SON DAKİKA DİCLE HABERLERİ

Son Dakika Dicle Haberleri

 • 18:30 Muhabire Cumhurbaşkanına Hakaretten Dava Muhabire Cumhurbaşkanına Hakaretten Dava Antalya'da bir başka suçtan tutuklu Dicle Haber Ajansı (DİHA) muhabiri Feyyaz İmrak hakkında, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a sosyal medya aracılığıyla hakaret ettiği iddiasıyla dava açıldı.
 • 18:23 Doç. Dr. Ali Hussein, Dicle'de Seminer Verdi Doç. Dr. Ali Hussein, Dicle'de Seminer Verdi Süleymaniye Üniversitesi'nden Doç. Dr. Suha Ali Hussein, Mevlana Değişim Programı kapsamında Veteriner Fakültesinde seminer verdi.
 • 18:22 Dicle'de Kişisel Gelişim ve Motivasyon Semineri Dicle'de Kişisel Gelişim ve Motivasyon Semineri Diyarbakır'da bir çok kurumun işbirliğinde Kişisel Gelişim ve Motivasyon Semineri düzenlendi.
 • 18:06 Dicle'de Bebek Sepeti Uygulaması Sürüyor Dicle'de Bebek Sepeti Uygulaması Sürüyor Dicle Elektrik Dağıtım tarafından Ocak ayında başlatılan bebek sepeti uygulaması devam ediyor.
 • 17:36 Kalkınma Bakanı Yılmaz Açıklaması Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, "Sur'a özel bir anlayışla yaklaşıyoruz.
 • 17:28 Marsu'nun Dedaş'a Borcu 10 Milyon Liraya Yaklaştı Mardin Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi'nin (MARSU), Dicle Elektrik Dağıtım AŞ'ye (DEDAŞ), borcunun 10 milyon liraya yaklaştığı bildirildi.
 • 17:15 Belediye Elektrik Borcunu Ödemediği İçin Mardin Susuz Kalıyor Mardin Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi MARSU ile köy içme suyu şebekelerine ait elektrik borcu 9 milyon 791 bin lirayı aştı.
 • 14:52 Antalya'da "Cumhurbaşkanına Hakaret" Davası Antalya'da sosyal paylaşım sitesindeki hesabından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a hakaret ettiği iddiasıyla hakkında dava açılan Dicle Haber Ajansı (DİHA) muhabiri Feyyaz İmrak'ın yargılanmasına başlandı.
 • 14:40 Dicle'de Dijital Dönüşüm Başladı Dicle'de Dijital Dönüşüm Başladı Hizmet kalitesini artırmak için teknolojiden azami istifade etmeyi amaçlayan Dicle Elektrik, kısa adı “3D” olan Dicle Dijital Dönüşüm Projesi’ni hayata geçiriyor.
 • 14:26 Adını 'Ölüm Kavşağı' Koydular Adını 'Ölüm Kavşağı' Koydular Diyarbakır'ın büyüyen ve gelişen yüzü olarak bilinen Dicle Kent semtinde bulunan dört yönlü kavşakta her gün ortalama 3 trafik kazası yaşanıyor.
 • 13:35 Dedaş Ekipleri Köye Giremedi Dedaş Ekipleri Köye Giremedi Batman'da Dicle EDAŞ'a bağlı ekipler, köydeki elektrik sayaçlarını dışarıya almak için köye girmek istedi.
 • 13:13 PKK'lı Teröristler Kıstırıldı! Çatışma Anları Kamerada PKK'lı Teröristler Kıstırıldı! Çatışma Anları Kamerada Şırnak'ta sokağa çıkma yasağıyla birlikte operasyonlarını sürdüren güvenlik güçleri kaçmaya çalışan PKK'lıları sıkıştırdı. Çatışma anları kameralara da yansıdı.
 • 12:44 Şırnak'ın Yüzde 85'i Temizlendi Şırnak'ın Yüzde 85'i Temizlendi Sokağa çıkma yasağının sürdüğü Şırnak’ın yüzde 85’i teröristlerden arındırıldı.
 • 12:43 Şırnak'ın Yüzde 85'i PKK'lılardan Temizlendi Şırnak'ın Yüzde 85'i PKK'lılardan Temizlendi Şırnak'ta sokağa çıkma yasağıyla birlikte operasyonlarını sürdüren güvenlik güçlerinin, kentin yüzde 85'ini patlayıcı, bombalar ile PKK'lılardan temizledi.
 • 12:27 Köylüler Elektrik Ekibini Köye Almadı Köylüler Elektrik Ekibini Köye Almadı Batman’da, Dicle Elektrik ekibinin sayaçları dışarıya çıkarma çalışmasını engellemek isteyen köylüler, köyün girişini kapatarak, eylem yaptı.
