SON DAKİKA EGE ÜNİVERSİTESİ HABERLERİ

Son Dakika Ege Üniversitesi Haberleri

 • 11:13Üniversitede Doçente Baskı İddiasıyla TehditÜniversitede Doçente Baskı İddiasıyla Tehditİzmir'de Ege Üniversitesi'nde daire müdürü olarak görev yapan ve polise tehdit edildiği yönünde başvuruda bulunan kadın akademisyen Doç. Dr. H.Ö.'nün, aynı kurumda çalışan iki kadın tarafından tehdit edildiği ortaya çıktı.
 • 11:51İzmir Üniversitede Doçente Baskı İddiasıyla Tehditİzmir Üniversitede Doçente Baskı İddiasıyla Tehditİzmir'de Ege Üniversitesi'nde daire müdürü olarak görev yapan ve polise tehdit edildiği yönünde başvuruda bulunan kadın akademisyen Doç. Dr. H.Ö.'nün, aynı kurumda çalışan iki kadın tarafından tehdit edildiği ortaya çıktı.
 • 11:09Karşıyaka Belediyesi'nden Arıcılık PaneliKarşıyaka Belediyesi'nden Arıcılık Paneliİzmir'in Karşıyaka Belediyesi, arıcılık sektörünün gelişimine ve kırsal kesimde ekonomik kalkınmaya katkı sağlamak amacıyla, "Arıcılar Konuşuyor" paneli düzenledi.
 • 11:02Karşıyaka Belediyesi'nden arıcılara destekKarşıyaka Belediyesi, arıcılık sektörünün gelişimine ve kırsalda ekonomik kalkınmaya katkı sağlamak amacıyla, 'Arıcılar Konuşuyor' paneli düzenledi.
 • 09:03ODTÜ'nün Ardından Ege Üniversitesinde Mescit KriziODTÜ'nün Ardından Ege Üniversitesinde Mescit KriziODTÜ yerleşkesinde gerginliğe yol açan mescit krizinin ardından Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi mescidinin sağlıksız koşullarda olması öğrencileri ve hastaneye gidenleri isyan ettirdi.
 • 12:10Deü'ye 15 Patentli Rektör AdayıDeü'ye 15 Patentli Rektör AdayıDokuz Eylül Üniversitesi’nin (DEÜ) en kıdemli öğretim üyelerinden olan ve yaptığı bilimsel çalışmalarla 15 patent sahibi olan Prof. Dr. Hasan Havıtçıoğlu, rektörlüğe aday oldu.
 • 18:26İzmir - Eşrefpaşa'nın Süper Santralcileriİzmir - Eşrefpaşa'nın Süper SantralcileriEşrefpaşa'nın süper santralcileri İzmir Büyükşehir Belediyesi Eşrefpaşa Hastanesi'nin santralinde görev yapan iki görme engelli personel Ahmet Alkan ve Hasan Şatay, hafızalarında tuttukları binlerce telefon numarasıyla bilgisayarlara meydan okuyor.
 • 11:29Duydukları Numarayı Bir Daha UnutmuyorlarDuydukları Numarayı Bir Daha Unutmuyorlarİzmir Büyükşehir Belediyesi Eşrefpaşa Hastanesi'nin santralinde çalışan görme engelli Ahmet Alkan (41) ve Hasan Şatay (22), hafızalarında tuttukları binlerce telefon numarasıyla bilgisayarlara meydan okuyor.
 • 11:03Duydukları Numarayı Bir Daha UnutmuyorlarDuydukları Numarayı Bir Daha Unutmuyorlarİzmir’de, Eşrefpaşa Hastanesi’nin santralinde görev yapan iki görme engelli personel, hafızalarında tuttukları binlerce telefon numarasıyla bilgisayarlara meydan okuyor.
 • 09:36Duydukları Numarayı Bir Daha UnutmuyorlarDuydukları Numarayı Bir Daha Unutmuyorlarİzmir Büyükşehir Belediyesi Eşrefpaşa Hastanesi'nin santralinde görev yapan iki görme engelli personel Ahmet Alkan ve Hasan Şatay, hafızalarında tuttukları binlerce telefon numarasıyla bilgisayarlara meydan okuyor.
 • 08:22Adsyb Sektörün Gizli Kahramanlarını Eğitime AldıAdsyb Sektörün Gizli Kahramanlarını Eğitime AldıAydın İli Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği (ADSYB) ıslah faaliyetlerinin yanında yetiştiricilerinin bilgi ve tecrübelerini artırmak için gerçekleştirdiği projeler bir yenisini daha ekledi.
 • 19:55Türkiye'nin "Latin Amerika Açılımı"Türkiye, çok yönlü dış politikası gereği son yıllarda birçok Latin Amerika ülkesine başta eğitim ve sağlık olmak üzere çok sayıda alanlarda destek sunuyor.
