SON DAKİKA DARGEÇİT HABERLERİ

Son Dakika Dargeçit Haberleri

 • 08:50İdil Patlamaya Hazır! Halkın Yüzde 90'ı Kaçtıİdil Patlamaya Hazır! Halkın Yüzde 90'ı KaçtıŞırnak'ın İdil İlçesi'nin iki mahallesinde yüzlerce barikat bulunduğu belirtiliyor. Operasyon yapılmasına kesin gözüyle bakılan ilçede halkın yüzde 90'ı evlerini çoktan terk etmiş.
 • 16:46Diyarbakır'da Sağlıkçılar Barış Nöbeti Eylemlerini SonlandırdıDiyarbakır'da Sağlıkçılar Barış Nöbeti Eylemlerini SonlandırdıDha YURT - Diyarbakır'da sağlıkçılar barış nöbeti eylemlerini sonlandırdı DİYARBAKIR'da 51 gün önce bölgede yaşanan sokağa çıkma yasakları ve çatışmalı ortama dikkat çekmek için barış nöbeti eylemi yapan sağlıkçılar, bugün eylemlerini sonlandırdı.
 • 16:21Murat Kekilli Şehit Evinde Kur'an OkuduMurat Kekilli Şehit Evinde Kur'an OkuduMardin Dargeçit'te şehit olan polis memuru Mehmet Akif Hatunoğlu'nun evine giden Murat Kekili, Kur'an-ı Kerim okudu.
 • 15:56Diyarbakır'da Sağlıkçılar Barış Nöbeti Eylemlerini SonlandırdıDiyarbakır'da Sağlıkçılar Barış Nöbeti Eylemlerini SonlandırdıDiyarbakır'da 51 gün önce bölgede bazı ilçelerde sokağa çıkma yasağı uygulanması ve operasyonlara karşı 'barış nöbeti' başlatan asğlıkçıların eylemi bugün sona erdi.
 • 14:19Şimdi Yaraları Sarma Zamanı" KampanyasıDiyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfınca, Bayırbucak Türkmenleri, terör saldırılarında yaşamını yitiren şehitlerin yakınları, Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerindeki terör mağdurlarına yönelik başlatılan "Şimdi Yaraları Sarma Zamanı" kampanyasıyla toplanan yardımları taşıyan 4 tır, Mardin'e ulaştı.
 • 13:31Diyanet'ten Mardin'e YardımDiyanet'ten Mardin'e YardımDiyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) tarafından başlatılan ’Şimdi Yaraları Sarma Zamanı’ kampanyası kapsamında yola çıkan 20 yardım TIR’ından biri Mardin’e ulaştı.
 • 13:19Şimdi Yaraları Sarma Zamanı"Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfının, Bayırbucak Türkmenleri, terör saldırılarında yaşamını yitiren şehitlerin yakınları, Doğu ve Güneydoğu'daki terör mağdurlarına yönelik başlattığı, "Şimdi Yaraları Sarma Zamanı Kampanyası" kapsamında toplanan yardımlar, Mardin'in Midyat ilçesinde dağıtılmaya başlandı.
 • 12:13Midyat'ta, Hendek, Barikat ve Çatışma Mağduru 2 Bin Aileye YardımMidyat'ta, Hendek, Barikat ve Çatışma Mağduru 2 Bin Aileye YardımŞırnak'ın Cizre ve Silopi ile Mardin'in Nusaybin ve Dargeçit ilçelerinde kazılan hendek ve kurulan barikatlar ile ardından başlayan çatışmalar nedeniyle göç ederek Mardin'in Midyat İlçesi'ne gelen yaklaşık 2 bin aileye, Kaymakamlık tarafından nakdi yardım yapıldı.
 • 03:54Avcı: Avcı: "Batman, Diyarbakır ve Mardin'de Uygulanan Telafi Eğitimlere 12 Bin 524 Öğrenci Katıldı"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı'nın konuşması 2016 Yılı Bütçesi Plan ve Bütçe Komisyonunda -Milli Eğitim Bakanı Avcı: (2) -"Ara dönem tatilinde Batman, Diyarbakır ve Mardin il merkezinde uygulanan telafi eğitimlere 12 bin 524 öğrenci katıldı" -"Batman, Diyarbakır ve Mardin il merkezlerinde 8 ve 12. sınıf öğrencilerinin sınav takvimini gözeten 2016 Haziran sonuna kadar devam edecek yatılı telafi programı için bütün öğrencilere ulaştık. 10 Şubat Çarşamba itibarıyla 7 bin 514 öğrenci programa katılacağını bildirdi" -"Cizre, Sur ve İdil başta olmak üzere bütün sorun yaşanan ilçelerde eğitime dair güven ortamı oluşmasıyla öğrencilerimizin eğitime dair kayıplarının telafisi gerçekleştirilecek" -"YGS başvurusunu yapamayan öğrencilerin YGS başvuru ücretleri ödenmiştir.
