03:5800
SON DAKİKA CUMHURİYET HABERLERİ

Son Dakika Cumhuriyet Haberleri

  Diyarbakır'da Mahabat Panelinde Barzani'nin 4 İsteği Ele Alındı

  Diyarbakır'da Mahabat Panelinde Barzani'nin 4 İsteği Ele Alındı

  İran'da 1946 yılında kurulan Mahabat Kürt Cumhuriyeti'nin kuruluşunun 68'inci yıldönümü nedeniyle Diyarbakır'da panel düzenlendi. (Dün 15:27)

   

  Gülen Hakkındaki Yakalama Kararı

  Eski Cumhuriyet Başsavcısı Petek: "Kırmızı bülten çıkarılsa da kararın uygulanıp uygulanmaması konusu siyasi bir tavır. Gerek ABD, gerek batı ülkeleri, yakalama kararı verilen suçun siyasi nitelikte olup olmadığına bakıyor. (Dün 15:27)

   

  AK Parti Aksaray 5. Olağan Kongresi

  AK Parti Grup Başkanvekili Bostancı: "(Çözüm süreci) Allah'ın izniyle AK Parti, cesaretiyle, cüretiyle, millet sevgisiyle, gönül medeniyetiyle, bu sorunu çözerek başarıya ulaşacaktır" "2015 seçimleri sadece Türkiye'nin kaderi için değil, çevre ülkelerdeki mazlumlar için de büyük önem taşıyor" (Dün 15:26)

   

  Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Eker

  Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Eker

  Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Eker: - "Atçılığı sadece belirli bir zümreye has spor olmaktan çıkararak, her gelir seviyesinden vatandaşımızın ilgi duyabileceği bir spor haline getirmek istiyoruz"- "Tarımda 12 yıldır bir stratejinin gereğini yaptık, bugüne kadar alınan neticeler hep olumlu oldu. (Dün 15:21)

   

  Okul Gezisine Giden 7 İlkokul Öğrencisi Hamile Kaldı

  Okul Gezisine Giden 7 İlkokul Öğrencisi Hamile Kaldı

  Sırp Cumhuriyeti Üreme Sağlığı Merkezi, okulla birlikte beş günlük bir geziye giden 7 ilkokul öğrencisinin geziden hamile olarak döndüğünü belirtti. (Dün 15:17)

   

  Tarihi Kentler Birliği Kütahya Buluşması

  "Kale Çarşı Mahalle Bütününde Ekolojik Yaklaşımlar" temalı toplantıya, birliğe üye 60 belediyeden temsilciler katıldı. (Dün 15:13)

   

  Her Dilden 'Hırsız' Yazılı Pankartla Eylem

  Kayseri’de faaliyet gösteren sendikalar, 17-25 Aralık yolsuzluk operasyonuna yönelik yapılan engellemeleri protesto etti. (Dün 15:13)

   

  Davutoğlu: Daha Şişli'yi Yönetemiyorlar

  Davutoğlu: Daha Şişli'yi Yönetemiyorlar

  Başbakan Ahmet Davutoğlu, CHP'nin elindeki Şişli Belediyesi'nde yaşananları değerlendirip, "Daha Şişli'yi yönetemeyen Türkiye'yi nasıl yönetsin" diye konuştu. (Dün 15:05)

   

  Hippoterapi Merkezleri ve Restorasyonu Biten Tarihi Mekanlar Açıldı

  Hippoterapi Merkezleri ve Restorasyonu Biten Tarihi Mekanlar Açıldı

  Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, Malatya Sultansuyu Tarım İşletmesinde Hippoterapi Merkezleri ve Restorasyonu Biten Tarihi Mekanların açılışını, video konferans sistemiyle gerçekleştirdi. (Dün 14:58)

   

  Kumluca Gelidonya'yı Keşfediyor" Doğa Yürüyüşü Gerçekleştirildi

  Kumluca Belediyesi Spor İşleri Müdürlüğünce "Kumluca Gelidonya'yı Keşfediyor" doğa yürüyüşü gerçekleştirildi. (Dün 14:57)

