SON DAKİKA DARENDE HABERLERİ

Son Dakika Darende Haberleri

 • 19:12Darende'de Sağanak YağışDarende'de Sağanak YağışMalatya’nın Darende ilçesinde etkili olan sağanak yağış nedeniyle ev ve iş yerlerini su bastı.
 • 15:51Hava Ambulansı Atar Damarı Kesilen Genç İçin HavalandıDarende ilçesinde evde odun kırdığı sırada kazayla el bileğini kesen Ahmet Yumuk (26), durumunun acil olması üzerine hava ambulansıyla Malatya'ya sevk edildi.
 • 13:43Hava Ambulansı Bir Can KurtardıHava Ambulansı Bir Can KurtardıMalatya’nın Darende ilçesinde evde geçirdiği bir kaza sonucu atar damarı kesilen Ahmet Yumuk, hava ambulansı ile Turgut Özal Tıp Merkezi’ne sevk edildi.
 • 14:59Zirve Yayınevi Davası'nda Karar 9 Yıl Sonra, 28 Eylül'de AçıklanacakZirve Yayınevi Davası'nda Karar 9 Yıl Sonra, 28 Eylül'de AçıklanacakMalatya'da 18 Nisan 2007 tarihinde meydana gelen ve 3 misyonerin öldürüldüğü Zirve Yayınevi Davası ile ilgili kararı, mahkeme 28 Eylül 2016 tarihinde 115. duruşmada açıklayacak.
 • 14:119 Yıldır Süren Zirve Yayınevi Davası'nda Sona Yaklaşıldı9 Yıldır Süren Zirve Yayınevi Davası'nda Sona YaklaşıldıZirve Yayınevi’nde biri Alman uyruklu 3 kişinin boğazları kesilerek öldürülmesine ilişkin davanın 114. duruşması Malatya 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görüldü.
 • 14:07Zirve Yayınevi Cinayetlerine İlişkin DavaZirve Yayınevi Cinayetlerine İlişkin DavaGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Sanık yakınlarının Malatya Adliyesine giriş yapmaları Tutuksuz sanıklardan adliyeye gelmesi Elektronik kelepçeyle evlerinde bulunan tutuksuz sanıkların polis eşliğinde adliyeye getirilmesi Malatya'daki Zirve Yayınevi'nde 9 yıl önce öldürülen 3 kişiden biri olan Alman uyruklu Tilman Ekkehart Geske'nin eşi Suzanna Geske ve çocuklarının adliyeye gelmesi Zirve Yayınevi cinayetlerine ilişkin dava Sanık Varol Bülent Aral, esas hakkındaki savunmasını yaptı Karar duruşması 28 Eylül'de gerçekleştirilecek Zirve Yayınevi'nde biri Alman uyruklu 3 kişinin boğazının kesilerek öldürülmesine ilişkin davanın 114. duruşması görüldü.
 • 14:02Darendeli 16 Genç Çiftçi 30 Bin Lira Hibe AlacakGıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının bu yıl için 450 milyon lira tutarında hibe desteği verilecek projelerin sahibi genç çiftçiler belirlendi.
 • 13:51Zirve Yayınevi Cinayetlerine İlişkin DavaZirve Yayınevi'nde biri Alman uyruklu 3 kişinin boğazının kesilerek öldürülmesine ilişkin davanın 114. duruşması görüldü.
 • 18:12Bitlis'te Yaralanan Askerlerden Biri MalatyalıBitlis'te Yaralanan Askerlerden Biri MalatyalıBitlis’in kırsal kesiminde sürdürülen operasyonlar sırasında PKK’lı teröristler tarafından tuzaklanan el yapımı patlayıcının patlatılması sonucu yaralanan askerlerden birinin Malatya’nın Darende ilçesi nüfusuna kayıtlı olduğu öğrenildi.
 • 16:40Tarihi Külliyede 15 Yıldır İtikafa GiriyorlarTarihi Külliyede 15 Yıldır İtikafa GiriyorlarGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: -İtikafa giren komşuların ibadet etmesi -Somuncu Baba Külliyesinde itikaf -Somuncu Baba Camisi İmam Hatiplerinden Mustafa Baş'ın açıklaması Tarihi külliyede 15 yıldır itikafa giriyorlar Malatya'nın Darende ilçesinde yaşayan iki komşu 15 yıldır itikaf için tarihi Somuncu Baba Külliyesi'ne kapanıyor Hazreti Muhammed'in İtikaf sünnetini yerine getiren komşular, itikaftaki günlerini namaz kılıp, dua edip Kur'an-ı Kerim okuyarak tefekkürle geçiriyor Anadolu'nun önemli inanç merkezlerinden Malatya'nın Darende ilçesinde yaşayan komşular Muharrem Ünsan ile Hasan Selimli, 15 yıldır ramazanın son günlerini Somuncu Baba Külliyesi'nde itikafa girerek geçiriyor.
