SON DAKİKA EGE ÜNİVERSİTESİ HABERLERİ

Son Dakika Ege Üniversitesi Haberleri

 • 25 Ağustos 2016 14:09Organlarıyla 5 Kişiye Umut OlduBursa'da, geçirdiği trafik kazası sonucu ağır yaralı olarak kaldırıldığı hastanede beyin ölümü gerçekleşen kişinin kalbi, böbrekleri ve korneası 5 kişiye nakledilecek.
 • 25 Ağustos 2016 11:03Operasyon Türkiye'nin İç Güvenliği İçin Yapılmıştır"İzmir Katip Çelebi Üniversitesi (İKÇÜ) Uluslararası İlişkiler Bölümü Siyasi Tarih Ana Bilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Mehmet Bülent Uludağ, Türkiye'nin terör örgütü DAEŞ'e yönelik Suriye'nin kuzeyine gerçekleştirdiği "Fırat Kalkanı" operasyonunun doğru bir hamle olduğunu belirtti.
 • 24 Ağustos 2016 19:35Trafik Kazası: 1 Ölü, 2 YaralıTrafik Kazası: 1 Ölü, 2 Yaralıİzmir'in Bergama ilçesinde otomobilin devrilmesi sonucu bir kişi öldü, biri bebek, 2 kişi yaralandı.
 • 24 Ağustos 2016 17:39İzmir'de Trafik Kazası: 1 Ölü, 2 Yaralıİzmir'in Bergama ilçesinde otomobilin devrilmesi sonucu bir kişi öldü, biri bebek, 2 kişi yaralandı.
 • 24 Ağustos 2016 16:18Polisin Ölümüne Sebep Olan Motosiklet Sürücüsünün Yargılandığı DavaPolisin Ölümüne Sebep Olan Motosiklet Sürücüsünün Yargılandığı DavaBayraklı ilçesinde trafik akışını düzenlerken motosikletin çarpmasıyla polis memurunun ölümüne sebep olan sanık hakim karşısına çıktı.
 • 23 Ağustos 2016 18:02Başkan Şirin'den Eü Rektörü Hoşcoşkun'a ZiyaretBaşkan Şirin'den Eü Rektörü Hoşcoşkun'a ZiyaretTurgutlu Belediye Başkanı Turgay Şirin, Ege Üniversitesi’nin yeni rektörü Prof. Dr. M. Cüneyt Hoşcoşkun’a hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.
 • 23 Ağustos 2016 16:40Gen tedavisiyle hemofilide yeni bir dönem başlayacak!Gen tedavisiyle hemofilide yeni bir dönem başlayacak!Çocuk Hastanesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Kaan Kavaklı hemofili konusunda önemli bilgiler verdi ve hayat boyu süren bu hastalığın gen tedavisi ile tarihe karışabileceğini vurguladı.
 • 23 Ağustos 2016 12:45Fetö'cü Subayların Sınav Hilesine Fetö'cü Subayların Sınav Hilesine "Mürekkepli" ÖnlemKara Harp Okulu'ndan FETÖ'cü subayların sınav notlarında değişiklik yapması sonucu "başarısız" olduğu gerekçesiyle atılan Tunç Yazıcı, sınav sonuçlarıyla oynanması nedeniyle bekledikleri sonuçları alamadıklarını bildirerek, "Bir durum olduğunu anlayınca sınavlarda test kağıtlarına önce pilot kalemle mürekkepli işaretleme yaptık, üzerinden de kurşun kalemle geçtik. Sınav kağıtları okunduğunda, 'siz nasıl mürekkepli kalemle işaretlersiniz' diye kızdılar.
 • 23 Ağustos 2016 12:10FETÖ'cüler Yandaşlarına Cevapları Dağıtıp Başarılı Öğrencilerin FETÖ'cüler Yandaşlarına Cevapları Dağıtıp Başarılı Öğrencilerin "Doğrularını" SilmişKara Harp Okulu'ndan "başarısız" olduğu gerekçesiyle atılan Tunç Yazıcı, FETÖ'cü subayların sınav notlarında değişiklik yaptıklarını anlattı. Sınav hilesine 'mürekkepli' çözüm bulduklarını söyledi.
