SON DAKİKA EĞİRDİR HABERLERİ

Son Dakika Eğirdir Haberleri

 • 17:26Fetö'nün Darbe GirişimiFetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi kapsamında yürütülen soruşturma kapsamında, Isparta Terörle Mücadele Eğitim Merkez Komutanlığı ile Eğirdir Dağ Komando Okulu ve Eğitim Merkez Komutanlığında eğitim gören 200'e yakın Kara Harp Okulu öğrencisinin "şüpheli" sıfatıyla ifadelerinin alınmasına başlandı.
 • 17:11Kara Harp Okulu Öğrencileri Isparta Adliyesi'ndeIsparta Cumhuriyet Başsavcılığı'nın FETÖ'nün darbe girişimine yönelik başlattığı soruşturma kapsamında Isparta Terörle Mücadele Eğitim Merkez Komutanlığı ile Eğirdir Dağ Komando Okulu ve Eğitim Merkez Komuntalığı'nda eğitim gören 200'e yakın Kara Harp Okulu öğrencisi Isparta Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince "şüpheli" sıfatıyla Isparta Adliyesine getirildi.
 • 16:53Fetö'nün Darbe GirişimiFetullahçı Terör Örgütünün (FETÖ) darbe girişimine ilişkin soruşturma kapsamında, Isparta Terörizmle Mücadele Eğitim ve Tatbikat Merkez Komutanlığında 2 yarbay ve 2 üsteğmen yakalandı.
 • 10:34Fetö'nün Darbe Girişimine İlişkin SoruşturmaFetullahçı Terör Örgütünün (FETÖ) darbe girişimiyle ilgili yurt genelinde yürütülen soruşturmalar kapsamında gözaltına alınan general ve amirallerin sayısı 133, tutuklu sayısı ise 126 oldu.
 • 12:11Isparta'da 8 Rütbeli Asker TutuklandıFETÖ’ye yönelik başlatılan soruşturma kapsamında Isparta’da gözaltına alınan 8 rütbeli asker tutuklandıçIsparta Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube ekiplerince, darbe girişimiyle bağlantılı olduğu gerçekçesiyle gözaltına alınan 1 albay, 1 yarbay, 2 binbaşı, 1 yüzbaşı ve 3 teğmen gözaltına alındı.
 • 11:35Eğirdir Dağ Komando Okulu'nda Görevli 8 Subay TutuklandıFetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine ilişkin soruşturma kapsamında Eğirdir Dağ Komando Okulu ve Eğitim Merkez Komutanlığı'nda görevli 1 albay, 1 yarbay, 2 binbaşı, 1 yüzbaşı ve 3 teğmen ile 1 yurt müdürü tutuklandı.
 • 09:53Fetö'nün Darbe GirişimiFetullahçı Terör Örgütünün (FETÖ) darbe girişimiyle ilgili yurt genelinde yürütülen soruşturmalar kapsamında bugüne kadar gözaltına alınan 125 general ve amiralden 119'u tutuklanırken, bir tümgeneral ve 3 tuğgeneral salıverildi.
 • 00:27Fetö'nün Darbe GirişimiFetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında Eğirdir Dağ Komando Okulu ve Eğitim Merkez Komutanlığında görevli 1 albay, 1 yarbay, 2 binbaşı, 1 yüzbaşı ve 3 teğmen tutuklandı.
 • 19:35Fetö'nün Darbe GirişimiFETÖ'nün darbe girişimiyle ilgili yürütülen soruşturmada, Isparta'da, bir ilçe müftüsünün de aralarında bulunduğu 19 kamu çalışanı daha görevden uzaklaştırıldı.
 • 14:22Isparta'da İki Rütbeli Asker TutuklandıIsparta’da gözaltına alınan Eğirdir Dağ Komando Okulu ve Eğitim Merkez Komutanlığı’nda görevli 8 rütbeli askerden 2’si tutuklandı.
 • 12:46Isparta'da 2 Rütbeli Asker TutuklandıIsparta'da 2 Rütbeli Asker TutuklandıFetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi kapsamında Isparta'da gözaltına alınan Eğirdir Dağ Komando Okulu ve Eğitim Merkez Komutanlığında görevli 8 rütbeli askerden 2'si tutuklandı.
 • 12:06Fetö'nün Darbe GirişimiFetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi kapsamında Isparta'da gözaltına alınan Eğirdir Dağ Komando Okulu ve Eğitim Merkez Komutanlığında görevli 8 rütbeli askerden 2'si tutuklandı.
