SON DAKİKA DİYANET İŞLERİ BAŞKANLIĞI HABERLERİ

Son Dakika Diyanet İşleri Başkanlığı Haberleri

 • 00:01Gündem Özeti/ 26 Haziran 2016Kurucusu: Mustafa Kemal Atatürk/ 6 Nisan 19201- Başbakan Binali Yıldırım, Çankaya Köşkü'nde şehit aileriyle iftarda bir araya gelecek.
 • 19:25İzmir Diyanetten İmamlara, Cep Mesajıyla Cemevi Talimatı İddiasıİzmir Diyanetten İmamlara, Cep Mesajıyla Cemevi Talimatı İddiasıDiyanetten imamlara, cep mesajıyla cemevi talimatı iddiasıİzmir'in Yamanlar Semti'nde hayatını kaybeden 30 yaşındaki Cansu Külekçi için sala verilmesini isteyen yakınları, Bilali Habeşi Cami'ne gitti.
 • 16:44Kırkağaç Gençlik Kampında Kardeşlik İklimi EsiyorKırkağaç Gençlik Kampında Kardeşlik İklimi EsiyorGençlerin serbest zamanlarını kültürel, sosyal ve sportif faaliyetlerle değerlendirmelerini sağlamak amacıyla Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından Manisa’da düzenlenen gençlik kampı dolu dolu geçti.
 • 16:14Milletvekili Şahin Tin, Almanya'da İftar Programına KatıldıMilletvekili Şahin Tin, Almanya'da İftar Programına KatıldıAK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin, Avrupa Türk Demokratlar Birliği UETD Bayern şubesinin Almanya’nın Rosenheim şehrinde düzenlediği iftar programına katıldı.
 • 16:06Dünya Hafızları Adana'da Kur'an ziyafeti sunduRamazan ayı münasebetiyle Diyanet İşleri Başkanlığı Uhdesinde Adana Müftülüğünce organize edilen Sabancı Merkez Camiinde "Dünya Hafızlarından Kur'an-ı Kerim Ziyafeti" programı düzenlendi.
 • 13:01Köln'deki Ditib İftarında Yoğun Güvenlik ÖnlemiKöln'deki Ditib İftarında Yoğun Güvenlik ÖnlemiKöln'deki DİTİB iftarında yoğun güvenlik önlemiHakan AytaşKöln, 25 Haziran, (DHA)- Almanya'nın Köln kentinde, Diyanet İşleri Türk İslam Birliği DİTİB'in düzenlediği iftar siyasetçileri, bürokratları ve sivil toplum kuruluşu temsilcilerini bir araya getirdi.
 • 11:39Osmanlı Yadigarı Medrese 528 Yıldır Hafız YetiştiriyorAmasya'daki Büyük Ağa Medresesi'nde 528 yıldır aralıksız hafızlık eğitimi veriliyor.
 • 10:32Kredi ve Yurtlar Kurumu Yeni Bir Rekora Daha İmza AttıKredi ve Yurtlar Kurumu Yeni Bir Rekora Daha İmza AttıYüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) tarafından açılan kurs, konferans ve atölye çalışmalarına 1 milyon 69 bin 657 öğrenci katıldı.
 • 10:03Dünya Hafızları Adana'da Kur'an Ziyafeti SunduDünya Hafızları Adana'da Kur'an Ziyafeti SunduRamazan ayı münasebetiyle Diyanet İşleri Başkanlığı Uhdesinde Adana Müftülüğünce organize edilen Sabancı Merkez Camiinde “Dünya Hafızlarından Kur’an-ı Kerim Ziyafeti” programı düzenlendi.
 • 09:50Dünya Hafızlarından Kur'an ZiyafetiDünya Hafızlarından Kur'an ZiyafetiAdana Müftülüğü'nce Ramazan ayı dolayısı ile Sabancı Merkez Camii'nde 'Dünya Hafızlarından Kur'an-ı Kerim Ziyafeti' programı düzenlendi.
