SON DAKİKA DATÇA HABERLERİ

Son Dakika Datça Haberleri

 • 13:02AK Parti Muğla Milletvekili Öztürk AçıklamasıAK Parti Muğla Milletvekili Nihat Öztürk, "Büyükşehirle veya CHP ile bir problemim yok. Yeter ki proje üretsinler, takıldıkları yerde gelsinler, destek olalım ama böyle bir şey yok. Biz kimseyle kavga da etmek istemiyoruz ama kimsenin de 'Muğla CHP'nin kalesidir' algısını yaymasına izin vermeyeceğiz.
 • 12:01Datçalılar Yat Limanı İnşaatının Tamamlanmasını BekliyorDatçalılar Yat Limanı İnşaatının Tamamlanmasını BekliyorMuğla'nın Datça Belediye Başkanı Gürsel Uçar, kentte dört yıl önce yap- işlet- devret modeliyle yapımına başlandığını ve son üç yıldır tek bir çivinin bile çakılamadığını belirttiği yat limanı inşaatının bitirilmesi için yetkililere çağrıda bulundu.
 • 11:23Datça'da Yarım Kalan Yat Limanı TepkisiDatça'da Yarım Kalan Yat Limanı TepkisiDatça'da yarım kalan yat limanı tepkisiMUĞLA'nın Datça Belediye Başkanı Gürsel Uçar, kentte dört yıl önce yap-işlet-devret modeliyle yapımına başlandığını ve son üç yıldır tek bir çivinin bile çakılamadığını belirttiği yat limanı inşaatının bitirilmesi için yetkililere çağrıda bulundu.
 • 10:20Muğla'da Jeotermal Kaynak Sahası İhalesiMuğla Valiliği Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı, 13 jeotermal kaynak sahasını "açık teklif usulü" ile ihale edecek.
 • 23:22Sekreterden CHP'ye İcraCHP Datça İlçe Başkanlığı'nda görev yaparken 9 yıl önce işten çıkartılan sekreter Esen Döner, kıdem ve ihbar tazminatı ile yıllık izin ücreti gibi alacakları nedeniyle icra kararı çıkarttı.
 • 17:27CHP'de İşten Atılan Sekretere Öztürk'ten DestekCHP'de İşten Atılan Sekretere Öztürk'ten DestekAK Parti Muğla Miletvekili Nihat Öztürk, CHP Datça İlçe Başkanlığı’nda sekreter olarak çalışırken işten haksız yere çıkartılan çalışanın 9 yıldır alacaklarının CHP tarafından ödenmediğini iddia etti.
 • 16:08Milletvekili Öztürk: Emekten Bahsedenler, Emekçiyi Mağdur EdiyorAK Parti Muğla Milletvekili Nihat Öztürk, CHP Datça İlçe başkanlığında sekreter olarak çalışırken işten haksız yere çıkartılan çalışanın, 9 yıldır alacaklarının ödenmediğini söyledi.
 • 12:43Güney Ege'nin Plajları "Mavi Bayrak"LandıTürkiye'nin bin 484 kilometre ile en uzun kıyı şeridine sahip, doğal güzellikleriyle ünlü turizm merkezlerinin içinde bulunduğu Muğla'da 120 mavi bayraklı plaj, turistlerin en önemli tercihleri arasında yer alıyor.
 • 07:02Marmaris Polisinden 'Huzur ve Güven' DenetimiMarmaris Polisinden 'Huzur ve Güven' DenetimiMarmaris İlçe Emniyet Müdürü Ertan Sarıkaya koordinasyonunda, her hafta tekrarlanacağı belirtilen ve ilki gerçekleştirilen Huzur ve güven adı altında genel asayiş denetimi yapıldı.
