SON DAKİKA EMRE USLU HABERLERİ

Son Dakika Emre Uslu Haberleri

 • 19:11Selam Tevhid"De Kumpas SoruşturmasıParalel Devlet Yapılanması ve Hrant Dink cinayeti soruşturmaları kapsamında tutuklu bulunan eski emniyet müdürü Ali Fuat Yılmazer'in, "Selam Tevhid" soruşturmasında kumpas yapıldığına ilişkin soruşturma kapsamında da tutuklanmasına karar verildi.
 • 16:18Mahmut Tanal: Gültekin Avcı'nın Tutuklaması GarabettirMahmut Tanal: Gültekin Avcı'nın Tutuklaması GarabettirCHP İstanbul Milletvekili ve TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Üyesi Mahmut Tanal, gazeteci ve hukukçu Gültekin Avcı’nın tutuklanmasını tam bir garabet olarak niteledi.
 • 01:17Gültekin Avcı ve 3 Polis TutuklandıBugün gazetesi yazarı ve halen tutuklu olan Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca'nın avukatlığını yapan Gültekin Avcı, "Silahlı terör örgütü kurma ve yönetmek", "Türkiye Cumhuriyeti hükümetini ortadan kaldırmaya ve görevini yapmasını engellemeye teşebbüs etmek" ve "Devletin gizli kalması gereken bilgilerini siyasal veya askeri casusluk amacıyla temin etmek" suçlarından çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.
 • 00:29İstanbul Merkezli "Paralel Devlet Yapılanması" OperasyonuKamuoyunda "Selam Tevhid" olarak bilinen "Sözde Kudüs Ordusu Terör Örgütü" soruşturmasına ilişkin gözaltına alınan eski cumhuriyet savcısı, avukat Gültekin Avcı ile 3 emniyet personeli tutuklandı.
 • 17:53İstanbul Merkezli "Paralel Devlet Yapılanması" OperasyonuKamuoyunda "Selam Tevhid" olarak bilinen "Sözde Kudüs Ordusu Terör Örgütü" soruşturmasına ilişkin gözaltına alınan eski cumhuriyet savcısı, avukat Gültekin Avcı ile 7 emniyet personeli adliyeye sevk edildi.
 • 17:56Erdoğan'ın Dava Açtığı Gazeteci Sayısı Hızla ArtıyorHürriyet yazarı Ertuğrul Özkök ve Zaman Gazetesi Genel Yayın Müdürü Ekrem Dumanlı’dan sonra şimdi de Bugün gazetesi yazarı Yavuz Baydar hakkında Cumhurbaşkanı Erdoğan’a hakaretten soruşturma başlatılmasıyla hakkında dava açılan gazetecilerin sayısı hızla artıyor.
 • 08:53Sümeyye Erdoğan'a Suikast İddiası: Savcıların Görev Yeri DeğiştiSümeyye Erdoğan'a Suikast İddiası: Savcıların Görev Yeri DeğiştiErdoğan'ın kızı Sümeyye Erdoğan'a suikast mesajlarının sahte olduğunun ortaya çıkmasının ardından 2 gazeteye 'hakaret ve iftira'dan davası açan savcıların görev yeri değişti.
 • 11:23Sümeyye Erdoğan'a Suikast' Haberlerine Dava Açan Savcıların Yeri DeğiştiAkşam ve Güneş gazetesinde yayınlanan ve yalan olduğu ortaya çıkan ‘Sümeyye Erdoğan’a suikast’ haberleriyle ilgili ‘iftira’ davası açan savcıların ellerinden dosyaların alındığı, görev yerlerinin de değiştiği ortaya çıktı.
 • 14:19"Sümeyye Erdoğan'a Suikast Planı Sahte" Diyen 2 Savcıya Dosya AçıldıHSYK'nın Sümeyye Erdoğan'a suikast konuşmalarının da yer aldığı bir dizi Twitter yazışmasının sahte olduğunu ortaya çıkaran iki savcı hakkında dosya açtığı ortaya çıktı.
