SON DAKİKA DSİ HABERLERİ

Son Dakika Dsi Haberleri

 • 16:11Vali Yıldırım, DSİ Bölge Müdürlüğü'nden Brifing AldıVali Yıldırım, DSİ Bölge Müdürlüğü'nden Brifing AldıVali Mesut Yıldırım, Devlet Su İşleri 23. Bölge Müdürlüğüne yaptığı ziyarette, Bölge Müdüründen yürütülen çalışmalar hakkında brifing aldı.
 • 14:46Aydın'da Fetö/pdy'ye Yönelik Yapılan ÇalışmalarAydın'da Fetö/pdy'ye Yönelik Yapılan ÇalışmalarAydın Valiliği tarafından yapılan açıklamada Türkiye genelinde Hükümeti devirmeye ve Anayasal düzeni cebren ilgaya teşebbüs etmek amacıyla FETÖ/PDY Terör Örgütü tarafından girişilen darbe teşebbüsü sonucu örgüte yönelik yapılan çalışmalar hakkında bilgi verildi.
 • 18:42DSİ 13. Bölge Müdürlüğü'nde Görev DeğişimiDSİ 13. Bölge Müdürlüğü'nde Görev DeğişimiDsi 13’üncü Bölge Müdürlüğü’nde görev değişimi yaşandı.
 • 18:32Bilecik Belediyespor'a Tb2l Şansı DoğduBilecik Belediyespor'a Tb2l Şansı DoğduBilecik’i Erkekler Bölgesel Basketbol Ligi’nde temsil eden Bilecik Belediyespor’a Türkiye Basketbol 2. Lig’e (TB2L) yükselme şansı doğdu.
 • 13:44İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı Gerçekleştirildiİl Koordinasyon Kurulu Toplantısı Gerçekleştirildi2016 yılı Gümüşhane İl Koordinasyon Kurulu 3. Dönem Değerlendirme Toplantısı, Gümüşhane Valisi Sayın Okay Memiş'in başkanlığında gerçekleştirildi.
 • 10:16Haliç Havadan da Geçilecek: Eyüp-Pierre Lotii-Miniatürk Arasına Teleferik YapılacakPierre Loti -Miniatürk Teleferik Projesi'ne ilişkin 1/5 bin ölçekli Nazım İmar Plan Değişikliği oy çokluğu ile kabul edildi.
 • 10:14Resul Osman Dağında Sondaj Çalışmaları SürüyorResul Osman Dağında Sondaj Çalışmaları SürüyorKilis Belediyesi tarafından mesire alanına dönüştürülen Resul Osman Dağına sondaj çalışmaları ile su şebekesi döşeme çalışmaları sürüyor.
 • 09:51Bakan Eroğlu: Darbe Olduğunu Köprüden Kontrollü Geçerken AnladımBakan Eroğlu: Darbe Olduğunu Köprüden Kontrollü Geçerken AnladımOrman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, darbe girişimini İstanbul'da kontrollü olarak kapatıldığı dakikalarda geçtiği Boğaziçi Köprüsü'nün kapatıldığını görünce anladığını söyledi.
 • 21:04Tokat'ta Fetö/pdy Operasyonunda Tutuklu Sayısı 73'e ÇıktıTokat’ta FETÖ/PDY darbe soruşturması kapsamında asker, polis ve kurumlarda hakkında işlem yapılan 441 kişiden 358’i açığa alınırken, şüphelilerden 73’ü tutuklandı, 4 kişi hakkında adli kontrol kararı alındı.
 • 15:09Mersin'de Sulama Kanalında Ceset BulunduMersin'in Tarsus ilçesinde sulama kanalında erkek cesedi bulundu.
 • 14:47Erzincan'da 5 Kişi Daha TutuklandıErzincan'da 5 Kişi Daha TutuklandıErzincan’da FETÖ/PDY operasyonu kapsamında 4 kişi daha tutuklandı.
 • 12:11Isparta'da 8 Rütbeli Asker TutuklandıFETÖ’ye yönelik başlatılan soruşturma kapsamında Isparta’da gözaltına alınan 8 rütbeli asker tutuklandıçIsparta Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube ekiplerince, darbe girişimiyle bağlantılı olduğu gerçekçesiyle gözaltına alınan 1 albay, 1 yarbay, 2 binbaşı, 1 yüzbaşı ve 3 teğmen gözaltına alındı.
 • 11:22Bartın Valisi, DSİ 23. Bölge Müdüründen Brifing AldıBartın Valisi, DSİ 23. Bölge Müdüründen Brifing AldıDSİ 23. Bölge Müdürü Sait Umucu tarafından Bartın Valisi Nusret Dirim’e Bartın’da devam eden yatırımlar hakkında brifing verildi.
