SON DAKİKA EĞİTİM BİR SEN HABERLERİ

Son Dakika Eğitim Bir Sen Haberleri

 • 17:29Sendika Şube Başkanı Zor: Toplu Sözleşme Öğretmenler İçin Başarısız GeçtiSendika Şube Başkanı Zor: Toplu Sözleşme Öğretmenler İçin Başarısız GeçtiAktif Eğitim-Sen Samsun Şube Başkanı Sefa Zor, hükümetle kamu görevlileri sendikaları heyeti arasındaki toplu sözleşme görüşmelerinin öğretmenler için başarısızlıkla sonuçlandığını, yetkili sendika Eğitim Bir-Sen´inse bunu büyük bir başarı gibi göstermeye çalıştığını söyledi.
 • 16:00Sakarya'da Stklar Şehitler İçin Giyabi Cenaze Namazı KıldıSakarya'da Stklar Şehitler İçin Giyabi Cenaze Namazı KıldıSakarya da faaliyet gösteren Sivil Toplum Kuruluşları (STK) son günlerde yaşanan terör olayları sonucunda ölen şehitler için gıyabi cenaze namazı kıldı.
 • 16:16Eğitim-bir-sen'den Başkan Aksoy'a ZiyaretEğitim-bir-sen'den Başkan Aksoy'a ZiyaretEğitimciler Birliği Sendikası (Eğitim-Bir-Sen) Bitlis ve Tatvan şube temsilcileri, eğitimdeki katkılarından dolayı Tatvan Belediye Başkanı Fettah Aksoy’a teşekkür ziyaretinde bulundular.
 • 15:46Eğitim-bir-sen'den Kaymakam Erkan'a ZiyaretEğitim-bir-sen'den Kaymakam Erkan'a ZiyaretEğitimciler Birliği Sendikası (Eğitim-Bir-Sen) Bitlis ve Tatvan şubeleri, eğitimdeki katkılarından dolayı Tatvan Kaymakamı Murat Erkan’a teşekkür ziyaretinde bulundular.
 • 11:58Eğitim, Öğretim ve Bilim Hizmet Kolunda Toplu Sözleşme KazanımlarıEğitim Bir Sen Erzurum 2 Nolu Şube Başkanı Mustafa Karataş, "Memur maaşları 2016-2017 enflasyon farkıyla ekonomik risklere karşı sigortalanmıştır" dedi.
 • 11:37Eş Durumu Atamada '3 Yıl Şartı' KalktıEş Durumu Atamada '3 Yıl Şartı' KalktıMemur Sen Şanlıurfa İl Temsilcisi İbrahim Coşkun, eş durumu atamada 3 yıl şartının kaldırıldığını açıkladı.
 • 11:14Eğitim Bir Sen Erzurum 2 Nolu Şube Başkanı Mustafa Karataş: Eğitim Bir Sen Erzurum 2 Nolu Şube Başkanı Mustafa Karataş: "Tarihi Bir Sözleşme İmzaladık"Eğitim Bir Sen Erzurum 2 Nolu Şube Başkanı Mustafa Karataş, 2016-2017 yıllarına ait 3. Dönem Toplu Sözleşme’sinde tarihi kazanımlar elde ettiklerini ifade ederek, herkese hayırlı olmasını temenni etti.
 • 09:00Kırklareli'nden Kısa KısaBabaeski Belediyesi'nce yürütülen yol yapım çalışmasının ilk etabı sona erdi.
 • 16:32Eğitim-bir-sen Terörü LanetlediEğitim-bir-sen Terörü LanetlediEğitim-Bir Sen Balıkesir Şube Başkanı Mehmet Çabuk düzenlediği basın toplantısında yaşanan terör olaylarını lanetlediklerini belirterek, Türkiye’nin en çok birlik ve dayanışmaya ihtiyaç duyduğu bir dönemde imzalanan toplu sözleşmenin hem toplumsal uzlaşıya hem de çalışma barışına çok önemli katkılar sağlayacağını söyledi.
 • 13:55Sofuoğlu, Toplu Sözleşme Kazanımlarını AnlattıSofuoğlu, Toplu Sözleşme Kazanımlarını AnlattıEğitim-Bir-Sen Manisa Şube Başkanı ve Memur-Sen Manisa İl Temsilcisi Mehmet Emin Sofuoğlu, 3. Dönem Toplu Sözleşme metni içeriğinin zenginliği, alınan miktar, sözleşmeden yararlanacak kamu görevlisi sayısı bakımından tarihi bir toplu sözleşme olduğunu söyledi.
