SON DAKİKA ELBİSTAN HABERLERİ

Son Dakika Elbistan Haberleri

 • 14:21Kahramanmaraş'ta Kısa KısaElbistan ilçesinde, komşusunun bıçakladığı kişi hayatını kaybetti.
 • 13:45Kahramanmaraş Tarımı Göksun'da KonuşulduKahramanmaraş Tarımı Göksun'da KonuşulduKahramanmaraş merkez ve ilçelerinin ziraat odaları başkanları Göksun ilçesinde Kahramanmaraş tarımını değerlendirdiler.
 • 09:41Elbistan Belediye Başkanı Küçük, Darende'yi Ziyaret EttiElbistan Belediye Başkanı Küçük, Darende'yi Ziyaret EttiElbistan Belediye Başkanı Av. Durmuş Küçük, Darende Belediye Başkanı Dr. Süleyman Eser’i makamında ziyaret etti.
 • 00:01Kahramanmaraş'ta Çocuğun Şüpheli ÖlümüElbistan ilçesinde 13 yaşındaki kız çocuğu evinde ölü bulundu.
 • 14:27Askerlik Borçlanması İçin Yerinde Hizmet KolaylığıAskerlik Borçlanması İçin Yerinde Hizmet KolaylığıElbistan ve çevre ilçelerde yaşayanların askerlik borçlanma işlemleri, 1 Temmuz 2015 itibariyle Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Elbistan Merkez Müdürlüğü’nde yapılabilecek.
 • 10:01Kolejin Bahar Şenliğine, Güreş Yarışmaları Damgasını VurduKolejin Bahar Şenliğine, Güreş Yarışmaları Damgasını VurduKahramanmaraş'ın Elbistan ilçesinde faaliyet gösteren Özel Ceyhan Okulları tarafından Bahar Şenlikleri düzenlendi.
 • 16:17CHP'li Gençlerden 19 Mayıs YürüyüşüCHP'li Gençlerden 19 Mayıs YürüyüşüCHP Elbistan Gençlik Kolları Teşkilatı üyesi gençler, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla şehir merkezinden Atatürk anıtına kadar yürüdü.
 • 15:55Elbistan Dayanışma Platformu'ndan İdam TepkisiElbistan Dayanışma Platformu'ndan İdam TepkisiElbistan Dayanışma Platformu, Mısır’ın seçilmiş lideri Mursi’nin idam cezasına çarptırılması dolayısıyla Çarşı Camisi önünde bir protesto eylemi yaptı.
 • 16:37Kahramanmaraş'ta İhtiyaç Sahibi Aliler Yararına KermesElbistan ilçesinde Şura Derneği tarafından ihtiyaç sahibi aileler yararına kermes düzenlendi.
 • 21:39Kullandığı Traktörün Altında Kalan Çiftçi ÖldüKullandığı Traktörün Altında Kalan Çiftçi ÖldüKahramanmaraş’ın Elbistan ilçesinde kullandığı traktörün altında kalan çiftçi hayatını kaybetti.
 • 15:13Kahramanmaraş'ta Trafik Kazası: 2 YaralıElbistan ilçesinde şarampole devrilen otomobildeki 2 kişi yaralandı.
 • 12:13Yüksek Gerilim Hatlarına Havadan DenetimYüksek Gerilim Hatlarına Havadan DenetimGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - TEDAŞ kontrol merkezi- Elektrik trafoları- TEDAŞ denetim helikopteri- Helikopter kamerası- Helikoptere binme görüntüsü- Helikopterden görüntüler- Helikopterin havdaki görüntüsü Yüksek gerilim hatlarına havadan denetim- TEİAŞ 12. Bölge Müdürlüğü ekipleri, arızadan kaynaklı elektrik kesintilerinin önüne geçebilmek için 4 ildeki 4 bin kilometrelik yüksek gerilim hatlarını helikopterle denetliyor- Termal kameralarla fotoğraf ve görüntü çekebilen özel donanımlı helikopterler sayesinde iletkenlerdeki liflenme, izoletörlerdeki kırıklar ve direklerdeki parça eksikliği ile devrilme riskleri tespit ediliyor HASAN ÖZKAL - Türkiye Elektrik İletim AŞ (TEİAŞ) 12. Bölge Müdürlüğü ekipleri, sorumluluk alanındaki 4 ilde elektrik kesintilerini asgariye indirmek için yüksek gerilim hatlarını havadan denetliyor.
