SON DAKİKA DİCLE HABERLERİ

Son Dakika Dicle Haberleri

 • 15:30Genç Çift Dünya Evine GirdiGenç Çift Dünya Evine GirdiSiirt Devlet Hastanesi’nde Genel Cerrahi Uzmanı olan Op. Dr. Şükrü Erdoğan, düzenlenen törenle hayatını eczacı Dicle Okyar ile birleştirdi.
 • 19:52Cizre'deki Çatışmada Ölen Siviller DefnedildiCizre'deki Çatışmada Ölen Siviller DefnedildiGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Şırnak'taki terör saldırısı- Cizredeki çatışmada ölen siviller defnedildi Şırnak'taki terör saldırısı- Cizre ilçesinde terör örgütü PKK mensuplarının Garnizon Komutanlığına roketatar ve uzun namlulu silahlarla düzenlediği saldırı üzerine çıkan çatışmada hayatını kaybeden 3 kişiyle çöken duvarın altında kalarak yaşamını yitiren çocuğun cenazesi toprağa verildi Cizre'de PKK'lı teröristlerin Garnizon Komutanlığına roketatar ve uzun namlulu silahlarla düzenlediği saldırının ardından çıkan çatışmada hayatını kaybeden 3 kişiyle çöken duvarın altında kalan çocuğun cenazesi defnedildi.
 • 18:17Cizre 4 Kişi Göz Yaşları Arasında Toprağa VerildiCizre 4 Kişi Göz Yaşları Arasında Toprağa Verildi"4 kişinin öldüğü Cizre'de hüzün ve gerginlik" haberine ek 3) 4 KİŞİ GÖZ YAŞLARI ARASINDA TOPRAĞA VERİLDİ Şırnak'ın Cizre İlçesi'nde dün PKK'lılarla güvenlik güçleri arasında çıkan çatışmalarda hayatını kaybeden Cizre Devlet Hastanesi Çocuk Servisi'nde hemşire olan 27 yaşındaki Eyüp Ergen, arıza gidermek için bölgede bulunan DEDAŞ çalışanı 39 yaşındaki Mesut Sanrı, olaylar sırasında roketatarın isabet edip çöken duvarın altında kalan 7 yaşındaki Baran Çağlı ile kurşunların isabet ettiği 10 yaşındaki Emin Yanaş'ın cenazeleri Diyarbakır Adli Tıp Kurumu'nda yapılan otopsinin ardından öğleden sonra ilçeye getirildi.
 • 17:39Şırnak'taki Terör SaldırısıCizre'de PKK'lı teröristlerin Garnizon Komutanlığına roketatar ve uzun namlulu silahlarla düzenlediği saldırının ardından çıkan çatışmada hayatını kaybeden 3 kişiyle çöken duvarın altında kalan çocuğun cenazesi defnedildi.
 • 17:314 Kişinin Öldüğü Cizre'de Hüzün ve Gerginlik (2)4 Kişinin Öldüğü Cizre'de Hüzün ve Gerginlik (2)4 KİŞİ GÖZ YAŞLARI ARASINDA TOPRAĞA VERİLDİ Şırnak'ın Cizre İlçesi'nde dün PKK'lılarla güvenlik güçleri arasında çıkan çatışmalarda hayatını kaybeden Cizre Devlet Hastanesi Çocuk Servisi'nde hemşire olan 27 yaşındaki Eyüp Ergen, arıza gidermek için bölgede bulunan DEDAŞ çalışanı 39 yaşındaki Mesut Sanrı, olaylar sırasında roketatarın isabet edip çöken duvarın altında kalan 7 yaşındaki Baran Çağlı ile kurşunların isabet ettiği 10 yaşındaki Emin Yanaş'ın cenazeleri Diyarbakır Adli Tıp Kurumu'nda yapılan otopsinin ardından öğleden sonra ilçeye getirildi.
 • 14:47AK Parti Genişletilmiş İl Başkanları ToplantısıAK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, "Bu güvenlik ve huzur operasyonu, kesinlikle ülkemizin ve vatandaşlarımızın bir kesimine yönelik değildir.
