SON DAKİKA DİYANET İŞLERİ BAŞKANLIĞI HABERLERİ

Son Dakika Diyanet İşleri Başkanlığı Haberleri

 • 19:50Cüneyt Özdemir, Erdoğan'ın Cüneyt Özdemir, Erdoğan'ın "Yarın Açıklayacağım" Dediği Müjdeyi DuyurduCumhurbaşkanı Erdoğan'ın "Yarın bir müjde duyabilirsiniz" haberini sunan Cüneyt Özdemir, "Aldığımız duyumlara göre Erdoğan Görmez'e zırhlı bir araç hediye edecek." dedi.
 • 07:25Erdoğan: Mursi'nin İdam Kararı Kanıma DokunuyorErdoğan: Mursi'nin İdam Kararı Kanıma DokunuyorCumhurbaşkanı Erdoğan, Mursi'ye verilen idam kararı için "Açık ve net söylüyorum, bu benim kanıma dokunuyor. Hazmedemiyorum." dedi.
 • 14:10Demirtaş: DHKP-C'li Dedikleri Şahsın IŞİD ile Bağlantısı VarDemirtaş: DHKP-C'li Dedikleri Şahsın IŞİD ile Bağlantısı VarHDP'li Demirtaş, Başbakan Davutoğlu'nun "Binalara saldıran şahıs DHKP-C'li" açıklamasından sonra, "O kişinin IŞİD ile bağlantısı var bizde bilgiler mevcut." dedi.
 • 20:51Erdoğan'dan Dindar Kürtlere Sitem: Duruş SergilemedinizErdoğan'dan Dindar Kürtlere Sitem: Duruş SergilemedinizCumhurbaşkanı Erdoğan, Diyanet İşleri Başkanı'nın aracı ile ilgili muhalefete yüklenerek "Bunların çocuklarının altında Porche'lar var. Ama benim dindar Kürt kardeşim bunların karşısında duruş sergilemedi." dedi.
 • 22:39Kılıçdaroğlu: Projemizi Davutoğlu'nun Kitabından AlmadıkKılıçdaroğlu: Projemizi Davutoğlu'nun Kitabından AlmadıkCHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, 'Merkez Türkiye' projesini, Başbakan Davutoğlu'nun kitabından aldığı iddialarını reddederek, "Kitabını okumadım. Varsa da aklın yolu bir." dedi.
 • 01:05CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu: (2)CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 2011 seçimlerinde sandıklara sağlıklı sahip çıkmayan 10 bine yakın CHP'linin üyeliğini düşürdüklerini açıkladı.
 • 23:24Milli İttifakMilli İttifak"In Samsun MitingiGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - "Milli ittifak"ın Samsun Mitingi - Mitinge katılanlardan detay görüntü- SP Genel Başkanı Kamalak ve eski BBP Genel Başkanı Mustafa Destici'nin vatandaşları selamlaması- Kamalak'ın açıklamaları- Kamalak ve Destici'nin halka karanfil atması "Milli İttifak"ın Samsun mitingi- Saadet Partisi Genel Başkanı Kamalak: -"Peki ne çıktı müjdeden, 'son model zırhlı Mercedes'. Bak Samsun'dan sesleniyoruz; çekin elinizi diyanetin üzerinden" Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, Diyanet İşleri Başkanlığına ilişkin sözleriyle ilgili "Peki ne çıktı müjdeden, 'son model zırhlı Mercedes'. Bak Samsun'dan sesleniyoruz.
 • 23:05Erdoğan: Erdoğan: "12 Eylül Dönemini Özlüyoruz Diyorlar"- Toplu açılış töreni- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Cumhurbaşkanı Erdoğan Kahramanmaraş'ta-Cumhurbaşkanı Erdoğan: (4)- "İstedikleri kadar medyaları olsun, İstedikleri kadar paralel medyaları olsun, istedikleri kadar Doğan medyası olsun, istedikleri kadar onların yandaşları olsun. Bunlar ne demişti?