 • 14:06Elbistan'da 6 Bin Öğrenciye Ağız ve Diş Sağlığı SetiElbistan'da 6 Bin Öğrenciye Ağız ve Diş Sağlığı SetiElbistan’da öğrencilere ağız ve diş sağlığı bilinci kazandırmak amacıyla başlatılan proje çerçevesinde 6 bin ilkokul ve anaokulu öğrencisine içinde fırça ve macun bulunan ağız ve diş sağlığı seti dağıtıldı.
 • 14:01Elbistan'a Aile Destek Merkezi AçılıyorElbistan'a Aile Destek Merkezi AçılıyorElbistan Kaymakamı Tuncay Akkoyun, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü, Elbistan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı bünyesinde ilçe genelindeki dezavantajlı kesimlere hizmet verecek olan Aile Destek Merkezi’nin önümüzdeki günlerde çalışmalarına başlayacağını söyledi.
 • 13:53Kahramanmaraş'ta "Aile Destek Merkezi" KurulduElbistan Kaymakamlığınca "Aile Destek Merkezi" kuruldu.
 • 13:49Elbistan'da 6 Bin Öğrenciye Diş Macunu ve Fırçası DağıtıldıElbistan ilçesinde 6 bin ilköğretim ve anasınıfı öğrencilerine diş macunu ve fırçası dağıtıldı.
 • 09:49Genel Seçime DoğruAK Parti Kadın Kolları Genel Başkan Yardımcısı ve Kahramanmaraş Milletvekili Sevde Bayazıt Kaçar, engellilerin hayatlarını kolaylaştıracak güzel yatırımlar yapacaklarını söyledi.
 • 22:54Ms Hastası Çocukları İçin Destek ÇağrısıMs Hastası Çocukları İçin Destek ÇağrısıBaba Hacı Ahmet Yaman ve Anne Meryem Yaman'ın konuşmaları- Çocuklardan detay MS hastası çocukları için destek çağrısı Elbistan'da iki çocukları da Multipl Skleroz (MS) hastası olan Yaman çifti, yetkililere destek çağrısında bulundu.
 • 17:36Darende'ye Doğalgaz GeliyorDarende'ye Doğalgaz GeliyorDarende Belediye Başkanı Dr. Süleyman Eser Eser, Divriği’den başlayan Gürün ve Darende üzerinden Elbistan’a uzanacak yeni doğalgaz boru hattının projesinin imzalanarak bölge için hayati önem taşıyan yılların hayali olan doğalgaza kavuşma çalışmasının başlatıldığını söyledi.
 • 15:44Elbistan'da Sağlık YatırımıElbistan Devlet Hastanesi'ne 16 yataklı kardiyoloji servisi kurulacağı bildirildi.
 • 14:58Hastaneye, Kardiyoloji Servisi ve Yoğun Bakım Ünitesi YapılıyorHastaneye, Kardiyoloji Servisi ve Yoğun Bakım Ünitesi YapılıyorElbistan Devlet Hastanesi’nde, merkez acil servisin üst katında bulunan alana Yoğun Bakım Ünitesi ve Kardiyoloji Servisi yapımı amacıyla açılan ihale sonuçlanırken, ilgili firmaya yer teslimi yapılarak, kurulum işlemleri başladı.
 • 14:37Başkan Bulut: Başkan Bulut: "Çiftçiler, Milletimizin Gözbebeğidir"Dünya Çiftçiler Günü dolayısıyla yazılı bir açıklama yapan Elbistan Ziraat Odası Başkanı Mehmet Ali Bulut, tarımın ülkemiz açısından vazgeçilmez olduğunu belirterek, “Ekmeğimizde ve soframızda alın teri ve göz nuru olan çiftçilerimiz aziz milletimizin gözbebeğidirler” diye konuştu.
 • 14:33Öğrenciler, Fuarda Kitaplarla BuluştuÖğrenciler, Fuarda Kitaplarla BuluştuKahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve İşler Kitap Kırtasiye’nin ‘Kahramanmaraş Bilgiyle Buluşuyor’ projesi kapsamında ortaklaşa düzenlediği kitap şenliğinin Elbistan ayağı başladı.
 • 12:20Ms Hastası Çocukları İçin Destek ÇağrısıElbistan'da iki çocukları da Multipl Skleroz (MS) hastası olan Yaman çifti, yetkililere destek çağrısında bulundu.
 • 14:33Güreş Seçmeleri YapıldıGüreş Seçmeleri YapıldıTürkiye Genelindeki Güreş Eğitim Merkezlerine 2015/2016 eğitim-öğretim yılında yatılı statüde alınacak sporcuların birinci aşama seçmeleri, Güreş Antrenörü Murat Alkaya koordinatörlüğünde Elbistan Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü çim sahasında yapıldı.
