SON DAKİKA ELBİSTAN HABERLERİ

Son Dakika Elbistan Haberleri

 • 16:19Kahramanmaraş'ta Bayırbucak Türkmenlerine YardımKahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi, Elbistan Müftülüğü ve Hayrat İnsani Yardım Derneğinin organizasyonunda Elbistan ilçesindeki camilerde cuma namazı sonrası Bayırbucak Türkmenleri için yardım toplandı.
 • 17:26Maden İş Sendikası Genel Başkanı Akçul AçıklamasıMaden İş Sendikası Genel Başkanı Nurettin Akçul, Afşin-Elbistan termik santralleri ile kömür işletme sahasının devriyle ilgili sürecin devam ettiğini söyledi.
 • 11:44Yaşamın Her Alanında Kamek KurslarıKahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Meslek Edindirme ve Sanat Eğitimi Kursları (KAMEK), eğitim ve sosyal etkinliklerle yaşamın tüm alanlarına hizmet veriyor.
 • 18:01Sigortasız İşçi Çalıştıran İşletmelere CezaElbistan ilçesinde kayıt dışı işçi çalıştıran 325 işletmeye idari para cezası uygulandı.
 • 17:05Bayırbucak Türkmenlerine YardımKahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Hasan Balbaba, Bayırbucak Türkmeleri'nin uğradığı zulme sessiz kalınmaması gerektiğini söyledi.
 • 13:59Şehit Aktaş'ın Kirada Oturan Annesine Ev AlınacakŞehit Aktaş'ın Kirada Oturan Annesine Ev AlınacakGörüntü Dökümü: Şehidin ailesinin yaşadığı evden detay Taziye çadırından detay Turizm ve Kültür Bakanı Mahir Ünal'ın cenaze töreninde şehit annesi ile konuşması Şehit Aktaş'ın kirada oturan annesine ev alınacak Diyarbakır'ın Sur ilçesindeki operasyonlarda şehit olan Uzman Çavuş Adem Aktaş'ın Kahramanmaraş'ın Elbistan ilçesinde kirada oturan ailesine Kültür ve Turizm Bakanı Ünal'ın talimatıyla ev satın alınması için harekete geçildi Diyarbakır'ın Sur ilçesindeki operasyonlar sırasında yaralanan ve hastanede şehit olan Uzman Çavuş Adem Aktaş'ın Kahramanmaraş'ın Elbistan ilçesinde kirada oturan ailesi için Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal'ın talimatıyla yeni bir ev satın alınacak.
 • 13:00Şehit Aktaş'ın Kirada Oturan Annesine Ev AlınacakDiyarbakır'ın Sur ilçesindeki operasyonlar sırasında yaralanan ve hastanede şehit olan Uzman Çavuş Adem Aktaş'ın Kahramanmaraş'ın Elbistan ilçesinde kirada oturan ailesi için Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal'ın talimatıyla yeni bir ev satın alınacak.
 • 16:22Cezalarını Okul ve Camileri Temizleyerek ÇekiyorlarKahramanmaraş'ın Elbistan ilçesinde, çeşitli suçlardan dolayı haklarında kamu hizmeti cezası verilen kişiler, okul ve camileri temizliğini yapıyor.
 • 19:39Kar FestivaliKar FestivaliGörüntü Dökümü: Kayanlardan detaylar Ateş başında oturanlardan detay Karda yakanlardan detaylar Sucuk ikramından detaylar Kuran-ı Kerim okunmasından detay görüntü ve dua edenlerden detaylar Kara pekmez dökerek yapılan karsambaç yapımından detay Dulkadiroğlu Belediyesi Başkan Yardımcısı Sebük Tekin Alparslan, konuşması Kahramanmaraş'ta Kar Festivali düzenlendi Kayak yapan katılımcılara, Dulkadiroğlu Belediyesince sucuk ekmek ve karsambaç ikram edildi Kahramanmaraş'ta düzenlenen 2. Kar Festivali'nde renkli görüntüler oluştu.