 • 02:532016 Yılı Bütçesi Plan ve Bütçe KomisyonundaMilli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, ara dönem tatilinde Batman, Diyarbakır ve Mardin il merkezinde uygulanan telafi eğitimlere 12 bin 524 öğrencinin katıldığını söyledi.
 • 00:08Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı AçıklamasıMilli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, "Sur, İdil, Silopi, Cizre, Nusaybin ilçelerinde güvenlik tedbirleri, boykot ve engellemeler nedeniyle eğitim-öğretim faaliyetlerinde sorun yaşayan 8. ve 12. sınıf toplamı 19 bin 404. Ara dönem tatilinde Diyarbakır, Batman, Mardin il merkezinde telafi programları uygulanmış olup, bu programlara 12 bin 524 öğrenci katılmıştır" dedi.
 • 19:01Iho Ebrar'dan 33 Aileye YardımUluslararası yardım kuruluşu IHO EBRAR, Midyat ilçesinde yaşayan 33 aileye yardımda bulundu.
 • 16:00Cemaatle Hesaplaşma Ceremesini Milyonlarca Çocuğumuz Çekiyor"HDP Muş Milletvekili Ahmet Yıldırım, bir akademisyen olarak temel lise ve hazırlık okulları kavramını kabul etmesinin mümkün olmadığını söyledi.
 • 13:52Bakan Soylu'den "Emeklilere Promosyon" AçıklamasıÇalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu, emeklilere promosyon konusuyla ilgili, "Bizim derdimiz özellikle bu fırsattan emeklilerimizin en fazla istifade edebilmesini sağlayabilmektir.
 • 16:14Aa GününGünün öne çıkan gelişmeleri saat 16.00 itibarıyla şöyle: 1- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde Aksaray, Artvin, Bursa, Erzurum, Iğdır, Karaman, Kars, Kırıkkale, Kocaeli, Konya, Muş, Samsun ve Sinop'tan gelen muhtarlarla bir araya geldi.
 • 13:59Diyanet ve Tdv'den 20 Tırlık Yardım KonvoyuDiyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfının (TDV), Bayırbucak Türkmenleri, terör saldırılarında yaşamını yitiren şehitlerin yakınları ve Güneydoğu'daki terör mağdurlarına yönelik başlattığı "Şimdi Yaraları Sarma Zamanı" kampanyasıyla toplanan yardımlar, 20 tırla ihtiyaç sahiplerine gönderildi.
 • 09:3111 Bin 716 Öğrenci Telafi Eğitimi AldıMilli Eğitim Bakanlığınca (MEB), terör örgütüne yönelik operasyonlar nedeniyle eğitimden mahrum kalan Diyarbakır, Şırnak ve Mardin'deki 11 bin 716 öğrenciye telafi eğitimi verildi.
 • 09:24Sokağa Çıkma Yasağı Nedeniyle Uzatılan Ygs Başvurularında Son GünTerör örgütüne yönelik operasyonlarda uygulanan sokağa çıkma yasağı nedeniyle Diyarbakır-Sur, Mardin-Dargeçit, Mardin-Nusaybin, Şırnak-Cizre, Şırnak-İdil, Şırnak-Silopi ilçelerinde görevli kamu görevlileri ile buralardaki adaylar için uzatılan Yükseköğretime Geçiş Sınavı'na (YGS) başvuru süresi bugün sona erecek.
 • 22:52AK Parti Edirne İl Başkanlığı'ndan Terör Mağdurlarına Yardım EliAK Parti Edirne İl Başkanlığı'ndan Terör Mağdurlarına Yardım EliAK Parti Edirne İl Başkanı İlyas Akmeşe, Mardin Dargeçit’de terörden etkilenen vatandaşlara 2 TIR dolusu yardım gönderildiğini açıkladı.