 • 14:32Parkmatik, İlk Günden Trafiği RahatlattıParkmatik, İlk Günden Trafiği RahatlattıKahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi’nin iştiraki olan AKBEL A.Ş. tarafından işletilecek parkmatik sistemi, yeniden uygulanmaya başladığı ilk günden itibaren şehir içi trafikte gözle görülür bir rahatlamaya neden oldu.
 • 14:27Muhtarlar Yeni Dernek KurduMuhtarlar Yeni Dernek KurduKahramanmaraş’ın Elbistan ilçesinde bir grup mahalle muhtarı, Elbistan Muhtarlar Derneği adı altında yeni bir dernek kurdu.
 • 13:25Paksoy'dan Osb BrifingiPaksoy'dan Osb BrifingiElbistan Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Paksoy, Kahramanmaraş Valisi Mustafa Hakan Güvençer ile Elbistan Kaymakamı Tuncay Akkoyun’a, altyapı çalışmaları başlayan Elbistan OSB ile ilgili olarak geniş ve ayrıntılı bilgiler sundu.
 • 13:20Hareketli Çocuklar Sağlıklı Nesiller Programı Devam EdiyorHareketli Çocuklar Sağlıklı Nesiller Programı Devam EdiyorElbistan Toplum Sağlığı Merkezi (TSM)’nin “Türkiye Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Yaşam Programı” kapsamında düzenlediği 6.etkinlik Tepebaşı İlkokulu’nda gerçekleştirildi.
 • 12:47Başkanlardan 'Huzurlu Seçim' TemennisiBaşkanlardan 'Huzurlu Seçim' TemennisiAdalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Elbistan İlçe Başkanı Yunus Kaan Kısaca ve Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Elbistan İlçe Başkanı Ali Demir, 7 Haziran’da yapılacak seçimlerin huzur içerisinde gerçekleşmesi için ellerinden gelen gayreti göstereceklerini ifade ettiler.
 • 15:21Kahramanmaraş'ta Otomobil YangınıKahramanmaraş'ın Elbistan ilçesinde seyir halindeyken yanan otomobil, itfaiye ekiplerince söndürüldü.
 • 14:43Otomobil Refüje Çıktı: 4 YaralıOtomobil Refüje Çıktı: 4 YaralıElbistan'da sürücüsünün direksiyon hakimiyetini kaybettiği bir otomobilin orta refüje çıkması sonucunda meydana gelen trafik kazasında 4 kişi yaralandı.
 • 14:34Tarlada Çalışan İşçinin Yevmiyesi 36 LiraTarlada Çalışan İşçinin Yevmiyesi 36 LiraElbistan Ziraat Odası, ilçe genelindeki tarım işçilerinin 2015 yılı için tam gün çalışma ücretini 36 TL olarak belirledi.
 • 14:12Mevsimlik İşçi Yevmiyeleri BelirlendiElbistan ilçesinde işçi yevmiyeleri, çavuşluk ücreti de dahil 36 TL olarak belirlendi.
 • 03:27Yıldız: Yıldız: "Bu Günlerde Bolca Vaat Görüyoruz Pazar Yeri Gibi"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Elbistan Ticaret Sanayi Odası Başkanı Paksoy'un Bakan Yıldız'a halı hediye etmesi - Temel atma töreni ve alandan detay görüntüler- Bakan Yıldız'ın konuşması. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Yıldız: - "Bu günlerde bolca vaat görüyoruz pazar yeri gibi. Gelen giden bir şey söylüyor.
 • 22:59Taner Yıldız - Afşin-Elbistan-Divriği Doğalgaz Boru Hattı Sözleşmesi İmza TöreniTaner Yıldız - Afşin-Elbistan-Divriği Doğalgaz Boru Hattı Sözleşmesi İmza TöreniGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Taner Yıldız protokolde otururken-Afşin-Elbistan-Divriği doğalgaz boru hattı sözleşmesi imza töreni - Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız'ın konuşması Afşin-Elbistan-Divriği doğalgaz boru hattı sözleşmesi imza töreni- Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Yıldız: - "Kendimizden daha çok sevdiğimiz çocuklarımıza daha iyi bir Türkiye bırakmak için bütün bu yatırımları devam ettirmemiz lazım" Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, "Kendimizden daha çok sevdiğimiz çocuklarımıza daha iyi bir Türkiye bırakmak için bütün bu yatırımları devam ettirmemiz lazım" dedi.