 • 11:05 Dicle Kenarında Doğum Günü Eğlencesine Saldırıya 22.5 Yıl Hapis Diyarbakır'da 2014 yılında, Dicle Nehri kenarında arkadaşlarının doğum gününü kutlamak için toplanan 6 kişiye bıçakla saldırdıkları, telefon ve paralarını gasp ettikleri ve cinsel tacizde bulundukları iddiasıyla tutuklu yargılanan 2 sanık 22.5'ar yıl hapis cezasına çarptırıldı.
 • 20:12 Dicle ve Hani'ye Saldıran PKK'lılar Öldürüldü Dicle ve Hani'ye Saldıran PKK'lılar Öldürüldü Diyarbakır'ın Lice ilçesindeki operasyonda aralarında olduğu 2'si üst düzey olmak üzere 10'dan fazla PKK'lı öldürüldü.
 • 20:01 Dicle Dünya Dans Gününü Kutladı Dicle Dünya Dans Gününü Kutladı Dicle Üniversitesi Turizm Animasyon ve Modern Halk Dansları Topluluğu işbirliği ile 29 Nisan "Dünya Dans Günü" olması münasebetiyle etkinlik düzenlendi.
 • 19:05 Dicle ve Hani'deki Saldırılara Katılan PKK'lılar Etkisiz Hale Getirildi (3) (Yeniden) Dicle ve Hani'deki Saldırılara Katılan PKK'lılar Etkisiz Hale Getirildi (3) (Yeniden) Mavi LİSTEDE BULUNAN PKK'LI EKREM GÜNEY ÖLDÜRÜLDÜDiyarbakır Lice kırsalında düzenlenen operasyonda öldürülen PKK'lı teröristlerden birinin, İçişleri Bakanlığı'na ait 'aranan terörist' internet sitesinde mavi listede bulunan ve başına 1,5 Milyon TL ödül konulan PKK'lı Ekrem Güney'in olduğu belirtildi.
 • 19:03 Güncelleme- Lice'de Terör Operasyonu Diyarbakır'ın Lice ilçesi kırsalında güvenlik güçlerince terör örgütü PKK mensuplarına yönelik tamamlanan operasyonda, örgütün üst düzey yöneticilerinin de bulunduğu 10'dan fazla terör örgütü mensubunun etkisiz hale getirildiği bildirildi.
 • 18:33 Dicle ve Hani'deki Saldırılara Katılan PKK'lılar Etkisiz Hale Getirildi (2) Başına 4 MİLYON TL ÖDÜL KONULMUŞ OLAN PKK'LI EKREM GÜNEY ÖLDÜRÜLDÜDiyarbakır Lice kırsalında düzenlenen operasyonda öldürülen PKK'lı teröristlerden birinin başına 4 Milyon TL ödül konulmuş olan Orta Saha Sorumlusu Ekrem Güney'in olduğu belirtildi.
 • 18:27 TSK: PKK'nın Üst Düzey Sorumlusu Öldürüldü TSK: PKK'nın Üst Düzey Sorumlusu Öldürüldü PKK'nın başına 4 milyon TL ödül konulan üst düzey sorumlularından Ekrem Güney'in öldürüldüğü açıklandı.
 • 15:01 Dicle'den Bir Başarı Daha Dicle'den Bir Başarı Daha Dicle Üniversitesi Atatürk Sağlık Yüksekokulu, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi'nde düzenlenen 'Uluslararası Katılımlı 15. Ulusal Hemşirelik Öğrencileri Kongresi'nde poster ödülü ve Prof. Dr. Perihan Velioğlu Hemşirelik Fonu Teşvik Ödülü aldı.
 • 14:18 Teröristlerin Yerleri Şehidin Cenaze Töreni Sırasında Tespit Edildi Diyarbakır'ın Lice ilçesindeki operasyonda Dicle İlçe Jandarma Komutanlığı'na bombalı araçla saldırı ve aynı gece Hani ilçe karayolu üzerinde 3 polis ile 1 kadın hakimin yaralandığı zırhlı polis aracına yönelik eylemi gerçekleştirenlerin de aralarında olduğu 2'si üst düzey olmak üzere 10'dan fazla PKK'lı terörist öldürüldü.
 • 13:35 Lice'deki Terör Operasyonu Diyarbakır'ın Lice ilçesi kırsalında güvenlik güçlerince terör örgütü PKK mensuplarına yönelik tamamlanan operasyonda, örgütün üst düzey yöneticilerinin de bulunduğu 10'dan fazla terör örgütü mensubunun etkisiz hale getirildiği bildirildi.
