23:3200
SON DAKİKA DEVLET TİYATROLARI HABERLERİ

Son Dakika Devlet Tiyatroları Haberleri

   

  Yön Sanat Atölyesi, Yenimahalle'de Sahneye Çıktı

  Yön Sanat Atölyesi, Yenimahalle'de Sahneye Çıktı

  2010 yılından bugüne yaptığı sanatsal çalışmalarla adından söz ettiren Yön Sanat Atölyesi, yeni sezon çalışmalarına Yenimahalle Belediyesi 50’nci Yıl Dört Mevsim Tiyatro Salonu’nda başladı. (Bugün 10:05)

   

  Başkentte Kültür Sanat

  Başkentte Kültür Sanat

  Devlet Opera ve Balesi, kadın mahkumların yaşadıklarını anlatan modern dans tiyatrosu "Yanlışların Suçu"nun dünya prömiyerini 2 Kasım'da gerçekleştirecek Devlet Tiyatroları, önceki sezona ait eserlerin yanı sıra geçtiğimiz günlerde perde açan "Yeşilçam" oyunuyla yeniden seyirciyi selamlayacak. (Dün 10:33)

   

  Misafir Oyununun Prömiyeri Ertelendi

  Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü, 30 Ekim'de yapılması planlanan "Misafir" isimli oyunun prömiyerini kasıma erteledi. (29 Ekim 2014 Çarşamba )

   

  Kızımın Afişini Görünceye Kadar Aldığı Ödülün Farkında Olmadık'

  Kızımın Afişini Görünceye Kadar Aldığı Ödülün Farkında Olmadık"

  Daha önce Benian Dönmez, Durukan Ordu, Erdal Beşikçioğlu, Servet Pandur, Tolga Tekin, Gülin Ersoy ve Sükun Işıtan’ın kazandığı Türk tiyatrosunun unutulmaz ismi Baykal Saran anısına düzenlenen ödülün bu yıl ki sahibi aslen Ereğlili olan Ankara Devlet Tiyatrosu Sanatçısı Dilek Bozkurt oldu. (25 Ekim 2014 Cumartesi )

   

  Erdal Beşikçioğlu Emekli Oluyor

  Erdal Beşikçioğlu Emekli Oluyor

  Erdal Beşikçioğlu, 1993'te girdiği Devlet Tiyatroları'ndan şubat ayında emekli olacak. (24 Ekim 2014 Cuma )

   

  DT Genel Müdürlüğüne Nejat Birecik Atandı

  Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü görevine Oyuncu ve Yönetmen Nejat Birecik getirildi. (23 Ekim 2014 Perşembe )

   

  Başkentte Kültür Sanat

  Devlet Tiyatroları ilk kez perde açtığı, tek kişilik oyun "İyiyim"le Türkiye'deki kadın sorunlarını tiyatro sahnesine taşıyacak Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası, ücretsiz olarak vereceği "Cumhuriyet Bayramı Konseri"nde, piyano sanatçısı İdil Biret'i konuk edecek. (23 Ekim 2014 Perşembe )

   

  2015 Yılı Bütçe Maratonu Takvimi Belli Oldu

  TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda, 2015 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Tasarısı ile 2013 Yılı Merkezi Yönetim Kesinhesap Kanunu Tasarısı'nın görüşmelerine, 23 Ekim Perşembe günü, Maliye Bakanı Şimşek'in sunuş konuşmasıyla başlanacak Komisyonda kurum, kuruluş ve bakanlıkların bütçelerinin görüşülmesi Kasım ayı sonuna kadar sürecek. (21 Ekim 2014 Salı )

   

  Baykal Saran' Ödülünü Dilek Bozkurt Aldı

  Baykal Saran' Ödülünü Dilek Bozkurt Aldı

  'Baykal Saran Yılın Tiyatro Sanatçısı Ödülü'nü bu yıl Dilek Bozkurt aldı. (20 Ekim 2014 Pazartesi )

   

  Kamuya 8 Bin 417 Yeni Araç Alınacak

  Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Tasarısı'na göre, gelecek yıl kamuya 8 bin 417 taşıt alınacak Taşıtların 7 bin 458'i genel bütçeli kuruluşlar, 941'i özel bütçeli idareler, 18'i ise düzenleyici ve denetleyici kurumlar tarafından kullanılacak Emniyet Genel Müdürlüğü, bin 534 taşıtla gelecek yıl en fazla taşıt alımı gerçekleştirecek kamu idaresi olacak. (19 Ekim 2014 Pazar )

   

  Tiyatro Oyuncuları Meslek Birliği'nde 'İstifa' Açıklaması

  Tiyatro Oyuncuları Meslek Birliği (TOMEB), sanata, söze ve düşünceye vurulmaya çalışılan zincirlerin hiçbir baskı döneminde uzun ömürlü olmadığını, uygulayanların ise tarihin kara sayfalarında yer aldığını vurguladı. (16 Ekim 2014 Perşembe )

   

