SON DAKİKA DSİ HABERLERİ

Son Dakika Dsi Haberleri

 • 15:0425 Günde 16 Şehit Verdik! İşte Gün Gün PKK'nın Hain Saldırıları25 Günde 16 Şehit Verdik! İşte Gün Gün PKK'nın Hain SaldırılarıPKK saldırılarıyla 25 günde 16 güvenlik görevlisi şehit oldu, 4 vatandaş hayatını kaybetti, 43 kişi yaralandı. İşte temmuz ayında PKK'nın hain saldırılarının kronolojisi.
 • 09:32Dalgıçlar Ceset Aradı, Onlar Serinlemek İçin YüzdüDalgıçlar Ceset Aradı, Onlar Serinlemek İçin YüzdüAdana'da dalgıçların sulama kanalında boğulan kişiyi arama çalışması yaptığı sırada çok sayıda çocuğun aynı sulama kanalında yüzmesi pes dedirtti.
 • 16:37Samsun Bakan Kılıç Sel Bölgesinde İnceleme YaptıSamsun Bakan Kılıç Sel Bölgesinde İnceleme Yaptı"Terme'yi sel vurdu" haberine ek 5) BAKAN KILIÇ SEL BÖLGESİNDE İNCELEME YAPTI Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Samsun Valisi İbrahim Şahin ve Terme Belediye Başkanı Şenol Kul ile birlikte sel felaketinin yaşandığı Terme İlçesi'ne bağlı Evci ve Sakarlı Mahalleleri'nde incelemelerde bulundu.
 • 16:00Bakan Kılıç Sel Bölgesinde İncelemelerde BulunduBakan Kılıç Sel Bölgesinde İncelemelerde BulunduGençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, sel felaketinin yaşandığı Samsun’un Terme ilçesinde incelemelerde bulundu.
 • 15:20Samsun'daki Şiddetli Yağış - Kılıç: Samsun'daki Şiddetli Yağış - Kılıç: "Can Kaybının Olmayışı Hepimiz İçin Sevindiricidir"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: -Selden dolayı zarar gören yerlerden genel ve detay görüntüler - Vatandaşların ev ve iş yerlerindeki su ve çamurları tahliye etme çalışmaları - Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç ve Samsun Valisi İbrahim Şahin'in incelemelerinden detaylar - Bakan Kılıç'ın açıklamaları - Kılıç'ın kendi aracıyla gitmesi Samsun'daki şiddetli yağış- Gençlik ve Spor Bakanı Kılıç: - "Can kaybının olmayışı hepimiz için sevindiricidir.
 • 14:51Terme'yi Sel Vurdu (2)Terme'yi Sel Vurdu (2)Bakan KILIÇ SEL BÖLGESİNDE İNCELEME YAPTI Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Samsun Valisi İbrahim Şahin ve Terme Belediye Başkanı Şenol Kul ile birlikte sel felaketinin yaşandığı Terme İlçesi'ne bağlı Evci ve Sakarlı Mahalleleri'nde incelemelerde bulundu.
 • 14:21Samsun'daki Şiddetli YağışGençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, dün gece etkili olan sağanak nedeniyle Terme ilçesinde meydana gelen su baskınları ve hasara ilişkin, "Can kaybının olmayışı hepimiz için sevindiricidir.
 • 13:27Diyabetli Çocuklarda Eğitim Önemli Etkiye Sahip"Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) Tıp Fakültesi Çocuk Endokrin ve Diyabet Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Şükrü Hatun, diyabetli çocukların uzun dönemli takibinde ve sağlıklı yaşam sürmelerinde diyabet eğitiminin en önemli etkiye sahip olduğunu söyledi.
 • 12:32Samsun Terme'de Sel: Çok Sayıda Ev ve İşyeri Sular Altında KaldıSamsun Terme'de Sel: Çok Sayıda Ev ve İşyeri Sular Altında KaldıSamsun'un Terme ilçesinde dün gece etkili olan sağanak yağışın ardından Sakarlı ve Evci mahalleleri arasındaki derenin taşması sonucu çok sayıda ev ve işyeri sular altında kaldı.
 • 12:09Terme'yi Sel VurduTerme'yi Sel Vurdu– SAMSUN'un Terme İlçesi'nde dün etkili olan sağanak yağmur sele dönüştü.
 • 09:32Kocaeli Üniversitesi'nin, İznik'teki Deyabetli Çocuklar Kampı Sona ErdiKocaeli Üniversitesi'nin, İznik'teki Deyabetli Çocuklar Kampı Sona ErdiKocaeli üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Endokrin ve Diyabet Bilim Dalı tarafından dibabetli çocukların uzun dönemli ve sağlıklı yaşam sürebilmeleri için çok önemli olan gerekli eğitimi alabilmeleri amacıyla her yıl düzenlediği 'Diyabetli Çocuklar Kampı 2015' İznik'te yapıldı.