 • 12:58Coşkun: Aday Öğretmenlerin Mağduriyetine Son VerilmeliCoşkun: Aday Öğretmenlerin Mağduriyetine Son VerilmeliEğitim Bir Sen Şube Başkanı İbrahim Coşkun, aday öğretmenlikten öğretmenliğe geçişte sınav uygulamasında mağduriyet yaşandığını söyledi.
 • 12:20Toplu Sözleşme MutabakatıToplu Sözleşme MutabakatıEğitim-Bir-Sen Bilecik Şube Başkanı Ahmet Selöz, 3’üncü dönem toplu sözleşme kazanımları ile ilgili olarak, “Ülkemizin uzlaşıya ihtiyacı olduğu bu dönemde memur ve memur emeklilerini mutlu edecek şekilde tamamlanmıştır” dedi.
 • 15:23Eğitim, Öğretim ve Bilim Hizmet Kolunda Toplu Sözleşme KazanımlarıEğitim, Öğretim ve Bilim Hizmet Kolunda Toplu Sözleşme KazanımlarıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Toplantıdan detaylar,- Eğitim Bir-Sen Genel Başkan Vekili Latif Selvi'nin konuşması, Eğitim, öğretim ve bilim hizmet kolunda toplu sözleşme kazanımları- Eğitim Bir-Sen Genel Başkan Vekili Selvi: - "Toplu sözleşme ilk gününde, sözlü olarak bağıtladığımız ve sonunda da mutabakata vardığımız 2006'dan sonra göreve başlamış memura, bir derece verilmesi. Buna şu anda atanma bekleyen 37 bin öğretmen adayı arkadaşımız da dahil" Eğitim Bir-Sen Genel Başkan Vekili Latif Selvi, "Toplu sözleşme ilk gününde, sözlü olarak bağıtladığımız ve sonunda da mutabakata vardığımız 2006'dan sonra göreve başlamış memura, bir derece verilmesi. Buna şu anda atanma bekleyen 37 bin öğretmen adayı arkadaşımız da dahil" dedi.
 • 14:02Eğitim, Öğretim ve Bilim Hizmet Kolunda Toplu Sözleşme KazanımlarıEğitim Bir-Sen Genel Başkan Vekili Latif Selvi, "Toplu sözleşme ilk gününde, sözlü olarak bağıtladığımız ve sonunda da mutabakata vardığımız 2006'dan sonra göreve başlamış memura, bir derece verilmesi. Buna şu anda atanma bekleyen 37 bin öğretmen adayı arkadaşımız da dahil" dedi.
 • 13:15Yozgat Eğitim Bir Sen'den Kızılay'a Kan BağışıYozgat Eğitim Bir Sen'den Kızılay'a Kan BağışıYozgat Eğitim Bir Sen Şube Başkanı Kenan Şerefli ve üyeleri Kızılay’a kan bağışında bulundu.
 • 12:30Eğitim Bir-sen 3. Toplu Sözleşme'nin Kazanımlarını AçıkladıEğitim Bir-Sen Genel Başkan Vekili Latif Selvi, 3. Dönem Toplu Sözleşme’nin kazanımlarını açıkladı.
 • 12:25Asü Rektörü Şahin'den Günaydın'a ZiyaretAksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, Eğitim-Bir-Sen Aksaray Şube Başkanı Murat Günaydın'ı makamında ziyaret etti.
 • 15:45Başkan Kamil Uçan: Mücadele Ettik, KazandıkBaşkan Kamil Uçan: Mücadele Ettik, KazandıkEğitim-Bir-Sen Kütahya Şube Başkanı Kamil Uçan, toplu sözleşme süreci ile eğitim, öğretim ve bilim hizmet kolunda elde edilen kazanımlarla ilgili açıklamalarda bulundu.
 • 15:09Eğitim-bir-sen'den Mutki Kaymakamı Kılıç'a ZiyaretEğitim-bir-sen'den Mutki Kaymakamı Kılıç'a ZiyaretBir-Sen Bitlis Şube Başkanı Cabir Durak ve yönetim kurulu üyeleri, göreve yeni başlayan Mutki Kaymakamı Mehmet Kılıç’ı ziyaret etti.
