SON DAKİKA DÖVİZ KURU HABERLERİ

Son Dakika Döviz Kuru Haberleri

11:17
Euler Hermes, Yunan Ekonomisini Değerlendirdi Euler Hermes, en kötü senaryonun Yunanistan'ın Avrupa Birliği (AB), IMF ve ECB temsilcilerinden oluşan Troyka heyeti ile anlaşamaması, bunun da reel ekonomiyi olumsuz etkilemesi olduğunu belirtti.
11:15
Tisk Başkanı Eyüboğlu: Hükümet Seçim Ekonomisi Uygulamaktan Kaçınmalı Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu (TİSK) Başkanı Yağız Eyüboğlu, bütçe açığı ile cari açığın son aylarda birlikte yükselmesinin ciddi bir risk olduğuna işaret ederek, "Dünyada çok korkulan bu ‘ikiz açık’ durumuna düşülmemesi için hükümet seçim ekonomisi uygulamaktan kaçınmalı” uyarısında bulundu.
10:42
Tisk Ekonomi Verilerini Değerlendirdi Türkiye için 2015 yılında "ikiz açık" riskinin baş gösterdiğine dikkati çekerken, öte yandan Merkez Bankası'nın da parite nedeniyle zarar gören ihracatçılara reeskont kredisi desteğini artırmasını istedi.
18:01
İso Başkanı Bahçıvan: "İstanbul, Savunma Sanayi İçin Kilit Bir Role Kavuşacak" İstanbul Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Bahçıvan, “Savunma sanayinde yerlilik oranı 15 yılda iki kat arttı.
17:21
Merkez Bankası'ndan Hükümete Enflasyon Mektubu Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası (TCMB), 2014 enflasyon hedefinde yaşanan belirgin sapmanın ardından kanununun 42. maddesine dayanarak hükümete ‘Açık Mektup’ yazdı.
17:08
Merkez Bankası Para Politikası Kurulu Toplantı Özeti Özetten: "Kurul, önümüzdeki dönemde büyüme kompozisyonunun iç talep lehine değişebileceğini tahmin etmektedir" "2015 yılında gelişmekte olan ülkelere olan sermaye akımlarındaki oynaklığın devam edebileceği değerlendirilmektedir" "Açıklanan yapısal reformların uygulamaya geçirilmesinin büyüme potansiyelini.
16:42
Merkez Bankası'ndan Hükümete Açık Mektup "Geçen yıl enflasyonun hedefin üzerinde gerçekleşmesinde döviz kuru ve gıda fiyatlarındaki gelişmeler ile yönetilen fiyatlardaki ayarlamalar belirleyici olmuştur" "2014 yılının ikinci yarısından başlayarak petrol fiyatlarının aşağı yönlü bir eğilim sergilemesi 2015 yılında enflasyonda öngörülen düşüş sürecini destekleyecek önemli bir gelişme olmuştur" "Bu yıl enflasyonun kayda değer bir düşüş sergileyerek, yüzde 5’lik hedefle uyumlu düzeylerde gerçekleşmesi beklenmektedir.
Merkez Bankası'ndan Hükümete Açık Mektup
15:56
Başçı: "Temkinli Olmak Lazım" Merkez Bankası Başkanı Başçı, soruları yanıtladı: (3)- "Ümitli olmak için güzel bir yıl, 2015 yılı iyi başladı"- "Avrupa'ya ihracat yapan firmalarımız avro bazında borçlanmayı tercih etmeli, ABD'ye ihracat yapanlarınsa dolarla borçlanmayı tercih etmesi risk yönetimi açısından ideal kompozisyon olur"- "(Avro-dolar paritesi) Bu kadar sert bir oynaklık kimse için sağlıklı değil"- "Enflasyonun bir ay yüzde 5'in altında olması yetmez. Kalıcı olarak çekirdek enflasyonun yüzde 5'in altında olması
Başçı: 'Temkinli Olmak Lazım'
15:43
Başçı: "Bu Kadar Sert Bir Oynaklık Kimse İçin Sağlıklı Değil" Merkez Bankası Başkanı Başçı, soruları yanıtladı: (3)- "Ümitli olmak için güzel bir yıl, 2015 yılı iyi başladı"- "Avrupa'ya ihracat yapan firmalarımız avro bazında borçlanmayı tercih etmeli, ABD'ye ihracat yapanlarınsa dolarla borçlanmayı tercih etmesi risk yönetimi açısından ideal kompozisyon olur"- "(Avro-dolar paritesi) Bu kadar sert bir oynaklık kimse için sağlıklı değil"- "Enflasyonun bir ay yüzde 5'in altında olması yetmez. Kalıcı olarak çekirdek enflasyonun yüzde 5'in altında olması
Başçı: 'Bu Kadar Sert Bir Oynaklık Kimse İçin Sağlıklı Değil'
15:21
Merkez Bankası Başkanı Başçı, Soruları Yanıtladı Açıklaması "Ümitli olmak için güzel bir yıl, 2015 yılı iyi başladı" "Avrupa'ya ihracat yapan firmalarımız avro bazında borçlanmayı tercih etmeli, ABD'ye ihracat yapanlarınsa dolarla borçlanmayı tercih etmesi risk yönetimi açısından ideal kompozisyon olur" "(Avro dolar paritesi) Bu kadar sert bir oynaklık kimse.
