SON DAKİKA DATÇA HABERLERİ

Son Dakika Datça Haberleri

 • 12:09Umuda Yolculuğun Turizmin Gölgesindeki Umuda Yolculuğun Turizmin Gölgesindeki "Acı Yüzü"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Botları denize atan kaçaklar, - Kaçakların denizde kaybolması, - Helikopter ve Sahil Güvenlik botlarından görüntü, - Kaçakların yakalanması, Umuda yolculuğun turizmin gölgesindeki "acı yüzü"- İç karışıklık ya da savaş nedeniyle Suriye, Myanmar, Afganistan, Filistin, Irak gibi ülkelerden kaçan ve daha iyi bir yaşam için Avrupa'ya ulaşmaya çalışan kaçakların en sık kullandığı güzergahlardan biri Muğla- "Umuda yolculuk" için kişi başı bin-2 bin dolar ödeyen kaçaklardan çoğu hayaline kavuşamadan hayatını kaybediyor- Muğla Valisi Çiçek: - "Bu kişilerin daha iyi bir ortamda yaşamlarını sürdürebilmeleri için çalışma başlattık. İlk etapta Bodrum Kaymakamlığı, Göç İdaresi, Belediye, Jandarma ve sağlık ekiplerinden oluşan bir komisyon bölgede yaşayanları tespit edecek" DURMUŞ GENÇ - ALİ BALLI - Muğla ve denize kıyısı bulunan turistik ilçeleri, iç karışıklık ya da savaş yaşanan ülkelerden kaçarak daha iyi bir yaşam için Avrupa'ya gitmek isteyen kaçakların en yoğun kullandığı güzergahlar arasında yer alıyor.
 • 11:27Umuda Yolculuğun Turizmin Gölgesindeki "Acı Yüzü"ALİ BALLI - Muğla ve denize kıyısı bulunan turistik ilçeleri, iç karışıklık ya da savaş yaşanan ülkelerden kaçarak daha iyi bir yaşam için Avrupa'ya gitmek isteyen kaçakların en yoğun kullandığı güzergahlar arasında yer alıyor.
 • 12:31Datça'da Uyuşturucu Hap OperasyonuDatça'da Uyuşturucu Hap OperasyonuMuğla’nın Datça ilçesinde polisin düzenlediği operasyonda, yat limanında uyuşturucu hap satışı yapan bir şüpheli suçüstü yakalandı.
 • 12:25114 Noktada Su Kalitesi İnceleniyor114 Noktada Su Kalitesi İnceleniyorMuğla Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ekipleri Muğla’nın tüm su kaynaklarında su kalitesi ölçümlerini sürdürüyor.
 • 12:09Sahte Savcı, Bankada YakalandıSahte Savcı, Bankada YakalandıMuğla'nın Datça İlçesi'nde, telefonla aradığı yaşlı bir kadını, kendisini 'savcı' olarak tanıtarak 47 bin lira dolandırdığı öne sürülen 32 yaşındaki S.E., parayı almak için gittiği banka şubesinde polis tarafından yakalandı.
 • 11:59Suçüstü Yakalanan Uyuşturucu Satıcısı TutuklandıSuçüstü Yakalanan Uyuşturucu Satıcısı TutuklandıMuğla'nın Datça İlçesi'nde, uyuşturucu hap satarken polis tarafından suçüstü yakalanan bir kişi tutuklandı.
 • 22:48Datça AK Parti Kadın Kollarında Sema Ören DönemiDatça AK Parti Kadın Kollarında Sema Ören DönemiAK Parti Kadın Kolları Datça İlçe Başkanı Tuba Çolakoğlu Öneren’in istifa etmesinin ardından bu göre Sema Ören atandı.
 • 11:37Gökova Körfezi'nde 14 Metrelik Yelkenli Tekne BattıGökova Körfezi'nde 14 Metrelik Yelkenli Tekne BattıMuğla'nın Datça İlçesi açıklarında 14 metrelik ahşap tekne, alabora olup battı.
 • 17:22Bodrum Ege'de Kaçak Göçmen DehşetiBodrum Ege'de Kaçak Göçmen DehşetiDatça'da denize açılan Suriyeli kaçaklar ile organizatörler arasında Sömbeki (Simi) Adası'na 1 mil kala kavga çıktı.
