SON DAKİKA ÇÜNGÜŞ HABERLERİ

Son Dakika Çüngüş Haberleri

 • 16:10Bakan Eker Seçim Çalışmalarına Devam EdiyorBakan Eker Seçim Çalışmalarına Devam EdiyorGıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, Diyarbakır’ın Çüngüş ve Çermik ilçelerini ziyaret ederek, vatandaşlarla bir araya geldi.
 • 09:02Gündem/ 23 Mayıs 2015Kurucusu: Mustafa Kemal Atatürk/ 6 Nisan 1920 1- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TCG Salihreis Gemisi'nde Deniz Kurdu-2015 Tatbikatı'nı Sec¸kin Go¨zlemci Gu¨nu¨ faaliyetleri çerçevesinde izleyecek.
 • 00:01Gündem Özeti/ 23 Mayıs 2015Kurucusu: Mustafa Kemal Atatürk/ 6 Nisan 1920 1- TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Güneydoğu Avrupa Ülkeleri Parlamenter Asamblesi (GDAÜ PA) toplantısına katıldıktan sonra yurda dönecek.
 • 18:05Diyarbakır, Batman, Siirt Kalkınma Projesi Kapanış ToplantısıDiyarbakır, Batman, Siirt Kalkınma Projesi Kapanış ToplantısıGıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, bu projenin işsizliği bitirme ve refahı arttırmaya umut olduğunu belirterek, ortada çok iyi bir proje olduğunu ve bunun yaygınlaştırılacağını vurguladı.
 • 15:17Bakan Yılmaz, Çüngüşlülerle Kıraathanede Bir Araya GeldiBakan Yılmaz, Çüngüşlülerle Kıraathanede Bir Araya GeldiKalkınma Bakanı ve Diyarbakır Milletvekili Adayı Cevdet Yılmaz, Diyarbakır'da bir kıraathanede Çüngüşlü vatandaşlarla bir araya geldi.
 • 18:36Arınç: Arınç: "Halkımız Bize 'Durmak Yok Yola Devam' Dedi"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç konuşması Başbakan Yardımcısı Arınç Diyarbakır'da: - "(Çözüm Süreci) Biz bunu çözmekte kararlıyız. Kardeş kavgasını sona erdirmekte kararlıyız. Dağlarda ve dağa benzetilmek istenen şehir merkezleri ve ilçelerde artık huzurun, barışın ve güvenin tesis edilmesini istiyoruz" - "Bazen çok isyan ettiğimiz de oluyor ama bu işi sona erdirmezsek bizden başka da kimse bunu yapamaz, bizden sonra gelenler tekrar silaha sarılırlar diye de endişe ediyoruz"- "Geçmişte hükümetleri darbe ile devirenler, muhtıra verenler vardı.
 • 18:23Arınç: Arınç: "Çözüm Süreci'ne Sahip Çıktık"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç konuşması Başbakan Yardımcısı Arınç Diyarbakır'da: - "(Çözüm Süreci) Biz bunu çözmekte kararlıyız. Kardeş kavgasını sona erdirmekte kararlıyız. Dağlarda ve dağa benzetilmek istenen şehir merkezleri ve ilçelerde artık huzurun, barışın ve güvenin tesis edilmesini istiyoruz" - "Bazen çok isyan ettiğimiz de oluyor ama bu işi sona erdirmezsek bizden başka da kimse bunu yapamaz, bizden sonra gelenler tekrar silaha sarılırlar diye de endişe ediyoruz"- "Geçmişte hükümetleri darbe ile devirenler, muhtıra verenler vardı.
 • 16:34Başbakan Yardımcısı Arınç Diyarbakır'da AçıklamasıBaşbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Çözüm Süreci'ne ilişkin, "Biz bunu çözmekte kararlıyız. Kardeş kavgasını sona erdirmekte kararlıyız. Dağlarda ve dağa benzetilmek istenen şehir merkezleri ve ilçelerde artık huzurun, barışın ve güvenin tesis edilmesini istiyoruz.
