SON DAKİKA EMRE USLU HABERLERİ

Son Dakika Emre Uslu Haberleri

 • 22:34 AK Parti Adana İl Başkan Yardımcısı Sorar Açıklaması AK Parti Adana İl Başkan Yardımcısı Ali Sorar, parti il teşkilatının, "Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) ile etkin mücadele etmediğini öne süren gazeteci Rıfat Söylemez ile ilgili, "Kaçak Emre Uslu'ya ve Mehmet Baransu'ya, casusluk iddiasıyla yargılanan Can Dündar'a sosyal medya hesabından destek veren Söylemez, cumhuriyet tarihinin en büyük ihanet ve casusluk davası sanığına verdiği desteği unutup, AK Parti teşkilatlarına saldırıyor" dedi.
 • 22:01 Selam Tevhid'de Kumpas" Davası "Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması"nın (FETÖ/PDY) "Selam Tevhid" soruşturmasında kumpas kurduğu iddiasına yönelik açılan dava kapsamında firari sanıklar Fetullah Gülen ve Emre Uslu ile eski emniyet müdürleri Yurt Atayün ve Ömer Köse'nin de aralarında bulunduğu 22'si tutuklu 80 sanığın yargılandığı ve duruşmaların kapalı olarak yapıldığı davada, sanıklardan Erhan Körtek'in tahliyesine karar verildi.
 • 22:01 Selam Tevhid'de Kumpas Davası'nın 10. Duruşmasında 1 Kişiye Tahliye Selam Tevhid'de Kumpas Davası'nın 10. Duruşmasında 1 Kişiye Tahliye Mahkeme, 22'si tutuklu 80 sanığın yargılandığı "Selam Tevhid'de Kumpas" davasının 10. duruşmasında tutuklu sanık polislerden Erhan Körtek'in tahliyesine karar verdi.
 • 13:19 10 Bin 529 Sayfalık İddianamenin 390. Sayfayasının Okunmasıyla Başladı 6 ve 7 Nisan'da da devam edecek.
 • 11:43 Selam Tevhid'de Kumpas" Davası "Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması"nın (FETÖ/PDY) "Selam Tevhid" soruşturmasında kumpas kurduğu iddiasına yönelik açılan dava kapsamında firari sanıklar Fetullah Gülen ve Emre Uslu ile eski emniyet müdürleri Yurt Atayün ve Ömer Köse'nin de aralarında bulunduğu 22'si tutuklu 80 sanığın yargılandığı davanın görülmesine devam edildi.
 • 11:41 Selam Tevhid Kumpas Davasına, İddianamenin Okunulmasıyla Devam Ediliyor Kamuoyunda “Selam Tevhid” olarak bilinen soruşturmada usulsüzlük yapıldığına ilişkin “paralel yapıya” yönelik yargılanmasına 10 bin 529 sayfalık iddianamenin okunulmasıyla devam ediliyor.
 • 06:34 PKK Sempatizanları, ABD'de Erdoğan'ı Destekleyen Kadına Saldırdı PKK Sempatizanları, ABD'de Erdoğan'ı Destekleyen Kadına Saldırdı Erdoğan'ın konuşma yaptığı Brookings Enstitüsü çıkışında protesto da vardı, sevgi gösterisi de. İki grup arasında gerginlik yaşandı. PKK destekçileri, Erdoğan'ı destekleyen kadını tartakladı.
 • 22:25 Selam Tevhid'de Kumpas" Davası Paralel Devlet Yapılanması'nın "Selam Tevhid" soruşturmasında kumpas kurduğu iddiasına yönelik açılan dava kapsamında firari sanıklar Fetullah Gülen ve Emre Uslu ile eski emniyet müdürleri Yurt Atayün, Ömer Köse ve muvazzaf subayların da aralarında bulunduğu 45'i tutuklu 122 sanığın yargılandığı davada, kapalı yapılmasına karar verilen duruşma yarına ertelendi.
 • 18:50 Selam Tevhid'de Kumpas" Davası'nda Mahkemenin Kapıları Kapandı Gülen Cemaati lideri Fethullah Gülen ve Emre Uslu ile MİT TIR'larını durduran muvazzaf subayların da aralarında bulunduğu 46'sı tutuklu toplam 122 sanığın yargılandığı "Selam Tevhid'de Kumpas" davasında, duruşmaların kapalı yapılmasına karar verildi.
