SON DAKİKA EMEKLİ SANDIĞI HABERLERİ

Son Dakika Emekli Sandığı Haberleri

 • 11:04Ohal'e İlişkin İlk Khk Resmi Gazete'de Yayımlandı (2)Resmi Gazete yayımlanan "Olağanüstü Hal Kapsamında Alınan Tedbirlere İlişkin Kanun Hükmünde Kararname"ye göre, olağanüstü halin devamı süresince gözaltı süresi, şüphelinin yakalama yerine en yakın hakim veya mahkemeye gönderilmesi için zorunlu süre hariç, yakalama anından itibaren 30 günü geçemeyecek.
 • 09:13Ohal'de İlk KararnameOlağanüstü Hal (OHAL) ilanından sonraki ilk kararname yayımlandı.
 • 08:54Ohal KararnamesiOlağanüstü Hal kapsamında alınan tedbirlere ilişkin ilk kanun hükmünde kararname çıkarıldı.
 • 08:18OHAL'in İlk Kararnamesi! İfadeleri Polis Alacak, Gözaltı Süresi 1 AyOHAL'in İlk Kararnamesi! İfadeleri Polis Alacak, Gözaltı Süresi 1 Ayİlk KHK ile yüzlerce kurum kapatıldı. Gözaltı süresi yakalama anından itibaren 30 gün oldu, ifadeler ise polis tarafından alınacak. Avukat-müvekkil görüşmesi kayıt altına alınabilecek.
 • 13:07Kuşadası'ndaki Eski Çıplaklar Kampı Develere EmanetKuşadası'ndaki Eski Çıplaklar Kampı Develere EmanetTürkiye'nin ilk tatil köylerinden biri olan Kuşadası'ndaki bir dönem çıplaklar kampı olarak ün yapan Arslanburnu Koyu'nda şimdi develer denize giriyor.
 • 08:17SGK Hileli Boşanmayı AffetmiyorSGK Hileli Boşanmayı AffetmiyorSGK, 2015 yılında ölüm aylığı alan 19 bin 277 kişinin boşandığı eşi ile fiilen birlikte yaşadığını tespit ederek aylıklarını kesti, aylıkları da faiziyle geri istedi.
 • 10:32Bankalar Emekli Promosyon Ödemeleri İçin YarışıyorBankalar Emekli Promosyon Ödemeleri İçin YarışıyorEmeklilere maaş promosyonunda sona gelinirken, bankalar "Emekli Bankacılığı" alanında yoğun rekabet yaşıyor. Türkiye'de 12 milyona yakın emeklinin olması da "Emekli Bankacılığı" alanında bankaları yeni arayışlara itti.
 • 14:56Emekli Aylıklarında Yapılacak ArtışSosyal Güvenlik Kurumunca (SGK), 2016 Temmuz ödeme döneminde SSK ve Bağ-Kur gelir ve aylıklarının yüzde 3,63, Emekli Sandığına bağlı emekli, malül, dul ve yetim aylıklarının ise yüzde 5 artırılarak ödeneceği bildirildi.
 • 16:18Anayasa Mahkemesinden Mülkiyet Hakkı KararıAnayasa Mahkemesi, Türkiye İmar Bankasının Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonuna (TMSF) devri sonrasında "Türkiye İmar Bankası Memur ve Müstahdemleri Yardım ve Emekli Sandığı Vakfı"nın hesabının ödenmemesini hak ihlali saymadı.
 • 15:46Bakandan önemli emeklilik açıklaması, Erken emeklilik gelişmesiBakandan önemli emeklilik açıklaması, Erken emeklilik gelişmesiBakandan önemli emeklilik açıklaması, Erken emeklilik ile ilgili Bakan Soylu'dan yeni açıklamalar var. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu, "Bizim sisteme erken emekliliği koyduğumuz andan itibaren bunu sürdürülebilir kılamayacağımızı bir kere daha ifade etmek istiyorum." dedi.
 • 14:31Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Soylu: (1)Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu, "Emeklilikte yaşa takılanlarla ilgili bir düzenleme yaptığımız andan itibaren, bugün itibarıyla söylüyorum, 1 milyon 700 bin kişiyi emekli yapmak zorundayız. 300-400 bin rakamları nereden çıkıyor, hiç bilmiyorum.
 • 14:21Emeklilikte Yaşa Takılanlara Kötü HaberÇalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu, emeklilikte yaşa takılanlarla ilgili yeni bir düzenlemelerinin olmadığını açıkladı.