 • 17:46AK Parti Diyarbakır Milletvekili Adayı Salim Ensarioğlu İlçe Ziyaretlerini SürdürüyorAK Parti Diyarbakır Milletvekili Adayı Salim Ensarioğlu İlçe Ziyaretlerini SürdürüyorSeçim çalışmalarını sürdüren AK Parti Diyarbakır milletvekili adayı M. Salim Ensarioğlu, Çermik ve Çüngüş ilçelerini ziyaret etti.
 • 20:04AK Parti Adayları Seçmenleri ile BuluşuyorAK Parti Adayları Seçmenleri ile BuluşuyorAdalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Diyarbakır milletvekili adayları ilçe, belde ve köylerde seçmenleri ile buluşmaya başladı.
 • 19:07Kalkınma Bakanı Yılmaz AçıklamasıKalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, "Türkiye'yi ileri bir demokratik ülke haline getiriyoruz.
 • 13:52Cumhurbaşkanı Erdoğan Toplu Açılış İçin Diyarbakır'a GeliyorCumhurbaşkanı Erdoğan Toplu Açılış İçin Diyarbakır'a GeliyorCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Diyarbakır’da yapılan yatırımların toplu açılışını yapmak üzere kente gelecek.
 • 19:56Havacılık Kulübü, Botan Vadisinde Uçuşlar YaptıHavacılık Kulübü, Botan Vadisinde Uçuşlar YaptıDicle Üniversitesi Sivil Havacılık Yüksekokulu Havacılık Kulübü, yamaç paraşüt pilotlarıyla Siirt Valiliği'nin Turizm Haftası etkinliklerine katıldı.
 • 19:07Kulp'un İçme Suyu Sorunu ÇözüldüKulp'un İçme Suyu Sorunu ÇözüldüDiyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanı Gültan Kışanak, 6,5 milyon liraya mal olan Kulp İçme Suyu İsale Hattı'nı hizmete açtı.
 • 19:03Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi 1 Yıllık Çalışmalarını AçıkladıDiyarbakır Büyükşehir Belediyesi 1 Yıllık Çalışmalarını AçıkladıDiyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkanları Gültan Kışanak ve Fırat Anlı, bir yıllık hizmet döneminde yaptıkları çalışmaları basınla paylaştı.
 • 11:26Üniversiteli Havacılardan Botan Vadisi'nde Yamaç ParaşütüÜniversiteli Havacılardan Botan Vadisi'nde Yamaç ParaşütüDiyarbakır'daki Dicle Üniversitesi Sivil Havacılık Yüksek Okulu bünyesinde faaliyet gösteren Havacılık Kulübü üyeleri, bir dönem terör olaylarının meydana geldiği Siirt'in Botan Vadisi'nde yamaç paraşütü yaptı.
 • 18:02Tüm İlçelerde Toplu Taşıma Hizmeti BaşladıTüm İlçelerde Toplu Taşıma Hizmeti BaşladıDiyarbakır Büyükşehir Belediyesi, 7 ilçe ve 3 beldede geçen yıldan bu yana toplu taşıma hizmetini verirken bu yıl yeni alınan 10 otobüsün 6’sını da ilçelere hizmet amacıyla tahsis etti.
 • 13:04Diyarbakır'a 16,5 Milyonluk Spor YatırımıDiyarbakır'a 16,5 Milyonluk Spor YatırımıGençlik ve Spor Bakanlığı tarafından Diyarbakır’daki spor tesislerinin sorunlarını gidermek amacıyla 16,5 milyon lira ödeneğin gönderildiğini açıklayan Diyarbakır Valisi Hüseyin Aksoy, bu yatırımla kent merkezi ve ilçelerde bulunan spor komplekslerinin tümünün yenileceğini ve yeni tesislerin yapılacağını söyledi.