 • 18:13 Selam Tevhid'de Kumpas" Davası Paralel Devlet Yapılanması'nın "Selam Tevhid" soruşturmasında kumpas kurduğu iddiasına yönelik açılan dava kapsamında firari sanıklar Fetullah Gülen ve Emre Uslu ile eski emniyet müdürleri Yurt Atayün, Ömer Köse ve muvazzaf subayların da aralarında bulunduğu 45'i tutuklu 122 sanığın yargılandığı davada, tüm duruşmaların kapalı yapılmasına hükmedildi.
 • 15:08 Selam Tevhid'de Kumpas" Davası Paralel Devlet Yapılanması'nın "Selam Tevhid" soruşturmasında kumpas kurduğu iddiasına yönelik açılan dava kapsamında firari sanıklar Fetullah Gülen ve Emre Uslu ile eski emniyet müdürleri Yurt Atayün, Ömer Köse ve muvazzaf subayların da aralarında bulunduğu 45'i tutuklu 122 sanığın yargılanmasına devam ediliyor.
 • 14:59 Selam Tevhid Davasına Devam Ediliyor Kamuoyunda “Selam Tevhid” olarak bilinen soruşturmada usulsüzlük yapıldığına ilişkin “paralel yapıya” yönelik davaya devam ediliyor.
 • 02:08 Selah Tevhid'de Kumpas Davasında 10 Sanığa Tahliye... Takipsizlik kararıyla ortadan kalkan Selam Tevhid Soruşturması'nda usulsuzlük yapıldığı iddiasıyla Fethullah Gülen, Emre Uslu ve eski emniyet müdürü Yurt Atayün ve muvazzaf subayların da aralarında bulunduğu bulunduğu 55'i tutuklu toplam 122 sanığın yargılandığı davada, 10 sanığa tahliye çıktı.
 • 00:44 Selam Tevhid'de Kumpas Davasında Savcı 24 Sanığın Tahliyesini İstedi Takipsizlik kararıyla ortadan kalkan Selam Tevhid Soruşturması'nda usulsüzlük yapıldığı iddiasıyla Fethullah Gülen, Emre Uslu ve eski emniyet müdürü Yurt Atayün ve muvazzaf subayların da aralarında bulunduğu 55'i tutuklu toplam 122 sanığın yargılandığı davada savcı Ali Kaya, 21 asker ve 3 polis olmak üzere toplam 24 tutuklu sanık hakkında tahliye talebinde bulundu.
 • 23:03 Selam Tevhid'de Kumpas" Davası "Selam Tevhid'de kumpas" davası kapsamında, firari sanıklar Fetullah Gülen ve Emre Uslu ile eski emniyet müdürleri Yurt Atayün, Ömer Köse ve muvazzaf subayların da aralarında bulunduğu 55'i tutuklu 122 sanıklı davada, cumhuriyet savcısı 24 tutuklu sanığın tahliyesini talep etti.
 • 14:30 Selam Tevhid'de Kumpas" Davası; Muvazzaf Subaylar Tahliye Talebinde Bulundu Takipsizlik kararıyla ortadan kalkan Selam Tevhid Soruşturması'nda usulsuzlük yapıldığı iddiasıyla Fethullah Gülen, Emre Uslu ve eski emniyet müdürü Yurt Atayün ve muvazzaf subayların da aralarında bulunduğu bulunduğu 55'i tutuklu toplam 122 sanığın yargılandığı davaya devam ediliyor.
 • 13:09 Selam Tevhid'te Usulsüzlük Davasına Devam Ediliyor Kamuoyunda "Selam Tevhid" olarak bilinen soruşturmada usulsüzlük yapıldığına ilişkin ’’paralel yapıya’’ yönelik açılan davanın görülmesine reddi hakim taleplerinin alınmasıyla devam ediliyor.
 • 12:19 Selam Tevhid'de Kumpas" Davası Paralel Devlet Yapılanması'nın "Selam Tevhid" soruşturmasında kumpas kurduğu iddiasına yönelik açılan dava kapsamında firari sanıklar Fetullah Gülen ve Emre Uslu ile eski emniyet müdürleri Yurt Atayün, Ömer Köse ve muvazzaf subayların da aralarında bulunduğu 55'i tutuklu 122 sanığın yargılanmasına devam ediliyor.
 • 17:12 Selam Tevhid'de Kumpas" Davası, Fethullah Gülen'in Avukatları Reddi Hakim Talebinde Bulundu Takipsizlik kararıyla ortadan kalkan Selam Tevhid Soruşturması'nda usulsuzlük yapıldığı iddiasına Fethullah Gülen, Emre Uslu ve eski emniyet müdürü Yurt Atayün'ün aralarında bulunduğu 55'i tutuklu toplam 122 sanığın yargılanmasına başlandı.
