SON DAKİKA EĞİRDİR HABERLERİ

Son Dakika Eğirdir Haberleri

 • 09:01Karayollarında DurumKarayollarının yol yapım, bakım, onarım ve yenileme çalışmaları sürdürülen kesimlerinde ulaşım kontrollü gerçekleştiriliyor.
 • 12:00Vali Günaydın, Şehit Aileleri ve Gazilerle Biraraya GeldiVali Günaydın, Şehit Aileleri ve Gazilerle Biraraya GeldiIsparta Valisi Şehmus Günaydın, şehit aileleri ve gazilerle iftarda biraraya geldi.
 • 11:50Üreticiye Mor İnci DesteğiÜreticiye Mor İnci DesteğiIsparta’da Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü tarafından Sütçüler ilçesie’nde çiftçiye 162 bin lavanta fidesi dağıtıldı.
 • 14:28Silah Arkadaşları Anısına Okuma Salonu KurdularSilah Arkadaşları Anısına Okuma Salonu KurdularEfeler Özel Harekat Taburu Bölük Komutanı iken 4 Nisan 2012 tarihinde Şemdinli ilçesi Yeşilova kırsalında bölücü terör örgütü ile girdiği çatışmada şehit olan Jandarma Üsteğmen Ahmet Ozan Şarlak anısına silah arkadaşları tarafından Eskişehir’in Çifteler ilçesindeki bir lisede okuma salonu kuruldu.
 • 19:11Eğirdir "Sakin Şehir" Olma YolundaCittaslow Türkiye Bilim Komitesi, Eğirdir ilçesinin Cittaslow (sakin şehir) ağına üyelik talebini incelemek için ilçeyi ziyaret etti.
 • 11:15"Daha İyi Bir Yaşam İçin" Sürdürülebilirliğe Tam DestekUzun yıllardır çevre bilinciyle hareket ederek, doğa üzerindeki etkisini her yıl daha da azaltmayı hedefleyen Pınar, 2015 yılında sürdürülebilirlik alanında gerçekleştirdiği çalışmaları açıkladı.
 • 09:15Çok Uluslu Komando Tatbikatı-2016" Sona ErdiEğirdir Dağ Komando Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığında düzenlenen "Çok Uluslu Komando Tatbikatı-2016" sona erdi.
 • 18:03Isparta'daki Tatbikatta 4 Ülkenin Komandoları Nefes KestiIsparta'daki Tatbikatta 4 Ülkenin Komandoları Nefes KestiIsparta'daki tatbikatta 4 ülkenin komandoları nefes kestiTürkiye, Azerbaycan, Bulgaristan ve Gürcistan'dan 136 komandonun Isparta'da gerçekleştirdiği tatbikat nefes kesti.
 • 14:404 Ülkenin Komando Birliklerinden Nefes Kesen Tatbikat4 Ülkenin Komando Birliklerinden Nefes Kesen TatbikatDünyanın en zorlu askeri eğitimleri arasında gösterilen Isparta Eğirdir Dağ Komando Okulu'nda Türkiye, Azerbaycan, Bulgaristan ve Gürcistan Komando Birliklerinin katılımıyla "Commando Ex 2016" isimli tatbikat yapıldı.
 • 12:24Çok Uluslu Komando TatbikatıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Komandoların eğitimi ve gösterilerinden detay görüntüler Kule ve Eğirdir Gölü'nün havadan görüntüsü Komandoların yiyecekleri EDOK Komutanı Orgeneral Kamil Başoğlu ve tatbikatı izleyenler Tatbikattan detay görüntüler Orgeneral Başoğlu'nun komandoları tebrik etmesi Tatbikata katılan komandolar ve komutanların fotoğraf çektirmesi. Isparta'da çok uluslu komando tatbikatı Türkiye, Azerbaycan, Bulgaristan ve Gürcistan'ın en özel askerlerinden oluşan komando birlikleri, dünyanın en zorlu askeri eğitimleri arasında gösterilen Eğirdir Dağ Komando Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığında "Comando EX 2016 Tatbikatı" yaptı Tatbikatta senaryo gereği su üstü harekatına katılan birlikler, hedef bölgelerin terörist unsurlardan temizlenmesinin ardından gerçekleştirdiği hava hücum harekatı ile BM kontrolündeki uluslararası havalimanını teröristlerden kurtardı Türkiye, Azerbaycan, Bulgaristan ve Gürcistan'ın en seçkin askerlerinden oluşan komando birlikleri, Eğirdir Dağ Komando Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığında tatbikat yaptı.
 • 12:084 Ülkenin Komandolarının Ortak Tatbikatı Nefes Kesti4 Ülkenin Komandolarının Ortak Tatbikatı Nefes KestiTürkiye, Bulgaristan, Gürcistan ve kardeş ülke Azerbaycan'ın komando birliklerinin katıldığı Commando Ex 2016 tatbikatı nefes kesti. Tatbikatta Bulgar bir komutan, pişmiş kurbağa bacağı yedi.
