SON DAKİKA DEVLET TİYATROLARI HABERLERİ

Son Dakika Devlet Tiyatroları Haberleri

 • 17:40Umut Nöbetine Devam EdildiUmut Nöbetine Devam EdildiTutuklu gazetecilerin serbest bırakılması için Silivri Cezaevi önünde baştılan umut nöbetini Devlet Tiyatroları Sanatçıları Derneği (DETİS) üyeleri tuttu.
 • 17:36Devlet Bilet Satacak Personel Bulamayınca, Tiyatro Oyunları İptal OlduDevlet Bilet Satacak Personel Bulamayınca, Tiyatro Oyunları İptal Olduİstanbul Devlet Tiyatrosu'nun (DT) Şubat ayında Edirne'de sahneleyeceği 'tersine dünya' ve 'barış gezegeni' adlı çocuk oyunları, Edirne Kültür ve Turizm Müdürlüğü ile kurum arasındaki 'bilet satacak' personel tartışması nedeniyle iptal edildi.
 • 15:59Sakarya'da Kültür Sanatİstanbul, Ankara ve Trabzon Devlet Tiyatroları, "Kuaförde Bir Gün", "Ziyaretçi" ve "Tersine Dünya" oyunlarını Sakarya izleyicisiyle buluşturacak.
 • 23:42Medea Kali" Oyununun Prömiyeri YapıldıDevlet Tiyatroları tarafından sahnelenen, Musa Uzunlar'ın yönettiği "Medea Kali" tiyatro oyununun prömiyeri yapıldı.
 • 12:41Salon ve Seyirci Sayısını İkiye Katladık"İstanbul Devlet Tiyatrosu (DT) Müdürü Zafer Kayaokay, İstanbul'da 17 milyon kişinin yaşadığını ve gecede 17 bin koltuk sunduğu zaman İstanbul DT'nin ülkeye ve insana layık şekilde görevini yapmış olacağını söyledi.
 • 16:46Azizi Nesin'in Ölümsüz Eseri "Çiçu" Adlı Tiyatro Oyunu Afyonkarahisar'da da SahnelenecekAfyonkarahisar Valiliği İl Kültür ve Turizm Müdürlüğünden yapılan açıklamada, Aziz Nesin tarafından hazırlanan “Çiçu” adlı oyunun 26-27 Ocak ta kentte sahneleneceği belirtildi.
 • 12:40İki Kitap Bir Hevesİki Kitap Bir Heves" Çankaya'daÇankaya Belediyesi’nin organizasyonu ile gerçekleşen tiyatrocu Sunay Akın’ın tek kişilik gösterisi ‘İki Kitap Bir Heves’ oyunu Çankayalılarla buluştu.
 • 15:50Görme ve İşitme Engelliler Tiyatroda BuluştuGörme ve işitme engelliler için ilk defa "Grönholm Metodu" adlı tiyatro oyunu, hem sesli hem de işaret diliyle betimleme yapılarak sahnelendi.
 • 23:14Sessizliğin İçinden" Oyunu Prömiyerini Yaptı"İstanbul Devlet Tiyatrosu Engelleri Kaldırıyor" çalışması kapsamında prömiyeri gerçekleştirilen "Sessizliğin İçinden" isimli tiyatro oyununa sanatseverler yoğun ilgi gösterdi.
 • 18:23Ankara Devlet Tiyatrosu Perdelerini Engelliler İçin AçacakAnkara Devlet Tiyatrosu, "Grönholm Metodu" isimli oyunu görme ve işitme engelliler için sahnelemek üzere perdelerini açacak.
 • 11:05Çocuklar Yarıyıl Tatilinde EğlenecekEğitim öğretim yılının ilk yarısının geride bırakılacağı yarından itibaren tiyatrodan sinemaya, operadan çeşitli sahne gösterilerine birçok etkinlik çocuklarla buluşacak.
 • 01:32Bersisa" Oyunu İzleyiciyle BuluştuMevlana'nın bir meselinden yola çıkan Devlet Tiyatroları oyunu Bersisa, Cennet Kültür Merkezi'nde bulunan Küçükçekmece DT Sahnesi'nde prömiyerini yaptı.