 • 17:12Kesk Bileşenleri: Gün Savaşı Durdurma, Barışı İnşa Etme GünüdürKesk Bileşenleri: Gün Savaşı Durdurma, Barışı İnşa Etme GünüdürMardin’in Nusaybin ilçesi KESK Bileşenleri, 'Akan kan ve gözyaşlarını durdurmanın tek çaresi, halklara karşı açılan bu savaşı derhal durdurmaktır' başlıklı bir basın açıklaması yaptı.
 • 14:47AK Parti'den Terör Mağdurlarına YardımAK Parti'den Terör Mağdurlarına YardımGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: AK Parti Edirne İl Başkanı İlyas Akmeşe'nin açıklamaları AK Parti Edirne İl Yönetim Kurulu Üyesi Fatma Aksal'ın açıklamaları AK Parti Edirne İl Başkanlığınca Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde terörden etkilenen vatandaşlar için toplanan 2 tır dolusu insani yardım malzemesi, Mardin'e gönderildi.
 • 13:10AK Parti'den Terör Mağdurlarına YardımAK Parti Edirne İl Başkanlığınca Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde terörden etkilenen vatandaşlar için toplanan 2 tır dolusu insani yardım malzemesi, Mardin'e gönderildi.
 • 12:59AK Parti'den Terör Mağdurlarına YardımAK Parti Edirne İl Başkanlığınca Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde terörden etkilenen vatandaşlar için toplanan 2 tır dolusu insani yardım malzemesi, Mardin'e gönderildi.
 • 15:55Tanrıkulu: Bu Yol Türkiye İçin Büyük Bir Yıkım YoludurCHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, "Bu yol Türkiye için büyük bir yıkım yoludur.
 • 07:50Emine Ayna'ya Soruldu: Siyaseti Bıraktınız, Dağa mı ÇıkacaksınızEmine Ayna'ya Soruldu: Siyaseti Bıraktınız, Dağa mı ÇıkacaksınızSiyaseti bırakan Emine Ayna'ya "Dağa mı çıkıyorsunuz" diye soruldu. Ayna, "sine-i millet" cevabını vermekle yetindi.
 • 15:09Dargeçit'te Bozulan Yollar OnarıldıDargeçit'te Bozulan Yollar OnarıldıMardin’in Dargeçit ilçesinde sokağa çıkma yasağının sürdüğü günlerde bozulan yolların tekrar ulaşıma açılması için başlatılan bakım ve onarım çalışmaları tamamlandı.
 • 13:23Güneydoğu'da 90 Bine Yakın Öğrenci Yarın Ders Başı YapamayacakGüneydoğu'da 90 Bine Yakın Öğrenci Yarın Ders Başı YapamayacakGüneydoğu'da çatışmaların şehir merkezlerine taşınması nedeniyle eğitim öğretim yılının birinci dönemini okul yüzü görmeden kapatan on binlerce öğrenci, ikinci dönemde de okula gidemeyecek.
 • 10:21Diyarbakır, Mardin ve Şırnak'taki Mağdur Öğrencilere Sınav ve Okul Değişiminde KolaylıklarDiyarbakır, Mardin ve Şırnak'ın bazı ilçelerinde PKK'lılar tarafından kazılan hendek, kurulan barikatlar ve uygulanan sokağa çıkma yasakları nedeniyle eğitim ve öğretimlerinde aksamalar olan öğrenciler için Milli Eğitim Bakanlığı ilgili illere yazı gönderdi.
 • 17:32Görmez: Bizim Görevimiz Yaşadığımız Yerde Kan Dökülüyorsa O Kanı DurdurmakGörmez: Bizim Görevimiz Yaşadığımız Yerde Kan Dökülüyorsa O Kanı DurdurmakMardin'de Güneydoğu illerinde görev yapan din görevllileri ile Mardin'de bir araya gelen Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, "Biz öncelikle camilerimizi, minberlerimizi, mihraplarımızı iki kötülükten korumalıyız. Her türlü yıkıcı, bölücü, her türlü müminler arasındaki o cahiliye asabiyesi olarak Resulü Ekrem Aleyhisselam'ın adlandırdığı kötülüklerden korumak.
