12:5600
SON DAKİKA DENIZLI RESIMLERI HABERLERİ

Son Dakika Denızlı Resımlerı Haberleri

   

  Latmos'ta Ekoturizm İçin İlk Arazi Analiz Çalışması Yapıldı

  Latmos'ta Ekoturizm İçin İlk Arazi Analiz Çalışması Yapıldı

  Beşparmak Dağı'ndaki ekoturizm potansiyelinin belirlenmesi için hazırlanan proje kapsamındaki arazi analizlerinden ilki, Koçarlı İlçesi Bağarcık mahallesinde yapıldı. (30 Ekim 2014 Perşembe )

   

  Latmos'ta Arazi Analiz Çalışmalarına Başlandı

  Latmos'ta Arazi Analiz Çalışmalarına Başlandı

  Kuşadası Ekosistemi Koruma ve Doğa Sevenler Derneği (EKODOSD) ile Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) Ziraat Fakültesi Peyzaj Mimarlığı Bölümü işbirliği ile "Beşparmak Dağları’nın (Latmos) Ekoturizm Potansiyelinin belirlenmesi" projesinin başarıyla sonuçlanabilmesi yönünde büyük önemi olan arazi analizlerinin ilki, Latmos’un otantik köylerinden biri olan Koçarlı’ya bağlı Bağarcık Mahallesinde gerçekleştirildi. (30 Ekim 2014 Perşembe )

   

  Hastalar Temalı Resim Çizdi

  Hastalar Temalı Resim Çizdi

  Denizli Kamu Hastaneleri Birliği'ne bağlı Denizli Devlet Hastanesi bünyesinde bulunan Toplum Ruh Sağlığı Merkezi'nde (TRSM) bulunan hastalar, şizofreni temalı resim çizdi. (14 Ekim 2014 Salı )

   

  Tarihi Cami İlgi Bekliyor

  Tarihi Cami İlgi Bekliyor

  Tarihi cami ilgi bekliyor- Denizli'de yapısı ve sanatsal işlemeleriyle son dönem Osmanlı mimarisinin örneklerinden biri olan tarihi Bayat Camisi'nin yıkılma tehlikesi ile karşı karşıya olduğu bildirildi- Pamukkale Üniversitesi Sanat Tarihi Bölümü Öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Cirtil: "Bayat Camisi 19. yüzyılda Denizli çevresindeki ahşap destekli ve nakışlı cami geleneğinin bir temsilcisi. Bu değeri gelecek kuşaklara taşımak için sağlıklı bir restorasyon gerekiyor"DENİZLİ (AA) - Çivril ilçesine (14 Ekim 2014 Salı )

   

  Tarihi Cami İlgi Bekliyor

  Denizli'de yapısı ve sanatsal işlemeleriyle son dönem Osmanlı mimarisinin örneklerinden biri olan tarihi Bayat Camisi'nin yıkılma tehlikesi ile karşı karşıya olduğu bildirildi Pamukkale Üniversitesi Sanat Tarihi Bölümü Öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Cirtil: "Bayat Camisi 19. yüzyılda Denizli çevresindeki. (14 Ekim 2014 Salı )

   

  Laodikya Kilisesi Turizme Kazandırılıyor

  İncil'de adı geçen 7 kiliseden biri olan Denizli'deki Laodikya Antik Kenti'nde yer Loadikya Kilisesi'nin yıl sonuna kadar turizme kazandırılacağı belirtildi. (14 Ekim 2014 Salı )

   

 

  Gazi Kızının Şehitleri Resmettiği Sergide Aileler Duygulandı

  Gazi Kızının Şehitleri Resmettiği Sergide Aileler Duygulandı

  Denizli'nin Çal ilçesinde resim öğretmeni olarak görev yapan Güneydoğu gazisi kızı Fatime Çelik'in yaptığı, yörede şehit olanların resimlerinden oluşan sergide duygulu anlar yaşandı. (20 Mart 2013 Çarşamba )

   

  Selçuk'lu Dağcılar Keşfetmeye Devam Ediyor

  Zirve Dağcılık Selçuk Şubesi'nin faaliyetleri hız kesmeden devam ettiriyor. (19 Şubat 2013 Salı )

   

  Zeybekci: Ayasofya'yı İbadete Açarak Komplekslerden Kurtulalım (Özel)

  Zeybekci: Ayasofya'yı İbadete Açarak Komplekslerden Kurtulalım (Özel)

