SON DAKİKA DİYANET İŞLERİ BAŞKANLIĞI HABERLERİ

Son Dakika Diyanet İşleri Başkanlığı Haberleri

15:04
Estonya'da Külliye Yapılması İçin Yardım Kampanyası Devam Ediyor Diyanet İşleri Başkanlığının yürüttüğü ‘Kardeş Müftülük Projesi’ kapsamında Estonya Müslümanları Müftülü ile kardeş olan Çubuk İlçe Müftülüğü, Estonya Müslümanları Müftüsü İldar Muhammedşin’in talebi üzerine Estonya’da cami, Kuran kursu, konferans salonu, ofis, kütüphane gibi sosyal donatı alanlarından oluşan büyük bir külliye yaptırmak için girişimler devam ediyor.
22:53
Davutoğlu: 'Avrupa'nın Geleceği Biz Olmadan Yazılamayacak' Başbakan Ahmet Davutoğlu, "Avrupa bizim asli coğrafyamızdır ve Türkler Avrupa’nın asli unsurlarıdır.
Davutoğlu: 'Avrupa'nın Geleceği Biz Olmadan Yazılamayacak'
21:49
Başbakan Davutoğlu'nun 'Yeni Türkiye Yolu'ndaki Konuşması Başbakan Ahmet Davutoğlu, 'Yeni Türkiye Yolu'nda konuşmasıyla hükümetin bu zamana kadar yaptıklarını ve bundan sonraki hedeflerini anlattı.
16:57
Diyanet-Sen Genel Başkanı Bayraktutar Diyanet-Sen Genel Başkanı Bayraktutar: - "Herhangi bir siyasi partiden yana değiliz. Ümmeti Muhammed'in ve bu ülkenin istikrarı için bu ülkeye hizmet edeceklerin yanında tarafız" Diyanet-Sen Genel Başkanı Mehmet Bayraktutar, "Herhangi bir siyasi partiden yana değiliz. Ümmeti Muhammed'in ve bu ülkenin istikrarı için bu ülkeye hizmet edeceklerin yanında tarafız" dedi.
Diyanet-Sen Genel Başkanı Bayraktutar
13:56
Diyanet-Sen Genel Başkanı Bayraktutar Açıklaması "Herhangi bir siyasi partiden yana değiliz. Ümmeti Muhammed'in ve bu ülkenin istikrarı için bu ülkeye hizmet edeceklerin yanında tarafız"
13:19
Cemevleri Haczin Eşiğinde Cemevlerinin elektrik ve su faturalarını ödememek için başlattıkları sivil itaatsizlik kararı kurumları haczin eşiğine getirdi.
Cemevleri Haczin Eşiğinde
12:47
Özel) Cemevleri Haczin Eşiğinde Cemevlerinin elektrik ve su faturalarını ödememek için başlattıkları sivil itaatsizlik kararı kurumları haczin eşiğine getirdi.
Özel) Cemevleri Haczin Eşiğinde
11:38
Şevket Eygi ile Bab-I Ali Hatıraları Başakşehirli’lere Bab-ı Ali hatıralarını anlatan gazeteci Şevket Eygi, “Benim gazeteciliğim Atlas Okyanusunu sandalla geçmeye benzemektedir” dedi.
06:50
Yalova'da Organ Bağışı Yalova'da beyin ölümü gerçekleşen 80 yaşındaki kadından alınan karaciğer ve böbrekler Bursa'daki hastalara nakledilecek.
Yalova'da Organ Bağışı
05:16
Yalova'da Organ Bağışı Yalova'da beyin ölümü gerçekleşen hastadan alınan karaciğer ve böbrekler Bursa'daki hastalara nakledilecek.
00:55
Diyanet İşleri Başkanı: Alo Fetva Hattını Kapatabiliriz Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, gazetecilerin "Alo Fetva" hattına soru sorarak kurumu küçük düşürdüğünü belirterek, "Böyle devam ederse kapatırız" dedi.
Diyanet İşleri Başkanı: Alo Fetva Hattını Kapatabiliriz
16:44
Pakistan'da Camiye Bombalı Saldırı Diyanet İşleri Başkanı Görmez: "Bir Müslüman olarak bu tür eylemleri hiçbir şekilde tasvip etmediğimizi tüm dünyaya bildirmek istiyoruz.
14:51
Dib Yardımcısı Prof. Dr. Yılmaz'dan Müftlük Binası İnşaatında İnceleme Müftü ve din adamlarına yönelik eğitimler için Manavgat’a gelen Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Hasan Kamil Yılmaz, inşaatına başlanan Manavgat Müftülüğü Hizmet Binası ve Kuran Kursu inşaatında incelemelerde bulundu.
