SON DAKİKA EMEKLİ SANDIĞI HABERLERİ

Son Dakika Emekli Sandığı Haberleri

 • 01:33Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Soylu (1)Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Soylu (1)GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu'nun konuşması Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu, "AK Parti, büyük bi·r ekonomi·k kri·zle devraldığı Türki·ye'ni·n makro ekonomi·k rasyolarını, devletçi· ekonomi· poli·ti·kalarına sarılmadan dengeye geti·rmi·ş, yatırımcıya bi·r i·sti·krar adası oluşturmuş ve özel sektöre yol göstermi·şti·r." dedi.
 • 21:34Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Soylu: (1)Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu, "AK Parti, büyük bi·r ekonomi·k kri·zle devraldığı Türki·ye'ni·n makro ekonomi·k rasyolarını, devletçi· ekonomi· poli·ti·kalarına sarılmadan dengeye geti·rmi·ş, yatırımcıya bi·r i·sti·krar adası oluşturmuş ve özel sektöre yol göstermi·şti·r." dedi.
 • 15:46SSK Doğum parası başvurusu ve doğum ödemesi sorgulamaSSK Doğum parası başvurusu ve doğum ödemesi sorgulamaSSK Doğum parası başvurusu ve doğum ödemesi sorgulama ekranı. SSK doğum parası, Sosyal Sigortalar Kurumu'ndan faydalanmakta olan kadınların doğum yaptıklarında, belirli şartlara uyması halinde doğum için yapılan bir tür yardımdır. Doğum parası başvurusu ve başvuru sonuçlarına ilişkin detaylar haberimizde.
 • 23:42Yıldırım: 'İç Siyasetlerindeki Problemleri, Türkiye ile Çözmeye Çalışmasınlar'Yıldırım: 'İç Siyasetlerindeki Problemleri, Türkiye ile Çözmeye Çalışmasınlar'GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Eski AK Parti milletvekilleriyle iftar Başbakan Binali Yıldırım'ın konuşması Yıldırım, eski AK Parti milletvekilleriyle iftarda buluştu AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Yıldırım: (1) "Türkiye'nin ne güneyi ne doğusu ne batısı ne de kuzeyi ayrılmak istiyor.
 • 22:39Yıldırım, Eski AK Parti Milletvekilleriyle İftarda BuluştuAK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Binali Yıldırım, "Türkiye'nin ne güneyi ne doğusu ne batısı ne de kuzeyi ayrılmak istiyor.
 • 16:41Aksaray Devlet Hastanesi'nde Sıramatik KolaylığıAksaray Devlet Hastanesi'nde Sıramatik KolaylığıAksaray Devlet Hastanesi’nde polikliniklerde sıra almayı kolaylaştıran KİOSK sistemi kuruldu.
 • 16:36Hastanede Vatandaş Kendi Sırasını Kendi AlıyorAksaray Devlet Hastanesi'nde polikliniklerde sıra almayı kolaylaştıran kiosk sistemi kuruldu.
 • 09:34Cihan Haber Ajansı Gündemi- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde Moldova Cumhuriyeti'ne bağlı Gagauz Özerk Bölgesi Yeri Başkanı İrina Vlah'ı kabul edecek, STK temsilcileri ile iftar yapacak.
 • 09:01Gündem/ 21 Haziran 2016Kurucusu: Mustafa Kemal Atatürk/ 6 Nisan 19201- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde Gökoğuz Yeri Başkanı İrina Vlah'ı kabul edecek, STK temsilcileriyle iftar yapacak.
 • 00:02Gündem Özeti/ 21 Haziran 2016Kurucusu: Mustafa Kemal Atatürk/ 6 Nisan 19201- AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Binali Yıldırım, partisinin TBMM Grup Toplantısı'nda konuşacak, Moldova Cumhuriyeti'ne bağlı Gagauz Özerk Bölgesi Yeri Başkanı İrina Vlah'ı Çankaya Köşkü'nde kabul edecek.
 • 12:05Meclis'in Gündemi YoğunMeclis, yoğun gündemle çalışacağı yeni haftaya hazırlanıyor.
 • 15:21Emeklilere Müjde! İkramiye İçin Son AdımEmeklilere Müjde! İkramiye İçin Son AdımTBMM Genel Kurulu, memurların emekli ikramiyeleriyle ilgili tasarı ve TSK Personel Kanunu Tasarısı'nı yasalaştırmak için çalışacak.
