SON DAKİKA ÇÜNGÜŞ HABERLERİ

Son Dakika Çüngüş Haberleri

 • 21:53Geçici Bakanlar Kurulu - Avrupa Birliği Bakanı Ali Haydar KoncaGeçici Bakanlar Kurulu - Avrupa Birliği Bakanı Ali Haydar KoncaGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Geçici Bakanlar Kurulu- Avrupa Birliği Bakanlığı görevine getirilen HDP Kocaeli Milletvekili Ali Haydar Konca'nın arşiv görüntüleri Geçici Bakanlar Kurulu açıklandı- HDP Kocaeli Milletvekili Ali Haydar Konca, Geçici Bakanlar Kurulu'nda Avrupa Birliği Bakanlığı görevine getirildi- 1980 askeri darbesine kadar birçok şehirde kaymakamlık yapan, darbeden sonra göreve iade edilen Konca, Hassa, Çüngüş ve Sürmene kaymakamlığı görevlerini yürütmesinin ardından Kocaeli Valiliği Hukuk İşleri Müdürlüğüne atandı- Konca, 1989 yerel seçimlerinde Sosyal Demokrat Halkçı Parti'den belediye meclis üyesi seçildi, bir süre sonra bu görevinden ve partiden istifa etti HDP Kocaeli Milletvekili Ali Haydar Konca, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun açıkladığı Geçici Bakanlar Kurulu'nda Avrupa Birliği Bakanlığı, görevine getirildi.
 • 21:08Geçici Bakanlar Kurulu AçıklandıHDP Kocaeli Milletvekili Ali Haydar Konca, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun açıkladığı Geçici Bakanlar Kurulu'nda Avrupa Birliği Bakanlığı, görevine getirildi.
 • 20:39Seçim Hükümeti ŞekilleniyorBaşbakan Ahmet Davutoğlu'nun geçici Bakanlar Kurulunu kurmak üzere teklif götürdüğü 11 isimden şu ana kadar sadece MHP Ankara Milletvekili Tuğrul Türkeş bu görevi kabul ettiğini açıklarken, daha önce seçim hükümetine bakan vereceğini açıklayan HDP'de ise karar yetkili kurullarda değerlendiriliyor.
 • 16:01Bakanlık Teklif Edilen Hdp'li Konca: Böyle Bir Şeyi Hiç BeklemiyordumHalkların Demokratik Partisi (HDP) Kocaeli Milletvekili Ali Haydar Konca, bakanlık için davet mektubu aldığını belirterek, "Ben böyle bir şeyi hiç beklemiyordum." dedi.
 • 14:31CHP, MHP ve HDP'den Bakanlık Teklifi Giden İsimler Belli OlduCHP, MHP ve HDP'den Bakanlık Teklifi Giden İsimler Belli OlduBaşbakan'ın seçim hükümeti için bakanlık teklifi götürdüğü isimler belli oldu. CHP'den Baykal'a, MHP'den Akşener'e, HDP'den Levent Tüzel'e teklif gitti. İşte diğer isimler...
 • 14:04Çüngüş'te Korkutan Orman YangınıÇüngüş'te Korkutan Orman YangınıDiyarbakır’ın Çüngüş ilçesinde dün öğle saatlerinden itibaren çıkan orman yangını, hala kontrol altına alınamadı.
 • 19:41Diyarbakır'da Entegre Tesis Çalışmaları BaşladıDiyarbakır'da Entegre Tesis Çalışmaları BaşladıDiyarbakır Büyükşehir Belediyesi ve 10 ilçe belediyesinin 30 yıllık katı atık sorununu çözecek Entegre Katı Atık Yönetimi Tesisi'nin inşaat çalışmaları başladı.
 • 12:56Diyarbakır'da Entegre Katı Atık Yönetim Tesisi'nin İnşaat Çalışmaları BaşladıDiyarbakır Büyükşehir ve 10 ilçe belediyesinin 30 yıllık katı atık sorununu çözecek Entegre Katı Atık Yönetimi Tesisi’nin inşaat çalışmaları başladı.