   

  Putin'in Sözleri Kıbrıs Rum Kesimi'nde Soğuk Duş Etkisi Yaptı

  Rusya Federasyonu Başkanı Vladimir Putin’in geleneksel yıllık basın toplantısında Kıbrıs’tan söz ederken Kuzey ve Güney Kıbrıs demesi ve Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan övgüyle söz etmesi Rusya’yı uzun yıllardır “doğal müttefik “ olarak kabul eden Rum yönetimini kaygılandırdı. (Dün 14:51)

   

  Deik Genel Kurulu

  Deik Genel Kurulu

  Cumhurbaşkanı Erdoğan: (4) "Hiçbir zafer, hiçbir başarı kendiliğinden gelmez. Meseleye bir dava olarak bakmadıkça, o davanın uğruna fedakarca ve kahramanca mücadele vermedikçe, Allah'a zaferi müyesser etmez, mukadder etmez" "2023'e giden yol bir gülistan olmayacaktır, bir gül bahçesi olmayacaktır. (Dün 14:46)

   

  Kahramanmaraş'ta Hava Kirliliğine Karşı İmza Kampanyası Başlatıldı

  Kahramanmaraş'ın Elbistan ilçesinde sivil toplum kuruluşları hava kirliliğine dikkat çekmek amacıyla imza kampanyası başlattı. (Dün 14:39)

   

  Antalya'da Yılbaşı Süslemeleri Başladı

  Antalya'da Yılbaşı Süslemeleri Başladı

  Rixos Oteller Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Fettah Tamince, Antalya'da Cumhuriyet Meydanı, Kalekapısı ve Belediye İşhanı bölgesinde yılbaşına yönelik süslemelere başlandığını söyledi. (Dün 14:39)

   

  Din Dersinde Akbabaların Ceset Yiyen Görüntülerini İzleten Öğretmene İnceleme

  Din Dersinde Akbabaların Ceset Yiyen Görüntülerini İzleten Öğretmene İnceleme

  Antalya'da 75'inci Yıl Cumhuriyet Anadolu Lisesi'nde Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersinde öğretmen Ayhan Bağdatlı'nın, farklı din ve kültürlerde cenaze törenlerini anlattığı derste Budistlerin cenaze töreninde, akbabaların cesetleri parçalayarak yediği görüntülerin yer aldığı belgeseli izlettirmesi öğrencileri şoka soktu. (Dün 14:25)

   

  Din Dersinde Akbabaların Ceset Yiyen Görüntülerini İzleten Öğretmene İnceleme

  Din Dersinde Akbabaların Ceset Yiyen Görüntülerini İzleten Öğretmene İnceleme

  Antalya'da 75'inci Yıl Cumhuriyet Anadolu Lisesi'nde Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersinde öğretmen Ayhan Bağdatlı'nın, farklı din ve kültürlerde cenaze törenlerini anlattığı derste Budistlerin cenaze töreninde, akbabaların cesetleri parçalayarak yediği görüntülerin yer aldığı belgeseli izlettirmesi öğrencileri şoka soktu. (Dün 13:58)

   

  Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Eker Açıklaması

  "Atçılığı sadece belirli bir zümreye has spor olmaktan çıkararak, her gelir seviyesinden vatandaşımızın ilgi duyabileceği bir spor haline getirmek istiyoruz" "Tarımda 12 yıldır bir stratejinin gereğini yaptık, bugüne kadar alınan neticeler hep olumlu oldu. (Dün 13:48)

   

  Atatürk Üniversitesi'ndeki Gerginlik

  Üniversite yerleşkesinde karşıt görüşlü öğrenciler arasında çıkan olaylarla ilgili gözaltına alınan 32 kişi, serbest bırakıldı. (Dün 13:48)

   

  MHP'den 17-25 Aralık Hırsızlık ve Yolsuzluk Haftası Toplantısı

  Milliyetçi Hareket Partisi'nin, ’17-25 Aralık Yolsuzluk ve Rüşvetle Mücadele Haftası’ dolayısıyla başlattığı ve 9 ilde yapılacak olan bilgilendirme toplantısının üçüncüsü MHP Ankara İl Başkanlığının ev sahipliğinde düzenlendi. (Dün 13:45)

