SON DAKİKA DÖVİZ KURU HABERLERİ

Son Dakika Döviz Kuru Haberleri

 • 09:42Patronlar Erken Seçime KarşıPatronlar Erken Seçime KarşıTerör ve şiddet olaylarıyla, siyasal cephede yaşanan 'uzlaşmama' kültürü olası koalisyon ihtimalini zayıflatırken, iş dünyası erken seçime soğuk bakıyor.
 • 11:37Ups, Hisse Başına Kazancını%12 ArttırdıUPS, (NYSE:UPS) 2015'in ikinci çeyreğinde seyreltilmiş hisse başına kazancını 1,35 dolar olarak açıkladı,
 • 10:24Özel Okulların Kayıt Sözleşmelerine Dikkat!Üniversite kayıtları bugün başlıyor. Orta öğretim yerleştirmelerinin de ay sonunda başlaması bekleniyor. Öğrenciler kadar ailelerini de ilgilendiren bu süreçte hukukçulardan da uyarı ve tavsiyeler geldi.
 • 17:19IMF'den Ukrayna'ya 1,7 Milyar Dolarlık OnayIMF'den Ukrayna'ya 1,7 Milyar Dolarlık OnayUluslararası Para Fonu (IMF), Ukrayna'ya 1,7 milyar dolarlık kredi diliminin serbest bırakılmasını onayladı.
 • 11:332016'nın Turizmde Kayıp Yıl Olmaması İçin Hükümet Bir An Önce Kurulmalı2016'nın Turizmde Kayıp Yıl Olmaması İçin Hükümet Bir An Önce Kurulmalı"Manavgat Titreyengöl-Sorgun Turizm Yatırımcılar Birliği(TİSOYAB) Başkanı Hüseyin Aydoğan, turizmde 2016'nın kayıp yıl olmaması için bir an önce hükümetin kurulması gerektiğini söyledi.
 • 16:17Markalı İhracatımız 5 Milyar Doları Yakalayacak"Birleşmiş Markalar Derneği (BMD) Başkanı Sami Kariyo, son kayıtlara göre İran'da bugün 29 BMD markasının 135 satış noktasının bulunduğunu belirterek, "Zaten pazarda var olan markalarımızın da açacağı yeni mağazalarla 3 yılda toplam 1000 kadar satış noktasına ulaşacağız. Böylece halen 3,2 milyar dolar olan markalı ihracatımız bu süre içinde 5 milyar doları yakalayacak" dedi.
 • 15:56Başçı: Başçı: "(Fed Faiz Artırımı) Önceden Hazırlarsanız Yaptığınız Zaman Hiçbir Zararı Olmaz"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Merkez Bankası Başkanı Erdem Başçı Merkez Bankası Başkanı Başçı soruları yanıtladı: (3)- "Türkiye emsal ülkelerle karşılaştırıldığında fena büyümüyor.
 • 15:17Başçı: Başçı: "(Enflasyon) Yıl Sonunda Yüzde 6,9'a Ulaşacağını Tahmin Ediyoruz"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Merkez Bankası Başkanı Erdem Başçı Başçı enflasyon raporunu açıkladı: (2)- "Küresel para politikalarının normalleşmeye başlamasından sonra sözle yönlendirme politikaları sayesinde uzun vadeli faiz oranlarındaki oynaklığın kalıcı olarak düşebileceğini değerlendiriyoruz"- "Bu baz senaryo altında ülkemizde de geniş bir faiz koridoruna olan ihtiyaç zaman içinde azalabilecektir"- "Böyle bir durumda, faiz politikasının operasyonel çerçevesini kademeli olarak sadeleştirmeyi değerlendirebileceğiz.
 • 15:00Merkez Bankası Başkanı Başçı, Soruları CevapladıMerkez Bankası Başkanı Erdem Başçı, koalisyon çalışmalarının para politikasına etkilerine ilişkin, “Bu süreçte Merkez Bankası açısından en önemli unsur bütçe disiplini. Eğer bütçe disiplini şu süreçte sağlam devam edecekse orada bir güvence varsa Türkiye’de her türlü şokun etkisi geçici olur” dedi.
 • 14:56Merkez Bankası Ppk Toplantı Özeti (2)Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Para Politikası Kurulu (PPK) toplantı özetinde, gelecek dönemde, küresel para politikalarının normalleşmeye başlamasından sonra sözle yönlendirme politikaları sayesinde uzun vadeli faiz oranlarındaki oynaklığın kalıcı olarak düşebileceği belirtilerek, bu baz senaryo altında Türkiye'de de geniş bir faiz koridoruna olan ihtiyacın zaman içerisinde azalabileceği kaydedildi.
