10:1500
SON DAKİKA EMİRDAĞ HABERLERİ

Son Dakika Emirdağ Haberleri

  Esab Üyelerinin Mantı Ziyafeti

  Esab Üyelerinin Mantı Ziyafeti

  Eskişehir-Emirdağ Kültür ve Sanat Derneği (ESAB) üyeleri, ressam Safiye Eryücel tarafından verilen mantı ziyafetinde buluştu. (13 Nisan 2014 Pazar )

   

  Esab'ın Konuğu Ayhan Türkseven Oldu

  Esab'ın Konuğu Ayhan Türkseven Oldu

  Eskişehir-Emirdağ Kültür ve Sanat Derneği'nin (ESAB), her ay Odunpazarı Belediyesi Sivil Yerel Oluşum (ESYO) Merkezi'nde gerçekleştirdiği 'İçimizden Biri' programının konuğu İkinci Kuşak Köy Enstitüleri Eskişehir Şube Başkanı Ayhan Türkseven oldu. (12 Nisan 2014 Cumartesi )

   

  Afyonkarahisar'da Okuma Yazma Bilenlerin Oranı Yüzde 96

  Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Başkanlığı Manisa Bölge Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, Afyonkarahisar’daki okuma yazma bilenlerin oranının yüzde 96 olduğu belirtildi. (10 Nisan 2014 Perşembe )

   

  Emirdağ Esnaf ve Sanatkarlar Odası, Finlandiya'ya Gidiyor

  Emirdağ Esnaf ve Sanatkârlar Odası üyeleri AB Leonardo da Vinci Mesleki Eğitim Projesi olarak hazırlanan 'Ahşap Ev Imalatı/Wooden House Production' kapsamında Finlandiya'ya gidiyor. (10 Nisan 2014 Perşembe )

   

  Kılıçdaroğlu'na Yumruk Atan Övet, AK Parti Üyesi Çıktı

  Kılıçdaroğlu'na Yumruk Atan Övet, AK Parti Üyesi Çıktı

  Hüseyin Çelik, Kemal Kılıçdaroğlu'na yumruklu saldırıda bulunan Orhan Övet'in AK Parti üyesi olduğunu açıkladı. (09 Nisan 2014 Çarşamba )

   

  Köy statüsünde 2 ay kaldıktan sonra yeniden belde olacak -

  Köy statüsünde 2 ay kaldıktan sonra yeniden belde olacak -

  MUSTAFA GÜNGÖR - Büyükşehir Belediyesi Kanununda yapılan değişiklikle nüfusu 2 binin altında kaldığı gerekçesiyle belde statüsü iptal edilen Emirdağ ilçesine bağlı Gömü köyünde 1 Haziran'da ara seçime gidilecek. (09 Nisan 2014 Çarşamba )

   

  Köy Statüsünde 2 Ay Kaldıktan Sonra Yeniden Belde Olacak

  Yerel seçimler öncesi nüfusunu 2 binin üzerine çıkarmasına rağmen süreç başladığı için belde statüsü iptal edilerek köye dönüştürülen Gömü'nün 4 mahallesinde vatandaşlar, 1 Haziran'daki ara seçimde yeniden sandık başına gidecek 30 Mart'ta bir muhtar seçen Gömü halkı, haziran ayında bu kez bir belediye başkanı ve 4 muhtarı belirlemek için oy kullanacak İl Genel Meclisi Üyesi ve beldenin son belediye başkanı Tekin: "Valilik, başvuru yazımızı Seçim Kuruluna gönderdi. (09 Nisan 2014 Çarşamba )

   

  MHP'li Belediye Başkanı Ak Partili Eski Başkanın İş Yerini Mühürletti

  MHP'li Belediye Başkanı Ak Partili Eski Başkanın İş Yerini Mühürletti

  Yerel seçimlerin ardından Afyonkarahisar’ın Emirdağ Belediye Başkanlığını kazanan MHP'li Belediye Başkanı Serdar Kargın, iş yerini 1 metrekareden fazla olduğu halde 1 metrekare olarak gösterdiği gerekçesiyle AK Partili eski Emirdağ Belediye Başkanı Cengiz Pala’nın iş yerini mühürletti. (08 Nisan 2014 Salı )

   

