03:3400
SON DAKİKA CUMHURİYET GAZETESİ HABERLERİ

Son Dakika Cumhuriyet Gazetesi Haberleri

  Gazeteci Ziya Nebioğlu Vefat Etti

  Türkiye gazeteciler Cemiyeti (TGC) Yönetim Kurulu önceki Sayman Üyelerinden, Basın Şeref Kartı ve 2004 Burhan Felek Basın Hizmet Ödülü sahibi, Ziya Nebioğlu, vefat etti. (14 Nisan 2014 Pazartesi )

   

  TGC Yerel Medya Ödülleri Sahiplerini Buldu

  TGC Yerel Medya Ödülleri Sahiplerini Buldu

  TGC Yerel Medya ödül töreni İskenderun'da düzenlendi. (12 Nisan 2014 Cumartesi )

   

  Yerel Medya İskenderun'da Buluştu

  Yerel Medya İskenderun'da Buluştu

  Türkiye Gazeteciler Cemiyeti’nin (TGC) Konrad Adenauer Stiftung (KAS) ile birlikte düzenlediği 70. Yerel Gazetecilikte Meslek içi Eğitim Semineri İskenderun’da gerçekleştirildi. (11 Nisan 2014 Cuma )

   

  Tgc Başkanı Olcayto: Gazeteciler Sansüre Maruz Kalıyor

  Tgc Başkanı Olcayto: Gazeteciler Sansüre Maruz Kalıyor

  Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Turgay Olcayto, gazetecilerin Türkiye genelinde sansüre maruz kaldığını belirterek, siyasi kavgaların da gazetecilik mesleğini olumsuz yönde etkilediğini vurguladı. (11 Nisan 2014 Cuma )

   

  Gazeteciler İskenderun'da Yerel Medya Zirvesi'nde Buluşuyor

  Türkiye Gazeteciler Cemiyeti'nin (TGC) Konrad Adenauer Stiftung (KAS) ile birlikte düzenlediği yerel medya seminerleri devam ediyor. (09 Nisan 2014 Çarşamba )

   

  Erdoğan'ın ziyareti Azerbaycan basınında -

  Erdoğan'ın ziyareti Azerbaycan basınında -

  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ile görüşmesine geniş yer ayıran Azerbaycan gazeteleri, Erdoğan'ın, Aliyev'e "paralel yapı"ya ilişkin liste sunduğu yönündeki iddiaları manşetlerine taşıdı. (05 Nisan 2014 Cumartesi )

   

  Erdoğan'ın Ziyareti Azerbaycan Basınında

  Erdoğan'ın Ziyareti Azerbaycan Basınında

  Başbakan Erdoğan'ın Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev ile görüşmesine geniş yer ayıran, Azerbaycan'daki gazeteler, "paralel yapı", "Karabağ sorunu" ve "iki ülkenin işbirliği"ne ilişkin manşetlerle çıktı. (05 Nisan 2014 Cumartesi )

   

  Ergenekon Davası'nın Gerekçeli Kararı Açıklandı (13)

  Ergenekon Davası'nın gerekçeli kararında, Danıştay saldırısı faili Alparslan Arslan ile ilgili bölümde, "Sanık Alpaslan Arslan'ın, Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı'ndan ve ilgili GSM şirketlerinden temin edilen ve Mahkememiz dosyasında bulunan HTS dökümlerinin karşılaştırma sonucuna göre, Ergenekon Silahlı Terör Örgütü'ne üye veya yönetici olmak suçlarından yargılanıp ceza alan diğer sanıklardan Erol Mütercimler, Osman Yıldırım, Abdulvahit Özkaya, Aykut Metin Şükre, Erhan Timuroğlu, Ertaç (03 Nisan 2014 Perşembe )

   

