05:4600
SON DAKİKA EGE ÜNİVERSİTESİ HABERLERİ

Son Dakika Ege Üniversitesi Haberleri

   

  "Türkülerle Yarenlik'' Albümünün Tanıtımı Yapıldı

  Çankırı Karatekin Üniversitesinde yok olmaya yüz tutan yaran müziklerinden hazırlanan "Türkülerle Yarenlik'' albümünün tanıtımı yapıldı. (Dün 20:40)

   

  Türkülerle Yarenlik' Albümü Tanıtıldı

  Türkülerle Yarenlik' Albümü Tanıtıldı

  Çankırı Karatekin Üniversitesi Yaren Kültürü Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Yrd. Doç. Dr. Kadir Çayır, Ege Üniversitesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Gökhan Ekim ile birlikte hazırlanan ve Çankırı Karatekin Üniversitesi tarafından bastırılan “Türkülerle Yarenlik” albümünü basın mensuplarına tanıttı. (Dün 18:06)

   

  'HİRES' Geleceğin Şampiyonlarını Yetiştirecek

  "HİRES" Geleceğin Şampiyonlarını Yetiştirecek

  Güvenlik sistemleri sektörünün öncü kuruluşu Hires Elektronik, sosyal sorumluluk projesi olarak büyük bir oluşuma imza attı. (Dün 11:33)

   

  Dr.alp Kızılsu Adaylığını Adana'da Açıkladı

  Dr.alp Kızılsu Adaylığını Adana'da Açıkladı

  Türkiye Atıcılık ve Avcılık Federasyonu'nun yaklaşık 40 gün sonra yapılacak olağanüstü genel kurulu öncesi, Atıcılık branşında birçok Türkiye rekorunun sahibi olan milli atıcı Dr. Alp Kızılsu, Adana'da yaptığı basın toplantısıyla başkanlığına aday olduğunu açıkladı. (21 Aralık 2014 Pazar )

   

  Muğla'da Apandisit Ameliyatında Doktor İhmali İddiası

  Ameliyat sırasında kasık damarı parçalanan 13 yaşındaki çocuğun tedavisi yoğun bakımda devam ediyor. (21 Aralık 2014 Pazar )

   

  Hamur Yerine Çamur Yoğuruyorlar

  Hamur Yerine Çamur Yoğuruyorlar

  Hamur yerine çamur yoğuruyorlar- İzmirli Sinem Alkan, 17 yıl önce evinin bir odasında başladığı çömlekçilikten bugün Türkiye'nin ve dünyanın birçok noktasına tasarımını kendi yaptığı seramik eserleri gönderen işletmenin sahibi oldu- Seramik duvar süslerine geleneksel Osmanlı motiflerini işleyen Alkan, 1997'de tek başına çıktığı bu yolda bugün birçok kadını da istihdam ediyor- Alkan: "İlk başta aklımda olmayan bir meslekti. (21 Aralık 2014 Pazar )

   

  Hamur Yerine Çamur Yoğuruyorlar

  İzmirli Sinem Alkan, 17 yıl önce evinin bir odasında başladığı çömlekçilikten bugün Türkiye'nin ve dünyanın birçok noktasına tasarımını kendi yaptığı seramik eserleri gönderen işletmenin sahibi oldu Seramik duvar süslerine geleneksel Osmanlı motiflerini işleyen Alkan, 1997'de tek başına çıktığı bu yolda bugün birçok kadını da istihdam ediyor Alkan: "İlk başta aklımda olmayan bir meslekti. (21 Aralık 2014 Pazar )

   

  Türkiye Kısa Kulvar Yüzme Şampiyonası

  Şampiyonanın dördüncü gününe 50 metre kelebek, 200 metre kurbağalama ve 100 metre karışık branşlarında rekorlarla devam edildi. (20 Aralık 2014 Cumartesi )

   

  Dikili'deki Kazada Ölenlerin İsimleri Belli Oldu

  Dikili'deki Kazada Ölenlerin İsimleri Belli Oldu

  İzmir’in Dikili ilçesinde meydana gelen trafik kazasında ölen 6 kişinin kimlikleri belirlendi. (20 Aralık 2014 Cumartesi )

   

 

  Bornovalı Gençlere 'Dostkart' Dostluğu

  Bornovalı Gençlere "Dostkart" Dostluğu

  Bornova Belediyesi’nin hayata geçirdiği Dost Kart projesiyle birlikte Büyük Park içerisinde faaliyet gösteren Prof. Dr. Türkel Minibaş Gençlik Merkezi’ne olan ilgi daha da arttı. (19 Aralık 2014 Cuma )