 • 15:24 Selam Tevhid'te Kumpas Selam Tevhid'te Kumpas" Davasını İzleyen CHP'li Vekillerden Açıklama... Takipsizlik kararıyla ortadan kalkan Selam Tevhid Soruşturması'nda usulsuzlük yapıldığı iddiasına ilişkin Gülen Cemaati lideri Fethullah Gülen, Emre Uslu ve eski emniyet müdürü Yurt Atayün'ün de aralarında bulunduğu 55'i tutuklu 122 sanık hakkında açılan davanın ilk duruşması görülüyor.
 • 12:27 Selam Tevhid'de Kumpas" Davası "Selam Tevhid'de kumpas" davası kapsamında firari sanıklar Fetullah Gülen, Emre Uslu ile eski emniyet müdürleri Yurt Atayün, Ömer Köse ve muvazzaf subayların da aralarında bulunduğu 55'i tutuklu 122 kişinin yargılanmasına başlandı.
 • 12:54 Selam Tevhid'de Kumpas" Davası Yarın Başlıyor Takipsizlik kararıyla ortadan kalkan Selam Tevhid Soruşturması'nda usulsuzlük yapıldığı iddiasına ilişkin Gülen Cemaati lideri Fethullah Gülen, Emre Uslu ve eski emniyet müdürü Yurt Atayün'ün de aralarında bulunduğu 55'i tutuklu 122 sanık hakkında açılan davanın ilk duruşması yarın yapılacak.
 • 17:52 Court Accepts İndictment Against Dozens, İncluding Us-based Scholar Gülen An Istanbul court has accepted an indictment against 122 suspects, including U.
 • 18:39 Selam Tevhid'de Kumpas İddianamesi Kabul Edildi Selam Tevhid'de Kumpas İddianamesi Kabul Edildi Selam Tevhid soruşturmasında, 55'i tutuklu 122 şüpheli hakkında hazırlanan iddianame, İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi'nce kabul edildi.
 • 18:25 Selam Tevhid'de Usulsüzlük İddianamesi Mahkemece Kabul Edildi Selam Tevhid soruşturmasında usulsüzlük yapıldığına ilişkin iddianameyi kabul eden mahkeme, Fethullah Gülen ve Emre Uslu'nun ayrı ayrı tutuklanmalarına karar verdi.
 • 18:11 Selam Tevdid'de Kumpas İddianamesi Kabul Edildi Selam Tevdid'de Kumpas İddianamesi Kabul Edildi İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi, Selam Tevhid'de kumpas soruşturması kapsamında 55'i tutuklu 122 kişi hakkında hazırlanan iddianameyi kabul etti.
 • 17:06 Selam Tevhid'de Usulsüzlük İddianamesi Kabul Edildi Selam Tevhid soruşturmayla ilgili olarak, aralarında Fethullah Gülen, Emre Uslu ve Yurt Atayün'ün de bulunduğu 122 kişi için hazırlanan iddianame mahkemece kabul edildi.
 • 17:05 "Selam Tevhid'de Kumpas" İddianamesi Kabul Edildi İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi, şüphelileri arasında Fethullah Gülen ve Emre Uslu gibi isimlerin olduğu 'Selam Tevhid'de kumpas' soruşturması iddianamesini kabul etti.
 • 17:04 Selam Tevhid-kumpas İddianamesini Kabul Eden İstanbul 14 . Ağır Ceza Mahkemesi, Fethullah Gülen ve... IHAAW170009-ASA/09-11-2015 - Selam Tevhid-Kumpas iddianamesini kabul eden İstanbul 14 . Ağır Ceza Mahkemesi, Fethullah Gülen ve gazeteci Emre Uslu’nun yokluklarında ayrı ayrı tutuklanmalarına karar verdi.
 • 17:20 Fethullah Gülen Hakkındaki 3'üncü İddianame Takipsizlik kararıyla ortadan kalkan Selam Tevhid Soruşturması'nda usulsuzlük yapıldığı iddiasına ilişkin yürütülen soruşturma 15 ay sonra tamamlandı.
 • 14:04 İddianamedeki "Dinleme" İstatistikleri "Selam Tevhid'de kumpas" soruşturması kapsamında aralarında firari şüpheliler Fetullah Gülen, Emre Uslu ile eski emniyet müdürü Yurt Atayün'ün de bulunduğu 50'si tutuklu 122 şüpheli hakkında hazırlanan iddianamede, AK Parti'den 177, CHP'den 53, MHP'den 103, BBP'den 23 kişi olmak üzere siyasi parti mensubu ve yöneticisi 356 kişi ile aralarında yargı mensupları, üst düzey askeri personel, emniyet personeli, MİT mensubu, ÖSYM çalışanı, TOKİ yöneticisi, TÜBİTAK proje çalışanı, savunma sanayi, BDDK, EPDK, üst düzey bürokrat, gazetesi, iş adamı, öğretim üyelerinin bulunduğu bin 706 kişinin dinlenildiği belirtildi.