 • 16:48Adıyamanlı Çocuklar, Adıyamanlı Çocuklar, "Eşek Kulaklı Kral Midas"I Çok Sevdiİzmir Devlet Tiyatroları tarafından sahnelenen “Eşek Kulaklı Kral Midas” adlı tiyatro oyunu Adıyaman’da, sahnelendi.
 • 16:55İzmir Devlet Tiyatrosu Adıyamanlılarla Buluşuyorİzmir Devlet Tiyatrosu Adıyamanlılarla BuluşuyorAdıyaman Belediyesi’nin katkılarıyla, İzmir Devlet Tiyatrosu tarafından hazırlanan iki tiyatro oyunu Adıyamanlılar için sahnelenecek.
 • 13:20Otel Müşterileri Tiyatro ile BuluşacakKars Kültür ve Turizm Müdürlüğü koordinesinde Kars bölgesindeki otellerde konaklayan yerli ve yabancı turistler, tiyatro ile buluşturulacak.
 • 09:45Kars'ta Otel Müşterilerine Tiyatro KeyfiKars bölgesindeki otellerde 18-20 Ocak tarihlerinde konaklayacak yerli ve yabancı turistler tiyatro ile buluşturulacak.
 • 00:13Sersem Kocanın Kurnaz Karısı"Nın Gala GösterimiHaldun Taner'in 1969'da yazdığı üç perdelik tiyatro oyunu, "Sersem Kocanın Kurnaz Karısı"nın gala gösterimi Şişli Cevahir Sahnesi'nde yapıldı.
 • 16:10Süha Uygur: "Geleneksel Tiyatroya Sahip Çıkacağız"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Süha Uygur'un basın mensupları ile sohbeti- Süha Uygur'un basın toplantısı- Süha Uygur'un AA muhabirinin sorularını yanıtlaması- Fotoğraf çekimi "Geleneksel tiyatroya sahip çıkacağız"- İBB Şehir Tiyatroları Genel Sanat Yönetmeni Uygur: - "Muhsin Ertuğrul'un çizdiği yol haritasından asla ve asla sapma olmayacak"- "Geleneksel Türk tiyatrosu bizim tarihimiz, kökenimiz. Bütün dünyadaki tiyatrolar kendi geçmişlerine sahip çıkıyor"- "Geleneksel Türk tiyatrosu bizim tarihimiz, kökenimiz. Bütün dünyadaki tiyatrolar kendi geçmişlerine sahip çıkıyor.
 • 15:17Geleneksel Tiyatroya Sahip Çıkacağız"İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları Genel Sanat Yönetmenliği görevine getirilen, Nejat Uygur'un oğlu tiyatro sanatçısı Süha Uygur, "Muhsin Ertuğrul'un çizdiği yol haritasından, asla ve asla sapma olmayacak" dedi.
 • 11:31Kalbin Anahtarı Çankaya'daKalbin Anahtarı Çankaya'daÇankaya Belediyesi, “Kalbin Anahtarı-Kavram Sohbetleri” ile Davranış Bilimleri Uzmanı Aşkım Kapışmak ve Gazeteci Aynur Tartan’ı Başkentlilerle buluşturdu.
 • 08:36Şehir Tiyatroları'nda Bu HaftaŞehir Tiyatroları'nda Bu Haftaİstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları Ocak ayının ilk haftasında 14 oyunla seyirci karşısına çıkıyor.
 • 13:09Sıra 'Asım'ın Nesli'nde"Tiyatro, dizi ve sinema oyuncusu Ahmet Yenilmez, "Türk tiyatrosunun yapılanması ve kadrosu ideolojiktir ve onun üzerine bir de evlat-baba, emmi-dayı ilişkisi üzerine şekillenmiştir" dedi.
