SON DAKİKA EGE ÜNİVERSİTESİ HABERLERİ

Son Dakika Ege Üniversitesi Haberleri

 • 20:32Elektrik Akımına Kapılan Genç 4 Günlük Yaşam Mücadelesini KaybettiElektrik Akımına Kapılan Genç 4 Günlük Yaşam Mücadelesini Kaybettiİzmir’in Bergama ilçesinde arızalı vantilatörü tamir etmek isterken elektrik akımına kapılan ve 4 gün sonra hayatını kaybeden Batuhan Güzelel’in (19) cenazesi gözyaşları arasında toprağa verildi.
 • 18:29Aydın'da 13 Aylık Bebeğe Akrep SoktuAydın'da 13 Aylık Bebeğe Akrep SoktuAydın’ın Bozdoğan ilçesinde uykudayken akrebin soktuğu 13 aylık bebek, önce Muğla’ya ardından ise İzmir’e sevk edildi.
 • 16:44İzmir Deney Hayvanları Hem Kullanılacak Hem Yetiştirilecekİzmir Deney Hayvanları Hem Kullanılacak Hem YetiştirilecekDeney hayvanları hem kullanılacak hem yetiştirilecekEge Üniversitesi'nde, deney hayvanlarının bilimsel metotlara uygun yetiştirilmesi, deneylerde kullanılması ve hayvan deneylerini eğitimli araştırmacıların yapacağı Laboratuvar Hayvanları Uygulama ve Araştırma Merkezi, kuruldu.
 • 15:52Türkiye'nin matematik öğretmenleri İzmir'de bir araya geldiTürkiye'nin matematik öğretmenleri İzmir'de bir araya geldiEge Üniversitesi Eğitim Fakültesi Kültür Salonu'nda "Ortaokul Matematik Öğretmenleri İçin Üst Düzey Düşünme Becerilerine Yönelik Soru Yazma Eğitimi-2 " semineri devam ediyor.
 • 15:47Vantilatörü Tamir Eden Üniversiteli Akıma Kapılıp ÖldüVantilatörü Tamir Eden Üniversiteli Akıma Kapılıp Öldüİzmir'in Bergama İlçesi'nde arızalı vantilatörü tamir etmek isteyen üniversite öğrencisi 19 yaşındaki Batuhan Güzelel, elektrik akımına kapıldı.
 • 13:44Üniversitede Deney Hayvanları Yetiştirme Merkezi AçıldıÜniversitede Deney Hayvanları Yetiştirme Merkezi AçıldıEge Üniversitesi'nde, deney hayvanlarının bilimsel metotlara uygun yetiştirilmesi, deneylerde kullanılması ve hayvan deneylerini eğitimli araştırmacıların yapacağı Laboratuvar Hayvanları Uygulama ve Araştırma Merkezi, kuruldu.
 • 10:30"İlim ve fenden başka yol gösterici aramak gaflettir, dalalettir"Ege Üniversitesi Eğitim Fakültesi 2015-2016 Eğitim Öğretim Dönemi Mezuniyet Töreni yapıldı. Ege de 309 öğretmen bilimin ışığı olacak.
 • 10:15İnsanlık 'İlik'lerinize İşlemiş Olabilirİnsanlık 'İlik'lerinize İşlemiş OlabilirMarmaris'te yaşayan 35 yaşındaki muhasebeci Selçuk Bozoğlu, kemik iliğini bağışlamak istedi.
 • 09:17Kampüs Dostlarımızla GüzelKampüs Dostlarımızla GüzelSon yıllardaki ağır sıcaklar sokak hayvanlarını da etkiliyor. Kampüs içerisinde yaşayan hayvanların da bu sıcaklardan etkilendiği görülürken, güneşten kaçmak için binaların içine sığınıyorlar.
 • 09:14Kampüs Dostlarımızla GüzelSon yıllardaki ağır sıcaklar sokak hayvanlarını da etkiliyor. Kampüs içerisinde yaşayan hayvanların da bu sıcaklardan etkilendiği görülürken, güneşten kaçmak için binaların içine sığınıyorlar.
 • 19:29Aydın'da 13 Aylık Bebeği Akrep SoktuAydın'ın Bozdoğan ilçesinde, akrebin soktuğu bebek tedavi altına alındı.
 • 15:13Engelsizmir Kongresi ve Engelsizmir Kısa Film YarışmasıEngelsizmir Kongresi ve Engelsizmir Kısa Film YarışmasıEngelsiz yaşamın öncüsü olabilmek için yola çıkan İzmir Büyükşehir Belediyesi, engellilerin sorunları ve çözümlerine yönelik olarak 3 yıl önce Türkiye'de ilk kez uluslararası bir kongre düzenledi.
