SON DAKİKA EGE ÜNİVERSİTESİ HABERLERİ

Son Dakika Ege Üniversitesi Haberleri

 • 20:17Ülkücü Reis'in Öldürüldüğü Kavganın Görüntüleri Ortaya ÇıktıÜlkücü Reis'in Öldürüldüğü Kavganın Görüntüleri Ortaya ÇıktıEge Üniversitesi Ülkü Ocakları Sorumlusu Fırat Yılmaz Çakıroğlu'nun yaşamını yitirdiği kavgaya ait görüntüler ortaya çıktı.
 • 20:55İzmir Çakıroğlu Cinayetinin Görüntüleri Ortaya Çıktıİzmir Çakıroğlu Cinayetinin Görüntüleri Ortaya ÇıktıÇakıroğlu cinayetinin görüntüleri ortaya çıktı İzmir'de, Ülkü Ocakları'nın Ege Üniversitesi sorumlusu Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü 4'üncü sınıf öğrencisi Fırat Yılmaz Çakıroğlu'nun kampüste bıçaklanarak öldürüldüğü olayın güvenlik kamerası görüntüleri ortaya çıktı.
 • 20:08Ege Üniversitesi'nde Öldürülen GençEge Üniversitesi'nde Öldürülen GençEge Üniversitesi yerleşkesinde Şubat ayında iki grup arasında yaşanan ve üniversitesinin öğrencisi Fırat Yılmaz Çakıroğlu'nun hayatını kaybettiği kavga anına ilişkin görüntüler ortaya çıktı.
 • 16:53Engellilerin Ege Tıp Fakültesine Başvuruları Da KolaylaştırıldıEge Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde her türlü engellinin ihtiyaçları karşılanırken kayıt ve kabul işlemlerinde de kolaylıklar sağlandı.
 • 20:32Anadolu Dansları, Break Dansla BuluşuyorAnadolu'ya özgü dansları "break dansı"yla biraraya getiren, Redbull Anadolu Break Dans gösterisi, Ekim'de sanatseverlerle buluşacak.
 • 18:07Tek Ameliyatta Çift Organ NakliTek Ameliyatta Çift Organ NakliEge Üniversitesi Hastanesi'nde ileri derecede karaciğer ve böbrek yetmezliğinden organ bekleyen 27 yaşındaki Arzu Sabah'a aynı donörden karaciğer ve böbrek nakli aynı anda yapıldı.
 • 16:47Tek Ameliyatta Çift Organ Nakli Yapıldı İleri derecede karaciğer ve böbrek yetmezliğinden organ bekleyen Arzu Sabah'a Ege Üniversitesi Hastanesi'nde aynı donörden karaciğer ve böbrek nakli yapıldı.
 • 15:35Ülkücü Gencin Avukatı İddianame Tartışmasına Noktayı KoyduÜlkücü Gencin Avukatı İddianame Tartışmasına Noktayı Koyduİzmir Ege Üniversitesi kampüsünde bıçakla öldürülen ülkücü genç Fırat Yılmaz Çakıroğlu iddianamesinin kabul edilip edilmediği tartışmalarına son noktayı Çakıroğlu ailesinin avukatı Ufuk Mansuroğlu koydu.
 • 12:46Kurşunlu Manastırı'nda Büyük TehlikeKurşunlu Manastırı'nda Büyük TehlikeKuşadası’na bağlı Davutlar’da bulunan 900 yıllık Kurşunlu Manastırı yıkılma tehlikesine rağmen ziyaretçilerin akınına uğruyor.
 • 10:04Menderes Sahilleri TertemizMenderes Sahilleri TertemizMenderes’e bağlı sahil bölgesindeki 12 noktada deniz suyunun kalitesine yönelik yapılan denetimlerde 12 noktanın da çok temiz olduğu ortaya çıktı.