   

  Cumhurbaşkanı Erdoğan: 'Dönemin Başbakanı Diyenler Şimdi Dönemin Haşhaş Örgütü Oldu'

  Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Dönemin Başbakanı Diyenler Şimdi Dönemin Haşhaş Örgütü Oldu"

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "‘Dönemin başbakanı’ diyenler şimdi dönemin haşhaşi örgütü oldular. (Dün 13:18)

   

  Feyzioğlu - Avukatın Ofisinde Ölü Bulunması

  Feyzioğlu - Avukatın Ofisinde Ölü Bulunması

  Gaziantep'te avukatın ofisinde ölü bulunması- Hayatını kaybeden Akkaya, Gaziantep Adliye Sarayı önünde düzenlenen törenin ardından toprağa verildi- Gaziantep Barosu'nun bir günlük iş bırakma kararı aldığını öğrenen TBB Başkanı Feyzioğlu: - "Konuyu yönetim kuruluna taşıyacağız. Mutlaka tepkimizi en etkili şekilde ortaya koyacağız" Gaziantep'te ofisinde ölü bulunan İsmail Akkaya, Adliye Sarayı önünde düzenlenen törenin ardından toprağa verildi. (Dün 12:54)

   

  Tarihi Kentler Birliği Toplantısı Kütahya'da Yapıldı

  Tarihi Kentler Birliği Toplantısı Kütahya'da Yapıldı

  Tarihi Kentler Birliğinin Kale-Çarşı-Mahalle Bütününde Ekolojik Yaklaşımlar konulu toplantısı Kütahya'da gerçekleştirildi. (Dün 12:52)

   

 

  Önemli Sınır Olayları

  Asi Nehri üzerinde tespit edilen akaryakıt dolu 60 litrelik 26 bidon ve 7 sal kullanılamaz hale getirildi. (Dün 12:49)

   

  Anne ve Kızın Katil Zanlısı Karı- Koca Tutuklandı

  Anne ve Kızın Katil Zanlısı Karı- Koca Tutuklandı

  Konya'nın Ilgın İlçesi'nde evlerinde bıçaklanarak öldürülen Fatma Geçitli ile 10 yaşındaki kızının cinayet şüphelileri Aydoğan Ü. ve eşi Gülengül Ü. tutuklandı. (Dün 12:37)

   

  Çayıma Uyuşturucu Koydular' Diyerek Polise Müracaat Etti

  Bursa'da bir kişi, gittiği işyerinde içtiği çayına uyuşturucu madde koyulduğunu belirterek polise müracaat etti. (Dün 12:36)

   

  Dur" İhtarına Uymayan Araca Ateş Açılması

  Diyarbakır'ın Lice ilçesinde jandarmanın "dur" ihtarına uymayan araçtaki kişinin açılan uyarı ateşi sırasında yaşamını yitirmesiyle ilgili tutuklanan er hakkında 25 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı. (Dün 12:34)

   

  Küçük Oğulcan'ın "Bebek Arabası"Yla Okul Yolculuğu

  Tokat'ın Turhal ilçesinde doğuştan beyin felci nedeniyle yürüyemeyen 8 yaşındaki Oğulcan Kanlıçay, okula ailesi tarafından "bebek arabası"yla getirilip götürülüyor Anne Kanlıçay: "Oğlumu bebek arabasıyla getirip götürmek zor oluyor ama zorlukları yeneyeceğiz" (Dün 12:29)

   

  Karma Eğitime "Akademik Kurul" Önerisi

  KÜ Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Kamer: "Karma eğitim konusunda öncelikle öğrenme psikologlarının, sosyologların, pedagogların, eğitim tarihçilerinin, yöneticilerinin, ekonomistlerinin ve program geliştirme uzmanlarının mutlaka içinde yer aldığı kapsamlı akademik kurul oluşturulmalı, çalışmalar. (Dün 12:25)

