SON DAKİKA DARENDE HABERLERİ

Son Dakika Darende Haberleri

 • 18:25Malatya'da 70 Bin Paket Kaçak Sigara Ele GeçirildiMalatya'nın Darende ilçesinde ev eşyası yüklü bir kamyonda, 70 bin paket kaçak sigara ele geçirildiği bildirildi.
 • 13:08Darende'de Kaçakçılara Geçiş YokDarende'de Kaçakçılara Geçiş YokDarende Jandarma Bölük Komutanlığı’nın takibi sonucu, piyasa değeri 200 bin TL olan 70 bin paket kaçak sigara ele geçirildi.
 • 11:45Tohma Kanyonu'ndaki Kudret Havuzu Şifa DağıtıyorTohma Kanyonu'ndaki Kudret Havuzu Şifa DağıtıyorGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Darende Kudret Havuzu, -Tohma Kanyonu içerindeki Kudret Havuzu, - Yüzen insanlar, - Ziyaretçilerin görüşleri, - Röportajlar, Tohma Kanyonu'ndaki kudret havuzu şifa dağıtıyor- Sağlık Bakanlığı Refik Saydam Hıfzıssıhha Merkezi Başkanlığının analizi sonucu, suyunun romatizmal hastalıklarla cilt rahatsızlıklarına iyi geldiği belirlenen Darende ilçesindeki Kudret Havuzu, yılın 4 mevsimi 22 santigrat sıcaklığıyla civar illerdeki vatandaşlar tarafından yoğun olarak ziyaret ediliyor- Doğal mağaradan çıkan kaynak suyu sayesinde hiçbir kimyasal kullanılmadan suyu sürekli temiz kalan havuz, yaz aylarında sıcaklardan bunalan vatandaşların da uğrak yeri haline geliyor AYHAN İŞCEN - Malatya'nın Darende ilçesindeki Tohma Kanyonu içerisinde yer alan Kudret Havuzu, yılın 4 mevsimi sabit olan 22 santigrat sıcaklığı ve kükürtlü su yapısı sayesinde cilt rahatsızlıklarıyla romatizmal hastalıklara iyi geldiği için vatandaşlar tarafından ilgi görüyor.
 • 11:37Tohma Kanyonu'ndaki Kudret Havuzu Şifa DağıtıyorMalatya'nın Darende ilçesindeki Tohma Kanyonu içerisinde yer alan Kudret Havuzu, yılın 4 mevsimi sabit olan 22 santigrat sıcaklığı ve kükürtlü su yapısı sayesinde cilt rahatsızlıklarıyla romatizmal hastalıklara iyi geldiği için vatandaşlar tarafından ilgi görüyor.
 • 13:14Darende Kaymakamı Türk'ten Başkan Eser'e ZiyaretDarende Kaymakamı Ali Türk, Darende Belediye Başkanı Süleyman Eser'i ziyaret etti.
 • 12:36Aşudu-palanga 470 Seferberlik Şehitleri AnıldıAşudu-palanga 470 Seferberlik Şehitleri AnıldıDarende’nin Günpınar Mahallesi’nde iş adamı Hasan Yıldırım tarafından yaptırılan anıt çevresinde Aşudu-Palanga 470 Seferberlik Şehitleri’ni anma programının bu yıl sekizincisi yapıldı.
 • 12:26Darende'de Anız YangınıMalatya'nın Darende ilçesindeki tarihi Zengibar Kalesinde çıkan anız yangını itfaiye ekiplerince söndürüldü.
 • 12:11Kaymakam Türk'ten Başkan Eser'e İade-i ZiyaretKaymakam Türk'ten Başkan Eser'e İade-i ZiyaretDarende Kaymakamı Ali Türk, Darende Belediye Başkanı Dr. Süleyman Eser’e iade-i ziyarette bulundu.
 • 17:15Darende Güreşlere HazırDarende Güreşlere HazırGeleneksel 62. Zengibar Karakucak Güreş ve Kültür Festivali hazırlıkları tamamlandı.