 • 22:51Avcı: 'Bazı Okullarımızda Eğitime Hemen Başlamayabiliriz, Tadilat ve Tamirat Sürecinde'Avcı: 'Bazı Okullarımızda Eğitime Hemen Başlamayabiliriz, Tadilat ve Tamirat Sürecinde'GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı'nın konuşması Milli Eğitim Bakanı Avcı, Mardin'de Avcı: "Terör örgütünün yaktığı, yıktığı veya kullanılamaz hale getirdiği bazı okullarımızda eğitime hemen başlamayabiliriz, tadilat ve tamirat sürecinde" -"Dolayısıyla oralardaki çocuklarımızı da yine çevre illerde durumu müsait olan, pansiyonu olan, pansiyon kontenjanı bulunan okullarımızda misafir öğrenci olarak veya arzu ederlerse ayrıca ailelerinin onayıyla kayıtlarını başka okullara alabilecek şekilde planlamalarımızı gerçekleştirdik" Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, "Terör örgütünün yaktığı, yıktığı veya kullanılamaz hale getirdiği bazı okullarımızda eğitime hemen başlamayabiliriz, tadilat ve tamirat sürecinde.
 • 22:47Avcı: 'Aziz Sancar Gençler İçin İyi Bir Rol Model'Avcı: 'Aziz Sancar Gençler İçin İyi Bir Rol Model'GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı'nın konuşması Milli Eğitim Bakanı Avcı, Mardin'de Avcı: "Terör örgütünün yaktığı, yıktığı veya kullanılamaz hale getirdiği bazı okullarımızda eğitime hemen başlamayabiliriz, tadilat ve tamirat sürecinde" -"Dolayısıyla oralardaki çocuklarımızı da yine çevre illerde durumu müsait olan, pansiyonu olan, pansiyon kontenjanı bulunan okullarımızda misafir öğrenci olarak veya arzu ederlerse ayrıca ailelerinin onayıyla kayıtlarını başka okullara alabilecek şekilde planlamalarımızı gerçekleştirdik" Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, "Terör örgütünün yaktığı, yıktığı veya kullanılamaz hale getirdiği bazı okullarımızda eğitime hemen başlamayabiliriz, tadilat ve tamirat sürecinde.
 • 21:34Milli Eğitim Bakanı Avcı, Mardin'deMilli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, "Terör örgütünün yaktığı, yıktığı veya kullanılamaz hale getirdiği bazı okullarımızda eğitime hemen başlamayabiliriz, tadilat ve tamirat sürecinde.
 • 14:2714 Yaşındaki Azad'dan 4 Gündür Haber Alınamıyor14 Yaşındaki Azad'dan 4 Gündür Haber AlınamıyorŞırnak’ın Cizre ilçesinde sokağa çıkma yasağı ve operasyonlar dolayısıyla göç etmek zorunda kalıp Mardin’in Dargeçit ilçesine yerleşen Kartal ailesinin 14 yaşındaki oğulları Azad Kartal’dan 4 gündür haber alınamıyor.
 • 11:39Terörle Mücadelede Yeni Dönem BaşlıyorTerörle Mücadelede Yeni Dönem Başlıyor"Terörle Mücadele ve Rehabilitasyon Eylem Planı" kapsamında, teröristle etkin mücadele adımları ile terörün zemin bulduğu ekonomik, sosyokültürel ortamı restore etmeye yönelik adımlar eş zamanlı yürütülecek.
 • 18:19Türkiye'nin Kucağında Bir Milyon Suriyeli Çocuk Eğitilmek İçin BekliyorTürkiye'nin Kucağında Bir Milyon Suriyeli Çocuk Eğitilmek İçin Bekliyor"Eski Milli Eğitim Bakanı Necdet Tekin, savaş ortamını terk ederek Türkiye’ye gelen Suriyeli ailelerin 3’te birinin çocuklardan oluştuğunu söyledi.
 • 15:31AK Parti Artuklu İlçe Danışma Meclisi ToplantısıMardin'de AK Parti Artuklu İlçe Danışma Meclisi toplantısı düzenlendi.
 • 11:50Terör Mağduru Öğrenciler, İkinci Yarıyıl Başka İllere GönderilecekTerör Mağduru Öğrenciler, İkinci Yarıyıl Başka İllere GönderilecekBakanlık düğmeye bastı. Cizre, Silopi ve İdil'de okula 1'inci dönem devam edemeyen 8 ve 12'nci sınıf öğrencileri için Batman ve Mardin'de telafi eğitimi programı düzenlendi.
 • 10:48Polis Güvenlik Noktaları İçin Kamulaştırma YapılacakBakanlar Kurulu'nun, 10 ildeki 39 bölgede polis güvenlik noktası oluşturulması amacıyla kamulaştırma çalışmalarına ilişkin kararı, Resmi Gazete'de yayımlandı.
