SON DAKİKA CUMHURİYET GAZETESİ HABERLERİ

Son Dakika Cumhuriyet Gazetesi Haberleri

 • 10:16İpek Medya Grubu'na Operasyon Medya Dünyasını Ayağa Kaldırdıİpek Medya Grubu'na Operasyon Medya Dünyasını Ayağa Kaldırdıİpek Medya Grubuna operasyona medya dünyasından sert tepkiler geldi. Fatih Portakal, "TR'de yandaş gazeteci değilsen olacağı bu" dedi.
 • 14:26Cemaat'e Yakın İpek Medya'ya Operasyon! CHP'den Sürpriz DestekCemaat'e Yakın İpek Medya'ya Operasyon! CHP'den Sürpriz DestekBugün TV, Kanaltürk gibi TV kanalları ve Bugün gazetesinin sahibi olan Koza İpek Holding'e sabah erken saatlerde operasyon düzenlendi. Gruba sürpriz destek ise CHP'den geldi.
 • 19:22CHP Heyetinin Üçüncü Durağı Sözcü Gazetesi...CHP Heyetinin Üçüncü Durağı Sözcü Gazetesi...Chp Genel Başkan Yardımcısı Enis Berberoğlu ile kendisi gibi gazeteci kökenli olan CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş ve CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer'in İpek Medya Grubu ve Cumhuriyet Gazetesi'nin ardından üçüncü durağı Sözcü Gazetesi oldu.
 • 19:15CHP Heyetinin İkinci Durağı Cumhuriyet Gazetesi...Chp Genel Başkan Yardımcısı Enis Berberoğlu kendisi gibi gazeteci olan İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş ve Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer'in İpek Medya Grubu'nu ziyaretinin ardından ikinci durağı Cumhuriyet Gazetesi oldu.
 • 19:01CHP Heyetinin Üçüncü Durağı Sözcü Gazetesi...CHP Heyetinin Üçüncü Durağı Sözcü Gazetesi...CHP Genel Başkan Yardımcısı Enis Berberoğlu 'Sözcü Gazetesi bugün medya tarihine geçecek bir manşet ve birinci sayfa ile çıktı 'Ama şunu hatırlattı ki; medyanın haber alma özgürlüğü bu toplumun en önemli değerlerinden ve ihtiyaçlarından biri. Bir gün eğer bu gazetede yazan değerli kalemler, köşelerini boş bıraksa, bir gün bu gazetenin manşeti boş kalsa, toplum neye göre karar verecek Neye göre tercih kullanacak Haber Gülseli KENARLI - Kamera İdris TİFTİKCİ İstanbul DHA CHP Genel Başkan Yardımcısı Enis Berberoğlu ile kendisi gibi gazeteci kökenli olan CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş ve CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer'in İpek Medya Grubu ve Cumhuriyet Gazetesi'nin ardından üçüncü durağı Sözcü Gazetesi oldu.
 • 18:50CHP Heyetinden Sözcü'ye ZiyaretCHP Heyetinden Sözcü'ye ZiyaretCumhuriyet Halk Partisi'nin (CHP) oluşturduğu medya baskısına karşı uluslararası izleme heyeti, İpek Medya Grubu'na yönelik operasyonun ardından Sözcü Gazetesi’ni ziyaret etti.
 • 18:09CHP Heyetinin İkinci Durağı Cumhuriyet Gazetesi...CHP Heyetinin İkinci Durağı Cumhuriyet Gazetesi...CHP Genel Başkan Yardımcısı Enis Berberoğlu, 'Can Dündar bey de biliyorsunuz canlı bir vaka. Devletin suçunun, devlet sırrı olduğu bir ülkede, o suçu ifşa etmekten dolayı, bizzat bu ülkeyi tek başına yönetmekte azimli, gayretli eski bir siyasetçi, yeni bir cumhurbaşkanı tarafından tehdit edilmiş bir şahsiyet. Kendisinden bu bakımdan feyz aldık Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar, Medyaya baskı operasyonlarının amacı medyayı yıldırmak, yalnızlaştırmak, yalıtmaksa, tam ters teptiğini bugün gördük. Büyük bir mesleki dayanışma yaşanıyor gün boyu Haber Gülseli KENARLI - Kamera İdris TİFTİKCİ İstanbul DHA CHP Genel Başkan Yardımcısı Enis Berberoğlu kendisi gibi gazeteci olan İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş ve Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer'in İpek Medya Grubu'nu ziyaretinin ardından ikinci durağı Cumhuriyet Gazetesi oldu.