 • 16:50Çalındığı Sanılan Otomobil Mezarlıkta BulunduÇalındığı Sanılan Otomobil Mezarlıkta BulunduGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Mezarlığa düşen otomobilden detaylar- Polis memuru Dursun Kayış'ın konuşması- Otomobilin çekici yardımıyla mezarlıktan çıkarılması Çalındığı sanılan otomobil mezarlıkta bulundu- Malatya'da bir polis memurunun çalındığı ihbarını yaptığı otomobilinin, el freninin tutmaması sonucu yaklaşık 30 metre geri giderek mezarlığa düştüğü ortaya çıktı Malatya'nın Darende ilçesinde, bir polis memurunun çalındığını zannederek ihbarda bulunduğu otomobili, el freninin tutmaması sonucu yaklaşık 30 metre geri giderek düştüğü mezarlıkta bulundu.
 • 16:16Çalındığı Sanılan Otomobil Mezarlıkta BulunduMalatya'nın Darende ilçesinde, bir polis memurunun çalındığını zannederek ihbarda bulunduğu otomobili, el freninin tutmaması sonucu yaklaşık 30 metre geri giderek düştüğü mezarlıkta bulundu.
 • 13:58Malatya'da Sezonun Son Kayısısı 7 TL'den TezgahtaMalatya'da Sezonun Son Kayısısı 7 TL'den TezgahtaDünya yaş kayısı ihtiyacının yüzde 20’sini, kuru kayısı ihtiyacının yüzde 80’ini karşılayan Malatya’da hasat mevsimi sonunda sezonun son yaş ürünleri tezgahta kilosu 6-7 TL’den satışa sunuluyor.
 • 11:18Başkan Eser Kaymakam Türk'ü Ziyaret EttiBaşkan Eser Kaymakam Türk'ü Ziyaret EttiDarende Belediye Başkanı Dr. Süleyman Eser, son açıklanan kararname ile Darende Kaymakamlığına atanan Kaymakam Ali Türk’ü makamında ziyaret ettiZiyarette konuşan Darende ilçesinin yeni kaymakamı Türk, “Darende güzel bir ilçemiz, bizde burada görev almaktan büyük mutluluk duyuyoruz.
 • 18:02Darende'ye Atanan Savcı ve Hakimler Göreve BaşladıHakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu tarafından Darende'ye atanan Cumhuriyet savcıları Mustafa Özkan ve Mustafa Ortanca ile hakimler Emre Nalbantoruç ve Ender Genç, görevlerine başladı.
 • 15:32Darende'ye İnceleme ve İstişare GezisiDarende'ye İnceleme ve İstişare GezisiMalatya Büyükşehir Belediyesi hızlı ve kaliteli hizmet vermek için sorunları yerinde tespit ediyor.
 • 14:20AK Parti Darende İlçe Danışma Toplantısı GerçekleştirildiAK Parti Darende İlçe Danışma Toplantısı GerçekleştirildiAK Parti’nin İlçe danışma toplantılarında son durak Darende ilçesi oldu.
 • 12:12AK Parti Darende Danışma Toplantısı YapıldıAK Parti Darende ilçe danışma meclisi toplantısı düzenlendi.
 • 12:00Eser'den Kaymakam Türk'e ZiyaretDarende Belediye Başkanı Süleyman Eser, bir süre önce Darende Kaymakamlığı görevine atanan Ali Türk'ü makamında ziyaret etti.
 • 11:13Darende'ye İnceleme ve İstişare GezisiDarende'ye İnceleme ve İstişare GezisiMalatya Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanı Alican Bozkurt, İl sınırlarından sorumlu olan Malatya Büyükşehir Belediyesi’nin, merkezde olduğu kadar ilçelerde de çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdürdüğünü belirterek, "Bu kapsamda Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı yetkilileri Darende ilçesinde inceleme, bilgilendirme ve istişare çalışmaları düzenledi" dedi.
 • 15:24Kaymakam Ali Türk, Darendesporlu OlduKaymakam Ali Türk, Darendesporlu OlduDarende ilçesine yeni atanan Kaymakam Ali Türk’e, Darendespor forması hediye edildi.
 • 13:13Asırlık Ninenin Yol Çilesi Sona ErdiAsırlık Ninenin Yol Çilesi Sona ErdiMalatya’nın Darende ilçesinde yaşayan 100 yaşındaki Ayşe Nine’nin hastaneye gitmek için çektiği yol çilesi sona erdi.
 • 23:28Malatya'da Minibüs ile Otomobil Çarpıştı: 10 YaralıMalatya'da Minibüs ile Otomobil Çarpıştı: 10 YaralıDarende ilçesinde minibüs ile otomobilin çarpışması sonucu meydana gelen trafik kazasında 10 kişi yaralandı.
