SON DAKİKA CUMHURİYET GAZETESİ HABERLERİ

Son Dakika Cumhuriyet Gazetesi Haberleri

 • 10:02 ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü John Kirby Ypg Terör Örgütü Değil ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü John Kirby Ypg Terör Örgütü Değil ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü John Kirby YPG terör örgütü değilKirby Savunma Bakanı Carter'ın açıklamalarını görmedim. Kendisinin ve Savunma Bakanlığı'nın görüşlerini dile getirmekte serbest. Ancak, bizim yaklaşımımızda bir değişiklik olmadı.
 • 09:22 Kültür Şöleni Başlıyor Kültür Şöleni Başlıyor Ruhr Kitap Fuarı, bugün başlıyor.
 • 17:47 Cumhuriyet Gazetesi Yazarlarına Hapis Cezası Eğitim-Bir-Sen, Hz. Muhammed’in, Fransa’daki bir karikatür dergisinde çıkan karikatürlerini köşelerinde yayınlayan Cumhuriyet Gazetesi yazarları Hikmet Çetinkaya ve Ceyda Karan hakkında yaptıkları suç duyurusunu müteakiben açılan ceza davasında sanıkların, “halkı kin ve düşmanlığa tahrik ettikleri” gerekçesiyle hapis cezasına çarptırıldığını açıkladı.
 • 15:28 Cumhuriyet Yazarlarının "Aşağılama" Davasında Karar Charlie Hebdo dergisinin Hazreti Muhammed'e hakaret içeren karikatürünü köşelerinde yayınlayan Cumhuriyet gazetesi yazarları Ceyda Karan ve Hikmet Çetinkaya, "basın yoluyla halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik etmek" suçundan ikişer yıl hapis cezasına çarptırıldı.
 • 15:22 Çetinkaya ve Karan'a 2 Yıl Hapis Cezası Çetinkaya ve Karan'a 2 Yıl Hapis Cezası Charlie Hebdo dergisinin kapağına köşelerinde yer verdikleri için yargılanan Cumhuriyet Gazetesi yazarları Hikmet Çetinkaya ve Ceyda Karan ikişer yıl hapis cezasına çarptırıldı.
 • 15:20 Charlie Hebdo Davasında Karar (2) Charlie Hebdo Davasında Karar (2) Fransız Charlie Hebdo mizah dergisinin yayınladığı ve Hz. Muhammed'in tasvir edildiği belirtilen karikatürleri köşelerinde yayınladıkları için yargılanan Cumhuriyet gazetesi yazarları Hikmet Çetinkaya ve Ceyda Karan, 2'şer yıl hapis cezasına çarptırıldı.
 • 15:11 Charlie Hebdo Davasında Karar Cumhuriyet Gazetesi yazarları Ceyda Karan ve Hikmet Çetinkaya, Charlie Hebdo dergisinde yayınlanan ve Hz.Muhammed olduğu öne sürülen karikatürleri köşelerinde yayınladıkları gerekçesiyle 2’şer yıl hapis cezasına çarptırıldı.
 • 14:56 Ceyda Karan ve Hikmet Çetinkaya'ya 2'şer Yıl Hapis Cezası Ceyda Karan ve Hikmet Çetinkaya'ya 2'şer Yıl Hapis Cezası * "Charlie Hebdo" dergisindeki karikatürü kendi köşelerine taşıyan Hikmet Çetinkaya ve Ceyda Karan, 2'şer yıl hapis cezasına çarptırıldı.
 • 14:41 Ceyda Karan ve Hikmet Çetinkaya'ya 2 Şer Yıl Hapis (1) Ceyda Karan ve Hikmet Çetinkaya'ya 2 Şer Yıl Hapis (1) Cumhuriyet Gazetesi yazarları Hikmet Çetinkaya ve Ceyda Karan'ın, terör saldırısı sonucu 12 kişinin hayatını kaybettiği Fransız Charlie Hebdo dergisinin çizdiği ve Hz. Muhammed'in tasvir edildiği belirtilen karikatürleri köşelerine taşıdıkları gerekçesiyle yargılandığı dava karara bağlandı.