 • 22:49Erdoğan: Diyanet İşleri Başkanına Zırhlı Mercedes Tahsis EttikErdoğan: Diyanet İşleri Başkanına Zırhlı Mercedes Tahsis EttikKahramanmaraş’ta düzenlenen toplu açılış törenine katılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez'e zırhlı Mercedes tahsis ettiklerini söyledi.
 • 21:38Cumhurbaşkanı Erdoğan Kahramanmaraş'taCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "İstedikleri kadar medyaları olsun, istedikleri kadar paralel medyaları olsun, istedikleri kadar Doğan medyası olsun, istedikleri kadar onların yandaşları olsun. Bunlar ne demişti?
 • 21:25Diyanet İşleri Başkanlığı Destek Hizmetleri Daire Başkanı Alkan AçıklamasıDiyanet İşleri Başkanlığı Destek Hizmetleri Daire Başkanı Murat Alkan, 3 bin 500 imam hatip alacaklarını, bundan da imam hatip lisesi mezunu hafızlık belgesi olanlara bin 900 kişilik kadro ayırdıklarını bildirdi.
 • 21:15Milli İttifak"In Samsun MitingiSaadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, Diyanet İşleri Başkanlığına ilişkin sözleriyle ilgili "Peki ne çıktı müjdeden, 'son model zırhlı Mercedes'. Bak Samsun'dan sesleniyoruz.
 • 21:13Cumhurbaşkanı Erdoğan Kahramanmaraş'ta 69 Tesisin Toplu Açılış Törenine KatıldıCumhurbaşkanı Erdoğan Kahramanmaraş'ta 69 Tesisin Toplu Açılış Törenine KatıldıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kahramanmaraş'ta 1 milyar 658 milyon lira değerindeki 69 tesisin toplu açılış törenine katıldı.
 • 21:00Kamalak: Diyanet'in Üzerinden Çekin ElleriniziKamalak: Diyanet'in Üzerinden Çekin ElleriniziSaadet Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Mustafa Kamalak, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun Türkiye’yi lüzumsuz tartışmalarla oyaladıklarını söyledi.
 • 20:42Cumhurbaşkanı Erdoğan Kahramanmaraş'ta KonuştuCumhurbaşkanı Erdoğan Kahramanmaraş'ta KonuştuCumhurbaşkanı Erdoğan, Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez’e Cumhurbaşkanlığına ait zırhlı bir Mercedes otomobil tahsis edildiğini açıkladı.
 • 19:50Cumhurbaşkanlığına Ait Zırhlı Mercedes Görmez'e Tahsis EdildiCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı’na ait zırhlı bir Mercedes otomobilin Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez’e tahsis edildiğini belirterek, "Zırhlı Mercedes Diyanet İşleri Başkanımız’da. Diyanet İşleri makamı böyle oyuncak mı ya? Yani altındaki bir tane lafta Mercedes, zırhı falan olmayan. Ama bunların çocuklarının altında Porsche’ler var” dedi.
 • 19:35Budapeşte'ye Yapılması Planlanan CamiBudapeşte'ye Yapılması Planlanan CamiGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Macar İslam Cemiyeti ofisi- Macar İslam Cemiyeti Başkanı Zoltan Bolek'in açıklamaları Budapeşte'ye yapılması planlanan cami- Macar İslam Cemiyeti Başkanı Bolek: - "Diyanet İşleri Başkanlığı'nın yapmayı planladığı camiyi destekliyoruz" Macaristan hükümeti tarafından ülkede yaşayan Müslümanların resmi temsilcisi olarak kabul edilen Macar İslam Cemiyeti, Türkiye tarafından Budapeşte'de cami yapılması planına destek verdi.