 • 11:09Tüketiciler Birliği, Elektrik ve Su İsrafını DeğerlendirdiTüketiciler Birliği, Elektrik ve Su İsrafını DeğerlendirdiTüketiciler Birliği Başkan Yardımcısı avukat Hüseyin Sami Çaprak, Dicle Elektrik Anonim Şirketi (DEDAŞ) tarafından dağıtım hizmeti verilen Diyarbakır, Şanlıurfa, Mardin, Batman, Siirt ve Şırnak illerinde bedeli ödenmediği için her yıl milyonlarca lira tutarındaki elektrik ve suyun israf edildiğini açıkladı.
 • 11:05Kartepe Belediyesi Sundurma İşi İle İlgili İhale AçtıKartepe Belediyesi Destek Hizmetleri Müdürlüğü, musalla taşı üstüne dekoratif sundurma alım işi ile ilgili ihale açtı.
 • 20:27Diyarbakır'a Sağlık Yatırımı ÖdeneğiKalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, Diyarbakır'da gerçekleştirilecek sağlık yatırımları için 7 milyon 801 bin lira ek ödenek tahsis edildiğini bildirdi.
 • 19:29Kalkınma Bakanı Yılmaz'dan Sağlık Yatırımları MüjdesiKalkınma Bakanı ve Diyarbakır Milletvekili Cevdet Yılmaz, Diyarbakır’da Sağlık alanında hizmetlere hız kazandıracak projelerin tamamlanması amacıyla yatırımları hızlandırma ödeneğinden verilen ek ödenekleri açıkladı.
 • 19:17Şırnak'taki Terör SaldırısıCizre'de PKK'lı teröristlerin Garnizon Komutanlığına roketatar ve uzun namlulu silahlarla düzenlediği saldırının ardından çıkan çatışmada yaralalardan 2'si kaldırıldıkları hastanede müdahaleye rağmen kurtarılamadı.
 • 18:34Diyarbakır'da PKK'dan Askeri Araca Bombalı TuzakDiyarbakır'ın Dicle İlçesi yakınlarında PKK'lı teröristler, yola yerleştirdikleri bombayı askeri zırhlı aracın geçişi sırasında uzaktan kumandayla patlattı.
 • 17:18Terör Saldırılarında 52 Günlük BilançoGüvenlik güçleri, terör örgütlerinin Türkiye'nin barış ve huzurunu bozmaya yönelik saldırılarına, yurtiçi ve yurtdışında yaptıkları operasyonlarla karşılık verdi; 22 Temmuz'dan bu yana terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonlarda 918 terörist etkisiz hale getirildi.
 • 16:35Şırnak'ta Terör SaldırısıCizre ilçesinde PKK'lı teröristlerin Garnizon Komutanlığına roketatar ve uzun namlulu silahlarla düzenlediği saldırının ardından çıkan çatışmada Dicle Elektrik Dağıtım AŞ (DEDAŞ) personeli hayatını kaybetti, 3'ü asker 7 kişi yaralandı.
 • 16:14Cizre' de PKK'lılar Güvenlik Güçleriyle Çatıştı: 3'ü Asker 7 YaralıCizre' de PKK'lılar Güvenlik Güçleriyle Çatıştı: 3'ü Asker 7 YaralıŞırnak'ın Cizre İlçesi'nde PKK'lılar Garnizon Komutanlığı ile polis zırhlı aracına roketatar ve uzun namlulu silahlarla saldırı düzenledi.
 • 16:10Dedaş'tan Mardin'e Enerji YatırımıDicle Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi'nin (DEDAŞ), kent genelinde 2015 yılı sonuna kadar 30 milyon 518 bin liralık yatırım yapacağı belirtildi.
 • 15:57Dedaş ve Depsaş Personeli Sağlık Taramasından GeçtiDicle Elektrik Dağıtım A.Ş. (DEDAŞ) ve Dicle Elektrik Perakende Satış A.Ş. (DEPSAŞ) Siirt İl Müdürlüklerinde çalışan personelin tamamı sağlık taramasından geçirildi.
 • 15:57Cizre'de Garnizon Komutanlığına Saldırı: 1 Vatandaş Hayatını KaybettiCizre'de Garnizon Komutanlığına Saldırı: 1 Vatandaş Hayatını KaybettiŞırnak'ın Cizre İlçesi'nde PKK'lılar Garnizon Komutanlığı'na roketatar ve silahlarla düzenlediği saldırıda 1 vatandaş öldü, 3'ü asker 7 kişi yaralandı.
