SON DAKİKA DATÇA HABERLERİ

Son Dakika Datça Haberleri

 • 12:52Ege'de Yörük Kültürünün Seyirlik Geleneği: "Deve Güreşleri"Ege Bölgesi'ndeki illerde yapılan Yörük kültürünün önemli bir parçası olan geleneksel deve güreşleri, bölge halkı ile yerli ve yabancı turistlerden yoğun ilgi görüyor.
 • 23:43Muğla Sgk'dan Muhasebecilere SeminerMuğla Sgk'dan Muhasebecilere SeminerMuğla genelinde her yıl düzenlenen “Sosyal Güvenlik Uygulamaları ve Son Değişiklikler” konulu eğitim seminerlerine bu yılda devam edildi.
 • 14:41Sette Selfie ÇılgınlığıYeni neslin çılgınlığı, özçekimler, konusu sosyal medyadan beslenen Hesapta Aşk filminde de eğlenceli anlar yaşanmasına neden oldu!
 • 10:41Datça'da Erken BaharDatça'da Erken BaharDatça'da erken bahar Muğla'nın Datça İlçesi, ülke genelinin aksine Şubat'ta bahar mevsimini yaşıyor.
 • 09:07Datça'da Erken BaharDatça'da Erken BaharMuğla'nın Datça İlçesi'nde hava sıcaklığı 18 dereceye yükselirken, ağaçlar çiçek açmaya başladı.
 • 23:31Datça'da Kesilen Kurbanlar Kahramanlara UlaştıDatça'da Kesilen Kurbanlar Kahramanlara UlaştıMuğla’nın Datça ilçesinde kesilen kurbanlar, terörle mücadele eden kahraman polis ve askerlere ulaştı.
 • 12:14Vatan Partili Murat İnce: CHP ve MHP Masadan KalkmalıVatan Partili Murat İnce: CHP ve MHP Masadan KalkmalıVatan Partisi Merkez Karar Kurulu (MKK) üyesi Murat İnce, AK Parti'nin yeni anayasa girişiminin Türkiye'yi bölmeye yönelik olduğunu öne sürerek, CHP ve MHP'nin masadan kalkmaları gerektiğini söyledi.
 • 17:04AK Parti Genel Merkez Teşkilat Başkan Yardımcısı 2'inci Bölge Koordinatörü Elazığ Milletvekili...AK Parti Genel Merkez Teşkilat Başkan Yardımcısı 2'inci Bölge Koordinatörü Elazığ Milletvekili...Ak Parti Genel Merkez Teşkilat Başkan yardımcısı 2’inci Bölge Koordinatörü Elazığ Milletvekili Metin Bulut Bodrum Ak Parti İlçe Teşkilatını ziyaret etti.
 • 16:57AK Parti Teşkilat Başkan Yardımcısı BulutAK Parti Teşkilat Başkan Yardımcısı BulutGörüntü Dökümü: -Metin Bulut'un partiye gelmesi -Bulut'un açıklamaları -Partililerden görüntüler - "Hükümetimiz bir tek sivilin bile burnunun kanamamasını istemektedir.
 • 15:48AK Parti Teşkilat Başkan Yardımcısı Bulut AçıklamasıAK Parti Elazığ Milletvekili ve AK Parti Teşkilat Başkan Yardımcısı Metin Bulut, "Hükümetimiz bir tek sivilin bile burnunun kanamamasını istemektedir.
 • 15:35Muğla Büyükşehir Belediyesi'ne Emıtt Fuarında Büyük İlgiMuğla Büyükşehir Belediyesi'ne Emıtt Fuarında Büyük İlgiMuğla Büyükşehir Belediyesi, bu yıl 20.’si gerçekleştirilen ve Dünyanın en büyük 5 turizm fuarından biri olan ve İstanbul Büyükçekmece Tüyap Fuar Merkezinde gerçekleştirilen Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı EMITT’te ki yerini aldı.
 • 10:59Milas, Muğla'nın En Büyük Üçüncü İlçesi Oldu2015 yılı Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemi sonuçları açıklandı.
 • 10:13Bal ve Badem Üreticileri, Kayıt Dışıyla Mücadele İstediBal ve Badem Üreticileri, Kayıt Dışıyla Mücadele İstediMuğla'nın Datça İlçesi'nde, bal ve badem ürünleri sektörünün aranılan markası haline gelen Sındı Tarımsal Kalkınma Kooperatifi, haksız rekabete yol açan kayıt dışı üretimle mücadele edilmesini istedi.
 • 15:042015'de Muğla'nın Nüfusu 14 Bin Arttı2015'de Muğla'nın Nüfusu 14 Bin ArttıMuğla’nın nüfusu 2015 yılında 14 bin 368 kişi artarak 908 bin 877’e ulaştı.
