SON DAKİKA EMRE USLU HABERLERİ

Son Dakika Emre Uslu Haberleri

 • 09:46Demirel öldü mü? Süleyman Demirel Öldü iddiasıDemirel öldü mü? Süleyman Demirel Öldü iddiasıDemirel öldü mü? Süleyman Demirel Öldü iddiası gündeme bomba gibi düşse de hemen yalanlama geldi. Geçtiğimiz hafta hastaneye kaldırılan Süleyman Demirel'in vefat ettiğine dair iddialar korkuttu. Demirel'in doktoru Cesur, "İddialar gerçek dışıdır. Sağlık durumu aynı" dedi.
 • 20:38Süleyman Demirel'in Öldüğü İddiası Doktoru Tarafından YalanlandıSüleyman Demirel'in Öldüğü İddiası Doktoru Tarafından YalanlandıGeçtiğimiz hafta hastaneye kaldırılan Süleyman Demirel'in vefat ettiğine dair iddialar korkuttu. Demirel'in doktoru Cesur, "İddialar gerçek dışıdır. Sağlık durumu aynı" dedi.
 • 12:29MİT TIR'ları Soruşturmasında 10 Kişiye Tutuklama İstemiMİT TIR'ları Soruşturmasında 10 Kişiye Tutuklama İstemiMİT'e ait TIR'ların durdurulmasıyla ilgili gözaltına alınan, aralarında jandarma yarbay, binbaşı, yüzbaşı, üsteğmen ve astsubayın da bulunduğu 10 kişi, tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edildi.
 • 17:37Selam Tevhid"De Kumpas SoruşturmasıKamuoyunda "Selam Tevhid" olarak bilinen "Sözde Kudüs Ordusu Terör Örgütü" soruşturmasında, Adana ve Hatay'da Ocak 2014'te MİT'e ait tırların durdurulmasıyla ilgili aralarında bir yarbayın da bulunduğu 10 muvazzaf asker hakkında "terör örgütüne üye olmak, terör örgütünün faaliyeti kapsamında Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti'ni ortadan kaldırmaya veya görevini yapmasını engellemeye teşebbüs, siyasi ve askeri casusluk" suçlarından yakalama kararı çıkarıldığı öğrenildi.
 • 16:00Selam Tevhid"De Kumpas Soruşturması"Sözde Kudüs Ordusu Terör Örgütü" soruşturmasında, geçen yıl ocakta Adana ve Hatay'da MİT'e ait tırların durdurulmasıyla ilgili haklarında yakalama kararı verilen 10 muvazzaf askerden 5'i Ankara'da gözaltına alındı.
 • 13:30MİT TIR'larının Durdurulmasıyla İlgili 10 Asker Hakkında Gözaltı ve Yakalama Kararı!MİT TIR'larının Durdurulmasıyla İlgili 10 Asker Hakkında Gözaltı ve Yakalama Kararı!Adana ve Hatay'da MİT'e ait TIR'ların durdurulmasıyla ilgili aralarında bir yarbayın da bulunduğu 10 muvazzaf asker hakkında gözaltı ve yakalama kararı çıkarıldı.
 • 12:37Paralel Yapı Operasyonlarının "Kaçakları"Paralel Yapıyla mücadele kapsamında farklı illerde farklı operasyonlar yürütülürken, hakkında tutuklama kararı alınan aralarında Emre Uslu'nun da yer aldığı bazı kişiler yurt dışında bulunuyor.
 • 18:07Selam Tevhid"De Kumpas SoruşturmasıKamuoyunda "Selam Tevhid" olarak bilinen sözde "Kudüs Ordusu Terör Örgütü" adlı soruşturmada usulsüzlük yapıldığı iddialarına ilişkin "paralel yapıya" yönelik yürütülen soruşturma kapsamında, mahkemece serbest bırakıldıktan sonra itiraz üzerine haklarında yakalama emri çıkarılan 2 subay tutuklandı.
 • 08:45Emre Uslu, Bakan'ın Katıldığı Konferansta GörüntülendiEmre Uslu, Bakan'ın Katıldığı Konferansta GörüntülendiWashington'da bulunan Bakan Mevlüt Çavuşoğlu'nun verdiği konferansta dinleyiciler arasında Emre Uslu da vardı.