 • 14:56Başçı: Başçı: "(Faiz Politikası) Bu Herhangi Bir Sıkılaştırma veya Gevşeme Şeklinde Bir Çalışma Değil"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Merkez Bankası Başkanı Erdem Başçı Merkez Bankası Başkanı Başçı soruları yanıtladı: (1)-"(Faiz politikasının sadeleştirilmesi) Teknik arkadaşlarımızdan bir yol haritası çalışması istedik.
 • 14:51Ppk: Liranın Değer Kaybı Enflasyonda Düşüşü SınırlıyorTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) 23 Temmuz günü gerçekleştirilen Para Politikası Kurulu (PPK) toplantı özetini yayınladı.
 • 14:44Merkez Bankası Ppk Toplantı Özeti: (1)Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Para Politikası Kurulu (PPK) toplantı özetinde, "Ham petrol fiyatlarındaki gelişmelerin etkisiyle enerji enflasyonu gerilerken Türk lirasında gözlenen değer kayıpları enflasyondaki düşüşü sınırlamıştır" denildi.
 • 14:39Mb: Döviz Enflasyonda Düşüşü Geciktirirse Önlem AlırızMerkez Bankası, döviz hareketlerinin enflasyonda düşüşü geciktirmeye devam eetmesi durumunda, ek önlemler alacağını açıkladı.
 • 14:27Merkez Bankası Ppk Toplantı Özetini YayımladıMerkez Bankası Para Politikası Kurulu Toplantı özetinde, yılın ikinci çeyreğine ilişkin veriler iktisadi faaliyette ılımlı bir seyre işaret ettiği, bu dönemde dış talep zayıf seyrederken, iç talebin büyümeye ılımlı düzeyde katkı verdiği düşünüldüğü, öte yandan, jeopolitik riskler ve küresel piyasalardaki belirsizliklerin yanı sıra tüketici ve yatırımcı güvenindeki zayıf seyir önümüzdeki dönemde büyüme üzerinde riskler oluşturduğu belirtildi.
 • 14:18Başçı: Başçı: "Likiditeyle İlgili Her Türlü Kaygıyı Giderebilecek Güzel Bir Planımız Var"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Merkez Bankası Başkanı Erdem Başçı Başçı enflasyon raporunu açıkladı: (3)- "(Bankalara) İhtiyaç olursa, herhangi bir sorunla karşılaşmamanız için biz buradayız, Merkez Bankası olarak hazırız, çok güçlü bir miktarda döviz rezervimiz var"- "Borcu döndürmeyle ilgili hiçbir sorunla karşılaşmazsınız, şu anda limitlerimiz yeterli. Arkadaşlara talimat verdim, limitleri gözden geçirin hiçbir kaygı kalmasın"- "Likiditeyle ilgili her türlü kaygıyı giderebilecek güzel bir planımız var ve başladık ilave adımlar da atabiliyoruz.
 • 14:17Merkez Bankası Başkanı Başçı Soruları Yanıtladı: (3)Merkez Bankası Başkanı Erdem Başçı, Türkiye'nin emsal ülkelerle karşılaştırıldığında fena büyümediğini belirterek, bunun yapısal reformlar sayesinde en az 1 puan daha artırılabileceğini söyledi.
 • 13:27Merkez Bankası Başkanı Başçı Soruları Yanıtladı: (1)Merkez Bankası Başkanı Erdem Başçı, faiz politikasının sadeleştirilmesi çalışmasına ilişkin, "Teknik arkadaşlarımızdan bir yol haritası çalışması istedik.
 • 12:59Merkez Bankası Enflasyon Raporunu AçıkladıMerkez Bankası, Enflasyon Raporunu açıkladı.
 • 12:59Merkez Bankası 3. Enflasyon RaporuMerkez Bankası Başkanı Erdem Başçı, “Enflasyonunun yüzde 70 olasılıkla 2015 yılı sonunda yüzde 6 ile yüzde 7,8 aralığında, orta noktası yüzde 6,9, 2016 yıl sonunda ise yüzde 3,7 ile yüzde 7,3 aralığında orta noktası yüzde 5,5 gerçekleşeceğini tahmin ediyoruz.
 • 12:56Başçı Enflasyon Raporunu Açıkladı: (3)Merkez Bankası Başkanı Erdem Başçı, bankalara uzun vadeli borçlanma tavsiyesinde bulunarak, "İhtiyaç olursa, herhangi bir sorunla karşılaşmamanız için biz buradayız, Merkez Bankası olarak hazırız, çok güçlü bir miktarda döviz rezervimiz var" dedi.
