SON DAKİKA DEPREM HABERLERİ

Son Dakika Deprem Haberleri

 • 09:55Koray Aydın: MHP Yenilenmezse Küçülme Devam EderKoray Aydın: MHP Yenilenmezse Küçülme Devam EderOrtak aklın devreye sokularak kongrenin mutlaka toplanması ve partinin kendini yenilemesi gerektiğini dile getiren Koray Aydın, "Yoksa çığ geliyor, altında kalınır" uyarısı yaptı
 • 17:58Endonezya'da 5.5 Büyüklüğünde DepremEndonezyanın Banten eyaletine bağlı Pandeglang şehrinde yerel saat il 21.47'de Richter ölçeğine göre 5.5 büyüklüğünde deprem meydana geldi.
 • 16:18Mühürlenen İnşaatın Vinci Parka Düştü: 2 Ölü, 2 YaralıMühürlenen İnşaatın Vinci Parka Düştü: 2 Ölü, 2 YaralıKüçükçekmece’de, iki gün önce güvenlik önlemleri alınmadığı gerekçesiyle mühürlenen inşaatın kule vinci, parka düştü.
 • 15:08Kimse Yok Mu, Gönüllüleriyle Hizmet YürütüyorKimse Yok Mu, Gönüllüleriyle Hizmet YürütüyorKimse Yok Mu Derneği Erzurum Lojistik Merkezi sorumluluk bölgesindeki Erzurum, Trabzon ve Van'da ev kadını, üniversite öğrencisi, memur, işçi toplumun bütün kesimlerinden oluşan 7 bin gönüllü tatil, soğuk demeden dernek çalışmalarına katkı veriyor.
 • 11:25Yarhasanlar Otoparkı Artık Daha KullanışlıYarhasanlar Otoparkı Artık Daha KullanışlıManisa Büyükşehir Belediyesi tarafından yaklaşık 520 bin lira bedelle yenilenen Yarhasanlar Camii Otoparkı, düzenlenen törenle hizmete açıldı.
 • 00:15Şili'de Şiddetli DepremGüney Amerika ülkesi Şili'de şiddetli bir deprem meydana geldi.
 • 20:17Deprem TatbikatıDeprem TatbikatıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Gerçekleştirilen deprem tatbikatından görüntüler- Kurtarma çalışmaları- İl Sağlık Müdürü Dr. Yılmaz Yücel'in açıklamaları Niğde'de deprem tatbikatı- AFAD ekiplerinin katılımıyla düzenlenen tatbikat gerçeği aratmadı- 6,5 büyüklüğündeki deprem senaryosuyla yürütülen tatbikatta ekipler, temsili olarak enkaz altından yaralıları kurtardı Niğde'de gerçekleştirilen deprem tatbikatında, metruk binaların yer aldığı alanda arama kurtarma çalışması yapıldı.
 • 18:20Engelliler İçin Depremde İlk 72 Saat EğitimiEngelliler İçin Depremde İlk 72 Saat EğitimiSinop Valiliği koordinasyonunda, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın finansörlüğünde, Sinop İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü tarafından yürütülmekte olan “Engelliler İçin Depremde İlk 72 Saat Eğitimi” projesi kapanış toplantısı gerçekleştirildi.
 • 17:36Yarhasanlar Otoparkı Artık Daha KullanışlıYarhasanlar Otoparkı Artık Daha KullanışlıManisa Büyükşehir Belediyesi tarafından yaklaşık 520 bin lira bedelle yenilenen Yarhasanlar Camii Otoparkı, düzenlenen törenle hizmete açıldı.
 • 17:14Niğde'de Deprem TatbikatıNiğde'de gerçekleştirilen deprem tatbikatında, metruk binaların yer aldığı alanda arama kurtarma çalışması yapıldı.
 • 15:16Deprem Tatbikatı Gerçeği AratmadıDeprem Tatbikatı Gerçeği AratmadıNiğde’de yapılan deprem tatbikatı gerçeğini aratmadı.
 • 14:50Sındırgı'nın Büyük Bir Sorunu Daha ÇözüldüSındırgı'nın Büyük Bir Sorunu Daha ÇözüldüBalıkesir'in Sındırgı İtfaiye Amirliği iki aracına daha kavuştu.
 • 14:16Gerçeği Aratmayan Deprem TatbikatıGerçeği Aratmayan Deprem TatbikatıTürkiye Afet Müdahale Planı kapsamında Çorum’da deprem tatbikatı düzenlendi.
 • 13:44Eğitimciler, 'Aktif Buluşmalar'da Bir Araya GeldiEğitimciler, 'Aktif Buluşmalar'da Bir Araya GeldiAktif Eğitimciler Sendikası Kayseri Şubesi, üyeleriyle 'Aktif Buluşmalar' adı altında bir araya geldi.
