SON DAKİKA DEPREM HABERLERİ

Son Dakika Deprem Haberleri

 • 05:07Uygur Bölgesinde 6,1 Büyüklüğünde DepremUygur Bölgesinde 6,1 Büyüklüğünde DepremÇin'in kuzeybatısında yer alan Şincan Uygur Özerk Bölgesi, 6,1 büyüklüğünde depremle sarsıldı.
 • 10:42Uygur Özerk Bölgesi'ni 6.4 Büyüklüğünde Deprem VurduÇin'in batısındaki Şincan Uygur Özerk Bölgesi'nde 6,4 büyüklüğündeki deprem meydana geldi.
 • 10:07Uygur Bölgesinde 6,5 Büyüklüğünde Deprem: 3 Ölü, 20 YaralıÇin'in kuzeybatısında yer alan Şincan Uygur Özerk Bölgesinde 6,5 büyüklüğünde deprem meydana geldi.
 • 09:54Çin'de 6,4 Büyüklüğünde Deprem: En Az 4 ÖlüÇin'in Sincan Uygur Özerk Bölgesinde meydana gelen 6,4 büyüklüğündeki depremde en az 4 kişi hayatını kaybetti, 20 kişi yaralandı.
 • 08:25Sincan Uygur Özerk Bölgesi'nde 6,5 Büyüklüğünde DepremSincan Uygur Özerk Bölgesi'nde 6,5 büyüklüğünde deprem meydana geldiği bildirildi.
 • 03:42Balıkesir'de 4,0 Büyüklüğünde DepremBalıkesir'de 4,0 büyüklüğünde deprem meydana geldi.
 • 03:31Başbakan Davutoğlu, Canlı YayındaBaşbakan Ahmet Davutoğlu, "Koalisyon müzakerelerine şimdiden çağrıda bulunuyorum.
 • 03:03Balıkesir'de Deprem!Balıkesir Kabakdere köyünde 4.0 büyüklüğünde deprem meydana geldi.
 • 02:38Başbakan Davutoğlu'nun Açıklamaları (4)Başbakan Ahmet Davutoğlu, "Koalisyon müzakerelerine başlarken şunları demeyi arzu ederdim; olabilirse bu atmosfer beni memnun eder. Gelin hep beraber yüksek temsille yeni bir Anayasa, Türkiye’nin ufkunu açacak ortak bir perspektif çizelim. Bunu tartışmsk isterdik.
 • 02:33Başbakan Davutoğlu, Canlı YayındaBaşbakan Ahmet Davutoğlu, hiçbir zaman Türkiye'yi maceraya ve riske sokacak bir adıma izin vermeyeceklerini belirterek, "Ama Türkiye'yi oldu bittilere getirecek bir tavra da sessiz kalmayız. Bilinsin ki, Türkiye'nin sınır boylarında belli yapıların oluşmasına da izin vermeyiz" dedi.
 • 01:45Balıkesir'de 3,9 Büyüklüğünde DepremBalıkesir'de saat 01.22'de 3,9 büyüklüğünde deprem meydana geldi.
 • 01:06Yunanistan'daki Mali KrizYunan Star gazetesi ekonomik krize ilişkin haberinde Anadolu Ajansı'nın hafızalara kazınan "Eşref amca" fotoğrafını manşete taşıdı.
 • 19:45Mucize Çocuk" Martunis, Sporting Lizbon'daPortekiz Premier Lig takımlarından Sporting Lizbon, Endonezya'da 2004'te meydana gelen deprem ve tsunami mağdurlarından Martunis'i renklerine bağladı.
 • 18:42Denetimlerde Birşey Bulamadılar, 'Riskli Bina' Diyerek Yurdu KapattılarDenetimlerde Birşey Bulamadılar, 'Riskli Bina' Diyerek Yurdu KapattılarRize’de Özel Serhat Yüksek Öğretim Erkek Öğrenci Yurdu, Rize Valiliği oluru ile yapılan denetim ve inceleme raporları doğrultusunda 'Riskli bina' denilerek kapatıldı.