 • 04:06Marmaris Polisinden 'Huzur ve Güven' DenetimiMarmaris Polisinden 'Huzur ve Güven' DenetimiMarmaris İlçe Emniyet Müdürü Ertan Sarıkaya koordinasyonunda, her hafta tekrarlanacağı belirtilen ve ilki gerçekleştirilen "Huzur ve güven" adı altında genel asayiş denetimi yapıldı.
 • 16:54Ayrı Yaşadığı Eşi ile Eşinin Erkek Arkadaşını Öldürüp Kaçan Zanlı YakalandıAyrı Yaşadığı Eşi ile Eşinin Erkek Arkadaşını Öldürüp Kaçan Zanlı YakalandıMuğla'nın Marmaris İlçesi'nde, ayrı yaşadığı eşi 30 yaşındaki Damla Ölmez ile eşinin aynı yaştaki erkek arkadaşı Talip Kozak'ı konuşmak için gittikleri ormanlık alanda av tüfeğiyle öldürüp kaçan balıkçı 46 yaşındaki A.Ö. jandarma tarafından yakalandı.
 • 09:56Oltayla 28 Kiloluk Kemani Balığı YakaladıOltayla 28 Kiloluk Kemani Balığı YakaladıMuğla'nın Marmaris İlçesi'nde amatör balıkçı İlker Lökçü'nün oltayla yakaladığı vatoz soyundan gelen ve halk arasında 'kemani balığı' olarak bilinen 1.67 metre boyunda 28 kilo 600 gram ağırlığındaki köpekbalığı ilgi odağı oldu.
 • 09:58Datça Geleceğin Sanatçıları YetişiyorDatça Geleceğin Sanatçıları YetişiyorGeleceğin sanatçıları yetişiyorMUĞLA'nın Datça İlçesi'nde, bir grup sanatsever tarafından altı yıl önce imece usulü kurulan Uluslararası Knidos Kültür ve Sanat Akademisi'nde (UKKSA), resim ve seramik kurslarına katılan geleceğin sanatçılarına törenle sertifikaları verildi.
 • 11:39Görünce 'Türkiye'de miymiş' Diyeceğiniz 15 Gizli Tatil CennetiTürkiye'nin saklı cennetleri... Buraları görmeden ölmeyin!
 • 09:37Denizde, Karada Yaz OkuluDenizde, Karada Yaz OkuluAyrıca bu tür etkinliklerin çocukların her açıdan gelişimi için önemli katkıları olduğu da uzmanlar tarafından sürekli dile getiriliyor.
 • 18:20Datça'da Alevler 1 Hektar Kızılçam Ormanını Küle ÇevirdiDatça'da Alevler 1 Hektar Kızılçam Ormanını Küle ÇevirdiDatça'da alevler 1 hektar kızılçam ormanını küle çevirdiMUĞLA'nın Datça İlçesi'nde bugün öğle saatlerinde iki GSM şirketine ait trafodan çıktığı ileri sürülen orman yangınında, 1 hektarlık alandaki kızılçam ağaçları küle döndü.
 • 17:50Datça'da Alevler 1 Hektar Kızılçam Ormanını Küle ÇevirdiDatça'da Alevler 1 Hektar Kızılçam Ormanını Küle ÇevirdiMuğla'nın Datça İlçesi'nde, iki GSM şirketine ait trafodan çıktığı ileri sürülen orman yangını, havadan ve karadan yapılan müdahale ile yaklaşık iki saatte güçlükle söndürüldü.
 • 15:05Datça'da Orman YangınıMuğla'nın Datça ilçesi'nde Mesudiye Mahallesi'ndeki ormanlık alanda bugün saat 14.00 sıralarında yangın çıktı.
 • 10:06Datça'ya Dev Balık HeykeliDatça'ya Dev Balık HeykeliMuğla'nın Datça İlçesi'ndeki bir parka yerleştirilen mermerden yapılmış dev balık heykeli büyük ilgi çetki. Heykeltraş Halil İbrahim Sever, mermerden yontulmuş balık heykelinin dünyaki en büyüklerden biri olduğunu belirtip, Guinness Rekorlar Kitabı'na başvuracaklarını söyledi.