 • 17:52CHP'nin Medya Komisyonu Cumhuriyet'i Ziyaret EttiCHP'nin Medya Komisyonu Cumhuriyet'i Ziyaret EttiCumhuriyet Halk Partisi'nin (CHP) oluşturduğu medya komisyonu, İpek Medya Grubu'na yönelik operasyonun ardından Cumhuriyet Gazetesi’ni ziyaret etti.
 • 17:01Can Dündar: Asıl Korku Karşı Tarafta, Korkmakta da HaklılarCumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar, İpek Medya Grubu’na yapılan polis baskınına tepki gösterdi.
 • 16:28Arslantepe ile İlgili Bilgilendirme Toplantısı YapıldıArslantepe ile İlgili Bilgilendirme Toplantısı YapıldıMalatya’nın Mirası Arslantepe Projesi basın gezisi kapsamında bilgilendirme toplantısı yapıldı.
 • 16:18Günay: Medyanın Susturulduğu Bir Ülkede Özgür Düşünce OlmazGünay: Medyanın Susturulduğu Bir Ülkede Özgür Düşünce OlmazEski Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, İpek Medya Grubu'na yapılan baskınlara tepki gösterdi.
 • 14:33Aydın Engin: Çöküşe Geçmiş İktidarlar Medyaya Saldırırİpek Medya Grubu’na yönelik baskına tepkiler sürüyor.
 • 12:25CHP'li Erdem Başbakana Sordu: Muhalif Gazetelere Yönelik Operasyon Planı Var Mı?CHP İstanbul Milletvekili Eren Erdem, İpek Medya Grubu’na yönelik başlatılan operasyonu TBMM gündemine taşıdı.
 • 11:17Akın İpek kimdir? İpek: Trafik borcum bile yokAkın İpek kimdir? İpek: Trafik borcum bile yokAkın İpek kimdir? İpek: Trafik borcum bile yok dedi. Akın İpek'in sahibi olduğu İpek Medya Grubu'na operasyon başlatıldı. Koza İpek Holding Ankara'daki genel merkezinde polis arama yapıyor.
 • 11:16Akın İpek kimdir? İpek grubuna operasyonAkın İpek kimdir? İpek grubuna operasyonAkın İpek kimdir? İpek grubuna operasyon. Akın İpek'in sahibi olduğu İpek Medya Grubu'na operasyon başlatıldı. Koza İpek Holding Ankara'daki genel merkezinde polis arama yapıyor.
 • 09:48Can Dündar: Bugün'ün Manşetine Dikkat!Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar, İpek Medya Grubu’na yönelik polis baskınını Twitter’dan değerlendirdi.
 • 08:45Cemaate Yakın İpek Medya Grubu'na OperasyonCemaate Yakın İpek Medya Grubu'na Operasyonİpek Medya Grubu'na operasyon başlatıldı. Koza İpek Holding'in Ankara'daki genel merkezinde polis arama yapıyor. Akın İpek hakkında gözaltı kararı var.
 • 19:53Bodrum Oktay Akbal, Çiçeklerle Uğurlandı 2-Bodrum Oktay Akbal, Çiçeklerle Uğurlandı 2-Oktay Akbal, çiçeklerle uğurlandı Yaşar ANTER/ BODRUM (Muğla)(DHA) - MUĞLA'nın Ula İlçesi'ne bağlı Akyaka Mahallesi' 92 yaşında vefat eden usta gazeteci- yazar Oktay Akbal, ailesi meslektaşları ve sevenlerinin katıldığı cenaze töreni ile son yolculuğuna uğurlandı.