 • 11:56Isparta'da 9 Hakim ve Savcı ile 5 Polis TutuklandıIsparta'da 9 Hakim ve Savcı ile 5 Polis TutuklandıIsparta’da darbe girişimi soruşturması kapsamında vali yardımcısı Tacettin Ö. ile 8 rütbeli asker gözaltına alındı; 9 hakim ve savcı ile 5 polis tutuklandı.
 • 09:18Gözaltına Alınan 1 Tümgeneral ve 3 Tuğgeneral Serbest BırakıldıGözaltına Alınan 1 Tümgeneral ve 3 Tuğgeneral Serbest BırakıldıDarbe girişimiyle ilgili yurt genelinde yürütülen soruşturmalar kapsamında gözaltına alınan 1 tümgeneral ve 3 tuğgeneral serbest bırakıldı.
 • 02:43Fetö'nün Darbe GirişimiFetö'nün Darbe GirişimiGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Yurttan detay görüntüler Isparta Tren Garı'ndan görüntü FETÖ'nün darbe girişimi FETÖ'nün darbe girişimine yönelik sürdürülen soruşturma kapsamında Isparta'da FETÖ'ye ait bir yurtta arama yapıldı, yurt müdürü gözaltına alındı, çok sayıda bilgisayara kasasına ve hardiskine el konuldu Soruşturma kapsamında Isparta Tren Garı'ndaki askeri vagonlarda da arama yapıldı FETÖ'nün darbe girişimine yönelik sürdürülen soruşturma kapsamında Isparta'da FETÖ'ye ait bir yurtta arama yapıldı.
 • 00:11Isparta'da Darbe Girişimi Soruşturmaları– ISPARTA'da darbe girişimi soruşturması kapsamında vali yardımcısı T.Ö. ile 8 rütbeli asker gözaltına alınırken, 9 hakim ve savcı ile 5 polis memuru tutuklandı.
 • 23:42Isparta'da 9 Rütbeli Asker GözaltındaIsparta'da 9 Rütbeli Asker GözaltındaFETÖ'nün darbe girişimi kapsamında gözaltına alınan Eğirdir Dağ Komando Okulu ve Eğitim Merkez Komutanlığında görevli 8 rütbeli asker adliyeye sevk edildi.
 • 23:40Fetö'ye Ait Yurtta Arama YapıldıDDY'nin darbe girişimine yönelik sürdürülen soruşturma kapsamında Isparta'da FETÖ'ye ait bir yurtta arama yapıldı.
 • 21:34Fetö'nün Darbe GirişimiFETÖ'nün darbe girişimine yönelik sürdürülen soruşturma kapsamında Isparta'da FETÖ'ye ait bir yurtta arama yapıldı.
 • 19:55Fetö'nün Darbe GirişimiFETÖ'nün darbe girişimi kapsamında gözaltına alınan Eğirdir Dağ Komando Okulu ve Eğitim Merkez Komutanlığında görevli 8 rütbeli asker adliyeye sevk edildi.
 • 18:16Fetö'nün Darbe GirişimiFetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimiyle ilgili yurt genelinde yürütülen soruşturmalar kapsamında gözaltına alınan general ve amiral sayısı 124'e çıktı.
 • 09:28Darbe Girişimi Soruşturmasında 118 General ve Amiral GözaltındaDarbe Girişimi Soruşturmasında 118 General ve Amiral GözaltındaFetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimiyle ilgili yurt genelinde şu ana kadar 118 general ve amiral gözaltına alındı.
 • 15:03Lavanta Hasadı BaşladıLavanta Hasadı BaşladıTürkiye'nin lavanta bahçesi Isparta'da lavanta hasadı başladı.
 • 14:03Eğirdir'de Kışla Kapısında Kamyonlu NöbetEğirdir'de Kışla Kapısında Kamyonlu NöbetIsparta'nın Eğirdir İlçesi'nde vatandaşların darbe girişiminin yaşandığı günden bu yana Dağ Komando Okulu Eğitim Merkez Komutanlığı'nın giriş kapısındaki barikat, 6 kamyon ve bir itfaiye aracı ile güçlendirildi.
 • 09:26Fetö'nün Darbe GirişimiFetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimiyle ilgili yurt genelinde 118 general ve amiral gözaltına alındı.
 • 21:45Eğirdir'de Kışla Kapısında Kamyon ve İtfaiyeli NöbetEğirdir'de Kışla Kapısında Kamyon ve İtfaiyeli NöbetIsparta'nın Eğirdir İlçesi'nde vatandaşların darbe girişiminin yaşandığı günden bu yana Dağ Komando Okulu Eğitim Merkez Komutanlığı'nın giriş kapısındaki barikat, 6 kamyon ve bir itfaiye aracı ile güçlendirildi.