 • 18:42Özbek Çocuklar İçin Kur'an Kursu AçıldıÖzbek Çocuklar İçin Kur'an Kursu AçıldıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Kursa katılan çocukların görüntüleri Kur'an okuyan çocukların görüntüleri Özbek çocuklarla röpörtaj Özbek çocuklar için Kur'an kursu açıldı Afganistan'da yurtlarından edilen ve Türkiye'ye getirilerek Şanlıurfa'nın Ceylanpınar ilçesine yerleştirilen Özbek ailelerin çocukları, yaz kurslarında Kur'an- Kerim'i öğrenmenin mutluluğunu yaşıyor Ceylanpınar Müftüsü Üsame Anlağan: "30 yıl önce ülkelerindeki savaştan kaçarak ülkemize sığınan Özbek kardeşlerimizin yaşadığı mahallemizde de kurslarımız yoğun ilgi görüyor" Afganistan'dan 30 yıl önce yurtlarından edilen ve Türkiye'ye getirilerek Şanlıurfa'nın Ceylanpınar ilçesine yerleştirilen Özbek Türkleri'nin çocukları, Diyanet İşleri Başkanlığınca düzenlenen yaz kursları sayesinde Kur'an- Kerim'i okumayı öğreniyor.
 • 17:08Şehit Uzman Son Yolculuğuna UğurlandıŞehit Uzman Son Yolculuğuna UğurlandıBitlis Tatvan –Van Karayolunda tedbir alan güvenlik güçlerine, ormanlık alandaki teröristlerce açılan ateş sonucu şehit olan Uzman Çavuş Mehmet Aşkar, Hatay'ın Altınözü ilçesinde toprağa verildi.
 • 17:01Şehit Uzman Çavuş Hatay'da Toprağa VerildiŞehit Uzman Çavuş Hatay'da Toprağa VerildiBitlis’in Tatvan ilçesinde, teröristlerce açılan ateş sonucu şehit olan Uzman Çavuş Mehmet Aşkar’ın cenazesi Hatay’ın Altınözü ilçesinde gözyaşları arasında toprağa verildi.
 • 16:50Diyanetin "Kardeşlik" Mesajını UlaştıracaklarDiyanet İşleri Başkanlığının ramazan dolayısıyla başlattığı çalışma kapsamında 7 il müftüsü, 73 daire başkanı ve vaizlerden oluşan 80 kişilik ekip, doğu ve batı kardeşliğini pekiştirmek için "kardeşlik" mesajını 76 ile ulaştıracak.
 • 16:45Diyarbakırlı Mağdurlara 40 Milyon TL Nakdi YardımDiyarbakırlı Mağdurlara 40 Milyon TL Nakdi YardımDiyarbakır Valisi Hüseyin Aksoy, kentte 39 milyon 867 bin 454 TL nakdi yardım yapıldığını söyledi.
 • 15:59Bitlis'teki Terör SaldırısıBitlis'in Tatvan ilçesinde, yolda tedbir alan güvenlik güçlerine, ormanlık alandaki teröristlerce açılan ateş sonucu şehit olan Uzman Çavuş Mehmet Aşkar, Hatay'ın Altınözü ilçesinde toprağa verildi.
 • 15:38AK Parti'den Denizli Milletvekili Şahin Tin'e 2 Günlük Avrupa GöreviAK Parti'den Denizli Milletvekili Şahin Tin'e 2 Günlük Avrupa GöreviAK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin, Avrupa Türk Demokratlar Birliği’nin (UETD) davetlisi olarak Almanya’ya gitti.
 • 15:16İstanbul Müftüsü Yaran'dan Kastamonu Müftülüğüne Ziyaretİstanbul Müftüsü Yaran'dan Kastamonu Müftülüğüne Ziyaretİstanbul Müftüsü Prof. Dr. Rahmi Yaran, beraberinde Muş Müftüsü Alettin Bozkurt ile Kastamonu İl Müftülüsü Osman Aydın’ı ziyaret ettiler.
 • 14:48Özbek Çocuklar İçin Kur'an Kursu AçıldıAfganistan'dan 30 yıl önce yurtlarından edilen ve Türkiye'ye getirilerek Şanlıurfa'nın Ceylanpınar ilçesine yerleştirilen Özbek Türkleri'nin çocukları, Diyanet İşleri Başkanlığınca düzenlenen yaz kursları sayesinde Kur'an- Kerim'i okumayı öğreniyor.
