SON DAKİKA CUMHURİYET GAZETESİ HABERLERİ

Son Dakika Cumhuriyet Gazetesi Haberleri

 • 17:20Btk: "Tib'de Belgesiz Harcama Yok"Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK), bir gazetede yer alan “TİB’de belgesiz harcama” yapıldığına ilişkin haberleri yalanladı.
 • 11:49Türkiye'deki Basın Özgürlüğü İhlalleri Japon Gazetecileri Şoke EttiTürkiye'deki Basın Özgürlüğü İhlalleri Japon Gazetecileri Şoke EttiJaponya’nın başkenti Tokyo’da düzenlenen Türkiye-Japonya Medya Forumu’nda Türk medyasına yönelik baskıları öğrenen Japon gazeteciler şaşkınlık geçirdi.
 • 17:07Abdülhamit Bilici: Türkiye Demokrasiden Geri DönmeyecekMedyaya yönelik artan baskı ve saldırılara karşı gazeteciler, Beyoğlu'nda özgürlük için yürüdü.
 • 16:33Yeniden) Gazeteciler Baskı ve Saldırıları Protesto İçin YürüdüGazeteciler, basına yönelik baskı ve saldırıları protesto etmek amacıyla Beyoğlu Tünel'den Galatasaray Meydanı'na yürüdü.
 • 15:53Can Dündar: Nihayet Bir Arada Olmayı BaşardıkCan Dündar: Nihayet Bir Arada Olmayı BaşardıkCumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar, son dönemde medyaya yönelik baskı ve saldırılara karşı gazetecilerin yürümesini, "Nihayet bir arada olmayı başardık.
 • 00:34Yılın Basın Fotoğrafları 2015Yılın Basın Fotoğrafları 2015" Ödül TöreniGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Detaylar- Başbakan Yardımcısı Tuğrul Türkeş'in konuşması- Plaket takdimi - Türkiye Foto Muhabirleri Derneği Genel Başkanı Rıza Özel'in konuşması- CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun konuşması- Plaket takdimi- Detaylar - Başbakan Yardımcısı Türkeş: "Basına yapılan saldırıları hiç bir şekilde hoş görmediğimizi, hoş karşılamadığımızı ifade etmek istiyorum"- CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu: "Siyasetçi en sert eleştirilere bile tahammül etmeli, eğer sert eleştirilere tahammül etmiyorsa siyaseti hemen bırakmalı, odasına çekilmeli, yerine çekilmeli" Başbakan Yardımcısı Tuğrul Türkeş, "Basına yapılan saldırıları hiç bir şekilde hoş görmediğimizi, hoş karşılamadığımızı ifade etmek istiyorum" dedi.
 • 23:27Yılın Basın Fotoğrafları 2015" Ödül TöreniBaşbakan Yardımcısı Tuğrul Türkeş, "Basına yapılan saldırıları hiç bir şekilde hoş görmediğimizi, hoş karşılamadığımızı ifade etmek istiyorum" dedi.
 • 20:06Şehit Ailesinden Cumhuriyet Gazetesine Suç DuyurusuHakkari'nin Dağlıca bölgesinde terör örgütü PKK mensuplarının düzenlediği saldırıda şehit olan Piyade Uzman Çavuş Tolga Artuğ ailesi, Cumhuriyet gazetesi hakkında suç duyurusunda bulundu.
 • 15:57AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çelik: '"Cumhuriyet Gazetesi'nin Aileme Dokunma' Haberi Gerçeği...AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Cumhuriyet Gazetesi’nde, “Aileme Dokunma” başlığıyla manşetten verilen haberin gerçeği yansıtmadığını belirterek, “AK Parti Heyeti olarak, CHP ile hükümet kurmaya dönük olarak yürütülen istikşafi görüşmelerde hiçbir şekilde, Sayın Cumhurbaşkanımız ile ilgili bir konu geçmemiştir” dedi.