 • 18:29112 Ekibinden Sağlık Bakanlığı'na Uyarı112 Ekibinden Sağlık Bakanlığı'na UyarıAcil Tıp Teknisyenleri ve Teknikerleri Derneği Genel Başkanı Yaşar Gökbayrak, sağlık personeli olmayan kişilerin taşeron şoför olarak 112 ambulanslarında işe alınmaya başlandığını söyleyerek, “Bu uygulama ile ambulanslardaki sağlık personeli sayısı 3’ten 2’ye düşecek, hastalara etkin müdahale zorlaşacak ve hizmette kalite düşecektir” uyarısında bulundu.
 • 17:34Bursa Büyükşehir'den Üniversiteye Fakülte BinasıBursa Büyükşehir'den Üniversiteye Fakülte BinasıOkullara spor salonları kazandırılması ve eskiyen okul binalarının yenilenmesi gibi yatırımlarda eğitimin her zaman yanında olan Büyükşehir Belediyesi, şimdi de Uludağ Üniversitesi Görükle Kampüsü’ndeki Mimarlık Fakültesi’ne yeni ve modern bir bina kazandırılması için devreye girdi.
 • 17:32112'den Sağlık Bakanlığı'na 'Taşeronlaşma' Protestosu112'den Sağlık Bakanlığı'na 'Taşeronlaşma' Protestosuİzmir’de Sağlık Müdürlüğü önünde toplanan 112 Acil Servis çalışanları ve sendika üyeleri, 112’deki taşeronlaşmaya karşı protesto gösterisi düzenledi.
 • 15:55Projeden Ev Almanın Avantaj ve DezavantajlarıProjelerden ev almak, yakın bir zamanda daha çok kar amacı ile yapılan bir yatırım aracı iken, günümüzde projelerin sayısının da artması ile daha çok barınma ihtiyacını karşılamak için tercih edilen bir yöntem oldu.
 • 15:53Büyükşehir'den Üniversiteye Fakülte Binası Bursa'yı geleceğe taşıyacak projeleri bir bir hayata geçiren Büyükşehir Belediyesi, kentteki eğitim kalitesinin de artırılmasıyla amacıyla önemli bir görev üstleniyor.
 • 15:49Projeden Ev Almanın Avantaj ve DezavantajlarıProjelerden ev almak, yakın bir zamanda daha çok kar amacı ile yapılan bir yatırım aracı iken, günümüzde projelerin sayısının da artması ile daha çok barınma ihtiyacını karşılamak için tercih edilen bir yöntem oldu
 • 12:58Denizbank Denizbank "Kentsel ve Köysel Dönüşüm"Deki Yeni Fırsatları AnlattıDenizBank Bayburt Şube Müdürü Ahmet Tarhan, bankanın kentsel ve köysel dönüşüm alanlarında sunduğu sektörde farklılık yaratan hizmetlerini anlattı.
 • 10:36Yağmurlar Köyü ModernleşiyorYağmurlar Köyü ModernleşiyorSimav’a bağlı Yağmurlar Köyü Muhtarı Mahmut Turgut, Kaymakamlık Köylere Hizmet Götürme Birliği tarafından gerçekleştirilen kilitli beton parke döşeme çalışmaları sonucu köyünün modernleştiğini söyledi.
 • 10:32Bugün Dünya Yetimler Günü!Bugün Dünya Yetimler Günü!UNICEF rakamlarına göre dünya üzerinde 200 milyon yetim çocuk bulunuyor. Bu rakamlara Çin, Myanmar, K. Kore, Afganistan, Bosna, Irak gibi 52 ülke dâhil değil.
 • 10:09Depremden Kurtuldu Hayata Kedilerle TutunduDepremden Kurtuldu Hayata Kedilerle TutunduGölcük depremiyle hayatı alt üst olan Ahmet Demir, sokak hayvanlarına şiddet gösterenlere karşı ibretlik yaşam öyküsüyle adeta ders veriyor.