 • 23:25Ertuğrul 1890Ertuğrul 1890" Filminin Galası Yapıldı (2)GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: -Ömer Faruk Sorak'ın açıklamaları-İskender Pala'nın açıklamaları-Galadan görüntüler "Ertuğrul 1890" filminin özel gösterimi yapıldı- Japonya ile Türkiye'nin ilk ortak sinema çalışması olan film, 25 Aralık'ta Türkiye'de vizyona girecek- Kültür ve Turizm Bakanı Ünal: "Önümüzdeki süreçte Türkiye ve Japonya dostluğuna yeni katkılar sunacak yeni insani hikayelerle tekrardan birlikte olacağız" Türkiye'de 25 Aralık'ta vizyona girecek Japonya ile Türkiye'nin ilk ortak sinema filmi "Ertuğrul 1890"ın özel gösterimi yapıldı.
 • 22:31Ertuğrul 1890Ertuğrul 1890" Filminin Özel Gösterimi YapıldıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - "Ertuğrul 1890" filminin galası- Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal'ın galada konuşması- Böcek Film yapımcısı Oğuz Peri'nin konuşması "Ertuğrul 1890" filminin galası yapıldı.
 • 21:49Ertuğrul 1890" Filminin Özel Gösterimi YapıldıTürkiye'de 25 Aralık'ta vizyona girecek Japonya ile Türkiye'nin ilk ortak sinema filmi "Ertuğrul 1890"ın özel gösterimi yapıldı.
 • 15:12Minikler 'Çiçeğim Solmasın'da BuluştuMinikler 'Çiçeğim Solmasın'da BuluştuBüyükşehir Belediyesi Kültür Sanat Etkinlikleri AKM’de sahnelenen ‘Çiçeğim Solmasın’ isimli tiyatro oyununun gösterimi ile devam etti.
 • 15:43Onur Büyüktopçu, Nasıl Onur Büyüktopçu, Nasıl "Koriş" Oldu?"Kiralık Aşk"ta Koray karakteriyle fenomen olan Büyüktopçu: Bu yaştan sonra şımarmak gibi bir lüksüm yok. Çünkü 'Kiralık Aşk' devam ettiği kadar Koray karakteri var.
 • 22:29Mersin'de Çocuk Oyunlarına Milli Eğitim'den YasakMersin'de Çocuk Oyunlarına Milli Eğitim'den YasakMersin'de çocuk oyunlarına Milli Eğitim'den yasak (Görüntü ekiyle yeniden) Mersin Tiyatro Derneği (METİD) üyesi 3 topluluğun, okullarda sahneye koymayı planladığı çocuk oyunları, İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Valilik onayı ile yasaklandı.
 • 17:01Mersin'de Çocuk Oyunlarına Milli Eğitim'den YasakMersin'de Çocuk Oyunlarına Milli Eğitim'den YasakMersin Tiyatro Derneği (METİD) üyesi 3 topluluğun, okullarda sahneye koymayı planladığı çocuk oyunları, İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Valilik onayı ile yasaklandı.
 • 16:14Çocuk Oyunlarına Önce İzin Verdiler Sonra YasakladılarÇocuk Oyunlarına Önce İzin Verdiler Sonra YasakladılarMersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün, Mersin Tiyatro Derneği'ne (METİD) bağlı üç tiyatro grubunun sahneleyeceği dört çocuk oyununa önce izin verip, ardından ‘lüzum üzerine’ diyerek iptal etmesi tepki çekti.
 • 14:44Devlet Tiyatroları "Çiçu" ile Elazığ ve Malatya daAziz Nesin'in kaleminden, kendini yalnızlığa mahkum etmiş, toplumdan ve insanlardan tecrit etmiş bir adamın dramını anlatan; "Çiçu" adlı oyun ile Elazığ ve Malatya'da seyircileriyle buluşuyor.