 • 16:38Şehit Uzman Çavuş Aktaş Son Yolculuğuna UğurlandıŞehit Uzman Çavuş Aktaş Son Yolculuğuna UğurlandıGörüntü Dökümü: Şehidin baba ocağına getirilmesi ve helallik istenmesi Şehidin Türk bayrağına sarılı tabutu Cenaze tören alanına gelenler Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal'ın aileye taziyede bulunması Tabut başında ağlayan şehit yakınları Cenaze namazının kılınması ve dua edilmesi Şehidin uğurlanması Şehit Uzman Çavuş Aktaş son yolculuğuna uğurlandı Diyarbakır'ın Sur ilçesindeki operasyonlar esnasında teröristlerce düzenlenen saldırı sonrasında tedavi gördüğü hastanede şehit olan Uzman Çavuş Adem Aktaş, memleketi Kahramanmaraş'ta defnedildi Şehit yakınlarının "yetim yavrum gitti, canımız bu vatana feda olsun" diye gözyaşı döktüğü törene Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal da katıldı Diyarbakır'ın Sur ilçesindeki operasyonlar esnasında teröristlerce düzenlenen saldırıda yaralanan ve tedavi gördüğü Gülhane Askeri Tıp Akademisinde (GATA) şehit olan Uzman Çavuş Adem Aktaş (27), memleketi Kahramanmaraş'ın Elbistan ilçesinde toprağa verildi.
 • 16:10Kahramanmaraş'ta 2. Kar FestivaliKahramanmaraş'ta 2. Kar FestivaliKAHRAMANMARAŞ (İHA) – Kahramanmaraş’ta düzenlenen 2. Kar Festivali’ne katılan vatandaşlar karın tadını doyasıya çıkardı.
 • 15:51Kahramanmaraş'ta Kar Festivali DüzenlendiKahramanmaraş'ta düzenlenen 2. Kar Festivali'nde renkli görüntüler oluştu.
 • 15:45Şehit Uzman Çavuşu 5 Bin Kişi UğurladıŞehit Uzman Çavuşu 5 Bin Kişi UğurladıDiyarbakır Sur'da şehit olan uzman çavuş Adem Aktaş, memleketi Elbistan'da 5 bin kişi tarafından gözyaşları eşliğinde uğurlandı.
 • 14:45Sur Şehidini On Binler UğurladıSur Şehidini On Binler UğurladıDiyarbakır’ın Sur ilçesindeki terör operasyonları sırasında kullandığı iş makinesine teröristler tarafından atılan roketatar mermisinin isabet etmesi sonucu ağır yaralanan ve tedavi gördüğü GATA’da şehit olan Uzman Çavuş Adem Aktaş (25), memleketi Elbistan’da on binlerce kişinin katıldığı cenaze töreni ile son yolculuğuna uğurlandı.
 • 14:28Elbistan Şehidini Son Yolculuğuna UğurladıElbistan Şehidini Son Yolculuğuna UğurladıDiyarbakır’da ağır yaralanan ve GATA’da şehit olan Elbistanlı Uzman Çavuş Adem Aktaş (25) son yolculuğuna dualar ve gözyaşları eşliğinde uğurlandı.
 • 14:21Şehit Uzman Çavuş Aktaş Son Yolculuğuna UğurlandıDiyarbakır'ın Sur ilçesindeki operasyonlar esnasında teröristlerce düzenlenen saldırıda yaralanan ve tedavi gördüğü Gülhane Askeri Tıp Akademisinde (GATA) şehit olan Uzman Çavuş Adem Aktaş (27), memleketi Kahramanmaraş'ın Elbistan ilçesinde toprağa verildi.
 • 16:03Şehit Aktaş'ın Baba Evine Acı Haber UlaştırıldıDiyarbakır'ın Sur ilçesindeki operasyonlar esnasında teröristlerce düzenlenen saldırıda şehit olan Uzman Çavuş Adem Aktaş'ın, Elbistan'daki baba evine acı haber ulaştırıldı.
 • 15:35Şehidin Baba Ocağında YasŞehidin Baba Ocağında YasDiyarbakır’ın Sur ilçesindeki terör operasyonları sırasında kullandığı iş makinesine teröristler tarafından atılan roketatar mermisi ile ağır yaralanan ve tedavi gördüğü GATA’da bu sabah şehit olan Uzman Çavuş Adem Aktaş’ın baba ocağına ateş düştü.
 • 15:09Elbistan'daki Kömür Santralleri Ölüm SaçıyorElbistan'daki Kömür Santralleri Ölüm SaçıyorAfşin ve Elbistan bölgesine 2011 yılında 11 kişinin hayatını kaybettiği ve hala 9 madencinin çıkarılamadığı kömür havzası şeklinde zihinlerdeki yerini koruyan santraller bölgede adeta ölüm saçıyor.
