SON DAKİKA ELBİSTAN HABERLERİ

Son Dakika Elbistan Haberleri

 • 09:44Özcan'dan Yabani Mantar UyarısıElbistan İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, son dönemde artış gösteren mantar zehirlenmelerine karşı vatandaşları daha dikkatli olmaları noktasında uyardı.
 • 17:1664. Hükümet Programı TBMM'de64. Hükümet Programı'nda, enerjide arz güvenliğinin sağlanması için kaynak çeşitlendirilmesine vurgu yapılırken, yerli ve yenilenebilir enerji kaynaklarının en üst düzeyde değerlendirilmesi ve elektrik üretiminde nükleer teknolojinin kullanılması stratejisi öncelikler arasında yer aldı.
 • 17:00Kamu Yararına Çalışma Protokolü İmzalandıElbistan ilçesinde Kaymakamlık ve Cumhuriyet Başsavcılığı arasında imzalanan işbirliği protokol ile haklarında "Kamu hizmeti" cezası verilen hükümlüler ücretsiz olarak kamuda çalışacaklar.
 • 16:41Kılıç: Kılıç: "Şirkete Geçmek İçin Dilekçe Vermeyin"Tes-İş Sendikası Afşin Şube Başkanı Mustafa Kılıç, ERG Elektrik A.Ş.’ye devri gündemde olan A Termik Santrali’ndeki kamu personelinden şirket bünyesine geçmek isteyenler için EÜAŞ tarafından talep edilen dilekçeleri teslim etmemelerini istedi.
 • 15:03Kahramanmaraş Model Şehir Olacak"Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal, Selçuklu ile Osmanlı mirasını barındıran ve kültür turizminin önemli merkezlerinden Kahramanmaraş'ın kendi kimliğini bulduğunda model şehir olacağını belirtti.
 • 12:31Elbistan İçin Zorunlu Hizmet Kapsamına Alınma TalebiEğitim-Bir-Sen Elbistan Temsilcisi Tahsin Çıplak, Elbistan'ın öğretmenler için zorunlu hizmet kapsamına alınması için girişimde bulunduklarını söyledi.
 • 10:12Ticaret Borsası'ndan İhtiyaç Sahibi Öğrencilere YardımTicaret Borsası'ndan İhtiyaç Sahibi Öğrencilere YardımKahramanmaraş Ticaret Borsası, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) desteği ve kendi katkılarıyla, Elbistan’da ihtiyaç sahibi öğrencilere 100 adet kaban ve 100 adet de bot yardımı yaptı.
 • 10:05Okullar Arası Voleybol Turnuvası BaşladıOkullar Arası Voleybol Turnuvası BaşladıElbistan İlçe Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü ile Milli Eğitim Müdürlüğü’nün ortaklaşa düzenlediği okullar arası voleybol turnuvası, gençler kategorisindeki maçlarla başladı.
 • 10:00Özcan'dan, Fark Ödemesi AçıklamasıÖzcan'dan, Fark Ödemesi AçıklamasıElbistan İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Ayhan Özcan, 2015 yılı hububat ve baklagiller fark ödemesi icmallerinin askıya çıktığını belirterek, çiftçileri bilgilerini kontrol etmeleri yönünde uyardı.
 • 19:42Ünal'ın Bakanlığı Davul Zurnayla KutlandıÜnal'ın Bakanlığı Davul Zurnayla KutlandıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Vatandaşların davul zurna eşliğinde halay çekmesi ve Afşin AK Parti İlçe Başkanı Şeref Kırbıyık'ın açıklaması- Davul-zurna eşliğinde halay çekilmesi sokak röportajıyla vatandaşa sorulması- Mahir Ünal'ın doğduğu Karahüyük Mahallesi sakinlerinin konuşmaları- Mahalleden genel görüntü Ünal'ın bakanlığı davul zurnayla kutlandı- AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Mahir Ünal'ın 64. Hükümet'te Kültür ve Turizm Bakanlığına getirilmesi, doğduğu ilçe ve mahallede sevinçle karşılandı AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Mahir Ünal'ın 64. Hükümet'te Kültür ve Turizm Bakanı olarak yer alması, doğdu ilçede davul zurnayla karşılandı.