 • 19:36Bodrum Oktay Akbal, Çiçeklerle Uğurlandı 1-Bodrum Oktay Akbal, Çiçeklerle Uğurlandı 1-Oktay Akbal, çiçeklerle uğurlandı Yaşar ANTER/ BODRUM (Muğla)(DHA) - MUĞLA'nın Ula İlçesi'ne bağlı Akyaka Mahallesi' 92 yaşında vefat eden usta gazeteci- yazar Oktay Akbal, ailesi meslektaşları ve sevenlerinin katıldığı cenaze töreni ile son yolculuğuna uğurlandı.
 • 16:50Oktay Akbal, Çiçeklerle UğurlandıOktay Akbal, Çiçeklerle UğurlandıMuğla'nın Ula İlçesi'ne bağlı Akyaka Mahallesi' 92 yaşında vefat eden usta gazeteci- yazar Oktay Akbal, ailesi meslektaşları ve sevenlerinin katıldığı cenaze töreni ile son yolculuğuna uğurlandı.
 • 15:44Oktay Akbal Akyaka'da Toprağa VerildiOktay Akbal Akyaka'da Toprağa VerildiMuğla'nın Ula ilçesi Akyaka beldesindeki evinde geçen gün 92 yaşında hayatını kaybeden Türk edebiyatının usta kalemlerinden, gazeteci yazar Oktay Akbal toprağa verildi.
 • 15:46Tgc ile Tgs, Basın Kartları Komisyonu'ndan ÇekildiTgc ile Tgs, Basın Kartları Komisyonu'ndan Çekildi* TGC Başkanı Turgay Olcayto, "Biz bunca yıl komisyona emek veren bir kuruluşuz. Ben komisyon başkanlığı yaparken hep şunu düşündüm; gazeteci önemli, gazetenin ismi değil. Dolayısıyla bizim orada olmamız bugün kü o bozuk yapıya bir meşruiyet kazandıracaktır.
 • 15:39Tgs ile Tgc Basın Kartı Komisyonu'ndan Çekildi (2)Türkiye Gazeteciler Cemiyeti (TGC) ve Türkiye Gazeteciler Sendikası(TGS) geçtiğimiz günlerde Basın Yayın Enformasyon Genel Müdürlüğü tarafından yapılan düzenlemenin ardından yürürlüğe giren yeni Basın Kartı Yönetmeliği'ni hukuksuz olduğu gerekçesiyle kabul etmediklerini belirterek, Basın Kartları Komisyonu'ndan çekildiklerini açıkladı.
 • 14:51Olcayto: Bundan Sonra Muhalif Gazetecilere Sarı Basın Kartı VerilmeyecekOlcayto: Bundan Sonra Muhalif Gazetecilere Sarı Basın Kartı VerilmeyecekBasın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü’nün Basın Kartı Yönetmeliği’nde yaptığı değişiklikleri hukuksuzluk olarak değerlendiren TGC Başkanı Turgay Olcayto, muhalif medya çalışanlarına bundan sonra basın kartı verilmeyeceğini söyledi.
 • 18:11Yazar Oktay Akbal Yaşamını YitirdiYazar Oktay Akbal Yaşamını YitirdiHaber İstanbul DHA Önce Ekmekler Bozuldu adlı ölümsüz eseriyle Türk Edebiyatı'na damgasını vuran ünlü gazeteci-yazar Oktay Akbal, Muğla'da tedavi gördüğü hastanede 92 yaşında hayatını kaybetti.
 • 17:13Yazar Oktay Akbal Yaşamını YitirdiYazar Oktay Akbal, Muğla'da tedavi gördüğü hastanede 92 yaşında hayatını kaybetti.
 • 17:11Türkiye Gazeteciler Cemiyeti, Oktay Akbal İçin Başsağlığı YayınladıTürkiye Gazeteciler Cemiyeti (TGC) hayatını kaybeden yazar Oktay Akbal için başsağlığı mesajı yayınladı.
 • 19:37TSK Cemevindeki Şehit Cenazesine Askerlerin Katılmadığı İddiasını YalanladıTSK Cemevindeki Şehit Cenazesine Askerlerin Katılmadığı İddiasını YalanladıTSK, Hakkari'nin Şemdinli İlçesi'nde şehit olan üstçavuş Kenan Ceylan'ın, cemevindeki cenaze törenine askeri yetkililerin katılmadığı iddiasını yalanladı.