 • 08:58Terme Sele TeslimTerme Sele TeslimSamsun’un Terme ilçesi sel sularına teslim oldu.
 • 17:59Türkiye'den KKTC'ye Su Temin ProjesiTürkiye'den KKTC'ye Su Temin ProjesiGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Helikopterden Akdeniz üzerindeki su hattı yapımının görüntüleri- Su Temin Projesi kapsamında boruların taşınması Türkiye'den KKTC'ye Su Temin Projesi- YÖDAK Başkanı Gökçekuş: - "Projede sona gelindi.
 • 16:14Artvin'de Cerattepe İçin Halkı İkna EdemedilerArtvin'de Cerattepe İçin Halkı İkna EdemedilerArtvin Kafkasör Yaylası Cerattepe bölgesindeki madencilik faaliyetleri ile ilgili 3 bakanlığın yetkililerinin katılımı ile, 'Halkı Bilgilendirme' toplantısı düzenlendi.
 • 15:17Karşıyaka Asrın Grup Filede Aslı'yı AldıKadınlar Voleybol 2'nci Lig ekiplerinden Karşıyaka Asrın Grup, geçen sezon 3'üncü Lig'de mücadele eden Numune DSİ Spor'dan orta oyuncu Aslı Yılmaz'la anlaştı.
 • 13:41Türkiye'den KKTC'ye Su Temin ProjesiYükseköğretim Planlama, Denetleme Akreditasyon ve Koordinasyon Kurulu ( YÖDAK) Başkanı Prof. Dr. Hüseyin Gökçekuş, Türkiye'den KKTC'ye Su Temin Projesi'nde sona gelindiğini belirterek, KKTC'deki su sorununun artık tarih olacağını söyledi.
 • 12:15Artvin'de Cerattepe Bilgilendirme Toplantısı GerçekleştirildiArtvin'de Cerattepe Bilgilendirme Toplantısı GerçekleştirildiArtvin DSİ Bölge Müdürlüğü’nde Kafkasör Cerattepe’de düşünülen madencilik faaliyetlerine ilişkin Çevre Bakanlığı ile Enerji Bakanlığı tarafından bilgilendirme toplantısı düzenlendi.
 • 10:06Kırklareli Belediye Başkanı Kesimoğlu AçıklamasıKırklareli Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu, içme suyunun 2016 yılında Armağan barajından karşılanacağını söyledi.
 • 00:08Bakan Veysel Eroğlu: Kütahya'ya 296 Tesis Daha YapılacakBakan Veysel Eroğlu: Kütahya'ya 296 Tesis Daha YapılacakOrman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Kütahya Valiliği’ni ziyaretinde yaptığı konuşmada, Ege Gelişim Projesi’nin (EGEGEP) Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun talimatıyla başlatıldığını kaydetti.
 • 22:04Cerrattepe'de Yapılması Planlanan Madencilik FaaliyetiEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Nevzat Kavaklı, Cerrattepe'de yapılması planlanan madencilik faaliyetine ilişkin, "Bizler madenciliği bilimin ışığında ve çevre hassasiyetleriyle yaptığımızda ülkemizin refah seviyesinde ciddi artış sağlanacaktır ve cari açığımız düşecektir" dedi.
 • 17:15Musa Yılmaz, Bakan Eroğlu'na İl Özel İdaresi'nin Faaliyetleriyle İlgili Bilgi SunduMusa Yılmaz, Bakan Eroğlu'na İl Özel İdaresi'nin Faaliyetleriyle İlgili Bilgi SunduKütahya İl Genel Meclisi Başkanı Musa Yılmaz, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğul’na İl Özel İdaresi’nin faaliyetleriyle bilgi sundu.
 • 16:36Karatekin: Silvan'daki Susuzluk Bir Hafta Sonra Sona ErecekKaratekin: Silvan'daki Susuzluk Bir Hafta Sonra Sona ErecekDİSKİ Genel Müdürü Zülküf Karatekin, Silvan'da yaşanan susuzluğa, bir hafta içinde açılışını yapacakları iki adet terfi hattı sayesinde son vereceklerini açıkladı.
 • 15:06Bakan Eroğlu: Geçici Hükümeti Fırsat BildilerBakan Eroğlu: Geçici Hükümeti Fırsat BildilerOrman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, "Özellikle bunlara niye başladılar.