 • 14:37Akar: Esnaflarımız İle Dayanışma İçerisindeyizAKP Diyarbakır İl Başkanı Muhammed Akar, İl Başkan Yardımcıları ve Yönetim Kurulu üyeleri Çüngüş ilçesinde esnaf ziyaretinde bulundu.
 • 15:34AK Parti Danışma Meclis Toplantıları SürüyorAK Parti Danışma Meclis Toplantıları SürüyorAK Parti Diyarbakır İl Başkanı Muhammed Dara Akar, partisinin Türkiye ve bölgede barışı tesis ettiğini belirterek, 13 yıldır herkesi kucakladıklarını kaydetti.
 • 17:08AKP İl ve İlçe Başkanlarına İstifa BaskısıAKP İl ve İlçe Başkanlarına İstifa BaskısıAKP Genel Merkezi, Diyarbakır'da tüm ilçelerde HDP karşısında adeta hezimete uğrayan AKP'de İl ve İlçe Başkanlarının istifasını istiyor.
 • 03:28HSYK Yaz Kararnamesi'ni Yayımladı (2)…HSYK Yaz Kararnamesi'ni Yayımladı (2)…Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK), yaz kararnamesini açıkladı.
 • 16:27Diyarbakır 2015 seçim sonuçları (Diyarbakır geneli)Diyarbakır 2015 seçim sonuçları (Diyarbakır geneli)Diyarbakır bölgesi oy dağılımı. 7 Haziran 2015 seçim sonuçları. Türkiye geneli ve Diyarbakır ilinde seçim sonuçları. Diyarbakır'da ilçelere ayrılmış oy dağılımı haberler.com adresinde.
 • 15:31Parlak Çüngüş ve Çermik İlçelerini Ziyaret Ederek, Vatandaşlarla Bir Araya GeldiParlak Çüngüş ve Çermik İlçelerini Ziyaret Ederek, Vatandaşlarla Bir Araya GeldiAdalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Diyarbakır Milletvekili adayı Alaattin Parlak, Çüngüş ve Çermik ilçelerini ziyaret etti.
 • 16:43Pütürge'de Taş Ocakları Üretime BaşladıPütürge'de Taş Ocakları Üretime BaşladıMalatya Büyükşehir Belediyesi tarafından Pütürge ilçesinde kurulan 2 adet Taş Ocağı üretime başladı.
 • 21:08Kışanak ve Anlı'nın Muhatap Dahi Olmadığı Oya Eronat'ı, Suvari Rakamlarla Yerden Yere VurduKışanak ve Anlı'nın Muhatap Dahi Olmadığı Oya Eronat'ı, Suvari Rakamlarla Yerden Yere VurduDiyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanları Kışanak ve Anlı'nın muhatap dahi almadığı Oya Eronat'ı, Belediyenin Genel Sekreteri Fethi Suvari, rakamlarla yerden yere vurdu.
 • 20:57Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi'den Eronat'a Tokat Gibi CevapDiyarbakır Büyükşehir Belediyesi'den Eronat'a Tokat Gibi CevapDiyarbakır Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Fethi Suvari, Oya Eronat'ı ve Yeni Akit Gazetesi'ni rakamlarla tekzip etti, kesin rakamlar üzerinden yerden yere vurdu.
 • 16:01Yalar Seçim Çalışmalarına Devam EdiyorYalar Seçim Çalışmalarına Devam EdiyorAdalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Diyarbakır Milletvekili adayı Durdane Yalar, Çermik ve Çüngüş ilçesinde esnaflarla bir araya geldi.
 • 16:10Bakan Eker Seçim Çalışmalarına Devam EdiyorBakan Eker Seçim Çalışmalarına Devam EdiyorGıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, Diyarbakır’ın Çüngüş ve Çermik ilçelerini ziyaret ederek, vatandaşlarla bir araya geldi.
 • 09:02Gündem/ 23 Mayıs 2015Kurucusu: Mustafa Kemal Atatürk/ 6 Nisan 1920 1- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TCG Salihreis Gemisi'nde Deniz Kurdu-2015 Tatbikatı'nı Sec¸kin Go¨zlemci Gu¨nu¨ faaliyetleri çerçevesinde izleyecek.