 • 10:03Kışın Uğramadığı Muğla'da Kartpostallık Görüntüler!Kışın Uğramadığı Muğla'da Kartpostallık Görüntüler!Türkiye'nin büyük bölümü kar ve soğukla mücadele ederken, Muğla sahillerinde gün batımında oluşan görüntüler kartpostallara taş çıkarıyor.
 • 12:15Datça - Kavurmalar O BölgeyeDatça - Kavurmalar O BölgeyeKavurmalar o bölgeye MUĞLA'nın Datça İlçesi'nde, yardımseverlerin bağışlarıyla kesilen kurbanlık koçların etlerinden oluşan kavurmalar, Güneydoğu'daki çatışma bölgelerinde görev yapan güvenlik görevlilerine ulaştırmak üzere yola çıktı.
 • 11:20Güneydoğu'daki Asker ve Polislere Datça'dan KavurmaGüneydoğu'daki Asker ve Polislere Datça'dan KavurmaMuğla'nın Datça İlçesi'nde, yardımseverlerin bağışlarıyla kesilen kurbanlık koçların etlerinden yapılan 600 kilo kavurma, Güneydoğu'daki çatışma bölgelerinde görev yapan asker ve polislere ulaştırılmak üzere yola çıkarıldı.
 • 12:25KomşuKomşu" Tatile de Pazara da GelmediGörüntü Dökümü: -Datça sokaklarından detay görüntü -Datça limanı detay görüntü Datça Belediye Başkanı Gürsel Uçar, açıklaması Datça Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Cemal Demirtaş, açıklaması Datça Su Ürünleri Kooperatifi Başkanı Akif Fidan, açıklaması "Komşu" tatile de pazara da gelmedi Muğla'nın Datça ilçesinde hafta sonları kurulan semt pazarlarına gelip sebzeden meyveye, giyimden ev eşyasına kadar tüm ihtiyaçlarını karşılayan Yunanların sayısı, ülkelerindeki ekonomik kriz nedeniyle düştü Simi Adası'ndan geçmişte yıllık ortalama 5 bin kişinin alışveriş için geldiği Datça'ya geçen yıl sadece 108 kişi geldi Datça Belediye Başkanı Uçar: "Datça turizmde marka bir ilçe. Bu dönem hem Yunanlıların hem de diğer turist gruplarının ziyareti için çalışmalar yapacağız" DURMUŞ GENÇ - Her yıl pazar alışverişi ve diğer ihtiyaçları için Muğla'nın Datça ilçesine gelen Yunanlılar, ülkelerinde yaşanan mali krizden etkilendi.
 • 11:26Komşu" Tatile de Pazara da GelmediHer yıl pazar alışverişi ve diğer ihtiyaçları için Muğla'nın Datça ilçesine gelen Yunanlılar, ülkelerinde yaşanan mali krizden etkilendi.
 • 08:38Küreci; Küreci; "Büyükşehir Yasası Doğru Ellerde Çok Büyük Bir Ümitti"Ak Parti Dalaman İlçe Teşkilatının Ocak Ayı istişare toplantısı İl Başkanı İhsan Küreci’nin katılımı ile yapıldı.
 • 21:18Datça Polisi Terörle Mücadele Kahramanları İçin 30 Kurban KestiDatça Polisi Terörle Mücadele Kahramanları İçin 30 Kurban KestiMuğla Datça’da, İlçe Emniyet Müdürlüğü öncülüğünde düzenlenen kampanya kapsamında terörler mücadele eden güvenlik güçleri için 30 kurban kesildi.
 • 18:01Datça O Bölgedeki Güvenlik Güçleri İçin Datça'da Kurban KesildiDatça O Bölgedeki Güvenlik Güçleri İçin Datça'da Kurban KesildiO bölgedeki güvenlik güçleri için Datça'da kurban kesildi GÜVENLİK güçleri ile PKK'lı teröristler arasında çatışmaların yaşandığı Güneydoğu'da görev yapan asker ve polisler için Muğla'nın Datça İlçe Emniyet Müdürlüğü öncülüğünde kurban kesildi.
 • 17:09Terör Mücadelesindeki Güvenlik Güçleri İçin Datça'da Kurban KesildiTerör Mücadelesindeki Güvenlik Güçleri İçin Datça'da Kurban KesildiGüvenlik güçleri ile PKK'lı teröristler arasında çatışmaların yaşandığı Güneydoğu'da görev yapan asker ve polisler için Muğla'nın Datça İlçe Emniyet Müdürlüğü öncülüğünde kurban kesildi.
 • 17:04Terörle Mücadele Eden Güvenlik Güçleri İçin Kurban KesildiDatça ilçesinde, PKK terör örgütüne karşı mücadele veren güvenlik güçlerine moral vermek amacıyla kurban kesildi.
