12:2400
SON DAKİKA DOĞU PERİNÇEK HABERLERİ

Son Dakika Doğu Perinçek Haberleri


DOĞU PERİNÇEK

17 Haziran 1942 : Babasının yedeksubaylık görevi yaptığı sırada Gaziantep'te doğdu. Babası Erzincan ili Kemaliye ilçesi Apçağa köyünden Sadık Perinçek, eski Yargıtay Başsavcı Yardımcısı, dört dönem milletvekili. Annesi Malatya Darende ilçesi, Balaban (Gerimter) köyünden, Hacıoğulları ailesinden... Devamı

   

  Doğu Perinçek: Öcalan AKP'li Oldu

  Ergenekon Davası'nda ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezası aldıktan sonra Anayasa Mahkemesi'nin kararı sonrasında tahliye edilen İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, İstanbul'un ardından ikinci mitingini İzmir'de yaptı. (23 Mart 2014 Pazar )

   

  Doğu Perençek İp'in Kadıköy'deki Mitinginde Konuştu (1)

  İşçi Partisi (İP) Genel Başkanı Doğu Perinçek partisinin Kadıköy İskele Meydanı'nda düzenlenen mitinginde konuştu. (22 Mart 2014 Cumartesi )

   

  Doğu Perinçek "Sessiz Çığlık" Eyleminde

  Balyoz ve Ergenekon Davası tutuklularının yakınları tarafından her hafta Beşiktaş'ta düzenlenen "Sessiz Çığlık" eylemine Ergenekon Davası'ndan tahliye edilen İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, emekli Tuğamiral Alaaddin Sevim ve İşçi Partisi'nin İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı Levent Kırca katıldı. (22 Mart 2014 Cumartesi )

   

  Doğu Perinçek 23 Mart'ta İzmir'de

  Doğu Perinçek 23 Mart'ta İzmir'de

  İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek'in 23 Mart'ta İzmir'de miting düzenleyeceği duyuruldu. (15 Mart 2014 Cumartesi )

   

  Dışişleri Bakanlığı Perinçek'in İzinde

  Dışişleri Bakanlığı Perinçek'in İzinde

  Dışişleri Bakanlığı İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek'in başvuru ve savunması üzerine AİHM'in ifade özgürlüğüne ilişkin Türkiye lehinde verdiği karara İsviçre tarafından Büyük Daire'ye yapılacak itiraz konusunda açıklama yaptı. (13 Mart 2014 Perşembe )

   

  İsviçre Perinçek Davasında Bir Üst Komisyona Başvuracak

  İsviçre Perinçek Davasında Bir Üst Komisyona Başvuracak

  İsviçre federal hukuk bürosu Perinçek kararında Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi üst komisyonuna başvurma kararı aldı. (12 Mart 2014 Çarşamba )

   

  Berkin'in Ölümü Rum Basınında da Geniş Yer Buldu

  Berkin'in Ölümü Rum Basınında da Geniş Yer Buldu

  Rum basını, Gezi Parkı gösterileri sırasında başına gaz fişeği isabet eden ve 269 gündür komada olan 14 yaşındaki Berkin Elvan isimli genç çocuğun hayatını kaybetmesi üzerine tüm Türkiye'de gösteriler düzenlendiğini yazdı. (12 Mart 2014 Çarşamba )

   

  İsviçre, AİHM'in 1915 Olaylarına İlişkin Kararına İtiraz Edecek

  İsviçre, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'nin (AİHM), Doğu Perinçek'in, 1915 olaylarına ilişkin Ermeni iddiaları hakkındaki açıklamalarından dolayı İsviçre'de ceza almasının insan hakları ihlali olduğu konusundaki kararına itiraz edecek. (11 Mart 2014 Salı )

   

  Kayseri'de Tgb Üyelerinden Berkin İçin Eylem

  Kayseri'de Tgb Üyelerinden Berkin İçin Eylem

  Cumhuriyet Meydanı'nda toplanan yaklaşık 30 TGB'li, 'Yıkıldı zindan, Hesabın sorulacak Berkin Elvan' pankartı açtı. (11 Mart 2014 Salı )

   

  Isviçre'den Aıhm'nin Perinçek Kararına İtiraz

  Isviçre'den Aıhm'nin Perinçek Kararına İtiraz

  Isviçre, Avrupa Insan Hakları Mahkemesi’nin (AIHM) Işçi Partisi lideri Doğu Perinçek hakkında verdiği hükmü temyize götürme kararı aldı. (11 Mart 2014 Salı )

   

  CHP'l İsa Gök O Çete Tarafından Mahkemeler İşgal Edildi

  CHP'l İsa Gök O Çete Tarafından Mahkemeler İşgal Edildi

  Chp Mersin Milletvekili İsa Gök, Ergenekon ve Balyoz davalarıyla ilgili yaptığı değerlendirmede, yargının özel bir örgüt tarafından yönetildiğini ve kendisinin bu örgüte daha önce 'Çete' dediği için halen yargılandığını belirterek, O çete tarafından o mahkemeler işgal edildi. (11 Mart 2014 Salı )

   

  CHP'li İsa Gök: O Çete Tarafından Mahkemeler İşgal Edildi

  CHP'li İsa Gök: O Çete Tarafından Mahkemeler İşgal Edildi

  Chp Mersin Milletvekili İsa Gök, Ergenekon ve Balyoz davalarıyla ilgili yaptığı değerlendirmede, yargının özel bir örgüt tarafından yönetildiğini ve kendisinin bu örgüte daha önce 'Çete' dediği için halen yargılandığını belirterek, "O çete tarafından o mahkemeler işgal edildi. (11 Mart 2014 Salı )

   

 

Manşet Haberleri