SON DAKİKA CUMHURİYET GAZETESİ HABERLERİ

Son Dakika Cumhuriyet Gazetesi Haberleri

 • 28 Eylül 2016 13:38Can Dündar'a Saldırı Davası, Asliye Cezada GörülecekEski Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar'a, Çağlayan'daki İstanbul Adliyesi önünde silahlı saldırıda bulunmasına ilişkin biri tutuklu 3 sanığın ağır ceza mahkemesinde yargılanması yönelik karar, İstanbul 1. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kaldırılarak dava yeniden asliye ceza mahkemesine gönderildi.
 • 28 Eylül 2016 11:15Son Dakika! Can Dündar Hakkında Zorla Getirme KararıSon Dakika! Can Dündar Hakkında Zorla Getirme KararıCan Dündar hakkında, silahlı saldırıya uğramasıyla ilgili davada duruşmalara katılmadığı gerekçesiyle zorla getirme kararı çıkarıldı.
 • 28 Eylül 2016 10:32Tgc Sedat Simavi Ödülleri'ne Başvurular 30 Eylül'de Sona EriyorTgc Sedat Simavi Ödülleri'ne Başvurular 30 Eylül'de Sona EriyorTÜRKİYE Gazeteciler Cemiyeti'nin (TGC) kurucu başkanı Sedat Simavi adına 40 yıldır 9 dalda verilen ödüllere başvurular için geri sayım başladı.
 • 21 Eylül 2016 15:38Dündar ve Gül'ün "Terör Örgütüne Yardım Etme" DavasıMİT'e ait yardım tırlarının durdurulması olayına ilişkin "devletin gizli kalması gereken bilgilerini açıklama" suçundan 5 yıl 10 ay hapis cezası alan eski Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar ile 5 yıl hapisle cezalandırılan gazetenin Ankara Temsilcisi Erdem Gül'ün, "silahlı terör örgütüne üye olmaksızın bilerek ve isteyerek yardım etme" suçundan yargılanmalarına başlandı.
 • 21 Eylül 2016 13:27Dündar ve Gül'ün MİT TIR'ları Davası, CHP'li Berberoğlu'nun Dava Dosyası ile BirleştirildiDündar ve Gül'ün MİT TIR'ları Davası, CHP'li Berberoğlu'nun Dava Dosyası ile BirleştirildiGazeteciler Can Dündar ile Erdem Gül'ün yargılandığı MİT TIR'ları davası, CHP'li Enis Berberoğlu hakkındaki, "siyasal veya askeri casusluk" dava dosyasıyla birleştirildi.
 • 21 Eylül 2016 11:39Dündar ve Gül'ün Dündar ve Gül'ün "Silahlı Terör Örgütüne Yardım" Suçlamasıyla Yargılanmasına Başlandı* MİT TIR'larının durdurulmasına ilişkin görüntü ve haber yayınladıkları gerekçesiyle 5 yıl hapis cezasına çarptırılan Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar ve Erdem Gül hakkında, "Silahlı terör örgütüne üye olmaksızın bilerek ve isteyerek yardım etme" suçundan ayrılan dosya kapsamında yargılanmalarına başlandı.
 • 21 Eylül 2016 11:19Can Dündar ve Erdem Gül'ün Davası BaşladıCan Dündar ve Erdem Gül'ün Davası BaşladıMİT TIR'ları haberiyle FETÖ terör örgütüne yardım ettikleri iddiasıyla Can Dündar ile birlikte İstanbul 14'üncü Ağır Ceza Mahkemesi'nde yargılanan Erdem Gül, duruşma öncesi bir grup basın meslek örgütü ve CHP milletvekilleri ile basın açıklaması yaptı.
 • 20 Eylül 2016 01:43CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu: (2)CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu: (2)CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Şu kolaycılık, şu tehlike her an Türkiye'nin gündemine gelebilir; OHAL kanun hükmündeki kararnameleri yargıya götürülemiyor.
 • 19 Eylül 2016 19:41Turhan Selçuk Ödülleri Sahiplerini BulduTurhan Selçuk Ödülleri Sahiplerini BulduMUĞLA'nın Milas İlçe Belediyesi tarafından gerçekleştirilen 6'ıncı Uluslararası Turhan Selçuk Karikatür Yarışması, ödül töreniyle son buldu.
 • 17 Eylül 2016 09:09Akşener FETÖ'den Gözaltına Alınanlara Sahip Çıktı, Erdoğan'a Faks GönderdiAkşener FETÖ'den Gözaltına Alınanlara Sahip Çıktı, Erdoğan'a Faks GönderdiMeral Akşener, FETÖ kapsamında gözaltına alınan isimlere sahip çıktı. Akşener'in "bir yanlışlık olduğu" gerekçesiyle Erdoğan'ı aradığı, daha sonra da Cumhurbaşkanlığı'na faks gönderdiği öğrenildi.
 • 05 Eylül 2016 14:29Ahmet Sever'in 2 Yıl 4 Aya Kadar Hapsi İstendiAhmet Sever'in 2 Yıl 4 Aya Kadar Hapsi İstendi11. Cumhurbaşkanı Gül'ün eski danışmanı Ahmet Sever'in, Erdoğan'ın Başdanışmanı Varank'a hakaret ettiği gerekçesiyle 2 yıl 4 aya kadar hapisle cezalandırılması istemiyle iddianame hazırlandı.
 • 03 Eylül 2016 13:36Dilek Dündar'ın Pasaportuna El KonulduCumhuriyet gazetesi eski Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar'ın eşi Dilek Dündar'ın pasaportuna Atatürk Havalimanı'ndan yurtdışına çıkmak isterken el konuldu.
