SON DAKİKA EMRE USLU HABERLERİ

Son Dakika Emre Uslu Haberleri

 • 21:29MİT TIR'larının Durdurulmasına İlişkin Soruşturmada 3 Subaya GözaltıMİT TIR'larının Durdurulmasına İlişkin Soruşturmada 3 Subaya GözaltıAdana ve Hatay'da Ocak 2014'te MİT'e ait TIR'ların durdurulmasıyla ilgili Tümgeneral İbrahim Aydın, Tuğgeneral Hamza Celepoğlu ve emekli Albay Burhanettin Cihangiroğlu gözaltına alındı.
 • 00:35MİT TIR'larıyla İlgili Soruşturmada 2 General 1 Albay TutuklandıMİT TIR'larıyla İlgili Soruşturmada 2 General 1 Albay TutuklandıMİT'e ait TIR'ların durdurulması soruşturması kapsamında Ankara Jandarma Bölge Komutanı Tümgeneral İbrahim Aydın, Tuğgeneral Hamza Celepoğlu ve emekli Albay Burhanettin Cihangiroğlu tutuklandı.
 • 00:40MİT Tırlarının Durdurulmasına İlişkin Soruşturma"Selam Tevhid'de Kumpas" soruşturması kapsamında, Ocak 2014'te Adana ve Hatay'da MİT'e ait tırların durdurulmasıyla ilgili tutuklama istemiyle mahkemeye sevk edilen Ankara Jandarma Bölge Komutanı Tümgeneral İbrahim Aydın, Tuğgeneral Hamza Celepoğlu ve emekli Albay Burhanettin Cihangiroğlu tutuklandı.
 • 14:19MİT TIR'larıyla İlgili 2 General ve 1 Emekli Albaya Tutuklama TalebiMİT TIR'larıyla İlgili 2 General ve 1 Emekli Albaya Tutuklama TalebiAdana'da MİT'e ait TIR'ların durdurulmasıyla ilgili ifade veren 2 general ve 1 emekli albay tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edildi.
 • 14:17MİT Tırlarının Durdurulmasına İlişkin Soruşturma"Selam Tevhid'de Kumpas" soruşturması kapsamında, Ocak 2014'te Adana ve Hatay'da MİT'e ait tırların durdurulması eylemiyle ilgili savcılıkça ifadeleri alınan Ankara Jandarma Bölge Komutanı Tümgeneral İbrahim Aydın, Tuğgeneral Hamza Celepoğlu ve emekli Albay Burhanettin Cihangiroğlu, tutuklanmaları istemiyle nöbetçi hakimliğe sevk edildi.
 • 17:52Dündar ve Gül Hakkındaki "Mit Tırları" Soruşturmasıİstanbul Cumhuriyet Başsavcısı Hadi Salihoğlu, "Soruşturma kapsamında MİT'e ait yardım tırlarının herhangi bir yasadışı örgüte gittiğine yönelik hiçbir bilgi, belge, delil ya da emare bulunmamıştır" dedi.
 • 17:45Başsavcılık'tan Dündar ve Gül Tutuklamaları ile İlgili Açıklama19 Ocak 2014 tarihlerinde Adana-Ceyhan ve Hatay-Kırıkhan ilçelerinde Suriye Türkmenleri'ne yardım malzemesi taşıyan MİT'e ait TIR'ların silah zoruyla durdurulduğu, MİT mensuplarına darp, cebir ve şiddet uygulanarak arama yapıldığı belirtilerek buna ilişkin soruşturma sonunda 55'i tutuklu, 26'sı asker olmak üzere toplam 122 şüpheli hakkında 26 Ekim 2015 tarihinde İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi'ne dava (Selam Tevhid'de Kumpas) açıldığı hatırlatıldı.
 • 17:29Başsavcılıktan Can Dündar Açıklamasıİstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, yazılı bir açıklama yaparak, Can Dündar’ın tutuklandığı soruşturmanın anayasal teminat altında bulunan “Basın özgürlüğü” ile hiçbir ilgisi bulunmadığını belirtti.
 • 15:08Grafikli - Fetullah Gülen 3 Davada "Sanık", 5 Soruşturmada "Şüpheli"FERDİ TÜRKTEN - Fetullah Gülen, Türkiye genelinde yürütülen Paralel Devlet Yapılanması'na ilişkin soruşturmalar kapsamında 3 davada "sanık", 5 soruşturmada da "şüpheli" konumunda yer alıyor.