 • 00:01Gündem Özeti/ 23 Mayıs 2015Kurucusu: Mustafa Kemal Atatürk/ 6 Nisan 1920 1- TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Güneydoğu Avrupa Ülkeleri Parlamenter Asamblesi (GDAÜ PA) toplantısına katıldıktan sonra yurda dönecek.
 • 18:05Diyarbakır, Batman, Siirt Kalkınma Projesi Kapanış ToplantısıDiyarbakır, Batman, Siirt Kalkınma Projesi Kapanış ToplantısıGıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, bu projenin işsizliği bitirme ve refahı arttırmaya umut olduğunu belirterek, ortada çok iyi bir proje olduğunu ve bunun yaygınlaştırılacağını vurguladı.
 • 15:17Bakan Yılmaz, Çüngüşlülerle Kıraathanede Bir Araya GeldiBakan Yılmaz, Çüngüşlülerle Kıraathanede Bir Araya GeldiKalkınma Bakanı ve Diyarbakır Milletvekili Adayı Cevdet Yılmaz, Diyarbakır'da bir kıraathanede Çüngüşlü vatandaşlarla bir araya geldi.
 • 18:36Arınç: Arınç: "Halkımız Bize 'Durmak Yok Yola Devam' Dedi"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç konuşması Başbakan Yardımcısı Arınç Diyarbakır'da: - "(Çözüm Süreci) Biz bunu çözmekte kararlıyız. Kardeş kavgasını sona erdirmekte kararlıyız. Dağlarda ve dağa benzetilmek istenen şehir merkezleri ve ilçelerde artık huzurun, barışın ve güvenin tesis edilmesini istiyoruz" - "Bazen çok isyan ettiğimiz de oluyor ama bu işi sona erdirmezsek bizden başka da kimse bunu yapamaz, bizden sonra gelenler tekrar silaha sarılırlar diye de endişe ediyoruz"- "Geçmişte hükümetleri darbe ile devirenler, muhtıra verenler vardı.
 • 18:23Arınç: Arınç: "Çözüm Süreci'ne Sahip Çıktık"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç konuşması Başbakan Yardımcısı Arınç Diyarbakır'da: - "(Çözüm Süreci) Biz bunu çözmekte kararlıyız. Kardeş kavgasını sona erdirmekte kararlıyız. Dağlarda ve dağa benzetilmek istenen şehir merkezleri ve ilçelerde artık huzurun, barışın ve güvenin tesis edilmesini istiyoruz" - "Bazen çok isyan ettiğimiz de oluyor ama bu işi sona erdirmezsek bizden başka da kimse bunu yapamaz, bizden sonra gelenler tekrar silaha sarılırlar diye de endişe ediyoruz"- "Geçmişte hükümetleri darbe ile devirenler, muhtıra verenler vardı.
 • 16:34Başbakan Yardımcısı Arınç Diyarbakır'da AçıklamasıBaşbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Çözüm Süreci'ne ilişkin, "Biz bunu çözmekte kararlıyız. Kardeş kavgasını sona erdirmekte kararlıyız. Dağlarda ve dağa benzetilmek istenen şehir merkezleri ve ilçelerde artık huzurun, barışın ve güvenin tesis edilmesini istiyoruz.
 • 17:46AK Parti Diyarbakır Milletvekili Adayı Salim Ensarioğlu İlçe Ziyaretlerini SürdürüyorAK Parti Diyarbakır Milletvekili Adayı Salim Ensarioğlu İlçe Ziyaretlerini SürdürüyorSeçim çalışmalarını sürdüren AK Parti Diyarbakır milletvekili adayı M. Salim Ensarioğlu, Çermik ve Çüngüş ilçelerini ziyaret etti.
 • 20:04AK Parti Adayları Seçmenleri ile BuluşuyorAK Parti Adayları Seçmenleri ile BuluşuyorAdalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Diyarbakır milletvekili adayları ilçe, belde ve köylerde seçmenleri ile buluşmaya başladı.
