SON DAKİKA DİCLE HABERLERİ

Son Dakika Dicle Haberleri

 • 13:42Celal Doğan: Erdoğan ile HDP Adına GörüşmedimCelal Doğan: Erdoğan ile HDP Adına GörüşmedimHDP Gaziantep Milletvekili Celal Doğan, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile kişisel bir görüşme yaptığını ve HDP yetkililerinin bu görüşmeden haberdar olmadığını söyledi.
 • 15:29Kamu Sen Üyelerinden Doğu Türkistan TepkisiKamu Sen Üyelerinden Doğu Türkistan TepkisiTürkiye Kamu-Sen Erzurum İl Temsilciliği’nce Doğu Türkistan’da yapılan katliamlara yapılan basın açıklaması ile sert tepki gösterildi.
 • 15:01Devli: Devli: "Türk Milleti Uyan Kardeşin Katlediliyor "Türk Kamu-Sen Aydın Şube Başkanı Rıdvan Naci Devli, Doğu Türkistan’da Türkmenlerin Çin tarafından katliama uğradığını ve dünyanın buna sessiz kaldığını ifade ederek, “Türk milleti uyan, kardeşin katlediliyor” dedi.
 • 21:15Türkiye: 0 - Belçika: 3Türkiye: 0 - Belçika: 32015 FIVB (Uluslararası Voleybol Federasyonu) Dünya Grand Prix'i C Grubu'nda Türkiye A Milli Kadın Voleybol Takımı, Belçika'ya 3-0 mağlup oldu.
 • 21:082015 Fıvb Dünya Grand Prıx2015 Fıvb Dünya Grand PrıxA Milli Bayan Voleybol Takımı, 2015 FIVB Dünya Grand Prix C Grubu ilk maçında Belçika’ya 3-0 mağlup oldu.
 • 20:47Voleybol: 2015 Fıvb Dünya Grand PrixSalon: TVF Başkent Hakemler: Karin Zahorcova (Çek Cumhuriyeti), Hernan Casamiquela (Arjantin) Türkiye: Çağla Akın, Neriman Özsoy, Nur Babat Dicle, Polen Uslupehlivan, Güldeniz Önal, Kübra Akman (Gizem Karadayı, Seda Aslanyürek, Meliha İsmailoğlu, Aslı Karac, Nilay Özdemir) Belçika: Leys Charlotte, Heyrman Laura, Grobelna Kaja, Vandesteene Els, Aelbrecht Freya, Van de VijverIlka (Courtois Valerie, Cianci Lorena, Van Gestel Celine, Colls Sarah) Setler: 13-25, 17-25, 23-25 Süre: 75 dakika (19, 25, 31) A Milli Bayan Voleybol Takımı, 2015 FIVB Dünya Grand Prix C Grubu ilk maçında Belçika'ya 3-0 yenildi.
 • 17:40Dicle'den İş Sağlığı ve Güvenliği EğitimiDicle'den İş Sağlığı ve Güvenliği EğitimiDicle Üniversitesi İş Sağlığı ve Güvenliği Koordinatörlüğü tarafından "İş Sağlığı ve Güvenliği" semineri verildi.
 • 14:06Baydemir: Günlük 6 Saati Bulan Kesintiler Tarımı Felç EdiyorHDP Şanlıurfa Milletvekili Osman Baydemir, Şanlıurfa'da günlük elektrik kesintilerinin 6 saate ulaştığını belirterek, bu kesintinin tarımı felç ettiğini söyledi.
 • 13:55Baydemir'in İlk İcraatı Elektrik Sorununu Gündeme Taşımak OlduBaydemir'in İlk İcraatı Elektrik Sorununu Gündeme Taşımak OlduHDP Urfa Milletvekili Osman Baydemir, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız'ın yanıtlaması için meclise elektrik kesintileri ile ilgili soru önergesi verdi.
 • 12:15Batman Dedaş Çalışanları, İftarda BuluştuBatman Dedaş Çalışanları, İftarda BuluştuDicle Elektrik bünyesinde faaliyet gösteren Dicle Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi (DEDAŞ) ve Dicle Elektrik Perakende Satış Anonim Şirketi (DEPSAŞ) çalışanları, Batman’da düzenlenen şirketin geleneksel iftar yemeğinde buluştu.
