SON DAKİKA DİCLE HABERLERİ

Son Dakika Dicle Haberleri

 • 10:32 50 Bin Çiftçi Elektriksiz Kalabilir Güneydoğu’da tüm uyarılara ve kampanyalara rağmen sayaç taktırmayan 50 bini aşkın çiftçi, elektriksiz kalma riski ile karşı karşıya bulunuyor.
 • 18:12 Dicle, 6 Bin Öğrencisini Daha Mezun Etti Dicle, 6 Bin Öğrencisini Daha Mezun Etti Dicle Üniversitesi 2015–2016 eğitim-öğretim yılı toplu mezuniyeti düzenlenen törenle yapıldı.
 • 17:13 Basın Kimliği" ile PKK Propagandası Davası Dicle Haber Ajansı kimliğini kullanarak beraberindeki 2 İtalyan ile Diyarbakır'ın Silvan ilçesinde sokağa çıkma yasağı ve operasyonların olduğu bölgeye girmeye çalışırken yakalanan sanığın tahliyesine karar verildi.
 • 16:05 Tarımsal Sulamada Sayaç Takmak İçin Yarın Son Gün Tarımsal Sulamada Sayaç Takmak İçin Yarın Son Gün Dicle Elektrik Dağıtım tarafından tarımsal sulamada kullanılan elektriği kayıt altına alarak yaz mevsiminde dalgalanmaya bağlı kesintileri önleyebilmek için başlatılan sayaç takma kampanyasının 31 Mayıs tarihinde sona ereceği bildirildi.
 • 15:36 Kurdeleyi Başkan Üzülmez Kesti Kurdeleyi Başkan Üzülmez Kesti Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez, hac arkadaşı Aydın Ağırtaş’ın kızı Yüksek Mimar Dicle Semizoğlu’nun mimarlık bürosunun açılış kurdelesini kesti.
 • 13:29 Sayaç İçin 31 Mayıs Son Gün Sayaç İçin 31 Mayıs Son Gün Tarımsal sulamada kayıt dışı tüketimi önlemek ve sayaç kullanımını sağlamak amacıyla düzenlenen kampanya 31 Mayıs'ta sona erecek.
 • 15:24 Diyarbakır'daki Stk'lar: Silahların Gömülmesi Barışı Getirecek En Önemli Adımdır Diyarbakır'daki Stk'lar: Silahların Gömülmesi Barışı Getirecek En Önemli Adımdır Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Binali Yıldırım, beraberindeki Başbakan yardımcıları ve bakanların Diyarbakır'ı ziyaretlerini ve verdikleri mesajlarını Diyarbakır'ın etkili sivil toplum kuruluşu temsilcileri değerlendirdi.
 • 13:29 Dicle Elektrik Ceylanpınarlı Çiftçileri Bilgilendirdi Dicle Elektrik Ceylanpınarlı Çiftçileri Bilgilendirdi Tarımsal sulamada kayıt dışı tüketimi önlemek ve sayaç kullanımını sağlamak amacıyla düzenlenen kampanyanın 31 Mayıs’ta sona erecek olmasından dolayı Dicle Elektrik Dağıtım yetkilileri çiftçilerle görüşmelerini devam ediyor.
 • 11:51 Şırnak'taki Terör Operasyonu Tamamlanma Aşamasında Şırnak'taki Terör Operasyonu Tamamlanma Aşamasında Şırnak'ta terör örgütü PKK mensuplarına yönelik 77 gündür sürdürülen operasyon tamamlanma aşamasına geldi.
 • 13:23 Siirt'te Elektrik Kesintisi Siirt kent merkezinde bazı mahallelerde programlı elektrik kesintisi yapılacak.
 • 11:37 Batman Üniversitesi Kendi Elektriğini Üretecek Batman Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Enerji Sistemleri Mühendisliği Bölümünde geliştirilen "Güneş Bacası" sistemiyle elektrik üretilecek.
 • 10:29 Derikli Çiftçiler Bilgilendirildi Derikli Çiftçiler Bilgilendirildi Dicle Elektrik Dağıtım tarafından tarımsal sulamada kullanılan elektrik enerjisini kayıt altına almak için başlatılan ve 31 Mayıs’ta sona erecek olan sayaç takma kampanyası ile ilgili olarak şirket yetkilileri, Mardin’in Derik ilçesinde çiftçi ve muhtarlarla bilgilendirme toplantısı yaptılar.
