23:0600
SON DAKİKA DEVLET TİYATROLARI HABERLERİ

Son Dakika Devlet Tiyatroları Haberleri

   

  Kültür Bakanı Çelik: Allah İnsana Kendisini İnkar Etme Özgürlüğü Vermiştir

  Kültür Bakanı Çelik: Allah İnsana Kendisini İnkar Etme Özgürlüğü Vermiştir

  Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, "Kuşkusuz Allah isteseydi insanları tek bir ümmet yapardı. (19 Kasım 2014 Çarşamba )

   

  2015 Yılı Bütçesi Plan ve Bütçe Komisyonu'nda

  Kültür ve Turizm Bakanı Çelik: (2) "(TÜSAK) Niyetimiz kapatmak olsaydı, piyasacı bir kar zarar ikileminde baksaydık biz buna 12 yılda 5,2 milyar lira bütçe ayırmazdık. (19 Kasım 2014 Çarşamba )

   

  2015 Yılı Bütçesi Plan ve Bütçe Komisyonu'nda

  Kültür ve Turizm Bakanı Çelik: (1) "Bana bir özel tiyatro gelir, onun getirdiği oyunda bir nefret suçu varsa, cinsel şiddet içeren bir sahne varsa, Türkleri soykırımcı olarak gösteren, Kürtleri aşağılayan, Alevileri ötekileştiren ya da Ermenilerle ilgili hiçbir şekilde kabul etmeyen bir ifade kullanılmışsa, benim tavrım net. Ben bu ülkenin vatandaşlarının vergisiyle oluşmuş kaynakları buraya harcamam" "Biz ağır kimlik tartışmaları ve travmaları yaşayan bir ülkeyiz. (19 Kasım 2014 Çarşamba )

   

  2015 Bütçesi Plan ve Bütçe Komisyonu'nda

  2015 Bütçesi Plan ve Bütçe Komisyonu'nda

  Kültür ve Turizm Bakanı Çelik: "Ülkemiz, süregelen kültürel birikimini ve turizm alanındaki atılımlarını son dönemde izlemiş olduğu akılcı ve cesur politikalarla birleştirerek, uluslararası konumunu daha da güçlendirmiştir. (19 Kasım 2014 Çarşamba )

   

  2015 Bütçesi Plan ve Bütçe Komisyonu'nda

  Kültür ve Turizm Bakanı Çelik, CHP'li Çetin'in, "Urla villaları için Latif Topbaş sizden talepte bulunuyor" sözlerine, "Bahsettiği telefon görüşmesinin Urla ile ilgisi yok, talebin de reddedildiği görülür orada. (19 Kasım 2014 Çarşamba )

   

  2015 Yılı Bütçesi Plan ve Bütçe Komisyonunda

  TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda, Kültür Ve Turizm Bakanlığının 2015 yılı bütçesinin görüşülmesine başlandı. (18 Kasım 2014 Salı )

   

  Dünya Çocukları Fotoğraf Sergisi

  Foça Belediyesi'nin katkılarıyla, 20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Gününde, Belgesel Film Yönetmeni ve Gezgin İsmail Ragıp Geçmen'den anlamlı sergi (18 Kasım 2014 Salı )

   

  Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Bütçesi

  Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Bütçesi

  TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, Karayolları Genel Müdürlüğü, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu ile Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü bütçelerinin görüşülmesine başlandı. (18 Kasım 2014 Salı )

   

  Devlet Tiyatroları'ndan 'Tahliye' Açıklaması

  Küçük Tiyatro ile Oda Tiyatrosu'nu içinde barındıran Devlet Tiyatroları binasının Vakıflar Genel Müdürlüğü'nce tahliyesinin istendiği yönündeki haberler üzerine Devlet Tiyatroları yönetimi yazılı açıklama yaptı. (17 Kasım 2014 Pazartesi )

   

