SON DAKİKA DÖVİZ KURU HABERLERİ

Son Dakika Döviz Kuru Haberleri

 • 12:56 Gökhan Gönül Fenerbahçe'ye İmza Atmaya Hazır Gökhan Gönül Fenerbahçe'ye İmza Atmaya Hazır Sezon sonunda sözleşmesi bitecek Gökhan Gönül, Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'ın vereceği 3 yıllık 6.5 milyon Euro'yu kabul edecek.
 • 10:37 IMF'den Kazakistan'a Ekonomiyi Çeşitlendirme Önerisi Uluslararası Para Fonu (IMF) Başkanı Christine Lagarde, "Kazakistan'a milli gelirin ana kaynağı olan petrol odağından çekilerek, ülke ekonomisini çeşitlendirme yollarını aramasını tavsiye ediyoruz.
 • 12:12 Odeabanktan İlk Çeyrekte 22,6 Milyon Liralık Net Kâr Merkezi Lübnan'da bulunan Bank Audi'nin Türkiye'deki iştiraki Odeabank, 2016 yılının ilk çeyreğinde net karını yüzde 93 artırarak 22,6 milyon liraya çıkardı.
 • 11:45 İşte Altının Fed Kararına Tepkisi İşte Altının Fed Kararına Tepkisi Tutanakların ardından altının ons fiyatındaki sert düşüşle gerileyen gram altın, dünkü yüzde 0,4'lük azalışının ardından bugün de değer kaybını sürdürerek 120 liranın altına geriledi.
 • 10:45 Altının Gram Fiyatı 120 Liranın Altına Geriledi Altının Gram Fiyatı 120 Liranın Altına Geriledi Dolarda değerlenmeye neden olan Fed tutanakları, altının gram fiyatı, yüzde 0,6 değer kaybederek 120 liranın altına gerilemesine neden oldu. Çeyrek altın 197 liradan satılıyor.
 • 09:09 Küresel Piyasalar Fed Tutanakları Sonrasında Negatif Küresel piyasalar, önceki akşam ABD Merkez Bankası (Fed) toplantı tutanaklarının ardından faiz artırım beklentilerinin artmasıyla dün negatif bir seyir izledi.
 • 22:49 FED Tutanakları Açıklandı! Faiz Artışı Sinyali FED Tutanakları Açıklandı! Faiz Artışı Sinyali Piyasaların yakından beklediği FED'in son toplantı tutanakları açıklandı. Buna göre, ABD ekonomisi yılın 2. yarısında daha güçlü büyüme sinyalleri verirse FED Haziran'da faizleri artıracak.
 • 15:50 Merkez Bankası Mayıs Ayı Beklenti Anketi Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) mayıs ayı beklenti anketine göre yıl sonu enflasyon beklentisi yüzde 7,91'den yüzde 7,80'e geriledi.
 • 15:07 Merkez, Beklenti Anketini Açıkladı Merkez Bankası Mayıs beklenti anketinde, yıl sonu dolar beklentisi 3.0790’dan 3.1087’ye çıktı.
 • 10:56 Çeyrek Altın Ne Kadar Oldu? Çeyrek Altın Ne Kadar Oldu? Hafta başında, özellikle küresel piyasalarda azalan risk iştahının etkisiyle 123,52 lira ile tüm zamanların en yüksek seviyesini gören gram altın, 123 liranın üzerinde etkisini artıran kar satışları ve döviz kurundaki gerileyişle kazançlarının bir kısmını geri vererek dün günü 121,88 liradan tamamladı.
 • 10:31 Altın Gram Fiyatı Kazançlarını Koruyor Altının gram fiyatı, kazançlarını koruyarak 121,85 lira seviyelerinde dengelendi.
 • 15:26 Çeyrek Altından 34 Lira Kar Ettiler! (Çeyrek Altın Fiyatları) Çeyrek Altından 34 Lira Kar Ettiler! (Çeyrek Altın Fiyatları) Altının gram fiyatı, yüzde 0,3 düşüşle 121,40 lirada seyrediyor.
 • 10:46 Tek Bir Çeyrekten 34 Lira Kar Ettiler Tek Bir Çeyrekten 34 Lira Kar Ettiler Altının gramı bugün 121 liranın üzerinde. Çeyrek ise 121 liranın üzerinde devam ediyor. Geçen yılın mayıs ayında düğün yapan kişiler aldıkları tek bir çeyrekten 34 lira kar etti.