 • 13:56Sosyal Medyaya Mesafeli OlunSosyal Medyaya Mesafeli Olun"Sosyal medya hesaplarından sahte ve gerçek dışı paylaşımların arttığına dikkat çeken Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Tolga Çelik, "Sosyal medyadaki bilgilere mesafeli yaklaşılmalı." dedi.
 • 12:21Tarım Alanları Gece Sulanmalı"Ege Üniversitesi Ziraat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Erhan Akkuzu, tarlaların gece sulanması gerektiğini dile getirerek, buharlaşmanın azaltılabilmesi için toprak yüzeyinin "malç" denilen organik malzemeyle kapatılması gerektiğini söyledi.
 • 09:41Aydın'da Aydın'da "Nanoteknoloji ve Nanotıp" Konferansı DüzenlendiADÜ Personel Daire Başkanlığı ile Nanoteknoloji Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından "Nanoteknoloji ve Nanotıp" konulu konferans düzenlendi.
 • 20:18İzmir'de Bıçaklı Kavga: 1 Ölü, 2 Yaralıİzmir'in Bergama ilçesinde iki grup arasında çıkan kavgada bıçaklanan 1 kişi öldü, 2 kişi yaralandı.
 • 16:27Atilla Sertel'den Ersin Düzen hakkında flaş iddiaAtilla Sertel'den Ersin Düzen hakkında flaş iddiaAtilla Sertel'den Ersin Düzen hakkında flaş iddia. Sertel'den flaş Ersin Düzen açıklaması. CHP Milletvekili Atilla Sertel, TRT'nin harcamalarını araştırdı. Atilla Sertel, "TRT, spiker ve sunucu Ersin Düzen'e aylık toplamda 278 bin lira ödüyor." dedi.
 • 16:25Atilla Sertel kimdir? Sertel'den flaş Ersin Düzen açıklamasıAtilla Sertel kimdir? Sertel'den flaş Ersin Düzen açıklamasıAtilla Sertel kimdir? Sertel'den flaş Ersin Düzen açıklaması. CHP Milletvekili Atilla Sertel, TRT'nin harcamalarını araştırdı. Atilla Sertel, "TRT, spiker ve sunucu Ersin Düzen'e aylık toplamda 278 bin lira ödüyor." dedi.
 • 15:30Obezite Bir Çok Hastalığa Sebep OluyorObezite Bir Çok Hastalığa Sebep OluyorEge Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Öğretim Görevlisi Uzman Doktor Onur Oral, düzensiz beslenme ile ortaya çıkan obezitenin zamanında gerekli önlemler alınmadığı taktirde bir çok hastalığın tetikleyicisi olduğunu söyledi.
 • 13:25Peynir ve Yoğurttan VazgeçemiyoruzPeynir ve Yoğurttan VazgeçemiyoruzProf. Dr. Gülseren Atabek'in, TÜBİTAK projesi olarak yaptığı kapsamlı araştırmayla, tüketicilerin süt ve süt ürünleri hakkındaki algıları ve medyanın etkisi ölçüldü.
 • 11:26Eü'de "Deney Hayvanları" İçin Araştırma Merkezi KurulduEge Üniversitesinde (EÜ) Laboratuvar Hayvanları Uygulama ve Araştırma Merkezi kuruldu.
 • 10:03Ege'de, Laboratuvar Hayvanları Uygulama ve Araştırma Merkezi açılıyor!Ege Üniversitesi Laboratuvar Hayvanları Uygulama ve Araştırma Merkezi'nin açılış töreni 29 Haziran Çarşamba günü saat 10.30'da Ege Üniversitesi Kampüsü'nde yapılacak.
 • 11:41Ege Üniversitesi'ne Yepyeni Bir SolukEge Üniversitesi'ne Yepyeni Bir SolukEge Üniversitesi’nin 12 Temmuz 2016 da yapılacak olan Rektörlük seçimleri için adaylığını daha önce açıklayan Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Fazıl Akın Olgun, üniversiteyi mühendis-ekonomist bakış açısıyla, insan odaklı bir yönetim anlayışıyla yöneteceğini belirterek, “İnsana, araştırma-eğitim altyapısına ve teknolojiye daha fazla yatırım yapacağım” dedi.
