SON DAKİKA EMRE USLU HABERLERİ

Son Dakika Emre Uslu Haberleri

 • 02:08Selah Tevhid'de Kumpas Davasında 10 Sanığa Tahliye...Takipsizlik kararıyla ortadan kalkan Selam Tevhid Soruşturması'nda usulsuzlük yapıldığı iddiasıyla Fethullah Gülen, Emre Uslu ve eski emniyet müdürü Yurt Atayün ve muvazzaf subayların da aralarında bulunduğu bulunduğu 55'i tutuklu toplam 122 sanığın yargılandığı davada, 10 sanığa tahliye çıktı.
 • 00:44Selam Tevhid'de Kumpas Davasında Savcı 24 Sanığın Tahliyesini İstediTakipsizlik kararıyla ortadan kalkan Selam Tevhid Soruşturması'nda usulsüzlük yapıldığı iddiasıyla Fethullah Gülen, Emre Uslu ve eski emniyet müdürü Yurt Atayün ve muvazzaf subayların da aralarında bulunduğu 55'i tutuklu toplam 122 sanığın yargılandığı davada savcı Ali Kaya, 21 asker ve 3 polis olmak üzere toplam 24 tutuklu sanık hakkında tahliye talebinde bulundu.
 • 23:03Selam Tevhid'de Kumpas" Davası"Selam Tevhid'de kumpas" davası kapsamında, firari sanıklar Fetullah Gülen ve Emre Uslu ile eski emniyet müdürleri Yurt Atayün, Ömer Köse ve muvazzaf subayların da aralarında bulunduğu 55'i tutuklu 122 sanıklı davada, cumhuriyet savcısı 24 tutuklu sanığın tahliyesini talep etti.
 • 14:30Selam Tevhid'de Kumpas" Davası; Muvazzaf Subaylar Tahliye Talebinde BulunduTakipsizlik kararıyla ortadan kalkan Selam Tevhid Soruşturması'nda usulsuzlük yapıldığı iddiasıyla Fethullah Gülen, Emre Uslu ve eski emniyet müdürü Yurt Atayün ve muvazzaf subayların da aralarında bulunduğu bulunduğu 55'i tutuklu toplam 122 sanığın yargılandığı davaya devam ediliyor.
 • 13:09Selam Tevhid'te Usulsüzlük Davasına Devam EdiliyorKamuoyunda "Selam Tevhid" olarak bilinen soruşturmada usulsüzlük yapıldığına ilişkin ’’paralel yapıya’’ yönelik açılan davanın görülmesine reddi hakim taleplerinin alınmasıyla devam ediliyor.
 • 12:19Selam Tevhid'de Kumpas" DavasıParalel Devlet Yapılanması'nın "Selam Tevhid" soruşturmasında kumpas kurduğu iddiasına yönelik açılan dava kapsamında firari sanıklar Fetullah Gülen ve Emre Uslu ile eski emniyet müdürleri Yurt Atayün, Ömer Köse ve muvazzaf subayların da aralarında bulunduğu 55'i tutuklu 122 sanığın yargılanmasına devam ediliyor.
 • 17:12Selam Tevhid'de Kumpas" Davası, Fethullah Gülen'in Avukatları Reddi Hakim Talebinde BulunduTakipsizlik kararıyla ortadan kalkan Selam Tevhid Soruşturması'nda usulsuzlük yapıldığı iddiasına Fethullah Gülen, Emre Uslu ve eski emniyet müdürü Yurt Atayün'ün aralarında bulunduğu 55'i tutuklu toplam 122 sanığın yargılanmasına başlandı.
 • 16:11Aa Günün1- Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, FETÖ/PDY soruşturmalarının bir numaralı sanığı Fetullah Gülen ile ilgili iade yolunu kullanmayı tercih ettiklerini belirterek, "Biz bu konuda iade prosedürü işletmeyi planlıyoruz.
 • 15:41Selam Tevhid'te Kumpas Davasını İzleyen CHP'li Vekillerden AçıklamaSelam Tevhid'te Kumpas Davasını İzleyen CHP'li Vekillerden Açıklama* CHP İstanbul Milletvekili Oğuz Kaan Salıcı, "Biz depremden sonra Endonezya'ya Açe bölgesine, Filistin'e Gazze bölgesine, dünyanın dört bir yanına Balkanlara, Kosova'ya, Bosna Hersek'e bir çok yere yardım malzemesi gönderen bir ülkeyiz.