 • 12:03Isparta'da Çok Uluslu Komando TatbikatıTürkiye, Azerbaycan, Bulgaristan ve Gürcistan'ın en seçkin askerlerinden oluşan komando birlikleri, Eğirdir Dağ Komando Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığında tatbikat yaptı.
 • 08:39Karayollarında DurumKarayollarının yenileme ve onarım çalışmaları sürdürülen kesimlerinde ulaşım kontrollü sağlanıyor.
 • 09:52Türkiye'de Bir İlk, Fırat Nehri'ne Kerevit BırakıldıTürkiye'de Bir İlk, Fırat Nehri'ne Kerevit BırakıldıTürkiye'de ilk defa Şanlıurfa'nın Birecik ilçesinde hayata geçirilen bir projeyle binlerce kerevit Fırat Nehri'ne bırakıldı. Yetişen kerevitler Avrupa'ya satılacak.
 • 12:46Tanesi 51 Lira Olan Sülüğün Üretimini Tüm Yıla YaydılarTanesi 51 Lira Olan Sülüğün Üretimini Tüm Yıla YaydılarIsparta Eğirdir Su Ürünleri Araştırma Enstitüsü Müdürlüğünde kurulan Tıbbi Sülük Araştırma Ünitesi'nde yapılan çalışmayla sülüklerin temmuz ve eylül olan doğal üreme dönemi tüm yıla yayıldı.
 • 16:13Isparta 2. Bisiklet FestivaliIsparta Turizm Tanıtma ve Doğa Sporları Kulübü Derneğince düzenlenen festival, Eğirdir ilçesinde başladı.
 • 11:31Doğal Yaşam Parkı'nda Bahar BereketiDoğal Yaşam Parkı'nda Bahar Bereketiİzmir Büyükşehir Belediyesi Doğal Yaşam Parkı, bu yılın ilk 5 ayında dünyaya gelen değişik türlerde 48 yavruyla bahar bereketi yaşadı.
 • 10:53İzmir Doğal Yaşam Parkı'nda Bahar Bereketiİzmir Doğan Yaşam Parkı'nda 2016 yılında zebra, lemur, ceylan ve oklu kirpi gibi türlerin de bulunduğu 48 yavrunun dünyaya geldiği bildirildi.
 • 18:33Eğirdir Gölü'nden 7 Bin Metre Ağ ÇıkarıldıEğirdir Gölü'nden 7 Bin Metre Ağ ÇıkarıldıBalıkçılık ve Su Ürünleri Genel Müdürlüğü tarafından 2014 yılında denizlerde başlatılan Denizlerin Terk Edilmiş Av Araçlarından Temizlenmesi Projesi’ne 2016 yılında içsuların da dahil edilmesiyle Eğirdir Gölü de bu projeden faydalandı.
 • 16:30Isparta Off-Road Aracına Giren Yılanı İtfaiye ÇıkardıIsparta Off-Road Aracına Giren Yılanı İtfaiye ÇıkardıIsparta'da oturan Ali Yunus Kaya'nın dağda gezintiye çıktığı off-road aracının motor bölümüne giren 1 metrelik yılan, itfaiye tarafından çıkarıldıktan sonra doğaya salındı.
 • 14:57Offroad Aracına Giren Yılanı İtfaiye ÇıkardıOffroad Aracına Giren Yılanı İtfaiye ÇıkardıIsparta'da oturan Ali Yunus Kaya'nın dağda gezintiye çıktığı offroad aracının motor bölümüne giren 1 metrelik yılan, itfaiye tarafından çıkarıldıktan sonra doğaya salındı.
 • 14:27Dağcılar Anamas'ta BuluştuAnamas Dağı'nda bu yıl 20'ncisi gerçekleştirilen Eğirdir Turizm Tanıtma ve Doğa Sporları Kulübü (ETUDOSD) Dedegöl Dağcılık Şenliği, Türkiye'nin dört bir yanından 2 bin 145 dağcı ile doğa severi bir araya getirdi.
 • 14:12Offroad'a Gitti, Aracına Yılan GirdiOffroad'a Gitti, Aracına Yılan GirdiIsparta’da hafta sonunu offroad yaparak geçiren vatandaşın aracını yıkatırken farkettiği yılan, itfaiye ekipleri tarafından bulunduğu yerden çıkartılarak doğaya bırakıldı.
 • 13:52Doğa Sporu İçin Ormana Giden Vatandaşın Aracında Yılan ÇıktıDoğa Sporu İçin Ormana Giden Vatandaşın Aracında Yılan ÇıktıIsparta'da offroad yapan vatandaşın aracına yılan girdi. Araç sahibi yılanı fark edince, durumu itfaiyeye bildirdi. Ekipler ise yılanı bulunduğu yerden çıkararak, doğal ortamına bıraktı.