 • 13:59 Cumhuriyet Yazarları Ceyda Karan ve Hikmet Çetinkaya'ya 2'şer Yıl Hapis Cezası Cumhuriyet Yazarları Ceyda Karan ve Hikmet Çetinkaya'ya 2'şer Yıl Hapis Cezası Charlie Hebdo davasında Cumhuriyet gazetesi yazarları Hikmet Çetinkaya ve Ceyda Karan'a 2 yıl hapis cezası verildi.
 • 13:59 Charlie Hebdo Davasında Karar Fransız mizah dergisi Charlie Hebdo'nun Hz. Muhammed olduğu iddia edilen karikatürünü köşelerinde yayınladıkları gerekçesiyle Cumhuriyet gazetesi yazarları Ceyda Karan ve Hikmet Çetinkaya'nın yargılandığı davada karar çıktı.
 • 21:41 Alman Meclisi'nde Türkiye Tartışması Alman Meclisi'nde Türkiye Tartışması Federal Alman Meclisi'nde Türkiye gündemiyle düzenlenen oturumda tüm partiler, Türkiye'deki basın özgürlüğünün durumunu eleştirdi.
 • 12:11 Türk Böbrek Vakfı'ndan Doğan Grubu'na Dört Ödül Türk Böbrek Vakfı'ndan Doğan Grubu'na Dört Ödül Araştırma, röportaj, yazı dizisi-konu ve vaka-inceleme alt kategorilerinde haberler değerlendirildi.
 • 11:57 Türk Böbrek Vakfı'ndan Doğan Grubu'na Dört Ödül Türk Böbrek Vakfı'ndan Doğan Grubu'na Dört Ödül Türk Böbrek Vakfı'ndan Doğan Grubu'na dört ödülTürk Böbrek Vakfı tarafından bu yıl üçüncü kez düzenlenen TBV 3. Medya Ödülleri düzenlenen törenle sahiplerini buldu.
 • 16:02 Can Dündar Hakaretten Suçlu Bulundu Can Dündar Hakaretten Suçlu Bulundu Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar, 17-25 Aralık soruşturması ile ilgili haber ve yazıları nedeni ile 28 bin TL para cezasına çarptırıldı.
 • 19:32 MHP'li Oğan: HDP'ye Göre Şekil Almak Devri Artık Kapanmıştır MHP'li Oğan: HDP'ye Göre Şekil Almak Devri Artık Kapanmıştır MHP Genel Başkan adayı Oğan, "HDP'ye göre şekil almak devri artık kapanmıştır. Bundan sonra AKP, CHP, HDP bize göre şekil alacak" dedi.
 • 17:01 Güncelleme - Can Dündar'ın Hakaret ve Gizliliği İhlal Davasında Karar Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar, kaleme aldığı bir yazı dizisinde, o dönem başbakan olan Cumhurbaşkanı Erdoğan ve oğlu Bilal Erdoğan, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Yıldırım ve bazı iş adamlarına hakaret ettiği iddiasıyla yargılandığı davada, 28 bin 650 lira adli para cezasına çarptırıldı.
 • 16:57 Anayasa Mahkemesinin 54. Kuruluş Yıl Dönümü Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi (AİHM) Başkan Vekili Işıl Karakaş, Türkiye ile ilgili AİHM önündeki başvuruların azalmasındaki en önemli etkenin, Anayasa Mahkemesine bireysel başvuru hakkı tanınması olduğunu, böylece AİHM'deki Türkiye aleyhine yapılan başvuru sayısının gerilediğini söyledi.
 • 16:10 17 - 25 Aralık 17 - 25 Aralık" Yazı Dizisine 28 Bin 650 TL Adli Para Cezası 25 Aralık soruşturmalarıyla ilgili köşe yazıları ve yazı dizisi nedeniyle "Gizliliği ihlal" ve "Hakaret" suçlarından yargılandığı dava karara bağlandı.
 • 15:59 Can Dündar'a Hakaret Suçundan 28 Bin 650 Lira Adli Para Cezası Can Dündar'a Hakaret Suçundan 28 Bin 650 Lira Adli Para Cezası Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da aralarında bulunduğu 9 kişiye hakaret ettiği gerekçesiyle yargılandığı davada 28 bin 650 lira adli para cezasına çarptırıldı.
 • 15:51 Can Dündar'a 28 Bin TL Adli Para Cezası Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar, ‘hakaret’ ve ’gizliliği ihlal’ suçlarından yargılandığı davada 28 bin 650 TL adli para cezasına çarptırıldı.
