SON DAKİKA DİYANET İŞLERİ BAŞKANLIĞI HABERLERİ

Son Dakika Diyanet İşleri Başkanlığı Haberleri

 • 17:04Sakarya'da 4-6 Yaş ve Görme Engelliler Kur'an Kursu AçıldıSakarya'da 4-6 Yaş ve Görme Engelliler Kur'an Kursu AçıldıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Programdan detaylar- Görme engelliler Ecrin Eslem Köse, Kur'anı-ı Kerim, - Nazlı Deniz Tantan 'Görme engelli kızın kalbinden dökülenler" adlı şiir, - Elif Sıla Çulhaoğlu ise 'Görme engellinin yol tarifi' adlı hikayeyi okuması- İl Müftüsü İlyas Serenli'nin konuşması- Diyanet İşleri Başkanlığı Eğitim Hizmetleri Genel Müdürü Prof. Dr. Ali Erbaş'ın konuşması Diyanet İşleri Başkanlığı Eğitim Hizmetleri Genel Müdürü Prof. Dr. Ali Erbaş, "Kur'an-ı Kerimi öğretecek insanların sayısı arttıkça öğrenen insanların sayısı da artıyor" dedi.
 • 17:02Şanlıurfa'dan Kısa KısaEğitimciler Birliği Sendikası (EĞİTİM-BİR-SEN) Siverek Temsilciliğince ilmihal yarışması yapılacak.
 • 15:27Sakarya'da 4-6 Yaş ve Görme Engelliler Kur'an Kursu AçıldıDiyanet İşleri Başkanlığı Eğitim Hizmetleri Genel Müdürü Prof. Dr. Ali Erbaş, "Kur'an-ı Kerimi öğretecek insanların sayısı arttıkça öğrenen insanların sayısı da artıyor" dedi.
 • 15:21Somalili Müslümanlardan Görmez'e ZiyaretDiyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez, Afrikalı Müslümanların çok büyük bir medeniyet kurduğunu ancak sömürge ve işgallerle bu medeniyetin adeta yok edildiğini belirtti.
 • 13:31Türk Derneği 40. Yıldönümünü Offenburg'de KutladıTürk Derneği 40. Yıldönümünü Offenburg'de KutladıTürk derneği 40. yıldönümünü Offenburg'de kutladı Almanya'nın 11 milyon nüfuslu Baden Württemberg eyaletin en eski ilk Türk Derneği olan 'Türk İşçileri Dayanışma Derneği' 40. yıldönümünü görkemli bir şekilde kutladı.
 • 13:04Erdemli'de Umreye Gidenler UğurlandıErdemli'de Umreye Gidenler UğurlandıMersin’in Erdemli ilçesine bağlı Kumkuyu Mahallesi’nden umre ibadeti yapmak üzere kutsal topraklara gidecek 45 kişi için uğurlama töreni düzenlendi.
 • 23:40Uluslararası 24. Müslüman Topluluklar Birliği KongresiDiyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez, İslam dünyasının defalarca zor zamanlardan geçtiğini ifade ederek, "İslam coğrafyasının içine düştüğü kaos, şiddet ve terör durumu... Gerçekten yaşadığımız bu dönem, İslam dünyasının yaşadığı en zor dönem olarak tarihe geçecektir diye düşünüyorum" dedi.
 • 21:23Diyanet İşleri Başkanı Görmez: "İslam'ın Kendisi Bizzat Tehdit Altına Girmiştir"Diyanet İşleri Bakanı Mehmet Görmez, ‘’Sadece Müslümanların kendileri değil, İslam’ın kendisi bizzat tehdit altına girmiştir.
 • 16:42Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı YılmazDiyanet İşleri Başkan Yardımcısı YılmazGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Salondan detay görüntüler- Kur'an-ı Kerim tilaveti- Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Hasan Kamil Yılmaz'ın konuşması- İzmir Valisi Mustafa Toprak'ın konuşmaları - "Bir kitap düşünün muallim-i rahmandır.