 • 14:58Eğitim Bir-sen Afyonkarahisar Şubesi'nden "Toplu Sözleşme" AçıklamasıEğitim Bir-Sen Afyonkarahisar Şube Başkanı Abdullah Çelik, kamu çalışanları adına geçtiğimiz hafta sonuçlanan “Toplu Sözleşme’de büyük bir başarı sağlandığını ifade etti.
 • 09:18Memur-sen'den Tarihi KazanımlarMemur-sen'den Tarihi KazanımlarKamu İşveren Heyeti ve Memur-Sen Konfederasyonu arasında yürütülen 3’üncü Dönem Toplu Sözleşme görüşmeleri Memur-Sen’in elde ettiği kazanımlarla sonuçlandı.
 • 17:02MHP'li Ok'tan, Müdür Tasfiyeleri ve Okul Baskınlarına TepkiMilliyetçi Hareket Partisi Balıkesir Milletvekili İsmail Ok, partisinin Bandırma ilçe başkanlığında düzenlediği basın toplantısında, “Devletin bütün kurumlarında olduğu Milli Eğitim'de de büyük bir kıyım yapılmaktadır.
 • 16:20Memur-sen'den Teröre LanetMemur-sen'den Teröre LanetMemur-Sen İl Temsilcisi ve Eğitim-Bir-Sen Şanlıurfa Şubesi İbrahim Coşkun, son günlerde yaşanan terör olaylarını lanetledi.
 • 13:19Memur-sen Temsilcisi Hikmet Bilgin'den Memur-sen Temsilcisi Hikmet Bilgin'den "Süreç" AçıklamasıMemur-Sen Van İl Temsilcisi Hikmet Bilgin, "Bir askerin annesi ve eşi ile bir gerillanın annesi ve eşini bir araya getirebilirsek, onları kaynaştırabilirsek ve onların o çığlıklarını duyabilirsek, kesinlikle çözüm gelecektir" dedi.
 • 13:10Eğitim Bir-sen Afyonkarahisar Şubesi PKK'nın Siirt Saldırısını KınadıEğitimciler Birliği Sendikası (Eğitim Bir-Sen) Afyonkarahisar Şube Başkanı Abdullah Çelik, Siirt’te gerçekleştirilen ve 8 askerin şehit olduğu terör olayını kınadı.
 • 16:08Aa GününGünün öne çıkan gelişmeleri saat 16.00 itibarıyla şöyle: 1 - Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 9. Muhtarlar Toplantısı'nda hitap etti: - "Bütün bu ayrımlar kalkmasına rağmen hala bu ülkede bu fidanlarımızın şehit edilmesinin sebebi nedir?
 • 15:51Memur-Sen 'Sosyal Teşvik Paketi' İstediMemur-Sen 'Sosyal Teşvik Paketi' İstediMemur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, toplu sözleşme görüşmeleri ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.
 • 14:08Memur-Sen Başkanı Yalçın: Memur-Sen Başkanı Yalçın: "Amacımız Üzüm Yemek, Bağcı Dövme Derdimiz Yok"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Eğitim-Bir-Sen Şube Başkanları Teşkilat Eğitim Programından detay- Memur-Sen ve Eğitim-Bir-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın'ın konuşması Memur-Sen Genel Başkanı Yalçın: - "Haddi aşan teklifler değil, 'hak ile emeği buluşturan' tekliflerle masadayız. 'Sosyal Teşvik Paketi' istiyoruz ve bunun toplu sözleşme masasında hayata geçmesini bekliyoruz"- "Amacımız üzüm yemek, bağcı dövme derdimiz yok. Onun için eylemi değil, rakamları konuşmak istiyoruz" Memur-Sen ve Eğitim-Bir-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, "Haddi aşan teklifler değil, 'hak ile emeği buluşturan' tekliflerle masadayız. 'Sosyal Teşvik Paketi' istiyoruz ve bunun toplu sözleşme masasında hayata geçmesini bekliyoruz" dedi.
 • 12:05Memur-sen Genel Başkanı Yalçın: Memur-sen Genel Başkanı Yalçın: "Sosyal Teşvik Paketi İstiyoruz"Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, “Haddi aşan teklifler değil, hak ile emeği buluşturan tekliflerle masadayız. Sosyal Teşvik Paketi istiyoruz ve bunun toplu sözleşme masasında hayata geçmesini bekliyoruz.