 • 15:03Bozüyük'te Alt Yapı GüçleniyorBozüyük'te Alt Yapı GüçleniyorBozüyük’te devam eden alt yapı çalışmaları ile sistemin daha güvenli ve sorunsuz bir hale getirildiği belirtildi.
 • 14:04Çılgın Proje Başlıyor Türkiye'nin en büyük projelerinden biri olan Boğaçay Projesi'nin 1.etap çalışmaları sonra erdi.
 • 13:03Bakan Eroğlu: Kandili ve Terör Örgütlerinin İnleri İmha EdeceğizBakan Eroğlu: Kandili ve Terör Örgütlerinin İnleri İmha EdeceğizOrman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, "Tüm Dünya bilsin, operasyonlar sonuna kadar devam edecektir." dedi.
 • 12:36PKK Güroymak'ta Araç YaktıBitlis’in Güroymak ilçesinde, Vangölü Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi (VEDAŞ) Güroymak İşletme Müdürlüğü ile Devlet Su İşleri Müdürlüğü’ne (DSİ) ait 3 araç ve 3 konteyner yakıldı.
 • 12:20Antalya'daki "Boğaçay Projesi"Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından planlanan ve "Türkiye'nin ikinci çılgın projesi" olarak isimlendirilen Boğaçay'da birinci etap çalışmaları sona erdi.
 • 12:10Aksu'daki Islah Çalışmasında Vatandaş Mağdur EdilmeyecekAksu'daki Islah Çalışmasında Vatandaş Mağdur EdilmeyecekDevlet Su İşleri (DSİ) 13. Bölge Müdürü Turkay Özgür, Aksu Belediye Başkanı Halil Şahin’i ziyaret ederek Aksu Çayı Taşkın Islah ve Toplulaştırma Projesi hakkında görüşme yaptı.
 • 12:06Bitlis'te 3 Araç ve 3 Konteyner YakıldıBitlis'in Güroymak ilçesinde teröristler, Vangölü Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi (VEDAŞ) Güroymak İşletme Müdürlüğü ile Devlet Su İşleri Müdürlüğüne (DSİ) ait 3 aracı ve 3 konteyneri yaktı.
 • 10:35Boğaçay Projesi Birinci Etap Çalışmaları TamamlandıBoğaçay Projesi Birinci Etap Çalışmaları TamamlandıAntalya Büyükşehir Belediyesi tarafından planlanan ve Türkiye’nin en büyük projelerinden biri olan Boğaçay Projesi’nin birinci etap çalışmaları sona erdi.
 • 10:21Gevaş'ta Su SevinciGevaş'ta Su SevinciVan’ın Gevaş ilçesinde 5 yıl önce kapalı boru sistemi nedeniyle kapatılan Yukarı Ark sulama kanalından yeniden su aktı.
 • 09:03Erdoğan, Kalibata Milli Kahramanlar Mezarlığını Ziyaret EdecekCumhurbaşkanı Erdoğan, Endonezya'nın başkenti Cakarta'taki resmi temasları kapsamında, İstiklal Camisini ve Kalibata Milli Kahramanlar Mezarlığını ziyaret edecek.
 • 00:05Gündem Özeti/ 31 Temmuz 2015Gündem Özeti/ 31 Temmuz 2015Kurucusu: Mustafa Kemal Atatürk/ 6 Nisan 1920 1- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Endonezya'da - Cumhurbaşkanı Erdoğan, Endonezya'nın başkenti Cakarta'taki resmi temaslarına Milli Güvenlik Akademisi'ni ziyaret ve akademi öğrencilerine hitap ile başlayacak, daha sonra İstiklal Camisi'ni ve Kalibata Milli Kahramanlar Mezarlığı'nı ziyaret edecek.
 • 17:39Devrilen Traktörün Altında Kalan Sürücü ÖldüDevrilen Traktörün Altında Kalan Sürücü ÖldüMersin’in Tarsus ilçesinde bir kişi, tarla sürerken devrilen traktörün altında kalarak hayatını kaybetti.
 • 17:26AK Parti Erzurum Milletvekili Aydemir ÖnerdiAK Parti Erzurum Milletvekili Aydemir ÖnerdiAK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, Erzurum’un ekonomik kalkınma ve gelişme sürecinin toplumsal bir sinerji oluşturması, il ekonomisinin tecrübe, enerji, birikiminin toplumsal bir kalkınma heyecanına dönüşmesi adına İl’de periyodik olarak Erzurum Ekonomi Zirvesi yapılması gerektiğini söyledi.
 • 16:55Muğla'da Yatırımda Aslan Payı UlaşımınMuğla'da Yatırımda Aslan Payı UlaşımınMuğla'da 2015 yılının ilk altı aylık döneminde yapılan yatırımlarda, sektör bazında 64 milyon 170 bin lirayla ulaşımın en önde yer aldığı bildirildi.