 • 17:34Darende'de Kaza: 10 YaralıDarende'de Kaza: 10 YaralıDarende ilçesi Balaban Mahallesi’nde yaşanan trafik kazasında 10 kişi yaralandı.
 • 14:01Darende Emniyet Müdürlüğü Hizmet Binasındaki ÇalışmalarDarende İlçe Emniyet Müdürü Arif Köse, Başbakanlık Toplu Konut İdaresince (TOKİ) ihale edilen yeni Emniyet Müdürlüğü hizmet binasının temel kazı çalışmalarını inceledi.
 • 11:42Darende'de Müdür Yüksel'e Veda YemeğiDarende Kaymakamı Ali Türk, İstanbul'a tayin edilen Darende Malmüdürü Mehmet Ali Yüksel'e veda yemeği verdi.
 • 15:17Siirt Vali Yardımcısı Kuş, Görevine Başladıİçişleri Bakanlığının kararnamesiyle Malatya'nın Darende Kaymakamlığından Siirt Vali Yardımcılığına atanan Bünyamin Kuş, görevine başladı.
 • 15:07Darende Kaymakamı Türk, Görevine BaşladıTunceli'nin Mazgirt ilçesinden Malatya'nın Darende ilçesine atanan Kaymakam Ali Türk, görevine başladı.
 • 12:10Darende Kaymakamı Türk Göreve BaşladıDarende Kaymakamı Türk Göreve BaşladıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından onaylanan Mülki İdare Amirleri 2015 kararnamesi ile Darende’ye atanan Kaymakam Ali Türk, görevine başladı.
 • 20:36Çevre ve Şehircilik Bakanı Güllüce Malatya'daÇevre ve Şehircilik Bakanı Güllüce Malatya'daGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Bakan Güllüce, tarihi ve turistik mekanları gezme detayı Çevre ve Şehircilik Bakanı Güllüce Malatya'da- Güllüce, Darende ilçesinde tarihi ve turistik mekanları ziyaret etti Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, Malatya'nın Darende ilçesinde tarihi ve turistik mekanları gezdi.
 • 19:59Çevre ve Şehircilik Bakanı Güllüce Malatya'daÇevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, Malatya'nın Darende ilçesinde tarihi ve turistik mekanları gezdi.
 • 18:53BBP'li Yanar: BBP'li Yanar: "Boş Dağları Bombalamakla Milletin Gazını Almaktan Başka Yaptıkları Hiçbir Şey Yok"Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkan Yardımcısı ve Teşkilat Başkanı Haşim Yanar, BBP Malatya İl Başkanlığı’na atanan Av. Sema Altıntaş’a hayırlı olsun ziyareti için geldiği Malatya’da, artan terör olayları ve gündeme dair konularda açıklamalarda bulundu.
 • 18:08Bakan Güllüce Darende'deBakan Güllüce Darende'deÇevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce ile beraberindeki heyet, Darende ilçesini ziyaret etti.
 • 11:09Bilal Erdoğan Darende'deBilal Erdoğan Darende'deCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın oğlu Bilal Erdoğan, Malatya'nın Darende ilçesinde çeşitli ziyaretlerde bulundu.
 • 21:14Bilal Erdoğan Somuncu Baba Külliyesi'ni Ziyaret EttiTürkiye Gençlik ve Eğitime Hizmet Vakfı (TÜRGEV) Yönetim Kurulu Üyesi Bilal Erdoğan, Darende ilçesinde bulunan Somuncu Baba Külliyesi'ni ziyaret etti.
 • 13:10Darende Emniyet Müdürlüğü İçin Çalışmalar BaşladıDarende Emniyet Müdürlüğü İçin Çalışmalar BaşladıDarende ilçesinde bir süre önce yer tespiti yapılan ve ihale edilen İlçe Emniyet Müdürlüğü hizmet binasının yapım işi başladı.
 • 18:15BBP Darende İlçe Başkanı Ali Gök: BBP Darende İlçe Başkanı Ali Gök: "İl Yönetimi Partimize İhanet Etmiştir"Büyük Birlik Partisi (BBP) Darende İlçe Başkanı Ali Gök, BBP Malatya İl Başkanlığı’ndaki istifalara ilişkin bir basın toplantısı düzenleyerek, “İl Yönetimi partimize ihanet etmiştir” dedi.