 • 13:10Ege'de Kaçak Göçmen DehşetiEge'de Kaçak Göçmen DehşetiDatça'da denize açılan Suriyeli kaçaklar ile organizatörler arasında Sömbeki (Simi) Adası'na 1 mil kala kavga çıktı.
 • 21:43Çanakkale - 45 Dakikada Avrupalı OldularÇanakkale - 45 Dakikada Avrupalı Oldular45 dakikada Avrupalı oldular Çanakkale sahillerinden lastik botlarla yasa dışı yollardan Yunanistan'ın Midilli Adası'na geçmeyi başaran kaçak göçmenler 45 dakikada Avrupalı oluyor.
 • 17:45Marmaris'te 119 Suriyeli Kaçak Göçmen YakalandıMarmaris'te 119 Suriyeli Kaçak Göçmen YakalandıMuğla’nın Marmaris ve Datça ilçelerinde Sahil Güvenlik ekipleri 119 kaçak göçmeni kurtardı.
 • 17:06Denizde Yakalanan Kaçak Göçmen 40 Bine DayandıDenizde Yakalanan Kaçak Göçmen 40 Bine DayandıSahil Güvenlik Komutanlığı'nın Ege Denizi'nde mülteci kaçakçılığına yönelik yürüttüğü mücadelede son üç günde 1917 kaçak göçmenin yakalandığı bildirildi.
 • 13:20Datça-symi Dostluk Yüzüşü İptalDatça-symi Dostluk Yüzüşü İptalDatça Belediyesi’nin Yunanistan’ın Symi adası ile düzenlediği ‘Dostluk Yüzüşü’ etkinliği başta olmak üzere konser ve eğlenceler iptal edildi.
 • 12:59Köy Tiyatroları Urla'da BuluşacakYunanistan ve Bulgaristan'dan da köy tiyatro ekiplerinin katılacağı "Köy Tiyatroları Urla'da Buluşuyor" şenliği, 29-31 Ağustos'ta yapılacak.
 • 19:19Ege'de 8 Ayda 38 Bin Göçmen KurtarıldıEge'de 8 Ayda 38 Bin Göçmen KurtarıldıSahil Güvenlik Komutanlığı tarafından Ege denizinde 01 Ocak-24 Ağustos 2015 tarihleri arasında bin 48 arama kurtarma operasyonu gerçekleştirildi.
 • 19:10Ege Denizi'nde 4 Günde 768 Kaçak KurtarıldıSahil Güvenlik Ege Bölge Deniz Komutanlığı ekipleri Balıkesir, Muğla, Aydın, İzmir ve Çanakkale'de gerçekleştirdiği 23 arama kurtarma harekatında 768 kaçağı kurtardı, 2 kişinin cesedine ulaştı.
 • 17:42Ege Denizi'nde Can PazarıEge Denizi'nde Can PazarıTürkiye üzerinden Yunanistan’a kaçak olarak geçmek isteyen bir grup Suriyelinin bindiği teknenin alabora olması sebebiyle adeta can pazarı yaşandı.
 • 17:29Faciayı Türk Sahil Güvenlik Ekibi ÖnlediFaciayı Türk Sahil Güvenlik Ekibi ÖnlediSahil Güvenlik Ege Bölgesi Komutanlığı ekipleri, 21-24 Ağustos tarihlerinde yaptığı 23 arama kurtarma harekatında denizin ortasında 783 göçmeni boğulmaktan kurtarırken, iki sığınmacının cansız bedeni denizden çıkarıldı.
 • 17:13Kaçak Teknesi Battı: 3 Ölü (2)Kaçak Teknesi Battı: 3 Ölü (2)Can PAZARININ GÖRÜNTÜSÜ Çanakkale'nin Ayvacık İlçesi açıklarında dün akşam saatlerden batan mülteci teknesinde 70 kaçağın kurtarılma görüntüleri Sahil Güvenlik Komutanlığı tarafından medyaya verildi.