 • 01:02Karayılan'ın Karayılan'ın "Cenazesi Elimizde" Dediği Şehidin Mezarı AçılacakTerör örgütü PKK'nın sözcüsü Murat Karayılan'ın "Cenazesi elimizde" dediği, baba Ercan Artuğ'un ise yalanladığı şehit asker Tolga Artuğ'un mezarı açılacak.
 • 22:11AK Parti'den Karayılan'ın Şehit İddiasına YalanlamaAK Parti'den Karayılan'ın Şehit İddiasına YalanlamaAK Parti Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ, PKK yöneticilerinden Murat Karayılan'ın bir şehit askerin cenazesinin örgütün elinde olduğu iddialarını yalanladı.
 • 20:07Şehit Mezarı Açılacak Mı?Şehit Mezarı Açılacak Mı?AK Parti Genel Başkan Yardımcısı, Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ, geçtiğimiz günlerde bir gazeteye açıklama yapan terör örgütü liderlerinden Murat Karayılan’ın şehit uzman çavuş Tolga Artuk’un cenazesi elimizde açıklamasına sert tepki gösterdi.
 • 15:04CHP'nin Kültür-sanat Raporu: Son 3 Ayda 20 Hak İhlali YapıldıCumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı ve Kültür ve Sanat Platformu Başkanı Ercan Karakaş, Temmuz-Ağustos-Eylül 2015 raporuna göre kültür-sanat alanında 20 hak ihlalinin yapıldığını bildirdi.
 • 15:11Kenize Murad, Türkiye'nin Halini Nazi Almanyası'na BenzettiV. Murad'ın torunu Fransız yazar Kenize Murad, Le Figaro gazetesinde kaleme aldığı yazıda, Türkiye'de basının baskı altına alındığı ve şiddetin tırmandığı son seçim sürecini değerlendirdi.
 • 14:00Aydın Engin: Avcı'nın Tutuklanması, Devlet Gücünün Zorbaca KullanılmasıdırEski savcı Bugün Gazetesi Yazarı Gültekin Avcı’nın 7 köşe yazısından tutuklanmasına meslektaşlarından tepki yağdı.
 • 13:04Bakan Konca: HDP Barajın Altında Kalırsa Türkiye BölünürBakan Konca: HDP Barajın Altında Kalırsa Türkiye BölünürAvrupa Birliği Bakanı Ali Haydar Konca, "HDP'nin şu veya bu komplolarla barajın altına itilmesi tam aksine Türkiye'nin bölünmesini getirecektir." dedi.
 • 11:49AB Bakanı'ndan Tutuklamaya Tepki: Şiddetle Kınıyorum, Eceli Gelmişliğin İfadesiAB Bakanı'ndan Tutuklamaya Tepki: Şiddetle Kınıyorum, Eceli Gelmişliğin İfadesiAvrupa Birliği (AB) Bakanı Ali Haydar Konca, oğluyla birlikte cuma namazına giderken gözaltına alınan Gazeteci Gültekin Avcı'nın, kaleme aldığı 7 köşe yazısından dolayı ‘hükümete darbe' ve ‘terör örgütü kurmak' suçlamasıyla tutuklanmasına tepki gösterdi.
 • 14:03Türker: Aydın Doğan'a Terörist Muamelesi Görecek Çakıl Taşları HazırlanmaktaTürker: Aydın Doğan'a Terörist Muamelesi Görecek Çakıl Taşları HazırlanmaktaDemokrat Sol Parti (DSP) Genel Başkanı Masum Türker, “Aydın Doğan’a yakın bir tarihte, Akın İpek’e şu anda, bir terörist muamelesine götürecek çakıl taşları döşeniyorsa aynı şey şu anda belli mahfillerde derin yönetim tarafından hazırlanmakta.
