SON DAKİKA DEPREM HABERLERİ

Son Dakika Deprem Haberleri

19:24
İzmir'in Stat Sorunu Haftaya Çözülüyor Bakan Çağatay Kılıç, İzmir’de yapılması planlanan statları inceledi.
İzmir'in Stat Sorunu Haftaya Çözülüyor
19:18
Davutoğlu: "Kılıçdaroğlu'ndan Muhtar Olabilir Mi?" Başbakan Ahmet Davutoğlu, Manisa’da partisinin kongresinde yaptığı konuşmada CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu eleştirekek, “İkamet adresini bulamayan Kılıçdaroğlu’ndan muhtar olabilir mi? Hani hukuki olarak olur da siyaseten acaba ne kadar yıl idare edebilir” dedi.
Davutoğlu: 'Kılıçdaroğlu'ndan Muhtar Olabilir Mi?'
18:27
Bakan Kılıç'tan İzmir'de Stat Turu Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, İzmir'deki statlarda incelemelerde bulundu.
Bakan Kılıç'tan İzmir'de Stat Turu
15:35
Türkiye Yardımda Amerika'ya 8 Kat Fark Attı" Deniz Feneri Derneği Ankara Şube Koordinatörü Kunt: "Ülkelerin dünya genelinde yaptığı yardımları nüfusa göre gayri safi milli hasılalarına oranladığımızda Türkiye Amerika'ya 8 kat fark atarak birinci oluyor"
13:55
"Güvenlik Sektörünün İlkleri" Securitex Eurasia'da Tanıtıldı Elektronik güvenlikte teknolojiye olan eğilim ve farkındalığın artmasının ihtiyaç oranında pazarın büyümesini sağladığı günümüzde Securitex Eurasia'da güvenlik sektörüne dair son teknoloji ürünler tanıtıldı.
13:02
Mazlumder'in 2014 İnsan Hakları İhlalleri Değerlendirme Raporu Dernek Başkanı Ünsal: "Maalesef her ne kadar taraflar açısından Çözüm Süreci'ne ilişkin olumlu mesajlar veriliyor olsa da gözle görülür, somut adımların atıldığına dair herhangi bir belirti göremiyoruz"
12:12
İzmit'te Belediyenin Camiyi Yıkma Kararı Mahkemelik Oldu İzmit'te 34 yıl önce bir vakıf tarafından yaptırılan Mehmet Ali Paşa Camisi'nin yıktırılıp park yapılması, caminin de yakın yere yeniden inşa ettirilmesi kararı mahkemelik oldu.
İzmit'te Belediyenin Camiyi Yıkma Kararı Mahkemelik Oldu
10:47
Gaziosmanpaşa'nın Temizlik Filosu Yenilendi Gaziosmanpaşa Belediyesi’nin hizmete aldığı yeraltı çöp konteynerleri ile temizlik filosuna kattığı yeni araçların tanıtımı Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta’nın katıldığı bir programla yapıldı.
18:14
Depremzedeler TOKİ Konutlarını İşgal Etti Van’da, 2011 yılında meydana gelen depremler sonrasında Anadolu Konteyner Kent’te kalan depremzedeler, Kevenli TOKİ’deki üç bloğu işgal ettiler.
Depremzedeler TOKİ Konutlarını İşgal Etti
12:12
Norveç Firmasınca Yapılan HES Hizmete Giriyor Norveç Statkraft firmasınca Siirt'te Botan Çayı üzerinde 4 yıl önce yapımına başlanan 700 milyon dolarlık Çetin HES'in bu yıl hizmete gireceği bildirildi.
11:15
Yardım Kampanyası Kargo Engeline Takıldı Alaplı'da, bir fabrikada asgari ücretle çalışan Elif Keskin, 2011 Van depreminin ardından bölgede yaşayan vatandaşlar ve çocuklar için yardım kampanyası başlattı.
Yardım Kampanyası Kargo Engeline Takıldı
10:51
Özel) Yardım Kampanyası Büyük Kitlelere Ulaştı, Kargo Engeline Takıldı Zonguldak’ın Alaplı ilçesinde, bir fabrikada asgari ücretle çalışan 22 yaşındaki Elif Keskin, 2011 Van depreminin ardından bölgede yaşayan vatandaşlar ve çocuklar için sosyal medya üzerinden yardım kampanyası başlattı.
Özel) Yardım Kampanyası Büyük Kitlelere Ulaştı, Kargo Engeline Takıldı
00:08
Turunç: Orta Yaş Grubu Kütüphaneye Gelmiyor Muğla Valisi Amir Çiçek, Ula’nın Akyaka Mahallesinde faaliyet gösteren Akyaka Kültür Sanat Derneği’ni ziyaret etti.