  Ergenekon Davası'nın Gerekçeli Kararı

  Kararda, sanık emekli Orgeneral Şener Eruygur'un Jandarma Genel Komutanı olduğu dönemde darbe çalışması yapmak için Jandarma Genel Komutanlığı bünyesinde "Cumhuriyet Çalışma Grubu" adlı illegal yapılanma oluşturduğu ve 7 Ekim 2003'te faaliyete geçirdiği belirtildi Bu yapılanma içerisinde yer alan sanıklar Levent Ersöz, Hasan Atilla Uğur, Cihandar Hasanhanoğlu ve Mustafa Koç ile bir kısım personelin, sanık Şener Eruygur'un emir ve talimatları doğrultusunda 2003 2004 yıllarında "Ayışığı", (03 Nisan 2014 Perşembe )

   

  Ergenekon Davası'nın Gerekçeli Kararı

  Kararda sanık Ahmet Tuncay Özkan'ın, "Ergenekon silahlı terör örgütünün amaçları doğrultusunda faaliyette bulunduğu, yönettiği veya işbirliği yaptığı yayın kuruluşları ve çeşitli sivil toplum örgütleriyle ortak hareket ederek örgütünün kara propaganda, dezenformasyon ve psikolojik savaş amaçlarına uygun çalıştığı" belirtildi Özkan'ın "Ergenekon silahlı terör örgütünün, Türk Silahlı Kuvvetleri içindeki birçok mensubu ile irtibatı bulunduğu, çevresindekilerce askeri kesimin temsilcisi olarak (03 Nisan 2014 Perşembe )

   

  Ergenekon Davası'nın Gerekçeli Kararı Açıklandı (8)

  Ergenekon Davası'nın gerekçeli kararında "Farklı zaman ve yerlerden ele geçen, dosya kapsamında bulunan, birbirlerini büyük oranda teyit eden kanuni delillere göre "Ergenekon isimli bir terör örgütünün varlığının sabit olduğu" kanaatine varılmıştır. (03 Nisan 2014 Perşembe )

   

  Ergenekon Davası'nın Gerekçeli Kararı

  Kararda, Türkiye'deki askeri müdahaleler öncesinde büyük çaplı ögˆrenci ve is¸çi hareketleri, sagˆ ve sol ideolojiye sahip olanların birbirlerine kars¸ı giris¸tikleri s¸iddet eylemleri, mezhep ve etnik köken kıs¸kırtmaları, faili meçhul veya sansasyonel siyasi cinayetler gibi olaylarla kamuoyunun yönlendirildiği belirtildi Danıştay saldırısı öncesinde de Türkiye'de Umut Kitabevi'nin bombalanması, Danıştay'ın türban kararı, rahip Andrea Santore'nın öldürülmesi, Danimarka'da Hz. Muhammed'e (03 Nisan 2014 Perşembe )

   

  Ergenekon'da Gerekçeli Karar: "Türkiye'de Hiç Darbe Olmamış Gibi Yaklaşım Sergileniyor"

  Ergenekon davasının gerekçeli kararında mahkeme, “Türkiye’de darbe olmamış gibi bir yaklaşım sergileniyor” ifadelerine yer verdi. (03 Nisan 2014 Perşembe )

   

  Ergenekon'da Gerekçeli Karar Açıklandı

  Ergenekon'da Gerekçeli Karar Açıklandı

  Ergenekon davasında 16 bin 600 sayfalık karar metni açıklandı. (03 Nisan 2014 Perşembe )

   

  Kitabın Ege Yolculuğu Başlıyor

  İzmir Kitap Fuarı 19-27 Nisan 2014 tarihlerinde Uluslararası İzmir Fuar Alanı'nda okurlarla buluşmaya hazırlanıyor. (01 Nisan 2014 Salı )

   

 

  Chpli Arslan'a Balbay Desteği

  Chpli Arslan'a Balbay Desteği

  Yerel seçimlere az bir süre kala seçim çalışmalarına ara vermeden devam eden devam eden Çiğli’nin Halkçı Başkanı Hasan Arslan’a Sasalı ve Kaklıç’tan büyük destek geldi. (23 Mart 2014 Pazar )

   

  Bülent Buda Usta'ya Saygı Günü

  Bülent Buda Usta'ya Saygı Günü

  Konak Belediyesi’nin düzenlediği Ustaya Saygı vefa duygusunu bu kez bir zamanlar Fenerbahçe’de top koşturan, spor yazarı Bülent Buda’ya gösterdi. (22 Mart 2014 Cumartesi )