 • 11:06Tgs- Tgc- Ifj- Efj Düzenledi. Gazetecilere Uluslararası Dayanışma ÇağrısıTgs- Tgc- Ifj- Efj Düzenledi. Gazetecilere Uluslararası Dayanışma Çağrısı?Medya Özgürlüğü ve Gazeteci Hakları Uluslararası Konferansı'nda gazeteciler, başta Türkiye olmak üzere dünyadaki sorunlarının dayanışmayla aşılabileceği noktasında birleştiler.
 • 10:21Reytinglerde Kılıçdaroğlu, Erdoğan'ı SolladıReytinglerde Kılıçdaroğlu, Erdoğan'ı SolladıCumhurbaşkan'ı Erdoğan ile Kılıçdaroğlu, önceki gece farklı kanallarda canlı yayın konuğu oldu. Erdoğan'ın izlenme oranı 3.43 olurken CHP liderininki 4.06 ile 5.54 arasında değişti.
 • 17:531- İstanbul'da 1- İstanbul'da "Medya Özgürlüğü ve Gazeteci Hakları Uluslararası Konferansı"* Uluslararası Gazeteciler Federasyonu Başkanı Jim Boumelha, "Türkiye'de özgür basının tolere edilmesine dair kronik bir sorun var. Son 30 yıla baktığımızda bunun pek çok örneğini ve basına yapılan saldırıların, sendikalara yapılan saldırıların, suikastların ve şiddetin rutin hale geldiğini görüyoruz"*AB Türkiye Delegasyonu Siyasi İşler, Basın ve Enformasyon Bölüm Başkan Yardımcısı Andreea Schmidt, "İlerleme Raporu'nda belirtildiği üzere Türkiye'de medya pek çok zorlukla karşı karşıya. Bunlar basın özgürlüğüne engel teşkil eden zorluklar"*Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar, "Son dönemde yaşananlara baktığımızda Hürriyet'e baskından sonra bizim gazetemize de gelerek sıra sizde dediler.
 • 16:12Abdülhamit Bilici: Artan Baskılar Hepimize Gerçek Demokratlığı ÖğretecekAbdülhamit Bilici: Artan Baskılar Hepimize Gerçek Demokratlığı ÖğretecekTürkiye’nin bir türlü demokrasi olamayışının temelinde kesimlerin birbirinin hakları konusundaki bilgisizlik ve duyarsızlığın yattığını söyleyen Cihan Haber Ajansı Genel Müdürü Abdülhamit Bilici, iş dünyasını, sivil toplumu, medyayı ve siyasi partileri hedef alan baskıların hepimize gerçek demokrat olmayı öğreteceğini vurguladı.
 • 16:03Türkiye'de Medya Pek Çok Zorlukla Karşı KarşıyaTürkiye'de Medya Pek Çok Zorlukla Karşı KarşıyaTürkiye Gazeteciler Cemiyeti (TGC), Türkiye Gazeteciler Sendikası (TGS), Uluslararası Gazeteciler Federasyonu(IFJ) ve Avrupa Gazeteciler Federasyonu (EFJ) tarafından düzenlenen 'Medya Özgürlüğü ve Gazeteci Hakları Uluslararası Konferansı' İstanbul'da başladı.
 • 15:29Hasan Cemal'e Erdoğan Yazısı İçin SoruşturmaHasan Cemal'e Erdoğan Yazısı İçin SoruşturmaGazeteci Hasan Cemal'e ''Akan kanın bir numaralı sorumlusu Saray'daki Sultan'dır, nokta!" başlıklı yazısı nedeniyle soruşturma başlatıldı.
 • 14:22Medya Özgürlüğü ve Gazeteci Hakları Uluslararası KonferansıUluslararası Gazeteciler Federasyonu (IFJ) Başkanı Jim Boumelha, geleneksel medyanın kendisini çok daha sansasyonel, popülist ve ticari bir duruma doğru kaymak zorunda hissettiğini belirterek, "Bu sadece Türkiye'de değil, tüm dünyada gördüğümüz genel bir resim" dedi.
