SON DAKİKA EMRE USLU HABERLERİ

Son Dakika Emre Uslu Haberleri

 • 22:47Selam Tevhid'de Kumpas Davasında 3 Kişiye TahliyeFethullah Gülen, Emre Uslu ile eski emniyet müdürleri Yurt Atayün ve Ömer Köse'nin de aralarında olduğu 22'si tutuklu 81 sanığın yargılandığı "Selam Tevhid'de Kumpas" davasında mahkeme 3 sanığın tahliyesine karar verdi.
 • 21:31"Selam Tevhid'de Kumpas" Davasında 3 TahliyeSelam Tevhid soruşturmasında kumpas kurulduğuna yönelik süren davada aralarında gazeteci Gültekin Avcı'nın da bulunduğu 3 kişi tahliye edildi.
 • 18:11MİT Tırlarının Durdurulmasına İlişkin Yeni Davaya BirleştirmeAdana ve Hatay'da MİT tırlarının durdurularak aranmasına ilişkin Tuğgeneral Hamza Celepoğlu ve emekli Albay Burhanettin Cihangiroğlu'nun, "darbeye teşebbüs" suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırılması istenen yeni iddianamenin, firari Fetullah Gülen ve Emre Uslu ile eski emniyet müdürleri Yurt Atayün ve Ömer Köse'nin de aralarında bulunduğu 81 sanığın yargılandığı "Selam Tevhid soruşturmasında kumpas" davasıyla birleştirilmesine hükmedildi.
 • 23:03Selam Tevhid'de Kumpas" Davasında Tahliye Talepleri ReddedildiKamuoyunda ’’Selam Tevhid’’ olarak bilinen soruşturmada usulsüzlük yapıldığına ilişkin firari sanıklar Fethullah Gülen ve Emre Uslu ile eski emniyet müdürleri Yurt Atayün ve Ömer Köse’nin de aralarında bulunduğu 22’si tutuklu 81 sanığın yargılandığı davada, sanıkların tahliye talepleri reddedildi.
 • 21:50Selam Tevhid'de Kumpas Davası'nda Gazeteci Gültekin Avcı'nın Tahliye Talebine Ret...Gülen cemaati lideri Fethullah Gülen ve Emre Uslu ile eski emniyet müdürleri Yurt Atayün ve Ömer Köse'nin de aralarında bulunduğu 22'si tutuklu 80 sanığın yargılandığı "Selam Tevhid'de Kumpas" davasında, gazeteci Gültekin Avcı'nın tahliye talebi reddedildi.
 • 21:46Selam Tevhid'de Kumpas" Davası"Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması"nın (FETÖ/PDY) "Selam Tevhid" soruşturmasında kumpas kurduğu iddiasına yönelik açılan dava kapsamında firari sanıklar Fetullah Gülen ve Emre Uslu ile eski emniyet müdürleri Yurt Atayün ve Ömer Köse'nin de aralarında bulunduğu 22'si tutuklu 81 sanığın yargılandığı davada, tahliye talepleri reddedildi.
 • 11:59Selam Tevhid'de Kumpas" Davas'ında 14'üncü DuruşmaŞikayetçi olarak yer alıyor.
 • 11:52Selam Tevhid Kumpas Davasına Devam EdiliyorKamuoyunda ’’Selam Tevhid’’ olarak bilinen soruşturmada usulsüzlük yapıldığına ilişkin firari sanıklar Fethullah Gülen ve Emre Uslu ile eski emniyet müdürleri Yurt Atayün ve Ömer Köse’nin de aralarında bulunduğu 22’si tutuklu 81 sanığın yargılandığı davaya 10 Bin 529 sayfalık iddianamenin okunulmasıyla devam ediliyor.
 • 11:27Selam Tevhid'de Kumpas" Davası"Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması"nın (FETÖ/PDY) "Selam Tevhid" soruşturmasında kumpas kurduğu iddiasına yönelik açılan dava kapsamında firari sanıklar Fetullah Gülen ve Emre Uslu ile eski emniyet müdürleri Yurt Atayün ve Ömer Köse'nin de aralarında bulunduğu 22'si tutuklu 81 sanığın yargılanmasına devam ediliyor.
 • 22:34AK Parti Adana İl Başkan Yardımcısı Sorar AçıklamasıAK Parti Adana İl Başkan Yardımcısı Ali Sorar, parti il teşkilatının, "Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) ile etkin mücadele etmediğini öne süren gazeteci Rıfat Söylemez ile ilgili, "Kaçak Emre Uslu'ya ve Mehmet Baransu'ya, casusluk iddiasıyla yargılanan Can Dündar'a sosyal medya hesabından destek veren Söylemez, cumhuriyet tarihinin en büyük ihanet ve casusluk davası sanığına verdiği desteği unutup, AK Parti teşkilatlarına saldırıyor" dedi.