 • 00:00Davutoğlu: Davutoğlu: "Türkiye'de Blok Siyaseti Bitmiştir"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Başbakan Ahmet Davutoğlu- Türkiye'de görev yapan yabancı büyükelçilerin katıldığı iftar yemeği- Davutoğlu'nun konuşması AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Davutoğlu: (1)- "Nasıl propaganda yapılırsa yapılsın bizler hiçbir zaman kapımıza gelen mazlumlara kapıyı kapatmayacağız. Bedeli ne olursa olsun ve karşılığında ne tür zorluklarla karşılaşırsak karşılaşalım bu onurlu katkıyı, desteği vermeye devam edeceğiz"- "Hepimiz her şeyden önce etnik, dini mezhebi kimliklerimizin ötesinde insan olarak hep beraber bir muhasebe yapmak, yılda bir kez ramazanda bu muhasebeyle bir sonraki yılda daha acısız bir dünya, daha barış içinde bir insanlık alemi kurmak için birlikte çalışmanın yollarına bakmalıyız" AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, "Nasıl propaganda yapılırsa yapılsın bizler hiçbir zaman kapımıza gelen mazlumlara kapıyı kapatmayacağız. Bedeli ne olursa olsun ve karşılığında ne tür zorluklarla karşılaşırsak karşılaşalım bu onurlu katkıyı, desteği vermeye devam edeceğiz" dedi.
 • 23:46Davutoğlu: Davutoğlu: "Kurallar İçinde Hareket Ederek, Çözüm Odaklı Düşünmek Önemli"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - AK Parti Genel Merkezi- AK Parti Dış İlişkiler Başkanlığı 8. Geleneksel Büyükelçiler İftarı- İftar sonrası tokalaşma- AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun konuşması ANKARA - AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, partisinin genel merkezinde düzenlenen AK Parti Dış İlişkiler Başkanlığı 8. Geleneksel Büyükelçiler İftarı'nda Türkiye'de görev yapan yabancı büyükelçilerle bir araya geldi.
 • 23:36Davutoğlu: Davutoğlu: "7 Haziran Seçimleri Türkiye'nin Zaafını Değil Gücünü Göstermiştir"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Başbakan Ahmet Davutoğlu- Türkiye'de görev yapan yabancı büyükelçilerin katıldığı iftar yemeği- Davutoğlu'nun konuşması AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Davutoğlu: (1)- "Nasıl propaganda yapılırsa yapılsın bizler hiçbir zaman kapımıza gelen mazlumlara kapıyı kapatmayacağız. Bedeli ne olursa olsun ve karşılığında ne tür zorluklarla karşılaşırsak karşılaşalım bu onurlu katkıyı, desteği vermeye devam edeceğiz"- "Hepimiz her şeyden önce etnik, dini mezhebi kimliklerimizin ötesinde insan olarak hep beraber bir muhasebe yapmak, yılda bir kez ramazanda bu muhasebeyle bir sonraki yılda daha acısız bir dünya, daha barış içinde bir insanlık alemi kurmak için birlikte çalışmanın yollarına bakmalıyız" AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, "Nasıl propaganda yapılırsa yapılsın bizler hiçbir zaman kapımıza gelen mazlumlara kapıyı kapatmayacağız. Bedeli ne olursa olsun ve karşılığında ne tür zorluklarla karşılaşırsak karşılaşalım bu onurlu katkıyı, desteği vermeye devam edeceğiz" dedi.