 • 10:59Aydıncık Göleti'nde İlk Kazma VurulduAydıncık Göleti'nde İlk Kazma VurulduBayburt’ta tamamlandığında 5 bin 200 dekar zirai tarım arazisini modern sistemlerle sulayacak olan Aydıncık Göleti’nin, ulaşım yollarının kazı çalışmalarına başlandı.
 • 10:45Aydıncık Göleti'nin Yapım Çalışmalarına BaşlandıAydıncık Göleti'nin Yapım Çalışmalarına BaşlandıBayburt'ta, 5 bin 200 dekar tarım arazisinin modern sistemlerle sulanmasını sağlayacak Aydıncık Göleti'nin yapımına başlandı.
 • 10:45Tunceli'de "Munzur Nehri Park ve Yeşil Alan" ProjesiTunceli Belediyesi ve Devlet Su İşleri Elazığ Bölge Müdürlüğü tarafından yapılması planlanan "Munzur Nehri Park ve Yeşil Alan" projesinin tanıtımının yapıldığı bildirildi.
 • 09:45Alanya Yeniköy Barajında Çalışmalar Devam EdiyorAlanya Yeniköy Barajında Çalışmalar Devam EdiyorDevlet Su İşleri (DSİ) 13. Bölge müdürlüğü Alanya Yeniköy Barajında çalışmalara devam ediyor.
 • 01:19Van'da İki Ayrı Trafik Kazası; 3 ÖlüVan'da İki Ayrı Trafik Kazası; 3 ÖlüVan’ın Gürpınar ve Gevaş ilçelerinde meydana gelen 2 ayrı trafik kazısında 3 kişi hayatını kaybederken, çok sayıda küçükbaş hayvan telef oldu.
 • 01:08Türkiye, Cibuti'de Baraj YapacakTürkiye, Cibuti'de Baraj YapacakGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu ve Cibuti Tarım, Su, Balıkçılık, Hayvancılık ve Deniz Kaynakları Bakanı Muhammed Ahmed Awaleh'ın yerlerine oturmaları Bakan Eroğlu'nun açıklamaları Bakan Awaleh'ın açıklamaları Karşılıklı imzaların atılması ve hediyelerin verilmesi Türkiye, Cibuti'de baraj yapacak Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın talimatıyla Cibuti'de P-17 bölgesine baraj inşa edeceklerini bildirdi Cibuti Tarım, Su, Balıkçılık, Hayvancılık ve Deniz Kaynakları Bakanı Awaleh: "Baraj için size çok teşekkür ediyorum, çünkü 30 yıldır bekleyen, hiç kimsenin el atmadığı bir çalışmadan bahsediyoruz" Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla Cibuti'de P-17 bölgesine baraj inşa edeceklerini bildirdi.
 • 21:29Gümüşhane'de İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı YapıldıGümüşhane'de İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı YapıldıGümüşhane’de 2016 yılı 3. İl Koordinasyon Kurulu toplantısı Vali Okay Memiş başkanlığında yaklaşık 5 saat sürdü.
 • 20:57Gümüşhane İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı YapıldıGümüşhane'de İl Koordinasyon Kurulu 2016 yılı ilk toplantısı yapıldı.
 • 19:59Darbeci Zihniyet Kamudan SilinecekDarbeci Zihniyet Kamudan Silinecek"Afyonkarahisar Valisi Aziz Yıldırım, darbeci zihniyetin kamudan silineceğini açıkladı.
 • 19:35Fetö'nün Darbe GirişimiFETÖ'nün darbe girişimiyle ilgili yürütülen soruşturmada, Isparta'da, bir ilçe müftüsünün de aralarında bulunduğu 19 kamu çalışanı daha görevden uzaklaştırıldı.
 • 18:58Türkiye, Cibuti'de Baraj YapacakOrman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla Cibuti'de P-17 bölgesine baraj inşa edeceklerini bildirdi.
 • 15:31DSİ'den Sel RaporuDSİ'den Sel RaporuDevlet Su İşleri (DSİ) Samsun Bölge Müdürü Ahmet Kanık, Ordu’nun Perşembe ve Fatsa ilçelerinde 5, 6 ve 7 Temmuz tarihlerinde yaşanan sel sonucu meydana gelen taşkın zararlarının tespiti için gönderilen heyetin raporunu hazırladığını belirtti.
 • 16:32Şehrin Tarımsal Sulama Stratejisi HazırŞehrin Tarımsal Sulama Stratejisi HazırSakarya Büyükşehir Belediyesi ve Doğu Marmara Kalkınma Ajansı işbirliğinde ‘Tarımsal Sulama Potansiyeli ve Sulama Altyapısı Sakarya Çalıştayı’ gerçekleştirildi.