 • 22:01Selam Tevhid'de Kumpas" Davası"Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması"nın (FETÖ/PDY) "Selam Tevhid" soruşturmasında kumpas kurduğu iddiasına yönelik açılan dava kapsamında firari sanıklar Fetullah Gülen ve Emre Uslu ile eski emniyet müdürleri Yurt Atayün ve Ömer Köse'nin de aralarında bulunduğu 22'si tutuklu 80 sanığın yargılandığı ve duruşmaların kapalı olarak yapıldığı davada, sanıklardan Erhan Körtek'in tahliyesine karar verildi.
 • 22:01Selam Tevhid'de Kumpas Davası'nın 10. Duruşmasında 1 Kişiye TahliyeSelam Tevhid'de Kumpas Davası'nın 10. Duruşmasında 1 Kişiye TahliyeMahkeme, 22'si tutuklu 80 sanığın yargılandığı "Selam Tevhid'de Kumpas" davasının 10. duruşmasında tutuklu sanık polislerden Erhan Körtek'in tahliyesine karar verdi.
 • 13:1910 Bin 529 Sayfalık İddianamenin 390. Sayfayasının Okunmasıyla Başladı6 ve 7 Nisan'da da devam edecek.
 • 11:43Selam Tevhid'de Kumpas" Davası"Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması"nın (FETÖ/PDY) "Selam Tevhid" soruşturmasında kumpas kurduğu iddiasına yönelik açılan dava kapsamında firari sanıklar Fetullah Gülen ve Emre Uslu ile eski emniyet müdürleri Yurt Atayün ve Ömer Köse'nin de aralarında bulunduğu 22'si tutuklu 80 sanığın yargılandığı davanın görülmesine devam edildi.
 • 11:41Selam Tevhid Kumpas Davasına, İddianamenin Okunulmasıyla Devam EdiliyorKamuoyunda “Selam Tevhid” olarak bilinen soruşturmada usulsüzlük yapıldığına ilişkin “paralel yapıya” yönelik yargılanmasına 10 bin 529 sayfalık iddianamenin okunulmasıyla devam ediliyor.
 • 06:34PKK Sempatizanları, ABD'de Erdoğan'ı Destekleyen Kadına SaldırdıPKK Sempatizanları, ABD'de Erdoğan'ı Destekleyen Kadına SaldırdıErdoğan'ın konuşma yaptığı Brookings Enstitüsü çıkışında protesto da vardı, sevgi gösterisi de. İki grup arasında gerginlik yaşandı. PKK destekçileri, Erdoğan'ı destekleyen kadını tartakladı.
 • 22:25Selam Tevhid'de Kumpas" DavasıParalel Devlet Yapılanması'nın "Selam Tevhid" soruşturmasında kumpas kurduğu iddiasına yönelik açılan dava kapsamında firari sanıklar Fetullah Gülen ve Emre Uslu ile eski emniyet müdürleri Yurt Atayün, Ömer Köse ve muvazzaf subayların da aralarında bulunduğu 45'i tutuklu 122 sanığın yargılandığı davada, kapalı yapılmasına karar verilen duruşma yarına ertelendi.
 • 18:50Selam Tevhid'de Kumpas" Davası'nda Mahkemenin Kapıları KapandıGülen Cemaati lideri Fethullah Gülen ve Emre Uslu ile MİT TIR'larını durduran muvazzaf subayların da aralarında bulunduğu 46'sı tutuklu toplam 122 sanığın yargılandığı "Selam Tevhid'de Kumpas" davasında, duruşmaların kapalı yapılmasına karar verildi.
 • 18:13Selam Tevhid'de Kumpas" DavasıParalel Devlet Yapılanması'nın "Selam Tevhid" soruşturmasında kumpas kurduğu iddiasına yönelik açılan dava kapsamında firari sanıklar Fetullah Gülen ve Emre Uslu ile eski emniyet müdürleri Yurt Atayün, Ömer Köse ve muvazzaf subayların da aralarında bulunduğu 45'i tutuklu 122 sanığın yargılandığı davada, tüm duruşmaların kapalı yapılmasına hükmedildi.