 • 11:16Okullararası Futsal Kız ve Erkek Grup Müsabakaları Adana'da TamamlandıOkullararası Futsal Kız ve Erkek Grup Müsabakaları Adana'da TamamlandıOkullararası Futsal Kız ve Erkek Türkiye Grup Müsabakaları Adana’da tamamlandı.
 • 13:31Elbistan Tso Akredite OlduElbistan Tso Akredite OlduElbistan Ticaret ve Sanayi Odası (ETSO) yaklaşık 2 yıl önce başlattığı Oda Akreditasyon Sistemi eğitimlerini başarıyla tamamlayarak, akredite odalar arasında yerini aldı.
 • 19:28112 Acil Personeli Donmaktan Son Anda Kurtarıldı112 Acil Personeli Donmaktan Son Anda KurtarıldıKahramanmaraş’ta yüksek tansiyon hastasına müdahale için yola çıkan 112 acil servis personeli, yoğun kar yağışı ve tipi nedeniyle yolda mahsur kaldı.
 • 17:36Kalp Krizi Geçiren Hastayı Belediye Ekipleri KurtardıKahramanmaraş'ın Ekinözü ilçesinde kalp krizi geçiren hasta, kar yağışı nedeniyle sağlık ekipleri mahalleye ulaşamayınca Büyükşehir Belediyesi ekipleri tarafından kurtarıldı.
 • 17:17Elbistan'da Çiftçilere Tarım Sigortası AnlatıldıElbistan ilçesinde kayısı üreticileri ve muhtarlara, devlet destekli tarım sigortası sisteminin işleyişi hakkında bilgi verildi.
 • 15:00Kahramanmaraş'ta Araçlar Karda Mahsur KaldıKahramanmaraş'ta Araçlar Karda Mahsur KaldıKahramanmaraş'ta araçlar karda mahsur kaldı Kahramanmaraş'ın yüksek kesimlerinde etkili olan yoğun kar ve tipi nedeniyle birçok araç yolda kaldı, sürücüler zor anlar yaşadı.
 • 14:03Kahramanmaraş'ta Karda Araçlar Mahsur KaldıKahramanmaraş'ta Karda Araçlar Mahsur KaldıKahramanmaraş'ın yüksek kesimlerinde etkili olan yoğun kar ve tipi nedeniyle birçok araç yolda kaldı, sürücüler zor anlar yaşadı.
 • 13:52Kahramanmaraş'ta Altyapı ÇalışmalarıKahramanmaraş Su ve Kanalizasyon İdaresi (KASKİ) Genel Müdürü Mustafa Altunok, 811 kilometre içme suyu ve 235 kilometre kanalizyon hattı döşediklerini bildirdi.
 • 11:06Kahramanmaraş'ta Kar ve Donduran Soğuklar EtkiliKahramanmaraş'ta Kar ve Donduran Soğuklar EtkiliKar yağışının ardından dondurucu soğuklar Kahramanmaraş’ın Elbistan, Afşin ve Göksun bölgesinde ciddi şekilde etkisini gösteriyor.
 • 17:59Kültür ve Turizm Bakanı Ünal AçıklamasıKültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal, "Afşin-Elbistan bölgesine termik santrallerin yapılması söz konusu. 12 milyar liralık yatırımla 30-35 bin kişinin istihdamı sağlanacak" dedi.
 • 16:54Kahramanmaraş'a 12 Milyar Dolarlık YatırımKahramanmaraş'a 12 Milyar Dolarlık YatırımKültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal, Kahramanmaraş’ın Afşin-Elbistan bölgesine yeni termik santrallerle birlikte 12 milyar dolarlık yatırım yapılacağını söyledi.
 • 13:42Kültür ve Turizm Bakanı Ünal AçıklamasıKültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal, "Çözüm Süreci dedik.
 • 09:05Gündem/ 24 Ocak 2016Kurucusu: Mustafa Kemal Atatürk/ 6 Nisan 1920 1- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ommer Otel'de düzenlenecek Kayseri Ticaret Odası 120'nci Onur Yılı programına katılacak.
 • 00:00Gündem Özeti/ 24 Ocak 2016Kurucusu: Mustafa Kemal Atatürk/ 6 Nisan 1920 1- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ommer Otel'de düzenlenecek Kayseri Ticaret Odası 120'nci Onur Yılı programına katılacak.
 • 14:47Bakan Ünal ve Bakan Yıldırım Kahramanmaraş'taBakan Ünal ve Bakan Yıldırım Kahramanmaraş'taKültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal ile Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, bir dizi temas ve incelemelerde bulunmak ve Ulaştırma Çalıştayı’na katılmak üzere Kahramanmaraş’a geldiler.