  Devlet Tiyatroları Binasına Tahliye İstendiği İddiası

  DT: "Devlet Tiyatrolarının yer aldığı tarihi binada tahliye gibi bir durum söz konusu değildir" (17 Kasım 2014 Pazartesi )

   

  Dt, 2 Oyunla Azerbaycan'da Sahne Alacak

  Dt, 2 Oyunla Azerbaycan'da Sahne Alacak

  Devlet Tiyatrolarının "Nereye" ve "Meraklısı İçin Öyle Bir Hikaye" adlı eserleri, "Türkiye Kültür Haftası" kapsamında Azerbaycan'da sahne alacak. (17 Kasım 2014 Pazartesi )

   

  Sanatçılardan Bakanlığa Tepki

  Sanatçılardan Bakanlığa Tepki

  Adana'da tiyatrocu ve sanatçılar, Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı olan; Devlet Tiyatroları, Devlet Opera ve Balesi ile Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğü'ne yönelik kapatma girişimleri olduğunu belirterek tepki gösterdi. (15 Kasım 2014 Cumartesi )

   

  İlle de Mozart Olsun'

  İlle de Mozart Olsun"

  İzmir Tepecik'te yaşayan Roman gençler, karşılaştıkları ayrımcılığa müzikle isyan ederken yaşam tarzları, müzik ve kültürlerini küçümseyenlere karşı konservatuvara girdi. (15 Kasım 2014 Cumartesi )

   

  Başkentte, "Tek Kişilik Oyunlar Haftası"

  "Tek Kişilik Oyunlar Haftası"nda, 18 23 Kasım'da, 11 oyun sanatseverlerle buluşturulacak. (12 Kasım 2014 Çarşamba )

   

  Dt'de Oyun Değişikliği

  Ankara Devlet Tiyatrosunun "Shakespeare Zorda" oyunu yerine "Macbeth" sahne alacak. (11 Kasım 2014 Salı )

   

  Devlet Tiyatrolarının Edebi Kurulu Toplandı

  Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğünün edebi kurulu Ankara'da toplandı. (08 Kasım 2014 Cumartesi )

   

  Bursa Dt "Kozalar"La Seyircinin Karşısına Çıkacak

  Türk edebiyatının en önemli isimlerinden Adalet Ağaoğlu'nun "Kozalar" oyunu bu akşam perde açacak. (06 Kasım 2014 Perşembe )

   

  Başkentte Kültür Sanat

  Devlet Opera ve Balesi, kadın mahkumların yaşadıklarını anlatan modern dans tiyatrosu "Yanlışların Suçu"nu sahneleyecek Devlet Tiyatroları, önceki sezona ait eserlerin yanı sıra bu sanat yılında perde açan oyunlarıyla seyirciyi selamlamaya devam edecek Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası, "Atatürk'ü Anma Konseri"yle sanatseverlerin karşısına çıkacak. (06 Kasım 2014 Perşembe )

   

  TBMM Genel Kurulu

  TBMM Genel Kurulu

  Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu: "Manavgat'taki yoğun yağış sonuçu Naras Barajı'ndaki su seviyesi 13 metre birden yükseldi. (05 Kasım 2014 Çarşamba )

   

  Şehir Tiyatroları'nda Bu Hafta

  İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları Kasım ayının ilk haftasında 16 oyunla seyirci karşısına çıkıyor. (05 Kasım 2014 Çarşamba )

   

  Shakespeare'in "Macbeth" Oyununun Kaldırıldığı İddiası

  Devlet Tiyatroları: "Uzun yıllar Devlet Tiyatrolarının repertuvarında bulunan oyunun kaldırılması gibi bir durum kesinlikle söz konusu değildir" "Kasım ayı taslak planında olan oyunun dekoru, aynı sahnede Türkiye prömiyeri yapacak bir başka Shakespeare oyununun genel provalarına teknik engel oluşturduğu. (03 Kasım 2014 Pazartesi )

