SON DAKİKA CUMHURİYET GAZETESİ HABERLERİ

Son Dakika Cumhuriyet Gazetesi Haberleri

18:40
Cumhuriyet'in Genel Yayın Yönetmeni Utku Çakırözer Görevinden Alındı Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni ve İcra Kurulu üyesi Utku Çakırözer iki görevinden de alındı.
Cumhuriyet'in Genel Yayın Yönetmeni Utku Çakırözer Görevinden Alındı
18:47
Gazeteci Can Dündar, Duruşmaya Zorla Getirilecek Can Dündar'ın, 18 Temmuz köşe yazısı yüzüden yargılandığı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve oğlu Bilal Erdoğan'a hakaret davasına 'zorla getirilmesine' karar verildi.
Gazeteci Can Dündar, Duruşmaya Zorla Getirilecek
16:40
Gazeteci Can Dündar'a "Zorla Getirme" Kararı Cumhurbaşkanı recep Tayyip Erdoğan ve oğlu Bilal Erdoğan'a, köşe yazısında hakaret ettiği iddia edilen Gazeteci Can Dündar'ın yargılanmasına başlandı.
14:46
Can Dündar İçin Zorla Getirilme Kararı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve oğlu Bilal Erdoğan’a gazetedeki köşe yazısında alenen hakaret ettiği iddiasıyla yargılanan Can Dündar hakkında zorla getirilme kararı çıkarıldı.
14:31
Can Dündar'a 'Duruşmaya Zorla Getirilme' Kararı Cumhurbaşkanı Erdoğan ve oğlu Bilal Erdoğan'a alenen hakaret etmekle yargılanan köşe yazarı Can Dündar'ın duruşmaya "zorla getirilmesine" karar verildi.
Can Dündar'a 'Duruşmaya Zorla Getirilme' Kararı
14:32
CHP'li Türmen Açıklaması "Başkanlık sistemi, gücün tek elde toplanmasıdır.
09:39
Can Dündar Cumhuriyet Gazetesi'nde Elimizde Silah ve Sopalarla Bekledik. Can Dündar Cumhuriyet Gazetesi'nde elimizde silah ve sopalarla bekledik.
Can Dündar Cumhuriyet Gazetesi'nde Elimizde Silah ve Sopalarla Bekledik.
09:37
Can Dündar: Cumhuriyet Gazetesi'nde Elimizde Silah ve Sopalarla Bekledik Almanya'da gazeteci Uğur Mumcu ile Şair Nazım Hikmet'i anma töreninde konuşan Can Dündar "Cumhuriyet Gazetesi'nde elimizde silah ve sopalarla bekledik" dedi.
Can Dündar: Cumhuriyet Gazetesi'nde Elimizde Silah ve Sopalarla Bekledik
09:29
Demirci; "Peygamber Efendimize Hakaret Edilemez" Türkiye Diyanet ve Vakıf Görevlileri Sendikası (Diyanet-Sen) Nazilli Temsilciliği, Hz. Muhammed’e hakaret içerikli karikatürleri yayımlayan Charlie Hebdo Dergisi ve Cumhuriyet Gazetesi’ni kınadı.
Demirci; 'Peygamber Efendimize Hakaret Edilemez'
11:10
Uğur Mumcu, 22. Yılında Edremit'te Yoğun Bir Katılımla Anıldı Edremit ilçesinde gazeteci-Yazar Uğur Mumcu ölümünün 22. yıldönümünde Akçay ve Altınoluk Mahallesi’nde Uğur Mumcu’nun adının verildiği parklarda ve Edremit merkezde düzenlenen üç ayrı etkinlik ile anıldı.
Uğur Mumcu, 22. Yılında Edremit'te Yoğun Bir Katılımla Anıldı
01:04
Eskişehir - Uğur Mumcu Ödülleri Verildi Çağdaş Gazeteciler Derneği (ÇGD) Eskişehir Şubesi'nin geleneksel Uğur Mumcu Ödülleri sahiplerini buldu.