 • 09:39Menderes Sahilleri TertemizMenderes Sahilleri TertemizMenderes'e bağlı sahil bölgesindeki 12 noktada deniz suyunun kalitesine yönelik yapılan denetimlerde 12 noktanın da çok temiz olduğu ortaya çıktı.
 • 09:13Hedef: Kobi'lerin Gelişmesine Katkı SağlamakEge Üniversitesi Teknoloji Geliştirme Bölgesi İdeege'nin içinde bulunduğu konsorsiyum Tübitak tarafından "Mentor Eğiticisi" olarak yetkilendirildi.
 • 17:45Üniversiteli Çakıroğlu'nun Öldürülmesiyle İlgili İddianame Kabul Edildiİzmir’de, Ege Üniversitesi Kampüsü'nde 20 Şubat 2015 tarihinde çıkan olaylarda Ülkü Ocakları üniversite sorumlusu, Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü 4. sınıf öğrencisi Fırat Yılmaz Çakıroğlu’nun öldürülmesiyle ilgili soruşturma tamamlandı.
 • 17:11Hedef: Kobi'lerin Gelişmesine Katkı SağlamakEge Üniversitesi Teknoloji Geliştirme Bölgesi İdeege'nin içinde bulunduğu konsorsiyum Tübitak tarafından "Mentor Eğiticisi" olarak yetkilendirildi.
 • 17:10Kurşunlu Manastırı'nın Çökmek Üzere Olduğu İddiasıKuşadası'nın Davutlar Mahallesi'nde yer alan 900 yıllık Kurşunlu Manastırı'nın tamamen yıkılma tehlikesiyle karşı karşıya olduğu iddia edildi.
 • 16:55Çakıroğlu Cinayeti Sanıklarına Müebbet İstendiÇakıroğlu Cinayeti Sanıklarına Müebbet İstendiİzmir Ege Üniversitesi'nde çıkan olaylarda, Ülkü Ocakları Eğitim Vakfı'nın Ege Üniversitesi sorumlusu Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü 4'üncü sınıf öğrencisi Fırat Yılmaz Çakıroğlu'nu öldürdükleri iddiasıyla 1'i tutuklu 7 sanık hakkında 'adam öldürme' ve 'öldürmeye teşebbüs' suçlarından müebbet ve 10'ar yıl hapis cezası istendi.
 • 15:49Altay'a TerapiAltay'a TerapiYeni sezonda ilk kez Spor Toto 3'üncü Lig'de mücadele etmeye hazırlanan Altaylı futbolcular psikolojik destek alıyor.
 • 09:43Öğrenci Olarak Başladı, Kazı Başkanı Olarak Devam EdiyorÖğrenci Olarak Başladı, Kazı Başkanı Olarak Devam EdiyorErzurum Atatürk Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Arkeoloji Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Mehmet Işıklı, 25 yıl önce öğrenci olarak katıldığı kazı çalışmalarında şimdi kazı başkanı olarak görev yapıyor.
 • 08:08Lys'de Yüzde Yüz BaşarıLys'de Yüzde Yüz BaşarıMilli Eğitim Bakanlığının yeniden yapılandırılması ve eğitim sisteminin geliştirilmesine dair yürütülen çalışmalar kapsamında, 2014-2015 eğitim-öğretim yılından itibaren Mehmet Akif Anadolu Lisesi olarak ismi değiştirilen eski Selendi Anadolu Öğretmen Lisesi LYS’de geçtiğimiz yıllardaki başarısını artırarak devam ettirdi.
 • 11:29Çakıroğlu Cinayetinin İddianamesi Geri Döndüİzmir Ege Üniversitesi Kampüsünde ülkücü öğrenci Fırat Yılmaz Yılmaz Çakıroğlu (22)’nun bıçakla öldürülmesi olayı ile ilgili soruşturmayı yürüten savcının hazırladığı iddianame, Ağır Ceza Mahkemesi tarafından geri gönderildi.
