SON DAKİKA DİYANET İŞLERİ BAŞKANLIĞI HABERLERİ

Son Dakika Diyanet İşleri Başkanlığı Haberleri

 • 20 Şubat 2017 20:50 Bakanlar Kurulu Toplantısı Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, İncirlik Üssü'nün olası bir Rakka operasyonunda kullanımı konusunda, "Bunların hepsi, meselenin teferruatıdır.
 • 20 Şubat 2017 19:31 Fetö'nün Iadesi Konusunda Olumlu Gelişmeler Yaşanıyor Fetö'nün Iadesi Konusunda Olumlu Gelişmeler Yaşanıyor Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, ABD'yle yapılan üst düzey görüşmelerin 'hayra alamet' olduğunu, Fetullah Gülen ve militanlarının iadesiyle ilgili olumlu gelişmeler yaşandığını açıkladı.
 • 20 Şubat 2017 19:28 Bakanlar Kurulu Toplantısı Bakanlar Kurulu Toplantısı Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, Türkiye’nin ABD’den çok üst düzey yetkililerle görüşmesinin hayra alamet olduğunu belirtirken, Almanya’da DİTİB imamlarına yönelik suçlamalara ilişkin “Türkiye’nin yurt dışındaki hiçbir din görevlisi, DİTİB’in hiçbir görevlisi ajan...
 • 20 Şubat 2017 17:21 Ezan ve Salalar Daha Güzel Okunacak Ezan ve Salalar Daha Güzel Okunacak Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Yavuz Ünal, "Camilerden yükselen ezan ve salalara bir standart getirmek ve kullanılan cihazlara ezanın daha güzel okunması için bir standart getirilmesine yönelik bir çalışma başlatıldı" dedi.
 • 20 Şubat 2017 16:56 Camilerde Okunan Ezana Standart Geliyor Camilerde Okunan Ezana Standart Geliyor Diyanet, camilerden yükselen ezan ve salalara bir standart getirmek ve kullanılan cihazların ses düzeyini ayarlamak ve müezzinlere ses eğitimi vermek için bir çalışma başlattı.
 • 20 Şubat 2017 14:11 İslâm Bilgeleri Şanlıurfa'da Bir Araya Geliyor İslâm Bilgeleri Şanlıurfa'da Bir Araya Geliyor Şanlıurfa DHA - "İSLAM'IN Evrensel Mesajı: Barış, Adalet, Özgürlük" temasıyla 3-4-5 Mart 2017 tarihlerinde düzenlenecek "Uluslararası İslam Bilgeleri Zirvesi" 50'yi aşkın düşünür, yazar, akademisyen ve devlet adamını Şanlıurfa'da buluşturacak.
 • 20 Şubat 2017 13:58 Gümüşhacıköy Kur'an Okuma Bayramı Düzenlendi Gümüşhacıköy Kur'an Okuma Bayramı Düzenlendi Gümüşhacıköy İlçe Müftülüğüne bağlı Kur'an kursunda Kur'an Okuma Bayramı düzenlendi.
 • 20 Şubat 2017 12:38 Görüş - Avrupa'nın Yeni Hezeyanı: 'Casus İmamlar' Görüş - Avrupa'nın Yeni Hezeyanı: 'Casus İmamlar' Son dönemde Avrupa'da Türklere ve Diyanet imamlarına yönelik casusluk iddiaları revaçta.
 • 20 Şubat 2017 11:17 Kur'an Öğrenen Kadınlara İlk Yardım Eğitimi Verildi Kur'an Öğrenen Kadınlara İlk Yardım Eğitimi Verildi Ulaş ilçesinde Kur'an kurslarında eğitim gören kadınlar kursiyerler için Her Ay Bir Konu Bir Konuk Projesi kapsamında ilk yardım semineri verildi.
 • 20 Şubat 2017 09:25 Her Ay Bir Konu, Bir Konuk Her Ay Bir Konu, Bir Konuk" Sempozyumları Düzenlenecek Erzincan’da merkez Kur’an Kursları öğreticilerine yönelik Şubat ayı mutat toplantısı düzenlendi.
 • 18 Şubat 2017 19:45 Başbakan Yıldırım Gazetecilerin Sorularını Yanıtladı Başbakan Yıldırım Gazetecilerin Sorularını Yanıtladı Başbakan Binali Yıldırım, Rakka Operasyonu'na ilişkin, "Amerika'nın her halükarda bir operasyon planı var. Bu planın nasıl uygulanacağını konuşuyoruz.
 • 18 Şubat 2017 18:14 Başbakan Yıldırım Gazetecilerin Sorularını Yanıtladı Başbakan Binali Yıldırım, Rakka Operasyonu'na ilişkin, "Amerika'nın her halükarda bir operasyon planı var. Bu planın nasıl uygulanacağını konuşuyoruz.
 • 18 Şubat 2017 15:16 Hiçbir Diyanet Mensubumuz Ajan Değildir Hiçbir Diyanet Mensubumuz Ajan Değildir" Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, "Bizim hiçbir Diyanet İşleri mensubumuz, hiçbir DİTİB mensubumuz ajan değildir, olamaz" dedi.
 • 18 Şubat 2017 15:15 Numan Kurtulmuş: Hiçbir Ditib Mensubumuz Ajan Değildir Olamaz Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş: " (Almanya'da DİTİB'e bağlı imamların casusluk yaptığı iddiaları) Dini hizmetler yapan bu kişilerin hem de Alman toplumunun da yararına olacak bu hizmetleri sürdüren kişileri böylesine evlerini arayarak, bunları suçlu ilan ederek adım atmak Almanya'yı...