Eskişehir - Uğur Mumcu Ödülleri Verildi
00:20
Uğur Mumcu Ödülleri Verildi Çağdaş Gazeteciler Derneği (ÇGD) Eskişehir Şubesi'nin geleneksel Uğur Mumcu Ödülleri sahiplerini buldu.
Uğur Mumcu Ödülleri Verildi
17:44
Mecidiyeköy'den Cumhuriyet'e Uğur Mumcu'yu Anma Yürüyüşü Fikir Kulüpleri Federasyonu üyesi Mustafa Güneş, "Suudi Kralı için bugün yas ilan edildi.
Mecidiyeköy'den Cumhuriyet'e Uğur Mumcu'yu Anma Yürüyüşü
17:43
Gazeteci-Yazar Uğur Mumcu Çaycuma'da Anıldı Zonguldak’ın Çaycuma ilçesinde Gazeteci-Yazar Uğur Mumcu ölümünün 22. yılında anıldı.
Gazeteci-Yazar Uğur Mumcu Çaycuma'da Anıldı
17:26
Mecidiyeköy'den Cumhuriyet'e Uğur Mumcu Yürüyüşü Fikir Kulüpleri Federasyonu (FKF) üyesi bir grup, bombalı suikast sonucu hayatını kaybeden gazeteci yazar Uğur Mumcu'yu Mecidiyeköy'den Cumhuriyet Gazetesi binasına yürüyerek andı.
16:41
Osmanlı Ocakları, Cumhuriyet Gazetesi'ni Siyah Çelenkle Protesto Etti Osmanlı Ocakları, Hz. Muhammed’in karikatürünü yayınlayan Cumhuriyet Gazetesi’ni, gazetenin Ankara bürosunun önüne bıraktığı iki siyah çelenkle protesto etti.
16:07
Mumcu, Ayvalık'taki Evinin Önünde ve Balıkesir'de Anıldı Uğur Mumcu'nun öldürülmesinin 22'nci yılı- Mumcu, Ayvalık'taki evinin önünde ve Balıkesir'de anıldı Gazeteci ve Yazar Uğur Mumcu, öldürülmesinin 22'nci yılında, Ayvalık ilçesindeki evinin önünde ve Balıkesir'de törenlerle anıldı.
Mumcu, Ayvalık'taki Evinin Önünde ve Balıkesir'de Anıldı
15:47
Müslüman Kardeşlerle Dayanışma İnsiyatifi Cumhuriyet Gazetesi'nin Kapatılmasını İstedi Müslüman Kardeşlerle Dayanışma İnisiyatifi Van Şubesi üyesi Şevket Alp, Fransız Charlie Hebdo dergisi tarafından yayınlanan Hz. Peygamber’in karikatürlerin, Türkiye’de de Cumhuriyet gazetesi ve bazı yayın organları tarafından yayımlanmasına sert tepki göstererek, “Biz Müslümanlar basın dünyasında bu tür kışkırtıcı yayınların, basın özgürlüğü kapsamından çıkarılmasını ve yasaklanmasını, yapanlar hakkında kapatma ve ağır cezai müeyyidelerin uygulanmasını istiyoruz” dedi.
15:41
Uğur Mumcu İçin Saygı Duruşu Gazeteci Uğur Mumcu için Şişli'deki anıtında düzenlenen anma toplantısında 'Uğur Mumcu seni unutmadık, unutturmayacağız' denildi.
Uğur Mumcu İçin Saygı Duruşu
15:27
Uğur Mumcu İçin Saygı Duruşu Gazeteci Uğur Mumcu için Şişli'deki anıtında düzenlenen anma toplantısında "Uğur Mumcu seni unutmadık, unutturmayacağız" denildi.
Uğur Mumcu İçin Saygı Duruşu
14:50
Uğur Mumcu Marmaris'te Anıldı Cumhuriyet Gazetesi yazarı Uğur Mumcu, ülke genelinde olduğu gibi Marmaris’te de anıldı.
Uğur Mumcu Marmaris'te Anıldı
14:22
Uğur Mumcu'nun Öldürülmesinin 22'nci Yılı Mumcu, Ayvalık'taki evinin önünde ve Balıkesir'de anıldı.
