15:5300
SON DAKİKA DİYARBAKIR VALİLİĞİ HABERLERİ

Son Dakika Diyarbakır Valiliği Haberleri

  KURDSİAD İle Bağlantımız Yok

  KURDSİAD İle Bağlantımız Yok

  Demokratik Toplum Kongresi (DTK) geçtiğimiz günlerde kurulan KÜRDSİAD ile herhangi bir bağlantıları olmadığını açıkladı. (09 Nisan 2014 Çarşamba )

   

  Kürsiad'ın Tüzüğü Anayasaya Aykırı Bulundu

  Diyarbakır'da, bir grup işadamı ve sanayici tarafından kurulan Kürdistan Sanayici ve İşadamları Derneği'nin (KURDSİAD) tüzüğü, Anayasa ve yasalara aykırı bulanarak değiştirilmesi için dernek kurullarına süre verildi. (09 Nisan 2014 Çarşamba )

   

  Emniyet Müdürlüğü Diyarbakırlı Gençleri Sahipleniyor

  Emniyet Müdürlüğü Diyarbakırlı Gençleri Sahipleniyor

  Diyarbakır Emniyet Müdürü Dr. Halis Böğürcü, bir alışveriş merkezinde düzenlenen sergi açılışına katıldı. (07 Nisan 2014 Pazartesi )

   

  Lice'deki İzinsiz Gösteri

  Lice'nin Kayacık köyü yakınlarında kara yolunu trafiğe kapatarak izinsiz gösteri yapan grubun eylemi sona erdi. (06 Nisan 2014 Pazar )

   

  Müdahaleyi Engellemek İçin Sivilleri Kalkan Yaptılar İddiası

  Müdahaleyi Engellemek İçin Sivilleri Kalkan Yaptılar İddiası

  Dün Diyarbakır-Bingöl kara yolunu kapatan PKK'lıların, jandarmanın müdahalesini engellemek için sivilleri kalkan olarak kullandığı iddia edildi. (06 Nisan 2014 Pazar )

   

  Diyarbakır Valiliği'nden Yol Kesme Eylemi Açıklaması

  Diyarbakır Valiliği, Diyarbakır-Bingöl karayolunda dün bir grubun yol kapama eylemi yapması ile ilgili yaptığı açıklamada, eylemi düzenleyenlerin terör örgütüne müzahir kişiler olduğunu ifade etti. (06 Nisan 2014 Pazar )

   

  Lice'deki İzinsiz Gösteri

  Lice'deki İzinsiz Gösteri

  Lice ilçesinde, yerel seçim sonrasında BDP'nin bazı yerleşim yerlerindeki itirazlarının değerlendirilmediğini iddia ederek, Diyarbakır Bingöl karayolunu trafiğe kapatan grubun eylemi sürüyor Güvenlik güçlerinin uyarılarına rağmen dağılmayan gruba yeniden müdahale edildi Karayolunun trafiğe kapatılması nedeniyle yolda mahsur kalan çok sayıdaki araçta bulunan vatandaşlar, atılan biber gazından etkilendi Olay yerine çağrılan ambulanslar, yolun kapalı olması nedeniyle hastalara ulaşamayınca, (06 Nisan 2014 Pazar )

   

  Atatürk'ün Diyarbakır'ın Fahri Hemşehriliğini Kabul Edişinin 88. Yıl Dönümü

  Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Diyarbakır'ın fahri hemşehriliğini kabul edişinin 88. yıl dönümü dolaysıyla tören düzenlendi. (05 Nisan 2014 Cumartesi )

   

  KÜRDSİAD Resmen Kuruldu

  Bir grup işadamı ve sanayici tarafından Kürdistan Sanayici ve İşadamları Derneği Diyarbakır'da resmen kuruldu. (05 Nisan 2014 Cumartesi )

   

 

Manşet Haberleri