 • 15:24Selam Tevhid'te KumpasSelam Tevhid'te Kumpas" Davasını İzleyen CHP'li Vekillerden Açıklama...Takipsizlik kararıyla ortadan kalkan Selam Tevhid Soruşturması'nda usulsuzlük yapıldığı iddiasına ilişkin Gülen Cemaati lideri Fethullah Gülen, Emre Uslu ve eski emniyet müdürü Yurt Atayün'ün de aralarında bulunduğu 55'i tutuklu 122 sanık hakkında açılan davanın ilk duruşması görülüyor.
 • 14:52Selam Tevhid'de Usulsüzlük Davasına BaşlandıKamuoyunda ’Selam Tevhid’ olarak bilinen soruşturmada usulsüzlük yapıldığına ilişkin ’paralel yapıya’ yönelik açılan davanın görülmesine başlandı.
 • 12:27Selam Tevhid'de Kumpas" Davası"Selam Tevhid'de kumpas" davası kapsamında firari sanıklar Fetullah Gülen, Emre Uslu ile eski emniyet müdürleri Yurt Atayün, Ömer Köse ve muvazzaf subayların da aralarında bulunduğu 55'i tutuklu 122 kişinin yargılanmasına başlandı.
 • 12:54Selam Tevhid'de Kumpas" Davası Yarın BaşlıyorTakipsizlik kararıyla ortadan kalkan Selam Tevhid Soruşturması'nda usulsuzlük yapıldığı iddiasına ilişkin Gülen Cemaati lideri Fethullah Gülen, Emre Uslu ve eski emniyet müdürü Yurt Atayün'ün de aralarında bulunduğu 55'i tutuklu 122 sanık hakkında açılan davanın ilk duruşması yarın yapılacak.
 • 10:29Selam Tevhid'te Usulsüzlük Davasına Yarın BaşlanıyorKamuoyunda ’’Selam Tevhid’’ olarak bilinen soruşturmada usulsüzlük yapıldığına ilişkin ’’paralel yapıya’’ yönelik açılan davanın görülmesine yarın başlanıyor.
 • 13:55Geniş Haber) Can Dündar ve Erdem Gül Hakkındaki İddianame TamamlandıHatay ve Adana'da durdurulan MİT TIR'larına ilişkin görüntüleri yayınladıkları için tutuklanan Cumhuriyet gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar ve Ankara Temsilci Erdem Gül hakkındaki soruşturma tamamlandı.
 • 18:06İstanbul Adalet Sarayı'nda 'Görülen Lüzum Üzerine' Savcıların Görev Yerleri Değişti...İstanbul adalet Sarayı'nda görevli 173 Cumhuriyet Savcısından bazılarının görev yerleri değişti.
 • 14:30İstanbul 2 Nolu Tutuklu Hakimi Karaçöl: Benim Mahkemem Cemaate Karşı Kurulduİstanbul 2 Nolu Tutuklu Hakimi Karaçöl: Benim Mahkemem Cemaate Karşı Kurulduİstanbul 2 Nolu tutuklu Hakimi Süleyman Karaçöl, aldığı kararlar sebebiyle tutuklu olduğunu belirterek, hakimlik teminatının nerede kaldığını sordu.
 • 18:37MİT Tırlarının Durdurulmasına İlişkin Soruşturma"Selam Tevhid'de Kumpas" soruşturması kapsamında, Ocak 2014'te Adana ve Hatay'da MİT'e ait tırların durdurulması eylemiyle ilgili yürütülen soruşturma çerçevesinde tutuklanan Ankara Jandarma Bölge Komutanı Tümgeneral İbrahim Aydın'ın tahliyesine karar verildi.
 • 10:39Türkiye'de 2015 Böyle Geçti (11)Türkiye, kasım ayında 7 Haziran seçiminden 5 ay sonra yeniden sandık başına gitti.
 • 10:37Türkiye'de 2015 Böyle Geçti (2)Şubat ayında, Türk Silahlı Kuvvetlerince, Türkiye'nin kendi sınırları dışındaki tek toprak parçası olan ve Suriye'nin Halep kenti sınırlarında içerisindeki Karakozak köyünde bulunan Süleyman Şah Türbesi'ndeki kutsal emanetlerin taşınması için "Şah Fırat Operasyonu" düzenlendi.
 • 12:00İstanbul'da Fetö Davaları Mesaisi Başlıyorİstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu'nca, Fetullahçı Terör Örgütü/ Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY) kumpas kurarak yürüttüğü soruşturmalar, yasa dışı dinleme ve casusluk faaliyetlerine ilişkin yapılan operasyonlar kapsamında İstanbul ağır ceza mahkemelerinde açılan davalardan ilki, önümüzdeki hafta görülmeye başlanacak.