20:07
Charlie Hebdo Karikatürlerinin Yayınlanmasına Tepkiler Charlie Hebdo karikatürlerinin yayınlanmasına tepkiler Peygamber Sevdalıları Platformu Erciş Şubesi, mizah dergisi Charlie Hebdo'nun "Hazreti Muhammed'i tasvir eden karikatürler" yayınlamasını protesto etti.
Charlie Hebdo Karikatürlerinin Yayınlanmasına Tepkiler
16:27
Charlie Hebdo Karikatürlerinin Yayınlanmasına Tepkiler Peygamber Sevdalıları Platformu Erciş Şubesi, mizah dergisi Charlie Hebdo'nun "Hazreti Muhammed'i tasvir eden karikatürler" yayınlamasını protesto etti.
16:09
Erciş'ten Fransa'ya Kınama Van’ın Erciş ilçesinde, Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından Hz. Muhammed’e (sav) hakaret içerikli karikatürlerin yayımlanması protesto edildi.
Erciş'ten Fransa'ya Kınama
15:32
Adıyaman'da Charlie Hebdo Karikatürleri Protesto Edildi Adıyaman'da bir grup, Paris'te Charlie Hebdo dergisine yapılan terör saldırıları bahanesiyle bazı karikatürlerin yayınlanmasını protesto etti.
23:56
Sodev Ödülleri Sahiplerini Buldu Sosyal Demokrasi Vakfı (SODEV) tarafından düzenlenen '2014 İnsan Hakları, Demokrasi, Barış ve Dayanışma Ödülü' sahiplerini buldu.
22:59
Sodev Başkanı Kızılelma: İktidar Diktatörlüğe Doğru Yürümeye Başladı Sosyal Demokrasi Vakfı (SODEV) Başkanı Erol Kızılelma, iktidarın başkanlık adı altında diktatörlüğe doğru yürüdüğünü söyledi.
Sodev Başkanı Kızılelma: İktidar Diktatörlüğe Doğru Yürümeye Başladı
15:53
CHP'li Vekilden "Kur'an'la Alay Edenleri de Kına" Tepkisi CHP'li Demirkırkan, Cumhuriyet gazetesi hakkında suç duyurusunda bulunacağını açıklayan Baro Başkanı Şahin'den 'Kur'anla alay edenlere' de aynı tepki göstermesini istedi.
10:53
Uğur Mumcu Türkülerle Anılacak Çukurova Belediyesi, 24 Ocak 1993’te öldürülen Gazeteci-Yazar Uğur Mumcu için anma etkinliği düzenliyor.
Uğur Mumcu Türkülerle Anılacak
15:44
Baro Başkanı Cumhuriyet Gazetesi Hakkında Suç Duyurusunda Bulunacak Cumhuriyet gazetesi hakkında bireysel olarak suç duyurusunda bulunacağını söyleyen Afyonkarahisar Baro Başkanı Turgay Şahin, “Bütün medeniyetlerde, bütün hukuk sistemlerinde insanların kutsallarını, kutsal bildiği değerleri aşağılamak suçtur ve bu tasvip edilemez. Bu da ifade özgürlüğü kapsamında değerlendirilemez” dedi.
Baro Başkanı Cumhuriyet Gazetesi Hakkında Suç Duyurusunda Bulunacak
14:15
Oflu Hoca'dan Charlie Hebdo Dergisi Yorumu, Oflu Hoca Çok Kızdı Üzerine oturduğu Charlie Hebdo dergisinden bir karikatürü cemaate gösteren Oflu Hoca "Basın özgürlüğü hakkımı kullanıyorum" diyerek dergiyi yırttı.
Oflu Hoca'dan Charlie Hebdo Dergisi Yorumu, Oflu Hoca Çok Kızdı
14:09
Uğur Mumcu Ölümünün 22. Yılında İzmir'de Anılacak Ankara'da, uğradığı bombalı saldırı sonucu hayatını kaybeden Gazeteci Uğur Mumcu, ölümünün 22. yıl dönümünde İzmir'de düzenlenen törenle anılacak.