 • 11:43Malatya'da DepremMalatya'nın Arguvan ilçesinde 3,4 büyüklüğünde deprem meydana geldi.
 • 11:14İşadamı Peker, Taziye Evini Kaymakamlığa Hibe EttiBitlisli Genç İş Adamları Derneği (BİGİAD) Başkanı İşadamı M. Zeki Peker, Adilcevaz ilçesinde önceden taziye evi olarak yaptığı binayı İlçe Kaymakamlığına hibe etti.
 • 10:14Amasya'da Kömür Madeninde Deprem TatbikatıAmasya'da Kömür Madeninde Deprem TatbikatıMerzifon ve Suluova ilçelerinde faaliyet gösteren Çeltek Maden İşletmesi'nde yapılan, Amasya AFAD ve jandarmanın da katıldığı deprem tatbikatı gerçeğini aratmadı.
 • 10:01Kömür Madeninde Deprem Tatbikatı YapıldıAmasya'nın Merzifon ve Suluova ilçelerinde faaliyet gösteren Çeltek Maden İşletmesi'nde gerçekleştirilen deprem tatbikatı, gerçeğini aratmadı.
 • 10:00Kredi Sözleşmelerinde Yapılan Değişiklikler22 Mayıs 2015 tarihinde yayınlanan ve Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun'a dayanılarak hazırlanan, Tüketici Kredisi Sözleşmeleri Yönetmeliği 22.11.2015 tarihi itibari ile yürürlüğe girmiş bulunuyor.
 • 18:0590 Yıllık Okul, Projeyle Tekrar Eğitime KazandırıldıErciş ilçesinde 90 yıl önce eğitim öğretime açılan ve deprem sonrası kaderine terk edilen Atatürk İlkokulu, hazırlanan projeyle tekrar eğitime kazandırıldı.
 • 17:20Atatürk Öğrenci Yurdu'na Giden Yoldaki Taciz İddialarıAtatürk Öğrenci Yurdu'na Giden Yoldaki Taciz İddialarıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Yurttan genel ve detay görüntüler- Yükseköğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu İstanbul Bölge Müdürü Cemil Bağlama ile röportaj Atatürk Öğrenci Yurdu'na giden yoldaki taciz iddiaları- YURTKUR İstanbul Bölge Müdürü Bağlama: - "Zeytinburnu Belediyesi ve Büyükşehir Belediyesi de izin verecek, minibüs durağını oradan kaldıracaklar" - "Zeytinburnu Belediye Başkanı Aydın ile görüştük, minibüs durakları ile bankamatiklerin olduğu yer arasında bir kapı açılacak.
 • 16:22Büyükşehir'den Büyükşehir'den "Nokta Nokta Balıkesir" ProjesiBalıkesir’deki kamu kurum ve kuruluşları Büyükşehir Belediyesi’nin öncülüğünde halka daha hızlı ve kaliteli hizmet vermek için bir araya geldi.
 • 16:08Atatürk Öğrenci Yurdu'na Giden Yoldaki Taciz İddialarıYükseköğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu (YURTKUR) İstanbul Bölge Müdürü Cemil Bağlama, Cevizlibağ'daki Atatürk Öğrenci Yurdu'na giden yolda kız öğrencilerin taciz şikayetlerine ilişkin, "Zeytinburnu Belediyesi ve Büyükşehir Belediyesi de izin verecek, minibüs durağını oradan kaldıracaklar.
 • 15:48Akut'tan Tırmanma PerformansıAkut'tan Tırmanma PerformansıYunusemre Kent Konseyi Yürütme Kurulu doğal afetlere dikkat çekmek, afetler karşısında nasıl davranılması ve afetlere karşı bilinci artırmak üzere Manisa Arama Kurtarma Derneği (AKUT)’ni ziyaret etti.
 • 15:48Arama Kurtarma EğitimiGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Ekiplerin hazırlanması- Ekiplerin dağdan inişi- Ankara Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanı Sipahi'nin açıklaması - Ankara Büyükşehir Belediyesi arama kurtarma timi, 50 metre yükseklikteki tarihi kaya evlerinden halatlarla iniş yaptı Ankara Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı Eğitim Akademisi Amirliği Arama Kurtarma Timi, Bolu'nun Seben ilçesinde 50 metre yükseklikteki tarihi kaya evlerinden halatlarla iniş tatbikatı gerçekleştirdi.
 • 15:22Afad Bölgesel Saha TatbikatıAfad Bölgesel Saha TatbikatıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Tatbikattan görüntüler- AFAD İl Müdürü Fevzi Timur'un konuşması AFAD Bölgesel Saha Tatbikatı- Antalya'da, Burdur, Isparta ve Afyonkarahisar AFAD ekiplerinin de katılımıyla düzenlenen tatbikatta gerçeğini aratmayan görüntüler ortaya çıktı- 6,5 büyüklüğündeki deprem senaryosuyla yürütülen tatbikatta ekipler, enkaz altından temsili yaralıları kurtardı Antalya'da Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) Bölgesel Saha Tatbikatı yapıldı.