 • 13:20Doğa Derneği: Ayıların Avlatılması Mevzuata AykırıDoğa Derneği, Orman ve Su İşleri Bakanlığı'nın on beş bozayının avlatılmasıyla ilgili kararının kanunlara ve Türkiye'nin taraf olduğu uluslar arası anlaşmalara aykırı olduğunu açıkladı.
 • 12:40Dicle Edaş'tan Mardin'e 30 Milyonluk YatırımDicle Edaş'tan Mardin'e 30 Milyonluk YatırımDicle Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi (DEDAŞ) Mardin merkez, ilçe ve mahallelerine 2015 yılı sonuna kadar 30 milyon 518 bin lira yatırım yapacak.
 • 10:37DEDAŞ, Elektrik Akımını Ölçmek İçin Röle Çalışması BaşlattıDEDAŞ, Elektrik Akımını Ölçmek İçin Röle Çalışması BaşlattıYüksek ve orta gerilim hatlarındaki dalgalanma ve enerji kaybını tespit etmek amacıyla, DEDAŞ röle çalışması başlattı.
 • 22:14Şırnak'ta Nehre Giren Çocuk KaybolduŞırnak'ta Nehre Giren Çocuk KaybolduGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Şırnak'ta nehre giren çocuk kayboldu- Nehir kıyısındaki kalabalık- Vatandaşların suda arama çalışması yapmasından detaylar- Nehir kıyısında bekleyen kadınlar- Arama çalışmalarından detaylar- Jandarmanın olay yerine gelişi- Dalgıç ekibini taşıyan araçların gelişi- HDP Şırnak Milletvekili Faysal Sarıyıldız'ın olay yerine gelişi ve vatandaşlarla tokalaşması Şırnak'ta nehre giren çocuk kayboldu- Cizre ilçesine bağlı Kurtuluş Köyü Zoran Mezrası mevkisinde serinlemek için Dicle Nehri'ne giren iki çocuktan biri akıntıya kapılarak gözden kayboldu Şırnak'ta serinlemek için Dicle Nehri'ne giren iki çocuktan biri akıntıda kayboldu.
 • 20:39Şırnak'ta Nehre Giren Çocuk KaybolduŞırnak'ta serinlemek için Dicle Nehri'ne giren iki çocuktan biri akıntıda kayboldu.
 • 20:04Dicle Nehri'ne Giren 2 Çocuktan 1'i Akıntıda KaybolduDicle Nehri'ne Giren 2 Çocuktan 1'i Akıntıda KaybolduCizre ilçesine bağlı Kurtuluş köyü Zoran mezrası mevkiinde Dicle Nehri’ne giren 2 çocuktan biri boğulmaktan son anda kurtarıldı, bir çocuk ise akıntıya kapılarak suda kayboldu.
 • 13:01Kırsal Bölgelerde Enerji Çalışmaları Hız KazandıKırsal Bölgelerde Enerji Çalışmaları Hız KazandıDicle EDAŞ Şanlıurfa İl Müdürlüğü'nün sınır köylerine yönelik bakım, onarım ve yenileme çalışmaları sürüyor.
 • 09:58614 Kadın Aktivist Barışa İçin Deklarasyon İmzaladı614 Kadın Aktivist Barışa İçin Deklarasyon İmzaladıBölgede görev yapan belediye eş başkanları, milletvekilleri, stk temsilcisi 614 kadın, barış için hazırlanan deklarasyona imza attı.
 • 14:06Dedaş Çalışanları Sağlık Taramasından GeçirildiDedaş Çalışanları Sağlık Taramasından GeçirildiDicle Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi (DEDAŞ) Siirt İl Müdürlüğü’nde çalışan 148 personel sağlık taramasından geçirildi.
 • 13:50Suriye Sınırındaki Mahalleler AydınlatılıyorSuriye Sınırındaki Mahalleler AydınlatılıyorŞanlıurfa’nın Suriye sınırında bulunan Akçakale, Birecik, Ceylanpınar ve Suruç ilçelerindeki sınır mahalleleri aydınlatılıyor.
 • 17:24Tiroid Bezinin Az ya da Çok Çalışması Okul Yaşantısını EtkiliyorMemorial Şişli Hastanesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Bölümü Uzmanı Dicle İnanç, çocuklarda tiroid bezinin az ya da çok çalışmasının, okul yaşantısına ciddi anlamda zarar vereceğini belirtti.