 • 17:32Öğretmenlikte 45 Yılı Geçti Ama Heyecanı BitmediÖğretmenlikte 45 Yılı Geçti Ama Heyecanı BitmediGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Öğretmen Yaşar Olgun'un ders anlatımı- Okul Müdürü Yusuf Özdemir'in karanfil takdim etmesi- Öğretmen Yaşar Olgun'un konuşması- Sınıf içerisinden detay Öğretmenlikte 45 yılı geçti ama heyecanı bitmedi- Kahramanmaraş'ta 23 yıl önce emekliliği hak etmesine rağmen okul idaresi ve velilerin ısrarı üzerine öğretmenliğe devam eden Yaşar Olgun, meslekte geçen 45 yılına rağmen heyecanını ilk günkü gibi koruyor- Sınıf öğretmeni Olgun: "Meslekteki bu heyecanım kaybolmadığı sürece bu işi bırakmayı düşünmüyorum" Kahramanmaraş'ın Elbistan ilçesinde 45 yıldır öğretmenlik yapan Yaşar Olgun, 23 yıl önce emekliliği hak etmesine rağmen okul idaresi ve velilerin ısrarı üzerine mesleğine devam ediyor.
 • 17:2424 Kasım Öğretmenler GünüKahramanmaraş'ta 24 Kasım Öğretmenler Günü düzenlenen törenle kutlandı.
 • 15:26Yeni Kabine Onaylandı...(2)Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 64. hükümet listesini onayladı.
 • 14:17Öğretmenlikten Kültür ve Turizm BakanlığınaÜniversite eğitiminin ardından bir süre öğretmenlik yapan AK Parti Grup Başkanvekili ve Kahramanmaraş Milletvekili Mahir Ünal, yeni kabinede Kültür ve Turizm Bakanlığına getirildi.
 • 14:12Öğretmenlikte 45 Yılı Geçti Ama Heyecanı BitmediKahramanmaraş'ın Elbistan ilçesinde 45 yıldır öğretmenlik yapan Yaşar Olgun, 23 yıl önce emekliliği hak etmesine rağmen okul idaresi ve velilerin ısrarı üzerine mesleğine devam ediyor.
 • 10:31Denetimli Serbestlik Yükümlüleri İçin Örnek ProjeDenetimli Serbestlik Yükümlüleri İçin Örnek ProjeElbistan Cumhuriyet Başsavcılığı Denetimli Serbestlik Şube Müdürlüğü ve Elbistan Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği arasında imzalanan protokol ile haklarında kamu hizmeti tedbiri verilen yükümlülerin toplu olarak kamu hizmetinde çalıştırılmaları amacıyla örnek bir projeye imza atıldı.
 • 12:05Elektrikte Lisanssız Üretim İçin Yargıdan Devrim Gibi Karar 1 MW'lık Güneş, Rüzgar Santrali Kurmak isteyenlere yargı müjdesi lisanssız üretimin önü açıldı.
 • 22:44Nurhak'ta Traktör Dereye Devrildi: 1 Ölü, 2 YaralıKahramanmaraş'ın Nurhak İlçesi'nde dereye devrilen traktörü kullanan 14 yaşındaki Halil İbrahim Alış boğularak hayatını kaybederken, 2 kişi de yaralandı.
 • 20:48Kahramanmaraş'ta Traktör Devrildi: 1 Ölü, 2 YaralıNurhak ilçesinde traktörün devrilmesi sonucu 1 kişi öldü, 2 kişi yaralandı.
 • 09:44Nurhak'ta Doğalgaz Seferberliği SürüyorNurhak'ta Doğalgaz Seferberliği SürüyorKahramanmaraş’ın Nurhak ilçesinin doğalgaza kavuşması için 335 TL’lik abonelik bağlantı bedelini ödeyecek 3 bin kişiye ulaşmak amacıyla başlatılan seferberlik, tüm hızıyla devam ediyor.