 • 13:39Tarihi Külliyede 15 Yıldır İtikafa GiriyorlarAnadolu'nun önemli inanç merkezlerinden Malatya'nın Darende ilçesinde yaşayan komşular Muharrem Ünsan ile Hasan Selimli, 15 yıldır ramazanın son günlerini Somuncu Baba Külliyesi'nde itikafa girerek geçiriyor.
 • 01:03Tüfenkci: 'Maalesef Bu Coğrafyalarda Huzuru, Temiz Suyu, Ekmeği Bulamayan Müslümanlar VarTüfenkci: 'Maalesef Bu Coğrafyalarda Huzuru, Temiz Suyu, Ekmeği Bulamayan Müslümanlar Var"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Bakan Tüfenkçi Darende'de, iftar görüntüleri Bakan Tüfenkçi'nin cami çıkışı Gümrük ve Ticaret Bakanı Tüfenkci, Malatya'da Bakan Tüfenkci: "Maalesef bu coğrafyalarda huzuru, temiz suyu, ekmeği bulamayan Müslümanlar var. Onun için bizler istikrarımızı, birliğimizi, beraberliğimizi korumak adına ne kadar çabalasak ne kadar Allah'a hamd etsek azdır" Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, "Maalesef bu coğrafyalarda huzuru, temiz suyu, ekmeği bulamayan Müslümanlar var. Onun için bizler istikrarımızı, birliğimizi, beraberliğimizi korumak adına ne kadar çabalasak ne kadar Allah'a hamd etsek azdır.
 • 00:54Bakan Tüfenkci Darende'de İftar Programına KatıldıBakan Tüfenkci Darende'de İftar Programına KatıldıGümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci Darende Belediyesi tarafından geleneksel olarak düzenlenen iftar programına katıldı.
 • 22:34Gümrük ve Ticaret Bakanı Tüfenkci, Malatya'daGümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, "Maalesef bu coğrafyalarda huzuru, temiz suyu, ekmeği bulamayan Müslümanlar var. Onun için bizler istikrarımızı, birliğimizi, beraberliğimizi korumak adına ne kadar çabalasak ne kadar Allah'a hamd etsek azdır.
 • 18:33Milli Eğitim Bakanı Yılmaz Darende'deMilli Eğitim Bakanı Yılmaz Darende'deMalatya’da bir dizi açılışlara katılan Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Darende ilçesini ziyaret etti.
 • 18:03Milli Eğitim Bakanı Yılmaz, Darende'deMilli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Malatya'nın Darende ilçesinde çeşitli ziyaretlerde bulundu.
 • 16:40Vatandaşlar Elektrik Kesintilerinden ŞikayetçiVatandaşlar Elektrik Kesintilerinden ŞikayetçiDarende ilçesinde bazı mahallelerde yaşanan elektrik kesintileri nedeniyle vatandaşlar duruma tepki gösterdi.
 • 13:32Bayram Trafiğini Rahatlatacak Tünel Ulaşıma AçıldıBayram Trafiğini Rahatlatacak Tünel Ulaşıma AçıldıMalatya ile Doğu Anadolu'daki 12 ili batıya bağlayacak Karahan Tüneli, 3 bakanın katılımıyla bayram öncesi trafiğe açıldı.
 • 18:26Karahan Tüneli 3 Bakanın Katılımı ile AçılıyorKarahan Tüneli 3 Bakanın Katılımı ile AçılıyorMalatya ile Doğu Anadolu’daki 12 ili batıya bağlayacak Karahan Tüneli, 3 bakanın katılacağı törenle hizmete açılacak.
 • 13:23Komşu İlçeler İftarda BuluştuKomşu İlçeler İftarda BuluştuDarende Belediye Başkanı Dr. Süleyman Eser, komşu ilçelerin belediye başkanları ve meclis üyeleri ile iftar sofrasında bir araya geldi.