 • 14:34Memleketi Kar, Bodrum'u Papatyalar KapladıMemleketi Kar, Bodrum'u Papatyalar KapladıTüm yurdu etkisi altına soğuk hava ve kar yağışı Bodrum’da da sıcaklığın düşmesine neden olurken, kırlar papatyalarla beyaza büründü.
 • 17:00Büyükşehir'in Çiftçilere Desteği Devam EdiyorBüyükşehir'in Çiftçilere Desteği Devam EdiyorMuğla Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı “Katma Değeri Yüksek Alternatif Tarım Ürünleri” projesi kapsamında Datça ve Marmaris’ten sonra Milas İlçesindeki çiftçilere de patates tohumu dağıtımı gerçekleştirdi.
 • 09:58İsmail Hacıoğlu, 1 Yıl Sonra Boşandığı Ay Evleniyorİsmail Hacıoğlu, 1 Yıl Sonra Boşandığı Ay EvleniyorOyuncu Vildan Atasever ile evliliğini 2015 Ocak'ta bitiren İsmail Hacıoğlu, tam bir yıl sonra dansçı Duygu Kaya Kumarki ile ocak ayında evleniyor
 • 00:14Muğla'nın Kırsal Potansiyeli AraştırılıyorMuğla'nın Kırsal Potansiyeli AraştırılıyorMuğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Sosyoloji Bölüm Başkanı Prof. Dr. Muammer Tuna’nın yürütücülüğünde 8 ilçede üç ay sürecek ‘Muğla’nın Kırsal Kalkınma Potansiyelinin Belirlenmesi’ projesinin saha çalışmaları devam ediyor.
 • 09:54Turistik Mahallenin Çöpçü MuhtarıTuristik Mahallenin Çöpçü MuhtarıTürkiye’nin 10 Sakin Kentinden (Citteslow) birisi olan Gökova Körfezi’nin uç noktasındaki Ula’nın turistik Akyaka mahallesinin muhtarı Ferudun Özsoy, mahallenin hem muhtarlığını, hem de çöp kamyonu şoförlüğünü yapıyor.
 • 01:38Başkan Uçar, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü KutladıBaşkan Uçar, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü KutladıDatça Belediye Başkanı Gürsel Uçar, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nde ilçede görev yapan ulusal ve yerel basın kuruluşu temsilcileriyle bir araya geldi.
 • 21:16Dolandırılan İş Adamı Aracını Uçurumdan AttıDolandırılan İş Adamı Aracını Uçurumdan AttıMuğla'nın Marmaris İlçesi'nde, iş adamı Volkan Dimişgil dolandırıldığı için öfkelenince otomobili uçurumdan aşağı yuvarladı.
 • 21:07Marmaris Dolandırılan İş Adamı Aracını Uçurumdan AttıMarmaris Dolandırılan İş Adamı Aracını Uçurumdan AttıDolandırılan iş adamı aracını uçurumdan attı Muğla'nın Marmaris İlçesi'nde, iş adamı Volkan Dimişgi dolandırıldığı için öfkelenince otomobili uçurumdan aşağı yuvarladı.
 • 13:35Dolandırıcılara Öfkelenen İş Adamı, Otomobilini Uçuruma YuvarladıDolandırıcılara Öfkelenen İş Adamı, Otomobilini Uçuruma YuvarladıMuğla'da iş adamı Volkan Dimişgi, dolandırılınca öfkelenerek 60 bin lira değerindeki aracını uçurumdan aşağı attı. İş adamı olayı arkadaşının cep telefonuna kaydettirdi.
 • 16:23Kurul Talepleri ReddettiKurul Talepleri ReddettiMuğla Mahalli Çevre Kurulu 30 Aralık’ta yaptığı toplantının kararlarını açıkladı.
 • 14:29Limanda Tekne NöbetiLimanda Tekne NöbetiDatça'da gece yarısı başlayan ve bu sabah etkisini arttıran kuvvetli fırtına, limanda teknesi bulunan balıkçıları zor durumda bıraktı.
 • 14:21Datça - Limanda Tekne NöbetiDatça - Limanda Tekne NöbetiLimanda tekne nöbeti MUĞLA'nın Datça İlçesi'nde gece yarısı başlayan ve sabah etkisini daha da arttıran kuvvetli fırtına, limanda teknesi bulunan balıkçılara zor anlar yaşattı.
 • 14:30Ege'nin Kadın Balıkçıları Çanakkale'de BuluşacakEge'nin Kadın Balıkçıları Çanakkale'de BuluşacakAkdeniz Koruma Derneği tarafından yürütülen "Ege’nin Kadın Balıkçıları" projesi kapsamında Bozburun, Taşlıca, Söğüt, Datça-Karaköy, Kızlan ve Datça Merkez’de, ekmeğini denizden kazanan 40 kadın balıkçı bugün Marmaris Belediyesi’nin destekleriyle Çanakkale Biga’ya hareket etti.