 • 18 Şubat 2017 14:48 Numan Kurtulmuş, Numan Kurtulmuş, "Hiçbir Diyanet Mensubumuz Ajan Değildir, Olamaz" Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Almanya’nın Diyanet İşleri Türk İslam Birliği’ne (DİTİB) bağlı camilerde görev yapan bazı imamları casusluk yaptığı iddiasında bulunması ile ilgili olarak, "Bizim hiçbir Diyanet İşleri mensubumuz, hiçbir DİTİB mensubumuz ajan değildir olamaz" şeklinde konuştu.
 • 18 Şubat 2017 14:41 Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş: Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş: "Bizim Hiçbir Diyanet Işleri Mensubumuz, Hiçbir Ditib Mensubumuz... Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, "Bizim hiçbir Diyanet İşleri mensubumuz, hiçbir DİTİB mensubumuz ajan değildir, olamaz. Onların vazifesi insanları fişlemek değildir, olmamıştır, olmayacaktır.
 • 18 Şubat 2017 13:48 Numan Kurtulmuş: Hiçbir Ditib Mensubumuz Ajan Değildir Olamaz Numan Kurtulmuş: Hiçbir Ditib Mensubumuz Ajan Değildir Olamaz * Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş: " (Almanya'da DİTİB'e bağlı imamların casusluk yaptığı iddiaları) Dini hizmetler yapan bu kişilerin hem de Alman toplumunun da yararına olacak bu hizmetleri sürdüren kişileri böylesine evlerini arayarak, bunları suçlu ilan ederek adım atmak Almanya'yı...
 • 18 Şubat 2017 13:46 Numan Kurtulmuş Numan Kurtulmuş " Hiçbir Ditib Mensubumuz Ajan Değildir" Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Almanya'da Diyanet İşleri Türk İslam Birliği'ne (DİTİB) bağlı camilerde görev yapan bazı imamların casusluk yaptığı iddialarıyla ilgili olarak, "Bizim hiçbir Diyanet İşleri mensubumuz, hiçbir DİTİB mensubumuz ajan değildir olamaz" diye konuştu.
 • 18 Şubat 2017 13:41 Dha İstanbul - Numan Kurtulmuş: Hiçbir Ditib Mensubumuz Ajan Değildir Olamaz Dha İstanbul - Numan Kurtulmuş: Hiçbir Ditib Mensubumuz Ajan Değildir Olamaz Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş: " (Almanya'da DİTİB'e bağlı imamların casusluk yaptığı iddiaları) Dini hizmetler yapan bu kişilerin hem de Alman toplumunun da yararına olacak bu hizmetleri sürdüren kişileri böylesine evlerini arayarak, bunları suçlu ilan ederek adım atmak Almanya'yı...
 • 18 Şubat 2017 13:16 Yönetim Sistemi Değişikliği Türk Ekonomisine Etkileri" Konferansı Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, "Bizim hiçbir Diyanet İşleri mensubumuz, hiçbir DİTİB mensubumuz ajan değildir, olamaz. Onların vazifesi insanları fişlemek değildir, olmamıştır, olmayacaktır.
 • 18 Şubat 2017 12:34 Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş: "Bizim Hiçbir Diyanet İşleri Mensubumuz, Hiçbir Ditib Mensubumuz... Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş: "Bizim hiçbir Diyanet İşleri mensubumuz, hiçbir DİTİB mensubumuz ajan değildir, olamaz. Onların vazifesi insanları fişlemek değildir, olmamıştır, olmayacaktır.
 • 18 Şubat 2017 12:28 Cuma Hutbesinde 'Seçmeli Din Dersi' Tavsiyesi Cuma Hutbesinde 'Seçmeli Din Dersi' Tavsiyesi DİYANET İşleri Başkanlığı tarafından hazırlanan ve cuma günü tüm camilerde okutulan hutbenin sonunda okullarda seçmeli ders tercihi için 24 Şubat'ın son tarih olduğu hatırlatılırken, cemaatten çocukları için din dersinin tercih edilmesi tavsiyesi yapıldı.
 • 18 Şubat 2017 08:09 Erdoğan: Trump Ben Bu İşin Maliyetini Çözerim Diyor Erdoğan: Trump Ben Bu İşin Maliyetini Çözerim Diyor Cumhurbaşkanı Erdoğan, Suriye'de kurulması düşünülen Güvenli Bölge'nin maliyetiyle ilgili Trump'ın 'Ben bu işin mali olayını çözerim' dediğini açıkladı.
 • 17 Şubat 2017 20:06 Bakan Işık Alman Makamlara Seslendi Bakan Işık Alman Makamlara Seslendi Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, Diyanet İşleri Türk İslam Birliğinin (DİTİB) din görevlilerinin Alman polisince evlerinde arama yapılmasına ilişkin, "Alman makamlarından beklediğimiz özellikle Türkiye'nin çok önemli bir müessesesi olan DİTİB konusunda Türkiye ile çok yakın bir işbirliği yapması.
 • 17 Şubat 2017 19:54 Bakan Işık'tan Ditib İmamlarının Evlerinin Aranmasına İlişkin Açıklama Bakan Işık'tan Ditib İmamlarının Evlerinin Aranmasına İlişkin Açıklama Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, Diyanet İşleri Türk İslam Birliğinin (DİTİB) din görevlilerinin Alman polisince evlerinde arama yapılmasına ilişkin, “Alman makamlarından beklediğimiz özellikle Türkiye’nin çok önemli bir müessesesi olan DİTİB konusunda Türkiye ile çok yakın bir işbirliği yapması.