 • 13:33Yurtdışına Kaçan Zanlılara Öz ve Kara da EklendiÇeşitli davalardan haklarında yakalama kararı çıkarılması nedeniyle yurtdışına kaçan şüphelilere eklenen eski savcılardan Zekeriya Öz ve Celal Kara, "Fetullahçı Terör Örgütü" olarak iddianamelere yansıyan Paralel Devlet Yapılanmasıyla ilgili haklarında tutuklama kararı olan ancak yurtdışında kaçak durumda bulunan şüphelilerin durumunu gündeme getirdi.
 • 14:17Yargıdan Akşam ve Güneş Gazetelerine Umut Oran DavalarıCHP’li Umut Oran ve gazeteci Emre Uslu hakkında Şubat ayında Sümeyye Erdoğan’a suikast düzenleneceği iddialarına ilişkin yayın yapan Akşam ve Güneş gazeteleri aleyhine 5 ayrı dava açıldı.
 • 10:49Sümeyye Erdoğan'a Suikast Konuşmaları Sahte ÇıktıGazeteci Emre Uslu ile CHP Milletvekilleri Akif Hamzaçebi ve Umut Oran arasında geçtiği iddia edilen Sümeyye Erdoğan'a suikast konuşmalarının da yer aldığı bir dizi Twitter yazışmasının sahte olduğu ortaya çıktı.
 • 10:29Sümeyye Erdoğan'a Suikast Konuşmaları Sahte ÇıktıSümeyye Erdoğan'a Suikast Konuşmaları Sahte ÇıktıGazeteci Emre Uslu ile CHP'li Oran ve Hamzaçebi arasında geçtiği iddia edilen Sümeyye Erdoğan'a suikast konuşmalarının da yer aldığı, yazışmaların sahte olduğu ortaya çıktı.
 • 10:34Bianet: Medya Hala Ağır Baskı AltındaBağımsız İletişim Ağı (BİANET), Türkiye’deki medya ile ilgili hazırladığı gözlem raporunda dikkat çeken veriler paylaştı.
 • 16:0324 Saat 'Canlı' Protesto Devam EdiyorMehmet Baransu, Hidayet Karaca ve diğer tutuklu gazetecilerin serbest bırakılması için kurulan ‘Kalemime Dokunma Platformu'nun yaşanan hukuksuzluklara dikkat çekmek amacıyla internet üzerinden başlattığı 24 saatlik canlı yayın devam ediyor.
 • 01:04Baransu ve Tutuklu Gazeteciler İçin Canlı Yayın BaşladıMehmet Baransu ve Hidayet Karaca'nın da aralarında yer aldığı tutuklu gazetecilerin serbest bırakılması için 'Kalemime Dokunma Platformu' 24 saatlik canlı yayına başladı.
 • 13:07Tutuklu Gazeteciler İçin Canlı Yayın Bu AkşamMehmet Baransu ve Hidayet Karaca'nın da aralarında yer aldığı tutuklu gazetecilerin serbest bırakılması için Kalemime Dokunma Platformu tarafından internet üzerinden gerçekleştirilecek 24 saatlik canlı yayın bu akşam yapılacak.
 • 16:38Baransu'ya Özgürlük İçin 24 Saat Canlı Protesto YapılacakBalyoz darbe planı belgesini yayınladığı gerekçesiyle tutuklanan Gazeteci Mehmet Baransu için Baransu'ya Özgürlük Platformu kuruldu.
 • 13:162015'in 2'inci 3 Ayında 26 Gazeteciye Soruşturma, 19 Gazeteciye Dava Açıldı2015'in 2'inci 3 Ayında 26 Gazeteciye Soruşturma, 19 Gazeteciye Dava AçıldıÇağdaş Gazeteciler Derneği (ÇGD) ‘2015 Nisan-Mayıs-Haziran Medya Raporunu’ açıkladı.
 • 12:55'Terör Örgütü Propagandası" SoruşturmasıCumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz'ın şehit edildiği terör saldırısına ilişkin sosyal medya paylaşımlarıyla ilgili "terör örgütü propagandası" iddiasıyla başlatılan soruşturma kapsamında, gazeteci Mirgün Cabas "şüpheli" sıfatıyla ifade verdi.