 • 19:16Isparta Valisi'nden, Kışladan Çıkan Konvoy Dönmezse 'Yakın' TalimatıIsparta Valisi'nden, Kışladan Çıkan Konvoy Dönmezse 'Yakın' TalimatıIsparta'da darbe girişimi akşamında kışladan çıkış yapan araç konvoyunun önü polis ekipleri tarafından kesildi.
 • 18:51Fetö'nün Darbe GirişimiFETÖ'nün darbe girişimine yönelik düzenlenen soruşturma kapsamında gözaltına alınan Eğirdir Dağ Komando Okulu ve Eğitim Merkez Komutanlığı Kurmay Başkanı Albay Devran Çetinkaya tutuklandı, Uzman Çavuş Yakup Atmalı ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.
 • 18:50Gözaltına alınan 112 General Ve Amiral'in İsim Listesi Ortaya ÇıktıGözaltına alınan 112 General Ve Amiral'in İsim Listesi Ortaya ÇıktıTürkiye genelinde başlatılan soruşturmalar kapsamında eski Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Öztürk'ün de aralarında bulunduğu 112 general ve amiral gözaltına alındı.
 • 18:14Fetö'nün Darbe GirişimiFetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimiyle ilgili yurt genelinde 112 general ve amiral gözaltına alındı.
 • 17:27Valinin "Otobüsleri Gerekirse Yakın" Talimatı Telsiz GörüşmelerindeFetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişiminde Isparta Garnizonu'ndan, Eğirdir Dağ Komando Okulu ve Eğitim Merkez Komutanlığına gitmek için yola çıkan otobüslerin Isparta Valisi Şehmus Günaydın'ın tarafından gerekirse yakılması talimatı verilmesi, telsiz görüşmelerine yansıdıFETÖ'nün darbe girişiminde bulunduğu 15 Temmuz akşamı, Terörizmle Mücadele Eğitim ve Tatbikat Merkezi Komutanlığı'ndan çıkan 20'nin üstünde sivil otobüsün, Eğirdir Dağ Komando Okulu ve Eğitim Merkez Komutanlığı'nda eğitim gören Kara Harp Okulu öğrencilerini alıp, Süleyman Demirel Havalimanı'na gelmesi beklenen hangar uçaklarla Ankara'ya gönderileceği bilgisi alındı.
 • 14:29Isparta'daki Darbe Girişimini Vali'nin 'Yakın' Talimatı ÖnlediIsparta'daki Darbe Girişimini Vali'nin 'Yakın' Talimatı ÖnlediIsparta'daki 700 rütbeli askerin darbe girişimine destek için yola çıkan 20'yi aşkın sivil otobüs ve minibüsü polis durdurdu. Vali 'gerekirse şoförleri indirin ve otobüsleri yakın' talimatı verdi.
 • 13:38Lavanta Hasadı BaşladıLavanta Hasadı BaşladıTürkiye’nin lavanta bahçesi Isparta’da lavanta hasadı başladı.
 • 09:47Fetö'nün Darbe GirişimiFetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimiyle ilgili yurt genelinde 103 general ve amiral gözaltına alındı.
 • 09:00Türkiye'ye Lavanta Kokusu Isparta'dan YayılıyorTürkiye'nin lavanta bahçesi Isparta da hasat mevsiminin gelmesiyle lavanta hasadı büyük bir heyecan ve tatlı bir telaşla başladı.
 • 08:30Gözaltına Alınan 14 General ve 1 Amiral TutuklandıGözaltına Alınan 14 General ve 1 Amiral TutuklandıAralarında 3. Kolordu Komutanı Korgeneral Erdal Öztürk'ün de bulunduğu 14 general ile 1 amiral tutuklandı.
 • 19:23Fetö'nün Darbe GirişimiFetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimiyle ilgili yurt genelinde 70 general ve amiral gözaltına alındı.
 • 18:33Fetö'nün Darbe GirişimiFetullahçı Terör Örgütünün (FETÖ) darbe girişimiyle ilgili yürütülen soruşturma kapsamında gözaltına alınan Eğirdir Dağ Komando Okulu ve Eğitim Merkez Komutanlığı Kurmay Başkanı Albay Devran Çetinkaya ile Uzman Çavuş Yakup Atmalı, adliyeye sevk edildi.