 • 12:35Beyşehir'de Dağcılık ŞenliğiBeyşehir'de Dağcılık ŞenliğiKonya’nın Beyşehir ilçesinde düzenlenen Dağcılık Şenliği’nde çok sayıda dağcı ve doğa dostu 2 bin 998 metre rakıma sahip Anamas Dağı’nın Dedegöl zirvesinde bir araya geldi.
 • 14:3914. Eğirdir Triatlonu'na Doğru14. Eğirdir Triatlonu 29-30 Temmuz tarihlerinde gerçekleştirilecek.
 • 10:38Eğirdir Triatlon Yarışları Şehit Demir Adına DüzenlenecekEğirdir Triatlon Yarışları Şehit Demir Adına DüzenlenecekTürkiye Triatlon Federasyonu tarafından Isparta’nın Eğirdir ilçesinde bu yıl 14.’sü düzenlenecek Triatlon yarışlarına Diyarbakır’da şehit olan Piyade Üsteğmen Enes Demir’in adı verildi.
 • 16:39Isparta-Eğirdir Karayolunda Kaza: 1 Ölü, 1 YaralıIsparta-Eğirdir Karayolunda Kaza: 1 Ölü, 1 YaralıIsparta-Eğirdir karayolunda meydana gelen trafik kazasında, 1 kişi öldü, 1 kişi yaralandı.
 • 14:35Isparta'da Trafik Kazası: 1 Ölü, 1 YaralıIsparta'da meydana gelen trafik kazasında 1 kişi öldü, 1 kişi yaralandı.
 • 17:21Isparta'da Komandolara ZiyaretIsparta Toplum ve Ruh Sağlığı Merkezi'nde (TRSM) kalan hasta ve yakınları, Eğirdir Dağ Komando Okulu ve Eğitim Merkezi'ni ziyaret etti.
 • 14:48Komandoların En Özel GösterisiIsparta Toplum ve Ruh Sağlığı Merkezi hastaları ve yakınları Eğirdir'de buluştu.
 • 13:54Komandolardan Nefes Kesen TatbikatKomandolardan Nefes Kesen TatbikatIsparta Terörle Mücadele Eğitim ve Tatbikat Merkez Komutanlığı'nda eğitim gören 18'inci dönem sözleşmeli erbaş ve erleri tarafından meskün mahallerde teröristle mücadele tatbikatı yapıldı.
 • 13:10Komandoların Nefes Kesen TatbikatıKomandoların Nefes Kesen TatbikatıISPARTA (İHA) – Isparta Eğirdir Dağ Komando Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığı’nda, komandoların zorlu tatbikatı nefesleri kesti.
 • 11:57Isparta Eğirdir'de Komandoların Nefes Kesen EğitimiIsparta Eğirdir'de Komandoların Nefes Kesen Eğitimi(Tür: Yurt)
 • 11:45Eğirdir'de Komandoların Nefes Kesen EğitimiEğirdir'de Komandoların Nefes Kesen EğitimiIsparta'nın Eğirdir İlçesi'ndeki Eğirdir Dağ Komando Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığı'nda komandoların eğitimi nefes kesti.
 • 11:22Onlar İçin Hiçbir Şey İmkansız Değil"Dünyanın en zorlu askeri eğitimleri arasında gösterilen Eğirdir Dağ Komando Okulu ve Eğitim Merkez Komutanlığındaki Komando İhtisas Kursunun ikinci aşaması olan "Kara komando harekatı"nda komandolar, geçilmesi imkansız sayılabilecek noktaları kullanarak düşmanı hiç beklemediği yerden yok ediyor.
 • 17:47Sağlıkçılardan Doğu'daki Askere Ceviz EzmesiSağlıkçılardan Doğu'daki Askere Ceviz EzmesiAcil Tıp Teknisyenleri ve Teknikerleri (Paramedik) Derneği Burdur Şubesi tarafından Güneydoğu'da görev yapan asker ve polislere moral için ceviz ezmesi kampanyası başlatıldı.
 • 15:30Terörle Mücadele Eden Ekiplere Ceviz Ezmesi KampanyasıTerörle Mücadele Eden Ekiplere Ceviz Ezmesi KampanyasıAcil Tıp Teknisyenleri ve Teknikerleri (Paramedik) Derneği Burdur Şubesi tarafından, doğuda terörle mücadele eden asker ve polislere moral vermek amacıyla Ceviz Ezmesi kampanyası başlatıldı.
