SON DAKİKA EMRE USLU HABERLERİ

Son Dakika Emre Uslu Haberleri

 • 26 Temmuz 2016 09:13FETÖ'nün Darbe Girişiminde Dikkat Çeken TarihFETÖ'nün Darbe Girişiminde Dikkat Çeken TarihFethullah Gülen, darbe için Peygamber Efendimizin Hicret tarihi olan 16 Temmuz'u hedeflemişti. Ancak, hareket saati erkene alınınca girişim, Haçlıların Kudüs'ü işgal ettiği 15 Temmuz'a denk geldi.
 • 09 Haziran 2016 21:31"Selam Tevhid'de Kumpas" Davasında 3 TahliyeSelam Tevhid soruşturmasında kumpas kurulduğuna yönelik süren davada aralarında gazeteci Gültekin Avcı'nın da bulunduğu 3 kişi tahliye edildi.
 • 19 Mayıs 2016 08:06Hüseyin Çapkın: Kandırılmış Polis MüdürüyümHüseyin Çapkın: Kandırılmış Polis Müdürüyüm"Selâm-Tevhid kumpas soruşturması" kapsamında 'tanık' olarak dinlenilen eski İstanbul Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın, "Kendimi kandırılmış bir polis müdürü olarak görüyorum" dedi.
 • 17 Mayıs 2016 18:11MİT Tırlarının Durdurulmasına İlişkin Yeni Davaya BirleştirmeAdana ve Hatay'da MİT tırlarının durdurularak aranmasına ilişkin Tuğgeneral Hamza Celepoğlu ve emekli Albay Burhanettin Cihangiroğlu'nun, "darbeye teşebbüs" suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırılması istenen yeni iddianamenin, firari Fetullah Gülen ve Emre Uslu ile eski emniyet müdürleri Yurt Atayün ve Ömer Köse'nin de aralarında bulunduğu 81 sanığın yargılandığı "Selam Tevhid soruşturmasında kumpas" davasıyla birleştirilmesine hükmedildi.
 • 10 Mayıs 2016 11:54Fetö/pdy Operasyonları SürüyorDevlet içinde yapılanarak çıkarları doğrultusunda usulsüzlük, yasa dışı uygulama ve kumpas çalışmaları yürüten Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik Türkiye genelinde düzenlenen operasyonlarda 2014'ten bugüne kadar 3 bin 318 kişi gözaltına alındı, bunlardan 689'u tutuklandı, 18 ilde bin 447 sanık hakkında ise dava açıldı.
 • 05 Mayıs 2016 21:46Selam Tevhid'de Kumpas" Davası"Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması"nın (FETÖ/PDY) "Selam Tevhid" soruşturmasında kumpas kurduğu iddiasına yönelik açılan dava kapsamında firari sanıklar Fetullah Gülen ve Emre Uslu ile eski emniyet müdürleri Yurt Atayün ve Ömer Köse'nin de aralarında bulunduğu 22'si tutuklu 81 sanığın yargılandığı davada, tahliye talepleri reddedildi.
 • 05 Mayıs 2016 11:27Selam Tevhid'de Kumpas" Davası"Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması"nın (FETÖ/PDY) "Selam Tevhid" soruşturmasında kumpas kurduğu iddiasına yönelik açılan dava kapsamında firari sanıklar Fetullah Gülen ve Emre Uslu ile eski emniyet müdürleri Yurt Atayün ve Ömer Köse'nin de aralarında bulunduğu 22'si tutuklu 81 sanığın yargılanmasına devam ediliyor.
 • 03 Mayıs 2016 14:02Dündar ve Gül Hakkındaki "Casusluk" DavasıCumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar ve Ankara Temsilcisi Erdem Gül'ün, gazetede, MİT'e ait yardım tırlarının durdurulması olayına ilişkin gizli kalması gereken bilgi ve fotoğraflara yer verdikleri gerekçesiyle yargılandıkları davaya ilişkin verilen mütalaada, "Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) üye olmamakla birlikte bilerek yardım etmek" ve "darbeye teşebbüs" suçlarıyla ilgili dosyanın, "casusluk" suçu yönünden yürütülen ana dosyadan ayrılarak başka bir esasa kaydedilmesine karar verilmesi talep edildi.