 • 15:08Selam Tevhid'de Kumpas" DavasıParalel Devlet Yapılanması'nın "Selam Tevhid" soruşturmasında kumpas kurduğu iddiasına yönelik açılan dava kapsamında firari sanıklar Fetullah Gülen ve Emre Uslu ile eski emniyet müdürleri Yurt Atayün, Ömer Köse ve muvazzaf subayların da aralarında bulunduğu 45'i tutuklu 122 sanığın yargılanmasına devam ediliyor.
 • 14:59Selam Tevhid Davasına Devam EdiliyorKamuoyunda “Selam Tevhid” olarak bilinen soruşturmada usulsüzlük yapıldığına ilişkin “paralel yapıya” yönelik davaya devam ediliyor.
 • 02:08Selah Tevhid'de Kumpas Davasında 10 Sanığa Tahliye...Takipsizlik kararıyla ortadan kalkan Selam Tevhid Soruşturması'nda usulsuzlük yapıldığı iddiasıyla Fethullah Gülen, Emre Uslu ve eski emniyet müdürü Yurt Atayün ve muvazzaf subayların da aralarında bulunduğu bulunduğu 55'i tutuklu toplam 122 sanığın yargılandığı davada, 10 sanığa tahliye çıktı.
 • 00:44Selam Tevhid'de Kumpas Davasında Savcı 24 Sanığın Tahliyesini İstediTakipsizlik kararıyla ortadan kalkan Selam Tevhid Soruşturması'nda usulsüzlük yapıldığı iddiasıyla Fethullah Gülen, Emre Uslu ve eski emniyet müdürü Yurt Atayün ve muvazzaf subayların da aralarında bulunduğu 55'i tutuklu toplam 122 sanığın yargılandığı davada savcı Ali Kaya, 21 asker ve 3 polis olmak üzere toplam 24 tutuklu sanık hakkında tahliye talebinde bulundu.
 • 23:03Selam Tevhid'de Kumpas" Davası"Selam Tevhid'de kumpas" davası kapsamında, firari sanıklar Fetullah Gülen ve Emre Uslu ile eski emniyet müdürleri Yurt Atayün, Ömer Köse ve muvazzaf subayların da aralarında bulunduğu 55'i tutuklu 122 sanıklı davada, cumhuriyet savcısı 24 tutuklu sanığın tahliyesini talep etti.
 • 14:30Selam Tevhid'de Kumpas" Davası; Muvazzaf Subaylar Tahliye Talebinde BulunduTakipsizlik kararıyla ortadan kalkan Selam Tevhid Soruşturması'nda usulsuzlük yapıldığı iddiasıyla Fethullah Gülen, Emre Uslu ve eski emniyet müdürü Yurt Atayün ve muvazzaf subayların da aralarında bulunduğu bulunduğu 55'i tutuklu toplam 122 sanığın yargılandığı davaya devam ediliyor.
 • 13:09Selam Tevhid'te Usulsüzlük Davasına Devam EdiliyorKamuoyunda "Selam Tevhid" olarak bilinen soruşturmada usulsüzlük yapıldığına ilişkin ’’paralel yapıya’’ yönelik açılan davanın görülmesine reddi hakim taleplerinin alınmasıyla devam ediliyor.
 • 12:19Selam Tevhid'de Kumpas" DavasıParalel Devlet Yapılanması'nın "Selam Tevhid" soruşturmasında kumpas kurduğu iddiasına yönelik açılan dava kapsamında firari sanıklar Fetullah Gülen ve Emre Uslu ile eski emniyet müdürleri Yurt Atayün, Ömer Köse ve muvazzaf subayların da aralarında bulunduğu 55'i tutuklu 122 sanığın yargılanmasına devam ediliyor.
 • 17:12Selam Tevhid'de Kumpas" Davası, Fethullah Gülen'in Avukatları Reddi Hakim Talebinde BulunduTakipsizlik kararıyla ortadan kalkan Selam Tevhid Soruşturması'nda usulsuzlük yapıldığı iddiasına Fethullah Gülen, Emre Uslu ve eski emniyet müdürü Yurt Atayün'ün aralarında bulunduğu 55'i tutuklu toplam 122 sanığın yargılanmasına başlandı.
 • 15:24Selam Tevhid'te KumpasSelam Tevhid'te Kumpas" Davasını İzleyen CHP'li Vekillerden Açıklama...Takipsizlik kararıyla ortadan kalkan Selam Tevhid Soruşturması'nda usulsuzlük yapıldığı iddiasına ilişkin Gülen Cemaati lideri Fethullah Gülen, Emre Uslu ve eski emniyet müdürü Yurt Atayün'ün de aralarında bulunduğu 55'i tutuklu 122 sanık hakkında açılan davanın ilk duruşması görülüyor.