 • 10:3010 İlde Acele Kamulaştırma KararıEmniyet Genel Müdürlüğü, polis güvenlik noktası kurmak amacıyla çoğu Şırnak, Mardin ve Diyarbakır'da olmak üzere 10 ilde acele kamulaştırma yapacak.
 • 13:20İhh'dan Terör Mağduru Vatandaşlara Yardımİnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı, PKK'lı teröristlere yönelik operasyonların sürdüğü bazı il ve ilçelerde ihtiyaç sahiplerine insani yardımda bulunulduğunu bildirdi.
 • 08:13PKK 32 Camide Ezanı SusturduPKK 32 Camide Ezanı SusturduPKK'nın saldırıları nedeniyle Doğu'da birçok cami ve mescitte ibadet yapılamıyor. Diyarbakır, Sur, Mardin, Nusaybin ile Dargeçit ve Cizre'de 32 camide ezanlar sustu.
 • 14:30Telafi Eğitimi 3 Bin 809 Öğrenciyle BaşladıTelafi Eğitimi 3 Bin 809 Öğrenciyle BaşladıGüneydoğu’da çatışmaların şehir merkezlerine taşınması nedeniyle okula gidemeyen öğrenciler için telefi eğitimi başladı.
 • 13:29Terörün Mağduru Öğrencilere Telafi EğitimiMARDİN (AA) - Mardin'de, terör saldırıları nedeniyle eğitimden geri kalan Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) ve Yüksek Öğretime Geçiş Sınavı'na (YGS) girecek öğrencilere yönelik hazırlanan 10 günlük telafi programı başladı.
 • 16:48AKP'den Sur'daki Ailelere YardımAKP'den Sur'daki Ailelere YardımDiyarbakır'ın Sur ilçesinden göç eden vatandaşlara yardım getiren AKP'li 20 kişilik milletvekili heyeti, basın açıklaması yaptı.
 • 15:15Hdp 2. Olağan Büyük KongresiHDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, "Anayasa, mevcut bir yolu yürüyerek ulaşmamız gerektiği bir noktada duruyorsa o yürümemiz gereken yolun mayınlı olmaması lazım, yolun temiz olması lazım. Yani biz anayasaya giden yolda öncelikli olarak temizlik yapmalıyız" dedi.
 • 18:01Diyarbakır Ak Partili Özdağ, Sur'da Silah Sesleri Arasında KonuştuDiyarbakır Ak Partili Özdağ, Sur'da Silah Sesleri Arasında KonuştuAk Partili Özdağ, Sur'da silah sesleri arasında konuştu AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ, sokağa çıkma yasağının sürdüğü Diyarbakır'ın Sur İlçesi'nde silah ve patlama sesleri arasında yaptığı konuşmada, "Biz Türkiye'yiz, imparatorluk bakiyesinin çocukları böyledirler.
 • 16:32Ygs Başvuru Süresi Sur, Dargeçit, Nusaybin,cizre, İdil, Silopi'de Uzatıldı06 Ocak 2016 tarihinde başlayan 2016 Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sistemine (ÖSYS) başvuru işlemleri 21 Ocak 2016 tarihinde tamamlandı.
 • 16:25Sokağa Çıkma Yasağı Uygulanan İlçelerde Ygs Başvuru Süresi UzatıldıÖSYM Yönetim Kurulu, sokağa çıkma yasağı uygulanan Diyarbakır-Sur, Mardin-Dargeçit, Mardin-Nusaybin, Şırnak-Cizre, Şırnak-İdil, Şırnak-Silopi ilçelerinde görevli kamu görevlileri ile buralarda ikamet eden diğer adaylar için Yükseköğretime Geçiş Sınavı'na (YGS) başvuru süresini 10 Şubat 2016'ya kadar uzattı.
 • 16:11Ak Partili Özdağ, Sur'da Silah Sesleri Arasında KonuştuAk Partili Özdağ, Sur'da Silah Sesleri Arasında KonuştuAk Parti Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ, sokağa çıkma yasağının sürdüğü Diyarbakır'ın Sur İlçesi'nde silah ve patlama sesleri arasında yaptığı konuşmada, "Biz Türkiye'yiz, imparatorluk bakiyesinin çocukları böyledirler.
 • 16:06Aa GününGünün öne çıkan gelişmeleri saat 16.00 itibarıyla şöyle: 1- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Akabe Camisi'nde kıldığı cuma namazının ardından çıkışta gazetecilerin sorularını yanıtladı.