 • 22:08Elazığ'da Balıkçılar Dev Turna Balığı YakaladıElazığ'da Balıkçılar Dev Turna Balığı YakaladıElazığ'da balıkçılar, 1 metre 65 santimetre uzunluğunda ve 103 kilogram ağırlığında turna balığı yakaladı.
 • 13:00MİT Tırlarının Durdurulmasına İlişkin Soruşturma"Selam Tevhid'de Kumpas" soruşturması kapsamında, Ocak 2014'te Adana ve Hatay'da MİT'e ait tırların durdurulmasıyla ilgili Ankara Jandarma Bölge Komutanı Tümgeneral İbrahim Aydın, Tuğgeneral Hamza Celepoğlu ve emekli Albay Burhanettin Cihangiroğlu'nun tutuklanmalarına itiraz edildi.
 • 05:27Basın Özgürlüğü Destekçileri Beyaz Saray'ın Önünde BuluştuBasın Özgürlüğü Destekçileri Beyaz Saray'ın Önünde BuluştuTürkiye’de yaşanan basın özgürlüğü ihlalleri, ABD’nin Başkenti Washington’da protesto edildi.
 • 15:53Paralel Yapı'nın FirarileriParalel Devlet Yapılanması'na ilişkin yürütülen soruşturmalar ve açılan davalar nedeniyle yurtdışına kaçan şüphelilere, geçici olarak görevden uzaklaştırıldığı tarihte 20 gün rapor olarak Hollanda'ya giden savcı Fikret Seçen de eklendi.
 • 00:40MİT Tırlarının Durdurulmasına İlişkin Soruşturma"Selam Tevhid'de Kumpas" soruşturması kapsamında, Ocak 2014'te Adana ve Hatay'da MİT'e ait tırların durdurulmasıyla ilgili tutuklama istemiyle mahkemeye sevk edilen Ankara Jandarma Bölge Komutanı Tümgeneral İbrahim Aydın, Tuğgeneral Hamza Celepoğlu ve emekli Albay Burhanettin Cihangiroğlu tutuklandı.
 • 00:35MİT TIR'larıyla İlgili Soruşturmada 2 General 1 Albay TutuklandıMİT TIR'larıyla İlgili Soruşturmada 2 General 1 Albay TutuklandıMİT'e ait TIR'ların durdurulması soruşturması kapsamında Ankara Jandarma Bölge Komutanı Tümgeneral İbrahim Aydın, Tuğgeneral Hamza Celepoğlu ve emekli Albay Burhanettin Cihangiroğlu tutuklandı.
 • 14:19MİT TIR'larıyla İlgili 2 General ve 1 Emekli Albaya Tutuklama TalebiMİT TIR'larıyla İlgili 2 General ve 1 Emekli Albaya Tutuklama TalebiAdana'da MİT'e ait TIR'ların durdurulmasıyla ilgili ifade veren 2 general ve 1 emekli albay tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edildi.
 • 14:17MİT Tırlarının Durdurulmasına İlişkin Soruşturma"Selam Tevhid'de Kumpas" soruşturması kapsamında, Ocak 2014'te Adana ve Hatay'da MİT'e ait tırların durdurulması eylemiyle ilgili savcılıkça ifadeleri alınan Ankara Jandarma Bölge Komutanı Tümgeneral İbrahim Aydın, Tuğgeneral Hamza Celepoğlu ve emekli Albay Burhanettin Cihangiroğlu, tutuklanmaları istemiyle nöbetçi hakimliğe sevk edildi.
 • 21:29MİT TIR'larının Durdurulmasına İlişkin Soruşturmada 3 Subaya GözaltıMİT TIR'larının Durdurulmasına İlişkin Soruşturmada 3 Subaya GözaltıAdana ve Hatay'da Ocak 2014'te MİT'e ait TIR'ların durdurulmasıyla ilgili Tümgeneral İbrahim Aydın, Tuğgeneral Hamza Celepoğlu ve emekli Albay Burhanettin Cihangiroğlu gözaltına alındı.
 • 17:52Dündar ve Gül Hakkındaki "Mit Tırları" Soruşturmasıİstanbul Cumhuriyet Başsavcısı Hadi Salihoğlu, "Soruşturma kapsamında MİT'e ait yardım tırlarının herhangi bir yasadışı örgüte gittiğine yönelik hiçbir bilgi, belge, delil ya da emare bulunmamıştır" dedi.