 • 15:30 Can Dündar'ın "Hakaret ve Gizliliği İhlal Davasında Karar Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar, kaleme aldığı bir yazı dizisinde, o dönem başbakan olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve oğlu Bilal Erdoğan ile bazı iş adamlarına hakaret ettiği iddiasıyla yargılandığı davada, bu suçtan 28 bin 650 lira adli para cezasına çarptırıldı.
 • 14:57 Can Dündar'a Erdoğan'a Hakaretten 28 Bin 650 TL Para Cezası Can Dündar'a Erdoğan'a Hakaretten 28 Bin 650 TL Para Cezası Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar'a, 'Cumhurbaşkanı Erdoğan'a hakaret' suçundan 28 bin 650 lira para cezası verildi.
 • 00:24 Cumhurbaşkanı Erdoğan, AYM'nin Kuruluş Yıl Dönümü Törenine Katılacak Cumhurbaşkanı Erdoğan, AYM'nin Kuruluş Yıl Dönümü Törenine Katılacak Cumhurbaşkanı Erdoğan, Anayasa Mahkemesi'nin kuruluş yıl dönümüne katılacak. Erdoğan, Can Dündar'ın tahliyesinin ardından, "AYM'nin kararını saygı duymuyorum, kararı tanımıyorum." demişti.
 • 17:32 Ruhr'da Kültür Şöleni Ruhr'da Kültür Şöleni Türkiye ile Almanya edebiyatını buluşturan Ruhr Kitap Fuarı, bu yıl 29 Nisan-8 Mayıs arasında yine kültür ve edebiyat şöleni olarak gerçekleştirilecek.
 • 23:55 Kılıçdaroğlu, Çankaya Belediyesi ve Cumhuriyet Gazetesi'nin 23 Nisan Resepsiyonuna Katıldı Kılıçdaroğlu, Çankaya Belediyesi ve Cumhuriyet Gazetesi'nin 23 Nisan Resepsiyonuna Katıldı CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Çankaya Belediyesi ile Cumhuriyet Gazetesi’nin düzenlediği 23 Nisan Resepsiyonu’na katıldı.
 • 22:58 Cumhuriyet Gazetesi, 23 Nisan Resepsiyonu Düzenledi Cumhuriyet Gazetesi, 23 Nisan Resepsiyonu Düzenledi Cumhuriyet Gazetesi, 23 Nisan resepsiyonu düzenledi(Tür: Ankara)
 • 21:56 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Çankaya Belediyesinin düzenlediği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı resepsiyonuna katıldı.
 • 19:12 Can Dündar'den Merkel'e Mektup Can Dündar'den Merkel'e Mektup Casuslukla yargılanan Cumhuriyet gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar, Almanya Başbakanı Merkel'i açık bir mektup yazarak baskılara sessiz kalmakla eleştirdi.
 • 16:51 Akademisyenlerin Akademisyenlerin "Terör Örgütü Propagandası" Davası - Yüksekdağ GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : HDP Eş Genel Başkanı Yüksekdağ'ın konuşması Akademisyenlerin "terör örgütü propagandası" davası İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılan soruşturma kapsamında, "terör örgütü propagandası yapmak" suçundan tutuklanan 4 akademisyenin 7,5 yıla kadar hapis cezası istemiyle yargılanmasına başlandı -Duruşmayı, yabancı ülkelerin temsilcileri de izledi İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılan soruşturma kapsamında, "terör örgütü propagandası yapmak" suçundan tutuklanan 4 akademisyenin yargılanmasına başlandı.
 • 16:41 Bildiriye İmza Atan 4 Akademisyen İçin Tahliye Kararı Bildiriye İmza Atan 4 Akademisyen İçin Tahliye Kararı "Bu suça ortak olmayacağız" bildirisine imza attıkları gerekçesiyle tutuklanan ve bugün hakim karşısına çıkan 4 akademisyen için tahliye kararı çıktı.
 • 15:39 Akademisyenlerin "Terör Örgütü Propagandası" Davası İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılan soruşturma kapsamında, "terör örgütü propagandası yapmak" suçundan tutuklanan 4 akademisyenin yargılanmasına başlandı.