 • 11:08TBMM'de Bu HaftaMemurların gözü bu hafta, geçmişe dönük 30 yılın üzerindeki hizmet süresi için de emekli ikramiyesine alabilmesine imkan sağlayan tasarının yasalaşacağı TBMM'de olacak.
 • 09:21Üzerine İnşaaat Harcı Dökülen Kumru Öğretmene Yurt Dışı Tedavi Onayı GelmediÜzerine İnşaaat Harcı Dökülen Kumru Öğretmene Yurt Dışı Tedavi Onayı GelmediYüksekova'da uyuduğu sırada üzerine yan binadaki inşaatın harcı dökülen Kumru Konak, yatağa bağımlı hale geldi. İzmir'e ailesinin yanına gönderilen öğretmen için yurt dışında tedavi onayı verilmedi.
 • 13:32MHP Kahramanmaraş Milletvekili Tor AçıklamasıMHP Kahramanmaraş Milletvekili Fahrettin Oğuz Tor, eski tarihte emekli olan vatandaşların, 30 yılın üzerindeki hizmet süreleri için de emekli ikramiyesi ödenmesini öngören tasarıyla ilgili beklentiye girmemesi gerektiğini aksi halde hayal kırıklığına uğrayacağını savundu.
 • 11:21Şehidin Ölüm Yardımını Boşanma Aşamasındaki Eşi Aldı, Aile İsyan EttiŞehidin Ölüm Yardımını Boşanma Aşamasındaki Eşi Aldı, Aile İsyan EttiDiyarbakır'da şehit olan jandarma uzman onbaşı Sabri Acem için devletin ödediği 96 bin liralık ölüm yardımını boşanma aşamasındaki eşi alınca aile isyan etti: Cenazesine bile gelmedi.
 • 19:03Fas'ta İşçiler, Yeni Emeklilik Yasasını Protesto EttiFas'ın en büyük beş işçi sendikası, yeni emeklilik yasasını protesto etti.
 • 21:39Bakan, Fazla Çalışan Emeklilerin Alacağı İkramiyenin Nasıl Dağıtılacağını AnlattıBakan, Fazla Çalışan Emeklilerin Alacağı İkramiyenin Nasıl Dağıtılacağını AnlattıBakan Süleyman Soylu, 30 yılın üstünde hizmeti olan emeklilere fazla çalışmaları için ödenecek ikramiyenin nasıl dağıtılacağını anlattı. Karar 65 kişinin yargıya gitmesi sonucu çıkmıştı.
 • 19:38Emekliye İkramiye Ödenmesine Olanak Tanıyan Tasarı Kabul EdildiEmekliye İkramiye Ödenmesine Olanak Tanıyan Tasarı Kabul EdildiMemurlara, geçmişe dönük, emekli ikramiye ödenmesine olanak tanıyan Emekli Sandığı Kanunu ve Diğer Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı Meclis Komisyonu'nda kabul edildi.
 • 19:33Emekli İkramiyelerine DüzenlemeMemurlara, geçmişe dönük, 30 yılın üzerindeki hizmet süresi için de emekli ikramiye ödenmesine olanak tanıyan Emekli Sandığı Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı, TBMM Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu'nda kabul edildi.
 • 18:27Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu AçıklamasıÇalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu, “Başvurudan itibaren ikramiyelerin 7 bin 500 TL’ye kadar olan kısmı 3 ay içerisinde ödenecek, geri kalanı da bir yıl içinde ödenmiş olacaktır” dedi.
 • 17:52Emekli İkramiyelerine DüzenlemeTBMM Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu'nda, memurlara, geçmişe dönük 30 yılın üzerindeki hizmetleri için de emekli ikramiye ödenmesine olanak tanıyan Emekli Sandığı Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı, görüşülüyor.
 • 17:25408 Bin Memur Emeklisine, 2 Milyar Lira Ödeme YapılacakMemur emeklilerine ek ikramiye ödemesi yapılmasını düzenleyen "Türkiye Cumhuriyeti Emekli Sandığı Kanunu ile bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı"nın görüşmelerine TBMM Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu'nda başlandı.
 • 09:29Cihan Haber Ajansı Gündemi-Başbakan Binali Yıldırım, Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar, MİT Müsteşarı Hakan Fidan ve Memur Sendikaları Konfederasyonu Genel Başkanı Ali Yalçın ile beraberindeki heyeti ayrı ayrı, Yargıtay Başkanı İsmail Rüştü Cirit ile Danıştay Başkanı Zerrin Güngör'ü ise birlikte Çankaya Köşkü'nde kabul edecek.