 • 14:13Can Dündar: Türkiye'de Basın Özgürlüğünün Olmazsa Olmazı Kurşun Geçirmez CamlarCan Dündar: Türkiye'de Basın Özgürlüğünün Olmazsa Olmazı Kurşun Geçirmez CamlarCumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar, yaptıkları haberlerden dolayı çeşitli tehditler aldıklarını söyledi.
 • 17:42CHP'li Tekin: Hürriyet Gazetesi'ni Basan Milletvekilinizi Ne Kadar Süreyle Korumaya Devam...Chp Genel Sekreteri Gürsel Tekin, 1 Kasım seçimleri öncesi medyaya yönelik baskının her geçen gün arttığını savunarak, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun yanıtlaması istemiyle Meclis'e soru önergesi sundu.
 • 13:32Gürsel Tekin: Nokta'nın Toplatılmasında Cumhurbaşkanı'nın Talimatı Oldu Mu?CHP Genel Sekreter Gürsel Tekin, basın yayın kuruluşlarına yapılan baskıyı Meclis gündemine taşıdı.
 • 10:02Cumhuriyet'e Getirilen Erişim Engeli TBMM GündemindeCumhuriyet Halk Partisi (CHP) İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş, Cumhuriyet gazetesinin internet sitesi 'www.cumhuriyet.com.tr'ye getirilen erişim engelini TBMM’ye taşıdı.
 • 18:56DP Genel Başkanı Uysal: Mesnetsiz Yakıştırmaları ReddediyoruzDemokrat Parti (DP) Genel Başkanı Gültekin Uysal, partisinin 1 Kasım seçimlerine AK Parti ittifakı ile gireceği yönündeki iddialarla ilgili, "Türk demokrasisinin dayanak noktası olmuş bir geleneğe bu iftiraları, bu mesnetsiz yakıştırmaları reddediyoruz.
 • 18:45DP Genel Başkanı Uysal: Bu Mesnetsiz Yakıştırmaları ReddediyoruzDemokrat Parti (DP) Genel Başkanı Gültekin Uysal, düzenlediği basın toplantısında, gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.
 • 17:20DP Genel Başkanı Uysal Bu Mesnetsiz Yakıştırmaları Reddediyoruz 2DP Genel Başkanı Uysal Bu Mesnetsiz Yakıştırmaları Reddediyoruz 2DP Genel Başkanı Uysal Bu mesnetsiz yakıştırmaları reddediyoruz Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı Gültekin Uysal, düzenlediği basın toplantısında, gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.
 • 17:06DP Genel Başkanı Uysal Bu Mesnetsiz Yakıştırmaları Reddediyoruz 1DP Genel Başkanı Uysal Bu Mesnetsiz Yakıştırmaları Reddediyoruz 1DP Genel Başkanı Uysal Bu mesnetsiz yakıştırmaları reddediyoruz Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı Gültekin Uysal, düzenlediği basın toplantısında, gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.
 • 22:17Can Dündar: Bu Çapta Bir Baskıyı 12 Eylül?de Bile Hissetmedim -1Can Dündar: Bu Çapta Bir Baskıyı 12 Eylül?de Bile Hissetmedim -1Can Dündar: Bu çapta bir baskıyı 12 Eylül'de bile hissetmedim Almanya'nın Hamburg kentinde Avrupa Postası isimli haber sitesinin düzenlediği 'Türkiye'de basın özgürlüğü' başlıklı toplantıda konuşan Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar, '12 Eylül döneminde de söylediğim gibi gazetecilik yaptım. O zaman gazeteler toplatıldı, o zaman da gazeteciler tutuklandı.
 • 17:04Can Dündar: Bu Çapta Bir Baskıyı 12 Eylül'de Bile HissetmedimCan Dündar: Bu Çapta Bir Baskıyı 12 Eylül'de Bile HissetmedimAlmanya'nın Hamburg kentinde Avrupa Postası isimli haber sitesinin düzenlediği "Türkiye'de basın özgürlüğü" başlıklı toplantıda konuşan Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar, "12 Eylül döneminde de söylediğim gibi gazetecilik yaptım. O zaman gazeteler toplatıldı, o zaman da gazeteciler tutuklandı.