 • 14:05Başkan Eser'den, Vali Toprak'a 'Hayırlı Olsun' ZiyaretiBaşkan Eser'den, Vali Toprak'a 'Hayırlı Olsun' ZiyaretiDarende Belediye Başkanı Dr. Süleyman Eser, Malatya Valisi Mustafa Toprak’ı makamında ziyaret ederek, hayırlı olsun dileklerini iletti.
 • 13:58Güreş Ağasından Birlik İftarıGüreş Ağasından Birlik İftarı62. Darende Zengibar Karakucak Güreşleri Güreş Ağası Hasan Bişkin, ilçe protokolü ve vatandaşların katılımıyla iftar programı düzenledi.
 • 15:43Malatya'da AsayişMalatya'da jandarma ekiplerince Doğanşehir ve Darende'de 158 kök kenevir bitkisi, Pütürge ilçesinde 1 ruhsatsız av tüfeği ele geçirildi, çeşitli asayiş uygulamaları yapıldı.
 • 14:56Darende'de Selin İzleri TemizleniyorDarende'de Selin İzleri TemizleniyorDarende ilçesinde önceki akşam etkili olan sağanak yağış, su baskınlarına neden olmuş, birçok cadde ve ev sular altında kalmıştı.
 • 11:58Darende İlçesinde Sıbyan Mektebi AçıldıDarende İlçesinde Sıbyan Mektebi AçıldıDiyanet İşleri Başkanlığı tarafından Darende’deki Hulusi Efendi Erkek Yatılı Kur’an Kursu bünyesinde bulunan Sıbyan Mektebi, Darende Belediye Başkanı Dr. Süleyman Eser’in de katılımıyla açıldı.
 • 20:47Manisa'da Kore Gazisine Son GörevManisa'da Kore Gazisine Son GörevManisa’nın Salihli ilçesinde hayatını kaybeden Kore gazisi Said Yıldız son yolculuğuna uğurlandı.
 • 16:39Darende'de "Sıbyan Mektebi" AçıldıDiyanet İşleri Başkanlığı tarafından Malatya'nın Darende ilçesindeki Hulusi Efendi Erkek Yatılı Kur'an Kursu bünyesinde "sıbyan mektebi" açıldı.
 • 18:25Darende'deki SelMalatya'nın Darende ilçesinde sağanak nedeniyle su basan ev ve iş yerlerini temizleme çalışmaları devam ediyor.
 • 12:42Vali Toprak'tan Darende'ye ZiyaretVali Toprak'tan Darende'ye ZiyaretSon yayımlanan Valiler Kararnamesi İle Malatya’ya atanan Vali Mustafa Toprak, Darende ilçesine ilk ziyaretini gerçekleştirdi.
 • 02:47Sağanak Yağış Darende'de Sele Neden OlduSağanak Yağış Darende'de Sele Neden OlduGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Sağanak yağış Darende'de sele neden oldu, Güvenlik kamerasından yağış ve sonrasında sel görüntüleri; Belediye ekiplerinin temizlik çalışması Darende'de sel Malatya'nın Darende ilçesinde sağanak nedeniyle ev ve iş yerlerini su bastı Malatya'nın Darende ilçesinde sağanak, ev ve iş yerlerinde su baskınlarına neden oldu.
 • 00:24Vali Toprak'dan İlk Ziyaret Darende İlçesineVali Toprak'dan İlk Ziyaret Darende İlçesineSon valiler kararnamesiyle Malatya'ya atanan Vali Mustafa Toprak, ilk ziyaretini Darende ilçesine yaptı.
 • 00:08Darende'de SelMalatya'nın Darende ilçesinde sağanak, ev ve iş yerlerinde su baskınlarına neden oldu.
 • 23:23Malatya Valisi Toprak İlk Ziyaretini Darende'ye YaptıMalatya Valisi Mustafa Toprak göreve başlamasının ardından ilk ziyaretini Darende ilçesine yaptı.
 • 15:55Sivas Valisi Davut Gül'den Darende'ye ZiyaretSivas Valisi Davut Gül'den Darende'ye ZiyaretSivas’ın yeni Valisi Davut Gül, Darende ilçesini ziyaret ederek, temaslarda bulundu.
 • 15:32Sivas Valisi Gül'den Darende'ye ZiyaretSivas Valisi Davut Gül, Darende ilçesini ziyaret etti.
