SON DAKİKA EĞİTİM BİR SEN HABERLERİ

Son Dakika Eğitim Bir Sen Haberleri

 • 14:07 Eğitim-Bir-Sen'den Malatya'da Üye Sayısı Açıklaması Eğitim ve Bilim Emekçileri Sendikası (EĞİTİM-BİR-SEN) Malatya 1 No'lu Şube Başkanı Kerem Yıldırım, üye sayılarının 6 bin 122'ye ulaştığını bildirdi.
 • 13:09 Eğitim-bir-sen Malatya Şube Başkanı Kerem Yıldırım Açıklaması Eğitim-bir-sen Malatya Şube Başkanı Kerem Yıldırım Açıklaması Eğitim-Bir-Sen Malatya Şube Başkanı Kerem Yıldırım, memur sendikalarının üye sayılarının kesinleştiğini ve en yakın sendikaya dört kat fark attıklarını söyledi.
 • 18:43 Memur-sen Yetkili Sendika Sayısını Artırdı Memur-sen Yetkili Sendika Sayısını Artırdı Çanakkale Memur-Sen İl Başkanı Suat Özen, 1 yıl önceye göre yetkili sendika sayısının artırılarak tüm hizmet kollarında yetkili olmayı başardıklarını söyledi.
 • 16:09 Siirt'te Öğretmenin Bıçakla Yaralanması Eğitim Bir-Sen Siirt Şubesi, Kurtalan ilçesinde bir öğretmenin tartıştığı öğrencisi tarafından bıçaklanması olayını kınadı.
 • 15:37 Eğitim-bir-sen Yetkili Sendika Geleneğini Sürdürdü Eğitim-bir-sen Yetkili Sendika Geleneğini Sürdürdü Memur Sendikaları Konfederasyonu’na bağlı Eğitimciler Birliği Sendikası (Eğitim-Bir-Sen) Muş Şube Başkanlığı, merkez ilçe ile Hasköy, Korkut ve Malazgirt ilçelerinde yetkili sendika oldu.
 • 12:44 Eğitim Bir-sen Afyonkarahisar Şubesi Eğitim Alanında Bu Yılda Kentte Yetkili Sendika Oldu Eğitim Bir-Sen Afyonkarahisar Şube Başkanı Abdullah Çelik, 20136 yılında sendikanın kent genelinde üye sayısının 4 bin 903’e çıkarılarak yetkili sendika unvanını perçinlediklerini ifade etti.
 • 14:58 Eğitim Bir Sen Kayseri Şubesi Mayıs Ayı İl Divan Toplantısı Yapıldı Eğitim Bir Sen Kayseri Şubesi Mayıs Ayı İl Divan Toplantısı Yapıldı Eğitim Bir Sen Kayseri 1 Nolu Şube Mayıs Ayı İl Divan toplantısı geniş katılımla yapıldı.
 • 04:26 Pakistan Yetim Günleri - İslamabad Pakistan Yetim Günleri - İslamabad GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : İHH heyetinin öğrenciler tarafından okul önünde karşılanması Öğrencilerin gösterilerinden detaylar İHH Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Kara'nın konuşması Sakarya İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu'nun konuşması Pakistan Yetim Günleri "Yetim Gülerse Dünya Güler" projesi kapsamında düzenlenen Pakistan Yetim Günleri etkinliklerine Türkiye'den katılan 18 kişilik ekip, İHH İnsani Yardım Derneği tarafından kurulan yatılı kız yetim okulunu ziyaret etti Pakistan Yetim Günleri kapsamında ülkede çeşitli ziyaretlerde bulunan İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Derneğiden 18 kişilik ekip, 2013 yılında yapımı tamamlanan yatılı kız yetim okulunu ziyaret etti.
 • 03:07 Pakistan Yetim Günleri Pakistan Yetim Günleri kapsamında ülkede çeşitli ziyaretlerde bulunan İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Derneğiden 18 kişilik ekip, 2013 yılında yapımı tamamlanan yatılı kız yetim okulunu ziyaret etti.
 • 23:44 Eğitim-bir-sen Erzincan'da Vefa Toplantısını Gerçekleştirdi Eğitim-bir-sen Erzincan'da Vefa Toplantısını Gerçekleştirdi Eğitim-Bir-Sen Erzincan’da vefa toplantısını gerçekleştirdi.