 • 14:41Muğla'da Çiftçilere Tohum DesteğiMuğla'da Çiftçilere Tohum DesteğiMuğla'nın Marmaris ve Datça ilçelerinde, daha kaliteli ve verimli ürün almalarını sağlamak için çiftçilere patates tohumu dağıtılıyor.
 • 13:40Datça Kaymakamı Trafik Kazasında YaralandıDatça Kaymakamı Trafik Kazasında YaralandıMuğla’nın Datça İlçesi Kaymakamı Vehbi Bakır, makam aracıyla Marmaris’e giderken trafik kazası geçirdi.
 • 13:36Datça Kaymakamı Bakır, Kazada YaralandıDatça Kaymakamı Bakır, Kazada YaralandıMarmaris'te 3 aracın karıştığı zincirleme trafik kazasında, Datça Kaymakamı Vehbi Bakır, makam şoförü Haşmet Kardeş ve diğer araçlardan birinde bulunan 2 kişi yaralandı.
 • 13:30Datça Kaymakamı Bakır Kazada YaralandıDatça Kaymakamı Bakır Kazada YaralandıDatça Kaymakamı Bakır kazada yaralandı MUĞLA'nın Marmaris İlçesi'nde, üç aracın karıştığı zincirleme trafik kazasında, Datça Kaymakamı Vehbi Bakır, makam şoförü Haşmet Kardeş ve diğer araçlardan birinde bulunan iki kişi yaralandı.
 • 13:15Datça Kaymakamı Bakır, Kazada YaralandıMarmaris'te meydana gelen trafik kazasında, Datça Kaymakamı Vehbi Bakır ve makam şoförü yaralandı.
 • 11:19Umuda Yolculukları "Turizm Cenneti"Nde Dramla Son BulduSuriyeli 3 yaşındaki Aylan Kurdi'nin cansız bedeninin kıyıya vurduğu Muğla'nın Bodrum ilçesinde, geçen yıl Avrupa'da yaşama hayaliyle denize açılan sığınmacı ve göçmenlerden çoğunluğu çocuk ve kadınlardan oluşan 84'ü yaşamını yitirdi, 13 bin 580'ü ise boğulmak üzereyken kurtarıldı.
 • 17:57Milletvekili Öztürk, Yeni Yılın İlk Gününde Vatandaşları DinlediAK Parti Muğla Milletvekili Nihat Öztürk, Marmaris ilçesinde vatandaşlarla biraraya geldi.
 • 16:49Datça Yeni Yılı Coşkuyla KarşıladıDatça Yeni Yılı Coşkuyla KarşıladıMuğla’nın Datça ilçesi, yeni yılı her yıl olduğu gibi Cumhuriyet Meydanı’nda coşkuyla karşıladı.
 • 15:14Ege Sahillerinde 2015'te Kaçak Göçmen Rekoru KırıldıEge Denizi'nde 2015 yılında umut yolculuğuna çıkan mültecilerin sayısı ürkütücü boyutlara ulaştı.
 • 12:40Organizatörler TutuklandıOrganizatörler TutuklandıMuğla’da deniz yoluyla artan insan kaçakçılığına karşı bugüne yakalanan organizatörler içinde tek dosya ve tek seferde en fazla tutuklama gerçekleşti.
 • 11:56Beş İlde Göçmen Kaçakçılığı Operasyonu: 11 Tutuklamaİstanbul, İzmir, Hatay, Kocaeli ve Muğla'nın Datça ilçesinde, göçmen kaçakçılığı yaptığı öne sürülen zanlılara yönelik operasyonda gözaltına alınarak adliyeye sevk edilen ikisi yabancı 11 zanlı tutuklandı.
 • 02:29Muğla- Datça'da İnsan Kaçakçılığına 11 TutuklamaMuğla- Datça'da İnsan Kaçakçılığına 11 TutuklamaMuğla'nın Datça İlçesi'nde, göçmen kaçakçılığı olayına yönelik beş ilde eş zamanlı olarak gerçekleştirilen operasyonlarda, organizatör oldukları iddiasıyla gözaltına alınarak mahkemeye sevk edilen 11 şüpheli tutuklandı.
 • 02:16Datça'da İnsan Kaçakçılığına 11 TutuklamaDatça'da İnsan Kaçakçılığına 11 TutuklamaMuğla'nın Datça İlçesi'nde, göçmen kaçakçılığı olayına yönelik beş ilde eş zamanlı olarak gerçekleştirilen operasyonlarda, organizatör oldukları iddiasıyla gözaltına alınarak mahkemeye sevk edilen 11 şüpheli tutuklandı.