 • 23 Ağustos 2016 11:03Türkiye'nin En Girişimci ve Yenilikçi Üniversiteleri (2)Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, "Girişimcilik ve yenilikçilik konularının Türkiye'nin en hayati gündem maddeleri arasında olduğunu düşünüyoruz.
 • 23 Ağustos 2016 10:25'En Girişimci ve Yenilikçi' Üniversite Sabancı Üniversitesi oldu'En Girişimci ve Yenilikçi' Üniversite Sabancı Üniversitesi olduTürkiye'nin en girişimci ve yenilikçi üniversitesi, ODTÜ, İTÜ gibi dünyaca tanınan üniversiteleri de geride bırakan Sabancı Üniversitesi seçildi.
 • 22 Ağustos 2016 17:40Bathonea'da Kazı Sezonu BaşladıMillattan önce 2 bin yılına ait izleri taşıması nedeniyle İstanbul'un tarihi kronolojisindeki boşlukları dolduran Küçükçekmece Gölü havzasındaki antik kent Bathonea'da kazı sezonu başladı.
 • 22 Ağustos 2016 15:47Üreticiler Deppo Efes'te BuluşacakÜreticiler Deppo Efes'te BuluşacakSelçuk Belediyesi tarafından hasat öncesi üreticiler için düzenlenen bilgilendirme toplantısı 24 Ağustos Çarşamba günü saat 14.00’da Deppo Efes’te yapılacak.
 • 22 Ağustos 2016 14:42Üreticiler Deppo Efes'te buluşacakSelçuk Belediyesi tarafından hasat öncesi üreticiler için düzenlenen bilgilendirme toplantısı 24 Ağustos Çarşamba günü saat 14.00'de Deppo Efes'te yapılacak.
 • 22 Ağustos 2016 14:14Başkan'dan Başkan'dan "çifte kutlama"İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, kentin iki köklü üniversitesinin yeni atanan rektörlerini makamlarında ziyaret etti.
 • 22 Ağustos 2016 11:49Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu Başkanı Özen AçıklamasıTürkiye Sualtı Sporları Federasyonu Başkanı Şahin Özen, Norveç'teki Avrupa Gençler Sualtı Ragibi Şampiyonası'nda önemli bir başarıya imza atacaklarını bildirdi.
 • 22 Ağustos 2016 10:25Kupayı Ege Sualtı Ragbisi Spor Kulübü KaldırdıKupayı Ege Sualtı Ragbisi Spor Kulübü KaldırdıTürkiye Sualtı Sporları Federasyonu’nun (TSSF) 2016 yılı faaliyet programında yer alan Sualtı Ragbisi Federasyon Kupası’nı Ege Sualtı Ragbisi Spor Kulübü kazandı.
 • 21 Ağustos 2016 21:37Otomobilin Çarptığı Kişi Hayatını Kaybettiİzmir'in Bayraklı ilçesinde otomobilin çarptığı kişi, tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.
 • 20 Ağustos 2016 14:06İzmir Üniversitelerinde Terörizm Bilgilendirmesiİzmir Üniversitelerinde Terörizm Bilgilendirmesiİzmir’de bazı devlet üniversitelerinde kayıt dönemi sebebiyle okullara gelen öğrencilere, terör örgütlerine ilişkin uyarı ve bilgilendirme yapıldı.
 • 20 Ağustos 2016 12:17Ayanis Kalesi'nin Bu Yılki Kazı Çalışmalarının Sonuna GelindiAyanis Kalesi'nin Bu Yılki Kazı Çalışmalarının Sonuna GelindiUrartu Kralı II. Rusa tarafından Van Gölü’ne hakim bir tepe üzerinde yaptırılan, süslemeleri, mimari yapısı ve kalıntılarıyla o döneme ait önemli bilgilerin elde edilmesini sağlayan Ayanis Kalesi’ndeki kazı çalışmalarının bu yılki çalışmalarının sonuna gelindi.