 • 10:53Memur-Sen Genel Başkanı Yalçın AçıklamasıMemur-Sen ve Eğitim-Bir-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, "Haddi aşan teklifler değil, 'hak ile emeği buluşturan' tekliflerle masadayız. 'Sosyal Teşvik Paketi' istiyoruz ve bunun toplu sözleşme masasında hayata geçmesini bekliyoruz" dedi.
 • 15:24Memur-sen İl Temsilcisi Aydın Kalkan;Memur-sen İl Temsilcisi Aydın Kalkan;Memur-Sen İl Temsilcisi Aydın Kalkan Toplu Sözleşme görüşmelerinde hükumet tarafından yapılan tekliflerin taleplerinin altında olduğunu belirterek, “Biz mali ve sosyal haklar bakımından “Büyük Türkiye”, vicdani tekliflerimiz açısından da “Yeni Türkiye” iradesiyle örtüşen teklifler bekliyoruz.
 • 15:19Sofuoğlu'ndan Toplu Sözleşme Görüşmeleri AçıklamasıMemur-Sen Manisa İl Temsilcisi ve Eğitim Bir-Sen Şube Başkanı Mehmet Emin Sofuoğlu, 3. dönem toplu sözleşme görüşmeleriyle ilgili olarak, “Biz, mali ve sosyal haklarbakımından büyük Türkiye, vicdani tekliflerimiz açısından da yeni Türkiye iradesiyle örtüşen teklifler bekliyoruz.
 • 13:51Memur-sen Bursa İl Temsilciliği'nden Toplu Sözleşme DeğerlendirmesiMemur-sen Bursa İl Temsilciliği'nden Toplu Sözleşme DeğerlendirmesiToplu Sözleşme görüşmelerini değerlendiren Memur-Sen Bursa İl Temsilcisi ve Eğitim-Bir-Sen Bursa Şube Başkanı Numan Şeker, “Hükümet masaya yeni ve yüksek teklifler getirmeli” dedi.
 • 10:34Eğitim Bir-Sen Üyelerine Almanya'da Mesleki EğitimEğitim Bir-Sen Kütahya Şubesi'nin sendikaya üye 15 eğitimciyi, Avrupa Birliği projesi kapsamında Erasmus Programı için Almanya'ya gönderecekleri bildirildi.
 • 10:00Yiğit: Yiğit: "Hükümet Masaya Yeni ve Yüksek Teklifler Getirmeli"Memur-Sen Aydın İl Temsilcisi ve Eğitim-Bir-Sen Şube Başkanı İsmail Yiğit, hükümetin toplu görüşme masasına yeni ve yüksek teklifler getirmesi gerektiğini belirtti.
 • 10:15Kütahyalı Eğitimciler Almayan YolcusuKütahyalı Eğitimciler Almayan YolcusuEğitim-Bir-Sen Kütahya Şubesi tarafından hazırlanan AB projesi kapsamında Almanya’da incelemelerde bulunacak proje ekibi eğitimden geçti.
 • 16:55İmam Hatip Okulları ÇalıştayıKırşehir'de İmam Hatip Okulları çalıştayı yapıldı.
 • 15:13Seydikemer'de Kuran'ı Kerim Öğrenen Hediyesini KazandıSeydikemer'de Kuran'ı Kerim Öğrenen Hediyesini KazandıMuğla’nın Seydikemer ilçesinin Güneşli Mahallesi Merkez Camisinde Cami imam Hatibi Adem Gökmen tarafından yaz boyunca öğrencilere verilen Kurs sona ererken başarılı öğrencilere kursa katılmaları nedeniyle çeşitli hediyeler sunuldu.
 • 14:04Şair-yazar Mengüşoğlu, Necip Fazıl'ı AnlattıŞair-yazar Mengüşoğlu, Necip Fazıl'ı AnlattıTürkiye Yazarlar Birliği (TYB) Konya Şubesi Şair-Yazar Metin Önel Mengüşoğlu’nu ağırladı.