 • 17:2230 Yıllık Katı Atık Sorunu Çözülüyor30 Yıllık Katı Atık Sorunu ÇözülüyorDiyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Diyarbakır için hayati önem taşıyan Entegre Katı Atık Yönetim Projesi'nde son aşamaya geldi.
 • 16:16Mardin'deki Dicle Elektrik Çalışanları, İftarda BuluştuMardin'deki Dicle Elektrik Çalışanları, İftarda BuluştuDEDAŞ ve Dicle EPSAŞ Mardin il müdürlüklerinde çalışan personeller, şirket tarafından düzenlenen iftar yemeğinde bir araya geldi.
 • 15:24Voleybol: 2015 Fıvb Dünya Grand PrixA Milli Kadın Voleybol Takımı Antrenörü Ferhat Akbaş, Dünya Grand Prix'sinde iyi voleybol oynamak istediklerini söyledi.
 • 15:042015 Fıvb Dünya Grand Prix'i C Grubu Basın Toplantısı Yapıldı2015 Fıvb Dünya Grand Prix'i C Grubu Basın Toplantısı YapıldıTürkiye’nin ev sahipliğinde Ankara Başkent Voleybol Salonu’nda 3-5 Temmuz 2015 tarihleri arasında düzenlenecek 2015 FIVB (Uluslararası Voleybol Federasyonu) Dünya Grand Prix’i C Grubu maçlarının basın toplantısı Ankara Sürmeli Hotel’de gerçekleştirildi.
 • 12:06Katı Atık Projesinde Son Aşamaya GelindiDiyarbakır Büyükşehir Belediyesi’nin uzun süredir çalıştığı katı atık sorununu çözecek Entegre Katı Atık Yönetim Projesi’nde son aşamaya gelindi.
 • 17:25Dicle Elektrik Çalışanları İftarda BuluştuDicle Elektrik Çalışanları İftarda BuluştuGüneydoğu Anadolu Bölgesi'nin en büyük özel şirketi olan Dicle Elektrik'in Diyarbakır'daki çalışanları, iftar yemeğinde bir araya geldi.
 • 16:52Diyarbakır'ın Lys Şampiyonu Özel Dicle Fen'den ÇıktıDiyarbakır'ın Lys Şampiyonu Özel Dicle Fen'den ÇıktıÖlçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi'nin (ÖSYM) 2015-Lisans Yerleştirme Sınavları (LYS) sonuçlarını açıkladı.
 • 13:03Devlet Bahçeli'nin 4. Tur Kararına CHP'den İlk TepkiDevlet Bahçeli'nin 4. Tur Kararına CHP'den İlk TepkiBahçeli'nin "Meclis Başkanlığı 4. tur oylamasına bizim adayımız kalmazsa 80 tane geçersiz oyumuz olacaktır." sözlerine CHP'den ilk tepki geldi.
 • 12:36Dedaş, Bakım Onarım Çalışmalarını Ramazan Ayında da SürdürüyorDedaş, Bakım Onarım Çalışmalarını Ramazan Ayında da SürdürüyorDicle Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi (DEDAŞ) Siirt İl Müdürlüğü’ne bağlı arıza onarım ve bakım elemanları, Ramazan ayında da halkın kaliteli ve sağlıklı enerji almasını sağlamak amacıyla şehir merkezinde bulunan trafolar ile bunlara ait panoların bakım ve onarımlarını aksatmadan yapıyor.
 • 12:20Dicle Elektrik Çalışanları İftarda BuluştuDicle Elektrik Çalışanları İftarda BuluştuAltı ilde yaklaşık 5 bin kişiye istihdam imkanı oluşturan ve bu yönü ile Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin en büyük özel şirketi olan Dicle Elektrik’in Diyarbakır’daki çalışanları, iftar yemeğinde bir araya geldi.
