SON DAKİKA DUMLUPINAR HABERLERİ

Son Dakika Dumlupınar Haberleri

 • 15:09Demokrasi Nöbetine Bin BayrakDemokrasi Nöbetine Bin Bayrakİstanbul'da yaşayan Ayhan Tekin, demokrasi nöbetinde olan Havranlı vatandaşlara bin adet bayrak hediye etti.
 • 22:27YÖK'ün Dekanların İstifasını İstemesiYükseköğretim Kurulunun (YÖK) talebi üzerine, Uludağ, Eskişehir Osmangazi, Anadolu, Yalova, Dumlupınar, Bilecik Şeyh Edebali, Çanakkale Onsekiz Mart ve Balıkesir üniversitelerinden 87 dekanın istifalarının alınmaya başlandığı bildirildi.
 • 01:47Fetö'nün Darbe Girişimine TepkilerBaşbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, "Türk milleti, ordu milleti olan bir millettir.
 • 17:10Karaaslan: Karaaslan: "Vatan Savunması Tankla Değil Yürekle Yapılıyor"AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, meydanlarda bir vatan savunmasının yapıldığı belirterek, "Türkiye’deki her sokakta, meydanda vatan savunması yapılıyor ama tankla tüfekle değil, yürekle yapılıyor" dedi.
 • 16:15Fetö'nün Darbe Girişimine TepkilerAK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine ilişkin, "Türkiye'deki her sokakta, meydanda vatan savunması yapılıyor ama tankla tüfekle değil, yürekle yapılıyor.
 • 16:14Darbe Girişimine Tepkiler SürüyorDarbe Girişimine Tepkiler SürüyorEyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, paralel çetenin darbe girişimine karşı Ak Parti İl Binası önünde toplanan binlerce vatandaşa seslendi.
 • 22:27Kütahya Zafer Bayramı'na HazırlanıyorKütahya Zafer Bayramı'na HazırlanıyorKütahya’da, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 94. yıl dönümü kutlama programı koordinasyon toplantısı gerçekleştirildi.
 • 18:25Siirt'te Vatandaşlar Yasağın Uygulandığı Mahallelerde Evlerini Terk EdiyorSiirt'te Vatandaşlar Yasağın Uygulandığı Mahallelerde Evlerini Terk EdiyorSiirt'te terör örgütü PKK mensuplarınca gerçekleştirilen saldırı sonrası başlayan sokağa çıkma yasağı nedeniyle vatandaşlar mahalleleri boşaltmaya başladı.
 • 17:43Terör Saldırısı (5)Terör Saldırısı (5)GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Siirt'te terör saldırısı Zırhlı ekiplerden detaylar A.S'nin açıklamaları Ailenin taşınma detaylarıGÜNCELLEME 3 - Siirt'te terör saldırısı PKK'lı teröristlerce kışla ve polis merkezine yapılan roketli saldırıda bir evin damında uyurken yaralanan kadın ile oğlu hastaneye kaldırıldı Saldırının gerçekleştirildiği bölgede teröristlerin yakalanması için başlatılan operasyona polislerin yanı sıra jandarma özel harekat timleri de katılıyor İl Emniyet Müdürlüğü: "Taciz ateşinde bulunulan yerlere yakın ara sokaklarda terör örgütü mensubu olduğu değerlendirilen, etek giymiş, yüzleri kapalı şahıslar ile ilgili ihbarlar alınmış, konu ile ilgili çalışmalara başlanılmıştır"EMNİYET AÇIKLAMASI EKLENDİ Siirt'te terör örgütü PKK mensuplarınca Cumhuriyet Polis Karakolu ile 3. Komando Tugay Komutanlığına bağlı Doğu Kışlası hedeflenerek düzenlenen saldırıda, bir evin damında uyuyan kadın ve oğlu yaralandı.
 • 15:42Güncelleme 3 - Siirt'te Terör SaldırısıSiirt'te terör örgütü PKK mensuplarınca Cumhuriyet Polis Karakolu ile 3. Komando Tugay Komutanlığına bağlı Doğu Kışlası hedeflenerek düzenlenen saldırıda, bir evin damında uyuyan kadın ve oğlu yaralandı.