  Yeni Başkanın İlk İcraatı, Eskisinin İşyerini Mühürlemek Oldu

  Afyonkarahisar'ın Emirdağ Belediye Başkanı seçilen MHP'li Uğur Serdar Kargın, ilk icraat olarak eski başkan AK Partili Cengiz Pala'ya ait turizm firmasını, usulsüz ruhsat nedeniyle mühürletti. (08 Nisan 2014 Salı )

   

  Kültür Bakanlığı Risale-i Nur'un Basılmasını Fiilen Durdurdu

  Kültür ve Turizm Bakanlığı Telif Hakları Genel Müdürlüğü, Bediüzzaman Said Nursi'nin Risale-i Nur Külliyatı'nın basılmasını fiilen durdurdu. (07 Nisan 2014 Pazartesi )

   

  Küçük Prens Kitapları Sergisi

  Küçük Prens Kitapları Sergisi

  Eskişehir Anadolu Lisesi’nde (EAL) Küçük Prens Kitapları Koleksiyonunu Kitap Sergisi açıldı. (07 Nisan 2014 Pazartesi )

   

  Belçika'da 'Emirdağlılar Gecesi'

  Belçika'da 'Emirdağlılar Gecesi'

  Eskişehir-Emirdağ Kültür ve Sanat Derneği (ESAB) Belçika Temsilciliği tarafından Gent şehrinde kültür ve sanat gecesi düzenlendi. (07 Nisan 2014 Pazartesi )

   

  Zübeyir Gündüzalp Kimdir? Vefatının 42. Yıldönümünde Zübeyir Gündüzalp

  Zübeyir Gündüzalp Kimdir? Vefatının 42. Yıldönümünde Zübeyir Gündüzalp

  Zübeyir Gündüzalp kimdir? Üstad Bediüzzaman, Zübeyir Gündüzalp için ne demişti? Vefatının 42. yıldönümünde Zübeyir Gündüzalp'ın hayatı, eserleri ... (02 Nisan 2014 Çarşamba )

   

  Yusufeli Barajı ve HES'te derivasyon tüneli açılışı -

  Yusufeli Barajı ve HES'te derivasyon tüneli açılışı -

  Artvin'de yapımı tamamlandığında kemer baraj sınıfında 270 metre yüksekliği ile Türkiye'nin birinci, dünyanın üçüncü en yüksek barajı olacak Yusufeli Barajı ve HES inşaatının derivasyon tüneli, düzenlenen törenle açıldı. (01 Nisan 2014 Salı )

   

  Yusufeli Barajı ve Hes'te Derivasyon Tüneli Açılışı

  Artvin Valisi Cirit: "Artvin'deki projeler tamamlandığında ülkemizde üretilen toplam elektriğin yüzde 6'sı, hidroelektrik santral enerjisinin ise yüzde 18'i Artvin'den karşılanmış olacak" (01 Nisan 2014 Salı )

   

  Afyonkarahisar'da Yerel Seçimlerin Ardından

  Afyonkarahisar’da gerçekleştirilen yerel seçimlerin ardından AK Parti kent genelinde merkez dahil 18 ilçeden 8’ini, 49 beldeden ise 29’unu alırken, seçimlerle ilgili Afyonkarahisar İl Seçim Kurulu Başkanlığı’na itirazların devam ettiği belirtildi. (01 Nisan 2014 Salı )

   

  2014 Yerel Seçim Sonuçları

  Resmi olmayan sonuçlara göre, Afyonkarahisar ve 17 ilçe belediye başkanı belli oldu Afyonkarahisar Belediye Başkanlığı'nı AK Parti'nin adayı Burhanettin Çoban, yeniden kazanırken, 7 ilçede AK Parti'nin, 6 ilçede MHP'nin, 4 ilçede de CHP'nin adayları sandıktan birinci çıktı. (31 Mart 2014 Pazartesi )

   

  2014 Yerel Seçim Sonuçları

  Emirdağ ilçe Belediye Başkanlığı'nı MHP'nin adayı Uğur Serdar Kargın kazandı. (31 Mart 2014 Pazartesi )

   

 

  Baykal: Konunun Muhatabının Açıklama Yapmasını Bekliyorum (2)

  Chp eski Genel Başkanı ve Antalya Milletvekili Deniz Baykal, kendisini partinin liderliğinden eden görüntülerinin Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla servis edildiği iddiasıyla ilgili ses kaydı konusunda, "Ortada bir iddia var, bu iddianın muhatabının açıklamasını bekliyorum. (26 Mart 2014 Çarşamba )

   

