SON DAKİKA DİYARBAKIR 5. AĞIR CEZA MAHKEMESİ HABERLERİ

Son Dakika Diyarbakır 5. Ağır Ceza Mahkemesi Haberleri

17:13
AB'den Tuğluk Kararına Sert Tepki: Ciddi Endişe Duyuyoruz Avrupa Birliği, Van Bağımsız Milletvekili Aysel Tuğluk'a verilen hapis cezasına sert tepki gösterdi.
19:06
Ümit Fırat: Leyla Zana Hakkındaki Karar, Provokatörlerin Eline Koz Verecek Diyarbakır Bağımsız Milletvekil Leyla Zana hakkında verilen hapis cezasını değerlendiren Kürt Aydın Ümit Fırat, kararın provokatörlerin eline koz vereceğini söyledi.
Ümit Fırat: Leyla Zana Hakkındaki Karar, Provokatörlerin Eline Koz Verecek
13:40
Şırnak'ta Molotofkokteyli Hazırlayan 3 Kişi Suçüstü Yakalandı Şırnak'ta molotofkokteyli hazırlayan 3 kişi suçüstü yakalandı.
14:11
Koyun Kırkma Makasıyla Ağabeyini Öldürdü Diyarbakır'da, tarla anlaşmazlığı sebebiyle ağabeyini koyun kırkma makası ile öldüren şahıs, 5 yıl hapis cezası aldı.
Koyun Kırkma Makasıyla Ağabeyini Öldürdü
10:23
Selim Sadak'a Hapis Şoku Siirt Belediye Başkanı Selim Sadak, 'Örgüt propagandası' yaptığı gerekçesiyle 10 ay hapis cezası aldı.
09:57
Siirt Belediye Başkanı Sadak'ın Bir Cezası Daha Yargıtay'ca Onandı Siirt Belediye Başkanı Selim Sadak'ın, 2009'da Eruh'ta düzenlenen 1.Eruh Çırav Doğa ve Kültür Festivali'nde yaptığı konuşma nedeniyle 'örgüt propagandası' yapmaktan aldığı 10 aylık hapis cezası, Yargıtay 9.Ceza Dairesi'nce onandı.
Siirt Belediye Başkanı Sadak'ın Bir Cezası Daha Yargıtay'ca Onandı
16:59
Sadak'a Verilen Hapis Cezasını Yargıtay Bozdu Siirt Belediye Başkanı Selim Sadak'a 7 yıl önce yaptığı bir konuşma nedeniyle verilen 10 ay hapis cezası Yargıtay tarafından bozuldu.
Sadak'a Verilen Hapis Cezasını Yargıtay Bozdu
16:13
Yargıtay, Siirt Belediye Başkan Sadak'a Hapis Cezası Kararını Bozdu Siirt Belediye Başkanı Selim Sadak'ın yaptığı bir konuşma nedeniyle 10 ay hapis cezasına çarptırılması kararını bozan Yargıtay 9.Ceza Dairesi, kararın "kanuna aykırı" olduğunu belirtti.
Yargıtay, Siirt Belediye Başkan Sadak'a Hapis Cezası Kararını Bozdu
09:47
Hizbullah Üyesi Bir Kişi Tutuklandı Diyarbakır'da 1 Hizbullah terör örgütü mensubu yakalanarak sevk edildiği adli makamlarca tutuklandı.
17:51
Başkan Sadak'a 2 Yıl Hapis Cezası Siirt Belediye Başkanı Selim Sadak'a örgüt propagandası yaptığı gerekçesiyle 2 yıl hapis cezası verildi.
Başkan Sadak'a 2 Yıl Hapis Cezası
14:40
Siirt Belediye Başkanı Sadak'a 2 Yıl Hapis Cezası Siirt Belediye Başkanı Selim Sadak'a "örgüt propagandası yaptığı" gerekçesiyle 2 yıl hapis cezası verildiği bildirildi.
10:56
Selim Sadak'a 2 Yıl Hapis Cezası Siirt Belediye Başkanı Selim Sadak'a, 2010 yılında yaptığı konuşma ile ilgili 2 yıl hapis cezası verildi.
Selim Sadak'a 2 Yıl Hapis Cezası
19:22
Kck Ana Davası, 16 Nisan Tarihine Ertelendi Diyarbakır'da 99'u tutuklu 152 sanığın yargılandığı terör örgütü PKK'nın şehir yapılanması olarak bilinen "KCK" ana davasının 44.duruşması 16 Nisan 2012 tarihine ertelendi.
