SON DAKİKA EĞİTİM BİR SEN HABERLERİ

Son Dakika Eğitim Bir Sen Haberleri

 • 16:57Eğitim-Bir-Sen'den Belediye ve Partilere ZiyaretEğitim-Bir-Sen Kastamonu Şubesi, darbe girişimi sonrası tutumları için, belediye başkanlığına, AK Parti ve MHP il başkanlıklarına teşekkür ziyaretinde bulundu.
 • 16:38Burdur'da Siyasi Partiler ve Stk'lardan Ortak DeklarasyonBurdur'da Siyasi Partiler ve Stk'lardan Ortak DeklarasyonBurdur'da siyasi partiler ve sivil toplum kuruluşları bir araya gelerek ortak deklarasyonla 15 Temmuz darbe girişimini protesto etti.
 • 15:58Nöbetin 11. Gününde Meydan Tıklım TıklımNöbetin 11. Gününde Meydan Tıklım TıklımKütahya’nın Tavşanlı ilçesinde milli iradeye karşı gerçekleştirilen darbe girişimini protesto etmek amacıyla devam eden demokrasi nöbetinde vatandaşlar yine genç-yaşlı, kadın-erkek ve çoluk çocuk Cumhuriyet Meydanı’ndaydı.Tüm yurtta olduğu gibi Tavşanlılılar da akşam saat 22.00 itibariyle Cumhuriyet Meydanı’na akın ederek, Demokrasi Nöbetini sürdürüyor.
 • 15:46Ayvalık'ta Vatan ve Demokrasi Nöbeti Devam EdiyorAyvalık'ta Vatan ve Demokrasi Nöbeti Devam Ediyor15 Temmuz’da gerçekleşen darbe girişiminin ardından yurt genelinde başlayan vatan ve demokrasi nöbetleri Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde her gece adeta bayram havasında kutlanmaya devam ediyor.
 • 15:15Afyonkarahisar Halkı Meydanlarda Demokrasi Nöbetine Devam EdiyorAfyonkarahisar Halkı Meydanlarda Demokrasi Nöbetine Devam EdiyorFETÖ/PYD darbe kalkışmasına karşı Afyonkarahisar halkı demokrasi nöbetinin 11. gününde aynı direnç ve heyecanla meydanları doldurdu.
 • 09:15113 Yaşındaki Ayşe Nine 113 Yaşındaki Ayşe Nine "Demokrasi Nöbeti"NdeFetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine tepki için devam eden "demokrasi nöbeti"nde Turgutlu ilçesinde yaşayan 113 yaşındaki Ayşe Karabüber de yer aldı.
 • 06:34Fetö'nün Darbe Girişimine Tepkiler? - Erzurum/Fetö'nün Darbe Girişimine Tepkiler? - Erzurum/Erzurum, Kars, Ağrı, Ardahan ve Erzincan'da vatandaşlar, meydanlardaki demokrasi nöbetini sürdürdü.
 • 02:34Fetö'nün Darbe Girişimine TepkilerFetö'nün Darbe Girişimine TepkilerFetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişiminin ardından başlatılan "demokrasi nöbeti" kentin değişik noktalarında binlerce vatandaşın katılımıyla devam ediyor.
 • 02:25Fetö'nün Darbe Girişimine Tepkiler?Fetö'nün Darbe Girişimine Tepkiler?Erzurum, Kars, Ağrı, Ardahan ve Erzincan'da vatandaşlar, meydanlardaki demokrasi nöbetini sürdürdü.
 • 01:28İkinci Talimata Kadar Afyon Halkı Nöbetteİkinci Talimata Kadar Afyon Halkı NöbetteFETÖ/PYD darbe kalkışmasına karşı Afyonkarahisar halkı demokrasi nöbetinin 11.gününde aynı direnç ve heyecanla meydanları doldurdu.
 • 01:21Ayşe Nine 113 Yaşında "Demokrasi Nöbeti"NdeFetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine tepki için devam eden "demokrasi nöbeti"nde Turgutlu ilçesinde yaşayan 113 yaşındaki Ayşe Karabüber de yer aldı.
 • 21:53Fetö'nün Darbe Girişimi - Eğitim-Bir-Sen Kastamonu Şube Başkanı SancaktaroğluFetö'nün Darbe Girişimi - Eğitim-Bir-Sen Kastamonu Şube Başkanı SancaktaroğluEğitim-Bir-Sen Kastamonu Şube Başkanı Orhan Sancaktaroğlu, Kastamonu Üniversitesi (KÜ) Rektörü Prof. Dr. Seyit Aydın'ın FETÖ'nün darbe girişiminin ardından örgütle ilişkisi olmayan bazı çalışanları da görevden aldığını iddia etti.