 • 27 Nisan 2016 13:10Maceracı' Murat Yeni Zaman'a KonuştuSamanyolu Televizyonu'nda "Maceracı" isimli program yapan Murat Yeni, Zaman gazetesinden Ali Değirmenci'ye konuştu.
 • 21 Nisan 2016 13:09Grafikli - Fetö/pdy'nin FirarileriFetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) ilişkin yürütülen soruşturmalar ve açılan davalar sebebiyle yurtdışına kaçan şüphelilere bazı emniyet müdürleri de eklendi.
 • 15 Nisan 2016 18:35Ak Partili Kayatürk: "Paralel Yapı Siyasi Mühendislik Yapıyor"AK Parti Van Milletvekili Burhan Kayatürk, MHP’de yapılacak olağanüstü kongrenin paralel yapının işi olduğuna dikkat çekerek, "Paralel yapı siyasi mühendislik yapıyor" dedi.
 • 07 Nisan 2016 22:01Selam Tevhid'de Kumpas" Davası"Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması"nın (FETÖ/PDY) "Selam Tevhid" soruşturmasında kumpas kurduğu iddiasına yönelik açılan dava kapsamında firari sanıklar Fetullah Gülen ve Emre Uslu ile eski emniyet müdürleri Yurt Atayün ve Ömer Köse'nin de aralarında bulunduğu 22'si tutuklu 80 sanığın yargılandığı ve duruşmaların kapalı olarak yapıldığı davada, sanıklardan Erhan Körtek'in tahliyesine karar verildi.
 • 07 Nisan 2016 21:1454 Savcı ve Hakim Hakkındaki İddianame" (4)Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY) "Selam Tevhid" soruşturmasında kumpas yaptığına ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında, o dönemde görev yapan 54 hakim ve savcı hakkında hazırlanan iddianamede, "MİT yöneticileri ile ilgili soruşturma sözde 'Kudüs Ordusu Terör Örgütü' soruşturma dosyası üzerinden yeniden canlandırılarak, Çözüm Süreci kapsamında yapılan çalışmaları yürüten MİT yetkililerinin, PKK terör örgütü lideri Abdullah Öcalan'ın kardeşi Mehmet Öcalan üzerinden PKK/KCK terör örgütü ile irtibatlandırılmaya çalışıldığı" belirtildi.
 • 04 Nisan 2016 11:43Selam Tevhid'de Kumpas" Davası"Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması"nın (FETÖ/PDY) "Selam Tevhid" soruşturmasında kumpas kurduğu iddiasına yönelik açılan dava kapsamında firari sanıklar Fetullah Gülen ve Emre Uslu ile eski emniyet müdürleri Yurt Atayün ve Ömer Köse'nin de aralarında bulunduğu 22'si tutuklu 80 sanığın yargılandığı davanın görülmesine devam edildi.
 • 01 Nisan 2016 06:34PKK Sempatizanları, ABD'de Erdoğan'ı Destekleyen Kadına SaldırdıPKK Sempatizanları, ABD'de Erdoğan'ı Destekleyen Kadına SaldırdıErdoğan'ın konuşma yaptığı Brookings Enstitüsü çıkışında protesto da vardı, sevgi gösterisi de. İki grup arasında gerginlik yaşandı. PKK destekçileri, Erdoğan'ı destekleyen kadını tartakladı.
 • 31 Mart 2016 23:47Cumhurbaşkanı Erdoğan Karşıtlığında BirleştilerWASHINGTON (AA) – Terör örgütü PKK destekçileri, Fetullahçı terör örgütü/Paralel devlet yapılanması (FETÖ/PDY) üyeleri ve ulusalcılardan oluşan küçük gruplar Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı protestoda birleşti.
