SON DAKİKA EGE ÜNİVERSİTESİ HABERLERİ

Son Dakika Ege Üniversitesi Haberleri

15:35
İzmir Hemşirelerden Acil Servis Önünde Eylem Ege Üniversitesi Hastanesi Acil Servisinde görevli bir grup hemşire, çalışma koşullarının düzeltilmesi ve mevcut hemşire sayısının arttırılması talebiyle eylem yaptı.
İzmir Hemşirelerden Acil Servis Önünde Eylem
15:13
Hemşirelerden Acil Servis Önünde Eylem İzmir'in Bornova İlçesi'ndeki Ege Üniversitesi Hastanesi Acil Servisi'nde görevli bir grup hemşire, çalışma koşullarının düzeltilmesi ve mevcut hemşire sayısının arttırılması talebiyle eylem yaptı.
Hemşirelerden Acil Servis Önünde Eylem
15:01
Tarihe Yön Veren Lider Kazım Karabekir Ege Üniversitesi Tarih Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Hasan Mert, ölümünün 67. yılında Kazım Karabekir'in tarihe yön veren bilinmeyen özelliklerini anlattı.
14:49
Sinema Kampüs'te "Madagascar Penguenleri " Oynayacak Simon J.Smith ve Eric Darnell 'in yönettiği Madagascar Penguenleri" filmi Ege Üniversitesi Sinema Kampüs'te gösterime girecek.
14:37
Radyo Ege Kampüs "Yılın En İyi Üniversite Radyosu" Adayı Oldu Yılın en iyi radyo, radyocu ve radyo programlarının belirlendiği bu yıl üçüncüsü gerçekleştirilen Sihirli Mikrofon Radyo Ödülleri yapılacak oylamalarla sahiplerini bulacak.
14:23
Kadın İstihdamına Ege'den Destek Devam Ediyor Proje kapsamında oluşturulan alt yapı ile iş gücü piyasasının ihtiyacı olan mesleki becerilere sahip mekatronik teknikerlerinin yetiştirilmesi hedefleniyor
14:20
Yüzyılın Sonunda Türk Sineması Rekorlara İmza Attı Türk sinemasının 100. Yılının kutlandığı 2014 yılı Türk sinema tarihinde rekorların kırıldığı bir yıl oldu.
14:14
Ayten Güreşçi'nin "Kişisel Sergisi" Sanatseverlerle Buluştu Türk realist resim sanatının en önemli ressamlarından sayılan Ayten Güreşçi 19. kişisel sergisini Konak Çetin Emeç Sergi Salonu'nda açtı.
13:51
Ege Üniversitesi "60. Yıl Ormanı" Kuruyor Ege Üniversitesi, 60. yılı olan 2015 yılında 60 bin fidan hedefi ile "Ege Üniversitesi 60. Yıl Ormanı"nı oluşturmak için çalışmalara başladı.
11:36
Prof. Dr. Canyurt: Balık Yemek Birçok Hastalıktan Korur Doğru balık yeme, çiftlik balığı üretimi ve ihracatı konularında açıklamalarda bulunan Ege Üniversitesi Su Ürünleri Fakültesi Yetiştiricilik Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. M.Ali Canyurt, balığın yaşamın her döneminde yenmesi gerektiğini vurguladı.
Prof. Dr. Canyurt: Balık Yemek Birçok Hastalıktan Korur
11:19
Ege Üniversitesi'nde 'Kompozit Laboratuvarı' Açılıyor Ege Üniversitesi (EÜ) Ege Meslek Yüksekokulu (EMYO) Uçak Teknolojisi Programı Ahmet Eroğlu Eğitim Tesisi bünyesinde kompozit laboratuvarı açılacak.
Ege Üniversitesi'nde 'Kompozit Laboratuvarı' Açılıyor
10:18
Şengüler, "Üstün Zekalılar Konusunda Yanlış Algı Var" Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Muhittin Erel Amfisi'nde " Üstün Eğitimin Önemi" konulu etkinlik düzenlendi.