 • 21:02Eğitim Bir Sen'den 'Meydan' Açıklaması AçıklamasıEğitim Bir Sen'den 'Meydan' Açıklaması AçıklamasıManisa Eğitim-Bir-Sen Şube Başkanı Mesut Öner, "Meydanlardayız. Çanakkale ruhuyla sahadayız. Manisa ve İlçelerinde alanları boş bırakmıyor, kanlı darbe girişiminin mimarları, tetikçileri ve senaristlerinden hesap sorulana kadar ayaktayız" dedi.
 • 16:38Fetö'nün Darbe GirişimiFetö'nün Darbe GirişimiEğitim-Bir-Sen Kastamonu Şube Başkanı Orhan Sancaktaroğlu, Kastamonu Üniversitesi (KÜ) Rektörü Prof. Dr. Seyit Aydın'ın FETÖ'nün darbe girişiminin ardından örgütle ilişkisi olmayan bazı çalışanları da görevden aldığını iddia etti.
 • 15:14Kayseri Memur Sen Temsilciliği Milli İrade Nöbetçilerine Pilav İkramında BulunduKayseri Memur Sen Temsilciliği Milli İrade Nöbetçilerine Pilav İkramında BulunduMemur Sen Kayseri İl temsilciliği ve eğitim Bir Sen Kayseri Şubesi Cumhuriyet meydanında darbeye karşı milli iradenin yanında yer alan ve alanları terk etmeyen yüz binlere etli pilav ve ayran ikramında bulundu.
 • 15:04Eğitim Birsen Şube Başkanı Yıldırım,Eğitim Birsen Şube Başkanı Yıldırım,Eğitim-Bir Sen Malatya Şube Başkanı Kerem Yıldırım, FETÖ’ ye bağlı kapatılan okullardaki öğrenciler, devlet ve özel okullara aktarıldığını söyledi.
 • 10:09Fetö'nün Darbe GirişimiEğitimciler Birliği Sendikası (EĞİTİM-BİR-SEN) Bitlis Şube Başkanı Cabir Durak, Fethullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi nedeniyle yapılan açığa almalarla ilgili, "Yaşanan tüm bu süreçlerde herhangi bir haksızlığa meydan verilmemesi ve adaletin tüm boyutlarıyla tesis edilmesi en büyük beklentimizdir.
 • 08:13Milli İrade Yürüyüşü Yapıldı.81 İl Teşkilatıyla alanlarda olan Memur-Sen, Karaman da da Milli İrade Yürüyüşü yaptı.
 • 15:47Aliağalılar 9. Kez Demokrasi NöbetindeAliağalılar 9. Kez Demokrasi NöbetindeDarbe girişiminin yaşandığı 15 Temmuz akşamında başlayan demokrasi nöbetinin 9. gününde Aliağalılar yine Demokrasi Meydanı’nı doldurdu.
 • 15:04Edremit'te Demokrasi Nöbetinde Meydan Boş Kalmıyor.Edremit'te Demokrasi Nöbetinde Meydan Boş Kalmıyor.Edremit’te AK Parti ilçe teşkilatının organizasyonunda düzenlenen demokrasi nöbetine, CHP’li belediye destek vermezken, halkın her akşam meydanı hınca hınç doldurması ile dikkat çekiyor.
 • 11:44Adilcevaz'da Milli İrade ve Demokrasi CoşkusuAdilcevaz'da Milli İrade ve Demokrasi CoşkusuBitlis’in Adilcevaz ilçesinde yüzlerce vatandaşın katılımıyla darbe girişiminin haftasında milli iradenin zaferi coşku içerisinde kutlandı.
 • 00:47Iğdır'da Demokrasi NöbetiIğdır'da Demokrasi NöbetiIğdır'da Fetullahçı Terör Örgütü'nü (FETÖ) protesto etmek amacıyla Iğdır Belediye Meydanı'nda Eğitim Bir Sen tarafından kurulan demokrasi kürsüsünde nöbet sürüyor.
 • 21:46Yüzlerce Traktör Demokrasi İçin Tur AttıYüzlerce Traktör Demokrasi İçin Tur AttıKayseri Kocasinan Ziraat Odası, Kayseri Şeker Fabrikası ve İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü’nün ortaklaşa düzenlediği etkinlikte yüzlerce traktör ve tarım aracı demokrasi için tur attı.
 • 16:07Kahta İlçesinde Stk'lardan Demokrasi NöbetiKahta İlçesinde Stk'lardan Demokrasi NöbetiFETO üyelerinin darbe kalkışmasının ardından demokrasi nöbeti Adıyaman’ın Kahta İlçesinde bulunan yaklaşık 120 STK’nın desteğiyle devam ediyor.