 • 16:29 Siirt'te Elektrik Kesintisi Siirt kent merkezindeki bazı mahallelerde programlı elektrik kesintisi uygulanacak.
 • 15:07 Dicle Elektrik'ten Çalışanına Manevi Destek Dicle Elektrik'ten Çalışanına Manevi Destek Yaklaşık 5 bin çalışanı ile bölgenin en büyük özel şirketi olan Dicle Elektrik Dağıtım, sahada çalışan personelleri için Mart ayında hayata geçirdiği performans değerlendirmesi uygulamasını sürdürüyor.
 • 14:58 Dolandırıcılar Sahte Kaçak Ekipliğine Başladı Dolandırıcılar Sahte Kaçak Ekipliğine Başladı Diyarbakır’da bir süredir Dicle Elektrik Dağıtım kimliğini kullanıp yasadışı olarak kaçak elektrik denetimi yapan ve kaçak yakaladıkları iş yeri ile ev sahiplerinden yüklü miktarda rüşvet alan sahte kaçak kontrol ekibi, son işlerinde yakayı ele verdi.
 • 14:43 Erdoğan, 558 Milyon Liraya Mal Olan 116 Projenin Açılışını Yapacak Erdoğan, 558 Milyon Liraya Mal Olan 116 Projenin Açılışını Yapacak GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Diyarbakır Havalimanı'ndan detaylar Terminal binasından detaylar Gelen ve giden yolculardan detaylar Lefkoşa'ya giden yolculardan Bekir Barutçuoğlu ile röportaj Yolculardan Mehmet Ali Dolu ile röportaj Erdoğan, 558 milyon liraya mal olan 116 projenin açılışını yapacak Cumhurbaşkanı Erdoğan, Başbakan Binali Yıldırım ile yarın Diyarbakır'a gerçekleştireceği ziyarette, kentte yatırım tutarı 558 milyon lira olan 116 projenin açılışını gerçekleştirecek Yatırımlar arasında resmi açılışı yapılan Diyarbakır Havalimanı yeni terminal binası, kentin yanı sıra Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nin ticaret ve turizm alanında gelişmesi için önemli bir altyapı hizmeti sunacak Vali Aksoy: "Bu yatırımlar devletimizin özellikle Diyarbakır'a verdiği önemin önemli bir göstergesidir" Vatandaşlardan Bekir Barutçuoğlu: "Diyarbakır'dan artık Ankara ve İstanbul'dan aktarma yapılmadan Erbil ve Lefkoşa'ya ulaşmak mümkün. Her şeyden önce şehrimize yakışır bir terminal oldu.
 • 13:43 Türkeli'de Öğretmenlere Yönelik Seminer Türkeli ilçesinde, öğretmenlere yönelik seminer düzenlendi.
 • 13:05 Erdoğan, 558 Milyon Liraya Mal Olan 116 Projenin Açılışını Yapacak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Binali Yıldırım ile yarın Diyarbakır'a gerçekleştireceği ziyarette, 558 milyon liraya mal olan 116 projenin açılışını da yapacak.
 • 12:10 Şırnak'ta Operasyon Anı Kamerada! Çalılık ve Otlar Bile Kontrol Ediliyor Şırnak'ta Operasyon Anı Kamerada! Çalılık ve Otlar Bile Kontrol Ediliyor Şırnak'ta operasyon anı kameraya yansıdı. Operasyonlarda PKK'lıların gizlenmeleri ihtimaline karşı çalılık ve otların arasına ateş açılıyor.
 • 11:59 Şırnak'ta Operasyon Anı Kamerada! Çalılık ve Otlar Bile Kontrol Ediliyor Şırnak'ta Operasyon Anı Kamerada! Çalılık ve Otlar Bile Kontrol Ediliyor Şırnak'ta operasyon anı kameraya yansıdı. Operasyonlarda PKK'lıların gizlenmeleri ihtimaline karşı çalılık ve otların arasına ateş açılıyor.
