18:0200
SON DAKİKA EMİRDAĞ HABERLERİ

Son Dakika Emirdağ Haberleri

   

  Barınaktan Sahiplenilen Hayvanın Bakımını Belediye Üstleniyor

  Barınaktan Sahiplenilen Hayvanın Bakımını Belediye Üstleniyor

  Adapazarı Belediyesi tarafından 10 dönüm araziye yapılan geçici hayvan barınağında bulunan köpekler, burada gerekli tedavileri yapıldıktan sonra gönüllü ailelere verilebiliyor. (Dün 18:41)

   

  Belçikalı Gazeteciler Esab'ı Ziyaret Etti

  Belçikalı Gazeteciler Esab'ı Ziyaret Etti

  Avrupa’ya göçün 50’nci yılı nedeniyle bir dizi görüşme yapmak üzere Türkiye'ye gelen Belçikalı gazeteciler, Eskişehir Emirdağ Kültür ve Sanat Derneği'ni (ESAB), Eskişehir'deki dernek binasında ziyaret ettiler. (Dün 12:54)

   

  CHP Afyonkarahisar Milletvekili Toptaş'tan Bakan Elvan'a Soru Önergesi

  CHP Afyonkarahisar Milletvekili Toptaş'tan Bakan Elvan'a Soru Önergesi

  Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Afyonkarahisar Milletvekili Ahmet Toptaş, TBMM’ye verdiği soru önergesinde Ulaştırma, Haberleşme ve Denizcilik Bakanı Lütfi Elvan’a Ankara-İzmir otoyolu ve Afyonkarahisar’a bağlı Çay, Sultandağı bölgesi ile ilgili otoyol projesi olup olmadığını sordu. (19 Nisan 2014 Cumartesi )

   

  AK Parti Emirdağ İlçe Başkanı'nın Darbedildiği İddiası

  Afyonkarahisar'ın Emirdağ ilçesinde, AK Parti İlçe Başkanlığı'nın, haftalık değerlendirme toplantısınıa gelen 2 kişinin, partinin ilçe başkanı ile yönetim kurulu üyesini darbettiği öne sürüldü. (17 Nisan 2014 Perşembe )

   

  AK Parti Emirdağ İlçe Başkanı: Saldırıya Uğradık

  AK Parti Emirdağ İlçe Başkanı: Saldırıya Uğradık

  Afyonkarahisar'ın Emirdağ İlçesi AK Parti İlçe Başkanı Hacı Halil Yedikapu ile yönetim kurulu üyesi Muharrem İnce, kendilerine saldırdıkları iddiasıyla 2 kişiden şikayetçi oldu. (17 Nisan 2014 Perşembe )

   

  AK Parti İlçe Başkanına Saldırı

  AK Parti İlçe Başkanına Saldırı

  Afyonkarahisar'ın Emirdağ ilçesinde AK Parti İlçe Başkanı Hacı Halil Yedikapu ve bir yönetim kurulu üyesi, parti binasını basan 2 kişi tarafından darp edildi. (17 Nisan 2014 Perşembe )

   

  Esab'ın Konuğu Ayhan Türkseven Oldu

  Esab'ın Konuğu Ayhan Türkseven Oldu

  Eskişehir-Emirdağ Kültür ve Sanat Derneği'nin (ESAB), her ay Odunpazarı Belediyesi Sivil Yerel Oluşum (ESYO) Merkezi'nde gerçekleştirdiği 'İçimizden Biri' programının konuğu İkinci Kuşak Köy Enstitüleri Eskişehir Şube Başkanı Ayhan Türkseven oldu. (12 Nisan 2014 Cumartesi )

   

  Afyonkarahisar'da Okuma Yazma Bilenlerin Oranı Yüzde 96

  Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Başkanlığı Manisa Bölge Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, Afyonkarahisar’daki okuma yazma bilenlerin oranının yüzde 96 olduğu belirtildi. (10 Nisan 2014 Perşembe )

   

  Emirdağ Esnaf ve Sanatkarlar Odası, Finlandiya'ya Gidiyor

  Emirdağ Esnaf ve Sanatkârlar Odası üyeleri AB Leonardo da Vinci Mesleki Eğitim Projesi olarak hazırlanan 'Ahşap Ev Imalatı/Wooden House Production' kapsamında Finlandiya'ya gidiyor. (10 Nisan 2014 Perşembe )

   