 • 16:04Mehmet Görmez - Rıfat Feyziç GörüşmesiMehmet Görmez - Rıfat Feyziç GörüşmesiGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Görüşmeden detaylar Diyanet İşleri Başkanı Görmez Karadağ'da- Görmez, Karadağ'ın başkenti Podgoritsa'da Karadağ İslam Meşihatı Başkanlığına seçilen Feyziç ile görüştü Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez, Karadağ'ın başkenti Podgoritsa'da Karadağ İslam Meşihatı Başkanlığına seçilen Rıfat Feyziç ile görüştü.
 • 15:44Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Yılmaz AçıklamasıDiyanet İşleri Başkan Yardımcısı Hasan Kamil Yılmaz, "Bir kitap düşünün muallim-i rahmandır.
 • 15:07Diyanet İşleri Başkanı Görmez Karadağ'daDiyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez, Karadağ'ın başkenti Podgoritsa'da Karadağ İslam Meşihatı Başkanlığına seçilen Rıfat Feyziç ile görüştü.
 • 13:27Görmez, Nizam Camii ve Mehmet Fatih Medresesi'ni Ziyaret EttiGörmez, Nizam Camii ve Mehmet Fatih Medresesi'ni Ziyaret EttiGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Podgoritsa'daki tarihi Nizam Camii detay görüntüleri - Cami'de Kur'an-ı Kerim okunması detay görüntüleri - Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez açıklama detay görüntüleri - Görmez'in caminin ardından Mehmet Fatih Medresesi'ni ziyareti detay görüntüleri - Görmez'in medrese açıklama detay görüntüleri Diyanet İşleri Başkanı Görmez Karadağ'da- Görmez, Nizam Camii ve Mehmet Fatih Medresesi'ni ziyaret etti- Görmez: - "Bugün İslam dünyasında olup bitenlerin en büyük sebebi cehalettir.
 • 13:17Şanlıurfa Müftüsü Açık Suriyeli Sığınmacılarla BuluştuŞanlıurfa Müftüsü İhsan Açık, Suriyeli sığınmacılarla bir araya geldi.
 • 11:52Diyanet İşleri Başkanı Görmez Karadağ'daDiyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez, "Bugün İslam dünyasında olup bitenlerin en büyük sebebi cehalettir.
 • 00:04Ürdün'den Kudüs'e Turizm Seferleri ÖnerisiÜrdün Turizm Bakanı Nayif el-Fayiz, Ürdün üzerinden Kudüs'e turizm seferleri düzenlenmesi konusunda Türk yetkililerle görüştüklerini söyledi.
 • 22:37Diyanet İşleri Başkanı Görmez Karadağ'da (1)Diyanet İşleri Başkanı Görmez Karadağ'da (1)GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Karadağ'ın başkenti Podgoritsa'da Karadağ İslam Meşihatı Başkanlığına seçilen Rıfat Feyziç'in menşure töreni, - Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez'in açıklamaları, Diyanet İşleri Başkanı Görmez Karadağ'da- Görmez, Karadağ İslam Meşihatı Başkanlığına seçilen Feyziç'in menşure törenine katıldı- Diyanet İşleri Başkanı Görmez: - "Bugün, Karadağ Cumhuriyeti'ndeki bütün Müslümanların sevinç günü olmalıdır" Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez, Karadağ'ın başkenti Podgoritsa'da Karadağ İslam Meşihatı Başkanlığına seçilen Rıfat Feyziç'in menşure törenine katıldı.
 • 22:35Diyanet İşleri Başkanı Görmez Karadağ'da (2)Diyanet İşleri Başkanı Görmez Karadağ'da (2)GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez'in, Karadağ İslam Meşihatı Başkanlığına seçilen Feyziç'e cübbesini giydirmesi, - Mehmet Görmez'in konuşması, Diyanet İşleri Başkanı Görmez Karadağ'da- Görmez: - "Ülkelerin büyüklüğü, artık farklı inançları, düşünceleri, ırkları ve renkleri birlikte barış içerisinde yaşatabilme gücüyle ölçülebilir" Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez, "Ülkelerin büyüklüğü, artık farklı inançları, düşünceleri, ırkları ve renkleri birlikte barış içerisinde yaşatabilme gücüyle ölçülebilir" dedi.