 • 12:39Gazeteci Mirgün Cabas İfade VerdiGazeteci Mirgün Cabas, Savcı Mehmet Selim Kiraz'ın Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı'ndaki odasında şehit edildiği gün sosyal paylaşım sitesi twitter'daki paylaşım içeriklerinin "terör örgütü propagandası yapmak" suçunu kapsadığı iddiasıyla başlatılan soruşturma kapsamında ifade verdi.
 • 13:32Koray Çalışkan İfade VerdiGazeteci Koray Çalışkan, Savcı Mehmet Selim Kiraz'ın Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı'ndaki odasında şehit edildiği gün sosyal paylaşım sitesi twitter'daki paylaşım içeriklerinin "terör örgütü propagandası yapmak" suçunu kapsadığı iddiasıyla başlatılan soruşturma kapsamında ifade verdi.
 • 11:50Selam Tevhid"İn "Bir Kulağı" ABD'de ÇıktıMURAT KAYA - Kamuoyunda "Selam Tevhid" olarak bilinen "Sözde Kudüs Ordusu Terör Örgütü" tahkikatında usulsüzlükler yapıldığı iddialarına ilişkin Paralel Devlet Yapılanması'na yönelik yürütülen soruşturmada "casusluk" faaliyeti tespit edildi.
 • 18:11'Terör Örgütü Propagandası" SoruşturmasıCumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz'ın şehit edildiği terör saldırısına ilişkin sosyal medya paylaşımlarıyla ilgili "terör örgütü propagandası" iddiasıyla başlatılan soruşturma kapsamında, gazeteci Banu Güven "şüpheli" sıfatıyla ifade verdi.
 • 15:14Destici: 'Ergenekon Davasının Savcısıyım' Diyenlere de Soruşturma AçılsınTwitter fenomeni Fuat Avni’nin 'özgür medyaya operasyon iddiası' siyaset ve medya dünyasını ayağa kaldırıldı.
 • 14:06Fuat Avni: Gazeteci, Savcı ve Polislerden 200 Kişilik Gözaltı Listesi OluşturulduTwitter fenomeni Fuat Avni, medya, yargı ve emniyete yönelik yeni ve büyük bir operasyonun haberini verdi.
 • 14:15Cumhuriyet Gazetesine MİT Tırları Soruşturmasıİstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, MİT tırlarına ait olduğu belirtilen fotoğrafların yayınlandığı Cumhuriyet gazetesinin Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar hakkında Terörle Mücadele Kanunu (TMK) kapsamında soruşturma başlattı.
 • 16:12Aa GününGünün öne çıkan gelişmeleri saat 16.00 itibarıyla şöyle: 1- Cumhurbaşkanı Erdoğan: -"Asgari ücreti ihaleye çıkarmışlar.
 • 15:54Savcılık 10 Tanınmış İsmi İfadeye Çağırdı. İddia: Terör Örgütü Propagandası YapmakSavcı mehmet Selim Kiraz'ın Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı'ndaki odasında şehit edildiği gün sosyal medyadan yapılan paylaşımlarla ilgili açılan soruşturma kapsamında aralarında Ceyda Karan, Barış Atay ve Mirgün Cabas'ın da aralarında bulunduğu 10 kişi "terör örgütü propagandası yaptıkları" iddiasıyla ifade vermeye çağrıldı.
 • 15:29'Terör Örgütü Propagandası' Soruşturmasında İfade Alımları SürüyorMehmet Selim Kiraz'ın şehit edildiği terör saldırısına ilişkin sosyal medya paylaşımlarıyla ilgili başlatılan soruşturma kapsamında 10 kişi ifadeye çağrıldı.
 • 13:54Mirgün Cabas, Koray Çalışkan, Pelin Batu ve Banu Güven İfadeye ÇağrıldıMirgün Cabas, Koray Çalışkan, Pelin Batu ve Banu Güven İfadeye ÇağrıldıBaşsavcılık, gazeteciler Mirgün Cabas, Koray Çalışkan, Pelin Batu ve Banu Güven'i 'terör örgütü propagandası yapmak' suçlamasıyla ifadeye çağırdı.