 • 12:15Dicle Nehri'nde Kaybolan Suriyelinin Cesedi BulunduMardin'in Dargeçit ilçesinde, serinlemek için girdiği Dicle Nehri'nde kaybolan Suriye uyruklu kişinin cesedine ulaşıldı.
 • 22:57Dicle Nehri'ne Giren Genç BoğulduDicle Nehri'ne Giren Genç BoğulduGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Nehir kıyısındaki kalabalık- Arama çalışmalarından detaylar- Suda genci arayan vatandaşlar- Kıyı kenarında çalışmaları izleyen vatandaşlar- Gencin sudan çıkarılışı- Gencin ambulansa taşınması- Ambulansın olay yerinden ayrılması Dicle Nehri'ne giren genç boğuldu- Şırnak'ın Cizre ilçesinde serinlemek için girdiği Dicle Nehri'nde kaybolan Salih Çoban'ın cesedi vatandaşlar tarafından sudan çıkarıldı Şırnak'ın Cizre ilçesinde Dicle Nehri'ne giren 15 yaşındaki Salih Çoban boğuldu.
 • 22:13Dicle Nehri'ne Giren Genç BoğulduŞırnak'ın Cizre ilçesinde Dicle Nehri'ne giren 15 yaşındaki Salih Çoban boğuldu.
 • 21:43Cizre'de Nehirde Boğulan Çocuğun Cenazesi Adli Tıp Kurumu'na GönderildiŞırnak’ın Cizre ilçesinde serinlemek için girdiği Dicle Nehri’nde boğulan 15 yaşındaki çocuğun cenazesi Adli Tıp Kurumu’na gönderildi.
 • 19:53Cizre'de Dicle Nehri'ne Giren 15 Yaşındaki Çocuk BoğulduCizre'de Dicle Nehri'ne Giren 15 Yaşındaki Çocuk BoğulduCizre ilçesinde serinlemek için Dicle Nehri’ne giren 15 yaşındaki çocuk boğuldu.
 • 16:42Diyarbakır'da Tank Şarampole Devrildi: 1 YaralıDiyarbakır'ın Eğil ilçesinde, tankın şarampole devrilmesi sonucu bir astsubay yaralandı.
 • 13:08Dicle Edaş, Mardinli Muhtar ve Çiftçilerle İftarda BuluştuDicle Edaş, Mardinli Muhtar ve Çiftçilerle İftarda BuluştuDicle Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi (DEDAŞ) Mardin İl Koordinatörlüğü ile İl Müdürlüğü yetkilileri, kentte bulunan muhtarlar ve çiftçiler ile iftar yemeğinde bir araya geldi.
 • 10:23Serinlemek İçin Girdiği Dicle Nehri'nde KaybolduMardin'in Dargeçit ilçesinde serinlemek için Dicle Nehri'ne giren Suriye uyruklu kişi, akıntıya kapılarak kayboldu.
 • 13:43DEDAŞ: Anız Yakma Şebekelere Zarar VeriyorDEDAŞ: Anız Yakma Şebekelere Zarar VeriyorDEPSAŞ Genel Müdürü Neşet Demirbağ, anız yakmalarının enerji nakil hatlarına da zarar verdiğini belirterek çiftçileri uyardı.
 • 11:54Eski Dep Milletvekilleri 21 Yıl Sonra Aynı KaredeEski Dep Milletvekilleri 21 Yıl Sonra Aynı KaredeAnayasa Mahkemesi tarafından kapatılan DEP'in eski milletvekilleri; Hatip Dicle, Nizamettin Toğuç ve Ali Yiğit 21 yıl oradan sonra ilk kez aynı fotoğraf karesinde bir araya geldi.
 • 10:52Eski DEP Milletvekilleri, 21 Yıl Sonra Aynı KaredeEski DEP Milletvekilleri, 21 Yıl Sonra Aynı KaredeAYM tarafından kapatılan DEP'in eski milletvekilleri; Hatip Dicle, Nizamettin Toğuç ve Ali Yiğit 21 yıl oradan sonra ilk kez aynı fotoğraf karesinde bir araya geldi.