 • 21:35Diyanet İşleri Başkanı Görmez Karadağ'daDiyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez, "Ülkelerin büyüklüğü, artık farklı inançları, düşünceleri, ırkları ve renkleri birlikte barış içerisinde yaşatabilme gücüyle ölçülebilir" dedi.
 • 19:10Diyanet İşleri Başkanı Görmez Karadağ'daDiyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez, Karadağ'ın başkenti Podgoritsa'da Karadağ İslam Meşihatı Başkanlığına seçilen Rıfat Feyziç'in menşure törenine katıldı.
 • 14:59Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var" ProjesiHatay'ın Kırıkhan ilçesinde, Milli Eğitim Bakanlığı, İnsani Yardım Vakfı (İHH), Diyanet İşleri Başkanlığı ve Memur-Sen ile yapılan protokol gereği "Her sınıfın bir yetim kardeşi var" projesi tanıtım toplantısı yapıldı.
 • 12:58Türkiye'nin Türkiye'nin "Sosyal Risk Haritası" ÇıkartılacakGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Detaylar- Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ramazanoğlu ile röportaj Türkiye'nin "sosyal risk haritası" çıkartılacak- Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ramazanoğlu: - "Türkiye'nin sosyal risk haritasının çıkartılıp dezavantajlı, avantajlı kısımları görülüp, standart bir reçeteyle değil, nerede problem varsa o bölgeye ait lokal problemlere lokal çözümler üreterek çözüm odaklı yol haritası çıkarmayı amaçlıyoruz"- "Bizim için aile çok temel bir şey. Bireysel olarak bunu ben de önemsiyorum.
 • 23:59Başbakan Yardımcılarının Görev Dağılımı Resmi Gazete'deBaşbakan yardımcılarının görev dağılımlarıyla ilgili genelge Resmi Gazete’de yayımlandı.
 • 23:18Başbakan Yardımcılarının Görev Dağılımı Resmi Gazete'deBaşbakan ve Başbakan Yardımcıları arasındaki görev dağılımı Resmi Gazete'nin mükerrer sayısında yayımlandı.
 • 22:42Hasan Çelebi ve Talebeleri Hüsn-i Hat SergisiHasan Çelebi ve Talebeleri Hüsn-i Hat SergisiGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: -Sergiden genel ve detay planlar- Hattat Hasan Çelebi'nin konuşması- Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez'in konuşması - Sergi, Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez'in katılımıyla açıldı Hattat Hasan Çelebi ve öğrencileri tarafından hazırlanan hat sergisinin açılışı, Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez'in katılımıyla yapıldı.
 • 21:58Hasan Çelebi ve Talebeleri Hüsn-i Hat SergisiHattat Hasan Çelebi ve öğrencileri tarafından hazırlanan hat sergisinin açılışı, Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez'in katılımıyla yapıldı.
 • 21:26Diyanet İşleri Başkanı Görmez: Biz Müslümanlar İnce, Zarif Duygularımızı KaybettikDiyanet İşleri Başkanı Görmez: Biz Müslümanlar İnce, Zarif Duygularımızı KaybettikDiyanet işleri Başkanı Mehmet Görmez, "Biz Müslümanlar ince, zarif duygularımızı kaybettik. Hocalarımızın, üstatlarımızın bu konuda öncülüklerine ihtiyacımız var. Halbuki mümin demek, ince, zarif duygu demektir.
 • 20:58Diyanet İşleri Başkanı Görmez Nijerli Yetimler İçin Hat Sergisi AçtıDiyanet İşleri Başkanı Görmez Nijerli Yetimler İçin Hat Sergisi AçtıNijer’de bulunan 60 kadar yetime kalacak yer almak için hattat Hasan Çelebi tarafından hazırlanan hat sergisi Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez tarafından açıldı.