 • 12:22Ege Ajansı 30. Yaşını KutladıTürkiye’nin üniversite bünyesinde kurulan ilk akademik haber ajansı olan Ege Ajans, 30. yaşını kutladı.
 • 10:14Fotoğraflı Bülten Dağıtımı) Tarım ve Hayvancılık Sektörünün En Büyük Buluşmasına Geri Sayım BaşladıFotoğraflı Bülten Dağıtımı) Tarım ve Hayvancılık Sektörünün En Büyük Buluşmasına Geri Sayım BaşladıOrion Fuarcılık ev sahipliğinde gerçekleşecek olan Agroexpo Eurasia 11. Uluslararası Tarım ve Hayvancılık Fuarı için geri sayım başladı.
 • 17:29Sekiz Köpeği Zehirleyen Sanık Beraatini İstediSekiz Köpeği Zehirleyen Sanık Beraatini İstediİzmir Ege Üniversitesi kampüsü içerisinde, sekiz köpeği zehirlediği iddiası ile hakkında dava açılan ve yargılanan mühendis beraatini istedi.
 • 15:58Kader'i Organ Nakli de YaşatamadıKader'i Organ Nakli de YaşatamadıKırlareli'nde 35 yaşındaki 1 çocuk annesi Kader Güzeycan'a 1 yıl önce karaciğer yetmezliği teşhisi konuldu.
 • 14:14Üniversitede Köpeklerin Zehirlenmesi Davası BaşladıÜniversitede Köpeklerin Zehirlenmesi Davası Başladıİzmir'deki Ege Üniversitesi Kampüsü'nde, bir yıl önce 8 köpeği zehirli kıymayla öldürdüğü iddiasıyla L.S., 2-12 yıl arasında hapis cezası istemiyle yargılanmaya başladı.
 • 08:52Yakın Geleceğin Ölümcül Hastalığı Kanser….Prof. Dr. Haydaroğlu, Türkiye'nin kanser tanı ve tedavisinde dünyadaki diğer ülkelerle aynı seviyede olduğunu ve teknolojik gelişmeleri yakından takip ettiğini belirtti
 • 20:48İzmir'de Karbonmonoksit Zehirlenmesiİzmir'in Bergama ilçesinde sobadan sızan karbonmonoksit gazından zehirlenen Mehmet Onuş öldü, eşi Hatice Onuş ise hastaneye kaldırıldı.
 • 16:43İkinci Dalga 'Paralel Yapı' Operasyonunda İkinci Duruşmaİkinci Dalga 'Paralel Yapı' Operasyonunda İkinci Duruşmaİzmir'de Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Candeğer Yılmaz, Futbol Federasyonu eski Başkanı işadamı Mahmut Özgener ve Ege Ordusu eski komutalarından emekli orgeneral Fikret Küpeli'yi suç örgütü lideri, yönetici veya üyesi gibi gösterip dinledikleri iddia edilen, aralarında Batman eski Emniyet Müdürü Hasan Ali Okan'ın da bulunduğu 26 tutuksuz sanığın yargılandığı davaya ikinci duruşmayla devam edildi.
 • 15:00Yakın Geleceğin Ölümcül Hastalığı Kanser…. Erkeklerde en çok akciğer, kadınlarda ise meme kanseri görülüyor
 • 14:48Hüseyin Turan 20. Sanat Yılını 'Ki' ile TaçlandırıyorHüseyin Turan 20. Sanat Yılını 'Ki' ile TaçlandırıyorHüseyin Turan'ın 20. Yıl Özel Albümü "Ki" Doğaç Müzik etiketiyle yayınlandı. Albüm sanatçının yayınladığı 10. solo albümü.
 • 13:40Kalbine Yenilen Şahsın Organları 3 Hastaya Umut OlduKalbine Yenilen Şahsın Organları 3 Hastaya Umut OlduNazilli’de kalp krizi sonucunda beyin ölümü gerçekleşen hastanın organları bağışlandı.
 • 09:25Yaşayan Şehirler Bakan Ünal'a iletildi Yaşayan Şehirler Projesi, 20. EMITT Turizm Fuarı'nda Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal'a aktarıldı.
 • 21:24Nazilli'de Organ BağışıNazilli'de Organ BağışıGörüntü Dökümü: -Bağışlanan organların hastaneden çıkartılışı Nazilli'de organ bağışı Nazilli ilçesinde kalp krizi sonucunda beyin ölümü gerçekleşen bir hastanın organları bağışlandı.
 • 12:36Nazilli'de Organ BağışıNazilli ilçesinde kalp krizi sonucunda beyin ölümü gerçekleşen bir hastanın organları bağışlandı.