   

  Egesem'den Belgesel Film Yapım Teknikleri Eğitimi

  EGESEM, belgesel film yapımı konusuna ilgi duyan, yeteneklerini sınamak isteyen, profesyonel seviyede bir film çalışmasında bulunmak isteyenler için "Belgesel Film Yapım Teknikleri" eğitimi verecek (19 Aralık 2014 Cuma )

   

  Çocukların Genetiği Anne Babaların Elinde

  Ege Üniversitesi 1. Ulusal Kadın Hastalıkları ve Ana Çocuk Sağlığı Kongresi kapsamında "Prekonsepsiyonel Bakım'' konulu panel Muhiddin Erel Amfisi'nde yapıldı. (19 Aralık 2014 Cuma )

   

  Ege'den Unesco Yolculuğunda Birgi'ye Tam Destek

  Ege Üniversitesi, UNESCO Dünya Mirası geçici listesinde  yer alan tarihi kent Birgi'nin asıl listeye girebilmesi için yerel yönetimlerle el ele verecek. (19 Aralık 2014 Cuma )

   

  EGESEM'in Eurodesk Temas Noktası Ofisleri İzmir'de Buluştu

  EGESEM'in Eurodesk Temas Noktası Ofisleri İzmir'de Buluştu

  Ege Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi'ne bağlı Eurodesk Temas Noktası Ofisi, Ulusal Ajans temsilcileriyle deneyim ve çalışmalarını paylaşmak üzere İzmir'de buluştu. (19 Aralık 2014 Cuma )

   

  Yerli Malı" Kornea Dönemi

  Prof. Dr. Eğrilmez: "Yasal düzenleme sayesinde Türkiye'de yıllık 2 bin olan kornea nakli sayısı 4 bine ulaştı. (19 Aralık 2014 Cuma )

   

  2030'Da 21.3 Milyon Kişi Kanser Olacak

  1. Ulusal Kadın Hastalıkları ve Ana Çocuk Sağlığı Kongresi'nde jinekolojik kanser türünün yurt dışında Türkiye'den daha fazla görüldüğü belirtildi (19 Aralık 2014 Cuma )

   

  AKM'de İki Dev Konser

  Ege Üniversitesi 2015 yılı geleneksel yeni yıl konserleri başlıyor. (19 Aralık 2014 Cuma )

   

  Egeli Öğrenciler Metroda Yaşlılara Yer Verdi

  Egeli Öğrenciler Metroda Yaşlılara Yer Verdi

  Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü öğrencileri topluma hizmet uygulamaları dersi kapsamında sosyal sorumluluk projesine imza attı. (19 Aralık 2014 Cuma )

   

  Gençlik Merkezi Dost Kart'la Daha Güzel

  Bornova Belediyesi'nin hayata geçirdiği Dost Kart projesiyle birlikte Büyük Park içerisinde faaliyet gösteren Prof. Dr. Türkel Minibaş Gençlik Merkezi'ne olan ilgi daha d arttı. (19 Aralık 2014 Cuma )

   

  Talasemi Hastaları Aydın'da Yer İstiyor

  Talasemi Hastaları Aydın'da Yer İstiyor

  Aydın Talasemililer Derneği (AYTAD) Başkan Yardımcısı Cumhur Akgündüz, talesemi hastaları için Aydın’da bir yere ihtiyaçları olduğunu belirtti. (19 Aralık 2014 Cuma )

   

  Türkiye Kısa Kulvar Yüzme Şampiyonası

  Şampiyonanın ikinci gününde 6 Türkiye rekoru kırıldı. (18 Aralık 2014 Perşembe )

   

  Güzelbahçe'nin Film Atölyesi Ünlüleri Ağırladı

  Güzelbahçe'nin Film Atölyesi Ünlüleri Ağırladı

  İzmir'in Güzelbahçe Belediyesinin açtığı kurslar arasında yer alan Film Atölyesinde ders gören öğrencilere, ünlü isimler ders veriyor. (18 Aralık 2014 Perşembe )

   

  "Kendinize Güvenin ve Hiçbir Şeyi Ertelemeyin"

  Ege Üniversitesi Kariyer-Öğrenci Kulübü GATEWAY tarafından 'Dönelim Fabrika Ayarlarımıza' temalı seminer Fen Fakültesi Konferans Salonu'nda yapıldı. (18 Aralık 2014 Perşembe )