 • 15:20Antalya Afad Tatbikatı Gerçeği AratmadıAntalya Afad Tatbikatı Gerçeği AratmadıAfad tatbikatı gerçeği aratmadı ANTALYA'da, Türkiye Afet Müdahale Planı (TAMP) kapsamında yapılan arama- kurtarma ve deprem tatbikatı gerçeği aratmadı.
 • 15:17Afad Tatbikatı Gerçeği AratmadıAfad Tatbikatı Gerçeği AratmadıAntalya'da, Türkiye Afet Müdahale Planı (TAMP) kapsamında yapılan arama- kurtarma ve deprem tatbikatı gerçeği aratmadı.
 • 15:12Bornova Belediyesi 'Acil Durum' Tatbikatı DüzenlediBornova Belediyesi 'Acil Durum' Tatbikatı Düzenlediİzmir'in Bornova Belediyesi, acil durumlarda işçi güvenliğinin sağlanması ve bu konudaki bilincin arttırılması için çalışmalarını sürdürüyor.
 • 14:37Yalova Huzurevi Bir Yıl İçinde Hizmete GirecekYalova Huzurevi Bir Yıl İçinde Hizmete GirecekYalova Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Hilmi Uzun, kısa bir süre önce temeli atılan huzurevinin bir yıl zarfında bitirilerek hizmete açılacağını söyledi.
 • 14:25Rusya Uzmanı UyardıRusya Uzmanı UyardıKafkasya Stratejik Araştırmalar Merkezi (KAFKASSAM) Başkanı Dr. Hasan Oktay, Türkiye ve Rusya’nın uçak krizini oluşturacakları bir komisyona havale ederek bu krizi yönetilebilir bir krize dönüştüremezlerse ekonomik yaptırımların ve turizm kayıplarının devreye gireceği uyarısında bulundu.
 • 14:24Doğal Taş Sektörü Blok Mermer Satışıyla BüyüdüDoğal Taş Sektörü Blok Mermer Satışıyla BüyüdüMermeri blok sattıkları gerekçesiyle eleştirilmekten yakınan İstanbul Maden İhracatçıları Birliği Başkanı Ali Kahyaoğlu, sektörün bu yolla büyüdüğünü söyledi.
 • 14:15Bolu'da Arama Kurtarma EğitimiAnkara Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı Eğitim Akademisi Amirliği Arama Kurtarma Timi, Bolu'nun Seben ilçesinde 50 metre yükseklikteki tarihi kaya evlerinden halatlarla iniş tatbikatı gerçekleştirdi.
 • 14:02Afad Bölgesel Saha TatbikatıAntalya'da Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) Bölgesel Saha Tatbikatı yapıldı.
 • 14:01Geoteknik SempozyumuGeoteknik Sempozyumuİnşaat Mühendisleri Odası (İMO) Adana Şubesi’nin Çukurova Üniversitesi yerleşkesinde iki gün sürecek 6. Geoteknik Sempozyumu başladı.
 • 13:33Denizli'deki Kleopatra Havuzunda Eşsiz Wake Skate ŞovuDenizli'deki Kleopatra Havuzunda Eşsiz Wake Skate ŞovuDünyayı dolaşıp eşi olmayan mekanlarda 'wake skate' (su kaykayı) yapan Red Bull sporcusu Brian Grubb ve arkadaşı Marcel Tilwitz'in yolu Denizli'ye düştü.
 • 13:09Afad'dan Yağmur Altında Gerçeğini Aratmayan TatbikatAfad'dan Yağmur Altında Gerçeğini Aratmayan TatbikatAntalya Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), Döşemealtı ilçesi Organize Sanayi Bölgesi’nde yağmur altında gerçeğini aratmayan bir tatbikat gerçekleştirdi.
 • 13:01Bölgesel Afet Müdahale Tatbikatı YapıldıBölgesel Afet Müdahale Tatbikatı YapıldıKayseri Valisi Orhan Düzgün, Kayseri Valiliği Afet ve Acil Durum Müdürlüğü’nce afetlere yönelik olarak hazırlanan 'Afet Müdahale Tatbikatı'na katıldı.
 • 12:58Şükrü Nazlı: Kütahya'nın Jeolojik Yapısını, Yeraltı Kaynaklarını ve Deprem Fay Hatlarını Ele AldıkŞükrü Nazlı: Kütahya'nın Jeolojik Yapısını, Yeraltı Kaynaklarını ve Deprem Fay Hatlarını Ele AldıkAK Parti Kütahya Milletvekili Şükrü Nazlı, MTA Genel Müdürü Yusuf Ziya Coşar ve MTA Bilimsel Dökümantasyon ve Tanıtma Dairesi Başkanı Dr. Erol Timur’u ziyaret ederek, Kütahya ve Simav’ın jeolojik yapısını, yeraltı kaynaklarını ve deprem fay hatlarını inceleyerek, bu konularla ilgili bölgede için neler yapılabileceğini değerlendirdi.