 • 17:52Court Accepts İndictment Against Dozens, İncluding Us-based Scholar GülenAn Istanbul court has accepted an indictment against 122 suspects, including U.
 • 18:39Selam Tevhid'de Kumpas İddianamesi Kabul EdildiSelam Tevhid'de Kumpas İddianamesi Kabul EdildiSelam Tevhid soruşturmasında, 55'i tutuklu 122 şüpheli hakkında hazırlanan iddianame, İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi'nce kabul edildi.
 • 18:25Selam Tevhid'de Usulsüzlük İddianamesi Mahkemece Kabul EdildiSelam Tevhid soruşturmasında usulsüzlük yapıldığına ilişkin iddianameyi kabul eden mahkeme, Fethullah Gülen ve Emre Uslu'nun ayrı ayrı tutuklanmalarına karar verdi.
 • 18:11Selam Tevdid'de Kumpas İddianamesi Kabul EdildiSelam Tevdid'de Kumpas İddianamesi Kabul Edildiİstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi, Selam Tevhid'de kumpas soruşturması kapsamında 55'i tutuklu 122 kişi hakkında hazırlanan iddianameyi kabul etti.
 • 17:06Selam Tevhid'de Usulsüzlük İddianamesi Kabul EdildiSelam Tevhid soruşturmayla ilgili olarak, aralarında Fethullah Gülen, Emre Uslu ve Yurt Atayün'ün de bulunduğu 122 kişi için hazırlanan iddianame mahkemece kabul edildi.
 • 17:05"Selam Tevhid'de Kumpas" İddianamesi Kabul Edildiİstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi, şüphelileri arasında Fethullah Gülen ve Emre Uslu gibi isimlerin olduğu 'Selam Tevhid'de kumpas' soruşturması iddianamesini kabul etti.
 • 17:04Selam Tevhid-kumpas İddianamesini Kabul Eden İstanbul 14 . Ağır Ceza Mahkemesi, Fethullah Gülen ve...IHAAW170009-ASA/09-11-2015 - Selam Tevhid-Kumpas iddianamesini kabul eden İstanbul 14 . Ağır Ceza Mahkemesi, Fethullah Gülen ve gazeteci Emre Uslu’nun yokluklarında ayrı ayrı tutuklanmalarına karar verdi.
 • 13:56Selam Tevhid'de Kumpas" SoruşturmasıParalel Devlet Yapılanması'nın "Selam Tevhid" soruşturmasında kumpas yaptığına ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında hakkında "darbeye teşebbüs etmek" ile "silahlı terör örgütü kurmak veya yönetmek" suçlarından yakalama ve gözaltı kararı çıkarılan eski Zaman Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ekrem Dumanlı'nın yaklaşık iki aydır adreslerinde bulunamadığı belirtildi.
 • 11:23Grafikli - "Selam Tevhid'de" Kumpas Süreciİstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nca hazırlanan "Selam Tevhid'de kumpas" iddianamesinde, şüpheliler FETÖ/PDY Silahlı Terör Örgütü yönetici ve üyelerinin, 2010'da sözde "Kudüs Ordusu Terör Örgütü" adı altında başlatılan soruşturmada nasıl kumpas yaptıkları ve ilgisiz kişileri terörle neden ilişkilendirdikleri ayrıntılarla anlatıldı.
 • 17:20Fethullah Gülen Hakkındaki 3'üncü İddianameTakipsizlik kararıyla ortadan kalkan Selam Tevhid Soruşturması'nda usulsuzlük yapıldığı iddiasına ilişkin yürütülen soruşturma 15 ay sonra tamamlandı.
 • 14:04İddianamedeki "Dinleme" İstatistikleri"Selam Tevhid'de kumpas" soruşturması kapsamında aralarında firari şüpheliler Fetullah Gülen, Emre Uslu ile eski emniyet müdürü Yurt Atayün'ün de bulunduğu 50'si tutuklu 122 şüpheli hakkında hazırlanan iddianamede, AK Parti'den 177, CHP'den 53, MHP'den 103, BBP'den 23 kişi olmak üzere siyasi parti mensubu ve yöneticisi 356 kişi ile aralarında yargı mensupları, üst düzey askeri personel, emniyet personeli, MİT mensubu, ÖSYM çalışanı, TOKİ yöneticisi, TÜBİTAK proje çalışanı, savunma sanayi, BDDK, EPDK, üst düzey bürokrat, gazetesi, iş adamı, öğretim üyelerinin bulunduğu bin 706 kişinin dinlenildiği belirtildi.