 • 14:00Bir Buçuk Yaşındaki Bebek Yatağında Ölü BulunduKahramanmaraş’ın Elbistan ilçesinde 1,5 yaşındaki bebek, ailesi tarafından yatağında ölü olarak bulundu.
 • 13:142 Yaşındaki Çocuk Yatağında Ölü BulunduKahramanmaraş'ın Elbistan ilçesinde 2 yaşındaki çocuk yatağında ölü bulundu.
 • 14:13Okullarda Karne HeyecanıKahramanmaraş'ın Elbistan ilçesinde çeşitli sağlık sorunlarından dolayı okula gidemeyen 10 öğrenci, karnesini evinde aldı.
 • 13:16Türk Edebiyatı Tahsin Yücel'i KaybettiTürk Edebiyatı Tahsin Yücel'i KaybettiYazar Prof. Dr. Tahsin Yücel 83 yaşında hayatını kaybetti.
 • 12:40Edebiyatın Usta Kalemi Hayatını KaybettiEdebiyatın Usta Kalemi Hayatını KaybettiTürkiye'deki göstergebilim çalışmalarının öncüsü, yazar, eleştirmen ve biliminsanı Tahsin Yücel, 83 yaşında yaşama veda etti
 • 11:06Edebiyatın Usta Kalemlerinden Tahsin Yücel Hayatını KaybettiEdebiyatın Usta Kalemlerinden Tahsin Yücel Hayatını KaybettiÖykü, roman, deneme, anlatı, inceleme, derleme alanında çok sayıda eseri olan usta kalem Tahsin Yücel, 83 yaşında yaşama veda etti.
 • 11:00Ünlü Yazar Tahsin Yücel Hayatını KaybettiÜnlü yazar ve çevirmen Tahsin Yücel (83), hayatını kaybetti.
 • 13:568 Yaşındaki Aslan'ın Organları 3 Kişiye Umut Oldu8 Yaşındaki Aslan'ın Organları 3 Kişiye Umut OlduKahramanmaraş'ta, trafik kazası sonucu tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden 8 yaşındaki Aslan Gülbay'ın organları 3 kişiye umut oldu.
 • 13:49Pancar Alım Kampanyası Sona ErdiElbistan ilçesinde pancar alım ve işleme kampanyası sona erdi.
 • 13:44Kahramanmaraş'ta Trafik Kazası: 3 YaralıElbistan ilçesinde kamyonet ile otomobilin çarpıştığı kazada 3 kişi yaralandı.
 • 13:16Elbistan'da 44 Bin 500 Ton Şeker ÜretildiElbistan'da 44 Bin 500 Ton Şeker ÜretildiElbistan Şeker Fabrikası’nda 31. Kampanya Dönemi sona erdi.
 • 13:14Kamyon ile Otomobil Çarpıştı: 3 YaralıKamyon ile Otomobil Çarpıştı: 3 YaralıKahramanmaraş’ın Elbistan ilçesinde, bir otomobil ile kamyonun çarpışması sonucunda meydana gelen trafik kazasında 3 kişi yaralandı.
 • 12:28Okullararası Futsal Kız ve Erkek Grup MüsabakalarıOkullararası Futsal Kız ve Erkek Grup MüsabakalarıOkullararası Futsal Kız ve Erkek Türkiye Grup Müsabakaları Adana’da başladı.
 • 11:45Enerji Bakanı Albayrak'a Afşin-Elbistan'da Kanserden Ölen Kişi Sayısını SorduHDP Gaziantep Milletvekili Prof. Dr. Mahmut Toğrul, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak’a Afşin-Elbistan Termik Santrallerinin kurulmasından bu yana kanserden ölen kişi sayısı ve bu hastalığa yakalanan insan sayısını sordu.
 • 21:53Kahramanmaraş'ta Trafik Kazası: 2 YaralıKahramanmaraş'ın Elbistan ilçesinde otomobilin devrilmesi sonucu 2 kişi yaralandı.
 • 13:24Çöllolar Kömür Sahası'ndaki GöçükAfşin-Elbistan B Termik Santrali'ne kömür temin edilen Çöllolar Kömür Sahası'nda 2011'de 11 kişinin ölümüyle sonuçlanan göçükle ilgili haklarında "Bilinçli taksirle birden çok kimsenin ölümüne sebebiyet vermek" suçundan kamu davası açılan 23 kişinin yargılanmasına devam edildi.