 • 22 Mart 2016 19:31Dündar ve Gül Hakkındaki Davaİstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi'nde Can Dündar ve Erdem Gül hakkındaki açılan davaya, sanık Dündar'ın villasının satışıyla ilgili bir yazı ile birlikte, bazı deliller sundu.
 • 19 Mart 2016 16:05Aa GününGünün öne çıkan gelişmeleri saat 16.00 itibarıyla şöyle: 1- Beyoğlu'ndaki terör saldırısıBeyoğlu İstiklal Caddesi'nde bir patlama meydana geldi.
 • 19 Mart 2016 11:44Selam Tevhid'de Kumpas" DavasıFetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY) "Selam Tevhid" soruşturmasında kumpas kurduğu iddiasına yönelik açılan dava kapsamında firari sanıklar Fetullah Gülen ve Emre Uslu ile eski emniyet müdürleri Yurt Atayün, Ömer Köse'nin aralarında bulunduğu 45'i tutuklu 122 sanığın yargılandığı davanın asker sanıklarının dosyası, Adana ve Hatay'da MİT'e ait tırların durdurulması olayına ilişkin Yargıtay 16. Ceza Dairesindeki dosyayla birleştirildi.
 • 15 Mart 2016 22:25Selam Tevhid'de Kumpas" DavasıParalel Devlet Yapılanması'nın "Selam Tevhid" soruşturmasında kumpas kurduğu iddiasına yönelik açılan dava kapsamında firari sanıklar Fetullah Gülen ve Emre Uslu ile eski emniyet müdürleri Yurt Atayün, Ömer Köse ve muvazzaf subayların da aralarında bulunduğu 45'i tutuklu 122 sanığın yargılandığı davada, kapalı yapılmasına karar verilen duruşma yarına ertelendi.
 • 15 Mart 2016 18:13Selam Tevhid'de Kumpas" DavasıParalel Devlet Yapılanması'nın "Selam Tevhid" soruşturmasında kumpas kurduğu iddiasına yönelik açılan dava kapsamında firari sanıklar Fetullah Gülen ve Emre Uslu ile eski emniyet müdürleri Yurt Atayün, Ömer Köse ve muvazzaf subayların da aralarında bulunduğu 45'i tutuklu 122 sanığın yargılandığı davada, tüm duruşmaların kapalı yapılmasına hükmedildi.
 • 15 Mart 2016 15:08Selam Tevhid'de Kumpas" DavasıParalel Devlet Yapılanması'nın "Selam Tevhid" soruşturmasında kumpas kurduğu iddiasına yönelik açılan dava kapsamında firari sanıklar Fetullah Gülen ve Emre Uslu ile eski emniyet müdürleri Yurt Atayün, Ömer Köse ve muvazzaf subayların da aralarında bulunduğu 45'i tutuklu 122 sanığın yargılanmasına devam ediliyor.
 • 04 Mart 2016 11:57Zaman'a Kayyım İddialarına Ünlülerden TepkiTwitter fenomeni Fuat Avni'nin dün akşam gündeme getirdiği "Zaman gazetesine kayyım atanacak" iddialarına tepkiler sürüyor.
 • 29 Şubat 2016 11:05Grafikli - Fetö/pdy Operasyonlarında Tutuklu Sayısı 400'e YaklaştıKONYA/ RİFAT YERLİKAYA - RAMAZAN ERCAN - Devlet içinde yapılanarak çıkarları doğrultusunda usulsüzlük, yasa dışı uygulama ve kumpas çalışmaları yürüten Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETO/PDY) yönelik bu yıl ilk 2 ayında düzenlenen operasyonlarda 316 kişi gözaltına alındı, 109 kişi tutuklandı.
 • 26 Şubat 2016 11:42Star, Yalan Çıkan Suikast Haberi İçin 10 Bin TL ÖdeyecekStar Gazetesi, eski CHP İstanbul Milletvekili Umut Oran’a 'Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kızı Sümeyye Erdoğan’a suikast' başlıklı yalan haberle ilgili 10 bin TL tazminat ödeyecek.