 • 11:29 Güvenlik Güçleri Şırnak'ı Didik Didik Arıyor Güvenlik Güçleri Şırnak'ı Didik Didik Arıyor Şırnak’ta 74 gün önce ilan edilen sokağa çıkma yasağı ile birlikte başlayan operasyon sürüyor.
 • 11:17 Cumhurbaşkanı Erdoğan, Diyarbakır'da 116 Projenin Açılışını Gerçekleştirecek Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım'ın katılacağı bir törenle, Diyarbakır'da yapımı tamamlanan, 558 Milyon TL'ye mal olan 116 projenin toplu açılış töreni yarın gerçekleştirilecek.
 • 20:40 Yüksekdağ Hdp Bir Ormandır Yüksekdağ Hdp Bir Ormandır Ağrı'nın Doğubayazıt İlçesi'nde 'Darbeye karşı demokratik halk buluşması' adıyla düzenlenen mitingde konuşan HDP Eş genel başkanı Figen Yüksekdağ, Hepsi sarayın karşısında hizaya dizilmiş durumda.
 • 14:48 Yüksekdağ: Hdp Bir Ormandır Yüksekdağ: Hdp Bir Ormandır Ağrı'nın Doğubayazıt İlçesi'nde 'Darbeye karşı demokratik halk buluşması' adıyla düzenlenen mitingde konuşan HDP Eş genel başkanı Figen Yüksekdağ, "Hepsi sarayın karşısında hizaya dizilmiş durumda.
 • 09:39 Siirt'te Elektrik Kesintisi Siirt iki gün boyunca kent merkezindeki bazı mahallelerde programlı elektrik kesintisi yapılacak.
 • 17:42 İstanbul'da Elektrik Kesintisi Beykoz, Çekmeköy, Kadıköy, Kartal, Pendik, Sultanbeyli, Şile, Tuzla, Ümraniye ve Üsküdar'ın bazı mahallelerine 27 Mayıs'ta elektrik verilemeyecek.
 • 16:55 Dicle Elektrik'ten Kan Bağışına Destek Dicle Elektrik'ten Kan Bağışına Destek Dicle Elektrik Dağıtım A.Ş. Şanlıurfa İl Müdürlüğü personeli, Kızılay’ın düzenlediği kan bağışı kampanyasına 50 ünite kan vererek destekte bulundu.
 • 16:34 DEDAŞ, Çiftçilerle Anlaştı Gibi… DEDAŞ, Çiftçilerle Anlaştı Gibi… Dicle Elektrik Dağıtım yetkilileri çiftçileri ziyaret ederek, sayaç taktırmaları halinde hangi fırsatlardan yararlanacaklarını anlatmaya devam ediyor.
 • 15:29 Kaçak Elektrik Milli Ekonomiye Darbe Vuruyor Dicle Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi (EDAŞ) Genel Müdürü Murat Karagüzel, kaçak elektriğin bedeli öyle veya böyle vatandaşın cebinden çıktığını belirterek, "Bu kul hakkıdır, bunu cezalandırmayla, idari para cezasıyla ölçemezsiniz.
 • 13:54 Gdo'lu Yemlere Alternatif Yem Gdo'lu Yemlere Alternatif Yem Tokat’ta kümes hayvancılığına yönelik olarak GDO’lu yemlere karşı üretilen un kurdu yemi materyal sergisinde dikkat çekti.
 • 12:47 Şırnak'ın Yüzde 95'i PKK'lılardan Temizlendi Şırnak'ın Yüzde 95'i PKK'lılardan Temizlendi Şırnak'ta güvenlik güçlerinin sürdürdüğü operasyonlarda kentin yüzde 95'lik bölümü PKK'lı teröristlerden temizlenirken, 412 örgüt üyesi etkisiz hale getirildi.
 • 12:37 Şırnak'ın Yüzde 95'i PKK'lılardan Temizlendi Şırnak'ın Yüzde 95'i PKK'lılardan Temizlendi Şırnak'ın yüzde 95'i PKK'lılardan temizlendiŞırnak'ta güvenlik güçlerinin sürdürdüğü operasyonlarda kentin yüzde 95'lik bölümün PKK'lılardan temizlenirken, 412 örgüt üyesi etkisiz hale getirildi.