 • 12:37Diyanet'ten Terör Mağdurlarına DestekDiyanet İşleri Başkanlığının ramazan dolayısıyla başlattığı çalışma kapsamında Batman, Bingöl, Bitlis, Diyarbakır, Hakkari, Muş, Siirt ve Van'da dini rehberlik ve manevi destek hizmeti sunan 16 kadın uzman vaiz ve Kur'an kursu öğretmeni çalışmalarını tamamladı.
 • 12:33Akseki'de Yaz Kur'an Kursları BaşladıAkseki ilçesinde yaz Kur'an kursu açıldı.
 • 12:11Vali Toprak 'İyilik Sofrası' İftar Programına KatıldıVali Toprak 'İyilik Sofrası' İftar Programına KatıldıVali Mustafa Toprak, İl Müftülüğünün Ramazan ayı münasebetiyle düzenlediği “İyilik Sofrası” iftar programına katıldı.
 • 01:05Balkanlarda İslam: Miadı Dolmayan UmutBalkanlarda İslam: Miadı Dolmayan Umut"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: "Balkanlarda İslam: Miadı Dolmayan Umut" Katılımcılardan detaylar Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez'in gelişi ve tokalaşması Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak'ın konuşması Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez'in konuşması İftar programından detaylar "Balkanlarda İslam: Miadı Dolmayan Umut" Başbakan Yardımcısı Kaynak: "Balkanlarda sadece 2015 yılı içerisinde yaklaşık 50 milyon avro değerinde projeler uygulayan TİKA, Balkanlar genelinde 7 farklı ülkede toplam 28 eserin restorasyon çalışmalarını tamamlayarak hizmete açmış, 32 eserin de fizibilite çalışmalarını tamamlayarak uygulama aşamasına geçmiştir" "Balkanlarda İslam: Miadı Dolmayan Umut' adlı eser, İslam'ın Balkanlardaki serüvenini daha iyi anlamamızı sağlarken, kültür hayatımıza bir halka daha eklenmektedir" Diyanet İşleri Başkanı Görmez: "Balkanlara İslam dini gönüllerin fethiyle gitmiştir, kılıçla girmemiştir.
 • 23:37Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kanaat Önderleri ile İftarda Bir Araya GeldiCumhurbaşkanı Erdoğan, Kanaat Önderleri ile İftarda Bir Araya GeldiCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, iftar yemeğinde bir araya geldiği Doğu ve Güneydoğu’dan gelen kanaat önderlerinden terörün ve destekçilerinin gerçek yüzünü bölge halkına ve yırt dışındaki irtibatlı oldukları kişi ve kurum temsilcilerine anlatmalarını istedi.
 • 23:31Balkanlarda İslam ve Miadı Dolmayan Umut" Kitabı Tanıtım Paneli YapıldıBaşbakan Yardımcısı Veysi Kaynak, “Bugün çok değerli bilim insanlarının desteği ile ortaya çıkan ‘Balkanlarda İslam Miadı Dolamayan Umut’ adlı eser İslam’ın Balkanlar’daki serüvenin daha iyi anlamamızı sağlarken, kültür hayatımıza bir halka daha eklenmektedir” dedi.
 • 23:15Balkanlarda İslam: Miadı Dolmayan Umut"Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak, "Balkanlarda sadece 2015 yılı içerisinde yaklaşık 50 milyon avro değerinde projeler uygulayan TİKA, Balkanlar genelinde 7 farklı ülkede toplam 28 eserin restorasyon çalışmalarını tamamlayarak hizmete açmış, 32 eserin de fizibilite çalışmalarını tamamlayarak uygulama aşamasına geçmiştir.
 • 18:25Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kanaat Önderlerini AğırlayacakCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde düzenlenecek iftarda kanaat önderleriyle bir araya gelecek.
 • 18:15Beştepe'deki İftara Doğu ve Güneydoğu'da Yaşayan Kanaat Önderleri KatılacakCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bu akşam Beştepe’deki iftarda kanaat önderlerini ağırlayacak.
 • 17:05Camiler Çocuk Sesleri ile ŞenlendiCamiler Çocuk Sesleri ile ŞenlendiOkulların tatile girmesi ile birlikte camilerde yaz Kur’an kursları başladı.