 • 13:19Güncelleme 2 - Siirt'te Terör SaldırısıSiirt'te terör örgütü PKK mensuplarınca Cumhuriyet Polis Karakolu ile 3. Komando Tugay Komutanlığına bağlı Doğu Kışlası hedeflenerek düzenlenen saldırıda, bir evin damında uyuyan kadın ve oğlu yaralandı.
 • 11:28Terör Saldırısı (4)Terör Saldırısı (4)GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ Ambulans görüntüsü Emniyet güçlerinin kontrolleriSiirt'te terör saldırısı PKK'lı teröristlerce kışla ve polis merkezine yapılan roketli saldırıda, bir evin damında uyurken yaralanan kadın ile oğlu hastaneye kaldırıldı Saldırının gerçekleştiği bölgede teröristlerin yakalanması için başlatılan operasyona, polislerin yanı sıra jandarma özel harekat timleri de katılıyor Terör saldırısından endişe duyarak evlerinden çıkmak isteyen vatandaşlar, asker ve polis ekiplerinin yardımıyla tahliye ediliyorSALDIRISI SONRASI GELİŞMELER EKLENDİ Siirt'te, terör örgütü PKK mensupları tarafından kışla ve polis merkezine düzenlenen, damda uyuyan kadın ve oğlunun yaralandığı saldırının ardından teröristlerin yakalanması için başlatılan operasyona polislerin yanı sıra jandarma özel harekat timleri de katılıyor.
 • 11:02Terör Saldırısı (3)Terör Saldırısı (3)GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Güvenlik güçlerinin aldığı güvenlik önlemleri GÜNCELLEME - Siirt'te terör saldırısı PKK'lı teröristlerce kışla ve polis merkezine yapılan roketli saldırıda, bir evin damında uyurken yaralanan kadın ile oğlu hastaneye kaldırıldı Saldırının gerçekleştiği bölgede teröristlerin yakalanması için başlatılan operasyona, polislerin yanı sıra jandarma özel harekat timleri de katılıyor Terör saldırısından endişe duyarak evlerinden çıkmak isteyen vatandaşlar, asker ve polis ekiplerinin yardımıyla tahliye ediliyorSALDIRISI SONRASI GELİŞMELER EKLENDİ Siirt'te, terör örgütü PKK mensupları tarafından kışla ve polis merkezine düzenlenen, damda uyuyan kadın ve oğlunun yaralandığı saldırının ardından teröristlerin yakalanması için başlatılan operasyona polislerin yanı sıra jandarma özel harekat timleri de katılıyor.
 • 10:34Siirt'teki Terör Saldırısından Sonra Mahalle Ablukaya AlındıSiirt'teki Terör Saldırısından Sonra Mahalle Ablukaya AlındıSiirt'te, terör örgütü PKK mensupları tarafından kışla ve polis merkezine düzenlenen roketli saldırı ardından teröristlerin bulunduğu bölge ablukaya alındı.
 • 10:31Güncelleme - Siirt'te Terör SaldırısıSiirt'te, terör örgütü PKK mensupları tarafından kışla ve polis merkezine düzenlenen, damda uyuyan kadın ve oğlunun yaralandığı saldırının ardından teröristlerin yakalanması için başlatılan operasyona polislerin yanı sıra jandarma özel harekat timleri de katılıyor.
 • 22:43İstanbul'da Elektrik KesintisiEsenyurt, Şişli, Zeytinburnu, Kağıthane, Bağcılar, Küçükçekmece, Sultangazi, Çatalca, Eyüp, Esenler ve Bahçelievler'in bazı mahallelerinde, 16 Temmuz Cumartesi elektrik kesintisi uygulanacak.
 • 18:31Siirt'te 8 Adet Çocuk Oyun Gurubu KuruluyorSiirt'te 8 Adet Çocuk Oyun Gurubu KuruluyorSiirt Belediyesi, 7 mahallede 8 adet çocuk oyun gurubu kurulması çalışmaları başladı.