 • 14:58 Figen Yüksekdağ, Akademisyenlere Destek İçin Adliyede Figen Yüksekdağ, Akademisyenlere Destek İçin Adliyede HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ, “Bu suça ortak olmayacağız” bildirisine destek açıklamasına ilişkin başlatılan soruşturmada tutuklanan ve "Terör örgütü propagandası yapmak’’ suçundan haklarında 7,5 yıla kadar hapis istemiyle dava açılan 4 akademisyene destek için adliyeye geldi.
 • 14:52 Dündar ve Gül Hakkındaki Dündar ve Gül Hakkındaki "Casusluk" Davası GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar ve Ankara Temsilcisi Erdem Gül'ün konuşmaları Dündar ve Gül hakkındaki "casusluk" davası Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Dündar ve Ankara Temsilcisi Gül'ün yargılandıkları davanın, Yargıtay'daki MİT tırlarının durdurulmasına ilişkin davayla birleştirilmesi talebi reddedildi İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi heyeti, dava dosyasının mütalaasını hazırlaması için Cumhuriyet savcısına gönderilmesine hükmederek, duruşmayı 6 Mayıs'a erteledi Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar ve Ankara Temsilcisi Erdem Gül'ün, gazetede, MİT'e ait yardım tırlarının durdurulması olayına ilişkin gizli kalması gereken bilgi ve fotoğraflara yer verdikleri gerekçesiyle "casusluk", "darbeye teşebbüs" ve "FETÖ/PDY örgütüne üye olmamakla birlikte bilerek yardım etmek" suçlarından yargılandıkları davanın, Yargıtay'daki MİT tırlarının durdurulmasına ilişkin davayla birleştirilmesi talebi reddedildi.
 • 13:45 Ek Bilgilerle) - Can Dündar ve Erdem Gül'ün Yargılandığı Davada Savcının "Birleştirme" Talebine Ret Mit TIR'larının durdurulmasına ilişkin görüntü ve haber yayınladıkları gerekçesiyle haklarında dava açılan Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar ve Ankara Temsilci Erdem Gül'ün İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi'nde yargılandığı davanın üçüncü duruşması yapıldı.
 • 12:59 Dündar ve Gül Hakkındaki "Casusluk" Davası Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar ve Ankara Temsilcisi Erdem Gül'ün, gazetede, MİT'e ait yardım tırlarının durdurulması olayına ilişkin gizli kalması gereken bilgi ve fotoğraflara yer verdikleri gerekçesiyle "casusluk", "darbeye teşebbüs" ve "FETÖ/PDY örgütüne üye olmamakla birlikte bilerek yardım etmek" suçlarından yargılandıkları davanın, Yargıtay'daki MİT tırlarının durdurulmasına ilişkin davayla birleştirilmesi talebi reddedildi.
 • 12:58 Can Dündar ve Erdem Gül Davası Mütalaa İçin Ertelendi Cumhuriyet Gazetesi Genel yayın Yönetmeni Can Dündar ve gazetenin Ankara Temsilcisi Erdem Gül’ün yargılandığı davanın, Yargıtay’daki MİT TIR’larının durdurulması davasıyla birleştirilmesi talebi reddedildi.
 • 11:46 MİT TIR'ları Davasında Savcı 'Davalar Birleşsin' Dedi, Mahkeme Reddetti MİT TIR'ları Davasında Savcı 'Davalar Birleşsin' Dedi, Mahkeme Reddetti Savcı, Can Dündar ve Erdem Gül'ün yargılandığı "MİT TIR'ları haberi davası"nın, savcılar ile askerlerin yargılandığı davayla birleştirilmesini istedi, mahkeme talebi reddetti.
 • 11:35 Dündar ve Gül Hakkındaki "Casusluk" Davası Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar ve Ankara Temsilcisi Erdem Gül'ün, gazetede, MİT'e ait yardım tırlarının durdurulması olayına ilişkin gizli kalması gereken bilgi ve fotoğraflara yer verdikleri gerekçesiyle "casusluk", "darbeye teşebbüs" ve "FETÖ/PDY örgütüne üye olmamakla birlikte bilerek yardım etmek" suçlarından yargılandıkları davanın üçüncü duruşması başladı.