 • 16:48CHP'li Vekiller Cumhuriyet Gazetesi'ni Ziyaret EttiCHP'li Vekiller Cumhuriyet Gazetesi'ni Ziyaret EttiCHP Genel Başkan Yardımcısı Enis Berberoğlu 'Eğer Cumhuriyet'in sitesine girilemiyorsa, bu işin tek bir sorumlusu vardır, o da hükümettir Haber Gülseli KENARLI - Kamera İdris TİFTİKCİ İstanbul DHA CHP Genel Başkan Yardımcısı Enis Berberoğlu ile İstanbul Milletvekilleri Barış Yarkadaş ve Eren Erdem'den oluşan CHP heyeti Cumhuriyet Gazetesi'ni ziyaret etti.
 • 16:39CHP'li Vekiller Cumhuriyet Gazetesi'ni Ziyaret EttiCHP'li Vekiller Cumhuriyet Gazetesi'ni Ziyaret EttiChp Genel Başkan Yardımcısı Enis Berberoğlu ile İstanbul Milletvekilleri Barış Yarkadaş ve Eren Erdem'den oluşan CHP heyeti Cumhuriyet Gazetesi'ni ziyaret etti.
 • 16:00CHP'li Vekiller Nokta Dergisi'ni Ziyaret EttiCHP'li Vekiller Nokta Dergisi'ni Ziyaret EttiChp Genel Başkan Yardımcısı Enis Berberoğlu, milletvekilleri Barış Yarkadaş ve Eren Erdem'den oluşan CHP heyeti, Kağıthane'deki Nokta Dergisi'ni ziyaret etti.
 • 15:54CHP'li Vekiller Nokta Dergisi'ni Ziyaret EttiCHP'li Vekiller Nokta Dergisi'ni Ziyaret Etti* CHP Genel Başkan Yardımcısı Enis Berberoğlu, 'Bu derginin bir kapağı ile ilgili veya yayın politikası ile ilgili mutabık olmayabilirsiniz, karşı çıkabilirsiniz, dava açabilirsiniz ama toplatma kararı dünyanın her yerinde çok ciddi bir olaydır, çok ciddi gerekçeye dayandırılır. Çok açık seçik sokaktaki insanın anlayabileceği dille yazılmış, hukuka dayalı olmak zorundadır" Haber: Gülseli KENARLI - Kamera: İdris TİFTİKCİ/ İstanbul DHA CHP Genel Başkan Yardımcısı Enis Berberoğlu, milletvekilleri Barış Yarkadaş ve Eren Erdem'den oluşan CHP heyeti, Kağıthane'deki Nokta Dergisi'ni ziyaret etti.
 • 13:58CHP'li Muharrem Erkek'ten 'Basına Baskı' ÖnergesiCHP'li Muharrem Erkek'ten 'Basına Baskı' ÖnergesiChp Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek, Hürriyet ve Cumhuriyet gazeteleri ile Nokta Dergisi'ne baskı uygulandığını savunarak, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun cevaplandırması talebiyle meclise soru önergesi verdi.
 • 13:38Fatih Belediyesi 'Tarihi Yarımadayı İmara Açma Planını Devreye SoktuFatih Belediyesi 'Tarihi Yarımadayı İmara Açma Planını Devreye SoktuFatih Belediyesi koruma kurullarını devre dışı bıraktı. 2. ve 3. derece tarihi eserlerin olduğu alanları yapılaşmaya açmak için belediye izni yeterli olacak.
 • 18:55Tgc Başkanı Olcayto: Pek Çok Şey Gördüm Ama Böylesini GörmedimTgc Başkanı Olcayto: Pek Çok Şey Gördüm Ama Böylesini GörmedimTürkiye Gazeteciler Cemiyeti (TGC) Başkanı Turgay Olcayto, İpek Medya Grubu’na yönelik polis baskını nedeniyle, Bugün Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Erhan Başyurt’a geçmiş olsun ziyaretinde bulundu.