 • 17:21Terör Saldırılarında 49 Günlük BilançoTerör örgütlerinin Türkiye'nin barış ve huzurunu bozmaya yönelik saldırılarına güvenlik güçleri, yurtiçi ve yurtdışında yaptıkları operasyonlarla karşılık verdi, 22 Temmuz'dan bu yana 814 terörist etkisiz hale getirildi.
 • 15:53Başbakan Davutoğlu: (3)Başbakan Ahmet Davutoğlu, "Bugün şehit cenazelerini istismar edenler, bu ülkenin birliği, beraberliği için bir damla alın terini dahi dökmemiş olup şimdi ahkam kesenler var ya onlar da o şehitlerimizin ruhlarına büyük bir ızdırap veriyorlar.
 • 15:44Başbakan Davutoğlu: (2)Başbakan Ahmet Davutoğlu, "Demokratikleşmenin, istikrarın hakim olduğu son 12-13 yıl içinde elde ettiğimiz bütün kazanımları göz ardı ederek, bu kazanımları yok edip, kardeşi kardeşe kırdırmak için Türkiye'ye bir terör dalgası halinde saldırıda bulunuldu" dedi.
 • 15:40Yağmursuyu Şebekesinin Yüzde 88'i TamamlandıYağmursuyu Şebekesinin Yüzde 88'i TamamlandıDiyarbakır Yağmursuyu Drenaj Sistemleri ve Atık Su Kolektörlerinin Rehabilitasyonu ve Tamamlanması Projesi çalışmalarının yüzde 88'ini tamamladı.
 • 14:33Terör Örgütü OperasyonuTerör Örgütü OperasyonuGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Zırhlı araçlarının sokak başında beklemeleri,- MOBESE direğinin yerdeki görüntüsü,- Kırılan iş ve ev camlarının görüntüsü Şırnak'ta terör örgütü PKK'nın gençlik yapılanması YDG-H mensuplarınca kurulan barikatların kaldırılması için operasyon düzenlendi.
 • 14:11Şırnak'ta Terör Örgütü OperasyonuŞırnak'ta terör örgütü PKK'nın gençlik yapılanması YDG-H mensuplarınca kurulan barikatların kaldırılması için operasyon düzenlendi.
 • 12:14Polis, Şırnak'ta Hendekleri KapattıPolis, Şırnak'ta Hendekleri KapattıŞırnak Emniyet Müdürlüğü ekipleri PKK'nın gençlik yapılanması Yurtsever Devrimci Gençlik-Hareketi (YDG-H) üyeleri tarafından bazı mahallelerde açılan hendekleri dün akşam kapattı.
 • 09:42Başarılı Bir Okul Dönemi İçin Sağlık Kontrollerinin Tam ZamanıÇocuk Sağlığı ve Hastalıkları Bölümü'nden Uz. Dr. Dicle İnanç, okula başlamadan önce çocuklar için önemli olan sağlık kontrolleri hakkında bilgi verdi.
 • 19:21Dbp 3. Olağanüstü KongresiDbp 3. Olağanüstü KongresiGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - DBP 3. Olağanüstü Kongresi- İnşaat Mühendisleri Odası Konferans Salonundan dış görünüş- Polislerin arama yapması- Salon içinde partililerin güvenlik araması- Toplantı salonundan detaylar - DBP Eş Genel Başkanı Kamuran Yüksek'in konuşması- DTK Eş Başkanı Hatip Dicle konuşması- Eski HDP Milletvekili Sebahat Tuncel'in konuşması DBP 3. Olağanüstü Kongresi- HDP Sözcüsü Bilgen: - "HDP seçim hükümetine girmek durumunda olursa, 'Bu tezkereyi nasıl geçiririz' telaşına düşenler, yangından mal kaçırırmış gibi süresi dolmamış tezkereyi yeniden birkaç gün içerisinde Meclis Genel Kuruluna getirecek olanlara 'Hodri meydan' diyoruz"- DBP Eş Genel Başkanı Yüksek: - "Kürtler, Türkler ve Anadolu halkları için bu rejim demokratikleştirilmelidir" Halkların Demokratik Partisi (HDP) Sözcüsü Ayhan Bilgen, "HDP seçim hükümetine girmek durumunda olursa 'Bu tezkereyi nasıl geçiririz' telaşına düşenler, yangından mal kaçırırmış gibi süresi dolmamış tezkereyi yeniden birkaç gün içerisinde Meclis Genel Kuruluna getirecek olanlara, 'Hodri meydan' diyoruz" değerlendirmesinde bulundu.