Kck Ana Davası, 16 Nisan Tarihine Ertelendi
14:40
Leyla Zana'nın Yargılanması Çeşitli tarihlerde yaptığı 9 ayrı konuşma nedeniyle hakkında dava açılan Diyarbakır bağımsız Milletvekili Leyla Zana'nın yargılanmasına devam edildi.
13:02
Nusaybin Belediye Başkan Yardımcısı Tutuklandı Mardin'in Nusaybin İlçe Belediye Başkan Yardımcısı Saliha Cabadak, 'örgüte silah sağlamak' suçlamasıyla tutuklandı.16 Şubat günü evinde yapılan aramada 3 adet saatli bomba bulunan Nusaybin Belediye Başkan Yardımcısı Saliha Cabadak ve ağabeyi...
13:22
Diyarbakır'da Nevruz Afişleri Toplatıldı Diyarbakır'da BDP İl Başkanlığı tarafından asılan afişler ile dağıtılan ilanlar mahkeme kararıyla toplatıldı.
11:37
"Çeyiz Sandığında Töre" Yeniden Yargıtay'da Diyarbakır'ın Çınar ilçesinde "berdel" usulüyle evlendirilen, "erkek çocuk doğuramadığı" gerekçesiyle gördüğü baskıya dayanamayan ve imam nikahlı eşi ile akrabaları tarafından "çeyiz sandığında töre"ye kurban edilen Gülistan Gümüş davası yeniden...
19:40
Aydın'daki KCK Operasyonu Aydın Valiliği, emniyet teşkilatının, ilde huzur ve güven ortamının devamına yönelik çalışmalarının etkin ve kararlı bir şekilde devam ettiğini bildirdi.
09:27
BDP Bir Milletvekili Daha Kaybediyor Cezaevinden milletvekilliğine seçilen BDP'li Kemal Aktaş'ın 2 yıl 1 aylık cezası, Yargıtay'da onandı.
BDP Bir Milletvekili Daha Kaybediyor
15:55
7 Ay Önce İşlenen Cinayet Aydınlatıldı Diyarbakır'ın Sur ilçesi İskenderpaşa Mahallesi'nde sokak ortasında bıçaklanarak öldürülen Yılmaz Pasin'in (35) katil zanlısı komşusu çıktı.7 ay önce işlenen cinayetin zanlısı, polisin titiz çalışmasının ardından yakalandı.
16:20
Leyla Zana'nın Yargılanması Diyarbakır 5.Ağır Ceza Mahkemesi, Diyarbakır Bağımsız Milletvekili Leyla Zana'nın ifadesinin alınması için duruşmada hazır edilmesi hususunda avukatlarına "son kez" süre verilmesini kararlaştırdı.
18:17
Diyarbakır'da 9 Yıl Boyunca Cinayetten Aranan Şahıs Yakalandı Diyarbakır'da 2003 yılında Bedri ve Eyüp Üçdağ isimli iki kişiyi silahla öldüren bir kişi 9 yıl sonra polis tarafından yakalandı.
Diyarbakır'da 9 Yıl Boyunca Cinayetten Aranan Şahıs Yakalandı
11:16
KCK Ana Davası 34. Duruşması Başladı Diyarbakır'da 104'ü tutuklu 152 sanığın yargılandığı, KCK ana davası 34.duruşması başladı.
KCK Ana Davası 34. Duruşması Başladı
13:40
Gaziantep'te Yakalanan Terör Örgütünün Kuryesi Tutuklandı Gaziantep'in Nizip ilçesinde terör örgütüne yardım ve yataklık suçundan mahkemece aranan bir kişi tutuklandı.
15:38
KCK'da 20 Kişi Gözaltına Alındı PKK/KCK terör örgütü operasyonu kapsamında Kurtalan'da 20 kişi gözaltına alındı.
KCK'da 20 Kişi Gözaltına Alındı
12:10
Kck Davası Nakledilmeyecek Diyarbakır 6.Ağır Ceza Mahkemesi, terör örgütü PKK'yı da bünyesinde barındıran KCK davasının başka ile nakldilmesi talebini reddetti.
17:00
Yazıcıoğlu'nun Hayatını Kaybettiği Helikopter Kazası Eski BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu ile 5 kişinin öldüğü helikopter kazasıyla ilgili yürütülen soruşturma kapsamında tutuklanan 4'ü muvazzaf 7 kişinin avukatları aracılığıyla tutuklama kararına yaptıkları itirazlar reddedildi.