Uğur Mumcu Ölümünün 22. Yılında İzmir'de Anılacak
09:58
Oflu Hoca'dan Charlie Hebdo Dergisi İçin Sert Sözler Üzerine oturduğu Charlie Hebdo dergisinden bir karikatürü cemaate gösteren Oflu Hoca "Basın özgürlüğü hakkımı kullanıyorum" diyerek dergiyi yırttı.
Oflu Hoca'dan Charlie Hebdo Dergisi İçin Sert Sözler
09:54
Aydın Diyanet-Sen'den Cumhuriyet Gazetesine Kınama Diyanet-Sen Aydın Şube Başkanı Ahmet Emirdağ, "Terör bahane edilerek inançlara, değerlere yapılan hakaret ve saygısızlığa da aynı şeklide karşıyız." dedi.
Aydın Diyanet-Sen'den Cumhuriyet Gazetesine Kınama
08:50
Hiç Unutmadık Ki! İzmirliler, bombalı suikast sonucu hayatını kaybeden Türk basınının simge ismi Uğur Mumcu'yu, katledilişinin 22. yılında özlemle anacak.
Hiç Unutmadık Ki!
18:43
Charlie Hebdo Karikatürlerinin Yayınlanmasına Tepkiler Charlie Hebdo karikatürlerinin yayınlanmasına tepkiler- Denizli'de bazı avukat ve sivil toplum örgütü temsilcileri, Charlie Hebdo dergisindeki karikatürleri yayınlayan Cumhuriyet gazetesi yazarları hakkında suç duyurusunda bulundu- Avukat Kılınç: "Batı, Hanzala'yı ifade özgürlüğü kapsamında değerlendirmiyor, fakat İslam Peygamberine, Müslümanlara, diğer ilahi dinlere hakaret eden bir karikatür dergisi ifade özgürlüğü kapsamında değerlendiriliyor" Denizli'de, bazı avukat ve sivil toplum örgütü
Charlie Hebdo Karikatürlerinin Yayınlanmasına Tepkiler
18:40
Erzurumlu Avukattan Charlie Hebdo ve Cumhuriyet Gazetesi'ne Suç Duyurusu Erzurumlu avukattan Charlie Hebdo ve Cumhuriyet Gazetesi'ne suç duyurusu Erzurum Barosu'na kayıtlı avukat Mustafa Polat, Hz. Muhammed karikatürlerinin yer aldığı Fransız mizah dergisi Charlie Hebdo ve Cumhuriyet Gazetesi hakkında savcılığa suç duyurusunda bulundu.
Erzurumlu Avukattan Charlie Hebdo ve Cumhuriyet Gazetesi'ne Suç Duyurusu
18:33
AK Parti'li Ömeroğlu'ndan "Karikatür" Tepkisi AK Parti Palandöken İlçe Başkanı Haktan Ömeroğlu; Fransız Charlie Hebdo dergisinin yeni sayısında Müslümanların tepkisine neden olan karikatürleri yeniden yayınlamasını “provokasyon“ olarak nitelendirdi.
AK Parti'li Ömeroğlu'ndan 'Karikatür' Tepkisi
18:29
Erzurum'da Charlie Hebdo ve Cumhuriyet Gazetesine Suç Duyurusu Erzurum'da bazı sivil toplum kuruluşları, Paris'te yayınlanan Charlie Hebdo dergisi ile Cumhuriyet Gazetesi hakkında, suç duyurusunda bulundu.
Erzurum'da Charlie Hebdo ve Cumhuriyet Gazetesine Suç Duyurusu
17:57
Cumhuriyet Gazetesi'nin İki Yazarına Suç Duyurusu Denizli'de, AK Parti Gençlik Kolları başta olmak üzere 6 sendika ve sivil toplum kuruluşunun üyeleri, Fransa'da Charlie Hebdo hiciv dergisinin özel sayısının kapağını köşelerinde yayımlayan Cumhuriyet Gazetesi yazarları Ceyda Karan ve Hikmet Çetinkaya hakkında 'dini değerleri alenen aşağılamak' iddiasıyla savcılığına suç duyurusunda bulundu.