Turunç: Orta Yaş Grubu Kütüphaneye Gelmiyor
17:46
Malatya Afad'a Yeni Kurtarma Aracı Geldi AFAD ve UNDP ortak projesi kapsamında Suriyelilerin bulunduğu illerde kullanılmak üzere alınan 18 yeni nesil arama-kurtarma araçlarından biri Malatya AFAD’a gönderildi.
Malatya Afad'a Yeni Kurtarma Aracı Geldi
16:40
Tdv Mütevelli Heyeti İkinci Başkanı Bilgin Açıklaması "Yurt dışında 10 ülkede 16 eğitim kurumumuzda 2 bin 954 öğrenci eğitim görmektedir.
16:38
Sp Teşkilatı, İpekyolu Hastanesi'nin Kapatılmasına Tepki Gösterdi Saadet Partisi(SP) Van İl Başkanlığı, İpekyolu Devlet Hastanesi’nin yeniden tüm poliklinikleri ile aktif bir şekilde hizmet vermesi için basın açıklaması yaptı.
Sp Teşkilatı, İpekyolu Hastanesi'nin Kapatılmasına Tepki Gösterdi
16:31
Dünya Ahlaki Problemler Yaşıyor İzmir'de Yeni Ümit ve Hira dergilerinin birlikte düzenlediği 'Ahlaki Değerlerin Korunması' konulu uluslararası sempozyum, Tepekule Kongre Merkezi'nde yapıldı.
Dünya Ahlaki Problemler Yaşıyor
11:57
Orta Marmara'da Yıkıcı Depremler Beklenmiyor" KTÜ Jeoloji Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Bektaş: "Orta Marmara, Kuzey Anadolu fayının kuzey kolunun doğusundan ve batısından farklı olarak yıkıcı büyük bir deprem kümesi içermiyor"
11:15
Deprem Van'ı Terk Ediyor YYÜ Mühendislik-Mimarlık Fakültesi Jeofizik Mühendisliği Bölümü Yer Fiziği Anabilim Dalı Başkanı Mustafa Toker, Van'da meydana gelen depremin ili terk ettiğini söyledi.
Deprem Van'ı Terk Ediyor
06:17
Mc Donald's'da Deprem: CEO'su Değişiyor Mc Donald's'ın CEO'su Thompson görevini 1 Mart itibariyle Mc Donald's Avrupa'nın Başkanı Easterbrook'a devredecek.
Mc Donald's'da Deprem: CEO'su Değişiyor
23:59
ABD'de 5,7 Büyüklüğünde Deprem ABD'nin California eyaletinin kuzeyinde 5,7 büyüklüğünde deprem meydana geldi.
ABD'de 5,7 Büyüklüğünde Deprem
18:45
Girit Açıklarında Deprem Girit açıklarında 4.9 büyüklüğünde deprem meydana geldi.
18:41
Erciş'te Oda Başkanlarından Ortak Açıklama Erciş ilçesinde bir araya gelen oda başkanları, ilçede yaşadıkları ekonomik sıkıntılarla ilgili basın açıklaması yaptı.
Erciş'te Oda Başkanlarından Ortak Açıklama
18:17
Afet ve Acil Durum Çalışanları Afet Anında Çağrı Beklemeyecek Bursa Valisi Münir Karaloğlu, Van depreminde edindiği tecrübeleri Bursa’da da olası bir depremde nasıl hareket edilmesi, kriz ortamının yönetilmesi gibi konularda ilgili birimlere aktarıyor.
Afet ve Acil Durum Çalışanları Afet Anında Çağrı Beklemeyecek
18:12
Girit Adası Açıklarında 4.9 Büyüklüğünde Deprem Dha DIŞ HABER - Akdeniz'de Girit adası açıklarında saat 17: 54'te 4.9 büyüklüğünde deprem meydana geldi.
17:45
Van Depremi Yaşayan Vali Karaloğlu, Bursa'da Deneyimlerini Paylaştı Bursa Valisi Karaloğlu, Van'da göreve yaptığı sırada meydana gelen depremde yaşadığı deneyimleri Afet ve Acil Durum Müdürlüğü'nde düzenlediği toplantıda paylaştı.
Van Depremi Yaşayan Vali Karaloğlu, Bursa'da Deneyimlerini Paylaştı
15:32
Diyarbakır'da Esnafın "Acil Destek Kredisi" Talebi DESOB Başkanı Ebedinoğlu, IŞİD bahanesiyle düzenlenen gösterilerde iş yerleri zarar gören 11 ildeki esnafa, KOSGEB'in Van depremi ve Reyhanlı'daki bombalı saldırıda zarar gören işletmelere sağladığı "Acil Destek Kredisi" verilmesi için hazırladıkları raporu Başbakan Davutoğlu'na sunduklarını bildirdi.