  Başkentte Kültür Sanat

  Başkentte Kültür Sanat

  Devlet Tiyatroları, "Satıcının Ölümü" ve "İyiyim"in prömiyerini gerçekleştirecek Devlet Opera ve Balesi, prömiyeri geçen sanat sezonunda yapılan ve seyircinin ilgisiyle karşılaşan, "Kont Dracula" balesini bugün seyirciyle buluşturacak. (16 Ekim 2014 Perşembe )

   

  CHP'li Karakaş: Hükümet Sanat Üzerindeki Baskılara Son Vermeli

  CHP'li Karakaş: Hükümet Sanat Üzerindeki Baskılara Son Vermeli

  Chp Genel Başkan Yardımcısı Ercan Karakaş, Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın sahnelenen bazı oyunlara sansür uyguladığını savunarak, "AKP hükümeti Kültür ve sanat üzerindeki baskılara son vermelidir. (15 Ekim 2014 Çarşamba )

   

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Karakaş Açıklaması

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Karakaş Açıklaması

  "AKP hükümeti, kültür ve sanat üzerindeki baskılara son vermelidir. (15 Ekim 2014 Çarşamba )

   

  Devlet Tiyatroları'ndan "Alacaklılar" Prömiyeri

  Dünya tiyatrosunun önde gelen yazarlarından August Strindberg'in "Alacaklılar" oyunu, Devlet Tiyatrolarında ilk kez perde açtı. (12 Ekim 2014 Pazar )

   

  Alacaklılar' İlk Kez Devlet Tiyatroları'nda

  Alacaklılar' İlk Kez Devlet Tiyatroları'nda

  Dünya tiyatrosunun önde gelen yazarlarından August Strindberg’in başyapıtı ‘Alacaklılar’ Devlet Tiyatroları’nda ilk kez sahneleniyor. (12 Ekim 2014 Pazar )

   

  Shakespeare Zorda, Tiyatro Severlerle Buluştu

  Devlet Tiyatroları, Chris Alexander ile Hille Darjes'in kaleme aldığı Shakespeare Zordanın prömiyeriyle seyirci karşısına çıktı. (11 Ekim 2014 Cumartesi )

   

  3.Elazığ Ulusal Nejat Uygur Tiyatro Festivali Ertelendi

  3.Elazığ Ulusal Nejat Uygur Tiyatro Festivali Ertelendi

  Emsad tarafından 01-08 Kasım tarihleri arasında düzenlenen 3.Elazığ Ulusal Nejat Uygur Tiyatro Festivali ertelendi. (11 Ekim 2014 Cumartesi )

   

  Devlet Tiyatroları'ndan Bir Necip Fazıl Eseri Daha

  Devlet Tiyatroları'ndan Bir Necip Fazıl Eseri Daha

  Türk tiyatrosunun saygınlığını dünyada artırmak üzere, son yıllarda yerli yazarların eserlerine sahnelerinde daha çok yer vermeye başlayan Devlet Tiyatroları, yeni bir Necip Fazıl eseriyle daha seyirci karşısına çıkıyor. (10 Ekim 2014 Cuma )

   

  Başkentte Kültür Sanat

  Ekim ayının başında yeni sanat sezonuna merhaba diyen Devlet Tiyatroları, hafta boyunca 2'si ilk kez perde açacak 11 oyunla, Devlet Opera ve Balesi de 3 eserle sanatseverlerle buluşacak Bilkent Senfoni Orkestrası, "Sezon Açılış Konseri" ile sahne alacak. (09 Ekim 2014 Perşembe )

   

  Yüksekova'da İzinsiz Gösteri

  Yüksekova'da IŞİD bahanesiyle izinsiz gösterileri yapan bir grup, bir okulu ateşe vererek Atatürk büstünü tahrip etti. (08 Ekim 2014 Çarşamba )

   

  Yüksekova'da İzinsiz Gösteri

  Yüksekova'da IŞİD bahanesiyle izinsiz gösterileri yapan bir grup, bir okulu ateşe vererek Atatürk büstünü tahrip etti. (08 Ekim 2014 Çarşamba )

   

 

Manşet Haberleri

 • Ala: HDP'nin Çağrısı Yasa Dışıdır

  Ala: HDP'nin Çağrısı Yasa Dışıdır İçişleri Bakanı Ala HDP'nin "Sokağa çıkın" çağrısına ilişkin, "HDP yine yasadışı yollara çağrı yapmışır. Sokağa çıkan çocukların sorumluluğu HDP'nin üzerindedir." dedi.

 • Sneijder, Galatasaray'dan Ayrılıyor mu?

  Sneijder, Galatasaray'dan Ayrılıyor mu? G.Saray Başkan Yardımcısı Abdurrahim Albayrak, Sneijder konusuyla ilgili "Onun gibi bir futbolcuyu niye kaybetmek isteyelim. Sneijder hakkında bir problemimiz yok" dedi.

 • Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Saray Sorusu

  Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Saray Sorusu Cumhurbaşkanı Erdoğan kendisine yöneltilen Atatürk mirası ve Saray sorusuna "Atatürk Pembe Köşk'te hizmet veriyordu. Maalesef işi iyi bilerek sormuyorsunuz" cevabı verdi.

[Hata Bildir]
31.10.2014 23:32:01. #1.11#