 • 14:26 Stk'lardan İmam Hatipliler Şölenine Davet Stk'lardan İmam Hatipliler Şölenine Davet Manisa İmam Hatip Okulları Platformu, Şehzadeler Belediyesi ve Yunusemre Belediyesi’nin katkılarıyla 24 Mayıs Salı günü Cumhuriyet Meydanı’nda İmam Hatipliler Şöleni düzenliyor.
 • 14:13 Eğitim-Bir-Sen Muğla'da Yetkili Sendika Oldu Eğitim-Bir-Sen Muğla Şube Başkanı Önder Uçak, "Biz sadece bu kutlu davanın mensubu olmakla yetinmeyip, tüm eğitim çalışanlarına bu kutlu davayı anlatan üyelerimizle, iş yeri temsilcilerimizle, ilçe temsilcilerimiz ve yönetimleriyle, il yönetimimizle okul okul, köy köy, ilçe ilçe gezerek kazanımlarımızı ve sendikal çalışmalarımızı anlatarak, etkimizi yetkiye dönüştürdük." dedi.
 • 13:37 Memur-Sen Genel Başkanı Yalçın Açıklaması Memur Sendikaları Konfederasyonu (Memur-Sen) Genel Başkanı Ali Yalçın, "Parlamenter sistem, Türkiye'de 93 yıllık zeminde hiç doğru düzgün işleyemedi, hep krizlerle anıldı.
 • 13:13 Memur-sen Genel Başkanı Ali Yalçın Açıklaması Memur-sen Genel Başkanı Ali Yalçın Açıklaması Eğitim-Bir-Sen ve Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, “Dokunulması gerekenlerin tamamına dokunulmalı. Kamu görevi yürütüp, milletin verdiği maaşla teröre destek verenlerin hepsine haddi bildirilmeli” dedi.
 • 11:19 Eğitim Bir-sen Muğla'da Yetkili Sendika Oldu Eğitim Bir-sen Muğla'da Yetkili Sendika Oldu Memur-Sen Konfederasyonuna bağlı Eğitim Bir-Sen Muğla Şubesi Muğla’da yetkili sendika oldu.
 • 10:12 Memur-sen Genel Başkanı Yalçın Açıklaması Memur-sen Genel Başkanı Yalçın Açıklaması Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, Fransa’da 200 binden fazla emekçinin sokaklarda eylem yaptığını, polisin müdahalesinin ise çok sert olduğunu belirterek, “Biz Memur-Sen ailesi olarak oradaki emekçi kardeşlerimiz için endişeliyiz” dedi.
 • 22:27 Yalova Eğitim-Bir-Sen ve Memur-Sen Genel Başkanı Yalçın: Fransa?daki Emekçi Kardeşlerimiz İçin... Yalova Eğitim-Bir-Sen ve Memur-Sen Genel Başkanı Yalçın: Fransa?daki Emekçi Kardeşlerimiz İçin... Eğitim-Bir-Sen ve Memur-Sen Genel Başkanı Yalçın: Fransa'daki emekçi kardeşlerimiz için endişeliyizEğitim-Bir-Sen ve Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, Fransa'da yaşanan işçi protestolarıyla ilgili olarak, "Fransa, kendi ülkesindeki insanların hakkını gasp etme yerine, onları gün aşırı çalışmaya zorlama, sermayenin kapitalizmin esiri olma yerine oradaki emekçilerin hakkını vermeli" dedi.
 • 22:22 Memur-Sen Genel Başkanı Yalçın Memur-Sen Genel Başkanı Yalçın GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Eğitim-Bir Sen ve Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın'ın konuşması Açılıştan görüntüler Eğitim-Bir Sen ve Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, "1 milyon 900 bin kamu emeklisi olmak üzere 5 milyon 100 bin insan için masaya oturduk. Güzel bir toplu sözleşme gerçekleştirerek herkesin kazandığı, her kesimin kazandığı bir toplu sözleşmeyi ortaya çıkardık ve çalışanlara rahat bir nefes aldırdık.