  AK Parti MKYK Üyesi ve Denizli Milletvekili Nihat Zeybekci, Ayasofya'nın tekrar ibadete açılarak eski hüviyetine döndürülmesi gerektiğini söyledi. (07 Şubat 2013 Perşembe )

   

  1850 Yıllık Kutsal Agoraya Ait Sütunlar Ayağa Kaldırıldı

  İbrahim Süzer - Laodikya Antik Kenti Kazı Heyeti Başkanı Prof.Dr.Celal Şimşek, 2011 yılında bulunan, 2012 yılında restorasyon çalışmalarına başladıkları 1850 yıl öncesine ait Kuzey (Kutsal) Agora Doğu Portiğine ait mermer sütunların ayağa... (20 Ocak 2013 Pazar )

   

  "Yalnızca Barışa Tarafız" Resim Sergisi

  Van'ın da aralarında bulunduğu 14 ilde aynı anda açılan "Yalnızca Barışa Tarafız" resim sergisinde konuşan Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) Rektörü Prof.Dr.Peyami Battal, "Sanatçı taraflarımızı ön plana çıkardığımız zaman dünyaya barışın daha kolay"... (05 Ocak 2013 Cumartesi )

   

  Taş Parçaları Hünerli Ellerde Resme Dönüşüyor

  İbrahim Süzer - Doğadan toplanan renkli taşlar emekli öğretmen Hüseyin Çoban'ın hünerli ellerinde portre ya da manzara resimlerine dönüşüyor. (19 Aralık 2012 Çarşamba )

   

  Zolan: Denizli 'Büyükşehir' Olarak Hak Ettiğini Aldı

  Zolan: Denizli 'Büyükşehir' Olarak Hak Ettiğini Aldı

  Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, ekonomik gelişmişlik olarak her bakımdan ilk 10'a giren Denizli'nin geçmiş dönemlerde 'büyükşehir' yapılmayarak haksızlığa uğratıldığını, yeni kanunla bu hakkını aldığını söyledi. (09 Aralık 2012 Pazar )

   

  Ulu Önder'i Özlemle Andık

  Ulu Önder'i Özlemle Andık

  Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ölümünün 74'üncü yıldönümünde Ege Bölgesi'ndeki illerde törenlerle anıldı. (10 Kasım 2012 Cumartesi )

   

  İşadamının 35 Yıllık Motosiklet Tutkusu

  İşadamının 35 Yıllık Motosiklet Tutkusu

  Denizli'de otomotiv satış şirketi sahibi olan 45 yaşındaki işadamı Necdet Aydın, lüks motosiklet tutkusuyla dikkat çekiyor. (05 Ekim 2012 Cuma )

   

  Kültürlerarası Diyalog Resimlerde Görücüye Çıktı

  "Kültürlerarası Resim Kampı"nda yerli ve yabancı 20 ressamın ortaya koyduğu eserlerden oluşan sergi, Pamukkale Üniversitesi Kongre ve Kültür Merkezi Sergi Salonu'nda açıldı. (21 Eylül 2012 Cuma )

   

  Trafik Kazalarında Kaybedilen Değerler Sergide Yaşatılıyor

  Trafik Kazalarında Kaybedilen Değerler Sergide Yaşatılıyor

  Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Başkanı Bendevi Palandöken, Türkiye'nin trafik kazalarında dünyada 10.ülke olduğunu dile getirerek, vatandaşları 'son güne kadar tatilimi değerlendireyim' heyecanıyla trafiğe çıkmamaları... (02 Mayıs 2012 Çarşamba )

   

  Umut Çocukları Derneği'nden Ziyaret

  Acıpayam Kaymakamı Uğur Kalkar, engelliler için hayatı kolaylaştırmak ve karşılaşılan engelleri ortadan kaldırmanın öncelikli görevleri olduğunu söyledi. (07 Mart 2012 Çarşamba )

   

  Atatürk'ün Denizli'ye Gelişinin 81. Yıldönümü

  Türkiye Cumhuriyeti'nin Kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün Denizli'ye ilk kez gelişinin 81.yıldönümü etkinlikleri kapsamında, fotoğraf ve resim sergisi açıldı. (04 Şubat 2012 Cumartesi )

   

  Eğitim Masraflarını Karşılamak İçin Sergi Açtı

  Denizli'de işitme engelli 14 yaşındaki genç kız, eğitim masraflarını karşılamak için yağlı boya resim sergisi açtı. (27 Ocak 2012 Cuma )