14:55
Türkiye Afet Yönetimi Strateji Belgesi" Çalıştayı Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş: "Ne gariptir ki dünya bir taraftan Holokost'tan kurtulanların yıl dönümünü idrak ederken, bununla ilgili dünyanın dört bir tarafında demeçler verilir, törenler yapılırken, aynı gün içinde Kahire'de toplanan BM Mültecilere Yardım Kuruluşu ise Filistin'de tabiri caizse Holokost benzeri bir baskıya maruz kalan, yakılan, yıkılan on binlerce evi 'onaramayacağız' diyerek, bütün dünyaya ilan ediyor" "Bu büyük bir çifte standarttır, bu büyük bir ayıptır, bu büyük bir
14:48
Kurtulmuş: "Nerede, Kimin, Neye İhtiyacı Varsa Türkiye Orada" "Türkiye Afet Yönetimi Strateji Belgesi" çalıştayı-Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş: -"Ne gariptir ki dünya bir taraftan Holokost'tan kurtulanların yıl dönümünü idrak ederken, bununla ilgili dünyanın dört bir tarafında demeçler verilir, törenler yapılırken, aynı gün içinde Kahire'de toplanan BM Mültecilere Yardım Kuruluşu ise Filistin'de tabiri caizse Holokost benzeri bir baskıya maruz kalan, yakılan, yıkılan on binlerce evi 'onaramayacağız' diyerek, bütün dünyaya ilan ediyor"-"Bu büyük bir
Kurtulmuş: 'Nerede, Kimin, Neye İhtiyacı Varsa Türkiye Orada'
14:26
Heyelan, Evi Bu Hale Getirdi Düzce’nin Kaynaşlı ilçesinde meydana gelen heyelan nedeniyle Altundal ailesine ait ev yıkılma tehlikesi ile karşı karşıya kaldı.
Heyelan, Evi Bu Hale Getirdi
14:15
Karayalçın Yeni Yönetimi Tanıttı, Seçim Hazırlığını Anlattı * CHP İstanbul İl Başkanı Murat Karayalçın, "Temel amacımız 7 Haziran genel seçimlerinde İstanbul'dan birinci parti olarak çıkmak" "Biz ön seçim istiyoruz.
Karayalçın Yeni Yönetimi Tanıttı, Seçim Hazırlığını Anlattı
14:07
Düzce'de Heyelan Nedeniyle Bir Ev Yıkılma Tehlikesi Altında Düzce’nin Kaynaşlı ilçesinde meydana gelen heyelan nedeniyle Altundal ailesine ait ev yıkılma tehlikesiyle karşı karşıya kaldı.
Düzce'de Heyelan Nedeniyle Bir Ev Yıkılma Tehlikesi Altında
13:36
Karayalçın: Şişli'ye Laf Atanlar Önce Türkiye'yi Yönetmeyi Becersin CHP İstanbul İl Başkanı Murat Karayalçın, "Devlet içinde paralel yapı var diyenler Şişli'ye laf atıyorlar, 'Yönetemiyorlar' diye önce Türkiye'yi yönetin." dedi.
Karayalçın: Şişli'ye Laf Atanlar Önce Türkiye'yi Yönetmeyi Becersin
13:30
Karayalçın Yeni Yönetimi Tanıttı, Seçim Hazırlığını Anlattı Chp İstanbul İl Başkanlığına atanan Murat Karayalçın, yeni yönetim kurulu üyeleriyle birlikte kendisine danışmanlık yapacak isimleri bugün bir basın toplantısıyla kamuoyuna tanıttı.
12:36
Yerbilimci Profesörden "Depremlerde Artış Var" Uyarısı Anadolu Üniversitesi Yer ve Uzay Bilimleri Enstitüsü Müdür Yardımcısı Prof. Dr. Berkan Ecevitoğlu, Afrika Levhası’nın Akdeniz’i kuzey yönlü itmesi nedeniyle son yıllarda bölgezdeki deprem yoğunluğunun arttığına dikkat çekerek, "Dünya genelinde, hem depremler, hem de volkanizma yönünden etken bir döneme girdik” dedi.
Yerbilimci Profesörden 'Depremlerde Artış Var' Uyarısı
12:19
Su Yalıtımlı Binalar Afetlerde Can Kaybını Azaltıyor mu? Canpa Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Üyesi Murat Özcan, binalarda su yalıtımı yapılarak deprem gibi afetlerde can kayıplarının yüksek oranda önlenebileceğini söyledi.
Su Yalıtımlı Binalar Afetlerde Can Kaybını Azaltıyor mu?
