SON DAKİKA CİZRE HABERLERİ

Son Dakika Cizre Haberleri

19:28
Davutoğlu: Güzel Türkçemizle, Güzel Kürtçemizi Kardeş Yapmaya Geldik(2) Batman'da KONUŞTU Başbakan Ahmet Davutoğlu, Diyarbakır'ın ardından geçtiği Batman'da partisinin Atatürk Kapalı Spor Salonu'nda düzenlenen il kongresine katıldı.
Davutoğlu: Güzel Türkçemizle, Güzel Kürtçemizi Kardeş Yapmaya Geldik(2)
19:02
Kırşehir'de, Hdp'nin Basın Açıklaması Sırasında Arbede Çıktı Kırşehir'de, HDP'li bir grubun basın açıklaması sırasında arbede çıktı.
Kırşehir'de, Hdp'nin Basın Açıklaması Sırasında Arbede Çıktı
18:48
AK Parti Batman 5. Olağan İl Kongresi AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Davutoğlu: (3) "Bu baş bu gövdedeyken, bu yürek bu bedendeyken Allah şahittir ki bir gün dahi Kürt, Türk ayrımı yapılmasına izin vermeyeceğiz.
18:41
Davutoğlu: Bu Baş Bu Gövdedeyken Türkiye'de Özgürlük ve Güvenlik Hakim Olacak AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, "Bu baş bu gövdedeyken, bu yürek bu bedendeyken, Allah şahittir ki bir gün dahi Kürt-Türk ayrımı yapılmasına izin vermeyeceğiz.
18:40
Başbakan Davutoğlu Batman'da Başbakan Ahmet Davutoğlu, kimsenin Türkiye’nin kardeşliğini tehlikeye atmasına izin vermeyeceklerini belirterek, “Bu baş bu gövdedeyken, bu yürek bu bedendeyken Allah şahittir ki bir gün dahi Kürt, Türk ayrımı, Alevi, Sünni ayrımı yapılmasına izin vermeyeceğiz” dedi.
Başbakan Davutoğlu Batman'da
18:23
AK Parti Batman 5. Olağan İl Kongresi AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Davutoğlu: (2) "Türkiye, bütün bu çalkantılar içinde bir istikrar adası. Biz bunu her şeyden önce kardeşliğimize borçluyuz. Biz bunu demokrasimize borçluyuz. Biz bunu atalarımızdan aldığımız kültüre borçluyuz" "Milletimiz, Türkiye'de kardeşliğin arkasında durduğu gibi Çözüm Süreci'nin de arkasında durdu.
18:04
Çelik: "Ya Zeytinden ya da Silahtan Yana Olacaksın" Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, çözüm sürecine herkesin destek vermesi gerektiğini söyledi.
Çelik: 'Ya Zeytinden ya da Silahtan Yana Olacaksın'
17:42
Hdp'nin Basın Açıklamasında Arbede Kırşehir'de Ahi Evran Üniversitesi öğrencisi oldukları öğrenilen HDP'li grup, Cacabey Meydanında basın açıklaması yaptıktan sonra slogan atarak parti binasına dönerken saldırıya uğradı.
Hdp'nin Basın Açıklamasında Arbede
17:15
Basın Açıklamasında Olay Kırşehir’de Ahi Evran Üniversitesi öğrencisi oldukları öğrenilen HDP’li grup, Cacabey Meydanında basın açıklaması yaptıktan sonra slogan atarak parti binasına dönerken saldırıya uğradı.
Basın Açıklamasında Olay
16:42
Beyoğlu'nda Protesto CHP gençlik kolları üyeleri, "toplumsal olaylarda çocukların hayatını kaybetmesini" protesto etti.
16:16
AK Parti Diyarbakır 5. Olağan İl Kongresi AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Davutoğlu: "Çözüm süreci milletin malıdır, milletin istikbalidir, milletin geleceğidir.
16:12
Çelik: ya Zeytinden Yana Olacaksın ya Silahtan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, çözüm sürecinde etken olanların silahtan değil zeytin dalından yana olması gerektiğini söyledi.