 • 20:45Görmez: Biz Müslümanlar İnce Zarif Duygularımızı KaybettikGörmez: Biz Müslümanlar İnce Zarif Duygularımızı KaybettikDiyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, hattat Hasan Çelebi ve talebeleri tarafından hazırlanan 82 eserden oluşan serginin açılışını yaptı.
 • 18:31Sivas'ta İşitme Engellilere Din Eğitimi AnlatıldıSivas'ta İşitme Engellilere Din Eğitimi AnlatıldıSivas Belediyesi tarafından “Türkiye’de İşitme Engelliler ve Din Eğitimi” konulu panel düzenledi.
 • 18:25Bayburt Üniversitesi Akademik Yıl Açılış TöreniCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Medya özgürlüğü kavramı çoğu zaman yanlış, hatalı bir şekilde bu toplumu var eden, ayakta tutan milli ve manevi değerlere hakaret hakkı olarak algılanmıştır.
 • 18:16Erdoğan: Putin'le Paris'te Yüz Yüze Görüşmeyi Umuyorum (2)Erdoğan: Putin'le Paris'te Yüz Yüze Görüşmeyi Umuyorum (2)Erdoğan'a, BAYBURT ÜNİVERSİTESİ'NDEN FAHRİ DOKTORA Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, toplu açılış töreni sonrasında Bayburt Belediyesi'ni ziyaret etti, ardından Bayburt Üniversitesi'ne geçti.
 • 16:54Başkan Eşkinat'tan Örnek DavranışBaşkan Eşkinat'tan Örnek DavranışSüleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, tüm organlarını bağışladı.
 • 16:32Diyanet İşleri Başkanı Görmez, Yarın Karadağ'a GidiyorDiyanet İşleri BaşkanıMehmet Görmez, ‘Menşure Töreni’ne katılmak üzere yarın Karadağ’ın başkenti Podgoritsa’ya gidiyor.
 • 15:24Diyanet İşleri Başkanı Görmez AçıklamasıDiyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, "Bağdat'ta, Şam'da sadece insanlar katledilmedi, sadece medeniyet yok olmadı, sadece binalar yıkılmadı.
 • 15:08Kahraman ve Davutoğlu, Cuma Namazını Hacı Bayram Veli Camisi'nde Kıldı (1)Kahraman ve Davutoğlu, Cuma Namazını Hacı Bayram Veli Camisi'nde Kıldı (1)GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Bakanların Hacı Bayram Veli Camisi'ne gelmesi, - Başbakan Ahmet Davutoğlu ve TBMM Başkanı İsmail Kahraman'ın gelişi, Kahraman ve Davutoğlu, cuma namazını Hacı Bayram Veli Camisi'nde kıldı- TBMM Başkanı Kahraman, Başbakan Davutoğlu ile Bakanlar Kurulu'nun bazı üyeleri, cuma namazını Hacı Bayram Veli Camisi'nde kıldı TBMM Başkanı İsmail Kahraman ile Başbakan Ahmet Davutoğlu, cuma namazını Hacı Bayram Veli Camisi'nde kıldı.
 • 15:05Yarım Kalan İnşaat İçin Ödenek ÇıktıYarım Kalan İnşaat İçin Ödenek ÇıktıAlaşehir’de daha önce temeli atılan ancak tamamlanamayan Alaşehir Kız Kur’an Kursu ve Kız Yurdu inşaatı 2016 yatırım planına alındı.
 • 15:04Başbakan ve Yeni Bakanlar Cumayı Hacı Bayram'da Kıldı, Türbede Dua EttiBaşbakan Ahmet Davutoğlu başkanlığındaki 64. Hükümet'in yeni bakanları cuma namazını hep birlikte Hacı Bayram Veli Camii’nde kıldı.