 • 09:44Nurhak Belediyesi'nden, Myo Öğrencilerine Ücretsiz Bağlama KursuNurhak Belediyesi'nden, Myo Öğrencilerine Ücretsiz Bağlama KursuNurhak Belediyesi tarafından, Elbistan Meslek Yüksek Okulu Nurhak Yerleşkesi’nde öğrenim gören öğrencilere yönelik ücretsiz bağlama kursu açıldı.
 • 18:50Trafik Kazasında Ölen Uzman Çavuş Toprağa VerildiTrafik Kazasında Ölen Uzman Çavuş Toprağa VerildiGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Cami önündeki tören alanı- Akrabalarının tapuda sarılması- Cenaze namazı görüntüsü- Tabutun omuzlarda taşınması- Uzman Çavuş'un baba evinin önü Trafik kazasında ölen uzman çavuş toprağa verildi- Elazığ'da otomobilin devrilmesi sonucu hayatını kaybeden Jandarma Uzman Çavuş Yunus Emre Öztürk'ün cenazesi memleketi Kahramanmaraş'ta defnedildi Elazığ'da meydana gelen trafik kazasında hayatını kaybeden Jandarma Uzman Çavuş Yunus Emre Öztürk (26), memleketi Kahramanmaraş'ın Elbistan ilçesinde toprağa verildi.
 • 17:28Trafik Kazasında Ölen Uzman Çavuş Toprağa VerildiElazığ'da meydana gelen trafik kazasında hayatını kaybeden Jandarma Uzman Çavuş Yunus Emre Öztürk (26), memleketi Kahramanmaraş'ın Elbistan ilçesinde toprağa verildi.
 • 15:50Kaza Kurbanı Uzman Çavuş Öztürk Toprağa VerildiKaza Kurbanı Uzman Çavuş Öztürk Toprağa VerildiMalatya-Elazığ karayolunda geçirdiği trafik kazası sonucu hayatını kaybeden 26 yaşındaki Uzman Çavuş Yunus Emre Öztürk, memleketi Elbistan’da dualar ve gözyaşları eşliğinde binlerce kişi tarafından son yolculuğuna uğurlandı.
 • 16:49Kahramanmaraş'ta Trafik Kazası: 2 YaralıElbistan ilçesinde öğrenci servisi ile otomobilin çarpışması sonucu 2 kişi yaralandı.
 • 17:16Kahramanmaraş'ta Hava KirliliğiKahramanmaraş Doğa Savaşçıları Çevre Örgütü İl Başkanı Poyraz Poyrazoğlu, kalorifer ve sobaların yakılmasıyla birlikte, akşam saatlerinde hava kirliliğinin hat safhaya ulaştığını söyledi.
 • 16:47Boynuz Şeklinde Şeker PancarıElbistan Şeker Fabrikası'nda çalışan işçiler tarafından fark edilen pancarın, boynuz şeklini alması görenleri şaşırttı.
 • 10:21Elbistan'da 4-6 Yaş Grubuna İlk Resmi Kur'an Kursu AçıldıElbistan'da 4-6 Yaş Grubuna İlk Resmi Kur'an Kursu AçıldıKur’an kurslarında yaş sınırının kalkmasının ardından Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından başlatılan “Okul Öncesi Din Eğitimi Projesi” çerçevesinde, Elbistan Hocazade Kur’an Kursu’na 4-6 yaş grubu çocuklara yönelik Kur’an kursu (Sübyan Okulu) açıldı.
 • 09:25Adatepe'nin Suyunu Elbistan'a Getirecek İhale 2016'daAdatepe'nin Suyunu Elbistan'a Getirecek İhale 2016'daAdatepe Barajı’nda biriken suyu, Ceyhan Nehri’nin doğusundan Elbistan’a bağlı Büyükyapalak Mahallesi’ne kadar olan arazilere ulaştıracak sulama kanalının ihalesi, 2016 yılı içerisinde gerçekleştirilecek.