 • 09:51Yarbay Mehmet Alkan'a Disiplin Soruşturması AçıldıYarbay Mehmet Alkan'a Disiplin Soruşturması AçıldıJandarma Genel Komutanlığı'nın "Acısını anlıyoruz, ama bir daha bu şekilde gündeme gelmesin." dediği Yarbay Mehmet Alkan hakkında disiplin soruşturması açıldı.
 • 09:40Bayraktar: Ölmüş Bir Adama Daha Fazla VurmayınBayraktar: Ölmüş Bir Adama Daha Fazla VurmayınCumhuriyet yazarı Çiğdem Toker köşesinde eski Çevre Bakanı Erdoğan Bayraktar'ın "Ne yaptım da aleyhimizde yazdınız? Ölmüş bir adama daha fazla vurmayın" dediğini yazdı.
 • 13:08Gazeteci Nadir Nadi Mezarı Başında AnıldıGazeteci Nadir Nadi Mezarı Başında AnıldıBir dönem baş yazarlığını da yaptığı Cumhuriyet gazetesinin kurucusu Yunus Nadi’nin oğlu Nadir Nadi, ölümünün 24. yıldönümünde mezarı başında anıldı.
 • 16:07Erdoğan: Öleceksek Bir Kere Ölelim Ama Adam Gibi ÖlelimCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, teröristlerin eylemleri karşısında vatandaşların devletin güvenlik güçlerinin yanında yer alması gerektiğini söyleyerek, “Bir tercih var. Ben devletimin yanındayım ya da terör örgütünün yanındayım. Bu tercihi yapacağız. Öleceksek bir kere ölelim ama adam gibi ölelim.” dedi.
 • 15:31Cumhurbaşkanı Erdoğan, 9. Muhtarlar Toplantısında Konuştu (2)Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Teröristlerin bu taşkınlıkları, bu eylemleri karşısında vatandaşlarımız, devletinin güvenlik güçlerinin yanında yer almak durumundadır.
 • 14:00Erdoğan: Ne Demek Silahlar SussunErdoğan: Ne Demek Silahlar SussunCumhurbaşkanı Erdoğan "Şimdi çıkmış ne diyor? Silahlar sussun. Ne demek silahlar sussun? Sakın ha bu oyuna gelmeyin." dedi.
 • 11:48'Bütçe Yetmedi, Diyanet İşleri Yedek Ödenek İsteyecek''Bütçe Yetmedi, Diyanet İşleri Yedek Ödenek İsteyecek'Cumhuriyet Gazetesi Yazarı Çiğdem Toker, Diyanet İşleri Başkanlığı'nın bu sene için Maliye Bakanlığı'ndan yedek ödenek isteyeceğini yazdı.
 • 09:36"İş Adamları Koalisyon İçin Saray'ı Ziyaret Etti" İddiasıBazı iş adamlarının Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı koalisyona ikna etmek için Saray'a gittikleri ancak olumlu cevap alamadıkları iddia edildi.
 • 17:08Çanakkale'de Pilav ve Helva Polemiği SürüyorÇanakkale'de Pilav ve Helva Polemiği SürüyorÇanakkale Belediye Başkanı CHP'li Ülgür Gökhan'ın genel seçimler sonrası pilav dağıttırmasının eleştirilmesiyle başlayan, yine başkanın 'AK Parti iktidardan gitsin helva dağıtacağım' sözüyle süren polemik, AK Parti İl Başkanı Avukat Erdener Can'ın "Türk milleti, 'PKK sizi tükürükle boğar' diyenlerin meclise girmesine şükür pilavı dağıtan siyasi meftaların helvasını dağıtacaktır" açıklamasıyla devam etti.
 • 20:15Başkan Gökhan'dan Helva SözüBaşkan Gökhan'dan Helva SözüÇanakkale'nin CHP'li Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, 52'inci Troia Festivali'ni ve etkinlikte Can Dündar'a verilen ödül üzerinden kendisini eleştiren Ak Parti İl Başkanı Erdener Can'a yanıt verdi.
 • 17:29Cumhuriyet Gazetesi'ne Hdp'den YalanlamaHDP’den Cumhuriyet Gazetesi’nde ABD Büyükelçisi ile gerçekleşen görüşme konusunda yapılan haberde gerçeğe aykırı ifadelerin yer aldığını açıkladı.