   

  Hüseyin Avni Paşa Korusu'nun Nasıl Sıfırlandığı Ortaya Çıktı

  Hüseyin Avni Paşa Korusu'nun Nasıl Sıfırlandığı Ortaya Çıktı

  Hüseyin Avni Paşa Korusu'nun satış değerinin tapu kayıtlarında 0 TL olarak gözükmesi, arazinin birleştirilmesi nedeniyle gerçekleşmiş. (19 Mart 2014 Çarşamba )

   

  TMSF'den Hüseyin Avni Paşa Korusu Açıklaması

  TMSF: "Hüseyin Avni Paşa Korusu'nun yüzde 65 hissesi 23 Kasım 2007 tarihinde 31,7 milyon TL'ye Cengiz İnşaat'a satıldı" (18 Mart 2014 Salı )

   

  TMSF'den "Hüseyin Avni Paşa Korusu" Açıklaması

  Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF), Cumhuriyet Gazetesi'nin manşetine konu olan Hüseyin Avni Paşa Korusu ile ilgili açıklama yaptı. (18 Mart 2014 Salı )

   

  TMSF: Hüseyin Avni Paşa Korusu 31.7 Milyon TL'ye Satıldı

  TMSF: Hüseyin Avni Paşa Korusu 31.7 Milyon TL'ye Satıldı

  Hüseyin Avni Paşa Korusu 31,7 milyon TL üzerinden Cengiz İnşaat'e satılmıştır. (18 Mart 2014 Salı )

   

  Fikret Orman: Ne Zorluklar Çektiğimi Herkes Görsün

  Fikret Orman: Ne Zorluklar Çektiğimi Herkes Görsün

  Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, kendisi ve Vodafone Arena ile ilgili konuşmaları içeren ses kayıtları iddiası hakkında konuştu. (17 Mart 2014 Pazartesi )

   

  Başbakan Erdoğan Açıklaması

  Başbakan Erdoğan Açıklaması

  "Bu yargıdaki vesayetin yeni bir türü. Bununla karşı karşıya kalındı. (17 Mart 2014 Pazartesi )

   

  Mumcu, Eşinin Masa Lambasını Müzeye Hediye Etti

  Mumcu, Eşinin Masa Lambasını Müzeye Hediye Etti

  TBMM Başkanvekili Güldal Mumcu, "Bu ülkeye demokrasinin geleceğine ve yolsuzluğun da ortadan kalkacağına canı gönülden inanıyorum." dedi. (14 Mart 2014 Cuma )

   

  TBMM Başkanvekili Mumcu, Kocaeli'de

  TBMM Başkanvekili Mumcu, Kocaeli'de

  Güldal Mumcu, ziyaret ettiği Basın Müzesi'ne, eşi Uğur Mumcu'nun Cumhuriyet Gazetesi'nde çalışırken kullandığı masa lambasını hediye etti TBMM Başkanvekili Mumcu: "Bu ülkeye demokrasinin geleceğine ve yolsuzluğun da ortadan kalkacağına canı gönülden inanıyorum" (13 Mart 2014 Perşembe )

   

  Tgf: Gazetecilerin Can Güvenlikleri Sağlansın

  Türkiye Gazeteciler Federasyonu (TGF) Genel Başkanı ve Izmir Gazeteciler Cemiyeti (IGC) Başkanı Atilla Sertel, Berkin Elvan’ın ölümü nedeniyle gerçekleştirilen gösterilerde olayları görüntüleyen gazetecilere yönelik saldırıları kınadı. (13 Mart 2014 Perşembe )

   

  Usta Gazeteci Vasfiye Özkoçak Vefat Etti

  2003 Burhan Felek Basın Hizmet Ödülü ve Basın Şeref Kartı Sahibi, TGC Sosyal Dayanışma Vakfı Önceki Başkanı Vasfiye Özkoçak, vefat etti. (13 Mart 2014 Perşembe )

   

