SON DAKİKA ÇORUM HABERLERİ

Son Dakika Çorum Haberleri

 • 21:39Meclise Yeni Güvenlik Önlemleri - Uslu: 'Cumartesi Günü Kazmayı Vuracağız'Meclise Yeni Güvenlik Önlemleri - Uslu: 'Cumartesi Günü Kazmayı Vuracağız'TBMM İdare Amiri, AK Parti Çorum Milletvekili Salim Uslu, Mecliste alınan ve alınacak olan güvenlik önlemleri kapsamında, giriş kapıları ve sığınaklarda incelemeler yaptıklarını belirterek, "Giriş kapılarına antiterör amaçlı, 80 santimetre yüksekliğinde 27 santimetre çapında road blockerlar, 20 metre ilerisine de mantarlar koyacağız." dedi.
 • 21:18Meclise Yeni Güvenlik Önlemleri - Uslu: Meclise Yeni Güvenlik Önlemleri - Uslu: "Meclise Füze Sistemi Konuldu Haberi Doğru Değil"TBMM İdare Amiri, AK Parti Çorum Milletvekili Salim Uslu, Mecliste alınan ve alınacak olan güvenlik önlemleri kapsamında, giriş kapıları ve sığınaklarda incelemeler yaptıklarını belirterek, "Giriş kapılarına antiterör amaçlı, 80 santimetre yüksekliğinde 27 santimetre çapında road blockerlar, 20 metre ilerisine de mantarlar koyacağız." dedi.
 • 18:43Kamuda Görevden AlmalarÇorum'da Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine ilişkin başlatılan soruşturma kapsamında hakkında yasal işlem başlatılan 874 kamu görevlisinden 494'ü görevden uzaklaştırıldı.
 • 18:3915 Temmuz Şehitleri ve Gaziler İçin Yardım Kampanyası15 Temmuz Şehitleri ve Gaziler İçin Yardım KampanyasıÇorum’da, Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında şehit olan vatandaşların aileleri ile yaralanarak gazi olanlara yönelik yardım kampanyası başlatıldı.
 • 18:20Meclise Yeni Güvenlik ÖnlemleriTBMM İdare Amiri, AK Parti Çorum Milletvekili Salim Uslu, Mecliste alınan ve alınacak olan güvenlik önlemleri kapsamında, giriş kapıları ve sığınaklarda incelemeler yaptıklarını belirterek, "Giriş kapılarına antiterör amaçlı, 80 santimetre yüksekliğinde 27 santimetre çapında road blockerlar, 20 metre ilerisine de mantarlar koyacağız." dedi.
 • 18:17TBMM'de Güvenlik ÖnlemleriTbmm İdare Amiri Salim Uslu, darbe girişiminde uçakların bombaladığı Meclis'te giriş kapılarına hem mantar hem de antiterör amaçlı rot blokerler konulması için çalışma başlattıklarını bildirdi.
 • 17:42Çorum'da 494 Kişi Açığa AlındıÇorum'da Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine ilişkin başlatılan soruşturma kapsamında 494 kamu çalışanı açığa alındı.
 • 17:04Çorum'da Fetö Operasyonları SürüyorÇorum'da Fetö Operasyonları SürüyorÇORUM (İHA) – Çorum’un Sungurlu ilçesinde özel öğrenci yurduna FETÖ soruşturması kapsamında operasyon düzenlendi.
 • 17:04Çorum'da Özel Okula Fetö AramasıÇorum'da Özel Okula Fetö AramasıÇorum’un Sungurlu ilçesindeki özel bir okula FETÖ/PDY soruşturması kapsamında düzenlenen operasyonda bilgisayarlara ve hard disklere el kondu.
 • 16:36Ağrı'da 5 Kişi TutuklandıAĞRI (İHA) – Ağrı’nın Patnos Eğitim Sever Öğretmenler Derneği (PESÖDER) bünyesinde görev aldıkları süreçte, mensubu oldukları FETÖ/PDY silahlı terör örgütünün yararına usulsüz şekilde SODES kapsamında kredi aldıkları tespit edilen 11 şüphelinin yakalanmasına yönelik operasyon başlatıldı.
 • 16:27Vali'den Fetö'ye Sert TepkiVali'den Fetö'ye Sert TepkiÇorum Valisi Necmeddin Kılıç, FETÖ elebaşı Fethullah Gülen’e sert tepki göstererek, "Batının hizmetkarısın ha. Sen batıya hizmet etmeye devam et. Tarih hainlere efendilerinin ne yaptığını göstermiştir.