14:07
Yargıtay Askeri Araca Saldırıya Müebbeti Onadı Diyarbakır'da 3 Ocak 2008'de askeri personeli taşıyan servis aracının geçişi sırasında düzenlenen ve aralarında AK Parti Diyarbakır Milletvekili Oya Eronat'ın oğlu Eren Şahin'in de bulunduğu 6'sı öğrenci 7 kişinin ölümü, 68 kişinin de yaralanmasına neden olan saldırıyı gerçekleştirdiği gerekçesiyle 9 kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırılan sanık Erdal Polat hakkındaki karar onandı.
14:30
Hemşire Adayı, PKK Üyeliği İddiasıyla Gözaltına Alındı İzmir'de düzenlenen operasyonda, terör örgütü PKK üyesi olduğu iddiasıyla hakkında yakalama kararı bulunan ve üniversitede hemşirelik bölümü 1.sınıfta okuduğu belirlenen Süleyman K.(21), yakalanarak gözaltına alındı.
Hemşire Adayı, PKK Üyeliği İddiasıyla Gözaltına Alındı
14:52
Kck Davasında Baro ve Avukatlar Hakkında Suç Duyurusu Diyarbakır 6. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davanın 25. duruşmasına sanıklar katılmazken, avukatlar Mehmet Emin Aktar ve Selçuk Kozağaçlı hazır bulundu.
14:28
Yozgat Samsun Cumhuriyet Başsavcılığı'na Atanan Ali Yeldan Görevine Başladı Hakim ve Savcılar Yüksek Kurulu'nca, Yozgat Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan, Samsun Cumhuriyet Başsavcılığı'na atanan Ali Yeldan görevine başladı.
12:15
CHP'li Dibek'ten Başbakan Erdoğan'a "Hizbullah" Sorusu CHP Kırklareli Milletvekili Dibek, Başbakan Erdoğan'a, "Müebbet hapis cezasına çarptırılan ve Yargıtay kararı kesinleşmediği için serbest bırakılan şahısları devlet neden takip etmemiştir? diye sordu
12:55
KCK'dan Tutuklu 2 Vekilin Tahliyesine Ret KCK'nın Diyarbakır'da devam eden davasında tutuklu yargılanan ve bağımsız milletvekili seçilen İbrahim Ayhan ve Gülser Yıldırım'ın tahliye talebi reddedildi
12:30
Ayhan ve Gülser Yıldırım'ın Tahliye Talebi Reddedildi Diyarbakır'da görülen KCK davalarında tutuklu olarak yargılanırken bağımsız milletvekili seçilen İbrahim Ayhan ve Gülser Yıldırım'ın tahliye talebi reddedildi.
12:22
Bağımsız Milletvekilli Seçilen Kck Sanıkları Diyarbakır'da görülen KCK davalarında tutuklu olarak yargılanırken bağımsız milletvekili seçilen İbrahim Ayhan ve Gülser Yıldırım'ın tahliye talebi reddedildi.
09:02
3 KCK Sanığı ile Milletvekilliği Düşürülen Hatip Dicle'nin Tahliye Talebi Reddedildi Diyarbakır 6. Ağır Ceza Mahkemesi, 3 KCK sanığı ile milletvekilliği düşürülen Hatip Dicle'nin tahliye taleplerini reddetti.
22:55
KCK Tutuklusu Vekillere de Tahliye Yok Milletvekili seçilen KCK davasının 4 tutuklu sanığının tahliye talepleri reddedildi.
22:20
4 Vekile Tahliye Yok Milletvekili seçilen KCK davasının 4 tutuklu sanığının tahliye talepleri reddedildi
22:05
Hatip Dicle Ve 3 Vekile Tahliye Yok Mahkeme, Milletvekili seçilen 4 KCK tutuklusunun tahliye taleplerini reddetti.
21:50
Dicle'nin Tahliye Talebi Reddedildi Milletvekilliği düşürülen KCK sanığı Hatip Dicle'nin tahliye talebi reddedildi.
SonDakika.com - Son Dakika Haber - En Son Haberler
24 saat kesintisiz haber yayını
Hakkımızda | Reklam | İletişim
SonDakika.com Haber Portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. 28.01.2015 11:11:54. #1.13#
ŞUAN BURADASINIZ: SON DAKİKA DİYARBAKIR 5. AĞIR CEZA MAHKEMESİ HABERLERİ
[Hata Bildir]