   

  Yön Sanat Atölyesi, Yenimahalle'de Sahneye Çıktı

  Yön Sanat Atölyesi, Yenimahalle'de Sahneye Çıktı

  2010 yılından bugüne yaptığı sanatsal çalışmalarla adından söz ettiren Yön Sanat Atölyesi, yeni sezon çalışmalarına Yenimahalle Belediyesi 50’nci Yıl Dört Mevsim Tiyatro Salonu’nda başladı. (31 Ekim 2014 Cuma )

   

  Başkentte Kültür Sanat

  Başkentte Kültür Sanat

  Devlet Opera ve Balesi, kadın mahkumların yaşadıklarını anlatan modern dans tiyatrosu "Yanlışların Suçu"nun dünya prömiyerini 2 Kasım'da gerçekleştirecek Devlet Tiyatroları, önceki sezona ait eserlerin yanı sıra geçtiğimiz günlerde perde açan "Yeşilçam" oyunuyla yeniden seyirciyi selamlayacak. (30 Ekim 2014 Perşembe )

   

  Misafir Oyununun Prömiyeri Ertelendi

  Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü, 30 Ekim'de yapılması planlanan "Misafir" isimli oyunun prömiyerini kasıma erteledi. (29 Ekim 2014 Çarşamba )

   

  İstanbul Devlet Tiyatrosu Müdürü Şakir Gürzumar İstifa Etti

  İstanbul Devlet Tiyatrosu Müdürü Şakir Gürzumar İstifa Etti

  İstanbul Devlet Tiyatrosu Müdürü Şakir Gürzumar, görevinden istifa etti. (27 Ekim 2014 Pazartesi )

   

 

  Vatandaşların Katıldığı 'Dev Koro' Cumhuriyet Konseri Verdi

  Cumhuriyet Bayramı kutlamaları kapsamında 2008 yılından bu yana vatandaşların da katılımıyla düzenlenen Cumhuriyet Korosu konserleri 7. kez Ankara Anıtpark’ta verildi. (26 Ekim 2014 Pazar )

   

  Kent Tiyatrosu'nda Perde 'Töre' ile Açılıyor

  Binlerce Mamaklıyı tiyatro ile buluşturan Mamak Belediyesi Kent Tiyatrosu yeni dönemde birbirinden iddialı oyunları sahneleyecek. (26 Ekim 2014 Pazar )

   

  Kızımın Afişini Görünceye Kadar Aldığı Ödülün Farkında Olmadık'

  Kızımın Afişini Görünceye Kadar Aldığı Ödülün Farkında Olmadık"

  Daha önce Benian Dönmez, Durukan Ordu, Erdal Beşikçioğlu, Servet Pandur, Tolga Tekin, Gülin Ersoy ve Sükun Işıtan’ın kazandığı Türk tiyatrosunun unutulmaz ismi Baykal Saran anısına düzenlenen ödülün bu yıl ki sahibi aslen Ereğlili olan Ankara Devlet Tiyatrosu Sanatçısı Dilek Bozkurt oldu. (25 Ekim 2014 Cumartesi )

   

  Erdal Beşikçioğlu Emekli Oluyor

  Erdal Beşikçioğlu Emekli Oluyor

  Erdal Beşikçioğlu, 1993'te girdiği Devlet Tiyatroları'ndan şubat ayında emekli olacak. (24 Ekim 2014 Cuma )

   

  DT Genel Müdürlüğüne Nejat Birecik Atandı

  Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü görevine Oyuncu ve Yönetmen Nejat Birecik getirildi. (23 Ekim 2014 Perşembe )

   

  Başkentte Kültür Sanat

  Devlet Tiyatroları ilk kez perde açtığı, tek kişilik oyun "İyiyim"le Türkiye'deki kadın sorunlarını tiyatro sahnesine taşıyacak Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası, ücretsiz olarak vereceği "Cumhuriyet Bayramı Konseri"nde, piyano sanatçısı İdil Biret'i konuk edecek. (23 Ekim 2014 Perşembe )