 • 12:01 Şırnak'ta Teröristler Dar Alana Sıkıştırıldı! Çatışma Kamerada Şırnak'ta Teröristler Dar Alana Sıkıştırıldı! Çatışma Kamerada Şırnak kent merkezindeki Yeni Mahalle'de, Kobra ve Zırhlı Muharebe Araçları, teslim olmayan teröristleri yoğun ateş altına aldı. Teröristlerin köşeye sıkıştığı o anlar kameraya yansıdı.
 • 11:37 Hasankeyf, Düğün Fotoğraflarının Doğal Platosu Hasankeyf, Düğün Fotoğraflarının Doğal Platosu Batman'da, son aylarda evliliğe adım atacak çiftler, Ilısu Baraj Göleti altında kalacak tarihi Hasankeyf ilçesine gelip, önce nikahlarını kıydırıyor sonra tarihi dokuyu fon olarak kullanıp, fotoğraf çektiriyor.
 • 10:31 Sulamada Yöntem Dahi Değişse Kaçakta İyileşme Olur Sulamada Yöntem Dahi Değişse Kaçakta İyileşme Olur Dicle Elektrik Dağıtım Genel Müdürü Murat Karagüzel, büyük çoğunluğu Şanlıurfa ve Mardin’de olmak üzere her yıl dağıtım bölgelerindeki 6 ilde, 1,7 milyar lira değerindeki 5 milyar kWH elektriğin tarımsal sulamada kayıt dışı olarak kullanıldığını söyledi.
 • 10:06 Dedaş Başarılı Personelini Ödüllendirdi Dicle Elektrik Dağıtım (DEDAŞ) Siirt İl Müdürlüğü tarafından kurum bünyesinde yüksek performans sergileyen 6 personel ödüllendirildi.
 • 13:31 Dicle Elektrik, Kızıltepeli Çiftçileri Bilgilendirdi Dicle Elektrik, Kızıltepeli Çiftçileri Bilgilendirdi Dicle Elektrik Dağıtım, Mardin’in tarımsal sulamada kullanılan elektrik enerjini kayıt altına almak için başlattığı sayaç kampanyası hakkında çiftçi ve muhtarlarla düzenlediği bilgilendirme toplantılarına devam ediyor.
 • 12:42 Çembere Alınan Teröristlere Çembere Alınan Teröristlere "Teslim Olun" Çağrısı GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Güvenlik güçlerinin teröristlere "teslim ol" anonsu yapması Çembere alınan teröristlere "teslim olun" çağrısı Mardin'in Nusaybin ilçesinde terör örgütü PKK mensuplarına yönelik operasyonda güvenlik güçleri, teröristlere "teslim olun" çağrısında bulunuyor Zırhlı araçlardan yapılan anonslarda, "Ölümü değil, yaşamayı seçin.
 • 11:08 Çembere Alınan Teröristlere "Teslim Olun" Çağrısı Mardin'in Nusaybin ilçesinde terör örgütü PKK mensuplarına yönelik operasyonda güvenlik güçleri, çembere aldıkları teröristlere teslim olmaları yönünde anonslar yapıyor.
 • 10:35 Diyarbakırlılar Yıldırım'dan Umutlu Diyarbakırlılar Yıldırım'dan Umutlu Adalet ve Kalkınma Partisi’nin (AK Parti) 22 Mayıs’ta yapılan 2. Olağanüstü Büyük Kongresi’nde Genel Başkanlık koltuğuna Binali Yıldırım’ın oturması ülkede olduğu kadar Diyarbakır’da da sevinçle karşılandı.
 • 18:38 Dicle Elektrik, Çiftçilerle Anlaşıyor Dicle Elektrik, Çiftçilerle Anlaşıyor Dicle Elektrik Dağıtım A.Ş. (DEDAŞ) yetkilileri, tarımsal sulamada kullanılan kayıt dışı elektriği kayıt altına alabilmek için başlatılan kampanya çerçevesinde çiftçileri ziyaret ederek, sayaç taktırmaları halinde hangi fırsatlardan yararlanacaklarını anlatmaya devam ediyorlar.