 • 10:05Ünlüler Datça Sandaletlerini Tercih EdiyorÜnlüler Datça Sandaletlerini Tercih EdiyorDatça'da oturan mehmet ve Tufan Türk kardeşler, yaklaşık 50 yıldan bu yana el yapımı sandalet üretiyor. Emel Sayın ve Türkan Şoray gibi ünlü isimlere müşterileri.
 • 08:02Turizmdeki Sıkıntı Sektör Temsilcilerini de Vurdu, Otelciler Başkanı Otelini AçamadıTurizmdeki Sıkıntı Sektör Temsilcilerini de Vurdu, Otelciler Başkanı Otelini AçamadıTurist sayılarında yaşanan sert düşüş birçok otelin açılmamasına ya da geçen yıla göre daha geç açılmasına sebep oldu. Fethiye Otelciler Başkanı da otelini açamayanlardan.
 • 23:48Yozgat'taki Kazanın Ateşi Datça'yı da YaktıYozgat'taki Kazanın Ateşi Datça'yı da YaktıYozgat’ta üç kişinin canına mal olan otobüs kazasında hayatını kaybeden Zerrin Taanyeri’nin geçtiğimiz yıl üniversiteden mezun olduğu Muğla’nın Datça ilçesinde büyük üzüntü yaşanıyor.
 • 22:17Marmaris'te Ambulansla Kamyonet Çarpıştı: 4 YaralıMarmaris'te Ambulansla Kamyonet Çarpıştı: 4 YaralıMuğla'nın Marmaris İlçesi'nde ambulans ile kamyonetin çarpışması sonucu, biri yüksekten düştüğü için hastaneye götürülen 10 aylık bebek, 4 kişi yaralandı.
 • 21:37Bebek Taşıyan Ambulans ile Kamyonet Çarpıştı: 4 YaralıBebek Taşıyan Ambulans ile Kamyonet Çarpıştı: 4 YaralıMuğla’nın Marmaris ilçesinde, içinde 10 aylık bir bebeği taşıyan ambulansın kamyonetle çarpışması sonucu meydana gelen trafik kazasında 4 kişi yaralandı.
 • 15:33Datça'dan Sömbeki'ye İlk Sefer GerçekleştiDatça ilçesinden Yunanistan'ın Sömbeki Adasına karşılıklı ilk sefer yapıldı.
 • 19:55Muğla - Liselilerden Bağımlılığa Karşı KulaçMuğla - Liselilerden Bağımlılığa Karşı KulaçLiselilerden bağımlılığa karşı kulaçMUĞLA'nın Datça İlçesi'nde düzenlenen yüzme yarışmasında mücadele eden liseliler, her türlü bağımlılığa karşı kulaç attı.
 • 18:07Madde Bağımlılığına Karşı Kulaç AttılarMuğla'nın Datça ilçesinde, bağımlılıkla mücadelede farkındalık oluşturmak için "Sigarasız ciğer, alkolsüzse eğer, sağlıklı yüzer" sloganıyla liselerarası yüzme yarışı düzenlendi.
 • 17:44Datçalılar Yaşama Yüzerek BağlandıDatçalılar Yaşama Yüzerek BağlandıMuğla’nın Datça ilçesinde hayata geçirilen “Yaşama Datça’da Bağlan, Bağımlılıktan Kurtul’ projesi kapsamında yüzme yarışı yapıldı.
 • 14:22Deniz Kuvvetleri Komutanlığından Gerçek Mühimmatı TatbikatDeniz Kuvvetleri Komutanlığından Gerçek Mühimmatı TatbikatBeyaz Fırtına 2016 tatbikatı; Deniz Kuvvetleri Komutanlığı yüzer, dalar ve uçar birliklerinin katılımıyla Poyraz-2/2016, İmbat-2016 tatbikatları ve Deniz Ulaştırması İçin İş Birliği ve Rehberlik (DUİR) faaliyetleriyle irtibatlı olarak 16-28 Mayıs 2016 tarihleri arasında Marmara Denizi, Ege Denizi ve Doğu Akdeniz’de icra edildi.
