinin Cizre’de düzenlediği iftar programına katıldı.
 • 22:57Batman Valisi Deniz, İftarda Şehit Yakınları ve Gazilerle BuluştuBatman Valisi Deniz, İftarda Şehit Yakınları ve Gazilerle BuluştuBatman Valiliği tarafından şehit yakınları ve gaziler onuruna iftar programı düzenledi.
 • 21:53Batman Valisi Deniz AçıklamasıBatman Valisi Ahmet Deniz, "DAEŞ olsun, PKK olsun, DHKP/C olsun bunların tek bir amacı var, bu ülkenin büyümesini, gelişmesini önlemek isteyen ülkelerin piyonu olarak hareket etmektir.
 • 12:262 Bin 457 Bebek Yeni Doğan Ünitesinde Tedavi GördüBatman Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi yeni doğan ünitesinde, 2 yıl içinde 2 bin 457 bebek tedavi gördü.
 • 09:32Cihan Haber Ajansı Gündemi-Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Sayıştay Başkanı Recai Akyel'i ve Arnavutluk Başbakanı Edi Rama'yı Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde ayrı ayrı kabul edecek.
 • 09:02Gündem/ 29 Haziran 2016Kurucusu: Mustafa Kemal Atatürk/ 6 Nisan 19201- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde Sayıştay Başkanı Recai Akyel ve Arnavutluk Başbakanı Edi Rama'yı ayrı ayrı kabul edecek.
 • 00:14Yapıcıoğlu: Yapıcıoğlu: "Uyuşturucu Ticareti ve İmalatını Yapmak İnsanları Topluca Öldürmektir"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: İftar yemeğinden detaylar Hür Dava Partisi (HÜDA-PAR) Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu'nun açıklamaları HÜDA PAR Genel Başkanı Yapıcıoğlu: "(Lice'deki terör operasyonu) Uyuşturucu ticareti ve imalatını yapmak insanları topluca öldürmektir, katliam yapmaktır.
 • 00:09Gündem Özeti/ 29 Haziran 2016Kurucusu: Mustafa Kemal Atatürk/ 6 Nisan 19201- CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında, Merkez Yürütme Kurulu parti genel merkezinde toplanacak.
 • 22:50Hüda Par Genel Başkanı Yapıcıoğlu AçıklamasıHür Dava Partisi (HÜDA-PAR) Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu, Lice'deki operasyona ilişkin, "Uyuşturucu ticareti ve imalatını yapmak insanları topluca öldürmektir, katliam yapmaktır.
 • 22:11Kartal: Kartal: "Hiç Kimsenin Gücü Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ni Bölmeye Yetmez"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: BBP Genel Başkan Yardımcısı Kaptan Kartal'ın esnaf ziyareti Kartal'ın konuşması BBP Genel Başkan Yardımcısı Kartal: "Terör örgütü PKK'ya destek veren medyasına, belediyelerine, iş adamlarına mutlaka operasyon yapılmalı" Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkan Yardımcısı Kaptan Kartal, "Terör örgütü PKK'ya destek veren medyasına, belediyelerine, iş adamlarına mutlaka operasyon yapılmalı." dedi.
 • 21:31TBMM Genel KuruluTBMM Genel Kurulu'nda, CHP'nin, dış ilişkilerdeki ani değişiklikler ve yol açtığı zararlarla ilgili grup önerisinin görüşmelerinde tartışma yaşandı.
 • 21:14BBP Genel Başkan Yardımcısı Kartal AçıklamasıBüyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkan Yardımcısı Kaptan Kartal, "Terör örgütü PKK'ya destek veren medyasına, belediyelerine, iş adamlarına mutlaka operasyon yapılmalı." dedi.
 • 20:10Kurtulmuş: Kurtulmuş: "Bizim Dış Politikadaki Amacımız, Rızaya Dayalı Müzakerelerle Aradaki Sorunların...GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: UMED Medya Okulu sertifika töreni Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş'un gelişi Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş'un konuşması UMED Başkanı Aslan Değirmenci'nin konuşması Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın'ın konuşmsı Sertifika töreninden detaylar UMED Medya Okulu sertifika töreni "Bizim dış politikadaki amacımız, rızaya dayalı müzakerelerle aradaki sorunların çözülmesidir" "Biliyoruz ki bu mücadele sadece terör örgütüne karşı bir mücadele değil, onların sırtını sıvazlayanlara, onların ağa babalarına karşı da verilen bir mücadeledir.
 • 19:26Umed Medya Okulu Sertifika TöreniBaşbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, "Bizim dış politikadaki amacımız, rızaya dayalı müzakerelerle aradaki sorunların çözülmesidir.
 • 15:32Terör Mağduru 600 Aileye YardımİHH Antalya İnsani Yardım Derneği, terör saldırıları nedeniyle evlerini terk ederek Batman'a yerleşen 600 aileye gıda yardımı yaptı .
 • 14:02Kızılay, Batman'ın Beşiri İlçesinde Yardım SeferberliğindeKızılay, Batman'ın Beşiri İlçesinde Yardım SeferberliğindeBatman Beşiri Kızılay Şube Başkanlığı, Ramazan ayında yürüttüğü yardım çalışmaları ile ihtiyaç sahipleri ve sığınmacıları yalnız bırakmıyor.