 • 12:24Merkez Bankası 3. Enflasyon Raporunu AçıkladıMerkez Bankası Erdem Başçı, “Normalleşme konusunda biz hazırız, artık normalleşme kaygısı yerini normalleşme arzusuna bırakabilir” dedi.
 • 11:13Merkez Bankası Yıl Sonu Enflasyon Öngörüsünü Yüzde 6.9'a ÇıkardıMerkez Bankası Başkanı Erdem Başçı, yıl sonu enflasyon öngörüsünü, yüzde 6.9 olarak belirlediklerini açıkladı.
 • 11:08Merkez Bankası Enflasyon Tahminini YükselttiMerkez Bankası Enflasyon Tahminini YükselttiMerkez Bankası yıl sonu enflasyon tahminini yüzde 6.8'den yüzde 6,9'a yükselttiğini açıkladı.
 • 10:57Cumhurbaşkanı Erdoğan Çin'deCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "İlişkilerimizin geliştirilmesi konusunda önemli olan siyasi kararlılıktır ve her iki tarafta da bu siyasi kararlılığın olduğunu görüyorum.
 • 09:44Erdoğan: Çin ile Aramızdaki Dış Ticaret Açığı Sürdürülebilir OlmalıCumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, 22 milyar dolara ulaşan Çin ile Türkiye arasındaki dış ticaret açığının sürdürülebilir olması gerektiğini söyledi.
 • 09:29Cumhurbaşkanı Erdoğan: Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Çin'le Ticaretimiz 22 Milyar Dolara ÇıktıÇin İş Forumunda yaptığı konuşmada, “Çin ile ticaretimizde 2000 yılında 1,24 milyar dolar olan dış ticaret açığı bugün yaklaşık 22 milyar dolara çıkmış durumda.
 • 08:14Türkiye ile Çin Milli Parayla Ticarete GeçiyorTürkiye ile Çin Milli Parayla Ticarete Geçiyorİş adamları ile birlikte Çin'e giden Cumuhurbaşkanı Erdoğan iki ülkenin ticarette para birimi olarak yuan ve liranın ortak kullanımı için görüşüldüğünü açıkladı.
 • 00:31Facebook'un Geliri Yüzde 39 ArttıFacebook'un Geliri Yüzde 39 ArttıDünyanın en büyük sosyal paylaşım sitelerinden Facebook'un yılın ikinci çeyreğindeki geliri, önceki senenin aynı dönemine göre%39 artarak 4,04 milyar dolara yükseldi.
 • 12:17Altını Olan Beklesin, Kısa Vadede Dolara Yatırım Mantıklı'Altını Olan Beklesin, Kısa Vadede Dolara Yatırım Mantıklı'Yaşar Üniversitesi Ekonomi Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Umut Halaç, tasarruflarını altın olarak değerlendirenlere, beklemelerini tavsiye etti.
 • 18:36IMF'den Türkiye DeğerlendirmesiUluslararası Para Fonu (IMF) Türkiye'nin sermaye çıkışlarına karşı kırılganlığının sürdüğünü belirterek, kırılganlıkların hafifletilmesi için cari açığın azaltılmaya devam edilmesi, reel faizlerin pozitifte tutulması ve döviz rezervlerinin artırılması tavsiyelerinde bulundu.
 • 16:29Enerji Sektöründe Birçok Kurum İflas Tehlikesi İle Karşı KarşıyaEnerji Sektöründe Birçok Kurum İflas Tehlikesi İle Karşı KarşıyaArtan enerji ihtiyacını karşılamak için çalışmalar başlamış ve yaklaşık 6 milyar dolarlık enerji yatırımı yapılmıştı. Buna karşın enerji şirketleri iflasın eşiğine geldi.
 • 14:53Konutta Yeni Sezona "DOLAR" AyarıElit Yapı Yönetim Kurulu Üyesi Mert Yıldızhan: "Kurdaki artış nedeniyle fiyatları yükselmiş konut almak istemeyenler yaz dönemini değerlendirmeli"
 • 13:10Tüketici Güven Endeksinin AzalmasıTüketici Sorunları Derneği (TÜSODER) Genel Başkan Yardımcısı ve Finans Komisyonu Başkanı Prof. Dr. Niyazi Berk, tüketici güven endeksindeki düşüşün, seçim sonuçları neticesinde ortaya çıkan siyasi belirsizlik, terör olayları ve ekonominin istikrarsız görüntü çizmesinden kaynaklandığını ifade etti.