10:09
Abdullah Neyzar Karahan ile Edebiyat Yolculuğu İzmir'in duygulu ve vefalı şairi Abdullah Neyzar Karahan için vefalı sanatçı dostları bir gece düzenledi.
14:06
Deri'n Fikirler Yarışması'nda Finalistler Belli Oldu Deri sektörüne 'lüks' temalı yeni tasarımlar geliyor
13:32
Aigai Antik Kenti Kazılarına Destek Manisa Büyükşehir Belediyesinin kazılara destek vermesine ilişkin protokol, törenle imzalandı.
10:17
5. Deri'n Fikirler Yarışması'nda Finalistler Belli Oldu Türk deri sektörüne yenilikçi, genç, vizyon sahibi tasarımcılar kazandırmak amacıyla Ege Deri ve Deri Mamulleri İhracatçıları Birliği tarafından düzenlenen 5. Deri’n Fikirler Deri Tasarım ve Üretim Yarışması’nda finalistler belli oldu.
5. Deri'n Fikirler Yarışması'nda Finalistler Belli Oldu
09:47
Cemil Ertem, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Başdanışmanı Oldu Akşam yazarı Cemil Ertem, Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından "Başdanışmanlık" görevine getirildi.
Cemil Ertem, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Başdanışmanı Oldu
13:17
Türkiye'de İnsanlar, Gazete Okumaya Sadece 24 Dakika Ayırıyor Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Öğretim Üyesi, Basın İlan Kurumu(BİK) Genel Kurul Üyesi Yrd. Doç. Dr. Oğuzhan Kavaklı, Türkiye'de insanların gazete okuma süresinin 24 dakikayı geçmediğini açıkladı.
Türkiye'de İnsanlar, Gazete Okumaya Sadece 24 Dakika Ayırıyor
09:43
Fethiyeli Gazeteciler Kendilerini Yeniliyor Fethiye Gazeteciler Derneği, Muğla ve ilçelerinde görev yapan yerel ve ulusal gazete muhabirleri ile medya mensuplarına yönelik eğitim semineri düzenledi.
Fethiyeli Gazeteciler Kendilerini Yeniliyor
16:37
Suriyeli Müzik Dehası Cumik Belgesele Konu Oldu Ege Üniversitesi öğrencisi Ahmet Sunal "sanatın savaşa galip geleceğini" anlatmak için çektiği belgeselde, Suriye'den ailesiyle iki yıl önce Türkiye'ye gelen ve müzik otoritelerince "geleceğin dehası" olarak gösterilen piyanist 17 yaşındaki Cimuk'u örnek gösterdi.
16:04
Cinayet Anı Güvenlik Kamerasında İzmir'deki cinayet- Bayraklı ilçesinde geçtiğimiz yıl Kasım ayında silahlı saldırıda hayatını kaybeden özel güvenlik görevlisi Fikret Tutumlu'nun vurulma anı güvenlik kamerasınca kaydedildi Bayraklı ilçesinde geçtiğimiz yıl Kasım ayında kimliği belirsiz kişi ya da kişilerin silahlı saldırısı sonucu hayatını kaybeden özel güvenlik görevlisi Fikret Tutumlu'nun vurulma anına ilişkin güvenlik kamerası görüntüleri ortaya çıktı.
Cinayet Anı Güvenlik Kamerasında
15:11
Rennan Pekünlü Davasına Özel Panel Ege Üniversitesi’nde, öğrencilerin eğitim hakkını engellediği gerekçesiyle aldığı 2 yıl 1 aylık hapis cezasının infazı için 27 Kasım’da cezaevine giren emekli öğretim üyesi Rennan Pekünlü adına İzmir’de, Pekünlü Davası Paneli gerçekleştirildi.