 • 13:47Sosyal Medyada Avea'ya Tepki, Gazeteciye Destek MesajlarıSosyal Medyada Avea'ya Tepki, Gazeteciye Destek MesajlarıGSM operastörü Avea'nın düzenlediği ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın katıldığı programda Cihan Haber Ajansı ekibinin akreditasyon gerekçesiyle dışarı çıkartılması her kesimden büyük tepki çekti.
 • 17:14Selam Tevhid"De Kumpas SoruşturmasıKamuoyunda "Selam Tevhid" olarak bilinen sözde "Kudüs Ordusu Terör Örgütü" adlı soruşturmada usulsüzlük yapıldığı iddialarına ilişkin "paralel yapıya" yönelik yürütülen soruşturma kapsamında, mahkemece serbest bırakılan 2 subay hakkında yakalama kararı çıkarıldı.
 • 12:21İstanbul Merkezli "Paralel Yapı" Operasyonuİstanbul merkezli çok sayıda ilde "paralel yapı"ya yönelik başlatılan operasyon kapsamında gözaltına alınan aralarında eski İstanbul Emniyet Müdür Yardımcısı Mahir Çakallı, eski İstanbul Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürü Nazmi Ardıç'ın da bulunduğu 28 polise, soruşturma konusu 5 ana eyleme ilişkin sorular yöneltildi.
 • 13:50Tutuklanan Askerlerin Avukatları Basın Açıklaması Yaptı’’Selam Tevhid’’ soruşturmasında usulsüzlük yapıldığı iddialarına ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında tutuklanan muvazzaf askerlerin avukatları basın açıklaması yaptı.
 • 12:46Asker Avukatları: Adana'da Tutuklatamayanlar İstanbul'a Getirtip TutuklattıAsker Avukatları: Adana'da Tutuklatamayanlar İstanbul'a Getirtip TutuklattıSelam terör örgütü soruşturmasında görev alan polislere yönelik operasyon kapsamında MİT TIR’larını durdurdukları için tutuklanan askerlerin avukatları karara tepki gösterdi.
 • 12:42Selam Tevhid"De Kumpas Soruşturmasıİstanbul 2. Sulh Ceza Hakimliği, kamuoyunda "Selam Tevhid" olarak bilinen sözde "Kudüs Ordusu Terör Örgütü" adlı soruşturmada usulsüzlük yapıldığı iddialarına ilişkin "paralel yapıya" yönelik yürütülen soruşturma kapsamında aralarında bir yarbay, iki binbaşı ile bir yüzbaşının bulunduğu 17 muvazzaf asker, mevcut delil durumu, ön görülen cezanın alt ve üst sınırı ile haklarında verilecek adli kontrol kararlarının yetersiz kalacağından tutuklanmalarına karar verdi.
 • 12:53Şehit Savcı Kiraz ile İlgili Söylem ve Paylaşımlara Suç DuyurusuSiyasetçi, sanatçı ve gazetecilerden oluşan 27 kişi hakkında, İstanbul Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz'ın şehit edilmesine ilişkin söylemleri ve paylaşımları nedeniyle "halkı ırk, din, dil ayrımı gözeterek kin ve düşmanlığa tahrik etmek" ile "halkı hükümete karşı silahlı eyleme teşvik etme" suçlarından soruşturma açılması talebiyle suç duyurusunda bulunuldu.
 • 11:28"Selam Tevhid" Soruşturmasında 27 Muvazzaf Askere GözaltıKamuoyunda "Selam Tevhid" olarak bilinen sözde "Kudüs Ordusu Terör Örgütü" adlı soruşturma kapsamında, 34 muvazzaf askerden 27'si gözaltına alındı.
 • 11:40MİT TIR'larının Durdurulmasıyla İlgili 34 Asker Hakkında Gözaltı KararıMİT TIR'larının Durdurulmasıyla İlgili 34 Asker Hakkında Gözaltı KararıAdana ve Hatay'da Ocak 2014'te MİT'e ait TIR'ların durdurulmasıyla ilgili aralarında bir binbaşının da bulunduğu 34 asker hakkında gözaltı kararı alındı.