 • 23:36Davutoğlu: Davutoğlu: "Koalisyon Müzakereleri ile TBMM Başkanlık Seçimini Ayırt Ettik"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Başbakan Ahmet Davutoğlu- Türkiye'de görev yapan yabancı büyükelçilerin katıldığı iftar yemeği- Davutoğlu'nun konuşması AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Davutoğlu: (1)- "Nasıl propaganda yapılırsa yapılsın bizler hiçbir zaman kapımıza gelen mazlumlara kapıyı kapatmayacağız. Bedeli ne olursa olsun ve karşılığında ne tür zorluklarla karşılaşırsak karşılaşalım bu onurlu katkıyı, desteği vermeye devam edeceğiz"- "Hepimiz her şeyden önce etnik, dini mezhebi kimliklerimizin ötesinde insan olarak hep beraber bir muhasebe yapmak, yılda bir kez ramazanda bu muhasebeyle bir sonraki yılda daha acısız bir dünya, daha barış içinde bir insanlık alemi kurmak için birlikte çalışmanın yollarına bakmalıyız" AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, "Nasıl propaganda yapılırsa yapılsın bizler hiçbir zaman kapımıza gelen mazlumlara kapıyı kapatmayacağız. Bedeli ne olursa olsun ve karşılığında ne tür zorluklarla karşılaşırsak karşılaşalım bu onurlu katkıyı, desteği vermeye devam edeceğiz" dedi.
 • 23:23Başbakan Davutoğlu, Geleneksel Büyükelçiler İftarı'na KatıldıBaşbakan Ahmet Davutoğlu, büyükelçilere seslenerek, "Empati yaparak, her bir Suriyeli ve Iraklı mültecinin acısını yüreğimizde hissederek söylüyorum, nasıl propaganda yapılırsa yapılsın bizler hiçbir zaman kapımıza gelen mazlumlara kapımızı kapatmayacağız. Bedeli ne olursa olsun ve karşılığında ne tür zorluklarla karşılaşırsak karşılaşalım, insaniyet adına bütün insanlık adına bu onurlu katkıyı, desteği vermeye devam edeceğiz.
 • 23:17Davutoğlu: Davutoğlu: "Küresel Barışı İnşa Edecek Ortak Ahlaki Prensipler Etrafında Birleşelim"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Başbakan Ahmet Davutoğlu- Türkiye'de görev yapan yabancı büyükelçilerin katıldığı iftar yemeği- Davutoğlu'nun konuşması AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Davutoğlu: (1)- "Nasıl propaganda yapılırsa yapılsın bizler hiçbir zaman kapımıza gelen mazlumlara kapıyı kapatmayacağız. Bedeli ne olursa olsun ve karşılığında ne tür zorluklarla karşılaşırsak karşılaşalım bu onurlu katkıyı, desteği vermeye devam edeceğiz"- "Hepimiz her şeyden önce etnik, dini mezhebi kimliklerimizin ötesinde insan olarak hep beraber bir muhasebe yapmak, yılda bir kez ramazanda bu muhasebeyle bir sonraki yılda daha acısız bir dünya, daha barış içinde bir insanlık alemi kurmak için birlikte çalışmanın yollarına bakmalıyız" AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, "Nasıl propaganda yapılırsa yapılsın bizler hiçbir zaman kapımıza gelen mazlumlara kapıyı kapatmayacağız. Bedeli ne olursa olsun ve karşılığında ne tür zorluklarla karşılaşırsak karşılaşalım bu onurlu katkıyı, desteği vermeye devam edeceğiz" dedi.
 • 23:07Davutoğlu: Davutoğlu: "Empati Yapmamızın Vaktidir"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Başbakan Ahmet Davutoğlu- Türkiye'de görev yapan yabancı büyükelçilerin katıldığı iftar yemeği- Davutoğlu'nun konuşması AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Davutoğlu: (1)- "Nasıl propaganda yapılırsa yapılsın bizler hiçbir zaman kapımıza gelen mazlumlara kapıyı kapatmayacağız. Bedeli ne olursa olsun ve karşılığında ne tür zorluklarla karşılaşırsak karşılaşalım bu onurlu katkıyı, desteği vermeye devam edeceğiz"- "Hepimiz her şeyden önce etnik, dini mezhebi kimliklerimizin ötesinde insan olarak hep beraber bir muhasebe yapmak, yılda bir kez ramazanda bu muhasebeyle bir sonraki yılda daha acısız bir dünya, daha barış içinde bir insanlık alemi kurmak için birlikte çalışmanın yollarına bakmalıyız" AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, "Nasıl propaganda yapılırsa yapılsın bizler hiçbir zaman kapımıza gelen mazlumlara kapıyı kapatmayacağız. Bedeli ne olursa olsun ve karşılığında ne tür zorluklarla karşılaşırsak karşılaşalım bu onurlu katkıyı, desteği vermeye devam edeceğiz" dedi.