 • 12:24Ayanis Kalesi'ndeki Kazı ÇalışmalarıAyanis Kalesi'ndeki Kazı ÇalışmalarıUrartu Kralı II. Rusa tarafından Van Gölü’ne hakim bir tepe üzerinde yaptırılan ve süslemeleriyle dikkati çeken Ayanis Kalesi’ndeki kazı çalışmaları devam ediyor.
 • 18:13Suruç'ta Yaralanan Devrim Gündüz'ün Babası Aydın GündüzSuruç'ta Yaralanan Devrim Gündüz'ün Babası Aydın GündüzGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) Araştırma ve Uygulama Hastanesi binasından detaylar- Baba Aydın Gündüz'ün açıklaması Suruç'taki terör saldırısı- Saldırıda yaralanan 18 yaşındaki üniversite öğrencisi Devrim Gündüz, Şanlıurfa'dan hava ambulansıyla Kocaeli'ye getirildi- Baba Gündüz: - "Oğlum yaşadığı için şükrediyorum, buna kim katkı sunduysa teşekkür ederim" Şanlıurfa'nın Suruç ilçesindeki terör saldırısında yaralanan 18 yaşındaki üniversite öğrencisi Devrim Gündüz, Sağlık Bakanlığının hava ambulansıyla Şanlıurfa'dan Kocaeli'ye getirildi Şanlıurfa'daki özel bir hastanede tedavisi süren Aydın, tedavisinin memleketinde sündürülmesi için Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) Araştırma ve Uygulama Hastanesine nakledildi.
 • 15:54Ege'de Kitapmatik ZamanıEge Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastenesininde 'Kitapmatik' hizmete açıldı
 • 15:48Suruç'taki Terör SaldırısıŞanlıurfa'nın Suruç ilçesindeki terör saldırısında yaralanan 18 yaşındaki üniversite öğrencisi Devrim Gündüz, Sağlık Bakanlığının hava ambulansıyla Şanlıurfa'dan Kocaeli'ye getirildi Şanlıurfa'daki özel bir hastanede tedavisi süren Aydın, tedavisinin memleketinde sündürülmesi için Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) Araştırma ve Uygulama Hastanesine nakledildi.
 • 12:58İzmir'de Çifte Operasyon (5)İzmir'de Çifte Operasyon (5)3'ü ÜNİVERSİTELİ, 2'SİNİN YAŞI KÜÇÜK Türkiye genelindeki, terör örgütü PKK'ya yönelik şafak baskınların İzmir ayağında, 3'ü üniversite öğrencisi, 2'sinin yaşı 18 yaşından küçük olan, aralarında HDP İzmir İl Yöneticisi B.S.Ş.'nin de bulunduğu 7 kişi gözaltına alındı.
 • 12:05Haşere ile Mücadele Personeline Sertifikaları VerildiHaşere ile Mücadele Personeline Sertifikaları VerildiMuğla Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı Veteriner İşleri Şube Müdürlüğü bünyesinde sürdürülen Haşere ile Mücadele Hizmeti’nde görev alan 190 personele Biyosidal Ürün Uygulayıcı Sertifikası Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün’ün katılımıyla verildi.
 • 11:52Magnezyum Eksikliği, Pekçok Hastalığın Nedeni Olabilirİnsan vücudu için hayati önem taşıyan minerallerden biri olan magnezyumun enerji gerektiren tüm metabolik işleyişin yürütülmesinde başrol oynadığı, eksikliğinin ise birçok hastalığın sebebi ya da destekçisi olabildiği bildirildi.
 • 16:20Organik Tarımda Türk Alman OrtaklığıOrganik Tarımda Türk Alman OrtaklığıTürk organik çekirdeksiz üzümünün dünya piyasasında rekabet gücünü artırmak amacıyla Türkiye ve Almanya’nın çift taraflı işbirliği projesi çerçevesinde gerçekleşecek olan ve İzmir Ekolojik Tarım Organizasyonu Derneği tarafından düzenlenen Organik Çekirdeksiz Üzüm Çalıştayı Manisa Bağcılık Araştırma İstasyonu Müdürlüğü’nde yapıldı.