 • 12:27Selam Tevhid'de Kumpas" Davası"Selam Tevhid'de kumpas" davası kapsamında firari sanıklar Fetullah Gülen, Emre Uslu ile eski emniyet müdürleri Yurt Atayün, Ömer Köse ve muvazzaf subayların da aralarında bulunduğu 55'i tutuklu 122 kişinin yargılanmasına başlandı.
 • 12:54Selam Tevhid'de Kumpas" Davası Yarın BaşlıyorTakipsizlik kararıyla ortadan kalkan Selam Tevhid Soruşturması'nda usulsuzlük yapıldığı iddiasına ilişkin Gülen Cemaati lideri Fethullah Gülen, Emre Uslu ve eski emniyet müdürü Yurt Atayün'ün de aralarında bulunduğu 55'i tutuklu 122 sanık hakkında açılan davanın ilk duruşması yarın yapılacak.
 • 17:52Court Accepts İndictment Against Dozens, İncluding Us-based Scholar GülenAn Istanbul court has accepted an indictment against 122 suspects, including U.
 • 18:39Selam Tevhid'de Kumpas İddianamesi Kabul EdildiSelam Tevhid'de Kumpas İddianamesi Kabul EdildiSelam Tevhid soruşturmasında, 55'i tutuklu 122 şüpheli hakkında hazırlanan iddianame, İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi'nce kabul edildi.
 • 18:25Selam Tevhid'de Usulsüzlük İddianamesi Mahkemece Kabul EdildiSelam Tevhid soruşturmasında usulsüzlük yapıldığına ilişkin iddianameyi kabul eden mahkeme, Fethullah Gülen ve Emre Uslu'nun ayrı ayrı tutuklanmalarına karar verdi.
 • 18:11Selam Tevdid'de Kumpas İddianamesi Kabul EdildiSelam Tevdid'de Kumpas İddianamesi Kabul Edildiİstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi, Selam Tevhid'de kumpas soruşturması kapsamında 55'i tutuklu 122 kişi hakkında hazırlanan iddianameyi kabul etti.
 • 17:06Selam Tevhid'de Usulsüzlük İddianamesi Kabul EdildiSelam Tevhid soruşturmayla ilgili olarak, aralarında Fethullah Gülen, Emre Uslu ve Yurt Atayün'ün de bulunduğu 122 kişi için hazırlanan iddianame mahkemece kabul edildi.
 • 17:05"Selam Tevhid'de Kumpas" İddianamesi Kabul Edildiİstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi, şüphelileri arasında Fethullah Gülen ve Emre Uslu gibi isimlerin olduğu 'Selam Tevhid'de kumpas' soruşturması iddianamesini kabul etti.
 • 17:04Selam Tevhid-kumpas İddianamesini Kabul Eden İstanbul 14 . Ağır Ceza Mahkemesi, Fethullah Gülen ve...IHAAW170009-ASA/09-11-2015 - Selam Tevhid-Kumpas iddianamesini kabul eden İstanbul 14 . Ağır Ceza Mahkemesi, Fethullah Gülen ve gazeteci Emre Uslu’nun yokluklarında ayrı ayrı tutuklanmalarına karar verdi.
 • 17:20Fethullah Gülen Hakkındaki 3'üncü İddianameTakipsizlik kararıyla ortadan kalkan Selam Tevhid Soruşturması'nda usulsuzlük yapıldığı iddiasına ilişkin yürütülen soruşturma 15 ay sonra tamamlandı.
 • 14:04İddianamedeki "Dinleme" İstatistikleri"Selam Tevhid'de kumpas" soruşturması kapsamında aralarında firari şüpheliler Fetullah Gülen, Emre Uslu ile eski emniyet müdürü Yurt Atayün'ün de bulunduğu 50'si tutuklu 122 şüpheli hakkında hazırlanan iddianamede, AK Parti'den 177, CHP'den 53, MHP'den 103, BBP'den 23 kişi olmak üzere siyasi parti mensubu ve yöneticisi 356 kişi ile aralarında yargı mensupları, üst düzey askeri personel, emniyet personeli, MİT mensubu, ÖSYM çalışanı, TOKİ yöneticisi, TÜBİTAK proje çalışanı, savunma sanayi, BDDK, EPDK, üst düzey bürokrat, gazetesi, iş adamı, öğretim üyelerinin bulunduğu bin 706 kişinin dinlenildiği belirtildi.