 • 17:45Başsavcılık'tan Dündar ve Gül Tutuklamaları ile İlgili Açıklama19 Ocak 2014 tarihlerinde Adana-Ceyhan ve Hatay-Kırıkhan ilçelerinde Suriye Türkmenleri'ne yardım malzemesi taşıyan MİT'e ait TIR'ların silah zoruyla durdurulduğu, MİT mensuplarına darp, cebir ve şiddet uygulanarak arama yapıldığı belirtilerek buna ilişkin soruşturma sonunda 55'i tutuklu, 26'sı asker olmak üzere toplam 122 şüpheli hakkında 26 Ekim 2015 tarihinde İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi'ne dava (Selam Tevhid'de Kumpas) açıldığı hatırlatıldı.
 • 17:29Başsavcılıktan Can Dündar Açıklamasıİstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, yazılı bir açıklama yaparak, Can Dündar’ın tutuklandığı soruşturmanın anayasal teminat altında bulunan “Basın özgürlüğü” ile hiçbir ilgisi bulunmadığını belirtti.
 • 15:08Grafikli - Fetullah Gülen 3 Davada "Sanık", 5 Soruşturmada "Şüpheli"FERDİ TÜRKTEN - Fetullah Gülen, Türkiye genelinde yürütülen Paralel Devlet Yapılanması'na ilişkin soruşturmalar kapsamında 3 davada "sanık", 5 soruşturmada da "şüpheli" konumunda yer alıyor.
 • 17:52Court Accepts İndictment Against Dozens, İncluding Us-based Scholar GülenAn Istanbul court has accepted an indictment against 122 suspects, including U.
 • 18:39Selam Tevhid'de Kumpas İddianamesi Kabul EdildiSelam Tevhid'de Kumpas İddianamesi Kabul EdildiSelam Tevhid soruşturmasında, 55'i tutuklu 122 şüpheli hakkında hazırlanan iddianame, İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi'nce kabul edildi.
 • 18:25Selam Tevhid'de Usulsüzlük İddianamesi Mahkemece Kabul EdildiSelam Tevhid soruşturmasında usulsüzlük yapıldığına ilişkin iddianameyi kabul eden mahkeme, Fethullah Gülen ve Emre Uslu'nun ayrı ayrı tutuklanmalarına karar verdi.
 • 18:11Selam Tevdid'de Kumpas İddianamesi Kabul EdildiSelam Tevdid'de Kumpas İddianamesi Kabul Edildiİstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi, Selam Tevhid'de kumpas soruşturması kapsamında 55'i tutuklu 122 kişi hakkında hazırlanan iddianameyi kabul etti.
 • 17:06Selam Tevhid'de Usulsüzlük İddianamesi Kabul EdildiSelam Tevhid soruşturmayla ilgili olarak, aralarında Fethullah Gülen, Emre Uslu ve Yurt Atayün'ün de bulunduğu 122 kişi için hazırlanan iddianame mahkemece kabul edildi.
 • 17:05"Selam Tevhid'de Kumpas" İddianamesi Kabul Edildiİstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi, şüphelileri arasında Fethullah Gülen ve Emre Uslu gibi isimlerin olduğu 'Selam Tevhid'de kumpas' soruşturması iddianamesini kabul etti.
 • 17:04Selam Tevhid-kumpas İddianamesini Kabul Eden İstanbul 14 . Ağır Ceza Mahkemesi, Fethullah Gülen ve...IHAAW170009-ASA/09-11-2015 - Selam Tevhid-Kumpas iddianamesini kabul eden İstanbul 14 . Ağır Ceza Mahkemesi, Fethullah Gülen ve gazeteci Emre Uslu’nun yokluklarında ayrı ayrı tutuklanmalarına karar verdi.
 • 13:56Selam Tevhid'de Kumpas" SoruşturmasıParalel Devlet Yapılanması'nın "Selam Tevhid" soruşturmasında kumpas yaptığına ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında hakkında "darbeye teşebbüs etmek" ile "silahlı terör örgütü kurmak veya yönetmek" suçlarından yakalama ve gözaltı kararı çıkarılan eski Zaman Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ekrem Dumanlı'nın yaklaşık iki aydır adreslerinde bulunamadığı belirtildi.
 • 11:23Grafikli - "Selam Tevhid'de" Kumpas Süreciİstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nca hazırlanan "Selam Tevhid'de kumpas" iddianamesinde, şüpheliler FETÖ/PDY Silahlı Terör Örgütü yönetici ve üyelerinin, 2010'da sözde "Kudüs Ordusu Terör Örgütü" adı altında başlatılan soruşturmada nasıl kumpas yaptıkları ve ilgisiz kişileri terörle neden ilişkilendirdikleri ayrıntılarla anlatıldı.