 • 19:07Kalkınma Bakanı Yılmaz AçıklamasıKalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, "Türkiye'yi ileri bir demokratik ülke haline getiriyoruz.
 • 13:52Cumhurbaşkanı Erdoğan Toplu Açılış İçin Diyarbakır'a GeliyorCumhurbaşkanı Erdoğan Toplu Açılış İçin Diyarbakır'a GeliyorCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Diyarbakır’da yapılan yatırımların toplu açılışını yapmak üzere kente gelecek.
 • 19:56Havacılık Kulübü, Botan Vadisinde Uçuşlar YaptıHavacılık Kulübü, Botan Vadisinde Uçuşlar YaptıDicle Üniversitesi Sivil Havacılık Yüksekokulu Havacılık Kulübü, yamaç paraşüt pilotlarıyla Siirt Valiliği'nin Turizm Haftası etkinliklerine katıldı.
 • 19:07Kulp'un İçme Suyu Sorunu ÇözüldüKulp'un İçme Suyu Sorunu ÇözüldüDiyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanı Gültan Kışanak, 6,5 milyon liraya mal olan Kulp İçme Suyu İsale Hattı'nı hizmete açtı.
 • 19:03Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi 1 Yıllık Çalışmalarını AçıkladıDiyarbakır Büyükşehir Belediyesi 1 Yıllık Çalışmalarını AçıkladıDiyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkanları Gültan Kışanak ve Fırat Anlı, bir yıllık hizmet döneminde yaptıkları çalışmaları basınla paylaştı.
 • 11:26Üniversiteli Havacılardan Botan Vadisi'nde Yamaç ParaşütüÜniversiteli Havacılardan Botan Vadisi'nde Yamaç ParaşütüDiyarbakır'daki Dicle Üniversitesi Sivil Havacılık Yüksek Okulu bünyesinde faaliyet gösteren Havacılık Kulübü üyeleri, bir dönem terör olaylarının meydana geldiği Siirt'in Botan Vadisi'nde yamaç paraşütü yaptı.
 • 18:02Tüm İlçelerde Toplu Taşıma Hizmeti BaşladıTüm İlçelerde Toplu Taşıma Hizmeti BaşladıDiyarbakır Büyükşehir Belediyesi, 7 ilçe ve 3 beldede geçen yıldan bu yana toplu taşıma hizmetini verirken bu yıl yeni alınan 10 otobüsün 6’sını da ilçelere hizmet amacıyla tahsis etti.
 • 13:04Diyarbakır'a 16,5 Milyonluk Spor YatırımıDiyarbakır'a 16,5 Milyonluk Spor YatırımıGençlik ve Spor Bakanlığı tarafından Diyarbakır’daki spor tesislerinin sorunlarını gidermek amacıyla 16,5 milyon lira ödeneğin gönderildiğini açıklayan Diyarbakır Valisi Hüseyin Aksoy, bu yatırımla kent merkezi ve ilçelerde bulunan spor komplekslerinin tümünün yenileceğini ve yeni tesislerin yapılacağını söyledi.
 • 22:46Kırsal İlçelere Duraklar Yerleştiriliyor	Kırsal İlçelere Duraklar YerleştiriliyorDiyarbakır Büyükşehir Belediyesi, 90 yıldır hizmetin gitmediği kırsal ilçelere enerjisi ve bütçesinin önemli bir bölümünü ayırıyor.
 • 15:34Diyarbakır'da Kırsal İlçelere Durakların YerleştirilmesiDiyarbakır Büyükşehir Belediyesi, üç ay içinde kırsal ilçelere 77 adet durak yerleştirdi, 94 adet durağın da onarımını yaptı.
 • 17:34Diyarbakır'da Yolların Bakım Onarımı SürüyorDiyarbakır'da Yolların Bakım Onarımı SürüyorDiyarbakır Büyükşehir Belediyesi Yol Bakım ve Altyapı Koordinasyon Daire Başkanlığı, merkez ve kırsalda altyapı çalışmaları nedeniyle tahrip olan ve mevsim şartlarından dolayı bozulan yollarda, asfalt sezonu öncesinde geçici önlem olarak, yama, bakım ve onarım çalışmasını yaptı.