 • 19:10Bozdağ: Bozdağ: "Terör Örgütü Mensupları, İnsanları Yüz Yüze de Tehdit Ediyor"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Eski Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'ın AK Parti Malatya İl Başlanlığı önünde karşılanması- İl Başkanlığı içerisinden detaylar- Bekir Bozdağ'ın konuşması Eski Adalet Bakanı Bozdağ: - (PKK'nın vatandaşlara yönelik oy tehdidi) "Sadece mektuplar değil terör örgütü mensupları, insanları yüz yüze de tehdit ediyor"- "Sayın Kılıçdaroğlu, 'yüzyılın projesi' diye, yüzyılın intihal hırsızlığını Türkiye kamuoyuna deklare etmiştir.
 • 18:48Kamalak ve Destici, Fatsa'daKamalak ve Destici, Fatsa'daGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: -Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak'ın konuşması-Eski BBP Genel Başkanı Destici'nin konuşması Kamalak ve Destici Fatsa'da- Saadet Partisi Genel Başkanı Kamalak: - "Muhsin Yazıcıoğlu'nun şehit olmasıyla ilgili belgeler mide bulandıran filmlerle değil, hükümet kanadıyla halka açıklanmalı"- Eski BBP Genel Başkanı Destici: - "Ne adına olursa olsun HDP'ye oy vermek demek, PKK'nın geçmiş 30 yıldaki katliamlarına ortak olmak demektir" Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak, "Muhsin Yazıcıoğlu'nun şehit olmasıyla ilgili belgeler mide bulandıran filmlerle değil, hükümet kanadıyla halka açıklanmalı. O filmde anlatıldığı gibi gidişat belliyse, Paralel Yapı cinayeti hazırlamışsa ne güne duruyorsunuz? Başka tarafları suçlamakla bu olay aydınlatılmaz" dedi.
 • 18:17Depremde Zarar Gören Cami Yeniden YapıldıDepremde Zarar Gören Cami Yeniden YapıldıBursa’nın İnegöl ilçesinde Gülbahçe Mahallesi’nde depremde zarar gördüğü için yıkılarak yeniden yapılan cami dualarla ibadete açıldı.
 • 18:02Budapeşte'ye Yapılması Planlanan CamiMacaristan hükümeti tarafından ülkede yaşayan Müslümanların resmi temsilcisi olarak kabul edilen Macar İslam Cemiyeti, Türkiye tarafından Budapeşte'de cami yapılması planına destek verdi.
 • 17:57Dha İstanbul - Gürsel Tekin: Diyanet İşleri Başkanımızın Bir Haram Araca Binmeyeceği İnancı...Dha İstanbul - Gürsel Tekin: Diyanet İşleri Başkanımızın Bir Haram Araca Binmeyeceği İnancı...*CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin: "Ben Diyanet İşleri Başkanımızın bir haram araca binmeyeceği inancı içerisindeyim. Binmek istiyorsanız, makam araçlarınız var. Sakın başka araçları tercih etmeyin.
 • 17:43Tekin Tekin "Diyanet İşleri Başkanımızın Bir Haram Araca Binmeyeceği İnancı İçerisindeyim"Chp Genel Sekreteri Gürsel Tekin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez'e zırhlı Mercedes hediye etmesine sert tepki gösterdi.
 • 17:24Malatya'da Sivil Toplum Örgütlerinden Diyanet'e DestekMalatya'da aralarında Mazlum-Der, Meşale Derneği, Ensar Vakfı, Diyanet-Sen, Yeşeren Umutlar Derneği'nin de olduğu 30'a yakın sivil toplum kuruluşu, ortak bildiriyle Diyanet İşleri Başkanlığı ve Başkan Mehmet Görmez'e destek verdi.
 • 17:16Malatya, Diyanet İşleri Başkanına Sahip ÇıktıMalatya Sivil Toplum Temsilcileri, Diyanet İşleri Başkanlığı ve Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez’ yönelik iddiaları kınamak için basın açıklaması yaparak, Diyanet İşleri Başkanlığına sahip çıkılması gerektiği mesajı verdiler.