   

  Ödemiş'e Fakülte Müjdesi

  Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Candeğer Yılmaz, Ödemiş'te fakülte açılması konusunda çalışmaların başlatıldığını söyledi. (18 Aralık 2014 Perşembe )

   

  Egesem'den "POLİTİK Düşünce Tarihi" Eğitimi

  EGESEM, toplumun çoğu zaman yabancı olduğu politikanın temel kavramlarını, tarihsel-felsefi bir bakış açısıyla katılımcılarına aktarmaya hazırlanıyor. "Politik Düşünce Tarihi" eğitimiyle klasik ve modern politika tekrar tartışılıyor. (18 Aralık 2014 Perşembe )

   

  Depremlerin Çok Sık Yaşanması Ege Bölgesi İçin Avantaj'

  Ege Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Coğrafya Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Lütfi İhsan Sezer, son günlerde İzmir’de sıklaşan depremlerle ilgili konuştu. (18 Aralık 2014 Perşembe )

   

  Depremlerin Çok Sık Yaşanması Ege Bölgesi İçin Bir Avantaj

  Ege Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Coğrafya Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Lütfi İhsan Sezer, son günlerde İzmir'de sıklaşan depremler ile ilgili konuştu. (18 Aralık 2014 Perşembe )

   

  Tüpraş Halk Eğitimi Merkezi'nden Arıcılık Kursu

  Aliağa Tüpraş Halk Eğitimi Merkezi arı yetiştiriciliği konusunda kurs açmaya hazırlanıyor. (18 Aralık 2014 Perşembe )

   

  Ödemiş'e Fakülte Müjdesi

  Ödemiş'e Fakülte Müjdesi

  Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Candeğer Yılmaz, Ödemiş ilçesinde fakülte açılması konusunda çalışmaların başlatıldığını bildirdi. (17 Aralık 2014 Çarşamba )

   

  Marka Üniversite 'Marka Şehri' Konuşuyor

  Yrd. Doç. Dr. Gökaliler, ''Başarılı bir marka konumlandırması sonucunda, başarılı marka şehirler yaratılmaktadır'' dedi. (17 Aralık 2014 Çarşamba )

   

  "Kadıkalesi'nden Parıltılar ve Bizans Cam Sanatı Üzerine..."

  Ege Üniversitesi 50.Yıl Köşkü Sanat Galerisi'nde, "Kadıkalesi'nden Parıltılar; - Kuşadası–Kadıkalesi Arkeolojik Kazı Buluntuları Işığında Bizans Cam Sanatı Üzerine..." başlıklı bir konferans gerçekleştirildi. (17 Aralık 2014 Çarşamba )

   

  Erzurum Doğduğu ve Gözünü Kaybettiği Çayırda Belgesel Çekti, Birinci Oldu

  Erzurum Doğduğu ve Gözünü Kaybettiği Çayırda Belgesel Çekti, Birinci Oldu

  Serhat Kalkınma Ajansı (SERKA) tarafından bu yıl 3'üncüsü düzenlenen film yarışmasında Ardahanlı Onur Demir'in yönetmenliğini yaptığı 'Çayır Zamanı' 11 belgesel arasında birinci seçildi ve 6 bin liralık ödül kazandı. (17 Aralık 2014 Çarşamba )

   

  Gözünü Kaybettiği Çayırda Çektiği Belgeselle Birinci Oldu

  Gözünü Kaybettiği Çayırda Çektiği Belgeselle Birinci Oldu

  Serhat Kalkınma Ajansı (SERKA) tarafından düzenlenen film yarışmasında, Uludağ Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Bölümü'nden birincilikle mezun olan ve İzmir'de bir lisede Rehber Öğretmen olarak görev yapan Onur Demir'in doğduğu ve gözünü kaybettiği Ardahan'da çektiği 'Çayır Zamanı', 'Belgesel Film' dalında birinci oldu. (17 Aralık 2014 Çarşamba )

   

  İki Kez Hacca Gitti, Alkolden Ehliyetine El Konuldu

  İki Kez Hacca Gitti, Alkolden Ehliyetine El Konuldu

  Alkollü yakalanan kardeşinin verdiği ehliyet numarasına gıyabında ceza kesilen Tahir Yayin, “Biz neden kimlik taşıyoruz. (17 Aralık 2014 Çarşamba )

   

Manşet Haberleri

[Hata Bildir]
23.12.2014 05:46:21. #1.12#