 • 22:36Selam Tevhid'de Kumpas" İddianamesi"Selam Tevhid'de kumpas" soruşturması kapsamında Fetullah Gülen, Emre Uslu ve eski emniyet müdürü Yurt Atayün'ün de aralarında bulunduğu 122 şüphelinin tümü hakkında, "cebir ve şiddet kullanarak Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni ortadan kaldırmaya veya görevlerini kısmen veya tamamen yapmasını engellemeye tes¸ebbüs etmek" suçundan agˆırlas¸tırılmıs¸ müebbet hapis cezası istendi.
 • 21:10Fetö'nün Dünya Yapılanması AraştırılıyorUluslararası hukuk firması Amsterdam&Partners LLP şirketi yöneticisi Robert Amsterdam, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) soruşturması çerçevesinde çalışmaya başladıklarından beri örgüte bağlı meyda kuruluşlarının haklarında karalama kampanyaları yürüttüğünü, hatta ofislerine ölüm tehditleri bile geldiğini söyledi.
 • 19:34Selam Tevhid'de Kumpas" İddianamesi"Selam Tevhid'de kumpas" soruşturmasına ilişkin iddianamede, "Mavi Marmara katliamı olarak bilinen olaydan sonra İsrail tarafından gözaltına alınan İHH İnsani Yardım Vakfı Genel Başkanı Bülent Yıldırım'a İsrailli ajanlar tarafından sözde 'Selam Örgütü'nün sorulması, devam eden süreçte 'Selam Tevhid' olarak bilinen sözde "Kudüs Ordusu Terör Örgütü" adlı soruşturmanın yürütülmesinin tesadüf olamayacağı anlaşılmıştır" denildi.
 • 19:08Selam Tevhid'de Kumpas" İddianamesi"Selam Tevhid'de kumpas" iddianamesinde, "MİT tırlarının durdurulması eylemleri, so¨zde 'Kudu¨s Ordusu Tero¨r O¨rgu¨tu¨' sorus¸turması kapsamındadır ve s¸u¨pheliler tarafından bu dosyayla birles¸tirilmek u¨zere gerc¸ekles¸tirilmis¸tir. Zira her iki olayda da MI·T mensupları ve I·HH yetkililerinin telefonları dinlenilmekte, bu s¸ekilde yardım faaliyetinden haberdar olunmaktadır" denildi.
 • 17:45Selam Tevdid'de Kumpas" İddianamesi"Selam Tevhid'de kumpas" soruşturması kapsamında aralarında Fetullah Gülen, Emre Uslu ve eski emniyet müdürü Yurt Atayün'ün de bulunduğu 122 şüpheli hakkında hazırlanan iddianamede, "Şu¨pheliler sahte gizli tanık, sahte ihbar ve istihbari yazıs¸malar yoluyla delil u¨retmis¸ler, bu kapsamda dosyaya bilinc¸li olarak PKK/KCK, El Kaide, DHKP/C, MKP tero¨r örgu¨tleri ve uyus¸turucu ticareti sorus¸turmalarıyla ilgili sorus¸turma evraklarını koyarak, magˆdur ve mu¨s¸tekileri bu o¨rgu¨tlerle irtibatlandırma yoluna gitmis¸lerdir" denildi.
 • 16:47Selam Tevhid'de Usulsüzlük Soruşturmasına 10 Bin 500 Sayfalık İddianameKamuoyunda “Selam Tevhid” olarak bilinen “Sözde Kudüs Ordusu Terör Örgütü” adlı soruşturmada, usulsüzlük yapıldığı iddialarına ilişkin “paralel yapıya” yönelik yürütülen soruşturma kapsamında 54’ü tutuklu 122 şüpheli hakkında iddianame hazırlandı.
 • 16:14Aa GününGünün öne çıkan gelişmeleri saat 16.00 itibarıyla şöyle: 1- Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde muhtarlarla bir araya geldi.
 • 15:29Selam Tevdid'de Kumpas" İddianamesi"Selam Tevhid'de kumpas" soruşturması kapsamında aralarında Fetullah Gülen, Emre Uslu ve eski emniyet müdürü Yurt Atayün'ün de bulunduğu 122 şüpheli hakkında hazırlanan iddianame tamamlandı.