 • 16:57Aydın ve Muğla'da 75 Bin Delice AşılanıyorAydın ve Muğla'da 75 Bin Delice AşılanıyorAydın ve Muğla illerini kapsayan Muğla Orman Bölge Müdürlüğünde delice eylem planı kapsamında 2016 yılında 75 bin adet delice aşılanması planlandı.
 • 16:04İsmail Hacıoğlu'nun Eşi Evlendiklerinde Hamileymişİsmail Hacıoğlu'nun Eşi Evlendiklerinde Hamileymiş3 ay önce İsmail Hacıoğlu ile nikah masasına oturan Duygu Kurmaki'nin 6 aylık hamile olduğu ortaya çıktı.
 • 15:13Datça'da Yabani Zeytin Aşılama ÇalışmasıMarmaris Orman İşletme Müdürlüğüne bağlı ekipler, Datça yarımadasında 5 bin adet yabani zeytin aşılaması yapıyor.
 • 15:09Aydın ve Muğla'da 75 Bin Delice AşılanıyorAydın ve Muğla'da 75 Bin Delice AşılanıyorTürkiye’nin en güneybatı ucunda yer alan Datça yarımadasında Orman ve Su İşleri Bakanlığınca başlatılan ve Orman genel Müdürlüğünce yürütülen “Delice Eylem Planı” kapsamında Datça yarımadasında bozuk ormanlık alanlarda doğal olarak yayılış gösteren halk arasında “Delice” olarak adlandırılan yabani zeytinlerin aşılama çalışmaları devam ediyor.
 • 14:05Muğla Çam Kese Böceğine Karşı Gönüllü MücadeleMuğla Çam Kese Böceğine Karşı Gönüllü MücadeleMuğla'nın Datça İlçesi'nde bir grup doğa gönüllüsü, çam kese böceğine karşı kuş popülasyonunu artırarak mücadele için çalışma başlattı.
 • 21:33Datça 19 Mayıs Gençlik Kupası Karaköy'ün OlduDatça 19 Mayıs Gençlik Kupası Karaköy'ün OlduDatça’da geleneksel olarak düzenlenen 19 Mayıs Gençlik Kupası Futbol Turnuvası’nda Karaköy futbol takımının oldu.
 • 17:26İztuzu Plajı'nda Eylemİztuzu'nu Koruma Platformu (İKUP) üyeleri, Dalyan Çevre Turizm Ticaret Limited Şirketi'nin (DALÇEV), İztuzu Plajı'nda faaliyet göstermesini protesto etti.
 • 06:32AsaAsaMuğla’nın Marmaris ilçesinde kavşakta iki otomobilin çarpışması sonucu meydana gelen trafik kazasında 8 kişi yaralandı.
 • 01:39Muğla Datça'da Polisten Uyuşturucu OperasyonuMuğla Datça'da Polisten Uyuşturucu OperasyonuMuğla'nın Datça İlçesi'nde, polisin düzenlediği operasyonda dağlık alanda saksılar içinde ekili halde 131 kök Hint keneviri ele geçirildi.
 • 23:37Saksıda 131 Kök Hint Keneviri YetiştirdiSaksıda 131 Kök Hint Keneviri YetiştirdiMuğla’nın Datça ilçesinde ağaçların arasına gizlediği saksılarda131 kök Hint keneviri bitkisi yetiştiren şahıs suçüstü yakalandı.
 • 22:17Datça'da Uyuşturucu OperasyonuDatça'da Uyuşturucu OperasyonuMuğla'nın Datça İlçesi'nde, polisin düzenlediği operasyonda dağlık alanda saksılar içine dikili halde 131 kök hintkeneviri ele geçirildi.