 • 22:46Kırsal İlçelere Duraklar Yerleştiriliyor	Kırsal İlçelere Duraklar YerleştiriliyorDiyarbakır Büyükşehir Belediyesi, 90 yıldır hizmetin gitmediği kırsal ilçelere enerjisi ve bütçesinin önemli bir bölümünü ayırıyor.
 • 15:34Diyarbakır'da Kırsal İlçelere Durakların YerleştirilmesiDiyarbakır Büyükşehir Belediyesi, üç ay içinde kırsal ilçelere 77 adet durak yerleştirdi, 94 adet durağın da onarımını yaptı.
 • 17:34Diyarbakır'da Yolların Bakım Onarımı SürüyorDiyarbakır'da Yolların Bakım Onarımı SürüyorDiyarbakır Büyükşehir Belediyesi Yol Bakım ve Altyapı Koordinasyon Daire Başkanlığı, merkez ve kırsalda altyapı çalışmaları nedeniyle tahrip olan ve mevsim şartlarından dolayı bozulan yollarda, asfalt sezonu öncesinde geçici önlem olarak, yama, bakım ve onarım çalışmasını yaptı.
 • 12:49Nevruzda Yağış BekleniyorDiyarbakır'da nevruz kutlamalarının yapılacağı 21 Mart'ta yağış bekleniyor.
 • 13:30Çüngüş'te CHP'li Meclis Üyesi AK Parti'ye GeçtiDiyarbakır’ın Çüngüş İlçe Belediyesi’nin CHP’li encümeni, düzenlenen törenle AK Parti’ye geçti.
 • 01:34Filiz Kaya: İlk İşim Teşkilatlardaki Sorunları Çözme OlacakFiliz Kaya: İlk İşim Teşkilatlardaki Sorunları Çözme OlacakDiyarbakır Ak Parti Milletvekili Aday Adayı Filiz Kaya ilçe teşkilatlarını ziyaretlerinde, teşkilatın çektiği zorluklarla ilgili olarak sorunları çözme sözü verdi.
 • 01:01Dr. Özkul Çalışmalarını SürdürüyorDr. Özkul Çalışmalarını SürdürüyorAdalet ve Kalkınma Partisi (Ak parti) Diyarbakır Milletvekili Adayı Op. Dr. Sedat Özkul, yaptıkları ziyaretlerin bir hayli olumlu geçtiğini söyledi.
 • 17:47AK Parti Diyarbakır Milletvekili Aday Adayı Avukat Recep AkdağAK Parti Diyarbakır Milletvekili Aday Adayı Avukat Recep AkdağAdalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Diyarbakır Milletvekili aday adayı Recep Akdağ, seçim çalışmaları çerçevesinde, AK Parti Çüngüş ilçe teşkilatı ile Belediye Başkanı Zübeyir Arslanca’yı ziyaret etti.
 • 15:57Diyarbakır'a Orman ve Su İşleri İçin 10 Yılda 2 Milyar TL Yatırım YapıldıAK Parti Diyarbakır Milletvekili Cuma İçten, bir dönem kaderine terk edilen Diyarbakır’a sadece su ve orman işleri için 11 yılda 2 milyar 192 milyon TL yatırım yapıldığını açıklayarak, “İktidara gelmeden önce söz vermiştik, sözümüzü tuttuk. Kaderine terk edilen Diyarbakır’a hak ettiği hizmeti verdik” dedi.
 • 12:31Gökhan Güner Hızlı BaşladıGökhan Güner Hızlı BaşladıAdalet ve Kalkınma Partisi (Ak parti) Diyarbakır Milletvekili Aday Adayı Gökhan Güner, çalışmalarına hızlı başladı.
 • 23:07Avukat Ercan Ezgin: Hedef 400 MilletvekiliAvukat Ercan Ezgin: Hedef 400 MilletvekiliAK Parti Diyarbakır Milletvekili aday adayı avukat Ercan Ezgin, ilçe teşkilatlarını ziyaret ederek kendisi için destek istedi.
 • 11:37Genel Seçime DoğruAK Parti Diyarbakır Milletvekili aday adayı Alaattin Parlak, partisinin Ergani, Çermik, Çüngüş ve Dicle ilçe teşkilatlarını ziyaret etti.
