15:4800
SON DAKİKA DİYARBAKIR 5. AĞIR CEZA MAHKEMESİ HABERLERİ

Son Dakika Diyarbakır 5. Ağır Ceza Mahkemesi Haberleri

  Siirt Belediye Başkanı Sadak'a 2 Yıl Hapis Cezası

  Siirt Belediye Başkanı Selim Sadak'a "örgüt propagandası yaptığı" gerekçesiyle 2 yıl hapis cezası verildiği bildirildi. (17 Nisan 2012 Salı )

   

  Selim Sadak'a 2 Yıl Hapis Cezası

  Selim Sadak'a 2 Yıl Hapis Cezası

  Siirt Belediye Başkanı Selim Sadak'a, 2010 yılında yaptığı konuşma ile ilgili 2 yıl hapis cezası verildi. (17 Nisan 2012 Salı )

   

  Kck Ana Davası, 16 Nisan Tarihine Ertelendi

  Kck Ana Davası, 16 Nisan Tarihine Ertelendi

  Diyarbakır'da 99'u tutuklu 152 sanığın yargılandığı terör örgütü PKK'nın şehir yapılanması olarak bilinen "KCK" ana davasının 44.duruşması 16 Nisan 2012 tarihine ertelendi. (13 Nisan 2012 Cuma )

   

  Leyla Zana'nın Yargılanması

  Çeşitli tarihlerde yaptığı 9 ayrı konuşma nedeniyle hakkında dava açılan Diyarbakır bağımsız Milletvekili Leyla Zana'nın yargılanmasına devam edildi. (12 Nisan 2012 Perşembe )

   

  Nusaybin Belediye Başkan Yardımcısı Tutuklandı

  Mardin'in Nusaybin İlçe Belediye Başkan Yardımcısı Saliha Cabadak, 'örgüte silah sağlamak' suçlamasıyla tutuklandı.16 Şubat günü evinde yapılan aramada 3 adet saatli bomba bulunan Nusaybin Belediye Başkan Yardımcısı Saliha Cabadak ve ağabeyi... (21 Mart 2012 Çarşamba )

   

  Diyarbakır'da Nevruz Afişleri Toplatıldı

  Diyarbakır'da BDP İl Başkanlığı tarafından asılan afişler ile dağıtılan ilanlar mahkeme kararıyla toplatıldı. (13 Mart 2012 Salı )

   

  "Çeyiz Sandığında Töre" Yeniden Yargıtay'da

  Diyarbakır'ın Çınar ilçesinde "berdel" usulüyle evlendirilen, "erkek çocuk doğuramadığı" gerekçesiyle gördüğü baskıya dayanamayan ve imam nikahlı eşi ile akrabaları tarafından "çeyiz sandığında töre"ye kurban edilen Gülistan Gümüş davası yeniden... (07 Mart 2012 Çarşamba )

   

  Aydın'daki KCK Operasyonu

  Aydın Valiliği, emniyet teşkilatının, ilde huzur ve güven ortamının devamına yönelik çalışmalarının etkin ve kararlı bir şekilde devam ettiğini bildirdi. (06 Mart 2012 Salı )

   

  BDP Bir Milletvekili Daha Kaybediyor

  BDP Bir Milletvekili Daha Kaybediyor

  Cezaevinden milletvekilliğine seçilen BDP'li Kemal Aktaş'ın 2 yıl 1 aylık cezası, Yargıtay'da onandı. (29 Şubat 2012 Çarşamba )

   

  7 Ay Önce İşlenen Cinayet Aydınlatıldı

  Diyarbakır'ın Sur ilçesi İskenderpaşa Mahallesi'nde sokak ortasında bıçaklanarak öldürülen Yılmaz Pasin'in (35) katil zanlısı komşusu çıktı.7 ay önce işlenen cinayetin zanlısı, polisin titiz çalışmasının ardından yakalandı. (23 Şubat 2012 Perşembe )

   

  Leyla Zana'nın Yargılanması

  Diyarbakır 5.Ağır Ceza Mahkemesi, Diyarbakır Bağımsız Milletvekili Leyla Zana'nın ifadesinin alınması için duruşmada hazır edilmesi hususunda avukatlarına "son kez" süre verilmesini kararlaştırdı. (02 Şubat 2012 Perşembe )

   

  Diyarbakır'da 9 Yıl Boyunca Cinayetten Aranan Şahıs Yakalandı

  Diyarbakır'da 9 Yıl Boyunca Cinayetten Aranan Şahıs Yakalandı

  Diyarbakır'da 2003 yılında Bedri ve Eyüp Üçdağ isimli iki kişiyi silahla öldüren bir kişi 9 yıl sonra polis tarafından yakalandı. (17 Ocak 2012 Salı )

   

  KCK Ana Davası 34. Duruşması Başladı

  KCK Ana Davası 34. Duruşması Başladı

  Diyarbakır'da 104'ü tutuklu 152 sanığın yargılandığı, KCK ana davası 34.duruşması başladı. (11 Ocak 2012 Çarşamba )

   

 

