02:1900
SON DAKİKA EGITIM HABERLERİ

Son Dakika Egıtım Haberleri

  Öğrencilerden Çorbalı Protesto

  Öğrencilerden Çorbalı Protesto

  Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) öğrencileri, yemekhanede yapılan zammı protesto için bugün de eylem düzenledi. (Dün 15:12)

   

  Ortacalı Genç Yazarın İlk İmza Günü

  Ortacalı Genç Yazarın İlk İmza Günü

  Muğla Ortaca doğumlu, lise mezunu genç Yazar Sibel Akdağ'ın ilk kitabı, "Cennet Muhafızı" adlı romanının ilk imza günü Ortaca'da bulunan Kültür Parkta gerçekleşti. (Dün 14:56)

   

  Üniversite-sanayi İş Birliği Protokolü

  Üniversite-sanayi İş Birliği Protokolü

  Üniversite-sanayi iş birliği protokolü-EBSO tarafından kurulan Üniversite Sanayi İşbirliği Koordinasyon Kurulunun protokolü, 12 üniversitenin katılımıyla imzalandıİZMİR (AA) - Ege Bölgesi Sanayi Odasınca (EBSO) kurulan Üniversite Sanayi İşbirliği Koordinasyon Kurulunun protokolü, 12 üniversitenin katılımıyla imzalandı. (Dün 14:56)

   

  Unesco Türkiye Milli Komisyonu Büyük Buluşması - Avcı

  UNESCO Türkiye Milli Komisyonu Büyük Buluşması-Milli Eğitim Bakanı Avcı: -"UNESCO Türkiye Milli Komisyonu, pek çok başka üyesi olduğumuz uluslararası kuruluşlardan fazla UNESCO içinde Türkiye'yi, Türk kültürünü ve Türkiye'nin önceliklerini, beklentilerini yüksek düzeyde temsil etme imkanı buldu"-UNESCO Genel Direktörü Bokova'nın videolu mesajından: -"UTMK'yı UNESCO'nun değerlerinin ve önceliklerinin gelişmesinde önemli bir aktör, ortaklıkları güçlendirmede, bilgi paylaşımı ve deneyim (Dün 14:51)

   

  Cumhurbaşkanı Erdoğan Esenler'de

  Cumhurbaşkanı Erdoğan Esenler'de

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanı seçildikten sonra ilk kez Esenler'e geliyor. (Dün 14:36)

   

  Çek Öğrenciler Kapadokya'da Çanak-Çömlek Yapıyor

  Çek Öğrenciler Kapadokya'da Çanak-Çömlek Yapıyor

  AB projesi kapsamında staj için Çek Cumhuriyeti'nden Kapadokya'ya gelen öğrenciler, Avanos'ta çanak ustalarından ders alıyor. (Dün 14:32)

   

  Ümit Kurt: İspanya'da Bedava Oynarım

  Sivasspor'un başarılı oyuncusu Ümit Kurt, hayalindeki İspanya Ligi'nde oynayabilmek için paradan vazgeçebileceğini söyledi. (Dün 14:31)

   

  Şırnak, Üniversitesiyle Gelişiyor

  Türkiye'nin gelişmişlik düzeyi en düşük illerinden Şırnak, 6 yıl önce açılan Şırnak Üniversitesi sayesinde kabuğundan sıyrılmaya çalışıyor. (Dün 14:22)

   

  Şair ve Yazar Rasim Köroğlu Son Yolculuğuna Uğurlandı

  Tedavi gördüğü hastanede dün hayatını kaybeden Türk Aşık Edebiyatının önemli şair ve yazarlarından Rasim Köroğlu, memleketi Eskişehir’de son yolculuğuna uğurlandı. (Dün 14:21)

   

  Hessen Eyaleti Eski Başbakan Yardımcısı'na Fahri Doktora

  Bursa Uludağ Üniversitesi (UÜ) Senatosu, Almanya’nın Hessen Eyaleti eski Adalet, Uyum ve Avrupa İşlerinden Sorumlu Bakan ve Başbakan Yardımcısı Jörg-Uwe Hahn’a fahri doktora unvanı verdi. (Dün 14:21)

   

  Camiler ve Din Görevlileri Haftası

  Ulaş Lisesi öğrencileri, camide sohbet programına katıldı. (Dün 14:12)

   

  Üniversite Öğrencilerine Avrupa Fırsatları Tanıtılıyor

  Akdeniz Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Ofisi, AB hibe programlarının ve Avrupa fırsatlarını öğrencilere anlatıyor. (Dün 14:12)

   

  Türk Dünyası Çocuk Oyun ve Oyuncakları Projesi

  Türk Dünyası Çocuk Oyun ve Oyuncakları Projesi

  Eskişehir Valisi Güngör Tuna: "Çocuklarımızı 'Örümcek adam', 'Batman' gibi çizgi filmlerle mi yetiştirelim? Bizde de bize ait çok önemli değerler var, onları ön plana çıkarmamız lazım. Yaptığımız alt yapı çalışmaları bu yüzden önemli" "Oyunların nesilden nesile aktarılmasını sağlamaya çalışıyoruz" "Çocuk. (Dün 14:10)