 • 14:29Demokratik Toplum Kongresi Genel Kurul Toplantısı YapıldıDemokratik Toplum Kongresi Genel Kurul Toplantısı YapıldıDemokratik Toplum Kongresi (DTK) Genel Kurul toplantısı yapıldı.
 • 12:47Dicle: Dolmabahçe Görüşmesi Siyasi Bir HamleydiDicle: Dolmabahçe Görüşmesi Siyasi Bir HamleydiDemokratik Toplum Kongresi(DTK) Eş Başkanı Hatip Dicle, 28 Şubat’ta Dolmabahçe Sarayı’nda yapılan görüşmeyle ilgili, "Çok önemli bir siyasi hamleydi.
 • 13:28Unesco Sürecinde Geri Sayım BaşladıUnesco Sürecinde Geri Sayım BaşladıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Detay- Diyarbakır Kalesi ve Surları Alan Başkanı Nevin Soyukaya'nın konuşması- Alan Yönetimi Birimi Danışma Kurulu Başkanı Necati Pirinçcioğlu'nun konuşması- Detay- Alan Yönetimi Eğitim Komisyonu üyesi İhsan Ay'ın konuşması- Detay Diyarbakır'ın UNESCO sürecinde geri sayım başladı- Üzerindeki yazıtları ve burçlarıyla açık hava müzesi konumundaki Diyarbakır Surları ve binlerce yıldır işlevini koruyan Hevsel Bahçeleri'nin "Dünya Kültür Mirası" olarak tescillenmesi için hazırlıklar tamamlandı- Tarihi mirasın tanıtımı ve korunması amacıyla farklı dillerde yayınlar ile belgesel film hazırlanırken, toplumun tüm kesimlerine ulaşılması amacıyla okullarda öğrenci ve öğretmenlere yönelik bilgilendirme yapılıyor- Diyarbakır, Almanya'nın Bonn kentinde 28 Haziran-7 Temmuz'da gerçekleştirilecek UNESCO Genel Kurulu'nda açıklanacak nihai kararı heyecanla bekliyor- Diyarbakır Kalesi ve Surları Alan Başkanı Soyukaya: - "Umuyoruz ki Diyarbakır'a müjdeli haberle döneceğiz.
 • 12:53Dicle Elektrik Basınla BuluştuDicle Elektrik Basınla BuluştuDicle Elektrik yöneticileri, Diyarbakır’ın ardından bu kez Şanlıurfa’da basın mensupları ile iftar yemeğinde bir araya geldi.
 • 11:56Diyarbakır'ın Unesco Sürecinde Geri Sayım BaşladıDiyarbakır'ın, Birleşmiş Milletler Eğitim Bilim ve Kültür Kurumu'nun (UNESCO) "Dünya Kültür Mirası" listesine girmesine sayılı günler kaldı.
 • 22:05Filede Azerbaycan'ı 3-2 Yenen Türkiye Bakü2015'te Finale YükseldiFilede Azerbaycan'ı 3-2 Yenen Türkiye Bakü2015'te Finale YükseldiAzerbaycan’ın başkenti Bakü’nün ev sahipliğinde düzenlenen Bakü2015 1. Avrupa Oyunları'nda bayanlar voleybol mücadelesi bugün oynanan yarı final karşılaşmaları ile devam etti.
 • 21:38Filenin Sultanları FinaldeFilenin Sultanları FinaldeAzerbaycan’ın başkenti Bakü’nün ev sahipliğinde düzenlenen 2015 Avrupa Oyunları’nda bayanlar voleybol yarı final maçında ev sahibi Azerbaycan ile karşılaşan Türkiye, rakibini 25-21, 23-25, 25-19, 23-25 ve 15-11’lik setlerle 3-2 mağlup ederek finale yükseldi.
 • 17:48Dicle'den Basın Mensuplarına İftar YemeğiDicle'den Basın Mensuplarına İftar YemeğiDicle Üniversitesi Hastaneleri Basın-Yayın Birimi tarafından organize edilen iftar yemeğine ildeki yerel ve ulusal basın yoğun ilgi gösterdi.