Çelik: ya Zeytinden Yana Olacaksın ya Silahtan
16:09
Davutoğlu: Güzel Türkçemizle, Güzel Kürtçemizi Kardeş Yapmaya Geldik Başbakan Ahmet Davutoğlu, Diyarbakır'da partisinin il kongresinde yaptığı konuşmasına Kürtçe "Varlığınız, varlığımızdır" sözüyle başladı, birlik ve beraberlik meajları verdi.
Davutoğlu: Güzel Türkçemizle, Güzel Kürtçemizi Kardeş Yapmaya Geldik
14:53
AK Parti Diyarbakır 5. Olağan İl Kongresi Genel Başkan ve Başbakan Davutoğlu: (2) "Çözüm Süreci her ne suretle olursa olsun mutlaka başarıya ulaşacak, mutlaka analar arasındaki ebedi kardeşlik kaim kılınacak.
14:45
Başbakan Ahmet Davutoğlu Diyarbakır'da Başbakan Ahmet Davutoğlu, Diyarbakır’da önemli mesajlar verdi.
Başbakan Ahmet Davutoğlu Diyarbakır'da
14:37
Miroğlu Çözüm Sürecini Değerlendirdi Avukat Gürsel Ekmen Miroğlu, 6-7 Ekim olayları ve son olarak Cizre’de yaşanan olayların çözüm sürecinde barışa giden yolda çözümü hazmedemeyenlerin bir senaryosu olduğunu söyledi.
Miroğlu Çözüm Sürecini Değerlendirdi
13:59
Davutoğlu: "Çözüm Süreci Her Ne Suretle Olursa Olsun Mutlaka Başarıya Ulaşacak" Başbakan Davutoğlu: "Çözüm süreci her ne suretle olursa olsun mutlaka başarıya ulaşacak, mutlaka analar arasındaki ebedi kardeşlik kaim kılınacak.
Davutoğlu: 'Çözüm Süreci Her Ne Suretle Olursa Olsun Mutlaka Başarıya Ulaşacak'
13:27
Başbakan Davutoğlu, Diyarbakır'dan Çözüm Sürecine Sahip Çıkma Çağrısında Bulundu Başbakan Ahmet Davutoğlu, Diyarbakır’da halka seslenirken, birlik ve beraberlik için, daha güçlü bir Türkiye için çözüm sürecine sahip çıkılması çağrısında bulundu.
Başbakan Davutoğlu, Diyarbakır'dan Çözüm Sürecine Sahip Çıkma Çağrısında Bulundu
12:10
Başbakan Davutoğlu, Diyarbakır'da Halka Kürtçe Seslendi Partisinin 5. Olağan Kongresi için Diyarbakır'a gelen Başbakan, salondakilere Kürtçe seslenerek, 'Selam olsun Diyarbakır' dedi, salonda "Serok Ahmet" sesleri yükseldi.
Başbakan Davutoğlu, Diyarbakır'da Halka Kürtçe Seslendi
10:29
Sağlar: Kendisine Muhalif Her Şeye Kumpas, Paralelci Demek Şizofrenik Haldir Eski Kültür Bakanı ve CHP Parti Meclis Üyesi Fikri Sağlar, Türkiye'de iktidara muhalif her şeyin kumpas olarak değerlendirildiğini, paralelci yaftasıyla insanların yargılanmadan infaz edildiğini söyledi.
Sağlar: Kendisine Muhalif Her Şeye Kumpas, Paralelci Demek Şizofrenik Haldir
20:56
Siirt'teki İzinsiz Gösteriler İnsan Hakları Derneği (İHD) Siirt Şubesi, kentte yaşanan olaylara ilişkin açıklama yaptı.
20:07
Cizre'deki Gerginlik Cizre'deki gerginlik- Şırnak'ın Cizre ilçesindeki olaylarda saldırıya uğrayan Hüda Par üyelerinin evleri ile bazı derneklerin bulunduğu binanın onarımı tamamlandı- Nur-Der üyesi Deniz: "Bu olaylara maruz kaldığımız için hizmetlerimizden vazgeçecek değiliz. Aksine daha fazla daha şevkle hizmetlerimizi sürdüreceğiz.