 • 16:34'Paralel Yapı" Yargı TakibindeSon dönemde, "Fetullahçı terör örgütü" olarak adlandırılan "Paralel Yapı"nın devlet içindeki ağını çökertmeye yönelik pek çok soruşturma yapıldı.
 • 13:21Tayyar: "Paralel Yapı da Diğer Örgütlerde Tamamı Trafolara Yönelik Bir Eylem Yapabilir"AK Parti Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar, “Paralel yapı da diğer örgütlerde tamamı trafolara yönelik bir eylem yapabilir.
 • 09:46Demirel öldü mü? Süleyman Demirel Öldü iddiasıDemirel öldü mü? Süleyman Demirel Öldü iddiasıDemirel öldü mü? Süleyman Demirel Öldü iddiası gündeme bomba gibi düşse de hemen yalanlama geldi. Geçtiğimiz hafta hastaneye kaldırılan Süleyman Demirel'in vefat ettiğine dair iddialar korkuttu. Demirel'in doktoru Cesur, "İddialar gerçek dışıdır. Sağlık durumu aynı" dedi.
 • 20:38Süleyman Demirel'in Öldüğü İddiası Doktoru Tarafından YalanlandıSüleyman Demirel'in Öldüğü İddiası Doktoru Tarafından YalanlandıGeçtiğimiz hafta hastaneye kaldırılan Süleyman Demirel'in vefat ettiğine dair iddialar korkuttu. Demirel'in doktoru Cesur, "İddialar gerçek dışıdır. Sağlık durumu aynı" dedi.
 • 12:29MİT TIR'ları Soruşturmasında 10 Kişiye Tutuklama İstemiMİT TIR'ları Soruşturmasında 10 Kişiye Tutuklama İstemiMİT'e ait TIR'ların durdurulmasıyla ilgili gözaltına alınan, aralarında jandarma yarbay, binbaşı, yüzbaşı, üsteğmen ve astsubayın da bulunduğu 10 kişi, tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edildi.
 • 17:37Selam Tevhid"De Kumpas SoruşturmasıKamuoyunda "Selam Tevhid" olarak bilinen "Sözde Kudüs Ordusu Terör Örgütü" soruşturmasında, Adana ve Hatay'da Ocak 2014'te MİT'e ait tırların durdurulmasıyla ilgili aralarında bir yarbayın da bulunduğu 10 muvazzaf asker hakkında "terör örgütüne üye olmak, terör örgütünün faaliyeti kapsamında Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti'ni ortadan kaldırmaya veya görevini yapmasını engellemeye teşebbüs, siyasi ve askeri casusluk" suçlarından yakalama kararı çıkarıldığı öğrenildi.
 • 16:00Selam Tevhid"De Kumpas Soruşturması"Sözde Kudüs Ordusu Terör Örgütü" soruşturmasında, geçen yıl ocakta Adana ve Hatay'da MİT'e ait tırların durdurulmasıyla ilgili haklarında yakalama kararı verilen 10 muvazzaf askerden 5'i Ankara'da gözaltına alındı.
 • 13:30MİT TIR'larının Durdurulmasıyla İlgili 10 Asker Hakkında Gözaltı ve Yakalama Kararı!MİT TIR'larının Durdurulmasıyla İlgili 10 Asker Hakkında Gözaltı ve Yakalama Kararı!Adana ve Hatay'da MİT'e ait TIR'ların durdurulmasıyla ilgili aralarında bir yarbayın da bulunduğu 10 muvazzaf asker hakkında gözaltı ve yakalama kararı çıkarıldı.
 • 12:37Paralel Yapı Operasyonlarının "Kaçakları"Paralel Yapıyla mücadele kapsamında farklı illerde farklı operasyonlar yürütülürken, hakkında tutuklama kararı alınan aralarında Emre Uslu'nun da yer aldığı bazı kişiler yurt dışında bulunuyor.
 • 18:07Selam Tevhid"De Kumpas SoruşturmasıKamuoyunda "Selam Tevhid" olarak bilinen sözde "Kudüs Ordusu Terör Örgütü" adlı soruşturmada usulsüzlük yapıldığı iddialarına ilişkin "paralel yapıya" yönelik yürütülen soruşturma kapsamında, mahkemece serbest bırakıldıktan sonra itiraz üzerine haklarında yakalama emri çıkarılan 2 subay tutuklandı.