 • 15:52Basın Konseyi Prof. Dr. Yalçıntaş'ı AndıBasın Konseyi Prof. Dr. Yalçıntaş'ı AndıBasın konseyi Yüksek Kurulu'nun üyesi olan ve 15 Temmuz günü kalp krizi sonucu vefat eden Prof.Dr. Nevzat Yalçıntaş, kurul toplantısında anıldı.
 • 14:32Osmaniye İl Koordinasyon Kurulu ToplantısıOsmaniye İl Koordinasyon Kurulu ToplantısıOsmaniye’de il koordinasyon kurulunun 2016 yılı temmuz ayı toplantısı yapıldı.
 • 13:43İl Koordinasyon Kurulunun 2016 Yılı Temmuz Ayı Toplantısı Yapıldıİl Koordinasyon Kurulunun 2016 Yılı Temmuz Ayı Toplantısı YapıldıOsmaniye İl Koordinasyon Kurulunun 2016 yılı Temmuz ayı Toplantısı yapıldı.
 • 12:15Manyas Gölü'nde Balık BereketiManyas Gölü'nde Balık BereketiGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Balıkçılardan detaylar Balıkçılarla röportaj Gölyaka Su Ürünleri Kooperatifi Başkanı Palaz'ın röportajı Manyas Gölü'nde balık bereketi Gölyaka Su Ürünleri Kooperatifi Başkanı Palaz: "Geçen sezon zarar etmiştik. Bu sezona bereketli başladık" Gölyaka Su Ürünleri Kooperatifi Başkanı Mehmet Palaz, baraj ve göllerdeki av yasağının kalkmasının ardından Manyas Gölü'ne açılan balıkçıların yüzünün güldüğünü belirterek, "Geçen sezon zarar etmiştik. Bu sezona bereketli başladık.
 • 11:29Manyas Gölü'nde Balık BereketiGölyaka Su Ürünleri Kooperatifi Başkanı Mehmet Palaz, baraj ve göllerdeki av yasağının kalkmasının ardından Manyas Gölü'ne açılan balıkçıların yüzünün güldüğünü belirterek, "Geçen sezon zarar etmiştik. Bu sezona bereketli başladık.
 • 09:56Gazipaşa'da Taşkın Riski AzalıyorGazipaşa'da Taşkın Riski AzalıyorDevlet Su İşleri (DSİ) 13. Bölge Müdürlüğü, Gazipaşa Korubaşı, Delice 1 ve Hasdere çaylarında taşkın riski önleme çalışmalarının devam ettiğini bildirdi.
 • 19:36Diyarbekirspor 3 Futbolcu BeğendiSpor Toto 3. Lig 3. Grup takımlarından Diyarbekirspor'da tamamlanan seçmelerde beğenilen futbolcular belirlendi.
 • 16:38Erzincan Belediyesi Bir Projeyi Daha Hayata GeçiriyorErzincan Belediyesi Bir Projeyi Daha Hayata GeçiriyorErzincan Belediyesinin yürüttüğü dev yeşil alan projeleri kapsamında Vasgirt Deresi Regreasyon alanın ihalesi gerçekleştirildi.
 • 14:47Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu AçıklamasıOrman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine ilişkin, "Milletimiz artık demokrasiye aşıktır, polisle birlikte cuntacılara karşı en şiddetli şekilde karşı koymuştur.
 • 13:53Şehit Komiser Yardımcısı Cennet Yiğit Bir Ay Sonra NişanlanacaktıŞehit Komiser Yardımcısı Cennet Yiğit Bir Ay Sonra Nişanlanacaktı15 Temmuz’daki darbe girişiminde çıkan olaylarda şehit olan Komiser Yardımcısı 23 yaşındaki Cennet Yiğit’in bir ay sonra nişanlanacağı ortaya çıktı.
 • 11:30Akçakaleli Çiftçiler DSİ'den ŞikayetçiAkçakaleli Çiftçiler DSİ'den ŞikayetçiTürkiye'nin en önemli projelerinden olan GAP kapsamında inşa edilen Suruç Ovası sol sahil Pompaj Sulama Projesinde yaşanan sıkıntılardan dolayı Akçakale ilçesine bağlı Çakırlar, Yediyol ve Şehit Nusret kırsal mahallelerinde yaklaşık 15 bin dönüm arazide ekili olan mısır ve pamuk kurumaya terk edildi.
 • 17:19Demokrasi Nöbeti Tutanlara Çorba DağıtıldıDemokrasi Nöbeti Tutanlara Çorba DağıtıldıAdıyaman’da darbeye karşı demokrasi nöbeti tutan vatandaşlara DSİ Adıyaman Şube Müdürlüğü çorba dağıttı.