 • 21:22 Eğitim-Bir-Sen ve Memur-Sen Genel Başkanı Yalçın: Fransa'daki Emekçi Kardeşlerimiz İçin Endişeliyiz Eğitim-Bir-Sen ve Memur-Sen Genel Başkanı Yalçın: Fransa'daki Emekçi Kardeşlerimiz İçin Endişeliyiz Eğitim-bir-sen ve Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, Fransa'da yaşanan işçi protestolarıyla ilgili olarak, "Fransa, kendi ülkesindeki insanların hakkını gasp etme yerine, onları gün aşırı çalışmaya zorlama, sermayenin kapitalizmin esiri olma yerine oradaki emekçilerin hakkını vermeli" dedi.
 • 20:42 Memur-Sen Genel Başkanı Yalçın Açıklaması Eğitim-Bir Sen ve Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, "1 milyon 900 bin kamu emeklisi olmak üzere 5 milyon 100 bin insan için masaya oturduk. Güzel bir toplu sözleşme gerçekleştirerek herkesin kazandığı, her kesimin kazandığı bir toplu sözleşmeyi ortaya çıkardık ve çalışanlara rahat bir nefes aldırdık.
 • 18:00 Eğitim Bir-Sen, Siirt'te Yeniden Yetkili Sendika Oldu Eğitim Bir-Sen, Siirt'te faaliyet gösteren eğitim sendikaları arasında yapılan seçimde yeniden yetkili sendika seçildi.
 • 11:58 Birlik ve Kardeşlik Şöleni Mut ilçesinde düzenlenen Birlik ve Kardeşlik Şöleni kapsamında yemek verildi.
 • 11:41 Piknikte Buluştular Piknikte Buluştular İHH Kütahya İnsani Yardım Derneği, yetim günleri kapsamında piknik organizasyonu gerçekleştirdi.
 • 11:24 Tekirdağ Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Fuat Arvas'ın Mutlu Günü Tekirdağ Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Fuat Arvas'ın Mutlu Günü Tekirdağ Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Asım Fuat Arvas’ın kızı Betül Arvas, Namık Kemal Üniversitesi’nde görevli Yrd. Doç. Dr. İbrahim Palabıyık ile evlendi.
 • 10:42 Memur- Sen Genel Başkan Yardımcısı Levent Uslu, Kilis'te Memur- Sen Genel Başkan Yardımcısı Levent Uslu, Kilis'te Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Levent Uslu, Ensar şehri olan Kilis’i, muhacir durumuna getirmek isteyenlerin bulunduğunu söyledi.
 • 18:16 Eğitim Bir-Sen: Gençler Umudumuz Ve Geleceğimizdir Eğitim Bir-Sen: Gençler Umudumuz Ve Geleceğimizdir Eğitim Bir-Sen Şanlıurfa İl Temsilcisi Coşkun, 19 Mayıs'la ilgili yaptığı açıklamada, gençliğin en önemli yapı taşı olduğunu söyledi.
 • 16:21 Özdağ'dan Manisa Eğitim-bir-sen'e Ziyaret Özdağ'dan Manisa Eğitim-bir-sen'e Ziyaret AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ, Eğitim-Bir-Sen Manisa Şube Başkanı Mesut Öner’e ve yönetimine ’hayırlı olsun’ ziyaretinde bulundu.
 • 12:30 Memur-sen Genel Başkanı Yalçın: Memur-sen Genel Başkanı Yalçın: "Mühim Olan Gençlik Mühimmat Olarak Kullanıldı" Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, “Türkiye’nin kaybettiği bütün dönüm noktalarında bir takım örgütlü yapılar yanlış yerde durdu.
 • 22:34 Memur-sen Genel Başkanı Ali Yalçın Açıklaması Memur-sen Genel Başkanı Ali Yalçın Açıklaması Eğitim-Bir-Sen ve Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, “İstikrarsızlığın çok yoğun olduğu bir Türkiye’de, koalisyon tartışmalarının olduğu bir Türkiye’de 28 yılda, 27 hükümet değişmiş.
 • 19:44 Memur-Sen Genel Başkanı Yalçın Açıklaması Eğitim-Bir-Sen ve Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, "Biz bu ülkenin çimentosu, birliğinin, beraberliğinin teminatıyız" dedi.