Rennan Pekünlü Davasına Özel Panel
14:04
İzmir'deki Cinayet Bayraklı ilçesinde geçtiğimiz yıl Kasım ayında silahlı saldırıda hayatını kaybeden özel güvenlik görevlisi Fikret Tutumlu'nun vurulma anı güvenlik kamerasınca kaydedildi.
12:48
Beyin Kanaması Geçiren Genç Organlarıyla Hayat Verecek Çanakkale'de bir spor salonunda beyin kanaması geçiren ve kaldırıldığı hastanede iki gün sonra beyin ölümü gerçekleşen 22 yaşındaki Savaş Soydaş'ın bağışlanan organları beş kişiye hayat verecek, korneaları da iki kişiye ışık olacak.
Beyin Kanaması Geçiren Genç Organlarıyla Hayat Verecek
12:25
Beyin Kanaması Geçiren Genç Organlarıyla Hayat Verecek Çanakkale'de spor yapmak için gittiği salonda beyin kanaması geçiren ve kaldırıldığı hastanede 2 gün sonra beyin ölümü gerçekleşen 22 yaşındaki Savaş Soydaş'ın bağışlanan organları, 5 kişiye hayat verecek, korneaları da iki kişiye ışık olacak.
Beyin Kanaması Geçiren Genç Organlarıyla Hayat Verecek
12:03
Uzun Süreli Fruktoz Tüketimi "Psikiyatrik Bozukluğa" Yol Açıyor Türk bilim adamları tarafından yürütülen çalışmada, uzun süre kullanım sonucunda fruktozun, beyinde iltihaplanmaya yol açarak, psikiyatrik bozukluklara neden olduğu belirlendi Yrd. Doç. Dr. Erbaş: "Çalışmamızda rafine yani endüstriyel şekerlerin uzun dönem kullanımının vücutta iltihaba neden olduğunu.
11:56
Organlarıyla 7 Kişiye Umut Oldu Çanakkale'de beyin kanaması geçiren Savaş Soydaş (23), organlarıyla 7 kişiye umut oldu.
11:39
Üniversite Öğrencisi, Suriyeli Tambi'nin Belgeselini Yaptı İzmir'in Bornova İlçesi'ndeki Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi'nde eğitim gören son sınıf öğrencisi 24 yaşındaki Ahmet Sunal, Suriye'deki savaştan ailesiyle kaçan ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın imzaladığı kararnameyle Türk vatandaşlığına geçen genç piyanist Tambi Asaad Cimuk'un belgeselini çekti.
Üniversite Öğrencisi, Suriyeli Tambi'nin Belgeselini Yaptı
11:33
Organlarıyla 7 Kişiye Umut Oldu Organlarıyla 7 kişiye umut oldu- Gelibolu'da spor yaptığı sırada beyin kanaması geçiren ve beyin ölümü gerçekleşen 23 yaşındaki Savaş Soydaş'ın organları, 7 kişiye nakledilecek Gelibolu ilçesinde spor yaptığı sırada beyin kanaması geçiren ve beyin ölümü gerçekleşen 23 yaşındaki Savaş Soydaş'ın organları, 7 kişiye nakledilecek.
11:28
23 Yaşındaki Gencin Organları 7 Kişiye Umut Oldu Çanakkale’nin Gelibolu ilçesinde beyin kanaması sonucu hayatını kaybeden 23 yaşındaki Savaş Soydaş’ın organları, 7 kişiye umut oldu.
23 Yaşındaki Gencin Organları 7 Kişiye Umut Oldu
11:25
Genç Üniversiteli, Suriyeli Tambi'nin Belgeselini Yaptı İzmir'in Bornova İlçesi'ndeki Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi'nde eğitim gören son sınıf öğrencisi Ahmet Sunal (24), Suriye'deki savaştan ailesiyle kaçan ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın imzaladığı kararnameyle Türk vatandaşlığına geçen genç piyanist Tambi Asaad Cimuk'un belgeselini çekti.