 • 20 Ağustos 2016 11:55Hemofili-A Hastalarına İyi HaberABD'de yapılan kongrede alınan başarılı sonuçları açıklanan, doğumsal faktör eksikliği nedeniyle hayat boyu ilaç kullanmak zorunda olan hemofili A hastalarının şifa bulmasını sağlayacak gen tedavisinin Türkiye'deki klinik çalışmaları Ege Üniversitesi (EÜ) bünyesindeki merkezde yürütülecek.
 • 19 Ağustos 2016 15:10Sualtı Ragbisi Federasyon KupasıTürkiye Sualtı Sporları Federasyonunca (TSSF) İzmir'de düzenlenecek Sualtı Ragbisi Federasyon Kupası müsabakaları yarın başlayacak.
 • 19 Ağustos 2016 14:01Prof. Dr. Pekünlü, Yeniden Yargılanma ve Beraat İstediProf. Dr. Pekünlü, Yeniden Yargılanma ve Beraat İstediİZMİR'de, Ege Üniversitesi Fen Fakültesi Astronomi ve Uzay Bilimleri Bölümü'nde görev yaptığı 2012 yılında, türbanlı örencilerin derse girmesine izin vermeyip eğitim haklarını engellediği gerekçesiyle 2 yıl 1 ay hapis cezasına çarptırılan ve bir süre cezaevinde kalan Prof. Dr. Esat Rennan Pekünlü, kendisine ceza veren ve kararı onayan 4 hakim ile 2 savcı hakkında FETÖ/PDY soruşturması kapsamında işlem yapılması üzerine, yeniden yargılanma ve beraat kararı verilmesi istemiyle İzmir 4. Asliye Ceza Mahkemesi'ne başvurdu.
 • 18 Ağustos 2016 14:28İzmir'e İlk Kez Gelen Öğrencilere Otogarda Sıcak Karşılamaİzmir'e İlk Kez Gelen Öğrencilere Otogarda Sıcak KarşılamaÜniversite öğrenimi için İzmir’e kayıt yaptırmaya gelen öğrenciler, yabancısı oldukları bu şehirde “İzmir Gençlere Kucak Açıyor” projesinin güleryüzlü gönüllüleri tarafından karşılandı.
 • 17 Ağustos 2016 17:51Ayanis Kalesi'nde 27 Yıldır Süren Kazı Çalışmaları Tarihe Işık TutuyorUrartu Kralı II. Rusa tarafından Van Gölü’ne hakim bir tepe üzerinde yaptırılan, süslemeleri, mimari yapısı ve kalıntılarıyla o döneme ait önemli bilgilerin elde edilmesini sağlayan Ayanis Kalesi’ndeki kazı çalışmalarında 27 yıl geride kaldı.
 • 17 Ağustos 2016 14:16İstok Ağustos Ayı Toplantısı Müsiad İzmir'in Ev Sahipliğinde Yapıldıİstok Ağustos Ayı Toplantısı Müsiad İzmir'in Ev Sahipliğinde Yapıldıİzmir Sivil Toplum Kuruluşları Platformu (İSTOK) Ağustos Ayı Genel Kurul Toplantısı Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) İzmir Şubesinin ev sahipliğinde gerçekleşirken İzmir Valisi Erol Ayyıldız, toplantıya konuk oldu.
 • 17 Ağustos 2016 13:52İSTOK Toplantısına İzmir Valisi Erol Ayyıldız Konuk Olduİzmir Sivil Toplum Kuruluşları Platformu Ağustos Ayı Genel Kurul Toplantısı Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği İzmir Şubesinin ev sahipliğinde gerçekleşti.
 • 17 Ağustos 2016 10:05Sağlıkçı Adayların Üniversite BaşarısıSağlıkçı Adayların Üniversite Başarısıİzmir Sağlık Koleji’nden mezun olan öğrencilerin büyük bölümü, meslek liselerinin ayrıcalıklı yerleşme koşulu olan sınavsız geçiş sistemi ile İzmir’in en çok talep gören devlet ve özel üniversitelerine girmeye hak kazandı.