 • 10:31 Altının Gram Fiyatı 121 Liranın Üzerinde Altının gram fiyatı, yüzde 0,3 düşüşle 121,40 lirada seyrediyor.
 • 09:43 Digiturk Satış Süreci Digiturk İcra Kurulu Başkanı Ümit Önal, Digiturk'ün Katarlı BeIN Sports'a satış sürecine ilişkin, "Şu an satışın tamamlanması için artık çok yakın bir zamandayız. Öyle zannediyorum satış konusunu organize eden TMSF satış gerçekleştiğinde kamuoyuna açıklama yapacaktır.
 • 13:05 İzmir Büyükşehir'e Moody's'ten Yüksek Not İzmir Büyükşehir'e Moody's'ten Yüksek Not Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Moody's, İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin Aa3 olan ulusal ölçek kredi notunu en yüksek seviye olan Aaa'ya yükseltti.
 • 07:51 Bahar 'Havası' Siyasetle Dağılıyor, Sıcak Para Girişine Engel Bahar 'Havası' Siyasetle Dağılıyor, Sıcak Para Girişine Engel İçinde bulunduğumuz siyasi kriz tablosunda defalarca tetiklenen mali piyasa oynaklığı, elde kalan tek önemli şeyi yani kısa vadeli sermaye girişlerini de vuruyor.
 • 13:50 Yerel Yönetimler Finans Zirvesi Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD) Türkiye Direktörü Jean-Patrick Marquet, belediyelerin ekonomik kalkınmada ciddi bir rolü olduğunu belirterek, belediye yatırımlarının daha fazla istihdam oluşmasını sağladığını böylece ekonomik kalkınmanın gerçekleştiğini söyledi.
 • 12:41 Başbakan Değişikliği Ekonomiye Zarar Vermez" Anadolu Aslanları İşadamları Derneği (ASKON) Genel Başkanı Mustafa Koca, muhtemel Başbakan değişikliğinin Türkiye'nin siyasi istikrarına zarar vermeyeceğini belirterek, "Başbakan değişikliğinin ekonomiye ve siyasi istikrara herhangi bir zarar getirmeyeceğini düşünüyorum.
 • 17:30 Reel Efektif Döviz Kuru Endeksi Bir Yılın En Yükseğinde Türkiye'nin fiyat düzeyinin ticaret yaptığı ülkelerin fiyat düzeylerine göre değişimini gösteren Tüketici Fiyatları Endeksi (TÜFE) bazlı reel efektif döviz kuru endeksi (REK), Nisan ayında bir yılın en yükseği olan 100.81'e yükseldi.
 • 09:41 Altın, Dolar Hızla Tırmandı! Piyasalar Erdoğan Davutoğlu Görüşmesini Bekliyor Altın, Dolar Hızla Tırmandı! Piyasalar Erdoğan Davutoğlu Görüşmesini Bekliyor Küresel piyasalarda dün yaşanan sert satış baskısı ve artan iç politik risklerle dün kur ve faiz günü sert yükselişle tamamladı. Dolar altın ve borsa Erdoğan, Davutoğlu görüşmesine kilitlendi.
 • 09:23 Viop'ta Endeks Kontratı Güne Düşüşle Başladı Borsa İstanbul Vadeli İşlem ve Opsiyon Piyasası'nda (VİOP) haziran vadeli BIST 30 endeksine dayalı kontrat, güne yaklaşık yüzde 0,3 düşüşle başladı.
 • 09:16 Küresel Piyasalar Negatif Seyrediyor Küresel piyasalarda azalan risk iştahı ile borsalar satış baskısı altında kalırken, dolar diğer para birimleri karşısında bir hafta süren düşüşünü sonlandırarak yükselişe geçti.
 • 09:00 Gündem / 4 Mayıs 2016 Kurucusu: Mustafa Kemal Atatürk / 6 Nisan 19201- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde, 25. Muhtarlar Toplantısı'na katılacak.
 • 00:09 Gündem Özeti / 4 Mayıs 2016 Kurucusu: Mustafa Kemal Atatürk / 6 Nisan 19201- TBMM Başkanı İsmail Kahraman, resmi ziyaret için Endonezya, Yeni Zelanda ve Singapur'a gidecek.