Dib Yardımcısı Prof. Dr. Yılmaz'dan Müftlük Binası İnşaatında İnceleme
14:10
Kamu Müdürleri Organlarını Bağışladı Muğla'nın Fethiye ilçesinde Kaymakam Ekrem Çalık'ın öncülüğündeki bazı kamu kurum ve kuruluş amirleri organlarını bağışladı.
Kamu Müdürleri Organlarını Bağışladı
14:01
CHP'li Belediyeler, Cemevlerini İbadethane Kabul Edecek Cumhuriyet Halk Partisi'nin 230 belediyesinde, meclislerde alınacak kararlarla cemevleri ibadethane olarak kabul edilecek ve tüm masrafları belediye tarafından karşılanacak.
13:06
CHP'li Belediyeler Cemevlerinin İbadethane Olması İçin Karar Alacak CHP Genel Başkan Yardımcısı, Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, CHP’li belediyelerin Şubat ayında yapılacak ilk meclis toplantılarında cemevlerinin ibadethane olarak kabul edilmesi için gerekli çalışmaları başlatacaklarını söyledi.
CHP'li Belediyeler Cemevlerinin İbadethane Olması İçin Karar Alacak
13:02
Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var" Kampanyası İHH ve Milli Eğitim Bakanlığı işbirliğiyle geçen yıl Türkiye'nin tüm okullarında uygulanmaya başlanan kampanyaya katılım, bu yıl yaklaşık iki kat arttı.
11:48
OPET, Marmara Forum'da Trafik Eğitimi Verdi OPET, Trafik Dedektifleri Projesi kapsamında Marmara Forumda çocuk ve gençlere trafik kuralları eğitimi verdi.
09:49
Diyanet: Daha Fazla Bal Almak İçin Arı Öldürmek Caizdir Diyanet İşleri Başkanlığı Din İşleri Yüksek Kurulu, arıların istenmeyen ölçüde oğul vermemesi, verilen oğulların zayıf olmaması, fazla bal almak ve anaç arıların birbirlerine zarar vermemesi için anaç arı yavrularının öldürülmesinde bir sakınca olmadığını açıkladı.
Diyanet: Daha Fazla Bal Almak İçin Arı Öldürmek Caizdir
02:04
Almanya'da Camiye Saldıran Neonazi'nin Görüntüsü Dağıtıldı Alman polisi, Süleymaniye Camisi'ne ırkçı saldırı düzenleyen saldırganların güvenlik kamerası görüntüleri ile fotoğraflarını basına dağıttı.
Almanya'da Camiye Saldıran Neonazi'nin Görüntüsü Dağıtıldı
21:52
Camilere Yönelik Saldırılar Arttı Almanya'da, Diyanet İşleri Türk İslam Birliğinde düzenlenen basın toplantısında DİTİB Genel Başkanı Prof. Dr. Nevzat Yaşar Aşıkoğlu gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.
16:40
Tdv Mütevelli Heyeti İkinci Başkanı Bilgin Açıklaması "Yurt dışında 10 ülkede 16 eğitim kurumumuzda 2 bin 954 öğrenci eğitim görmektedir.
16:40
Kur'an Kursu Salonunda AK Parti Kongresi Yapıldığı İddiası Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Yılmaz: "İddia edildiği gibi bizim Kur'an kursumuzun binası, bir parti kongresine tahsis edilmiş değildir"
14:57
Görmez: "Organ Bağışı Candan Cana Yapılacak En Büyük Sadakadır" "Din Adamları Bilgilendirme Toplantısı"-Diyanet İşleri Başkanı Görmez: -"Organ bağışı candan cana yapılacak en büyük sadakadır.
Görmez: 'Organ Bağışı Candan Cana Yapılacak En Büyük Sadakadır'
14:32
'Din Adamları Bilgilendirme Toplantısı" Sağlık Bakanı Müezzinoğlu: ''Esas sorun organ bağışı ve bağış sürecindeki algılardaki eksikliğimiz. Doğru algımız olsa bile duyarlılığımızdaki eksiklikler ve zafiyetler'' ''Bunu topluma anlatabilmek, bu duyarlılığı toplumla paylaşabilmek için özellikle din adamları ve Diyanet camiamızın dinamikleri başarımıza.
13:18
Din Adamları Bilgilendirme Toplantısı - Müezzinoğlu ve Görmez Sağlık bakanı Mehmet Müezzinoğlu ile Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, " Organ Bağışında Uyum İçin Teknik Yardım Projesi " kapsamında düzenlenen " Din Adamları Bilgilendirme Toplantısı"na katıldı.