 • 13:1485 Yaşındaki Yaşlı Adama Aşk Tuzağı85 Yaşındaki Yaşlı Adama Aşk TuzağıMuğla'da parkinson hastası olan 85 yaşındaki Ali Akgül ile evlenerek ortadan kaybolan F.U.'ya, Akgül'ün yakınları tarafından dolandırıcılık davası açıldı.
 • 09:58Datça'dan Nesin Vakfı'na Büyük Bağış GeliyorDatça'dan Nesin Vakfı'na Büyük Bağış GeliyorMuğla'nın Datça İlçesi'nde apart otel işleten TRT'den emekli 77 yaşındaki Yüksel Jones (Atamer) ile İngiliz eşi John Jones (71), üzerinde 2 katlı yapı ile toplam 40 yatak kapasiteli 10 bungalov olan 7 dönümlük arazilerini İzmir Şirince'deki Nesin Vakfı'na bağışlamak üzere başvuruda bulundu.
 • 11:41Marmaris Datça İçin Marmaris'e Yapılacak Baraj Tepki ÇektiMarmaris Datça İçin Marmaris'e Yapılacak Baraj Tepki ÇektiMuğla'nın Datça İlçesi'ndeki su sorununa çözüm getirmesi amacıyla Marmaris'e yapılması planlanan baraj, bazı kesimlerce istenmedi.
 • 09:38Datça İçin Marmaris'e Baraj Yapılmasına TepkiDatça İçin Marmaris'e Baraj Yapılmasına TepkiMuğla'nın Datça İlçesi'ndeki su sorununa çözüm getirmesi amacıyla Marmaris'e yapılması planlanan baraj, bazı kesimlerce istenmedi.
 • 10:48Datçalı Öğrenciler Knidos Antik Kenti'nde Kazı YaptıDatçalı Öğrenciler Knidos Antik Kenti'nde Kazı YaptıDatça’da ilkokul öğrencileri, Müzeler Haftası etkinlikleri kapsamında Knidos Antik Kenti’nde kazı çalışması yaparak tarihi öğrendi.
 • 15:52Donanma Komutanı 'Beyaz Fırtına' İçin GeldiDonanma Komutanı 'Beyaz Fırtına' İçin GeldiBeyaz Fırtına-2016 Tatbikatı'nda görev alan birlik ve gemilerin İzmir'e gerçekleştirdiği liman ziyareti kapsamında kente gelen Donanma Komutanı Oramiral Veysel Kösele, İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkanı Aziz Kocaoğlu'nu makamında ziyaret etti.
 • 15:23Reşadiye'nin İçme Suyu Hattı YenilendiReşadiye'nin İçme Suyu Hattı YenilendiMuğla’da ‘Susuz Mahalle Kalmayacak’ hedefiyle çalışmalarına devam eden Muğla Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MUSKİ) Genel Müdürlüğü, susuz mahallelerin su sıkıntısını çözmek ve mevcut içme sularının kalitesini arttırmak için çalışmalarına devam ediyor.
 • 14:4310. Gökova Bisiklet Turu10. Gökova Bisiklet TuruGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: 10. Gökova Bisiklet Turu Marmaris-Datça parkurundan görüntüler Muğla Bisiklet Derneği yönetim kurulu üyesi Nihat Gençosman'ın açıklaması 10. Gökova Bisiklet Turu Muğla Bisiklet Derneği tarafından düzenlenen 10. Gökova Bisiklet Turu Marmaris-Datça parkuru başladı.
 • 13:01Donanma Komutanı Oramiral Kösele İzmir'deDonanma Komutanı Oramiral Veysel Kösele, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'na ziyarette bulundu.
 • 12:4110. Gökova Bisiklet TuruMuğla Bisiklet Derneği tarafından düzenlenen 10. Gökova Bisiklet Turu Marmaris-Datça parkuru start aldı.