  Baykal'dan Ses Kaydı Yorumu: Açıklama Bekliyoruz

  Baykal'dan Ses Kaydı Yorumu: Açıklama Bekliyoruz

  Başbakan Erdoğan'a ait olduğu iddia edilen ses kaydıyla ilgili açıklama yapan Deniz Baykal, "Resmi bir açıklama bekliyoruz." dedi. (26 Mart 2014 Çarşamba )

   

  Semazenlerin 'Sema Ayin-İ Şerifi Gösterisi'

  Semazenlerin 'Sema Ayin-İ Şerifi Gösterisi'

  Eskişehir Mevlevihanesi Kültür Derneği tarafından Odunpazarı semtindeki Kurşunlu Camii Külliyesi bahçesinde bulunan semahanede, Sema Ayin-i Şerifi Sema Topluluğu gösterisi düzenlendi. (25 Mart 2014 Salı )

   

  Muğla'da 4 ev yandı

  Muğla'da 4 ev yandı

  Muğla'da bir evin elektrik kontağından çıkan yangının bitişikteki ahşap evlere sıçraması sonucu 4 ev yandı. (25 Mart 2014 Salı )

   

  Muğla'da 4 Ev Yandı

  Muğla'da 4 Ev Yandı

  Muğla'nın Yeşilyurt beldesinde bir evin elektrik kontağından çıkan yangının bitişikteki ahşap evlere sıçraması sonucu 4 ev yandı. (25 Mart 2014 Salı )

   

  Talebelerinin Gözüyle Çağın Vicdanı: Bediüzzaman" Paneli

  Bediüzzaman Said i Nursi'nin vefatının 54. yılı dolayısıyla düzenlenen panelde talebeleri, Nursi'yi anattı Talebelerden Abdullah Yeğin: "Kahramanlıkta üstüne tanımadım. İlimde böyle bir zat yok. Hocaları 'Bediüzzaman demişler. (21 Mart 2014 Cuma )

   

  Esab, Belçika'dan Gelen Konukları Ağırladı

  Esab, Belçika'dan Gelen Konukları Ağırladı

  Eskişehir-Emirdağ Kültür ve Sanat Derneği (ESAB) üyesi sanatçılar; Belçika’dan gelen halk ozanı Fakı Edeer ve gazeteci yazar Birgül Kapaklıkaya Eryürük’ü Eskişehir Odunpazarı Belediyesi Sivil Yerel Oluşum (ESYO) Merkezinde misafir etti. (19 Mart 2014 Çarşamba )

   

  Yaşlılar Haftası

  Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Sezer: "Yaşlılık altın çağıdır hayatın. (17 Mart 2014 Pazartesi )

   

  Karayalçın: Bunlar Türkiye'yi Yönetemiyor

  CHP Parti Meclisi üyesi Murat Karayalçın, hükümetin Türkiye'yi yönetemediğini, yeni bir iktidara ihtiyaç duyulduğunu belirtti. (13 Mart 2014 Perşembe )

   

  Erdoğan: Tarihte Kendi Ülkesini Karıştıran Alim Gördünüz Mü

  Erdoğan: Tarihte Kendi Ülkesini Karıştıran Alim Gördünüz Mü

  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Bitlis mitinginde hem muhalefete hem de Fethullah Gülen'e yüklendi. (11 Mart 2014 Salı )

   

  AK Parti'nin Bitlis Mitingi

  AK Parti'nin Bitlis Mitingi

  Genel Başkan ve Başbakan Erdoğan: (2) ''İnsanların mahrem telefon görüşmelerini dinleyeceksin, bunları kaydedeceksin, bunları iftira, şantaj için kullanacaksın, hatta daha da ileri gidip insanların yatak odalarını gözetleyecek, onları kaydedecek, şantaj yapacaksın, ondan sonra da 'ben alimim' diyeceksin. (11 Mart 2014 Salı )

   

  Eroğlu: AKÜ İçin Her Türlü Desteği Verdik

  Eroğlu: AKÜ İçin Her Türlü Desteği Verdik

  Bakanı Eroğlu, AKÜ için yeni fakültelerin açılmasından, yeni tesislerin kazandırılmasına kadar gerekenleri yaptıklarını bildirdi. (05 Mart 2014 Çarşamba )

   