 • 13:44Darende'de 6 Bin 217 Öğrenci Karne Sevinci YaşadıDarende'de 6 Bin 217 Öğrenci Karne Sevinci YaşadıDarende ilçesinde 6 bin 217 öğrenci karne sevinci yaşadı.
 • 13:36Okullarda Karne HeyecanıMalatya'nın Darende, Arguvan ve Hekimhan ilçelerinde 2015-2016 eğitim-öğretim yılının sona ermesi dolayısıyla karne töreni düzenlendi.
 • 14:04Askıdaki Ekmek İlçe Nüfusunu GeçtiMalatya'nın Darende ilçesinde, 5 yıl önce askıda ekmek kampanyası başlatan bir fırından vatandaşların da desteğiyle bugüne kadar ilçe nüfusundan fazla ekmek dağıtıldı.
 • 13:54Tohma Çayı TemizleniyorTohma Çayı TemizleniyorDarende Belediyesi tarafından Tohma Çayı’nda temizlik ve düzenleme çalışması yapıldı.
 • 12:10Muhtar Darende'nin Sebzesini ÜretiyorMalatya'nın Darende ilçesi Hacılar Mahallesi Muhtarı Hatem Kaçaman, 5 dönüm arazi üzerine kurduğu seralarda ilçenin yaş sebze ihtiyacını karşılıyor.
 • 19:13Vali Kamçı Darende'ye de Veda EttiVali Kamçı Darende'ye de Veda EttiValiler Kararnamesiyle Kayseri Valiliği’ne atanan Süleyman Kamçı, Darende’de Hulusi Efendi Vakfı Başkanı Hamid Hamidettin Ateş’i makamında ziyaret ederek veda ziyaretinde bulundu.
 • 19:10Vali Kamçı'dan Veda Ziyareti(AA) - Valiler Kararnamesiyle Kayseri Valiliğine atanan Süleyman Kamçı, karayoluyla Kayseri'ye geçerken Darende'de, Cuma namazı kılarak Hulusi Efendi Vakfı Başkanı Hamid Hamidettin Ateş'e veda ziyaretinde bulundu.
 • 13:09Ramazanda Tok Tutan Darende Çorbası ÖnerisiMalatya mutfağının en önemli lezzetlerinden yoğurtlu soğuk Darende çorbası, sıcak ve uzun günlere denk gelen ramazanda, susuzluğu önemli miktarda azaltarak oruç tutanlara büyük bir kolaylık sağlıyor.
 • 13:51Belediyenin Mahalle İftarları BaşlıyorBelediyenin Mahalle İftarları BaşlıyorKastamonu Belediyesi tarafından her yıl tertip edilen Mahalle İftarları başlıyor.
 • 14:28Okulunun Düzenlediği Şenliklere Oksijen Tüpüyle KatıldıOkulunun Düzenlediği Şenliklere Oksijen Tüpüyle KatıldıMalatya’nın Darende ilçesinde 5 yıldır kistik fibrozis hastalığı tedavisi gören, okulundan ve arkadaşlarından ayrı kalan Hatice Zehra Bişgin, okulunun düzenlediği şenliklere oksijen tüpüne bağlı olarak katıldı ve arkadaşlarını yalnız bırakmadı.
 • 13:05Darende Belediyesi'nden İftar YemeğiDarende Belediyesi'nden İftar YemeğiDarende Belediyesi, Ramazan ayı dolayısıyla iftar programı düzenledi.
 • 10:00İstanbul'da Elektrik KesintisiAtaşehir, Kartal, Pendik, Sancaktepe, Ümraniye ve Üsküdar'ın bazı mahallelerine 9 Haziran'da elektrik verilemeyecek.
 • 14:08Sivaslılar, Darende İlçesini GezdiSivaslılar, Darende İlçesini GezdiSivas Platformu ve İstanbul Sivas Konfederasyonu üyeleri, Darende Belediye Başkanı Dr. Süleyman Eser ev sahipliğinde Darende ilçesine bir gezi düzenledi.
 • 23:25Ramazan'ın İlk Teravih NamazıGAZİANTEP(AA) - Ramazan ayı dolayısıyla Kahramanmaraş ve Malatya'da ilk teravih namazları kılındı.
 • 17:51Darende'de Ramazan HazırlıklarıDarende Müftüsü Ahmet Varol, 11 ayın sultanı ramazanın, ruhuna uyguna olarak vatandaşlarca idrak edilmesi için her türlü hazırlıkları yaptıklarını söyledi.