  Tahliye Olan Zekeriya Öztürk ve Timiroğlu Cezaevinden Çıktı

  Tahliye Olan Zekeriya Öztürk ve Timiroğlu Cezaevinden Çıktı

  Ergenekon davasında haklarında tahliye kararı çıkan Zekeriya Öztürk ile Erhan Timiroğlu cezaevinden ayrıldı. (12 Mart 2014 Çarşamba )

   

  Ergenekon'da İkinci Gün: 18 Tahliye

  Ergenekon'da İkinci Gün: 18 Tahliye

  Özel Yetkili Mahkemelerin kapatılması ve tutukluluk süresini 5 yılla sınırlayan yeni kanunun yürürlüğe girmesinin ardından, Ergenekon davasının 52 sanığı İstanbul Nöbetçi Ağır Ceza Mahkemesi'ne tahliye talebinde bulundu. (11 Mart 2014 Salı )

   

  Ergenekon'dan Tahliye Olan Tolon Cezaevinden Çıkamayacak

  Ergenekon'dan Tahliye Olan Tolon Cezaevinden Çıkamayacak

  Ergenekon davası kapsamında bugün aralarında emekli Orgeneral Hurşit Tolon'un da bulunduğu 3 sanık tahliye edildi. (11 Mart 2014 Salı )

   

  Ergenekon'da Davasında 3 Tahliye 1 Ret

  Ergenekon davasında bugün de tahliye kararları gelmeye devam ediyor. (11 Mart 2014 Salı )

   

  Kaan Murathan Tahliye Edildi, Gülaltay'ın Talebi Reddedildi(1)

  Cumhuriyet Gazetesi'ne molotoflu saldırı sanığı Boğaç Kaan Murathan tahliye edildi. (11 Mart 2014 Salı )

   

  'Haberin Hamburgerden Farkı Yok'

  "Haberin Hamburgerden Farkı Yok"

  Anadolu Üniversitesi (AÜ) İletişim Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nezih Orhon, insanların haberleri yüzeysel olarak tükettiğini savunarak, bir haberin değerinin hamburgerden farkı kalmadığını söyledi. (11 Mart 2014 Salı )

   

  Haftanın Tarihine Bakış

  İstiklal Marşı, 12 Mart 1921'de Milli Marş olarak kabul edildi. (10 Mart 2014 Pazartesi )

   

  ÇĞD Ödülleri Sahiplerini Buldu

  Çağdaş Gazeteciler Derneği, 'Yılın Başarılı Gazetecileri' ödül töreni Çankaya Belediyesi Çağdaş Santlar Merkezi'nde yapıldı. (10 Mart 2014 Pazartesi )

   

  Basın Açıklaması

  Cumhuriyet Gazetesi'nde başlığı ile yer alan ve çeşitli internet sitelerinin de alıntı yaptığı haberle ilgili olarak aşağıdaki açıklama yapılmıştır; Haberde, ÖSYM'nin Ek Yerleştirme Kılavuzu'na Ankara Üniversitesi'ndeki "Tıbbi Görüntüleme Sistemleri Teknolojileri" bölümünün adını "Tıbbi Görüntüleme Teknikleri" olarak yanlış yazdığı söylenmekte, hatanın, radyoloji teknisyeni olmayı hayal eden öğrencileri mağdur ettiği iddia edilmektedir. (06 Mart 2014 Perşembe )

   

  Basın Açıklaması

  Cumhuriyet Gazetesi'nde başlığı ile yer alan haberle ilgili olarak aşağıdaki açıklama yapılmıştır; Haberde ÖSYM'nin, ortaokuldan sonra okumayan Erdem Adıgözel adlı bir vatandaşa tebligat gönderdiği, tebligatla adayı 17-27 Ekim tarihleri arasında Anadolu Üniversitesi'ne kayıt yaptırmaya çağırdığı iddia edilmekte, hatta ÖSYM'nin adı geçen şahsı şeklinde bir metinle tebrik ettiği söylenmektedir. (06 Mart 2014 Perşembe )

   

  Basın Açıklaması

  Basın Açıklaması

  Habertürk Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Fatih Altaylı bugünkü köşe yazısında kurumumuzu hedef alan bir yazıya yer vermiştir. (06 Mart 2014 Perşembe )

   

Manşet Haberleri