 • 16:18Hürriyet Gazetesine Yapılan ProtestoTürkiye Gazeteciler Cemiyeti (TGC), Türkiye Gazeteciler Sendikası (TGS) ve DİSK Basın-İş Sendikası üyelerinden oluşan heyet, Hürriyet gazetesi çalışanlarını ziyaret etti.
 • 15:36Hürriyet Gazetesi'ne Destek ZiyaretiHürriyet Gazetesi'ne Destek ZiyaretiTürkiye gazeteciler Cemiyeti (TGC) Başkanı Turgay Olcayto, TGC Genel Sekreteri Sibel Güneş, Türkiye Gazeteciler Sendikası (TGS) Başkanı ve Gazetecilere Özgürlük Platformu Dönem Sözcüsü Uğur Güç, DİSK Basın İş Sendikası Başkanı Faruk Eren, Cumhuriyet Vakfı Başkanı ve Cumhuriyet Gazetesi İmtiyaz Sahibi Orhan Erinç ve Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar'dan oluşan kalabalık bir gazeteci heyeti, Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Sedat Ergin'i ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerini ilettiler.
 • 15:06Sedat Ergin: Saldırı Göz Göre Göre GeldiTürkiye Gazeteciler Cemiyeti (TGC) ve Türkiye Gazeteciler Sendikası (TGS), saldırıya uğrayan Hürriyet gazetesine geçmiş olsun ziyaretinde bulundu.
 • 17:14Artan Baskılar Farklı Düşünen Medya Kuruluşlarını Bir Araya GetirdiArtan Baskılar Farklı Düşünen Medya Kuruluşlarını Bir Araya GetirdiBasının üzerindeki baskılar, sansür, akreditasyon, medyaya yönelik operasyonlar ve fiziki saldırılar nedeniyle harekete geçen basın meslek örgütleri, medya temsilcilerini bir araya getirerek 'özgür toplum, özgür basın için dayanışma' çağrısı yaptı.
 • 12:43CHP Genel Başkan Yardımcısı Koç AçıklamasıCHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Haluk Koç, partilerinden bir milletvekilinin, Dağlıca saldırısına ilişkin, "Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar'ın tatilde olduğu" yönündeki ifadelerinin, doğru olmadığının anlaşıldığını bildirdi.
 • 12:35Haluk Koç'dan 'Genelkurmay Başkanı Tatildeydi' Sözüne İzahCumhuriyet Halk Partisi (CHP) Parti Sözcüsü Haluk Koç, bir gazetede CHP Milletvekili Barış Yarkadaş’ın 'Genelkurmay Başkanı tatildeydi' iddiasının gerçeği yansıtmadığını kaydetti.
 • 11:52CHP'li Erdem, Hürriyet Gazetesi'ne Yapılan Saldırıyı Meclis Gündemine TaşıdıCHP'li Erdem, Hürriyet Gazetesi'ne Yapılan Saldırıyı Meclis Gündemine TaşıdıChp İstanbul Milletvekili ve CHP Medya Komisyonu üyesi Eren Erdem, Hürriyet Gazetesi'nin İstanbul Bağcılar'daki merkezine düzenlenen saldırı ve Cumhuriyet Gazetesi'nin internet sitesine yapılan erişim engeliyle ilgili, Başbakan Ahmet Davutoğlu tarafındanyanıtlanması istemiyle, TBMM Başkanlığı'na soru önergesi sundu.
 • 15:48Cumuriyet: Telekom Gazetemize Sansür UyguluyorCumhuriyet gazetesi, bazı bölgelerden gazetenin internet sitesine girilemediğini, bunun da Türk Telekom’un sansür uygulamasından kaynaklandığını iddia etti.