 • 09:58Adana'da Elektrik KesintisiAdana’nın Pozantı, Seyhan, Çukurova, Karaisalı, Yüreğir, Karataş, Seyhan ve Kozan ilçelerinde cuma günü elektrik kesintisi uygulanacak.
 • 14:44Trap Atışı Üçüncüsü Hisarcık'tanKütahya’da Dumlupınar Avcılık Atıcılık Federasyonu tarafından düzenlenen atış yarışmalarında hareketli hedef çift trap atışında Hisarcık’lı Mehmet Özkan üçüncü oldu.
 • 10:19Kütahya'da "Atış" YarışmalarıDumlupınar Avcılık Atıcılık Federasyonu tarafından Kütahya'da atış yarışmaları düzenlendi.
 • 23:45Başkan Kamil Saraçoğlu, Hedefi 12'den VurduBaşkan Kamil Saraçoğlu, Hedefi 12'den VurduKütahya Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu, Dumlupınar Avcılık Atıcılık Federasyonu tarafından düzenlenen atış yarışmalarında hedefi 12’den vurdu.
 • 23:14Avcılar Kütahya'da YarıştıAvcılar Kütahya'da YarıştıDumlupınar Avcılık Atıcılık Federasyonu tarafından Kütahya’da bu yıl 4. düzenlenen atış yarışmaları, yoğun bir katılımla gerçekleştirildi.
 • 00:19Eroğlu, Yapımı Devam Eden İstiklal Tanıtım Merkezi'nde İncelemelerde BulunduEroğlu, Yapımı Devam Eden İstiklal Tanıtım Merkezi'nde İncelemelerde BulunduGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu'nun İstiklal Tanıtım Merkezi'nde incelemelerde bulunması Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu'nun açıklamaları Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu: "Gençlerimiz İstiklal Harbi'ni ve Büyük Taarruz'u bilmiyor.
 • 22:33Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu AçıklamasıOrman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, "Gençlerimiz İstiklal Harbi'ni ve Büyük Taarruz'u bilmiyor.
 • 20:23Başbağlar Katliamının 23. YılıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Başbağlar şehitliği görüntüsü Şehitlik anıtında kuran okunup dua edilmesi Teröristler tarafından katledilen Celal Demirci'nin 8 yaşındaki torunu Celal Muhammet Demirci, dedesi için yazdığı mektubu okuması Erzincan Vali Yardımcısı Ahmet Türköz'ün konuşması AK Parti Erzincan Milletvekili Sebahattin Karakelle'nin konuşması AK Parti Erzincan Milletvekili Serkan Bayram'ın konuşması Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı Zeynep Altıok'un konuşması Katliamdan ağır yaralı olarak kurtulan Başbağlar köyü muhtarı Ali Akarpınar'ın konuşması Başbağlar katliamının 23. yılı Erzincan'ın Kemaliye ilçesine bağlı Başbağlar köyünde 5 Temmuz 1993'te teröristlerce katledilen 33 kişi, törenle anıldı Vali Yardımcısı Türköz: "Tarih boyunca ecdadımızın kanları ile sulanmış bizlere vatan olarak emanet edilmiş aziz yurdumuz üzerinde hain planları olan güçlerin, maşa olarak da içimizdeki hainleri kullandıkları bir gerçektir" CHP Genel Başkan Yardımcısı Altıok: "Barış bizden hiç uzakta değil. Eğer biz bu yanyanalığı, bu acıları birlikte paylaşarak iyiliği büyütmeyi çoğaltabilirsek, sesimizi, acımızı, adalet arayışımızı ortaklaştırabilirsek" Erzincan'ın Kemaliye ilçesine bağlı Başbağlar köyünde 5 Temmuz 1993'te teröristlerce katledilen 33 kişi, köyde düzenlenen törenle anıldı.
 • 17:56Başbağlar Katliamının 23. YılıErzincan'ın Kemaliye ilçesine bağlı Başbağlar köyünde 5 Temmuz 1993'te teröristlerce katledilen 33 kişi, köyde düzenlenen törenle anıldı.