 • 16:15Patnos'ta Fetö/Pdy Operasyonunda 5 Kişi TutuklandıPatnos'ta Fetö/Pdy Operasyonunda 5 Kişi TutuklandıPatnos'ta FETÖ/PDY kapsamında gerçekleştirilen operasyonda 5 kişi tutuklandı.
 • 16:06Tapder Üyeleri Demokrasi NöbetindeTapder Üyeleri Demokrasi NöbetindeÇorum’da Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) tarafından düzenlenen darbe girişimine tepkiler sürüyor.
 • 12:34Salihlili Uzman Çavuş, Muradına ErdiSalihlili Uzman Çavuş, Muradına ErdiDarbe girişimi üzerine görevinin başının dönmek zorunda kalan ve Çorum'da 19 Temmuz'da yapılan kendi düğününe katılamayan 30 yaşındaki Uzman Jandarma Çavuş'a birliğinden özel verildi.
 • 10:43Darbe Girişiminin Mağdur Ettiği Salihlili Asker Muradına ErdiDarbe Girişiminin Mağdur Ettiği Salihlili Asker Muradına ErdiManisa Salihlili Uzman Jandarma Çavuş Alper Akyar (30), darbe girişimi üzerine, darbeci askerlere karşı görevi başına dönünce planlanan düğünü de yapılamadı.
 • 04:39Çorum'da Fetö Operasyonu: 3 Kişi TutuklandıÇorum'da Fetö Operasyonu: 3 Kişi TutuklandıÇorum’un Sungurlu ilçesinde FETÖ operasyonu kapsamında gözaltına alınan 4 kişiden 3’ü tutuklandı.
 • 01:13Darbe Girişimi Nedeniyle Evlenemeyen Çift Düğün YaptıDarbe Girişimi Nedeniyle Evlenemeyen Çift Düğün YaptıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Düğünden detay görüntü Gelin Özlem Karaca'nın açıklaması FETÖ'nün darbe girişiminin ardından birliğine çağrılınca Çorum'daki düğününe katılamayan Uzman Jandarma Çavuş Alper Akyar, Salihli ilçesinde gerçekleştirilen düğünle Özlem Karaca ile evlendi MANİSA (AA) – Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişiminin ardından birliğine çağrılınca Çorum'daki düğününe katılamayan Uzman Jandarma Çavuş Alper Akyar, Salihli ilçesinde gerçekleştirilen düğünle hayatını Özlem Karaca ile birleştirdi.
 • 00:00Darbe Girişimi Nedeniyle Evlenemeyen Çift Düğün YaptıMANİSA (AA) – Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişiminin ardından birliğine çağrılınca Çorum'daki düğününe katılamayan Uzman Jandarma Çavuş Alper Akyar, Salihli ilçesinde gerçekleştirilen düğünle hayatını Özlem Karaca ile birleştirdi.
 • 23:55Darbe Mağduru Damat, Bu Kez Düğününe KatılabildiDarbe Mağduru Damat, Bu Kez Düğününe KatılabildiDarbe girişiminin ardından birliğine çağrılınca Çorum Osmancık ilçesinde yapılan düğününe katılamayan Uzman Jandarma Çavuş Alper Akyar, memleketi Manisa’nın Salihli ilçesinde yapılan düğününe katılabildi.
 • 21:48Osmancık'ta Şükür Kurbanı KesildiOsmancık'ta Şükür Kurbanı KesildiÇorum’un Osmancık ilçesinde demokrasi nöbeti devam ederken, şükür kurbanı kesildi.
 • 20:54Fetö'nün Darbe Girişimi - Günlük Yayın Yapan Bir Yerel Gazetede Arama YapıldıFetö'nün Darbe Girişimi - Günlük Yayın Yapan Bir Yerel Gazetede Arama YapıldıÇorum'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişiminin ardından başlatılan soruşturma kapsamında kentte günlük yayın yapan yerel bir gazetede arama yapıldı, bir kişi gözaltına alındı.
 • 19:33Çorum'da Bir Gazeteci GözaltındaÇorum'da Bir Gazeteci GözaltındaÇorum'da bir gazeteci gözaltındaÇorum'da FETÖ soruşturması kapsamında yerel bir gazetede arama yapan polis, bilgisayarlara el koydu.
 • 19:14Çorum'da Fetö OperasyonuÇorum'da Fetö OperasyonuÇorum’da FETÖ operasyonu kapsamında yerel bir gazetede arama yapılırken, gazete ortaklarından birisi de gözaltına alındı.
 • 19:02Fetö'nün Darbe GirişimiÇorum'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişiminin ardından başlatılan soruşturma kapsamında kentte günlük yayın yapan yerel bir gazetede arama yapıldı, bir kişi gözaltına alındı.