 • 15:02Kahraman ve Davutoğlu, Cuma Namazını Hacı Bayram Veli Camisi'nde Kıldı (2)Kahraman ve Davutoğlu, Cuma Namazını Hacı Bayram Veli Camisi'nde Kıldı (2)GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Namazdan çıkan bakanların vatandaşlara selam vermesi, - Başbakan Davutoğlu'nun namazdan çıkması halkla selamlaşması, - Berat Albayrak ve Soylu'nun halkla selamlaşması, Kahraman ve Davutoğlu, cuma namazını Hacı Bayram Veli Camisi'nde kıldı- TBMM Başkanı Kahraman, Başbakan Davutoğlu ile Bakanlar Kurulu'nun bazı üyeleri, cuma namazını Hacı Bayram Veli Camisi'nde kıldı TBMM Başkanı İsmail Kahraman ile Başbakan Ahmet Davutoğlu, cuma namazını Hacı Bayram Veli Camisi'nde kıldı.
 • 14:23Görmez: Görmez: "Kıbrıs'ta Ezanla İlgili Mahkeme Bizi Üzdü"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Diyanet İşleri Başkanı Görmez'in kabulü, - Görmez'in açıklamaları, KKTC'de mahkemenin sabah ezanı kararı- Diyanet İşleri Başkanı Görmez: - "Kıbrıs'ta ezanla ilgili mahkeme bizi üzdü.
 • 14:18Kahraman ve Davutoğlu, Cuma Namazını Hacı Bayram Veli Camisi'nde KıldıTBMM Başkanı İsmail Kahraman ile Başbakan Ahmet Davutoğlu, cuma namazını Hacı Bayram Veli Camisi'nde kıldı.
 • 14:114-6 Yaş Kur'an Kursları Kilis'te de Yoğun İlgiyle Karşılandı4-6 Yaş Kur'an Kursları Kilis'te de Yoğun İlgiyle KarşılandıDiyanet İşleri Başkanlığı ile Kilis İl Müftülüğü koordinesinde yürütülen 4-6 Kuran Kursları Projesi kapsamında açılan sınıflarda, 4-6 yaş grubundaki çocuklara seviyelerine uygun temel dini bilgiler öğretiliyor.
 • 13:31Öğrenciler, "Yetim Kardeşlerine" Sahip Çıkıyorİnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Vakfı'nın (İHH) "İyilikte yarışan sınıflar" sloganıyla yürüttüğü "Yetim Kardeş Projesi"ne destek olan öğrenciler, harçlıklarıyla tanımadıkları mazlum ülkelerin çocuklarına destek veriyor.
 • 13:20KKTC'de Mahkemenin Sabah Ezanı KararıDiyanet İşleri Başkanı Görmez, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde (KKTC) mahkemenin sabah ezanı kararına ilişkin,"Kıbrıs'ta ezanla ilgili mahkeme bizi üzdü.
 • 12:41Diyanet İşleri Başkanı Görmez Karadağ'a GidiyorDiyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez, Karadağ İslam Meşihatı Başkanlığına seçilen Rıfat Feyziç'in menşure törenine katılmak üzere yarın, Karadağ'ın başkenti Podgoritsa'ya gidiyor.
 • 09:28Cihan Haber Ajansı Gündemi- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bayburt’ta toplu açılış törenine katılıp vatandaşlara hitap edecek.
 • 09:02Gündem/ 27 Kasım 2015Kurucusu: Mustafa Kemal Atatürk/ 6 Nisan 1920 1- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Belediyeyi ziyaret edecek, toplu açılış töreninde halka seslenecek, Valilik ziyaretinin ardından Bayburt Üniversitesi Akademik Yıl Açılış Töreni'ne katılacak.
 • 00:02Gündem Özeti/ 27 Kasım 2015Kurucusu: Mustafa Kemal Atatürk/ 6 Nisan 1920 1- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Belediyeyi ziyaret edecek, toplu açılış töreninde halka hitap edecek, Valilik ziyaretinin ardından Bayburt Üniversitesi Akademik Yıl Açılış Töreni'ne katılacak.
 • 17:09Bilecik'te "Aile İçi Şiddet" Semineri DüzenlendiBilecik İl Müftülüğü ile Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü işbirliğinde "Aile içi şiddetin önlenmesi" konulu seminer düzenlendi.
 • 16:43Alevilerden Hükümete Program TepkisiHacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun TBMM Genel Kurulu'nda açıkladığı 64. Hükümet programına ilişkin bir açıklama yayınladı.