 • 16:55Okul Öncesi Din Öğretimi ProjesiDiyanet İşleri Başkanlığı tarafından başlatılan "Okul Öncesi Din Öğretimi Projesi" kapsamında, Elbistan ilçesinde 4-6 yaş grubu çocuklara yönelik Kur'an Kursu açıldı.
 • 16:34Şehitkamil Belediyespor 3 Puanı 3 Golle AldıŞehitkamil Belediyespor 3 Puanı 3 Golle AldıTürkiye Futbol Federasyonu Bölgesel Amatör Ligi 2. Grup’ta mücadele eden Şehitkamil Belediyespor, ligin yedinci haftasında deplasmanda karşılaştığı Elbistan Belediyespor’u 3-1 mağlup etti.
 • 16:17Esenlik Kazandırıyor Kampanyasının Son Çekilişi Elbistan'da YapıldıEsenlik Kazandırıyor Kampanyasının Son Çekilişi Elbistan'da YapıldıKahramanmaraş Elbistan Battalgazi Şubesi önünde gerçekleştirilen son çekiliş ile birlikte 2015 yılı kampanyasında 14 adet otomobil, 17 adet buzdolabı, Led TV, bulaşık makinesi, elektrikli süpürge ve bisiklet ile toplam da 99 adet hediye talihliler ile buluştu.
 • 15:05Şeker-İş Sendikası Genel Başkanı Gök AçıklamasıŞeker-İş Sendikası Genel Başkanı İsa Gök, hükümetle, 5620 sayılı yasanın değiştirilmesi konusunda görüşmelere başladıklarını belirterek, "Yaptığımız görüşmeler neticesinde olumlu yönde gelişmeler oldu" dedi.
 • 10:27Elbistan Osb'de 21 Firmaya Arsa Tahsisi YapıldıElbistan Osb'de 21 Firmaya Arsa Tahsisi YapıldıElbistan Organize Sanayi Bölgesi’nin (OSB) 57 hektarlık 1. etabında 21 firmaya arsa tahsisleri yapıldı.
 • 10:202 Bin 500 Sporcunun Katıldığı Okul Sporları Başladı2 Bin 500 Sporcunun Katıldığı Okul Sporları BaşladıKahramanmaraş’ın Elbistan, Ekinözü ve Nurhak ilçelerindeki okullarda öğrenim gören yaklaşık 2 bin 500 öğrencinin katıldığı, 2015-2016 eğitim-öğretim yılı okul sporları turnuvaları, Elbistan Gençlik Merkezi’nde düzenlenen törenle başladı.
 • 10:10Elbistan'da Sokak Kedilerine Leğenden EvElbistan'da Sokak Kedilerine Leğenden EvElbistan'da ilkokul 3. sınıf öğrencisi Zeynep Ece Bozdoğan'ın sokak kedilerinin özellikle kış aylarında barınabilmesi için leğenden yaptığı 'kedi evi' takdir topladı.
 • 18:10Kahramanmaraş'ta Trafik Kazaları: 8 YaralıKahramanmaraş'ta Trafik Kazaları: 8 YaralıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Elbistan ilçesinde kaza yapan otomobillerin görüntüsü- Trafik polislerinin çalışması- Kaza yapan araçları polislerin kaldırmaya çalışması- Kazayı gören vatandaşın olayı anlatması- Kaza yeri detay Kahramanmaraş'ta trafik kazaları: 8 yaralı Kahramanmaraş'ın Elbistan ve Afşin ilçelerinde meydana gelen trafik kazalarında 8 kişi yaralandı.
 • 17:35Kahramanmaarş'ta Okul Sporları TöreniElbistan'da, Ekinözü ve Nurhak ilçelerinin katılımıyla, okul sporları etkinliği düzenlendi.