Cizre'deki Gerginlik
17:03
BBP Genel Başkanı Mustafa Destici Açıklaması Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, “Günlük makamlar için yasal olmayan uygulamalardan vazgeçin” dedi.
BBP Genel Başkanı Mustafa Destici Açıklaması
16:54
Diyarbakır'da 'Peygambere Saygı' Mitingi Düzenlendi Peygamber Sevdalıları Platformu Diyarbakır İl Koordinatörlüğü, Fransız mizah dergisi Charlie Hebdo’nun Peygamber Efendimiz Hz. Muhamed’e (sav) hakaret içerikli karikatürler yayınlamasını kınamak için Yenişehir ilçesindeki İstasyon Meydanı’nda ‘Peygambere Saygı’ mitingi düzenledi.
Diyarbakır'da 'Peygambere Saygı' Mitingi Düzenlendi
16:49
İskenderun MHP'li Çirkin: Işid'e Operasyon Yapılmalı MHP'li Çirkin: IŞİD'e operasyon yapılmalı MHP Hatay Milletvekili Şefik Çirkin, Milli Güvenlik Kurulu'nda IŞİD'in gündeme hiç gelmediğini ileri sürerek, "IŞİD belasını kurutmak için operasyon yapılmalı" dedi.
İskenderun MHP'li Çirkin: Işid'e Operasyon Yapılmalı
16:43
Jandarma, Ogün Samast Yakalanmadan Üzerindeki Silahla İlgili Rapor Hazırlamış 8 yıldır aydınlatılamayan Hrant Dink cinayeti ile ilgili her gün yeni bilgi ve belgeler ortaya çıkıyor.
Jandarma, Ogün Samast Yakalanmadan Üzerindeki Silahla İlgili Rapor Hazırlamış
16:30
MHP'li Çirkin: IŞİD'e Operasyon Yapılmalı MHP Hatay Milletvekili Şefik Çirkin, Milli Güvenlik Kurulunda IŞİD'in gündeme hiç gelmediğini belirterek, "IŞİD belasını kurutmak için operasyon yapılmalı." dedi.
MHP'li Çirkin: IŞİD'e Operasyon Yapılmalı
16:26
İskenderun MHP'li Çirkin Işid'e Operasyon Yapılmalı MHP'li Çirkin: IŞİD'e operasyon yapılmalı MHP Hatay Milletvekili Şefik Çirkin, Milli Güvenlik Kurulu'nda IŞİD'in gündeme hiç gelmediğini ileri sürerek, "IŞİD belasını kurutmak için operasyon yapılmalı" dedi.
İskenderun MHP'li Çirkin Işid'e Operasyon Yapılmalı
16:19
Diyarbakır'da 'Peygambere Saygı' Mitingine 100 Bin Kişi Katıldı Fransa'da Hz. Muhammed karikatürlerini yayınladığı için silahlı saldırıya uğrayan 8'i karikatürist 12 kişinin öldüğü mizah dergisi Charlie Hebdo, Diyarbakır'da Peygamber Sevdalıları Platformu'nun düzenlediği, 'Hz. Muhammed'e saygı' mitingiyle protesto edildi.
Diyarbakır'da 'Peygambere Saygı' Mitingine 100 Bin Kişi Katıldı
16:16
Diyarbakır'da 100 Bin Kişi Charlie Hebdo'yu Protesto Etti, 'Yaşasın Hizbullah' Sloganı Attı Diyarbakır'da 100 bin kişi Charlie Hebdo'yu protesto etti, 'Yaşasın Hizbullah' sloganı attı FRANSA'da Hz. Muhammed karikatürlerini yayınlayadığı için silahlı saldırıya uğrayan 8'i karikatürist 12 kişinin öldüğü mizah dergisi Charlie Hebdo, Diyarbakır'da Peygamber Sevdalıları Platformu'nun düzenlediği, 'Hz.Muhammed'e saygı' adı verilen protesto mitingine yaklaşık 100 bin kişi katıldı.