Genç Üniversiteli, Suriyeli Tambi'nin Belgeselini Yaptı
11:17
Organlarıyla 7 Kişiye Umut Oldu Organlarıyla 7 kişiye umut oldu- Gelibolu'da spor yaptığı sırada beyin kanaması geçiren ve beyin ölümü gerçekleşen 23 yaşındaki Savaş Soydaş'ın organları, 7 kişiye nakledilecek Gelibolu ilçesinde spor yaptığı sırada beyin kanaması geçiren ve beyin ölümü gerçekleşen 23 yaşındaki Savaş Soydaş'ın organları, 7 kişiye nakledilecek.
Organlarıyla 7 Kişiye Umut Oldu
10:31
Organlarıyla 7 Kişiye Umut Oldu Gelibolu'da spor yaptığı sırada beyin kanaması geçiren ve beyin ölümü gerçekleşen 23 yaşındaki Savaş Soydaş'ın organları, 7 kişiye nakledilecek.
20:04
Sabih Kanadoğlu'ndan Tartışma Çıkaracak Sözler İzmir’de düzenlenen ’Adalet ve Demokrasi’ paneline katılan Yargıtay Onursal Cumhuriyet Başsavcısı Sabih Kanadoğlu, 'Türkiye’nin adam gibi aydını azdır, kendisine ve bilime saygısı olmayan bilim adamı da çoktur' dedi.
Sabih Kanadoğlu'ndan Tartışma Çıkaracak Sözler
18:34
İzmir'de 'Adalet ve Demokrasi' Paneli İzmir’de düzenlenen ’Adalet ve Demokrasi’ paneline katılan Yargıtay Onursal Cumhuriyet Başsavcısı Sabih Kanadoğlu, ’’Türkye’nin adam gibi aydını azdır, kendisine ve bilime saygısı olmayan bilim adamı da çoktur’’ dedi.
İzmir'de 'Adalet ve Demokrasi' Paneli
11:13
Çalgı Yapımcılığı Ve Sektörel Sorunlar" Ege'de Tartışıldı 30.yıl etkinlikleri kapsamında gerçekleştirilen "Çalgı Yapımcılığı ve Sektörel Sorunlar" paneli Ege Üniversitesi Devlet Türk Musikisi Konservatuarı Etkinlik Salonu'nda gerçekleştirildi.
15:29
Bornova Belediyesi Girişimcinin Yanında Bornova Belediyesi, Lider Yaratıcı Katılımcılar Derneği ve Ege Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi ile de işbirliği yaparak 'Girişim Kampüsü' Projesi'ne destek verdi.
Bornova Belediyesi Girişimcinin Yanında
15:04
15 Yaşındaki Metehan Son Yolculuğuna Uğurlandı Manisa’nın Selendi ilçesinde, duş almak için girdiği banyoda tüplü şofbenden sızan karbonmonoksit gazından zehirlenerek hayatını kaybeden 15 yaşındaki lise öğrencisi Metehan Küçük son yolculuğuna uğurlandı.
14:24
Liyakat Başkanı Eskinazi: "İşsizliğin ve Yoksulluğun Tek İlacı Girişimcilik" Lider Yaratıcı Katılımcılar Derneği (LİYAKAT) ve Ege Üniversitesi (EÜ) İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi işbirliğinde düzenlenen Girişim Kampusü, gençlerle iş dünyası arasında köprü oldu.
Liyakat Başkanı Eskinazi: 'İşsizliğin ve Yoksulluğun Tek İlacı Girişimcilik'
10:11
Türkiye'nin İlk ve Tek Tohum Teknolojisi Merkezi Ege'de Türkiye'de, özellikle Ege Bölgesi'nde ilkbaharın yaklaşmasıyla çiftçiler, fidan dikip tohum ekmeye başladı.