 • 17:07İzmir Can Pazarının Görüntüsüİzmir Can Pazarının GörüntüsüÇanakkale'nin Ayvacık ilçesi açıklarında dün akşam saatlerden batan mülteci teknesinde 70 kaçağın kurtarılma görüntülerini Sahil Güvenlik Komutanlığı paylaştı.
 • 15:29Sahil Güvenlik 783 Göçmeni Ölümden KurtardıSahil Güvenlik ekipleri, Ege Denizi’nde son dört günde müdahale ettikleri 23 ayrı olayda 783 göçmeni ölümden kurtardı.
 • 14:07Mta Selen Botu Mudanya'da Sismik Çalışmalar YapıyorMta Selen Botu Mudanya'da Sismik Çalışmalar YapıyorHassas bölgelerdeki fayları yakın takibe alan MTA Selen araştırma gemisi Bursa'nın Mudanya ilçesi sahilinde araştırmalarını sürdürüyor.
 • 13:50Datça Plaj Voleybol Turnuvası Sona ErdiDatça Plaj Voleybol Turnuvası Sona ErdiMuğla Büyükşehir Belediyesi ile Datça Belediyesi tarafından düzenlenen ve organizasyonunu Datça Kent Konseyi’nin üstlendiği 3. Datça Plaj Voleybol Turnuvası sona erdi.
 • 13:30Mta Gemisi Mudanya'daMta Gemisi Mudanya'daHassas bölgelerdeki fayları yakın takibe alan MTA Selen gemisi Mudanya’da araştırmalarını sürdürüyor.
 • 13:04Datça'da Sahile İzmarit Atanlara İlginç MesajDatça'da Sahile İzmarit Atanlara İlginç MesajDatça’da sahil ve kumsalların temiz kalması amacıyla çeşitli kurum ve kuruluşlar öncülüğünde ‘sahilime izmarit atma’ etkinliği düzenlendi.
 • 11:52Hıfzı Topuz ve Ataol Behramoğlu'na Yaşam Boyu Onur ÖdülüHıfzı Topuz ve Ataol Behramoğlu'na Yaşam Boyu Onur ÖdülüDatça'da Türk edebiyatının iki büyük ustası Hıfzı Topuz ve Ataol Behramoğlu'na, 'Uluslararası Knidos Kültür ve Sanat Akademisi' (UKKSA) tarafından, 'Yaşam Boyu Onur Ödülü' verildi.
 • 11:26Datça'da İzmaritsiz Sahil KampanyasıDatça'da İzmaritsiz Sahil KampanyasıMuğla'nın Datça İlçesi'nde, sahillere izmarit atılmasını önlemek ve temiz plajlarda güneşlenmek amacıyla, 'Kumsalıma İzmarit Atma' kampanyası düzenlendi.
 • 11:14Kamil Resa Alsaran Manş'ı İki Kez Geçen Üçüncü Yüzücümüz OlduKamil Resa Alsaran Manş'ı İki Kez Geçen Üçüncü Yüzücümüz OlduYüzücülerin Everest'i olarak kabul edilen Manş Denizi'nde birçok ilke imza atan İstanbul'lu yüzücümüz Kamil Resa Alsaran (54), 18 saat 1 dakika 49 saniyede Manş'ı ikinci kez geçerek Erdal Acet ve Ersin Aydın'dan sonra Manş'ı iki kez geçen üçüncü yüzücümüz oldu.
 • 11:07Kamil Resa Alsaran Manş'ı İki Kez Geçen Üçüncü Yüzücümüz OlduKamil Resa Alsaran Manş'ı İki Kez Geçen Üçüncü Yüzücümüz OlduKamil Resa Alsaran Manş'ı iki kez geçen üçüncü yüzücümüz oldu Kamil Resa Alsaran Fransa sahillerine ayak bastığında yatta yanından ayırmadığı Atatürk bayrağına sarılıp plajda namaz kılarak Allaha şükretti 10 yaşındaki Fransız çocuk ıssız plajda namaz kılan Kamil Resa Alsaran'ın yanına gelip onu tebrik etti Faruk ZABCI/DOVER, (DHA)(Fotoğraflı) Yüzücülerin Everest'i olarak kabul edilen Manş Denizi'nde birçok ilke imza atan İstanbul'lu yüzücümüz Kamil Resa Alsaran (54), 18 saat 1 dakika 49 saniyede Manş'ı ikinci kez geçerek Erdal Acet ve Ersin Aydın'dan sonra Manş'ı iki kez geçen üçüncü yüzücümüz oldu.