   

  Erdoğan'dan '14 Aralık' Eleştirilerine Yanıt: Gazeteci Suç İşlemez mi

  Erdoğan'dan '14 Aralık' Eleştirilerine Yanıt: Gazeteci Suç İşlemez mi

  14 Aralık operasyonuna yönelik eleştirilere yanıt veren Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Neymiş? Gözaltına alınan gazeteciymiş. Gazeteci suç işlemez mi?" dedi. (Dün 12:21)

   

  Gaziantep'te Avukatın Ofisinde Ölü Bulunması

  Hayatını kaybeden Akkaya, Gaziantep Adliye Sarayı önünde düzenlenen törenin ardından toprağa verildi Gaziantep Barosu'nun bir günlük iş bırakma kararı aldığını öğrenen TBB Başkanı Feyzioğlu: "Konuyu yönetim kuruluna taşıyacağız. Mutlaka tepkimizi en etkili şekilde ortaya koyacağız" (Dün 12:10)

   

  AK Parti'nin Yavruvatanlı Konukları

  AK Parti'nin Yavruvatanlı Konukları

  Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Ulusal Birlik Partisi Lefkoşa Milletvekili Zorlu Töre, AK Parti İzmir il Başkanı Bülent Delican’ı ziyaret etti. (Dün 12:05)

   

  CHP'nin Astığı 'Yolsuzluk' Afişi Savcılık Kararıyla İndirildi

  Trabzon'da CHP'nin astığı, üzerinde Bilal Erdoğan ve dört eski bakanın maskeli fotoğraflarının bulunduğu "17-25 Aralık Haftası Yolsuzluk ve Rüşvetle Mücadele Haftası Olsun" yazılı afişler savcılık kararıyla indirildi. (Dün 12:04)

   

  Antalya'da 700 Bin Pulu Torunlarına Bırakacak

  Antalya'da 700 Bin Pulu Torunlarına Bırakacak

  Antalya'da yaşamını sürdüren ve 40 yıldır pul koleksiyonu yapan 75 yaşındaki Nihat Öztekin, değeri milyon dolarları bulan pullarını 2 torununa bırakacak. (Dün 12:01)

   

  İki Gözüm Galibem "Malta Sürgününden Mektuplar"

  10 Mart 1919 tarihinden, serbest kaldığı 30 Mayıs 1921 tarihine kadar Malta'da geçirdiği esaret zamanlarında eşi Galibe Hanım'a gönderdiği mektuplar Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları tarafından kitap haline getirildi. (Dün 11:55)

   

  'DARBE Sonrasına Hazırlık Yaptılar'

  A Haber'de Mehmet Ali Önel yönetiminde yayınlanan Deşifre programına Eski İstanbul Cumhuriyet Savcısı Mehmet Demir, Tahşiye Yayınevi eski sahibi Mehmet Nuri Turan ve tahşiye kumpasının kurbanlarından Bünyamin Ateş konuk oldu. (Dün 11:37)

   

  Başbakanlık: 'Kızı Zayıf aldı, Fatura Öğretmene Çıktı' Haberi Asılsız

  Başbakanlık: 'Kızı Zayıf aldı, Fatura Öğretmene Çıktı' Haberi Asılsız

  Başbakan'ın kızı Hacer Büke Davutoğlu matematik dersinden düşük not alınca, öğretmenin sınıfının değiştirildiği öne sürüldü. Başbakanlık ise bu iddiayı yalanladı. (Dün 11:34)

   

  Antalya'da 700 Bin Pulu Torunlarına Bırakacak

  Antalya'da 700 Bin Pulu Torunlarına Bırakacak

  Antalya'da yaşamını sürdüren ve 40 yıldır pul koleksiyonu yapan 75 yaşındaki Nihat Öztekin, değeri milyon dolarları bulan pullarını 2 torununa bırakacak. (Dün 11:28)

   