 • 08:45Emre Uslu, Bakan'ın Katıldığı Konferansta GörüntülendiEmre Uslu, Bakan'ın Katıldığı Konferansta GörüntülendiWashington'da bulunan Bakan Mevlüt Çavuşoğlu'nun verdiği konferansta dinleyiciler arasında Emre Uslu da vardı.
 • 13:47Sosyal Medyada Avea'ya Tepki, Gazeteciye Destek MesajlarıSosyal Medyada Avea'ya Tepki, Gazeteciye Destek MesajlarıGSM operastörü Avea'nın düzenlediği ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın katıldığı programda Cihan Haber Ajansı ekibinin akreditasyon gerekçesiyle dışarı çıkartılması her kesimden büyük tepki çekti.
 • 17:14Selam Tevhid"De Kumpas SoruşturmasıKamuoyunda "Selam Tevhid" olarak bilinen sözde "Kudüs Ordusu Terör Örgütü" adlı soruşturmada usulsüzlük yapıldığı iddialarına ilişkin "paralel yapıya" yönelik yürütülen soruşturma kapsamında, mahkemece serbest bırakılan 2 subay hakkında yakalama kararı çıkarıldı.
 • 12:21İstanbul Merkezli "Paralel Yapı" Operasyonuİstanbul merkezli çok sayıda ilde "paralel yapı"ya yönelik başlatılan operasyon kapsamında gözaltına alınan aralarında eski İstanbul Emniyet Müdür Yardımcısı Mahir Çakallı, eski İstanbul Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürü Nazmi Ardıç'ın da bulunduğu 28 polise, soruşturma konusu 5 ana eyleme ilişkin sorular yöneltildi.
 • 13:50Tutuklanan Askerlerin Avukatları Basın Açıklaması Yaptı’’Selam Tevhid’’ soruşturmasında usulsüzlük yapıldığı iddialarına ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında tutuklanan muvazzaf askerlerin avukatları basın açıklaması yaptı.
 • 12:46Asker Avukatları: Adana'da Tutuklatamayanlar İstanbul'a Getirtip TutuklattıAsker Avukatları: Adana'da Tutuklatamayanlar İstanbul'a Getirtip TutuklattıSelam terör örgütü soruşturmasında görev alan polislere yönelik operasyon kapsamında MİT TIR’larını durdurdukları için tutuklanan askerlerin avukatları karara tepki gösterdi.
 • 12:42Selam Tevhid"De Kumpas Soruşturmasıİstanbul 2. Sulh Ceza Hakimliği, kamuoyunda "Selam Tevhid" olarak bilinen sözde "Kudüs Ordusu Terör Örgütü" adlı soruşturmada usulsüzlük yapıldığı iddialarına ilişkin "paralel yapıya" yönelik yürütülen soruşturma kapsamında aralarında bir yarbay, iki binbaşı ile bir yüzbaşının bulunduğu 17 muvazzaf asker, mevcut delil durumu, ön görülen cezanın alt ve üst sınırı ile haklarında verilecek adli kontrol kararlarının yetersiz kalacağından tutuklanmalarına karar verdi.
 • 12:53Şehit Savcı Kiraz ile İlgili Söylem ve Paylaşımlara Suç DuyurusuSiyasetçi, sanatçı ve gazetecilerden oluşan 27 kişi hakkında, İstanbul Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz'ın şehit edilmesine ilişkin söylemleri ve paylaşımları nedeniyle "halkı ırk, din, dil ayrımı gözeterek kin ve düşmanlığa tahrik etmek" ile "halkı hükümete karşı silahlı eyleme teşvik etme" suçlarından soruşturma açılması talebiyle suç duyurusunda bulunuldu.
 • 11:28"Selam Tevhid" Soruşturmasında 27 Muvazzaf Askere GözaltıKamuoyunda "Selam Tevhid" olarak bilinen sözde "Kudüs Ordusu Terör Örgütü" adlı soruşturma kapsamında, 34 muvazzaf askerden 27'si gözaltına alındı.