 • 09:19Beklemeden Emeklilik MümkünBeklemeden Emeklilik MümkünSigortalılar haklarını iyi bilirse erkenden maaş almaya başlayabilir. Bazı vatandaşlar diğerlerine nazaran daha erken emekli olabiliyor. Peki kimler erken emekli olabilir? İşte cevabı..
 • 09:00Gündem/ 9 Haziran 2016Kurucusu: Mustafa Kemal Atatürk/ 6 Nisan 19201- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, efsane boksör Muhammed Ali için ABD'nin Louisville kentinde, İslami usüllere göre düzenlenecek cenaze törenine katılacak.
 • 00:01Gündem Özeti/ 9 Haziran 2016Kurucusu: Mustafa Kemal Atatürk/ 6 Nisan 19201- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, efsane boksör Muhammed Ali için ABD'nin Louisville kentinde, İslami usüllere göre düzenlenecek cenaze törenine katılacak.
 • 12:16Memur Emeklilerine Ek Ödeme Sağlayacak TasarıTBMM Başkanlığına sunulan Emekli Sandığı Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı'nın yasalaşması durumunda, memur emeklileri 30 yıl üzerindeki ikramiye ödemesinin farklarını, dava açmaya gerek kalmadan, yapacakları başvuruyla alabilecek.
 • 12:12Memur Emeklilerine İkramiye MüjdesiMemur emeklilerine ek ikramiye ödemesi yapılmasını düzenleyen "Türkiye Cumhuriyeti Emekli Sandığı Kanunu ile bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı" TBMM Başkanlığı'na gönderildi.
 • 12:04Memur Emeklilerine Ek Ödeme Sağlayacak Tasarı Meclise GönderildiMemur Emeklilerine Ek Ödeme Sağlayacak Tasarı Meclise GönderildiÇalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Memur emeklilerine ek ödeme sağlayacak tasarının Meclis'e gönderildiğini duyurdu.
 • 22:14Emekli İkramiyelerini Düzenleyen TasarıEmekli Sandığı Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişikli Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı, TBMM Başkanlığı'na sunuldu.
 • 09:052 Milyon Bağ-Kur'lu Esnafın Emeklilik İçin Gerekli Priminde Adalet Sağlanacak2 Milyon Bağ-Kur'lu Esnafın Emeklilik İçin Gerekli Priminde Adalet SağlanacakBağ-Kur'lu esnaf, emekliliğine 3.5 yıl kala SSK'lı olursa daha kısa sürede emekli olup daha yüksek emekli aylığı alabiliyor. Bu eşitsizlik sona erecek. Maaşlar 200 lira artacak.
 • 14:09Sgk Mayıs Ayı Verilerini AçıkladıSgk Mayıs Ayı Verilerini AçıkladıSosyal Güvenlik İl Müdürü Basri Tümsek, Çanakkale’nin gelişmekte olan bir il olduğunu belirterek 2016 Mayıs dönemi verilerini paylaştı.
 • 10:51Japonya ve Almanya Ahiliği Örnek AldıJaponya ve Almanya Ahiliği Örnek AldıAhilik haftası kutlamaları kapsamında Trakya Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ahmet Günşen, Esnaf Odaları ve Sanatkarları Birliği toplantı salonunda bir konferans gerçekleştirdi.
 • 13:07Daha Erken Emekli Ol Daha Fazla Maaş AlDaha Erken Emekli Ol Daha Fazla Maaş Al1 Ekim 2018 öncesi 2008 yılında sosyal güvenlik sisteminde bir düzenleme yapıldı. Buna göre; 1 Ekim 2008'den önce sigortalı olanları emeklilikte avantajlı kılacak bazı haklar tanındı.
 • 17:55SES: Sosyal Güvenlik Kurumu Demokratik Bir Anlayışla YönetilmemektedirSES: Sosyal Güvenlik Kurumu Demokratik Bir Anlayışla YönetilmemektedirBüro Emekçileri Sendikası dün Sosyal Güvenlik Haftası sebebi ile bir basın açıklaması yaptı. SES il binasında yapılan basın açıklamasına, sendika üyeleri katıldı.
 • 16:55Sungurlu'da Sosyal Güvenlik Haftası KutlanıyorSungurlu'da Sosyal Güvenlik Haftası KutlanıyorSosyal Güvenlik Kurumu (SGK) İlçe Müdürü Ersoy Karapolat ve beraberindeki heyet, Sosyal Güvenlik Haftası münasebetiyle Sungurlu Belediye Başkanı Abdulkadir Şahiner’i makamında ziyaret etti.