 • 22:36 Selam Tevhid'de Kumpas" İddianamesi "Selam Tevhid'de kumpas" soruşturması kapsamında Fetullah Gülen, Emre Uslu ve eski emniyet müdürü Yurt Atayün'ün de aralarında bulunduğu 122 şüphelinin tümü hakkında, "cebir ve şiddet kullanarak Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni ortadan kaldırmaya veya görevlerini kısmen veya tamamen yapmasını engellemeye tes¸ebbüs etmek" suçundan agˆırlas¸tırılmıs¸ müebbet hapis cezası istendi.
 • 17:45 Selam Tevdid'de Kumpas" İddianamesi "Selam Tevhid'de kumpas" soruşturması kapsamında aralarında Fetullah Gülen, Emre Uslu ve eski emniyet müdürü Yurt Atayün'ün de bulunduğu 122 şüpheli hakkında hazırlanan iddianamede, "Şu¨pheliler sahte gizli tanık, sahte ihbar ve istihbari yazıs¸malar yoluyla delil u¨retmis¸ler, bu kapsamda dosyaya bilinc¸li olarak PKK/KCK, El Kaide, DHKP/C, MKP tero¨r örgu¨tleri ve uyus¸turucu ticareti sorus¸turmalarıyla ilgili sorus¸turma evraklarını koyarak, magˆdur ve mu¨s¸tekileri bu o¨rgu¨tlerle irtibatlandırma yoluna gitmis¸lerdir" denildi.
 • 16:47 Selam Tevhid'de Usulsüzlük Soruşturmasına 10 Bin 500 Sayfalık İddianame Kamuoyunda “Selam Tevhid” olarak bilinen “Sözde Kudüs Ordusu Terör Örgütü” adlı soruşturmada, usulsüzlük yapıldığı iddialarına ilişkin “paralel yapıya” yönelik yürütülen soruşturma kapsamında 54’ü tutuklu 122 şüpheli hakkında iddianame hazırlandı.
 • 15:29 Selam Tevdid'de Kumpas" İddianamesi "Selam Tevhid'de kumpas" soruşturması kapsamında aralarında Fetullah Gülen, Emre Uslu ve eski emniyet müdürü Yurt Atayün'ün de bulunduğu 122 şüpheli hakkında hazırlanan iddianame tamamlandı.
 • 14:53 'Selam Tevhid' İddianamesi Tamam! Gülen Hakkında Gıyabi Tutuklama Kararı 'Selam Tevhid' İddianamesi Tamam! Gülen Hakkında Gıyabi Tutuklama Kararı Kamuoyunda "Selam Tevhid" olarak bilinen "Sözde Kudüs Ordusu Terör Örgütü' adlı soruşturmada, iddianame tamamlandı. İddianamede 1 numaralı şüpheli Fethullah Gülen.
 • 14:17 Yargıdan Akşam ve Güneş Gazetelerine Umut Oran Davaları CHP’li Umut Oran ve gazeteci Emre Uslu hakkında Şubat ayında Sümeyye Erdoğan’a suikast düzenleneceği iddialarına ilişkin yayın yapan Akşam ve Güneş gazeteleri aleyhine 5 ayrı dava açıldı.
 • 10:49 Sümeyye Erdoğan'a Suikast Konuşmaları Sahte Çıktı Gazeteci Emre Uslu ile CHP Milletvekilleri Akif Hamzaçebi ve Umut Oran arasında geçtiği iddia edilen Sümeyye Erdoğan'a suikast konuşmalarının da yer aldığı bir dizi Twitter yazışmasının sahte olduğu ortaya çıktı.
 • 10:29 Sümeyye Erdoğan'a Suikast Konuşmaları Sahte Çıktı Sümeyye Erdoğan'a Suikast Konuşmaları Sahte Çıktı Gazeteci Emre Uslu ile CHP'li Oran ve Hamzaçebi arasında geçtiği iddia edilen Sümeyye Erdoğan'a suikast konuşmalarının da yer aldığı, yazışmaların sahte olduğu ortaya çıktı.
 • 16:38 Baransu'ya Özgürlük İçin 24 Saat Canlı Protesto Yapılacak Balyoz darbe planı belgesini yayınladığı gerekçesiyle tutuklanan Gazeteci Mehmet Baransu için Baransu'ya Özgürlük Platformu kuruldu.