 • 11:23 Can Dündar: Öğretim Üyelerinin Davasını Kendi Davamızdan Daha Çok Önemsiyoruz Can Dündar: Öğretim Üyelerinin Davasını Kendi Davamızdan Daha Çok Önemsiyoruz Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar ve Ankara Temsilcisi Erdem Gül'ün, MİT TIR'ları haberleri nedeniyle yargılandıkları davanın 3' duruşması başladı.
 • 11:04 Can Dündar ve Erdem Gül'ün Yargılanmasına Devam Ediliyor Can Dündar ve Erdem Gül'ün Yargılanmasına Devam Ediliyor Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar ve Ankara Temsilcisi Erdem Gül’ün siyasal ve askeri casusluk suçundan yargılandığı davaya devam ediliyor.
 • 11:00 Can Dündar, "Öğretim Üyelerinin Davasını Kendi Davamızdan Daha Çok Önemsiyoruz" Cumhuriyet gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar ve Ankara Temsilcisi Erdem Gül'ün, MİT TIR'ları haberleri nedeniyle yargılandıkları davanın 3' duruşması başladı.
 • 10:51 Can Dündar ve Erdem Gül 3'üncü Defa Hakim Karşısında Can Dündar ve Erdem Gül 3'üncü Defa Hakim Karşısında Haber : Serpil KIRKESER - Yüksel KOÇ / Kamera: İstanbul DHAMİT TIR'larının durdurulmasına ilişkin görüntü ve haber yayınladıkları gerekçesiyle haklarında dava açılan Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar ve Ankara Temsilci Erdem Gül'ün yargılandığı davanın üçüncü duruşması başladı.
 • 10:39 Can Dündar ve Erdem Gül 3'üncü Defa Hakim Karşısında Can Dündar ve Erdem Gül 3'üncü Defa Hakim Karşısında Mit TIR'larının durdurulmasına ilişkin görüntü ve haber yayınladıkları gerekçesiyle gazeteciler Can Dündar ile Erdem Gül 3. kez hakim karşısında.
 • 12:59 Can Dündar Talimatla İfade Verdi Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar, tutuklu olduğu dönemde kaleme aldığı bir köşe yazısında infaz koruma memurlarına "hakaret" ettiği gerekçesiyle hakkında yürütülen soruşturma kapsamında talimatla ifade verdi.
 • 16:51 Cumhuriyet ve Evrensel Gazetesi Muhabirleri Hakkındaki Soruşturma Ankara Garı önünde 10 Ekim 2015'te düzenlenen terör saldırısının ardından kamu görevlileri hakkında yürütülen soruşturmaya ilişkin haberlerinde, "terörle mücadelede görev almış kamu görevlilerini hedef gösterdikleri" iddiasıyla haklarında soruşturma açılan Cumhuriyet gazetesi muhabiri Kemal Göktaş ile Evrensel gazetesi muhabirleri Cem Gurbetoğlu ve Tamer Arda Erşin, soruşturma savcısına ifade verdi.
 • 15:26 Cumhuriyet ve Evrensel Gazetelerinin Muhabirleri Savcıya İfade Verdi Ankara Gar önünde 10 Ekim 2015’te meydana gelen patlamaya ilişkin müfettiş raporlarının haberleştirilmesi nedeniyle haklarında soruşturma açılan Cumhuriyet gazetesi muhabiri Kemal Göktaş ve Evrensel gazetesi muhabiri Cem Gurbetoğlu, savcıya ifade verdiler.
 • 13:58 Disk'ten Gazetecilere Soruşturma Açıklaması... Kesk-tmmob-ttb olarak düzenlediğimiz Emek-Barış-Demokrasi mitingine yönelik bombalı saldırı ve yaşanan katliam sonrası hiçbir kamu görevlisi yargılanmazken gazeteciler hakkında soruşturma başlatıldı" dedi.
 • 12:39 Dev Koronun Konseri, 23 Nisan'da Çankaya'da Çankaya Belediyesi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı '1000 Çocuk Korosu'nun vereceği dev konserle kutlayacak.
 • 11:11 İskender Çolak (Solcu kabadayı) kimdir ? İskender Çolak (Solcu kabadayı) kimdir ? İskender Çolak (Solcu kabadayı) kimdir ? Ankara'nın ünlü kabadayılarından İskender Çolak hayatını kaybetti. Çolak'ın kalp krizinden öldüğü öğrenildi.