 • 14:45Fötü'nün Darbe Girişimine TepkilerDinar ilçesinde Siyasi Partiler ve sivil toplum kuruluşları ortak bir basın açıklaması yaparak Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) mensuplarının darbe girişimine tepki gösterdi.
 • 12:44Gediz'de Her Akşam Demokrasi NöbetiGediz'de Her Akşam Demokrasi NöbetiKütahya’nın Gediz ilçesinde, 15 Temmuz akşamı yapılan darbe girişimine karşı halkın “demokrasi nöbeti” devam ediyor.
 • 11:11Birlik Haber-Sen Darbeye 'Karşıyız' DediBirlik Haber-Sen Darbeye 'Karşıyız' DediBirlik Haber-Sen 6 nolu Şube Başkanı Mithat Özgültekin, "Bizim Peygamber ocağı olarak gördüğümüz, Türk Silahlı Kuvvetlerinin içine girmiş bir grup vatan haini, şerefsizler ülkemizi ve milletimizin iradesine, yine milleti parasıyla alınan uçaklarla, helikopterlerle, mühimmatlarla kast etmeye kalkışmışlardır" dedi.
 • 06:15Fetö'nün Darbe Girişimine Karşı Fetö'nün Darbe Girişimine Karşı "Milli İrade Konvoyu"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Darbeye karşı milli irade konvoyundaki vatandaşların araçlarıyla korna çalması Vali Hüseyin Avni Coş'a, Türk bayrağı, Kuran-ı Kerim ve hançer takdim edilmesi Vali Coş'un açıklamaları Araçlarıyla konvoy oluşturup yaklaşık 20 kilometre katederek Sakarya Valiliğine gelen sivil toplum kuruluşlarının üyeleri, FETÖ'nün darbe girişimine karşı gösterdiği mücadeleden dolayı Vali Coş'a Türk bayrağı, Kur'an-ı Kerim ve hançer hediye etti Vali Coş: "Mukaddes emanetlere sahip çıkacağız. Onları Valiliğimizde, bugünün hatırasına özel bir yerde saklayacağız" Sakarya'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimini protesto eden grup, araçlarıyla konvoy oluşturup tur atarak Vali Hüseyin Avni Coş'a Türk bayrağı, Kur'an-ı Kerim ve hançer takdim etti.
 • 04:30Fetö'nün Darbe Girişimine Karşı "Milli İrade Konvoyu"Sakarya'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimini protesto eden grup, araçlarıyla konvoy oluşturup tur atarak Vali Hüseyin Avni Coş'a Türk bayrağı, Kur'an-ı Kerim ve hançer takdim etti.
 • 02:10Biga'da Demokrasi NöbetiBiga'da Demokrasi NöbetiÇanakkale’nin Biga ilçesinde Fetullahçı Terör Örgütünün (FETÖ)darbe girişimine karşı vatandaşların demokrasi nöbeti sürüyor.
 • 01:30Iğdır'da Demokrasi Nöbeti Devam EdiyorIğdır'da Demokrasi Nöbeti Devam EdiyorIğdır Belediye Meydanı'nda bir araya gelen vatandaşlar, Iğdır Valisi Ahmet Turgay Alpman, İl Jandarma Komutanı Kurmay Albay Kahraman Dikmen ve Iğdır İl Emniyet Müdürü Yüksel Babal, demokrasi nöbetine devam ediyor.
 • 19:05Fetö'nün Darbe Girişimine TepkilerEğitim Bir-Sen Kastamonu Şube Başkanı Orhan Sancaktaroğlu, FETÖ'nün darbe girişimine tepki gösterdi.
 • 17:45Fetö'nün Darbe Girişimine TepkilerYalova'da Eğitim Bir-Sen, FETÖ'nün darbe girişimini protesto etti.
 • 15:18Eğitimciler Birlik ve Beraberlik Mesajı VerdiEğitimciler Birlik ve Beraberlik Mesajı VerdiÇanakkale’nin Biga ilçesinde eğitim çalışanları, İlçe Jandarma Komutanlığı ve Emniyet Müdürlüğünü ziyaret ederek birlik ve beraberlik mesajı verdiler.
 • 14:51Fetö'nün Darbe Girişimine TepkilerKilis'te faaliyet gösteren Kilis Sivil Dayanışma Platformuna üye 25 sivil toplum kuruluşu, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine tepki amacıyla ortak basın açıklaması yayımladı.
 • 13:43Fetö'nün Darbe Girişimine TepkilerBiga'da eğitim çalışanları, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine tepki göstererek, İlçe Jandarma Komutanlığı ve İlçe Emniyet Müdürlüğünü ziyaret etti.
