09:0200
SON DAKİKA DİYANET İŞLERİ BAŞKANLIĞI HABERLERİ

Son Dakika Diyanet İşleri Başkanlığı Haberleri

   

  Diyanet İşleri Başkanı Görmez, 'Evlad-ı Fatihana' Kız Verdi

  Diyanet İşleri Başkanı Görmez, "Evlad-ı Fatihana" Kız Verdi

  Diyanet İşleri Başkanı Görmez, "evlad-ı fatihana" kız verdi- Görmez'in, 26 Ekim'de Ankara'da evlenen kızı Müberra Görmez ile damat Nedim Emin için, damadın memleketi Makedonya'da düğün yapıldı- Dünya evine giren genç çift için Türkçe, Arnavutça ve Boşnakça dua edildi- Görmez: "Çok değer verdiğim, çok sevdiğim yavrumu, Müberra'mı, evlad-ı fatihan diyebileceğimiz Nedim evladımızla evlendirmiş olmaktan, onlarla birlikte bir aile olmaktan büyük bir bahtiyarlık duyduğumu ifade etmek istiyorum"- (Dün 22:28)

   

  Diyanet İşleri Başkanı Görmez, 'Evlad-ı Fatihana' Kız Verdi

  Diyanet İşleri Başkanı Görmez, "Evlad-ı Fatihana" Kız Verdi

  Görmez'in, 26 Ekim'de Ankara'da evlenen kızı Müberra Görmez ile damat Nedim Emin için, damadın memleketi Makedonya'da düğün yapıldı Dünya evine giren genç çift için Türkçe, Arnavutça ve Boşnakça dua edildi Görmez: "Çok değer verdiğim, çok sevdiğim yavrumu, Müberra'mı, evlad ı fatihan diyebileceğimiz Nedim evladımızla evlendirmiş olmaktan, onlarla birlikte bir aile olmaktan büyük bir bahtiyarlık duyduğumu ifade etmek istiyorum" "Biz zaten tarih boyunca hep beraber olduk. Bundan sonra daha (Dün 22:05)

   

  Bakan İslam - Erken Yaşta Evlilikler

  Bakan İslam - Erken Yaşta Evlilikler

  Bakan İslam, AA Editör Masası'nda-Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı İslam: -"Panik butonu ile ilgili etki analizi çalışması yapıyoruz ve çok iyi işlemediği sonucunu aldık. (Dün 16:15)

   

  Teknoloji, Çocuklarınıza Dadılık Yapmasın'

  Teknoloji, Çocuklarınıza Dadılık Yapmasın"

  Türkiye Yeşilay Cemiyeti Genel Müdürü Yılmaz: "Teknolojinin çocuklara dadılık yapmamasına çalışmamız lazım. Çünkü teknolojiye emanet ettiğimiz çocukları gerçek hayatta hiç muhatap olmasını istemediğimiz kişilere teslim etmiş oluyoruz" "Sabah uyanınca yüzünü yıkamadan ilk yapılan iş mesajları ve Facebook. (Dün 11:21)

   

  Tufan: 'Rotasyona Bu Haliyle Hayır Diyoruz'

  Tufan: "Rotasyona Bu Haliyle Hayır Diyoruz"

  Diyanet ve Vakıf Çalışanları (DİVA-SEN) Aydın İl Temsilcisi Necmettin Tufan, Diyanet teşkilatını meşgul eden cami görevlilerine rotasyon uygulamasını bu haliyle kabul etmediklerini belirtti. (Dün 10:21)

   

  Türkiye Bağımlılıkla Mücadele Eğitim Programı

  Türkiye Bağımlılıkla Mücadele Eğitim Programı

  Türkiye Bağımlılıkla Mücadele Eğitim Programı- Gençlik ve Spor Bakanlığı Eğitim Kültür ve Araştırma Genel Müdürü Sönmez: - "Bağımlılığa müptela olmuşsa biz onun tedavi yönteminin bilimsel olmakla birlikte yürek işi olduğuna, bunun Gençlik ve Spor Bakanlığının bir vasıtası olan sporla rehabilite edilebileceğine inananlardanız"- Türkiye Yeşilay Cemiyeti Yönetim Kurulu Üyesi Doç. Dr. Adıgüzel: - "Uyuşturucu kullananların yüzde 99'u sigara da kullanıyor ve sigaradan uyuşturucu maddeye (29 Ekim 2014 Çarşamba )

   

  Vatikan Büyükelçiliği'nde Cumhuriyet Bayramı Resepsiyonu

  Vatikan Büyükelçiliği'nde Cumhuriyet Bayramı Resepsiyonu

  29 Ekim Cumhuriyet Bayramı- Türkiye'nin Vatikan Büyükelçiliği'nde düzenlenen resepsiyonda Cumhuriyet Bayramı kutlandı- Sağlık Bakanı Müezzinoğlu'nun da katıldığı resepsiyonda davetlilere Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kutlama mesajı okunduROMA (AA) - Türkiye'nin Vatikan Büyükelçiliği'nde Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla resepsiyon düzenlendi. (29 Ekim 2014 Çarşamba )

   

  29 Ekim Cumhuriyet Bayramı

  Türkiye’nin Vatikan Büyükelçiliği’nde düzenlenen resepsiyonda Cumhuriyet Bayramı kutlandı Sağlık Bakanı Müezzinoğlu'nun da katıldığı resepsiyonda davetlilere Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kutlama mesajı okundu. (29 Ekim 2014 Çarşamba )

   

  AK Parti'den Camide Resmi Nikah Teklifi

  AK Parti'den Camide Resmi Nikah Teklifi

  AK Parti Kadın Kolları İzmir İl Başkanı Özen Kızılırmak, camilerin aktif olarak kullanılmadığı gerekçesiyle resmi ve dini nikahın camide kıyılması ve yeni doğan bebeklerin kulağına ezanla isimlerinin okunmasının camide yapılması için Diyanet İşleri Başkanlığı'na sunmak üzere proje hazırladıklarını söyledi. (28 Ekim 2014 Salı )

   

 

Manşet Haberleri

 • Maden Ocağında Çağdışı Yöntem

  Maden Ocağında Çağdışı Yöntem Zonguldak'taki bir ocak, hala taş devrinden çıkamadığımızı gözler önüne serdi. Kömürler 200 yıl öncesinden kalan bir yöntemle yani katırlarla taşındığı tespit edildi.

 • Sabri, Kasımpaşa Maçı Kadrosunda

  Sabri, Kasımpaşa Maçı Kadrosunda Sezon başında kadro dışı bırakılan Sabri Sarıoğlu'nun Kasımpaşa maçı kadrosuna alındı. Prandelli'nin forma vermesi halinde Sabri, 4 ay sonra ilk resmi maçına çıkacak.

 • Ertuğrul Günay Siyaseti Bırakıyor

  Ertuğrul Günay Siyaseti Bırakıyor Eski Kültür ve Turizm Bakanı, Bağımsız İzmir Milletvekili Ertuğrul Günay, 2015 genel seçimlerinde aday olmayacağını belirtti

[Hata Bildir]
31.10.2014 09:02:30. #1.11#