  Kck Davası Nakledilmeyecek

  Diyarbakır 6.Ağır Ceza Mahkemesi, terör örgütü PKK'yı da bünyesinde barındıran KCK davasının başka ile nakldilmesi talebini reddetti. (06 Aralık 2011 Salı )

   

  Yazıcıoğlu'nun Hayatını Kaybettiği Helikopter Kazası

  Eski BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu ile 5 kişinin öldüğü helikopter kazasıyla ilgili yürütülen soruşturma kapsamında tutuklanan 4'ü muvazzaf 7 kişinin avukatları aracılığıyla tutuklama kararına yaptıkları itirazlar reddedildi. (25 Kasım 2011 Cuma )

   

  Yargıtay Askeri Araca Saldırıya Müebbeti Onadı

  Diyarbakır'da 3 Ocak 2008'de askeri personeli taşıyan servis aracının geçişi sırasında düzenlenen ve aralarında AK Parti Diyarbakır Milletvekili Oya Eronat'ın oğlu Eren Şahin'in de bulunduğu 6'sı öğrenci 7 kişinin ölümü, 68 kişinin de yaralanmasına neden olan saldırıyı gerçekleştirdiği gerekçesiyle 9 kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırılan sanık Erdal Polat hakkındaki karar onandı. (11 Kasım 2011 Cuma )

   

  Hemşire Adayı, PKK Üyeliği İddiasıyla Gözaltına Alındı

  Hemşire Adayı, PKK Üyeliği İddiasıyla Gözaltına Alındı

  İzmir'de düzenlenen operasyonda, terör örgütü PKK üyesi olduğu iddiasıyla hakkında yakalama kararı bulunan ve üniversitede hemşirelik bölümü 1.sınıfta okuduğu belirlenen Süleyman K.(21), yakalanarak gözaltına alındı. (27 Ekim 2011 Perşembe )

   

  Kck Davasında Baro ve Avukatlar Hakkında Suç Duyurusu

  Diyarbakır 6. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davanın 25. duruşmasına sanıklar katılmazken, avukatlar Mehmet Emin Aktar ve Selçuk Kozağaçlı hazır bulundu. (03 Ağustos 2011 Çarşamba )

   

  Yozgat Samsun Cumhuriyet Başsavcılığı'na Atanan Ali Yeldan Görevine Başladı

  Hakim ve Savcılar Yüksek Kurulu'nca, Yozgat Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan, Samsun Cumhuriyet Başsavcılığı'na atanan Ali Yeldan görevine başladı. (18 Temmuz 2011 Pazartesi )

   

  CHP'li Dibek'ten Başbakan Erdoğan'a "Hizbullah" Sorusu

  CHP Kırklareli Milletvekili Dibek, Başbakan Erdoğan'a, "Müebbet hapis cezasına çarptırılan ve Yargıtay kararı kesinleşmediği için serbest bırakılan şahısları devlet neden takip etmemiştir? diye sordu (18 Temmuz 2011 Pazartesi )

   

  KCK'dan Tutuklu 2 Vekilin Tahliyesine Ret

  KCK'nın Diyarbakır'da devam eden davasında tutuklu yargılanan ve bağımsız milletvekili seçilen İbrahim Ayhan ve Gülser Yıldırım'ın tahliye talebi reddedildi (26 Haziran 2011 Pazar )

   

  Ayhan ve Gülser Yıldırım'ın Tahliye Talebi Reddedildi

  Diyarbakır'da görülen KCK davalarında tutuklu olarak yargılanırken bağımsız milletvekili seçilen İbrahim Ayhan ve Gülser Yıldırım'ın tahliye talebi reddedildi. (26 Haziran 2011 Pazar )

   

  Bağımsız Milletvekilli Seçilen Kck Sanıkları

  Diyarbakır'da görülen KCK davalarında tutuklu olarak yargılanırken bağımsız milletvekili seçilen İbrahim Ayhan ve Gülser Yıldırım'ın tahliye talebi reddedildi. (26 Haziran 2011 Pazar )

   

  3 KCK Sanığı ile Milletvekilliği Düşürülen Hatip Dicle'nin Tahliye Talebi Reddedildi

  Diyarbakır 6. Ağır Ceza Mahkemesi, 3 KCK sanığı ile milletvekilliği düşürülen Hatip Dicle'nin tahliye taleplerini reddetti. (26 Haziran 2011 Pazar )

   

  KCK Tutuklusu Vekillere de Tahliye Yok

  Milletvekili seçilen KCK davasının 4 tutuklu sanığının tahliye talepleri reddedildi. (25 Haziran 2011 Cumartesi )

   

  4 Vekile Tahliye Yok

  Milletvekili seçilen KCK davasının 4 tutuklu sanığının tahliye talepleri reddedildi (25 Haziran 2011 Cumartesi )

   

  Hatip Dicle Ve 3 Vekile Tahliye Yok

  Mahkeme, Milletvekili seçilen 4 KCK tutuklusunun tahliye taleplerini reddetti. (25 Haziran 2011 Cumartesi )

   

  Dicle'nin Tahliye Talebi Reddedildi

  Milletvekilliği düşürülen KCK sanığı Hatip Dicle'nin tahliye talebi reddedildi. (25 Haziran 2011 Cumartesi )

   

Manşet Haberleri