 • 15:05Tcmb: Gıda ve Enerji Fiyatları Kısa Vadede Enflasyonu Olumlu EtkilediTürkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası (TCMB) Para Politikası Kurulu’nun Temmuz toplantısında gıda ve enerji fiyatlarındaki gelişmelerin kısa vadede enflasyonu olumlu etkilediği söylendi.
 • 14:25Merkez Bankası Faizleri DeğiştirmediTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Para Politikası Kurulu (PPK), faiz oranlarında herhangi bir değişiklik yapmadı.
 • 14:16Merkez Faizi DeğiştirmediMerkez Bankası faiz oranlarında değişikliğe gitmedi.
 • 14:06Merkez Bankası Beklendiği Gibi Kısa Vadeli Faizleri DeğiştirmediMerkez Bankası Para Politikası Kurulu (PPK), piyasa analistelir ve ekonomistlerin de beklediği gibi, yüzde 7.50 olan politika faizi ve diğer kısa vadeli faiz oranlarında bir değişiklik yapmadı.
 • 20:36Fed'in Faiz Artışı Gelişmekte Olan Ülkeleri BaskılayabilirLONDRA (AA) – Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Fitch Ratings, ABD Merkez Bankası Fed'in olası faiz artışının gelişmekte olan ülkelerin kredi temelleri üzerindeki baskıyı artırabileceğini belirtti.
 • 23:24Fitch'den "Kırılgan Beşli" AçıklamasıUluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Fitch Ratings, Türkiye, Brezilya, Hindistan, Endonezya ve Güney Afrika'dan oluşan "kırılgan beşli"nin, ABD Merkez Bankası'nın (Fed) faiz artış sürecine girmesinden kaynaklanan sermaye çıkışlarına beklenenden daha fazla direnç gösterdiğini bildirdi.
 • 18:40Ecb, Yunan Bankalarına Ela Miktarını ArtırdıAvrupa Merkez Bankası (ECB) Başkanı Mario Draghi, Yunan bankalarına Acil Likidite Desteği (ELA) miktarını 900 milyon avro artırdıklarını bildirdi.
 • 15:50TCMB: Cari Yıl Sonu Büyüme Beklentisi%3'e GerilediTCMB Temmuz 2015 Beklenti Anketinde cari yıl sonu GSMH beklentisi bir önceki anket döneminde%3,1 düzeyinde gerçekleşirken, bu anket döneminde%3'e geriledi.
 • 15:15Merkez Bankası Beklenti Anketini AçıkladıMerkez Bankası beklenti anketinde TÜFE beklentisiyüzde 0,20’den yüzde 0,12 ye düştü.
 • 15:03Tcmb Beklenti AnketiTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Temmuz 2015 Beklenti Anketi'nde, cari yıl sonu TÜFE beklentisi yüzde 7,77'den, yüzde 7,71'e geriledi.
 • 17:37Seçimlerin Yenilenmesinden Korkmamalıyız"İstanbul Ticaret Borsası (İSTİB) Başkanı Ali Kopuz, Meclis'teki partiler anlaşamazsa seçimlerin yenilenmesinden korkmamak gerektiğini ifade etti.
 • 09:39Fed Tutanaklarının Ardından Dış PiyasalarFed Tutanaklarının Ardından Dış PiyasalarKüresel piyasalar dün akşam açıklanan ABD Merkez Bankası (Fed) toplantı tutanaklarında ekonomik aktiviteye yönelik endişelerin daha güçlü bir şekilde dile getirilmesinin ardından karışık bir seyir izliyor.
 • 09:14Küresel Piyasalar, FED Tutanaklarının Ardından Karışık SeyrediyorKüresel piyasalar, FED toplantı tutanaklarında ekonomik aktiviteye yönelik endişelerin daha güçlü bir şekilde dile getirilmesinin ardından karışık bir seyir izliyor.
 • 22:42Fomc Tutanakları AçıklandıFomc Tutanakları AçıklandıABD Merkez Bankası'nın (Fed) haziran toplantısına ilişkin tutanaklar, Fed yetkililerinin faiz artışına başlamak için daha fazla kanıt görmek istediklerine işaret etti.
 • 09:35Piyasa BeklentimizPiyasa BeklentimizTuncay Turşucu - İntegral Menkul Değerler Araştırma Direktörü Yunanistan referandumunun ardından dün Avrupa endeksleri ve tahvillerinde satış baskısı hakimdi.
 • 09:30Ekonomik Gelişmeler ve Foreks YorumlarıEkonomik Gelişmeler ve Foreks Yorumlarıİntegral Menkul Değerler Avrupa Almanya'da Mayıs ayında fabrika siparişleri beklentilerin altında yüzde 0,2 daralma gösterdi.