 • 16:16Hristiyanlar Işid'e Karşı SilahlanıyorHristiyanlar Işid'e Karşı SilahlanıyorIŞİD'e karşı silahlı mücadelede artık Hristiyanlar da yer alıyor.
 • 15:40Dbp 3. Olağanüstü KongresiHalkların Demokratik Partisi (HDP) Sözcüsü Ayhan Bilgen, "HDP seçim hükümetine girmek durumunda olursa 'Bu tezkereyi nasıl geçiririz' telaşına düşenler, yangından mal kaçırırmış gibi süresi dolmamış tezkereyi yeniden birkaç gün içerisinde Meclis Genel Kuruluna getirecek olanlara, 'Hodri meydan' diyoruz" değerlendirmesinde bulundu.
 • 14:00Dicle EPSAŞ Yeni AdresindeDicle EPSAŞ Yeni AdresindeDicle EPSAŞ Şanlıurfa İl Müdürlüğü, müşteri hizmetleri, tahakkuk ve tahsilat hizmetlerini yeni adresindeki binasında verecek.
 • 11:37Yavrularını Böyle BesledilerYavrularını Böyle BesledilerDiyarbakır'da da sıkça görülen Gökuzgun (Coracias garrulus) kuşları için Dicle Vadisi adeta biçilmiş kaftan.
 • 12:04Dedaş'tan Elektrik Kesintisi UyarısıDedaş'tan Elektrik Kesintisi UyarısıDicle Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi (DEDAŞ) Siirt İl Müdürlüğü, bazı bölgelerde elektrik kesintisi uygulanacağını bildirdi.
 • 18:49Şanlıurfa'dan Kısa KısaViranşehir Kaymakamı Huzeyfe Citer, yaz Kur'an kurslarında dereceye giren öğrencileri ödüllendirdi.
 • 16:21Şanlıurfa Dicle Epsaş Yeni AdresindeŞanlıurfa Dicle Epsaş Yeni AdresindeDicle Elektrik Perakende Satış A.Ş. (Dicle EPSAŞ) Şanlıurfa İl Müdürlüğü, Valiliğinin yanında bulunan yeni hizmet binasına taşınarak, müşterilerine burada hizmet vermeye başladı.
 • 15:56Kuzey Irak Öğretim Üyeleri Dicle'deKuzey Irak Öğretim Üyeleri Dicle'deKuzey Irak'taki Selahattin, Süleymaniye ve Erbil Üniversitesi'nden bir grup İlahiyat Fakültesi öğretim üyesi Dicle Üniversitesi'ne geldi.
 • 11:27Enerji Nakil Hatları GüçlendiriliyorEnerji Nakil Hatları GüçlendiriliyorDicle EDAŞ, Şanlıurfa'da ihtiyaç duyulan bölgelere monoblok beton köşk trafo kabinleri tesis etmeye başladı.
 • 15:53Güneşin Doğduğu YerGüneşin Doğduğu YerDiyarbakır'ın doğuya açılan tek kapısı olan ve halk arasında Yeni Kapı olarak bilinen Dicle Kapısı, aynı zamanda sabahları güneşi gören ilk nokta olarak biliniyor.
 • 15:107 Hastane Dolaştı Dünyam Hastanesi'nde Şifa Buldu7 Hastane Dolaştı Dünyam Hastanesi'nde Şifa BulduKayseri’de karın ağrısı şikayetiyle 7 hastaneye giden ve ilaç tedavisi gören 31 yaşındaki Gencay Gültekin’in ağrıları 2 yıl sonra Dünyam Hastanesi’nde son buldu.
 • 14:22Dicle Edaş'tan Şanlıurfa'ya Monoblok TrafoDicle Edaş'tan Şanlıurfa'ya Monoblok TrafoDicle EDAŞ, Şanlıurfa’daki trafo binalarının yenilenmesi ve düzenlenmesi çalışmalarını sürdürürken, kentin değişik yerlerine monoblok beton köşk trafo kabinleri tesis etmeye başladı.