 • 16:26SGK Müdürü Ünlü: Kayıt Dışı İşçi Çalıştıracak Kadar Zengin Misiniz?SGK Müdürü Ünlü: Kayıt Dışı İşçi Çalıştıracak Kadar Zengin Misiniz?SGK Şanlıurfa İl Müdürü İsmail Ünlü, SGK Haftası kapsamında sigortasız işçi çalıştıranlara yüklendi.
 • 15:21Sosyal Güvenlik HaftasıHavza Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Merkezi Müdürü Canan Kesici, Sosyal Güvenlik Haftası dolayısıyla Belediye Başkanı Murat İkiz'i makamında ziyaret etti.
 • 14:38Türk Büro- Sen Sgk Çalışanlarının Sorunlarına Dikkat ÇektiTürk Büro- Sen Sgk Çalışanlarının Sorunlarına Dikkat ÇektiTürk Büro-Sen üyeleri, ‘13-19 Mayıs Sosyal Güvenlik Haftası’ kapsamında SGK ve çalışanların sorunlarıyla ilgili basın açıklaması için bir araya geldi.
 • 14:18Sorgun Güvenlik Kurumu Merkezinden Sorgun Belediye Başkanı Şimşek'e ZiyaretSorgun Güvenlik Kurumu Merkezinden Sorgun Belediye Başkanı Şimşek'e ZiyaretSosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Sorgun Merkez Müdür Vekili Selim Alpaydın ve beraberindeki SGK personeli, Sosyal Güvenlik Haftası dolayısıyla Sorgun Belediye Başkanı Ahmet Şimşek’i makamında ziyaret etti.
 • 13:54Bingöl Nüfusunun Yüzde 16'sı SigortalıBingöl Nüfusunun Yüzde 16'sı SigortalıSosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Bingöl İl Müdürü Muzaffer Çakar, Bingöl’de sosyal güvenceli çalışan sayısının 42 bin 270 olduğunu ve bu rakamın kent nüfusunun ortalama yüzde 16’sını oluşturduğunu söyledi.
 • 12:50Belediye Başkanı Yazgı'ya Çalışkan'dan ZiyaretSosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Aksaray İl Müdürü Saffet Çalışkan, Sosyal Güvenlik Haftası kutlamaları çerçevesinde Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı'yı ziyaret etti.
 • 11:45İstanbul'da İlk Sinema Gösterimi 16 Ocak 1897'de Yapılmış!İstanbul'da İlk Sinema Gösterimi 16 Ocak 1897'de Yapılmış!İstanbul'un tarih, kültür, bilim, sanat ve edebiyat gibi pek çok sahada farklı yüzlerini tanıtan 'İstanbul'un Yüzleri' serisinin 76. kitabı 'İstanbul'un 100 Sinema Salonu' yayımlandı.
 • 17:20Türk Büro Sen Kayseri Şube Başkanı Muammer Öner AçıklamasıTürk Büro Sen Kayseri Şube Başkanı Türkiye Kamu Sen Kayseri İl Temsilcisi Muammer Öner, Sosyal Güvenlik Haftası kutlamaları ile ilgili yazılı basın açıklaması yaptı.
 • 13:24Sgk İl Müdürü Yavuz'dan Kbk'ye ZiyaretSosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Konya İl Müdürü Murat Mustafa Yavuz, Sosyal Güvenlik Haftası etkinlikleri kapsamında Konya Basın Konseyini (KBK) ziyaret etti.
 • 13:05Sgk'dan İşverenlere Teşekkür PlaketiSgk'dan İşverenlere Teşekkür PlaketiSGK Niğde İl Müdürlüğü Niğde’de en çok çalışanı olan işletmelere plaket verdi.
 • 12:01Sgk 10 YaşındaSgk 10 YaşındaGümüşhane Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) İl Müdürü Eyyüp İslamoğlu, üç ayrı kurumun Sosyal Güvenlik Kurumu çatısı altında birleştirilmesinin 10.yılı ve Sosyal Güvenlik Haftası nedeniyle basın toplantısı düzenledi.
 • 11:02Sgk İl Müdürü Yavuz'dan Kgc'ye ZiyaretSosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Konya İl Müdürü Murat Mustafa Yavuz, Sosyal Güvenlik Haftası etkinlikleri kapsamında Konya Gazeteciler Cemiyetini (KGC) ziyaret etti.
 • 10:12Mersin'de Sosyal Güvenlik Haftası Törenle BaşladıMersin Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü çalışanları, ‘Sosyal Güvenlik Haftası’ kapsamında Atatürk Anıtı’na çelenk sundu.