Din Adamları Bilgilendirme Toplantısı - Müezzinoğlu ve Görmez
11:15
Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Yılmaz: Kuran Kursları Rehabilite Ediyor Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Hasan Kamil Yılmaz, "İnsanlar kalabalık arasında yalnız. İnternete dolaşıyor, sanal dünyada yapayalnız sosyal medyada chat yapıyor, mail atıyor.
Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Yılmaz: Kuran Kursları Rehabilite Ediyor
08:08
Şike Davası Türk Futbolunun Gerilemesinde Etkili Olmuştur Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Şike Davası'na yönelik, "Türk futboluna zarar vermedi dersek yanılırız." dedi.
Şike Davası Türk Futbolunun Gerilemesinde Etkili Olmuştur
22:11
Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Yılmaz Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Yılmaz: "Sekülerleşen, insanların yalnızlaştığı dünyada Kur'an kurslarına ihtiyaç var" Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Hasan Kamil Yılmaz, "Sekülerleşen, insanların yalnızlaştığı dünyada Kur'an kurslarına ihtiyaç var" dedi.
Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Yılmaz
21:30
Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Yılmaz Açıklaması "Sekülerleşen, insanların yalnızlaştığı dünyada Kur'an kurslarına ihtiyaç var"
19:33
TBMM Kadına Yönelik Şiddetin Sebeplerini Araştırma Komisyonu Diyanet İşleri Başkanlığı Aile ve Dini Rehberlik Dairesi Başkanı Akbulut: "Camilerde kadına yönelik şiddetin önlenmesi konusunda erkeklere yönelik bir zihniyet dönüşümü oluşturmaya çalışıyoruz.
13:54
İhsan Özkes : Görmez, Gör Bunları İhsan Özkes : Görmez, gör bunları CHP İstanbul Milletvekili İhsan Özkes, Muş'un Hasköy İlçesi'ndeki bir Kuran Kursu'da Ak Parti İlçe Kongresi'nin yapıldığını belirtti.
İhsan Özkes : Görmez, Gör Bunları
13:39
İhsan Özkes: Görmez, Gör Bunları CHP İstanbul Milletvekili İhsan Özkes, Muş'un Hasköy ilçesindeki bir Kuran Kursu'da Ak Parti İlçe Kongresinin yapıldığını söyledi.
21:48
Gazeteci-Yazar Uğur Mumcu, Beylikdüzü'nde Anıldı Gazeteci-Yazar Uğur Mumcu, ölümünün 22. yıl dönümü dolayısıyla Beylikdüzü'nde düzenlenen programla anıldı.
Gazeteci-Yazar Uğur Mumcu, Beylikdüzü'nde Anıldı
17:22
Kılıçdaroğlu: "Size Hain Diyenlerle Yanyana Duracak Mısınız?" CHP TBMM Grup Toplantısı-Genel Başkan Kılıçdaroğlu: (1)-"TBMM çatısı altında yolsuzlukları bütün delilleri ile ortaya konmuş dosya, AKP Grubu tarafından kapatıldı.
Kılıçdaroğlu: 'Size Hain Diyenlerle Yanyana Duracak Mısınız?'
17:22
El Hayat: Erdoğan'ın Partisine Halkın Desteği Düşüyor Arap dünyasının önde gelen gazetelerinden El Hayat, genel seçimler öncesi AK Parti'nin önemli ölçüde halk desteğini kaybettiğini yazdı.
El Hayat: Erdoğan'ın Partisine Halkın Desteği Düşüyor
17:05
CHP TBMM Grup Toplantısı Genel Başkan Kılıçdaroğlu: (1) "TBMM çatısı altında yolsuzlukları bütün delilleri ile ortaya konmuş dosya, AKP Grubu tarafından kapatıldı.
16:51
Mehmet Görmez : Müslüman Toplumlardaki İç Çekişmeler Giderek Şiddet ve Çatışma Eğilimini... Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, "Başta Filistin ve Suriye sorunu olmak üzere Müslüman toplumlardaki iç çekişmeler giderek şiddet ve çatışma eğilimini artırmaktadır.
Mehmet Görmez : Müslüman Toplumlardaki İç Çekişmeler Giderek Şiddet ve Çatışma Eğilimini...
15:52
TBMM AK Parti Grup Toplantısı Genel Başkan ve Başbakan Davutoğlu: (4) "Avrupa'daki her liderin, her siyasi kesimin bilmesini istediğim bir gerçek var; Türkiye, Avrupa tarihinin bir parçasıdır.