 • 14:53'Selam Tevhid' İddianamesi Tamam! Gülen Hakkında Gıyabi Tutuklama Kararı'Selam Tevhid' İddianamesi Tamam! Gülen Hakkında Gıyabi Tutuklama KararıKamuoyunda "Selam Tevhid" olarak bilinen "Sözde Kudüs Ordusu Terör Örgütü' adlı soruşturmada, iddianame tamamlandı. İddianamede 1 numaralı şüpheli Fethullah Gülen.
 • 15:47Fetullah Gülen Hakkındaki Dava ve SoruşturmalarMUHAMMED ENES CAN - Fetullah Gülen, Türkiye genelinde yürütülen Paralel Devlet Yapılanması'na ilişkin soruşturmalar kapsamında 2 davada sanık olarak bulunurken, 3 ayrı soruşturmada da "şüpheli" konumunda yer alıyor.
 • 17:52Aydınlardan Digitürk'e Karşı İmza KampanyasıSanatçılar, yazarlar ve gazetecilerden oluşan 219 aydın, Digitürk’ün; Yumurcak TV, Kanaltürk, Samanyolu TV, Mehtap TV, S Haber, Bugün TV ve Irmak TV’yi platformdan çıkarmasına tepki amacıyla imza kampanyası düzenledi.
 • 19:11Selam Tevhid"De Kumpas SoruşturmasıParalel Devlet Yapılanması ve Hrant Dink cinayeti soruşturmaları kapsamında tutuklu bulunan eski emniyet müdürü Ali Fuat Yılmazer'in, "Selam Tevhid" soruşturmasında kumpas yapıldığına ilişkin soruşturma kapsamında da tutuklanmasına karar verildi.
 • 16:18Mahmut Tanal: Gültekin Avcı'nın Tutuklaması GarabettirMahmut Tanal: Gültekin Avcı'nın Tutuklaması GarabettirCHP İstanbul Milletvekili ve TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Üyesi Mahmut Tanal, gazeteci ve hukukçu Gültekin Avcı’nın tutuklanmasını tam bir garabet olarak niteledi.
 • 01:17Gültekin Avcı ve 3 Polis TutuklandıBugün gazetesi yazarı ve halen tutuklu olan Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca'nın avukatlığını yapan Gültekin Avcı, "Silahlı terör örgütü kurma ve yönetmek", "Türkiye Cumhuriyeti hükümetini ortadan kaldırmaya ve görevini yapmasını engellemeye teşebbüs etmek" ve "Devletin gizli kalması gereken bilgilerini siyasal veya askeri casusluk amacıyla temin etmek" suçlarından çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.
 • 00:29İstanbul Merkezli "Paralel Devlet Yapılanması" OperasyonuKamuoyunda "Selam Tevhid" olarak bilinen "Sözde Kudüs Ordusu Terör Örgütü" soruşturmasına ilişkin gözaltına alınan eski cumhuriyet savcısı, avukat Gültekin Avcı ile 3 emniyet personeli tutuklandı.
 • 17:53İstanbul Merkezli "Paralel Devlet Yapılanması" OperasyonuKamuoyunda "Selam Tevhid" olarak bilinen "Sözde Kudüs Ordusu Terör Örgütü" soruşturmasına ilişkin gözaltına alınan eski cumhuriyet savcısı, avukat Gültekin Avcı ile 7 emniyet personeli adliyeye sevk edildi.
 • 17:56Erdoğan'ın Dava Açtığı Gazeteci Sayısı Hızla ArtıyorHürriyet yazarı Ertuğrul Özkök ve Zaman Gazetesi Genel Yayın Müdürü Ekrem Dumanlı’dan sonra şimdi de Bugün gazetesi yazarı Yavuz Baydar hakkında Cumhurbaşkanı Erdoğan’a hakaretten soruşturma başlatılmasıyla hakkında dava açılan gazetecilerin sayısı hızla artıyor.
 • 08:53Sümeyye Erdoğan'a Suikast İddiası: Savcıların Görev Yeri DeğiştiSümeyye Erdoğan'a Suikast İddiası: Savcıların Görev Yeri DeğiştiErdoğan'ın kızı Sümeyye Erdoğan'a suikast mesajlarının sahte olduğunun ortaya çıkmasının ardından 2 gazeteye 'hakaret ve iftira'dan davası açan savcıların görev yeri değişti.
