05:4700
SON DAKİKA DÖVİZ KURU HABERLERİ

Son Dakika Döviz Kuru Haberleri

  2014 Yılsonu Dolar Beklentisi 2,32 TL Oldu

  Merkez Bankası beklenti anketinde, 2014 yılı Aralık ayı TÜFE beklentisi bir önceki anket döneminde yüzde 0,41 iken, bu anket döneminde yüzde 0,31 oldu. (19 Aralık 2014 Cuma )

   

  Tcmb Beklenti Anketi

  Cari yıl sonu TÜFE beklentisi yüzde 9,02'ye geriledi Aralık ayı için TÜFE beklentisi yüzde 0,31 oldu Yıl sonu dolar/TL beklentisi 2,32'ye yükseldi. (19 Aralık 2014 Cuma )

   

  Beşir Atalay : İnsan Hakkı İhlali Var, Hükümetle Bir İlgisi Yok

  Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Beşir Atalay, parti genel merkezinde açıklamalarda bulunarak basın mensuplarının gündeme ilişkin sorularını yanıtladı. (19 Aralık 2014 Cuma )

   

 

  Döviz Kurundaki Artış

  Döviz Kurundaki Artış

  SAÜ İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Bilen: "Reel unsurlar dikkate alındığında Türkiye ekonomisinin bu tür gelişmelerden bir parça olumsuz etkilendiğini söyleyebiliriz fakat ekonomik büyümesini ve istikrarını kalıcı hasara dönüşmesinin söz konusu olmayacağını düşünüyorum" (15 Aralık 2014 Pazartesi )

   

  Otomotivde İkinci El Pazarı Büyüdü

  Yılın 9 ayında Türkiye'deki ikinci el otomotiv pazarı geçen yılın aynı dönemine göre yaklaşık yüzde 8 büyüdü. (15 Aralık 2014 Pazartesi )

   

  Otomotivde 'İkinci El Pazarı' Büyüdü

  Otomotivde "İkinci El Pazarı" Büyüdü

  Yılın 9 ayında Türkiye'deki ikinci el otomotiv pazarı geçen yılın aynı dönemine göre yaklaşık yüzde 8 büyüdü. (15 Aralık 2014 Pazartesi )

   

  Türkiye Gsyh'sı AB'nin Yüzde 47 Altında Kaldı

  SGP’ye göre kişi başına gayri safi yurtiçi hasıla (GSYH) endeks değeri 53 olduTürkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Satınalma Gücü Paritesi’ni açıkladı. (11 Aralık 2014 Perşembe )

   

  DSP Genel Başkanı Masum Türker Açıklaması

  DSP Genel Başkanı Masum Türker, "Türkiye’de fiili olarak büyüme yok. Algı yöntemleriyle ekonomi büyüyormuş gibi gösteriliyor" dedi. (10 Aralık 2014 Çarşamba )

   

  Batı ile Ortak Paydada Buluşmak Çok Zor"

  Rusya Başbakanı Medvedev: "İhracatçıların elinde daha fazla ruble birikiyor. (10 Aralık 2014 Çarşamba )

   

  2015 Yılında Para ve Kur Politikası

  Merkez Bankası Başkanı Başçı: (4) "Türk Lirası varlık talebi ve varlık arzı, TL'nin değerini belirleyen temel faktörler" "Basiretli borçlanma olursa endişe etmemize hiç gerek kalmaz, enflasyona da buradan bir yansıma olmaz" "Fed'in çıkış stratejisine biz hazırız. Fed'in normalleşmesi konusunda endişemiz. (10 Aralık 2014 Çarşamba )

   

  Başçı: 'Basiretli Borçlanma Olursa Endişe Etmemize Gerek Kalmaz'

  Başçı: "Basiretli Borçlanma Olursa Endişe Etmemize Gerek Kalmaz"

  2015 yılında Para ve Kur Politikası- Merkez Bankası Başkanı Başçı: (4)- "Türk Lirası varlık talebi ve varlık arzı, TL'nin değerini belirleyen temel faktörler"- "Basiretli borçlanma olursa endişe etmemize hiç gerek kalmaz, enflasyona da buradan bir yansıma olmaz"- "Fed'in çıkış stratejisine biz hazırız. Fed'in normalleşmesi konusunda endişemiz yok, elimizdeki araçlar yeterli" Merkez Bankası Başkanı Erdem Başçı, varlık talebi ve arzının, Türk Lirası'nın değerini belirleyen temel faktörler (10 Aralık 2014 Çarşamba )

   

  Merkez Bankası, 2015 Yılı Para ve Kur Politikasını Açıkladı

  Merkez Bankası, 2017 yılı enflasyon hedefi, Orta Vadeli Program hazırlık sürecinde Hükümet ile varılan mutabakatla uyumlu olarak %5 seviyesinde belirledi. (10 Aralık 2014 Çarşamba )

   

  Erdem Başçı, Türkiye'yi Bekleyen Zorlukları Açıkladı

  Erdem Başçı, Türkiye'yi Bekleyen Zorlukları Açıkladı

  Merkez Bankası Başkanı Erdem Başçı, Türkiye'nin önündeki zorlukların Fed'in politika normalleştirmesi ve tarım-gıda fiyatları olduğunu söyledi. (10 Aralık 2014 Çarşamba )

   

  'Düşündüğünü Yapacak Kadar Güçlü Bir Siyasi İstikrarı Türkiye Tanıdı'

  "Düşündüğünü Yapacak Kadar Güçlü Bir Siyasi İstikrarı Türkiye Tanıdı"