 • 17 Ağustos 2016 08:06Sağlıkçı Adayların Üniversite BaşarısıSağlıkçı Adayların Üniversite Başarısıİzmir Sağlık Koleji'nden mezun olan öğrencilerin büyük bölümü, Meslek Liselerinin ayrıcalıklı yerleşme koşulu olan sınavsız geçiş sistemi ile İzmir'in en çok talep gören devlet ve özel üniversitelerine girmeye hak kazandı.
 • 16 Ağustos 2016 13:21Rektör, Yeni Öğrencilerin Kayıt İşlemlerini YaptıEge Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cüneyt Hoşcoşkun, üniversiteye derece ile giren öğrencilerin kayıt işlemlerini yaptı.
 • 16 Ağustos 2016 10:37Bornova'da üniversiteli öğrencilere sıcak yuvaBornova'da üniversiteli öğrencilere sıcak yuvaİzmir'e üniversite eğitimi için gelen gençler, Bornova Belediyesi'nin sıcak dost eliyle karşılanıyor.
 • 16 Ağustos 2016 10:33Bornova'da üniversiteli öğrencilere sıcak yuvaİzmir'e üniversite eğitimi için gelen gençler, Bornova Belediyesi'nin sıcak dost eliyle karşılanıyor.
 • 16 Ağustos 2016 10:23Yeni Rektör, Ege Üniversitesi'nde görevi devir aldıYeni Rektör, Ege Üniversitesi'nde görevi devir aldıEge Üniversitesi'nin 13. Rektörü Prof. Dr. Cüneyt Hoşcoşkun görevi devir aldı.
 • 15 Ağustos 2016 20:45Ege Üniversitesinde Devir TeslimCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Ege Üniversitesi (EÜ) Rektörlüğüne atanan Prof. Dr. Cüneyt Hoşcoşkun, görevi Prof. Dr. Candeğer Yılmaz'dan devraldı.
 • 15 Ağustos 2016 17:29Masterler Plaj Futbol Turnuvası'nda Şampiyon BostanlıMasterler Plaj Futbol Turnuvası'nda Şampiyon BostanlıSEFERİHİSAR Belediyesi ile Ege Masterler Federasyonu tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen Seferihisar Masterler Plaj Futbol Turnuvası, Bostanlı'nın şampiyonluğu ile sona erdi.
 • 15 Ağustos 2016 13:12Yeni Rektörler Görevi Devralmaya BaşladıYeni Rektörler Görevi Devralmaya BaşladıAdana Bilim ve Teknoloji ÜniversitesiAdana Bilim ve Teknoloji Üniversitesi (ABTÜ) Rektörlüğü'ne atanan Prof. Dr. Mehmet Tümay, Vekil Rektör Prof. Dr. Aykut Gül'den görevi devraldı.
 • 15 Ağustos 2016 12:50Rektör Prof. Dr. Yılmaz, Görevi Prof. Dr. Hoşcoşkun'a DevrettiRektör Prof. Dr. Yılmaz, Görevi Prof. Dr. Hoşcoşkun'a DevrettiCUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan tarafından Ege Üniversitesi Rektörlüğü'ne atanan Prof.Dr. Cüneyt Hoşcoşkun, düzenlenen törenle görevi Prof.Dr. Candeğer Yılmaz'dan görevi devraldı.
 • 15 Ağustos 2016 12:44Prof. Dr. Yılmaz Görevi Prof. Dr. Hoşcoşkun'a DevrettiProf. Dr. Yılmaz Görevi Prof. Dr. Hoşcoşkun'a DevrettiCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Ege Üniversitesi Rektörlüğü'ne atanan Prof. Dr. Cüneyt Hoşcoşkun, düzenlenen törenle Ege Üniversitesi'nin 12'nci Rektörü Prof. Dr. Candeğer Yılmaz'dan görevi devraldı.