 • 13:27 Teröristlerin Yerleri Şehidin Cenaze Töreni Sırasında Tespit Edildi Diyarbakır'ın Lice ilçesindeki operasyonda Dicle İlçe Jandarma Komutanlığı'na bombalı araçla saldırı ve aynı gece Hani ilçe karayolu üzerinde 3 polis ile 1 kadın hakimin yaralandığı zırhlı polis aracına yönelik eylemi gerçekleştirenlerin de aralarında olduğu 2'si üst düzey olmak üzere 10'dan fazla PKK'lı terörist öldürüldü.
 • 13:27 Altın Palmiye Ödülleri İçin Geri Sayım Başladı Altın Palmiye Ödülleri Kurucu Başkanı Nedim Delibaş, ödül töreninin 9 Mayıs Pazartesi Mersin’de yapacaklarını belirterek, Altın Palmiye’yi uluslararası boyuta taşımak istediklerini söyledi.
 • 12:55 Çatak'ta Başarılı Çiftçiler Ödüllendirildi Çatak'ta Başarılı Çiftçiler Ödüllendirildi VAN (İHA) – Van’ın Çatak Kaymakamı Hacı Asım Akgül, 6. Doğu Anadolu Tarım Hayvancılık ve Gıda Fuarı’nda düzenlenen çeşitli yarışmalarda dereceye giren çiftçileri ödüllendirdi.
 • 12:33 Lice'de PKK'ya Büyük Darbe Lice'de PKK'ya Büyük Darbe Diyarbakır’ın Lice ilçesi kırsalındaki 11 köyde dün ve önceki gün gerçekleştirilen geniş kapsamlı operasyonda, terör örgütü PKK’nın üst düzey yöneticileri ile 2 bombacısının da aralarında bulunduğu 10’un üzerinde terörist öldürüldü.
 • 11:57 Hani ve Dicle Karakollarına Bombalı Araçla Saldıran Teröristler Öldürüldü Hani ve Dicle Karakollarına Bombalı Araçla Saldıran Teröristler Öldürüldü Diyarbakır'da başta Hani ve Dicle Jandarma karakollarına bombalı araçla saldırı olmak üzere, çeşitli yol kesme, adam kaçırma, araç gasp etme, güvenlik güçlerine saldırı düzenleme gibi eylemlere katılan terör örütü mensupları etkisiz hale getirildi.
 • 11:38 Dicle ve Hani'deki Saldırılara Katılan PKK'lılar Etkisiz Hale Getirildi Dicle ve Hani'deki Saldırılara Katılan PKK'lılar Etkisiz Hale Getirildi Diyarbakır Valiliği, 1 askerin şehit olduğu Dicle İlçe Jandarma Komutanlığı'na bombalı araçla saldırı ve aynı gece Hani ilçe karayolu üzerinde 3 polis ile 1 kadın hakimin yaralandığı zırhlı polis aracına yönelik eylemi gerçekleştirenlerin de aralarında olduğu 3 PKK'lı teröristin silahlarıyla birlikte ölü ele geçirildiğini, aralarında örgütün 2 üst düzey sorumlusunun da bulunduğu 10 PKK'lınin ise etkisiz hale getirildiğini açıkladı.
 • 10:41 Diyarbakır - Lice Kırsalındaki Operasyonda 2'si Üst Düzey 10 PKK'lı Etkisiz Hale Getirildi Diyarbakır - Lice Kırsalındaki Operasyonda 2'si Üst Düzey 10 PKK'lı Etkisiz Hale Getirildi Diyarbakır Lice kırsalındaki operasyonda Dicle ve Hani'deki karakollara bombalı araçla saldırı düzenledikleri değerlendirilen 2 'si üst düzey 10'dan fazla PKK'lı etkisiz hale getirildi(Tür: Yurt)
 • 10:31 Dicle ve Hani'de Karakola Saldıran PKK'lılar Öldürüldü Dicle ve Hani'de Karakola Saldıran PKK'lılar Öldürüldü Lice'deki operasyonda Dicle ve Hani'deki karakollara saldırı düzenleyen 2'si üst düzey 10'dan fazla PKK'lı öldürüldü. TSK ayrıca Şırnak ve Şemdinli kırsalına hava harekatı düzenledi.
 • 13:54 PKK Saldırısında Yaralanan Kadın Hakimden İyi Haber PKK Saldırısında Yaralanan Kadın Hakimden İyi Haber Diyarbakır'ın Dicle ilçesindeki saldırıda yaralanan Hani Hakimi Zeynep Öner'den iyi haber geldi. Öner'in durumu hızla düzeliyor.
 • 13:43 Şırnak'ta Patlama ve Silah Sesleri Şırnak'ta Patlama ve Silah Sesleri Şırnak kent merkezinde uygulanan sokağa çıkma yasağı ile birlikte başlayan operasyonlar devam ederken, Bahçelievler ile Yeni Mahalle'de dün gece duyulan patlama ve silah sesleri halen devam ediyor.