 • 12:00 Şırnak'ta Çatışmalar İki Mahallede Yoğunlaştı Şırnak'ta Çatışmalar İki Mahallede Yoğunlaştı Şırnak'ta, ilan edilen sokağa çıkma yasağı ve bununla birlikte başlatılan operasyonlar devam ederken, yüzde 93'ü PKK'lı teröristlerden arındırılan kentte, çatışmaların 2 mahallede yoğunlaştığı belirtildi.
 • 11:52 Şırnak? Ta Çatışmalar İki Mahallede Yoğunlaştı Şırnak? Ta Çatışmalar İki Mahallede Yoğunlaştı Şırnak'ta, ilan edilen sokağa çıkma yasağı ve bununla paralel başlatılan operasyonlar devam ederken, yüzde 93'ü PKK'lılardan arındırılan kentte çatışmaların 2 Mahallede yoğunlaştığı belirtildi.
 • 10:52 Şırnak'ın Yüzde 93'ü Temizlendi Şırnak'ın Yüzde 93'ü Temizlendi Sokağa çıkma yasağının 70’inci gününde devam ettiği Şırnak’ta operasyon aralıksız sürüyor.
 • 22:07 Hdp Eş Genel Başkanı Yüksekdağ Hdp Eş Genel Başkanı Yüksekdağ GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : -Toplanan gruba polis müdahalesi -HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ'ınin parti binasına gelmesi -HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ'ın konuşması -HDP İzmir Milletvekili Ertuğrul Kürkcü'nün konuşması -Kırılan MOBESE kameralarından detaylar HDP Eş Genel Başkanı Yüksekdağ: "Bu halktan ve bizden daha kurtulamayacaksınız, nereye gitseniz, ne yapsanız peşinizdeyiz.
 • 20:34 Hdp Eş Genel Başkanı Yüksekdağ Açıklaması Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ, "Bu halktan ve bizden daha kurtulamayacaksınız, nereye gitseniz, ne yapsanız peşinizdeyiz.
 • 18:39 Diyale'de 501 Göçmen Aile 2 Yıldan Sonra Evlerine Geri Döndü Diyale'de 501 Göçmen Aile 2 Yıldan Sonra Evlerine Geri Döndü Diyale'de 501 göçmen aile 2 yıldan sonra evlerine geri döndüAhmet Haşim Muhtaroğlu, Tuzhurmatu, 22 Mayıs (DHA) - Irak'ın Diyale iline bağlı Uzaym Nahiyesi sakinlerinden 501 aile daha, IŞİD'den kurtarılan evlerine geri döndü.
 • 17:00 Dicle Elektrik'ten Çiftçilere Kritik Uyarı Dicle EDAŞ tarafından kritik uyarı yapılarak, 31 Mayıs'a kadar sayaç taktırmayan çiftçilerin elektriklerinin kesileceği duyuruldu.
 • 16:09 Sur'da Evini Görmek İsteyen Vatandaş Çatıdan Düştü Sur'da Evini Görmek İsteyen Vatandaş Çatıdan Düştü Diyarbakır’ın Sur ilçesinde bugün sabah saatlerinde yasağın kaldırıldığı 3 mahalleden yasaklı olan bölgedeki evine çatıdan bakmak isteyen bir kişi, dengesini kaybederek düştü.
 • 15:50 Sur'daki Sokağa Çıkma Yasağı - Diyarbakır Sur'daki Sokağa Çıkma Yasağı - Diyarbakır GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Sokağa çıkma yasağından sonraki evlerine gelen vatandaşların evlerinden görüntüler Eşyalarını taşımaya çalışan vatandaşların görüntüleri Evdeki kırılan pencerelerden görüntüler Sokaklardan görüntüler Sur'daki sokağa çıkma yasağı İlçede 3 mahalledeki 14 sokakta yasağın kaldırılmasının ardından evlerine giren vatandaşlar, sağlam kalan eşyalarını taşıdı Aylardır kendilerini mağdur hale getiren teröristlere tepki gösteren mahalle sakinleri, bölgede ve ülkede huzurun hakim olması için dua etti Diyarbakır'ın Sur ilçesinde operasyonların tamamlandığı bölgedeki 3 mahallede bulunan 14 sokaktaki sokağa çıkma yasağı sona erdi.