 • 17:07Ürdünlü Yetkilinin Aksa'da Hutbe Vermesi EngellendiÜrdün Dini Mahkemeler Başkanı Ahmed Huleyl'in Mescid-i Aksa'da cuma hutbesi okumak istemesine cemaat tepki gösterdi.
 • 16:23Kamalak ve Destici Fatsa'daSaadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak, "Muhsin Yazıcıoğlu'nun şehit olmasıyla ilgili belgeler mide bulandıran filmlerle değil, hükümet kanadıyla halka açıklanmalı. O filmde anlatıldığı gibi gidişat belliyse, Paralel Yapı cinayeti hazırlamışsa ne güne duruyorsunuz? Başka tarafları suçlamakla bu olay aydınlatılmaz" dedi.
 • 16:06Aa GününGünün öne çıkan gelişmeleri saat 16.00 itibarıyla şöyle: 1- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, A Haber ve ATV televizyonlarındaki ortak canlı yayında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.
 • 14:57Eski Adalet Bakanı Bozdağ AçıklamasıEski Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, PKK'nın vatandaşlara yönelik oy tehdidiyle ilgili "Sadece mektuplar değil terör örgütü mensupları, insanları yüz yüze de tehdit ediyor" dedi.
 • 14:20Dha İstanbul - Demirtaş: Dhkp-C'li Dedikleri Kişi, Suriye'de Işid ile Bağlantıları Olduğu...Dha İstanbul - Demirtaş: Dhkp-C'li Dedikleri Kişi, Suriye'de Işid ile Bağlantıları Olduğu...*HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, "(Adana ve Mersin Saldırıları) Dosya ile ilgili gizlilik kararı verildi.
 • 13:51AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Nureddin Nebati AçıklamasıAK Parti Genel Başkan Yardımcısı Nureddin Nebati AçıklamasıŞanlıurfa’nın Haliliye ilçesinde konuşan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Nureddin Nebati, “Şu Kürt kardeşlerimize üzülüyorum” dedi.
 • 13:02Aa GününGünün öne çıkan gelişmeleri saat 13.00 itibarıyla şöyle: 1- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, A Haber ve ATV televizyonlarındaki ortak canlı yayında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.
 • 11:53Taşkesenlioğlu: Taşkesenlioğlu: "Din Eğitimi Yıllarca Yasaklandı"AK Partili Zehra Taşkesenlioğlu, seçim çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.
 • 11:15Ufka Yolculuk Kültür Yarışması Ödül Töreni YapıldıUfka Yolculuk Kültür Yarışması Ödül Töreni YapıldıBu yıl 3.’sü düzenlenen ’Ufka Yolculuk Kültür Yarışmaları Son Peygamberin Hayatı’ İl Dereceleri Ödül Töreni, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme eski Bakanı ve AK Parti Antalya milletvekili adayı Lütfi Elvan’ın katılımıyla gerçekleşti.
 • 10:39Diyanet İşleri Başkanı Görmez AçıklamasıDiyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez, "Cambridge Üniversitesinin tam merkezinde bir kilise vardır.
 • 09:45Bakan Avcı'nın Gündeme İlişkin AçıklamalarıMilli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, “CHP’nin eğitim için önerdiği 1+8+4 formülü genlerinin değişmediğini gösteriyor.
 • 03:30Diyanet İşleri Başkanı Görmez'in Kudüs Ziyaretinin YankılarıDiyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez'in Filistin ziyareti geniş yankı uyandırdı.
 • 02:23Cumhurbaşkanı Erdoğan Diyanet İşleri Başkanı'na Araç Tahsis Ettiğini BelirttiCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Diyanet İşleri Başkanı’na araç tahsis ettiğini belirterek, “Diyanet İşleri Başkanlığımıza karşı yapılan bu nezaketsizliğe karşı, o makama yakışan, o makama layık olan bir şeyi Cumhurbaşkanlığı makamı olarak bizler yapalım dedik” dedi.