TBMM AK Parti Grup Toplantısı
15:52
Bozüyüklü Umrecilere Seminer Verildi Bilecik’in Bozüyük ilçesinde Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından 2015 yılı Şubat ayında umreye gidecek 65 vatandaşa bilgilendirme semineri verildi.
Bozüyüklü Umrecilere Seminer Verildi
15:21
Kılıçdaroğlu: "Adalet Konusunda Kaygımız Var" CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Başbakan Davutoğlu’nun Başbakanlık koltuğuna oturtulan 23 Nisan çocuğu olduğunu söyledi.
Kılıçdaroğlu: 'Adalet Konusunda Kaygımız Var'
14:16
Davutoğlu: AB Kulislerinde Türk Ekonomisinin Ne Kadar Güçlü Olduğu Konuşuluyor Başbakan Ahmet Davutoğlu, Brüksel’deki Avrupa Birliği kulislerinde Türkiye’nin ekonomisinin ne kadar güçlü olduğunun konuşulduğunu ve “Avrupa’ya girerse nasıl hazmedemeyeceğimizi bilemiyoruz.
Davutoğlu: AB Kulislerinde Türk Ekonomisinin Ne Kadar Güçlü Olduğu Konuşuluyor
13:57
Barış ve İtidal Daimi Temas Grubu" Ankara Buluşması "Barış ve İtidal Daimi Temas Grubu" Ankara Buluşması-Diyanet İşleri Başkanı Görmez: (1)-"Gerek İslam bilginlerine, dini müesselerin başındaki insanlara, alimlere ve gerekse devlet adamlarına, ülkelerin yöneticilerine bir iyi niyet mektubunu, İslam bilginlerinin iyi niyet mektubunu sunmak kararı aldık" -İyi niyet mektubundan: - "Bugün bir endüstriye dönüşen İslamofobi, İslam dünyasındaki çatışmaları ve yaşanan manzaraları gösterip Müslümanlar aleyhine acımasız bir propaganda yaparak İslam ile
13:44
Barış ve İtidal Daimi Temas Grubu" Ankara Buluşması Diyanet İşleri Başkanı Görmez: (2) "Gençlere seslenmek isteriz ki bizler size Peygamber'in bize miras bıraktığı örnek bir hayatı bırakamadık.
13:37
Barış ve İtidal Daimi Temas Grubu Ankara Buluşması Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, “Bugün İslam dünyasında yaşan acı tabloları İslam ile özdeşleştirenler sadece İslamofobiyi körüklemek isteyen mihraklar değil, kendi çocuklarımızdır” dedi.
13:26
AK Parti Grup Toplantısı Başbakan Ahmet Davutoğlu, "Cumhurbaşkanımızla tam bir uyum içerisindeyiz ve Cumhurbaşkanımızla aramızdaki bu uyumun bozulmasına hiçbir şekilde izin vermeyiz" dedi.
AK Parti Grup Toplantısı
13:14
Görmez'den Gençlere: Sizler Örnekliği Biz de Değil, İslam Peygamber'inde Arayın Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, “Bugün İslam dünyasında yaşananlar her çatışma, gençler üzerinde derin izler bırakmakta, Allah korusun, Müslümanların yaptıklarını İslam ile eşleştirerek dine karşı bir mesafeye neden olmaktadır.
13:10
'1. Ulusal Palyatif Bakım Sempozyumu" Palyatif Bakım Hizmetleri Derneği ile Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dernekleri Federasyonunca ''1. Ulusal Palyatif Bakım Sempozyumu'' düzenlendi.
12:19
Barış ve İtidal Daimi Temas Grubu" Ankara Buluşması Diyanet İşleri Başkanı Görmez: (1) "Gerek İslam bilginlerine, dini müesselerin başındaki insanlara, alimlere ve gerekse devlet adamlarına, ülkelerin yöneticilerine bir iyi niyet mektubunu, İslam bilginlerinin iyi niyet mektubunu sunmak kararı aldık" İyi niyet mektubundan: "Bugün bir endüstriye dönüşen.
12:11
Mehmet Görmez: 'İslamofobiyi Körüklemek İsteyen Mihraklar Değil, Kendi Çocuklarımızdır' Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, "Dünya İslam Bilginleri Barış Ve İtidal Daimi Toplantısı''nda konuştu.
SonDakika.com - Son Dakika Haber - En Son Haberler
24 saat kesintisiz haber yayını
Hakkımızda | Reklam | İletişim
SonDakika.com Haber Portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. 02.02.2015 00:44:50. #1.12#
ŞUAN BURADASINIZ: SON DAKİKA DİYANET İŞLERİ BAŞKANLIĞI HABERLERİ
[Hata Bildir]