 • 13:31 Şırnak'ta Yasak Sürüyor Şırnak'ta Yasak Sürüyor Sokağa çıkma yasağının devam ettiği Şırnak’ta, yüzde 80’i tamamlanan operasyon sürüyor.
 • 13:03 Şırnak'ta Sıcak Çatışma Kamerada! Şemdinli'de Büyük Operasyon Şırnak'ta Sıcak Çatışma Kamerada! Şemdinli'de Büyük Operasyon Şırnak'ta patlayıcı tuzaklanan evlerin tank atışları ile vurulma anı kameralara yansıdı. Şemdinli'de 2 askeri şehit eden PKK'lı teröristler için ise büyük operasyon başladı.
 • 12:58 Ilısu Barajı İçin Petrol Boru Hattı Taşınacak Türkiye'nin kurulu güç bakımından dördüncü büyük, Dicle Nehri üzerindeki en büyük baraj olan Ilısu Barajı için petrol boru hattı taşınacak.
 • 12:19 Bahçeli: "Dokunulmazlık Konusu Süratle Sonuçlandırılmalı" Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “Dokunulmazlık konusu süratle sonuçlandırılmalı, HDP’lilerin dışarıdan getirdiği yedek militanlarıyla birlikte Kandil taşeronları adalete mutlaka teslim edilmelidir” dedi.
 • 11:48 O Konutlarda Oturan Memur Kira Ödemeyecek O Konutlarda Oturan Memur Kira Ödemeyecek Maliye Bakanlığı, Büyükşehir yasasında yapılan değişikliklerin mücavir alan sınırına göre belirlenen hizmet tahsisli konutlarda oturan memurlar kira ödemeyecek.
 • 08:08 Yazık Oluyor Bu Gençlere? Yazık Oluyor Bu Gençlere? Batmanda 2 gün içinde 3 kişi boğularak yaşamını yitirdi.
 • 20:45 Bakanlar Kurulu Toplantısı Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, "1 Mayıs'ta, 83'ü miting olmak üzere 140 etkinlik yapıldı.
 • 20:02 Nusaybin'de Patlama ve Silah Sesleri Geldi Nusaybin'de Patlama ve Silah Sesleri Geldi Mardin'in Nusaybin ilçesinde sokağa çıkma yasağı 50'nci gününü doldururken, bugün ilçenin birçok kesiminden silah sesleri duyuldu, ölen ve yaralanan olup olmadığı konusundaysa bilgi alınamadı.
 • 19:32 Nusaybin'de Patlama ve Silah Sesleri Nusaybin'de Patlama ve Silah Sesleri Mardin'in Nusaybin ilçesinde sokağa çıkma yasağı 50'nci gününü doldururken, bugün öğleden sonra ilçenin bir çok kesiminden patlama ve silah sesleri duyuldu, ölen ve yaralanan olup olmadığı konusunda ise bilgi alınamadı.
 • 18:28 Konyalı Şehide Son Görev Konyalı Şehide Son Görev Diyarbakır’ın Dicle ilçesinde teröristler tarafından bomba yüklü aracın patlatılması sonucu şehit olan Uzman Jandarma Çavuş Hacı Osman Ayyıldız, memleketi Konya’da dualarla son yolculuğuna uğurlandı.
 • 17:56 Aslan, Kayapınar'daki Okulların Müdürleriyle Buluştu Aslan, Kayapınar'daki Okulların Müdürleriyle Buluştu Diyarbakır İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Aslan, Kayapınar İlçesindeki okul müdürleriyle bir araya geldi.
 • 17:48 Dicle Şehidini, Yaralı Eşi ve 6 Yaşındaki Kızı Gözyaşlarıyla Uğurladı-ek Fotoğraf Dicle Şehidini, Yaralı Eşi ve 6 Yaşındaki Kızı Gözyaşlarıyla Uğurladı-ek Fotoğraf
 • 17:48 DÜ'de DÜ'de "Serencam" Sergisi Dicle Üniversiteli öğrenciler, bir buçuk aylık bir çalışmadan sonra "Serencam" adlı sergi ile eserlerini sergilediler.
 • 17:46 Batman'da Bir Çocuk Boğuldu Batman'da Bir Çocuk Boğuldu Batman’da, beraberindeki 2 arkadaşıyla birlikte Dicle Nehri’ne giren bir çocuk, akıntıya kapılarak, hayatını kaybetti.
 • 17:45 Dicle Şehidi Memleketine Uğurlandı Dicle İlçe Jandarma Tabur Komutanlığı'na bomba yüklü araçla düzenlenen saldırıda şehit olan Uzman Çavuş Hacı Osman Ayyıldız için tören düzenlendi.