 • 14:20Mimarlar Gölbaşı Arıtma Tesisini Masaya YatırdıMimarlar Odası Ankara Şubesi, Gölbaşında yapılacak Merkez Biyolojik Atıksu Artma Tesisini, masaya yatırdı.
 • 13:16Birds İn İzmir Cooling Off Thanks To İrrigation EffortsBirds İn İzmir Cooling Off Thanks To İrrigation EffortsFlora and fauna that include everything from fish to fowl to humans might be wilting under the soaring summer temperatures in Turkey, but the birds at the İzmir Bird Sanctuary remain comfortable thanks to a round-the-clock effort to water their habitat.
 • 12:15Devrek'teki Dev Heyelan, Mahalleyi Yerinden OynattıDevrek'teki Dev Heyelan, Mahalleyi Yerinden OynattıZonguldak’ın Devrek ilçesinde, 400 bin metrekarelik bir mahalleyi komple yerinden oynatan dev heyelanda evlerin ve bir okulun yıkılması, bazı evlerin kayması ve zemindeki derin çatlaklar, görenleri dehşete düşürüyor.
 • 12:00Gerger Çifthisar Göleti Ek Bütçeye AlındıGerger Çifthisar Göleti Ek Bütçeye AlındıAdıyaman Gerger Çifthisar Göleti ve Sulaması Projesi, 2015 yılı ek bütçesine alındı.
 • 10:3519 Mayıs Barajı'nda Çalışmalar Hızla Devam Ediyor19 Mayıs Barajı'nda Çalışmalar Hızla Devam EdiyorOrman ve Su İşleri Bakanlığı Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü tarafından Samsun’da inşa edilen, 19 Mayıs Barajı’nda çalışmalar hızla devam ediyor.
 • 21:44Not Yazıp Sulama Kanalında İntihar EttiNot Yazıp Sulama Kanalında İntihar EttiEskişehir'de 86 yaşındaki Eşref Çolakoğlu, 'Hakkınızı helal edin.Beni bu suda arayın' şeklinde yazılı not bırakıp sulama kanalına atlayarak intihar etti.
 • 16:27Uba Yabancı Oyuncu Kampı Antalya'daOcak ayında dört kıtadan basketbolcuları İstanbul’da bir araya getirerek UBA Türkiye adı altında Türkiye'deki ilk profesyonel yabancı oyuncu kampını gerçekleştiren Uluslararası Basketbol Akademi ikinci etap kampını UBA Pro Exposure adı altında Antalya’da başlattı.
 • 16:24Uba Yabancı Oyuncu Kampı Antalya'daTürkiye’nin ilk profesyonel yabancı oyuncu kampını gerçekleştiren Uluslararası Basketbol Akademi, ikinci etap kampını Antalya’da başlattı.
 • 16:16DSİ'den Alanya İlçesine Yeni Bir BarajDSİ'den Alanya İlçesine Yeni Bir BarajAntalya’nın Alanya ilçesinde yapılacak olan Yeni Köy Barajı’nın sözleşmesi imzalandı.
 • 15:50Sandıklı Belediye Başkanı Çöl, DSİ Yetkilileri ile BuluştuSandıklı Belediye Başkanı Çöl, DSİ Yetkilileri ile BuluştuAfyonkarahisar'ın Sandıklı İlçe Belediye Başkanı Çöl DSİ yetkilileri ile Akin ve Bekteş Barajlarından gelecek olan içmesuyu projesinin detaylarını görüşmek üzere buluştu.
 • 14:36Bakan Veysel Eroğlu, Açılış ve Temel Atma Törenleri İçin Kütahya'ya GeliyorBakan Veysel Eroğlu, Açılış ve Temel Atma Törenleri İçin Kütahya'ya GeliyorOrman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, yaklaşık 120 milyon lira tutarındaki Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü’ne ait tesislerin açılış ve temel atma merasimi için Kütahya’ya geliyor.
 • 12:49Yeni İçme Suyu Çeşmeden AkacakEdirne Valisi Dursun Ali Şahin ve Belediye Başkanı Recep Gürkan, Edirne merkezde yapımı devam eden 58 kilometrelik yeni isale içme suyu hattında incelemelerde bulundu.
 • 12:40Edirne'de 2050 Yılına Kadar 'İçme Suyu' Sorunu OlmayacakEdirne'de 2050 Yılına Kadar 'İçme Suyu' Sorunu OlmayacakEdirne’de, Kırklareli’nde bulunan Kayalıköy Barajı’ndan getirilecek yeni içme suyu isale hattı için ihale yapıldı.