 • 18:34 Memur-sen'in Bingöl'deki Yeni Hizmet Binasının Açılışı Yapıldı Memur-sen'in Bingöl'deki Yeni Hizmet Binasının Açılışı Yapıldı Memur Sendikaları Konfederasyonu (Memur-Sen) Genel Başkanı Ali Yalçın, “Biz bu ülkenin çimentosuyuz, birliğin ve beraberliğin teminatıyız. Çünkü bu ülkede insana özel ne varsa, hepsinin içerisinde Memur-Sen olarak, Eğitim Bir-Sen olarak ter dökmeye çalışan, adanmışlık örneği sergilemeye çalışan bir gayret içerisindeyiz” dedi.
 • 17:47 Doğu'daki Stk'lardan Dürümlü Katliamına Tepki - Mardin/elazığ/ Doğu'daki Stk'lardan Dürümlü Katliamına Tepki - Mardin/elazığ/ GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Mardin Kızıltepe'deki cemiyetin ofisinden detaylar Mustazaflar Cemiyeti Kızıltepe Şube Başkanı İbrahim Bahadur konuşması Müstakil Sanayici İş Adamları Derneği Batman Şube Başkanı Suad Özdemir konuşması Elazığ STK Platformu Dönem Sözcüsü Hacı Ormanoğlu konuşması Doğu'daki STK'lardan Dürümlü katliamına tepki Diyarbakır'a bağlı Dürümlü mezrasında PKK'lı teröristlerce 15 tonluk patlayıcının infilak ettirilmesi sonucu 16 kişinin yaşamını yitirdiği, 23 kişinin yaralandığı saldırıya Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerindeki sivil toplum kuruluşları tepki gösterdi USTAD Başkanı Akgül: "PKK, 40 yıllık tarihi boyunca onlarca sivil Kürt katliamı yapmıştır.
 • 16:31 Memur-Sen Genel Başkanı Yalçın Muş'ta Eğitim-Bir Sen ve Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, "Memur-Sen 8 bin gıda kolisiyle Diyarbakır'da, Sur'da, Nusaybin'de, Şırnak'ta, Cizre'de mağdur ve masum olan insanlara merhamet elini uzatmış ve ekmeğini bölmüştür.
 • 16:14 Memur-sen Genel Başkanı Ali Yalçın Açıklaması Memur-sen Genel Başkanı Ali Yalçın Açıklaması Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, CHP Edirne Milletvekili ve Kemal Kılıçdaroğlu’nun Başdanışmanı Okan Gaytancıoğlu’nun Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a hakaret etmesini eleştirerek “Siyaset nezaket demektir, siyasetin nezaketi terk edip daha da seviyesizleştirmesi toplum tarafından asla hoş karşılanmaz” dedi.
 • 15:38 Doğu'daki Stk'lardan Dürümlü Katliamına Tepki Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerindeki sivil toplum kuruluşları, Diyarbakır'a bağlı Dürümlü mezrasında PKK'lı teröristlerce 15 tonluk patlayıcının infilak ettirilmesi sonucu 16 kişinin yaşamını yitirdiği, 23 kişinin yaralandığı saldırıyı kınadı.
 • 15:15 Eğitim Birsen Çukurova ve Seyhan'da Yetkiyi Aldı Eğitim Birsen Çukurova ve Seyhan'da Yetkiyi Aldı Eğitim-Bir-Sen Adana Şubesi, Türkiye’nin çalışan sayısı bakımından ikinci büyük ilçesi olan Seyhan’da 3 bin 13 üye ile en yakın sendikaya 205, Çukurova ilçesinde ise bin 513 üye ile en yakın sendikaya 33 fark atarak iki ilçede de yetkiye sahip oldu.
 • 13:47 Eğitim Bir Sen'den Bebek Paketi ve Süt Dağıtımı Projelerine Destek Eğitim Bir Sen'den Bebek Paketi ve Süt Dağıtımı Projelerine Destek Eğitim Bir Sen Erzurum Şube Başkanı Erkan Ciyavul, İHH tarafından Dünyanın çeşitli ülkelerinde yürütülmekte olan ‘Yetim Projeleri’ kapsamında Suriye’de bin kişiye “Bebek Paketi Dağıtımı” ve beş bin kişiye “Süt Dağıtımı” projelerinin Erzurum’da şubeleri tarafından üstlenildiğini söyledi.
 • 12:34 İdeal Aile İçin Huzurlu Toplu Şart" Eğitim-Bir-Sen Kayseri 1 No’lu Şube Kadınlar Komisyonu Başkanı Çiğdem Türkel, ideal ailenin ancak huzurlu toplumlarda gelişebileceğini ve ortaya çıkabileceğini söyledi.