Cumhuriyet Gazetesi'nin İki Yazarına Suç Duyurusu
17:34
Charlie Hebdo Karikatürlerinin Yayınlanmasına Tepkiler Denizli'de bazı avukat ve sivil toplum örgütü temsilcileri, Charlie Hebdo dergisindeki karikatürleri yayınlayan Cumhuriyet gazetesi yazarları hakkında suç duyurusunda bulundu Avukat Kılınç: "Batı, Hanzala'yı ifade özgürlüğü kapsamında değerlendirmiyor, fakat İslam Peygamberine, Müslümanlara, diğer ilahi.
16:35
Kahta Gönüllüler Platformu, Charlie Hebdo Dergisini Kınadı Kahta Gönüllüler Platformu, Cumhuriyet Gazetesinin Charlie Hebdo dergisinin bazı karikatürlerini yayınlaması üzerine, Kahta 100. Parkında, Cumhuriyet Gazetesini kınayan ortak bir basın açıklaması düzenledi.
Kahta Gönüllüler Platformu, Charlie Hebdo Dergisini Kınadı
16:33
Charlie Hebdo Karikatürlerinin Yayınlanmasına Tepkiler Erzurum'da bazı sivil toplum kuruluşları, Charlie Hebdo dergisi ile Cumhuriyet gazetesi hakkında, dini inançların suistimal edildiği gerekçesiyle suç duyurusu yaptı.
15:49
Müsiad Van Şubesi 4. Olağan Kongresi Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) Van Şubesi’nin 4. Olağan Kongresi yapıldı.
Müsiad Van Şubesi 4. Olağan Kongresi
15:47
Charlie Hebdo Karikatürlerinin Yayınlanmasına Tepkiler Erzurum'da bir avukat, Charlie Hebdo Dergisi ile Cumhuriyet Gazetesi hakkında, dini inançların suistimal edildiği gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu.
15:44
AK Parti Afyonkarahisar İl Başkan Yardımcısı Hüseyin Tutumlu Açıklaması AK Parti Afyonkarahisar İl Başkan Yardımcısı Hüseyin Tutumlu, Cumhuriyet gazetesinde yayınlanan Charlie Hebdo dergisi karikatürlerinin provokasyon niteliğinde olduğunu kaydetti.
AK Parti Afyonkarahisar İl Başkan Yardımcısı Hüseyin Tutumlu Açıklaması
14:49
Uygur Türkleri İçin Sabah Namazında Buluştular İHH organizasyonu ile Düzceli Gençler Uygur Türklerine özgürlük için sabah namazında bir araya geldi.
Uygur Türkleri İçin Sabah Namazında Buluştular
12:02
Erzurum'da Charlie Hebdo ve Cumhuriyet Gazetesi'ne Suç Duyurusu Erzurum'da avukat Mustafa Polat, Hz.Muhammed karikatürlerinin yer aldığı Charlie Hebdo ve Cumhuriyet Gazetesi hakkında savcılığa suç duyurusunda bulundu.
Erzurum'da Charlie Hebdo ve Cumhuriyet Gazetesi'ne Suç Duyurusu
22:18
Charlie Hebdo Karikatürlerinin Yayınlanmasına Tepkiler Cumhuriyet gazetesinin sorumlu yazı işleri müdürü ile iki yazarı hakkında Afyonkarahisar'da savcılığa suç duyurusunda bulunuldu.
Charlie Hebdo Karikatürlerinin Yayınlanmasına Tepkiler
SonDakika.com - Son Dakika Haber - En Son Haberler
24 saat kesintisiz haber yayını
Hakkımızda | Reklam | İletişim
SonDakika.com Haber Portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. 31.01.2015 07:32:26. #1.11#
ŞUAN BURADASINIZ: SON DAKİKA CUMHURİYET GAZETESİ HABERLERİ
[Hata Bildir]