 • 16:58Üç Dilli Kardeş ŞehirÜç Dilli Kardeş Şehir"De Üç Dilde Vaaz ve İrşadCami içerisinde ibadet eden insanlar -Vaaz veren hoca -İl Müftüsü Faruk Arvas'ın açıklaması -Detay "Üç dilli kardeş şehir"de üç dilde vaaz ve irşad "Üç dilli kardeş şehir" olarak nitelendirilen Siirt'te ramazan dolayısıyla camilerde düzenlenen mukabelenin ardından vaaz ve irşad programları Türkçe, Kürtçe ve Arapça yapılıyor İl Müftüsü Arvas: "Kentimizde mukabele ile kardeşliği pekiştirdiğimiz gibi üç dilin konuşulduğu kentimizde camilerdeki irşad ve vaazları da herkesin anlaması için üç dilde gerçekleştiriyoruz" Siirt'te ramazan dolayısıyla camilerdeki vaaz ve irşad programları tüm vatandaşlara ulaşmak adına Türkçe, Kürtçe ve Arapça yapılıyor.
 • 16:16Yaz Kur'an Kursları AçıldıYaz Kur'an Kursları AçıldıMalatya’da açılan yaz Kuran Kurslarında çocuklara hem Kuran öğretiliyor hem de dini ve ahlaki konularda her türlü eğitim veriliyor.
 • 16:04Cumhurbaşkanı Erdoğan, Esenboğa Havalimanı'nda Yapılan Yıldırım Beyazıt Camii'nin Açılış Törenine...Cumhurbaşkanı Erdoğan, Esenboğa Havalimanı'nda Yapılan Yıldırım Beyazıt Camii'nin Açılış Törenine...Esenboğa Havalimanı'nda inşa edilen caminin ibadete açılış töreninde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Modern mimarinin burada göz ardı edilmediğine bizzat şahit oldum; bu önemli bir sentez. Dünü dünde bırakmak yanlıştır, onu bugüne taşımak ve yarınların da temelini atacak şekilde adımlarımızı atmak çok önemli. Çünkü gelecek nesillere bunların hepsi birer sinyaldir" dedi.
 • 15:52Esenboğa'da Cami AçıldıEsenboğa'da Cami AçıldıEsenboğa Havalimanı'nda inşa edilen cami ibadete açıldı.
 • 15:41Adilcevaz'da Yaz Kur'an Kursları BaşladıAdilcevaz'da Yaz Kur'an Kursları BaşladıBitlis’in Adilcevaz ilçesinde okulların kapanmasıyla birlikte yaz Kur’an kursları eğitimi başladı.
 • 15:01Erdoğan, Esenboğa Havalimanı Camisi'nin İbadete Açılış Törenine Katıldı (2)Erdoğan, Esenboğa Havalimanı Camisi'nin İbadete Açılış Törenine Katıldı (2)GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: -TAV Havalimanı Yönetim Kurulu Üyesi ve İcra Kurulu Başkanı Mustafa Sani Şener'in konuşması -Görmez'in dua okuması -Erdoğan, Görmez ve beraberindekilerin açılış kurdelesini kesmesi -Açılışın ardından camiye girilmesi -Camiden genel görüntü ANKARA - Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, Esenboğa Havalimanı Camisi'nin ibadete açılış törenine katıdı.
 • 14:39Diyanet'ten Terör Mağduru Kadınlara DestekDiyanet İşleri Başkanlığının, "Gelin gönüller yapalım bu ramazan ve her zaman" teması ile Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde kadınlara yönelik düzenlediği "dini rehberlik ve manevi destek" programı kapsamında Batman'a gelen uzmanlar, ziyaretlere başladı.
 • 14:32Camiler Çocuk Sesleri ile Şenlendi - Edirne/Camiler Çocuk Sesleri ile Şenlendi - Edirne/GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: EDİRNE Eğitim gören çocuklardan detay ve genel görüntüler Cami imamı Musa Eroğlu ile röportaj KIRKLARELİ Camiden genel ve detay görüntüler Cami imamı Celalettin Selçuk ile röportaj "Gel bu yaz Kur'an'ı gönlüne yaz" sloganıyla başlatılan yaz Kur'an kurslarına Edirne ve Kırklareli'nde çocuklar yoğun ilgi gösteriyor EDİRNE/ Diyanet İşleri Başkanlığı'nca "Gel bu yaz Kur'an'ı gönlüne yaz" sloganıyla başlatılan yaz Kur'an kurslarına çocuklar yoğun ilgi gösteriyor.