Diyarbakır'da 100 Bin Kişi Charlie Hebdo'yu Protesto Etti, 'Yaşasın Hizbullah' Sloganı Attı
16:11
BBP Genel Başkanı Destici Açıklaması "Cizre'deki olayların uygulayıcısı PKK, KCK ve 21. yüzyılın eşkıyalarıdır"
15:57
Tanrıseven'den Çözüm Süreci Açıklaması Batman eski Baro Başkanı Yusuf Tanrıseven, son zamanlarda başta Cizre olmak üzere bölgenin çeşitli yerlerinde çözüm sürecini sekteye uğratmak amacıyla çeşitli provokatif eylemler yapıldığını söyledi.
Tanrıseven'den Çözüm Süreci Açıklaması
14:43
Cizre'deki Hendekler Vatandaşı Mağdur Ediyor Şırnak'ın Cizre ilçesinde, terör örgütü YDG H üyelerince kazılan 184 hendek nedeniyle ilçe sakinleri büyük mağduriyet yaşıyor İzinsiz gösterilerin sık sık gerçekleştiği Sur, Nur ve Cudi mahallelerindeki hendeklerin bulunduğu sokaklarda yaşayanlar evlerine ulaşmakta, sağlık ve itfaiye ekipleri de olaylara müdahalede güçlük çekiyor.
14:11
Cizre'deki Gerginlik Şırnak'ın Cizre ilçesindeki olaylarda saldırıya uğrayan Hüda Par üyelerinin evleri ile bazı derneklerin bulunduğu binanın onarımı tamamlandı Nur Der üyesi Deniz: "Bu olaylara maruz kaldığımız için hizmetlerimizden vazgeçecek değiliz. Aksine daha fazla daha şevkle hizmetlerimizi sürdüreceğiz.
12:41
Annesinin Karnında Dehşeti Yaşadı Annesinin karnında dehşeti yaşadı- Şırnak'ın Cizre ilçesinde evi YDG-H üyelerince yakılan ve 2 yaşındaki çocuğuyla gizlendiği banyonun duvarının balyozla delinmesi sonucu kurtarılan hamile kadının dünyaya getirdiği bebeğin bir elinin kas ve sinirlerinde yüzde 90 uyuşukluk tespit edildi- Gözüngü ailesi, çocuklarının elindeki sıkıntıya, annenin, dehşet anlarından kurtulmak isterken aldığı darbenin neden olduğunu ileri sürdü.
Annesinin Karnında Dehşeti Yaşadı
12:16
AK Parti Kayseri Miletvekili Yaşar Karayel Açıklaması Yeşilay Kayseri Şubesinin ev sahipliğinde Kayseri Gönüllü Kültür Kuruluşlarının aylık olağan toplantısı yapıldı.
AK Parti Kayseri Miletvekili Yaşar Karayel Açıklaması
11:37
Cizre'de Evi Ateşe Verilen Hamile Kadının Bebeği, Sağ Elini Kullanamayacak Cizre'de evi ateşe verilince banyonun duvarının delinmesi sonucu kurtarılan hamile kadının, dünyaya getirdiği bebeğin sağ elinde his kaybı oluştu.
Cizre'de Evi Ateşe Verilen Hamile Kadının Bebeği, Sağ Elini Kullanamayacak
21:19
Bank Asya Atm'si Zarar Görmedi Haberleri Yine Asılsız Çıktı İstanbul Esenyurt’ta yaşanan olaylar esnasında Bank Asya ATM’sine dokunulmadığına yönelik haberler asılsız çıktı.
Bank Asya Atm'si Zarar Görmedi Haberleri Yine Asılsız Çıktı
18:51
Hdp Heyetinden Kandil Ziyareti Açıklaması Açıklaması "Hükümetin, müzakere sürecini güçlendirecek demokratikleşme adımlarını hayata geçirmesinin önemi, heyetimize aktarılmıştır"
18:40
Önemli Yurt İçi Olayları Şırnak ve Hakkari'de 3 terörist teslim oldu.