 • 11:59Beşiri Belediyesinden 600 Aileye Gıda YardımıBeşiri Belediyesinden 600 Aileye Gıda YardımıBatmanın Beşiri ilçesinde belediye tarafından 600 mağdur aileye gıda yardımı yapıldı.
 • 07:28Antalya'daki Ormanları PKK YakmışAntalya'daki Ormanları PKK YakmışKumluca ve Adrasan'da 500 hektar alanı küle çeviren yangın, PKK sabotajı çıktı. Örgüt, Lice'de imha edilen uyuşturucu tarlalarının intikamını Batı ormanlarını yakarak aldı.
 • 02:23Baykan'da Bin Kişiye İftar VerildiBaykan'da Bin Kişiye İftar VerildiGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Hayırsever Fevzi Sevgilinin Konuşması Detey Baykan'da bin kişiye iftar verildi Siirt'in Baykan ilçesinde Hayırsever vatandaş tarafından 1000 vatandaşa iftar verildi.
 • 01:35Cumhurbaşkanı Erdoğan, Esnaf ve Vatandaşlar ile İftar Yaptı (2)Cumhurbaşkanı Erdoğan, Esnaf ve Vatandaşlar ile İftar Yaptı (2)Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Bugün dünyanın en ileri ülkelerine bakın, başkanlık sistemiyle yönetiliyor.
 • 00:21Siirt'te Bin Kişi İftarda BuluştuSiirt'in Baykan ilçesinde verilen iftar yemeğinde, aralarında terör mağdurlarının da bulunduğu yaklaşık bin kişi buluştu.
 • 23:22Hüda Par Genel Başkanı Yapıcıoğlu, İftar Programına KatıldıHüda Par Genel Başkanı Yapıcıoğlu, İftar Programına KatıldıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: İftara katılanlardan detay Kuranı kerimden ayetlerin okunması Duların edilmesi Hüda-Par Genel Başkanı Zekeriya Yapıcoğlu'nun konuşması Vatandaşların uğurlanması HÜDA PAR Genel Başkanı Yapıcıoğlu: "Allah Cizre'yi, Cizrelileri, bütün kardeşlerimizi ve bütün müminleri her türlü şer odaklarının şerrinden mahrumda bulunsun" Hür Dava Partisi (HÜDA PAR) Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu, "Allah Cizre'yi, Cizrelileri, bütün kardeşlerimizi ve bütün müminleri her türlü şer odaklarının şerrinden mahrumda bulunsun" dedi.
 • 23:13Erdoğan, Esnaf ve Vatandaşlarla İftarda Bir Araya GeldiCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Legal görünüm altında illegal terör örgütlerinden 'Fethullahçı Terör Örgütü' hakkında tavsiye kararı aldık ve Bakanlar Kurulu kararı çıktı, ben de imzaladım, şu anda yürürlüğe girdi, yargıdan da kararlar çıkmaya başladı.
 • 22:35Hüda-Par Genel Başkanı Yapıcıoğlu İftarını Cizre'de AçtıHüda-Par Genel Başkanı Yapıcıoğlu İftarını Cizre'de AçtıPAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu, Şırnak’ın Cizre ilçesinde düzenlenen iftar programına katıldı.
 • 22:05Hüda Par Genel Başkanı Yapıcıoğlu AçıklamasıHür Dava Partisi (HÜDA PAR) Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu, "Allah Cizre'yi, Cizrelileri, bütün kardeşlerimizi ve bütün müminleri her türlü şer odaklarının şerrinden mahrumda bulunsun" dedi.
 • 20:39Terör Başarılarına Engel OlamadıTerör Başarılarına Engel OlamadıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Şırnak Valisi Ali İhsan Su'nun TEOG sınavında başarılı olan öğrencilere hediye vermesi Terör başarılarına engel olamadı Şırnak Valisi Su, İdil ilçesinde terör örgütü PKK saldırıları nedeniyle eğitimleri aksamasına rağmen TEOG ikinci dönem sınavında büyük başarıya imza atan öğrencileri dizüstü bilgisayarla ödüllendirdi Şırnak Valisi Ali İhsan Su, İdil ilçesinde terör örgütü PKK saldırıları nedeniyle eğitimleri aksamasına rağmen Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) ikinci dönem sınavında başarılı olan,öğrencilere hediye verdi.
 • 18:38Terör Başarılarına Engel OlamadıŞırnak Valisi Ali İhsan Su, İdil ilçesinde terör örgütü PKK saldırıları nedeniyle eğitimleri aksamasına rağmen Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) ikinci dönem sınavında başarılı olan,öğrencilere hediye verdi.
 • 18:32İdilli Başarılı Öğrencilere Ödülİdilli Başarılı Öğrencilere ÖdülŞırnak Valisi Ali İhsan Su, İdil ilçesinde eğitim gören ve Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) ikinci dönem sınavında başarılı olan 3 öğrenciyi dizüstü bilgisayar ile ödüllendirdi.
 • 17:05Almanya'da Erdoğan'a Suç DuyurusuAlmanya'da Erdoğan'a Suç DuyurusuAlman siyasetçi, sanatçı ve aktivistlerin bulunduğu çok sayıda kişi terörle mücadele operasyonlarında savaş suçu ve insanlığa karşı suç işlediği gerekçesiyle Cumhurbaşkanı Erdoğan hakkında suç duyurusunda bulundu.