 • 17:46Diyarbakır Lice ve Dicle'de Uyuşturucu OperasyonuDiyarbakır Lice ve Dicle'de Uyuşturucu OperasyonuDiyarbakır'ın Lice ve Dicle ilçelerinde düzenlenen operasyonlarda 25 bin 600 kök kenevir ele geçirildi.
 • 17:23Sıcaktan Bunalan Çocuklar Parklarda Su Hortumu ile SerinliyorSıcaktan Bunalan Çocuklar Parklarda Su Hortumu ile SerinliyorHava sıcaklığının 45 dereceyi geçtiği Şırnak’ın Cizre ilçesinde sıcaktan bunalan çocuklar parklarda bahçe hortumu ile birbirlerini ıslatarak serinlemeye çalışıyor.
 • 16:58Elektrik Kesintisi UyarısıElektrik Kesintisi UyarısıBatmanda, DEDAŞ tarafından yapılacak olan bakım ve onarım çalışmaları nedeniyle elektriklerin iki gün kesileceği belirtildi.
 • 14:25Yazar Musa Anter Cinayeti DavasıAnkara 6. Ağır Ceza Mahkemesi, yazar Musa Anter'in öldürülmesi, AK Parti Mardin Milletvekili ve yazar Orhan Miroğlu'nun yaralanmasıyla ilgili davada eski MİT Kontrterör Dairesi Başkanı Mehmet Eymür ile eski Ankara Emniyet Müdürü Orhan Taşanlar'ın "tanık" olarak dinlenmelerine karar verdi.
 • 11:13Diyarbakır'da 25 Bin Kök Kenevir İmha EdildiDiyarbakır'da 25 Bin Kök Kenevir İmha EdildiDiyarbakır İl Jandarma Komutanlığı'na bağlı timlerin yaptığı 2 ayrı operasyonda toplam 25 bin 600 kenevir bitkisi ele geçirildi.
 • 10:29Diyarbakır'da Jandarma 25 Bin 600 Kök Hint Keneviri Ele GeçirdiDiyarbakır'da Jandarma 25 Bin 600 Kök Hint Keneviri Ele GeçirdiDiyarbakır'da jandarma, düzenlediği operasyonlarda 25 bin 600 kök Hint keneviri ele geçirdi.
 • 10:25Diyarbakır'da Uyuşturucu OperasyonuDiyarbakır'ın Lice ve Dicle ilçelerinde jandarma, düzenlediği operasyonlarda 25 bin 600 kök kenevir ele geçirdi.
 • 11:15Rasıl Hacar, Mesire ve Park Alanına DönüştürülecekBotan Kanyonuna hakim ve doğanın tadını çıkarmak için vatandaşın akın ettiği Rasıl Hacar (Taşbaşı) mevkisi, Siirt Valiliği ve İl Özel İdaresi tarafından hazırlanan projeyle mesire ve park alanına dönüştürülecek.
 • 22:13A Milli Bayan Voleybol Takımı Finale DoğruA Milli Bayan Voleybol Takımı, 1. Avrupa Oyunları’nda Rusya’yı 3-1 yenerek yarı finale yükseldi.
 • 17:47Batman'da Aşırı Sıcaklardan Bunalanlar, Sulama Kanalında SerinliyorBatman'da Aşırı Sıcaklardan Bunalanlar, Sulama Kanalında SerinliyorBatman'da aşırı sıcaklardan bunalanlar, sulama kanalında serinliyor Batman'da aşırı sıcaklarda bunalan çocuklar su kanallarına girerek, serinlemeye çalışıyor.
 • 17:41Dr. Şener: Çocuklarda Ateş Düşürücü Dozu Yanlış KullanılıyorDr. Şener: Çocuklarda Ateş Düşürücü Dozu Yanlış KullanılıyorDenizli Devlet Hastanesi Çocuk Enfeksiyon Uzmanı Dr. Dicle Şener, ailelerin yüzde 25’inin 37,8°C’nin altındaki değerlerde çocuklarına ateş düşürücü verdiğini belirterek, bu dozun zaman zaman yanlış kullanıldığını söyledi.