SON DAKİKA EGE ÜNİVERSİTESİ HABERLERİ

Son Dakika Ege Üniversitesi Haberleri

 • 13:34Adnan Menderes Havalimanı'nda Sergi ve Müzikİzmir Adnan Menderes Havalimanı'nın, ramazan ayında sergi ve müzik etkinliklerine ev sahipliği yaptığı bildirildi.
 • 13:12Topraksız Tarım Kursu'nu Bitirdi, Patron OlduTopraksız Tarım Kursu'nu Bitirdi, Patron Olduİzmir Büyükşehir Belediyesi’nin 'topraksız tarım' kursuna katılan 28 yaşındaki Halit Keskin, kurduğu serayla kendi işinin patronu oldu.
 • 12:10Abant Gölü "İstilacı Balıklardan" Yarışmayla TemizlenecekAbant Gölü'ne özgü alabalığın yaşam alanını daraltan "istilacı balıklar", düzenlenecek yarışmayla avlanacak.
 • 11:28Adnan Menderes Havalimanı'nda, Ramazan Sergi ve MüziğiAdnan Menderes Havalimanı'nda, Ramazan Sergi ve MüziğiTAV Havalimanları tarafından işletilen İzmir Adnan Menderes Havalimanı, Ramazan ayında yolcular için sergi ve fasıl dinletisi etkinlikleri düzenliyor.
 • 10:06Kursiyerdi, Patron OlduKursiyerdi, Patron Olduİzmir Büyükşehir Belediyesi'nin "topraksız tarım" kursuna katılan 28 yaşındaki Halit Keskin, kurduğu serayla kendi işinin patronu oldu.
 • 09:41Kocaoğlu: Bizim Sınıftan Bir Başkan, Bir de Rektör ÇıktıKocaoğlu: Bizim Sınıftan Bir Başkan, Bir de Rektör Çıktıİzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Gediz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Seyfullah Çevik ile üniversitede sınıf arkadaşı olduklarını açıkladı.
 • 16:41Belediye Binasını Sahiplenen Leyleklere Numara VerildiBelediye Binasını Sahiplenen Leyleklere Numara VerildiBalıkesir’in Sındırgı Belediyesi eski hizmet binası çatısında bulunan leyleklere numara verildi.
 • 15:54Sındırgı'da Yıkımı Geciktiren Leylek Yavrularına Halka TakıldıSındırgı'da Yıkımı Geciktiren Leylek Yavrularına Halka TakıldıBalıkesir'in Sındırgı Belediyesi binasının yenilenmesi için yapılacak yıkım, bacasındaki yuvada bulunan yavru leylekler üzerinde olumsuzluk yaratabileceği gerekçesiyle 10 gün önce ertelendi.
 • 15:04İZBAN, Yüksek Lisans Tezi OlduİZBAN, Yüksek Lisans Tezi OlduİZBAN'ın tren setleri, Ege Üniversitesi Yüksek Lisans Tezi kapsamında yolcular arasında yapılan bilimsel ankette konfor açısından büyük beğeni topladı.
 • 13:24Arıtma Çamuruyla Yetişen Mısır 2 Metre Boy VerdiArıtma Çamuruyla Yetişen Mısır 2 Metre Boy Verdiİzmir Büyükşehir Belediyesi'nin 2014 yılında açtığı Çiğli Çamur Çürütme ve Kurutma Tesisi'nde kurutulan arıtma çamurları, Ege Üniversitesi'nin Menemen'deki Araştırma Çiftliği'nde denendi.
 • 12:06Üç Milyon Liralık Yatırımı Erteleten" Leylekler HalkalandıBalıkesir'in Sındırgı ilçesinde, eski belediye binasının yıkımının, yuvadan uçacakları güne kadar ertelenmesine neden olan yaklaşık 20 günlük 3 leylek yavrusuna, Ege Üniversitesi Tabiat Tarihi Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdür Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Sıkı tarafından halka takıldı.
 • 12:04Adana Üsam'dan Girişimci Adaylarına Mentörlük DesteğiAdana Üniversite-Sanayi Ortak Araştırma Merkezi (ÜSAM) girişimci adaylarına mentörlük desteği verecek.
 • 11:50Üç Milyon Liralık Yatırımı ErteletenÜç Milyon Liralık Yatırımı Erteleten" Leylekler HalkalandıLeyleklerin yuvadan alınması- Leyleklerin halkalanması- Ege Üniversitesi Tabiat Tarihi Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdür Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Sıkı'nın konuşması- Leyleklerin yuvaya geri koyulması "Üç milyon liralık yatırımı erteleten" leylekler halkalandı- Sındırgı'da eski belediye binasının yıkımını ve 3 milyon liralık yatırımın başlamasını erteleten üç leylek yavrusu, Ege Üniversitesi Tabiat Tarihi Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdür Yardımcısı Prof. Dr. Sıkı tarafından halkalandı, kanat, gaga ve bacak ölçüleri alındı- Prof. Dr. Sıkı: "Yavru leyleklerin en büyük düşmanı elektrik telleri ile saman balya ipleridir.