 • 17:16Başbağlar Şehitleri AnıldıBaşbağlar Şehitleri AnıldıErzincan’ın Kemaliye ilçesine bağlı Başbağlar köyünde 5 Temmuz 1993 tarihinde terör saldırısı sonucu katledilen 33 vatandaş törenle anıldı.
 • 12:32Sağlıkçılar "Sağlık Okuryazarlığı"Ndan Habersizİnönü ve Dumlupınar üniversiteleri tarafından yapılan araştırmada, sağlık çalışanlarının yüzde 91,6'sının "sagˆlık okuryazarlıgˆı" kavramını duymadığı ve bilmediği belirlendi.
 • 16:59Şehitlikte Hüzünlü BayramŞehitlikte Hüzünlü BayramGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Mezarlıklardan genel görüntüsü Şehit yakınlarının dua etmesi Şehit ailelerinin konuşması Samsun'da şehitlikte hüzünlü bayram Samsun'da şehit yakınları, Asri Mezarlık ve Garnizon Şehitliği'nde yatan evlatlarını, eşlerini, torunlarını ziyaret etti.
 • 16:15Selendili Hayırsever Son Yolculuğuna UğurlandıSelendili Hayırsever Son Yolculuğuna UğurlandıKayalar Şirketler Grubu kurucularından hayırsever işadamı Mustafa Kaya kılınan cenaze namazının ardından son yolculuğuna uğurlandı.
 • 14:46Samsun'da Şehitlikte Hüzünlü BayramSamsun'da şehit yakınları, Asri Mezarlık ve Garnizon Şehitliği'nde yatan evlatlarını, eşlerini, torunlarını ziyaret etti.
 • 13:42Altay'da Teknik Ekip de DeğiştiAltay'da Teknik Ekip de DeğiştiSpor Toto 3'üncü Lig temsilcilerinden Altay'da, yönetimin yeniden anlaşma sağladığı teknik direktör Serdar Sabuncu'nun ekibi tamamen değişti.
 • 15:55Odunpazarı'nda İftar Yemekleri Aşevi'ndenOdunpazarı'nda İftar Yemekleri Aşevi'ndenOdunpazarı Belediyesi Aşevi, Ramazan ayı boyunca mahallelerde hazırlanan iftar programlarında dağıtılan yemekleri hazırlıyor.
 • 13:22Aliyev'den Taziye MesajıAzerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Türkiye'de gerçekleştirilen terör saldırısı nedeniyle Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a taziye mesajı gönderdi.
 • 08:37İstanbul'da Elektrik KesintisiBeykoz, Pendik, Sancaktepe ve Ümraniye'nin bazı mahallelerinde 30 Haziran'da elektrik kesintisi uygulanacak.
 • 22:03Yıldırım, Şehit Aileleriyle Bir Araya GeldiBaşbakan Binali Yıldırım, "Ülkemizin bağımsızlığını, toprak bütünlüğünü, milletimizin birliğini ve kardeşliğini bozmaya çalışan ve bu uğurda gözünü kırpmadan askerimizi, polisimizi, korucumuzu, sivil vatandaşımızı genç yaşlı bütün masum insanları öldüren bu alçak terör örgütüne kol kanat gerenler, asla bizim dostumuz olamaz." dedi.
 • 22:01Başbakan Yıldırım Şehit Aileleriyle İftarda Bir Araya GeldiBaşbakan Binali Yıldırım, barış ve huzurun ülkenin her yerinde egemen olacağını belirterek, “Kızılay’da otobüs bekleyen masum insanları, İstanbul Vezneciler’deki vatandaşlarımızı canlı bombalarla katleden teröristler hiçbir insani değerin savunucusu asla olamaz. Ülke olarak teröre vereceğimiz en güzel cevap birliktir, beraberliktir, kardeşliktir.
 • 16:52Türkiye Sulama Birliği'nden Güzgülü'ne ZiyaretManisa Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Güzgülü, Türkiye Sulama Kooperatifi Birliği Başkanı Halis Uysal, kooperatif üyeleri ve mahalle muhtarlarını makamında kabul etti.