 • 17:10Büyükşehir Belediye Meclisi Darbe Girişimini KınadıBüyükşehir Belediye Meclisi Darbe Girişimini KınadıMalatya Büyükşehir Belediye Meclisi, yaptığı 2. Birleşimle Temmuz Ayı Toplantısını tamamlarken, toplantıda, 15 Temmuz tarihinde yapılan darbe kalkışması Meclis tarafından kınandı.
 • 19:40Manavgat Şelalesi'nde Turistleri Şaşırtan GörüntüManavgat Şelalesi'nde Turistleri Şaşırtan GörüntüManavgat Şelalesi'nde turistleri şaşırtan görüntüANTALYA'nın Manavgat İlçesi'ndeki ünlü Manavgat Şelalesi, ana su kaynağından gelen suyun azalması nedeniyle son günlerde eski görüntüsünü kaybetti.
 • 15:51Manavgat Şelalesi'nde Turistleri Şaşırtan GörüntüManavgat Şelalesi'nde Turistleri Şaşırtan GörüntüAntalya'nın Manavgat İlçesi'ndeki ünlü Manavgat Şelalesi, ana su kaynağından gelen suyun azalması nedeniyle son günlerde eski görüntüsünü kaybetti.
 • 14:59Diyarbekirspor 3 Futbolcu BeğendiSpor Toto 3. Lig 3. Grup takımlarından Diyarbekirspor’da tamamlanan seçmelerde beğenilen futbolcular belirlendi.
 • 13:16Tiski Toplamda 630 Milyon TL Maliyetli 130 Ayrı Proje YürütüyorTrabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, Trabzon’da içme suyu ve kanalizasyon sorunlarının ortadan kaldırılması için dev yatırımlara imza atıldığını söyledi.
 • 12:47İzmir Gelişim Koleji Barış'la Anlaştıİzmir Gelişim Koleji Barış'la AnlaştıTürkiye Basketbol Ligi'nde yeni sezon öncesi güçlü bir kadro kurmak için çalışmalarını sürdüren Gelişim Koleji, kadrosuna Barış Güney'i dahil etti.
 • 12:11Akıncı Kışlası'nın Önü İş Makineleri İle Kapatılmış!Akıncı Kışlası'nın Önü İş Makineleri İle Kapatılmış!DSİ ve OGM bünyesinde bulunan iş makineleri, darbe girişiminin yapıldığı 15 Temmuz gecesi General Eşref Akıncı Kışlası'nın girişine yığılarak kışladan giriş çıkışlar engellenmiş.
 • 11:24Menderes Bulvarı İçin ÇağrıMenderes Bulvarı İçin ÇağrıAdana Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Ramazan Akyürek ve Meclis 1. Başkan Vekili Murat Cevheribucak, Adana Büyükşehir Belediye Meclisi’nde Adanalıların ortak kullanım alanı olan Seyhan Baraj Gölü kıyısının yenilenmesi için meclis üyelerinden destek istediÖdüllü projeye destek istediAdana Büyükşehir Belediye Meclisi’nin Temmuz ayı son toplantısında Adnan Menderes Bulvarı Sahil Düzenleme ve Kültür Aksı Projesi öne çıktı.
 • 10:53Orman ve Su İşleri Bakanlığından Millete Darbeye İş Makineli EngelOrman ve Su İşleri Bakanlığından Millete Darbeye İş Makineli EngelOrman ve Su İşleri Bakanlığı’na bağlı Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü ile Orman Genel Müdürlüğü (OGM) bünyesinde bulunan iş makineleri 15 Temmuz gecesi General Eşref Akıncı Kışlası’nın girişine yığılarak kışladan giriş çıkışlar engellendi.
 • 02:09Fetö'nün Darbe GirişimiOrman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, FETÖ mensuplarının darbe girişimine ilişkin, "Artık bu tip girişimleri aklından geçirenler şunu çok iyi anladı; milletimiz demokrasiyi özümsemiştir ve demokrasiye zeval getirecek her türlü hareketin karşısında duracaktır.
 • 17:35Tarihi Köprülerdeki Kamyonlar Kaldırıldı, Uluslararası Yol Geçişlere AçıldıEdirne’de, askeri darbe girişimi nedeniyle tarihi Meriç ve Tunca Köprüleri’ne, DSİ’ne ait çekilen kamyonlar kaldırıldı, uluslararası Lozan Caddesi araç trafiğine açıldı.
 • 10:35Edirne'de Tarihi Köprüler ve Uluslararası Yol KapatıldıEdirne'de, askeri darbe girişimi nedeniyle tarihi Meriç ve Tunca köprülerine, DSİ'ye ait kamyon çekildi, Turkiye'yi Yunanistan'a baglayan uluslararası Lozan Caddesi araç trafiğine kapatıldı.