SON DAKİKA DERSHANE HABERLERİ

Son Dakika Dershane Haberleri

 • 20:42Bakan Avcı'dan Dershane ToplantısıBakan Avcı'dan Dershane ToplantısıAnayasa Mahkemesinin, dershanelerin dönüştürülmesini öngören Kanun'un ilgili hükümlerinin iptaline ilişkin gerekçeli kararının ardından Milli Eğitim Bakanlığı dershane temsilcileriyle bir araya geldi.
 • 20:13Bakan Avcı'dan Dershane ToplantısıBakan Avcı'dan Dershane Toplantısı* Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı: İnşallah önümüzdeki hafta yönetmelik de yayınlandıktan sonra daha ayrıntılı olarak yaptığımız düzenlemeleri, anlamını ve sonuçlarını birlikte konuşma fırsatını bulacağız" Özel Eğitim Derneği Başkanı Ahmet Akça: Bugün sayın bakanımızla yaptığımız çalışmada gördüğümüz olay şu. Sektörün en büyük endişesi belirsizlikdi.
 • 19:41Dershanelerin Dönüştürülmesi Kararının İptali - Dershane YöneticileriBakan Nabi Avcı'yla toplantı yapan dershane temsilcilerinin açıklamaları İSTANBUL - Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Anayasa Mahkemesinin, dershanelerin dönüştürülmesini de öngören kanunun ilgili hükümlerinin iptaline ilişkin gerekçeli kararı sonrası sektör temsilcileriyle bir toplantı yaptı.
 • 19:40Dershanelerin Dönüştürülmesi Kararının İptali - Dershane YöneticileriDershanelerin Dönüştürülmesi Kararının İptali - Dershane YöneticileriBakan Nabi Avcı'yla toplantı yapan dershane temsilcilerinin açıklamaları İSTANBUL - Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Anayasa Mahkemesinin, dershanelerin dönüştürülmesini de öngören kanunun ilgili hükümlerinin iptaline ilişkin gerekçeli kararı sonrası sektör temsilcileriyle bir toplantı yaptı.
 • 14:23Kayseri Milli Eğitim Müdürü Çandıroğlu: Artık Yeni Dönemde Dershane Diye Bir Olgu YokKayseri Milli Eğitim Müdürü Çandıroğlu: Artık Yeni Dönemde Dershane Diye Bir Olgu YokKayseri Milli Eğitim Müdürü Çandıroğlu: Artık yeni dönemde dershane diye bir olgu yok Kayseri Milli Eğitim Müdürü Bilal Yılmaz Çandıroğlu, artık yeni eğitim döneminde dershane diye bir olgunun olmadığını belirterek, 'Bugün itibariyle Anayasa Mahkemesi'nin iptal etmesi, dershanelerin geri geldiği anlamına gelmiyor.
 • 17:43Velilerin 'Bakanlık, Paralel Dershane Hizmeti Oluşturuyor' Tepkisi Var'Aktif Eğitimciler Sendikası Kayseri Şubesi Başkanı Ayhan Kaya, bazı illerde bazı okulların dershanecilik, kurs hizmeti adı altında velilerden 300 lira ve kitap parası adı altında daha yüksek ücretler istediğini belirtti.
 • 14:59Dershane Avukatı: Vergilerle İlgili İhmal Olsa İlgili Kurumlar Gerekeni YaparKahramanmaraş Cumhuriyet Savcılığı’nın talimatıyla Kahramanmaraş Emniyeti'nde görevli polisler, il genelinde faaliyet gösteren okul ve dershanelere baskın düzenledi.
 • 11:17Velilerin Dershane Tepkisini Bakanlık Kurs Açarak Gidermeye Çalışıyor'Velilerin Dershane Tepkisini Bakanlık Kurs Açarak Gidermeye Çalışıyor'Aktif Eğitim Sendikası Kayseri Şubesi Başkan Yardımcısı ve Dış İlişkiler Sorumlusu Eğitimci Hasan Çakır, dershane ile ilgili Anayasa Mahkemesi’nin (AYM) verdiği kararın önemine vurgu yaparak, “Milli Eğitim Bakanlığı, velilerin çocuklarının geleceği ile ilgili endişeleriyle birlikte dershane tepkisi üzerine takviye kursu başlatmak zorunda kaldı.
 • 14:01Şenol Şenol "Dershane Düzenlemesini Olumlu Buluyoruz"Türk Eğitimsen Malatya Şubesi Başkanı Ekrem Şenol “Bir süredir gündemi meşgul eden ve kamuoyunda Dershanelerin Kapatılması olarak bilinen düzenleme Anayasa Mahkemesi’nin verdiği karar sonucunda iptal edilmiştir” dedi.
 • 13:57Koncuk: Anayasa Mahkemesi Beklenen Dershane Kararını VermiştirKamu-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, Anayasa Mahkemesi’nin, dershanelerin dönüştürülmesine ilişkin kanunun iptaline ilişkin gerekçeli kararını değerlendirdi.
 • 04:08AYM'nin Dershane Kararının Gerekçesi YayımlandıAYM'nin Dershane Kararının Gerekçesi YayımlandıAnayasa Mahkemesi gerekçeli kararında "Okul dışı alternatifler sağlanmadan dershaneleri kapatmak teşebbüs özgürlüğüne aykırı" dedi.