 • 15:37Şevket Demirel'in Cenazesi Isparta'ya GetirildiŞevket Demirel'in Cenazesi Isparta'ya GetirildiDokuzuncu Cumhurbaşkanı Demirel'in yaşlılığa bağlı hastalıklardan dolayı İstanbul'da yaşamını yitiren kardeşi Şevket Demirel'in cenazesi Isparta'ya getirildi.
 • 16:17Eğirdir'e İkinci Meslek Yüksek OkuluEğirdir'e İkinci Meslek Yüksek OkuluEğridir bir MYO binasına daha kavuşuyor.
 • 15:57Kanala Düşen Köpeği Polis KurtardıIsparta Emniyet Müdürlüğü Eğirdir Su Altı Grup Amirliği ekipleri, su kanalına düşen köpeği kurtardı.
 • 14:41Telef Olan Vaşak Doldurulup Sergilenmeye BaşlandıIsparta'nın Eğirdir ilçesinde aracın çarpması sonucu telef olan vaşak, içi doldurulduktan sonra Kovada Gölü Milli Parkı'nda sergilenmeye başlandı.
 • 08:14Karayollarında DurumKarayollarının üst yapı onarım, yol yapım ve köprülü kavşak yapım çalışmaları sürdürülen kesimlerinde ulaşım kontrollü sağlanıyor.
 • 15:31Eğirdir Elması Ankara'da TanıtılacakEğirdir Belediyesi, Travel EXPO Ankara Fuarı'nda Eğirdir elmasının tanıtımını yapacak.
 • 12:18Eğirdir, 'Avrupa'dan Türkiye'ye Yürüyüş Projesi' Ne Proje Ortağı OlduEğirdir, 'Avrupa'dan Türkiye'ye Yürüyüş Projesi' Ne Proje Ortağı OlduIsparta’nın Eğirdir ilçesi, ’Avrupa’dan Türkiye’ye Yürüyüş Projesi’ ne ortak oldu.
 • 10:15Isparta Şehidin Hamile Eşine Acı Haber VerildiIsparta Şehidin Hamile Eşine Acı Haber VerildiŞehidin hamile eşine acı haber verildiAli ÇEVİKBAŞ/EĞİRDİR (Isparta), (DHA)? ŞIRNAK'ta şehit olan Ulaştırma Uzman Çavuş Cihangir Can'ın Isparta'nın Eğirdir İlçesi'nde oturan hamile eşi Tuğba Can'a acı haber, kaymakam ve askeri yetkililer tarafından verildi.
 • 23:10Şırnak'taki Terör OperasyonlarıŞırnak'taki Terör OperasyonlarıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Şehit evinin önünden genel görüntü Şırnak'taki terör operasyonları Teröristlerin saldırısı sonucu şehit olan Uzman Çavuş Cihangir Can'ın, Isparta'nın Eğirdir ilçesindeki evinde yas var Şırnak il merkezinde devam eden operasyonlar sırasında, bölücü terör örgütü mensubu teröristlerce yapılan silahlı saldırı sonucu ağır yaralanan ve kaldırıldığı hastanede şehit olan Uzman Çavuş Cihangir Can'ın (27), Isparta'nın Eğirdir ilçesindeki evinde yas var. Eğirdir Kaymakamı Abdullah Akdaş ve askeri yetkililer, sağlık görevlileriyle birlikte şehidin Altınkum Mahallesi'ndeki evine giderek, acı haberi şehidin eşi Tuğba Can'a verdi.
 • 22:10Ispartalı Cihangir Can, Bebeğine İsim Koyamadan Şehit DüştüIspartalı Cihangir Can, Bebeğine İsim Koyamadan Şehit DüştüŞırnak'ta şehit düşen Cihangir Can'ın, 3 ay sonra dünyaya gelecek olan bebeğine Mehmet Tuğhan ismini koymayı planladığı öğrenildi.
 • 22:02Şırnak'taki Terör OperasyonlarıŞırnak il merkezinde devam eden operasyonlar sırasında, bölücü terör örgütü mensubu teröristlerce yapılan silahlı saldırı sonucu ağır yaralanan ve kaldırıldığı hastanede şehit olan Uzman Çavuş Cihangir Can'ın (27), Isparta'nın Eğirdir ilçesindeki evinde yas var.Eğirdir Kaymakamı Abdullah Akdaş ve askeri yetkililer, sağlık görevlileriyle birlikte şehidin Altınkum Mahallesi'ndeki evine giderek, acı haberi şehidin eşi Tuğba Can'a verdi.
 • 21:23Şehidin Eşine Acı Haber UlaştıŞehidin Eşine Acı Haber UlaştıŞırnak merkezde devam eden operasyonlar sırasında, PKK terör örgütü mensuplarınca yapılan silahlı saldırıda ağır yaralanan ve kaldırıldığı hastanede şehit düşen Uzman Çavuş Cihangir Can’ın Isparta’nın Eğirdir ilçesindeki evine acı haber ulaştı.