   

  2015 Yılı Bütçe Maratonu Takvimi Belli Oldu

  TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda, 2015 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Tasarısı ile 2013 Yılı Merkezi Yönetim Kesinhesap Kanunu Tasarısı'nın görüşmelerine, 23 Ekim Perşembe günü, Maliye Bakanı Şimşek'in sunuş konuşmasıyla başlanacak Komisyonda kurum, kuruluş ve bakanlıkların bütçelerinin görüşülmesi Kasım ayı sonuna kadar sürecek. (21 Ekim 2014 Salı )

   

  Baykal Saran' Ödülünü Dilek Bozkurt Aldı

  Baykal Saran' Ödülünü Dilek Bozkurt Aldı

  'Baykal Saran Yılın Tiyatro Sanatçısı Ödülü'nü bu yıl Dilek Bozkurt aldı. (20 Ekim 2014 Pazartesi )

   

  Kamuya 8 Bin 417 Yeni Araç Alınacak

  Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Tasarısı'na göre, gelecek yıl kamuya 8 bin 417 taşıt alınacak Taşıtların 7 bin 458'i genel bütçeli kuruluşlar, 941'i özel bütçeli idareler, 18'i ise düzenleyici ve denetleyici kurumlar tarafından kullanılacak Emniyet Genel Müdürlüğü, bin 534 taşıtla gelecek yıl en fazla taşıt alımı gerçekleştirecek kamu idaresi olacak. (19 Ekim 2014 Pazar )

   

  Tiyatro Oyuncuları Meslek Birliği'nde 'İstifa' Açıklaması

  Tiyatro Oyuncuları Meslek Birliği (TOMEB), sanata, söze ve düşünceye vurulmaya çalışılan zincirlerin hiçbir baskı döneminde uzun ömürlü olmadığını, uygulayanların ise tarihin kara sayfalarında yer aldığını vurguladı. (16 Ekim 2014 Perşembe )

   

  Başkentte Kültür Sanat

  Başkentte Kültür Sanat

  Devlet Tiyatroları, "Satıcının Ölümü" ve "İyiyim"in prömiyerini gerçekleştirecek Devlet Opera ve Balesi, prömiyeri geçen sanat sezonunda yapılan ve seyircinin ilgisiyle karşılaşan, "Kont Dracula" balesini bugün seyirciyle buluşturacak. (16 Ekim 2014 Perşembe )

   

  CHP'li Karakaş: Hükümet Sanat Üzerindeki Baskılara Son Vermeli

  CHP'li Karakaş: Hükümet Sanat Üzerindeki Baskılara Son Vermeli

  Chp Genel Başkan Yardımcısı Ercan Karakaş, Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın sahnelenen bazı oyunlara sansür uyguladığını savunarak, "AKP hükümeti Kültür ve sanat üzerindeki baskılara son vermelidir. (15 Ekim 2014 Çarşamba )

   

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Karakaş Açıklaması

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Karakaş Açıklaması

  "AKP hükümeti, kültür ve sanat üzerindeki baskılara son vermelidir. (15 Ekim 2014 Çarşamba )

   

  Devlet Tiyatroları'ndan "Alacaklılar" Prömiyeri

  Dünya tiyatrosunun önde gelen yazarlarından August Strindberg'in "Alacaklılar" oyunu, Devlet Tiyatrolarında ilk kez perde açtı. (12 Ekim 2014 Pazar )

   

  Alacaklılar' İlk Kez Devlet Tiyatroları'nda

  Alacaklılar' İlk Kez Devlet Tiyatroları'nda

  Dünya tiyatrosunun önde gelen yazarlarından August Strindberg’in başyapıtı ‘Alacaklılar’ Devlet Tiyatroları’nda ilk kez sahneleniyor. (12 Ekim 2014 Pazar )