  Kılıçdaroğlu'na Yumruk Atan Övet, AK Parti Üyesi Çıktı

  Kılıçdaroğlu'na Yumruk Atan Övet, AK Parti Üyesi Çıktı

  Hüseyin Çelik, Kemal Kılıçdaroğlu'na yumruklu saldırıda bulunan Orhan Övet'in AK Parti üyesi olduğunu açıkladı. (09 Nisan 2014 Çarşamba )

   

  Köy statüsünde 2 ay kaldıktan sonra yeniden belde olacak -

  Köy statüsünde 2 ay kaldıktan sonra yeniden belde olacak -

  MUSTAFA GÜNGÖR - Büyükşehir Belediyesi Kanununda yapılan değişiklikle nüfusu 2 binin altında kaldığı gerekçesiyle belde statüsü iptal edilen Emirdağ ilçesine bağlı Gömü köyünde 1 Haziran'da ara seçime gidilecek. (09 Nisan 2014 Çarşamba )

   

  Köy Statüsünde 2 Ay Kaldıktan Sonra Yeniden Belde Olacak

  Yerel seçimler öncesi nüfusunu 2 binin üzerine çıkarmasına rağmen süreç başladığı için belde statüsü iptal edilerek köye dönüştürülen Gömü'nün 4 mahallesinde vatandaşlar, 1 Haziran'daki ara seçimde yeniden sandık başına gidecek 30 Mart'ta bir muhtar seçen Gömü halkı, haziran ayında bu kez bir belediye başkanı ve 4 muhtarı belirlemek için oy kullanacak İl Genel Meclisi Üyesi ve beldenin son belediye başkanı Tekin: "Valilik, başvuru yazımızı Seçim Kuruluna gönderdi. (09 Nisan 2014 Çarşamba )

   

  MHP'li Belediye Başkanı Ak Partili Eski Başkanın İş Yerini Mühürletti

  MHP'li Belediye Başkanı Ak Partili Eski Başkanın İş Yerini Mühürletti

  Yerel seçimlerin ardından Afyonkarahisar’ın Emirdağ Belediye Başkanlığını kazanan MHP'li Belediye Başkanı Serdar Kargın, iş yerini 1 metrekareden fazla olduğu halde 1 metrekare olarak gösterdiği gerekçesiyle AK Partili eski Emirdağ Belediye Başkanı Cengiz Pala’nın iş yerini mühürletti. (08 Nisan 2014 Salı )

   

  Yeni Başkanın İlk İcraatı, Eskisinin İşyerini Mühürlemek Oldu

  Afyonkarahisar'ın Emirdağ Belediye Başkanı seçilen MHP'li Uğur Serdar Kargın, ilk icraat olarak eski başkan AK Partili Cengiz Pala'ya ait turizm firmasını, usulsüz ruhsat nedeniyle mühürletti. (08 Nisan 2014 Salı )

   

  Kültür Bakanlığı Risale-i Nur'un Basılmasını Fiilen Durdurdu

  Kültür ve Turizm Bakanlığı Telif Hakları Genel Müdürlüğü, Bediüzzaman Said Nursi'nin Risale-i Nur Külliyatı'nın basılmasını fiilen durdurdu. (07 Nisan 2014 Pazartesi )

   

 

  Yusufeli Barajı ve Hes'te Derivasyon Tüneli Açılışı

  Artvin Valisi Cirit: "Artvin'deki projeler tamamlandığında ülkemizde üretilen toplam elektriğin yüzde 6'sı, hidroelektrik santral enerjisinin ise yüzde 18'i Artvin'den karşılanmış olacak" (01 Nisan 2014 Salı )

   

  Afyonkarahisar'da Yerel Seçimlerin Ardından

  Afyonkarahisar’da gerçekleştirilen yerel seçimlerin ardından AK Parti kent genelinde merkez dahil 18 ilçeden 8’ini, 49 beldeden ise 29’unu alırken, seçimlerle ilgili Afyonkarahisar İl Seçim Kurulu Başkanlığı’na itirazların devam ettiği belirtildi. (01 Nisan 2014 Salı )

   

  2014 Yerel Seçim Sonuçları

  Resmi olmayan sonuçlara göre, Afyonkarahisar ve 17 ilçe belediye başkanı belli oldu Afyonkarahisar Belediye Başkanlığı'nı AK Parti'nin adayı Burhanettin Çoban, yeniden kazanırken, 7 ilçede AK Parti'nin, 6 ilçede MHP'nin, 4 ilçede de CHP'nin adayları sandıktan birinci çıktı. (31 Mart 2014 Pazartesi )