 • 16:55İş Adamı Halil Pamuk Vefat Ettiİş Adamı Halil Pamuk Vefat EttiBalıkesir’in Bigadiç ilçesinde hayırsever iş adamı aynı zamanda eski belediye meclis üyesi olan Halil Pamuk tedavi gördüğü İzmir Ege Üniversitesi Tıp Fakültesinde hayatını kaybetti.
 • 16:23Üniversitelilerle Ailelerinden Soruşturma TepkisiÜniversitelilerle Ailelerinden Soruşturma Tepkisiİzmir'in Bornova İlçesi'ndeki Ege Üniversitesi Kampüsü'nde çıkan öğrenci olaylarında Fırat Çakıroğlu'nun öldürülmesinin ardından, senato kararı gereği basın açıklaması ve eylemlerin yasaklanması sonrası, bazı öğrenciler hakkında başlatılan soruşturmalara, öğrenciler ile aileleri tepki gösterdi.
 • 11:36Kenan Kalı: Kenan Kalı: "Sürprizlerle Dolu Bir Proje Sunuyoruz"Op. Dr. Kenan Kalı, yoğun ilgi gören yeni projelerinin ardından Evka 3’te bir projeye daha başlayacaklarını duyurdu.
 • 11:24İzmirli Aileden Dünyaya İnsanlık DersiAvrupa'da bazı ülkelerin sığınmacılara yönelik uygulamaları tepki çekerken, İzmirli Ünsal çifti, Ege Denizi'nde bulundukları teknenin batması nedeniyle, kurtarılan Suriyeli aileye evlerini açarak, tedavi altına alınan 2,5 aylık bebeklerine de sahip çıktı.
 • 11:24İzmirli Aileden Dünyaya İnsanlık Dersiİzmirli Aileden Dünyaya İnsanlık DersiGörüntü Dökümü: Annenin sağ kurtulan bir çocuğuyla hastanede buluşmasının cep telefonuyla çekilmiş görüntüleri Yoğun bakımda yatan çocuğun görüntüsü Ölen çocuğun cenazesinin cep telefonuyla çekilmiş görüntüleri ve bebeğin ölmeden önceki fotoğrafı Sığınmacı aileyi misafir eden Uğur Ünsal'ın vefat eden çocuğun mezarını ziyaret etmesi -Telefon ile çocuğun mezarını ailesine göstermesi Uğur Ünsal ile röportaj Sığınmacı ailenin fotoğrafları RAMAZAN ERCAN - Avrupa'da bazı ülkelerin sığınmacılara yönelik uygulamaları tepki çekerken, İzmirli Ünsal çifti, Ege Denizi'nde bulundukları teknenin batması nedeniyle, kurtarılan Suriyeli aileye evlerini açarak, tedavi altına alınan 2,5 aylık bebeklerine de sahip çıktı.
 • 11:17İzmirli Aileden Dünyaya İnsanlık DersiAvrupa'da bazı ülkelerin sığınmacılara yönelik uygulamaları tepki çekerken, İzmirli Ünsal çifti, Ege Denizi'nde bulundukları teknenin batması nedeniyle, kurtarılan Suriyeli aileye evlerini açarak, tedavi altına alınan 2,5 aylık bebeklerine de sahip çıktı.
 • 11:05Aydın'daki Hava Kirliliğinin İnciri Bitirdiği UyarısıAydın'daki Hava Kirliliğinin İnciri Bitirdiği UyarısıAydın'daki hava kirliliğinin inciri bitirdiği uyarısı Aydın Tabip Odası Başkanı Dr. Metin Aydın, kentte hava kirliliğinin giderek artığını söyledi.
 • 10:48Neşet Ertaş Ege'de AnıldıNeşet Ertaş Ege'de AnıldıEge Üniversitesi Tıp Öğrenci Toplulukları tarafından, Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Muhittin Erel Amfisi'nde 'Neşet Ertaş' gecesi düzenlendi.
 • 08:57"Medya Etik" Kitabı YayınlandıEge Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ferlâl Örs'ün editörlüğünü yaptığı "MedyaEtik" adlı kitap yayınlandı.
 • 08:20Yüksekokulda İkinci Bir Bölüm Daha AçılıyorYüksekokulda İkinci Bir Bölüm Daha Açılıyor4 yıllık eğitim verecek olan Çocuk Gelişimi Bölümü'nden sonra Paramedik Bölümü'de 2016 yılında öğrenci almaya başlayacak.
 • 16:53TARİŞ Olağan Genel Kurul Toplantısı Ege'de yapıldıTARİŞ Olağan Genel Kurul Toplantısı Ege'de yapıldıTARİŞ Olağan Genel Kurul Toplantısı Ege Üniversitesi Prof. Dr. Yusuf Vardar MÖTBE Kültür Merkezi'nde gerçekleştirildi.