 • 14:09Esenboğa Havalimanı'nda Yapılan Cami İbadete AçıldıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Esenboğa Havalimanı'nda inşa edilen ve ibadete açılan camiye "Yıldırım Beyazıt'ın adını verdiklerini bildirdi.
 • 13:51Cumhurbaşkanı Erdoğan, Havalimanında Cami Açılışı YaptıCumhurbaşkanı Erdoğan, Havalimanında Cami Açılışı YaptıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Esenboğa Havalimanı Camii'nin ibadete açtı.
 • 13:42Üç Dilli Kardeş Şehir"De Üç Dilde Vaaz ve İrşadSiirt'te ramazan dolayısıyla camilerdeki vaaz ve irşad programları tüm vatandaşlara ulaşmak adına Türkçe, Kürtçe ve Arapça yapılıyor.
 • 13:41Niğde İl Müftüsü Alaaddin Gürpınar;Niğde İl Müftüsü Alaaddin Gürpınar;Niğde İl Müftüsü Alaaddin Gürpınar, anne ve babalara çağrıda bulundu.
 • 13:33Erdoğan Yeni Açılan Camiye Yıldırım Bayezid İsmini VerdiErdoğan Yeni Açılan Camiye Yıldırım Bayezid İsmini VerdiCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara Esenboğa Havaalanı'nda açılışını yaptığı caminin adının Yıldırım Bayezid Camii olacağını belirtti.
 • 13:22Camiler Çocuk Sesleri ile ŞenlendiEDİRNE/ Diyanet İşleri Başkanlığı'nca "Gel bu yaz Kur'an'ı gönlüne yaz" sloganıyla başlatılan yaz Kur'an kurslarına çocuklar yoğun ilgi gösteriyor.
 • 12:58Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ankara'ya GeldiCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, özel uçak "ANA" ile saat 12.15'te Ankara'ya geldi.
 • 11:46ABD'deki Müslümanlar İftarda BuluştuNEW ABD'nin Massachusetts eyaletinde Ahıska Türklerince düzenlenen iftar, farklı kültürlerden çok sayıda Müslüman'ı bir araya getirdi.
 • 11:27Diyanet'ten Terör Mağduru Kadınlara DestekDiyanet'ten Terör Mağduru Kadınlara DestekGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Ankara'dan gelen İl Uzman Vaizi Betül Altun Erincik'in Surlu kadınlara vaaz vermesi Sur İlçe Müftüsü Ramazan Tolan'un açıklaması Diyanet'ten terör mağduru kadınlara destek Diyanet İşleri Başkanlığının ramazan dolayısıyla başlattığı çalışma kapsamında Diyarbakır'a gelen uzmanlar, "İslam aleminin 5. Harem-i Şerif"i olarak kabul edilen Sur ilçesindeki Ulu Cami'de terör mağduru kadınlarla bir araya geldi İlçe müftüsü Tolan: "Sur'daki terör olaylarından en çok kadın ve çocuklar etkilendi.
 • 11:10Diyanet'ten Terör Mağduru Kadınlara DestekDiyanet İşleri Başkanlığının, "Gelin gönüller yapalım bu ramazan ve her zaman" teması ile Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde kadınlara yönelik düzenlediği program kapsamında Diyarbakır'a gelen uzmanlar, Sur ilçesinde terör mağduru kadınlarla buluştu.
 • 11:10Ahıskalı Çocuklar "Kur'an-ı Kerim" ÖğreniyorUkrayna'dan Türkiye'ye getirilerek Bitlis'in Ahlat ilçesine yerleştirilen Ahıska Türklerinin çocukları, Diyanet İşleri Başkanlığınca düzenlenen yaz Kur'an kurslarına başladı.
 • 11:00Japonya'da "Bir Günlük İftar da Senden Olsun" KampanyasıJaponya'nın başkenti Tokyo'da Türkiye tarafından yaptırılan camide ramazan dolayısıyla hayırseverlerin verdiği iftarda farklı milletlerden Müslümanlar bir araya geliyor.
 • 10:51Yaz Kur'an KurslarıDiyanet İşleri Başkanlığı tarafından bu yıl "Gel Bu Yaz Kur'an'ı Gönlüne Yaz" sloganıyla düzenlenen yaz Kur'an kurslarına 550 kişi katılıyor.