 • 13:48Bakan Soylu: Erken Emekliliği Sürdürülebilir KılamayızBakan Soylu: Erken Emekliliği Sürdürülebilir KılamayızÇalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu, "Bizim sisteme erken emekliliği koyduğumuz andan itibaren bunu sürdürülebilir kılamayacağımızı bir kere daha ifade etmek istiyorum." dedi.
 • 15:26Emekli sayısı 11 milyonu aştı… Türkiye'de yıllarca çeşitli işlerde çalıştıktan sonra emekliye ayrılanların sayısının 11 milyonu geçtiği ortaya çıktı.
 • 01:33Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Soylu (1)Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Soylu (1)GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu'nun konuşması Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu, "AK Parti, büyük bi·r ekonomi·k kri·zle devraldığı Türki·ye'ni·n makro ekonomi·k rasyolarını, devletçi· ekonomi· poli·ti·kalarına sarılmadan dengeye geti·rmi·ş, yatırımcıya bi·r i·sti·krar adası oluşturmuş ve özel sektöre yol göstermi·şti·r." dedi.
 • 21:34Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Soylu: (1)Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu, "AK Parti, büyük bi·r ekonomi·k kri·zle devraldığı Türki·ye'ni·n makro ekonomi·k rasyolarını, devletçi· ekonomi· poli·ti·kalarına sarılmadan dengeye geti·rmi·ş, yatırımcıya bi·r i·sti·krar adası oluşturmuş ve özel sektöre yol göstermi·şti·r." dedi.
 • 15:46SSK Doğum parası başvurusu ve doğum ödemesi sorgulamaSSK Doğum parası başvurusu ve doğum ödemesi sorgulamaSSK Doğum parası başvurusu ve doğum ödemesi sorgulama ekranı. SSK doğum parası, Sosyal Sigortalar Kurumu'ndan faydalanmakta olan kadınların doğum yaptıklarında, belirli şartlara uyması halinde doğum için yapılan bir tür yardımdır. Doğum parası başvurusu ve başvuru sonuçlarına ilişkin detaylar haberimizde.
 • 23:42Yıldırım: 'İç Siyasetlerindeki Problemleri, Türkiye ile Çözmeye Çalışmasınlar'Yıldırım: 'İç Siyasetlerindeki Problemleri, Türkiye ile Çözmeye Çalışmasınlar'GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Eski AK Parti milletvekilleriyle iftar Başbakan Binali Yıldırım'ın konuşması Yıldırım, eski AK Parti milletvekilleriyle iftarda buluştu AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Yıldırım: (1) "Türkiye'nin ne güneyi ne doğusu ne batısı ne de kuzeyi ayrılmak istiyor.
 • 22:39Yıldırım, Eski AK Parti Milletvekilleriyle İftarda BuluştuAK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Binali Yıldırım, "Türkiye'nin ne güneyi ne doğusu ne batısı ne de kuzeyi ayrılmak istiyor.
 • 16:41Aksaray Devlet Hastanesi'nde Sıramatik KolaylığıAksaray Devlet Hastanesi'nde Sıramatik KolaylığıAksaray Devlet Hastanesi’nde polikliniklerde sıra almayı kolaylaştıran KİOSK sistemi kuruldu.
 • 16:36Hastanede Vatandaş Kendi Sırasını Kendi AlıyorAksaray Devlet Hastanesi'nde polikliniklerde sıra almayı kolaylaştıran kiosk sistemi kuruldu.
 • 09:34Cihan Haber Ajansı Gündemi- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde Moldova Cumhuriyeti'ne bağlı Gagauz Özerk Bölgesi Yeri Başkanı İrina Vlah'ı kabul edecek, STK temsilcileri ile iftar yapacak.
 • 09:01Gündem/ 21 Haziran 2016Kurucusu: Mustafa Kemal Atatürk/ 6 Nisan 19201- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde Gökoğuz Yeri Başkanı İrina Vlah'ı kabul edecek, STK temsilcileriyle iftar yapacak.
 • 00:02Gündem Özeti/ 21 Haziran 2016Kurucusu: Mustafa Kemal Atatürk/ 6 Nisan 19201- AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Binali Yıldırım, partisinin TBMM Grup Toplantısı'nda konuşacak, Moldova Cumhuriyeti'ne bağlı Gagauz Özerk Bölgesi Yeri Başkanı İrina Vlah'ı Çankaya Köşkü'nde kabul edecek.
 • 12:05Meclis'in Gündemi YoğunMeclis, yoğun gündemle çalışacağı yeni haftaya hazırlanıyor.
