20:5400
SON DAKİKA DİCLE HABERLERİ

Son Dakika Dicle Haberleri

   

  Dicle'de 23 Nisan Etkinlikleri

  Diyarbakır'ın Dicle ilçesinde, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle etkinlik düzenlendi. (Bugün 17:25)

   

  Bismil'de Vedat Aydın Parkı Açılıyor

  Bismil'de Vedat Aydın Parkı Açılıyor

  Diyarbakır'ın Bismil İlçe Belediyesi, Halil İbrahim Oruç Parkı'ndan sonra şimdi de Vedat Aydın Parkı'nı açmaya hazırlanıyor. (Bugün 16:48)

   

  Dedaş'tan Başkan Özdemir'e Ziyaret

  Dedaş'tan Başkan Özdemir'e Ziyaret

  Dicle EDAŞ Batman İl Müdürü Murat Dursun ve Perakende Müdürü Serhat Öztürk, Belediye Eş Başkanı Sabri Özdemir'e hayırlı olsun ziyaretinde bulundular. (Dün 17:03)

   

  2 Bakandan 2 Farklı Elektrik Açıklaması

  2 Bakandan 2 Farklı Elektrik Açıklaması

  Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız'ın aksine enerji ithalatına gerek olmadığını söyledi. (Dün 15:09)

   

  Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu Açıklaması

  Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu Açıklaması

  "Son 10 yılda 268 baraj, bu sene 1000 gölet ve sulama istasyonunu bitirmiş olacağız, bu bir rekor yani dünya rekoru. 50 yılda DSİ 2012'ye kadar 450 gölet yapmış, baraj sayısı daha az" "Şu anda Dicle Fırat Havzasındaki barajlarımızda yüzde 50'den fazla bir doluluk var. İstediği kadar enerji üretebilir diye düşünüyorum" "Bizim bütün arzumuz hiçbir şehrimizini susuz bırakmamak, sulama suyunu yeteri kadar vermek, enerjide istenilen seviyede üretim sağlamak. (Dün 13:41)

   

  Bakan Eroğlu: Barajlar Dolu, İstenen Oranda Enerji Üretilebilir

  Bakan Eroğlu: Barajlar Dolu, İstenen Oranda Enerji Üretilebilir

  Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız’ın sözlerinin aksine Dicle-Fırat havzasındaki barajlarında yüzde 50’den fazla bir doluluk olduğunu belirterek, istenen oranda enerji üretilebileceğini söyledi. (Dün 12:10)

   

  Diyarbakır Valisi Kıraç, BDP'li Kışanak'ı Ziyaret Etti

  Diyarbakır Valisi Mustafa Cahit Kıraç ile Emniyet Müdürü Halis Böğürcü, Büyükşehir Belediye Başkanı Gültan Kışanak'ı ziyaret etti. (18 Nisan 2014 Cuma )

   

  Hakkari'de Üniversitelilerden Barzani'ye Hendek Tepkisi

  Hakkari Üniversitesi bünyesinde kurulan Cölemerg Öğrenci Derneği (CÖDER) üyeleri, Kuzey Irak Bölgesel Yönetimi'nin Suriye'deki Kürtlere yönelik sınırda kazdığı hendekler nedeniyle Mesut Barzani'ye tepki gösterdi. (18 Nisan 2014 Cuma )

   

  Muhtarlarla Tanışma Toplantısı

  Muhtarlarla Tanışma Toplantısı

  30 Mart 2014 tarihinde yapılan yerel seçimlerin ardından Merkez ilçe olan Yeşilyurt'a bağlı muhtarlarla Yeşilyurt ilçe Kaymakamı Nesim Babahanoğlu ilk toplantısını yaptı. (18 Nisan 2014 Cuma )

   

  Kadıköy'de Polis Müdahalesine Tepki Yürüyüşü

  Kadıköy’de toplanan bir grup öğrenci, Marmara ve Dicle Üniversitelerinde karşıt görüşlü öğrencilere yapılan polis müdahalesini protesto etti. (17 Nisan 2014 Perşembe )

   

 

  Batman'da Doğa Yürüyüşü ve Yelken Gösterisi Yapıldı

  Batman'da Doğa Yürüyüşü ve Yelken Gösterisi Yapıldı

  Turizm Haftası kapsamında Batman İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından doğa yürüyüşü ve Dicle Nehri üzerinde yelken gösterisi yapıldı. (17 Nisan 2014 Perşembe )

   

  Batman'da Turizm Haftası Etkinliği

  Batman Üniversitesi Batı Raman Kampüsünce gerçekleşterilen 38. Kültür ve Turizm Haftası etkinlikleri kapsamında Dicle Nehri kıyısında yelkenli gösteri yapıldı Vali Yardımcısı Aksoy: "Bugün Güneydoğu denildiği zaman insanların aklına terör geliyor. (17 Nisan 2014 Perşembe )

   

Manşet Haberleri