 • 10:11Ege Üniversitesi Ege-Matal ile  MarkalaşacakEge Üniversitesi Merkezi Test ve Analiz Laboratuvarı Uygulama ve Araştırma Merkezi EGE MATAL hizmete hazır.
 • 10:01Arıtma Çamuru Mucizesiİzmir Büyükşehir Belediyesi'nin 2014 yılında açtığı Çiğli Çamur Çürütme ve Kurutma Tesisi'nde kurutulan arıtma çamurları Ege Üniversitesi'nin Menemen'deki Araştırma Çiftliği'nde denendi.
 • 17:39Pekünlü, Davası AİHM Kararını BekliyorPekünlü, Davası AİHM Kararını Bekliyorİzmir'de Ege Üniversitesi (EÜ) Fen Fakültesi'nde, başörtülü kız öğrecinin eğitim hakkını engellediği gerekçesiyle 2 yıl 1 ay hapis cezasına çarptırılan, cezasını da Foça Yarı Açık Cezavi'nde yatıp çıkan eski öğretim üyesi Prof.Dr. Rennan Pekünlü hakkında, 4 kız öğrencinin aynı yöndeki şikayeti üzerine açılan ikinci davaya 9'uncu Asliye Ceza Mahkemesi'nde devam edildi.
 • 17:18Rennan Pekünlü Davası ErtelendiRennan Pekünlü Davası ErtelendiEge Üniversitesinde, başörtülü öğrencilerin şikayeti üzerine “öğrenim özgürlüğünü engellediği” gerekçesiyle cezaevine giren ve 4,5 ay sonra şartlı tahliye olan Prof. Dr. Rennan Pekünlü’nün yargılanmasına devam edildi.
 • 16:31Selçuk'un Leylekleri 'Sıkı' Takip Altında Leyleklerle özdeşleşen Selçuk'ta "leylek halkalama" çalışmaları devam ediyor.
 • 15:03KKTC Başbakanı Yorgancıoğlu: "Yeni Hükümete Yüzümüzün Akı ile Bir Miras Devrediyoruz"LEFKOŞA (İHA) – KKTC Başbakanı Özkan Yorgancıoğlu, devlet televizyonunda katıldığı programda hükümetin icraatlarına değinerek, “İnanıyorum ki, gelecek yeni hükümete yüzümüzün akı ile bir miras devrediyoruz.
 • 12:33Tgc, Gazeteci Birol Aydın'ın Ölümü ile İlgili Mesaj YayınladıDün akşam geçirdiği kalp krizi sonrası hayatını kaybeden gazeteci Birol Aydın sevenlerini yasa boğdu.
 • 11:58Zeytinyağının Fiyatı Yükselince Piyasada Taklit ve Ucuz Zeytinyağı Çoğaldı'Zeytinyağının Fiyatı Yükselince Piyasada Taklit ve Ucuz Zeytinyağı Çoğaldı'Ege Üniversitesi Gıda Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Fahri Yemişçioğlu, zeytinyağının fiyatının yükselmesiyle piyasada taklit ve ucuz zeytinyağının çoğaldığına dikkat çekti.
 • 11:34İzmir - Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu'na Girmek İçin Sınav Süreci Başladıİzmir - Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu'na Girmek İçin Sınav Süreci BaşladıBeden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu'na girmek için sınav süreci başladı 9)BAŞARI İÇİN TER DÖKTÜLER İZMİR'de, Ege Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu'na girmek için öğrencilerin sınav dönemi başladı.
 • 11:13Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu'na Girmek İçin Sınav Süreci BaşladıBeden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu'na Girmek İçin Sınav Süreci Başladıİzmir'de, Ege Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu'na girmek için öğrencilerin sınav dönemi başladı.
 • 09:22Zeytinyağı Fiyatları Yükseldi, Taklitleri ÇoğaldıTüketici 20 liralık zeytinyağını 10 liradan alarak kar ettiğini zannediyor. Oysaki maliyeti 3 lira olan başka bir bitkisel yağa 10 lira vermiş oluyor. 7 lira zarar etmiş oluyor.
 • 16:34Okul Bahçesine Yığılan Epilepsi Hastası Genç Hayatını Kaybettiİzmir’in Bayraklı ilçesinde bir ortaokulun bahçesinde fenalaşan 16 yaşındaki Ahmet Sürer, kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti.