 • 11:10Birlik Vakfı'ndan Birlik ve Beraberlik İftarıİzmir Birlik Vakfı geleneksel olarak düzenlediği birlik ve beraberlik iftarı verdi.
 • 11:51"İzmir'in akciğeri" geleceğe hazırlanıyor İzmir Büyükşehir Belediyesi, Kültürpark'taki yeşil dokunun "korunarak ve zenginleştirilerek geleceğe taşınması" konusunda Ege Üniversitesi Ziraat Fakültesi ile ortak çalışma yaptı.
 • 09:51Kuşadası'nda Ramazan Etkinlikleri Davutlar'da SürüyorKuşadası'nda Ramazan Etkinlikleri Davutlar'da SürüyorKuşadası Belediyesi tarafından düzenlenen Ramazan etkinlikleri, Davutlar Mahallesi’nde sürüyor.
 • 04:26Geleneksel Türk El Örgüsü Çorapları SergisiGeleneksel Türk El Örgüsü Çorapları Sergisi"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Sergiden detaylar Türkiye'nin Budapeşte Büyükelçisi Şakir Fakılı'nın konuşması Ege Üniversitesi Türk Halk Oyunları Bölümü Öğretim Görevlisi Abdurrahim Karademir'in röportajı Budapeşte Yunus Emre Enstitüsü'nde "Geleneksel Türk El Örgüsü Çorapları" isimli sergi açıldı.
 • 02:48Budapeşte'de "Geleneksel Türk El Örgüsü Çorapları Sergisi"Budapeşte Yunus Emre Enstitüsü'nde "Geleneksel Türk El Örgüsü Çorapları" isimli sergi açıldı.
 • 18:55Yök, Yaz Dönemi Toplantılarının İlki Adü'de GerçekleştiYök, Yaz Dönemi Toplantılarının İlki Adü'de GerçekleştiYükseköğretim Kurulu Başkanlığı tarafından farklı bölgelerdeki üniversitelerde, yükseköğretime dair konuların ele alındığı YÖK Yaz Dönemi Toplantıları’nın ilki, Adnan Menderes Üniversitesi sahipliğinde Rektörlük Senato Salonunda gerçekleşti.
 • 16:34Obezite Bir Çok Hastalığa Davetiye ÇıkarıyorObezite Bir Çok Hastalığa Davetiye ÇıkarıyorEge Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Öğretim Görevlisi Uzman Doktor Onur Oral, son yıllarda spor dünyasının ilgi çeken konularından 'Spor ve Obezite Genetiği' hakkında açıklamalarda bulundu.
 • 16:14İzmir'de Mezuniyet Töreninde Pankart AçılmasıEge Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünün dünkü mezuniyet töreninde bazı öğrencilerin taşıdığı pankarta, aynı fakültenin halkla ilişkiler ve tanıtım bölümünden diploma alan öğrenciler sahneye dev Türk bayrağı ile çıkarak cevap verdi.
 • 15:37Mezuniyette 'Hendek'li Pankarta Türk Bayraklı CevapMezuniyette 'Hendek'li Pankarta Türk Bayraklı CevapEge Üniversitesi'deki mezuniyet töreninde birkaç öğrenci tarafından 'hendek' göndermeli pankart açıldı. Aynı fakültenin farklı bölümden öğrenciler de pankarta Türk bayrağıyla yanıt verdi.
 • 15:30Mezuniyette 'Hendek' Pankartına Bayraklı YanıtMezuniyette 'Hendek' Pankartına Bayraklı YanıtEge Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü'nün dünkü mezuniyet töreninde birkaç öğrenci tarafından 'Sansüre hendek kazmaya geliyoruz' pankartına aynı fakültenin Reklamcılık Bölümü ile Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü öğrencileri bugün yanıt verdi.
 • 15:03Obezite bir çok hastalığa davetiye çıkarıyorObezite bir çok hastalığa davetiye çıkarıyorEge Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Öğretim Görevlisi Uzman Doktor Onur Oral, son yıllarda spor dünyasının ilgi çeken konularından "Spor ve Obezite Genetiği" hakkında açıklamalarda bulundu.
 • 14:27Ege'de genç reklamcıların mezuniyet coşkusuEge Üniversitesi İletişim Fakültesi Reklamcılık Bölümü Mezuniyet Töreni MÖTBE'de gerçekleştirildi
 • 18:35İletişim Mezunlarına Pankart İncelemesiİletişim Mezunlarına Pankart İncelemesiİzmir'deki Ege Üniversitesi (EÜ) İletişim Fakültesi'nin mezuniyet töreninde bir grup öğrenci, üzerinde 'Sansüre hendek kazmaya geliyoruz' yazılı pankart açtı.
