17:1400
SON DAKİKA DİCLE HABERLERİ

Son Dakika Dicle Haberleri

  Diyarbakır, '1. Karacadağ Şiir Akşamları' ile Şiire Doydu

  Diyarbakır, '1. Karacadağ Şiir Akşamları' ile Şiire Doydu

  Kültür ve Turizm Bakanlığı, Diyarbakır Valiliği ve Diyarbakır Yazarlar Birliği Derneği tarafından ortaklaşa organize edilen “1. Karacadağ Şiir Akşamları” etkinliğinde 7 ilden 39 şair, Diyarbakır’daki şiirseverlerle buluştu. (Dün 13:32)

   

  At Yarışları

  Uluslararası Kraliçe II. Elizabeth Koşusu'nu, jokey Gökhan Kocakaya'nın bindiği "Bici Bici" isimli at kazandı Atın sahibi Cemiloğlu, koşuyu üst üste 3. kez kazandığı için birincilik kupasının ebedi sahibi oldu. (20 Eylül 2014 Cumartesi )

   

  Dika, Gofret Fabrikasına Destek Verdi

  Siirt’te faaliyet gösteren gofret fabrikası Dicle Kalkınma Ajansı'nın (DİKA) verdiği destekle hem kalitesini hem de üretimini artırdı. (20 Eylül 2014 Cumartesi )

   

  Kaynak Suları Daha Verimli Kullanılacak

  Kaynak Suları Daha Verimli Kullanılacak

  Batman’ın Gercüş İlçe Ziraat Odası Başkanlığı ve GAP Tarımsal Eğitim ve Yayım Projesi’nin (GAP-Teyap) ortaklaşa hazırladıkları kaynak sularının daha verimli kullanılması projesi kapsamında köylerde incelemelerde bulunuldu. (20 Eylül 2014 Cumartesi )

   

  DTSO'dan Dicle'ye Ziyaret

  DTSO'dan Dicle'ye Ziyaret

  DTSO Meclis Başkanı, Yönetim Kurulu Başkanı ve Başkan Yardımcıları Demokratik Toplum Kongresi (DTK) Eşbaşkanı Hatip Dicle'yi ziyaret ettiler. (19 Eylül 2014 Cuma )

   

  Dtso'dan Dtk'ya Ziyaret

  DTSO yönetim kurulu üyeleri, DTK Eş Başkanı Hatip Dicle'yi ziyaret etti. (19 Eylül 2014 Cuma )

   

  Aa Muhabirlerine Yapılan Saldırı

  AK Parti Diyarbakır Milletvekili Beyaz: "Yaşanan olaya çok üzüldük. Diyarbakır'ın artık bunlarla anılmasını istemiyoruz" (19 Eylül 2014 Cuma )

   

  Barajarock Hasankeyf Dayanışma Kampı Başladı

  Barajarock Hasankeyf Dayanışma Kampı Başladı

  Antik kent Hasankeyf’te Barajarock Hasankeyf Dayanışma Kampı kuruldu. (19 Eylül 2014 Cuma )

   

  Dika Kalkınma Kurulu Toplantısı Siirt'te Yapıldı

  Dicle Kalkınma Ajansı (DİKA) 2014 yılı ikinci Kalkınma Kurulu Toplantısı Siirt'te yapıldı. (18 Eylül 2014 Perşembe )

   

  Aa Muhabirlerine Yapılan Saldırı

  DTK Eş Başkanı Dicle: "Dileriz bu olay yeni bir tartışmayı başlatır ve basın mensuplarımız bu coğrafyanın her karış toprağında özgürce çalışma hakkını kullanır" (18 Eylül 2014 Perşembe )

   

  Ergani'de Çiftçilere Uyarı

  Kral kızı Dicle Pompajlı Sulama Birliği, P5 Sol Sulama Tesisi inşaatının tamamlanana kadar P5 Sol Sulama Tesisinden faydalanan 9 köydeki arazilere su verilmeyeceği bildirildi. (18 Eylül 2014 Perşembe )

   

  Dicle'den Rock Müziği Yükselecek

  Dicle'den Rock Müziği Yükselecek

  Hasankeyf'i Yaşatma Girişimi, Batman Kent Konseyi toplantı salonunda 19-21 Eylül Tarihli Hasankeyf Dayanışma Kampı ile ilgili bir basın açıklaması yaptı. (18 Eylül 2014 Perşembe )

   

  Diyarbakır'da Trafik Kazası: 1 Ölü, 2 Yaralı

  Diyarbakır'da Trafik Kazası: 1 Ölü, 2 Yaralı

  Diyarbakır'ın Ergani ilçesinde tarım işçilerini taşıyan minibüsün traktöre çarpması sonucu meydana gelen kazada 1 kişi öldü, 2 kişi yaralandı. (18 Eylül 2014 Perşembe )

   

  Bakanlık HES'i İptal Etti,Dicle Vadisi ve Ongözlü Küprü Kurtuldu

  Bakanlık HES'i İptal Etti,Dicle Vadisi ve Ongözlü Küprü Kurtuldu

  Orman ve Su İşleri Bakanlığı, Diyarbakır'da Dicle Nehri üzerinde yapılacak olan Dicle-II Regülatörünü ve HES projesini iptal etti. (17 Eylül 2014 Çarşamba )

   

  Siirt'te Elektrik Kesintileri

  Siirt'te Elektrik Kesintileri

  Siirt'in Baykan ve Kurtalan ilçelerinde bakım ve onarım nedeniyle elektrik kesintileri uygulanacağı bildirildi. (17 Eylül 2014 Çarşamba )

   

  İtfaiye Ekiplerinden Dedaş Personeline Yangın Eğitimi

  Dicle Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi (DEDAŞ) personeline, olası bir yangın sırasında nasıl müdahale edileceğine ilişkin olarak itfaiye ekipleri tarafından eğitim verildi. (17 Eylül 2014 Çarşamba )

   

  DEDAŞ Çalışanlarına Arama-Kurtarma Semineri

  DEDAŞ çalışanlarına, Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığının Türkiye genelinde yürüttüğü Afet Bilinci Eğitimi kapsamında arama-kurtarma semineri verildi. (17 Eylül 2014 Çarşamba )

   

  Baro Seçimlerine Doğru

  Baro Seçimlerine Doğru

  İzmir Barosu'nun ekim ayında yapılacak genel kurulunda Çağdaş Hukukçular Grubu'nun başkan adayı Ercan Demir olarak belirlendi. (17 Eylül 2014 Çarşamba )

   

  Arşimet: Halkımızın Görüşleri Yol Haritamız Olacaktır

  Arşimet: Halkımızın Görüşleri Yol Haritamız Olacaktır

  Diyarbakır'ın Kayapınar İlçe Belediyesi 5 yıl içinde yapacağı hizmetlerin belirleneceği stratejik plan hazırlıkları kapsamında halk toplantısı düzenledi. (16 Eylül 2014 Salı )

   

 

Manşet Haberleri

[Hata Bildir]
22.09.2014 17:14:20. #1.12#