 • 20:48İzmir'de Şüpheli ÖlümBayraklı ilçesinde, okulun bahçesinde hareketsiz halde bulunan ve hastaneye kaldırılan çocuk, kurtarılamadı.
 • 13:20Karpuzda Karpuzda "Kabak Aşısı" SıkıntısıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Detay, - Röportajlar, Karpuzda "kabak aşısı" sıkıntısı- EÜ Ziraat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof Dr. Duman: -"Şu an piyasadaki karpuzların yüzde 90'ının kabak aşılı olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim"- "Kabak aşısı aslında yanlış bir uygulama değil, insan sağlığı ve beslenmesi açısından da herhangi bir olumsuzluğu yok. Tek sıkıntı, uygun zamandan yapılmayan hasat nedeniyle tüketiciye 'kabak tadında karpuz' gitmesi" Yaz aylarının "serinleten meyvesi" karpuzun rekoltesini artırmak için kabak köküne aşılanması ürünün kalitesini ve tadını etkiliyor.
 • 11:49Karpuzda "Kabak Aşısı" SıkıntısıYaz aylarının "serinleten meyvesi" karpuzun rekoltesini artırmak için kabak köküne aşılanması ürünün kalitesini ve tadını etkiliyor.
 • 15:04İzmir'de İnternet Gazeteciliği Devri Başladıİnternet medyasının gelişmesi, yazılı basına olan ilgiyi azaltırken habercilik anlamında da yeni bir sektör ihtiyacı doğurdu.
 • 14:45Söke'de 80 Leylek Yavrusu HalkalandıSöke'de 80 Leylek Yavrusu HalkalandıOrman ve Su İşleri Bakanlığı Doğa Koruma Milli Parklar Genel Müdürlüğü’nün izinleriyle, İzmir Ege Üniversitesi Fen Fakültesi Biyoloji Bölümü Tabiat Tarihi Uygulama ve Araştırma Merkezi, EKODOSD işbirliğiyle, Aşağı Büyük Menderes Havzası’ndaki leylek yavrularının halkalama çalışmaları yapıldı.
 • 14:16Gök Taşı Peşinde KoşuyorGök Taşı Peşinde KoşuyorGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Göktaşından yapılan altın zincirli ve 33 taneli tespihten detayları- Mesut Kaşıkçı ile röp Gök taşı peşinde koşuyor- Dünyanın farklı bölgelerine düşen gök taşlarını toplayan ve son olarak Konya'da 152 kilogramlık gök taşına ulaşan Mesut Kaşıkçı, "Türkiye'nin ilk gök taşı müzesi"ni kurmak istiyor- Emekli biyolog Kaşıkçı: "Bir gök taşını eline almak, imkansızlığı yaşamak gibi bir duygu. Bana 'taş peşinde koşan deli' diyen var ama bu delilik benim için çok güzel" TOLGA ALBAY - Fransa'da bir kelebek müzesinin direktörlüğünden emekli olan İzmirli biyolog Mesut Kaşıkçı, gök taşı toplamak için dünyayı dolaşıyor.
 • 13:01Gök Taşı Peşinde KoşuyorFransa'da bir kelebek müzesinin direktörlüğünden emekli olan İzmirli biyolog Mesut Kaşıkçı, gök taşı toplamak için dünyayı dolaşıyor.
 • 09:44Görme Engelli Ümran, Üniversiteyi İkinci BitirdiGörme Engelli Ümran, Üniversiteyi İkinci Bitirdiİzmir’de, müzik eğitimi almak istediği halde yeterli altyapı olmadığı gerekçesiyle konservatuvara alınamayacağı kendisine bildirilen, görüşmeler sonrası girdiği sınavdan birincilikle çıkan ve üniversiteye başlayan görme engelli Ümran Sevinç, bölümden ikinci olarak mezun oldu.
 • 09:36Twitter, Şiddete KarşıAnkara'daki resmi temaslarını tamamlayan Twitter yetkilileri, İstanbul'da Basın Konseyine ziyarette bulundu.
 • 18:50İzmir'de Sağlık Çalışanlarının EylemiEge Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi çalışanı bir grup sağlıkçı, Haziran ayında döner sermaye paylarından kesintisi yapıldığı gerekçesiyle eylem yaptı.
 • 16:27Sağlık Çalışanlarından 'Döner Sermaye' YürüyüşüSağlık Çalışanlarından 'Döner Sermaye' YürüyüşüEge Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi çalışanları, Haziran ayında yapılan döner sermaye ve maaş kesintileri nedeniyle eylem düzenledi.
 • 16:04Türk Halk Bilimi UNESCO ile Dünya'ya AçılıyorEge Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Halk Edebiyatı Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Nerin Yayın, kaybolan kültürel mirasların gündelik hayat içerisinde yenilenerek varlığını sürdürdüğünü söyledi.