 • 15:12Olağanca yalınlığı ile bir usta... Hasan Nail CanatOlağanca yalınlığı ile bir usta... Hasan Nail CanatKulis Tiyatro Dergisi 1. yaşını kutlamanın sevincini yaşadığı 6. sayısıyla Milli Tiyatro denildiğinde akla gelen ilk isme, usta Hasan Nail Canat'a saygı duruşunda bulunuyor.Birbirinden kıymetli isimlerle gerçekleştirilen röportajların ve fotoğrafların bulunduğu Hasan Nail Canat özel dosyasında Türkiye'de Milli Tiyatro'nun doğuşuna, kimlerin çaba gösterdiğine, o dönemde neler yaşandığına dair çok özel bilgiler yer alıyor.
 • 16:54Minikler Tiyatroyla TanıştıMinikler Tiyatroyla Tanıştıİzmir Devlet Tiyatroları'ndan gelen sanatçıların oynadığı 'Oyuncak Tamircisi' tiyatro gösterisi, Kemalpaşalı minik öğrencilerden tam not aldı.
 • 18:17Haldun Taner Uluslararası Tiyatro Eseri ÖdülleriANKARA ( AA) - 2015 Haldun Taner Uluslararası Tiyatro Eseri ödülleri sahiplerini buldu.
 • 15:18Seyirci İlgisi Oyun Sayılarını ArtırdıSeyirci İlgisi Oyun Sayılarını ArtırdıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Erzurum Devlet Tiyatro Müdürü Levent Arslan konuşması- Devlet Tiyatro prova sahnesi oyun gösterimleri. Seyirci ilgisi oyun sayılarını artırdı- Erzurum'da 1997 yılında kurulan ve ilk yıllarda sadece 3-4 oyun sahneye koyabilen Devlet Tiyatrosu, artan seyirci ilgisiyle sezonda sahnelenen oyun sayısını üçe katladı- Erzurum Devlet Tiyatrosu Müdürü Arslan: - "Erzurum Devlet Tiyatrosu'nda eskiden bir sezonda 3-4 oyun sergilenirken 2013 yılından itibaren bir sezonda 10-11 farklı oyunun sergileniyor" Erzurum'da 1997 yılında kurulan ve ilk yıllarda 3-4 oyunla seyirci karşısına çıkan Devlet Tiyatrosu, her yıl artan seyirci ilgisiyle oyun sayısını üçe katladı.
 • 12:17Seyirci İlgisi Oyun Sayılarını ArtırdıErzurum'da 1997 yılında kurulan ve ilk yıllarda 3-4 oyunla seyirci karşısına çıkan Devlet Tiyatrosu, her yıl artan seyirci ilgisiyle oyun sayısını üçe katladı.
 • 09:24Ya Devlet Başa, ya Kuzgun Leşe' Bursa'daYa Devlet Başa, ya Kuzgun Leşe' Bursa'daBursa Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu, Orhan Asena’nın ‘Ya Devlet Başa, Ya Kuzgun Leşe’ adlı ödüllü eserini, usta Yönetmen Yunus Emre Bozdoğan’ın yorumlarıyla her Salı günü Atatürk Kongre Kültür Merkezi’nde izleyiciyle buluşturuyor.
 • 16:26Toleyis'in Devlet Tiyatrolarında Grev Kararı AlmasıDevlet Tiyatroları Genel Müdürlüğünden, Türkiye Otel, Lokanta, Dinleme Yerleri İşçileri Sendikasının (TOLEYİS) grev kararına ilişkin "Grev kararı ile ilgili Genel Müdürlüğümüze tebliğ yapılmadan önce basına demeç verilmesinin, çalışanların hakkını korumaktan ziyade kurumu yıpratmaya yönelik olduğu açıkça görülmektedir" değerlendirmesi yapıldı.
 • 13:56Devlet Tiyatroları, Grev Yapılacağı Haberini YalanladıDevlet Tiyatroları (DT) Genel Müdürlüğü, bazı basın yayın organlarında yer alan grev yapılacağına ilişkin haberleri yalanladı.
 • 14:08Toleyis, Devlet Tiyatrolarında Grev Kararı AldıToleyis, Devlet Tiyatrolarında Grev Kararı AldıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Cemail Bakındı'nın konuşması.- Toplantı katılımcılarından detaylar.