 • 11:51Kişi Hak ve Hürriyetlerinde Büyük Gerileme Var"CHP Ankara Milletvekili Bülent Kuşoğlu, Türkiye'de kişi hak ve hürriyetleri yönünden uygulamada büyük bir gerileme olduğunu söyledi.
 • 11:40Japonya Hyogo Afet Yönetimi Heyeti Bursa'daJaponya Hyogo Afet Yönetimi Heyeti Bursa'daJaponya Hyogo Eyaleti yöneticileri ve JİCA temsilcilerinden oluşan ekip Okul Tabanlı Afet Eğitim Projesi çalışmalarını ve Afet Eğitim Merkezini incelemek amacıyla iki günlük Bursa ziyaretinde bulundu.
 • 11:35Kentsel Dönüşümde 'Yeni Bir Şehir' OlacakKentsel Dönüşümde 'Yeni Bir Şehir' OlacakDüzce Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (DESOB) Başkanı Mustafa Kayıkçı, Demir ve Madeni Sanatkarlar Odası (DEMSO) Başkanı Murat Geçici ve Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Bakan, Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş’i ziyaret ettiler.
 • 09:18Küçükçekmece'de Öğretmen Evi'nin Temeli AtıldıKüçükçekmece'de Öğretmen Evi'nin Temeli AtıldıKüçükçekmece Belediyesi, Öğretmenler Haftası’nda 2 bin 600 metrekarelik alanda inşa edilecek olan öğretmen evinin temelini atarak öğretmenleri ödüllendirdi.
 • 03:54İran'da 5,3 Büyüklüğünde Depremİran'ın güneybatısındaki Huzistan eyaletine bağlı Mescid-i Süleyman kentinde 5,3 büyüklüğünde deprem meydana geldi.
 • 22:58Çanakkale - Alacak Kavgasında Kan Aktı: 1 Ölü 3 YaralıÇanakkale - Alacak Kavgasında Kan Aktı: 1 Ölü 3 YaralıAlacak kavgasında kan aktı: 1 ölü 3 yaralı ÇANAKKALE'nin Gelibolu İlçesi'ndeki bir lisenin depreme karşı güçlendirme inşaatında çalışan taşeron işçi, alacağını istemesi üzerine çıkan tartışmada tabancayla vurularak öldürüldü.
 • 19:28Tokat'ta Deprem ve Yangın TatbikatıTokat'ta Deprem ve Yangın TatbikatıTokat'ta deprem ve yangın tatbikatı TOKAT'ta İl Sağlık Müdürlüğü tarafından Devlet Hastanesinde deprem ve yangın tatbikatı düzenlendi.
 • 18:15Alaşehir'e Yeni Hükümet Konağı YapılacakAlaşehir'e Yeni Hükümet Konağı YapılacakManisa’nın Alaşehir ilçesinde vatandaşların tüm bürokratik işlemlerini tek çatı altında çözebilmesi amacıyla 12 dönümlük alanda yapılması planlanan yeni Hükümet Konağı projesinin, 2016 yılı programına alındığı bildirildi.
 • 17:53Silahlı Kavga: 1 Ölü, 3 YaralıSilahlı Kavga: 1 Ölü, 3 YaralıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Hastane içi ve hastane dışından görüntüler.
 • 17:47Deprem TatbikatıDeprem TatbikatıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Deprem tatbikatı- Hasta yakınları- AFAD ekiplerinin müdahalesi- Yaralı ve ölülerin hastaneden çıkarılması- Özel güvenlik görevlilerinin müdahalesi- UMKE ekiplerinin müdahalesi- Hastaların sahra hastanesine sevki- İftaiyenin müdahalesi- İl Sağlık Müdür Vekili Zeynel Kalli'nin konuşması- Ekiplerin hatıra fotoğrafı Tokat'ta deprem tatbikatı- Tokat Devlet Hastanesindeki tatbikatta, senaryo gereği hastalar halatla tahliye edildi Tokat Devlet Hastanesinde deprem tatbikatı yapıldı.
 • 17:44Alacak Kavgasında Kan Aktı: 1 Ölü, 3 YaralıAlacak Kavgasında Kan Aktı: 1 Ölü, 3 YaralıÇanakkale'nin Gelibolu İlçesi'ndeki bir lisenin depreme karşı güçlendirme inşaatında çalışan alacağını isteyen işçi, çıkan tartışmada tabancayla vurularak öldürüldü.