 • 11:11Kadınlara Polikistik Over Sendromu UyarısıKadınlara Polikistik Over Sendromu UyarısıEge Üniversitesi Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Ana Bilim Dalı öğretim üyesi Prof. Dr. Erol Tavmergen, "Polikistik over sendromu'nun (PCOS) 5 kadından 1'inde görüldüğünü söyledi.
 • 09:49CHP'li Karakaş: Hükümet Sanata 65 Kez Baskı, Yasaklama ve Sansür YaptıCHP Genel Başkan Yardımcısı Ercan Karakaş, CHP Kültür ve Sanat Platformunun 2015 yılının ilk altı ayına ait baskı ve sansür raporunu kamuoyunun bilgisine sundu.
 • 12:14Beş Ülke Işid Terörüne İzmir'den Mercek TutacakHarvard’ın aralarında bulunduğu beş ülkedeki yedi üniversiteden bilim insanları, IŞİD terörüne İzmir’den ışık tutarak dünya kamuoyuna seslerini duyuracak.
 • 10:28Beş Ülkeden Bilimadamları Teröre ve Dünyaya İzmir'den Mercek TutacakBeş Ülkeden Bilimadamları Teröre ve Dünyaya İzmir'den Mercek TutacakGediz Üniversitesi’nde bir ilke imza atıldı, Toplumsal Değişim ve Dönüşüm Uygulama ve Araştırma Merkezi kuruldu.
 • 17:04Selçuk İlçesi Şeftali Festivali ile RenklenecekSelçuk İlçesi Şeftali Festivali ile Renklenecekİzmir’in Selçuk ilçesinde her yıl düzenlenerek geleneksel hale gelen 7. Belevi Şeftali Festivali için tüm hazırlıklar tamamlandı.
 • 16:19"Şeftalinin Hası" Belevi' De TatlanacakHer yıl geleneksel hale dönüştürülen ve bu yıl 25 Temmuz günü 7.sinin yapılacağı Belevi Şeftali Festivali için tüm hazırlıklar tamamlandı.
 • 12:38İran ile Nükleer Müzakerelerde Anlaşma Sağlanmasıİran ile nükleer müzakerelerde anlaşma sağlanması ve İran'a uygulanan ambargonun kademeli olarak kalkacak olması nedeniyle Türkiye ve İran arasındaki iş hacmini arttırmak için İzmir'e gelen İranlı heyet, Türk tekstilcileri ülkelerine yatırım yapmaya davet etti.
 • 12:33İran ile Nükleer Müzakerelerde Anlaşma Sağlanmasıİran ile nükleer müzakerelerde anlaşma sağlanması ve İran'a uygulanan ambargonun kademeli olarak kalkacak olması nedeniyle Türkiye ve İran arasındaki iş hacmini arttırmak için İzmir'e gelen İranlı heyet, Türk tekstilcileri ülkelerine yatırım yapmaya davet etti.
 • 11:22İranlı Tekstilciler İzmir'de Eğitim Alacakİranlı Tekstilciler İzmir'de Eğitim Alacakİran’dan 40 kişilik bir heyet, İzmir’e gelerek tekstil sektörüyle görüşmeler gerçekleştirdi.
 • 10:44Egikad, Fikri Olan Kadınları BekliyorEgikad, Fikri Olan Kadınları BekliyorKadınlara yönelik birçok projeyi hayata geçiren Ege İş Kadınları Derneği, (EGİKAD) önümüzdeki dönemde aralarında kadın sağlığı, şiddeti önleme ve istihdam olmak üzere yeni projelere hazırlıyor.
 • 09:37Kahvede Öldürülen Oğlunun Katilinin Bulunmasını İstediKahvede Öldürülen Oğlunun Katilinin Bulunmasını İstediİzmir Bornova'da Ali Dolu, beş gün önce kahvehanede tartıştığı kişi tarafından üç yerinden bıçaklanarak öldürülen oğlu Eyüp Dolu'nun katil zanlısının bir an önce yakalanmasını istedi.