  Başbakan Yardımcısı Arınç, koalisyonlar döneminde yaşanan sıkıntıları anlatarak, "Akşam düşündüğünü sabah yapacak kadar güçlü bir siyasi istikrarı Türkiye tanıdı." dedi. (08 Aralık 2014 Pazartesi )

   

  Başbakan Yardımcısı Arınç Açıklaması

  "Akşam düşündüğünü sabah yapacak kadar güçlü bir siyasi istikrarı Türkiye tanıdı" "2005'den bu yana Türkiye'de 7 milyon insan iş başı yaptı. (08 Aralık 2014 Pazartesi )

   

  IMF'den Türkiye'ye Ciddi Uyarı

  IMF'den Türkiye'ye Ciddi Uyarı

  Türkiye Ülke Raporu'nu yayınlayan IMF, sermaye akışlarında ani bir düşüşün resesyona yol açabileceğini belirtti; yani ekonomide durgunluk başlayabilir. (08 Aralık 2014 Pazartesi )

   

  Reel Efektif Döviz Kuru Endeksi 1.5 Yılın Zirvesinde

  Merkez Bankası verilerine göre, TÜFE bazlı reel efektif döviz kuru endeksi Kasım ayında 113.99 düzeyine çıkarak, 114.34 değerini aldığı Temmuz 2013'ten bu yana en yüksek değere ulaştı. (04 Aralık 2014 Perşembe )

   

  Reel Efektif Döviz Kuru Yükseldi

  Reel efektif döviz kuru endeksi 16 ayın en yüksek seviyesine ulaştı. (04 Aralık 2014 Perşembe )

   

  Bakan Yılmaz'dan Bakaya ve Yoklama Kaçaklarına Müjde

  Bakan Yılmaz'dan Bakaya ve Yoklama Kaçaklarına Müjde

  Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun açıkladığı bedelli askerlik hizmeti konusunda yoklama kaçağı ve bakayadan dolayı idari ve adli soruşturma ve kovuşturmanın yapılmayacağı, başlatılmış olanların sona erdirileceği ve bu suçlara ilişkin kesinleşmiş idari para cezalarının tahsil edilmeyeceği yolunda bir teklif verilmesinin düşünüldüğünü söyledi. (04 Aralık 2014 Perşembe )

   

  Putin, 2014'ü Değerlendirdi

  Putin, 2014'ü Değerlendirdi

  Rusya Devlet Başkanı Putin: "Batı'nın Ukrayna konusundaki baskısına boyun eğmeyeceğiz" Bazı Avrupa ülkeleri için egemenlik ve ulusal gurur unutulmuş bir değer ya da lüks olsa da Rusya için kesinlikle gerekli şartlardan biri. (04 Aralık 2014 Perşembe )

   

  Borsa Günü Yatay Tamamladı

  Borsa İstanbul 100 (BIST 100) endeksi, günü dünkü kapanışa göre 0,01 puan azalarak 84.915,14 puandan tamamladı. (03 Aralık 2014 Çarşamba )

   

  Toyota Türkiye Ceo'su Bozkurt Finans Masası'na Konuk Oldu Açıklaması

  Toyota Türkiye Ceo'su Bozkurt Finans Masası'na Konuk Oldu Açıklaması

  "Otomotiv Strateji Belgesi hayal edilen ölçüde bir etki oluşturmadı. (02 Aralık 2014 Salı )

   

  Tüpraş Fuel Oil Dönüşüm Projesinde Sona Gelindi

  Koç Holding Enerji Grubu Başkanı Memioğlu "Tüpraş, hem yaptığı ihracatla hem de ithalatı azaltarak 1 milyar dolarlık cari açığın kapanmasına katkı sağlayacak. (01 Aralık 2014 Pazartesi )

   

  Merkez Bankası Para Politikası Kurulu Toplantı Özeti

  Merkez Bankası Para Politikası Kurulu Toplantı Özeti

  "Kasım ayına ilişkin göstergeler, enerji yıllık enflasyonunun belirgin olarak gerileyeceğine ve grubun tüketici enflasyonuna olumlu katkısını sürdüreceğine işaret etmektedir" "Yatırım eğiliminin düşük seviyelerde seyretmesi ve dış talebin zayıf seyri işgücü piyasasındaki iyileşmenin zaman alabileceğine. (27 Kasım 2014 Perşembe )

   

  Para Politikası Kurulu Toplantı Özeti Açıklandı

  Para Politikası Kurulu Toplantı Özeti Açıklandı

  Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası (TCMB) Para Politikası Kurulu (PPK) toplantı özetini yayınladı. (27 Kasım 2014 Perşembe )

   

  'Ham Petrol Fiyatlarındaki Düşüş Türkiye'ye En Güzel Hediye'

  "Ham Petrol Fiyatlarındaki Düşüş Türkiye'ye En Güzel Hediye"

  İEÜ Ekonomi Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Yetkiner: "Petrol fiyatındaki 1 dolarlık düşüş cari açıkta 400 milyon dolarlık azalmaya neden oluyor. (27 Kasım 2014 Perşembe )

   

  Rusya'daki Devalüasyon İhracatçıyı Zor Durumda Bıraktı

  Bursa Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay, Rusya'da yaşanan ekonomik sorunların ihracatçıyı zor durumda bıraktığını söyledi. (26 Kasım 2014 Çarşamba )

   

  Borsa, Güne Sınırlı Yükselişle Başladı

  Borsa, Güne Sınırlı Yükselişle Başladı

  Borsa İstanbul 100 endeksi güne önceki kapanışa göre 76,46 puanlık sınırlı yükselişle 83.607 puandan başladı. (26 Kasım 2014 Çarşamba )

   

Manşet Haberleri

[Hata Bildir]
23.12.2014 05:47:24. #1.13#