 • 11:23Sümeyye Erdoğan'a Suikast' Haberlerine Dava Açan Savcıların Yeri DeğiştiAkşam ve Güneş gazetesinde yayınlanan ve yalan olduğu ortaya çıkan ‘Sümeyye Erdoğan’a suikast’ haberleriyle ilgili ‘iftira’ davası açan savcıların ellerinden dosyaların alındığı, görev yerlerinin de değiştiği ortaya çıktı.
 • 14:19"Sümeyye Erdoğan'a Suikast Planı Sahte" Diyen 2 Savcıya Dosya AçıldıHSYK'nın Sümeyye Erdoğan'a suikast konuşmalarının da yer aldığı bir dizi Twitter yazışmasının sahte olduğunu ortaya çıkaran iki savcı hakkında dosya açtığı ortaya çıktı.
 • 13:33Yurtdışına Kaçan Zanlılara Öz ve Kara da EklendiÇeşitli davalardan haklarında yakalama kararı çıkarılması nedeniyle yurtdışına kaçan şüphelilere eklenen eski savcılardan Zekeriya Öz ve Celal Kara, "Fetullahçı Terör Örgütü" olarak iddianamelere yansıyan Paralel Devlet Yapılanmasıyla ilgili haklarında tutuklama kararı olan ancak yurtdışında kaçak durumda bulunan şüphelilerin durumunu gündeme getirdi.
 • 14:17Yargıdan Akşam ve Güneş Gazetelerine Umut Oran DavalarıCHP’li Umut Oran ve gazeteci Emre Uslu hakkında Şubat ayında Sümeyye Erdoğan’a suikast düzenleneceği iddialarına ilişkin yayın yapan Akşam ve Güneş gazeteleri aleyhine 5 ayrı dava açıldı.
 • 10:49Sümeyye Erdoğan'a Suikast Konuşmaları Sahte ÇıktıGazeteci Emre Uslu ile CHP Milletvekilleri Akif Hamzaçebi ve Umut Oran arasında geçtiği iddia edilen Sümeyye Erdoğan'a suikast konuşmalarının da yer aldığı bir dizi Twitter yazışmasının sahte olduğu ortaya çıktı.
 • 10:29Sümeyye Erdoğan'a Suikast Konuşmaları Sahte ÇıktıSümeyye Erdoğan'a Suikast Konuşmaları Sahte ÇıktıGazeteci Emre Uslu ile CHP'li Oran ve Hamzaçebi arasında geçtiği iddia edilen Sümeyye Erdoğan'a suikast konuşmalarının da yer aldığı, yazışmaların sahte olduğu ortaya çıktı.
 • 10:34Bianet: Medya Hala Ağır Baskı AltındaBağımsız İletişim Ağı (BİANET), Türkiye’deki medya ile ilgili hazırladığı gözlem raporunda dikkat çeken veriler paylaştı.
 • 16:0324 Saat 'Canlı' Protesto Devam EdiyorMehmet Baransu, Hidayet Karaca ve diğer tutuklu gazetecilerin serbest bırakılması için kurulan ‘Kalemime Dokunma Platformu'nun yaşanan hukuksuzluklara dikkat çekmek amacıyla internet üzerinden başlattığı 24 saatlik canlı yayın devam ediyor.
 • 01:04Baransu ve Tutuklu Gazeteciler İçin Canlı Yayın BaşladıMehmet Baransu ve Hidayet Karaca'nın da aralarında yer aldığı tutuklu gazetecilerin serbest bırakılması için 'Kalemime Dokunma Platformu' 24 saatlik canlı yayına başladı.
 • 13:07Tutuklu Gazeteciler İçin Canlı Yayın Bu AkşamMehmet Baransu ve Hidayet Karaca'nın da aralarında yer aldığı tutuklu gazetecilerin serbest bırakılması için Kalemime Dokunma Platformu tarafından internet üzerinden gerçekleştirilecek 24 saatlik canlı yayın bu akşam yapılacak.
 • 16:38Baransu'ya Özgürlük İçin 24 Saat Canlı Protesto YapılacakBalyoz darbe planı belgesini yayınladığı gerekçesiyle tutuklanan Gazeteci Mehmet Baransu için Baransu'ya Özgürlük Platformu kuruldu.
 • 13:162015'in 2'inci 3 Ayında 26 Gazeteciye Soruşturma, 19 Gazeteciye Dava Açıldı2015'in 2'inci 3 Ayında 26 Gazeteciye Soruşturma, 19 Gazeteciye Dava AçıldıÇağdaş Gazeteciler Derneği (ÇGD) ‘2015 Nisan-Mayıs-Haziran Medya Raporunu’ açıkladı.