 • 12:18Ohal Kararının Alınması - Selahattin Karanfiler - KırklareliOhal Kararının Alınması - Selahattin Karanfiler - KırklareliGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: OHAL kararının açıklanmasını vatandaşların seyretmesi Eğitim Bir-Sen Kırklareli Şube Başkanı Selahattin Karanfiler'in açıklaması OHAL kararının alınması Eğitim Bir-Sen Kırklareli Şube Başkanı Selahattin Karanfiler, "Gönül arzu eder ki demokrasilerde OHAL olmasın ama toplumun huzur ve güveni için bazen bu hususlar gerekebiliyor.
 • 12:16Fetö'nün Darbe GirişimiKonya'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimiyle ilgili soruşturma kapsamında, İl Milli Eğitim Müdürlüğünde görevli 672 kişi açığa alındı.
 • 06:09Ohal Kararının AlınmasıEğitim Bir-Sen Kırklareli Şube Başkanı Selahattin Karanfiler, "Gönül arzu eder ki demokrasilerde OHAL olmasın ama toplumun huzur ve güveni için bazen bu hususlar gerekebiliyor.
 • 01:46Iğdır'da Demokrasi NöbetiIğdır Belediye Meydanı'nda bir araya gelen vatandaşlar ile Iğdır Valisi Ahmet Turgay Alpman, İl Jandarma Komutanı Kurmay Albay Kahraman Dikmen ve Iğdır İl Emniyet Müdürü Yüksel Babal, açtıkları Türk bayrağıyla sloganlar eşliğinde sokaklarda yürüyüş yaptı.
 • 22:27Gümüşhane'de Stk'lardan Darbe BildirisiGümüşhane'de Stk'lardan Darbe BildirisiGümüşhane’de bazı siyasi parti ve sivil toplum örgütleri tarafından Fethullahçı Terör Örgütünün (FETÖ) 15 Temmuz’daki darbe girişimine karşı hazırlanan bildiri Cumhurbaşkanlığı, TBMM Başkanlığı, Başbakanlık ve Genelkurmay Başkanlığına gönderildi.
 • 20:36Fetö'nün Darbe GirişimiBurdur'da Fetullahçı Terör Örgütü, Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) ait 11 öğrenci yurdu, pansiyon ve apart kapatıldı.
 • 18:43Fetö'nün Darbe Girişimine TepkilerEğitim Bir- Sen Batman Şube Başkanı Mehmet Ergin, Fethullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine tepki gösterdi.
 • 18:16Murat Şahin: Türkiye'nin Yolunun Kesilmesine, Geçit VermeyizKırıkkale Eğitim Bir Sen Kırıkkale 2 Nolu Şube Başkanı Murat Şahin, darbecilerin son nefesi tükenene kadar alanları, meydanları terk etmeyeceklerini söyledi.
 • 16:42Gümüşhane Stk'larından Ortak BildiriGümüşhane Stk'larından Ortak BildiriGümüşhane STK'ları tarafından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 'a, TBMM Başkanı İsmail Kahraman'a, Başbakan Binali Yıldırım'a, Genelkurmay Başkan Org. Hulusi Akar'a ve Türk Milletine arz edilmek üzere Gümüşhane PTT Şubesinden bir bildiri gönderildi.
 • 16:41Fetö'nün Darbe Girişimine TepkilerGümüşhane'de 25 sivil toplum kuruluşu ve sendika, FETÖ'nün darbe girişimine tepki amacıyla bildiri hazırladı.
 • 14:50Stk'lar: Darbeyi LanetliyoruzStk'lar: Darbeyi LanetliyoruzAğrı'da faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşları kalkışılan darbe girişimlerini lanetlediklerini ve bu girişimin ABD ve AB ülkelerinin oyunu olduğunu kaydettiler.
 • 14:45Gülbey: Gülbey: "Bu Darbeye Karşı Durmak İkinci Çanakkale Zaferidir"Uluslararası Asılsız Ermeni İddialarıyla Mücadele Derneği (ASİMDER) Genel Başkanı Göksel Gülbey, 15 Temmuz 2016 gecesi yapılan darbe girişimine karşı halkın sokağa çıkıp bu darbeyi engellemelerinin ikinci Çanakkale zaferi olduğunu söyledi.
 • 18:24Fetö'nün Darbe Girişimine TepkilerDiyarbakır'ın Bismil ilçesinde vatandaşlar, Fetullahçı Terör Örgütünün (FETÖ) darbe girişimine tepki gösterdi.
 • 17:00Fetö'nün Darbe Girişimine TepkilerEğitimciler Birliği Sendikası (EĞİTİM-BİR-SEN) Muş Şube Başkanlığınca Fethullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine tepki göstermek amacıyla toplanan vatandaşlara kumanya dağıtılacağı bildirildi.