 • 18:20Çorum'da Bir Gazeteci GözaltındaÇorum'da Bir Gazeteci GözaltındaÇorum'da FETÖ soruşturması kapsamında yerel bir gazetede arama yapan polis, bilgisayarlara el koydu.
 • 18:18Çorum'un Osmancık Kaymakamlığına AtamaÇorum'da, FETÖ'nün darbe girişiminin ardından başlatılan soruşturma kapsamında görevden uzaklaştırılan Osmancık Kaymakamı Cemalettin Demircioğlu'nun yerine atanan Önder Çengel göreve başladı.
 • 14:29Kargı'da Demokrasi Nöbeti SürüyorKargı'da Demokrasi Nöbeti SürüyorÇorum’un Kargı ilçesinde demokrasi nöbeti 11. gününde devam ederken, semazenler tarafından gerçekleştirilen sema gösterisi saat kulesi meydanında toplanan halkı adeta büyüledi.
 • 11:12Bugün Olsa Yine Giderim"HALİL İBRAHİM EFE/GAZİ NOGAY - Çorum'un Kargı ilçesindeki bir camide imamlık yapan ve Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimini engellemek amacıyla Ankara'ya giderek tankların önünde duran Ahmet Deler, "Allah devletimize zeval vermesin.
 • 06:57Fetö'nün Darbe Girişimine TepkilerFetö'nün Darbe Girişimine TepkilerGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Demokrasi nöbeti tutan vatandaşlar ile röportajlar Çorum merkez ve Osmancık ilçesinde, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sonrası meydanlara çıkan vatandaşların "demokrasi nöbeti" devam ediyor.
 • 18:38Fetö Üyeleri Darbe Gecesi Birbirlerine Ayet ve Dualar GöndermişlerÇorum’da Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) soruşturması kapsamında gözaltına alınan bazı kişilerin darbe girişiminin yapıldığı 15 Temmuz gecesi savaş ve fetih zamanlarında galip gelmek amacıyla okunan ayetler ve bu ayetlerden oluşan duaları birbirlerine gönderdikleri ortaya çıktı.
 • 18:32Çorum Darbeci Askerlere Destek Vermek İçin Sms'le Dua GöndermişlerÇorum Darbeci Askerlere Destek Vermek İçin Sms'le Dua GöndermişlerDarbeci askerlere destek vermek için SMS'le dua göndermişlerÇorum Cumhuriyet Savcılığı soruşturması kapsamında gözaltına alınıp mahkemece tutuklanan 13 kişinin, darbe girişiminin olduğu 15 Temmuz gecesi, savaş ve fetih zamanlarında galip gelmek amacıyla okunan ayet ve duaları cep telefonu mesajı ile bir çok kişiye gönderdikleri belirlendi.
 • 17:42Darbeci Askerlere Destek Vermek İçin Sms'le Dua GöndermişlerDarbeci Askerlere Destek Vermek İçin Sms'le Dua GöndermişlerÇorum Cumhuriyet Savcılığı soruşturması kapsamında gözaltına alınıp mahkemece tutuklanan 13 kişinin, darbe girişiminin olduğu 15 Temmuz gecesi, savaş ve fetih zamanlarında galip gelmek amacıyla okunan ayet ve duaları cep telefonu mesajı ile bir çok kişiye gönderdikleri belirlendi.
 • 17:40Fetö'cü Öğretmenler Darbeci Askerler İçin "Dua" OkumuşÇorum'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine destek verdikleri iddiasıyla tutuklanan çoğunluğu öğretmen 13 kişinin darbeci askerlere destek için cep telefonu üzerinden birbirleriyle paylaştıkları bazı dua ve sureleri okudukları tespit edildi.
 • 09:45Otları Yakmak İsterken Alevlerin İçinde Kalıp YaralandıOtları Yakmak İsterken Alevlerin İçinde Kalıp YaralandıÇorum'da bahçesindeki kuru otları temizleyip yakan bu sırada alevlerin arasında kalan 81 yaşındaki Sami Aksu, ağır yaralandı.
 • 09:35Tutuklu Hakim Darbe Girişiminin Olduğu Gün Tutuklu Hakim Darbe Girişiminin Olduğu Gün "Yakında Çok Güzel Şeyler Olacak" DemişÇorum'da tutuklanan hakimlerden Akar Karasu'nun darbe girişiminin olduğu gün, İzmir Adliyesine geldiği ve bazı görevlilerle görüştüğü belirlendi.