 • 09:49Sofuoğlu: Sofuoğlu: "Hükümetin Teklifini Kabul Edilemez Buluyoruz"Eğitim-Bir-Sen Manisa Şube Başkanı ve Memur-Sen Manisa İl Temsilcisi Mehmet Emin Sofuoğlu, 3. Dönem Toplu Sözleşme Toplantısında Kamu İşveren Heyeti’nin sunduğu teklifin, taleplerinin çok altında kaldığını, hükümet kanadının teklifinin kabul edilemez olduğunu söyledi.
 • 17:55Eğitim-bir-sen'den Üyelerine KursEğitim-bir-sen'den Üyelerine KursEğitim-Bir-Sen Malatya Şubesi, üyelerine görevde yükselme sınavına hazırlık kursları veriyor.
 • 16:25Uzmanlardan Velilere Televizyon UyarısıUzmanlardan Velilere Televizyon UyarısıTatil sezonunda çocukların televizyon izlemeye yönlendirilmemesi gerektiği konusunda velilere uyarılarda bulunan uzmanlar, televizyonun çocuklar üzerindeki olumsuz etkileri konusunda çarpıcı tespitlerde bulundular.
 • 14:10İmam-hatip Okulları Çalıştayı Gerçekleştiİmam-hatip Okulları Çalıştayı GerçekleştiEğitim-Bir-Sen sendikası Kırşehir’de Sivil Toplum Örgütlerinin öncülüğünde İmam-Hatip Çalıştayı gerçekleştirdi.
 • 12:27Hukuksuz Okul Kapatan Müdür, 'Sahte Evrak Düzenlemek'ten Kınama AlmışIğdır’da okul ve dershaneyi yetkisi olmamasına rağmen hukuksuz şekilde geçici süreyle kapatan İl Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt’ın Eskişehir’de de pasaport skandalına karıştığı ortaya çıktı.
 • 09:33Kalkan Toplu Sözleşmeyi DeğerlendirdiKalkan Toplu Sözleşmeyi DeğerlendirdiMemur-Sen Kayseri İl Temsilcisi Aydın Kalkan, 2. oturumu yapılan toplu sözleşmeyi değerlendirerek, "Biz o masadan imzayı atıp kalkmak istiyoruz" dedi.
 • 15:12Eğitim Bir-Sen Üyeleri Peygamber Kabirlerini Ziyaret EttilerEğitim Bir-Sen Üyeleri Peygamber Kabirlerini Ziyaret EttilerEğitim Bir Sen Hani üyeleri, Eğil gezisi program kapsamında Hz. Elyesa (A.S.) ve Hz. Zulkifl (A.S.) kabirlerini gezdi.
 • 14:21Memur-sen Üyelerine Kreşte Yüzde 19 İndirimMemur-sen Üyelerine Kreşte Yüzde 19 İndirimMemur Sen Manisa İl temsilciliği ile Orkideler Anaokulu arasında imzalanan işbirliği protokolü ile Memur Sen üyesi memurların çocuklarına kreş ve anaokulundan yüzde 19 indirim sağlanacak.
 • 14:16Memur-Sen Genel Başkanı Yalçın - Eş Durumundan Özür Grubu Tayini İçin BaşvurularMemur-Sen Genel Başkanı Yalçın - Eş Durumundan Özür Grubu Tayini İçin BaşvurularGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın ile Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Orhan Erdem görüşmesinden detay- Yalçın'ın açıklamaları Memur-Sen Genel Başkanı Yalçın: - "Kamu görevlileri arasında eş durumundan özür grubu tayini için başvurularda 3 yıl kesintisiz sigortalı çalışma şartı anayasanın aile bütünlüğünü sağlamaya ilişkin amir hükümleriyle çelişmektedir.
 • 13:51Memur-Sen Genel Başkanı Yalçın AçıklamasıMemur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, kamu görevlileri arasında eş durumundan özür grubu tayini için başvurularda 3 yıl kesintisiz sigortalı çalışma şartının anayasanın aile bütünlüğünü sağlamaya ilişkin amir hükümleriyle çeliştiğini belirterek, mutlaka eski yönetmeliğe dönülmesi ve çerçeve yönetmeliğindeki bu sınırın da kaldırılması gerektiğini söyledi.
 • 14:14Eğitim Bir-sen'den Fidan'a ZiyaretEğitim Bir-sen'den Fidan'a ZiyaretEğitim Bir-Sen Afyonkarahisar 1 nolu Şube yönetim kurulu üyeleri Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) İl Müdürü Samet Fidan’ı makamında ziyaret etti.