 • 15:21Emeklilere Müjde! İkramiye İçin Son AdımEmeklilere Müjde! İkramiye İçin Son AdımTBMM Genel Kurulu, memurların emekli ikramiyeleriyle ilgili tasarı ve TSK Personel Kanunu Tasarısı'nı yasalaştırmak için çalışacak.
 • 11:08TBMM'de Bu HaftaMemurların gözü bu hafta, geçmişe dönük 30 yılın üzerindeki hizmet süresi için de emekli ikramiyesine alabilmesine imkan sağlayan tasarının yasalaşacağı TBMM'de olacak.
 • 09:21Üzerine İnşaaat Harcı Dökülen Kumru Öğretmene Yurt Dışı Tedavi Onayı GelmediÜzerine İnşaaat Harcı Dökülen Kumru Öğretmene Yurt Dışı Tedavi Onayı GelmediYüksekova'da uyuduğu sırada üzerine yan binadaki inşaatın harcı dökülen Kumru Konak, yatağa bağımlı hale geldi. İzmir'e ailesinin yanına gönderilen öğretmen için yurt dışında tedavi onayı verilmedi.
 • 13:32MHP Kahramanmaraş Milletvekili Tor AçıklamasıMHP Kahramanmaraş Milletvekili Fahrettin Oğuz Tor, eski tarihte emekli olan vatandaşların, 30 yılın üzerindeki hizmet süreleri için de emekli ikramiyesi ödenmesini öngören tasarıyla ilgili beklentiye girmemesi gerektiğini aksi halde hayal kırıklığına uğrayacağını savundu.
 • 11:21Şehidin Ölüm Yardımını Boşanma Aşamasındaki Eşi Aldı, Aile İsyan EttiŞehidin Ölüm Yardımını Boşanma Aşamasındaki Eşi Aldı, Aile İsyan EttiDiyarbakır'da şehit olan jandarma uzman onbaşı Sabri Acem için devletin ödediği 96 bin liralık ölüm yardımını boşanma aşamasındaki eşi alınca aile isyan etti: Cenazesine bile gelmedi.
 • 19:03Fas'ta İşçiler, Yeni Emeklilik Yasasını Protesto EttiFas'ın en büyük beş işçi sendikası, yeni emeklilik yasasını protesto etti.
 • 21:39Bakan, Fazla Çalışan Emeklilerin Alacağı İkramiyenin Nasıl Dağıtılacağını AnlattıBakan, Fazla Çalışan Emeklilerin Alacağı İkramiyenin Nasıl Dağıtılacağını AnlattıBakan Süleyman Soylu, 30 yılın üstünde hizmeti olan emeklilere fazla çalışmaları için ödenecek ikramiyenin nasıl dağıtılacağını anlattı. Karar 65 kişinin yargıya gitmesi sonucu çıkmıştı.
 • 19:38Emekliye İkramiye Ödenmesine Olanak Tanıyan Tasarı Kabul EdildiEmekliye İkramiye Ödenmesine Olanak Tanıyan Tasarı Kabul EdildiMemurlara, geçmişe dönük, emekli ikramiye ödenmesine olanak tanıyan Emekli Sandığı Kanunu ve Diğer Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı Meclis Komisyonu'nda kabul edildi.
 • 19:33Emekli İkramiyelerine DüzenlemeMemurlara, geçmişe dönük, 30 yılın üzerindeki hizmet süresi için de emekli ikramiye ödenmesine olanak tanıyan Emekli Sandığı Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı, TBMM Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu'nda kabul edildi.
 • 18:27Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu AçıklamasıÇalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu, “Başvurudan itibaren ikramiyelerin 7 bin 500 TL’ye kadar olan kısmı 3 ay içerisinde ödenecek, geri kalanı da bir yıl içinde ödenmiş olacaktır” dedi.
 • 17:52Emekli İkramiyelerine DüzenlemeTBMM Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu'nda, memurlara, geçmişe dönük 30 yılın üzerindeki hizmetleri için de emekli ikramiye ödenmesine olanak tanıyan Emekli Sandığı Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı, görüşülüyor.
 • 17:25408 Bin Memur Emeklisine, 2 Milyar Lira Ödeme YapılacakMemur emeklilerine ek ikramiye ödemesi yapılmasını düzenleyen "Türkiye Cumhuriyeti Emekli Sandığı Kanunu ile bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı"nın görüşmelerine TBMM Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu'nda başlandı.