 • 10 Şubat 2016 18:36'Selam Tevhid' Soruşturmasında 26 Kişi İçin Gözaltı Kararı'Selam Tevhid' Soruşturmasında 26 Kişi İçin Gözaltı Kararı"Selam Tevhid'de kumpas" soruşturmasında, haklarında gözaltı kararı çıkartılan aralarında üst düzey emniyet görevlilerinin de bulunduğu 26 kişiden 10'u gözaltına alındı.
 • 02 Şubat 2016 23:03Selam Tevhid'de Kumpas" Davası"Selam Tevhid'de kumpas" davası kapsamında, firari sanıklar Fetullah Gülen ve Emre Uslu ile eski emniyet müdürleri Yurt Atayün, Ömer Köse ve muvazzaf subayların da aralarında bulunduğu 55'i tutuklu 122 sanıklı davada, cumhuriyet savcısı 24 tutuklu sanığın tahliyesini talep etti.
 • 02 Şubat 2016 14:30Selam Tevhid'de Kumpas" Davası; Muvazzaf Subaylar Tahliye Talebinde BulunduTakipsizlik kararıyla ortadan kalkan Selam Tevhid Soruşturması'nda usulsuzlük yapıldığı iddiasıyla Fethullah Gülen, Emre Uslu ve eski emniyet müdürü Yurt Atayün ve muvazzaf subayların da aralarında bulunduğu bulunduğu 55'i tutuklu toplam 122 sanığın yargılandığı davaya devam ediliyor.
 • 02 Şubat 2016 12:19Selam Tevhid'de Kumpas" DavasıParalel Devlet Yapılanması'nın "Selam Tevhid" soruşturmasında kumpas kurduğu iddiasına yönelik açılan dava kapsamında firari sanıklar Fetullah Gülen ve Emre Uslu ile eski emniyet müdürleri Yurt Atayün, Ömer Köse ve muvazzaf subayların da aralarında bulunduğu 55'i tutuklu 122 sanığın yargılanmasına devam ediliyor.
 • 01 Şubat 2016 16:11Aa Günün1- Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, FETÖ/PDY soruşturmalarının bir numaralı sanığı Fetullah Gülen ile ilgili iade yolunu kullanmayı tercih ettiklerini belirterek, "Biz bu konuda iade prosedürü işletmeyi planlıyoruz.
 • 01 Şubat 2016 12:27Selam Tevhid'de Kumpas" Davası"Selam Tevhid'de kumpas" davası kapsamında firari sanıklar Fetullah Gülen, Emre Uslu ile eski emniyet müdürleri Yurt Atayün, Ömer Köse ve muvazzaf subayların da aralarında bulunduğu 55'i tutuklu 122 kişinin yargılanmasına başlandı.
 • 11 Ocak 2016 18:06İstanbul Adalet Sarayı'nda 'Görülen Lüzum Üzerine' Savcıların Görev Yerleri Değişti...İstanbul adalet Sarayı'nda görevli 173 Cumhuriyet Savcısından bazılarının görev yerleri değişti.
 • 03 Ocak 2016 14:30İstanbul 2 Nolu Tutuklu Hakimi Karaçöl: Benim Mahkemem Cemaate Karşı Kurulduİstanbul 2 Nolu Tutuklu Hakimi Karaçöl: Benim Mahkemem Cemaate Karşı Kurulduİstanbul 2 Nolu tutuklu Hakimi Süleyman Karaçöl, aldığı kararlar sebebiyle tutuklu olduğunu belirterek, hakimlik teminatının nerede kaldığını sordu.
 • 29 Aralık 2015 18:37MİT Tırlarının Durdurulmasına İlişkin Soruşturma"Selam Tevhid'de Kumpas" soruşturması kapsamında, Ocak 2014'te Adana ve Hatay'da MİT'e ait tırların durdurulması eylemiyle ilgili yürütülen soruşturma çerçevesinde tutuklanan Ankara Jandarma Bölge Komutanı Tümgeneral İbrahim Aydın'ın tahliyesine karar verildi.