 • 12:13Meskûn Mahallerde Hayvan Besleyenlere İzin VerilmiyorMeskûn Mahallerde Hayvan Besleyenlere İzin VerilmiyorŞehir merkezinde büyük ve küçükbaş hayvan beslemenin çevre ve insan sağlığını tehdit eden sonuçlar yarattığı, bu nedenle şehir merkezinde hayvan besleyenler hakkında yasal işlem yapılacağı bildirildi.
 • 12:03Şehir Merkezinde Hayvan Yetiştiricilerine DenetimMalatya Büyükşehir Belediyesi ekipleri, 7 ayda şehir merkezinde ahır ve besi damı bulunan bin haneyi denetledi.
 • 11:26Şehir Merkezinde Hayvan Besleyenlere İzin VerilmiyorŞehir Merkezinde Hayvan Besleyenlere İzin VerilmiyorMalatya Büyükşehir Belediyesi tarafından, şehir merkezinde büyük ve küçükbaş hayvan besleyenlere yönelik denetimler arttı.
 • 12:35Gençlerden, Rehabilitasyon Merkezine ZiyaretGençlerden, Rehabilitasyon Merkezine ZiyaretDarende Güldeste Derneği’nin yürüttüğü “Bilinçli Gelecek, Bilinçle Gelecek” Projesi kapsamında bir grup genç ve dernek yönetimi ile rehabilitasyon merkezi ziyareti gerçekleştirildi.
 • 09:52Büyükşehir İtfaiyesi 68 Yangına Müdahale EttiBüyükşehir İtfaiyesi 68 Yangına Müdahale EttiŞehir genelinde çıkan yangınlar üzerine Büyükşehir itfaiyesi teyakkuza geçti
 • 22:45Damızlık Koçlar DağıtıldıDamızlık Koçlar DağıtıldıGıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından hibe programı kapsamında, Malatya genelinde küçükbaş hayvancılıkla uğraşan çiftçilere, yüzde 80’i devlet destekli damızlık koç dağıtımı yapıldı.
 • 14:02Kaymakam Bünyamin Kuş, Darende'den AyrıldıSiirt Vali Yardımcılığına atanan Kaymakam Bünyamin Kuş, Darende ilçesinden ayrıldı.
 • 17:33Darende'de Trafik Kazası: 1 Ölü, 3 YaralıDarende'de Trafik Kazası: 1 Ölü, 3 YaralıMalatya’nın Darende ilçesinde meydana gelen trafik kazasında 1 kişi hayatını kaybederken, 3 kişi ağır yaralandı.
 • 17:13Başkan Ağaca, Bekarlığa Veda EttiBaşkan Ağaca, Bekarlığa Veda EttiAynur Karaman ile hayatını birleştiren Darendeli Gençliğin Sesi Derneği Başkanı Hasan Ağaca, bekarlığa veda etti.
 • 17:08Malatya Büyükşehir İtfaiyesi 68 Yangına Müdahale EttiMalatya Büyükşehir İtfaiyesi 68 Yangına Müdahale EttiAşırı sıcak nedeniyle Malatya genelinde yoğun bir şekilde yangın olayları meydana gelirken, Malatya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı teyakkuza geçti.
 • 13:38Malatya'da Otomobil Şarampole Devrildi: 1 Ölü, 3 YaralıMalatya'nın Darende ilçesinde otomobilin şarampole devrilmesi sonucu 1 kişi öldü, 3 kişi yaralandı.
 • 19:28Ot Balyası Yüklü Seyir Halindeki Tır YandıOt Balyası Yüklü Seyir Halindeki Tır YandıOt balyası yülklü yanan tır- İtfaiye ekiplerinin müdahalesi- Ot balyaları- Otların yanışı Malatya'da seyir halindeki tır yandı- Ot balyası yüklü tır, yangın dolayısıyla kullanılamaz hale geldi- Kent genelinde 60'ın üzerinde yangına itfaiye ekiplerince müdahale edildi Malatya'nın Battalgazi ilçesinde seyir halindeki ot balyası yüklü tırda çıkan yangında, tır kullanılamaz hale geldi.
 • 17:22Malatya'da Seyir Halindeki Tır YandıMalatya'nın Battalgazi ilçesinde seyir halindeki ot balyası yüklü tırda çıkan yangında, tır kullanılamaz hale geldi.
 • 10:59Deneme Ekimi Yapılan Buğday Çeşitleri Hasat EdildiMalatya'nın Darende ilçesinde deneme ekimi yapılan buğday çeşitleri hasat edildi.