 • 12:3658 Probed For Criticizing Anadolu AgencyAn investigation has been launched into a total of 58 well-known figures in Turkey on the grounds that they criticized the state-run Anadolu Agency on Twitter, daily Cumhuriyet has reported. Top journalists, including daily Cumhuriyet Editor-in-Chief Can Dündar, Hürriyet columnist Melis Alphan and Taraf.
 • 18:34Twitter'da Anadolu Ajansı'nı Eleştirenlere SoruşturmaTwitter'da Anadolu Ajansı'nı Eleştirenlere SoruşturmaTwitter'da Anadolu Ajansı'nı eleştirdikleri gerekçesiyle 58 kişi hakkında soruşturma yürütülüyor. Soruşturmaya en ağır tepki köşe yazarı Melis Alphan'dan geldi.
 • 11:34Zekeriya Öz'e "Retweet" DavasıHSYK kararıyla meslekten uzaklaştırılan Savcı Zekeriya Öz hakkında, Twitter hesabı üzerinden başkalarına ait bazı tweetleri retweetleyerek dönemin başbakanı Recep Tayyip Erdoğan’a hakaret ettiği iddiasıyla Düzce 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde açılan ikinci bir davanın görülmesine başlandı.
 • 11:30Zekeriya Öz'e Retweet DavasıZekeriya Öz'e Retweet DavasıMeslekten uzaklaştırılan savcı Zekeriya Öz, Twitter'dan başkalarına ait bazı tweetleri retweetleyerek Tayyip Erdoğan'a hakaret ettiği iddiasıyla yargılanmaya başladı.
 • 12:10Sosyalist Enternasyonal Genel Sekreteri Haziran Seçimini Bizzat İzleyecekSosyalist Enternasyonal’in Şili’li Genel Sekreteri Luis Ayala, Umut Oran ve CHP'ye yapılanların demokraside yeri olmadığını söyledi.
 • 09:37Ahmet Altan: Toplum AKP'yi Kenara İtmezse Büyük Felaket OlurAhmet Altan: Toplum AKP'yi Kenara İtmezse Büyük Felaket OlurGazeteci yazar Ahmet Altan, "Toplum, ya AKP'yi doğal yollarla kenara itip yaratıcı, üretici bir topluma dönüşür ya da tarihinde rastlamadığı büyüklükte sarsıntı ve acıyla karşılaşır." dedi.
 • 14:33Ak Partili Tayyar, Emre Uslu'ya Meydan OkuduAK Parti Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar, 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün siyasete dönmesine yönelik tartışmalarla ilgili, “Parti tabanında da ağırlığı olan bir isim, eğer kendisi arzu ederse bu partinin kapıları sonuna kadar açıktır.
 • 17:49CHP'li Hamzaçebi'den Suç DuyurusuCHP Grup Başkanvekili Akif Hamzaçebi, üç gazetenin sorumlu hakkında suç duyurusunda bulundu.
 • 16:03Türkiye Şubat Ayında Özgencan'ı KonuştuÖzgecan Aslan'ın öldürülmesi ile Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Süleyman Şah Saygı Karakolu ve Türbesi'ne düzenlediği operasyon hakkındaki haberlerin damga vurduğu belirlendi.
 • 15:35Tayyar: "Mehmet Baransu Zavallı Birisi, Kritik İsim Emre Uslu"AK Parti Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar, “Balyoz Planı” davasında yargılanan bazı sanıklara “kumpas” kurulduğu iddiasıyla Mehmet Baransu’nun gözaltına alınmasına ilişkin, “Mehmet Baransu’nun zavallı kullanılan birisi olduğunu söyledim. Eğer Balyoz’dan bağımsız olarak paralel yapının bütün koordinatları, tüm yönleriyle yargıda deşifre edilecekse Emre Uslu kritik bir isimdir” dedi.
 • 11:57Savcı, İfade Vermek İsteyen Gültekin Avcı'yı Geri ÇevirdiSelam tevhit terör örgütü dosyasında görev alan polislere yönelik soruşturmada şüpheli olduğu belirtilen ve ifade vermek için savcılığa gelmek isteyen Gültekin Avcı’yı savcılık geri çevirdi.