  Kaatı Sanatı" Üniversitede Seçmeli Ders Oldu

  İnce bir kağıt ya da deriden oyulduktan sonra başka bir zemin üzerine yapıştırılması olarak bilinen "kaatı sanatı"nın yaşatılması için yürütülen çalışmalar meyvelerini veriyor UÜ Güzel Sanatlar Bölümü Okutmanı Aydemir: "Kaatı sanatı, Türkiye'de ilk kez UÜ'de seçmeli ders olarak okutulmaya başlandı" "Çok. (Dün 11:13)

   

  Mut CHP İlçe Başkanlığına Nurşen Özkan Atandı

  Mut CHP İlçe Başkanlığına Nurşen Özkan Atandı

  CHP Mut İlçe Başkanlığından Nurşen Özkan atandı. (Dün 10:59)

   

  Yatırımcı Rehberi

  Yatırımcı Rehberi

  Kapalıçarşı'da işlem gören altın türleri ile serbest piyasada alınıp satılan bazı yabancı para birimlerinin TL olarak 2013 sonu, bir önceki ve geçen hafta sonu fiyatları, haftalık değişim miktar ve oranları (%) şöyle: (Dün 10:47)

   

  Okullara İş Sağlığı ve Güvenliği Kriterleri Getirildi

  Okullara İş Sağlığı ve Güvenliği Kriterleri Getirildi

  Milli Eğitim Bakanlığının talimatıyla yurt genelindeki okullara getirilen iş sağlığı ve güvenliği kriterleri Aydın'da da uygulanmaya başlandı. (Dün 10:38)

   

  Dünyada 2014 Böyle Geçti

  2014'te farklı bölgelerde yaşanan savaşlar, çatışmalar, siyasi krizler, terör saldırıları ve doğal afetler dünya gündeminde öne çıktı. (Dün 10:07)

   

  Dünyada 2014 Böyle Geçti

  2014'ün ikinci çeyreğinde hem Ortadoğu hem de Ukrayna'da çatışmalar hız kesmedi. (Dün 10:07)

   

  Dünyada 2014 Böyle Geçti

  2014'ün son çeyreğinde ABD, Rusya, Ortadoğu ve Pakistan başta olmak üzere dünyada önemli gelişmeler yaşandı. (Dün 10:06)

   

  Öğrencilere İzletilen Kan Dondurucu Cenaze Töreni

  Öğrencilere İzletilen Kan Dondurucu Cenaze Töreni

  Antalya'da din kültürü öğretmeni derste, akbabaların cesetleri parçalayarak yediği Budistlerin cenaze törenini izletince öğrenciler şoka girdi. (Dün 09:12)

   

  ABD Kongresi Türkiye Dostluk Grubu'ndan Türkiye'ye Kınama

  ABD Kongresi Türkiye Dostluk Grubu yazılı açıklama yayınlayarak aralarında gazeteci, senaryo yazarları ve televizyon yapımcılarının olduğu kişilere yönelik operasyonları sert bir dille kınadı. (Dün 07:45)

   

  Bayburt'ta 3. Sınıf Emniyet Müdürünün Ölü Bulunması - Şüpheli Bayram Ç.'nin Avukatı Dereli

  Bayburt'ta 3. Sınıf Emniyet Müdürünün Ölü Bulunması - Şüpheli Bayram Ç.'nin Avukatı Dereli

  Bayburt'ta 3. sınıf emniyet müdürünün ölü bulunması- Olaya ilişkin tutuklanan şüpheli Bayram Ç'nin avukatı Dereli: "Bayram Ç'nin bu olayı işlemediğine inanıyoruz, gerçek katil ya da katillerin bir an önce bulunmasını ve masum bir gencin suçlamadan kurtulmasını istiyoruz"- "Bayram Ç'nin hiçbirşahsi eşyasında maktule ait bir DNA profiline rastlanılmamıştır" Bayburt'ta 3. Sınıf Emniyet Müdürü Ömer Lütfü Evci'nin, kaldığı apartta ölü bulunmasına ilişkin tutuklanan üniversite öğrencisi Bayram (19 Aralık 2014 Cuma )

   

Manşet Haberleri

[Hata Bildir]
21.12.2014 03:58:14. #1.11#