 • 16:28Ödemiş'te İkinci Dört Yıllık Yüksekokul'a Yeni BölümÖdemiş'te İkinci Dört Yıllık Yüksekokul'a Yeni BölümÖdemiş Belediye Başkanı Mahmut Badem, Ödemiş’te bir üniversite açılması konusunda girişimlerde bulunmaya devam ettiklerini belirterek, Ege Üniversitesi Sağlık Yüksekokulu’nun bu yıl son öğrencilerini mezun ederek kapatılacağını, yerine yeni bölüm açılacağını kaydetti.
 • 13:57İzmir'de '93. Yılında Mübadele' Paneli Düzenlenecekİzmir'de '93. Yılında Mübadele' Paneli Düzenlenecekİzmir Büyükşehir Belediyesi, Türkiye ile Yunanistan arasındaki nüfus mübadelesinin 93. yıldönümünde bir panel düzenleyecek.
 • 14:43Doktorlara, "Türkülerde Hekimlik" AnlatıldıKonya Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği ile Konya Eğitim ve Araştırma Hastanesi tarafından "Türkülerde Hekimlik" adlı program düzenlendi.
 • 11:26Tabipler Aydın'da İncirin Bittiğinin Belgesini Açıkladı?Tabipler Aydın'da İncirin Bittiğinin Belgesini Açıkladı?Aydın Tabip Odası Başkanı Dr. Metin Aydın, “Kuru incirde tespit edilen bu kükürt dioksit miktarları. Türk Gıda Kodeksi Gıda Katkı Maddeleri Yönetmeliğine göre 180 kat fazladır” dedi.
 • 11:05Da Vinci' Ameliyat Yaptı, 100 Hekim Takip EttiDa Vinci' Ameliyat Yaptı, 100 Hekim Takip Ettiİzmir Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Kliniği’nin düzenlediği "Jinekolojik Robotik Cerrahi" kursunda, 56 yaşındaki bir hastanın rahmi ve yumurtalıkları, "Da Vinci" robotuyla alındı.
 • 09:55Köy Enstitüleri'nin Kapatılmasının 62.YılıDoç. Dr. Ünver; "Köy Enstitülerinde üretirken öğreniyordu insanlar. Kendi üretimini kendisi yapıyorlardı.
 • 09:44Robotik Ameliyatı 100 Doktor Canlı İzlediRobotik Ameliyatı 100 Doktor Canlı İzlediİzmir'deki Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Kliniği tarafından düzenlenen Jinekolojik Robotik Cerrahi Kursu'nda, rahmi ve yumurtalıkları da Vinci Robotu ile alınan hastanın ameliyatını 100 doktor canlı olarak izledi.
 • 09:22Kuru İncirdeki Yüksek Kükürtdioksit Oranının Sebebi Jeotermal Santraller'Kuru İncirdeki Yüksek Kükürtdioksit Oranının Sebebi Jeotermal Santraller'Aydın Tabip Odası Başkanı Metin Aydın, jeotermal sondaj kuyuları ve enerji santrallerinden salınan buharda 1000-2000 ppm hidrojen sülfür bulunduğunu söyledi.
 • 08:33Deriye Doğal İzler Bırakacak Tasarımcılar SeçildiDeriye Doğal İzler Bırakacak Tasarımcılar SeçildiDeri’n Fikirler Deri Tasarım ve Üretim Yarışması’nda finalde yarışacak deri mühendislerinden sonra tasarımcılar da seçildi.
 • 14:13Kotanlı: Kotanlı: "Yurt Kur Çalışanları 3 Yıl Süre ile İpotek Edilmiştir"Demokrat Eğitimciler Sendikası Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Zülfikar Kotanlı; Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu (Yurt Kur) Genel Müdürlüğü ile yetkili sendika tarafından Ocak ayında imzalanan promosyon anlaşmasında yetkili sendikanın kredisini bitirdiğini söyledi.
 • 13:23Deriye Doğal İzler Bırakacak Tasarımcılar SeçildiDeriye Doğal İzler Bırakacak Tasarımcılar SeçildiDeri'n Fikirler Deri Tasarım ve Üretim Yarışması'nda finalde yarışacak deri mühendislerinden sonra tasarımcılar da seçildi.
 • 12:07Yurtkur Banka Promosyon Anlaşmasına TepkiDemokrat Eğitimciler Sendikası (DES) Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Zülfikar Kotanlı, Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu (YURTKUR) Genel Müdürlüğü ile yetkili sendika Eğitim Bir-Sen tarafından Ocak ayında imzalanan promosyon anlaşmasında yetkili sendikanın kredisini bitirdiğini belirtti.
 • 10:40Deriye Doğal İzler Bırakacak Tasarımcılar SeçildiDeriye Doğal İzler Bırakacak Tasarımcılar Seçildi6. Deri’n Fikirler Deri Tasarım ve Üretim Yarışması’nda, finale kalan deri mühendislerinden sonra tasarımcılar da seçildi.