 • 21:41Savcılık, Erdoğan'a Suikast İddialarıyla İlgili Belge İstedi; Emniyet Gazete Kupürlerini GönderdiSavcılık, Erdoğan'a Suikast İddialarıyla İlgili Belge İstedi; Emniyet Gazete Kupürlerini GönderdiAnkara Cumhuriyet Başsavcılığı, Sümeyye Erdoğan'a suikast iddialarıyla ilgili MİT ve Emniyet'ten belge istedi, gazete kupürlerinden oluşan bilgi notu gönderildi.
 • 17:08Fethullah Gülen Hakkındaki Yakalama KararıEmniyetteki "paralel yapı" iddialarına ilişkin 28 kişinin tutuklandığı soruşturma kapsamında, şüphelilerden Fethullah Gülen ve Emre Uslu hakkında, "Silahlı terör örgütü kurma veya yönetme", "Türkiye Cumhuriyeti Hükümetini ortadan kaldırmaya veya görevini yapmasını engellemeye teşebbüs etme", "Devletin gizli kalması gereken bilgilerini siyasal veya askeri casusluk amacıyla temin etme" suçlarından tutuklanmalarına yönelik yakalama kararı çıkarıldı.
 • 14:36Fethullah Gülen Hakkında İkinci Yakalama KararıEmniyetteki "paralel yapı" iddialarına ilişkin toplam 28 kişinin tutuklandığı soruşturma kapsamında şüphelilerden Fethullah Gülen ve Emre Uslu hakkında yakalama kararı çıkarıldı.
 • 14:00Fethullah Gülen Hakkında İkinci Kez Yakalama KararıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun da aralarında bulunduğu birçok ismin görüşmelerinin yasadışı kaydedilmesine ilişkin Fethullah Gülen ve Emre Uslu hakkında yakalama kararı çıkarıldı.
 • 13:30Gülen ve Uslu Hakkında Yakalama KararıYasadışı dinleme soruşturması kapsamında Fethullah Gülen ve Emre Uslu hakkında yakalama kararı çıkartıldı.
 • 13:12Fethullah Gülen Hakkında 2. Kez Yakalama Kararı! Bu Kez Emre Uslu da VarFethullah Gülen Hakkında 2. Kez Yakalama Kararı! Bu Kez Emre Uslu da Var101 kişinin telefon görüşmelerinin depolandığı iddiasıyla açılan soruşturma kapsamında Fethullah Gülen ve gazeteci Emre Uslu hakkında yakalama kararı çıkartıldı.
 • 13:16Bakan'dan Fuat Avni Cevabı: Hayali Kişilere Cevap mı VerelimBakan'dan Fuat Avni Cevabı: Hayali Kişilere Cevap mı VerelimEkonomi Bakanı Zeybekçi, medyada yer alan "Fuat Avni Emre Uslu" iddialarını dikkate almayarak, "Hayali kişilere cevap mı verelim" dedi.
 • 12:29Ahmet Hakan'ın Sümeyye Erdoğan Hakkında Kaleme Aldığı YazıAhmet Hakan'ın Sümeyye Erdoğan Hakkında Kaleme Aldığı YazıAhmet Erdoğan'dan çok sert Sümeyye Erdoğan yazısı. Hürriyet gazetesi yazarı Ahmet Hakan, Sümeyye Erdoğan'a suikast iddiasıyla ilgili kaleme aldığı yazıda "Halka koyun muamelesi yapıyorlar" dedi.
 • 11:12Ahmet Hakan'dan Çok Sert Sümeyye Erdoğan YazısıAhmet Hakan'dan Çok Sert Sümeyye Erdoğan YazısıHürriyet gazetesi yazarı Ahmet Hakan, Sümeyye Erdoğan'a suikast iddiasıyla ilgili kaleme aldığı yazıda "Halka koyun muamelesi yapıyorlar" dedi.
 • 07:47Erdoğan'la İlgili Soruşturmaya Kızıyla İlgili İddia da Dahil EdildiErdoğan'la İlgili Soruşturmaya Kızıyla İlgili İddia da Dahil EdildiErdoğan'ın 6 Şubat'ta Bursa'da yaptığı konuşmada "Ben ve ailem tehdit edildi" demesi üzerine başlatılan soruşturmaya, Sümeyye Erdoğan'a suikast iddiası da dahil edildi.