 • 01:53Datça'da Çıkan Yangında 4 Hektar Zeytinlik ve Makilik Alan Zarar GördüDatça'da Çıkan Yangında 4 Hektar Zeytinlik ve Makilik Alan Zarar GördüMuğla'nın Datça İlçesi'nde çıkan yangında 4 hektar zeytinlik ve makilik alan zarar gördü.
 • 01:09Datça'da 4 Hektar Zeytinlik ve Makilik Alan Kül OlduDatça'da 4 Hektar Zeytinlik ve Makilik Alan Kül OlduMuğla'nın Datça İlçesi'nde çıkan yangında 4 hektar zeytinlik ve makilik alan zarar gördü.
 • 00:11Kanser Hastalarına Destek İçin Manş Denizi'nde YüzdüKanser Hastalarına Destek İçin Manş Denizi'nde YüzdüKanser hastalarına destek için İngiltere’den Fransa kıyılarına Manş Denizi’nde çift yönlü yüzmek isteyen 54 yaşındaki Kamil Reşa Alsaran, olumsuz hava şartları nedeniyle amacına ulaşamadı.
 • 16:18Botları Batan Kaçaklara Tekne Turundakiler Yardım EttiBotları Batan Kaçaklara Tekne Turundakiler Yardım EttiGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Sahil Güvenlik teknesinin limana yaklaşması- Kaçakları kurtaran teknenin limana yanaşması- Kaçakların tekneden indirilmesi- Tekne kaptanı Sedat Taşkıran'ın açıklaması Botları batan kaçaklara tekne turundakiler yardım etti- Datça'da Yunanistan'a gitmeye çalışan 11 Suriyeli, bindikleri şişme botun batması üzerine günübirlik tura çıkan teknedeki tatilciler tarafından kurtarıldı Datça ilçesinde yasa dışı yollarla Yunanistan'a gitmeye çalıştıkları belirlenen 11 kişi, boğulmak üzereyken kendilerini fark eden tatilciler tarafından son anda kurtarıldı.
 • 15:41Botları Batan Kaçaklara Tekne Turundakiler Yardım EttiDatça ilçesinde yasa dışı yollarla Yunanistan'a gitmeye çalıştıkları belirlenen 11 kişi, boğulmak üzereyken kendilerini fark eden tatilciler tarafından son anda kurtarıldı.
 • 11:56Turist Sayısında Arayı KapatıyorTurist Sayısında Arayı KapatıyorGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Sahil ve plajlardan detay, - Turizm aktiviteleri detay, - Muğla Valisi Amir Çiçek açıklaması, Muğla turist sayısında arayı kapatıyor- Türkiye'nin bin 484 kilometre ile en uzun kıyı şeridine sahip ili olan Muğla'ya gelen turist sayısı, yılın 7 aylık bölümünde 1 milyon 653 bin oldu- Muğla Valisi Çiçek: - "Sezon başlangıcındaki yüzde 10'lar seviyesindeki düşüş, yüzde 5'lere geriledi"- "Özellikle Ramazan Bayramı'ndan sonra Muğla ve ilçelerindeki turistik tesislerden yararlanan yerli ve yabancı turist sayısı arttı.
 • 11:20Muğla Turist Sayısında Arayı KapatıyorTürkiye'nin bin 484 kilometre ile en uzun kıyı şeridine sahip ili olan Muğla'ya bu yılın Ocak-Temmuz döneminde gelen turist sayısı 1 milyon 653 bine ulaştı.
 • 22:14Datça CHP'ye Geçici Yönetim AtandıDatça CHP'ye Geçici Yönetim AtandıCHP Datça İlçe Teşkilatı’nda yönetim kurulunun istifa etmesinin ardından genel merkez tarafından beş kişilik geçici yönetim atandı.