 • 16:16Yontürk'ten İlçe ZiyaretleriYontürk'ten İlçe ZiyaretleriAdalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Diyarbakır milletvekili aday adayı Şeref Yontürk, ilçe teşkilatlarını ziyaret ederek bir süre istişarelerde bulundu.
 • 12:10Atik, İlçe Gezilerine BaşladıPartisinin Çermik, Çüngüş, Ergani ve Eğil ilçe teşkilatlarını ziyaret eden AK Parti Diyarbakır Milletvekili aday adayı Abdullah Atik, Haziran ayında yapılacak genel seçimler için 200’e yakın kişinin aday adaylığı başvurusunda bulunduğunu belirterek, "Bunlar partimizin zenginliği ve ülkede gelecek için umut veren tek parti olduğunu gösteriyor" dedi.
 • 17:00Bahadır İlçeleri Ziyaret EttiBahadır İlçeleri Ziyaret EttiAdalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Genel Merkez Disiplin Kurulu (MDK) üyesi ve Diyarbakır Milletvekili aday adayı Vahdettin Bahadır partisinin ilçe teşkilatlarını ziyaret ederek, ilçe başkanları ile bir süre görüştü.
 • 09:38Diyarbakırlı Ermeniler Nasıl Katledildi?Diyarbakırlı Ermeniler Nasıl Katledildi?Adnan Çelik ile Namık Kemal Dinç, canlı tanıklıklara dayanarak Diyarbakır'daki Ermenilerin nasıl katledildiğini 'Yüz Yıllık Ah! Toplumsal Hafızanın İzinde 1915 Diyarbekir' adlı kitapta topladı.
 • 14:24Diyarbakır'da Madde Bağımlığının İlk Sırasında Esrar ÇıktıDiyarbakır ve ilçelerinde 10 bin 362 kişi ile yüz yüze yapılan 'Diyarbakır İli Madde Kullanımı Riski Alan Araştırması’na katılan ve madde aldıklarını açıklayanların yüzde 97,5’i esrar kullandıklarını ifade etti.
 • 19:55Vali Aksoy, Çüngüş İlçesini Ziyaret EttiVali Aksoy, Çüngüş İlçesini Ziyaret EttiDiyarbakır Valisi Hüseyin Aksoy, çeşitli temas ve ziyaretlerde bulunmak üzere Çüngüş İlçesini ziyaret etti.
 • 15:56Diyarbakır'ın Nüfusu AçıklandıDiyarbakır'ın Nüfusu AçıklandıDiyarbakır'ın nüfusu 31 Aralık 2014 tarihi itibariyle bir milyon 635 bin 48 oldu.
 • 16:11Mahkeme Yürütmeyi Durdurdu, Belediye Hendekleri KapattıMahkeme Yürütmeyi Durdurdu, Belediye Hendekleri KapattıDiyarbakır'da DEDAŞ'ın, DİSKİ Genel Müdürlüğü'ne ait tesislerinde elektrik kesintisi uygulaması üzerine belediye tarafından kurumun önüne açılan hendekler kapatıldı.
 • 18:37Diyarbakır'da Belediye, DEDAŞ'ın Girişini Kanal Kazıp KapattıDiyarbakır Belediyesine bağlı DİSKİ'nin, DEDAŞ'ın elektrik kesintileri için 5. Asliye Hukuk Mahkemesine yaptığı başvuru üzerine yürütmeyi durdurma kararı verildi.
 • 20:41Belediyelerin Elektriği Kesildi Güneydoğu Susuz KaldıBelediyelerin Elektriği Kesildi Güneydoğu Susuz KaldıYapılan tüm bilgilendirmelere rağmen elektrik borcu bulunan belediyeler ödeme yapmayınca, Dicle EDAŞ en son çare olarak kesintiye gitti.