 • 22 Aralık 2015 10:37Türkiye'de 2015 Böyle Geçti (2)Şubat ayında, Türk Silahlı Kuvvetlerince, Türkiye'nin kendi sınırları dışındaki tek toprak parçası olan ve Suriye'nin Halep kenti sınırlarında içerisindeki Karakozak köyünde bulunan Süleyman Şah Türbesi'ndeki kutsal emanetlerin taşınması için "Şah Fırat Operasyonu" düzenlendi.
 • 16 Aralık 2015 12:00İstanbul'da Fetö Davaları Mesaisi Başlıyorİstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu'nca, Fetullahçı Terör Örgütü/ Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY) kumpas kurarak yürüttüğü soruşturmalar, yasa dışı dinleme ve casusluk faaliyetlerine ilişkin yapılan operasyonlar kapsamında İstanbul ağır ceza mahkemelerinde açılan davalardan ilki, önümüzdeki hafta görülmeye başlanacak.
 • 07 Aralık 2015 13:00MİT Tırlarının Durdurulmasına İlişkin Soruşturma"Selam Tevhid'de Kumpas" soruşturması kapsamında, Ocak 2014'te Adana ve Hatay'da MİT'e ait tırların durdurulmasıyla ilgili Ankara Jandarma Bölge Komutanı Tümgeneral İbrahim Aydın, Tuğgeneral Hamza Celepoğlu ve emekli Albay Burhanettin Cihangiroğlu'nun tutuklanmalarına itiraz edildi.
 • 07 Aralık 2015 05:27Basın Özgürlüğü Destekçileri Beyaz Saray'ın Önünde BuluştuBasın Özgürlüğü Destekçileri Beyaz Saray'ın Önünde BuluştuTürkiye’de yaşanan basın özgürlüğü ihlalleri, ABD’nin Başkenti Washington’da protesto edildi.
 • 01 Aralık 2015 15:53Paralel Yapı'nın FirarileriParalel Devlet Yapılanması'na ilişkin yürütülen soruşturmalar ve açılan davalar nedeniyle yurtdışına kaçan şüphelilere, geçici olarak görevden uzaklaştırıldığı tarihte 20 gün rapor olarak Hollanda'ya giden savcı Fikret Seçen de eklendi.
 • 30 Kasım 2015 00:40MİT Tırlarının Durdurulmasına İlişkin Soruşturma"Selam Tevhid'de Kumpas" soruşturması kapsamında, Ocak 2014'te Adana ve Hatay'da MİT'e ait tırların durdurulmasıyla ilgili tutuklama istemiyle mahkemeye sevk edilen Ankara Jandarma Bölge Komutanı Tümgeneral İbrahim Aydın, Tuğgeneral Hamza Celepoğlu ve emekli Albay Burhanettin Cihangiroğlu tutuklandı.
 • 30 Kasım 2015 00:35MİT TIR'larıyla İlgili Soruşturmada 2 General 1 Albay TutuklandıMİT TIR'larıyla İlgili Soruşturmada 2 General 1 Albay TutuklandıMİT'e ait TIR'ların durdurulması soruşturması kapsamında Ankara Jandarma Bölge Komutanı Tümgeneral İbrahim Aydın, Tuğgeneral Hamza Celepoğlu ve emekli Albay Burhanettin Cihangiroğlu tutuklandı.
 • 29 Kasım 2015 14:19MİT TIR'larıyla İlgili 2 General ve 1 Emekli Albaya Tutuklama TalebiMİT TIR'larıyla İlgili 2 General ve 1 Emekli Albaya Tutuklama TalebiAdana'da MİT'e ait TIR'ların durdurulmasıyla ilgili ifade veren 2 general ve 1 emekli albay tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edildi.
 • 29 Kasım 2015 14:17MİT Tırlarının Durdurulmasına İlişkin Soruşturma"Selam Tevhid'de Kumpas" soruşturması kapsamında, Ocak 2014'te Adana ve Hatay'da MİT'e ait tırların durdurulması eylemiyle ilgili savcılıkça ifadeleri alınan Ankara Jandarma Bölge Komutanı Tümgeneral İbrahim Aydın, Tuğgeneral Hamza Celepoğlu ve emekli Albay Burhanettin Cihangiroğlu, tutuklanmaları istemiyle nöbetçi hakimliğe sevk edildi.