 • 22:46Bakan Yıldız, İçme Suyu Temel Atma Törenine KatıldıBakan Yıldız, İçme Suyu Temel Atma Törenine KatıldıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - KASKİ'nin düzenlediği içme suyu temel atma töreni- Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız'ın butona basması- Yıldız'ın konuşması Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Yıldız-"Türkiye'de bir kitap atıldı diye, fırtınalar koptu, krizler oldu.
 • 21:02Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Yıldız AçıklamasıEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, "Bu günlerde bolca vaat görüyoruz pazar yeri gibi. Gelen giden bir şey söylüyor.
 • 18:56Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı YıldızEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, "Türkiye'de bir kitap atıldı diye, fırtınalar koptu, krizler oldu.
 • 17:56Bakan Yıldız Kahramanmaraş'taBakan Yıldız Kahramanmaraş'taEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, "Biz milli projelerimizle beraber güneş santrallerinin, rüzgar santrallerinin, hidroelektrik santrallerinin de türbin ve jeneratörlerinin de artık yerli üretim olması için çaba sarf ediyoruz” dedi.
 • 17:42Kahramanmaraş Bakan Yıldız Kahramanmaraş'ta Annelerle BuluştuKahramanmaraş Bakan Yıldız Kahramanmaraş'ta Annelerle BuluştuBakan Yıldız Kahramanmaraş'ta annelerle buluştu (ek) 3)BAKAN YILDIZ: HİÇ BİR İŞÇİ KARDEŞİMİZİ MAĞDUR ETMEYECEĞİZ Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Kahramanmaraş'taki Afşin-Elbistan Termik Santrali'nde düzenlenen Afşin Elbistan ve Divriği doğalgaz boru hattı yapım işi sözleşme törenine katıldı.
 • 16:48Doğalgaz İçin Tarihi İmza AtıldıDoğalgaz İçin Tarihi İmza AtıldıElbistan ve Afşin Bölgesini ilgilendiren, hayati öneme sahip doğalgaz projesinin sözleşmesi Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, AK Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal, EÜAŞ Genel Müdürü Halil Alış, BOTAŞ Genel Müdürü Mehmet Konuk ile yetkili firma VEMAK yetkililerinin katıldığı geniş katılımlı bir törenle imzalandı.
 • 16:46A Termik'in Devir Sözleşmesi İmzalandıA Termik'in Devir Sözleşmesi İmzalandıEnerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Elbistan A Termik Santrali ve Kömür İşletmesi'nin 20 yıllığına ERG Elektrik A.Ş.’ye devrini ilgilendiren anlaşmayı imzaladıklarını bildirdi.
 • 16:27Bakan Yıldız: Bakan Yıldız: "A Termik'in Devir Sözleşmesini İmzaladık"Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Afşin-Elbistan A Termik Santrali ve kömür işletmesinin 20 yıllığına ERG Elektrik A.Ş.’ye devrini öngören anlaşmayı imzaladıklarını söyledi.
 • 16:18Bakan Yıldız: Şu Partiye Oy Verin Yoksa İşten Çıkartırım Diyenleri, Şikayet EdinBakan Yıldız: Şu Partiye Oy Verin Yoksa İşten Çıkartırım Diyenleri, Şikayet EdinEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, "Şu partiye oy verin yoksa sizi işten çıkartırım diyenlere de asla yüz vermeyecek ve şikayet edeceksiniz.
 • 16:15Afşin-Elbistan-Divriği Doğalgaz Boru Hattı Sözleşmesi İmza TöreniEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, "Kendimizden daha çok sevdiğimiz çocuklarımıza daha iyi bir Türkiye bırakmak için bütün bu yatırımları devam ettirmemiz lazım" dedi.
 • 15:27Bakan Yıldız, Kahramanmaraş'ta Annelerle BuluştuBakan Yıldız, Kahramanmaraş'ta Annelerle BuluştuEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Kahramanmaraş'taki Afşin-Elbistan Termik Santrali'nde düzenlenen Afşin Elbistan ve Divriği doğalgaz boru hattı yapım işi sözleşme törenine katıldı.
 • 13:47Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Yıldız AçıklamasıEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, "Yetim, yiyen, içen, yürüyen ve konuşan bir imtihandır.
 • 09:01Gündem/ 10 Mayıs 2015Kurucusu: Mustafa Kemal Atatürk/ 6 Nisan 1920 1 - Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Belçika ve Almanya'da düzenlenecek Gençlik Buluşması Etkinliklerine katılacak.
 • 02:20Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Yıldız, Kahramanmaraş'taEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Burdur'daki programının ardından Kahramanmaraş'a geldi.