 • 15:23Sanatçı Fikret Otyam İçin TörenSanatçı Fikret Otyam İçin TörenGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Ankara Çağdaş Sanatlar Merkezi önünden detaylar- CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun gelişi- Salondan detaylar- Kılıçdaroğlu'nun konuşması- Elvan Baransel'in konuşması- Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek'in konuşması Sanatçı Fikret Otyam için tören- Böbrek yetmezliği nedeniyle bir süredir tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden Fikret Otyam için tören düzenlendi- CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu: - "Otyam, kalemi ve fırçası elinde öldü.
 • 14:37Sanatçı Fikret Otyam İçin Çankaya'da Anma Töreni DüzenlendiSanatçı Fikret Otyam İçin Çankaya'da Anma Töreni DüzenlendiAntalya'da tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden ressam, gazeteci-yazar Fikret Otyam için Çağdaş Sanatlar Merkezi’nde cenaze ve anma töreni düzenlendi.
 • 14:25Fikret Otyam Nevşehir'e UğurlandıFikret Otyam Nevşehir'e Uğurlandı89 yaşında hayatını kaybeden gazeteci-yazar, ressam Fikret Otyam’ın cenazesi Ankara’da düzenlenen törenin ardından Nevşehir’e uğurlandı.
 • 03:45Çanakkale - Can Dündar'a Homeros Ödülü VerildiÇanakkale - Can Dündar'a Homeros Ödülü VerildiCan Dündar'a Homeros ödülü verildi ÇANAKKALE Belediyesi tarafından 52'ncisi düzenlenen Uluslararası Troia Festivali kapsamında verilen Homeros Bilim, Kültür ve Sanat Ödülü, bu yıl Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar'a verildi.
 • 02:05Can Dündar'a Homeros Ödülü VerildiCan Dündar'a Homeros Ödülü Verildiçanakkale Belediyesi tarafından 52'ncisi düzenlenen Uluslararası Troia Festivali kapsamında verilen Homeros Bilim, Kültür ve Sanat Ödülü, bu yıl Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar'a verildi.
 • 23:24Troia Festival Açılışı YapıldıTroia Festival Açılışı YapıldıÇanakkale Belediyesi tarafından düzenlenen 52.Uluslararası Troia Festivali'nin resmi açılış töreni, Troia Antik Kenti'nde gerçekleştirildi.
 • 17:01Çanakkale Memur-Sen'den Festival TepkisiÇanakkale Memur-Sen'den Festival TepkisiÇanakkale Memur-Sen'den festival tepkisi Çanakkale Memur-Sen İl Başkanlığı üyesi bir grup, şehit haberleri gelirken Çanakkale Belediyesi'nin Troia Festivali'ne devam etmesi ve Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar'a festival kapsamında Homeros Bilim, Kültür ve Sanat ödülü verilmesine tepki gösterdi.
 • 16:08Çanakkale Memur-Sen'den Festival TepkisiÇanakkale Memur-Sen'den Festival TepkisiÇanakkale Memur-Sen İl Başkanlığı üyesi bir grup, şehit haberleri gelirken Çanakkale Belediyesi'nin Troia Festivali'ne devam etmesi ve Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar'a festival kapsamında Homeros Bilim, Kültür ve Sanat ödülü verilmesine tepki gösterdi.
 • 15:40Çanakkale'de 'Can Dündar' EylemiÇanakkale Belediyesi, 52. Troia Festivali çerçevesinde "Homeros bilim, kültür ve sanat ödülü"nü Can Dündar’a vermeyi kararlaştırdı.
 • 15:29Kılıçdaroğlu'ndan Fikret Otyam İçin Başsağlığı MesajıCHP Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu, gazeteci, yazar, fotoğrafçı ve ressam Fikret Otyam için bir başsağlığı mesajı yayınladı.
 • 10:32AK Parti Çanakkale Milletvekili Turan AçıklamasıAK Parti Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, "HDP barajı geçtiğinde pilav dağıtarak kutlayanların Homeros Bilim ve Sanat Ödülü'nü Can Dündar'a vermesi anlaşılırdır" dedi.