 • 12:49Nevruzda Yağış BekleniyorDiyarbakır'da nevruz kutlamalarının yapılacağı 21 Mart'ta yağış bekleniyor.
 • 13:30Çüngüş'te CHP'li Meclis Üyesi AK Parti'ye GeçtiDiyarbakır’ın Çüngüş İlçe Belediyesi’nin CHP’li encümeni, düzenlenen törenle AK Parti’ye geçti.
 • 01:34Filiz Kaya: İlk İşim Teşkilatlardaki Sorunları Çözme OlacakFiliz Kaya: İlk İşim Teşkilatlardaki Sorunları Çözme OlacakDiyarbakır Ak Parti Milletvekili Aday Adayı Filiz Kaya ilçe teşkilatlarını ziyaretlerinde, teşkilatın çektiği zorluklarla ilgili olarak sorunları çözme sözü verdi.
 • 01:01Dr. Özkul Çalışmalarını SürdürüyorDr. Özkul Çalışmalarını SürdürüyorAdalet ve Kalkınma Partisi (Ak parti) Diyarbakır Milletvekili Adayı Op. Dr. Sedat Özkul, yaptıkları ziyaretlerin bir hayli olumlu geçtiğini söyledi.
 • 17:47AK Parti Diyarbakır Milletvekili Aday Adayı Avukat Recep AkdağAK Parti Diyarbakır Milletvekili Aday Adayı Avukat Recep AkdağAdalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Diyarbakır Milletvekili aday adayı Recep Akdağ, seçim çalışmaları çerçevesinde, AK Parti Çüngüş ilçe teşkilatı ile Belediye Başkanı Zübeyir Arslanca’yı ziyaret etti.
 • 15:57Diyarbakır'a Orman ve Su İşleri İçin 10 Yılda 2 Milyar TL Yatırım YapıldıAK Parti Diyarbakır Milletvekili Cuma İçten, bir dönem kaderine terk edilen Diyarbakır’a sadece su ve orman işleri için 11 yılda 2 milyar 192 milyon TL yatırım yapıldığını açıklayarak, “İktidara gelmeden önce söz vermiştik, sözümüzü tuttuk. Kaderine terk edilen Diyarbakır’a hak ettiği hizmeti verdik” dedi.
 • 12:31Gökhan Güner Hızlı BaşladıGökhan Güner Hızlı BaşladıAdalet ve Kalkınma Partisi (Ak parti) Diyarbakır Milletvekili Aday Adayı Gökhan Güner, çalışmalarına hızlı başladı.
 • 23:07Avukat Ercan Ezgin: Hedef 400 MilletvekiliAvukat Ercan Ezgin: Hedef 400 MilletvekiliAK Parti Diyarbakır Milletvekili aday adayı avukat Ercan Ezgin, ilçe teşkilatlarını ziyaret ederek kendisi için destek istedi.
 • 11:37Genel Seçime DoğruAK Parti Diyarbakır Milletvekili aday adayı Alaattin Parlak, partisinin Ergani, Çermik, Çüngüş ve Dicle ilçe teşkilatlarını ziyaret etti.
 • 16:16Yontürk'ten İlçe ZiyaretleriYontürk'ten İlçe ZiyaretleriAdalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Diyarbakır milletvekili aday adayı Şeref Yontürk, ilçe teşkilatlarını ziyaret ederek bir süre istişarelerde bulundu.
 • 12:10Atik, İlçe Gezilerine BaşladıPartisinin Çermik, Çüngüş, Ergani ve Eğil ilçe teşkilatlarını ziyaret eden AK Parti Diyarbakır Milletvekili aday adayı Abdullah Atik, Haziran ayında yapılacak genel seçimler için 200’e yakın kişinin aday adaylığı başvurusunda bulunduğunu belirterek, "Bunlar partimizin zenginliği ve ülkede gelecek için umut veren tek parti olduğunu gösteriyor" dedi.