   

  Shakespeare Zorda, Tiyatro Severlerle Buluştu

  Devlet Tiyatroları, Chris Alexander ile Hille Darjes'in kaleme aldığı Shakespeare Zordanın prömiyeriyle seyirci karşısına çıktı. (11 Ekim 2014 Cumartesi )

   

  3.Elazığ Ulusal Nejat Uygur Tiyatro Festivali Ertelendi

  3.Elazığ Ulusal Nejat Uygur Tiyatro Festivali Ertelendi

  Emsad tarafından 01-08 Kasım tarihleri arasında düzenlenen 3.Elazığ Ulusal Nejat Uygur Tiyatro Festivali ertelendi. (11 Ekim 2014 Cumartesi )

   

  Devlet Tiyatroları'ndan Bir Necip Fazıl Eseri Daha

  Devlet Tiyatroları'ndan Bir Necip Fazıl Eseri Daha

  Türk tiyatrosunun saygınlığını dünyada artırmak üzere, son yıllarda yerli yazarların eserlerine sahnelerinde daha çok yer vermeye başlayan Devlet Tiyatroları, yeni bir Necip Fazıl eseriyle daha seyirci karşısına çıkıyor. (10 Ekim 2014 Cuma )

   

  Başkentte Kültür Sanat

  Ekim ayının başında yeni sanat sezonuna merhaba diyen Devlet Tiyatroları, hafta boyunca 2'si ilk kez perde açacak 11 oyunla, Devlet Opera ve Balesi de 3 eserle sanatseverlerle buluşacak Bilkent Senfoni Orkestrası, "Sezon Açılış Konseri" ile sahne alacak. (09 Ekim 2014 Perşembe )

   

  Yüksekova'da İzinsiz Gösteri

  Yüksekova'da IŞİD bahanesiyle izinsiz gösterileri yapan bir grup, bir okulu ateşe vererek Atatürk büstünü tahrip etti. (08 Ekim 2014 Çarşamba )

   

  Yüksekova'da İzinsiz Gösteri

  Yüksekova'da IŞİD bahanesiyle izinsiz gösterileri yapan bir grup, bir okulu ateşe vererek Atatürk büstünü tahrip etti. (08 Ekim 2014 Çarşamba )

   

  Yüksekova'da İzinsiz Gösteri

  Yüksekova'da İzinsiz Gösteri

  Yüksekova'da IŞİD bahanesiyle izinsiz gösterileri yapan bir grup, bir okulu ateşe vererek Atatürk büstünü tahrip etti. (08 Ekim 2014 Çarşamba )

   

  Işid Bahanesiyle İzinsiz Gösteriler - 1 Polis ve 1 Asker Yaralandı

  Işid Bahanesiyle İzinsiz Gösteriler - 1 Polis ve 1 Asker Yaralandı

  Siirt - Siirt'te terör örgütü IŞİD'e tepki bahanesiyle düzenlenen izinsiz gösteriler sırasında Cumhuriyet Karakolu önündeki asker ve polislere pompalı tüfekle ateş açtı. (08 Ekim 2014 Çarşamba )

   

  Diyarbakır ve Van Devlet Tiyatroları Oyunları Ertelendi

  Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü, Diyarbakır ve Van’da ilan edilen sokağa çıkma yasağı nedeniyle, ‘İntiharın Genel Provası’ ile ‘Murtaza’ oyunlarında zorunlu program değişikliğine gitti. (08 Ekim 2014 Çarşamba )

   

  İbb Şehir Tiyatroları 5'i Yeni, 30 Oyun Sahneleyecek

  İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları, 2014 2015 sezonunda 8 sahnede, 5'i yeni 30 oyunla seyirci karşısına çıkacak. (08 Ekim 2014 Çarşamba )

   

Manşet Haberleri

[Hata Bildir]
22.11.2014 23:06:46. #1.12#