15:20
MB'nin Hükümete Enflasyon Mektubu: 2015'te Hedefle Uyumlu Olacak Merkez Bankası, enflasyon hedefini tutturamadığı için hükümete yolladığı mektupta, 2014 yılında alınan tüm önlemlere yüksek düzeyde kalan enflasyonun, 2015 yılında "hedefler ile uyumlu düzeylerede" gerçekleşmesinin beklendiği belirtildi.
MB'nin Hükümete Enflasyon Mektubu: 2015'te Hedefle Uyumlu Olacak
15:19
Rusya'nın Kredi Notunun Düşürülmesi Kremlin Basın Sözcüsü Peskov: "Büyük şirketlerin, gerçekleri yansıtmayan kredi notlarına göre hareket edeceğini düşünmüyorum.
15:09
MB: Ekonomide Aşağı Yönlü Riskler Önemini Koruyor Merkez Bankası PPK, küresel ekonomideki gelişmeler ve ihracattaki yavaşlama gibi nedenlerle ekonomide aşağı yönlü risklerin önemini koruduğuna dikkat çekti.
14:42
Başçı: "Eğer Düşüş 1 Puandan Fazla Olursa Hakikaten O Zaman Değerlendirmek Gerekebilir" Merkez Bankası Başkanı Başçı soruları yanıtladı (1)- "Ocak enflasyonu 1 puandan fazla düştü diyelim, öngörülenden çok fazla düştü, 4 Şubatta dahi oturup parametreleri değerlendirebiliriz. 24 Şubatta yapacağımız toplantıya (PPK) çok vakit var"- "Bu parametreleri ayarlamak gerekiyor.
Başçı: 'Eğer Düşüş 1 Puandan Fazla Olursa Hakikaten O Zaman Değerlendirmek Gerekebilir'
14:37
Başçı: "2015 Yılında İç Talebin Ilımlı Şekilde Toparlanmasını, Dış Talebin İse Zayıf Seyrini... Merkez Bankası Başkanı Başçı (3): - "Yılın ilk çeyreğinde tüketici enflasyonunda belirgin bir iyileşme olacağını ve enflasyonun yılın ortalarında hedefle uyumlu seviyelere gerileyeceğini öngörüyoruz"- "2015 yılında iç talebin ılımlı şekilde toparlanmasını, dış talebin ise zayıf seyrini korumasını bekliyoruz"- "Dış ticaret hadlerindeki iyileşme ve makro ihtiyati tedbirlerin katkılarıyla cari açıktaki iyileşmenin sürmesini bekliyoruz"- "Gıda fiyatlarında 2015 yıl sonu enflasyon varsayımımızı
Başçı: '2015 Yılında İç Talebin Ilımlı Şekilde Toparlanmasını, Dış Talebin İse Zayıf Seyrini...
14:33
Başçı: "İlk Çeyrekte Tüketici Enflasyonunda Belirgin İyileşme Olacağını Öngörüyoruz" Merkez Bankası Başkanı Başçı (3): - "Yılın ilk çeyreğinde tüketici enflasyonunda belirgin bir iyileşme olacağını ve enflasyonun yılın ortalarında hedefle uyumlu seviyelere gerileyeceğini öngörüyoruz"- "2015 yılında iç talebin ılımlı şekilde toparlanmasını, dış talebin ise zayıf seyrini korumasını bekliyoruz"- "Dış ticaret hadlerindeki iyileşme ve makro ihtiyati tedbirlerin katkılarıyla cari açıktaki iyileşmenin sürmesini bekliyoruz"- "Gıda fiyatlarında 2015 yıl sonu enflasyon varsayımımızı
Başçı: 'İlk Çeyrekte Tüketici Enflasyonunda Belirgin İyileşme Olacağını Öngörüyoruz'
14:16
Tim Başkanı Büyükekşi Açıklaması "Avrupa'dan bir çok firma şu anda Türk firmalarını arayıp, 'Biz Rusya'ya mal satamıyoruz, sizin üzerinden satabilir miyiz?