 • 23:03AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Davutoğlu: (1)AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, "Nasıl propaganda yapılırsa yapılsın bizler hiçbir zaman kapımıza gelen mazlumlara kapıyı kapatmayacağız. Bedeli ne olursa olsun ve karşılığında ne tür zorluklarla karşılaşırsak karşılaşalım bu onurlu katkıyı, desteği vermeye devam edeceğiz" dedi.
 • 21:37İhh Gezici Aşevi Kahramanmaraş'taKahramanmaraş'ta 2 bin kişi orucunu İnsani Yardım Vakfı'nın (İHH) gezici aşevinde açtı.
 • 18:19Saü'ye Saü'ye "En İyi Yarışma Ruhu" ÖdülüDoğal Afet Sigortaları Kurumu (DASK) tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen Depreme Dayanıklı Bina Tasarımı Yarışması’nda Sakarya Üniversitesi ‘En İyi Yarışma Ruhu’ ödülünü kazandı.
 • 16:21Balıkesir'deki DepremlerJeoloji Mühendisleri Odası Güney Marmara Şube Başkanı Ahmet Ağlan, Balıkesir'de dün sabahtan itibaren meydana gelen çok hafif şiddetli 19 depremin, yerkürede biriken enerjinin küçük şoklarla boşalması anlamına geldiğini söyledi.
 • 16:01Beü Geomatik Mühendisliği Bölümünün Başarılı Çalışmaları Devam EdiyorBeü Geomatik Mühendisliği Bölümünün Başarılı Çalışmaları Devam EdiyorBülent Ecevit Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Geomatik Mühendisliği Bölümünün bilimsel ve teknolojik alt yapı olanaklarının gelişimi devam ediyor.
 • 15:56Fethiye - Yaşlı Adama Yardım İçin İndiği Otobüs Site Bahçesine DevrildiFethiye - Yaşlı Adama Yardım İçin İndiği Otobüs Site Bahçesine DevrildiYaşlı adama yardım için indiği otobüs site bahçesine devrildi Muğla'nın Fethiye İlçesi'nde 35 yaşındaki Zafer Halimoğlu'nun bir yaşlıya yardım etmek için çalışır vaziyette bıraktığı yolcu otobüsü, eğimli yolda hareket ederek bir sitenin bahçesine devrildi.
 • 15:26Tlos Antik Kenti'nde Kazı Hazırlıkları BaşladıTlos Antik Kenti'nde Kazı Hazırlıkları BaşladıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Çalışmanın yürütüldüğü yerden genel ve detay görüntüler,- Tlos Antik Kenti Kazı Başkanı Prof. Dr. Taner Korkut ile röportaj, Tlos Antik Kenti'nde kazı hazırlıkları başladı- Likya uygarlığının önemli yerleşim merkezleri arasında bulunan, Seydikemer ilçesindeki Tlos Antik Kenti'nde antik tiyatronun sahne binası ile kenti çevreleyen surların ayağa kaldırılması için restorasyon projesi hazırlandı Muğla'nın Seydikemer ilçesinde bulunan Tlos Antik Kenti Kazı Başkanı Prof. Dr. Taner Korkut, hazırladıkları iki önemli proje ile antik kentin önemli yapılarını ayağa kaldırmayı planladıklarını bildirdi.
 • 14:48Yunan Basını, 'Mağdur Yaşlı' Fotoğrafını Düzce Depreminden BulduYunan Basını, 'Mağdur Yaşlı' Fotoğrafını Düzce Depreminden BulduYunanistan'da maaşlarının bir kısmını çekebilmek için banka kuyrukları önünde perişan olan emeklilerin çilesi basının 1 numaralı gündemi. Yunan gazetelerinden Star Press de dünkü nüshasında emeklilerin mağduriyetini manşetten gördü.