 • 18:05Güncelleme - Mezuniyette Açılan Pankarta İncelemeEge Üniversitesi (EÜ) İletişim Fakültesinin mezuniyet töreninde öğrenciler tarafından açılan pankart nedeniyle İzmir Cumhuriyet Başsavcılığınca inceleme başlatıldığı bildirildi.
 • 18:00Mezuniyette Açılan Pankarta İnceleme BaşlatıldıMezuniyette Açılan Pankarta İnceleme BaşlatıldıEge Üniversitesi (EÜ) İletişim Fakültesinin mezuniyet töreninde öğrenciler tarafından açılan pankart nedeniyle İzmir Cumhuriyet Başsavcılığınca inceleme başlatıldığı bildirildi.
 • 17:02En İyi Performans Eczacılık FakültelerindeEn İyi Performans Eczacılık FakültelerindeEskişehir Osmangazi Üniversitesi'nden Prof. Dr. Engin Karadağ ve Prof. Dr. Cemil Yücel'in hazırladığı 'Devlet Üniversiteleri Sıralaması (DÜS) 2016 Ek Raporu'nda, Türkiye'nin en başarılı fakülte ve akademisyenler belirlendi.
 • 17:00"Sürdürülebilir Ege – Güneş ve Biyogaz Enerji Santrali"Dünya Güneş Günü'nde İZKA ve Ege Üniversitesi'nden güneş gibi proje
 • 16:43Mezuniyette Açılan Pankarta İncelemeEge Üniversitesi (EÜ) İletişim Fakültesinin mezuniyet töreninde öğrenciler tarafından açılan pankart nedeniyle İzmir Cumhuriyet Başsavcılığınca inceleme başlatıldığı bildirildi.
 • 14:12Gıda sektöründe doğru bilinen yanlışlarProf. Dr. Göksungur, "Toplumun sağlıklı olması için, güvenli gıda tüketmesi için doğru bilgilendirilmesi gerekiyor. Eğer toplumumuz doğru bilgilendirilirse doğru şekilde yaşar" dedi.
 • 11:45Fakültelerin Teşvik KarnesiAkademisyenlerin proje, araştırma, yayın, patent gibi faaliyetlerini desteklemek amacıyla uygulanan akademik teşviklerde, geçen yılın performansına göre devlet üniversitelerine bağlı fakülteler arasında ilk sırayı Mersin Üniversitesi Teknoloji Fakültesi aldı.
 • 11:16Türkiye Meteorları GözlüyorTürkiye, tarihinde ilk kez beş bölgeye kurduğu sistemle, meteorları dünya çapında takip eden ülkeler arasına girdi.
 • 09:56Torununa Böbreğini Verdiİzmir'de kronik böbrek yetmezliği tanısı konulan 12 yaşındaki Enis Yolcu'ya 57 yaşındaki anneannesi Fatma Karaca'nın böbreği nakledildi.
 • 23:25Domatesin Önderleri" Projesine 2,5 Milyon Liralık KaynakTürkiye'nin köklü firmalarından Tat Gıda, domates tarımında daha kaliteli, verimli ve düşük maliyetle üretim yapılması amacıyla çiftçi gelişimi, iletişimi ve tarımda dijitalleşmeyi içeren Domatesin Önderleri projesine 5 yıl için 2,5 milyon liralık kaynak ayıracak.
 • 16:48HDP'li Vekil Yatağa Mahkum Olan Öğretmenin Durumunu SoruHDP Batman Milletvekili Mehmet Ali Aslan, yatalak olan Kumru Konak adlı öğretmen için Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz'a soru önergesi verdi.
 • 16:03"Soğutmada alternatif çözümlere yönelmeliyiz""Klimalarda kullanılan çeşitli gazlar zamanla ozon tabakasının incelmesine ve güneşten gelen zararlı ışınların emilememesine ve bizlere zarar vermesine yol açıyor" diye konuştu
 • 12:56Belediye Korosu'ndan Türk Halk Müziği KonseriBelediye Korosu'ndan Türk Halk Müziği KonseriTurgutlu Belediyesi Türk Halk Müziği Korosu, verdiği konserle Ramazan Gecesi’ne renk kattı.
 • 11:36Kuş Cenneti İçin Çizdilerİzmir Kuş Cennetini Koruma ve Geliştirme Birliği'nin düzenlediği "İzmir Kuş Cenneti 7. Ulusal Karikatür Yarışması" sonuçlandı.