 • 17:18Belediyelerin Elektriği Kesildi, Güneydoğu Susuz KaldıYapılan tüm bilgilendirmelere rağmen elektrik borcu bulunan belediyeler ödeme yapmayınca, Dicle EDAŞ en son çare olarak kesintiye gitti.
 • 13:46Anlı: Tarihi ve Kültürel Alanda Kaçak Yapılaşmaya İzin Yok	Anlı: Tarihi ve Kültürel Alanda Kaçak Yapılaşmaya İzin YokDiyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanı Fırat Anlı, tarihi, kültürel ve doğal alanlarda kaçak yapılaşmaya izin vermeyeceklerini söyledi.
 • 15:00Veliler, Kaloriferi Çalışmayan Okula Öğrencileri GöndermiyorVeliler, Kaloriferi Çalışmayan Okula Öğrencileri GöndermiyorDiyarbakır'ın Çüngüş ilçesine bağlı Yeniköy'de veliler, kaloriferlerin çalışmaması ve suların akmaması nedeniyle çocuklarını okula göndermiyor.
 • 12:45Köyde Mahsur Kalan Hastanın İmdadına YetiştilerKöyde Mahsur Kalan Hastanın İmdadına YetiştilerKöyde mahsur kalan hastanın imdadına yetiştiler- Kar nedeniyle yolu kapanan Çüngüş'ün Atalar köyünde rahatsızlanan 85 yaşındaki kadın, sağlık ekiplerinin 7 saat süren mücadelesi sonucu hastaneye ulaştırıldı- Köyden paletli ambulansla alınan hasta, hava ambulansıyla Diyarbakır'a getirilerek tedavi altına alındı Çüngüş ilçesinde rahatsızlanan 85 yaşındaki Vesile Kızılelma'nın kar nedeniyle yolu kapalı olan köyden alınması için sağlık ekiplerinin 7 saat süren mücadelesi filmleri aratmadı.
 • 12:04Köyde Mahsur Kalan Hastanın İmdadına YetiştilerKar nedeniyle yolu kapanan Çüngüş'ün Atalar köyünde rahatsızlanan 85 yaşındaki kadın, sağlık ekiplerinin 7 saat süren mücadelesi sonucu hastaneye ulaştırıldı Köyden paletli ambulansla alınan hasta, hava ambulansıyla Diyarbakır'a getirilerek tedavi altına alındı.
 • 14:26Şırnak Doğu ve Güneydoğu Kara Teslim OlduŞırnak Doğu ve Güneydoğu Kara Teslim OlduDoğu ve Güneydoğu kara teslim oldu DOĞU ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde son 3 günden beri etkili olan kar yağışı, hayatı olumsuz yönde etkiliyor.
 • 14:26Elazığ Doğu ve Güneydoğu Kara Teslim OlduElazığ Doğu ve Güneydoğu Kara Teslim OlduDoğu ve Güneydoğu kara teslim oldu DOĞU ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde son 3 günden beri etkili olan kar yağışı, hayatı olumsuz yönde etkiliyor.
 • 13:12Güneydoğu Kara Teslim OlduGüneydoğu Kara Teslim OlduDoğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgelerinde 3 gündür devam eden kar yağışı, hayatı olumsuz yönde etkiliyor.
 • 12:47Çermik Kale Barajı Temel Atma Hazırlıkları BaşladıÇermik Kale Barajı Temel Atma Hazırlıkları BaşladıAdalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Diyarbakır Milletvekili ve Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlık Divan Üyesi Mine Lök Beyaz, Çermik Kale Barajı yapımı için son aşamaya gelindiğini belirterek, ihaleyi alan yüklenici firmaya yer teslimi yapıldığını söyledi.
 • 22:57"Tehcirin 100. Yılında Osmanlı'nın Son Dönemindeki İsyanlar" TartışıldıDicle Üniversitesi, Diyarbakır Valiliği ve Türk Tarih kurumu işbirliğiyle "Tehcirin 100. Yılında Osmanlı'nın Son Dönemindeki İsyanlar" konulu sempozyum düzenlendi.