 • 08:46Fetö'nün Darbe GirişimiFetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) darbe girişimi soruşturması kapsamında Çorum'da tutuklanan hakimlerden Akar Karasu'nun darbe girişiminin olduğu gün, daha önce Adli Yargı Komisyonu Başkanı olarak görev yaptığı İzmir Adliyesine geldiği ve bazı görevlilerle görüştüğü belirlendi.
 • 22:31Fetö'nün Darbe GirişimiÇorum'da Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) ile ilişkili oldukları gerekçesiyle bir vakıf, 6 okul, 3 dernek ve 13 sendika temsilciliğinin kapatıldığı bildirildi.
 • 13:35Gelin- Damat 'Demokrasi Nöbeti' TuttuGelin- Damat 'Demokrasi Nöbeti' TuttuÇorum'da düğünden çıkan gelin ve damat askeri darbe girişimi ardından başlatılan 'Demokrasi nöbetine' katıldı.
 • 04:24Düğünden Çıkıp Demokrasi Nöbetine KatıldılarDüğünden Çıkıp Demokrasi Nöbetine KatıldılarÇorum'da düğünden çıktıktan sonra Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişiminin ardından başlatılan demokrasi nöbetine katılan gelin ve damat, evlilik cüzdanlarını meydanda aldı.
 • 03:23Çorum'da Otomobil Devrildi: 4 YaralıÇorum'un Osmancık ilçesinde otomobilin devrilmesi sonucu aynı aileden 4 kişi yaralandı.
 • 03:18Düğünden Çıkıp Demokrasi Nöbetine KatıldılarÇorum'da düğünden çıktıktan sonra Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişiminin ardından başlatılan demokrasi nöbetine katılan gelin ve damat, evlilik cüzdanlarını meydanda aldı.
 • 02:24Gelin Damat Demokrasi NöbetindeGelin Damat Demokrasi NöbetindeÇorum’da genç bir çift düğün gecesinde, 15 Temmuz’de Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyelerinin gerçekleştirdiği darbe girişimine karşı demokrasi nöbeti tuttu.
 • 21:52Çorum'da Minibüs Devrildi: 4'ü Bebek 12 YaralıÇorum'da, minibüsün devrilmesi sonucu meydana gelen trafik kazasında aynı aileden 4'ü bebek, 4'ü çocuk 12 kişi yaralandı.
 • 20:10Osmancık'ta Trafik Kazası: 3 YaralıOsmancık'ta Trafik Kazası: 3 YaralıÇorum’un Osmancık ilçesi yakınlarında meydana gelen trafik kazasında aynı aileden 3 kişi yaralandı.
 • 19:15Çorum'da Minibüs Devrildi: 12 YaralıÇorum 'da sürücüsünün direksiyon hakimiyetini kaybettiği minibüs devrildi, 8'i çocuk, 12 kişi yaralandı.
 • 19:14Çam Yarması Adlı Film Çorum'da ÇekilecekÇam Yarması Adlı Film Çorum'da ÇekilecekHMK yapım tarafından beyaz perdeye aktarılacak olan “Çam Yarması” adlı sinema filmi Çorum’da çekilecek.
 • 15:08MİT TIR'ları Yüzünden Aranıyordu, Teslim Oldu! Cemaatin İmamı, İmamları Deşifre EttiMİT TIR'ları Yüzünden Aranıyordu, Teslim Oldu! Cemaatin İmamı, İmamları Deşifre EttiMİT TIR'ları soruşturması kapsamında hakkında yakalama kararı bulunan ve Çorum'da teslim olan FETÖ'nün jandarma imamlarından Hasan Bektaş, FETÖ'nün en büyük suç örgütlerinden biri olduğunu belirtti.
 • 14:54Sungurlu Belediyesi Asfalt Çalışmalarına BaşladıSungurlu Belediyesi Asfalt Çalışmalarına BaşladıÇorum’un Sungurlu Belediye Başkanlığı Fen İşleri Müdürlüğü ilk asfalt serme çalışmasına Hacettepe Mahallesi Ahmet Yesevi Sitesi Mevkinde başladı.
 • 14:31Bekiroğlu'ndan Kargı'da Demokrasi Nöbetine DestekBekiroğlu'ndan Kargı'da Demokrasi Nöbetine DestekAK Parti Çorum İl Başkanı Rumi Bekiroğlu, Kargı ilçesinde devam eden demokrasi nöbetine destek vermek için ilçeye geldi.
 • 11:04Çorum'da Demokrasi NöbetiÇorum'da Demokrasi NöbetiÇorum'da demokrasi nöbetiÇORUM'da darbe girişimi ardından başlatılan 'Demokrasi Nöbeti' dün gece de devam etti.