 • 03 Eylül 2016 13:26Dilek Dündar'ın Yurt Dışına Çıkışına İzin VerilmediCumhuriyet Gazetesi Eski Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar'ın eşi Dilek Dündar'ın Almanya'nın başkenti Berlin'e gidişine, "zayi pasaport" kullandığı gerekçesiyle izin verilmedi.
 • 01 Eylül 2016 15:46CHP'li Enis Berberoğlu Hakkında Hazırlanan İddianname Kabul EdildiCHP'li Enis Berberoğlu Hakkında Hazırlanan İddianname Kabul EdildiMİT TIR'ları görüntülerini Can Dündar'a verdiği iddiasıyla, CHP Milletvekili Enis Berberoğlu hakkında hazırlanan iddianameyi İstanbul 22. Ağır Ceza Mahkemesi kabul etti.
 • 25 Ağustos 2016 13:37Can Dündar'a Saldırı Davası, Ağır CezalıkEski Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar'a, Çağlayan'daki İstanbul Adliyesi önünde silahlı saldırıda bulunmasına ilişkin biri tutuklu 3 sanığın asliye ceza mahkemesinde yargılandıkları dava, suçun "kasten öldürmeye teşebbüs" kapsamında değerlendirilmesi gerektiği belirtilerek, görevsizlik kararıyla yetkili ağır ceza mahkemesine gönderildi.
 • 25 Ağustos 2016 13:05Can Dündar'a Silahlı Saldırı' Dosyası Ağır Ceza Mahkemesi'ne GönderildiCumhuriyet Gazetesi eski Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar’ın, adliye önünde silahlı saldırıya uğramasına ilişkin davada hakim, “kasten yaralamaya teşebbüs” suçundan cezalandırılması istenen 3 sanığın “kasten adam öldürmeye teşebbüs” suçundan yargılanması gerektiğine karar vererek dosyayı Ağır Ceza Mahkemesi’ne gönderdi.
 • 25 Ağustos 2016 11:20Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar'ın İstanbul Adalet Sarayı Önünde Silahlı...IHAAW111755-ASA/25-08-2016 - Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar’ın İstanbul Adalet Sarayı önünde silahlı saldırıya uğramasına ilişkin açılan dava dosyası, asli ceza mahkemesinden görevsizlik kararı verilerek ağır ceza mahkemesine gönderildi.
 • 18 Ağustos 2016 13:57Yazar Evi'nin Yeni Konuğu EkinciYazar Evi'nin Yeni Konuğu EkinciTemmuz ayında Şair Cihat Duman’ı konuk eden Tarık Dursun K. Yazar Evi, Ağustos ayında da Yazar Yavuz Ekinci’yi ağırlayacak.
 • 17 Ağustos 2016 16:55Kılıçdaroğlu: Bu Darbe Girişiminin Siyasal Ayağının Ortaya Çıkarılması Lazım (3)Kılıçdaroğlu: Bu Darbe Girişiminin Siyasal Ayağının Ortaya Çıkarılması Lazım (3)"İNSANIN HAYATINA DEĞİL RANTA YATIRIM YAPILMIŞ"CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 17 Ağustos Marmara depreminin yıldönümüne ilişkin, "Aklı başında olan yönetici, riskleri görür, önlemini alır. Biz ne yapıyoruz deprem olduktan sonra tedbir alıyoruz.
 • 15 Ağustos 2016 10:59Ekonomi ve Lifestyle Yazarları Selçuk'u GezdiEkonomi ve Lifestyle Yazarları Selçuk'u Gezdiİzmir Turizm Tanıtma Vakfı'nın davetlisi olarak İstanbul'dan gelen lifesytle ve ekonomi yazarları üç günlük İzmir turu kapsamında turun son durağı olan Selçuk'u ziyaret ettiler.
 • 15 Ağustos 2016 09:56Haftanın Tarihine BakışTürkiye, 17 Ağustos 1999'da son yüzyılın en büyük depremlerinden birini yaşadı.
 • 14 Ağustos 2016 02:59Kuşadası'nda Kuşadası'nda "Mizah ve Edebiyat" Konulu Panel YapıldıCumhuriyet Gazetesi Kitap Eki Editörü Turhan Günay ile Cumhuriyet gazetesi çizeri ünlü karikatürist Semih Poroy, Kuşadası Belediyesi tarafından İbramaki Sanat Galerisi’nde düzenlenen “Mizah ve Edebiyat” başlıklı bir panelle Kuşadalılarla buluştu.
 • 13 Ağustos 2016 09:32Haydarpaşa'nın Satışı Yeniden GündemdeHaydarpaşa'nın Satışı Yeniden GündemdeBaşbakanlık Özelleştirme İdaresi Başkanlığı, tarihi Haydarpaşa Garı ve liman sahasını satmak üzere harekete geçti.
 • 12 Ağustos 2016 18:32Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğü'nden YalanlamaKredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğü bugün, Cumhuriyet Gazetesi’nde yayınlanan ve bazı internet haber sitelerinde de kaynak gösterilerek servis edilen, “Nöbete neden katılmadın” sorgusu başlıklı haberle ilgili açıklama yaptı.
 • 11 Ağustos 2016 15:02Eski Savcılar Zekeriya Öz, Celal Kara ve Mehmet Yüzgeç'e Müebbet Hapis İstemiEski Savcılar Zekeriya Öz, Celal Kara ve Mehmet Yüzgeç'e Müebbet Hapis İstemi17 Aralık soruşturmasında usulsüzlükler yapmasına ilişkin, eski savcılar Zekeriya Öz, Celal Kara ve Mehmet Yüzgeç hakkında ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istendi.