   

  Rol Arkaşına Tecavüz Davasında Yine Tahliye Yok

  Rol Arkaşına Tecavüz Davasında Yine Tahliye Yok

  İzmir'de çekilen ve ulusal bir kanalda yayınlanan Derin Sular dizisinde birlikte rol aldığı kız arkadaşı 36 yaşındaki B.O.'ya, tecavüz ettiği iddiasıyla 13 yıl hapis cezası istemiyle tutuklu yargılanan oyuncu 23 yaşındaki C.D.D.'nin tahliye istemi yine reddedildi. (01 Aralık 2011 Perşembe )

   

  İlköğretim Öğrencileri Kermes Gelirini Somali'ye Bağışladı

  İlköğretim Öğrencileri Kermes Gelirini Somali'ye Bağışladı

  Denizli'de bir grup ilköğretim öğrencisi, kermes düzenleyerek elde ettikleri geliri, Somali'ye gönderilmek üzere İnsani Yardım Vakfı (İHH)'na teslim etti. (26 Ağustos 2011 Cuma )

   

  Denizli'de Gecikmeli 19 Mayıs Coşkusu

  Denizli'de Gecikmeli 19 Mayıs Coşkusu

  19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlaması, bu akşam Atatürk Stadı'nda coşku içinde kutlandı. (22 Mayıs 2011 Pazar )

   

  Denizli'de Gecikmeli 19 Mayıs Coşkusu

  Denizli'de Gecikmeli 19 Mayıs Coşkusu

  Denizli'de hava muhalefeti nedeniyle ertelenen 19 Mayıs kutlaması, Atatürk Stadı'nda coşku içinde kutlandı. (22 Mayıs 2011 Pazar )

   

  Belediye İmkanıyla Reklama Geçit Yok

  Belediye İmkanıyla Reklama Geçit Yok

  Denizli 1'inci Merkez İlçe Seçim Kurulu, AK Parti Denizli 1'inci Sıra Milletvekili Adayı Nihat Zeybekçi'nin belediyeye ait otobüsteki fotoğraflarının, kaldırılmasına karar verdi (17 Mayıs 2011 Salı )

   

  Genel Seçime Doğru

  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Denizli ziyaretine ilişkin afiş ve ilanlarının kaldırılmasına karar verdiği bildirildi. (17 Mayıs 2011 Salı )

   

  Hurda Traverten ve Mermerler Döviz Getirdi

  Mermer ve traverten hurdalarını değerlendirmek için yola çıkan iki girişimci, kurdukları mozaik fabrikasında ürettikleri rengarenk döşeme taşlarıyla Türkiye'ye 5 yılda 3 milyon dolar katkı sağladı. (05 Mayıs 2011 Perşembe )

   

  Denizli'de "Sibirya'dan Anadolu'ya Taşlardaki Türk İzleri" Konferansı

  Türk Eğitim Sen Denizli Şubesi'nce "Sibirya'dan Anadolu'ya Taşlardaki Türk İzleri" konulu konferans düzenlendi. (05 Nisan 2011 Salı )

   

  60'ında Ressam Oldu 70'inde Sergi Açacak

  Denizli'nin Tekstili, Maden Ocakları, Horozu Yıllarını Çocuklarına Adamış 60 Yaşında Ressam Olan Ev Hanımı 66 Yaşında Ki Gülay Sönmez'in Fırçasında Çıkan Esintilerle Sergiye Dönüşecek (01 Ocak 2011 Cumartesi )

   

  AK Parti Grup Başkanvekili Bozdağ: Türkiye Hukuk Devletidir, Hukukun Olduğu Yerde Kriz Olmaz

  AK Parti Grup Başkanvekili Bekir Bozdağ, "Yüksek Askeri Şura (Yaş) Toplantısında Kriz Olmamıştır. Türkiye Bir Hukuk Devletidir. Hukukun Olduğu Yerde Kriz Olmaz." Dedi. (09 Ağustos 2010 Pazartesi )

   

  Hacımusalar Höyüğü'nde Kazı Çalışmaları Başladı

  Antalya'nın Elmalı İlçesindeki Hacımusalar Höyüğü'nde, Bilkent Üniversitesince Yürütülen Kazı Çalışmalarının Bu Yılki Bölümüne Başlandı (07 Temmuz 2010 Çarşamba )

   

Manşet Haberleri

[Hata Bildir]
19.12.2014 12:56:04. #1.12#