18:26
Cizre'deki Gerginlik Ankara, Bitlis, Muş, Mardin, Siirt ve Van Baro Başkanları Şırnak'ın Cizre ilçesinde incelemelerde bulundu.
18:06
Hdp Heyeti Kandil'de 7 Saat Kck'lılarla Görüştü Hdp Grup Başkan Vekilleri Pervin Baldan ile İdris Baluken, Kandil Dağı'nda KCK yöneticileriyle 7 saat süren görüşmenin ardından yazılı açıklama yaptı.
17:59
Hdp'den Kandil Açıklaması HDP, Kandil’de gerçekleşen görüşme ile ilgili KCK yetkililerinin Öcalan’ın sunduğu müzakere taslağı ve takvimlendirmeyi esas aldıklarını, hareketin tüm birimlerinin bu doğrultuda önemli bir yoğunlaşma içerisinde oldukları bilgisinin heyetlerine aktarıldığını açıkladı.
17:39
Kastamonu'da Tabeladaki Hata Düzeltildi Kastamonu'da tabeladaki hata düzeltildi Kastamonu'da, yön tabelasına yanlışlıkla yazılan Şırnak'ın Cizre İlçesi'nin adı 'Cide' olarak düzeltildi.
Kastamonu'da Tabeladaki Hata Düzeltildi
17:15
Kastamonu'da Tabeladaki Hata Düzeltildi Kastamonu'da, yön tabelasına yanlışlıkla yazılan Şırnak'ın Cizre İlçesi'nin adı 'Cide' olarak düzeltildi.
Kastamonu'da Tabeladaki Hata Düzeltildi
17:15
Diyarbakır'da HÜDA-PAR Yürüyüşü Alarmı HÜDA-PAR'a yakınlığı ile bilinen "Peygamber Sevdalıları" yarın Diyarbakır İstasyon Meydanı'nda dev bir mitinge hazırlanıyor.
Diyarbakır'da HÜDA-PAR Yürüyüşü Alarmı
16:48
Selahattin Demirtaş İstanbul'da Demirtaş: "İnsanlara yeniden kimlik yaratma, onlara yeniden kimlik verme gibi bir toplumsal mühendislik rolümüz yok. Tam tersine bu anlayışa karşı mücadele ediyoruz" "Biz Cumhurbaşkanı ile siyasi partiler olarak polemiğe girmeyi doğru bulmuyoruz.
Selahattin Demirtaş İstanbul'da
16:47
Sözde Kürdistan Bayrakları ile Çocuk Ölümlerini Protesto Ettiler Diyarbakır’da Kürdistan Gençlik Hareketi üyesi bir grup genç, sözde Kürdistan bayrakları ile yürüyerek, çocuk ölümlerini protesto etti.
15:45
Hdp'li Kaplan Açıklaması "İç güvenlik paketi ülkede demokratikleşme ortamını tamamen ortada kaldıracak" "Adalet Bakanlığı'nın Uludere ile ilgili AYM'ye gönderdiği savunma hukuk adına bir skandal"
14:25
Kürtçe Okulda İlk Karne Sevinci Diyarbakır merkez Bağlar İlçesi'nde Kürtçe eğitim verilen ve Milli Eğitim Bakanlığı'nca özel okul statüsü tanınan Ferzat Kemanger Eğitim Destek Evi öğrencileri, ilk kez karne aldı.
Kürtçe Okulda İlk Karne Sevinci
SonDakika.com - Son Dakika Haber - En Son Haberler
24 saat kesintisiz haber yayını
Hakkımızda | Reklam | İletişim
SonDakika.com Haber Portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. 27.01.2015 22:57:15. #1.13#
ŞUAN BURADASINIZ: SON DAKİKA CİZRE HABERLERİ
[Hata Bildir]