 • 15:54 Gediz'de Eğitim-bir-sen'in Üye Sayısı 497'ye Ulaştı Gediz'de Eğitim-bir-sen'in Üye Sayısı 497'ye Ulaştı Eğitimciler Birliği Sendikası (Eğitim-Bir-Sen) Gediz Şubesi, 497 üyesiyle tekrar yetkili sendika oldu.
 • 18:13 Yalçın: Hızlı Bir Yönetim Modeline İhtiyaç Var Yalçın: Hızlı Bir Yönetim Modeline İhtiyaç Var 'Üniversiteler ve Sendikal Örgütlenmeler' adlı programa katılan Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, DİSK'i eleştirdi ve başkanlık sistemine gönderme yaptı.
 • 17:53 Coşkun: Teröre Karşı Birlik Vakti Coşkun: Teröre Karşı Birlik Vakti Eğitim-Bir Sen Şanlıurfa İl Temsilcisi İbrahim Coşkun, "Vatanını, milletini hain saldırılara karşı korumak için şehit olanları bir kez daha rahmetle anıyoruz" dedi.
 • 17:40 Pınarbaşı'nda "Altın Bilezik" Tiyatro Oyunu Sergilendi Kastamonu’nun Pınarbaşı ilçesinde ’Kızlar İçin El Ele’ projesi kapsamında ’Altın Bilezik’ isimli tiyatro oyunu sergilendi.
 • 17:19 Sendikacıya, "Hakaretten" Ceza Türk Eğitim Sen Adana 1 Nolu Şubesi mevzuat sekreteri Halil Seki, sosyal paylaşım sitesinde Memur-Sen'e hakaret içeren paylaşımlarda bulunduğu gerekçesiyle bin 740 lira para cezasına çarptırıldı.
 • 15:42 Sosyal Medyadan Hakarete Para Cezası Türk Eğitim Sen Adana 1 Nolu Şube’de mevzuat sekreteri olarak görev yapan Halil Seki, sosyal medyada Memur-Sen’i hedef alan ve hakaret içeren paylaşımlarından dolayı 1740 lira para cezası ile cezalandırıldı.
 • 13:49 Muş'ta "Geleneksel 4. Resim ve El İşi Sergisi" Açılışı Muş Özel Eğitim Uygulama ve İş Uygulama Merkezi öğrencileri, bir yıl boyunca yaptıkları eserleri sergiledi.
 • 12:03 Patnos'ta İlahi Konseri Patnos'ta İlahi Konseri Sen ve 17 sivil toplum kuruluşu (STK) organizasyonuyla ilahi konseri düzenlendi.
 • 19:35 Muğla Eğitim-bir-sen Yetkili Sendika Oldu Muğla Eğitim-bir-sen Yetkili Sendika Oldu Memur-Sen Konfederasyonu’na bağlı Eğitimciler Birliği Sendikası (Eğitim-Bir-Sen), Muğla ve Bodrum’da yetkili sendika oldu.
 • 16:27 Mevlana Ortaokulunda En Güzel Ezan Okuma Yarışması Mevlana Ortaokulunda En Güzel Ezan Okuma Yarışması Adıyaman’ın Kahta ilçesinde Mevlana Ortaokulu tarafından “Ezanı Güzel Okuma ve İlahi Dinletisi” programı düzenlendi.
 • 13:56 Eğitim-Bir-Sen Muğla Şubesi Üyeleri Bodrum'da Bir Araya Geldi Eğitim-Bir-Sen Muğla Şubesi Üyeleri Bodrum'da Bir Araya Geldi GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Toplantıdan detaylar Eğitim-Bir-Sen İl Başkanı Önder Uçak'ın konuşması Eğitim Birliği Sendikası (Eğitim-Bir-Sen) Muğla Şubesi üyeleri Bodrum'da düzenlenen toplantıda bir araya geldi.
 • 13:43 Coşkun: Teröre Karşı Birlik Vakti Coşkun: Teröre Karşı Birlik Vakti Eğitimciler Birliği Sendikası (Eğitim-Bir Sen) Şanlıurfa İl Temsilcisi İbrahim Coşkun, Hakkari'de hayatını kaybeden güvenlik güçleriyle ilgili yazılı bir açıklama yaptı.