Türkiye'nin İlk ve Tek Tohum Teknolojisi Merkezi Ege'de
08:51
Türkiye'nin İlk ve Tek Tohum Teknolojisi Merkezi Ege'de Ege Üniversitesi Tohum Teknolojisi Uygulama ve Araştırma Merkezi TOTEM çalışmalarını hız kesmeden sürdürüyor
Türkiye'nin İlk ve Tek Tohum Teknolojisi Merkezi Ege'de
20:04
Sağlık Çalışanlarından Güvenlik Talebi İzmir'deki Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Hastanesi Çocuk Acil Servisi çalışanları, uyuşturucu madde kullanımı nedeniyle getirilen bir hastanın, üzerindeki bıçakla çevreye zarar verdiğini, uyuşturucu etkisinde olan kişilerin bu tip davranışlarda bulunabileceğini, ancak benzeri durumlarda güvenlik güçlerinin erken müdahalede bulunması gerektiğini kaydedip, bir an önce gerekli önlemlerin alınmasını talep etti.
16:35
Prof. Dr. Tatlıdil: Başarısızlıkta da Çocuğunuzun Yanında Olun Yarıyıl tatilinin başlaması ile birlikte birçok öğrenci, karne notlarını ve alacakları hediyeleri düşünmeye başladı.
Prof. Dr. Tatlıdil: Başarısızlıkta da Çocuğunuzun Yanında Olun
16:30
Artık Çocuklar da Üniversiteli Olacak Ege Üniversitesi Çocuk Eğitimi Uygulama ve Araştırma Merkezi (EGEÇEM), “Çocuk Üniversitesi” projesiyle birçok dalda 6-18 yaşlarındaki çocuk ve gençlere eğitim veriyor.
Artık Çocuklar da Üniversiteli Olacak
16:24
Artık Çocuklar Da Üniversiteli Olacak Ege Üniversitesi'nde "Çocuk Üniversitesi" sömestr tatili eğitimleri başlıyor.
15:38
Nazlı Hamarat Kurtlar Vadisi Pusu Yıldızının Yengesiyle Evliymiş 'Bu Tarz Benim' yarışmacılarından Nazlı Hamarat, Kurtlar Vadisi dizisinin yıldızı Necati Şaşmaz'ın kardeşi Emir Şaşmaz'ın eski eşi çıktı.
Nazlı Hamarat Kurtlar Vadisi Pusu Yıldızının Yengesiyle Evliymiş
14:26
Başarıda Olduğu Kadar Başarısızlıkta Çocuğunuzun Yanında Olun Prof. Dr. Tatlıdil." Başarı veya başarısızlıkta aile de kendini sorgulamalıdır!" diyor
14:01
Necati Şaşmaz'ın Eski Yengesi Bu Tarz Benim'de 'Bu Tarz Benim' yarışmacılarından Nazlı Hamarat, Kurtlar Vadisi dizisinin yıldızı Necati Şaşmaz'ın kardeşi Emir Şaşmaz'ın eski eşi çıktı.
Necati Şaşmaz'ın Eski Yengesi Bu Tarz Benim'de
13:41
Velilere Karne Uyarısı Yarıyıl tatiliyle birlikte, karnesi kötü olan öğrenci velilerine uzmanlar uyarılarda bulunuyor.
13:17
Ege'de "Yeni Medya" Tartışılacak "Yeni Medya" başlıklı "3. Uluslararası İletişim Öğrencileri Sempozyumu" 27-28 Mayıs 2015 tarihlerinde Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi'nin ev sahipliğinde gerçekleşecek.
SonDakika.com - Son Dakika Haber - En Son Haberler
24 saat kesintisiz haber yayını
Hakkımızda | Reklam | İletişim
SonDakika.com Haber Portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. 29.01.2015 06:20:14. #1.11#
ŞUAN BURADASINIZ: SON DAKİKA EGE ÜNİVERSİTESİ HABERLERİ
[Hata Bildir]