 • 12:48Fetö'nün Darbe GirişimiFetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimiyle ilgili yurt genelinde, 2. Ordu Komutanı Adem Huduti'nin de aralarında bulunduğu çok sayıda general ve asker gözaltına alındı.
 • 11:40Motosiklet Tutkunları Eğirdir'de BuluştuMotosiklet Tutkunları Eğirdir'de Buluştu-1. Uluslararası Eğirdir Motosiklet Festivali Eğirdir Canada’da gerçekleşti.
 • 11:27Generaller TutuklandıGeneraller Tutuklandı15 Temmuz darbe girişimiyle ilgili olarak başlatılan soruşturma kapsamında Türkiye genelinde rütbeli ve rütbesiz en az 2 bin 839 asker gözaltına alındı.
 • 23:24Isparta'da 2 General TutuklandıDarbe girişimi sonrası Isparta’da gözaltına alanın Eğirdir Dağ Komando Okulu Eğitim Merkez Komutanı Tümgeneral Metin AKkaya ve Isparta Garnizon Komutanı Tuğgeneral Müstafa Kurutmaz tutuklanarak, cezaevine gönderildi.
 • 23:24Isparta'da 2 Komutan TutuklandıDarbe girişimine yönelik operasyon kapsamında gözaltına alınan Eğirdir Dağ Komando Okulu ve Eğitim Merkez Komutanı Tümgeneral Metin Akkaya ile Isparta Garnizon Komutanı Tuğgeneral Mustafa Kurutmaz işlemlerinin ardından çıkarıldığı mahkemece 'anayasal düzeni silah zoruyla değiştirmeye teşebbüs' suçundan tutuklandı.
 • 22:52Fetö'nün Darbe GirişimiFETÖ darbe girişimine yönelik yürütülen soruşturma kapsamında gözaltına alınan Eğirdir Dağ Komando Okulu ve Eğitim Merkez Komutanı Tümgeneral Metin Akkaya ile Isparta Garnizon Komutanı Tuğgeneral Mustafa Kurutmaz tutuklandı.
 • 22:33Isparta'da İki Üst Düzey Komutan Gözaltında (3)Komutanlar TUTUKLANDIDarbe girişimine yönelik operasyon kapsamında gözaltına alınan Eğirdir Dağ Komando Okulu ve Eğitim Merkez Komutanı Tümgeneral Metin Akkaya ile Isparta Garnizon Komutanı Tuğgeneral Mustafa Kurutmaz işlemlerinin ardından çıkarıldığı mahkemece 'Anayasal düzeni silah zoruyla değiştirmeye teşebbüs' suçundan tutuklandı.
 • 22:23Fetö'nün Darbe Girişimine Yönelik Başlatılan Soruşturma Kapsamında Eğirdir Dağ Komando Okulu ve...FETÖ'nün darbe girişimine yönelik başlatılan soruşturma kapsamında Eğirdir Dağ Komando Okulu ve Eğitim Merkez Komutanı Tümgeneral Metin Akkaya ile Isparta Garnizon Komutanı Tuğgeneral Mustafa Kurutmaz, "Anayasal düzeni silah zoruyla değiştirmeye teşebbüs" suçundan tutuklandı.
 • 21:38Güncelleme - Fetö'nün Darbe GirişimiFetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimiyle ilgili yurt genelinde, aralarında 2. Ordu Komutanı Adem Huduti'nin de bulunduğu çok sayıda general ve asker gözaltına alındı.
 • 18:54Gözaltına Alınan Generaller Adliyeye SevkedildiGözaltına Alınan Generaller Adliyeye SevkedildiDarbe girişiminin ardından İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince düzenlenen operasyonda Eğirdir Dağ Komando Okulu Merkez Komutanı Tümgeneral Metin Akkaya ve Isparta Garnizon Komutanı Tuğgeneral Mustafa Kurutmaz gözaltına alınarak emniyete götürüldü.
 • 18:01Fetö'nün Darbe GirişimiIsparta Valisi Şehmuz Günaydın, FETÖ'nün darbe girişimiyle ilgili Isparta'da 8 rütbeli asker için yakalama kararı çıkarıldığını, bunlardan 6'sının gözaltına alındığını bildirdi.
 • 17:50Isparta Valisi Şehmus Günaydın AçıklamasıIsparta Valisi Şehmus Günaydın AçıklamasıIsparta Valisi Şehmus Günaydın, dün gece gerçekleştirilmek istenen darbe girişiminin ardından 10 kişi hakkında yakalama kararının çıktığını ve bunlardan 6’sının gözaltına alındığını söyledi.