 • 22:36Selam Tevhid'de Kumpas" İddianamesi"Selam Tevhid'de kumpas" soruşturması kapsamında Fetullah Gülen, Emre Uslu ve eski emniyet müdürü Yurt Atayün'ün de aralarında bulunduğu 122 şüphelinin tümü hakkında, "cebir ve şiddet kullanarak Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni ortadan kaldırmaya veya görevlerini kısmen veya tamamen yapmasını engellemeye tes¸ebbüs etmek" suçundan agˆırlas¸tırılmıs¸ müebbet hapis cezası istendi.
 • 17:45Selam Tevdid'de Kumpas" İddianamesi"Selam Tevhid'de kumpas" soruşturması kapsamında aralarında Fetullah Gülen, Emre Uslu ve eski emniyet müdürü Yurt Atayün'ün de bulunduğu 122 şüpheli hakkında hazırlanan iddianamede, "Şu¨pheliler sahte gizli tanık, sahte ihbar ve istihbari yazıs¸malar yoluyla delil u¨retmis¸ler, bu kapsamda dosyaya bilinc¸li olarak PKK/KCK, El Kaide, DHKP/C, MKP tero¨r örgu¨tleri ve uyus¸turucu ticareti sorus¸turmalarıyla ilgili sorus¸turma evraklarını koyarak, magˆdur ve mu¨s¸tekileri bu o¨rgu¨tlerle irtibatlandırma yoluna gitmis¸lerdir" denildi.
 • 16:47Selam Tevhid'de Usulsüzlük Soruşturmasına 10 Bin 500 Sayfalık İddianameKamuoyunda “Selam Tevhid” olarak bilinen “Sözde Kudüs Ordusu Terör Örgütü” adlı soruşturmada, usulsüzlük yapıldığı iddialarına ilişkin “paralel yapıya” yönelik yürütülen soruşturma kapsamında 54’ü tutuklu 122 şüpheli hakkında iddianame hazırlandı.
 • 15:29Selam Tevdid'de Kumpas" İddianamesi"Selam Tevhid'de kumpas" soruşturması kapsamında aralarında Fetullah Gülen, Emre Uslu ve eski emniyet müdürü Yurt Atayün'ün de bulunduğu 122 şüpheli hakkında hazırlanan iddianame tamamlandı.
 • 14:53'Selam Tevhid' İddianamesi Tamam! Gülen Hakkında Gıyabi Tutuklama Kararı'Selam Tevhid' İddianamesi Tamam! Gülen Hakkında Gıyabi Tutuklama KararıKamuoyunda "Selam Tevhid" olarak bilinen "Sözde Kudüs Ordusu Terör Örgütü' adlı soruşturmada, iddianame tamamlandı. İddianamede 1 numaralı şüpheli Fethullah Gülen.
 • 14:17Yargıdan Akşam ve Güneş Gazetelerine Umut Oran DavalarıCHP’li Umut Oran ve gazeteci Emre Uslu hakkında Şubat ayında Sümeyye Erdoğan’a suikast düzenleneceği iddialarına ilişkin yayın yapan Akşam ve Güneş gazeteleri aleyhine 5 ayrı dava açıldı.
 • 10:49Sümeyye Erdoğan'a Suikast Konuşmaları Sahte ÇıktıGazeteci Emre Uslu ile CHP Milletvekilleri Akif Hamzaçebi ve Umut Oran arasında geçtiği iddia edilen Sümeyye Erdoğan'a suikast konuşmalarının da yer aldığı bir dizi Twitter yazışmasının sahte olduğu ortaya çıktı.
 • 10:29Sümeyye Erdoğan'a Suikast Konuşmaları Sahte ÇıktıSümeyye Erdoğan'a Suikast Konuşmaları Sahte ÇıktıGazeteci Emre Uslu ile CHP'li Oran ve Hamzaçebi arasında geçtiği iddia edilen Sümeyye Erdoğan'a suikast konuşmalarının da yer aldığı, yazışmaların sahte olduğu ortaya çıktı.
 • 16:38Baransu'ya Özgürlük İçin 24 Saat Canlı Protesto YapılacakBalyoz darbe planı belgesini yayınladığı gerekçesiyle tutuklanan Gazeteci Mehmet Baransu için Baransu'ya Özgürlük Platformu kuruldu.
 • 15:29'Terör Örgütü Propagandası' Soruşturmasında İfade Alımları SürüyorMehmet Selim Kiraz'ın şehit edildiği terör saldırısına ilişkin sosyal medya paylaşımlarıyla ilgili başlatılan soruşturma kapsamında 10 kişi ifadeye çağrıldı.