 • 09:56İskenderun'da Da Parsel Bacaları YenileniyorHatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü, altyapıda oluşan eksikliklerin tamamlanarak bakım onarım çalışmalarının yapıldığını duyurdu.
 • 17:41Türkiye Sulama Birliği'nden Güzgülü'ne ZiyaretTürkiye Sulama Birliği'nden Güzgülü'ne ZiyaretManisa Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Güzgülü, Türkiye Sulama Kooperatifi Birliği Başkanı Halis Uysal, kooperatif üyeleri ve mahalle muhtarlarını makamında kabul etti.
 • 17:14Kartepe'de Üst Yapı Çalışmaları SürüyorKartepe'de Üst Yapı Çalışmaları SürüyorKartepe Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, ilçe genelinde üst yapı çalışmalarını sürdürüyor.
 • 10:28Fatsa'da Yaz Spor Okullarına Büyük İlgiFatsa'da Yaz Spor Okullarına Büyük İlgiGençlik ve Spor Bakanlığı tarafından her yıl düzenlenen Yaz Spor Okulları Ordu’nun Fatsa ilçesinde rekor katılımla devam ediyor.
 • 18:08Çorumlu Şehit Aileleri ve Gaziler İftarda BuluştuÇorumlu Şehit Aileleri ve Gaziler İftarda BuluştuÇorum Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından şehit aileleri ve gazilere iftar verildi.
 • 23:25İzmir'de Yaşayan Kütahyalılar İftarda Buluştuİzmir'de Yaşayan Kütahyalılar İftarda Buluştuİzmir’de yaşayan Kütahyalılar, Kütahyalılar Dernekler Birliği’nin Bornova Öğretmen Evi’nde düzenlediği iftar yemeğinde bir araya geldi.
 • 17:49Amasya'da Amasya'da "Milli Mücadele Pul Sergisi"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Sergiden detay görüntüler Amasya PTT Başmüdürü Cafer Bolat'ın konuşması Davetlileri sergiyi gezmesi Amasya'da "Milli Mücadele Pul Sergisi" PTT AŞ tarafından Amasya Uluslararası Atatürk Kültür ve Sanat Festivali etkinlikleri kapsamında, milli mücadele yıllarını anlatan "Milli Mücadele Pul Sergisi" açıldı.
 • 16:57AK Parti İlçe Danışma Meclis Toplantıları YapıldıAK Parti İlçe Danışma Meclis Toplantıları YapıldıAK Parti Laçin ve Osmancık ilçe danışma meclisi toplantıları gerçekleştirildi.
 • 16:33Amasya'da "Milli Mücadele Pul Sergisi"PTT AŞ tarafından Amasya Uluslararası Atatürk Kültür ve Sanat Festivali etkinlikleri kapsamında, milli mücadele yıllarını anlatan "Milli Mücadele Pul Sergisi" açıldı.
 • 12:55Vali ile Başkan Ramazan Sokağı'ndaVali ile Başkan Ramazan Sokağı'ndaBüyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, Mimarsinan Parkı’nda kurulan Ramazan Sokağı’nı Kayseri’ye yeni atanan Vali Süleyman Kamçı ile birlikte gezdi.
 • 22:06Başbakan Yıldırım, Şehit Aileleriyle İftarda Bir Araya GeldiBaşbakan Binali Yıldırım, "Şehitlerimize yapılacak her şey bir ülke, bir memleket vazifesidir, bir vefa görevidir.
 • 11:34Adana Suriyelilere Hizmet Veren Merdiven Altı Tıp Merkezlerine BaskınAdana Suriyelilere Hizmet Veren Merdiven Altı Tıp Merkezlerine BaskınSuriyelilere hizmet veren merdiven altı tıp merkezlerine baskınADANA'da, Suriyeli doktorların izinsiz olarak açıp hasta muayene ettiği 'merdiven altı' tabir edilen tıp merkezlerine yapılan baskında 7 kişi gözaltına alındı, 2 kamyonet dolusu ilaç ele geçirildi.