 • 13:06 Kalkınma Bakanı Yılmaz Açıklaması Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, enflasyondaki düşme eğiliminin, Orta Vadeli Programda (OVP) yıl sonu enflasyon hedefi olarak yer alan yüzde 7,5'in korunmasını sağladığını bildirdi.
 • 13:31 Deus Ex Mankind Divided Yeni Video Deus Ex Mankind Divided Yeni Video Deus Ex Mankind Divided Yeni Video Square Enix ve Eidos Montréal ortak yapımı sonradan oyun dünyasında yer edinmeyi başarmış ve serinin eski oyunları ile birlikte gönlümüze taht kurmuş Deus Ex serisinin yeni oyunu Deus Ex Manking Divided için yeni video paylaşıldı.
 • 10:50 Teis Başkanı: İlaç Fiyatları Güncellenmeli Tüm Eczacı İşverenler Sendikası (TEİS) Başkanı Nurten Saydan, sendikanın kuruluşunun 10. yılı dolayısıyla bir basın toplantısı düzenledi.
 • 14:12 Merkez Bankası: Gıda Enflasyonundaki Düşüş Nisan'da da Sürecek Merkez Bankası Para Politikası Kurulu (PPK) tarafından işlenmemiş gıda grubu yıllık enflasyonundaki düşüşün Nisan ayında da belirgin olarak süreceği vurgulandı.
 • 14:52 Merkez Bankası Ppk Toplantı Özeti: (2) Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Para Politikası Kurulu (PPK) toplantı özetinde, "Yakın dönemde küresel oynaklıklarda süregelen düşüşün ve ağustos ayında yayımlanan yol haritasında belirtilen politika araçlarının etkili bir şekilde kullanılmaya başlanmasının geniş bir faiz koridoruna duyulan ihtiyacı azalttığı değerlendirilmektedir" ifadelerine yer verildi.
 • 14:41 Merkez Bankası Ppk Toplantı Özeti: (1) Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Para Politikası Kurulu (PPK) toplantı özetinde, enflasyonun yakın dönemde belirgin bir düşüş sergilediğine işaret edilerek, "Temelde işlenmemiş gıda kaynaklı gerçekleşen bu düşüşün kısa vadede devam edeceği öngörülmektedir.
 • 14:30 Merkez Bankası Ppk Toplantı Özetini Yayımladı Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası (TCMB) Para Politikası Kurulu (PPK) 20 Nisan’da yapılan toplantı özetini yayımladı.
 • 14:24 Merkez Bankası Başkanı Çetinkaya Enflasyon Raporu'nu Açıkladı (3) Merkez Bankası Başkanı Çetinkaya Enflasyon Raporu'nu Açıkladı (3) GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : TCMB Başkanı Murat Çetinkaya'nın konuşması Merkez Bankası Başkanı Çetinkaya Enflasyon Raporu'nu açıkladı: (3) "Ocak Enflasyon Raporu varsayımlarına göre, ham petrol fiyatlarını yukarı yönlü ve ABD doları cinsinden ithalat fiyatlarını ise aşağı yönlü güncelledik.
 • 14:03 Merkez Bankası Başkanı Çetinkaya Enflasyon Raporu'nu Açıkladı (4) Merkez Bankası Başkanı Çetinkaya Enflasyon Raporu'nu Açıkladı (4) GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : TCMB Başkanı Murat Çetinkaya'nın konuşması Merkez Bankası Başkanı Çetinkaya Enflasyon Raporu'nu açıkladı: (3) "Ocak Enflasyon Raporu varsayımlarına göre, ham petrol fiyatlarını yukarı yönlü ve ABD doları cinsinden ithalat fiyatlarını ise aşağı yönlü güncelledik.
 • 12:46 Enflasyon Raporu Açıklandı Merkez Bankası enflasyon tahminini yüzde 7,5’te bıraktı.
 • 12:09 Merkez Bankası Enflasyon Öngörülerini Değiştirmedi (3) Merkez Bankası, 2016 yılı için yüzde 7.5 olan yılsonu enflasyon öngörülerini değiştirmedi.
 • 12:03 Merkez Bankası Başkanı Çetinkaya Enflasyon Raporunu Açıkladı Merkez Bankası enflasyon tahminini yüzde 7,5’te bıraktı.