 • 15:21Sağlıkçılar Döner Sermaye Kesintisine Karşı Eylem YaptıSağlıkçılar Döner Sermaye Kesintisine Karşı Eylem Yaptıİzmir’de Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi çalışanları, Haziran ayında yapılan döner sermaye ve maaş kesintilerine karşı eylem yaptı.
 • 14:46Sağlık Çalışanlarından Döner Sermaye EylemiSağlık Çalışanlarından Döner Sermaye Eylemiİzmir'de, Ege Üniversitesi Hastanesi'nde görev yapan bir grup sağlık çalışanı, haziran ayında, döner sermaye oranlarının düşürüldüğü gerekçesiyle eylem yaptı.
 • 14:44Fırlattığı Terlikle Torununun Ölümüne Neden Olduğu İddiasıBornova'da fırlattığı terlikle bir aylık torununun ölümüne neden olduğu öne sürülen sanığın yargılanmasına devam edildi.
 • 09:34Deniz Suyu Bin Bir Derde DevaDeniz suyu; kesikler, diş sağlığı, ağız içi yaralar, boğaz intihapları, tiroit hastalıkları ve ruh sağlığı için şifa kaynağı
 • 15:58Ege, Spora Ara VermiyorEge Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Sağlıklı Yaşam Spor Merkezi; zumba, kardiyo pilates, kickbox ve latin dansları vermeye devam ediyor
 • 14:24İzmir'de İzinsiz Gösteride Bir Kişinin Ölümüne İlişkin Davaİzmir'de, terör örgütü DAEŞ'in Ayn el Arap'a (Kobani) saldırısı sonrasında düzenlenen izinsiz gösterilerde Ekrem Kaçeroğlu'nun silahla yaralandıktan sonra hastanede hayatını kaybetmesine ilişkin davaya devam edildi.
 • 07:45İmam Nikahlı Eşinin Boğazını Kestiİmam Nikahlı Eşinin Boğazını Kestiİzmir'de yaşayan kadın, aralarında çıkan tartışmada kendisini darp eden imam nikahlı eşinin boğazını cam parçasıyla kesti.
 • 07:20İmam Nikahlı Eşinin Boğazını KestiBayraklı ilçesinde bir kadın, kavga ettiği imam nikahlı eşinin boğazını cam parçasıyla keserek ağır yaraladı.
 • 16:32Hires Spor Kulübü'nden Büyük ÇıkışTürk sporu faaliyetlerine taze kan getiren Hires Spor Kulübü, amaçladığı şampiyonluklara ulaşmak için güçlü yapılanmalarına devam ediyor.
 • 14:19Halk Otobüsteki Yangın Faciası Davası...Halk Otobüsteki Yangın Faciası Davası...* Ege Üniversitesi: Otobüste kullanılan yakıt solvent karışımlı 10 numara yağ Tutuklu şoförün avukatı: Türkiye'de insan hayatı hiçe sayılıyor, bu araçlar canlı bomba. 10 numara yağ kullanılmamıştır Haber: Arzu KAYA, İstanbul DHA Kavacık'ta geçtiğimiz yıl Temmuz ayında Özel Halk Otobüsünde çıkan yangın sonucu 4 kişinin ölümü 15 kişinin de yaralanmasıyla sonuçlanan olaya ilişkin, otobüs şoförünün yargılandığı davanın görülmesine devam edildi.
 • 14:14Halk Otobüsündeki Yangın Faciası DavasıKavacık'ta geçtiğimiz yıl Temmuz ayında Özel Halk Otobüsü'nde çıkan yangın sonucu 4 kişinin ölümü 15 kişinin de yaralanmasıyla sonuçlanan olaya ilişkin, otobüs şoförünün yargılandığı davanın görülmesine devam edildi.
 • 03:03Macaristan'da Macaristan'da "Müzeler Gecesi" Etkinliği- Yunus Emre Enstitüsü Budapeşte Türk Kültür Merkezi'nin girişinden detay, - Sema gösterisi, - Ege Üniversitesi Dans oyunları grubunun gösterisi, - Misafirlere Türk çayı ikramı,- Ebru atölyesi - Macarlar, etkinliğe yoğun ilgi gösterdiBUDAPEŞTE - Macaristan'da "Müzeler Gecesi" etkinliği kapsamında başkent Budapeşte ve birçok şehirde yüzlerce müze ve sanat galerisi gece boyunca ziyaretçileri kabul etti.
 • 02:07Macaristan'da "Müzeler Gecesi" EtkinliğiMacaristan'da "Müzeler Gecesi" etkinliği kapsamında başkent Budapeşte ve birçok şehirde yüzlerce müze ve sanat galerisi gece boyunca ziyaretçileri kabul etti.