   

  Menemen'de Herşey Eğitim Uğruna

  Menemen'de Herşey Eğitim Uğruna

  Menemen Belediyesi, Seyrek’teki eski belediye binasını Gediz Üniversitesi’ne tahsis etti. (Dün 14:09)

   

  Üniversite-sanayi İş Birliği Protokolü

  Üniversite-sanayi İş Birliği Protokolü

  EBSO tarafından kurulan Üniversite Sanayi İşbirliği Koordinasyon Kurulunun protokolü, 12 üniversitenin katılımıyla imzalandı. (Dün 13:59)

   

  Okulun 3'üncü Katından Atlayan Liseli Ağır Yaralandı

  Osmaniye'de lise öğrencisi 16 yaşındaki Mehmet Ferit Yeşiltaş, ders sırasında 3'üncü kat penceresin den atladı. (Dün 13:59)

   

  Ekonomi Bakanı Zeybekci Aa Finans Masası'nda Açıklaması

  Ekonomi Bakanı Zeybekci Aa Finans Masası'nda Açıklaması

  "Bir kaç hafta içerisinde Japonya'da Türk tavuk sektörü için çok güçlü bir pazar açılmış olacak" "Büyümenin 2014 yılı için yüzde 3,5 seviyesinde olacağını tahmin ediyorum" "Bundan sonra biz demir çelik sektörü ile ilgili Ekonomi Bakanlığı olarak verebileceğimiz en üst düzeyde teşvikler vermeye. (Dün 13:31)

   

  İki Günde Eğitime 20 Milyon Liralık Bağış

  İki Günde Eğitime 20 Milyon Liralık Bağış

  İzmir'in Karşıyaka İlçesi'nde, 'Eğitime yüzde 100 destek kampanyası' kapsamında hayırsever Ayşe Necla Karadavut tarafından yaklaşık 8 milyon TL harcanarak yaptırılan, Nebahat- Alparslan Karadavut İlkokulu ve Anasınıfları törenle açıldı. (Dün 13:24)

   

  Türk Dünyası Çocuk Oyun ve Oyuncakları Projesi

  Türk Dünyası Çocuk Oyun ve Oyuncakları Projesi

  Eskişehir Türk Dünyası Kültür Başkentliği Ajansı ve Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) işbirliği ile gerçekleştirilen “Türk Dünyası Çocuk Oyun ve Oyuncakları Projesi”nin tanıtım toplantısı düzenlendi. (Dün 13:19)

   

 

  Yedaş'tan Bafra'da Elektrik Kesintisi Uyarısı

  Yeşilırmak Elektrik Dağıtım A.Ş İl Koordinatörlüğü, Samsun'da yapılacak teknik çalışmalar nedeniyle Bafra'da 'Programlı Elektrik Kesintisi' uygulanacağını duyurdu. (Dün 13:13)

   

  Tarihi Çakırkaya Manastırı Restore Edilecek

  Tarihi Çakırkaya Manastırı Restore Edilecek

  Gümüşhane'nin Şiran ilçesindeki 15. yüzyılda kayaların oyulmasıyla yapılan ve büyük bölümü tahrip edilen Çakırkaya Manastırı'nın restorasyonu için çalışma başlatıldı. (Dün 13:08)

   

  Adnan Oktar'ın Ekibine Taciz Mesajları Atan Kişi Bulundu

  Adnan Oktar'ın Ekibine Taciz Mesajları Atan Kişi Bulundu

  Oktar'ın televizyon ekibindekilere hakaret ve taciz içerikli mesaj atan kişinin Akpınar Spor Kulübü'nde çalışan bir kulüp üyesi olduğu ortaya çıktı. (Dün 12:44)

   

  Vücuduna Demir Korkuluk Saplanan "Zazie"Ye Şefkat Eli

  Artvin'de daha önce kuyruğu kangren olduğu için ölmek üzereyken kuyruğu kesilerek kurtarılan "Zazie" adlı kedi, bir apartmanın üçüncü katından düşerek zemindeki bahçenin demir korkuluklarına saplandı AFAD ekiplerince demir korkuluğun kesilmesi sonrası vücuduna saplanan demir parçasıyla veterinere götürülen "Zazie", ameliyat edildikten sonra sahibinin evinde iyileşmeyi bekliyor. (Dün 12:39)

   

  Unesco Türkiye Milli Komisyonu Büyük Buluşması

  Milli Eğitim Bakanı Avcı: "UNESCO Türkiye Milli Komisyonu, pek çok başka üyesi olduğumuz uluslararası kuruluşlardan fazla UNESCO içinde Türkiye'yi, Türk kültürünü ve Türkiye'nin önceliklerini, beklentilerini yüksek düzeyde temsil etme imkanı buldu" UNESCO Genel Direktörü Bokova'nın videolu mesajından: (Dün 12:19)

   

Manşet Haberleri

[Hata Bildir]
01.11.2014 02:19:35. #1.12#