 • 15 Ağustos 2016 12:44İzmir Prof. Dr. Yılmaz Görevi Prof. Dr. Hoşcoşkun'a Devrettiİzmir Prof. Dr. Yılmaz Görevi Prof. Dr. Hoşcoşkun'a DevrettiCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Ege Üniversitesi Rektörlüğü'ne atanan Prof. Dr. Cüneyt Hoşcoşkun, düzenlenen törenle Ege Üniversitesi'nin 12'nci Rektörü Prof. Dr. Candeğer Yılmaz'dan görevi devraldı.
 • 14 Ağustos 2016 15:16Kazdağları'ndaki Kazdağları'ndaki "Roma Villaları" Gün Yüzüne ÇıkarılıyorBalıkesir'in Edremit ilçesinde, Kazdağları'nın eteklerindeki Antandros Antik Kenti'nde, Ege Denizi manzaralı antik Roma villaları gün yüzüne çıkarılıyor.
 • 14 Ağustos 2016 11:23Kazdağları'ndaki "Roma Villaları" Gün Yüzüne ÇıkarılıyorBalıkesir'in Edremit ilçesinde, Kazdağları'nın eteklerindeki Antandros Antik Kenti'nde, Ege Denizi manzaralı antik Roma villaları gün yüzüne çıkarılıyor.
 • 14 Ağustos 2016 10:54Urla'nın Bağbozumu Geleneği KonuşulduUrla'nın Bağbozumu Geleneği Konuşuldu2 bin 600 yıl öncesine tanıklık eden, her yıl Urla’da aynı coşkuyla kutlanan Urla Geleneksel Bağbozumu Şenlikleri kapsamında “Geçmişten Günümüze Bağbozumu Geleneği” söyleşisi, Ankara Üniversitesi Mustafa Vehbi Koç Deniz Arkeolojisi Araştırma Merkezi’nde gerçekleşti.
 • 13 Ağustos 2016 12:48Kişiye Özel El Yapımı Kişiye Özel El Yapımı "Klasik Gitar" Üretiyor - BursaBursa'da, üniversitede çalgı yapım sanatını öğrenen Evren Düz'ün ürettiği kişiye özel el yapımı klasik gitarlar, yoğun ilgi görüyor.
 • 13 Ağustos 2016 11:57Kişiye Özel, El Yapımı "Klasik Gitar" ÜretiyorBursa'da, üniversitede çalgı yapım sanatını öğrenen Evren Düz'ün ürettiği kişiye özel el yapımı klasik gitarlar, yoğun ilgi görüyor.
 • 13 Ağustos 2016 11:30Didim'de Bora Duran Rüzgarı EstiDidim'de Bora Duran Rüzgarı EstiDidim'de Bora Duran rüzgarı estiTÜRK pop müziği şarkıcısı Bora Duran, sahne aldığı Aydın'ın Didim İlçesi'nde hayranlarına keyifli bir gece yaşattı.
 • 13 Ağustos 2016 11:02İzmir Lokmasıİzmir Lokması"Na Tescil Talebiİzmir Ticaret Odasınca yapılan başvuru kapsamında, İzmir Lokması'na ilişkin coğrafi işaretlerin korunmasına yönelik tescil talebi ilanı, Resmi Gazete'de yayımlandı.
 • 13 Ağustos 2016 10:26Kargem'in Gurur TablosuKargem'in Gurur TablosuKarşıyaka Belediyesi Gençlik Eğitim Merkezi (KARGEM) öğrencileri, bu yıl lise ve üniversite sınavlarında başarı öyküsü yazdı.
 • 13 Ağustos 2016 10:18İzmir Lokması"Na Tescil Talebiİzmir lokma tatlısının, coğrafi işaret olarak tescillenmesi için Türk Patent Enstitüsüne (TPE) başvuruda bulunuldu.
 • 13 Ağustos 2016 09:17Sekiz Üniversiteye Rektör AtandıSekiz Üniversiteye Rektör AtandıAtama kararına Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yer verildi.
 • 13 Ağustos 2016 04:39Rektör Atamaları Resmi Gazete'de YayımlandıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından 8 üniversiteye rektör atanmasıyla ilgili karar, Resmi Gazete'de yayımlandı.