   

  2014 Yerel Seçim Sonuçları

  Emirdağ ilçe Belediye Başkanlığı'nı MHP'nin adayı Uğur Serdar Kargın kazandı. (31 Mart 2014 Pazartesi )

   

  Afyonkarahisar'da 2014 Yerel Seçim Sonuçları

  Afyonkarahisar'da 2014 Yerel Seçim Sonuçları

  Resmi olmayan sonuçlara göre Afyonkarahisar'da belli olan ilçe belediye başkanlıklarının 7'sini AK Parti, 7'sini MHP ve 4'ünü CHP kazandı. (31 Mart 2014 Pazartesi )

   

  Emirdağ Seçim Sonuçları Uğur Serdar Kargın'ı Gösteriyor

  Emirdağ Seçim Sonuçları Uğur Serdar Kargın'ı Gösteriyor

  Afyonkarahisar'ın Emirdağ ilçe belediye başkanlığını, resmi olmayan sonuçlara göre, MHP'nin Adayı Uğur Serdar Kargın kazandı. (30 Mart 2014 Pazar )

   

  Emirdağ (Afyon) 30 Mart yerel seçim sonuçlarını canlı izle - 2014 Yerel Seçim Sonuçlar

  Emirdağ (Afyon) 30 Mart yerel seçim sonuçlarını canlı izle - 2014 Yerel Seçim Sonuçlar

  Türkiye genelinde 52 milyon seçmen 169 binin üzerinde sandıkta oy kullandı ve yaşadığı şehri yönetecek başkanı seçti. Yerel Seçim Sonuçları'na (30 Mart Yerel Seçim Sonuçları) dair detaylar. Linke tıklayıp Emirdağ (Afyon) 30 Mart yerel seçim sonuçlarını öğrenebilirsiniz. (30 Mart 2014 Pazar )

   

  Eroğlu: '30 Mart seçimleri, millet iradesi açısından çok önemli'' -

  Eroğlu: "30 Mart seçimleri, millet iradesi açısından çok önemli'' -

  Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, "Daha büyük Türkiye, dünya lideri Türkiye istiyoruz. (28 Mart 2014 Cuma )

   

  Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu, Afyonkarahisar'da Açıklaması

  "Daha büyük Türkiye, dünya lideri Türkiye istiyoruz. (27 Mart 2014 Perşembe )

   

  Bakan Eroğlu: Bu 30 Mart Büyük Ders Olacaktır

  Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, "Bu 30 Mart hem yerel seçim olacak hem de oyunları oynayanlara büyük bir ders olacaktır." dedi. (27 Mart 2014 Perşembe )

   

  Baykal: Konunun Muhatabının Açıklama Yapmasını Bekliyorum (2)

  Chp eski Genel Başkanı ve Antalya Milletvekili Deniz Baykal, kendisini partinin liderliğinden eden görüntülerinin Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla servis edildiği iddiasıyla ilgili ses kaydı konusunda, "Ortada bir iddia var, bu iddianın muhatabının açıklamasını bekliyorum. (26 Mart 2014 Çarşamba )

   

  Baykal'dan Ses Kaydı Yorumu: Açıklama Bekliyoruz

  Baykal'dan Ses Kaydı Yorumu: Açıklama Bekliyoruz

  Başbakan Erdoğan'a ait olduğu iddia edilen ses kaydıyla ilgili açıklama yapan Deniz Baykal, "Resmi bir açıklama bekliyoruz." dedi. (26 Mart 2014 Çarşamba )

   

  Semazenlerin 'Sema Ayin-İ Şerifi Gösterisi'

  Semazenlerin 'Sema Ayin-İ Şerifi Gösterisi'

  Eskişehir Mevlevihanesi Kültür Derneği tarafından Odunpazarı semtindeki Kurşunlu Camii Külliyesi bahçesinde bulunan semahanede, Sema Ayin-i Şerifi Sema Topluluğu gösterisi düzenlendi. (25 Mart 2014 Salı )

   

  Muğla'da 4 ev yandı

  Muğla'da 4 ev yandı

  Muğla'da bir evin elektrik kontağından çıkan yangının bitişikteki ahşap evlere sıçraması sonucu 4 ev yandı. (25 Mart 2014 Salı )