13:43
Merkez Bankası Başkanı Başçı Soruları Yanıtladı "Ocak enflasyonu 1 puandan fazla düştü diyelim, öngörülenden çok fazla düştü, 4 Şubatta dahi oturup parametreleri değerlendirebiliriz. 24 Şubatta yapacağımız toplantıya (PPK) çok vakit var" "Bu parametreleri ayarlamak gerekiyor.
13:33
Tim, 2014 4. Çeyrek Gerçekleşme ve 2015 1. Çeyrek Beklenti Anketi" TİM Başkanı Büyükekşi: "İhracatçıların yüzde 73'ü enerji maliyetlerinde düşüş bekliyor" "Petrol fiyatlarındaki düşüşün ardından üretim maliyetlerinde azalış bekleyenlerin oranı ihracatçıların neredeyse yarısını oluşturuyor" "Neredeyse her 2 ihracatçımızdan biri son çeyrekte yeni pazarlara mal sattı"
13:01
Merkez Bankası Başkanı Başçı Açıklaması "Yılın ilk çeyreğinde tüketici enflasyonunda belirgin bir iyileşme olacağını ve enflasyonun yılın ortalarında hedefle uyumlu seviyelere gerileyeceğini öngörüyoruz" "2015 yılında iç talebin ılımlı şekilde toparlanmasını, dış talebin ise zayıf seyrini korumasını bekliyoruz" "Dış ticaret hadlerindeki iyileşme.
21:25
S&p Rusya'nın Kredi Notunu Düşürdü S&P, Rusya'nın "BBB " olan kredi notunu "yatırım yapılamaz" seviye olarak kabul edilen "BB+"ya indirdi.
20:24
Avrupa Merkez Bankası Yeni Karar Aldı, Euro Düştü Avrupa Merkez Bankası, aylık 60 milyar avroluk varlık alımı yapacağını açıkladı. Bu açıklamadan sonra, euro/dolar paritesi 1.1440 düzeyine kadar geriledi. Türkiye'de ise euro, 2.65'e düştü.
Avrupa Merkez Bankası Yeni Karar Aldı, Euro Düştü
19:07
Ecb Aylık 60 Milyar Avroluk Tahvil Alımı Gerçekleştirecek ECB Başkanı Draghi: "Aylık 60 milyar avroluk varlık alımı yapmaya karar verdik" "2016 Eylül ayına kadar bu programın sürmesi hedefleniyor ve enflasyonda sürdürülebilir bir gelişme gözlenene kadar program devam edecek" "Bir bütün olarak ele alındığında bugünkü kararlar talebi güçlendirecek, kullanım kapasitesini.
18:03
Ecb'nin Tahvil Alımı Her Derde Deva Olmayacak" Capital Economics Avrupa Başekonomisti Loynes: "ECB'nin aylık 60 milyar avroluk tahvil alımı kararı beklentiler doğrultusunda gerçekleşti ancak her derde deva olmayacak"
16:35
Başbakan Yardımcısı Babacan Davos'ta Açıklaması "Vatandaşlarımız sistemden (Bireysel Emeklilik Sistemi) çıkmanın zor olduğunu gördükleri anda sisteme dahil olma konusunda tereddüt yaşıyor, dolayısıyla sistemden çıkışın maliyetlerini biraz düşürmek istiyoruz" "Maalesef Avrupa'da bir yabancı düşmanlığı, aynı zamanda islamofobi, zenofobi bunların hepsi yükseliş eğilimine girmiş durumda" "Avrupa'da şu anda popüler görüşün esiri olmuş, seyrine kapılmış kişiler değil, yön veren, doğruları korkmadan konuşabilen liderler gerekiyor.