 • 15:29 'Terör Örgütü Propagandası' Soruşturmasında İfade Alımları Sürüyor Mehmet Selim Kiraz'ın şehit edildiği terör saldırısına ilişkin sosyal medya paylaşımlarıyla ilgili başlatılan soruşturma kapsamında 10 kişi ifadeye çağrıldı.
 • 09:46 Demirel öldü mü ? Süleyman Demirel Öldü iddiası Demirel öldü mü ? Süleyman Demirel Öldü iddiası Demirel öldü mü ? Süleyman Demirel Öldü iddiası gündeme bomba gibi düşse de hemen yalanlama geldi. Geçtiğimiz hafta hastaneye kaldırılan Süleyman Demirel'in vefat ettiğine dair iddialar korkuttu. Demirel'in doktoru Cesur, "İddialar gerçek dışıdır. Sağlık durumu aynı" dedi.
 • 20:38 Süleyman Demirel'in Öldüğü İddiası Doktoru Tarafından Yalanlandı Süleyman Demirel'in Öldüğü İddiası Doktoru Tarafından Yalanlandı Geçtiğimiz hafta hastaneye kaldırılan Süleyman Demirel'in vefat ettiğine dair iddialar korkuttu. Demirel'in doktoru Cesur, "İddialar gerçek dışıdır. Sağlık durumu aynı" dedi.
 • 12:37 Paralel Yapı Operasyonlarının "Kaçakları" Paralel Yapıyla mücadele kapsamında farklı illerde farklı operasyonlar yürütülürken, hakkında tutuklama kararı alınan aralarında Emre Uslu'nun da yer aldığı bazı kişiler yurt dışında bulunuyor.
 • 08:45 Emre Uslu, Bakan'ın Katıldığı Konferansta Görüntülendi Emre Uslu, Bakan'ın Katıldığı Konferansta Görüntülendi Washington'da bulunan Bakan Mevlüt Çavuşoğlu'nun verdiği konferansta dinleyiciler arasında Emre Uslu da vardı.
 • 15:35 Tayyar: "Mehmet Baransu Zavallı Birisi, Kritik İsim Emre Uslu" AK Parti Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar, “Balyoz Planı” davasında yargılanan bazı sanıklara “kumpas” kurulduğu iddiasıyla Mehmet Baransu’nun gözaltına alınmasına ilişkin, “Mehmet Baransu’nun zavallı kullanılan birisi olduğunu söyledim. Eğer Balyoz’dan bağımsız olarak paralel yapının bütün koordinatları, tüm yönleriyle yargıda deşifre edilecekse Emre Uslu kritik bir isimdir” dedi.
 • 11:57 Savcı, İfade Vermek İsteyen Gültekin Avcı'yı Geri Çevirdi Selam tevhit terör örgütü dosyasında görev alan polislere yönelik soruşturmada şüpheli olduğu belirtilen ve ifade vermek için savcılığa gelmek isteyen Gültekin Avcı’yı savcılık geri çevirdi.
 • 17:08 Fethullah Gülen Hakkındaki Yakalama Kararı Emniyetteki "paralel yapı" iddialarına ilişkin 28 kişinin tutuklandığı soruşturma kapsamında, şüphelilerden Fethullah Gülen ve Emre Uslu hakkında, "Silahlı terör örgütü kurma veya yönetme", "Türkiye Cumhuriyeti Hükümetini ortadan kaldırmaya veya görevini yapmasını engellemeye teşebbüs etme", "Devletin gizli kalması gereken bilgilerini siyasal veya askeri casusluk amacıyla temin etme" suçlarından tutuklanmalarına yönelik yakalama kararı çıkarıldı.
 • 13:16 Bakan'dan Fuat Avni Cevabı: Hayali Kişilere Cevap mı Verelim Bakan'dan Fuat Avni Cevabı: Hayali Kişilere Cevap mı Verelim Ekonomi Bakanı Zeybekçi, medyada yer alan "Fuat Avni Emre Uslu" iddialarını dikkate almayarak, "Hayali kişilere cevap mı verelim" dedi.
 • 11:12 Ahmet Hakan'dan Çok Sert Sümeyye Erdoğan Yazısı Ahmet Hakan'dan Çok Sert Sümeyye Erdoğan Yazısı Hürriyet gazetesi yazarı Ahmet Hakan, Sümeyye Erdoğan'a suikast iddiasıyla ilgili kaleme aldığı yazıda "Halka koyun muamelesi yapıyorlar" dedi.