 • 11:57 Merkez Bankası Başkanı Çetinkaya Enflasyon Raporu'nu Açıkladı: (3) Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Başkanı Murat Çetinkaya, "Ocak Enflasyon Raporu varsayımlarına göre, ham petrol fiyatlarını yukarı yönlü ve ABD doları cinsinden ithalat fiyatlarını ise aşağı yönlü güncelledik.
 • 11:54 Merkez Bankası Enflasyon Öngörülerini Değiştirmedi (2) Merkez Bankası, 2016 yılı için yüzde 7.5 olan yılsonu enflasyon öngörülerini değiştirmedi.
 • 11:47 Merkez Bankası Başkanı Çetinkaya Enflasyon Raporu'nu Açıkladı: (2) Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Başkanı Murat Çetinkaya, gelecek dönemde para politikası duruşunun enflasyon görünümüne bağlı olmaya devam edeceğini belirterek, "Merkez Bankası olarak, enflasyon beklentilerini, fiyatlama davranışlarını ve enflasyonu etkileyen diğer unsurlardaki gelişmeleri dikkate alarak para politikasındaki sıkı duruşumuzu gerekli gördüğümüz süre boyunca koruyacağız." dedi.
 • 15:46 Bakan Naci Ağbal: "Geçici Vergiyi Kaldırmamız Söz Konusu Değil" Maliye Bakanı Naci Ağbal, İSO Odakule Binası'nda düzenlenen Meslek Komiteleri Ortak Toplantısı'nda geçici verginin sadece Türkiye'de uygulanmadığını belirtti.
 • 20:55 Merkez Bankası'nın Faiz Kararı Küçük ve Orta Büyüklükteki İşletmeler Derneği (KOBİDER) Genel Başkanı Nurettin Özgenç, Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın (TCMB) yaptığı faiz indirimiyle ilgili olarak, "Bu duruma 'yetmez ama evet' anlayışıyla bakıyoruz.
 • 03:47 G20 Bakanları ve Merkez Bankası Başkanları Toplantısı G20 üyeleri, yayımladıkları bildiriyle jeopolitik çekişmeler, terörizm, mülteci krizi ve İngiltere'nin Avrupa Birliği'nden çıkma (Brexit) ihtimalinin küresel ekonomiyi karmaşıklaştırdığını belirtti.
 • 15:40 Merkez Bankası Dolar Beklentisini Açıkladı Merkez Bankası Dolar Beklentisini Açıkladı Cari yıl sonu TÜFE beklentisi bir önceki anket döneminde yüzde 8,29 iken, bu anket döneminde yüzde 7,91'e geriledi.
 • 15:38 Merkez, Beklenti Anketini Açıkladı Merkez Bankası beklenti anketinde Mart ayında 3,1132 olan 2016 sonu dolar tahmini Nisan’da 3,0790’a geriledi.
 • 14:55 Merkez Bankası'nın Yıl Sonu Dolar Tahmini Merkez Bankası'nın Yıl Sonu Dolar Tahmini Merkez Bankası yıl sonu dolar tahminini 3,08 TL, enflasyonu ise 7,9 olarak açıkladı.
 • 14:51 Merkez Bankası Nisan Ayı Beklenti Anketi Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) nisan ayı beklenti anketine göre yıl sonu enflasyon beklentisi yüzde 8,29'dan yüzde 7,91'e geriledi.
 • 13:42 Kömürden Elektrik Üreten Termik Santrallara Teşvik Geliyor Kömürden elektrik üreten termik santrallara teşvik verileceği ifade ediliyor.
 • 13:57 Elektrik Üretiminde Kömüre Teşvik Verilecek Kömürden elektrik üreten termik santrallara teşvik verileceği ifade ediliyor.
 • 12:35 Tbb-Masak Çalıştayı Maliye Bakanı Naci Ağbal, terörizmin finansmanı ile mücadele ettiklerini, ülke olarak duyarlılık gösterdiklerini belirterek, "Ama bizimle aynı duyarlılığı paylaşması gereken ülkelerdeki uygulamalara bakıyoruz, ülkemize karşı temel bir tehdit oluşturan terör örgütünün açıkça bir bankacılık sistemi üzerinden kaynak toplamasına imkan veriliyor" dedi.