11:31
İkinci El Otomobil"De Durgunluk Sinyalleri ÖTV ve döviz kurlarındaki artış nedeniyle 2014 yılı boyunca sıfır kilometre otomobiller karşısında cazibesini koruyan ikinci el araçların satışı, yeni yıla durgun girdi Bursa Oto Galericileri Sitesi Başkanı Hazar: "Durgunluğun ilk sinyallerini aralık ayında aldık ama ocak ayında iyice belirginleşti.
17:47
Merkez Bankasının Faiz İndirimi Uluslararası Ekonomi Uzmanı Prof. Dr. Bayraktutan: "Petrol fiyatları ve kurdaki sürdürülebilir istikrarla 2015'te yüzde 6'lar gibi enflasyon gerçekleştirilebilirse, aynı yıl faiz oranında da o istikamette aşağı yönlü hareket gözlemleyebiliriz. Merkez Bankasının aldığı kararla bunun ilk adımı atılmış.
09:10
İran: İstanbul ve Dubai'ye 18 Ayda 20 Milyar Dolar Gitti İran Cumhurbaşkanı Yardımcısı İshak Cihangiri, döviz kurunu kontrol etmek için Ahmedinejad hükümetinin İstanbul ve Dubai'ye 18 ayda 20 milyar dolar para gönderdiğini söyledi.
İran: İstanbul ve Dubai'ye 18 Ayda 20 Milyar Dolar Gitti
18:23
Moody's'ten Rusya'ya Not İndirimi Moody's: "Petrol fiyatlarındaki ciddi düşüş ve döviz kuru şoku, ülkenin hali hazırdaki düşük büyümesini orta vadede daha da zayıflatacak" "Rusya'nın bu yıl yüzde 5,5 daralmasını ve 2016 yılında ise yüzde 3 küçülmesini bekliyoruz"
15:43
Merkez Bankası, Beklenti Anketini Açıkladı Merkez Bankası beklenti anketinde yıl sonu dolar/TL 2.41 olurken, büyüme beklentisi yüzde 3,4 oldu.
Merkez Bankası, Beklenti Anketini Açıkladı
09:35
Kazakistan Merkez Bankası Başkanı Kelimbetov Açıklaması ''Döviz kurundaki keskin dalgalanmaları önleme niyetindeyiz" ''Şubat ayındaki devalüasyonla alınan pozisyon yeterli güvenlik marjı sunuyor''
Kazakistan Merkez Bankası Başkanı Kelimbetov Açıklaması
14:05
İsviçre Merkez Bankası Mevduat Faizini Yüzde Eksi 0,75'e Düşürdü İsviçre Merkez Bankası, minimum kur uygulamasına son verdi ve mevduat faizini yüzde eksi 0,75'e düşürdü.
13:12
Paket Tur Sözleşmeleri Sözleşmelerdeki fiyat, belirtilen hallerde sözleşme bedelinin yüzde 5'ini geçmeyecek şekilde değiştirilebilecek Katılımcının öngöremediği bir durum veya mücbir sebep nedeniyle paket turun başlamasına 30 günden daha az bir süre kala fesih bildiriminde bulunması halinde, vergi ve harçlar ile üçüncü kişilere ödenip belgelendirilebilen ve iadesi mümkün olmayan bedeller hariç, herhangi bir kesinti yapılmaksızın ödediği bedel kendisine iade edilecek.
15:21
Avro Bölgesi'nde Büyüme Zayıf Kalmaya Devam Edecek" Avrupa'nın önemli ekonomi ve istatistik enstitülerince hazırlanan Avro Bölgesi'nin ekonomik görünümüne ilişkin rapora göre, bölgede büyüme 2015 yılında hafif hızlansa da zayıf kalmaya devam edecek.
Avro Bölgesi'nde Büyüme Zayıf Kalmaya Devam Edecek'
14:57
Otomotivde Üretim Arttı, Pazar Daraldı, İhracat Patladı Otomotiv sektörü, kredi ve döviz kuru kıskacında geçirdiği 2014 yılında, iç pazar daralmasına karşın, ihracattaki hızlı artışa bağlı olarak üretimi artırdı.
Otomotivde Üretim Arttı, Pazar Daraldı, İhracat Patladı
14:16
Dizdar'dan 2014 Yılı Değerlendirmesi Tekstil Sanayicileri İşadamları Derneği Başkanı Cüneyt Dizdar, ekonomide 2014 yılı rakamlarını değerlendirdi.