 • 17:20Fethullah Gülen Hakkındaki 3'üncü İddianameTakipsizlik kararıyla ortadan kalkan Selam Tevhid Soruşturması'nda usulsuzlük yapıldığı iddiasına ilişkin yürütülen soruşturma 15 ay sonra tamamlandı.
 • 14:04İddianamedeki "Dinleme" İstatistikleri"Selam Tevhid'de kumpas" soruşturması kapsamında aralarında firari şüpheliler Fetullah Gülen, Emre Uslu ile eski emniyet müdürü Yurt Atayün'ün de bulunduğu 50'si tutuklu 122 şüpheli hakkında hazırlanan iddianamede, AK Parti'den 177, CHP'den 53, MHP'den 103, BBP'den 23 kişi olmak üzere siyasi parti mensubu ve yöneticisi 356 kişi ile aralarında yargı mensupları, üst düzey askeri personel, emniyet personeli, MİT mensubu, ÖSYM çalışanı, TOKİ yöneticisi, TÜBİTAK proje çalışanı, savunma sanayi, BDDK, EPDK, üst düzey bürokrat, gazetesi, iş adamı, öğretim üyelerinin bulunduğu bin 706 kişinin dinlenildiği belirtildi.
 • 22:36Selam Tevhid'de Kumpas" İddianamesi"Selam Tevhid'de kumpas" soruşturması kapsamında Fetullah Gülen, Emre Uslu ve eski emniyet müdürü Yurt Atayün'ün de aralarında bulunduğu 122 şüphelinin tümü hakkında, "cebir ve şiddet kullanarak Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni ortadan kaldırmaya veya görevlerini kısmen veya tamamen yapmasını engellemeye tes¸ebbüs etmek" suçundan agˆırlas¸tırılmıs¸ müebbet hapis cezası istendi.
 • 21:10Fetö'nün Dünya Yapılanması AraştırılıyorUluslararası hukuk firması Amsterdam&Partners LLP şirketi yöneticisi Robert Amsterdam, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) soruşturması çerçevesinde çalışmaya başladıklarından beri örgüte bağlı meyda kuruluşlarının haklarında karalama kampanyaları yürüttüğünü, hatta ofislerine ölüm tehditleri bile geldiğini söyledi.
 • 19:34Selam Tevhid'de Kumpas" İddianamesi"Selam Tevhid'de kumpas" soruşturmasına ilişkin iddianamede, "Mavi Marmara katliamı olarak bilinen olaydan sonra İsrail tarafından gözaltına alınan İHH İnsani Yardım Vakfı Genel Başkanı Bülent Yıldırım'a İsrailli ajanlar tarafından sözde 'Selam Örgütü'nün sorulması, devam eden süreçte 'Selam Tevhid' olarak bilinen sözde "Kudüs Ordusu Terör Örgütü" adlı soruşturmanın yürütülmesinin tesadüf olamayacağı anlaşılmıştır" denildi.
 • 19:08Selam Tevhid'de Kumpas" İddianamesi"Selam Tevhid'de kumpas" iddianamesinde, "MİT tırlarının durdurulması eylemleri, so¨zde 'Kudu¨s Ordusu Tero¨r O¨rgu¨tu¨' sorus¸turması kapsamındadır ve s¸u¨pheliler tarafından bu dosyayla birles¸tirilmek u¨zere gerc¸ekles¸tirilmis¸tir. Zira her iki olayda da MI·T mensupları ve I·HH yetkililerinin telefonları dinlenilmekte, bu s¸ekilde yardım faaliyetinden haberdar olunmaktadır" denildi.
 • 17:45Selam Tevdid'de Kumpas" İddianamesi"Selam Tevhid'de kumpas" soruşturması kapsamında aralarında Fetullah Gülen, Emre Uslu ve eski emniyet müdürü Yurt Atayün'ün de bulunduğu 122 şüpheli hakkında hazırlanan iddianamede, "Şu¨pheliler sahte gizli tanık, sahte ihbar ve istihbari yazıs¸malar yoluyla delil u¨retmis¸ler, bu kapsamda dosyaya bilinc¸li olarak PKK/KCK, El Kaide, DHKP/C, MKP tero¨r örgu¨tleri ve uyus¸turucu ticareti sorus¸turmalarıyla ilgili sorus¸turma evraklarını koyarak, magˆdur ve mu¨s¸tekileri bu o¨rgu¨tlerle irtibatlandırma yoluna gitmis¸lerdir" denildi.