   

  Muğla'da 4 Ev Yandı

  Muğla'da 4 Ev Yandı

  Muğla'nın Yeşilyurt beldesinde bir evin elektrik kontağından çıkan yangının bitişikteki ahşap evlere sıçraması sonucu 4 ev yandı. (25 Mart 2014 Salı )

   

  Talebelerinin Gözüyle Çağın Vicdanı: Bediüzzaman" Paneli

  Bediüzzaman Said i Nursi'nin vefatının 54. yılı dolayısıyla düzenlenen panelde talebeleri, Nursi'yi anattı Talebelerden Abdullah Yeğin: "Kahramanlıkta üstüne tanımadım. İlimde böyle bir zat yok. Hocaları 'Bediüzzaman demişler. (21 Mart 2014 Cuma )

   

  Esab, Belçika'dan Gelen Konukları Ağırladı

  Esab, Belçika'dan Gelen Konukları Ağırladı

  Eskişehir-Emirdağ Kültür ve Sanat Derneği (ESAB) üyesi sanatçılar; Belçika’dan gelen halk ozanı Fakı Edeer ve gazeteci yazar Birgül Kapaklıkaya Eryürük’ü Eskişehir Odunpazarı Belediyesi Sivil Yerel Oluşum (ESYO) Merkezinde misafir etti. (19 Mart 2014 Çarşamba )

   

  Yaşlılar Haftası

  Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Sezer: "Yaşlılık altın çağıdır hayatın. (17 Mart 2014 Pazartesi )

   

  Karayalçın: Bunlar Türkiye'yi Yönetemiyor

  CHP Parti Meclisi üyesi Murat Karayalçın, hükümetin Türkiye'yi yönetemediğini, yeni bir iktidara ihtiyaç duyulduğunu belirtti. (13 Mart 2014 Perşembe )

   

  Erdoğan: Tarihte Kendi Ülkesini Karıştıran Alim Gördünüz Mü

  Erdoğan: Tarihte Kendi Ülkesini Karıştıran Alim Gördünüz Mü

  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Bitlis mitinginde hem muhalefete hem de Fethullah Gülen'e yüklendi. (11 Mart 2014 Salı )

   

  AK Parti'nin Bitlis Mitingi

  AK Parti'nin Bitlis Mitingi

  Genel Başkan ve Başbakan Erdoğan: (2) ''İnsanların mahrem telefon görüşmelerini dinleyeceksin, bunları kaydedeceksin, bunları iftira, şantaj için kullanacaksın, hatta daha da ileri gidip insanların yatak odalarını gözetleyecek, onları kaydedecek, şantaj yapacaksın, ondan sonra da 'ben alimim' diyeceksin. (11 Mart 2014 Salı )

   

  Eroğlu: AKÜ İçin Her Türlü Desteği Verdik

  Eroğlu: AKÜ İçin Her Türlü Desteği Verdik

  Bakanı Eroğlu, AKÜ için yeni fakültelerin açılmasından, yeni tesislerin kazandırılmasına kadar gerekenleri yaptıklarını bildirdi. (05 Mart 2014 Çarşamba )

   

  Emirdağ'da Vergi Haftası Kutlama Etkinlikleri

  Emirdağ'da Vergi Haftası Kutlama Etkinlikleri

  Emirdağ Vergi Dairesi Müdürü Necmettin Aydın, 25’nci Vergi Haftası kutlamaları kapsamında ilçede bir dizi etkinliğin gerçekleştirileceğini söyledi. (28 Şubat 2014 Cuma )

   

  CHP Afyonkarahisar Emirdağ İlçe Seçim Bürosu Açıldı

  CHP Afyonkarahisar Emirdağ İlçe Seçim Bürosu Açıldı

  Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Afyonkarahisar Emirdağ İlçe Seçim Bürosu, CHP Genel Merkez yöneticilerinin katılımı ile açıldı. (28 Şubat 2014 Cuma )

   

  ESAB, Eskişehir Valisi Tuna'yı Ziyaret Etti

  ESAB, Eskişehir Valisi Tuna'yı Ziyaret Etti

  Eskişehir-Emirdağ Kültür ve Sanat Derneği Başkanı Ahmet Urfalı ve yönetim kurulu üyeleri, Eskişehir Valisi Güngör Azim Tuna'yı makamında ziyaret etti. (25 Şubat 2014 Salı )

   

Manşet Haberleri