 • 14:41Sivas'ın İlçelerine Yeni Hükümet Konakları YapılıyorSivas'ın Zara, Şarkışla ve Suşehri ilçelerine yeni hükümet konakları yapılıyor.
 • 14:13Sivas'ta Üç İlçeye Hükümet Konağı YapılıyorSivas'ta Üç İlçeye Hükümet Konağı YapılıyorSivas’ın Zara, Şarkışla ve Suşehri ilçelerine yeni hükümet konakları yapılıyor.
 • 13:58Tlos Antik Kenti'nde Kazı Hazırlıkları BaşladıMuğla'nın Seydikemer ilçesinde bulunan Tlos Antik Kenti Kazı Başkanı Prof. Dr. Taner Korkut, hazırladıkları iki önemli proje ile antik kentin önemli yapılarını ayağa kaldırmayı planladıklarını bildirdi.
 • 13:23Yaşlı Adama Yardım İçin İndiği Otobüs Site Bahçesine DevrildiYaşlı Adama Yardım İçin İndiği Otobüs Site Bahçesine DevrildiFethiye'de Zafer Halimoğlu'nun bir yaşlıya yardım etmek için çalışır vaziyette bıraktığı yolcu otobüsü, eğimli yolda hareket ederek bir sitenin bahçesine devrildi.
 • 13:14Tlos Antik Kentinde Tiyatro Ayağa KaldırılacakTlos Antik Kentinde Tiyatro Ayağa KaldırılacakMuğla’nın Seydikemer ilçesindeki kazı çalışmalarında elde edilen bulgularla 11 bin yıllık geçmişe sahip olduğu ortaya çıkan Tlos Antik Kentinde yeni bulguların gün ışığına çıkarılabilmesi için bu yılda yoğun bir çalışma başlatıldı.
 • 12:40Fethiye'de Facianın Eşiğinden DönüldüFethiye'de Facianın Eşiğinden DönüldüMuğla’nın Fethiye ilçesinde son durakta yolcularını indiren belediye otobüsü, sürücüsü yaşlılara yardım isterken sitenin avlusuna uçtu.
 • 10:04Yeni Zelanda'dan Didem Hoca'ya VefaYeni Zelanda'dan Didem Hoca'ya VefaÇanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) öğretim görevlisi olarak Otago Üniversitesi'nde doktora eğitimini sürdürürken 2011 yılındaki depremde hayatını kaybeden Didem Yaman'ın anısına Yeni Zelanda hükümeti burs vereceğini duyurdu.
 • 09:41'Eşref Amca' Yunan Krizinin Sembolü Oldu'Eşref Amca' Yunan Krizinin Sembolü OlduKomşu'da gazeteler yaşanan dramı abartmak için 1999'daki Düzce depreminde yıkılan evinin önünde ağlayan Eşref Amca'yı Yunanlı gibi haber yaptılar.
 • 09:03Şirketler Kapanacak Müşavirler ve On Binlerce Çalışan İşsiz KalacakŞirketler Kapanacak Müşavirler ve On Binlerce Çalışan İşsiz KalacakYetkili Gümrük Müşavirleri'nin yetkileri tekrar alındı. İGMD Başkanı Keskin, "Konu kan davasına çevriliyor" dedi
 • 17:48Balıkesir'de 11 Ayrı Artçı Deprem Meydana GeldiBalıkesir'de 11 Ayrı Artçı Deprem Meydana GeldiJeoloji Mühendisi Levent İme, Balıkesir’de artan depremlerle ilgili olarak "Her an her şeye hazırlıklı olun" uyarısında bulundu.
 • 17:37Savcı, Bayram Oteli Davasında Tahliye İstediVan'da 9 Kasım 2011 tarihinde meydana gelen depremde yıkılan ve 24 kişinin yaşamını yitirdiği Bayram Oteli davasında AFAD Müdürü Cafer Giyik tanık olarak dinlendi.