 • 13:18Toleyis, Devlet Tiyatrolarında Grev Kararı AldıTürkiye Otel, Lokanta, Dinleme Yerleri İşçileri Sendikası (TOLEYİS) Genel Başkanı Cemail Bakındı, devlet tiyatrolarında çalışan üyelerinin toplu iş sözleşmesi hakkına saygı gösterilmemesi nedeniyle 12 Aralık'ta greve çıkacaklarını bildirdi.
 • 00:1620. Uluslararası Ankara Tiyatro Festivali20. Uluslararası Ankara Tiyatro Festivali özel ödülleri Özen Yula, Rutkay Aziz ve Erhan Gökgücü'ne verildi.
 • 17:37Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü AçıklamasıDevlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü, "Kamuoyunda, oyunlarımızda rol alan tüm müzisyenler ve görev alan sözleşmeli sanatçılardan bazılarının da işine son verilmiş gibi algı oluşturulmasını kınıyoruz" açıklamasında bulundu.
 • 12:22Tiyatro mu Ekibini Genişletmek İstiyorTiyatro mu Ekibini Genişletmek İstiyorAdana’yı bar tiyatrosuyla tanıştıran Tiyatro Mu kurucularından Turgut Ezgütekin, tiyatroya farklı bakma cesaretini gösteren herkesle tiyatro sanatını ilerletmek istediklerini söyledi.
 • 17:0624 Kasım Öğretmenler Günü'nde Tiyatro Öğretmenlere Ücretsizİstanbul Devlet Tiyatrosu, 24 Kasım'da kutlanan Öğretmenler Günü dolayısıyla, öğretmenler için bazı oyunlarını ücretsiz sahneleyecek.
 • 23:35Karar Kimin" Oyununun Prömiyeri GerçekleştirildiBrian Clarke'ın yazdığı, Tiyatro Ak'la Kara tarafından sahneye konan "Karar Kimin"in prömiyeri yapıldı.
 • 19:11Kadın Mahkumlara Cezaevinde Tiyatro OyunuKadın Mahkumlara Cezaevinde Tiyatro OyunuBakırköy Kadın Kapalı Cezaevi'nde kalan kadın mahkumlar için tiyatrocu Turgay Tanülkü'nün başrolünü oynadığı Sait Faik Abasıyanık'ın Son Kuşlar isimli öyküsünden uyarlanan tiyatro oyunu sahnelendi.
 • 18:38Bakırköy Kadın Kapalı Cezaevi'nde Tiyatro OyunuBakırköy Kadın Kapalı Cezaevi'nde Tiyatro OyunuOyundan detaylar- Oyuncu Turgay Tanülkü'nün konuşması Bakırköy Kadın Kapalı Cezaevi'nde tiyatro oyunu- Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü ve Cezaevleri Tevfif Evleri Genel Müdürlüğünün ortak sosyal sorumluluk projesi olan "Son Kuşlar" tiyatro oyunu Bakırköy Kadın Kapalı Cezaevinde sergilendi Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü ve Cezaevleri Tevfif Evleri Genel Müdürlüğünün ortak sosyal sorumluluk projesi olan "Son Kuşlar" tiyatro oyunu Bakırköy Kadın Kapalı Cezaevinde sergilendi.
 • 17:45Kadın Mahkumlara Cezaevinde Tiyatro OyunuKadın Mahkumlara Cezaevinde Tiyatro OyunuBakırköy Kadın Kapalı Cezaevi'nde kalan kadın mahkumlar için tiyatrocu Turgay Tanülkü'nün başrolünü oynadığı Sait Faik Abasıyanık'ın Son Kuşlar isimli öyküsünden uyarlanan tiyatro oyunu sahnelendi.
 • 17:28Bakırköy Kadın Kapalı Cezaevi'nde Tiyatro OyunuDevlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü ve Cezaevleri Tevfif Evleri Genel Müdürlüğünün ortak sosyal sorumluluk projesi olan "Son Kuşlar" tiyatro oyunu Bakırköy Kadın Kapalı Cezaevinde sergilendi.