Dizdar'dan 2014 Yılı Değerlendirmesi
09:43
Otomotivde Üretim Arttı, Pazar Daraldı, İhracat Patladı Otomotiv sektörü, kredi ve döviz kuru kıskacında geçirdiği 2014 yılında, iç pazar daralmasına karşın, ihracattaki hızlı artışa bağlı olarak üretimi artırdı.
Otomotivde Üretim Arttı, Pazar Daraldı, İhracat Patladı
10:07
Putin'in Krizi Büyüdü, Rusya'nın Notu Düştü Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Fitch Ratings, Rusya'nın uzun dönem yerel ve yabancı para cinsinden kredi notunu "BBB"den "BBB-"ye düşürdü.
Putin'in Krizi Büyüdü, Rusya'nın Notu Düştü
00:27
Fitch, Rusya'nın Notunu Düşürdü Fitch Ratings: "Rusya'nın ekonomik görünümü, petrol fiyatları ve rubledeki sert düşüşün ardından, 2014'ün ortalarından bu yana bozuldu" "2014 yılında sadece yüzde 0,6 büyüyen Rusya ekonomisinin, 2015 yılında yüzde 4 küçülmesini bekliyoruz.
14:19
Müsiad Genişletilmiş Başkanlar Toplantısı MÜSİAD Genel Başkanı Olpak: "Türkiye'nin selameti ve geleceğimiz için çözüm sürecine tarafız, olmaya da devam edeceğiz" "Son yıllarda adeta kronikleşen cari açığı düşürmek amacıyla iç talebin kısılmasının karşılığı alınırken bunun büyümeye yansıması olumsuz olmuştur"
21:24
Euro'nun Ucuzlaması Fırsat Mı, Tehlike Mi? Euro'nun hızla değer kaybetmesine sevinen de var, üzülen de. Uzmanlar ortak paranın değer kaybetmesinin canlandırıcı etki yapabileceğini ancak yatırımcının güvenini sarsma tehlikesinin bulunduğuna dikkat çekiyorlar.
Euro'nun Ucuzlaması Fırsat Mı, Tehlike Mi?
17:40
Almanya'daki Heimtekstil Fuarı'na Doğru Fuara katılacak firmalar DENİB evsahipliğinde biraraya geldi.
16:44
Reel Efektif Döviz Kuru Geriledi Reel efektif döviz kuru endeksi 2014 yılı aralık ayında bir önceki aya göre TÜFE bazında değer kaybederek 114,11'den 112,80'e geriledi.
15:59
Reel Efektif Döviz Kuru Endeksi Zirveden İndi Merkez Bankası verilerine göre, TÜFE bazlı reel efektif döviz kuru endeksi Aralık ayında 112.8 düzeyine geriledi.
09:26
Prof. Dr. Karabulut'tan 2014 Yılı Siyasi ve İktisadi Değerlendirmesi… Atatürk Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Kerem Karabulut, 2014 yılı siyasi ve iktisadi değerlendirmesinde bazı göstergelerin olumlu seyrederken, bazı göstergelerin ise olumsuz olarak gerçekleştiğini dile getirdi.
Prof. Dr. Karabulut'tan 2014 Yılı Siyasi ve İktisadi Değerlendirmesi…
17:44
Enflasyon Rakamları BTSO Başkanı Burkay: "Enflasyondaki düşüş kalıcı olursa Merkez Bankasının faiz indirimi için koşullar oluşmuş olacaktır.
17:13
Burkay Enflasyon Rakamlarını Değerlendirdi Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay, “Enflasyondaki düşüş kalıcı olursa Merkez Bankası’nın faiz indirimi için şartlar oluşmuş olacak.
Burkay Enflasyon Rakamlarını Değerlendirdi
17:10
BTSO Başkanı Burkay: Faiz İndirimi İçin Koşullar Oluşuyor Bursa Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Burkay, "Enflasyondaki düşüş kalıcı olursa Merkez Bankasının faiz indirimi için koşullar oluşmuş olacaktır." dedi.
00:34
Para Politikası Kurulu Toplantı Özeti Açıklandı Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası (TCMB) Para Politikası Kurulu (PPK) toplantı özetini yayınladı.
SonDakika.com - Son Dakika Haber - En Son Haberler
24 saat kesintisiz haber yayını
Hakkımızda | Reklam | İletişim
SonDakika.com Haber Portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. 30.01.2015 23:35:01. #1.12#
ŞUAN BURADASINIZ: SON DAKİKA DÖVİZ KURU HABERLERİ
[Hata Bildir]