 • 17:17Kahramanmaraş'ta Trafik Kazaları: 8 YaralıKahramanmaraş'ın Elbistan ve Afşin ilçelerinde meydana gelen trafik kazalarında 8 kişi yaralandı.
 • 19:11Kahramanmaraş'ta Trafik Kazaları: 5 YaralıKahramanmaraş'ta Trafik Kazaları: 5 YaralıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Kaza yerinden genel görüntü, - Kaza yapan araçların görüntüsü, - Olay yerindeki trafik polislerinin çalışması, Kahramanmaraş'ta trafik kazaları: 5 yaralı Kahramanmaraş'ta meydana gelen iki trafik kazasında 3'ü çocuk 5 kişi yaralandı.
 • 16:07Kahramanmaraş'ta Trafik Kazaları: 5 YaralıKahramanmaraş'ta meydana gelen iki trafik kazasında 3'ü çocuk 5 kişi yaralandı.
 • 18:06Davutoğlu: "Türkiye, PKK ile Mücadeleye Devam Ediyor ile Mücadele Etmeye Devam Edecek"Başbakan Ahmet Davutoğlu, Japon Nikkei gazetesine verdiği röportajda, “Türkiye, PKK ile mücadeleye devam ediyor ile mücadele etmeye devam edecek” dedi.
 • 16:48Kahramanmaraş'ta Kadın Girişimcilere SertifikaKahramanmaraş'ın Elbistan ilçesinde Uygulamalı Girişimcilik Eğitimini başarıyla tamamlayan kadın girişimci adayları, düzenlenen törenle sertifikalarını aldı.
 • 11:47Afşinli Yazardan Milli Mücadele Yıllarını Anlatan KitapAfşinli Yazardan Milli Mücadele Yıllarını Anlatan KitapKahramanmaraş'ın Afşin ilçesinde yaşayan yazar, milli mücadele yıllarındaki ilçenin başarılarını kitap haline getirdi.
 • 11:31Erhaç Havaalanı'na Ulaşım KolaylaşıyorErhaç Havaalanı'na Ulaşım KolaylaşıyorMalatya Büyükşehir Belediyesi, Erhaç Havaalanı ve Kağıt Fabrikası arasındaki yolda, genişletme ve asfaltlama çalışmalarına devam ediyor.
 • 16:14Elbistan Belediye Başkanı Küçük AçıklamasıElbistan Belediye Başkanı Durmuş Küçük, taşeron işçilerin kadroya geçirilmesiyle ilgili çalışmaların devam ettiğini söyledi.
 • 17:40Yeşilyurtspor'da Belen Maçı Hazırlıkları SürüyorYeşilyurtspor'da Belen Maçı Hazırlıkları SürüyorBölgesel Amatör Lig (BAL) 2.Grup takımlarından Malatya Yeşilyurtspor’un teknik sorumlusu Mustafa Taşar, takım olarak doğru yolda olduklarını söyledi.
 • 14:48Büyük Önder Atatürk'ü AnıyoruzBüyük Önder Mustafa Kemal Atatürk ebediyete intikalinin 77'nci yılında Elbistan, Afşin ve Andırın ilçelerinde düzenlenen programlarla anıldı.
 • 13:58Kaçak Sigara OperasyonuKaçak Sigara OperasyonuGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Kömür yüklü tırdan detay, - Çuval içerisindeki kaçak sigaralar, - Emniyet Müdürlüğü bahçesinden genel görüntü, Kahramanmaraş'ta kaçak sigara operasyonu- Kömür yüklü tırın dorsesine gizlenmiş 41 bin 500 paket kaçak sigara ele geçirildi Kahramanmaraş'ın Elbistan ilçesinde, kömür yüklü tırın dorsesine gizlenmiş 41 bin 500 paket kaçak sigara ele geçirildi.
 • 12:34Kahramanmaraş'ta Kaçak Sigara OperasyonuKahramanmaraş'ın Elbistan ilçesinde, kömür yüklü tırın dorsesine gizlenmiş 41 bin 500 paket kaçak sigara ele geçirildi.