 • 28 Kasım 2015 21:29MİT TIR'larının Durdurulmasına İlişkin Soruşturmada 3 Subaya GözaltıMİT TIR'larının Durdurulmasına İlişkin Soruşturmada 3 Subaya GözaltıAdana ve Hatay'da Ocak 2014'te MİT'e ait TIR'ların durdurulmasıyla ilgili Tümgeneral İbrahim Aydın, Tuğgeneral Hamza Celepoğlu ve emekli Albay Burhanettin Cihangiroğlu gözaltına alındı.
 • 11 Kasım 2015 15:08Grafikli - Fetullah Gülen 3 Davada "Sanık", 5 Soruşturmada "Şüpheli"FERDİ TÜRKTEN - Fetullah Gülen, Türkiye genelinde yürütülen Paralel Devlet Yapılanması'na ilişkin soruşturmalar kapsamında 3 davada "sanık", 5 soruşturmada da "şüpheli" konumunda yer alıyor.
 • 09 Kasım 2015 18:11Selam Tevdid'de Kumpas İddianamesi Kabul EdildiSelam Tevdid'de Kumpas İddianamesi Kabul Edildiİstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi, Selam Tevhid'de kumpas soruşturması kapsamında 55'i tutuklu 122 kişi hakkında hazırlanan iddianameyi kabul etti.
 • 30 Ekim 2015 11:23Grafikli - "Selam Tevhid'de" Kumpas Süreciİstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nca hazırlanan "Selam Tevhid'de kumpas" iddianamesinde, şüpheliler FETÖ/PDY Silahlı Terör Örgütü yönetici ve üyelerinin, 2010'da sözde "Kudüs Ordusu Terör Örgütü" adı altında başlatılan soruşturmada nasıl kumpas yaptıkları ve ilgisiz kişileri terörle neden ilişkilendirdikleri ayrıntılarla anlatıldı.
 • 27 Ekim 2015 14:04İddianamedeki "Dinleme" İstatistikleri"Selam Tevhid'de kumpas" soruşturması kapsamında aralarında firari şüpheliler Fetullah Gülen, Emre Uslu ile eski emniyet müdürü Yurt Atayün'ün de bulunduğu 50'si tutuklu 122 şüpheli hakkında hazırlanan iddianamede, AK Parti'den 177, CHP'den 53, MHP'den 103, BBP'den 23 kişi olmak üzere siyasi parti mensubu ve yöneticisi 356 kişi ile aralarında yargı mensupları, üst düzey askeri personel, emniyet personeli, MİT mensubu, ÖSYM çalışanı, TOKİ yöneticisi, TÜBİTAK proje çalışanı, savunma sanayi, BDDK, EPDK, üst düzey bürokrat, gazetesi, iş adamı, öğretim üyelerinin bulunduğu bin 706 kişinin dinlenildiği belirtildi.
 • 26 Ekim 2015 22:36Selam Tevhid'de Kumpas" İddianamesi"Selam Tevhid'de kumpas" soruşturması kapsamında Fetullah Gülen, Emre Uslu ve eski emniyet müdürü Yurt Atayün'ün de aralarında bulunduğu 122 şüphelinin tümü hakkında, "cebir ve şiddet kullanarak Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni ortadan kaldırmaya veya görevlerini kısmen veya tamamen yapmasını engellemeye tes¸ebbüs etmek" suçundan agˆırlas¸tırılmıs¸ müebbet hapis cezası istendi.
 • 26 Ekim 2015 21:10Fetö'nün Dünya Yapılanması AraştırılıyorUluslararası hukuk firması Amsterdam&Partners LLP şirketi yöneticisi Robert Amsterdam, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) soruşturması çerçevesinde çalışmaya başladıklarından beri örgüte bağlı meyda kuruluşlarının haklarında karalama kampanyaları yürüttüğünü, hatta ofislerine ölüm tehditleri bile geldiğini söyledi.