11:38
Atatürk'ün Hutbe Verdiği Tarihi Cami Onarılacak Atatürk'ün hutbe verdiği tarihi cami onarılacak- Balıkesir'in sembol yapılarından olan ve Büyük Önder Atatürk'ün 7 Şubat 1923'te hutbe verdiği Zağnos Paşa Camii'nin geniş çaplı restorasyonu için gelecek ay ihale yapılacak- Vakıflar Bölge Müdürü Erarı: "Bu caminin, 6 haftada yapılıp bitirildiği rivayet ediliyor.
Atatürk'ün Hutbe Verdiği Tarihi Cami Onarılacak
11:38
Atatürk'ün Hutbe Verdiği Tarihi Cami Onarılacak Balıkesir'in sembol yapılarından olan ve Büyük Önder Atatürk'ün 7 Şubat 1923'te hutbe verdiği Zağnos Paşa Camii'nin geniş çaplı restorasyonu için gelecek ay ihale yapılacak.
Atatürk'ün Hutbe Verdiği Tarihi Cami Onarılacak
10:27
Depremde Hayat Kurtaran Akıllı Telefon Uygulaması Sakarya Üniversitesinde bir grup öğrenci tarafından geliştirilen akıllı telefon uygulaması depremde göçük altında kalanların yerini tespite yardımcı oluyor.
Depremde Hayat Kurtaran Akıllı Telefon Uygulaması
10:04
Bartın'da Deprem Bartın’da sabah saatlerinde 3.6 büyüklüğünde deprem meydana geldi.
Bartın'da Deprem
09:37
Bartın'da 3,6 Büyüklüğünde Deprem Bartın'da, bugün saat 05.39'da 3,6 büyüklüğünde deprem meydana geldi.
Bartın'da 3,6 Büyüklüğünde Deprem
18:29
Denizli'de 1 Milyon Kişi Birinci Derecede Deprem Bölgesinde' Denizli’nin Tavas ilçesinde, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü tarafından kentsel dönüşüm bilgilendirme toplantısı düzenlendi.
Denizli'de 1 Milyon Kişi Birinci Derecede Deprem Bölgesinde'
18:03
Şırnak'ta Afad'a Araç Takviyesi Şırnak'ta AFAD İl Müdürlüğü için alınan 2 araç törenle hizmete girdi.
13:10
Muş 6 Kişilik Ailenin Harabe Evde Yaşam Mücadelesi Muş merkez Tandoğan Köyü'nde Hurinaz- Ferman Ekran çifti, 4 çocukları ile birlikte duvarları çatlayan ve yıkılma tehlikesi bulunan harabe evde oturmaya devam ediyor.
Muş 6 Kişilik Ailenin Harabe Evde Yaşam Mücadelesi
12:49
Akıllı Telefonlar, Depremde Hayat Kurtaracak SAÜ öğrencileri tarafından geliştirilen DASER yazılımı sayesinde deprem anında kurtarma moduna geçen akıllı telefonlar arıcılığıyla enkazda kalanların konumu tespit edilebilecek.
11:43
Türeli'den Soru Önergesi CHP İzmir Milletvekili Rahmi Aşkın Türeli, Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı’nın yanıtlaması istemiyle bir soru önergesi verdi.
Türeli'den Soru Önergesi
11:19
6 Kişilik Ailenin Harabe Evde Yaşam Mücadelesi Muş merkez Tandoğan Köyü'nde Hurinaz- Ferman Ekran çifti, 4 çocukları ile birlikte duvarları çatlayan ve yıkılma tehlikesi bulunan harabe evde oturmaya devam ediyor.
6 Kişilik Ailenin Harabe Evde Yaşam Mücadelesi
11:15
Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz Açıklaması Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz, ilçe nüfusunun yüzde 85’inin deprem riski altında olduğunu söyledi.
Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz Açıklaması
10:44
CHP'li Türeli: İzmir'de Deprem Raporlu Birçok Okul Binası Güçlendirilmedi CHP Milletvekili Rahmi Aşkın Türeli, deprem kuşağında yer alan İzmir’deki çok sayıda okul binasında güçlendirme ya da tadilat çalışması yapılması gerektiğini söyledi.
CHP'li Türeli: İzmir'de Deprem Raporlu Birçok Okul Binası Güçlendirilmedi
09:43
Van'da Caminin Açılışı Mevlitle Yapıldı Van'ın Edremit ilçesine bağlı Köprüler Mahallesinde yaşayan vatandaşlar, mahalledeki caminin açılışını mevlit programıyla yaptı.
Van'da Caminin Açılışı Mevlitle Yapıldı
SonDakika.com - Son Dakika Haber - En Son Haberler
24 saat kesintisiz haber yayını
Hakkımızda | Reklam | İletişim
SonDakika.com Haber Portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. 01.02.2015 02:31:30. #1.13#
ŞUAN BURADASINIZ: SON DAKİKA DEPREM HABERLERİ
[Hata Bildir]