 • 12:21Ramazan Sonrası Diş Bakımı Daha Çok Önemsenmeli"Ege Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Necdet Erdilek, oruç nedeniyle değişen yemek saatlerinin ağız bakımı alışkanlıklarının aksamasına neden olduğunu, ramazan sonrasında diş bakımı ve ağız sağlığına daha çok özen gösterilmesi gerektiğini belirtti.
 • 18:09Hastaneye Taşınan Kızın Kalbi Ambulans Helikopterde DurduHastaneye Taşınan Kızın Kalbi Ambulans Helikopterde DurduUşak'ta başından yaralanan 10 yaşındaki kız, kendisini hastaneye taşıyan helikopterde kalp krizi geçirince helikopter piste geri döndü ve küçük kızın kalbi çalıştırıldı.
 • 17:32Havada Duran Kalbi Apronda Müdahaleyle ÇalıştırıldıHavada Duran Kalbi Apronda Müdahaleyle ÇalıştırıldıUşak'ta yolda yürürken düşerek başından yaralanan 10 yaşındaki Burcu Biler, hava ambulansıyla İzmir'e sevk edilirken kalbi durdu.
 • 16:05Bergama'da Trafik Kazası: 1 YaralıBergama ilçesinde meydana gelen kazada, 1 kişi yaralandı.
 • 11:39Pcos'lu Kadınlarda Kilo Kaybı, Gebelik Şansını Arttırıyor"Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Erol Tavmergen, "Polikistik over sendromu (PCOS) nedeniyle anne olamayan kadınların diyet ve egzersizle sonuçlanan kilo kaybı, yumurtlama sıklığını iyileştirmekte, doğurganlığı iyileştirmekte, diyabet riskini azaltmaktadır" ifadelerini kullandı.
 • 11:37İletişim Fakültelerinin Yeni Dönem Kontenjanı 15 Bin Olduİletişim Fakülteleri Dekanları Komitesi Başkanı Prof. Dr. Rüken Öztürk, buralara 2015-2016 öğretim yılında 15 bin 188 öğrenci alınacağını açıkladı.
 • 11:002015-2016 yılında İletişim Fakültelerine 15 bin KontenjanİZMİR İletişim Fakülteleri Dekanları Komitesi Başkanı Prof. Dr. Rüken Öztürk, Türkiye'de İletişim fakültelerine 2015-2016 öğretim yılında 15bin188 öğrenci alınacağını açıkladı.
 • 16:10Manisa Devlet Hastanesi Kornea Nakline HazırManisa Devlet Hastanesi Yöneticisi Süleyman Souksu, göz doku nakil ünitenin yasal prosedürlerinin tamamlandığını, yakın bir sürede hizmet vermeye başlayacaklarını belirtti.
 • 11:4475. Yıl Türk Dünyası Parkı'daki Çalışmalarda Sona Doğru75. Yıl Türk Dünyası Parkı'daki Çalışmalarda Sona DoğruÇiğli Belediyesi’nin prestij projeleri arasında yer alan 75. Yıl Türk Dünyası Parkı’ndaki çalışmalarda sona doğru yaklaşıldı.
 • 16:53Siyasete Ara, Sanata DevamSiyasete Ara, Sanata DevamCHP İzmir 2. bölgeden milletvekilliği aday adayı olan Karşıyakalı sanatçı Turabi Değerli, “Biz Düş Yaratıcılarıyız” albümünün klibini çekiyor.
 • 13:59Denizden Gelen Enerji; LityumDenizden Gelen Enerji; LityumProf. Dr. Yoshizuka; Lityumun geleceğin enerji kaynağı olarak önemine dikkat çekerek teknoloji ürünlerinde lityum ihtiyacının deniz suyundan lityum üretmekle giderilebileceğini belirtti