 • 15:15Büyükşehirden Zabıta Koordinasyon ToplantısıBüyükşehirden Zabıta Koordinasyon ToplantısıMuğla Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığı tarafından İlçe Zabıta Müdürlerinin katılımı ile 6’ıncı Zabıta Koordinasyon Toplantısı düzenlendi.
 • 12:04Boşandığı Eşine Aşkı Uğruna Zirvede Ölümü BekliyorBoşandığı Eşine Aşkı Uğruna Zirvede Ölümü BekliyorMuğla'nın Datça İlçesi'nde, inşaatlarda boyacılık ve tadilat işleri yaparak geçimini sağlayan 52 yaşındaki Sadettin Özlük, aşkı uğruna çıktığı Kocadağ'ın zirvesinde, çadır kurup ölümü beklemeye başladı.
 • 10:41Composer Fazıl Say Continues Summer ConcertsComposer Fazıl Say Continues Summer ConcertsRenowned composer and pianist Fazıl Say is continuing his series of summer concerts in southern Turkey, where he is due to be on stage tonight at the Datça Open Air Theater, performing works from his album "Say Plays Say." Commissioned last year by the 10th D-Marin Turgutreis International Classical.
 • 21:44Datça CHP'de Seçim Yenilgisi İstifa GetirdiDatça CHP'de Seçim Yenilgisi İstifa GetirdiCHP Datça İlçe Teşkilatı’nda yaptığı delege seçimleri sonucu çoğunluğu kaybeden mevcut yönetim görevi bıraktı.
 • 23:08Kos Adası Yerine Datça'ya BırakıldılarKos Adası Yerine Datça'ya BırakıldılarYunanistan’ın Kos Adası’na gitmek için İstanbul’da organizatörlere bin dolar ödeyen 33 kaçak göçmen, Muğla’nın Datça ilçesinde kaderlerine terk edildi.
 • 13:54Kaçak OperasyonuKaçak OperasyonuGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Kaçaklardan görüntü Muğla'da kaçak operasyonu- Datça ilçesinde yasa dışı yollarla Yunanistan'a gitmeye çalışan 33 Suriyeli, bindikleri lastik bot su alınca çıktıkları karada yakalandı Datça ilçesinde yasa dışı yollarla Yunanistan'a gitmeye çalıştıkları belirlenen 33 kişi yakalandı.
 • 12:06Muğla'da Kaçak OperasyonuDatça ilçesinde yasa dışı yollarla Yunanistan'a gitmeye çalıştıkları belirlenen 33 kişi yakalandı.
 • 11:27Kos Adası Diye Datça'ya ÇıktılarKos Adası Diye Datça'ya ÇıktılarMuğla'nın Datça İlçesi'nde, yasa dışı yollardan Yunanistan'ın Kos Adası'na geçmeye çalıştıkları belirlenen Suriye uyruklu 33 kaçak yakalandı.
 • 00:29Datça'da Trafik Kazası: 2 Ağır YaralıDatça'da Trafik Kazası: 2 Ağır YaralıMuğla’nın Datça ilçesinde meydana gelen motosiklet kazasında iki genç ağır yaralandı.
 • 15:19Sahil Güvenlik Ekipleri 495 Göçmeni KurtardıSahil Güvenlik Komutanlığı'nca icra edilen arama kurtarma faaliyeti sonucunda toplam 495 göçmen deniz üzerindeyken kurtarıldı.
 • 14:55Datça - Kaçakların Umuda Yolculuğu Başlamadan BittiDatça - Kaçakların Umuda Yolculuğu Başlamadan BittiKaçakların umuda yolculuğu başlamadan bitti MARMARİS'ten kaçak yollarla yurt dışına çıkmaya çalışan yaklaşık 50 kaçağın içinde bulunduğu lastik bot, denizde fazla açılamadan kayalıklara çarparak battı.
 • 17:22Türk Sahil Güvenlik Ekipleri Yine Yüzlerce Hayat KurtardıTürk Sahil Güvenlik Ekipleri Yine Yüzlerce Hayat KurtardıSahil Güvenlik ekiplerinin düzensiz göç faaliyetlerini önleme amacıyla düzenlediği operasyonlar aralıksız devam ediyor.