 • 01:12Cumhurbaşkanı Erdoğan: (5)Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Diyanet İşleri Başkanlığımıza karşı yapılmış bu nezaketsizliğe, bu makama yakışan, o makama layık olan bir şeyi, cumhurbaşkanlığı makamı olarak bizler bir jest olarak yapalım dedik" dedi.
 • 23:59Erdoğan: Diyanet İşleri Başkanı'na Zırhlı Mercedes VereceğizErdoğan: Diyanet İşleri Başkanı'na Zırhlı Mercedes VereceğizCumhurbaşkanı Erdoğan, katıldığı televizyon programında Diyanet İşleri Başkanı'na köşk envanterinden zırhlı bir mercedes verileceğini söyledi.
 • 23:53Cumhurbaşkanı Erdoğan: Görmez'e Makam Aracı Tahsis EttikCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı’nın Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez’e makam aracı tahsis ettiğini söyledi.
 • 21:47Erdoğan, Toplu Açılış Törenine KatıldıErdoğan, Toplu Açılış Törenine KatıldıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: -Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın konuşması-Erdoğan'ın toplu açılış törenine katılması Cumhurbaşkanı Erdoğan Adıyaman'da: (2)-"Yüksek Kuruluna müracaat ediyorlar, 'Cumhurbaşkanı, meydanlara çıkmasın.
 • 21:02Erdoğan: Erdoğan: "Menfaatleri Neyi Gerektiriyorsa O"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: -Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın konuşması Cumhurbaşkanı Erdoğan Adıyaman'da: (1)- "Milletimizin gönül dünyasında Adıyaman'la Şumlu'nun adı yan yana yazılıdır.
 • 20:50Erdoğan: Erdoğan: "İnanç Özgürlüğünün Üstündeki Tüm Baskıları Kaldırdık"Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın konuşması Cumhurbaşkanı Erdoğan Adıyaman'da: (2)-"Yüksek Kuruluna müracaat ediyorlar, 'Cumhurbaşkanı, meydanlara çıkmasın.
 • 20:36Cumhurbaşkanı Erdoğan Adıyaman'da: (2)Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Yüksek Kuruluna müracaat ediyorlar, 'Cumhurbaşkanı, meydanlara çıkmasın.
 • 20:12Erdoğan: Ben Ne Ağayım, Ne Sultanım, Hizmetkarım (3)Toplu AÇILIŞ TÖRENİNDE KONUŞTU Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Adıyaman Valiliği önünde düzenlenen toplu açılış törenine katıldı.
 • 19:34Cumhurbaşkanı Erdoğan, Adıyaman'da Toplu Açılış Törenine KatıldıCumhurbaşkanı Erdoğan, Adıyaman'da Toplu Açılış Törenine KatıldıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Adıyaman’da 710 milyon TL değerindeki 60 eserin toplu açılışını yaptı.
 • 19:13Nissibi Köprüsü Açılış TöreniCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "7 Haziran bizler için çok anlamlı, farkındasınız değil mi? ya eski Türkiye galip gelecek ya yeni Türkiye galip gelecek" dedi.
 • 19:07Aktay'dan Saldırıya Uğrayan AK Parti Seçim Bürosuna ZiyaretAK Parti Genel Başkan Yardımcısı Yasin Aktay, "Mersin ve Adana'daki saldırılar sonrasında mağdur rolüyle oy toplamaya çalışan HDP'nin, bölgede AK Parti ofislerine yapılan saldırılara sessiz kalması, terör örgütü marifetiyle halkı tehdit etmesi iki yüzlülüktür" dedi.
 • 18:47Çanakkale'de Bin Şehit Antalya'da Bin Yürek" Projesi"Çanakkale'de Bin Şehit Antalya'da Bin Yürek" projesi kapsamında düzenlenen resim, şiir ve kompozisyon yarışmalarının ödül töreni yapıldı.