  Emirdağ'da Vergi Haftası Kutlama Etkinlikleri

  Emirdağ'da Vergi Haftası Kutlama Etkinlikleri

  Emirdağ Vergi Dairesi Müdürü Necmettin Aydın, 25’nci Vergi Haftası kutlamaları kapsamında ilçede bir dizi etkinliğin gerçekleştirileceğini söyledi. (28 Şubat 2014 Cuma )

   

  CHP Afyonkarahisar Emirdağ İlçe Seçim Bürosu Açıldı

  CHP Afyonkarahisar Emirdağ İlçe Seçim Bürosu Açıldı

  Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Afyonkarahisar Emirdağ İlçe Seçim Bürosu, CHP Genel Merkez yöneticilerinin katılımı ile açıldı. (28 Şubat 2014 Cuma )

   

  ESAB, Eskişehir Valisi Tuna'yı Ziyaret Etti

  ESAB, Eskişehir Valisi Tuna'yı Ziyaret Etti

  Eskişehir-Emirdağ Kültür ve Sanat Derneği Başkanı Ahmet Urfalı ve yönetim kurulu üyeleri, Eskişehir Valisi Güngör Azim Tuna'yı makamında ziyaret etti. (25 Şubat 2014 Salı )

   

  Erdoğan, Afyonkarahisar'da Halka Seslendi

  Erdoğan, Afyonkarahisar'da Halka Seslendi

  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, seçim gezilerinin Afyonkarahisar ayağında Hizmet Hareketi, CHP ve MHP'ye yönelik açıklamalarını sürdürdü. (23 Şubat 2014 Pazar )

   

  Erdoğan: CHP ile Paralel Yapı Kolkola, Saidi Nursi'nin Kemikleri Sızlıyor

  Erdoğan: CHP ile Paralel Yapı Kolkola, Saidi Nursi'nin Kemikleri Sızlıyor

  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Afyonkarahisar mitinginde 15 Temmuz 1949 tarihli Saidi Nursi'nin 'Gençlik Rehberi' adlı kitabının toplatılmasını içeren Bakanlar Kurulu kararını göstererek, "İşte bu CHP ile güya Saidi Nursi'nin izinden gittiğini iddia eden paralel örgüt, şu anda kol kola yürüyor. (23 Şubat 2014 Pazar )

   

  Afyonkarahisar'da Toplu Açılış Töreni

  Afyonkarahisar'da Toplu Açılış Töreni

  Başbakan Erdoğan: "Afyonkarahisar, bir kez daha milli iradeye sahip çıktığını, yeni istiklal mücadelemizde yanımızda olduğunu gösterdi" "Toplam yatırım bedeli 1 katrilyon 124 trilyon olan tam 123 ayrı projenin toplu açılış törenini yapıyoruz" (23 Şubat 2014 Pazar )

   

  AK Parti'nin Afyonkarahisar Mitingi

  AK Parti'nin Afyonkarahisar Mitingi

  Genel Başkan ve Başbakan Erdoğan: (3) "1940'larda buraya Afyonkarahisar Cezaevi'ne bir mahkum getirdiler. (23 Şubat 2014 Pazar )

   

  MHP'li Yılmaz: Afyonkarahisar Yaşanabilir İller Sıralamasında 58'inci Sırada

  MHP Afyonkarahisar Milletvekili Kemalettin Yılmaz, Afyonkarahisar’ın yaşanabilir iller sıralamasında 58’inci sırada olduğunu söyledi. (19 Şubat 2014 Çarşamba )

   

  Milli Eğitim Müdürü Göreve Başladı

  Milli Eğitim Müdürü Göreve Başladı

  Siirt'te İl Milli Eğitim Müdürlüğü yeni atanan, Gıyasettin Taş görevine başladı. (17 Şubat 2014 Pazartesi )

   

  Esab'da Egc'ye Ziyaret

  Esab'da Egc'ye Ziyaret

  Eskişehir-Emirdağ Kültür ve Sanat Derneği (ESAB) yönetim kurulu üyeleri, Eskişehir Gazeteciler Cemiyeti (EGC) Başkanı Yılmaz Karaca'yı makamında ziyaret etti. (17 Şubat 2014 Pazartesi )

   

  166 Hakim ve Savcının Görev Yeri Değiştirildi

  166 Hakim ve Savcının Görev Yeri Değiştirildi

  Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu'nun yeni kararnamesi ile 166 hakim ve savcının görev yeri değiştirildi. (11 Şubat 2014 Salı )

   

Manşet Haberleri