 • 09:29Cihan Haber Ajansı Gündemi-Başbakan Binali Yıldırım, Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar, MİT Müsteşarı Hakan Fidan ve Memur Sendikaları Konfederasyonu Genel Başkanı Ali Yalçın ile beraberindeki heyeti ayrı ayrı, Yargıtay Başkanı İsmail Rüştü Cirit ile Danıştay Başkanı Zerrin Güngör'ü ise birlikte Çankaya Köşkü'nde kabul edecek.
 • 09:19Beklemeden Emeklilik MümkünBeklemeden Emeklilik MümkünSigortalılar haklarını iyi bilirse erkenden maaş almaya başlayabilir. Bazı vatandaşlar diğerlerine nazaran daha erken emekli olabiliyor. Peki kimler erken emekli olabilir? İşte cevabı..
 • 09:00Gündem/ 9 Haziran 2016Kurucusu: Mustafa Kemal Atatürk/ 6 Nisan 19201- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, efsane boksör Muhammed Ali için ABD'nin Louisville kentinde, İslami usüllere göre düzenlenecek cenaze törenine katılacak.
 • 00:01Gündem Özeti/ 9 Haziran 2016Kurucusu: Mustafa Kemal Atatürk/ 6 Nisan 19201- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, efsane boksör Muhammed Ali için ABD'nin Louisville kentinde, İslami usüllere göre düzenlenecek cenaze törenine katılacak.
 • 12:16Memur Emeklilerine Ek Ödeme Sağlayacak TasarıTBMM Başkanlığına sunulan Emekli Sandığı Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı'nın yasalaşması durumunda, memur emeklileri 30 yıl üzerindeki ikramiye ödemesinin farklarını, dava açmaya gerek kalmadan, yapacakları başvuruyla alabilecek.
 • 12:12Memur Emeklilerine İkramiye MüjdesiMemur emeklilerine ek ikramiye ödemesi yapılmasını düzenleyen "Türkiye Cumhuriyeti Emekli Sandığı Kanunu ile bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı" TBMM Başkanlığı'na gönderildi.
 • 12:04Memur Emeklilerine Ek Ödeme Sağlayacak Tasarı Meclise GönderildiMemur Emeklilerine Ek Ödeme Sağlayacak Tasarı Meclise GönderildiÇalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Memur emeklilerine ek ödeme sağlayacak tasarının Meclis'e gönderildiğini duyurdu.
 • 22:14Emekli İkramiyelerini Düzenleyen TasarıEmekli Sandığı Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişikli Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı, TBMM Başkanlığı'na sunuldu.
 • 09:052 Milyon Bağ-Kur'lu Esnafın Emeklilik İçin Gerekli Priminde Adalet Sağlanacak2 Milyon Bağ-Kur'lu Esnafın Emeklilik İçin Gerekli Priminde Adalet SağlanacakBağ-Kur'lu esnaf, emekliliğine 3.5 yıl kala SSK'lı olursa daha kısa sürede emekli olup daha yüksek emekli aylığı alabiliyor. Bu eşitsizlik sona erecek. Maaşlar 200 lira artacak.
 • 14:09Sgk Mayıs Ayı Verilerini AçıkladıSgk Mayıs Ayı Verilerini AçıkladıSosyal Güvenlik İl Müdürü Basri Tümsek, Çanakkale’nin gelişmekte olan bir il olduğunu belirterek 2016 Mayıs dönemi verilerini paylaştı.
 • 10:51Japonya ve Almanya Ahiliği Örnek AldıJaponya ve Almanya Ahiliği Örnek AldıAhilik haftası kutlamaları kapsamında Trakya Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ahmet Günşen, Esnaf Odaları ve Sanatkarları Birliği toplantı salonunda bir konferans gerçekleştirdi.
 • 13:07Daha Erken Emekli Ol Daha Fazla Maaş AlDaha Erken Emekli Ol Daha Fazla Maaş Al1 Ekim 2018 öncesi 2008 yılında sosyal güvenlik sisteminde bir düzenleme yapıldı. Buna göre; 1 Ekim 2008'den önce sigortalı olanları emeklilikte avantajlı kılacak bazı haklar tanındı.
 • 17:55SES: Sosyal Güvenlik Kurumu Demokratik Bir Anlayışla YönetilmemektedirSES: Sosyal Güvenlik Kurumu Demokratik Bir Anlayışla YönetilmemektedirBüro Emekçileri Sendikası dün Sosyal Güvenlik Haftası sebebi ile bir basın açıklaması yaptı. SES il binasında yapılan basın açıklamasına, sendika üyeleri katıldı.