 • 19:27Emniyetteki "Paralel Yapı" SoruşturmasıEmniyetteki "paralel yapı" soruşturması kapsamında, İstanbul merkezli 12 ilde düzenlenen son operasyona ilişkin hazırlanan fezlekede, devletin önemli kurumları hedef alınarak ajanlık yapıldığı iddiasıyla gerçekleştirilen "sözde Kudüs Ordusu Terör Örgütü" adlı soruşturmanın İsrail'in Ortadoğu politikasındaki çıkarları gözetilerek yapıldığı ve gelişen bu olayların İsrail'in çıkarlarıyla örtüştüğü kaydedildi.
 • 18:05Celal Ülgen: (Sümeyye Erdoğan'a Suikast İddiası) Buram Buram Kumpas KokuyorCelal Ülgen: (Sümeyye Erdoğan'a Suikast İddiası) Buram Buram Kumpas KokuyorAvukat Celal Ülgen, bugün bazı gazetelerde yer alan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kızı Sümeyye Erdoğan’la ilgili suikast iddialarına tepki gösterdi.
 • 17:29Fethullah Gülen Bir Numaralı ŞüpheliEmniyetteki "paralel yapı" soruşturması kapsamında, İstanbul merkezli 12 ilde düzenlenen son operasyona ilişkin hazırlanan fezlekede, aralarında Fethullah Gülen ile Emre Uslu, Gültekin Avcı ve polis müdürlerinin de bulunduğu 80 şüpheli yer alıyor.
 • 12:34'Sümeyye Erdoğan'a Suikast Düzenleneceği' İddiasına Savcılıktan Soruşturma'Sümeyye Erdoğan'a Suikast Düzenleneceği' İddiasına Savcılıktan SoruşturmaAnkara Cumhuriyet Başsavcılığı "Sümeyye Erdoğan'a suikast düzenleneceği" iddialarıyla ilgili soruşturma başlattı.
 • 16:12Umut Oran'dan Suç DuyurusuCHP İstanbul Milletvekili Umut Oran, dün bazı gazetelerde yer alan haberlerde kişilik haklarına saldırdığı gerekçesiyle gazete yöneticileri hakkında suç duyurusunda bulundu.
 • 13:03Samsun'da Hava Ulaşımına Kar EngeliTwitter'da "Fuat Avni" adlı hesaptan paylaşımlarda bulunan kişi veya kişiler hakkında resen başlatılan soruşturma, iki gündür bazı gazetelerde "fuat avni" ile ilgili çıkan haberler de ihbar kabul edilerek genişletildi.
 • 15:30CHP İstanbul Milletvekili Oran AçıklamasıCHP İstanbul Milletvekili Umut Oran, Emre Uslu ile Twitter'dan mesajlaştığı iddiasının yer aldığı haberlere ilişkin, "Bu tezgahı tamamen reddediyorum.
 • 15:10CHP'de Aday Adaylığı Süreci BaşladıCHP'de Aday Adaylığı Süreci BaşladıGenel seçime doğru- CHP'de milletvekili aday adayı olmak isteyenlerin başvuruları alınmaya başlandı.
 • 13:34CHP'de Milletvekili Aday Adaylığı İçin Başvurular BaşladıCHP'de Milletvekili Aday Adaylığı İçin Başvurular BaşladıCHP’de milletvekili aday adaylığı için başvurular bugün itibariyle başladı.
 • 13:20Kılıçdaroğlu'nun Seçimlerde Aday Olacağı Yer SürprizKılıçdaroğlu'nun Seçimlerde Aday Olacağı Yer SürprizCHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan, CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun aday olacağı yerle ilgili soruyu "Sürpriz" diyerek yanıtladı.
 • 11:21Fuat Avni Deşifre Oldu, Fuat Avni Bakın Kimmiş!Fuat Avni Deşifre Oldu, Fuat Avni Bakın Kimmiş!Akşam Gazetesi, Twitter'da 'Fuat Avni' rumuzuyla operasyonları önceden yazan kişinin eski emniyetçi ve Taraf Gazetesi yazarı Emre Uslu olduğunu öne sürdü.